PDA

Versiunea completa : Flormang

corynutza25
13.07.2009, 19:09:16
Buna!Ma poate ajuta cineva cu informatii despre restaurant Flormang (Craiova)-de pe Calea Severinului?MI s-a parut dragut dar as vrea daca a avut cineva nunta acolo sau vrea sa o faca. Multumesc.

scorpy
14.07.2009, 17:01:45
Din cate stiu eu, Flormang nu se afla decat in Valea Rosie si pe Str. Dezrobirii.
Cauta pe google pt ca este si un site.

Buna!Ma poate ajuta cineva cu informatii despre restaurant Flormang (Craiova)-de pe Calea Severinului?MI s-a parut dragut dar as vrea daca a avut cineva nunta acolo sau vrea sa o faca. Multumesc.

adelinad2003
14.07.2009, 17:06:49
s-a deschis recent pe calea severinului dincolo de real pe aceeasi parte , e cotat ca hotel de 4 stele , sambata am trecut pe acolo si cred ca era o nunta ,multe informatii nu cred ca se gasesc pentru ca mai mult de 2 saptamani de cand e deschis nu cred ca are sau cel putin cred ca 2 saptamani sunt de cand am trecut eu pe acolo ultima data si inca nu terminasera de amenajat

corynutza25
28.07.2009, 21:32:50
am reusit sa gasesc sambata libera!!!am taiat localul de pe lista!eate mai mult decat frumos!

thesame
20.09.2009, 23:54:37
Buna,

Cum este la Flormang?
Cat te-a costat?
Am citit la ei pe site ca ai incluse multe facilitati/servicii,asa este?
Te intreb pentru ca la Flormang vreau si eu sa facem nunta si inainte sa merg sa vorbesc as avea nevoie de pareri/impresii.

Multumesc,
Adela

corynutza25
21.09.2009, 13:49:06
Buna!Mie imi place la nebunie!Este foarte frumos acolo.Noi am ales aranjamentul acela cu huse lila.Parerea mea e ca ar trebui sa mergi personal acolo sa vb cu patronul-un om extraordinar.Pe noi ne-a sfatuit ce e bine sa facem, la meniuri...tot pentru ca noi nu prea stiam.:))Sfatul meu:mergeti acolo si vb personal.Bafta multa.

thesame
21.09.2009, 16:48:26
Voi ce sala ati ales?
Cand aveti nunta planificata?

corynutza25
23.09.2009, 10:48:25
sala mare-cea de jos-24 iulie.

anaid27
30.09.2009, 21:48:14
eu voi avea nunta luna viitoare pe 24 octombrie in sala mica.Va voi anunta cum se va desfasura evenimentul.

thesame
01.10.2009, 08:58:56
Ma bucur ca ne dai aceasta veste si sper sa revii cu cat mai multe detalii.
Acolo as vrea sa fac si eu nunta, anul viitor, pe la sfarsti de august, inceput de septembrie.
Sper sa ajung sa ma interesez, pentru ca eu si logodnicul meu avem programele foarte incarcate la servici....dar sper ca saptamana asta sa ajungem.

Casa de piatra!

anaid27
27.10.2009, 19:41:26
Despre Hotel Flormang sunt dezamagita total.......NU as sfatui pe nimeni sa faca nunta acolo pentru ca in comparatie cu Emma Vest care este foarte aproape este naspa rau meniul.Oteapa mai mare nu cred ca puteam lua.Meniul a fost 150 ron dar de cea mai proasta calitate mezelurile din aperitivul rece ,iar celelalte meniuri foarte mici cantitativ si foarte urat aranjate pe farfurie.Un meniu sec si care lasa foarte mult de dorit.Pacat ca nu am comandat un meniu inainte ca sa stim la ce sa ne asteptam....Cu o sapt inainte de nunta noastra am fost la cineva la Emma Vest si vreau sa spun ca meniul care costa tot 150 ron , a fost foarte gustos ,de calitate si bine prezentat pe farfurie.Dezamagita......Pacat ca nu am facut poze la meniuri sa vedeti si voi ce porcarie a putut fi servita la un hotel ce se vrea a fi de 4 * .Si eu faceam un aranjament mai frumos si de calitate .Nu i-am reprosat nimic patronului dupa nunta pt ca nu m-a lasat sotul dar imi venea sa-i sar la gat avand in vedere cum ne-a prezentat el meniul si ce bine suna din gura dar la fata locului s-a dovedit a fi alceva.La final sotul a dat 2 mil la ospatari iar patronul cand a venit sa ne aduca avansul de 10 mil ce il dadusem i-a mai oprit 1 mil jum ca cica erau mai multi ospatari.Da ce frate ei nu au salaruiu???!!!!!!ORIBIL!!!!!!!!!
si sa va arat pe ce masuta aduc tortul ca iti vine sa-i iei pe toti la bataie
http://img337.imageshack.us/img337/1419/dsc0093r.th.jpg (http://img337.imageshack.us/i/dsc0093r.jpg/)

nicolpa
28.10.2009, 15:22:29
Despre Hotel Flormang sunt dezamagita total.......NU as sfatui pe nimeni sa faca nunta acolo pentru ca in comparatie cu Emma Vest care este foarte aproape este naspa rau meniul.Oteapa mai mare nu cred ca puteam lua.Meniul a fost 150 ron dar de cea mai proasta calitate mezelurile din aperitivul rece ,iar celelalte meniuri foarte mici cantitativ si foarte urat aranjate pe farfurie.Un meniu sec si care lasa foarte mult de dorit.Pacat ca nu am comandat un meniu inainte ca sa stim la ce sa ne asteptam....Cu o sapt inainte de nunta noastra am fost la cineva la Emma Vest si vreau sa spun ca meniul care costa tot 150 ron , a fost foarte gustos ,de calitate si bine prezentat pe farfurie.Dezamagita......Pacat ca nu am facut poze la meniuri sa vedeti si voi ce porcarie a putut fi servita la un hotel ce se vrea a fi de 4 * .Si eu faceam un aranjament mai frumos si de calitate .Nu i-am reprosat nimic patronului dupa nunta pt ca nu m-a lasat sotul dar imi venea sa-i sar la gat avand in vedere cum ne-a prezentat el meniul si ce bine suna din gura dar la fata locului s-a dovedit a fi alceva.La final sotul a dat 2 mil la ospatari iar patronul cand a venit sa ne aduca avansul de 10 mil ce il dadusem i-a mai oprit 1 mil jum ca cica erau mai multi ospatari.Da ce frate ei nu au salaruiu???!!!!!!ORIBIL!!!!!!!!!
http://img337.imageshack.us/img337/1419/dsc0093r.th.jpg (http://img337.imageshack.us/i/dsc0093r.jpg/)
Da din pacate si eu am auzit pareri proaste despre Flormang de la cineva care a avut nunta saptamana trecuta,meniul prost si putin ,fetele de masa necalcate.

flowerpower
28.10.2009, 17:12:30
Off...imi pare asa rau sa citesc despre miresici dezamagite...probabil cei de la flormang sunt la inceput de drum cu nuntile,restaurantul este deschis de curand, si lipsa experientei se vede...asta nu ar trebui sa fie o scuza,oricum...dar macar restul nuntii a iesit ok?

adelinad2003
28.10.2009, 17:59:33
eu zic ca din contra ca sunt la inceput de drum si ar trebui sa isi dea mai mult interesu

flowerpower
28.10.2009, 18:41:07
eu zic ca din contra ca sunt la inceput de drum si ar trebui sa isi dea mai mult interesu
Da, teoretic asa ar trebui sa fie...practic,vezi ce se intampla...:-s

asined22
29.10.2009, 10:17:32
Off...imi pare asa rau sa citesc despre miresici dezamagite...probabil cei de la flormang sunt la inceput de drum cu nuntile,restaurantul este deschis de curand, si lipsa experientei se vede...asta nu ar trebui sa fie o scuza,oricum...dar macar restul nuntii a iesit ok?
te contrazic........domnul se lauda ca face nunti de multi ani si ca nimeni nu-i ca el , ("nu ma compar cu alte restaurante aparute recent, eu fac nunti de ani de zile ") :-"

nicolpa
29.10.2009, 11:17:04
te contrazic........domnul se lauda ca face nunti de multi ani si ca nimeni nu-i ca el , ("nu ma compar cu alte restaurante aparute recent, eu fac nunti de ani de zile ") :-"
Asa este si noi initial cand cautam restaurant am fost si la Flormang si intr-adevar patronul zicea ca face niste nunti...........ca la el meniul este 135 lei ,ca el nu zice ca alte restaurante intre atat si atat si surpriza 150 lei meniul.

anaid27
29.10.2009, 14:17:32
Da si noua initial ne-a spus 140 ron meniul,dar intre timp s-a facut 150,am tacut si nu am zis nimic...si nu asta ar fi fost problema daca ar fi fost asa cum trebuie.Pacat ca am ajuns sa ne fie jena pe banii nostrii.Domnul de la Flormang este obijnuit cu nuntile la pensiunile pe care le detine si acolo clientii pe care i-a avut au fost multumiti pt ca ,probabil ,nu aveau pretentii mari,dar cand omul vine la hotel,considerat de 4 *,are alte pretentii si se asteapta la cu totul altceva.Nu poti sa ai acelasi meniu si la pensiuni si la hotel.
Referitor la restul nuntii,pt mine nu a fost ok.Parca toate s-au strans in acea zi.Buchetul il doream si cu trandafirasi roz dar au fost doar crem,am facut si botezul in acea zi si am facut tort separat pt Yannis iar cand au adus tortul avea scris numele gresit pe tort,in conditiile in care am insistat sa aiba grija cum scrie,coafura a durat doat 2 ore,facuta la Graffiti in Real.Am platit degeaba fotografi profesionisti va eu voi iesii ca naiba in poze :(.Asta este a trecut dar eu tot dezamagita sunt si imi vine sa plang si acum.
In concluzie,domnul de la Flormang a intrat aici pe site,a citit,a vazut parerile,si cu siguranta va schimba multe de acum in colo.Poate a pierdut cativa clienti dar ii va recupera pe parcurs cand vor veni si alte pareri bune,datorita schimbarilor pe care cu siguranta le va face .
Pacat ca eu nu mai pot schimba nimic,pt mine nu mai este nimic de castigat sau de pierdut!

adelinad2003
29.10.2009, 14:24:16
ar fi bine daca ar face schimbari dar de obicei nu prea se intampla asa se concentreaza mai mult pe a demonta toate afirmatiile facute de cei care indraznesc sa critice

flowerpower
29.10.2009, 14:26:12
AAaaa,parca imi amintesc de Flormangul din str. Dezrobirii, unde se faceau nunti mai demult,dar oricum nu era un restaurant cu traditie pt astfel de evenimente...cel putin asa mi se parea mie...deci daca sunt vechi in bransa, cu atat mai mult li se poate reprosa ce s-a intamplat...:-s

ar fi bine daca ar face schimbari dar de obicei nu prea se intampla asa se concentreaza mai mult pe a demonta toate afirmatiile facute de cei care indraznesc sa critice
Asa e...sau merg pe lozinca: lasa bah ca merge-asa...le luam banii la fraierii care nu stiu si gata...din pacate sunt prea putini preocupati sa-si repare sau sa imbunatateasca imaginea...

PuiCristyna
31.10.2009, 13:27:39

Imi pare rau sa aud asa vesti, din fericire am fost de nenumarate ori la restaurantele de la pensiunile Flormang, totul a fost ok, ba mai mult anul acesta cand s-a deschis restaurantul pe severinului am sfatuit o prietena sa faca nunta acolo si la fel si eu cu ionut am vorbit cu patronul de anul trecut si anul acesta am fost super incantati de cum a iesit totul, ne-am ales meniul, ospatarii foarte gentili, de formatie ne-a sfatuit tot patronul de acolo si sincer toata lumea s-a simtit bine in comparatie cu ce ti s-a intamplat tie. O sa va trimit si poze ...
Multe saruturi, Cristina

anaid27
31.10.2009, 15:55:51
Imi pare rau sa aud asa vesti, din fericire am fost de nenumarate ori la restaurantele de la pensiunile Flormang, totul a fost ok, ba mai mult anul acesta cand s-a deschis restaurantul pe severinului am sfatuit o prietena sa faca nunta acolo si la fel si eu cu ionut am vorbit cu patronul de anul trecut si anul acesta am fost super incantati de cum a iesit totul, ne-am ales meniul, ospatarii foarte gentili, de formatie ne-a sfatuit tot patronul de acolo si sincer toata lumea s-a simtit bine in comparatie cu ce ti s-a intamplat tie. O sa va trimit si poze ...
Multe saruturi, Cristina
Poze cu ce?cu meniul?
asa si eu am poze unde toata lumea pare fericita....danseaza,joaca etc....Eu ma refeream strict la menu.
Dar cum am spus fiecare are pretentiile sale......

brebenika
18.03.2010, 21:48:21
Mai sunt miresici care au avut nunta la Flormang si pot sa dea mai multe detalii despre meniu..sala>

corynutza25
08.04.2010, 19:17:59
Eu am anul acesta nunta acolo- am vb cu o fata care a fost anul trecut acolo la o nunta-invitata si a zis ca a fost foarte frumos. Eu sper sa fie totul ok. Mai are cineva in mai nunta si va pot spune mai multe atunci;-).

brebenika
27.07.2010, 00:32:00
Am fost la o nunta acolo...este penibil sa aduci un tort pe o masa din aia mika din pal...
Este singurul restaurant la care am vazut asa ceva,,,,iar despre ospatari...faptul ca sunt imbracati in toate culorile posibile..unul roz bombon...unul alb unul crem...nu prea da bine delok.
Despre servirea fripturii sa aiba o intrare frumoasa in sala nici nu este vorba...meniul lasa de dorit........
Ca ginere si mireasa vrei sa iasa totul cat mai bine atat pentru tine cat si pentru invitati dar se pare ca pentru asta trebuie sa se implice mai multe persoane..

corynutza25
17.01.2011, 22:38:50
Eu am avut nunta acolo si vreau sa spun ca din partea celor de la restaurant totul a fost PERFECT. Toata lumea a spus ca a fost mult prea multa mancare si foarte buna.Gheata mereu pe masa, racoare...ma bucur de alegerea facuta.

chochi
03.02.2011, 19:00:53
Eu am avut nunta acolo si vreau sa spun ca din partea celor de la restaurant totul a fost PERFECT. Toata lumea a spus ca a fost mult prea multa mancare si foarte buna.Gheata mereu pe masa, racoare...ma bucur de alegerea facuta.

Ma bucur sa aud lucruri bune si eu am nunta la flormang anul acesta .