PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru miri in Vrancea

ebonyoana
16.07.2009, 12:33:31
voi de unde va cumparati accesoriile?
eu vreau ceva pentru par cu pene.stiti unde pot sa gasesc asa ceva?
>:D<

alina512
16.07.2009, 13:10:39

Eu toate accesoriile mi le-am cumparat din Bucuresti. In Focsani oferta este mica. :)

danusza
17.07.2009, 08:10:46

Eu am vazut cateva idei pe net si s-ar putea sa mi le fac singura. Ma mai gandesc..:-?

ebonyoana
17.07.2009, 12:01:25
Eu am vazut cateva idei pe net si s-ar putea sa mi le fac singura. Ma mai gandesc..:-?
si eu am o groaza de idei de pe net dar nu stiu unde pot sa gasesc pene de strut(am pus niste poze la album cu ce vreau in par).8-|

danusza
17.07.2009, 14:04:09
si eu am o groaza de idei de pe net dar nu stiu unde pot sa gasesc pene de strut(am pus niste poze la album cu ce vreau in par).8-|

Cauta pe net crescatori de struti...trebuie sa fie si in vrancea (stiu ca era la un momentdat cineva in focsani...asta pe timpul cand eram eu la liceu)

ebonyoana
17.07.2009, 16:18:06
Cauta pe net crescatori de struti...trebuie sa fie si in vrancea (stiu ca era la un momentdat cineva in focsani...asta pe timpul cand eram eu la liceu)
merci de sfat :) sper sa gasesc8-|

nicoletadurlea
17.07.2009, 17:01:37
In Doraly s-a deschis un stand nou cu accesorii pt nunti al unui libian. Acolo stiu sigur ca ai sa gasesti pene cum vrei tu.
Succes!

danusza
17.07.2009, 17:14:19
In Doraly s-a deschis un stand nou cu accesorii pt nunti al unui libian. Acolo stiu sigur ca ai sa gasesti pene cum vrei tu.
Succes!

Unde e Doraly?

nicoletadurlea
17.07.2009, 18:01:02
Unde e Doraly?
Este un en-gross in Bucuresti

alina512
17.07.2009, 18:23:29
Unde e Doraly?

Se afla la intrare in Bucuresti (daca mergi prin Urziceni) pana sa ajungi la Metro, dar ar trebui sa stii si in ce pavilion este. Pavilionul e o hala imensa, cam cat Onasisul la noi si sunt multe astfel de hale notate cu literele alfabetului de la A-Z. Daca nu stii pavilionul s-ar putea sa nu iti ajunga o zi pentru a colinda peste tot. ;-)

danusza
17.07.2009, 18:36:08
:))
Imi suna oarecum cunoscut. Credeam ca e vreun magazin prin Focsani.:">

ebonyoana
17.07.2009, 19:18:45
Succes!

cred ca saptamana viitoare ajung prin bucuresti.sper sa gasesc standul ala.
multumesc de informatie>:D<

Alynutza1
01.09.2009, 14:01:13
Nu am vazut sa fie un topic pe tema discutiilor acestea. Eu tare mult as vrea sa stiu unde se gasesc verighete frumoase la noi in Vrancea, precum si colierul, cerceii, bratara etc. ce le purtam in ziua nuntii. Sunt constienta ca verighetele trebuiesc alese pe indelete, analizate toate pietele ca doar sunt bijuterii ce le porti pe viata, dar trebuie sa fie vre-un magazin mai deosebit si in judetul nostru. Ce stiti?

alina512
01.09.2009, 14:14:23
Nu am vazut sa fie un topic pe tema discutiilor acestea. Eu tare mult as vrea sa stiu unde se gasesc verighete frumoase la noi in Vrancea, precum si colierul, cerceii, bratara etc. ce le purtam in ziua nuntii. Sunt constienta ca verighetele trebuiesc alese pe indelete, analizate toate pietele ca dor sunt bijuterii ce le porti pe viata, dar trebuie sa fie vre-un magazin mai deosebit si in judetul nostru. Ce stiti?

Din puncul meu de vedere in Vrancea nu am gasit nimic deosebit pentru nunta si inafara de palaria pentru dezgatit nu am cumparat nimic de aici. Noi verighetele le-am luat din Turcia, iar bijuteriile au constat intr-un set din perle naturale care deasemenea nu au fost cumparate de aici. Dar indiferent ce vreti sa cumparati pentru nunta va sfatuiesc sa mergeti mai intai la Bucuresti la targul de nunti din februarie, ca sa nu va para rau ulterior. Acolo gasiti toate firmele din toate judetele si e pacat sa nu mergeti. ;-) >:D<

afme
01.09.2009, 14:57:53
Nu am vazut sa fie un topic pe tema discutiilor acestea. Eu tare mult as vrea sa stiu unde se gasesc verighete frumoase la noi in Vrancea, precum si colierul, cerceii, bratara etc. ce le purtam in ziua nuntii. Sunt constienta ca verighetele trebuiesc alese pe indelete, analizate toate pietele ca doar sunt bijuterii ce le porti pe viata, dar trebuie sa fie vre-un magazin mai deosebit si in judetul nostru. Ce stiti?

nu trebuie musai sa gasesti verighete in vrancea ..
eu mi le-am comandat online :)>-

danusza
02.09.2009, 23:15:08
nu trebuie musai sa gasesti verighete in vrancea ..
eu mi le-am comandat online :)>-

Mie mi-e putin teama sa le comand online (eu trebuie sa o vad pe deget sa ma conving ca imi place :) )...noi am zis sa ni le facem la comanda aici, ce model vrem noi (va trebui sa ducem o poza cu modelul), cu aurul nostru. Cred ca briliant se numeste...nu mai stiu exact :-"

zoridezi11
14.09.2009, 04:42:38
Cred ca in Bucuresti gasesti mai multe optiuni. Poti cumpara o revista de profil (Mireasa, etc) si trebuie sa aiba pe la sfarsit o lista de magazine.

ElenaMR
14.09.2009, 13:58:28
Buna,
Eu mi-am gasit bijuteriile la Meli Melo (nu din Focsani, dar nu cred ca difera produsele) si mi-au placut ca au fost foarte finute...

justgargaritza
20.09.2009, 17:03:26
sambata trecuta am fost la o nunta la antal queen si aveau sala decorata cu fulgi din aceia de care spui tu.sa vad daca pot pune o poza de la nunta.
sunt foarte frumosi !

justgargaritza
20.09.2009, 17:23:27
le-am facut cu telefonul mobil de aceea nu sunt f reusite

ebonyoana
19.10.2009, 17:26:10
le-am facut cu telefonul mobil de aceea nu sunt f reusite
frumoase poze,multumesc:*
e exact ce imi trebuie mie.oare se gasesc de inchiriat?

alina512
20.10.2009, 07:55:53

Sunt firme de decoratiuni care iti pot face asa ceva la cerere, nu cred ca le inchiriaza. ;;)

danusza
20.10.2009, 09:26:25

Se gasesc sigur de cumparat...insa pretul e destul de mare :)
S-ar putea sa se gaseasca si de inchiriat, mergi pe la agentii si intreaba. Nu sunt perisabile...nu se ofilesc, deci nu prea vad motivulpentru care nu s-ar inchiria ;-)

P.S.: Daca gasesti de inchiriat incearca mai intai sa compari preturile...sa nu te ajunga la fel de mult ca si cum le-ai cumpara :)

ebonyoana
20.10.2009, 11:08:05
Se gasesc sigur de cumparat...insa pretul e destul de mare :)
S-ar putea sa se gaseasca si de inchiriat, mergi pe la agentii si intreaba. Nu sunt perisabile...nu se ofilesc, deci nu prea vad motivulpentru care nu s-ar inchiria ;-)

P.S.: Daca gasesti de inchiriat incearca mai intai sa compari preturile...sa nu te ajunga la fel de mult ca si cum le-ai cumpara :)
de cumparat a intrebat mama soacra la mili pe independentei si zicea ca e foarte scump.
:-<

danusza
20.10.2009, 12:21:01
de cumparat a intrebat mama soacra la mili pe independentei si zicea ca e foarte scump.
:-<

cauta pe google. Eu am intalnit destul de multe site-uri unde vindeau pene de strut colorate...

ebonyoana
20.10.2009, 12:47:14
cauta pe google. Eu am intalnit destul de multe site-uri unde vindeau pene de strut colorate...
am gasit pe cineva la galati, dar ma gandesc oare merita sa investesc in ele?
la oscar au suportii aia de fier ptr flori si pot sa fac aranjamente cu flori.cred ca iese mai convenabil asa.
tu ce zici?

danusza
20.10.2009, 12:53:36
am gasit pe cineva la galati, dar ma gandesc oare merita sa investesc in ele?
la oscar au suportii aia de fier ptr flori si pot sa fac aranjamente cu flori.cred ca iese mai convenabil asa.
tu ce zici?

Ce suporti? au asa ceva? Eu nu stiam...tell me more :-"

ebonyoana
20.10.2009, 13:04:19
Ce suporti? au asa ceva? Eu nu stiam...tell me more :-"
da, gaseti poze pe siteul lor.la baza au o fructiera si sus suport pentru flori.
si stiai k pana in decembrie schimba mesele?
baga mese rotunde<:-P

danusza
20.10.2009, 13:28:16
da, gaseti poze pe siteul lor.la baza au o fructiera si sus suport pentru flori.
si stiai k pana in decembrie schimba mesele?
baga mese rotunde<:-P

Le-am vazut in poze..dar nu stiam ca sunt ale lor.
De mese ne-a spus cand am fost sa platim restul de avans. Si eu sunt foarte incantata :) acum sa speram ca nu ia prea mult din spatiu...

ebonyoana
20.10.2009, 13:41:13
Le-am vazut in poze..dar nu stiam ca sunt ale lor.
De mese ne-a spus cand am fost sa platim restul de avans. Si eu sunt foarte incantata :) acum sa speram ca nu ia prea mult din spatiu...
de suporti eu am intrebat de cand am fost sa vb cu el.si sigur a zis k sunt ai lor,noi trebuie sa venim cu aranjamentele:D.
au si pilonii de la intrare ,suport de lumari si 2 inimioare care se pun in spatele mesei de prezidiu.
o sa fie mult mai elegant cu mese rotunde.eu nu am multi invitati asa k o sa fie spatiu ok.;;)

ingerash_mic
04.11.2009, 10:02:25
Am vazut la cineva verigheta antistres.Oare gasecc si in Focsani asa ceva?Ce magazine mai sunt in oras in afara de Milcov,coral,alcor,cele de pe bulevard,big si de la autogara?

Margelutza
04.11.2009, 10:43:48
Am vazut la cineva verigheta antistres.Oare gasecc si in Focsani asa ceva?Ce magazine mai sunt in oras in afara de Milcov,coral,alcor,cele de pe bulevard,big si de la autogara?

Da gasesti cu siguranta vereghete antistres (noi cand eram in cautari am vazut antistres la cei de la autogara)

Ar mai fi unul pe Bulevard vis-a-vis de Piata Unirii, in spatele blocurilor. Daca nu ma insel au pe trotuar un anunt :)

Bafta la cautari

ElenaMR
04.11.2009, 11:43:43
Da gasesti cu siguranta vereghete antistres (noi cand eram in cautari am vazut antistres la cei de la autogara)

Ar mai fi unul pe Bulevard vis-a-vis de Piata Unirii, in spatele blocurilor. Daca nu ma insel au pe trotuar un anunt :)

Bafta la cautari

La ce sunt bune verighetele acestea? Care e diferenta fata de verighetele normale? :-\

Margelutza
04.11.2009, 13:26:41
La ce sunt bune verighetele acestea? Care e diferenta fata de verighetele normale? :-\

Cum sa explic :-\:-\:-\

Sunt verighete normale, doar ca la mijloc se misca, le poti roti, gen trei inele lipite si inelul de la mijloc se misca si atunci cand esti nervos, stresat stai si invarti de el pana nu mai poti ;))

Eu nu am antistres, dar mai invart de verighete (toata) din cand in cand ;))

Sper ca ai inteles ceva din explicatia mea, ca nu prea sunt buna la dat explicatii :(

ElenaMR
04.11.2009, 14:07:34
Cum sa explic :-\:-\:-\

Sunt verighete normale, doar ca la mijloc se misca, le poti roti, gen trei inele lipite si inelul de la mijloc se misca si atunci cand esti nervos, stresat stai si invarti de el pana nu mai poti ;))

Eu nu am antistres, dar mai invart de verighete (toata) din cand in cand ;))

Sper ca ai inteles ceva din explicatia mea, ca nu prea sunt buna la dat explicatii :(

Am inteles cum ar arata, mersi :*
Dar face bine la stres daca se invarte o bucata din verigheta pe deget? :D

Margelutza
04.11.2009, 14:13:25
Am inteles cum ar arata, mersi :*
Dar face bine la stres daca se invarte o bucata din verigheta pe deget? :D

se pare ca da ;))

mirelutza_tl
15.11.2009, 20:54:18
salutare viitoare miresici,foarte frumoase poze care le-ai adaugat.pup

alina_it
19.11.2009, 16:36:57
Buna fetelor...

=D> foarte frumoase...pot sa te intreb de unde ai cumparat voalul si cat te-a costat. Acum pot sa ma fac si eu inteleasa de cei din jurul meu cum vreau voalul :*

angelmiresica
19.11.2009, 16:50:58
[quote=alina_it;2654039]=D> foarte frumoase...pot sa te intreb de unde ai cumparat voalul si cat te-a costat. Acum pot sa ma fac si eu inteleasa de cei din jurul meu cum vreau voalul :*[/qu
De voal s-a ocupat nasa mea.....Ma bucur ca-ti place.

leelutza
12.02.2010, 17:19:26
Salutare
a gasit cineva verighete pe la noi prin oras? sau trebuie sa cautam prin imprejurimi?
Multumesc!

danusza
12.02.2010, 19:01:40
Salutare
a gasit cineva verighete pe la noi prin oras? sau trebuie sa cautam prin imprejurimi?
Multumesc!

Eu m-am uitat dupa verighete cand am fost la targ in iasi. Nu stiu de unde o sa le luam...fie le facem undeva la comanda in focsani, fie in iasi...ramane de vazut :)

In focsani cand m-am uitat nu am vazut prea multe modele, dar cine stie.... :)

Edit: Vazusem ceva dragut la magazinul ala de la intersectia de la BIG...nu cred ca am voie sa dau nume...dar poti merge acolo sa te uiti :)

ingerash_mic
22.04.2010, 07:19:47
Unghiile sunt si ele un accesoriu foarte important in viata unei femei in ziua nuntii...De aceea va rog sa imi recomandati si mie pe cineva care pune gel pe unghii fara sa le pileasca,sa fie ieftin si sa fie bun;)

leelutza
03.05.2010, 10:57:57
Am fost dupa verighete la mall la Bacau, nu am gasit, in schimb mi-am luat o pereche de pantofi foarte frumosi de la Benvenutti, parca ma asteptau pe mine, din piele, albi si cu un accesoriu mic verde cu auriu, foarte comozi si foarte ieftini, 150 ron, cu banii astia nu gaseam nimic la noi. Cu toate ca am zis ca o sa port sandale la nunta fiind iulie, am zis sa-i iau macar la biserica, ca am auzit ca nu e bine sa intri in biserica cu degetele la picioare descoperite. Stiti ceva legat de "superstitia" asta? Iar pentru colectia de mirese aveau niste sandalute care nu mi-au placut si erau evident mai scumpe pentru ca na' erau pentru mirese, parca scria pe ei "mireasa".

chirugugianina
03.05.2010, 14:12:05
pantofiorii pe care ti-ai cumparat, i-am vazut si la iasi.felicitari pentru alegerea facuta!sunt superbi\:D/

leelutza
25.05.2010, 13:53:47
In sfarsit am rezolvat si problema verighetelor, dupa ce am cautat prin oras si la Bacau la Sabrini, ne-am hotarat sa facem la comanda la Br......, dar surpiza pretul nu mai era 80 sau 86 lei ci 90, pai da na dam inainte cu scumpirile ca lumea n-are incotro tre' sa cumpere, vine sezonul nuntilor iulie- august-etc si era necesar sa se mai scumpeasca un pic gramu'. Viata e scumpa in zilele noastre chiar daca noua ni s-au taiat din salarii si faci fata cu greu scumpirilor, pe cine interesaza? in trei saptamani am verighetele!!! si am mai taiat ceva de pe lista. Bafta tuturor si mult calm!

ggabriela_88
09.06.2010, 12:02:50
buna miresici.cum k eu sunt in italia ,in august trebuie sa aleg invitatiile. stiti cumva voi unde as putea gasi invitatii frumoase?? ms mult

ella1986
09.06.2010, 12:20:59
buna miresici.cum k eu sunt in italia ,in august trebuie sa aleg invitatiile. stiti cumva voi unde as putea gasi invitatii frumoase?? ms mult

pai ai cateva optiuni in focsani gen : La Sposa, Eden's si magazinul de langa g'market, nu stiu cum se numeste

ggabriela_88
09.06.2010, 15:25:42
pai ai cateva optiuni in focsani gen : La Sposa, Eden's si magazinul de langa g'market, nu stiu cum se numeste

ms mult. o sa ma duc imediat cum ajung in tara !!

angie_angel
09.06.2010, 17:40:04
voal sau voaleta ?? ce preferati?
eu prefer voaletele sau accesoriile pt par..mi se par mai elegante

marllenska
10.06.2010, 12:00:23
voal sau voaleta ?? ce preferati?
eu prefer voaletele sau accesoriile pt par..mi se par mai elegante
Depinde de rochie. Intr-adevar, voaletele sunt mult mai elegante decat un voal scurt, de exemplu. Insa si un voal lung, brodat, stil spaniol, ar putea intra in competitie cu mult eleganta voaleta:-?

angie_angel
10.06.2010, 12:54:20
Depinde de rochie. Intr-adevar, voaletele sunt mult mai elegante decat un voal scurt, de exemplu. Insa si un voal lung, brodat, stil spaniol, ar putea intra in competitie cu mult eleganta voaleta:-?
voalul lung mi se pare foarte incomod stii tu, daca te ia tataia la o populara si te tine mai stang e posibil sa te traga de par.
pe mine voalul nu ma reprezinta. sunt o fire mai rebela. m-am gandit la o chestie de prins in par facuta din tiul cu o floricica, nu stiu cum se numeste...ceva in stilul adriana bahmuteanu, nu stiu daca ai vazut-o vreodata (la tv)cu parul prins coc si o chestie de genul prinsa intr-o parte
cred ca asta e singura chestie care se potriveste la stulul de rochie pe care in vreau

marllenska
10.06.2010, 12:55:30
voalul lung mi se pare foarte incomod stii tu, daca te ia tataia la o populara si te tine mai stang e posibil sa te traga de par.
pe mine voalul nu ma reprezinta. sunt o fire mai rebela. m-am gandit la o chestie de prins in par facuta din tiul cu o floricica, nu stiu cum se numeste...ceva in stilul adriana bahmuteanu, nu stiu daca ai vazut-o vreodata (la tv)cu parul prins coc si o chestie de genul prinsa intr-o parte
cred ca asta e singura chestie care se potriveste la stulul de rochie pe care in vreau
Dar ce stil de rochie vrei?

marllenska
16.06.2010, 20:14:50
Pt. pantofi ii recomand pe cei de la "Papucei" din Iasi. Pot confectiona orice model doriti. Au atelierul in Tatarasi, pt. cunoscatori. Sunt cei de la "papucei.ro".

leelutza
17.06.2010, 14:17:58
Da si preturi de la 300 ron tot in sus, 400-500 mi se par exagerate, si eu mi-am mai luat de la ei cate ceva de incaltat, dar totusi au preturi exagerate la modelele pt mirese. :D

marllenska
17.06.2010, 14:33:56
Da si preturi de la 300 ron tot in sus, 400-500 mi se par exagerate, si eu mi-am mai luat de la ei cate ceva de incaltat, dar totusi au preturi exagerate la modelele pt mirese. :D
Calitatea costa. Ce-ai fi vrand? 200 de lei?:)) Pai la Carmen's sunt de la 300 de lei in sus si cred ca ai vazut ce modele au(banale).

leelutza
17.06.2010, 15:21:54
Nici eu nu sunt hotarata, am spus din start nu pun voal si acum gandindu-ma mai bine parca as pune macar pana la restaurant, nici voaleta n-as suporta-o iar ca sa-mi accesoriu o floare din pene albe cum am vazut pe un site.... nu stiu... mai ramane sa ma gandesc si sa hotarasc odata, mai am apropoape o luna pana la nunta :-p

leelutza
17.06.2010, 15:26:01
Calitate gasesti si la 200 ron eu mi-am luat ceva la 240, de ce sa dau 500 pe o pereche doar pentru ca sunt pentru mirese si vor sa ne jupoaie de bani? Succes in gasirea modelului mult dorit, dar nu te pune nimeni sa iei de la Carmen's.

marllenska
17.06.2010, 16:15:23
Calitate gasesti si la 200 ron eu mi-am luat ceva la 240, de ce sa dau 500 pe o pereche doar pentru ca sunt pentru mirese si vor sa ne jupoaie de bani? Succes in gasirea modelului mult dorit, dar nu te pune nimeni sa iei de la Carmen's.
Nu m-ai inteles:). Spuneam ca la Carmen's sunt modele banale la cel putin 300 de lei. Deci, daca vrei un model extravagant dai mai mult. Depinde de stilul de rochie pe care-l vei avea. Si nu trebuie neaparat sa-ti iei pantofi "pt mirese". Ce inseamna "pantofi pt mirese"? Pantofii sunt pantofi.

nuepossibil
18.06.2010, 14:39:53
buna sunt daniela..eu le-am ordinat de la magazinul la sposa in focsani de pe internet si iti pot spune ca sunt superbe si delicate...

ggabriela_88
18.06.2010, 14:46:33
buna sunt daniela..eu le-am ordinat de la magazinul la sposa in focsani de pe internet si iti pot spune ca sunt superbe si delicate...

ms mult ! o sa ma duc si eu in august sa le vad !

Alynutza1
13.07.2010, 08:49:53
Dar buchetul de mireasa si cel de nasa de unde il comandati?

ella1986
13.07.2010, 10:49:37
Dar buchetul de mireasa si cel de nasa de unde il comandati?

decorurile de sala le facem la eden's pentru ca sunt foarte frumoase si profitabile si vazele sunt putin altfel, iar lumanarile si restul le facem la buzau...pt ca asa vrea nasa :D:D - e clienta fidela la o florarie de acolo

ggabriela_88
13.07.2010, 10:54:56
decorurile de sala le facem la eden's pentru ca sunt foarte frumoase si profitabile si vazele sunt putin altfel, iar lumanarile si restul le facem la buzau...pt ca asa vrea nasa :D:D - e clienta fidela la o florarie de acolo

buna.dar tu cand ai nunta??

ella1986
13.07.2010, 11:08:36
buna.dar tu cand ai nunta??

31 iulie :d

leelutza
15.07.2010, 16:11:39
Astazi am primit voalul si sunt foarte incantata cu siguranta o sa-l port chiar daca la inceput nu vroiam si am noroc ca mi-am luat posetuta in ton, e cu tulle si perlute si voalu e cu perlute mici. O sa ma duc la proba marti la coafat.

marllenska
22.07.2010, 11:52:44
Tocmai mi-am facut comanda de sandale la "Papucei" in Iasi. Am fost la fabrica din Tatarasi, pt. cunoscatoare.
Am ramas foarte impresionata de multitudinea de calapoduri, tipuri de piele, de culori, de pietre.

CarmenBarbu
29.07.2010, 15:11:14
[QUOTE=angie_angel;3356673]voalul lung mi se pare foarte incomod stii tu, daca te ia tataia la o populara si te tine mai stang e posibil sa te traga de par.

Doar cu o voaleta nu ar fi mai bine? Ce zici?

leelutza
30.07.2010, 12:21:10
Si eu am fost impotriva voalului, mi-am luat doar asa sa am pt biserica si cateva poze si m-am trezit cu el spre dimineata pe la 2 ca nu-l dadusem jos. Si l-am dat pt ca imi era si cald , am avut o zi de foc la nunta... a plouat spre dimineata.

Alynutza1
30.07.2010, 12:55:50
Intampin probleme in a-mi gasi pantofii de nunta. Nu gasesc ceva elegant cu un toc mic de 5 cm ... Imi puteti da cateva sugestii de magazine? In afara de leonardo sau Petra, nu am gasit nimic acolo.

marllenska
30.07.2010, 13:50:10
Intampin probleme in a-mi gasi pantofii de nunta. Nu gasesc ceva elegant cu un toc mic de 5 cm ... Imi puteti da cateva sugestii de magazine? In afara de leonardo sau Petra, nu am gasit nimic acolo.
Ti-i poti face la comanda. Depinde ce buget ai pt. pantofi(sandale). Iti recomand "papucei".

angie_angel
30.07.2010, 16:06:25

5 CM???? pai asa gasesti peste tot. nici eu nu mi-am gasit dar eu vreau cel putin 10 cm si talpa de 1-1.5 cm. am fost si la Braila si tot n-am gasit, mi-am luat ceva de genu pentru nunta unor prieteni.

Alynutza1
30.07.2010, 16:22:54
Pai tocmai ca nu gasesc de 5 cm si sa fie cat de cat elegant :P

leelutza
30.07.2010, 16:24:41
Eu am avut 1 pereche de sandale cu toc de 12 sau chiar 14 cm pe care i-am tinut pana la 3 dupa care i-am schimbat cu a doua pereche, dimineata cand am ajuns acasa abia mai puteam pune piciorul in pamant ma usturau talpile rau de tot si cu toate astea am dansat non-stop, nu ma plang pt ca nu voi mai repeta experienta :D

alina512
30.07.2010, 17:01:35
5 CM???? pai asa gasesti peste tot. nici eu nu mi-am gasit dar eu vreau cel putin 10 cm si talpa de 1-1.5 cm. am fost si la Braila si tot n-am gasit, mi-am luat ceva de genu pentru nunta unor prieteni.

Si asa cred ca gasesti. Eu mi-am luat bej pentru botez. In plus gasesti in mall la Bacau, la Ben.....

angie_angel
30.07.2010, 17:07:47
Eu am avut 1 pereche de sandale cu toc de 12 sau chiar 14 cm pe care i-am tinut pana la 3 dupa care i-am schimbat cu a doua pereche, dimineata cand am ajuns acasa abia mai puteam pune piciorul in pamant ma usturau talpile rau de tot si cu toate astea am dansat non-stop, nu ma plang pt ca nu voi mai repeta experienta :D
talpa pantofilor era subtire sau groasa?

alina512
30.07.2010, 17:08:20
Pai tocmai ca nu gasesc de 5 cm si sa fie cat de cat elegant :P

Pai mai ai atatea magazine de vazut: Alcor, Carmens, Elite, pe gang la Milcov, chiar si la Milcov, s.a. Mai poti incerca la Bacau in mall sau la fostele miresici.

angie_angel
30.07.2010, 17:09:44
Si asa cred ca gasesti. Eu mi-am luat bej pentru botez. In plus gasesti in mall la Bacau, la Ben.....
am gasit si eu pe bej, mov sau negru dar alb nu. am auzit ca as putea gasi la mall insa din pacate n-am timp sa ajung :((

alina512
30.07.2010, 18:49:39
am gasit si eu pe bej, mov sau negru dar alb nu. am auzit ca as putea gasi la mall insa din pacate n-am timp sa ajung :((

Eu cand imi cautam pentru botez, doar ca voiam bej, am gasit ceva dragut pe alb la Alcor, unde au incaltaminte, era 210-230 lei, nu mai tin minte exact.

leelutza
30.07.2010, 23:04:14
Sandalele mele au avut platforma, dar a doua pereche a avut calapod mai bun, erau putin mai comode iar mai tarziu o prietena mi-a imprumutat 1 pereche de sandale (avea la ea vreo 3 perechi si i-am probat pe toti ca am avut de unde alege , era 4 dimineata si nu mai conta asa mult ce am in picioare.

angie_angel
31.07.2010, 13:24:25
mi-am luat in sfarsit sandale aseara, scumpe rau dar ce sa fac daca altceva nu gasesc. si am fost si la croitoreasa sa-mi ia masuri pt rochie. sper s-o inceapa luni :-w.
apropo de rochie aseara cand am ajuns la croitoreasa era o tipa care are nunta azi si facea proba finala la rochita de mireasa pt zi. (cea pt seara era pe umeras- superba si aia) vreau sa va spun ca era ceva deosebit...fffffffffffffffoarte frumoasa, scurta. nu mi-ar fi trecut prin cap sa-mi fac o asemena rochie pt zi-cununia civila, acum imi pare rau ca mi-am luat deja rochita caci imi faceam si eu una de genu

marllenska
31.07.2010, 15:12:26
mi-am luat in sfarsit sandale aseara, scumpe rau dar ce sa fac daca altceva nu gasesc. si am fost si la croitoreasa sa-mi ia masuri pt rochie. sper s-o inceapa luni :-w.
apropo de rochie aseara cand am ajuns la croitoreasa era o tipa care are nunta azi si facea proba finala la rochita de mireasa pt zi. (cea pt seara era pe umeras- superba si aia) vreau sa va spun ca era ceva deosebit...fffffffffffffffoarte frumoasa, scurta. nu mi-ar fi trecut prin cap sa-mi fac o asemena rochie pt zi-cununia civila, acum imi pare rau ca mi-am luat deja rochita caci imi faceam si eu una de genu
La ce croitoreasa ai fost?

Alynutza1
31.07.2010, 18:12:41
Pai mai ai atatea magazine de vazut: Alcor, Carmens, Elite, pe gang la Milcov, chiar si la Milcov, s.a. Mai poti incerca la Bacau in mall sau la fostele miresici.

Am fost la astea de care zici, in afara de Elite (nu cred ca stiu asta unde e) :(( Nu gasesc nimic interesant in oras. In afara de pantofi sau sandale banale albe, nimic deosebit :( E clar, orasul asta e slab aprovizionat.

leelutza
31.07.2010, 22:33:36
sunt de aceasi parere...

alina512
01.08.2010, 17:54:47
Am fost la astea de care zici, in afara de Elite (nu cred ca stiu asta unde e) :(( Nu gasesc nimic interesant in oras. In afara de pantofi sau sandale banale albe, nimic deosebit :( E clar, orasul asta e slab aprovizionat.

E pe bd. Unirii, imediat cum treci de intersectia de la Big spre sud, pe dreapta.

Alynutza1
04.08.2010, 19:08:19
A da gata il stiu, am fost si acolo si nimic pe gustul meu. Sau daca gasesc ceva sa imi placa ba nu sunt albi sunt crem sau ivory, sau au tocul prea mare sau, si cel mai intalnit caz, nu au marimea mea... Uof
M-am decis, ma duc in Iasi sa rascolesc si orasul ala :))
Gaya parca tu esti in Iasi nu? Spune-mi cateva magazine pe care sa le vizitez acolo in caz ca in Iulius si Moldova Mall nu gasesc :)) Dar fara Papucei ca m-am uitat pe site-ul lor si am gasit ceva dragut dar 5 milioane... prea mult :P

chirugugianina
04.08.2010, 22:48:59
eu stau in iasi, dar nu iti fa mari sperante
in iulius mall nu mai e ce era odata, moldova e mort, doar pe la hala centrala si cuza voda.
parerea mea e sa mergi la bacau ca ai mall ul si la real in complex acolo sunt multe magazine.

daca vrei mai multe detalii iti raspund cu mare drag>:D<

nicpitic
05.08.2010, 07:42:28
eu stau in iasi, dar nu iti fa mari sperante
in iulius mall nu mai e ce era odata, moldova e mort, doar pe la hala centrala si cuza voda.
parerea mea e sa mergi la bacau ca ai mall ul si la real in complex acolo sunt multe magazine.

daca vrei mai multe detalii iti raspund cu mare drag>:D<
Nu te complica nici cu Bacaul. Eu am fost inainte de nunta mea si nu am gasit nimic. Eu zic mai bine sa incerci in Galati. La intrare in oras pe "Ada Marinescu" sunt magazine cu incaltalimte, gen "Alb si Negru", "Adam si Eva", sau poti sa mai incerci si la "Modern".

CarmenBarbu
05.08.2010, 14:15:34
31 iulie :d

Casa de piatra! Sa aveti o casnicie implinita! Postezi niste pozici sa vedem cum a fost la nunta ta?

angie_angel
07.08.2010, 08:17:16
La ce croitoreasa ai fost?
la o tipa dana , acum are atelierul in spate la fostul moca's pub

butterfly09
23.08.2010, 20:06:14
In Iasi nu gasesti nimic bun la capitolul incaltaminte, parca au innebunit toti comerciantii, au adus doar sandale dintr-astea cu talpa joasa, parca toata lumea ar avea 1,90. Nici macar pentru ocazie nu gasesti ceva dragut, ori au tocul prea inalt, deci nu sunt comode, ori calapodul e aiurea, ori sunt din catifea.

marllenska
24.08.2010, 11:07:38
In Iasi nu gasesti nimic bun la capitolul incaltaminte, parca au innebunit toti comerciantii, au adus doar sandale dintr-astea cu talpa joasa, parca toata lumea ar avea 1,90. Nici macar pentru ocazie nu gasesti ceva dragut, ori au tocul prea inalt, deci nu sunt comode, ori calapodul e aiurea, ori sunt din catifea.
Ei nu gasesti... Gasesti, dar la preturi mari.

angie_angel
25.08.2010, 16:28:06
ca sa nu aveti probleme cu picioarele sfatul meu e sa pantofi de calitate, eu mi-am luat de la carmen's si n-am avut nici o durere.m-am simtit perfect in ei. avantajul meu e ca ma simt foarte bine pe tocuri f inalte

butterfly09
25.08.2010, 21:14:56
Ei nu gasesti... Gasesti, dar la preturi mari.

Preturile aceasta mari de care vorbesti le au magazinele cu un anumit nume, magazine care se gasesc in toata tara. Acum depinde cat e dispus fiecare sa dea pe o pereche de sandale sau pantofi.

marllenska
25.08.2010, 22:01:34
Preturile aceasta mari de care vorbesti le au magazinele cu un anumit nume, magazine care se gasesc in toata tara. Acum depinde cat e dispus fiecare sa dea pe o pereche de sandale sau pantofi.
Pai ai spus ca nu gasesti. Gasesti, dar nu pt orice buzunar...

anamaria842001
25.08.2010, 23:55:37
ca sa nu aveti probleme cu picioarele sfatul meu e sa pantofi de calitate, eu mi-am luat de la carmen's si n-am avut nici o durere.m-am simtit perfect in ei. avantajul meu e ca ma simt foarte bine pe tocuri f inalte
Salut!
Casa de piatra!
Am vazut ca ati avut nunta la Casa Elena! Cel care v-a adus prajiturile este din Barlad cumva? In speranta ca nu confund nunta, te-as ruga sa imi spui daca ai fost multumita de dansul?
Merci!

angie_angel
26.08.2010, 14:11:37
Salut!
Casa de piatra!
Am vazut ca ati avut nunta la Casa Elena! Cel care v-a adus prajiturile este din Barlad cumva? In speranta ca nu confund nunta, te-as ruga sa imi spui daca ai fost multumita de dansul?
Merci!
multumesc mult..n-am avut prajituri doar inghetata

ingerash_mic
24.09.2010, 08:55:03
Stiti..ca eram innebunita ca nu imi gaseam pantofii perfecti?Ei bine...Am ajuns la concluzia ca oricum nu se vad sub rochie,si mi i-am luat din hala...era ultimul loc in care intrasem in joia dinaintea nuntii si am zis gata...tre sa imi iau ceva...am dat 40 de lei...mi s-a rupt catarama in timpul sedintei foto..dar nu a mai contat atat cat s-a rezolvat si m-am simtit bine toata seara..Manusi nu am vrut sa am ,iar umbreluta si gentuta le-am imprumutat de la cumnatica mea

marllenska
18.11.2010, 15:45:46
Pantofii sunt creatia "Papucei".

alis_madalina
26.02.2013, 09:06:04
Buna ziua
Eu o sa am nunta pe 19 octombrie si cred ca va fi frig. Si imi va trebui un bolero sau o blanita ceva. Aveti idee unde pot gasi asa ceva? pe internet am gasit o blanita gen bolero la vreo 600 ron. cam scumpa mi se pare. voi ce ziceti?

alina512
25.03.2013, 08:45:20
Buna ziua
Eu o sa am nunta pe 19 octombrie si cred ca va fi frig. Si imi va trebui un bolero sau o blanita ceva. Aveti idee unde pot gasi asa ceva? pe internet am gasit o blanita gen bolero la vreo 600 ron. cam scumpa mi se pare. voi ce ziceti?

Am vazut un bolero din blanita alba, scurt si cu maneca lunga, la Alcor in Focsani (eu ma uitam dupa negru), parca la 120 lei.

alis_madalina
25.03.2013, 08:53:06
Mersi mult! Ma tot gandesc ca mai intai sa iau rochia ca poate nu merge bolero de blanita peste ea. #-o