PDA

Versiunea completa : President 1

sudden
16.07.2009, 14:46:28
am vazut ca sunt topicuri cu President 2 si 3, dar cu 1 nu...
mai sunt miresici care fac la 1 ca sa impartasim pareri?
noi tocmai ne-am schimbat restaurantul si ne-am hotarat pt President de pe Bobalna...din pacate nu mai era nimic liber la 2 si 3 pt la anul...nici la 1 nu prea mai erau locuri....

mitze
16.07.2009, 15:06:26
am vazut ca sunt topicuri cu President 2 si 3, dar cu 1 nu...
mai sunt miresici care fac la 1 ca sa impartasim pareri?
noi tocmai ne-am schimbat restaurantul si ne-am hotarat pt President de pe Bobalna...din pacate nu mai era nimic liber la 2 si 3 pt la anul...nici la 1 nu prea mai erau locuri....

nu aveai nunta in septembrie?????

eu o sa fac la president 1. ce culoare au acum inauntru? ca nu am mai fost de mult si nu mai stiu.

sudden
16.07.2009, 18:55:01
nu aveai nunta in septembrie?????

eu o sa fac la president 1. ce culoare au acum inauntru? ca nu am mai fost de mult si nu mai stiu.

pai aveam in septembrie, dar cand rezervasem la restaurant Giulia, sus la Caraiman..dar cum s-a mutat in Paltinis,si noua nu ne-a placut ca era printre blocuri, a trebuit sa ne reorientam pt un alt restaurant...si ieri cand am fost sa vb cu patroana, nu mai era nici un loc liber nici in agust , nici in septembrie..doar in iulie si in octombrie, pe 2....iar cifra 2 pt noi este simbolica, la anul pe 2 oct facand 6 ani si o luna de cand suntem impreuna...
iar azi am semnat contractul pt data asta..
iti atasez niste poze cu restaurantul..pe acre le-am gasit pe net, de la o alta nunta...si pot spune ca exact asa arata si culorile, si aranjamentele (care sunt din partea lor)- mesele erau deja aranjate asa cand am fost noi...

sudden
16.07.2009, 18:55:54
din pacate nu am reusit sa atasez...dimensiunea la poze este prea mare...nu stiu inca cum sa modific formatul...dar de indata ce reusesc, am sa le pun

sudden
16.07.2009, 19:09:13
am reusit sa le atasez....

mitze
16.07.2009, 20:42:33
multumesc pt poze! :* deci cu grena si crem... oare o ramane aceeasi culoare si la anul? eu stiu ca de obicei schimba.
mie imi place la nebunie cum este acum la exterior! si culoare si florile acelea! sper sa fie si la anu'.

sudden
17.07.2009, 01:19:34
multumesc pt poze! :* deci cu grena si crem... oare o ramane aceeasi culoare si la anul? eu stiu ca de obicei schimba.
mie imi place la nebunie cum este acum la exterior! si culoare si florile acelea! sper sa fie si la anu'.

sincer, nu stiu.....si mie mi-au placut foarte mult culorile astea...desi patroana a zis ca nu stie inca daca la anul le va schimba...sa speram ca nu....

Oana_B
23.07.2009, 15:45:52
mai are cineva poze de la acest restaurant?
cate locuri are?

mitze
23.07.2009, 18:00:53
mai are cineva poze de la acest restaurant?
cate locuri are?

teoretic ar fi cam de 180 de persoane, dar as spune ca incap cam 150.

sudden
24.07.2009, 00:29:23
teoretic ar fi cam de 180 de persoane, dar as spune ca incap cam 150.

noua ne-a spus patroana ca President 1 e mai mare ca 3, avand o capacitate de 200 locuri, in tp ce 3 e cel mai mic cu 170-180,
de asemenea, tot patroana ne-a spus ca acum vreo 2-3 sapt a avut o nunta la P1 cu mai mult de 200 invitati....nu stiu ce sa zic....noi speram sa putem face ring de dans si in afara ringului de dans....sa mai putem lua din mese...dar acum depinde cati invitati o sa avem si noi...desi sunt convinsa ca pentru nr nostru de invitati mai potrivit ar fi fost President 2

bebesorinik
12.09.2009, 17:32:09
buna tuturor , vad ca nu a mai scris nimeni de president 1...chiar nu mai sunt miresici care fac acolo?...eu mi-am facut rezervarea si nu mai pot de fericire...ptr ca eu chiar m-am indragostit de locul acesta..atat de mult incat am acceptat data de 30 oct 2010...nu mai vroiam sa aman pe 2011...si in alta parte nu vroiam..nu m-as fi simtit la fel de fericita...mie mi se pare super restaurantul...si mie mi-a spus doamna Magda ca e posibil sa schimbe culoarea...eu sper ca nu..imi place cum e acum..dar oricum mi se pare fain..eu vreau sa am tema pe alb...pentru ca oricum e multa culoare acolo si nu mai are rost sa pun alte culori...alb..flori albe..cale...trandafiri albi....;))...am dat un avans de 1000 de ron si chiar nu mi s-a parut mult..

sudden
13.09.2009, 10:39:18
buna tuturor , vad ca nu a mai scris nimeni de president 1...chiar nu mai sunt miresici care fac acolo?...eu mi-am facut rezervarea si nu mai pot de fericire...ptr ca eu chiar m-am indragostit de locul acesta..atat de mult incat am acceptat data de 30 oct 2010...nu mai vroiam sa aman pe 2011...si in alta parte nu vroiam..nu m-as fi simtit la fel de fericita...mie mi se pare super restaurantul...si mie mi-a spus doamna Magda ca e posibil sa schimbe culoarea...eu sper ca nu..imi place cum e acum..dar oricum mi se pare fain..eu vreau sa am tema pe alb...pentru ca oricum e multa culoare acolo si nu mai are rost sa pun alte culori...alb..flori albe..cale...trandafiri albi....;))...am dat un avans de 1000 de ron si chiar nu mi s-a parut mult..

intr-adevar, este frumos acolo..oricum, arata mai bine cu visiniul de acum decat cu albastrul din poza pe care ai atasat-o tu....tu cati invitati ai? noi o sa avem intre 150-200, si mie cel putin mi-e teama ca o sa fie prea inghesuiti, si ca ringul de dans e prea mic...dorinta mea era sa fie un ring de dans f mare, dar cum nu le putem avea pe toate....ce alte detalii v-a mai dat doamna Magda?

vei avea nunta dupa mine :) noi am fost la jumatea lui iulie sa rezervam si aproape ca nu mai era nimic liber, President 2 si 3 erau rezervate tot anul 2010, iar la P1 mai ramasese ca date libere 10 si 31 iulie, si toate datele incepand cu octombrie....cum in iulie e prea cald, ne-am decis pt oct...
noi ne-am gandit ca pana la inceputul lui 2010 nu prea mai avem ce sa organizam, ca ni se pare ca e prea devreme...aaa, sa ne gasim nasi, ca nasii pe care ii alesesem ne-au zis ca nu ne mai pot fi nasi :(...

spor la pregatiri..

mariadavidescu
13.09.2009, 16:07:25
Felicitari!

Bebesorinia, cat este un meniu la anul acolo?Deoarece sunt invitata la o nunta si sunt curioasa........Nu am vrut sa intreb mirii:-p mersi!va pupacesc

sudden
13.09.2009, 18:39:00
Felicitari!

Bebesorinia, cat este un meniu la anul acolo?Deoarece sunt invitata la o nunta si sunt curioasa........Nu am vrut sa intreb mirii:-p mersi!va pupacesc

la intrebarea asta pot sa iti raspund si eu...anul asta meniul e cuprins intre 150 si 170, iar daca va fi sa creasca la anul, ni s-a spus ca va creste cu 10- 20 lei..deci probabil la anul meniul va fi cuprins intre 170-190 :)
sper ca te-am lamurit:)

bebesorinik
21.09.2009, 14:24:39
scuze ca am raspuns asa tarzior...sunt mai ametita de fel si am uitat sa mai intru si aici..eu tot in jur de 150-200 de invitati..acum stii cum e...unii vin altii nu...cand am fost eu 30 oct era singura data disponibila...si nu am mai vrut la alt restaurant...nici sa aman pe 2011...si am zis hai ca merge...oricum eu nu sunt fan caldura...sper doar sa nu ploua...mai multe detalii nu mi-a dat doamna Magda...am stabilit sa mergem la inceputul anului care vine sa vorbim cu firma lor de decoratiuni...sa vedem ce ofera...daca se pot modela dupa gusturile mele...eu vreau tot in alb...ptr k ca ma gandeam ca deja e culoare in restaurant si nu are rost sa mai incarc cu alte culori...stalpii vreau sa fie imbracati cu tul alb si floricele...huse..fete de mese albe...flori albe..cale si trandafiri albi..la masa noastra nu prea multe flori ca am alergie..stranut de nu ma mai opresc...va fi un buchet mare si in rest boluri cu floricele si lumanarele aprinse...si in spatele nostru doua inimioare din flori pe o perdea alba de tul...tu cum vrei sa arate?...am intrebat-o si de banii ptr personal si a zis ca 100 de lei de persoana...eu vreau sa ii dau inainte ca vreau o servire ireprosabila...ca dupa nu prea merge...sper sa fie bine...eu vreau dj...dar inca nu l-am gasit..tu?...am inteles ca au si ei formatie dar nu stiu nimic de preturi...si nici cum canta...eu vreau sa scot pestele din meniu ca majoritatea oamenilor care vin nu prea mananca peste si sa bag ceva carnaciori ..cascaval pane..cartofiori...ma gandesc ca asa va manca toata lumea..cred ca te-am ametit..dar eu ma entuziazmez foarte tare..;))pooop

bebesorinik
21.09.2009, 14:29:46
aaa...si noi am avut ceva prbl in alegerea nasilor...ca nu il cunosteam personal decat pe nas...pe nasica inca nu am cunoscut-o personal...sper sa fie de treaba..si sa nu se ridice cu idei la nunta mea...adica...eu vreau sa fie aranjat dupa placul meu si al sotului meu...ca doar e nunta noastra...vom vedea...lasa ca o sa ii gasesti si tu..si eu am emotii cu asta...ca am niste prieteni care pana la nunta au schimbat 5 perechi de nasi...in fine..o sa fie bine...

sudden
22.09.2009, 17:03:53
scuze ca am raspuns asa tarzior...sunt mai ametita de fel si am uitat sa mai intru si aici..eu tot in jur de 150-200 de invitati..acum stii cum e...unii vin altii nu...cand am fost eu 30 oct era singura data disponibila...si nu am mai vrut la alt restaurant...nici sa aman pe 2011...si am zis hai ca merge...oricum eu nu sunt fan caldura...sper doar sa nu ploua...mai multe detalii nu mi-a dat doamna Magda...am stabilit sa mergem la inceputul anului care vine sa vorbim cu firma lor de decoratiuni...sa vedem ce ofera...daca se pot modela dupa gusturile mele...eu vreau tot in alb...ptr k ca ma gandeam ca deja e culoare in restaurant si nu are rost sa mai incarc cu alte culori...stalpii vreau sa fie imbracati cu tul alb si floricele...huse..fete de mese albe...flori albe..cale si trandafiri albi..la masa noastra nu prea multe flori ca am alergie..stranut de nu ma mai opresc...va fi un buchet mare si in rest boluri cu floricele si lumanarele aprinse...si in spatele nostru doua inimioare din flori pe o perdea alba de tul...tu cum vrei sa arate?...am intrebat-o si de banii ptr personal si a zis ca 100 de lei de persoana...eu vreau sa ii dau inainte ca vreau o servire ireprosabila...ca dupa nu prea merge...sper sa fie bine...eu vreau dj...dar inca nu l-am gasit..tu?...am inteles ca au si ei formatie dar nu stiu nimic de preturi...si nici cum canta...eu vreau sa scot pestele din meniu ca majoritatea oamenilor care vin nu prea mananca peste si sa bag ceva carnaciori ..cascaval pane..cartofiori...ma gandesc ca asa va manca toata lumea..cred ca te-am ametit..dar eu ma entuziazmez foarte tare..;))pooop

buna!!! si eu ma entuziasmez foarte mult..in ultima perioada mai putin, ca vin f obosita de la scoala (predau germana :D) si sunt in urma pana si pe miresici.ro... :)
deci....ne cam asemanam :) ..asa am zis si eu, sa dam banii ospatarilor inainte...sau macar jumate in seara respectiva, si jumate dimineata, cand se termina totul...

mie imi placea cremul care era la huse la restaurant..sper sa nu se schimbe prea mult culorile...
apoi, si eu ma gandisem ca pe mese sa pun boluri cu floricele in apa si lumanari plutitoare...:)

peste nici noi nu am vrea, ca nu este o mancare satioasa....si cred ca o sa ramanem la 3 feluri...carnaciorii ii poti baga la friptura..iar cascavalul pane ii poti pune la aperitivul cald, unde noi am vrea sa bagam ficaciori inveliti in bacon..daca stau bine sa ma gandesc, cred ca vor fi totusi 4 feluri de mancare... :D

Dj vrem si noi, stim si pe cine vrem, inca nu am vb cu el...dar am fost la o nunta unde el a fost, si a fost super, a stiut sa faca atmosfera, si sa puna muzica pentru toate gusturile....

ma gandesc ca la President e meniul destul de scump, dar cred ca totusi merita :)

ma gandesc insa cu groaza la nr mare de invitati, si cred ca o sa mai creasca..sper sa fie loc suficient acolo, sa nu fie invitatii inghesuiti, si sa fie loc suficient de dans :((

bebesorinik
22.09.2009, 20:28:59
stai linistita ca va fi super...cu tot...imi poti da te rog mai multe detalii despre dj-ul tau?...eu am vb cu doi dar nu m-au convins deloc...si cu dansul...se vor simti toti bine..chiar si inghesuiti...poooooop

sudden
22.09.2009, 21:23:40
stai linistita ca va fi super...cu tot...imi poti da te rog mai multe detalii despre dj-ul tau?...eu am vb cu doi dar nu m-au convins deloc...si cu dansul...se vor simti toti bine..chiar si inghesuiti...poooooop

nu stiu foarte multe despre el..stiu ca i se spune Sake...nr de telefon il are cumnatul meu, ca el a avut nunta acum 2 ani...iar anul trecut am fost la alta nunta unde tot el a fost dj....cand o sa aflu nr, o sa ti-l spun si tie..eu zic sa nu te grabesti de pe acum cu dj-ul...mai e totusi un an...
ti-am zis. a stiut sa faca atmosfera, sa ii scoata pe toti la dans...a acoperit aproape toate genurile muzicale cerute, exceptand manelele, pt ca nu au vrut mirii.....a stiut cand sa vorbeasca la microfon, a stiut si cand sa taca...noi i-am dat nota 10....

bebesorinik
23.09.2009, 14:32:22
Foarte fain...pai cand il vei contacta tu te rog sa imi spui si mie..daca vrei...mai e timp cum ai spus si tu...e bine ca stie sa faca atmosfera....e ff imp...mai ales ca eu am si niste idei legate de muzica...si mod de prezentare...pooop...by the way...stiu ca sunt off topic..u in ce zona stai?..eu in vest la podul inalt...ca cine stie..poate din vedere ne-om sti...

sudden
23.09.2009, 21:17:50
Foarte fain...pai cand il vei contacta tu te rog sa imi spui si mie..daca vrei...mai e timp cum ai spus si tu...e bine ca stie sa faca atmosfera....e ff imp...mai ales ca eu am si niste idei legate de muzica...si mod de prezentare...pooop...by the way...stiu ca sunt off topic..u in ce zona stai?..eu in vest la podul inalt...ca cine stie..poate din vedere ne-om sti...
off topic...stau in nord :D
ce voiam eu sa te rog, cand raspunzi, sa dai pe citat la cine vrei sa raspunzi..nu de alta, dar zilele trecute a trebuit sa reiau postarile ca sa imi dau seama ca mie mi-ai raspuns....

noi pe la inceputul anului viitor o sa contactam dj-ul...dar poate pana atunci fac rost de numar ..te poop

bebesorinik
24.09.2009, 12:34:54
scuze...nu mi-am dat seama...tie cat ti-a spus doamna magda ca va fi meniul...mi mi-a zis ca maxim 190...si ca pe langa mancare mai are si cate doua randuri de cafea...ai idee ce firma de decoratiuni au ei?...doar de curiozitate..;))

sudden
25.09.2009, 20:20:21
scuze...nu mi-am dat seama...tie cat ti-a spus doamna magda ca va fi meniul...mi mi-a zis ca maxim 190...si ca pe langa mancare mai are si cate doua randuri de cafea...ai idee ce firma de decoratiuni au ei?...doar de curiozitate..;))

ne-a zis ca meniul va creste cu 10, maxim 20 lei..ca anul asta e intr 150-170....dar noi nu am vorbit deloc de detalii..nu stiu nimic de decoratiuni..absolut nimic...noi am rezervat prin iulie, deci iti dai seama ca muuult prea devreme ca sa vb despre toate astea...:)

bebesorinik
27.09.2009, 14:06:20
chiar nu mai este nici o miresica la president 1?...mi-ar placea sa stiu cum arata meniurile ...adica aspectul in farfurie..nimeni nici o poza?

strumfyyka
30.01.2010, 20:46:40
si eu tot la president 1 fac la fel e si la noi meniul. tu ty-ai luat rochia mi se pare cam devreme acuma, ca tot esty din ploiesti ai niste site cu rochii de mireasa. e super la president mi-a zis cineva care a facut acolo. bafta la pregatirile pentru nunta

mihaila_andreea
19.04.2010, 20:03:07
Eu fac nunta la president 1 duminica, pe 25 aprilie. o sa scriu eu aici cum arata meniul ;) . numai bine, miresici. (sper ca apare ceva pe site pt ca nu prea stiu cum e cu mesajele pe aici, azi am scris si eu prima data)

bebesorinik
19.04.2010, 22:38:16
Eu fac nunta la president 1 duminica, pe 25 aprilie. o sa scriu eu aici cum arata meniul ;) . numai bine, miresici. (sper ca apare ceva pe site pt ca nu prea stiu cum e cu mesajele pe aici, azi am scris si eu prima data)

Casa de piatra si distractie placuta....Sa fie numai voie buna si bucurie....Abia astept sa vad cat mai multe poze, nu am mai fost de mult si sper ca nu au schimbat culorile pe acolo....Pupicei...

anita20052005
20.04.2010, 13:26:55
astepta, vestiii esti prima miresica casa de piatra si tot>:D< ce va doriti

andreea_si_adi
21.04.2010, 12:50:33
eu am fost la president 3 si mi-a placut cum arata..
pare un palat.

strumfyyka
24.04.2010, 18:00:05
ce mai styty de restaurant president 1 eu am incercat sa fac mai devreme de noiembrie dar nu am reusit. asta e. mi-am luat si rochia da nu am cum sa o postez pe site. cand poty mai da si tu u semn de viata sa mai vb si noi. va pupik pe toate miresicile

bebesorinik
28.04.2010, 02:04:36

Miresica noastra scumpa, acum probabil esti in luna de miere....te asteptam cu nerabdare sa ne pui poze din cea mai fericita zi a ta...poooop

sudden
05.05.2010, 20:22:25
Buna, miresici! Am fost azi la President, am vb cu dna Magda, ne-am facut un meniu (care a iesit la 170). arata chiar bine cu visiniu. o sa atasez niste pozici, desi spunea ca pana in octombrie e posibil sa faca invers: husele cu visiniu si fundele cu alb. ce mi-a placut foarte mult este ca sunt portiuni de tavan care se trag si se poate vedea cerul (nu stiu daca stiati de asta). am vazut ca pe meniu scria ca ofera o camera la hotel pt miri din partea lor.

Va atasez meniul, daca va intereseaza:

1. Gustare rece- 49 lei

- muschi file
- rulou sunca presata cu salata de cruditati
- salam de sibiu
- jambon
- rulada de pui
- cascaval
- cosulet din rosie umpluta cu crema de branza
- castravete natur
- ardei natur
- masline negre/ verzi

2. Salau cu sos olandez (35 lei) cu cartofi natur (7 lei)- 42 lei

3. Sarmale cu ardei iute - 29 lei

4. Mixed grill (25 lei) cu cartofi copti cu unt si smantana (7 lei) - 32 lei
- cotlet de porc dezosat la gratar
- piept de pui la gratar

5. Salata de sezon- 7 lei

6. Cafea - 5 lei (si pe langa asta eu am inteles ca ne mai da una din partea casei)

Ca total iese 164, dar o sa mai intre si painea. Oricum si dna Magda a zis ca 170 (probabil ca o fi bagat si a 2-a cafea :-\:-\:-\)

Sper ca v-am fost de folos cu ceva, si asteptam vesti de la miresica, care a avut nunta deja

354257354258354259354260

bebesorinik
06.05.2010, 09:48:50
Buna, miresici! Am fost azi la President, am vb cu dna Magda, ne-am facut un meniu (care a iesit la 170). arata chiar bine cu visiniu. o sa atasez niste pozici, desi spunea ca pana in octombrie e posibil sa faca invers: husele cu visiniu si fundele cu alb. ce mi-a placut foarte mult este ca sunt portiuni de tavan care se trag si se poate vedea cerul (nu stiu daca stiati de asta). am vazut ca pe meniu scria ca ofera o camera la hotel pt miri din partea lor.

Va atasez meniul, daca va intereseaza:

1. Gustare rece- 49 lei

- muschi file
- rulou sunca presata cu salata de cruditati
- salam de sibiu
- jambon
- rulada de pui
- cascaval
- cosulet din rosie umpluta cu crema de branza
- castravete natur
- ardei natur
- masline negre/ verzi

2. Salau cu sos olandez (35 lei) cu cartofi natur (7 lei)- 42 lei

3. Sarmale cu ardei iute - 29 lei

4. Mixed grill (25 lei) cu cartofi copti cu unt si smantana (7 lei) - 32 lei
- cotlet de porc dezosat la gratar
- piept de pui la gratar

5. Salata de sezon- 7 lei

6. Cafea - 5 lei (si pe langa asta eu am inteles ca ne mai da una din partea casei)

Ca total iese 164, dar o sa mai intre si painea. Oricum si dna Magda a zis ca 170 (probabil ca o fi bagat si a 2-a cafea :-\:-\:-\)

Sper ca v-am fost de folos cu ceva, si asteptam vesti de la miresica, care a avut nunta deja

354257354258354259354260

wooow....super...eu sper sa ramana husele astea...cred ca daca le-ar face visinii pe cele de la scaune ar incarca prea mult sala.....oricum imi plaaaaceeee.....si meniul cred ca e ok.....dar eu tot vreau sa il vad live...cum arata in farfurie, mai ales aperitivul....conteaza cel mai mult...e prima impresie asupra nuntii.....multumim de poze....poooop

gabr
06.05.2010, 11:50:41
foarte frumos.....eu am nunta pe 31 iulie, sper sa nu se mai schimbe ceva pana atunci.

sudden
06.05.2010, 13:28:17
wooow....super...eu sper sa ramana husele astea...cred ca daca le-ar face visinii pe cele de la scaune ar incarca prea mult sala.....oricum imi plaaaaceeee.....si meniul cred ca e ok.....dar eu tot vreau sa il vad live...cum arata in farfurie, mai ales aperitivul....conteaza cel mai mult...e prima impresie asupra nuntii.....multumim de poze....poooop

am uitat sa va spun: d-na magda a zis ca putem alege care huse sa le avem: adica cele care au fost inainte(dar a spus de ele ca se cunoaste ca sunt vechi), cele de acum, pe care le puteti vedea in poze, sau cele care vor fi. mie imi plac cele de acum, si i-am zis ca am vrea sa facem invitatiile in fc de restaurant. ne-a sugerat sa le facem bordeaux cu auriu ( auriu au la tacamari).... si chiar imi place ideea....

ati observat intr-una din poze ca sunt si 2 inimioare din baloane in spate de tot??? sincer, la cum arata acum, nu cred ca mai este nevoie de prea multe decoratiuni....

sudden
06.05.2010, 23:03:09
am sunat-o in seara asta pe dna Magda..uitasem sa ii pun aseara cateva intrebari..
1. ne-am facut iar lista, si ne iesise 170 , si ne temeam ca nu o sa intre, si am intrebat-o daca nu cumva s-a eliberat la Presiden2 pe aceeasi data, sau cu o saptamana inainte sau dupa 2 oct..si sa ne anunte daca se elibereaza..dar ne-a linistit spunand ca nu-i probl, ca mai pot pune mese,capacitatea fiind de 200 de pers..

2 o intrebare in contradictoriu cu prima ;-)... era ceva ce ne framanta: in caz ca dupa aperitivul rece ne dam seama ca avem invitati mult mai putini decat ne asteptam, se vor recalcula de la aperitivul cald , daca anuntam?? stiu ca asta este politica multor restaurante. si ne-a spus ca da, daca e sa se intample asa, vom plati nr total de aperitive reci comandtae initial, si apoi se va calcula in fc de cate portii se fac la aperitivul cald. am scapat si de grija asta8-}8-}8-}

dar am uitat sa intreb cate portii avem din partea lor..cred ca 10, ca la toate restaurantele, nu?

sudden
26.07.2010, 13:11:45
nu a mai scris nimeni la acest topic de multa vreme...
asteptam pareri, impresii de la miresicile care au avut deja nunta pana acum...

ipup
10.08.2010, 09:12:15
Buna si aici!!
Am reusit sa gasesc si topicul asta *****:D

Sa incep>>> eu am avut nunta pe 24 iulie la president 1. A fost o nunta foarte frumoasa, parerea mea... dar si a invitatilor in egala masura.
Am avut 142 de invitati, ceea ce a fost ok pentru sala respectiva, chiar daca magda a zis ca intra 180 lejer, se vedea nevoia de spatiu la cei 150 care eram noi(invitatii+lautarii+fotografii), daca ar fi iesit toti odata la dans, nu ar fi fost loc defel.Insa au iesit pe rand sau au mai dans si printre mese:d
Ma repet acum, dar am ramas dezamagita de cat de lung este sala in partea dreapta a ringului, cei din spate nu vedeau nimic din ring. Am avut o masa care nici macar nu au avut lumina deasupra, pentru ca erau arse becurile le-am cerut macar niste lumanari la cheneri. Si bineinteles ca nu am primit scuze pentru situatia creata de la nimeni. Noi ne-am cerut scuze de la invitati. Plafonul este patat in galben de la ploaie... eu am schimbat husele pentru ca nu mi-au placut cele visinii...
Am avut o mica problema si cu chelnerii, eu am cerut sa am 10 chelneri si am primit doar 8, iar la primirea invitatilor si servirea cu sampanie dispareau toti din peisaj, si invitatii isi luau singuri sampanie sau ii serveam eu si mirele si m-am luat de ei. Apoi a stat unul mereu langa masa cu pahare.
Mancarea a fost foarte buna si chiar s-a mancat bine, noi am ales aperitiv cu icre de manciuria, somon cu brocoli, sarmale si muschiulet de porc impletit, cu cartofi copti si salata de castraveti murati cu gheata:D meniu care a costat 200 lei, cu cafele si paine.
Sa fiti atente la chelneri, adica sa mergeti sa intrebati invitatii cum e servirea, pentru ca la masa parintilor aia mare de 20 persoane aduceau mancarea ultima, adica erau ultimii serviti, dar nu mi-au zis nimic si nu am stiut sa rezolv problema asta.
Mie mi-au adus tortul cei de la cofetarie la ora 23.30, si pana la ora 4 cei de la restaurant l-au tinut in aer conditionat, iar tortul s-a transformat in turnul din pisa:D noroc ca toti invitatii au crezut ca asa e modelul, lasat:))
Ringul este incomod rau cu cei 2 stalpi, care la vals mi-au dat o durere de cap insuportabila, pentru ca era cat pe ce sa ma izbesc in ei la piruete, la ultima repetie care am facut-o la restaurant i-am vazut cat de incomozi sunt, si va sfatuiesc sa ii imbracati cumva in tul, pt ca altfel arata aiurea.

Nu stiu ce sa va mai zic.... astept intrebari:D
incerc sa va atsez niste pozici zilele astea.
pupici

sudden
10.08.2010, 11:48:42
Buna si aici!!
Am reusit sa gasesc si topicul asta *****:D

Sa incep>>> eu am avut nunta pe 24 iulie la president 1. A fost o nunta foarte frumoasa, parerea mea... dar si a invitatilor in egala masura.
Am avut 142 de invitati, ceea ce a fost ok pentru sala respectiva, chiar daca magda a zis ca intra 180 lejer, se vedea nevoia de spatiu la cei 150 care eram noi(invitatii+lautarii+fotografii), daca ar fi iesit toti odata la dans, nu ar fi fost loc defel.Insa au iesit pe rand sau au mai dans si printre mese:d
Ma repet acum, dar am ramas dezamagita de cat de lung este sala in partea dreapta a ringului, cei din spate nu vedeau nimic din ring. Am avut o masa care nici macar nu au avut lumina deasupra, pentru ca erau arse becurile le-am cerut macar niste lumanari la cheneri. Si bineinteles ca nu am primit scuze pentru situatia creata de la nimeni. Noi ne-am cerut scuze de la invitati. Plafonul este patat in galben de la ploaie... eu am schimbat husele pentru ca nu mi-au placut cele visinii...
Am avut o mica problema si cu chelnerii, eu am cerut sa am 10 chelneri si am primit doar 8, iar la primirea invitatilor si servirea cu sampanie dispareau toti din peisaj, si invitatii isi luau singuri sampanie sau ii serveam eu si mirele si m-am luat de ei. Apoi a stat unul mereu langa masa cu pahare.
Mancarea a fost foarte buna si chiar s-a mancat bine, noi am ales aperitiv cu icre de manciuria, somon cu brocoli, sarmale si muschiulet de porc impletit, cu cartofi copti si salata de castraveti murati cu gheata:D meniu care a costat 200 lei, cu cafele si paine.
Sa fiti atente la chelneri, adica sa mergeti sa intrebati invitatii cum e servirea, pentru ca la masa parintilor aia mare de 20 persoane aduceau mancarea ultima, adica erau ultimii serviti, dar nu mi-au zis nimic si nu am stiut sa rezolv problema asta.
Mie mi-au adus tortul cei de la cofetarie la ora 23.30, si pana la ora 4 cei de la restaurant l-au tinut in aer conditionat, iar tortul s-a transformat in turnul din pisa:D noroc ca toti invitatii au crezut ca asa e modelul, lasat:))
Ringul este incomod rau cu cei 2 stalpi, care la vals mi-au dat o durere de cap insuportabila, pentru ca era cat pe ce sa ma izbesc in ei la piruete, la ultima repetie care am facut-o la restaurant i-am vazut cat de incomozi sunt, si va sfatuiesc sa ii imbracati cumva in tul, pt ca altfel arata aiurea.

Nu stiu ce sa va mai zic.... astept intrebari:D
incerc sa va atsez niste pozici zilele astea.
pupici

OFF, destul de dezarmant mesajul tau...acum probabil si cine a fost seful de sala..am auzit de la cineva care a facut nunta anul trecut ca seful de sala a fost mereu in alerta si i-a si mobilizat pe ospatari...

si acum urmeaza intrebarile:

1. fata de cat ti s-a spus initial ca e meniul, in ziua nuntii era crescut (ma gandesc la cresterea TVA-ului)
2. cat de mari sunt portiile?
3. cum arata fructierele si cele in care se pun crantanelele? (am vazut undeva ca erau toate puse pe un suport, si ocupa mai putin spatiu..asa e si la President?)
4. ai colaborat cu altcineva pt decorarea salii, sau doar ai schimbat culorile din ce iti ofereau ei? (daca ai colaborat cu ei, nu te-au pus sa platesti aranjamentul, nu? ca am auzit ca unele restaurante spun ca aranjamentul e din partea casei, si la final te pun sa platesti)
5. in afara de camera de hotel, au mai oferit ceva din partea lor? (adica sucuri/apa )
6. cate cafele ai avut incluse in meniu?
7. de cate persoane au fost mesele tale? ai spus ceva si de una de 20 pers..era asezata pe partea cu peretele, cum intri?
8. cum s-a procedat cu plata meniurilor?

scuze ca te-am bombardat cu intrebarile, dar chiar m-a apucat disperarea..ti-as fi profund recunoscatoare daca mi-ai putea raspunde macar la cateva dintre ele, plus ce alte detalii ai mai putea da...

ipup
10.08.2010, 12:26:25
OFF, destul de dezarmant mesajul tau...acum probabil si cine a fost seful de sala..am auzit de la cineva care a facut nunta anul trecut ca seful de sala a fost mereu in alerta si i-a si mobilizat pe ospatari...

si acum urmeaza intrebarile:

1. fata de cat ti s-a spus initial ca e meniul, in ziua nuntii era crescut (ma gandesc la cresterea TVA-ului)
2. cat de mari sunt portiile?
3. cum arata fructierele si cele in care se pun crantanelele? (am vazut undeva ca erau toate puse pe un suport, si ocupa mai putin spatiu..asa e si la President?)
4. ai colaborat cu altcineva pt decorarea salii, sau doar ai schimbat culorile din ce iti ofereau ei? (daca ai colaborat cu ei, nu te-au pus sa platesti aranjamentul, nu? ca am auzit ca unele restaurante spun ca aranjamentul e din partea casei, si la final te pun sa platesti)
5. in afara de camera de hotel, au mai oferit ceva din partea lor? (adica sucuri/apa )
6. cate cafele ai avut incluse in meniu?
7. de cate persoane au fost mesele tale? ai spus ceva si de una de 20 pers..era asezata pe partea cu peretele, cum intri?
8. cum s-a procedat cu plata meniurilor?

scuze ca te-am bombardat cu intrebarile, dar chiar m-a apucat disperarea..ti-as fi profund recunoscatoare daca mi-ai putea raspunde macar la cateva dintre ele, plus ce alte detalii ai mai putea da...

Nu au fost vizibile aceste problemute, doar ca intr-adevar trebuie sa fiti atenti cu ei...
1. mie mi-a zis ca ma va ajunge 170-190 lei si ca cele 2 cafele sunt din partea lor... dar nu a fost asa, am dat 200 lei si am platit si cafelele, nu e o diferenta uriasa dar s-a cunoscut...

2. portile sunt normale, adica te saturi si mai ramane un pic, acum depinde cat de gurmand esti...
3.eu fructele le am avut pe suport cu aranjamentele florale, jos fructe, sus florile, dar suporturile le-am luat de la agentia de aranjamente
4. nu am avut nimic de la ei. Am luat totul de la agentie, huse, fete de mese tot...
5. nu mi-au oferit camera de hotel, le-am inkiriat noi pe toate pentru invitatii de departe.
6.am avut 2 cafele platite, le am pe bon, desi anul trecut cand am dat avansul au zis ca sunt din partea casei...
7.am avut cateva mese de 10, apoi 9 si 8 persoane, cea mare de 20 de lanag prezidiu, am facut-o de 17 persoane.
8. la sfarsitul nuntii, cand ramasesem doar noi, ne-a adus seful de sala bonul cu valoarea totala minus avansul. si dupa plata meniului am platit chelnerii. eu nu stiam daca trebuie sa platesc si bucatarii, dar mi-au zis ca se imparte din bacsisul chelnerilor carora oricum le dadusem mai mult.
spor la pregatiri.

anamaria_dior
06.09.2010, 10:41:32
Buna,

Pentru cine a facut sau participat la o nunta la President 1: Cum vi s-a parut ringul de dans? Din ce am vazut e cam mic si din pacate delimitat. As fi propus celor de la local sa imi lase ceva loc langa ring, dar imi este frica sa nu se impiedice invitatii de ringul initial.

Cam cati invitati incap pe ring?
Eu sper la vreo 130 de invitati, dar ma gandesc ca mai mult de 30 nu incap pe ring la dans.

Multumesc anticipat.

Lincan
16.09.2010, 17:55:35
Buna,

Pentru cine a facut sau participat la o nunta la President 1: Cum vi s-a parut ringul de dans? Din ce am vazut e cam mic si din pacate delimitat. As fi propus celor de la local sa imi lase ceva loc langa ring, dar imi este frica sa nu se impiedice invitatii de ringul initial.

Cam cati invitati incap pe ring?
Eu sper la vreo 130 de invitati, dar ma gandesc ca mai mult de 30 nu incap pe ring la dans.

Multumesc anticipat.

Buna.
Noi am facut nunta la President 1 pe 28 august si am avut 170 de invitati,dar nu a fost nici cea mai mica problema legata de ringul de dans.
Invitatii au preferinte muzicale diferite, si oricat de incinsa ar fi atmosfera tot nu danseaza toata lumea ;)

sudden
17.09.2010, 08:38:58
Buna.
Noi am facut nunta la President 1 pe 28 august si am avut 170 de invitati,dar nu a fost nici cea mai mica problema legata de ringul de dans.
Invitatii au preferinte muzicale diferite, si oricat de incinsa ar fi atmosfera tot nu danseaza toata lumea ;)

Buna. Ti-as fi extrem de recunoscatoare, daca ai putea sa dai cat mai multe detalii de President 1... cata bautura ati dus la 170 de pers, cum au fost ospatarii, daca ati pastrat decoratiunea restaurantului si ce include, cat a fost meniul si ce a inclus, daca v-a dat si camera la hotel....orice... stiu ca sunt multe intrebari, dar mai e un pic pana la ziua nuntii, si chiar sunt stresata... si poze daca se poate..

bebesorinik
03.10.2010, 12:18:03
Buna. Ti-as fi extrem de recunoscatoare, daca ai putea sa dai cat mai multe detalii de President 1... cata bautura ati dus la 170 de pers, cum au fost ospatarii, daca ati pastrat decoratiunea restaurantului si ce include, cat a fost meniul si ce a inclus, daca v-a dat si camera la hotel....orice... stiu ca sunt multe intrebari, dar mai e un pic pana la ziua nuntii, si chiar sunt stresata... si poze daca se poate..
Madoooooooooo a fost si ziua ta.....casa de piatra miresica scumpa....abia asteptam impresii si poze....poooop

dianadianna
05.10.2010, 16:25:42
Buna miresici.Pot spune ca sunt tare fericita si sunt sigura ca-mi intelegeti fericirea.Astazi s-a semnat contractul cu President1 si sunt extrem de fericita.Cand am vazut acea sala, m-am indragostit instantaneu.A fost singura dragoste la prima vedere din viata mea.Acea locatie ma fascineaza si ma bucur tare mult ca am reusit sa gasesc liber exact in data dorita.Dar totusi imi fac probleme din cauza ringului de dans.Voi ce parere aveti???Este destul de incapator??? As avea in jur de 160 invitati,sau poate merge marit???????Voi ce spuneti??Si eu as mai baga o culoare pe langa verdele si visniul sau movul acela,voi ce culoare credeti ca s-ar potrivi??????Din pacate nu sunt in tara sa ma pot duce la locul respectiv sa-mi fac idei.Am intrat o singura data,asta fiind anul trecut si nu am stat mai mult de 5 minute,dar a fost suficient cat sa ma indragostesc.Imi este foarte greu sa-mi fac idei doar din poze.Asa ca am nevoie de ajutorul vostru.Va pup pe toate viitoarele si fostele miresici si va astept cu drag si opinii

sudden
05.10.2010, 23:07:42
nunta noastra a trecut..a fost superba! restaurantul de nota 10!
mi-era teama ca e ringul prea mic, dar a fost mai mult decat ok! am avut 130 de invitati..credeam ca o sa se danseze pe rand, dar la un moment dat ma uit prin restaurant si era goool! toata lumea era pe ringul de dans! si s-a dansat fara sa fie inghesuiti!
mancarea a fost de nota 10, ospatarii mereu receptivi!
am numai cuvinte de lauda..

dianadianna
05.10.2010, 23:40:53
nunta noastra a trecut..a fost superba! restaurantul de nota 10!
mi-era teama ca e ringul prea mic, dar a fost mai mult decat ok! am avut 130 de invitati..credeam ca o sa se danseze pe rand, dar la un moment dat ma uit prin restaurant si era goool! toata lumea era pe ringul de dans! si s-a dansat fara sa fie inghesuiti!
mancarea a fost de nota 10, ospatarii mereu receptivi!
am numai cuvinte de lauda..
Ma bucur foarte tare pentru tine,casa de piatra si sa fit fericiti.Si ma bucur tare mult sa aud vesti bune mai ales despre ringul de dans,problema mea cea mare.Daca au avut toti loc e perfect,bine ca a fost totul OK..:):*Am vazut si pozele,ai fost o miresica foarte frumoasa si este vizibil ca a fost o petrecer pe cinste la voi la nunta.<:-P<:-P<:-P

sudden
06.10.2010, 00:54:29
Ma bucur foarte tare pentru tine,casa de piatra si sa fit fericiti.Si ma bucur tare mult sa aud vesti bune mai ales despre ringul de dans,problema mea cea mare.Daca au avut toti loc e perfect,bine ca a fost totul OK..:):*Am vazut si pozele,ai fost o miresica foarte frumoasa si este vizibil ca a fost o petrecer pe cinste la voi la nunta.<:-P<:-P<:-P
multumesc!!
da, intr-adevar a fost o petrecere pe cinste, si asta datorita dj-ului care chiar a facut atmosfera...de o mie de ori il aleg pe acest dj, si nu o formatie....
si eu mi-am facut probleme in leg cu ringul, dar iti spuns sincer, chiar a fost mai mult decat OK! iti spun sigur ca ai facut o alegere buna cu restaurantul...da o nota de eleganta aparte!
meniul nostru (4 feluri de mancare) a iesit la 180 de lei...iar la sfarsit ne-au pus pe mese toate sticlele de bautura, inclusiv cele goale!

dianadianna
06.10.2010, 13:30:52
multumesc!!
da, intr-adevar a fost o petrecere pe cinste, si asta datorita dj-ului care chiar a facut atmosfera...de o mie de ori il aleg pe acest dj, si nu o formatie....
si eu mi-am facut probleme in leg cu ringul, dar iti spuns sincer, chiar a fost mai mult decat OK! iti spun sigur ca ai facut o alegere buna cu restaurantul...da o nota de eleganta aparte!
meniul nostru (4 feluri de mancare) a iesit la 180 de lei...iar la sfarsit ne-au pus pe mese toate sticlele de bautura, inclusiv cele goale!
:talk_03::talk_03:***** draga,te rog sa ma crezi ca eram intr-o panica permanenta,dar asta doar dupa semnarea contractului s-a intamplat.Nu stiam ce si cum sa fac,ce sa modific,ce sa adaug,numai sa fac spatiu suficient ptr dans.As fi scos si din pomisori:">,care-i farmecul localului,as fi scos mese,as fi mutat dj-ul,sau formatia in alt loc,eram sincer disperata si ingrijorata si imi faceam doar planuri cum sa fac spatiu ptr dans(nu stiu cum sa spun dar vreau sa se danseze toata seara)dar..........datorita tie si a altei miresici care a mai confirmat ca este destul spatiu, m-am linistit.Si restaurantul ptr mine este ceva deosebit si m-a impresionat la maxim.Chiar o felicit pe D-na Magda pentru realizarile dansei.Restaurantele President,ptr mine sunt cele mai frumoase,fiecare aborda un stil deosebit si diferit.Dar ptr mine P1 a fost ptr inima mea;;).De macare nu te mai intreb daca a fost gustoasa ca deja cunosc raspunsul.Si daca au pus toate sticlele pe masa,da dovada de o deosebita corectitudine si ma incanta lucrul acesta,de vrei sa lasi ceva,lasi tu de la tine,din inima,nu sa te fure(parerea mea).Eu ma gandeam totusi la o formatie si un DJ,inca nu-s hotarata,ramane de vazut.Toate cele bune-ti doresc si sa ne auzim cu bine.:)

dianadianna
08.10.2010, 23:41:33
Nu mai este nimeni care face la P1????

larryssa83
16.01.2011, 17:04:31
Salutare!
Imi puteti spune cam cati invitati incap la acest restaurant?

ipup
16.01.2011, 18:14:43
Salutare!
Imi puteti spune cam cati invitati incap la acest restaurant?

Buna!
Pana la 180 de invitati , dar daca vrei sa fie mai lejer 150 de invitati incap ok.

larryssa83
16.01.2011, 20:03:05
Buna!
Pana la 180 de invitati , dar daca vrei sa fie mai lejer 150 de invitati incap ok.
Multumesc mult pentru raspuns.

alinuka26
16.01.2011, 21:38:44
multumesc!!

buna,
Poti sa imi spui si mie te rog frumos pe cine ai avut dj. sunt in cautare:>
mersic

sudden
18.01.2011, 11:06:17
buna,
Poti sa imi spui si mie te rog frumos pe cine ai avut dj. sunt in cautare:>
mersic

buna! pe dj-ul nostru il cheama Salvatore Popescu (daca imi aduc bine aminte), dar il stim de Sache. Este un domn cam pe la vreo 30-40 ani, dar stie sa faca atmosfera. Cu mana pe inima, iti spun ca la noi s-a dansat non-stop, toata lumea a fost pe ringul de dans. Am fost ffff multumiti. Daca vrei nr lui, anunta-ma si ti-l dau pe PM

dianadianna
23.03.2011, 15:42:29
Buna fetelor.Aveti idee ce se intampla daca nu putem avea nr minim de persoana?120.???trebuie sa platim 120 de meniuri????Stiti ceva?

dianadianna
23.03.2011, 15:43:53
Buna fetelor.Aveti idee ce se intampla daca nu putem avea nr minim de persoane?120.???Trebuie sa platim 120 de meniuri????Stiti ceva?Multumesc anticipat

bebesorinik
23.03.2011, 15:45:40
Buna fetelor.Aveti idee ce se intampla daca nu putem avea nr minim de persoana?120.???trebuie sa platim 120 de meniuri????Stiti ceva?

Nu iubita...o sa platesti exact ptr persoanele care iti vin...eu am patit sa nu imi vina cateva persoae si nu a fost problema...dar cel mai bine discuti si cu doamna Magda

sudden
24.03.2011, 08:50:28
Buna fetelor.Aveti idee ce se intampla daca nu putem avea nr minim de persoane?120.???Trebuie sa platim 120 de meniuri????Stiti ceva?Multumesc anticipat

din cate stiu, nu-ti impun un nr minim de pers. imi amintesc, pe cand eram noi cu pregatirile de nunta si mergeam sa vb cu dna Magda, ca sala era la un moment dat aranjata pt o nunta de 80 pers. asa ca don't worry, totul va fi bine. oricum, ati luat una din cele mai bune decizii de a va face nunta la President. noi am fost de-a dreptul foarte multumiti si nu avem nimic de reprosat

dianadianna
10.04.2011, 23:04:07
Fetelor va multumesc mult pentru raspunsurile date.Cand am sunat sa rezerv localul,D-na Magda nu a spus de nici un nr minim de persoane,nici nu m-a intrebat cati invitati am,dar..........eu citind pe miresici si vazand ca multe restaurante cer un nr minim de persoane,m-am gandit eu sa o intreb pe D-na Magda daca se impune asa ceva,iar dansa mi-a spus ca nu,dar.....ar fi foarte bine sa am minim120 persoane.Intrebarea mea a fost daca trebuie sa platesc meniurile pana la 120 si dansa a spus ca nu.Problema mea este ca exista posibilitatea sa am mai mult sau mai putin de 100 persoane si am crezut ca poate fi o problema.Dar acum inteleg mai bine cum stau lucrurile si asta datorita voua.Va multumesc.:*:*:*

dianadianna
10.04.2011, 23:19:35
Bebesorinik,ma bucur sa te vad din nou pe aici chiar am urmarit la President 1,sa vad daca intrii sa ne spui si noua cu a fost la nunta.Daca ai fost multumita in ansamblu de cum a iesit.Si ma gandeam ca pui si tu pozici sa te vedem si noi. ***** draga,poate ma repet,dar asta e.Eu am intrat o singura data in acea sala la president1 pana sa o inchiriez.Am stat poate 4 minute si deja am fost fermecata si nu mi-am putut lua gandul de la acel restaurant.Eu am avut si noroc si cred ca asta a fost destinul,ptr.ca am sunat cam tarziu sa fac rezervarea si totusi am avut noroc sa gasesc liber pe 20 august si asa mi-am fixat si data nuntii.Aveam doar o singura dorinta,sa fie in august si asa a fost. Va doresc toate cele bune si o viata minunata.Sa ne auzim cu bine.:*:*:*

sudden
11.04.2011, 09:37:49
Bebesorinik,ma bucur sa te vad din nou pe aici chiar am urmarit la President 1,sa vad daca intrii sa ne spui si noua cu a fost la nunta.Daca ai fost multumita in ansamblu de cum a iesit.Si ma gandeam ca pui si tu pozici sa te vedem si noi. ***** draga,poate ma repet,dar asta e.Eu am intrat o singura data in acea sala la president1 pana sa o inchiriez.Am stat poate 4 minute si deja am fost fermecata si nu mi-am putut lua gandul de la acel restaurant.Eu am avut si noroc si cred ca asta a fost destinul,ptr.ca am sunat cam tarziu sa fac rezervarea si totusi am avut noroc sa gasesc liber pe 20 august si asa mi-am fixat si data nuntii.Aveam doar o singura dorinta,sa fie in august si asa a fost. Va doresc toate cele bune si o viata minunata.Sa ne auzim cu bine.:*:*:*

daca vrei sa vezi pozici, te poti uita in linkul din semnatura. de asemenea, am postat cateva poze cu restaurantul si cateva pag in urma. este restaurantul care ofera eleganta si stil nuntii, iar serviciile sunt de calitate superioara. iar camera de hotel oferita mirilor este cu adevarat spectaculoasa...ce sa mai, ma uit in urma la nunta pe care am avut-o, ma apuca o stare de nostalgie si parca as mai vrea sa mai traiesc macar o data nunta...dar aceeasi nunta, fara sa schimb nimic....
oricum conteaza foarte mult si ce amprenta pun mirii asupra restaurantului (anul trecut, cand mergeam la tratative cu dna Magda, era un cuplu acolo care spunea ca tot repertoriul lor muzical sa fie compus din manele....desigur, dnei magda nu i-a convenit...dar chiar si mie mi se parea aiurea sa strice nota de eleganta a restaurantului printr-un asemenea repertoriu...nimic de zis, si noi am avut cateva manele, la cererea nasului, dar in rest muzica de toate genurile, pt cei tineri, pt cei in varsta, astfel incat toti au dansat)

dianadianna
13.04.2011, 16:32:55
daca vrei sa vezi pozici, te poti uita in linkul din semnatura. de asemenea, am postat cateva poze cu restaurantul si cateva pag in urma. este restaurantul care ofera eleganta si stil nuntii, iar serviciile sunt de calitate superioara. iar camera de hotel oferita mirilor este cu adevarat spectaculoasa...ce sa mai, ma uit in urma la nunta pe care am avut-o, ma apuca o stare de nostalgie si parca as mai vrea sa mai traiesc macar o data nunta...dar aceeasi nunta, fara sa schimb nimic....
oricum conteaza foarte mult si ce amprenta pun mirii asupra restaurantului (anul trecut, cand mergeam la tratative cu dna Magda, era un cuplu acolo care spunea ca tot repertoriul lor muzical sa fie compus din manele....desigur, dnei magda nu i-a convenit...dar chiar si mie mi se parea aiurea sa strice nota de eleganta a restaurantului printr-un asemenea repertoriu...nimic de zis, si noi am avut cateva manele, la cererea nasului, dar in rest muzica de toate genurile, pt cei tineri, pt cei in varsta, astfel incat toti au dansat)
Draga *****,ti-am admirat pozicile de mult,era vb de Bebesorinica,dar am sa verific si semnatura ei.S-a vazut clar cata distractie a fost la tine la nunta din poze.In legatura cu muzica,asa vreau si eu.Muzica ptr toate varstele si ptr toate gusturile.Nu vreau sa exagerez prea mult cu un anumit gen de muzica.Vreau distractie maxima.Sunt absolut sigura ca emotiile si bucuria nuntii sunt sentimente care fiecare vrea sa le retraiasca la un moment dat.Din aceasta cauza dorim ca totul sa fie perfect.Teoretic,nunta o faci o data-n viata,practic............ramane de vazut.Toate cele bune si o zi minunata:*

alecsandra607
16.02.2012, 17:21:32
Dragi miresici,

Sunt o miresica proaspata pe forum si o sa am nunta la President 1 in septembrie. Sunt foarte nesigura pe aranjamente si cromatica de cand au schimbat culoarea restaurantului, nu stiu ce s-ar putea asorta. A mai avut careva nunta aici de cand au vopsit restaurantul? Ceva sfaturi, va rog? Ati avut "surprize" neplacute din partea lor?