PDA

Versiunea completa : Foto - video in Judetul Bacau

Pagini : [1] 2

micky
04.12.2006, 11:20:53
imi puteti recomanda si mie un cameraman bun?:-s eventual daca puteti sa imi spuneti si preturile pe care le practica v-as ramane indatorata!:D^:)^ ^:)^ ^:)^

micky
13.02.2007, 11:39:07
cred ca am reusit sa ne gasim fotograf si cameraman:) nu suntem siguri dar 75% el va fi...sunt asa fericita!;)) ;)) ;)) ;))

teo77
03.04.2007, 23:50:45
pe cine ai ales? face si montaje? si eu caut, am vazut 2, dar nu m-au impresionat ...

micky
14.04.2007, 07:36:32
pe cine ai ales? face si montaje? si eu caut, am vazut 2, dar nu m-au impresionat ...

buna....abia acum am vazut mesajul tau:D...eu am ales un baiat din bacau pana la urma....si ne i-a 8 mil pt filmat ( 4 sau 5 ore pe dvd) si poze (150 de poze, din care 50 sunt prelucrate)....faza e ca la noi nunta e si la bc si la roman si in pret intra si deplasarea lui cu masina personala.... si face si montaj....eu m-am dus la el si l-am pus sa imi arate videoclipurile care le are....oricum noua ne-a placut si l-am luat;-)

lakra_c
03.05.2007, 15:10:40
caut un fotograf adevarat fetelor, nu unul din ala care isi spune profesionist si face niste poze pe care poate sa le faca orice invitat...
stiti pe cineva in bacau? aveti idee care e pretul?
Heeeeeelp^:)^^:)^^:)^

adinac_ro
03.05.2007, 21:31:47
buna....abia acum am vazut mesajul tau:D...eu am ales un baiat din bacau pana la urma....si ne i-a 8 mil pt filmat ( 4 sau 5 ore pe dvd) si poze (150 de poze, din care 50 sunt prelucrate)....faza e ca la noi nunta e si la bc si la roman si in pret intra si deplasarea lui cu masina personala.... si face si montaj....eu m-am dus la el si l-am pus sa imi arate videoclipurile care le are....oricum noua ne-a placut si l-am luat;-)

salut.stiu eu un tip de la o firma din bc care se ocupa cu tot tot ce tine de nunti.iti dau numarul pe privat.eu acum ma uit pe albumul cu serviciile lui si cine e interesat dau detalii.
va pup

mikigrozava
04.05.2007, 00:45:53
draga...eu mi-am luat unul din iasi dupa ce am vazut la nunta unei verisoare ce poate sa faca. si sa stii ca la pretz e foarte OK.
Daca te intereseaza....alte detalii...iti dau nr de telefon.

lakra_c
04.05.2007, 07:22:46
mersi mult fetelor care m-au ajutat cu nume si numere de telefon !

LOREDUTA
11.07.2007, 10:57:37
bulibasa radu -la nunta mea super video&poze 1000ron pachet frumos.

GUBBY
31.08.2007, 17:07:35
va rog frumos puteti sa-mi dati si mie niste numere de telefon ale cameramanilor care v-au filmat la nunta?

micky
01.09.2007, 21:20:42
va rog frumos puteti sa-mi dati si mie niste numere de telefon ale cameramanilor care v-au filmat la nunta?

ti-am trimis pe privat numarul de telefon al fotografului......iar pretul este mai mult decat acceptabil;-)

ankutza_bc
05.10.2007, 09:52:19
Buna! Sunt o noua miresica pe acest site si-as avea si eu nevoie de niste recomandari pt filmare si poze. Mai e mult pana la nunta mea dar as vrea sa ma pregatesc din timp. Thanks;;)

LucianaMatei
05.10.2007, 13:05:05
Alinutza te rog sa imi spui si mie ce, cum si cat ca pana acum nu ne-am gandit la partea cu fotograful si cameramanul...multumesc:*

eu am nunta peste 2 saptamani... dupa dak vrei iti spun ce si cum si cat...:)

alinutza20
05.10.2007, 13:54:59
Alinutza te rog sa imi spui si mie ce, cum si cat ca pana acum nu ne-am gandit la partea cu fotograful si cameramanul...multumesc:*

sigur cum sa nau...:) chiar luni o sa mergem sa vb cu el si o sa va spun mai multe... iar dupa nunta si mai multe :*:*:*:*:*

LucianaMatei
05.10.2007, 16:52:46
Multumesc mult Alinutza>:D< . Chiar mi-as dori un fotograf bun...am vazut niste poze pe forum, parca sunt scoase din revista,ceva de genul imi doresc si eu si mi-e ca nu o sa gasesc asa ceva in Bacau. In cazul in care nu gasesc ceva sa imi placa as putea sa aduc un fotograf si cameraman din Bucuresti?Pupici:*

sigur cum sa nau...:) chiar luni o sa mergem sa vb cu el si o sa va spun mai multe... iar dupa nunta si mai multe :*:*:*:*:*

alinutza20
06.10.2007, 09:00:09
Multumesc mult Alinutza>:D< . Chiar mi-as dori un fotograf bun...am vazut niste poze pe forum, parca sunt scoase din revista,ceva de genul imi doresc si eu si mi-e ca nu o sa gasesc asa ceva in Bacau. In cazul in care nu gasesc ceva sa imi placa as putea sa aduc un fotograf si cameraman din Bucuresti?Pupici:*

sunt sigura k poti sa aduci si din bucuresti dak ii platesti deplasarea:) :*:*:*

LucianaMatei
06.10.2007, 09:34:29
Poate o sa gasesc totusi pe cineva bun in Bacau, ar fi mai comod asa...daca nu, cred ca o sa ma interesez in Bucuresti. Pupici
>:D<

sunt sigura k poti sa aduci si din bucuresti dak ii platesti deplasarea:) :*:*:*

ankutza_bc
06.10.2007, 23:03:15
eu am nunta peste 2 saptamani... dupa dak vrei iti spun ce si cum si cat...:)

Abia astept sa-mi spui cum ti-a iesit. Sper sa-ti iasa bine totusi:). Pana la urma asta vrem cu totii. Eu intre timp am vizionat la o prietena de-a mea o nunta realizata de niste tipi din Bacau care a fost chiar ok realizata, cu videoclip,poze editate...Insa vreau sa mai vad si altele, sa mai aud si alte pareri...si abia apoi sa ma hotarasc pe cine si ce aleg. Va multumesc mult pentru cooperare si ma bucur ca e asa o atmosfera placuta pe acest forum>:D<

princess2702
07.10.2007, 08:57:27
Eu caut un fotograf si un cameraman,dar numai pentru cununia civila care va avea loc in Bacau.Nunta propriu-zisa va fi la Vatra Dornei la o saptamana dupa cununia civila.Daca stiti pe cineva care v-a impresionat cu munca lui anuntati-ma si pe mine ^:)^

ankutza_bc
07.10.2007, 20:29:09
Eu caut un fotograf si un cameraman,dar numai pentru cununia civila care va avea loc in Bacau.Nunta propriu-zisa va fi la Vatra Dornei la o saptamana dupa cununia civila.Daca stiti pe cineva care v-a impresionat cu munca lui anuntati-ma si pe mine ^:)^

Pai si o sa ai filmare numai la cununia civila? Si la nunta ce faci...nu mai ai filmare? Eu mai astept cateva prezentari de dvd-uri siapoi am sa ma hotarasc pe cine am sa contractez. Dupa ce am sa ma hotarasc am sa-ti dau niste detalii. Pana atunci...spor la cautari:)

LucianaMatei
12.10.2007, 18:24:41
Lakra imi spui te rog cine ti-a facut pozele la nunta, le-am vazut si mi se par superbe;;) . Multumesc mult :*

ellypir
08.01.2008, 21:54:26
Eu mi-am ales in sfarsit echipa de filmare! I-am vazut sambata la lucru la Cascada! Mi-au placut,au fost mereu pe faza, chiar si cum erau imbracati mi-a placut (pt mine conteaza mult). Si cel mai mult ce ma impresionat la ei a fost stilul de editare al nuntii atat video cat si foto. Singura problema e ca baietii m-au pus intr-o dilema. Ce sa aleg: filmare standard sau HDV. Am inteles ca aia HDV pe televizoare normale cum au parintii mei o sa se vada cu niste dungi negre sus si jos, dar in schimb o sa fie claritatea mult mai buna. Voi cum stiti? Oricum am timp sa ma hotarasc. Iar pt cine vrea sa le fac legatura cu baietii sa-mi dea un PM. Sunt cei mai buni ca doar eu i-am ales ;;)
Buna Ancutza!
Te rog mult, trimite-mi si mie daca ai timp, detaliile si evantual un nr de contact al echipei tale fotograf-cameraman! Multumesc mult!:*

oanishka
22.01.2008, 14:46:40
Ma gandeam sa adunam aici tot felul de idei despre unde ar iesi niste fotografii originale... Ce ziceti? Aveti ceva idei??
Astept cu interes :>
Pupici

ZaraGirl
22.01.2008, 21:59:55
Ma gandesc ca cel mai frecvent e Parcul Cancicov, dar parca prea e tipic pt poze. La insula ar putea iesi poze faine pe langa apa inainte de apus cu o lumina aurie...cel putin asa imi imaginez eu.;))

oanishka
23.01.2008, 08:35:15
Ma gandesc ca cel mai frecvent e Parcul Cancicov, dar parca prea e tipic pt poze. La insula ar putea iesi poze faine pe langa apa inainte de apus cu o lumina aurie...cel putin asa imi imaginez eu.;))
La insula ma gandeam si eu pentru ca tare m-am mai plictisit de eternul parc... ;-) Hai sa vedem ce idei mai au celelalte miresici...

Petro79
23.01.2008, 08:55:12
Eu ma gandeam sa facem o „sedinta” intr-o padurice, ceva mai „virgin”, mai „salbatic”, mai ales ca restaurantul nostru este situat chiar langa o padure. Mai aproape de Bacau in vine in minte Valea Budului, ca se ajunge in 10-15 minute si stiu ca era fain (e drept, nu am mai fost de vreo 8 ani pe acolo:D )

La insula ma gandeam si eu pentru ca tare m-am mai plictisit de eternul parc... ;-) Hai sa vedem ce idei mai au celelalte miresici...

oanishka
23.01.2008, 10:34:53
Eu ma gandeam sa facem o „sedinta” intr-o padurice, ceva mai „virgin”, mai „salbatic”, mai ales ca restaurantul nostru este situat chiar langa o padure. Mai aproape de Bacau in vine in minte Valea Budului, ca se ajunge in 10-15 minute si stiu ca era fain (e drept, nu am mai fost de vreo 8 ani pe acolo:D )
Esti tare norocoasa ca o sa ai asa o locatie... e mai greu cand ai nunta in oras sa-ti faci timp in ziua nuntii sa iesi din oras doar pentru forografii...
Oricum asteptam cu mare nerabdare fotografiile tale :D
Pupici si spor la pregatiri

ellen
24.01.2008, 09:38:29
Parcul dendrologic din Hemeius este o alta locatie faina si mai putin "umblata". Si mai e si parcul trandafirilor cu acel foisor, dar e si el prea populat.

Ranena
29.01.2008, 01:40:20
in parcul trandafirilor ma gandeam si eu dar uite ca nu mi-am pus problema ca ar putea fi prea aglomerat.

ZaraGirl
29.01.2008, 10:04:09
La magura face cineva nunta? cred ca acolo ar putea iesi poze dragutze. prin padure, un pic mai originale, printr-o poientiza, pe langa un parau...:-?

gabrielleluka
29.01.2008, 15:47:44
va dau o idee super pentru poze - castelul de la hemeiusi,din parcul dendrologic.
dar se intra doar cu pile!

gabrielleluka
29.01.2008, 15:49:05
poze de la castel.

gabrielleluka
29.01.2008, 15:51:11
Toate nuntile din Bacau fac poze la fantana arteziana din parcul Cancicov, de 20 de ani incoace!
In spatelele hanului Magura este o priveliste superba spre oras!:)>-

elenesi
29.01.2008, 17:13:11
Buna fetelor,
Eu cred ca in parcul tarndafirilor ies poze super, mai ales vara cand e plin de flori.
cat despre faptul ca e populat, eu cred ca nu e o problema
Voi daca ati fi in parc si ati vedea o mireasa carevrea safaca poze, v-ati aseza in fata ei?

oanishka
30.01.2008, 08:31:15
poze de la castel.
>:D< foarte foarte frumoase fotografiile voastre... ca si voi de altfel ;-)
Multumim mult de pont... exact ceva de genul asta cautam si eu...
ca de fotografiile de la fantanile din parc m-am plictisit si rasplictisit...
Ne mai arati si alte fotografii, te rugammm...;;)??

:* :*

LucianaMatei
30.01.2008, 21:23:10
poze de la castel.

Sunt foarte reusite pozele voastre...cam ce pile ar trebui sa ai sa poti face poze acolo?...mi-ar placea in conditiile in care vreau o locatie inedita...Casa de piatra!!!

lakra_c
31.01.2008, 08:09:06
Sunt foarte reusite pozele voastre...cam ce pile ar trebui sa ai sa poti face poze acolo?...mi-ar placea in conditiile in care vreau o locatie inedita...Casa de piatra!!!
nu-ti trebuie pile ! din cate am inteles se poate plati o taxa ceva...acum Castelul Rosu tine de Directia Silvica Bacau , bineinteles impreuna cu Parcul Dendrologic.
dar trebuie sa ai timp suficient...noi am calculat faci 15 minute din centru pana acolo, inca 15 minute inapoi..mai stai o ora pt poze; deci trebuie sa ai minim o ora si jumate
in concluzie a picat aceasta optiune...fotograful nostru ne-a dus pe insula

oanishka
31.01.2008, 08:57:52
nu-ti trebuie pile ! din cate am inteles se poate plati o taxa ceva...acum Castelul Rosu tine de Directia Silvica Bacau , bineinteles impreuna cu Parcul Dendrologic.
dar trebuie sa ai timp suficient...noi am calculat faci 15 minute din centru pana acolo, inca 15 minute inapoi..mai stai o ora pt poze; deci trebuie sa ai minim o ora si jumate
ne mai arati fotografii de la nunta ta? ? stiu ca le-am vazut la un moment dat si erau absolut superbee... :cool: :madlaugh: dar nu mai stiu pe unde erau...
pupici

lakra_c
31.01.2008, 09:44:36
ca sa nu fim offtopic , va arat cateva fotografii de la sedinta foto , de pe insula..care trebuie sa mentionez a fost fff scurta ..din pacate nu am avut timp suficient!

LucianaMatei
31.01.2008, 12:03:50

Ce poze frumoase Lakra....chiar o sa vb cu Cosmin sa vad ce optiuni avem...cum o sa fie vremea, e f important...abia astept. Chiar mi-ar placea sa facem poze la Casteul Rosu. Multumesc de informatii>:D<

lakra_c
31.01.2008, 12:55:30
Ce poze frumoase Lakra....chiar o sa vb cu Cosmin sa vad ce optiuni avem...cum o sa fie vremea, e f important...abia astept. Chiar mi-ar placea sa facem poze la Casteul Rosu. Multumesc de informatii>:D<
Daca este timp eu zic ca cea mai buna optiune ar fi Castelul Rosu..
alta posibilitate ar fi la Palat si Gradina botanica in Iasi..ies niste fotografii absolut superbe , dar aici trebuie sa mergeti la 2-3 zile dupa nunta..
Scria o miresica pe aici ca ar fi bine la Valea Budului.. noi am studiat si problema aceasta dar in padure este cam intunecat si nu ies asa de bine pozele mai ales daca se fotografiaza fara blitz.
O alta idee ar fi in incinta Teatrului Bacovia..dar aici cred ca ai nevoie de o aprobare ceva..oricum ar fi super frumos..pe scena , cantand la pian sau in loja eventual cu un binoclu din acela special pentru teatru/opera...exista o multime de posibilitati . TIMPUL este insa principala problema !!!

ZaraGirl
31.01.2008, 14:16:03
Ma gandeam si la Palatul Stirbei din Darmanesti.

A fost cineva recent sa vada in ce stare mai e palatul?

oanishka
31.01.2008, 14:19:11
O alta idee ar fi in incinta Teatrului Bacovia.
Si ideea cu teatrul Bacovia mi se pare superr... si ma gandesc ca, in principiu, sambata pe la pranz, nu ar trebui sa fie probleme... oricum depinde de oamenii de acolo...
Oricum multumim pentru inca o idee foarte buna... :D
Pupici >:D< :* :*

lakra_c
31.01.2008, 14:31:40
Ma gandeam si la Palatul Stirbei din Darmanesti.

A fost cineva recent sa vada in ce stare mai e palatul?
din cate stiu Palatul de la Darmanesti arata groaznic..este ca o cladire parasita , total in paragina..s-a furat tot ce s-a putut din el..
aaa.. si inca ceva..poarta este incuiata cu un lacat urias,dar se poate intra prin efractie....

LucianaMatei
31.01.2008, 16:04:40
Daca este timp eu zic ca cea mai buna optiune ar fi Castelul Rosu..
alta posibilitate ar fi la Palat si Gradina botanica in Iasi..ies niste fotografii absolut superbe , dar aici trebuie sa mergeti la 2-3 zile dupa nunta..
Scria o miresica pe aici ca ar fi bine la Valea Budului.. noi am studiat si problema aceasta dar in padure este cam intunecat si nu ies asa de bine pozele mai ales daca se fotografiaza fara blitz.
O alta idee ar fi in incinta Teatrului Bacovia..dar aici cred ca ai nevoie de o aprobare ceva..oricum ar fi super frumos..pe scena , cantand la pian sau in loja eventual cu un binoclu din acela special pentru teatru/opera...exista o multime de posibilitati . TIMPUL este insa principala problema !!!

Ce idei bune ai Lakra...eu chiar nu m-am gandit si la aspectul pozelor, sunt prea orinsa cu alte probleme acum...ma gandeam sa am la dispozitie vreo 2 ore pentru poze...o sa vedem. Nici nu stiu cum sa stabilesc orele in asa fel incat sa fie bine...incepe stresul de acum!

ZaraGirl
31.01.2008, 21:54:22
hmmm ce pacat atunci ca a ajuns o ruina castelul de la darmanesti. cand eram mica am fost intr-o tabara acolo si am amintiri frumoase, dar ce trist ca asemenea monumente se pierd....

cred ca si Miclauseni e deosebit de frumos, dar e destul de departe de Bacau. Pt fetele din Roman e insa o alegere f buna.

ellen
01.02.2008, 08:34:49
Ar mai fi muzeul de istorie. Sunt scari si marmura, dar nu mai tin minte la care sala. Parca era sala Antonescu....:-"

oanishka
05.02.2008, 11:34:07
Dragi miresici - foste si viitoare - va rog mult recomandati-mi si mie un cameraman ffff bun... m-ar interesa filmare in HD... si sa fie cat mai profi`.
Astept vesti cu nerabdare ca am cam inceput sa ma stresez pe tema asta #-o .

Multumesc si pupici >:D< :* :* :*

Petro79
05.02.2008, 14:09:42
Ancutza, pe tine cat te costa filmatul/fotografiatul? Pana acum am auzit preturi care variau destul de mult (in aceleasi conditii - NU era vorba de mai multe camere de filmat), de la 1000 la 2500 ron.
Eu nu am rezolvat inca problema asta, sper data viitoare cand ajung la Bc sa ma duc la unii din cei recomandati sa le vad produsele si sa ma hotarasc.

Petro79
05.02.2008, 17:00:21
Pai fiindca nu stau in Bacau, m-am interesat si pe aici, in Bucuresti, de fotografi/cameramani si unii care-mi fusesera recomandati de niste prieteni mi-au cerut 650 euro (aproximativ 2500 ron, deci). Era inclus un album foarte fain, ce-i drept, cu colaje, cu tot felul de efecte. Dar presupun ca nici albumul pe care ai sa-l primesti tu nu e cu poze "clasice", nu?
Ai putea sa-mi dai si mie datele lor de contact, te rog? Desi, vazand ca tu ai nunta prin septembrie si i-ai contractat de pe acum, cam am o strangere de inimia, pentru ca eu am nunta in mai si inca nu-i am. Sper sa gasesc totusi pe careva, pana la urma. Daca nu, pun prietenii sa ne faca poze si le dam la "retusat" la un profesionist :D

lakra_c
07.02.2008, 07:54:30
aa..o alta idee ar fi pe Magura , la releu sau la marginea padurii; drumul dureaza cam 15-20 minute , depinde cat de aglomeratia din oras.
dezavantaj: la releu am fost dezamagita..desi se vede frumos orasul de sus , sunt foarte multe deseuri aruncate pe acolo...:|

lakra_c
07.02.2008, 07:56:35
Pai fiindca nu stau in Bacau, m-am interesat si pe aici, in Bucuresti, de fotografi/cameramani si unii care-mi fusesera recomandati de niste prieteni mi-au cerut 650 euro (aproximativ 2500 ron, deci). Era inclus un album foarte fain, ce-i drept, cu colaje, cu tot felul de efecte. Dar presupun ca nici albumul pe care ai sa-l primesti tu nu e cu poze "clasice", nu?
Ai putea sa-mi dai si mie datele lor de contact, te rog? Desi, vazand ca tu ai nunta prin septembrie si i-ai contractat de pe acum, cam am o strangere de inimia, pentru ca eu am nunta in mai si inca nu-i am. Sper sa gasesc totusi pe careva, pana la urma. Daca nu, pun prietenii sa ne faca poze si le dam la "retusat" la un profesionist :D
pai din cate stiu eu cam astea sunt preturile. mai ales daca vrei sa ai fotografii artistice de calitate!
eu cred ca acesta e unul din cele mai importante aspecte ale nuntii..amintirile.

Petro79
07.02.2008, 08:11:25
Categoric, fotografiile sunt unul dintre lucrurile cele mai importante, in fond cu ele ramanem (si cu amintirile noastre, pana o sa incepem sa uitam :D). Doar ca intre 1000 si 2500 ron diferenta e destul de mare si ma intrebam care o fi "catch"-ul?Insa din cate spunea Ancutza, si cei pe care i-a gasit ea si fac cu 1000 au produse de buna calitate, si atunci nu as vrea sa plec de la presupunerea ca ce e ieftin e neaparat prost si ce e scump e bun, pentru ca nu intotdeauna e asa.

oanishka
07.02.2008, 08:42:59
pai din cate stiu eu cam astea sunt preturile. mai ales daca vrei sa ai fotografii artistice de calitate!
eu cred ca acesta e unul din cele mai importante aspecte ale nuntii..amintirile.
Lacra`, tu ce cameraman ai avut?? Ca am vazut ca pozele sunt superbe... ;-)

lakra_c
07.02.2008, 08:54:14
Lacra`, tu ce cameraman ai avut?? Ca am vazut ca pozele sunt superbe... ;-)
Cameramanul l-a adus tot Cosmin , nu mai stiu exact cum il chema...
oricum sunt foarte multumita de film mai ales ca montajul mi l-a facut Cosmin, pot spune ca arata neasteptat de bine!!!

LucianaMatei
07.02.2008, 09:41:08
aa..o alta idee ar fi pe Magura , la releu sau la marginea padurii; drumul dureaza cam 15-20 minute , depinde cat de aglomeratia din oras.
dezavantaj: la releu am fost dezamagita..desi se vede frumos orasul de sus , sunt foarte multe deseuri aruncate pe acolo...:|

cred ca o sa fie o problema alegerea locatiei...trebuie sa ai timp si vreme frumoasa...sper sa nu ploua...

MNOEMI
08.02.2008, 22:45:16
Eu mi-am ales in sfarsit echipa de filmare! I-am vazut sambata la lucru la Cascada! Mi-au placut,au fost mereu pe faza, chiar si cum erau imbracati mi-a placut (pt mine conteaza mult). Si cel mai mult ce ma impresionat la ei a fost stilul de editare al nuntii atat video cat si foto. Singura problema e ca baietii m-au pus intr-o dilema. Ce sa aleg: filmare standard sau HDV. Am inteles ca aia HDV pe televizoare normale cum au parintii mei o sa se vada cu niste dungi negre sus si jos, dar in schimb o sa fie claritatea mult mai buna. Voi cum stiti? Oricum am timp sa ma hotarasc. Iar pt cine vrea sa le fac legatura cu baietii sa-mi dea un PM. Sunt cei mai buni ca doar eu i-am ales ;;)

salut ... am nunta pe 24/04/2008 si inca nu am gasit fotograf .... tu ai decis? .. imi recomanzi si mine pe cineva? -.... mersi .... 8-| 8-| 8-|

charlotte
14.02.2008, 17:17:27
Iata un exemplu...ce explica diferenta aia de 1000 sau 1500 Ron.
prima poza am luat-o de pe un site cu un pachet foto mai ieftin
a doua este de pe un alt site , o fotgrafie a unui fotograf "consacrat"
eu nu pot sa ma laud ca stiu prea multe despre fotografie, dar cu putin simt artistic vezi imediat diferenta!
alegerea iti apartine! dar eu am preferat sa dau pe rokie cu 10 milioane mai putin, pentru foto/video de calitate; acestea sunt amintiri care iti raman pentru toata viatza, parerea mea!
deci cam asta este "catch-ul";-)

Pana acum v-am urmarit din umbra, ca am fost tare presata de timp si nu prea am avut timp sa postez si eu pe forum, si nici nu prea am timp sa derulez discutiile din urma, asa ca o sa va intreb direct:) :
Lakra, tie cine ti-a facut pozele? Cosmin(am vazut ca l-ai pomenit inainte) sau altcineva? Pentru ca vreau si eu pe cel care ti-a facut pozele!![-o<
Este acelasi la care renunta Pink Lady pe 30.08??
In alta ordine de idei, il cunosc pe mirele din cea de a doua poza :smile: Unde mai pot vedea poze de la nunta lui? Pozele sunt facute de acelasi fotograf care a facut si la nunta ta?
Sper sa nu va zapacesc, dar de acum o sa imi fac timp sa ma implic in organizarea nuntii si o sa satu mai mult pe aici;)) >:D< >:D<

pink_lady
14.02.2008, 17:25:33
Pana acum v-am urmarit din umbra, ca am fost tare presata de timp si nu prea am avut timp sa postez si eu pe forum, si nici nu prea am timp sa derulez discutiile din urma, asa ca o sa va intreb direct:) :
Lakra, tie cine ti-a facut pozele? Cosmin(am vazut ca l-ai pomenit inainte) sau altcineva? Pentru ca vreau si eu pe cel care ti-a facut pozele!![-o<
Este acelasi la care renunta Pink Lady pe 30.08??
In alta ordine de idei, il cunosc pe mirele din cea de a doua poza :smile: Unde mai pot vedea poze de la nunta lui? Pozele sunt facute de acelasi fotograf care a facut si la nunta ta?
Sper sa nu va zapacesc, dar de acum o sa imi fac timp sa ma implic in organizarea nuntii si o sa satu mai mult pe aici;)) >:D< >:D<
este vb de acelasi fotograf!

ellen
15.02.2008, 09:21:22

Aici mai gasesti niste fotografii. Sunt absolut superbe!

charlotte
15.02.2008, 11:09:05

Ellen, :* :* multumesc, intr-adevar sunt de exceptie>:D<
Si tu, tot pe el o sa il ai ca fotograf??

lakra_c
15.02.2008, 16:47:02
Ellen si tie tot el iti face pozele?

pink_lady
15.02.2008, 19:14:47
Scuze, am crezut ca tu i-ai recomandat lui Pink Lady si fotograful si cameramanul:">
Dap este si acelasi cameran <:-P ^:)^

ZaraGirl
15.02.2008, 19:52:01
Mie sincer nu pre imi place sa ma vad pe o registrare video. stiu ca e o amintire, dar pana acum nu am vazut nici o nunta care dupa 10 minute sa nu ma plictiseasca. Prefer in schimb pozele de un milion de ori, nu m-as satura sa le vad in fiecare zi, plus ca e si mai comod sa le arati prietenilor cand vin la tine, decat sa le pui un video.

Miresicile care ati facut video la nunta sunteti multumite de cum a iesit filmarea? Eu deocamdata am vb doar de fotograf, nu stiu daca sa iau si cameraman...ce ma sfatuiti?

lakra_c
16.02.2008, 09:57:57
Bun, am inteles mesajul fotonicu, insa eu vroiam sa stiu o parere despre video si sper sa o primesc de data asta de la miresici, nu de la vreun videogigi. Pana la urma fiecare da importanta pe care o vrea acestor aminitiri fotografice sau video.

Eu prefer asa cum am mai zis fotografiile si pt mine sunt detaliul cel mai important. Vroiam in schimb sa stiu pareri despre video, ca e mai greu de pus exemplu ca sa vedem. Am vazut cateva miresici pe youtube.com, insa nu mi-a placut nici o filmare. Camera care nu incadreaza bine, se clatina imaginea sau apoi o compilatie cu mii de inimioare si desene animate....

Voi ati fost multime de filmarea video? se merita totusi sa avem si un cameraman la nunta?
uite eu mi l-am dorit fffff mult pe Doru , si eram dispusi sa-i dam oricat..dar din pacate ne-am trezit prea tarziu si era ocupat.
sunt insa ff multumita de filmul de la nunta noastra pentru ca a facut montajul cine trebuie...

ZaraGirl
16.02.2008, 10:03:42
Merci pt raspuns. am inteles eu :)>- si cine ti-a facut montajul. pt ca e important sa ai o postprocesare de bun gust si nu una kitch cum multe am vazut...

am sa ma mai gandesc la cameraman

ZaraGirl
16.02.2008, 10:10:39
Merci ancutza de raspuns. tu ti-ai ales deja cameramanul? daca da imi poti da mai multe detalii? ai vazut deja montaje facute de el?

crematoryro2005
17.02.2008, 22:52:49
Multumesc de urari :). De fapt sunt inscris de vreo luna pe forum, insa pana acum am fost timid, abia acum mi-am luat inima in dinti si v-am scris. Cum v-am zis abia acum 2 sapt ne-am hotarat sa facem nunta anul acesta. Initial o planificasem pentru anul viitor.Insa ne-am dat seama ca nu are rost sa amanam.
Ancutza multumesc mult pentru detaliile despre firma, as vrea sa aflu insa mai multe despre ei,sa imi arate mai multe materiale realizate. Oferta arata ok,e foarte convenabila insa vreau sa aflu mai multe inainte de a semna. Chiar acum vizionez un DVD filmat de ei la nunta unui prieten la Cascada. Mi l-a dat tipul de la formatia de care v-am zis in mesajul anterior. Calitativ filmarea e buna, nu are deinterlacing (margini zimtate la zonturul obiectelor aflate in miscare rapida), au susprins destul de bine momentele esentiale ale nuntii, si din cate am inteles acesta este doar unul din cele 4 DVD-uri pe care i le-au dat. In total 5 ore de filmare. Montajele foto arata si ele foarte bine. Insa mai vad.

Cam atat am avut de spus. Spor la pregatiri si o saptamana cat mai buna tuturor:)>-

ellen
18.02.2008, 08:25:23
Ellen si tie tot el iti face pozele?

Din pacate nu, ca m-am cam grabit! Dar am gasit tot un tip talentat, foarte atent la detalii, mai putin conventional (nu face fotografii gen mireasa in palma, sau mire sugrumat de cravata si nici nu foloseste cadre cu inimioare, trandafiri, balonase sau alte desene animate). Fotografia e fotografie si atat - doar emotie. Sper sa fie treaba buna!

lakra_c
18.02.2008, 08:43:50
Din pacate nu, ca m-am cam grabit! Dar am gasit tot un tip talentat, foarte atent la detalii, mai putin conventional (nu face fotografii gen mireasa in palma, sau mire sugrumat de cravata si nici nu foloseste cadre cu inimioare, trandafiri, balonase sau alte desene animate). Fotografia e fotografie si atat - doar emotie. Sper sa fie treaba buna!

si eu sper sa fii multumita si sa ai niste poze minunate care sa-ti trezeasca emotii si dupa ani de zile..
faza este ca mie cand "mi s-a pus pata" am facut tot posibilul sa se finalizeze asa cum am vrut eu..mi-am terorizat sotzul :-$!! i-am spus ca tot ce conteaza pt mine sunt fotografiile ( sunt cam obsedata cu pozatul ce-i drept;)))bla bla bla si l-am convins pana la urma ...saracul a rasuflat usurat dupa ce am incheiat contractul :>

Natalitza
18.02.2008, 09:22:04
pentru Lakra C: salutare! Sunt Natalia si foarte recent membru aici! Si eu am nunta anul acesta in Slanic si suntem in cautare de cameramani adevarati. Tin foarte mult la pozele de calitate si chiar imi doresc ceva special. Din cate oferte am vazut nimik nu prea mi-a placut nimik. Sunt noua in Bacau si nu prea cunosc nimik pe aici si nici n-are cine sa-mi recomande ....o:-) Am vazut din discutiile voastre ca tu ai ramas multumita cu ce a iesit la nunta. Ma poti ajuta cu un nr de tel..un sfat ceva?^:)^

ZaraGirl
18.02.2008, 11:23:30
Oanishka, daca e Daniel de care stiu si eu ai facut o alegere extraordinara. Fotografiile lui merg direct la suflet. Dar el e din Bucuresti, nu? anyway perfect choice. Sa ne arati si noua dupa nunta cateva din poze;-) . Si eu am indoieli cu cameramanul pentru ca nu am vauzt nimci care sa.mi placa.

oanishka
18.02.2008, 11:48:32
Oanishka, daca e Daniel de care stiu si eu ai facut o alegere extraordinara. Fotografiile lui merg direct la suflet. Dar el e din Bucuresti, nu? anyway perfect choice. Sa ne arati si noua dupa nunta cateva din poze;-) . Si eu am indoieli cu cameramanul pentru ca nu am vauzt nimci care sa.mi placa.
Daaa... e Daniel pe care il stii... :D si sunt tare tare fericita \:D/ . Intr-adevar este din Bucuresti si au fost multi care nu au aprobat decizia mea... dar nu m-a interesat... la ce fotografii face...
Normal ca o sa va arat fotografii... de fapt abia astept... ;-)

Daca gasesti un cameraman care sa-ti placa zi-mi si mie, te rogg...
Pupici :* :*

Natalitza
20.02.2008, 10:47:44
Pt Oanishk: salut! se tot vorbeste de un oarecare Daniel...foarte bun fotograf...cum si eu sunt terorizata de poze...ma ajutati si pe mine cu un nr de tel, cu o infrmatie ceva? nu mai stiu ce sa ma fac....pt ca veau sa-l iau si la cununia civila pe care o am sambata pe 23 feb. E ff ff putin timp pana sambata dar poate totusi reusesc sa gasesc ce caut, daca nu...ce-mi mai ramane de ales.#:-S

oanishka
20.02.2008, 10:56:59
Pt Oanishk: salut! se tot vorbeste de un oarecare Daniel...foarte bun fotograf...cum si eu sunt terorizata de poze...ma ajutati si pe mine cu un nr de tel, cu o infrmatie ceva? nu mai stiu ce sa ma fac....pt ca veau sa-l iau si la cununia civila pe care o am sambata pe 23 feb. E ff ff putin timp pana sambata dar poate totusi reusesc sa gasesc ce caut, daca nu...ce-mi mai ramane de ales.#:-S
Draga Natalitza,
Daniel este intr-adevar un fotograf foarte talentat; dar vezi ca el este din Bucuresti. Oricum merita sa incerci; uite site-ul lui : ai acolo toate datele de contact.
Bafta si zi-mi daca te mai pot ajuta :* :* :*

Gina25
20.02.2008, 13:33:47
buna! din ce am citit pe alte topicuri tariful lui ar fi de 1100 euro. mi se pare o suma cam mare, mai ales fara transport, cazare si printuri:-<
oanishka tu cu cat l`ai contractat?

oanishka
20.02.2008, 14:08:12
buna! din ce am citit pe alte topicuri tariful lui ar fi de 1100 euro. mi se pare o suma cam mare, mai ales fara transport, cazare si printuri:-<
oanishka tu cu cat l`ai contractat?
Eu am semnat contractul cu el in toamna trecuta si nu a fost chiar atat. Am auzit ce-i drept ca a mai scumpit dar oricum sa stii ca in pret intra albumele. Iar in plus nu vrea decat banii de benzina; cazare nu a cerut.
Oricum eu zic ca merita ;-)

lakra_c
20.02.2008, 14:33:23
a scumpit bine! acelasi pachet de 1100 euro anul trecut era 450 :(
cum spunea claudia_electra "nu e prost dar nici de suma asta nu mi se pare"

oanishka
20.02.2008, 16:36:54
a scumpit bine!
E drept ca e o suma considerabila dar - cred eu - trebuie luat in considerare ca acest tarif este pe pachet care cuprinde: o sedinta foto de logodna care se face cu ceva timp inainte de nunta, fotografii care surprind toate momentele: incepand de la imbracarea mirilor, la cununia civila si la nunta (cam 2.000 fotografii pe CD), un slideshow, 200 fotografii printate si 2 albume foto, si un cadou gen o fotografie tip tablou... plus ca vine cu un asistent... deci sunt doi fotografi in fiecare moment...
Si inca ceva: nu am vazut multe fotografii mai bune ca ale lui... parerea mea ...
Sigur am vazut si fotografiile lui Cosmin care sunt grozave... si mai e un fotograf foarte bun la Constanta...
Oricum sfatul meu, pentru miresicile care nu au inca fotograf, este: sa se grabesca! E pacat sa nu aiba cele mai minunate fotografii...
Va pup! Spor la pregatiri ;-)

lakra_c
21.02.2008, 09:14:10
pai cam toti vin cu un asistent !!!
deci daca se mai face o sedinta foto in alta zi..ii platesti de doua ori transportul..adik e cam 200 Ron drumul Bucuresti-Bacau dus intors X 2 = 400 Ron . asta inseamna o suta si ceva de euro peste pretul din contract nu???

oanishka
21.02.2008, 15:48:07
pai cam toti vin cu un asistent !!!
deci daca se mai face o sedinta foto in alta zi..ii platesti de doua ori transportul..adik e cam 200 Ron drumul Bucuresti-Bacau dus intors X 2 = 400 Ron . asta inseamna o suta si ceva de euro peste pretul din contract nu???
nuu... ca eu sunt in Bucuresti si probabil o vom face aici...;-)

claudiola
29.02.2008, 07:55:58
si eu am nevoie de un cameraman pentru nunta.... ma puteti ajuta... pls

iulia_vero
09.03.2008, 14:23:22
Daca puteti sa-mi recomandati si mie pe cineva pentru poze si filmari as fi foarte recunascotoare.:*

pink_lady
10.03.2008, 14:53:07
Iulia, ti-am trimis PM.
Ai rezolvat atunci cu fotograful - stiu ca aveai concurenta:">

iubitel
19.04.2008, 15:00:04
Miresici va dau un sfat pt.cele cu buget si nunta mica:incercati sa gasiti totul la pachet(filmarea,foto,muzica)ca e mult mai convenabil si mai putin stresant.Viitotul meu sot a facut contract in noiemb.cu o firma totul inclus in 1500 RON+3 meniuri la nunta.Eu am dj.la nunta.

vmg_gabi
30.04.2008, 00:04:40
Miresici va dau un sfat pt.cele cu buget si nunta mica:incercati sa gasiti totul la pachet(filmarea,foto,muzica)ca e mult mai convenabil si mai putin stresant.Viitotul meu sot a facut contract in noiemb.cu o firma totul inclus in 1500 RON+3 meniuri la nunta.Eu am dj.la nunta....

Pentru IUBITEL....
Am nevoie...daca poti..trimite-mi si mie pls..datele de contact ale firmei cu care a facut viitorul tau sot contractul...m-i se pare destul de avantajos...ms anticipat....\:D/

Oanaa
30.04.2008, 09:25:10
Buna, Ancutza_bc! Am citit ca deja ti-ai ales echipa de filmare si ca esti foarte multumita de modul in care lucreaza. Ai putea sa mi-i recomanzi si mie, un numar de telefon si numele firmei? Sper sa ma poata ajuta in luna august! Iti multumesc anticipat. O zi buna!!

Am mai revenit cu un mesaj... daca imi mai poate da cineva niste sugestii pentru fotograf in bacau, sunt binevenite. Noi avem nunta in august 2008 si am fi interesati de un fotograf....Multumesc celor care imi raspund

Noi avem nunta la Eclipsa, Bacau si au fotograful lor. Stiti ceva despre calitatea serviciilor oferite de acesta? Multumesc.

Andreia
25.05.2008, 12:50:48
...

Pentru IUBITEL....
Am nevoie...daca poti..trimite-mi si mie pls..datele de contact ale firmei cu care a facut viitorul tau sot contractul...m-i se pare destul de avantajos...ms anticipat....\:D/
Auziti fetelor.. Eu spun sa aveti mare grija cu ofertele astea "avantajoase". Stiti cu e, "ieftin si prost"...

simonicka
14.07.2008, 10:32:11
Buna miresici din Bacau!
Am ajuns intr-un mare impas. Nu am gasit fotograf si cameramn pentru nunta. Daca puteti sa ne ajutati v-am fi recunoscatori.

Petro79
14.07.2008, 14:07:40
Hai sa-ti spun si eu experienta noastra cu fotograful/cameramanul din Bacau. I-am luat tot la recomandarea cuiva de pe forum. (De altfel, daca dai cautare pe google cu filmari+bacau, e primul site care-ti apare). De scumpi nu sunt scumpi (1200 ron filmatul+foto, fara fotografii tiparite), insa nici grozav de multumita nu am fost.
In primul rand, pentru ca au ratat amandoi unele moment important pentru noi (nu-mi venea sa cred cand am vazut ca nu am nici poze, nici filmare cu anumite momente).
Apoi, punctul lor forte il constituie chipurile pozele editate, care mie mi se par cam kitschoase, ca sa spun drept.
Si, nu in ultimul rand, felul in care au venit imbracati. Nu-i vroiam in costum/rochie de ocazie, insa bunul simt ar fi trebuit sa le spuna ca la o nunta, unde toata lumea e bine imbracata, nu te duci in blugi si un tricou cu un imprimeu tipator. Daca isi puneau un sacou business nu cred ca le era nici lor foarte greu si nici nu ieseau atat de mult in evidenta.

ZaraGirl
14.07.2008, 14:42:54
Hai sa-ti spun si eu experienta noastra cu fotograful/cameramanul din Bacau. I-am luat tot la recomandarea cuiva de pe forum. (De altfel, daca dai cautare pe google cu filmari+bacau, e primul site care-ti apare). De scumpi nu sunt scumpi (1200 ron filmatul+foto, fara fotografii tiparite), insa nici grozav de multumita nu am fost.
In primul rand, pentru ca au ratat amandoi unele moment important pentru noi (nu-mi venea sa cred cand am vazut ca nu am nici poze, nici filmare cu anumite momente).
Apoi, punctul lor forte il constituie chipurile pozele editate, care mie mi se par cam kitschoase, ca sa spun drept.
Si, nu in ultimul rand, felul in care au venit imbracati. Nu-i vroiam in costum/rochie de ocazie, insa bunul simt ar fi trebuit sa le spuna ca la o nunta, unde toata lumea e bine imbracata, nu te duci in blugi si un tricou cu un imprimeu tipator. Daca isi puneau un sacou business nu cred ca le era nici lor foarte greu si nici nu ieseau atat de mult in evidenta.

Petro imi pare rau ca au ratat momente importante pt voi. Pt mine fotografia e un lucru f important, pt ca apoi refeleca momentele cele mai frumoase.

E bine ca aici se recomanda fotografi, dar pana la urma fiecare poate face o mica ancheta sa zic asa: sa vada poze pe net, sa vada cum a lucrat la alte nunti. Cei care ti-au lucrat tie au un site kichos tare. De cum am deshis am stiut ca nu sunt stilul meu. Sper totusi ca ai ramas macar cu cateva fotografii de unde sa se vada cat de fericiti erati.[-o<

Petro79
14.07.2008, 14:55:34
Oricum, am primit si pozele „brute”, neprelucrate, si acelea au fost OK, iar pe cele din momentele ratate le-am recuperat de la prieteni, deci pana la urma e totul in regula.
Insa asta e cand te bazezei exclusiv pe recomandari. Evident, gusturile difera si imi imaginam si eu ca ce e frumos pentru cineva poate parea banal sau kitschos pentru altcineva, insa daca eu nu am fost in Bacau sa organizez totul, sa merg la mai multi si sa le cer sa vad cum lucreaza, am patit ce am spus.

Petro imi pare rau ca au ratat momente importante pt voi. Pt mine fotografia e un lucru f important, pt ca apoi refeleca momentele cele mai frumoase.

E bine ca aici se recomanda fotografi, dar pana la urma fiecare poate face o mica ancheta sa zic asa: sa vada poze pe net, sa vada cum a lucrat la alte nunti. Cei care ti-au lucrat tie au un site kichos tare. De cum am deshis am stiut ca nu sunt stilul meu. Sper totusi ca ai ramas macar cu cateva fotografii de unde sa se vada cat de fericiti erati.[-o<

micky
15.07.2008, 17:45:09

m-am uitat si eu de curiozitate pe site si sincer si mie mi se par kicioase:-":-" parerea mea e ca nu merita nici 1200 ron[-X[-X[-X

eu am avut nunta anul trecut si am dat cautare pe google fotografi bacau.....am gasit mai multi, am vb cu cativa dintre ei si am ales sa ne intalnim doar cu unul din ei...un baiat fff tanar si super de treaba...ne-a aratat cateva cd-uri realizate de el si ne-a placut fff mult...pretul a fost suuuper oki.....in acest pret am primit 4 dvd-uri plus inca unul cu fotografii, un album cu poze....pentru cine doreste pot sa trimit pe pm informatii;-)

Petro79
16.07.2008, 07:24:13
Ei, nu ma intelegeti gresit, nu a fost totul atat de catastrofal. E vorba doar de pozele editate - vreo 20-30 la numar - care sunt asa cum ati vazut pe site. Restul sunt OK. In banii astia mi-au facut si videoclipul, care e foarte fain, si un slideshow fain, cumuzica bine aleasa. Ei s-au chinuit in felul lor. Plus ca i-am alergat ca pe hotii de cai in ziua nuntii, ca s-a intins nunta mea pe o raza de 100 km in total (casa parintilor mei intr-o parte, biserica in alta, sedinta foto in alta si restaurantul in alta - toate cu distante de cel putin 20 km intre ele :D)
Ideea era sa vedeti inainte ce au de gand sa faca si sa le spuneti sa nu-si mai piarda timpul cu lucruri pe care voi nu le apreciati (nu ma indoiesc ca sunt si persoane carora li se pare „dragalase” sau „dulcici” efecte de genul celor cu aripioare de fluturas montate pe mireasa:o) )

m-am uitat si eu de curiozitate pe site si sincer si mie mi se par kicioase:-":-" parerea mea e ca nu merita nici 1200 ron[-X[-X[-X

eu am avut nunta anul trecut si am dat cautare pe google fotografi bacau.....am gasit mai multi, am vb cu cativa dintre ei si am ales sa ne intalnim doar cu unul din ei...un baiat fff tanar si super de treaba...ne-a aratat cateva cd-uri realizate de el si ne-a placut fff mult...pretul a fost suuuper oki.....in acest pret am primit 4 dvd-uri plus inca unul cu fotografii, un album cu poze....pentru cine doreste pot sa trimit pe pm informatii;-)

simonicka
16.07.2008, 16:22:27
Multumesc mult fetelor. Conteaza f mult sa ai o parere si de la alte persoane, mai ales ca noi nu suntem in Bacau si trebuie sa rezolvam multe treburi atunci cand ajungem. Cu siguranta voi lua legatura cu toti cei pe care mi i-ati recomandat voi, dar deja am o selectie, e mult mai simplu asa.
Michi, daca ai timp, da-mi te rog pe pm si un nr de telefon al fotografului tau.

micky
16.07.2008, 20:53:01
Ei, nu ma intelegeti gresit, nu a fost totul atat de catastrofal. E vorba doar de pozele editate - vreo 20-30 la numar - care sunt asa cum ati vazut pe site. Restul sunt OK. In banii astia mi-au facut si videoclipul, care e foarte fain, si un slideshow fain, cumuzica bine aleasa. Ei s-au chinuit in felul lor. Plus ca i-am alergat ca pe hotii de cai in ziua nuntii, ca s-a intins nunta mea pe o raza de 100 km in total (casa parintilor mei intr-o parte, biserica in alta, sedinta foto in alta si restaurantul in alta - toate cu distante de cel putin 20 km intre ele :D)
Ideea era sa vedeti inainte ce au de gand sa faca si sa le spuneti sa nu-si mai piarda timpul cu lucruri pe care voi nu le apreciati (nu ma indoiesc ca sunt si persoane carora li se pare „dragalase” sau „dulcici” efecte de genul celor cu aripioare de fluturas montate pe mireasa:o) )

petro tu i-ai alergat putin:-"...mirele meu e din roman si s-a dus de dimineata in roman a venit cu el la nasi, apoi la mine si apoi tot tam tamu, ca dupa cununia religioasa sa plecam la roman din nou, caci la roman am avut restaurantul:D....si intradevar eu i-am specificat ca nu vreau poze editate cu malul marii sau cu luna sau alte minunatii:D

miresici eu cred ca atat timp cat discutati cu fotografii vostri si le spuneti cam ce ati vrea voi sa filmeze si cam ce ati dori sa faca va iesi totul bine;)....

tzoina
14.08.2008, 09:00:12
buna ! eu am avut nunta pe 12 iulie si am avut niste baieti buni la treaba asta . plus ca in momentul in care m-au furat de la nunta un cameraman a mers cu mine si cel care facea de fapt poze avea si el camera si a filmat si ce se intampla la nunta. pe dvd mi-a facut montaj cu ceea ce se intampla in ambele locuri pentru a nu pierde nici un moment important de nicaieri. daca vrei te poti intalni cu ei. ... se numeste Sebastian. si poti spune ca ai nr de tel de la sorina

geany_bc
04.09.2008, 13:11:05
vreau si eu ceva informatii despre un cameraman! dar unul cu adevarat cu experienta si inovatie cat mai multa-PROFESIONIST![-o<VA ROG

mimonel
09.09.2008, 16:38:22
vreau si eu ceva informatii despre un cameraman! dar unul cu adevarat cu experienta si inovatie cat mai multa-PROFESIONIST![-o<VA ROG

Si eu vreau informatii despre un cameraman bun, fotograf am deja deci as vrea doar cameraman separat daca stiti pe cineva. Multumesc.

liviabaciu
16.09.2008, 21:44:50
va rog sa ma ajutati si pe mine in treaba asta cu cameramanii.
noi am avut pe cineva si ne-a lasat balta ieri.Nunta e peste 4 saptamani si nu stim unde sa mergem.VA ROG DATI-MI UN SFAT [-o< :-SS:(( E URGENTA TREABA.

liviabaciu
17.09.2008, 09:12:12
Multumesc frumos fetelor. Eu am auzit de unii care filmeaza la stiri pt antena si se ocupa si de nunti. Marius Fundulea parca,voi ati auzit de ei?pt cele care stiu ...cam cum filmeaza?

CONT-INCHIS-23057
19.09.2008, 22:32:20
Simona, ai un PM si de la mine.Poate te ajuta cu ceva.
Petro79, nasoala experienta.Acum m-am uitat si eu pe site-ul ala (cautat cu google) si m-a zgariat pe ochi ce-am vazut acolo.
E destul de ieftin 1200 ron, pe mine m-a ajuns cam cu 500 ron mai scump, dar mi-a editat toate pozele pentru printare perfecta (900 poze) si am primit si un album de foarte bun gust cu poze printate mari.

La chestia cu imbracatul... ce sa zic, cred ca daca iti faceau super treaba nu aveai ce le reprosa ca n-au venit la costum.Si la mine s-au prezentat in blugi si tricou, dar nu in culori tipatoare.Tinand cont ca tot timpul se misca, se baga pe sub mese ...e normal sa adopte o tinuta mai lejera...

te rog frumos sa-mi dai PM cu fotograful tau avut la nunta. Multumesc

Andreia
25.09.2008, 14:14:39
va rog sa ma ajutati si pe mine in treaba asta cu cameramanii.
noi am avut pe cineva si ne-a lasat balta ieri.Nunta e peste 4 saptamani si nu stim unde sa mergem.VA ROG DATI-MI UN SFAT [-o< :-SS:(( E URGENTA TREABA.
Ti-ai gasit cameraman? Sa iti las pe privat un nr. de tel sa suni sa vezi dc e liber? Stiu ca filmeaza bine.

CONT-INCHIS-23057
17.10.2008, 11:14:27
ce stiti de lucian muset ?

CONT-INCHIS-23057
22.10.2008, 14:09:18
gata fetelor!! Eu zic ca mi-am gasit cel mai bun fotograf. Imi plac la nebunie pozele lui. M-am indragostit de ele. Abia astept pozele de la nunta mea .

Succes si voua fetelor!!

otilik
22.10.2008, 14:19:01
gata fetelor!! Eu zic ca mi-am gasit cel mai bun fotograf. Imi plac la nebunie pozele lui. M-am indragostit de ele. Abia astept pozele de la nunta mea .

Succes si voua fetelor!!
despre cine este vorba?ai gasit si cameraman?

CONT-INCHIS-23057
22.10.2008, 15:32:56
despre cine este vorba?ai gasit si cameraman?

L-am gasit pe lucian muset.
Mi-a aratat niste poze...:x :x . Am vazut si pozele de la o nunta de acum 2 sapt de la mall. El lucreaza cu un cameraman care face full hd, pe cd-uri Blu-ray..care cere 2500lei. Dar astept targul de nunti, poate gasesc mai ieftin.

otilik
22.10.2008, 15:49:36
si el cat ia?

CONT-INCHIS-23057
22.10.2008, 15:56:19
ce cameramani ati gasit fetelor care filmeaza full hd?

otilik
22.10.2008, 15:56:48
ti-am dat PM. Ce parere ai?
nu stiu prea multe preturi la capitolul asta.am o prietena care a avut acum nunta si i-a luat un tip si pe filmat si pozat 8,5 mil iar ea i-a lasat 10 ca a fost foarte multumita.pozele sunt frumoase,filmarea e simpla,normala.numai ca el si poza si filma.ea a avut nunta mica si a fost bine.la mine la peste 300 de invitati nu cred ca ar face treaba prea buna

CONT-INCHIS-23057
22.10.2008, 16:02:57
nu stiu prea multe preturi la capitolul asta.am o prietena care a avut acum nunta si i-a luat un tip si pe filmat si pozat 8,5 mil iar ea i-a lasat 10 ca a fost foarte multumita.pozele sunt frumoase,filmarea e simpla,normala.numai ca el si poza si filma.ea a avut nunta mica si a fost bine.la mine la peste 300 de invitati nu cred ca ar face treaba prea buna

Si eu am mai gasit pe internet filmare cu 1300 lei. Dar din forum n-am auzit vesti prea bune despre ei. Pt mine e mai important un fotograf bun decat un cameraman. Ma uit mai mult la poze decat la filmarea video.

ellen
22.10.2008, 16:37:27
O alegere foarte buna, floricica F.! Prietenii stiu de ce!>:D<

Dupa parerea mea, singurii din judetul Bacau care merita atentia la acest capitol sunt Lucian M. si Cosmin D. Si poate nu numai din judetul Bacau. Eu am alocat foarte mult timp gasirii unui fotograf (nu pozar) si stiu ce vorbesc. Cat despre cameraman, daca e vorba de Andrei C., atunci esti pe maini foarte bune. Eu am fost foarte multumita desi nu am acordat prea mare importanta filmatului. A iesit ceva foarte fain, fara pahare de sampanie bolborosinde, inele, trandafiri in agonie, sau baloane rasuflate, toate astea dansand pe fundaluri lacrimogene, cum am vazut prin al norstu targ.... Sa ai incredere ca va iesi foarte bine.

sandagina
23.10.2008, 08:31:42
Salutare miresici........desi nu efrumos ce fac ,va avertizez sa va feriti de un fotograf-cameraman pe numele lui CAMELIU.E varza:-w .Si acum regret ca mi-am ascultat sotul si l-am ales pe el ``ca e mai ieftin``.
Pe mine m-a costat 1000 lei 4 ore de filare(care au devenit 5) si 600 poze din care 100 scoase pe hartie(care nu au mai fost scoase)..........in fine,iar imi amintesc si imi vine sa plang de ciuda dar asta e a trecut si nu mai am ce face.

Feriti-va de CAMELIU:-s

otilik
23.10.2008, 09:28:29
Si eu am mai gasit pe internet filmare cu 1300 lei. Dar din forum n-am auzit vesti prea bune despre ei. Pt mine e mai important un fotograf bun decat un cameraman. Ma uit mai mult la poze decat la filmarea video.
asta chiar a facut poze frumoase.nu foarte artistice,dar reusite.pozele normale care se fac pe acasa,prin parc.....simplu si atat.acum depinde de fiecare ce vrea.;;)

blusmile
29.10.2008, 10:41:20
floricica f, am si eu o rugaminte...imi poti trimite si mie pe pm datele de contact ale cameramanului tau, andrei? am si eu nunta in iulie si nu am gasit inca nici fotograf, nici cameraman.
daca stie cineva si datele de contact ale domnului Cosmin D., fotograful, va rog sa ma ajutati^:)^

blusmile
29.10.2008, 14:34:06
va multumesc din suflet, fetelor, pentru numarul de telefon al lui Cosmin. nu va pot raspunde pe privat pentru ca nu am inca 10 mesaje scrise pe forum;)) .
daca ma poate ajuta cineva si cu numarul lui andrei, cameramanul pe care il lauda toata lumea, v-as ramane profund indatorata. va pup, sunteti extraordinare, nu stiu ce m-as face fara voi, mai ales ca imi organizez nunta de la distanta:-s

CONT-INCHIS-23057
30.10.2008, 12:12:24
Gata ;-) ...incheiat si primul contract pt marele eveniment. Lucian M, fotograful nuntii mele a avut placerea sa fie primul ;)) ;)) ;)) (din echipa mea)

va doresc succes fetelor sa va intalniti echipa preferata potrivita gustul vostru asa cum am inceput sa-mi gasesc si eu.>:D< >:D<

blusmile
31.10.2008, 09:08:02
ce-ai facut? ti-ai gasit tot ce-ti trebuie?:)

Floricico, pe tine te pupacesc mult stii tu pentru ce >:D<
Nu am gasit inca detalii despre cameraman...mai astept, poate totusi ma poate ajuta cineva cu acest misterios Andrei;))

diananico
04.11.2008, 14:12:26
i-a avut cineva la nunta pe baietii de la damaxstudio?

dienutza4
20.11.2008, 09:09:06
L-am gasit pe lucian muset.
Mi-a aratat niste poze...:x :x . Am vazut si pozele de la o nunta de acum 2 sapt de la mall. El lucreaza cu un cameraman care face full hd, pe cd-uri Blu-ray..care cere 2500lei. Dar astept targul de nunti, poate gasesc mai ieftin.

Imi trimiti si mie te rog pe PM cat te costa fotograful Lucian Muset,si cum il pot gasi?Ms mult!

Micky as dori sa-mi trimiti si mie pe Pm informatii cu baiatul acela tanar ;;) Ms.

iulyafun
21.11.2008, 16:11:01
Imi trimiti si mie te rog pe PM cat te costa fotograful Lucian Muset,si cum il pot gasi?Ms mult!

Imi trimiti si mie pe PM nr de tel al fotografului Lucian Muset si te rog sa imi spui si cat cere. Multumesc frumos!:)

BabyBia
13.01.2009, 17:52:17
floricica_f
Am vazut ca ati vorbit acum ceva timp despre filmari Hd ..sd s.a.m.d chiar daca dumneavoastra aveti player Blu-ray cel mai bine este sa cereti de la cel care va filmeaza o copie sd pe dvd-uri pe care le puteti imprumuta la prieteni..daca tineti neaparat o copie pe blu-ray ..si pe hard puteti trage direct versiunea Hd..pt care nu ma tb nici un player decat anumite codec-uri..si un cablu pt plasma sau Lcd ..si asa impacati pe toata lumea..mai ales daca aveti prieteni care au plasme dar inca nu au player blu-ray ..le imprumutati hdd-ul extern si nu mai aveti nici o problema ..(imi cer scuze daca am repetat lucruri lamurite dar nu am apucat sa citesc chiar tot tot)
Pupice

Corina83
13.01.2009, 21:27:08
Buna,

Imi puteti da informatii despre Iulian Scanteie? Ati auzit de el? Ati vazut fotografii facute de el?

Multumesc!

AlexiaS
14.01.2009, 11:17:30
Imi trimiti si mie pe PM nr de tel al fotografului Lucian Muset si te rog sa imi spui si cat cere. Multumesc frumos!:)

pls . . .
Va rog sa-mi spuneti si mie cat costa fotografiile d-lui Lucian Muset. Imi place tare mult.
Multumesc din suflet :x

LucianaMatei
14.01.2009, 13:51:40
fetelor... cine doreste sa`l vada pe cosmin dascalu...aveti ocazia, pentru cele dintre voi care au posibilitatea sa ajunga in Bucuresti, sa-l gasiti la expomariage la marriott.

AlexF
19.01.2009, 03:14:03
Rugaminte pt toti , am nevoie de nr de telefoane fotografi si cameramani.Ma intereseaza fotografii de calitate si filmare Full Hd cu camere profesionale.Eventual si preturi.

Pt toti care isi fac reclama aici mascata si nemascata ,certativa in private ca va furati unul pe altul.Eu tocmai am pierdut 1 ora citind 8 pagini fara interes, cautand ceva ce ma interesa.Plictisiti pe toata lumea si se pierde interesul pt forum ceea ce indirect va afecteaza si pe voi.

In rest o zi buna la toata lumea

CONT-INCHIS-23057
22.01.2009, 23:12:06
in concluzie ce cameramani profesionisti pt bacau sunt?
Fotograf am, ma intereseaza doar pachetul cu filmare.

Mimi111983
23.01.2009, 20:15:43
Buna!
Va rog sa imi recomandati un fotograf si un cameraman din Onesti sau Bacau. Cu Lucian se mai poate negocia la pret?
Astept raspunsurile voastre!

Multumesc!

CONT-INCHIS-23057
26.01.2009, 10:46:41
Buna!
Va rog sa imi recomandati un fotograf si un cameraman din Onesti sau Bacau. Cu Lucian se mai poate negocia la pret?
Astept raspunsurile voastre!

Multumesc!

eu cred ca e flexibil..

AlexF
26.01.2009, 15:00:07
Cunoaste cineva cameramanul care a filmat pe 15.09.2007 la Millenium.Il cheama Silviu si cred numele de familie e Buliga.Am un prieten care vrea ceva ce sa filmat acolo.Daca nu aveti nr de mobil macar o informatie ceva^:)^.
Inca ceva , numele mirelui e Claudiu

georgiana_matei
28.01.2009, 22:11:00
Nup...nu stiu despre cine este vb
eu am fost foarte multumita de echipa mea de filmare...filmul si pozele au iesit de vis....puteti vedea o parte din poze pe http://picasaweb.google.com/giorgiana.matei/CevaFrumos?feat=directlink, si daca sunteti interesate cu cine am lucrat, nu ezitati sa ma contactati...va pupik !!!

manuciau
07.02.2009, 21:33:46
Buna. nu am reusit sa gasesc datele de contact ale lui cosmin dascalu. ma poate ajuta cineva? am inteles ca e un foarte bun cameraman...dar e din bacau?
thx...as vrea sa ma ocup din timp cu asta...desi nunta e abia la toamna ;;)

Corina83
10.02.2009, 11:34:16
Am intrebat pt ca noi il avem pe Iulian Scantei care face o treaba extraordinara! Ma mira totusi ca nu am auzit pe nimeni vorbind despre el cu toate ca eu am vazut poze facute de el si mi-au placut foarte mult!

Ce tarif are lucian muset? Tu ai auzit de iulian scantei?

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 11:53:54
Am intrebat pt ca noi il avem pe Iulian Scantei care face o treaba extraordinara! Ma mira totusi ca nu am auzit pe nimeni vorbind despre el cu toate ca eu am vazut poze facute de el si mi-au placut foarte mult!

Ce tarif are lucian muset? Tu ai auzit de iulian scantei?

aproape 400eur.
N-am auzit de iulian si nici nu-s informata foarte bine despre toti. Cu lucian, a fost alta poveste.Dupa ce am vazut oferta lui cosmin dascalu si a unuia din suceava (parca era)..am primit de la o colega recomandarea ca si lucian face poze frumoase si-i mai accesibil ca pret. Am cautat pe net despre el, i-am vazut cateva poze,a fost dragoste la prima vedere..L-am contactat, am aflat ca avem cunostinte comune, cerut referinte despre el din mai multe directii, toate au fost ok..Asa ca am incheiat contract cu el. Daca vrei, il intreb pe lucian despre el.

Corina83
10.02.2009, 12:01:03
Iulian este si el scumpicel si tot asa prin nasii mei am luat legatura cu el, dar fotografiile care le-am vazut m-au lasat cu gura cascata, si am hotarat, amandoi, ca pe el il vrem, chiar daca este scump pt ca sunt amintirile noastre peste ani si ani! Imi pare rau ca nu am fotografii sa iti trimit, mi-ar fi placut si o alta parere!

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 12:06:38
el ce tarif are? N-are site cu portofoliu, etc..?

Corina83
10.02.2009, 12:13:02
el ce tarif are? N-are site cu portofoliu, etc..?

nu are site, nu am gasit. noi am vazut pozele nasilor nostri si ale finilor lor! iar ca tarif undeva pana in 1000 euro cu tot cu filmat, 4 albume (1 mare pt noi si inca 3), poze fara numar si 4 dvd-uri!

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 12:17:57
fain daca e cu tot cu filmat, ai scapat de-o grija. Ai recomandari bune asa ca fii linistita. Nu e musai ca aici sa afli tot despre oricine. Suntem doar o mana de miresici.

Corina83
10.02.2009, 12:34:40
Normal ca e in functie de optiunile voastre. Ma refeream la faptul ca are preturi destul de sus si banuiesc ca face si treaba pe masura. Iar la 1000 de euro cred ca ar trebui sa va dea HD pe BluRay-uri. Eu incerc sa-ti zic ce este pe piata la ora asta si ce preturi se practica. Chiar am fost si la Iasi weekend-ul asta si m-am uitat la ce se ofera si ce preturi sunt. Sfatul meu este sa studiezi foarte bine piata si apoi sa contractezi.

sincera sa fiu nu stiu daca sunt pe BluRay, asta cred ca stie iubitul meu! si am studiat piata si din tot ce am vazut el si cosmin dascalu mi-au placut, dar iubitului meu nu i-a placut cosmin dascalu pt ca pe fiecare poza scrie numele lui! si asa am ramas cu iulian cu care am facut si contractul!

amalia_dogaru
11.02.2009, 01:26:23
nu are site, nu am gasit. noi am vazut pozele nasilor nostri si ale finilor lor! iar ca tarif undeva pana in 1000 euro cu tot cu filmat, 4 albume (1 mare pt noi si inca 3), poze fara numar si 4 dvd-uri!
cam asta este pretul unor profesionisti. Daca alegi ceva ieftin s-ar putea sa-i bati dupa nunta. Eu am intalnit tot felul de persoane despre care nu pot sa spun decat ca gura era de ei. Eu m-am convins, o prietena de a mea "s-a frip" cu unii si acum regreta ca nu a avut parte de ceia ce era mai important "amintirile perfecte"

Gina25
11.02.2009, 13:09:27
nu stiu daca merita 1000 iulian scanteie.. eu am auzit la cineva ca i`a dat albumele dupa un an, la unele fotografii unde mireasa era cu ochii inchisi i`a decupat ochisorii din alta fotografie :)) plus tot felul de "colajele artistice".
dar nu-i bai.. important este sa-ti placa tie. cum spunea si floricica_f, sunt unii care cer 4800euro si probabil au si ei clientii lor super incantati :D:-SS
pretul nu reflecta intotdeauna calitatea.

annik
11.02.2009, 13:31:50
#-o Cred ca 4800 de euro e pret de regizor la Cann=P~ .Daca as chema o vedeta sa imi cante si sa ma incante, ar costa mai putin de atat. Si 1000 mi se pare mult, tinand cont ca nu m-am zgarcit la banii pentru restaurant si muzica; tehnica fotografica folosita e cam aceeasi cred, mai ramane sa-si spuna cuvantul talentul.

manuciau
11.02.2009, 17:17:57
:(( :(( :(( miresicile din bacau nu au avut fotografi? haideti va rog[-o< [-o<
si pe mine ma interseaza f mult cat costa fotograful si filmarea ptr o nunta...si cam ce preturi se practica in bacau. am sunat de ex la un foarte laudat fotograf din bacau si tariful era extrem: 22 milioane doar ptr poze...fara filmare.

Gina25
12.02.2009, 01:41:17
nu inteleg de ce trebuie sa generalizati. este un singur fotograf in bacau ceva mai scump si din cate am inteles anul trecut a lucrat mai mult prin tara decat in bacau. asa ca de unde ati tras concluziile acestea ca sunt fotografi scumpi in bacau?

otilik
12.02.2009, 11:37:17
multumesc pentru sfat..chiar o sa ma documentez mai mult la capitolul asta...acuma sa vad si cam cat cere un cameraman pentru o astfel de filmare.

CONT-INCHIS-23057
12.02.2009, 11:48:33
Pai e valabil si in cazul asta , se pot transfera de pe cd pe alte medii tot timpul, insa rezolutia imaginii nu o mai poti schimba.Si nu cred sa mai aiba cineva in Romania, Tv-eu din asta normal cu tub peste 10-15 ani,mai ales la cat suntem noi romanii de futuristi;)) cu tehnica. Incearca sa vezi o filmare standar pe un Lcd nu conteaza fullHd sau nu . Ai sa vezi la ce ma refer.;-)
Daca conteaza filmarea pt tine, sa o vezi peste ani , nu ezita sa ei FullHD.

eu tot dupa full hd ma uit(pt filmare). La targul din iasi n-am vazut nimik HD . In bacau, prin cunostinte am gasit ceva cu 2400 lei. Tu ai gasit ceva interesant?

manuciau
13.02.2009, 19:57:10
nu inteleg de ce trebuie sa generalizati. este un singur fotograf in bacau ceva mai scump si din cate am inteles anul trecut a lucrat mai mult prin tara decat in bacau. asa ca de unde ati tras concluziile acestea ca sunt fotografi scumpi in bacau?

daca poti tu sa imi recomanzi ceva, chiar te rog. mercic.>:D<

Gina25
13.02.2009, 21:21:51
la un buget mai redus.. nu stiu ce sa zic.. cauta pe google adydastudio de exemplu :-SSmai incearca sa gasesti si alte firme pe internet, daca nu.. la targul de nunti din martie.

miaunici
21.02.2009, 10:18:39
buna fetelor,
si eu am nunta vara asta si sunt in cautare de fotograf si cameraman.
am gasit ceva pe site-ul filmari bacau
a lucrat cineva cu ei?
merita?

multumesc anticipat,

sad_heart
16.03.2009, 22:33:22
dar despre filmarinuntibacau stie cineva,ceva^:)^? i-a vazut cineva la targul de nunti , ca am vazut pe situl lor ca au fost prezenti si la targ sau i-a avut cineva la nunta?....nu mi se par deloc scumpi ...dar totusi, caut o recomandare inainte sa ii aleg

Denisa2013
17.03.2009, 07:21:03
I-am vazut si eu la targ si mi-au atras atentia prin albumele lor care sunt frumos realizate.

laviniaariana
17.03.2009, 15:28:52
Cred k o locatie superba este parcul de la hemeiusi. Noi speram sa reusim sa ne facem acolo sedinta foto. Timp avem cam 2 ore,mai trebuie de vazut ce avem nevoie pt a intra acolo.pupici

sad_heart
17.03.2009, 16:31:41
Hmmm, dar oare cu cat timp inainte de nunta trebuie incheiat contractul pt foto si video? Oare ma grabesc sau sa mai astept ?

sad_heart
17.03.2009, 18:37:47
pai cu ei am semnat si eu si tot pt 13 iunie , mi se pare ceva in neregula,
Nu cred ca e nimic in neregula, am citit la ei pe site ca e vorba de 2 echipe. poti intra si tu si poti citi acolo unde e rubrica..."despre noi"

sad_heart
19.03.2009, 19:23:16
Si noi ne hotarasem sa colaboram cu ei, alesem chiar si pachetul de 15 mil .Le-am spus ca avem o problema, ca noi suntem in afara si ca nu putem veni sa semnam contractul si ca socrul meu o sa se intalneasca cu ei pt contract si acont.Am vorbit cu doamna Geanina si mi-a zis ca totul e ok. Ca nu o sa ma coste nimic in plus(adica deplasarea lor), pt ca nunta are loc in afara Bacaului.Mi-a dat numarul de tel al domnului cu care trebuia sa colaboram , ca sa il sunam pt detalii. Si domnul respectiv, auzind ca suntem in afara s-a mai gandit sa ne mai ceara ceva banuti in plus( pt deplasare, ca e echipamentul greu:|) apoi ne spune ca or sa fie 3 persoane( desi ei sunt 2 pt video si foto) si deci trebuie sa mai platesc un meniu in plus pt soferul lor. Ce sa mai, o groaza de pretentii de am ramas masca.Credeam ca sunt oameni seriosi, chiar vroiam sa semnez contractul cu ei, asa ca m-am lasat pagubasa. Astfel de oameni nu dau dovada de profesionalism

manuciau
26.04.2009, 19:34:51
eu am fost foarte multumita de echipa mea de filmare...filmul si pozele au iesit de vis....puteti vedea o parte din poze pe http://picasaweb.google.com/giorgiana.matei/CevaFrumos?feat=directlink, si daca sunteti interesate cu cine am lucrat, nu ezitati sa ma contactati...va pupik !!!
buna. trimite-mi si mie te rog pe privat nr de tel si detalii despre cost. thx.

manuciau
26.04.2009, 19:37:17
aproape 400eur.
N-am auzit de iulian si nici nu-s informata foarte bine despre toti. Cu lucian, a fost alta poveste.Dupa ce am vazut oferta lui cosmin dascalu si a unuia din suceava (parca era)..am primit de la o colega recomandarea ca si lucian face poze frumoase si-i mai accesibil ca pret. Am cautat pe net despre el, i-am vazut cateva poze,a fost dragoste la prima vedere..L-am contactat, am aflat ca avem cunostinte comune, cerut referinte despre el din mai multe directii, toate au fost ok..Asa ca am incheiat contract cu el. Daca vrei, il intreb pe lucian despre el.
buna. te rog mult...trimite-mi si mie nr de tel al lui lucian. si 400 de e costa tot pachetul? foto, video, montaj, album? e un cameraman sau 2? thx

sarapup
06.05.2009, 09:06:53
buna miresici
dar despre cei de la filmaribacau,isi mai spun si pm studio,ce puteti sa imi spuneti?eu am arvunit la ei si mi s-au parut super draguti si mi-au explicat o groaza de chestiute:despre machiaj,zambet,pozitii de poze,locatii,lumina,sa alegem coperta pt dvd-uri...etc........atat cat pot intelege ca nu prea am cunostiinte in domeniu.m-am sfatuit cu ei legat pana si de ora de mers la biserica.
i-am ales la recomandarea altor miresici de pe site, dar numai dupa ce le-am vizualizat albumele si mi s-au parut chiar soooper dragutze si bine realizate(io sunt cu pozele maniaca;)) ).
orice info e bine venita.va poopicesc.multumesc!>:D<

miaunici
16.05.2009, 21:43:31
si noi ne gandeam tot l aparcul din hemeiusi....ca de parc sunt satula...

kmpi_oana
27.05.2009, 10:50:03
BUNA fetelor ! Si eu sunt interesata tot de parcul de le hemeiusi. Daca aflati intre timp cum se poate intra acolo sau cu cine trebuie sa vorbim va rog mult sa lasati mesaj. Va pupacesc!!!

CONT-INCHIS-23057
27.05.2009, 14:07:00
eu imi voi face pozele pe insula si in parcul mare.

iulyafun
29.05.2009, 09:01:38
Unde facem pozele daca ploua?:-SS

anaidsand
04.06.2009, 20:11:28
bulibasa radu -la nunta mea super video&poze 1000ron pachet frumos.

Buna.

Mai am un an sa pregatesc evenimentul, insa parca timpul deja mi se scurge printre degete. Urasc sa fiu fotografiata, insa de la nunta mea vreau sa imi ramana niste fotografii superbe si o inregistrare video super! De aceea, caut o echipa formata din cameraman si fotograf, care chiar sa isi stie meseria. Deci, daca stiti pe cineva bun cu adevarat in Bacau, astept un semn (nume, nr. de tel etc.)^:)^
Multumesc frumos!

CONT-INCHIS-23057
27.06.2009, 09:12:25
buna. te rog mult...trimite-mi si mie nr de tel al lui lucian. si 400 de e costa tot pachetul? foto, video, montaj, album? e un cameraman sau 2? thx

scuze, abia acum am vazut postarea ta.

doar foto.

serban
28.06.2009, 10:12:29
Buna miresicilor. Cautati pe net bogdan dumitrescu. mie mi se pare ca face niste fotografii extraordinare.

ice21
23.08.2009, 13:49:02
Am nevoie urgenta de numere de telefoane fotografi/cameramani si eventual tarifele practicate de acestia. Va multumesc!

catta
27.08.2009, 13:43:30

Saluty,

Scuze ca intervin asa, sunt si eu interesata de o colaborare cu lucian, vrea sa stiu daca ai luat legatura cu el si daca vrei sa-mi scrii un pm in care sa-mi spui pretul si cam ce include Ms mult

CONT-INCHIS-23057
27.08.2009, 13:53:13
daca e vb de lucian muset atunci va comunic ca el e doar fotograf. Pt filmare trebuie sa vb cu altcineva sau sa-l intrebati cu cine poate colabora.

monica_bc
08.09.2009, 22:11:33
Noi i-am avut pe cei de la Mara Film si au fost profesionisti. Cred ca sunt si singurii din Bacau care pot face carte de nunta.

DENISA_28
09.09.2009, 10:44:51
Doresc sa deschid atentiei voastre un nou subiect, care pe mine ma intereseaza teribil..... Fotograful si cameramanul.... Aveti idee cam care sunt cei mai buni cameramani si fotografi din bacau? Care sunt tarifele practicate....si daca se ridica la inaltime? Astept ideile voastre, sunt importante pentru mine....
Cu drag,.....

ely_23
09.09.2009, 14:22:46
As dori si eu informatii (nume, preturi numere de telfon) despre fotografi si cameramani din Bacau care stiu sa faca munca de calitate.
Multumesc!

ancapsy
09.09.2009, 20:57:37
sunt cativa chiar f. buni. Dar cei ff buni au si preturi mari pt zona noatra. In bucuresti preturile sunt si mai mari. Eu consider ca cine se pricepe la fotografii e bine sa faca doar fotografii, nu poti fi bun la toate. Din aceasta cauza mi-am ales separat foto si video.
Daca vrei sa ai pur si simplu niste poze sau o filmare si nu conteaza calitatea lor, crede-ma ca sunt o gramada pe piata care se dau mari specialisti, unii din ei au chiar preturi mari pt ce ofera:(

Sa stii ca ai dreptate..sa fii foarte atenta ce iti iei....eu am avut o problema si am renuntat in ultima luna la cei pe care ii aveam pentru ca vroiam mai mult din ce ofereau ei....si am avut noroc sa gasesc pe cineva de care sa fiu fff multumita...sa stii ca pozele si filmarea sunt amintirile cele mai de pret de la nunta!!!
Bafta in alegerea celor mai buni!!

CONT-INCHIS-23057
10.09.2009, 09:07:57
Stiu ca cel mai bine e sa le vad "operele" cu ochii mei si cu siguranta asa o sa fac doar ca vroiam sa am un punct de plecare. S-au tot zis nume pe aici dar numerele de telefon nu se pot vedea si se trimit pe PM. Cu cat am mai multe nume si informatii cu atat pot face o alegere mai buna zic eu.

cauta pe google fotografi bacau sau ce te intereseaza. Au site, au si galerii cu poze. Vezi daca e ceea ce cauti, daca nu, altul la rand. Eu as astepta si targul de nunti din martie.

ice21
10.09.2009, 18:53:31
a facut cineva fotografii in parcul de la hemeiusi? vreau si eu detalii, cum se intra acolo.....multumesc

DENISA_28
13.09.2009, 15:54:06
Dragele mele eu va cred.....Si sunt convinsa ca e asa....., in schimb am nevoie de niste RECOMANDARI!!! Daca cunoasteti pe cineva bun, dati-mi un nume, un nr. de telefon.... Asa ma si puteti ajuta! Va rog! Si....multumesc!

CONT-INCHIS-23057
13.09.2009, 17:16:24
Parerea mea:
fotografi mai buni din bc: Cosmin dascalu, lucian muset
la video nu ma prea pricep ca noua ni-l asigura un prieten, sunt vreo doi mai renumiti: daniel parascan parca..si celalalt..o sa-ti scriu cand mi-l amintesc.

Ti s-a recomandat sa cauti pe google, de ce nu o faci? La formatii sa zicem ca nu au aia site, dar astia care-s cu tehnologia si o mananca pe paine..au toti site-uri si portofolii..

crisu_b
15.09.2009, 12:43:22
Cine poate sa imi recomande si mie pe privat un fotograf si un cameraman bun. A lucrat cineva de aici cu LUCIAN MUSET? Stie ce preturi a practicat pentru 2009?
Multumesc anticipat...

loridana
01.10.2009, 11:19:51
ooo ..nu sunt deloc singurii...

Fetele din 2010 sa astepte targul de nunti din bacau. Au de unde alege.

As astepta targul nimic de zis, dar am inteles ca e bine sa il ai deja prins pe cel cu filmarea cu cateva luni inainte. Azi stabilesc data exacta, dar in principiu e pe 8 mai 2010 si ma gandesc sa nu fie prea tarziu. nu?
Voi ce spuneti? M-ar interesa si un pret estimativ ca pana acum nu am gasit nimik concret pe forum.
Va multumesc<:-P

CONT-INCHIS-23057
01.10.2009, 12:24:16
As astepta targul nimic de zis, dar am inteles ca e bine sa il ai deja prins pe cel cu filmarea cu cateva luni inainte. Azi stabilesc data exacta, dar in principiu e pe 8 mai 2010 si ma gandesc sa nu fie prea tarziu. nu?
Voi ce spuneti? M-ar interesa si un pret estimativ ca pana acum nu am gasit nimik concret pe forum.
Va multumesc<:-P

daca vrei ceva profi e mai costisitor si e bine sa-l procuri mai din timp ca sa fii sigura ca nu se ocupa. Daca nu conteaza cine e si cum isi foloseste instrumentul din dotare ofertele sunt la gramada:), ti-l poti contracta si cu o luna inainte.

CONT-INCHIS-23057
02.10.2009, 12:56:18
am primit cd-urile blu ray de la filmarea nuntii!! Recomand pe Dan Muraru. E fotoreporter, a filmat foarte bine si nu e atat de scump la filmarea HD;) M-am culcat la 5dim ca sa revad toata nunta:))..am ras, am lacrimat, unele faze nici nu le stiam, s-au intamplat in alt colt al salii..E foarte placut sa retraiesti momentele de atunci prin intermediul inregistrarilor video;)

CONT-INCHIS-23057
05.10.2009, 22:46:52
am primit si pozele oficiale de la fotograf. Sper sa va placa, eu-s topita dupa pozele facute de fotograf. Sunt in semnatura.

fivenuts
14.10.2009, 12:07:29
Miresici va dau un sfat pt.cele cu buget si nunta mica:incercati sa gasiti totul la pachet(filmarea,foto,muzica)ca e mult mai convenabil si mai putin stresant.Viitotul meu sot a facut contract in noiemb.cu o firma totul inclus in 1500 RON+3 meniuri la nunta.Eu am dj.la nunta.

Buna,

E prima data cand scriu pe forum (azi m-am inscris), pana acum doar citind ce s-a scris. E interesanta ideea cu totul la pachet mai ales ca eu nu am nici timp sa merg prea des acasa (locuiesc in Bucuresti) si as vrea si eu datele de contact pe pm si poate sa-mi povestesti cum a iesit, cat de multumita ai fost. Mersi!

fivenuts
14.10.2009, 12:46:17

M-ar interesa foarte mult. Sunt superbe fotografiile tale. Te rog si detalii de pret pe PM. Eu inca nu pot da. Ms. :*

carmen_anton21
19.10.2009, 13:58:34
Sunt ff frumoase fotografiile de la nunta ta, poti sa-mi dai si mie datele de contact ale fotografilor? Multumesc.
vreau si eu un fotograf bun .....
va rog

duracita
27.10.2009, 10:36:31
Si eu pot sa spun ca am un fotograf bun si nu e fff scump so face treaba buna.... eu am mai vazut poze facute de el si la alte nunti asa ca cine e interesata sa ma anunte sii dau un mp.... pupici si spor la pregatiri viitoare miresici....

duracita
27.10.2009, 15:16:13
Pe fotograful meu il cheama Damoc Claudiu....... el are mai multe pachete si in functie de ce vrei sati alegi el iti zice pretul....daca vrei eu iti dau numarul lui il suni si stabilesti o intalnire cu el ca sa vezi cum lucreaza ca isi aduce si laptopul si albumele si iti arata.... e super ok.... vineri imi vin si mie pozele de la el si am sa mai pun pe aici sa vedeti... da am incredere in ce face si de aia il si recomand....pupici si spor la pregatiri... unde faci nunta???

serban
27.10.2009, 15:16:38
Eu sunt interesata, dar sincera sa fiu nu stiu cum vine treaba asta cu PM....Banuiesc ca inseamna private mail dar cum se face si mai ales cum se ataseaza poze nu prea stiu. Te rog mult sa imi spui si mie.
Si noi suntem in cautari de fotograf care sa si filmeze. Astept cu nerabdare.
Pupici dragi miresici;;)
Fotograf care sa si filmeze? Bun! Avand in vedere ca aparatele foto profesionale au un vizor pe care sa te uiti, camera de luat vederi are un ecran micutz...o sa iasa o superbitate!

loridana
28.10.2009, 06:38:10
Pe fotograful meu il cheama Damoc Claudiu....... el are mai multe pachete si in functie de ce vrei sati alegi el iti zice pretul....daca vrei eu iti dau numarul lui il suni si stabilesti o intalnire cu el ca sa vezi cum lucreaza ca isi aduce si laptopul si albumele si iti arata.... e super ok.... vineri imi vin si mie pozele de la el si am sa mai pun pe aici sa vedeti... da am incredere in ce face si de aia il si recomand....pupici si spor la pregatiri... unde faci nunta???
Mersic mult! Chiar vreau sa vad ce oferte are. Conteaza foarte mult sa ai si o recomandare mai ales cand treaba iese foarte bine. Noi facem nunta la Moldova si inca mai sunt multe de facut...
Pupici si o zi usoara

aida_andreea
30.10.2009, 11:32:51
pe mine ma intereseaza un fotograf bun, pt ca fotografiile sunt cele mai importante pt mine. si inca nu am gasit pe nimeni... cosmin dascalu si lucian muset am auzit ca sunt cam scumpi...:(

loridana
02.11.2009, 09:28:12
Dragele mele eu va cred.....Si sunt convinsa ca e asa....., in schimb am nevoie de niste RECOMANDARI!!! Daca cunoasteti pe cineva bun, dati-mi un nume, un nr. de telefon.... Asa ma si puteti ajuta! Va rog! Si....multumesc!
De ce nu intri pe site-uri si dai la cautari filmari nunti si gasesti acolo mai multe oferte. Pana acum am vb cu doi si inca nu ne-am decis. Azi mai avem pe cineva si apoi poate ca ne lamurim.
Bafta la cautari:-SS

loridana
05.11.2009, 08:09:53
Gataaaa.....am semnat contractul cu fotograful....uffaaaa:-B. Dupa multe cautari si comparari am reusit sa ne decidem la cine am considerat ca indeplineste conditiile calitate-pret. De acum sa vedem ce va fi. O grija a mai plecat . \:D/
O zi frumoasa dragi miresici

ancutza2007
05.11.2009, 10:13:15
Gataaaa.....am semnat contractul cu fotograful....uffaaaa:-B. Dupa multe cautari si comparari am reusit sa ne decidem la cine am considerat ca indeplineste conditiile calitate-pret. De acum sa vedem ce va fi. O grija a mai plecat . \:D/
O zi frumoasa dragi miresici
Felicitari! si noi am incheiat ieri contract cu o firma din Iasi. Tu cu cine ai incheiat? Ai luat pachet foto+video? Si cat te-a ajuns?

duracita
05.11.2009, 10:13:46
Felicitari...... ma bucur pt tine cu cine ai semnat totusi din cati ai vazut??? esti multumita?? pupici si spor la pregatiri incontinuare.... daca mai ai nevoie de ceva apeleaza si iti raspund cu mare placere...:* :* :*

loridana
05.11.2009, 13:30:54
Felicitari! si noi am incheiat ieri contract cu o firma din Iasi. Tu cu cine ai incheiat? Ai luat pachet foto+video? Si cat te-a ajuns?
Am incheiat cu o firma din Bacau si chiar suntem multumiti de oferta lor. I-am luat de pe net dand pe nenea " GoGU" la cautari . Pretul e de 1500 lei cu filmare si foto plus album plus plicuri bani ....
Acum sa speram ca va decurge totul bine.
Pupici si bafta mai departe :)>-:)>-

florycyp
09.11.2009, 18:51:39
salut.stiu eu un tip de la o firma din bc care se ocupa cu tot tot ce tine de nunti.iti dau numarul pe privat.eu acum ma uit pe albumul cu serviciile lui si cine e interesat dau detalii.
va pup

Te rog tare mult sa-mi dai si mie nr de tel. Caut de mult timp si nu prea am avut succes.

hriso85
13.11.2009, 06:34:23
cine vrea o recomandare pt un fotograf bun sa imi lasa pm, poop

monicamihaela
18.11.2009, 09:32:47
Buna,
Eu sunt din Fcs si acolo am facut si nunta; dar sotul meu e din Bc. Lui i-am lasat sarcina sa se ocupe de acest aspect. A ales o firma din Bc; P.M. Studio si am fost foarte multumiti si de pret dar si de calitatea si profesionalismul lor.

marynanela
09.12.2009, 15:49:19
Poti sa-l cauti si pe florin nastasa, din roman , el ne-a facut noua si am fost foarte multumiti.Din ce zicea el se deplaseaza in mai toata moldova.

01012001
18.01.2010, 09:36:51
pe mine ma intereseaza un fotograf bun, pt ca fotografiile sunt cele mai importante pt mine. si inca nu am gasit pe nimeni... cosmin dascalu si lucian muset am auzit ca sunt cam scumpi...:(
Amandoi fac poze super. Intra pe site-urile lor si vezi. Am vb ieri cu Muset si mi-a spus ca cel mai mic pret la el este 600 de euro. :(

CONT-INCHIS-23057
18.01.2010, 16:32:30
Amandoi fac poze super. Intra pe site-urile lor si vezi. Am vb ieri cu Muset si mi-a spus ca cel mai mic pret la el este 600 de euro. :(

Tariful lui este atat..nu ca-i cel mai mic pret:). Eu sunt de principiul ca fotografiile sunt cele mai frumoase amintiri care-ti raman. De asta n-am vrut sa ma zgarcesc la acest capitol. Pe poze m-am uitat mult mai des decat m-am uitat pe inreg. video. Asa ca acelasi lucru va sfatuiesc si pe voi sa faceti. Nu va zgarciti la capitolul poze! Poze de duzina fac multi..dar ceea ce face lucian e deosebit.

oana_alexandra
25.01.2010, 21:55:56
Buna!!! Uita-te si pe site-ul lui Constantin Aciobanitei... este un baiat foarte priceput si cu multa imaginatie. Noi l-am avut la nunta noastra si am fost foarte multumiti.....Imi vine sa ma uit pe poze zilnic....

mihaela16052009
24.04.2010, 20:34:26
noi ne-am pozat in fata la ateneu

loridana
30.04.2010, 13:07:02
Unde facem pozele daca ploua?:-SS
Buna intrebare
Stie cineva o idee?????>:/

mihaela102
30.04.2010, 13:16:54
Buna intrebare
Stie cineva o idee?????>:/
teatrul bacovia, ateneu

toniutzza
04.05.2010, 19:04:01
Buna miresici! A mai colaborat cineva anul asta cu fotograful Iulian Scantei? M-ar interesa nr lui de telefon, daca ar putea cineva sa-mi lase mesaj privat. Multumesc!

Da, parcul de la Hemeius e f frumos, dar stiam ca nu e voie sa intri,si nici nu stiu cu cine trebuie vorbit. cand eram mai mica tot timpul ma plimbam pe acolo si nu zicea nimeni nimic,dar acum s-au schimbat treburile din pacate:( Am nunta in august si m-am hotarat ca vreau poze acolo, deci trebuie sa rezolv. Succes la sedinte foto superbe tuturor miresicilor!

ice21
12.05.2010, 07:52:12
Da, parcul de la Hemeius e f frumos, dar stiam ca nu e voie sa intri,si nici nu stiu cu cine trebuie vorbit. cand eram mai mica tot timpul ma plimbam pe acolo si nu zicea nimeni nimic,dar acum s-au schimbat treburile din pacate:( Am nunta in august si m-am hotarat ca vreau poze acolo, deci trebuie sa rezolv. Succes la sedinte foto superbe tuturor miresicilor!
Noi in octombrie am facut poze in parcul de la Hemeiusi. E adevarat ca este f frumos, este o locatie deosebita fata de ce ofera parcurile centrale din bacau Noi am vorbit in cursul saptamanii cu administratorul de acolo (are locuinta in incinta parcului) sa vedem daca in ziua nuntii e deschis. Am platit o taxa de 100 ron si am avut voie sa facem poze. Bafta multa si casa de piatra!

RoxaLee
27.05.2010, 11:32:07
Si eu caut un loc foarte frumos din Bacau, pentru urmatoarea sedinta foto cu rochia de mireasa (trash the dress). Doar ca va trebui sa mai astept pana la vara viitoare, deja sunt in luna a 4 a si a inceput sa mi se vada burtica, si nu se mai aseaza bine rochia pe mine. :)) Tocmai de aceea nici nu mi-am vandut cele 2 rochii, am de gand sa fac muuult mai multe poze in ele, deoarece in ziua nuntii nu am avut timp decat 15 minute pt shooting. Dar pana la anul mai am timp sa descopar locuri noi... si va voi anunta si pe voi ;)

AndreeaLuiza
12.07.2010, 21:49:31
Zilele astea ma uitam la niste poze de la buncia de la tara..cu casuta ei veche, cu flori in gradina, cu vita de vie peste tot, cu aleea dinpre gradina..cum ar iesi pozele intr-un astfel de loc? :)
Cand eram in Bacau, si ma plimbam pe langa insula, pe straduta aia lunga care duce la autogara (unde nu circula masini) era o casa mare, cu o gradina profunda, avea terasa, avea piscina, si imi dadea impresia k este un loc din poeziile lui Eminescu (acum veti spune k am luat-o razna :D) mi se pare foarte romantic acel loc, la apusul soarelui, cu un fotograf priceput.. Cine stie daca este disponibila aceasta casa. Mai am timp sa ma mai gandesc.. :)

myss
13.07.2010, 12:16:18
Zilele astea ma uitam la niste poze de la buncia de la tara..cu casuta ei veche, cu flori in gradina, cu vita de vie peste tot, cu aleea dinpre gradina..cum ar iesi pozele intr-un astfel de loc? :)
Cand eram in Bacau, si ma plimbam pe langa insula, pe straduta aia lunga care duce la autogara (unde nu circula masini) era o casa mare, cu o gradina profunda, avea terasa, avea piscina, si imi dadea impresia k este un loc din poeziile lui Eminescu (acum veti spune k am luat-o razna :D) mi se pare foarte romantic acel loc, la apusul soarelui, cu un fotograf priceput.. Cine stie daca este disponibila aceasta casa. Mai am timp sa ma mai gandesc.. :)
pai nu este vorba cumva despre casa de oaspetii, acolo se fac si nuntii .... si suna foarte bine cum spui tu:*

AndreeaLuiza
14.07.2010, 22:03:43
pai nu este vorba cumva despre casa de oaspetii, acolo se fac si nuntii .... si suna foarte bine cum spui tu:*

Nu stiam k se cheama asa.. deci sunt persoane care o "folosesc" ?

AlyceC
09.10.2010, 10:52:32
am primit si pozele oficiale de la fotograf. Sper sa va placa, eu-s topita dupa pozele facute de fotograf. Sunt in semnatura.

imi plac la nebunie pozele de la nunta ta.din pacate, viitorul meu sot este prieten bun cu un fotograf care are tot echipamentul necesar,dar nu are deloc simt artistic. si mor de ciuda!! cum imi poti trimite si mie preturile practicate de lucian?? merci mult :*

simobc
12.10.2010, 14:04:43
Buna fetelor,

cine a lucrat cu cei de la ''filmariprobacau''?ce stiti de ei?astept pareri pro/contra, orice, multumesc anticipat

buna corina,

ma poti ajuta cu un nr. de tel. al lui iulian scanteie?multumesc anticipat

mis_ms
15.10.2010, 09:15:51
Buna fetelor!
Va rog sa imi recomandati si mie pe cineva pt partea de foto-video.
Va multumesc!

pink_lady
15.10.2010, 13:37:00
Buna fetelor!
Va rog sa imi recomandati si mie pe cineva pt partea de foto-video.
Va multumesc!
incearca sa mai citesti posturile din urma pentru ca s-au tot recomandat persoane!

liana10
12.11.2010, 14:41:50
salutare tuturor!cineva cunoaste fotografi din alte orase ,ca de exemplu Sascut???Eu am primit o recomandare spre un domn de acolo,dar nu am vazut nimik de la el...cine stie ceva...multumesc anticipat!

just_a_bride
22.11.2010, 18:58:55
Salut fetelor..
Am nevoie de ajutorul vostru. Stiti cumva ceva despre ciprian babusanu??? ca sunt prietenii nostri gata sa i aleaga si am vrea sa stim dc sunt pareri negative sau nu..pls astept raspuns

Anedis
06.12.2010, 11:41:36
Sa stii ca ai dreptate..sa fii foarte atenta ce iti iei....eu am avut o problema si am renuntat in ultima luna la cei pe care ii aveam pentru ca vroiam mai mult din ce ofereau ei....si am avut noroc sa gasesc pe cineva de care sa fiu fff multumita...sa stii ca pozele si filmarea sunt amintirile cele mai de pret de la nunta!!!
Bafta in alegerea celor mai buni!!

Buna, imi poti trimite te rog un PM cu numele fotografului tau si eventual detalii legate de oferta sa. Sunt in cautarea unui fotograf pentru o nunta in Iasi, dar pur si simplu nu gasesc ceva deosebit si accesibil.

petro_mih
11.12.2010, 21:41:50
Am incheiat cu o firma din Bacau si chiar suntem multumiti de oferta lor. I-am luat de pe net dand pe nenea " GoGU" la cautari . Pretul e de 1500 lei cu filmare si foto plus album plus plicuri bani ....
Acum sa speram ca va decurge totul bine.
Pupici si bafta mai departe :)>-:)>-

buna! cum se cheama firma cu care ai semnat contractul?ms

PinkPanter
16.12.2010, 22:48:05
Buna,
Stie cineva in Onesti foto video de calitate profesionala? Avem nunta la anul la Onesti.
Multumesc anticipat!

Ada00
11.01.2011, 14:36:01
Buna,va rog dati-mi si mie cateva nume de fotografi si cameramani din Onesti,si dati si o parere care sunt mai buni. Ms mult.

alexandra_pepe
21.01.2011, 22:56:13
Si eu am vrut tot cu el....dar nunta mea era de ziua lui....si ne-a refuzat ........sunt multumita totusi de ce poze au iesit...
pe cine ai avut fotograf...ai fost o mireasa super...e frumoasa rochia ta:*

alexandra_pepe
24.01.2011, 22:37:05
Buna!!! Uita-te si pe site-ul lui Constantin Aciobanitei... este un baiat foarte priceput si cu multa imaginatie. Noi l-am avut la nunta noastra si am fost foarte multumiti.....Imi vine sa ma uit pe poze zilnic....
te rog imi poti trimite un pm cu saitul si cam cat e de scump:D

ryalda
25.01.2011, 08:27:43
Dragelor, imi puteti indica si mie cateva locuri faine unde se pot face fotografii in Bacau?

M-ar interesa restaurante localizate in case vechi (perioada interbelica) sau cu gradina, fabrici parasite, locuri cu verdeata (altele decat Cancicov-ul...)

Multumesc anticipat.

myss
28.01.2011, 11:50:11
Dragelor, imi puteti indica si mie cateva locuri faine unde se pot face fotografii in Bacau?

M-ar interesa restaurante localizate in case vechi (perioada interbelica) sau cu gradina, fabrici parasite, locuri cu verdeata (altele decat Cancicov-ul...)

Multumesc anticipat.
Daa si eu sunt satula de Cancicov si caut locatii in alte parti ... in curtea biserici de la Precista si mai auzisem ca in parc la Hemeius e foarte misto dar are taxa de intrare si iti trebuie timp pentru dus- intors ca dureaza un picut ... poate pe insula de agrement se mai gasesc unele locuri:-\ ... si mai este casa de oaspeti ... importanta este si imaginatia fotografului :* ... daca mai auzi ceva anunta-ma si pe mine:*;;)

nunta_de_vis
13.03.2011, 21:53:39

buna! ai aflat ceva? ce preturi practica? nici eu nu am fotograf si ma gandeam sa il contactez...dar daca e foarte scump...ma las pagubasa...

AndreeaLuiza
18.03.2011, 10:07:50

scrie numele lui pe google si iti iese site-ul..nu este asa de scump (depinde ce intelegi tu prin scump..) iar el este foarte talentat si disponibil..l-am contactat eu, pentru 13 august este ocupat :)

AILEMAC9
11.07.2011, 13:01:40
buna miresici! sunt si eu o viitoare miresica in cautare de fotograf. de cosmin dascalu ce ati auzit? l-a avut cineva la nunta? face treaba buna? e serios? e maleabil? merita banii? :-s

karlita
03.08.2011, 16:11:10
buna miresici! sunt si eu o viitoare miresica in cautare de fotograf. de cosmin dascalu ce ati auzit? l-a avut cineva la nunta? face treaba buna? e serios? e maleabil? merita banii? :-s

Am fost la o nunta in wk-end unde el a fost fotograf...sa vedem pozele cand vor apare:) iti spun dupa:)

karlita
03.08.2011, 16:12:43
Am auzit ca Lucian Muset ar mai fi tare bun, are cineva poze facute de el?

AndreeaLuiza
20.08.2011, 14:00:10

lucian muzet este foarte bun, iti garantez, si sa stii k nu e chiar asa de scump. Este foarte ocupat, pentru mine a fost, avea deja nunta in alt oras din pacate. poti vedea pozele cu nuntile lui pe site-ul lui sau pe FB. Eu ma uitam in continuu la ele cand cautam fotograf. Am gasit pe altcineva pana la urma, si acum astept sa vad pozele, dureaza cam o luna pana sunt gata..de abia astept...am emotiiii... :P

geosim
23.09.2011, 12:35:05

e un super fotograf. Are poze extraordinare. L-am contactat si eu, dar ea peste bugetul meu...aproximativ 800eur parca....numai poze :)

Eu l-am avut pe Razvan Husovschi. N-am vazut decat 3 poze oficiale de la nunta;)), dar stiu ce poate:D asa ca am inceredere maxima in el :)

GxG
07.10.2011, 23:02:39
Noi am facut nunta in Onesti si i-am ales pe cei de la lukonescreativ (incercati pe youtube). Ne-au placut tare mult, pretul a fost mai mult decat ok iar rezultatul peste asteptari. Ii recomandam cu mare drag!

cireshik
08.11.2011, 15:26:18
buna

wow...ce scoruri. eu am gasit pe cineva cu 14 mil pt poze si filmat...si e ok omul. am vazut mostre.
sa inteleg ca e un pret f bun?

cireshik
17.11.2011, 16:41:52
revin cu o rectificare...
am gasit un domn care face poze si filmeaza in acelasi timp, bineinteles si pretul cam la jumatate.
Initial m-am gandit ca nu va putea imortaliza un moment atat in poza cat si in film...
am fost insa si i-a aratat dovezile de la alte nunti...e bestial le tine pe ambele in acelasi timp si ii iese perfect. nici nu ai spune ca a fost un singur om. poza incadrata perfect, si filmul super clar, netremurat...

cine e interesat ii dau numele in privat.

eu mi l-am rezervat deja :x

raluca_varga
14.12.2011, 17:41:35
Dragi miresici,

Ce stiti despre Anca Platon(fotografnuntabacau.********.com)? I-a avut cineva la nunta sau cunoasteti persoane care au beneficiat de serviciile lor? ati fost multumiti? Pozele de pe site nu ma impresioneaza, dar nici nu imi displac, de aceea as avea nevoie de un feed-back din partea voastra.

M-ar costa 850 euro foto+video, pretul este accesibil si tentant pentru mine, insa as vrea sa am niste poze frumoase si daca nu sunt primesc feed-back-uri bune, as fi dispusa sa aloc un buget putin mai mare pentru a fi multumita de rezultate.

Oricum informatii sunt binevenite, asa ca nu ezitati...

Multumesc,

JustaBride
15.12.2011, 08:45:03
Noi am avut nunta anul trecut cu echipa ei. Noi i-am contractat de pe site-ul AnkaFilm Bacau, cauti pe google si ii gasesti, acolo o sa vezi si cateva fotografii cu mine :)

alexradiozu
15.12.2011, 13:25:25
Noi am avut nunta anul trecut cu echipa ei. Noi i-am contractat de pe site-ul AnkaFilm Bacau, cauti pe google si ii gasesti, acolo o sa vezi si cateva fotografii cu mine :)
Buna fetelor eu am nunta anul viitor in iunie si inca nu am gasit fotograf am vazut cateva poze la mai multe firme dar nu sunt multumita , Pe Ciprian Stelian la avut cineva imi puteti spune o parere pls :)

raluca_varga
15.12.2011, 19:54:42
Buna fetelor eu am nunta anul viitor in iunie si inca nu am gasit fotograf am vazut cateva poze la mai multe firme dar nu sunt multumita , Pe Ciprian Stelian la avut cineva imi puteti spune o parere pls :)

Buna,

Si mie imi plac fotografiile facute de Ciprian Stelian. Ai luat legatura cu el? Ti-am comunicat un cost si seviciile incluse?

Multumesc!

daniel82
19.12.2011, 08:39:29
incercati sa nu luati la pachet fotograful si cameramanul. Poate va ganditi ca scapati de o grija, insa nu se merita. Discutati cu fotograful/cameramanul care vi-l recomanda cameramanul/fotograful, insa nu mergeti inainte cu ochii inchisi. Alegeti pe cel a carui munca o apreciati si vi se pare deosebita. E un eveniment unic in viata, de la care vreti sa aveti amintiri deosebite, fotografii luminoase si clare, iar filmarea sa arate bine, avand "un cap si-o coada". Sper ca nu luati mirele si apartamentul la pachet, sau aragazul si masina de spalat la pachet, ci pentru fiecare in parte alegeti ce vi se potriveste ;;)

Cereti sa vedeti 2-3 nunti cap coada (toate fotografiile predate, tot materialul filmat predat mirilor) si va uitati asa pe sarite, cum va vine. E important sa vedeti cateva evenimente cap-coada de la fiecare cameraman/fotograf. Cereti sa vedeti materiale dintr-o biserica mai intunecoasa, de la un restaurant cu luminile aiurea, sa vedeti cum rezolva respectivul cameraman/fotograf problemele.

Meritam tot ce e mai bun, bineinteles incadrandu-ne in bugetul stabilit

alexradiozu
24.12.2011, 09:15:52
Da am vorbit cu Ciprian Stelian am fost la el la studio la blocul de sticla si mi-a prezentat un album foto-carte superb, mi-a dat manusi albe sa ma uit in el ;;) , am semnat cu el contractul, si imi ofera prezenta pe toata durata nuntii , sedinta foto, albumul foto, mi-a placut ca omul este intradevar pasionat de ceea ce face, abea astept nunta =P~

raluca_varga
25.12.2011, 19:05:48
Da am vorbit cu Ciprian Stelian am fost la el la studio la blocul de sticla si mi-a prezentat un album foto-carte superb, mi-a dat manusi albe sa ma uit in el ;;) , am semnat cu el contractul, si imi ofera prezenta pe toata durata nuntii , sedinta foto, albumul foto, mi-a placut ca omul este intradevar pasionat de ceea ce face, abea astept nunta =P~

Buna,

Imi poti spune si mie pe pm ce pret ti'a dat si ce servicii iti ofera pt banii respectivi?

Multumesc!

raluca_varga
29.12.2011, 13:38:03
Miresici,

Ce stiti de familia Florea - filmari nunti bacau?
I-a avut cineva la nunta?
Par maleabili si dornici sa ofere cele mai bune servicii, iar preturile sunt accesibile. Sunt tentata sa ii contractez pe ei.

loridana
29.12.2011, 16:49:37
Miresici,

Ce stiti de familia Florea - filmari nunti bacau?
I-a avut cineva la nunta?
Par maleabili si dornici sa ofere cele mai bune servicii, iar preturile sunt accesibile. Sunt tentata sa ii contractez pe ei.
Buna,
Sunt o mireasa de 2010 si i-am avut la nunta noastra. De la mine au nota 10+ si au facut o treaba foarte buna. Si atunci aveau preturi foarte bune la servicii de calitate. In plus sunt foarte maleabili si se modeleaza dupa dorintele tale. Noi i-am luat si botez si speram sa ii avem si la un alt posibil botez :">. Calitatea filmarii este foarte buna , pozele sunt clare si foarte expresive. La mine au surprins superb fiecare moment. Daca vrei mai multe informatii imi poti scrie un pm.
Sincer ii recomand cu caldura pentru ca la noi a fost ceea cea mi-am dorit fara sa mai vin cu corecturi in timpul serii.
Spor la pregatiri si cautari ;;)

raluca_varga
30.12.2011, 10:15:16
Buna,
Sunt o mireasa de 2010 si i-am avut la nunta noastra. De la mine au nota 10+ si au facut o treaba foarte buna. Si atunci aveau preturi foarte bune la servicii de calitate. In plus sunt foarte maleabili si se modeleaza dupa dorintele tale. Noi i-am luat si botez si speram sa ii avem si la un alt posibil botez :">. Calitatea filmarii este foarte buna , pozele sunt clare si foarte expresive. La mine au surprins superb fiecare moment. Daca vrei mai multe informatii imi poti scrie un pm.
Sincer ii recomand cu caldura pentru ca la noi a fost ceea cea mi-am dorit fara sa mai vin cu corecturi in timpul serii.
Spor la pregatiri si cautari ;;)

Multumesc pentru raspuns!
I-am contractat si eu si sper sa fiu la fel de multumita ca si tine.
Am discutat cu doamna Geanina Florea si m-a impresionat profund in ceea ce priveste flexibilitatea de care a dat dovada. Se vedea ca este dornica sa multumeasca fiecare client si ca face acest lucru si din pasiune.
Iti doresc din inima sa ai parte de inca un botez pentru a va intregi familia!

Pupici!

P.S. Ti-am trimis pm

missbellum1987
17.01.2012, 20:44:06
Buna,

Poti sa mi spui si mie te rog ce onorariu are ciprian stelian si ce anume iti ofera, mi au placut mult fotografiile lui, eu am nunta in 2013 dar caut de pe acum s nu am surpriza ca cei mai buni sa fie ocupati
Multumesc

Mihaitu
02.02.2012, 23:06:24

Buna,
imi poti trimite, te rog, un PM cu oferta de pret pe care ti-a facut-o si ce servicii iti ofera?

iti multumesc mult

alinabacau
04.02.2012, 12:11:44
buna miresici eu am nunta anul acesta si am vb cu cineva pt filamre la nunta si mi se pare un pic cam scump voua cat vi sa cerut?pupici

daniel82
04.02.2012, 14:07:55
iti dai seama ca pretul e in functie de ce iti ofera. Nu exista un pret general valabil. Cum sunt rochii de mireasa de la 500 ron la zeci de mii de euro, la fel si in acest caz

alinabacau
05.02.2012, 08:16:29
mi s-a spus ca pachetul va contine 5 ore filmat intre 600-1000 poze 2 copii pe cd a filmarii plus originalul si astept sa vb pachetul vostru ce contine cat vi sa cerut?pupici miresici

daniel82
05.02.2012, 15:47:42
filmarea hd si fotografii nelimitat ne ajunge 4000 ron, ceea ce e mult sau putin. Insa pentru cati bani dati e important sa va place ce primiti