PDA

Versiunea completa : Rochie ptr mireasa plinuta

annybunny
04.12.2006, 16:23:44
Buna miresicelor!
Ajutati ma si pe mine! Unde pot gasi rochie de mireasa in Braila/Galati ptr miresici plinute???? (marimea 46-50) Sau unde pot face la comanda si cat ma ajunge la comanda??? Va rog ajutati ma :wacko: [-o< ^:)^

allyy
04.12.2006, 16:33:57
Buna miresicelor!
Ajutati ma si pe mine! Unde pot gasi rochie de mireasa in Braila/Galati ptr miresici plinute???? (marimea 46-50) Sau unde pot face la comanda si cat ma ajunge la comanda??? Va rog ajutati ma :wacko: :gen07: [-o< ^:)^

Eu nu stiu sa iti spun exact unde sunt magazinele,dar poate te pot ajuta in alt fel.Ai mei acasa ma tot bat la cap sa vin sa imi cumpar rochie din tara.Mi-au spus ca la Braila este o casa de moda,care face rochii de mireasa si care este renumita in toata tara cica pentru asa ceva.Cica vin foarte multi de peste tot sa comande rochiile de la Braila.Am sa intreb acasa daca stiu cumva cum se numeste.
In Galati ar fi salon Gala care are rochii mai dragute.Au si site pe net,sa vezi daca iti plac rochitele in ansamblu si au si atelier personal de creatie.Incearca sa intri pe site (salongala.ro) si vezi si numerele de telefon.Sper sa te fi ajutat macar putin!Bafta multa!

JolieFamme
09.12.2006, 04:32:06
dacaiti place rochia mea ai mesaj privat... chiar daca materialele sunt scumpe..o mireasa plina trebuie sa fie cu un pas inaintea uneia slabute careia ii vine orice frumos...
deci.. chiar daca iti alegi alte materiale.. imi dai un telefon, eu ti-o desenez si te trimit la croitoreasa sa ti=o faca
IMPORTANT.. ORICE AR SPUNE CROITOREASA.. SALONUL DE CROITORIE ETC, DACA TU PLECI CU O IDEE IN CAP SA NU LASI PE NIMENI SA MODIFICE VRE-O VIRGULA LA ROCHIA TA..
nah ti-am spus eu te ajut cu desenatul impreuna, nu costa nimic ti=o construiesc cu placere.. pe hartie... in practica casa de moda unde am lucrat eu rochia are o tanti croitoreasa cam nesimtita,dar care face lucru temeinic.
rochita mea eu am desenat-o si ea mi-a facut-o iti atasez poza

adelutza_braila
06.02.2007, 21:21:02
Fetelor , sunt diperata , nu gasesc nici o rochie care sa-mi placa , iar cele care ma incanta asa cat de cat nu-mi vin ....:(( :(( :(( :(( :(( AJUTOR!!!!:(( :(( :(( :(( Astept sfatul vostru!!!

kala_elena
07.02.2007, 09:21:20
Fetelor , sunt diperata , nu gasesc nici o rochie care sa-mi placa , iar cele care ma incanta asa cat de cat nu-mi vin ....:(( :(( :(( :(( :(( AJUTOR!!!!:(( :(( :(( :(( Astept sfatul vostru!!!
Ia-o mai usor, mai ai timp! Nu vad de ce sa intri in panica! Daca nu gasesti nimic in zona, fugi la Bucuresti. Sunt mii de modele acolo!
Sau cauta pe net modelul care iti place si fa-ti rochita la comanda!<:-P

cristina82
07.02.2007, 09:31:07
Buna
Si eu tot o mireasa plinuta o sa fiu si am ales sa imi fac rochia pe comanda la o croitoreasa super draguta la care imi mai fac din cand costumatie pentru ocazii.
Te pot ajuta cu niste modele pe care le-am luat de pe net special pentru miresicile mai plinute.
Sper sa- ti gasesti rochia mult visata

Multa bafta

adelutza_braila
07.02.2007, 15:29:58
Multumesc pentru sfaturi.

lucig
23.02.2007, 15:36:22
buna fetelor .am citit ce ati scris si am zis sa intervin poate va pot fi de folos.si eu sunt plinuta si mi-am gasit rochita la targul de nunti de la sofitel.am pus ochii pe ea am probat-o si mi-a venit ca turnata.nici nu e nevoie sa mai slabesc .daca va ajuta casa de moda este pe lipscani in bucuresti

mihaela_2006
23.02.2007, 23:12:40
Ma bucur ca ti-ai gasit rochita

annybunny
24.02.2007, 15:13:32
buna fetelor .am citit ce ati scris si am zis sa intervin poate va pot fi de folos.si eu sunt plinuta si mi-am gasit rochita la targul de nunti de la sofitel.am pus ochii pe ea am probat-o si mi-a venit ca turnata.nici nu e nevoie sa mai slabesc .daca va ajuta casa de moda este pe lipscani in bucuresti

scz ptr off topic...dar lucig tu iti faci nunta la continental? Stii ca face nuntile doar pana la 12 noaptea? mie nu mia convenit si fac abea in 2008 :(

ALEX21A
24.02.2007, 15:19:47
scz ptr off topic...dar lucig tu iti faci nunta la continental? Stii ca face nuntile doar pana la 12 noaptea? mie nu mia convenit si fac abea in 2008 :(

pai dc faci nunta abia in 2008,ai ocazia sa devii o miresica chiar slabuta;;) ........
ps>ai amanat nunta cu 1 an??...de ce??.....

annybunny
24.02.2007, 17:13:16
pai dc faci nunta abia in 2008,ai ocazia sa devii o miresica chiar slabuta;;) ........
ps>ai amanat nunta cu 1 an??...de ce??.....

Da am amanat nunta cu un an ptr ca in timpul in care puteam noi sa venim in Ro (loc. in Germania) 18/19 Aug. nam mai gasit Restaurant, continentalul face doar pana la 0.00 noaptea si ceilalti la fel toate restaurante la care am vost doar la Hotelul Belvedere mai era liber dar era prea multi $-) $-) asa ca neam hotarat sa facem in 2008, si anul asta scoatem doar actele aici in Germania. Da o sa ma pun la treaba sa slabesc:)>-

mihaela_2006
24.02.2007, 20:43:35
Buna miresicelor!
Ajutati ma si pe mine! Unde pot gasi rochie de mireasa in Braila/Galati ptr miresici plinute???? (marimea 46-50) Sau unde pot face la comanda si cat ma ajunge la comanda??? Va rog ajutati ma :wacko: [-o< ^:)^

poti incerca si la magainul miss befany, unde-ti poate face rochita la comanda si mai pot modifica modelul unei rochii dupa cum doresti tu.

lucig
25.02.2007, 11:23:02
buna de unde stii ca nuntile se fac la continental nuntile pana la 12 noaptea?
tu cand ai fost sa iti rezervi restaurantul ?
s-a dat vreo lege?

maria_valentina
08.01.2008, 21:37:36
Buna fetelor! noi cele care suntem mai plinute oare nu avem nici o sansa sa ne simtim frumoase in ziua care ar trebui sa fie cea mai imp. din viata noastra?Eu am nunta pe 16/08/2008,adica peste 7 luni si ar trebui sa slabesc 15-20 kg ca sa fiu asa cum imi doresc eu.daca nu o sa reusesc oare ce fel de rochita m-ar avantaja?eu oricum imi doresc o rochita cu trena.am 1,72 si85 kg.va rog fetelor sfatuiti-ma!!!!!

andraelen
08.01.2008, 23:54:21
Buna fetelor! noi cele care suntem mai plinute oare nu avem nici o sansa sa ne simtim frumoase in ziua care ar trebui sa fie cea mai imp. din viata noastra?Eu am nunta pe 16/08/2008,adica peste 7 luni si ar trebui sa slabesc 15-20 kg ca sa fiu asa cum imi doresc eu.daca nu o sa reusesc oare ce fel de rochita m-ar avantaja?eu oricum imi doresc o rochita cu trena.am 1,72 si85 kg.va rog fetelor sfatuiti-ma!!!!!

buna!poti intr pe net si uitate la mai multe modele sa vezi care crezi ca te-ar avantaja!dar sa stii ca nu conteaza inaltima,greutatea si etc pt a te simti frumoasa si bucuroasa in ziua nuntii tale!si daca totusi tii neaparat sa slabesti mergi la sala tine un regim si in 7 luni poate vei slabi ceva!dar nu te simti inferioara celor care sunt mai slabute!:*:*

SimonaCatan
28.09.2008, 13:33:32
dacaiti place rochia mea ai mesaj privat... chiar daca materialele sunt scumpe..o mireasa plina trebuie sa fie cu un pas inaintea uneia slabute careia ii vine orice frumos...
deci.. chiar daca iti alegi alte materiale.. imi dai un telefon, eu ti-o desenez si te trimit la croitoreasa sa ti=o faca
IMPORTANT.. ORICE AR SPUNE CROITOREASA.. SALONUL DE CROITORIE ETC, DACA TU PLECI CU O IDEE IN CAP SA NU LASI PE NIMENI SA MODIFICE VRE-O VIRGULA LA ROCHIA TA..
nah ti-am spus eu te ajut cu desenatul impreuna, nu costa nimic ti=o construiesc cu placere.. pe hartie... in practica casa de moda unde am lucrat eu rochia are o tanti croitoreasa cam nesimtita,dar care face lucru temeinic.
rochita mea eu am desenat-o si ea mi-a facut-o iti atasez poza

Buna. Surprinzator acelas model de rochie de mireasa il vreau si eu, insa cu mici diferente. Partea din interior sa fie rosie sicombinatia de auriu tot rosie. Iubitul meu isi face costuul pe rosu , asa ca in mod sigur vom iesi umpic din tipar.

aria_cluj
27.10.2008, 22:31:58
Buna. Surprinzator acelas model de rochie de mireasa il vreau si eu, insa cu mici diferente. Partea din interior sa fie rosie sicombinatia de auriu tot rosie. Iubitul meu isi face costuul pe rosu , asa ca in mod sigur vom iesi umpic din tipar.

ceva poze ne atasezi?

bluerose
18.11.2008, 20:34:54
am si eu o rochie pentru miresici cu forme. Am incercat sa-ti dau mesaj privat dar se pare ca nu ai activat optiunea asta. Daca te intereseaza poze da-mi mesaj pe PM.

aria_cluj
24.11.2008, 09:06:46
am si eu o rochie pentru miresici cu forme. Am incercat sa-ti dau mesaj privat dar se pare ca nu ai activat optiunea asta. Daca te intereseaza poze da-mi mesaj pe PM.
buna,ma gasesti pe mess aria_cluj.

astept sa imi daimai multe detalii despre rochita!!!

alessia24
21.01.2009, 10:50:29
Fetelor ma ajutati si pe mine? caut rochie pt mireasa mai plinuta .sunt din bucuresti pe unde as putea gasi?

karoline
26.01.2009, 08:37:53
Fetelor ma ajutati si pe mine? caut rochie pt mireasa mai plinuta .sunt din bucuresti pe unde as putea gasi?
salut daca vrei iti pot recomanda aici in braila, in bucuresti nu stiu

bluerose
01.06.2009, 11:45:37
poate iti place rochia mea ,uitate pe link :
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11399&page=3

cicoleta
01.06.2009, 17:44:47
incearca la white lady..acolo au modele foarte dragute ptr fete mai plinute;-)

LACKY1981
19.11.2009, 21:49:08
[da-mi si mie adresa de la croitoreasa care ti-a facut rochia oanabibilica

oanam123
21.12.2010, 16:15:42
Eu asa am facut si a functionat, intradevar pentru o prietena. Preturile sunt ok, dar cel mai important este cum va arata rochie, iar la acest capitol chiar se pricep.

Acum s-a mutat, cred ca este undeva in zona dorobanti, tot in bucuresti. Nu stiu exact sa va spun adresa dar daca sunteti interesate cred ca pot afla.

O zi senina tuturor!

oanam123
21.12.2010, 16:22:04

Asa cum spune si "cicoleta", poti merge fara griji pe mana White Lady. Data nuntii a trecut evident, insa poate va avea si altcineva nevoie.