PDA

Versiunea completa : agentii de turism in iasi

michelle20
24.07.2009, 09:23:33
ma gandeam ca ar fi util acest subiect..eu una vreau sa plec in grecia..si nu prea stiu care agentii sunt serioase...ar fi fain sa impartasim impresii..mai ales cele care au mers in vacante prin agentii...sper sa fie o idee buna....eu vreau sa merg in grecia, halkidiki...si habar nu am la ce agentie sa apelez...si sa nu am surprize neplacute dupa aia...astept ideii..:*:*:*

Butterfly87
25.07.2009, 23:05:20
ma gandeam ca ar fi util acest subiect..eu una vreau sa plec in grecia..si nu prea stiu care agentii sunt serioase...ar fi fain sa impartasim impresii..mai ales cele care au mers in vacante prin agentii...sper sa fie o idee buna....eu vreau sa merg in grecia, halkidiki...si habar nu am la ce agentie sa apelez...si sa nu am surprize neplacute dupa aia...astept ideii..:*:*:*
e ff ok subiectul..eu nu am fost plecata prin agentie..dar aasteptam pareri de la fetele kre au fost:*

MIHA74
26.07.2009, 08:45:52
Eu merg de ani de zile prin aceeasi agentie. Sunt fostii mei colegi de facultate si suntem si prieteni in continuare... Va scriu pe privat numele ca sa nu fac reclama aici.

geany_m
26.07.2009, 10:35:52
Dacă ar fi să scriem pe privat toate numele de agenții de turism, ce rost ar mai avea subiectul în sine? Ca și cum la coafură și machiaj toate denumirile saloanelor s-ar da pe privat :-? Nu prea mi se pare că și-ar mai avea rost discuțiile.... Pe privat putem să schimbăm nr. de tel sau adrese ale agențiilor. Așa da!

Ca să revin la subiect, noi am fost 2 ani la rând cu aceeași agenție: Marion Turism. Sunt de încredere, f. serioși, tot ce au promis au și făcut. Primul an am fost în Grecia, al doilea an într-un circuit prin Europa, cu oprire și sejur în Spania o săptămână.
Tot cu ei intenționez să plec și în alți ani ca să nu am surprize neplăcute.

Rog miresicile să împărtășească experiențele lor (plăcute sau mai puțin plăcute) cu diverse agenții de turism ca să știm toate de cine să ne ferim și la cine să apelăm cu încredere. ^:)^

angelfighter
26.07.2009, 11:47:04
Dacă ar fi să scriem pe privat toate numele de agenții de turism, ce rost ar mai avea subiectul în sine? Ca și cum la coafură și machiaj toate denumirile saloanelor s-ar da pe privat :-? Nu prea mi se pare că și-ar mai avea rost discuțiile.... Pe privat putem să schimbăm nr. de tel sau adrese ale agențiilor. Așa da!

Ca să revin la subiect, noi am fost 2 ani la rând cu aceeași agenție: Marion Turism. Sunt de încredere, f. serioși, tot ce au promis au și făcut. Primul an am fost în Grecia, al doilea an într-un circuit prin Europa, cu oprire și sejur în Spania o săptămână.
Tot cu ei intenționez să plec și în alți ani ca să nu am surprize neplăcute.

Rog miresicile să împărtășească experiențele lor (plăcute sau mai puțin plăcute) cu diverse agenții de turism ca să știm toate de cine să ne ferim și la cine să apelăm cu încredere. ^:)^
mare dreptate ai ... (personal chiar eram curioasa de ceva nume ca chiar as vrea la urmatoarea vacanta sa plec cu o agentie insa la cate se intampla chiar imi era teama de un esec si nu ma incanta ideea ca vacanta mea sa se duca de rapa apoi sa trebuiasca sa astept un an pentru o alta incercare)
numai bine

MIHA74
26.07.2009, 13:08:46
Ok atunci agentia este Across Travels pe independentei www.across.ro si eu am mers 2 ani la rand la mare in Ro si de 2 ani in strainatate au preturi f.bune la biletele de avion mai ales daca le cumperi cu 4-5 luni inainte de calatorie! Doar ca nu organizeaza grupuri cu ghid.
Vacanta placuta!

angelfighter
26.07.2009, 22:02:36
Ok atunci agentia este Across Travels pe independentei www.across.ro (http://www.across.ro) si eu am mers 2 ani la rand la mare in Ro si de 2 ani in strainatate au preturi f.bune la biletele de avion mai ales daca le cumperi cu 4-5 luni inainte de calatorie! Doar ca nu organizeaza grupuri cu ghid.
Vacanta placuta!
multumim ^:)^ ^:)^ ^:)^

aly25
27.07.2010, 07:56:16
Eu am fost cu agentia Travis (au sediul pe Stefan cel Mare, mai jos de fosta Mama Mia) anul trecut in Grecia si au fost super ok; si mai demult mi-am cumparat bilet de avion de la ei. De atunci primesc felicitari prin posta in fiecare an de ziua mea :).

Pentru luna mea de miere m-am gandit sa pandesc "last minute" offers ( asta pentru cele care nu si-au facut early bookings) si am gasit un site ft fain care afiseaza ofertele astea de la mai multe firme. Pe mine m-ar interesa sa imi fac luna de mier in Tunisia sau in Egipt :

http://www.infoturism.ro/last-minute/tunisia/

roxienea
22.10.2010, 14:24:53
Eu am fost cu agentia Travis (au sediul pe Stefan cel Mare, mai jos de fosta Mama Mia) anul trecut in Grecia si au fost super ok; si mai demult mi-am cumparat bilet de avion de la ei. De atunci primesc felicitari prin posta in fiecare an de ziua mea :).
Si noi tot cu agentia asta am fost anul trecut in Grecia. Initial ii vizitasem pe cei de la la Icar tours, dar am renuntat la ei pentru ca nu aveau decat niste date fixe cand puteau face rezervari la hotel, date care nu coincideau cu planurile noastre. Cu cei de la Travis ne-am facut rezervare exact din ziua in care am vrut noi. :) Singura nemultumire a fost faptul ca ne-au rezervat o camera cu 2 paturi, in loc de unul matrimonial. Greseala lor...dar si a noastra, ca nu am verificat inainte sa semnam hartiile.:-B Dar in rest...am fost foarte multumiti de serviciile lor. :)

adnada
22.10.2010, 15:05:30

Pentru luna mea de miere m-am gandit sa pandesc "last minute" offers ( asta pentru cele care nu si-au facut early bookings) si am gasit un site ft fain care afiseaza ofertele astea de la mai multe firme. Pe mine m-ar interesa sa imi fac luna de mier in Tunisia sau in Egipt :

http://www.infoturism.ro/last-minute/tunisia/

daca nu ai plecat inca mai bine dute in Egipt :D
Eu am fost plecata cativa ani la rand cu agentia cea de sub pasaj din Piata Unirii - parca se numeste Octopus Travel - sper sa nu ma insel