PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Bihor

Pagini : 1 [2] 3

ancamiresica
14.10.2009, 11:03:11
Eu am gasit cu 300 euro destul de multi.
Cei care vin sub 300, respectiv cei 150-200, majoritatea is manelisti sau lipsiti de experienta sau nu au aparatura profesionala.
Cel putin din cate am vazut eu.

Eu am gasit ce sa-mi placa numai la 450 - 500 euro. Si aparatura pe care o au e importanta. Nu de alta dar am fost la o nunta unde s-a intamplat ceva cu amplificatorul si vreo 2 ore nu a fost muzica pana dj a cerut de la alt dj aparatura de schimb. Cereti-le dj-ilor dvd-uri cu nunti la care au fost. Majoritatea au in portofoliile lor.

dramatzica
14.10.2009, 14:13:48
Eu am gasit ce sa-mi placa numai la 450 - 500 euro. Si aparatura pe care o au e importanta. Nu de alta dar am fost la o nunta unde s-a intamplat ceva cu amplificatorul si vreo 2 ore nu a fost muzica pana dj a cerut de la alt dj aparatura de schimb. Cereti-le dj-ilor dvd-uri cu nunti la care au fost. Majoritatea au in portofoliile lor.
Si eu tot la preturile astea am gasit pt la anul.
Intr-adevar sonorizarea conteaza f mult, nu doar cum stie sa puna piesele.
Tu cu cine ai vb?

anca_eu
14.10.2009, 15:19:20
Un DJ, pe CD-ul de prezentare isi poate pune cele mai frumoase momente de la nunti, de fapt asa e si nu iti poti da seama, numai daca mergi sa vezi ce aparatura are si daca te pricepi sau ai un prieten care se pricepe la aparatura e ok. Sau daca stii pe cineva care la- avut la nunta.
Spor la pregatiri tuturor

l_nicoleta
14.10.2009, 16:29:04
Un DJ, pe CD-ul de prezentare isi poate pune cele mai frumoase momente de la nunti, de fapt asa e si nu iti poti da seama, numai daca mergi sa vezi ce aparatura are si daca te pricepi sau ai un prieten care se pricepe la aparatura e ok. Sau daca stii pe cineva care la- avut la nunta.
Spor la pregatiri tuturor

Total de-acord cu tine , raman adepta recomandarilor (cel putin la mine a fost foarte okay) iar in legatura cu aparatura am mai spus-o si intr-un post anterior , nu ma pricep, dar atata timp cat suna bine pe ring , nu ii deranjeaza pe cei de la masa cu zgomotul prea mare pentru mine a fost bine (disper cand sunt la o nunta si nu ma pot intelege la masa de cat de tare este data muzica ) .

Spor si din partea mea

ancamiresica
14.10.2009, 18:18:48
Si eu tot la preturile astea am gasit pt la anul.
Intr-adevar sonorizarea conteaza f mult, nu doar cum stie sa puna piesele.
Tu cu cine ai vb?

Cu un dj pe nume Sergiu. Este si instructor de dans. Si mi-a pus la dispozitie mai multe dvd-uri cu nunti (nu rezumate din nunta ci intregul eveniment). M-a convins si e foarte sociabil.

dramatzica
14.10.2009, 18:22:20
Cu un dj pe nume Sergiu. Este si instructor de dans. Si mi-a pus la dispozitie mai multe dvd-uri cu nunti (nu rezumate din nunta ci intregul eveniment). M-a convins si e foarte sociabil.
Merci mult! :*
O sa le cer si eu dvd-uri de acum incolo.

redfoxxy
15.10.2009, 11:43:18

Organizeaza cursuri undeva sau doar pentru miri e instructor?

ancamiresica
15.10.2009, 14:03:03
Organizeaza cursuri undeva sau doar pentru miri e instructor?
Organizeaza cursuri. In 3 oct cred ca a inceput o noua serie.

Ionutza21
15.10.2009, 19:46:24
Nimeni nimic despre DJ Varga? :(
Dar atunci macar alti dj.... stiti?
E f nasol ca toata lumea ne recomanda pe altcineva si noi nu am fost inca la nici o nunta cu DJ aici in Oradea... e greu sa alegi asa.
In plus la foto te uiti peste niste poze si iti convine sau ba, la video la fel... dar la muzica cum aleg daca nu e formatie?!! Numai cu recomandare:D
Si imi dau seama ca timpul trece si eu tot nu am muzica rezolvata inca :(
Andrei Varga a fost dj pe care l-am angajat pt nunta noastra. Este un tip tare priceput, ti-l recomand cu mare drag.

l_nicoleta
16.10.2009, 10:26:52
La noi a fost Imi Volner , si el foarte priceput si cu bun simt ,l-am mai vazut si la alte nunti si a fost la fel de reusit ca si la noi dpdv muzical. Parerea mea este ca , la cate oferte sunt numai pe forumul acesta , este imposibil sa nu gasesti pe cineva care sa iti convina indiferent ca este vorba de dj-ei sau formatie. Singurul sfat care doresc sa il dau viitoarelor este ca sa va alegeti din timp toate serviciile (restaurant ,muzica , foto , video , etc) ceea ce este foarte important .

Spor la pregatiri:*

ioanaolteanu
16.10.2009, 14:30:35
Si la noi tot Imi a fost dj si a iesit foarte misto. Lumea s-a distrat si e super ok ca si persoana. Eu pana cu o saptamana inainte de nunta nu am vorbit cu el decat la telefon si tipul s-a tinut de cuvant cu ce mi-a promis. Asa ca are si de la mine o bulina rosie

nadiat
18.10.2009, 13:25:26
Ce bine de voi! Eu nu-l pot convinge pe al meu si e cam habarnist la dans.

buna,
vad ca ai scris la restaurant ca vrei President. ai reusit sa iti rezervi sala?
si daca da,poate mai discutam si noi pt ca si eu tot acolo fac
mersi mult

meee
21.10.2009, 00:01:00
Eu voi avea un DJ numit Radu Gavris.
Stiti ceva de el?

Am ajuns la el prin recomandari si mi-a placut omul, dar inca nu l-am vazut la nunta.

La mine la nunta tot pe Radu l-am avut . Sa stii ca ai facut o alegere buna din punctul meu de vedere .

Acuma o mica paranteza ... la mine la nunta a fost un moment mai putin fericit pt noi mirii (mirele meu a ajuns la urgente la spital din cauza stresului) , noi stateam afara la ambulanta , iar lumea nu stia nimic ... se banuia ca s-a furat mirele sau mireasa . ;)) Si sincer am vazut pe caseta ceea ce am pierdut ( cam o ora sigur a fost daca nu si mai mult) , lumea dansa intr-una ... am avut prietene care n-au mai rezistat pe tocuri si au dansat desculte . :))

Spor la pregatiri in continuare si-o nunta ca-n povesti iti doresc ! >:D< :*

P.S. Am pus si dovada . :-p

flo_d
21.10.2009, 15:06:54
ce ziceti de luminile ambientale la nunta? am gasit un articol pe bihon si mi s-a parut foarte interesant
http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/articol/luminile-ambientale-la-nunta--noua-moda-2009/cn/news-20090904-08221573

l_nicoleta
21.10.2009, 23:13:41
ce ziceti de luminile ambientale la nunta? am gasit un articol pe bihon si mi s-a parut foarte interesant
http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/articol/luminile-ambientale-la-nunta--noua-moda-2009/cn/news-20090904-08221573

Arata bine ca si ambiental dar daca vrei lumini de discoteca pot sa iti spun doar ceea ce mi-a zis si mie dj-ul fiindca si eu vroiam lumini de disco . Deranjeaza fotograful si cameramanul , tin pe semiintuneric invitatii, iar daca tii aprinse luminile normale nu au niciun efect . Eu am renuntat la ele.

Nu stiu ce sa zic de lumini ambientale pentru ca nu am vazut , poate ar fi bine sa vezi o demonstratie sau ceva de genu , parerea mea este ca daca iti ofera totusi o lumina suficienta sa nu isi strice ochii invitatii arata frumos.

dramatzica
22.10.2009, 10:22:51
Mie nu mi se par potrivite luminile de discoteca la o nunta... Si mai ales daca ai si un local mai elegant, mi se pare ca ii strica tot farmecul. E adevarat ca incurca fotograful si cameramanul, iar invitatilor o sa le fie ciudat sa manance pe semintuneric. Dar daca vrei o lumina mai calda si un ambient placut, il poti obtine cu muuuulte lumanari plasate in toate partile si nici nu cred ca ar costa mai scump. DAR fiecare face cum ii place! :D

redfoxxy
24.10.2009, 09:07:53
Intamplator am cunoscut o persoana care se ocupa de lumini ambientale, muzica si mai multe.
Are firma de asa ceva.
Din cate am vazut cred ca e singurul din Oradea care ofera asa ceva.Sau cel putin eu nu stiu de altii, care sa ofere cam aceleasi lucruri.

Oricum eu am ramas foarte impresionata si vreau sa merg intr-o zi sa vad mai multe detalii.

Este o diferenta mare intre lumini ambientale si lumini de disco.
Parerea mea e ca daca nu ai bani de lumini ambientale, mai bine nu-ti pui de nici un fel. Eventual niste lumanari, dar doar atat. Cele de disco sunt foarte deranjante la ochi.

yellow_clau
05.11.2009, 11:17:39
De Adi Filip a auzit cineva ceva?

rami_cinderella
05.11.2009, 19:29:06
Intamplator am cunoscut o persoana care se ocupa de lumini ambientale, muzica si mai multe.
Are firma de asa ceva.
Din cate am vazut cred ca e singurul din Oradea care ofera asa ceva.Sau cel putin eu nu stiu de altii, care sa ofere cam aceleasi lucruri.

Oricum eu am ramas foarte impresionata si vreau sa merg intr-o zi sa vad mai multe detalii.

Este o diferenta mare intre lumini ambientale si lumini de disco.
Parerea mea e ca daca nu ai bani de lumini ambientale, mai bine nu-ti pui de nici un fel. Eventual niste lumanari, dar doar atat. Cele de disco sunt foarte deranjante la ochi.

sunt foarte de efect si romantice lumanarile, insa la majoritatea nuntilor participa si copii si exista si situatii destul de frecvente in care invitatii consuma peste limita. in concluzie eu nu am folosit si nu recomand lumanarile.

l_nicoleta
05.11.2009, 19:29:15
De Adi Filip a auzit cineva ceva?

ciao

De Adi Filip stiu doar ca a fost dj in fosta discoteca din felix si acuma este parca la radio transilvania , dar ca si dj la nunta nu am auzit nimica despre el.

Anne13
08.11.2009, 20:43:43
Fetelor sambata am fost la nunta la palazo si a cantat pufi dar a stricat toata nunta sincer sa va spun....nu mi-a placut deloc si nu doar mie ci toata lumea a fost nemultumita.....

l_nicoleta
08.11.2009, 20:53:56
Fetelor sambata am fost la nunta la palazo si a cantat pufi dar a stricat toata nunta sincer sa va spun....nu mi-a placut deloc si nu doar mie ci toata lumea a fost nemultumita.....

Am mai vazut aici si alte pareri cum ca Pufi nu ar mai fi la fel de distractiv cum a fost mai demult.

Anne13
08.11.2009, 22:08:21
Am mai vazut aici si alte pareri cum ca Pufi nu ar mai fi la fel de distractiv cum a fost mai demult.
Eu acuma am vazut sigur ca nu face atmosfera faina nu stiu cum a fost inainte acuma......nu il recomand la nimeni...pt aia e bine sa il vezi inainte cine iti canta nu doar sa iti cante o melodie doua zic eu......acuma fiecare face cum vrea...

RALUK15
08.11.2009, 22:42:14
Eu acuma am vazut sigur ca nu face atmosfera faina nu stiu cum a fost inainte acuma......nu il recomand la nimeni...pt aia e bine sa il vezi inainte cine iti canta nu doar sa iti cante o melodie doua zic eu......acuma fiecare face cum vrea...
Acuma nu ca vreau sa ii fac reclama lui Piky dar nu stiu cum spui tu ca nu a facut atmosfera cand s-a dansat pana la ora 7...sa insemne asta lipsa de atmosfera?

dramatzica
09.11.2009, 09:48:00
Pufi si Piky sunt una si aceeasi persoana?:-B
Eu nu mai inteleg nimic...#-o

Anne13
09.11.2009, 10:07:25
nu stiu ...eu am zis de pufi....mi-e nu mi-a placut si nici la cei cu care am stat la masa....a fost parerea mea...imi pot spene parerea,nu?

l_nicoleta
09.11.2009, 10:43:04

Sorry , "mia culpa" intr-adevar in comment-urile anterioare era vorba de Piky.

Acuma daca sunt una si aceeasi persoana asta nu stiu.

Andra_Alexandra
09.11.2009, 11:28:40

depinde si de ce invitati sunt la nunta...si eu am fost la nunti unde a cantat pufi si mi-a placut, de aceea l-am si ales..iar de picky, no comment, am fost la nunta la president unde a cantat si m-am distraaaaat super, si toata lumea a fost multumita, chiar si invitatii din alte zone ale tarii au ramas placut surprinsi...oricum, gusturile nu se discuta, ne dam fiecare cu parerea :)>-

RALUK15
09.11.2009, 20:57:43
Eu stiu ca sambata a cantat piky la palazzo pt aia am zis ce am zis

Anne13
09.11.2009, 23:25:38
Eu stiu ca sambata a cantat piky la palazzo pt aia am zis ce am zis
Ai fost....?

Andra_Alexandra
10.11.2009, 14:15:47
Ai fost....?

acuma pana la urma de cine nu ti-a placut ? de pufi sau de picky ? sau vrei sa le faci reclama proasta amanduroroa ? poate nu e pufi stralucit pt unii, dar picky e de nota 10, inca. ;-)

Anne13
10.11.2009, 14:39:08
acuma pana la urma de cine nu ti-a placut ? de pufi sau de picky ? sau vrei sa le faci reclama proasta amanduroroa ? poate nu e pufi stralucit pt unii, dar picky e de nota 10, inca. ;-)
Sincer nu cunosc pe nici unu dar am vazut la nunta si am intrebat cine e si eu am inteles ca pufi......acuma nu stiu am so intreb pe mireasa sa vad.....nu am dc sa ii fac reclama proasta nu am nici un interes sincer....

Ce ati auzit de Boanta o pretena e interesata......nu stiu pretul pt care canta?

RALUK15
10.11.2009, 18:59:51
Ai fost....?
A fost viitorul meu sot pt ca lucreaza acolo k altfel nu as vorbi in necunostinta de cauza...

Anne13
10.11.2009, 19:21:48
A fost viitorul meu sot pt ca lucreaza acolo k altfel nu as vorbi in necunostinta de cauza...
Si a auzit paprea tuturor invitatilor......noi am fost o gasca de vreo 15 per preteni buni toti si nu am fost incantati...asta a fost parerea noastra...din respect pt miri am stat am si dansat dar la nunta mea nu mi-ar place sa cante ei pt ca nu a fost toata lumea multumita....si celor care nu cred va voi arata dvd si sa vedem pe urma si cine are dreptate.....acuma sa sti ca gusturile nu se discuta...si noi am stat pan pe la la 3 dar si daca nu am dansat ne-am simtit bine.......nu tre sa ataci si sa zici asa mai ales daca nu ai fost personal..nu vreau sa ma cert cu nimeni dar mi-am zis parerea proprie si personala...

Anne13
10.11.2009, 19:23:01
Si a auzit paprea tuturor invitatilor......noi am fost o gasca de vreo 15 per preteni buni toti si nu am fost incantati...asta a fost parerea noastra...din respect pt miri am stat am si dansat dar la nunta mea nu mi-ar place sa cante ei pt ca nu a fost toata lumea multumita....si celor care nu cred va voi arata dvd si sa vedem pe urma si cine are dreptate.....acuma sa sti ca gusturile nu se discuta...si noi am stat pan pe la la 3 dar si daca nu am dansat ne-am simtit bine.......nu tre sa ataci si sa zici asa mai ales daca nu ai fost personal..nu vreau sa ma cert cu nimeni dar mi-am zis parerea proprie si personala...
Inca ceva nu ii fac reclama proasta a fot doar o parere fiecare are alte gusturi va fi greu sa multumesti pe toata lumea asta este adevarul...

RALUK15
10.11.2009, 23:36:00
Inca ceva nu ii fac reclama proasta a fot doar o parere fiecare are alte gusturi va fi greu sa multumesti pe toata lumea asta este adevarul...
nici eu nu am vrut sa fac nici reclama si nici antireclama nimanui dar sincer nu cred k lumea ar fi stat pana dimineata daca nu ar fi facut atmosfera....dar cum zici gusturile nu se discuta si e normal daca tie iti place un alt gen de muzica sa nu fi multumita de ce anume canta unele formatii

Anne13
10.11.2009, 23:37:35
nici eu nu am vrut sa fac nici reclama si nici antireclama nimanui dar sincer nu cred k lumea ar fi stat pana dimineata daca nu ar fi facut atmosfera....dar cum zici gusturile nu se discuta si e normal daca tie iti place un alt gen de muzica sa nu fi multumita de ce anume canta unele formatii
Aici iti dau dreptate.....o seara placuta

l_nicoleta
11.11.2009, 08:52:44

Din motivul acesta am optat pentru dj pentru ca poate trece prin toate genurile muzicale iar daca si simte muzica face atmosfera , credeti-ma , insa din pacate niciodata nu poti multumi pe toata lumea (tot timpul se gaseste cate un fitos(a) care sa aiba de comentat ceva la orice)acestia nu trebuie bagati in seama ci cei care se simt bine sau macar cum zice anamaria ,chiar daca nu iti place incerci sa te adaptezi ca sa fie nunta frumoasa . Gusturile nu se discuta dar important este faptul ca fiecare stie ce invitati are la nunta si in functie de acestia ar trebui sa isi aleaga planul de bataie dpdv muzical si bineinteles depinde si de cati bani dispune pentru acest lucru.
Va doresc sa dansati cat mai mult :)

RALUK15
11.11.2009, 13:32:17
Din motivul acesta am optat pentru dj pentru ca poate trece prin toate genurile muzicale iar daca si simte muzica face atmosfera , credeti-ma , insa din pacate niciodata nu poti multumi pe toata lumea (tot timpul se gaseste cate un fitos(a) care sa aiba de comentat ceva la orice)acestia nu trebuie bagati in seama ci cei care se simt bine sau macar cum zice anamaria ,chiar daca nu iti place incerci sa te adaptezi ca sa fie nunta frumoasa . Gusturile nu se discuta dar important este faptul ca fiecare stie ce invitati are la nunta si in functie de acestia ar trebui sa isi aleaga planul de bataie dpdv muzical si bineinteles depinde si de cati bani dispune pentru acest lucru.
Va doresc sa dansati cat mai mult :)
Eu chiar mi-am propus ca in ziua nuntii voi fi cea mai fericita si nu o sa imi strice nimeni bunadispozitie si o sa dansez pana dimineata k oricum nu poti oricat de mult ai incerca sa multumesti pe toata lumea...nu ca nu as vrea sa se simta toata lumea super

anca_eu
11.11.2009, 14:49:03
Distractia la o nunta depinde foarte mult de miri , de muzica si de neamuri. Daca mirii nu danseaza, prea putina lume danseaza, dar daca neamurile apropiate spun "hai sa dansam" indiferent daca le place sau nu muzica, o sa mai danseze si altii, dar despre formatii am auzit ca nu canta la fel la toate nuntile,au momente si momente, iar dj-ul trebuie sa fie intr-o dispozitie foarte buna sa puna muzica buna si sa nimereasca gusturile invitatilor. Pt. dj e mai simplu sa faca acest lucru decat pt. formatie.
Asa ca depinde de norocul fiecaruia. Eu spun sa ne rugam sa fie bine la nuntile noastre si daca ceva nu ne convine sa incercam sa trecem cu vederea. Nu poate iesi, sau rar se intampla sa iasa totul cum e fost planuit pas cu pas. Si sa fim sinceri... nu putem multumi pe toata lumea.
Spor in continuare la pregatiri.

Anne13
12.11.2009, 00:07:51
Fetelor de Boanta ati auzit ceva....o pretena ar vrea sa stie....ceva preturi..multumesc

ancamiresica
12.11.2009, 00:12:22
Sunt multe formatii care isi merita apelativul de a fi slabe, insa Andrica si Piki isi au ei locul lor acolo sus pus... oricine ce ar zice ... ca si ei nu face nimeni atmosfera. Sunt curioasa daca ar fi sa facem un clasament care ar fi pe primele locuri... oricat de greu e sa multumesti pe toata lumea... ei ar fi fruntasi... parerea mea.

Anne13
12.11.2009, 00:22:06
Sunt multe formatii care isi merita apelativul de a fi slabe, insa Andrica si Piki isi au ei locul lor acolo sus pus... oricine ce ar zice ... ca si ei nu face nimeni atmosfera. Sunt curioasa daca ar fi sa facem un clasament care ar fi pe primele locuri... oricat de greu e sa multumesti pe toata lumea... ei ar fi fruntasi... parerea mea.
Ar fi greu un clasament sincer pt ca fiecare om are gustul lui.....dar oricum si eu as fi curioasa macar asa de curiozitate sa ii stim care sunt mai buni ...

l_nicoleta
12.11.2009, 07:32:12
Am mai postat odata raspuns la o intrebare asemanatoare.
Nu poti sa faci un clasament deoarece precum spuneati si voi e fiecare cu gusturile lui , pe urma daca ti-a iesit nunta okay esti subiectiva deja.
La formatii nu pot face un clasament pentru ca nu prea cunosc , iar unde am fost invitata si a cantat formatie nu prea m-a interesat numele acesteia (important a fost sa incerc sa ma simt cat mai bine).
La dj , din cauza ca mi-a iesit nunta foarte bine si toti s-au distrat il pun pe cel care a fost la mine in top , pe Imi. Am fost de asemenea la nunti cu Dacin si Cremeneanu , iar intre ei doi as alege Cremeneanu dar amandoi sunt foarte buni. La toti mi-a placut (inclusiv la mine) atentia la toate detaliile.
Totusi raman la parerea ca nu poti face un clasament pentru ca, cel mai bun e acela care iti face nunta sa iasa bine.

Bafta

anca_eu
12.11.2009, 10:58:14
Clasamentul ar fi greu de facut, pt. ca fiecare sau majoritatea i-ar pune pe cei de la nunta lor

l_nicoleta
12.11.2009, 12:40:05
Clasamentul ar fi greu de facut, pt. ca fiecare sau majoritatea i-ar pune pe cei de la nunta lor

Sustin parerea

redfoxxy
13.11.2009, 18:01:48
Sunt de acord si eu ca e greu sa faci un clasament.
Eventual ii putem mentiona pe cei care ne-au placut.
Si apoi nu e asa de greu sa dati de ei ca sa ii vedeti live cum sunt.

redfoxxy
13.11.2009, 18:22:17
S-au terminat ideile?

ancamiresica
13.11.2009, 20:20:29
Sunt de acord si eu ca e greu sa faci un clasament.
Eventual ii putem mentiona pe cei care ne-au placut.
Si apoi nu e asa de greu sa dati de ei ca sa ii vedeti live cum sunt.

Eu am participat la nunti cu diverse formatii. Insa numai la Andrica si Piki le-am retinut numele. Numai ei mi-or fi placut mai mult. La o nunta solista isi facea reclama dupa cateva melodii cantate, din start am antipatizat-o ca-si facea reclama pe spinarea mirilor...>:/

redfoxxy
18.11.2009, 10:22:59
Eu am participat la nunti cu diverse formatii. Insa numai la Andrica si Piki le-am retinut numele. Numai ei mi-or fi placut mai mult. La o nunta solista isi facea reclama dupa cateva melodii cantate, din start am antipatizat-o ca-si facea reclama pe spinarea mirilor...>:/

Perfect de acord la faza cu reclama.
Eu nu le-as mai da bani daca ar face asa.

adina_
26.11.2009, 20:37:07
buna miresici ,eu o sa am o nunta mica (in familie si cativa prieteni),si am optat pt un dj(la care as fi dispusa sa platesc 350 euro ),poate sa-mi recomande cineva unul bun ,pupici

l_nicoleta
28.11.2009, 08:42:12
Perfect de acord la faza cu reclama.
Eu nu le-as mai da bani daca ar face asa.
Parerea mea este ca ar trebui rezolvate aceste probleme inainte de nunta , atunci cand discuti cu dj-ul/formatia indiferent ca o faci doar telefonic sau personal. O persoana care are un numar destul de semnificativ la nunti la activ cu siguranta te va inreba si de problema dedicatiilor cel putin pe mine m-a intrebat dj-ul toate detaliile legate de muzica nu doar genurile muzicale preferate. Eu cred ca fiecare formatie sau dj are un plan de bataie diferit de la o nunta la alta in functie de preferinte . Important este sa fiti intelesi de la inceput cu toate aspectele.

redfoxxy
29.11.2009, 20:18:05
Parerea mea este ca ar trebui rezolvate aceste probleme inainte de nunta , atunci cand discuti cu dj-ul/formatia indiferent ca o faci doar telefonic sau personal. O persoana care are un numar destul de semnificativ la nunti la activ cu siguranta te va inreba si de problema dedicatiilor cel putin pe mine m-a intrebat dj-ul toate detaliile legate de muzica nu doar genurile muzicale preferate. Eu cred ca fiecare formatie sau dj are un plan de bataie diferit de la o nunta la alta in functie de preferinte . Important este sa fiti intelesi de la inceput cu toate aspectele.

Da.
E foarte important sa ai un contract in care sa se specifice toate detaliile.

l_nicoleta
30.11.2009, 14:07:56
Da.
E foarte important sa ai un contract in care sa se specifice toate detaliile.

Nu ma refer neaparat la contract scris , eu nu am avut nimic scris si nu au fost probleme, insa trebuie sa stiti voi ca si miri exact ce va doriti si in asa fel sa va alegeti muzica. Contractul scris nu inseamna neaparat si calitatea muzicii respectiv al persoanei (firmei cu muzica). Am o amica , care a facut nunta si ea dorea neaparat contracte la orice si a fost o mare dezamagire cand la nunta s-a prezentat o alta persoana nu cea cu care a vorbit de muzica , si pe langa problema asta nici nu prea le avea cu muzica de nunta si toata treaba asta cu contract. Eu in continuare raman la ideea ca recomandarea este cel mai bun contract , si pe urma mai avem si noi un feeling cand stam de vorba cu o persoana sa ne dam seama ce fel de persoana este (asa-i ca sunt modesta :-p ?)

pupici

miresuca2010
30.11.2009, 21:01:14
Hello fetelor (deja maritate:) ),

Vreau sa-mi recomandati si mie un Dj bun, care sa faca atmosfera sau o firma care ofera sonorizare la nunta.

Va pup.

miresuca2010
30.11.2009, 21:05:14
ancamiresica nu ne dai nr. de telefon de la Sergiu, instructorul de dans care se ocupa si de sonorizare la nunti?

ancamiresica
30.11.2009, 21:17:11
ancamiresica nu ne dai nr. de telefon de la Sergiu, instructorul de dans care se ocupa si de sonorizare la nunti?

Ti-am trimis pm.

miresuca2010
30.11.2009, 21:24:22
Merci, esti o dulce, dar eu nu pot raspunde pm ca n-am inca 10 mesaje pe forum :(( Sunt noua pe-aici si acum invat sa "navighez" pe site.

l_nicoleta
01.12.2009, 08:30:09
Hello fetelor (deja maritate:) ),

Vreau sa-mi recomandati si mie un Dj bun, care sa faca atmosfera sau o firma care ofera sonorizare la nunta.

Va pup.

Ti-a trimis si eu PM.
Bafta

j_oana86
02.12.2009, 20:27:56
buna miresici ,eu o sa am o nunta mica (in familie si cativa prieteni),si am optat pt un dj(la care as fi dispusa sa platesc 350 euro ),poate sa-mi recomande cineva unul bun ,pupici

Buna!
Nu stiu daca la pretul asta vei gasi un dj ffff bun, insa pe aproape ca pret(parca 400 de euro) si destul de laudat este raul, dj-ul de la autoimpuls.

ancamiresica
02.12.2009, 23:46:45
Buna!
Nu stiu daca la pretul asta vei gasi un dj ffff bun, insa pe aproape ca pret(parca 400 de euro) si destul de laudat este raul, dj-ul de la autoimpuls.

Laudat? Eu la o nunta la care am participat si era el, nu am fost deloc multumita. Si de aceea m-am decis pentru altcineva. Probabil depinde si de invitati.

adina_
03.12.2009, 05:12:55
Buna!
buna ,eu nu sant in tzara acum si nu prea stiu pretzurile ,dar eu cred ca la o nunta cum am eu (40 pers)...si intr-un local mic adica la daluca in gradina ,mi se pare un pretz bun la ce nunta am eu ,bineintzeles ca la 100-200 de persoane adica o nunta mai mare poate sa ceara bani mai multzii pt ca are nevoie de o sincronizare mai ( mare ),ma gandesc eu ....in fine sper sa gasesc pe cineva care sa fie serios si in pretzul pe care sant dispusa sa-l platesc eu ...pupici

ancamiresica
03.12.2009, 08:38:04
buna ,eu nu sant in tzara acum si nu prea stiu pretzurile ,dar eu cred ca la o nunta cum am eu (40 pers)...si intr-un local mic adica la daluca in gradina ,mi se pare un pretz bun la ce nunta am eu ,bineintzeles ca la 100-200 de persoane adica o nunta mai mare poate sa ceara bani mai multzii pt ca are nevoie de o sincronizare mai ( mare ),ma gandesc eu ....in fine sper sa gasesc pe cineva care sa fie serios si in pretzul pe care sant dispusa sa-l platesc eu ...pupici

Ei nu scad pretul pe principiul ca e nunta mica sau mare. Au un pret de pornire si lor le e totuna fiindca oricum le intra nunta pe data respectiva. Probabil ai beneficia de discount doar daca ai avea nunta intr-o zi cand e post dar in plin sezon, dj-ii buni oricum sunt ocupati si nu le renteaza sa mearga pentru mai putin doar pentru ca e nunta mai mica.

dramatzica
03.12.2009, 08:58:55
Ei nu scad pretul pe principiul ca e nunta mica sau mare. Au un pret de pornire si lor le e totuna fiindca oricum le intra nunta pe data respectiva. Probabil ai beneficia de discount doar daca ai avea nunta intr-o zi cand e post dar in plin sezon, dj-ii buni oricum sunt ocupati si nu le renteaza sa mearga pentru mai putin doar pentru ca e nunta mai mica.
Ai dreptate intr-un fel, dar pe de alta parte sunt destui dj nu-ti face griji, ca nu toti se vor ocupa si nu toti or sa ceara 400 de E. Adica tre' sa fie putin cunoscut pt banii astia, iar eu cred ca si unul fara renume s-ar descurca la o nunta de 40 pers. Ca oricum atmosfera facuta depinde f mult de invitati, daca vor sa se distreze, se distreaza, daca nu nu. Eu iti spun sincer, la o nunta asa de mica (in familie ma gandesc) as chema un prieten care se stie putin, pe post de dj...

adina_
03.12.2009, 15:34:54
imi pare rau ca santetzi asa de pornite ,dar eu imi dau cu parerea si tzin sa anuntz ca nu stiu pretzurile din romania delocc ,iar pe cine am intrebat eu ..mai toate persoanele mi-au zis intre 300-350 .bineintzeles ca nu-i dj tiesto :)))..dar cat de cat sa fie serios si bun (nu am nevoie de celll mai bunnnn in bani astia) asa ca fiecare cu gusturile lui nu??....oricum mersi la toate fetele de parere pupici

Andra_Alexandra
03.12.2009, 15:43:19
imi pare rau ca santetzi asa de pornite ,dar eu imi dau cu parerea si tzin sa anuntz ca nu stiu pretzurile din romania delocc ,iar pe cine am intrebat eu ..mai toate persoanele mi-au zis intre 300-350 .bineintzeles ca nu-i dj tiesto :)))..dar cat de cat sa fie serios si bun (nu am nevoie de celll mai bunnnn in bani astia) asa ca fiecare cu gusturile lui nu??....oricum mersi la toate fetele de parere pupici

Poti cere niste nr de telefoane de la miresicile care au fost multumite de dj-ii lor si faci o comparatie. Sau cauta pe net...

dramatzica
03.12.2009, 16:38:09
tocmai asta am incercat sa spun si eu... ca nu trebuie sa fie dj tiesto:D
si da, ai toate sansele sa gasesti un dj la pretul asta, ca nu e putin deloc... acuma normal ca sunt altii mai scumpi, daca au de la cine cere...

l_nicoleta
03.12.2009, 17:43:42

Cel mai bun este cel de care esti multumita la sfarsitul nuntii (poate sa fie si Tiesto ,daca nu face atmosfera de nunta :> ).

Sunt de aceeasi parere cu Alexandra , sa faci o comparatie dintre recomandarile primite. Este imposibil sa nu gasesti pe cineva care sa corespunda cerintelor tale.

Bafta

adina_
03.12.2009, 21:03:40
buna ,uite azi l-am sunat pe dj Imi si m-a intrebat ce nr de invitatzi am ,i-am raspuns (40 pers) si a cerut 1000 ron ,sant de acord cu pretzul ,ramane sa ne intalnim si sa punem totul la punct ,si opinia mea ii ca mai totzii dji din ziua de azi au (scule ) si incearca sa dea o atmosfera cat mai buna, si sa nu dea gres ,iar eu o sa-i explic cam ce tip de muzica vreau ,sper sa pot multzumi pe toata lumea :))

adina_
03.12.2009, 21:12:05
cu mesajul anterior ii raspund lui ancamiresica

ancamiresica
03.12.2009, 22:00:38
cu mesajul anterior ii raspund lui ancamiresica

Ma bucur ca ai gasit si totul e ok. Urmatorul pas e sa il rogi sa specifice in contract prezenta lui la nunta ta, sa nu cumva sa trimita pe altcineva cum fac unii. Spor la pregatiri in continuare:)>- .

l_nicoleta
04.12.2009, 08:10:58
buna ,uite azi l-am sunat pe dj Imi si m-a intrebat ce nr de invitatzi am ,i-am raspuns (40 pers) si a cerut 1000 ron ,sant de acord cu pretzul ,ramane sa ne intalnim si sa punem totul la punct ,si opinia mea ii ca mai totzii dji din ziua de azi au (scule ) si incearca sa dea o atmosfera cat mai buna, si sa nu dea gres ,iar eu o sa-i explic cam ce tip de muzica vreau ,sper sa pot multzumi pe toata lumea :))
Imi a fost cu muzica si la noi , am fost foarte multumiti si invitatii la fel ,atat de muzica dar mai ales de faptul ca muzica a concentrat-o pe ringul de dans si au putut povesti linistiti neamurile la mese fara sa fie nevoie sa urle unii la altii.
Am fost anul acesta la o nunta la President unde a cantat o formatie si a fost foarte tare muzica . Abia ne intelegeam urland unul la altul.
De multumit pe toata lumea , la 40 de persoane ai 99% sanse sa reusesti dar cand ai 150 de persoane tot timpul se gasesc X persoane carora sa nu le convina nimic , fiindca asa e stilul lor nu ca ai gresi tu ceva (stiu din propria experienta) si m-am amagit mult pe chestia asta pana mi-am dat seama ca vina nu este a noastra. Ba ca branza e nu stiu cum , ba ca de ce chelnerul sta nu stiu cum , ba ca de ce nu vine chelnerul cand pusca din degete , ba ca melodia asta mie nu mi-o place...etc.
Important este ca tu sa fii convinsa ca ai facut totul ca sa iasa perfect .

Sorry ca am scris un post mai lung , dar am incercat sa comentez cate putin la tot ce ai scris.

Pupici

adina_
04.12.2009, 13:40:52
:) ai dreptate ,mai tot timpul se afla cineva care nu-i convine ceva,mersi si pupici

j_oana86
04.12.2009, 14:38:39
Laudat? Eu la o nunta la care am participat si era el, nu am fost deloc multumita. Si de aceea m-am decis pentru altcineva. Probabil depinde si de invitati.

Mey, nu stiu ce sa zic, nu am auzit asta pana acuma...dar daca e cum zici tu, atunci ma bucur ca nu l-am ales pe el.
Pusy, o zi buna!

ancamiresica
04.12.2009, 19:09:03
Mey, nu stiu ce sa zic, nu am auzit asta pana acuma...dar daca e cum zici tu, atunci ma bucur ca nu l-am ales pe el.
Pusy, o zi buna!

Nu vreau sa influentez pe nimeni sa aleaga sau sa nu aleaga pe cineva, insa mi s-a parut ca nu s-a straduit prea mult sa aduca lumea pe ringul de dans. Poate la alte nunti a fost ok.
Pe cine ai ales pana la urma si ce te-a influentat in alegere?

redfoxxy
04.12.2009, 20:09:23
poate ar fi o idee ca, cele care fac revelionul la un restaurant sau altul, sa ne posteze si despre DJ-ul/ muzica de acolo, nu?

flo_d
09.12.2009, 15:50:41
Buna,
Vreau sa spun ca am fost la o nunta acum in toamna unde a fost dj-ul de la autoimpuls si a facut o treaba foarte buna, chiar a si invatat invitatii sa danseze pe lambada si macarena la un moment dat. Eu spun ca nu trebuie trase concluzii asa de usor. La fiecare nunta sunt persoane care nu sunt neaparat multumiti. poate aici ai fost tu printre ei. Parerea mea.

ancamiresica
09.12.2009, 16:08:53
Buna,
Vreau sa spun ca am fost la o nunta acum in toamna unde a fost dj-ul de la autoimpuls si a facut o treaba foarte buna, chiar a si invatat invitatii sa danseze pe lambada si macarena la un moment dat. Eu spun ca nu trebuie trase concluzii asa de usor. La fiecare nunta sunt persoane care nu sunt neaparat multumiti. poate aici ai fost tu printre ei. Parerea mea.

Depinde probabil de invitati, ca acestia sa se simta bine. E si rolul dj-ului de a intretine atmosfera. Important e ca mirii sa fie multumiti fiindca intotdeauna se va gasi cineva caruia nu i-a placut indeajuns.:)>-

anca_eu
09.12.2009, 16:11:01
Asa este, va dau dreptate. Depinde foarte mult de invitati si de mai ales ca mirii sa nu stea toata noaptea la masa si sa nu danseze ca altfel nu danseaza nici invitatii.

j_oana86
09.12.2009, 19:40:43
Nu vreau sa influentez pe nimeni sa aleaga sau sa nu aleaga pe cineva, insa mi s-a parut ca nu s-a straduit prea mult sa aduca lumea pe ringul de dans. Poate la alte nunti a fost ok.
Pe cine ai ales pana la urma si ce te-a influentat in alegere?

Buna, Anca. Noi, iubi meu si cu mine, l/am ales pe lulu cremeneanu.
Prima oare pt ca am auzit numai lucruri bune despre el, nici macar o persoana nu a zis ceva de rau. Apoi ne/am intalnit cu el, iar discutia din acea dupa amiaza a fost o discutie ca intre vechi prieteni, ne/a raspuns la toate intrebarile si a fost foarte ok.
Apoi am vazut un dvd cu o nunta la care a fost el, nunta unui vecin. Si asa ne-am convins, cand am vazut ce atmosfera superba a facut. S/a vazut ca toata lumea s/a simtit bine.
Te pup.

l_nicoleta
10.12.2009, 10:18:35
Buna, Anca. Noi, iubi meu si cu mine, l/am ales pe lulu cremeneanu.
Prima oare pt ca am auzit numai lucruri bune despre el, nici macar o persoana nu a zis ceva de rau. Apoi ne/am intalnit cu el, iar discutia din acea dupa amiaza a fost o discutie ca intre vechi prieteni, ne/a raspuns la toate intrebarile si a fost foarte ok.
Apoi am vazut un dvd cu o nunta la care a fost el, nunta unui vecin. Si asa ne-am convins, cand am vazut ce atmosfera superba a facut. S/a vazut ca toata lumea s/a simtit bine.
Te pup.

Si eu am auzit numai lucruri bune despre Cremeneanu , am inteles ca nu e ieftin dar face toti banii, in consecinta cred ca ai facut o alegere buna.
Distractie maxima iti doresc

j_oana86
11.12.2009, 20:11:17
Si eu am auzit numai lucruri bune despre Cremeneanu , am inteles ca nu e ieftin dar face toti banii, in consecinta cred ca ai facut o alegere buna.
Distractie maxima iti doresc

Mersi Nicoleta, sper si eu sa fie bine.Vedem la anu', ca si asa nu mai e mult. :)

dramatzica
11.12.2009, 20:41:17
Mersi Nicoleta, sper si eu sa fie bine.Vedem la anu', ca si asa nu mai e mult. :)
Sper ca nu sunt indiscreta, ce tarif are Lulu pt la anu'?
Si eu am vrut sa il iau tot pe el, dar era rezervat deja...
Felicitari pt alegere!

redfoxxy
13.12.2009, 16:50:30
Si eu sunt curioasa.
Si eu am auzit ca e bun!

annebella_wed
04.01.2010, 04:47:50
Cel care ne va fi DJ este si instructor de dans.
Nu stiu exact cum procedeaza cu mirii, ca noi am facut dans inainte.
Dar stiu ca tine cursuri de dans la liceul greco-catolic si costa undeva la 60 ron pe persoana pe 1 sau 2 luni.
Nu mai stiu exact.

Ma intereseaza si pe mine cursul asta de dans.Cat costa si unde se tine.da-mi un pm, te rog cu mai multe detalii.Mersi

aandradaa
05.01.2010, 19:49:32
Miresici, de Diana Pantea nu ati auzit? E tipa care canta cu Tinu Veresezan melodia: "Un vis frumos".. la noi trebuia sa vina Seres dar ma gandesc si la Diana, personal am fost la cateva petreceri unde a cantat ea si imi place foarte mult, dar nu stiu cum e la nunta.. in plus am observat o oarecare preferinta la nunti, pt interpretii de sex masculin si nu as vrea sa gresesc....
Astept cu drag orice parere.. :D

Anne13
05.01.2010, 19:53:43
Miresici, de Diana Pantea nu ati auzit? E tipa care canta cu Tinu Veresezan melodia: "Un vis frumos".. la noi trebuia sa vina Seres dar ma gandesc si la Diana, personal am fost la cateva petreceri unde a cantat ea si imi place foarte mult, dar nu stiu cum e la nunta.. in plus am observat o oarecare preferinta la nunti, pt interpretii de sex masculin si nu as vrea sa gresesc....
sincer nu am auzit de ea dar acuma tu sti ce gen de muzica iti place si ce ai vrea sa fie la nunta ta....am fost la nunti la care a cantat pers feminine si sa dansat toata noaptea ei ca si parere mi-e imi plac si si......parerile vor fi impartite si pan la urma tre sa alegi ce iti placa tie pe care crezi ca te simti u mai bine .......

j_oana86
05.01.2010, 19:59:37

Nu vreau sa generalizez problema, nu vreau sa spun ca e mereu asa, dar eu am fost la o singura nunta unde a cantat ea si nu pot sa zic ca mi-a placut. Si asta nu pentru ca tipa nu ar fi avut voce faina dar a flirtat toata noapta cu nasu', plus nu am simtit ca isi da interesu sa iasa totul bine. Am vazut o faza, cand a inceput sa cante when loves takes over de la kelly rowland si s-a golit ringul de dans a dat din umeri pur si simplu si a facut o fata de genu' "astora ce nu le mai convine acuma?" si atat
dar repet nu vreau sa spun ca e asa tot timpul, poate am fost eu prea atenta la detalii, lumea s/a simtit bine, a dansat...a fost ok

Anne13
05.01.2010, 20:02:55
Nu vreau sa generalizez problema, nu vreau sa spun ca e mereu asa, dar eu am fost la o singura nunta unde a cantat ea si nu pot sa zic ca mi-a placut. Si asta nu pentru ca tipa nu ar fi avut voce faina dar a flirtat toata noapta cu nasu', plus nu am simtit ca isi da interesu sa iasa totul bine. Am vazut o faza, cand a inceput sa cante when loves takes over de la kelly rowland si s-a golit ringul de dans a dat din umeri pur si simplu si a facut o fata de genu' "astora ce nu le mai convine acuma?" si atat
dar repet nu vreau sa spun ca e asa tot timpul, poate am fost eu prea atenta la detalii, lumea s/a simtit bine, a dansat...a fost ok
Ce tare sa filtreze cu nasu insamna ca a aratat ft bine nasu.......=P~.....se pot intampla cazuri......

Anne13
05.01.2010, 20:06:51
Am fost anul trecut la o nunta la nevis unde a cantat Seres dar sincer nu am ramas impresionata tare a fost bine sa zicem asta e parerea mea nu vreau sa te dezamagesc a fost bine dar putea si mai bine daca nu facea pauzele alea asa mari......

j_oana86
05.01.2010, 20:09:27
Ce tare sa filtreze cu nasu insamna ca a aratat ft bine nasu.......=P~.....se pot intampla cazuri......

:Dasa e....si avem exemple destule si de cazuri la rubrica faze tari de la nunti
relaxare mai mare nu poti gasi

luluka
05.01.2010, 20:34:58

Nici eu nu te-as sfatui sa-l alegi pe Seres. Am fost in octombrie la o nunta si am fost profund dezmagita de renumitul Seres. In primul rand abia a cantat el, mai mult formatia si aia cu hidedea (la un moment dat deja ne durea capul), muzica a fost foarte puternica, abia ne auzeam si facea niste pauze cam lungi si dese intre melodii. Chiar aseara am fost sa vedem video de la nunta respectiva si e destul de ciudat cand auzi linistea, parca nu-i de la nunta, bine ca era mireasa in cadru :D. Aaa si pe langa asta avea dupa el o haita de tiganusi, care nu stiu ce faceau ca mai toata seara au stat toti la masa (aveau masa chiar in fata noastra, deci i-am putut observa). Mie sincer nu mi-ar conveni sa le mai platesc si alora meniul.
Oricum din cele 2 sau 3 mii de euro cat a fost formatia, banii si-au meritat-o doar aia cu vioarele (hidedea, oare asa se scrie :-\).
So, asta e o parere, sper sa alegi bine!

aandradaa
05.01.2010, 22:15:07
>:D< >:D< :D :D Merci fetelor!!
Asta spuneam si eu de Seres ca nu face atmosfera, canta plictisit si mai nou am auzit ca sanatatea nu-i mai permite sa cante asa ca face muuuuult play-back, plus prea multa lautareala si eu nu ma omor dupa gen...deaceea vroiam sa schimb, mai ales ca nu a fost alegerea mea ci a sotului pt ca e prieten bun cu Torje..
In ceea ce o priveste pe Diana, o cred in stare de asa ceva pt ca, dupa cum am mentionat am mai fost la petreceri unde a cantat ea, dar erau petreceri unde si ea era "din anturaj" .. dar nu mi-am imaginat ca ar face asa ceva si la o nunta mai ales ca cel de la clape e sotul ei ...:"> :"> of of of of of, ma sperie mai tare faza ca poate nu face atmosfera super pe care o face la chefuri .. sa nu faca chestii de genul celor pe care le-ai mentionat ...

Pe Picky nu mi-l permit ca sincer el ar fi fost optiunea mea cea mai fericita.. :( deja cere din cate am inteles 3000 euro :(

andymatei
05.01.2010, 22:24:11
Andrada, sa nu te superi pe mine, dar daca ai 3000 de euro iti aduci "vedete"...anul trecut Anda Adam costa 2500 de euro (acu' nu ca ar fi ea talentul pamantului, dar asa spre exemplificare)

aandradaa
05.01.2010, 22:29:39
Andrada, sa nu te superi pe mine, dar daca ai 3000 de euro iti aduci "vedete"...anul trecut Anda Adam costa 2500 de euro (acu' nu ca ar fi ea talentul pamantului, dar asa spre exemplificare)

Tocmai.. :( si Seres cere 2500, dar pt noi venea la un pret considerabil mai mic.... (si tot eu fac fitze) iar Diana ia cam 2000 dar avand in vedere ca suntem din acelas anturaj , iar cu nasul e verisoara (deci nasul e in siguranta :D ) si pt ca imi zice de ceva timp ca vine sa-mi cante, mi-a facut un pret foarte ok, dar vroiam sa stiu cum se comporta la nunti.. (mama ce fitzoasa sunt, dar tot dau bani, chiar daca mai putini, nu-mi vine gratis asa ca totusi as vrea sa-si dea interesul )

Andra_Alexandra
05.01.2010, 22:32:47
Tocmai.. :( si Seres cere 2500, dar pt noi venea la un pret considerabil mai mic.... (si tot eu fac fitze) iar Diana ia cam 2000 dar avand in vedere ca suntem din acelas anturaj , iar cu nasul e verisoara (deci nasul e in siguranta :D ) si pt ca imi zice de ceva timp ca vine sa-mi cante, mi-a facut un pret foarte ok, dar vroiam sa stiu cum se comporta la nunti.. (mama ce fitzoasa sunt, dar tot dau bani, chiar daca mai putini, nu-mi vine gratis asa ca totusi as vrea sa-si dea interesul )

de willy ? nu ai auzit ? poate iti place... adica daca iti place seres, poate iti place si willy...

luluka
05.01.2010, 22:33:12
Io ma fac cantareata la nunti, ce puii mei! :-? Oi invata sa cant pe parcurs :D

aandradaa
05.01.2010, 22:37:24
Io ma fac cantareata la nunti, ce puii mei! :-? Oi invata sa cant pe parcurs :D

:D :D :D ahahahhahahah buna idee !!

Nu am auzit de Willy dar nu frecventez localurile de gen , le frecventam pe vremea Miraj-ului cand si Seres facea atmosfera.. intre timp mi-am mai maturizat gusturile muzicale, nu am nimic impotriva manelelor doar ca nu mai sunt la curent nici cu muzica nici cu interpretii :D

luluka
05.01.2010, 22:47:25
La capitolul manelisti eu sunt tare in afara subiectului /:), Seres a avut ghinionul sa-i vad talentul la nunta, asa mi-am putut exprima si eu parerea, plus ca asa din auzite stiam de el, dar acum l-am vazut prima data. Sincer, as fi crezut ca-i mai batran :D, nu stiu de ce. Aaaa! E un pic off topic, dar nu ma pot abtine, avea niste pantofi visinii ca din piele de crocodil, de ziceam ca un pic pe invers 8-}

luluka
05.01.2010, 22:48:08
Vai, ce rea sunt! o:-)

aandradaa
05.01.2010, 22:53:16
Vai, ce rea sunt! o:-)

ahahhahah.. nu esti rea, esti comica :D:D

luluka
05.01.2010, 22:57:39
Totusi sunt un pic rea, gusturile barbatilor in materie de pantofi n-o sa le inteleg niciodata, dar oricum pantofii erau faini. Scuze de off topic!

Andra_Alexandra
05.01.2010, 23:13:36
cauta pe youtube sa vezi cum canta willy...sincer nici nu stiu unde canta...stiu doar ca e apreciat de unii :)) la o singura nunta am fost unde a cantat el, si toata lumea a fost multumita...acuma stii tu, gusturile nu se discuta, da io zic ca ii mult mai ok decat seres...

Anne13
05.01.2010, 23:30:29
cauta pe youtube sa vezi cum canta willy...sincer nici nu stiu unde canta...stiu doar ca e apreciat de unii :)) la o singura nunta am fost unde a cantat el, si toata lumea a fost multumita...acuma stii tu, gusturile nu se discuta, da io zic ca ii mult mai ok decat seres...
Aici iti dau dreptate .......

Andra_Alexandra
05.01.2010, 23:39:34
Aici iti dau dreptate .......

Adica la ce imi dai dreptate ??? Ca gusturile nu se discuta IAR ?

ancamiresica
06.01.2010, 00:13:55

Costa ea doar 3000 de euro insa vine poate doar o ora. Cineva mi-a spus ca Proconsul au venit acum cateva luni pentru 8000 de euro si au cantat cam 90 de minute. Piki ia 2500 sau 3000 de euro pentru toata nunta.

ancamiresica
06.01.2010, 00:16:27
de willy ? nu ai auzit ? poate iti place... adica daca iti place seres, poate iti place si willy...

Nici eu n-am auzit de Willy. O sa caut pe net de curiozitate.

Andra_Alexandra
06.01.2010, 00:22:21
Nici eu n-am auzit de Willy. O sa caut pe net de curiozitate.

Si el am auzit ca cere cam 2000 :D

narcyssa
06.01.2010, 09:22:16
Sper ca nu sunt indiscreta, ce tarif are Lulu pt la anu'?
Si eu am vrut sa il iau tot pe el, dar era rezervat deja...
Felicitari pt alegere!
si eu sunt curioasa. Dar dacin nu stiti ce tarif are?

aandradaa
06.01.2010, 11:02:07
Costa ea doar 3000 de euro insa vine poate doar o ora. Cineva mi-a spus ca Proconsul au venit acum cateva luni pentru 8000 de euro si au cantat cam 90 de minute. Piki ia 2500 sau 3000 de euro pentru toata nunta.

Asta asa este... si Picky canta nu se joaca.. odata la o nunta, ma intrebam daca mai poate... face pauze putine si scurte... iar ma intristez ca nu mi-l permit .. :( :(

Ei fetelor doar stim, tot nunta fiecareia dintre noi va fi cea mai frumoasa pt noi pt ca are ingredientul principal... sotul, familia si prietenii...

l_nicoleta
06.01.2010, 13:03:40
si eu sunt curioasa. Dar dacin nu stiti ce tarif are?
Am fost in 2008 la o nunta la Traverdi si mi-a spus mirele ca i-a platit 500 de euro lui Dacin. Cat a fost anul trecut sau cat costa anul acesta nu stiu.
Mie una mi se pare putin cam mult ar in acelasi timp este adevarat ca face atmosfera buna , in general cam toti dj-ii fac atmosfera , cat despre formatii parerea mea este ca sa alegi in functie de invitati , daca stii ca le-ar placea formatie alege in directia respectiva dar daca nu sunteti convinse mai bine optati pentru dj-ei , prin ei puteti acoperi mai multe genuri ,bineinteles sunt si formatii care canta si alte genuri muzicale dar le canta cum stiu ei ( am fost la o nunta unde formatia a cantat numai manele si populara , mie una nu mi-a placut dar altora le-a placut) cu siguranta sunt si formatii mult mai bune, important este sa placa invitatilor si sa se simta bine.Oricum nu poti multumi pe toti dar daca reusesti sa bucuri majoritatea este foarte bine.Si mie imi plac anumite manele dar cele pe care le aud azi sunt foarte proaste parerea mea , chiar la inceputuri au fost manele care mi-au placut foarte mult si chiar daca nu sunt amatoare de gen , le ascult cu placere.
In concluzie ,ca e vorba de pinky , wily sau diana daca va multumeste cum canta si va convine pretul luati-i , dar daca nu sunteti convinse si vreti sa aveti formatie doar pentru a fi o formatie mai bine ramaneti la dj-ei.
Posibil sa fiu putin subiectiva fiindca am avut dj-ei , a iesit foarte bine nunta dar nu am nimica nici impotriva formatiilor.La orice nunta ma duc respect alegerea mirilor fie ca imi place muzica fie ca nu si incerc sa dansez si sa ma simt bine cat pot eu de mult.

Scuze pentru postul mai lung dar am incercat sa cuprind toate discutiile de ieri , pentru ca e foarte importanta muzica , nimeni dupa 5 ani nu o sa isi aduca aminte ce a mancat insa isi va aminti daca s-a distrat sau nu la nunta ta.
Pupici multi :*

ancamiresica
07.01.2010, 00:29:34
Asta asa este... si Picky canta nu se joaca.. odata la o nunta, ma intrebam daca mai poate... face pauze putine si scurte... iar ma intristez ca nu mi-l permit .. :( :(

Ei fetelor doar stim, tot nunta fiecareia dintre noi va fi cea mai frumoasa pt noi pt ca are ingredientul principal... sotul, familia si prietenii...

Frumos si bine gandit! Tre sa luam aminte!

diana1985
08.01.2010, 17:35:16
buna fetelor,este in Oradea unul Aurel nu stiu cum care a cantat in Club Valentine`s ,sau inca canta acolo,ce-mi puteti spune despre el?!:-SS

andymatei
08.01.2010, 20:55:23
Fetelor, spre marea mea mirare, ieri am vazut si eu un cantaret care mi s-a parut chiar talentat si la care nu sunau toate melodiile la fel.
Canta in restaurantul Select.

dmdanila
08.01.2010, 21:59:48
buna fetelor,este in Oradea unul Aurel nu stiu cum care a cantat in Club Valentine`s ,sau inca canta acolo,ce-mi puteti spune despre el?!:-SS
nu stiu cum canta, am aflat de la prieteni ca e bun, dar mie mi-a cerut 3000 euro parca$-)

iulia29
09.01.2010, 19:11:54
Buna fetelor,
Imi puteti va rog recomanda si mie un dj bun din Oradea?
Va multumesc.

iulia29
09.01.2010, 19:35:36

La Piki am fost la o singura nunta, dar in schimb la Andrica am fost la mai multe nunti, inclusiv chefuri private. E profesionist si are echipa buna cu care lucreaza. Mergeti cu incredere pe mana lui, din pacate tariful este destul de ridicat si nu toata lumea isi permite sa dea peste 2000 eur doar ptr o singura seara.

iulia29
10.01.2010, 14:41:57
Draga Nicoleta,
Multumesc pentru raspuns. Nu iti pot trimite mesaj pe privat pentru ca nu am inca 10 mesaje postate pe forum, sunt noua pe site.
Am si sunat si am stabilit o intalnire cu el saptamana viitoare, pretul e rezonabil. Important e sa aiba aparatura buna si sa faca atmosfera, sa ridice lumea de pe scaun.
Multumesc mult de ajutor.

l_nicoleta
10.01.2010, 20:24:40
Draga Nicoleta,
Multumesc pentru raspuns. Nu iti pot trimite mesaj pe privat pentru ca nu am inca 10 mesaje postate pe forum, sunt noua pe site.
Am si sunat si am stabilit o intalnire cu el saptamana viitoare, pretul e rezonabil. Important e sa aiba aparatura buna si sa faca atmosfera, sa ridice lumea de pe scaun.
Multumesc mult de ajutor.

Cu cea mai mare placere Iulia , ma bucur ca te-am putut ajuta si sa stii ca imi ramai datoare cu un feedback dupa nunta sa ne spui cum a fost.
Multi pupici si o nunta de vis iti doresc

BEATRICE24
10.01.2010, 23:07:20
aurel ar fi ok, dar stiu sigur ca ii ocupat. Vad ca avem nunta in aceeasi zi:)) , am vorbit cu el de anul trecut si era ocupat deja. Bafta multa la cautat!

diana1985
11.01.2010, 15:40:43
aurel ar fi ok, dar stiu sigur ca ii ocupat. Vad ca avem nunta in aceeasi zi:)) , am vorbit cu el de anul trecut si era ocupat deja. Bafta multa la cautat!
e ocupat de noi :D.....logodnicul meu a vb deja cu el,doar ca eu nu am reusit sa merg sa-l aud cum canta,e stabilit totul deja,doar ca voiam sa fiu eu sigura ca e ok .Ms pt raspuns :* Bafta la pregatiri!

Andra_Alexandra
11.01.2010, 16:08:27
e ocupat de noi :D.....logodnicul meu a vb deja cu el,doar ca eu nu am reusit sa merg sa-l aud cum canta,e stabilit totul deja,doar ca voiam sa fiu eu sigura ca e ok .Ms pt raspuns :* Bafta la pregatiri!

Si pt cat va vine ? Daca poti sa ne spui si noua :D

mihaelaat
11.01.2010, 16:11:05
Buna !
Sunt din Bucuresti si am nunta pe 2 octombrie 2010 , la Casa Alsy si imi trebuie o formatie . Ce imi recomandati ?! #:-S

amaliatoma33
11.01.2010, 19:17:51
Buna !
Sunt din Bucuresti si am nunta pe 2 octombrie 2010 , la Casa Alsy si imi trebuie o formatie . Ce imi recomandati ?! #:-S

Si eu sunt in cautare de formatie >:D<! Cred ca ne-am trezit cam tarzior !
Ce am gasit mai bun si ne-a placut , sunt ocupati deja !!!!
De exemplu Mihaela Barbu si trupa ei <:-P sau formatia Nostalgy \:D/...cautam in continuare !

Andra_Alexandra
11.01.2010, 22:15:18
De exemplu Mihaela Barbu si trupa ei <:-P sau formatia Nostalgy \:D/...cautam in continuare !

Fetele, noi suntem din ORADEA/Bihor, eventual daca va cautati formatii din oradea, poate va putem ajuta :)) dar cred ca mai multe sfaturi gasiti pe Bucuresti

amaliatoma33
13.01.2010, 13:34:12
Fetele, noi suntem din ORADEA/Bihor, eventual daca va cautati formatii din oradea, poate va putem ajuta :)) dar cred ca mai multe sfaturi gasiti pe Bucuresti

:O Au , cum oi fi ajuns tocmai la Oradea ?
Oricum fetelor va salut si va doresc sa aveti cele mai frumoase nunti :D !

adri2010ana
13.01.2010, 18:33:52
la mine la nunta canta seres. pareri?

adri2010ana
13.01.2010, 18:34:24
a si cu ce melodie incepeti dansul?

l_nicoleta
13.01.2010, 18:58:53
a si cu ce melodie incepeti dansul?
La noi a fost soundtrack-ul filmului Zorro , dar daca imi amintesc bine s-a mai discutat subiectul acesta cu ceva timp in urma , daca te uiti cu cateva pagini anterioare , o sa gasesti mai multe raspunsuri.

Completez cu link-ul http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2234&page=12

adri2010ana
13.01.2010, 21:13:03
La noi a fost soundtrack-ul filmului Zorro , dar daca imi amintesc bine s-a mai discutat subiectul acesta cu ceva timp in urma , daca te uiti cu cateva pagini anterioare , o sa gasesti mai multe raspunsuri.

Completez cu link-ul http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2234&page=12
multumesc frumos

mihaelaat
14.01.2010, 10:42:22

Am sunat si eu pt Formatia Nostalgy dar cer 3000 eur si mi s-a parut cam mult totusi !!!!

l_nicoleta
14.01.2010, 10:51:04
eu am fost de curand la o nunta unde a fost "combinat" dpdv al muzicii.
adica o parte a fost formatie, o parte dj
asa toata lumea a fost multumita iar miriii au iesit mai ieftin

diana1985
14.01.2010, 11:14:10
Si pt cat va vine ? Daca poti sa ne spui si noua :D
1600 euro a zis logodnicul meu :*

nadiat
16.01.2010, 15:46:26
buna fetelor,
este foarte adevarat ca muzica face totul la o nunta (sau petrecere),de aceea poate ma ajutati si pe mine:ce stiti de lulu si razvan care canta in manas?
o zi frumoasa tuturor

l_nicoleta
16.01.2010, 21:19:47
buna fetelor,
este foarte adevarat ca muzica face totul la o nunta (sau petrecere),de aceea poate ma ajutati si pe mine:ce stiti de lulu si razvan care canta in manas?
o zi frumoasa tuturor
Ce e manas :-p

Anne13
16.01.2010, 21:24:07
Ce e manas :-p
E un club......nici eu nu am fost dar am auzit......daca nu iesim in cluburi la cate se deschid acuma nici nu mai stim ce sunt....

Andra_Alexandra
16.01.2010, 22:15:29
E un club......nici eu nu am fost dar am auzit......daca nu iesim in cluburi la cate se deschid acuma nici nu mai stim ce sunt....

Manas e in Episcopia, trec pe langa el cand merg la Real :))

cameluta28
17.01.2010, 01:22:19
L-am ascultat pe net, dar cum noi suntem din cam toate zonele tarii, tre sa stie sa cante cam de toate si astia din bihor nu prea stiu decat populara de bihor, de asta ne axam acum pe brasov (alta cheltuiala in plus :D )

Salutare miresica ingrijorata!
Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, atat ca difera judetele si numarul lor (Bihor, Salaj, Hunedoara, Maramures, Arges si Bucuresti). Nici eu nu stiu ce voi face cu muzica. E dificil sa ai muzica populara din atatea zone ale tarii, ca sa-i multumesti pe toti. Sa zicem ca te salveaza Dj-ul, dar mi-e frica ca nu va face atmosfera. Parerea mea e ca cineva trebuie sa vorbeasca la un microfon ca sa ridice nuntasii in picioare. Eu as imbina un dj cu o echipa de entertainment (nu stiu unde gasesti asa ceva). Daca gasesti o solutie te rog sa ma anunti si pe mine pt ca sunt disperata. Daca e vreo formatie trebuie sa spun ca nu vreau manele

cameluta28
17.01.2010, 13:00:19
buna miresici,
stie careva cum este servirea si mancarea la restaurantul de la Ciuperca ?
va multumesc ....

amaliatoma33
17.01.2010, 14:09:16
Am sunat si eu pt Formatia Nostalgy dar cer 3000 eur si mi s-a parut cam mult totusi !!!!

Da sunt cam scumpi dar sunt si mai multi in formatie , de ex , Mihaela Barbu daca vine cu inca 4 (dj, clape , vioara , acordeon ) ,costa 1600 , la jumatate de pret , dar n-au nai , flaut, viola... !
Dar , compenseaza pe alta parte , la cum canta muzica usoara .... :)>- !!!

l_nicoleta
17.01.2010, 16:18:33
buna miresici,
va multumesc ....

Buna
Eu am facut nunta la Ciuperca in 2007 , mancarea a fost foarte buna , servirea la fel. La 140 de persoane am avut 5 ospatari (parca) si au fost de-ajuns.Inauntru se statea la povesti si mancare iar de dans se dansa pe terasa ,unde era muzica.
Daca te intereseaza mai detaliat scrie-mi.

l_nicoleta
17.01.2010, 16:28:54
Salutare miresica ingrijorata!
Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, atat ca difera judetele si numarul lor (Bihor, Salaj, Hunedoara, Maramures, Arges si Bucuresti). Nici eu nu stiu ce voi face cu muzica. E dificil sa ai muzica populara din atatea zone ale tarii, ca sa-i multumesti pe toti. Sa zicem ca te salveaza Dj-ul, dar mi-e frica ca nu va face atmosfera. Parerea mea e ca cineva trebuie sa vorbeasca la un microfon ca sa ridice nuntasii in picioare. Eu as imbina un dj cu o echipa de entertainment (nu stiu unde gasesti asa ceva). Daca gasesti o solutie te rog sa ma anunti si pe mine pt ca sunt disperata. Daca e vreo formatie trebuie sa spun ca nu vreau manele
Nu are rost sa te ingrijorezi si nu cred ca ai avea nevoie de cineva cine sa intretina atmosfera daca ai dj , cel putin la noi dj-ul a chemat oamenii la dans , a fost si atmosfera foarte ok , insa parerea mea este ca cine va vrea sa se distreze se va distra oricum (cu sau fara entertainment) . Important sa fiti voi tot timpul pe ringul de dans , sa aveti alaturi prietenii , familia si isi dau drumul si restul believe me.

cameluta28
17.01.2010, 21:38:40
iti multumesc Nicoleta tare mult de incurajari si informatii. E cam scumpa sala de Ciuperca fata de ce am mai gasit dar imi place la nebunie locatia.

Cred ca raman la dj si v-as ruga sa-mi trimie-ti niste numere de telefon daca aveti : lulu cremeneanu, mihai dacin si imi. De ei stiu de la cele 35 pagini scrise de voi la acest subiect.
Va multumesc ca existati!

l_nicoleta
18.01.2010, 12:30:13
iti multumesc Nicoleta tare mult de incurajari si informatii. E cam scumpa sala de Ciuperca fata de ce am mai gasit dar imi place la nebunie locatia.

Cred ca raman la dj si v-as ruga sa-mi trimie-ti niste numere de telefon daca aveti : lulu cremeneanu, mihai dacin si imi. De ei stiu de la cele 35 pagini scrise de voi la acest subiect.
Va multumesc ca existati!

de curiozitate, zi-mi te rog cat e la Ciuperca
merci

cameluta28
18.01.2010, 12:59:29
Multumesc pentru mesajul privat. Ti-am scris si eu unul de 2 pagini :) mai detaliat despre ce mi s-a oferit la Ciuperca dar pe urma am vazut ca nu am destule mesaje scrise ca sa pot trimite pm.
Acum nu mai am timp sa scriu inca o data asa ca pe scurt : meniul e intre 160-200 lei (fara bere, suc sau alcool) + ospatari (inca nu e sigur).
Pupici

cameluta28
18.01.2010, 21:07:54
Pt Dramatzica
Multumesc pentru mesaj. Am intrat pe net ca sa vad sala Eleganzza si imi place, o sa dau o fuga saptamana asta sa vad daca e liber cand as vrea eu. Nu stiu exact pe unde vine dar m-ar interesa si daca are cazare ieftina in apropiere (pensiune, hotel 2*) pt ca trebuie sa cazez 70 de persoane.
Muzica de la nunta cu ce va fi dj sau formatie?

Si eu iti doresc tot binele din lume!

dramatzica
18.01.2010, 21:25:10
Pt Dramatzica
Multumesc pentru mesaj. Am intrat pe net ca sa vad sala Eleganzza si imi place, o sa dau o fuga saptamana asta sa vad daca e liber cand as vrea eu. Nu stiu exact pe unde vine dar m-ar interesa si daca are cazare ieftina in apropiere (pensiune, hotel 2*) pt ca trebuie sa cazez 70 de persoane.
Muzica de la nunta cu ce va fi dj sau formatie?

Si eu iti doresc tot binele din lume!
Eu o sa am DJ pe Petru Lazar. Mi-a fost recomandat de o prietena care are sala de nunta si mi-a placut f mult cum a stiut sa isi prezinte "marfa". Se pare ca se pricepe la muzica si are ceva experienta, a stiut sa ne zica ce melodii fac atmosfera, ce dansuri, etc. Mie mi-a placut!

luluka
18.01.2010, 21:31:36
Eu o sa am DJ pe Petru Lazar. Mi-a fost recomandat de o prietena care are sala de nunta si mi-a placut f mult cum a stiut sa isi prezinte "marfa". Se pare ca se pricepe la muzica si are ceva experienta, a stiut sa ne zica ce melodii fac atmosfera, ce dansuri, etc. Mie mi-a placut!
:D:D:D si eu tot pe el il am dj. E cunostinta buna cu iubi asa am ajuns la el :D

cameluta28
18.01.2010, 21:32:13
Langa Cervantes exista posibilitate de cazare ?

cameluta28
18.01.2010, 21:37:23
Voi va cununati la preotul Popovici la Biserica cu Luna?
Scuze ca te bombardez cu intrebari !!! sunt stresi ... dar e ultima intrebare pe ziua de azi ... promit

cameluta28
18.01.2010, 21:40:33
:D:D:D si eu tot pe el il am dj. E cunostinta buna cu iubi asa am ajuns la el :D

Poate ajung si eu la el. Am sa-l sun.
Luluka si pe tine vreau sa te rog sa-mi dai numarul de telefon de la Nojorid pt sticlute personalizate.
Multumesc

luluka
18.01.2010, 21:42:24
Poate ajung si eu la el. Am sa-l sun.
Luluka si pe tine vreau sa te rog sa-mi dai numarul de telefon de la Nojorid pt sticlute personalizate.
Multumesc
Iti trimit pm

cameluta28
18.01.2010, 21:46:07
multumesc mult mult Luluka

dramatzica
18.01.2010, 21:59:11
Voi va cununati la preotul Popovici la Biserica cu Luna?
Scuze ca te bombardez cu intrebari !!! sunt stresi ... dar e ultima intrebare pe ziua de azi ... promit
Nu ma deranjeaza deloc ca ma intrebi, iti rasp cu cea mai mare placere.
Langa Cervantes sunt ceva pensiuni... cum e in zona Felix iti dai seama ca sunt variante de cazare... Nu as putea sa iti spun acuma una concret dar o sa ma interesez. Oare trebuie sa facem rezervare de pe acuma? O sa avem nunta in plin sezon turistic si se cam ocupa:-?
Nu stiu cine va fi preotul de la biserica cu Luna, ca am vb cu cineva de acolo nu cu el personal... Dar de ce intrebi? E cumva unul mai bun si altul mai nu stiu cum? Eu sincer nu stiu cine e preot acolo, dar imi place biserica :)

dramatzica
18.01.2010, 22:00:05
Ce bine!!
Si ce ti-a zis iubi tau de el?
O sa fie ok, asa-i?

luluka
18.01.2010, 22:04:42
Ce bine!!
Si ce ti-a zis iubi tau de el?
O sa fie ok, asa-i?
Da, e un tip foarte de treaba, am mai auzit referinte despre el si de la foto-video pe care i-am colindat, au zis ca face chefuri nebune :D

luluka
18.01.2010, 22:08:04
multumesc mult mult Luluka
Cu placere >:D<

cameluta28
18.01.2010, 22:16:25
Langa Cervantes sunt ceva pensiuni... cum e in zona Felix iti dai seama ca sunt variante de cazare... Nu as putea sa iti spun acuma una concret dar o sa ma interesez. Oare trebuie sa facem rezervare de pe acuma? O sa avem nunta in plin sezon turistic si se cam ocupa:-?
Nu stiu cine va fi preotul de la biserica cu Luna, ca am vb cu cineva de acolo nu cu el personal... Dar de ce intrebi? E cumva unul mai bun si altul mai nu stiu cum? Eu sincer nu stiu cine e preot acolo, dar imi place biserica :)[/QUOTE]

Eu zic ca trebuie rezervat ca lunile iulie/august sunt chiar in plin sezon. MI-e frica de preturile astora.
Am inteles ca preotul Popovici e un om/preot extraordinar. De celalalt nu am auzit nimic bun.

aandradaa
20.01.2010, 13:13:35
Ceau fetele,
Miresoiul meu meu ma tot bate la cap sa mergem si noi la un curs de dans acum cat inca e rece si avem mai mult timp amandoi.. Ce si pe cine imi recomandati? Ar fi fain un instructor care sa ne faca coregrafia la dansul de deschidere sau ceva de genul... nu clasicul vals ca ala il putem repeta si acasa.. Stiti pe cineva??

Andra_Alexandra
20.01.2010, 14:13:46
Ceau fetele,
Miresoiul meu meu ma tot bate la cap sa mergem si noi la un curs de dans acum cat inca e rece si avem mai mult timp amandoi.. Ce si pe cine imi recomandati? Ar fi fain un instructor care sa ne faca coregrafia la dansul de deschidere sau ceva de genul... nu clasicul vals ca ala il putem repeta si acasa.. Stiti pe cineva??

Eu am primit un mail ca incep cursurile la casa tineretului, adica au inceput acuma luni, la ora 18 si tin 2 luni, as posta afisul, da nu vreau sa zica ca fac reclama :)) daca vrei nr de telefon, tr pm, si iti dau >:D<

antonia88
20.01.2010, 17:02:39
Ciao fetelor,
Azi am stabilit sala de nunta.
De muzica ce puteti sa-mi spuneti?
Vreau DJ.
Ce ziceti de costi bulzan?
Tarife, pareri?

luluka
20.01.2010, 22:27:17
Ceau fetele,

Asa vrem si noi! Am vorbit cu cineva, saptamana viitoare ne intalnim cu persoana respectiva sa vedem ce ne poate oferi, si-ti voi da detalii mai concrete dupa aceea, poate te ajuta :D

Andra_Alexandra
20.01.2010, 22:33:14
Asa vrem si noi! Am vorbit cu cineva, saptamana viitoare ne intalnim cu persoana respectiva sa vedem ce ne poate oferi, si-ti voi da detalii mai concrete dupa aceea, poate te ajuta :D

Daaa, si eu vreau :)) ca sincer nu am rabdare si nici timp sa merg la curs 2 luni...o prietena de-a mea a luat ore acasa cu un instructor, dar a fost si dj ei si prieten si nu i-a luat bani pe ore...Radu, tre sa il stiti

luluka
20.01.2010, 23:15:50
Bine, eu ma interesez si va spun tot ce aflu. Doar aveti rabdare pana saptamana viitoare ;-)

TrifaRaluca
24.01.2010, 21:01:43
ceau fetele,

in afara de Piki si Adrica ce alte formatii mai stiti in Oradea?Va rog sa imi dati ceva nume. Multumesc

ancamiresica
24.01.2010, 21:28:48
ceau fetele,

in afara de Piki si Adrica ce alte formatii mai stiti in Oradea?Va rog sa imi dati ceva nume. Multumesc

Willy, Oprea, Cozac, cei care canta la Hanul Pescarilor, formatia de la Dacia Continental, cei de la Select, Ghita Munteanu.

Tu cand ai nunta? Daca vrei formatie, sa te grabesti, nu e timp de pierdut :(.

l_nicoleta
27.01.2010, 13:16:13
ceau fetele,

mergem la o nunta anul acesta in mai ,unde va canta formatia berki. Detalii despre cum canta va pot da doar dupa nunta ,insa pot sa va spun ca ii costa pe miri 2000 de EUR.
Dupa cate stiu eu ,au si site .

annebella_wed
28.01.2010, 01:49:32
Stie cineva un profesor care sa tina cursuri private de dans pt miri si cat costa. Logodnicul meu nu vrea sa mergem la cursuri vreo 2 luni ci sa mergem doar la cateva lectii private si sa ne arate acolo ce si cum.

Mi-ar trebui un nr de tel si un tarif.

multumesc aticipat

ancamiresica
28.01.2010, 10:22:39
Stie cineva un profesor care sa tina cursuri private de dans pt miri si cat costa. Logodnicul meu nu vrea sa mergem la cursuri vreo 2 luni ci sa mergem doar la cateva lectii private si sa ne arate acolo ce si cum.

Mi-ar trebui un nr de tel si un tarif.

multumesc aticipat

Quasar s-ar putea sa organizeze si privat. Ma gandesc ca gasesti info pe net, n-am niciun nr de tel.

Anamonica
01.02.2010, 23:30:52
Nu stiu cine va fi preotul de la biserica cu Luna, ca am vb cu cineva de acolo nu cu el personal... Dar de ce intrebi? E cumva unul mai bun si altul mai nu stiu cum? Eu sincer nu stiu cine e preot acolo, dar imi place biserica :)

Eu zic ca trebuie rezervat ca lunile iulie/august sunt chiar in plin sezon. MI-e frica de preturile astora.
Am inteles ca preotul Popovici e un om/preot extraordinar. De celalalt nu am auzit nimic bun.[/quote]
Camelutza am vazut ca vom fi mirese in aceeasi zi 31 iulie poate facm schimb la furat intre noi si apar la mirii nostri mirese noi=P~tu unde faci nunta?cu emotiile si pregatirile cum stai?bafta in continuare;;)

Anamonica
01.02.2010, 23:34:35
Ciao fetelor,
Azi am stabilit sala de nunta.
De muzica ce puteti sa-mi spuneti?
Vreau DJ.
Ce ziceti de costi bulzan?
Tarife, pareri?
Antonia costi e ok dar ecam scump am inteles de la el ca e cintre 500 si 600 euro tariful dar are pachete si de foto video si daca alegi toate 3 e mai ieftin ti-l recomand pe muzica cu toata placerea....dar si Andrei Varga e super fain si pretul e mai mic....sau lulu cremeneanu sau dacin///

Anamonica
01.02.2010, 23:42:00
buna miresici,
va multumesc ....
Buna camelutza din nou....sa stii ca mancarea e f buna e clasica se vede ca e pregatita de bucatari cu experinta ei sunt f clasici meniuri traditionale dar sa stai linistia ca mancare e ok la fel si servirea nu e de 5 stele dar la nivel mediu oricum e mai ok ca in alte parti depinde de cat de pretentiosi sunt si invitatii...sala e mai nasoala in sensul ca se cam simte mirosul de mancare si e cam mica nu prea e loc de dans....

cameluta28
02.02.2010, 00:09:36
Am inteles ca preotul Popovici e un om/preot extraordinar. De celalalt nu am auzit nimic bun.
Camelutza am vazut ca vom fi mirese in aceeasi zi 31 iulie poate facm schimb la furat intre noi si apar la mirii nostri mirese noi=P~tu unde faci nunta?cu emotiile si pregatirile cum stai?bafta in continuare;;)[/QUOTE]

Salutare
Imi place ideea de a face schimb de mirese ... sa nu mergem prin baruri, cluburi. Oricum tinem legatura sa vedem ce ar iesi.
Am reusit sa rezolv destul de multe (sala -ciuperca, muzica - dj, biseirca, rochie, iar restul doar discutii la tel) tinand cont ca m-am apucat in ian 2010.
Mersi de informatiile despre Ciuperca ... de ce imi era frica nu am scapat. Mi s-a parut si mie sala destul de mica si ringul de dans mic dar imi place prea mult locatia. O sa ma limitez la 150 persoane fara nici unul in plus.
Tu ce mai ai de rezolvat ???
Unde faci cununia civila si la ce ora ?
Astept noutati.

axenya
11.02.2010, 02:07:03

buna! te rog scrie mi pe pm detalii despre instructorul vostru!mersi:D

iulya_elle
16.02.2010, 14:57:12
am tot citit pe site in legatura cu formatiile vad ca lumea balanseaza intre andrica si picky....hmmm grea decizie oricum daca m-am hotara nu stiu daca ar mai fi liberi anul acesta spre sfarsit....totusi care v-au placut mai mult?

ancamiresica
16.02.2010, 16:53:38
Din cate stiu au nunti si in 2011 asa ca slabe sanse sa fie liberi careva in zi de sambata anul acesta. Mie una imi place Piki fiindca stie canta orice gen muzical. Insa si Andrica face atmosfera super.

jennyB
19.02.2010, 18:04:38
buna fetelor
daca vreti atmosfera buna la nunta voastra atunci mergeti pana la Light club(vizavi cu Lord"s club sub pasaj) si ascultati-l pe Tavi.un baiat de milioane cu bun simti si o voce extraordinara.nici nu te arde la buzunar ....

coritz
22.03.2010, 23:29:05
am ramas in pana cu pregatirile..la muzicantii aceia care vin acasa...recomandati pe cineva? sau aveti ceva numere de telefon? multumesc anticipat.

corinac
24.03.2010, 01:33:51
M-ar interesa si pe mine pt nunta un profesor bun pt dans in particular...am auzit ca la Lotus se fac cursuri de dans dar nu stiu cat sunt de buni...

lunna
24.03.2010, 09:23:55
eu voi face cursurile cu cornel ogrean, cel care a fost la dansez pentru tine... daca doriti pot vorbi cu el sa vad daca face si pentru altii.

annebella_wed
31.03.2010, 21:21:37
Fetelor, vreau sa va spun ca noi am facut un curs de dans, cu o gagica foarte draguta si am invatat sa dansam vals lent dupa 4 intalniri cu ea. Deci nu a fost greu deloc, si noi chiar am facut coregrafie si de toate. Nu este asa de greu pe cat va imaginati.

Un pic de indemanare si merge totul ca uns!

luluka
31.03.2010, 21:25:32
Fetelor, vreau sa va spun ca noi am facut un curs de dans, cu o gagica foarte draguta si am invatat sa dansam vals lent dupa 4 intalniri cu ea. Deci nu a fost greu deloc, si noi chiar am facut coregrafie si de toate. Nu este asa de greu pe cat va imaginati.

Da-mi si mie un contact [-o<[-o<, ca unde am fost noi nu ne-au mai raspuns si ne-am hoatarat sa cautam pe altcineva.

missy_L
31.03.2010, 22:39:33
Eu i-am ales pe cei de la Berki band si sunt foarte multumita de aceasta alegere ;;). Puteti sa-i ascultati cantand la Hanul Pescarilor. Nu au fost ieftini, dar ei vor fi cu noi si vor canta de cand va venii mirele dupa mine acasa pana a 2-a zi dimineata la 6:00.

dramatzica
31.03.2010, 22:50:03

cu cine? cu cine?
cine e gagica?:D
si eu vreau... adica vreau sa fiu dansatoare dupa 4 cursuri;))

aliss_maya
01.04.2010, 12:15:16
Salut fetelor,

Noi o sa avem nunta anul acesta in august, si pana acuma am vorbit cu un amic de al nostru, dj care se ocupa cu muzica la petreceri, sa vina sa ne faca atmosfera la nunta. Eu abia acum am realizat ca dj-ii au nevoie de licente pe muzica, si el bineinteles nu are. Ati auzit cumva daca vin controale la nunti in Oradea, si opresc cumva muzica in toiul petrecerii, in cazul in care dj-ul nu e cu actele in regula?
Sunt dispusa sa fac cu un dj cu acte in regula, dar mi-e teama ca acum nu o sa mai gasesc pe nimeni pentru august.
Va multumesc,
Alina

l_nicoleta
01.04.2010, 13:20:12
Salut fetelor,

Noi o sa avem nunta anul acesta in august, si pana acuma am vorbit cu un amic de al nostru, dj care se ocupa cu muzica la petreceri, sa vina sa ne faca atmosfera la nunta. Eu abia acum am realizat ca dj-ii au nevoie de licente pe muzica, si el bineinteles nu are. Ati auzit cumva daca vin controale la nunti in Oradea, si opresc cumva muzica in toiul petrecerii, in cazul in care dj-ul nu e cu actele in regula?
Sunt dispusa sa fac cu un dj cu acte in regula, dar mi-e teama ca acum nu o sa mai gasesc pe nimeni pentru august.
Va multumesc,
Alina

La noi nu a fost nici un control , dar nici nu as permite nimanui sa faca nici-un control atata timp cat este o petrecere privata. N-au decat sa ii controleze cand vor ei dar nu la petrecerea mea. Cum ar fi sa vina pompierii si sa controleze restaurantul daca este in regula ,in timpul nuntii mele? sau sanipidul?
Mie una mi se pare deplasat sa te bagi in petrecerea cuiva si dupa cate stiu e si ilegal.
Parerea mea este sa iti faci linistita nunta cu amicul tau , mai ales daca il cunosti si stii ca e bun.

Pupici :*

adina_
01.04.2010, 18:43:45
fetelor de Cosmin Rusu (dj) ati auzit ceva?....

l_nicoleta
01.04.2010, 20:13:50
fetelor de Cosmin Rusu (dj) ati auzit ceva?....

Eu nu am auzit de el , dar tu inca nu ti-ai gasit Dj? Asa retineam ca ai rezolvat problema muzicii .

danavasi
02.04.2010, 01:49:47
Buna fetelor!!!!
Multe decizii avem de luat....Nu e usor sa fii mireasa. Cele mai importante lucruri le-am rezolvat: restaurantul, foto-video si in sfarsit muzica! Eu sunt incantata de ei si m-am gandit sa ma laud cu ei.....sunt Dani si Anca, puteti sa ii ascultati pe youtube daca v-am facut curioase. Toti membrii formatiei sunt absolventi de conservator, deci au ceva habar de muzica. :))
Cea mai mare problema a mea ramane acum rochia....nici una nu ma multumeste, imi provoaca chiar si cosmaruri....Dar mai am timp...zic eu. Fie ca sa avem toate nunta pe care o visam.
V-am pupat si un Paste Fericit!

adina_
03.04.2010, 18:44:31
Eu nu am auzit de el , dar tu inca nu ti-ai gasit Dj? Asa retineam ca ai rezolvat problema muzicii .
am rezolvat :) despre el e vb ....

l_nicoleta
07.04.2010, 11:42:50
am rezolvat :) despre el e vb ....

Atunci spune si tu , vreau sa aflu doar pareri bune despre el:D , pentru ca deja suntem intelesi.
pupici :*, distractie cat mai mare iti doresc.

adina_
07.04.2010, 16:24:50
Atunci spune si tu , vreau sa aflu doar pareri bune despre el:D , pentru ca deja suntem intelesi.
pupici :*, distractie cat mai mare iti doresc.
mersi la fel:)

danavasi
13.05.2010, 22:41:16
Dragele mele miresici, m-am gandit sa va dau o mana de ajutor.....Pana mi-am gasit formatia am cautat fffffff mult si am ascultat o groaza de interpreti si formatii din Oradea. M-am gandit sa vii scriu sa aveti de unde alege.Ordinea e aleatoare iar calitatile fiecaruia....le hotarati voi. Pupici
Simona Costin, AnaMaria Gal si Lucian Dragan, Cipri Negrut, Catalin de la Oradea, Adi Balint, Corina Szatmari si Zbiciu, Doru din Albesti, Kozakband, Adi Buxon, Adi Andrica, Cristi Mangra, Cristi Rada, Berkiband, Florin Boldis Band, Willy de la Oradea....pe youtube ii puteti asculta.

l_nicoleta
19.05.2010, 09:25:19
Buna fetelor,

Am fost la o nunta unde au cantat cei de la berkiband , si vreau sa va spun ca , cu toate ca sunt adepta de dj , dintre toate formatiile care le-am auzit pe la nunti cei de la berki mi-au placut cel mai mult. Nu auzi voci ragusite de manelisti , canta frumos , fac atmosfera , si pauzele sunt aproape inexistente.
Parerea mea este ca pentru cele care doriti formatii sa va axati pe formatii gen berki. Nu sunt o mare cunoscatoare de formatii si nici adepta formatiilor din acest motiv nici nu am retinut toate numele de formatii pe care le-am auzit si nu credeam ca voi scrie favorabil despre vreo formatie dar cei de la berki m-au impresionat in mod placut si am considerat ca merita sa va spun parerea mea.
Pot sa va spun deasemenea ca pretul a fost undeva pe la 2000 de euro.

V-am tzucat :*

griober
21.05.2010, 14:42:21
stiti cumva cu cat vine pt 2011 ghita munteanu?sau macar cu cat a venit anu asta.daca are cineva un nr de tel sa dau de el ar fi perfect...mersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

corinac
22.05.2010, 15:30:40
stiti cumva cu cat vine pt 2011 ghita munteanu?sau macar cu cat a venit anu asta.daca are cineva un nr de tel sa dau de el ar fi perfect...mersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

buna...te intereseaza ghita munteanu(solo) din satu mare sau munteanu care canta in oradea si sunt o formatie?

griober
22.05.2010, 22:53:53
buna...te intereseaza ghita munteanu(solo) din satu mare sau munteanu care canta in oradea si sunt o formatie?
ma intereseaza ghita munteanu care canta in oradea cu formatie...am inteles ca ii cam scump...nu stiu ce sa zic..poti sami dai cva detalii?sau un nr de telefon....daca poti sa imi spui pretul si o sa ma deie pe spate nu cred ca voi avea nevoie de nr lui de tel....:)ms pt ajutor

griober
27.05.2010, 19:24:22
ati auzit careva de fulger 2000 canta orian cu nevasta lui raluca...stiti cva de ei...canta si manele?:D

allexaa
29.05.2010, 13:17:01
Buna miresicilor,
Am si eu o intrebare pt cele care au fost la nunti cu formatii(si pt cele care au avut formatii la nunta lor)...considerati ca merita asa multi bani o formatie din aceasta?acopera toate cerintele mirilor si nuntasilor(din pct de vedere a repertoriului) si sunt capabili sa cante toata noaptea? sau pe langa ei ai nevoie si de un dj?
A 2 intrebare este daca stiti vreun dj bun si serios din oradea? si la ce pret sunt dj-ii?
Va multumesc

l_nicoleta
29.05.2010, 23:41:49
Buna miresicilor,
Am si eu o intrebare pt cele care au fost la nunti cu formatii(si pt cele care au avut formatii la nunta lor)...considerati ca merita asa multi bani o formatie din aceasta?acopera toate cerintele mirilor si nuntasilor(din pct de vedere a repertoriului) si sunt capabili sa cante toata noaptea? sau pe langa ei ai nevoie si de un dj?
A 2 intrebare este daca stiti vreun dj bun si serios din oradea? si la ce pret sunt dj-ii?
Va multumesc
Buna,
La prima ta intrebare pot sa iti raspund ca in cazul in care vrei formatie , sunt sigura ca au repertoriu diversificat , si de cantat nu cred ca se incumeta vreo formatie sa nu cante atata timp cat tine nunta (pauzele care le fac ar trebui sa fie clare) ,iar daca ai nevoie si de un dj-ei pe langa ei , atunci mai bine ramai doar la dj , iesi mai ieftin si asculti piesele originale .Referitor la meritul lor dpdv al banilor , asta chiar ca numai cineva cine a avut formatie poate sa iti spuna , putin mai sus mi-am spus parerea despre o formatie pe care am auzit-o la o nunta recenr si avand in vedere ca formatiile au preturi mari ,suma de 2000 de euro parea okay (fiind 5 persoane parca) insa trebuie sa iti si permiti acea suma .
2.Referitor la Dj-ei , pot sa iti recomand dj-ul care a fost la noi , pe Imi (si bun , si serios) ,nu stiu care sunt tarifele la dj-ei anul acesta , dar cu siguranta sunt mai ieftini decat formatiile , parca este un post cu preturile lor daca te uiti cu cateva pagini mai in urma.Anyway daca doresti pot sa iti trimit un pm cu numarul lui , noi am fost foarte multumiti de el , la fel si unde l-am mai recomandat.

ArianaLuvlee
30.05.2010, 01:06:17
Buna,
La prima ta intrebare pot sa iti raspund ca in cazul in care vrei formatie , sunt sigura ca au repertoriu diversificat , si de cantat nu cred ca se incumeta vreo formatie sa nu cante atata timp cat tine nunta (pauzele care le fac ar trebui sa fie clare) ,iar daca ai nevoie si de un dj-ei pe langa ei , atunci mai bine ramai doar la dj , iesi mai ieftin si asculti piesele originale .Referitor la meritul lor dpdv al banilor , asta chiar ca numai cineva cine a avut formatie poate sa iti spuna , putin mai sus mi-am spus parerea despre o formatie pe care am auzit-o la o nunta recenr si avand in vedere ca formatiile au preturi mari ,suma de 2000 de euro parea okay (fiind 5 persoane parca) insa trebuie sa iti si permiti acea suma .
2.Referitor la Dj-ei , pot sa iti recomand dj-ul care a fost la noi , pe Imi (si bun , si serios) ,nu stiu care sunt tarifele la dj-ei anul acesta , dar cu siguranta sunt mai ieftini decat formatiile , parca este un post cu preturile lor daca te uiti cu cateva pagini mai in urma.Anyway daca doresti pot sa iti trimit un pm cu numarul lui , noi am fost foarte multumiti de el , la fel si unde l-am mai recomandat.

dj bun ar mai fi mihai dacin,cred k a auzit toata lumea de el,e un tip serios si foarte de treaba,iar tariful este de 600 euro.noi pe el l-am ales si am stabilit k vrem o petrecere cu muzica anilor 70',80' si 90' si a fost foarte incantat de ideea noastra.....bineinteles k vor fi hit-uri bine-cunoscute de toate categoriile de varsta prezente la eveniment si mai ales k el stie sa ridice sala in picioare ne asteptam sa iasa o super petrecere.cine vrea info despre el pot trim pe pm.
vis-a-vis de tariful lui pot spune k este mai mare decat a celorlalti,dar am preferat sa dam un ban in plus mai ales k muzica e una dintre elementele cheie pt o petrecere reusita.noi nu ne-am gandit sa optam pt.o formatie in primul rand pt k cel care ne place noua e piky,care e mult prea scump(3000 de euro,la anul deja 3500),iar in al doilea rand pt.k in afara de el,chiar daca mai canta si alt gen in afara de manele,toate,dar absolut toate piesele suna tot a manea(maneaua este un gen care noua nu ne place absolut deloc si nici nu avem nici macar un invitat care sa il agreeze).
in rest dj gasesti intre 300euro si 600euro....eu zic k cei buni sunt intre 400 si 600.....

corinac
30.05.2010, 04:33:17
dj bun ar mai fi mihai dacin,cred k a auzit toata lumea de el,e un tip serios si foarte de treaba,iar tariful este de 600 euro.noi pe el l-am ales si am stabilit k vrem o petrecere cu muzica anilor 70',80' si 90' si a fost foarte incantat de ideea noastra.....bineinteles k vor fi hit-uri bine-cunoscute de toate categoriile de varsta prezente la eveniment si mai ales k el stie sa ridice sala in picioare ne asteptam sa iasa o super petrecere.cine vrea info despre el pot trim pe pm.
vis-a-vis de tariful lui pot spune k este mai mare decat a celorlalti,dar am preferat sa dam un ban in plus mai ales k muzica e una dintre elementele cheie pt o petrecere reusita.noi nu ne-am gandit sa optam pt.o formatie in primul rand pt k cel care ne place noua e piky,care e mult prea scump(3000 de euro,la anul deja 3500),iar in al doilea rand pt.k in afara de el,chiar daca mai canta si alt gen in afara de manele,toate,dar absolut toate piesele suna tot a manea(maneaua este un gen care noua nu ne place absolut deloc si nici nu avem nici macar un invitat care sa il agreeze).
in rest dj gasesti intre 300euro si 600euro....eu zic k cei buni sunt intre 400 si 600.....

noi am discutat cu Picky anul acesta si ne-a cerut pt anul viitor 2500 eur,noua nu ne-a pomenit de 3500 eur...

RALUK15
01.06.2010, 15:06:08
Noi am semnat anul trecut cu piky pt anul acesta contactul suma fiind de 2500 euro...cat este pt anul viitor nu stiu sa va spun

ArianaLuvlee
01.06.2010, 15:26:39
Noi am semnat anul trecut cu piky pt anul acesta contactul suma fiind de 2500 euro...cat este pt anul viitor nu stiu sa va spun
noi in februarie am vb cu el pt anul asta si ne-a spus k ar fi 3000euro dar nu mai avea nici o sambata libera si oricum mi se parea enorm si nu am fi dat atat doar pt muzica avand in vedere k avem maxim 140 invitati(real probabil 120).daca ai nunta cu vreo 300-350 de invitati sa zicem.....dar asa abia ne-am scoate banii pt muzica.nu speram sa ramanem cu ceva dupa nunta,dar nici nu vrem datorii........oricum cred k e singurul care cat de cat isi merita banii(e doar parerea mea,sa nu se supere celelalte fete pe mine).kand ma gandesc
k in urma cu 6 ani a fost la nunta fotografului nostru pt 500euro(vreo 17 mil la cursul euro de atunci)........mor de ciuda....ca de la an la an a crescut tariful cam cu 400euro....e ceva....

pau_i
01.06.2010, 16:24:40
Eu iti spun ce am vb cu el,acum daca m-a mintit pe mine atunci mint si eu,spun ce am discutat noi cu el,am mai discutat si eu si cu altii si la fel mi-au spus....poate ne spune si nou o miresica care a incheiat contract cu el ce pret i-a cerut...

salut! si mie mi-a cerut 2500 pt la anul in mai.. a spus ca vrea sa mai ia o solista in formatie si va scumpi.. dar daca incheiem contractul acum, ramane 2500 euro ... nu am mai auzit pe nimeni sa zica ca i-a luat 3000.. 3500...

ArianaLuvlee
05.06.2010, 00:32:52
salut miresici. pentru cele care inca sunteti in cautare de o trupa poate va ajut eu ......
si nu sunt scumpi la sora mea la nunta au luat 1500 de euro si canta toata noaptea
tocmai ce am vizionat si eu primele 30 de sec,sincer mie nu imi plac.....nu sunt pe gustul meu nici melodiile de acest gen:disgust:....imi spuneam doar parerea,sa nu va suparati pe mineo:-)....dar eu deja asa m-am saturat de sound-ul asta asa....de nunta....kand o sa se schimbe si la noi in tara acest stil manelo-lautaresco-depetrecere:-\.....
poate k visez eu la cai verzi pe pereti,dar sper sa prind ziua in care petrecerea nuntii sa fie ceva de bun-gust si rafinat....n-as vrea sa fie chiar ca si la americani cu muzica in surdina si numai valsuri,dar sa lipseasca tziganismele....manelele....si unele formatii care canta "muzica de petrecere"(manele deghizate in unele cazuri).
pentru Dumnezeu atata muzica buna cata s-a creat in secolul trecut....muzica pe care se poate dansa...muzica de calitate....anii 70'-80' sau chiar anii 90'\:D/...exista atatia artisti care au urmat niste scoli si au pregatire(unii poate au doar talent)......dar noi(noi,romanii in general) NU!!,noi ne incapatanam sa dam 1500-3000euro unor tzigani(in unele cazuri) sau unor persoane care tocmai ce si-au achizitionat un sintetizator,2 boxe si un microfon si au inceput sa cante:gen_02: si ei pe la nunti k doar se castiga bine..$-)...
acuma stiu k par don quijote......ma lupt cu morile de vant.....si pt.simplul fapt k mi-am spus parerea aici,stiu k nu se va schimba nimik......dar macar m-am descarcat.........
singurul care imi place din oradea sincer e picky..:A...m-a impresionat cand a cantat "what a wonderful world"-louis armstrong....si imi place faptul k nu canta toate piesele parca ar fi manele.
scuze daca am suparat pe cineva,dar asa mult mi-as dori sa se schimbe ceva in tzara asta........si stiu k sunt neputincioasa......asta parca ma enerveaza si mai tare.:-L.....

Dee_Me
05.06.2010, 08:37:12
tocmai ce am vizionat si eu primele 30 de sec,sincer mie nu imi plac.....nu sunt pe gustul meu nici melodiile de acest gen:disgust:....imi spuneam doar parerea,sa nu va suparati pe mineo:-)....dar eu deja asa m-am saturat de sound-ul asta asa....de nunta....kand o sa se schimbe si la noi in tara acest stil manelo-lautaresco-depetrecere:-\.....
poate k visez eu la cai verzi pe pereti,dar sper sa prind ziua in care petrecerea nuntii sa fie ceva de bun-gust si rafinat....n-as vrea sa fie chiar ca si la americani cu muzica in surdina si numai valsuri,dar sa lipseasca tziganismele....manelele....si unele formatii care canta "muzica de petrecere"(manele deghizate in unele cazuri).
pentru Dumnezeu atata muzica buna cata s-a creat in secolul trecut....muzica pe care se poate dansa...muzica de calitate....anii 70'-80' sau chiar anii 90'\:D/...exista atatia artisti care au urmat niste scoli si au pregatire(unii poate au doar talent)......dar noi(noi,romanii in general) NU!!,noi ne incapatanam sa dam 1500-3000euro unor tzigani(in unele cazuri) sau unor persoane care tocmai ce si-au achizitionat un sintetizator,2 boxe si un microfon si au inceput sa cante:gen_02: si ei pe la nunti k doar se castiga bine..$-)...
acuma stiu k par don quijote......ma lupt cu morile de vant.....si pt.simplul fapt k mi-am spus parerea aici,stiu k nu se va schimba nimik......dar macar m-am descarcat.........
singurul care imi place din oradea sincer e picky..:A...m-a impresionat cand a cantat "what a wonderful world"-louis armstrong....si imi place faptul k nu canta toate piesele parca ar fi manele.
scuze daca am suparat pe cineva,dar asa mult mi-as dori sa se schimbe ceva in tzara asta........si stiu k sunt neputincioasa......asta parca ma enerveaza si mai tare.:-L.....

Ai punctat foarte bine tot. De aceeasi parere sunt si eu. La fel ca si in cazul lui Picky, mai canta bine si Berki si Andrica. La cate nunti am participat, doar ei au facut atmosfera in asa fel ca sa ma simt bine atat eu cat si gasca mea. Ei sunt singurii care interpreteaza ireprosabil orice.

Dee_Me
05.06.2010, 09:46:04
Ideea e ca daca vrem calitate trebuie sa platim pentru asta. :( Decat sa dau 1500 euro pe lautarii de genu prefer dj; daca tot nu as putea sa-mi permit muzicieni adevarati.

l_nicoleta
07.06.2010, 09:38:22
Avand in vedere faptul ca eu sunt pentru dj , si nu prea imi plac formatiile datorita faptului ca auzi doar o singura voce o noapte intreaga , nu prea poti sa ai pretentii la un playlist foarte diversificat in special daca ai invitati din mai multe parti ale tarii , dar mai ales pentru faptul ca mai toate formatiile tind catre manele , i-am auzit recent si pe berki si mi-au palcut. E altceva fata de ce am auzit pana acuma la alte nunti cu formatie . O voce placuta si melodii placute , precum si atmosfera creata a fost foarte ok.Eu zic ca ai facut o alegere foarte buna daca ai dorit formatie si i-ai ales pe ei.

missy_L
07.06.2010, 21:02:40
Avand in vedere faptul ca eu sunt pentru dj , si nu prea imi plac formatiile datorita faptului ca auzi doar o singura voce o noapte intreaga , nu prea poti sa ai pretentii la un playlist foarte diversificat in special daca ai invitati din mai multe parti ale tarii , dar mai ales pentru faptul ca mai toate formatiile tind catre manele , i-am auzit recent si pe berki si mi-au palcut. E altceva fata de ce am auzit pana acuma la alte nunti cu formatie . O voce placuta si melodii placute , precum si atmosfera creata a fost foarte ok.Eu zic ca ai facut o alegere foarte buna daca ai dorit formatie si i-ai ales pe ei.
Multumesc! Tinand cont ca solistul a terminat conservatorul si are o voce foarte placuta, ca tipul de la chitara e specialist in muzica latino (gen pe care il ador) si faptul ca la noi la nunta nu se vor canta deloc manele, eu zic ca ei sunt cei mai potriviti pentru ceea ce ne dorim noi.\:D/

Dee_Me
07.06.2010, 21:45:54
Sa inteleg c-am tras lozul castigator cu Berki?;;)

Cu siguranta ai luat o decizie buna. Costa ei mult mult mult pentru buzunarul omului obisnuit, dar asta e.

miresuca2010
21.06.2010, 11:40:12
A avut cineva dintre voi pe Radu Gavris la nunta?
Mi l-a recomandat cineva, dar as vrea sa mai aud pareri si din alta parte.
Merita alegerea facuta sau nu?

missy_L
01.07.2010, 21:06:29
Cu siguranta ai luat o decizie buna. Costa ei mult mult mult pentru buzunarul omului obisnuit, dar asta e.
Dee, eu sunt un om cat se poate de obisnuit... cam asa arat: :) , dar consider ca merita sa fac un efort financiar pentru ca nunta mea sa fie deosebita si cu gust si invitatii mei sa se simta bine. Doar o data in viata ma marit ;-)

AnkBica
24.07.2010, 23:48:35
Buna tuturor, sunt noua pe forum, nu demult am inceput si noi cu planurile de nunta. Binenteles ca sunt foarte emotionata si ma gandesc la toate deodata vrand sa iasa toate bine, sa fie o nunta frumoasa unde sa se simta toata lumea bine. Sunt de parere ca muzica reprezinta o parte foarte importanta a nuntii. Am fost la nunti unde totul a fost superb dar muzica a stricat totul. De aceea imi fac griji. Am citit majoritatea post-urilor voastre. O sa incerc sa iau legatura cu unii dintre cei mentionati de voi pe aici. Totusi stau si oscilez intre formatie si dj. PArerea mea este ca da, o formatie cantand live face o mare diferenta si totusi toata noaptea sa auzi aceeasi voce parca e prea mult, pe de cealalta parte sunt atatea melodii mai vechi dar f frumoase pe care se poate dansa... si atunci ma gandeam...exista oare optiunea sa gasesc o formatie cu dj? Gen 2 in 1?:> Daca stie cineva detalii sau proprie experienta va rog foarte tare sa o impartasiti. Multumesc frumos.

Andra_Alexandra
28.07.2010, 23:59:44
Buna tuturor, sunt noua pe forum, nu demult am inceput si noi cu planurile de nunta. Binenteles ca sunt foarte emotionata si ma gandesc la toate deodata vrand sa iasa toate bine, sa fie o nunta frumoasa unde sa se simta toata lumea bine. Sunt de parere ca muzica reprezinta o parte foarte importanta a nuntii. Am fost la nunti unde totul a fost superb dar muzica a stricat totul. De aceea imi fac griji. Am citit majoritatea post-urilor voastre. O sa incerc sa iau legatura cu unii dintre cei mentionati de voi pe aici. Totusi stau si oscilez intre formatie si dj. PArerea mea este ca da, o formatie cantand live face o mare diferenta si totusi toata noaptea sa auzi aceeasi voce parca e prea mult, pe de cealalta parte sunt atatea melodii mai vechi dar f frumoase pe care se poate dansa... si atunci ma gandeam...exista oare optiunea sa gasesc o formatie cu dj? Gen 2 in 1?:> Daca stie cineva detalii sau proprie experienta va rog foarte tare sa o impartasiti. Multumesc frumos.

Pai ar trebui sa aiba formatia si un laptop :D adica eu asa stiu....sau cel putin la noi asa e..si asa le impaci pe amandoua

oana_me_87
30.07.2010, 16:21:35
salut fetelor. acum am terminat de citit toate mesajele din topic si mi-am facut o lista cu dj recomandati de voi :) puteti sa ma ajutati si pe mine cu nr de tel de la Mihai Dacin, Lulu Cremeneanu, Andrei Varga, Radu Gavris, Imi Volner si Sergiu? eventual printr-un pm...saptamana viitoare vreau si eu sa caut dj si strang cat mai multe informatii. multumesc mult :):*

griober
08.08.2010, 10:56:20
buna fetelor...eu am nunta anul viitor in septembrie...am dat avans la sala si acuma suntem in cautare de formatie pt nunta...am vrea ceva pana in 2000 de euro..dar care sa ne cante orice...am vb cu andrica care ne cere anu viitor 2300,am vb cu kozak band care canta la conti ne cer 2500..nu indraznesc sa il contactez pe picki sau cva de genu...va rog daca mai stiti cva de genu asta...nu mai stiu unde sa caut...am impresia ca daca mai aman decizia nu o sa am de unde alege...orice informatie este bine venita...msms

corinac
08.08.2010, 11:44:13
buna fetelor...eu am nunta anul viitor in septembrie...am dat avans la sala si acuma suntem in cautare de formatie pt nunta...am vrea ceva pana in 2000 de euro..dar care sa ne cante orice...am vb cu andrica care ne cere anu viitor 2300,am vb cu kozak band care canta la conti ne cer 2500..nu indraznesc sa il contactez pe picki sau cva de genu...va rog daca mai stiti cva de genu asta...nu mai stiu unde sa caut...am impresia ca daca mai aman decizia nu o sa am de unde alege...orice informatie este bine venita...msms

Vorbeste cu Diana Pantea eu nu am auzit-o cantand la nunti dar am auzit de la alte persoane ca face atmosfera si canta frumos,si am inteles ca merge pana in 2000 eur.Eu am auzit-o cantand anul acesta la targ la expomariaje Oradea.Daca vrei un nr de contact sa imi spui si am sa fac rost de nr ei.

l_nicoleta
08.08.2010, 13:17:12
Parerea mea este ca daca vrei o formatie , va trebui sa mai cresti limita de 2000 de euro. Am fost la o nunta in mai unde formatia a costat 90 de mil si intr-adevar au facut o atmosfera frumoasa (daca te uiti cu cateva pagini inainte o sa gasesti descrierea) , si cred ca pe 2011 cu siguranta pretul va fi mai mare.Nu am fost la foarte multe nunti cu formatii , insa la o parte din ele s-au cantat ori numai manele , ori numai populara ori se lalaia .Plus ca pe langa pretul cerut trebuie sa calculezi meniul pentru fiecare persoana din grup.La ultima nunta erau vreo 7-8.
In consecinta eu zic ca daca doresti sa ai neaparat formatie sa nu te uiti la bani deoarece vocea , ritmul si stilul conteaza foarte mult si daca nu au capacitatea de combinatie o parte din nuntasi nu vor fi multumiti (am fost la o nunta unde nu am dansat decat foarte putin si atunci din respect pentru miri ,pentru ca muzica era oribila).
Bafta

deliapanda
08.08.2010, 13:43:58
salut fetelor. acum am terminat de citit toate mesajele din topic si mi-am facut o lista cu dj recomandati de voi :) puteti sa ma ajutati si pe mine cu nr de tel de la Mihai Dacin, Lulu Cremeneanu, Andrei Varga, Radu Gavris, Imi Volner si Sergiu? eventual printr-un pm...saptamana viitoare vreau si eu sa caut dj si strang cat mai multe informatii. multumesc mult :):*

Buna Oana,
Noi am luat legatura cu DJ Lulu, insa ne-a spus ca acesta e ultimul lui an de DJ in Romania, deoarece la sfarsitul anului se muta definitiv din tara. Si noi am fost dezamagiti, si cautam in continuare un dj bun.
As vrea si eu nr lui Mihai Dacin si niste pareri de la cineva care a fost la nunta unde a fost el dj.
Spor la pregatiri!

deliapanda
08.08.2010, 13:47:43

Buna Ariana!
Te-as ruga daca se poate sa imi dai si mie nr lui Mihai Dacin si asa vrea sa imi spui si impresiile dupa nunta.
Spor cu ultimele pregatiri!

aandradaa
08.08.2010, 17:47:54
Vorbeste cu Diana Pantea eu nu am auzit-o cantand la nunti dar am auzit de la alte persoane ca face atmosfera si canta frumos,si am inteles ca merge pana in 2000 eur.Eu am auzit-o cantand anul acesta la targ la expomariaje Oradea.Daca vrei un nr de contact sa imi spui si am sa fac rost de nr ei.

Diana vine si la mine la nunta, insa ar trebui sa se intereseze pt anul viitor pt ca stiu ca vor pleca din tara, nu stiu cand insa..

andreeam22
13.08.2010, 16:28:24
Buna fetelor,

Sunt din Timisoara, dar probabil ca vom facem nunta la Oradea (Prietenul meu este de aici). Este foarte confuza toata situatia pentru mine. Nu am fost la nici o nunta in Oradea, nu am prieteni care sa fi facut nunta pe aici... ma puteti ajuta cu recomandari de DJ pentru nunta?

Multumesc,
Andreea

ArianaLuvlee
13.08.2010, 22:54:10
Buna Ariana!
Te-as ruga daca se poate sa imi dai si mie nr lui Mihai Dacin si asa vrea sa imi spui si impresiile dupa nunta.
Spor cu ultimele pregatiri!

ai reusit sa vb.cu mihai?sapt viitoare il sun si sper sa ne vedem sa stabilim playlist-ul!daca nu ai vb inca cu el il pot intreba care sunt planurile lui pt. anul viitor!

griober
14.08.2010, 08:55:12
u o sa ai dj sau formatie?

corin
02.09.2010, 20:24:24
Despre dj CIPRI nostru numai de bine, atmosfera super, asa sa va imaginati ca tortul nostru era taiat de 2 ore si inca nici un invitat nu se gandea sa plece, eu am dansat 6 ore cu pauze cat sa beau un pahar de apa, ne-a pregatit o gramada de surprize care au facut deliciul publicului, asa ca il recomand din tot sufletul:x face parte dintr-o echipa completa filmare, foto, muzica ,totul informativ vorbind pe noi ne-a costat 2800 lei, eu cred ca a meritat! avantajul unui dj este ca indiferent de pubilic nu va canta fals, nu va aduna fara numar bani din dedicatii, si va fi atent la preferintele publicului, pentru ca vreti sa credeti sau nu voi dati o petrecere pentru invitati care trebuie sa multumeasca cat mai multi invitati, asa ca fiti gazde inteligente si faceti alegerea care vi-se potriveste. mult succes viitorilor miri, casa de piatra pentru cei care ati trait cea mai magica zi din viata voastra!

ArianaLuvlee
06.09.2010, 23:30:27
Petrecerea a fost de exceptie,s-a dansat mult,ringul a fost mai tot timpul plin si cred lumea s-a simtit bine.Eu m-am distrat foarte bine si am avut intr-adevar muzica pe care mi-am dorit-o,mihai a avut grija ca totul sa fie super si a reusit sa faca un program muzical pe gustul tuturor,cel putin asa mi-au spus majoritatea invitatilor.il recomand cu caldura si am aflat ca face si anul viitor nunti:D

v3ronicas
08.09.2010, 22:29:42
Buna fetelor si eu sunt noua pe acest forum...in legatura cu muzica noi avem atat lautari cat si dj....acum nu stiu ce o sa iasa dar sper sa iasa totul bine...voi ce parere aveti?recunosc,am unele emotii privind muzica....dj va fi andrei varga....iar formatia va fi cea a lui lucian berdea....pupici si spor la pregatiri:*
si la mine la nunta a cantat tot lucian berdea dar mi`au facut o surpriza si mi l`au adus si pe strugurel care canta mult mai fain... nu stiu cu cine ai vorbit dintre ei dar daca e cumva si Mishu pe acolo sa ii spui sa nu o aduca si pe tipa aia care canta populara pt ca e HORROR! habar nu are sa cante dar ei o iau cu ei ca sa "invete" si ea :P... dupa nunta am avut banchetul si la banchet a cantat Piky... deci la botez la bebe cred ca o sa il chem pe el pt ca el chiar canta toate genurile de muzica fara sa fie nevoie si de DJ

Dee_Me
09.09.2010, 14:11:14
si la mine la nunta a cantat tot lucian berdea dar mi`au facut o surpriza si mi l`au adus si pe strugurel care canta mult mai fain... nu stiu cu cine ai vorbit dintre ei dar daca e cumva si Mishu pe acolo sa ii spui sa nu o aduca si pe tipa aia care canta populara pt ca e HORROR! habar nu are sa cante dar ei o iau cu ei ca sa "invete" si ea :P... dupa nunta am avut banchetul si la banchet a cantat Piky... deci la botez la bebe cred ca o sa il chem pe el pt ca el chiar canta toate genurile de muzica fara sa fie nevoie si de DJ

Dar Piky si la un botez ia cat ia la o nunta? 2500 - 2800 de euro? Chiar is curioasa ! :)

v3ronicas
11.09.2010, 10:32:12
nu stiu cat ia sincer ca nu am vb cu el inca... dar noua ne`a placut mult cum a cantat la banchet la noi... si sincer acuma nu cred sa ia chiar atat pt ca din cate am inteles la banchet a venit pt o suma sub 1000 de euro si a cantat pana pe la 6 dimineata

bridezzilla
11.09.2010, 12:09:14
noi am mers sa vb si cu piky dar nu mai avea liber nici o sambata anul viitor si am intrebat asa orientativ el cat cerea... zicea ca 2000 euro, eu muzica am luat-o cu 2500 euro , daca era liber il luam pe el si ramaneam cu 500 euro in buzunar:D

Dee_Me
11.09.2010, 12:57:24
noi am mers sa vb si cu piky dar nu mai avea liber nici o sambata anul viitor si am intrebat asa orientativ el cat cerea... zicea ca 2000 euro, eu muzica am luat-o cu 2500 euro , daca era liber il luam pe el si ramaneam cu 500 euro in buzunar:D

Probabil Piky cere 2000 pentru alte zile decat sambata. Ca altfel nu inteleg de ce la altii cere 2800!
Ce formatie chemi pana la urma? 2500 de euro e mult, inseamna ca ai buget mare pentru nunta, esti o norocoasa!

corinac
11.09.2010, 15:17:44

eu am vb cu picky pt anul viitor si mi-a cerut 2500 eur,din care 500 eur avans cand semnezi comtractul...

corin
12.09.2010, 18:28:28
Nu vreau sa va supar dar Un mic calcul matematic - platiti 2500 euro pentru o formatie plus celelalte costuri veti ajunge la cel putin 100 euro cost per invitat, cati credeti ca dintre invitatii vor pune 100 euro per persoana? Imi pare rau dar eu sunt mai pragmatica, dar daca plateste tata? Nu era mai bine sa va dea banii astia ca dar de nunta la inceput de drum, si cum am mai spus, eu sunt de parere ca un dj bun(pupici pentru al nostru) stie sa faca atmosfera si iti va oferi absolut orice gen de muzica vrei si vei avea o economie de 2000 euro pentru ceva dragut pentru voi.
Intamplare nefericita, am fost noi la o nunta unde formatia ne-a facut pe 70 % din invitati sa plecam inainte de tort, tot alesi de parinti, oricum iti tin pumni si iti doresc din tot sufletul sa ai parte de o nunta de vis, succes la alegeri inteligente.

bridezzilla
13.09.2010, 16:54:51
da corin, inteleg ce ai vrut sa zici, dar taica-meu s-a incapatanat cu formatia asta ca din partea lui sunt invitatii si la aia le place muzica dinasta.... ce sa fac ca risc sa raman fara invitati daca nu vreau respectiva formatie, si am facut calcul si iese undeva la 50 euro per persoana :D dupa nunta imi mai da cateva mii de euro cadou, ca el vroia sa plateasca nunta, dar viitorii mei socri nu au avut posibilitatea asa ca dupa nunta mie imi da banii si astia 2500 sunt cadou de la el formatia, la care bineinteles i-am zis sa nu imi cante toata noaptea muzica populara ca ma iau si plec de la nunta ca nu suport populara, si le-am zis la aia din formatie sa imi aduca laptp si sa imi puna melodiile care le vreau eu la banii astia :D acum om vedea ce va fi pana anul viitor, sanatosi sa fim , restul nu conteaza :P

v3ronicas
14.09.2010, 15:44:59
Vero' ai fost multumita de prestatia lui lucian?s-au distrat invitati?multumesc si pupici:*
sincer ringul de dans a fost plin tot timpul... pe la 7 dimineata am plecat acasa eu si mirele ca nu mai puteam deja dar au mai ramas din invitati si ei cantau in continuare... mama e pocaita si spre ora 9 dimineata au inceput sa ii cante ei muzica crestina... singurul lucru ce m`a deranjat a fost ca au adus`o pe tipa aia care canta populara dar le`am zis dupa a 2`a melodie sa nu o mai vad pe scena ca nush c fac... canta fals... noua ne`au cerut 1700 euro si a venit si strugurel cu ei desi cu el vorbisem inainte sa vb cu lucian dar nu prea mi`a convenit pretul... si apropo de cheltuieli... noi am cheltuit putin pt ca am angajat bucatar si am iesit undeva la vreo 40ron/meniu dar in rest nu ne`am abtinut de la nimic si am ramas cu aproximativ 14000 euro dupa plata cheltuielilor... asta la 250 invitati... cei mai multi bani se pierd la mancare si sincer un meniu nu are cum sa ajunga sumele exorbitante care le cer cei de la restaurante... cumnatul meu a facut nunta la un restaurant unde a platit 135ron pe meniu iar in cursul saptamanii aceasi mancare o mananci cu 10ron meniul...so...

RALUK15
14.09.2010, 21:02:49
Noi l-am avut pe piky...atmosfera pe care a facut-o a tinut lumea pe ringul de dans pana dimineata...isi merita toti banii...k sa dau un rasp fetelor care au intrebat pretul anul acesta 2500euro...

v3ronicas
14.09.2010, 22:34:44
preturile si le cam schimba si ei cum au chef... eu cand am semnat contract cu ai mei am vazut alte contracte pe anul asta cu preturi mult mai mici decat mi`au cerut mie... desi unul din formatie e "prieten" cu noi si a zis ca ne face pret mai bun s`au dat de gol cu contractele celelalte pe care le`au adus impreuna cu al nostru... a fost si vina sotului meu pt k el a zis ca nu`l intere cat costa numa sa cante ca lumea si nah... tziganul e tot tzigan... altii au mai lasat din preturi pt ca e criza, altii isi fac preturile in functie de luna in care e nunta... in mai e mai ieftin decat in august spre exemplu... altii tin cont de locatia in care se tine nunta... ca nah... daca ai bani de restaurante scumpe se gandesc ca ai bani si pt ei... acuma vedeti si voi ca niciunul nu iti taie chitanta asa ca isi permit sa ceara cat vor....

bridezzilla
16.09.2010, 04:13:12
vero cum se numea solista de muzica populara de care ziceai ca nu canta bine? ca si la nunta mea va fi o solista si sper ca nu e despre ea vba :))

aliss_maya
20.09.2010, 14:27:37
S-a terminat si nunta, si honeymoon-ul, totul a fost bine si frumos, si vreau sa va recomand pe Andrei Varga, un DJ de exceptie. Inca de la prima intalnire a inceput sa ne cunoasca, si sa ne ghiceasca stilul, si a inceput sa ne prezinte melodii potrivite gusturilor noastre si invitatilor nostri pentru fiecare moment al nuntii (intrare, mancare, dansat, tort, dupa tort etc.)

Cand am fost impreuna cu Andrei la sala de nunta, a fost foarte atent unde sa plaseze boxele, astfel incat sa fie muzica suficient de tare pe ringul de dans, iar in zona meselor sa fie mai incet, ceea ce pentru mine era extrem de important ca oamenii sa se poata intelege la mese, sa nu trebuiasca sa strige unul la altul.

Iar in timpul nuntii s-a dansat non stop, de la dansul mirilor pana dimineata cand am plecat acasa \:D/\:D/\:D/<:-P
A pus muzica pentru toata lumea, si pentru tineri, si pentru parinti, si pentru cei cu muzica populara, dar foarte important! fara sa incalce ceea ce discutasem anterior despre preferintele noastre muzicale (to be honest, destul de stricte #-o;))\:D/).

Mi-a placut foarte mult ca nu a acceptat "dedicatii" de la invitati, adica sa mearga fiecare invitat la Andrei, si sa il roage sa puna melodia cutare sau cutare. La fiecare i-a spus sa mearga la mireasa sau la mire, si doar unul din noi poate sa ii spuna dj-ului ce melodie sa puna. Daca ar fi acceptat asa ceva, s-ar fi facut un talmes balmes ingrozitor, si toata continuitatea nuntii s-ar fi stricat.

Andrei Varga lucreaza in radio de multisor, si face nunti de vreo 15 ani:) experienta si-a zis cuvantul, s-a descurcat de exceptie.

coritz
23.09.2010, 15:25:38
a trecut si nunta mea frumoasa, iar singura persoana care era pe langa nunta a fost dj-ul.
eu am facut nunta la continental, asa ca dj-ul era cel de acolo.toti de la conti ziceau ca pune muzica buna si bla bla. el de asemenea,"nu fac eu contract, daca sunt angajat aici inseamna ca sunt de incredere si stiu eu ce fac". bun...
era foarte de treaba si intelegator pana in ziua nuntii...cand, la inceput, vorbea dupa fiecare melodie"dedicatie de la miri.." si se strica tot ritmul...timp de cateva secunde cand toti stateam aiurea. dupa vreo 2 ore am mers si i-am spus frumos ca il rog sa nu mai vorbeasca dupa fiecare melodie( ca si cum el nu era angajat de mine) si el a zis ca e mai bine sa vorbeasca...vai de mine..el trebuia sa stie cum merge treaba. si tot a vorbit.
m-am strofocat si i-am dat peste 200 melodii...din care el n-a pus nicicuna, si la telefon a zis cu nesimtire ca le-a pus. el punea cate o jumatate de ora acelasi stil, pana se plictiseaun toti. de exemplu, i-am spus o data sa puna nush ce muzica si el a zis ca muzica e pregatita pana mai tarziu...wtf..L-) poi el pentru ce statea acolo? ca asa mi-o puteam pune si eu.
in fine, astea sunt detalii care pe mine m-au stresat putin, dar cei din exterior nu prea le-au observat. a dansat lumea, dar mai incapea. asta inseamna un dj de 2 lei, dar cu pretentii mari.

l_nicoleta
24.09.2010, 10:21:46
a trecut si nunta mea frumoasa, iar singura persoana care era pe langa nunta a fost dj-ul.
eu am facut nunta la continental, asa ca dj-ul era cel de acolo.toti de la conti ziceau ca pune muzica buna si bla bla. el de asemenea,"nu fac eu contract, daca sunt angajat aici inseamna ca sunt de incredere si stiu eu ce fac". bun...
era foarte de treaba si intelegator pana in ziua nuntii...cand, la inceput, vorbea dupa fiecare melodie"dedicatie de la miri.." si se strica tot ritmul...timp de cateva secunde cand toti stateam aiurea. dupa vreo 2 ore am mers si i-am spus frumos ca il rog sa nu mai vorbeasca dupa fiecare melodie( ca si cum el nu era angajat de mine) si el a zis ca e mai bine sa vorbeasca...vai de mine..el trebuia sa stie cum merge treaba. si tot a vorbit.
m-am strofocat si i-am dat peste 200 melodii...din care el n-a pus nicicuna, si la telefon a zis cu nesimtire ca le-a pus. el punea cate o jumatate de ora acelasi stil, pana se plictiseaun toti. de exemplu, i-am spus o data sa puna nush ce muzica si el a zis ca muzica e pregatita pana mai tarziu...wtf..L-) poi el pentru ce statea acolo? ca asa mi-o puteam pune si eu.
in fine, astea sunt detalii care pe mine m-au stresat putin, dar cei din exterior nu prea le-au observat. a dansat lumea, dar mai incapea. asta inseamna un dj de 2 lei, dar cu pretentii mari.
in primul rand Casa de piatra !
ma minunez si eu de ceea ce scrii aici. cat de nes… pot fi unii !
Eventual poti sa zici multam si la cine ti l-a recomandat. tottusi ma mir ca a iesit prost fiindca probleme am vazut pe aici doar la formatii, la dj aproape deloc . E nasol ca daca v-ati intalnit si inainte , v-ati inteles si nu s-a tinut de ceea ce ati vorbit .Probabil e o persoana pe care nu-l intereseaza altceva decat sa ia banul.Oricum important este ca invitatii n-au observat. totusi cu cat l-ai platit pe asta ? in viata mea n-am auzit dj asa ... uai ca nu ma pot exprima pe deplin da intlegi ce vreau sa zic :) sunt tare curioasa cat a cerut. eu cred ca as fi avut un scandal cu el :)

l_nicoleta
24.09.2010, 10:33:47
S-a terminat si nunta, si honeymoon-ul, totul a fost bine si frumos, si vreau sa va recomand pe Andrei Varga, un DJ de exceptie. Inca de la prima intalnire a inceput sa ne cunoasca, si sa ne ghiceasca stilul, si a inceput sa ne prezinte melodii potrivite gusturilor noastre si invitatilor nostri pentru fiecare moment al nuntii (intrare, mancare, dansat, tort, dupa tort etc.)

Cand am fost impreuna cu Andrei la sala de nunta, a fost foarte atent unde sa plaseze boxele, astfel incat sa fie muzica suficient de tare pe ringul de dans, iar in zona meselor sa fie mai incet, ceea ce pentru mine era extrem de important ca oamenii sa se poata intelege la mese, sa nu trebuiasca sa strige unul la altul.

Iar in timpul nuntii s-a dansat non stop, de la dansul mirilor pana dimineata cand am plecat acasa \:D/\:D/\:D/<:-P
A pus muzica pentru toata lumea, si pentru tineri, si pentru parinti, si pentru cei cu muzica populara, dar foarte important! fara sa incalce ceea ce discutasem anterior despre preferintele noastre muzicale (to be honest, destul de stricte #-o;))\:D/).

Mi-a placut foarte mult ca nu a acceptat "dedicatii" de la invitati, adica sa mearga fiecare invitat la Andrei, si sa il roage sa puna melodia cutare sau cutare. La fiecare i-a spus sa mearga la mireasa sau la mire, si doar unul din noi poate sa ii spuna dj-ului ce melodie sa puna. Daca ar fi acceptat asa ceva, s-ar fi facut un talmes balmes ingrozitor, si toata continuitatea nuntii s-ar fi stricat.

Andrei Varga lucreaza in radio de multisor, si face nunti de vreo 15 ani:) experienta si-a zis cuvantul, s-a descurcat de exceptie.
Asa DA ! Felicitari pentru reusita!si ma bucur ca a iesit asa cum ai vrut , si alegerea facuta de tine a fost cea buna . si noua ne-a fost putin frica la nunta noastra de dj insa si la noi recomandarea a fost ok. dar se pare ca sunt si recomandari gresite... cum a patit corin :(

coritz
24.09.2010, 15:28:28
in primul rand Casa de piatra !
ma minunez si eu de ceea ce scrii aici. cat de nes… pot fi unii !
Eventual poti sa zici multam si la cine ti l-a recomandat. tottusi ma mir ca a iesit prost fiindca probleme am vazut pe aici doar la formatii, la dj aproape deloc . E nasol ca daca v-ati intalnit si inainte , v-ati inteles si nu s-a tinut de ceea ce ati vorbit .Probabil e o persoana pe care nu-l intereseaza altceva decat sa ia banul.Oricum important este ca invitatii n-au observat. totusi cu cat l-ai platit pe asta ? in viata mea n-am auzit dj asa ... uai ca nu ma pot exprima pe deplin da intlegi ce vreau sa zic :) sunt tare curioasa cat a cerut. eu cred ca as fi avut un scandal cu el :)

multumesc mult! asa m-am gandit si eu, ca la dj nu are ce sa iasa prost, dar depinde cat se strofoaca si el.ne-am intalnit de 2 ori inainte.350 de euro parca. da oricum dimineatza a mers si a cerut banii parintilor mei, nu mie(ca stia ca eu sunt nemultumita)... si apoi a disparut, n-am mai dat ochii cu ei. eu nu cred ca ii dadeam toti banii. nu-mi place sa ma tziganesc, dar ce faceam cu el atunci...acum nu mai vreau nici sa-l vad.

Paula06
25.09.2010, 00:14:38

Lasa Cori, ca nunta ta a fost frumoasa... <:-PNoi ne-am distrat oricum! si tu ai fost superba, da ti-am mai spus asta!
In privinta dj-ului, da, a fost tare marlan...

coritz
28.09.2010, 21:13:26
:D da, vreau si eu sa zic sa nu se mai arda si altii ca mine..ca dj-ul de la continental e un om care ia bani degeaba. si fara bun simtz.

AnkBica
29.09.2010, 13:50:15
Buna fetelor...va intreb si eu care ce stiti sau daca ati auzit ceva impresii de Costi Bulzan? Stiu ca este DJ, a lucrat mult timp la radio si are o firma showimpress...din cate am inteles are mai multi angajati....Eu am discutat cu el insa pana mi-am gasit eu sala el s-a ocupat pentru data nuntii mele...merge la alta nunta...si probabil ca o sa iau un baiat de la el de la firma...Urmeaza sa ma intalnesc cu ei si ma bate gandul sa semnez contractul. Daca are cineva ceva pareri? sfaturi? multumesc^:)^

dramatzica
30.09.2010, 23:09:21
FEteleor...unde-s miresicile din ORadea? Bihor? unde-ati disparut toate...chiar nimeni nu stie sa ma ajute cu nici un sfat legat de ce am intrebat mai sus?? V-am pupat si spor la pregatiri MIRESICI!
Eu una nu am auzit de el... Dar alt Dj nu vrei?

Dee_Me
01.10.2010, 01:17:18
Buna fetelor...va intreb si eu care ce stiti sau daca ati auzit ceva impresii de Costi Bulzan? Stiu ca este DJ, a lucrat mult timp la radio si are o firma showimpress...din cate am inteles are mai multi angajati....Eu am discutat cu el insa pana mi-am gasit eu sala el s-a ocupat pentru data nuntii mele...merge la alta nunta...si probabil ca o sa iau un baiat de la el de la firma...Urmeaza sa ma intalnesc cu ei si ma bate gandul sa semnez contractul. Daca are cineva ceva pareri? sfaturi? multumesc^:)^

Am participat la o nunta unde a fost chiar el dj. Mi-a placut mult. Nu stiu insa ce sa zic de oamenii cu care lucreaza. Aici e riscant dupa parerea mea. Poate ar fi bine sa gasesti un dj care sa vina el insusi la nunta, nu sa trimita pe careva despre care tu nu cunosti mare lucru. Parerea mea e ca trebuie sa te intelegi in primul si in primul rand cu persoana in sine, apoi sa il alegi pentru calitatile lui.

l_nicoleta
01.10.2010, 09:40:01
Sunt si eu de acord cu Dee , trebuie sa te intalnesti cu cel care va fi prezent la nunta , cu el sa va stabiliti toate detaliile. Banuiesc ca daca ti-l recomanda cel pe care l-ai vrut dj , trebuie sa fie si el bun , probabil mai fac si ei schimburi de nunti in functie de cum sunt ocupati si nu cred ca isi pune nimeni obrazul pentru cineva nepregatit, dar in acelasi timp am vazut pe forum (nu mai stiu exact cu cat timp in urma ) un caz in care trebuia sa vina un dj cu care s-a inteles o mireasa si a venit o alta persoana care facut nunta varza fiindca nu se pricepea (sau nu si-a dat interesul).
In concluzie, trebuie sa discuti cu cel care va fi la tine la nunta si apoi te hotarasti daca vrei sau nu sa vina respectivul.
Iar in legatura cu semnarea contractului nu stiu ce sa zic fiindca noi nu am semnat nici un contract , am mers pe incredere si n-au fost probleme .
Deci n-am disparut toate ;)) , doar ca nu cunosteam pe dj-ul de care ne-ai scris.
Spor la pregatiri\:D/