PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Bihor

Pagini : [1] 2 3

carmia
04.12.2006, 19:01:43
Buna fetelor! Ma numesc Carmen si sunt din Oradea , de cateva luni caut disperata formatie de nunta , nunta va avea loc in 2 iunie 2007 si nu gasesc nimic care sa imi placa. Formatiile de care am auzit ca ar canta cat de cat bine erau toate ocupate. Daca ma poate ajuta careva dintre voi cu niste sugestii............ Multumesc!

MIA2005
08.12.2006, 11:08:45
La Noi La Nunta A Cantat Lucian Seres,mie Imi Place Foarte Mult.:)>-

Karinna
04.01.2007, 17:36:28
Buna fetelor! Ma numesc Carmen si sunt din Oradea , de cateva luni caut disperata formatie de nunta , nunta va avea loc in 2 iunie 2007 si nu gasesc nimic care sa imi placa. Formatiile de care am auzit ca ar canta cat de cat bine erau toate ocupate. Daca ma poate ajuta careva dintre voi cu niste sugestii............ Multumesc!
Buna,
Am intelesc ca iti cauti formatie, eu iti pot recomanda formatia "OPREA"
Te pup

carla_hermina
10.01.2007, 10:37:03
Buna, fetelor, am si eu o rugaminte la voi, ma puteti ajuta cu ceva detalii despre cantaretii daniela si adi vasiu? Ma interesez pt o prietena care face anul viitor nunta in oradea, noi stam in timisoara. Mersi mult pt orice informatie data aici sau pe MP. V-am pupat!!!!!

bambolyna
10.02.2007, 22:45:55
Nu e obligatoriu sa ai o formatie la nunta. depinde de ce tip de nunta vrei sa ai. De exemplu eu i-mi voi face un DVD cu toate cantecele care imi plac si voi aduce un compiuter la nunta ia cineva va sta si va alege piesele ca un dj (poate il rog pe fratele meu).

Karinna
12.02.2007, 21:28:27
Si eu sunt de ceeasi parere, nu-i neaparat necesar sa ai formatie ca sa iti reuseasca o nunta. Daca ai neamuri in diferite zone ale tarii, formatia stie sa cante muzica din zonele respective?
Eu mi-am ales un DJ de la Radio Transilvania, mi-a placut de tip foarte mult, stie sa se orienteze pe ce muzica se simt bine invitaii si ii si un animator bun.

didur
24.02.2007, 06:15:20
La noi la nunta va canta Piki (asta ii e porecla). A cantat si la nuntile catorva prieteni si toti au fost multumiti si l-au recomandat. Am vazut dvd-ul de la una dintre nuntile de care va spun, si atmosfera era super... canta de toate, de la 'Menaito' la 'Drumurile noastre' la 'Gasca mea' si asa mai departe... Noua ne-a placut f. mult. Mai stiu pe cineva care va avea la nunta formatia de la teresa Ami din Felix. Dar nu i-am auzit cantand, deci nu pot sa va spun mai multe.Spor la pregatiri tuturor!

Karinna
01.03.2007, 14:17:36
La noi la nunta va canta Piki (asta ii e porecla). A cantat si la nuntile catorva prieteni si toti au fost multumiti si l-au recomandat. Am vazut dvd-ul de la una dintre nuntile de care va spun, si atmosfera era super... canta de toate, de la 'Menaito' la 'Drumurile noastre' la 'Gasca mea' si asa mai departe... Noua ne-a placut f. mult. Mai stiu pe cineva care va avea la nunta formatia de la teresa Ami din Felix. Dar nu i-am auzit cantand, deci nu pot sa va spun mai multe.Spor la pregatiri tuturor!
Ceau,
Nu vreau sa te dezamagesc, Piki nu canta ca si la inceput.
La inceput mi-a placut foarte mult (la nunta la cumnata mea a cantat acum 2 ani) pana anul trecut cand am fost la o nunta si nu mi-a venit sa cred, nu era acel om de care mi-a placut atat de mult cum canta, parca s-a prostit. Acelasi lucru mi-au zis si niste prieteni care au vrut sa-l cheme la nunta lor.
Eu te sfatuiesc sa te mai gandesti.
Si eu am vrut sa-l chem, pana cand am ajuns la acea nunta, nici nu-ti dai seama cat de dezamagita am fost. Nici acum nu-mi vine sa cred cat de mult sa schimbat (nu in bine). L-am intrebat si pe cameramanul meu ce parere are despre el si mi-a zis "nu-i ceea cea fost".
Acum decizia ii de partea ta.
Te pup.
PA

andor_calina
02.03.2007, 08:02:29
Buna Miresicilor
La mine la nunta canta Lulu cu Razvan. Canta la Manas in Oradea si imi place mult cum canta. Mergeti si ascultati si vedeti.

pusa_dora
03.03.2007, 22:44:01
Ceau fetele,
Si noi am vrut sa-l chemam pe PIKI, am fost la el la scorilo si l-am ascultat, noi am fost destul de multumiti de el pana cand niste prieteni ni i-a recomandat pe baietii de la termal, pe solist il cheama Adi Andrica, a cantat mai demult cu Piki. si in concluzie ne-am hotarat sa ii chemam pe ei. asa ca ei ne vor canta la nunta dar suntem f multumiti de ei, am fost si i-am ascultat de 2 ori, canta absolut orice. mai avem inca 2 cupluri cunoscute care fac in fata noastra nunta si si ei i-au chemat tot pe ei. am auzit ca fac atmosfera faina.
va pup. pa

didur
04.03.2007, 05:17:48
Ceau,
La inceput mi-a placut foarte mult (la nunta la cumnata mea a cantat acum 2 ani) pana anul trecut cand am fost la o nunta si nu mi-a venit sa cred, nu era acel om de care mi-a placut atat de mult cum canta, parca s-a prostit. Acelasi lucru mi-au zis si niste prieteni care au vrut sa-l cheme la nunta lor.
Si eu am vrut sa-l chem, pana cand am ajuns la acea nunta, nici nu-ti dai seama cat de dezamagita am fost. Nici acum nu-mi vine sa cred cat de mult sa schimbat (nu in bine). L-am intrebat si pe cameramanul meu ce parere are despre el si mi-a zis "nu-i ceea cea fost".
Te pup.
PA

Ceau :)
hmm... nu stiu ce sa zic, noi in toamna l-am auzit ultima data, iar logodnicul meu si in Scorillo de curand. Acuma ma gandesc ca depinde si de oameni, daca are cu cine face atmosfera... Oricum merci de sfat, o sa ne mai interesam. Mai stim si pe altii care-l cheama si au nunta inaintea noastra deci avem surse sigure.
Te pup, pa pa.

baxxter
16.06.2007, 09:38:48
salutare!
care credeti voi ce care ati facut nunta sau care veti face ca este cel mai bun DJ din oras?

mersi

pa
:)>-

teodora_buciu
25.06.2007, 13:17:55
Legat de formatii pentru nunta ..eu l-am avut la nunta pe Vily..a cantat el in Seven ..acum canta in Art parca..Deci a facut formatia asta o atmosfera:> ..incredibil..a cantat de toate..nu doar manele cum fac unii..TOTI de la nunta i-au laudat pe baieti..acum legat de bani au costat ceva dar a meritat fiecare banutz..daca ar fi sa o iau de la inceput cu siguranta ca tot pe ei i-as alege..si daca Doamne- Doamne ne da [-o< un bebelus la botez tot pe ei ii chemam :-p ..Pt cine e interesat pm :*

zizitop
06.07.2007, 09:41:21
Lulu Cremeneanu
Face atmosfera faina;-)

ialina29
17.07.2007, 15:51:03
Buna ziua!

Am nunta in septembrie si vreau sa urmez niste cursuri de dans in Oradea. Am cautat pe net ,dar ce am gasit ori nu raspund ori sunt in concediu ...ori ,in particular te costa 35 lei/ h ceea ce mi se pare exagerat. Puteti sa imi recomandati ceva?
Va multumesc, anticipat!

Sxy_seniorita
18.07.2007, 18:14:49
Legat de formatii pentru nunta ..eu l-am avut la nunta pe Vily..a cantat el in Seven ..acum canta in Art parca..Deci a facut formatia asta o atmosfera:> ..incredibil..a cantat de toate..nu doar manele cum fac unii..TOTI de la nunta i-au laudat pe baieti..acum legat de bani au costat ceva dar a meritat fiecare banutz..daca ar fi sa o iau de la inceput cu siguranta ca tot pe ei i-as alege..si daca Doamne- Doamne ne da [-o< un bebelus la botez tot pe ei ii chemam :-p ..Pt cine e interesat pm :*

Mai exact cat a cerut?ca si eu ar cam trebui sa ma interesez......
Mai stiti si altii cam ce "tarife"au ....ca atunci daca sunt tare pretentiosi $-) si se ridica suma la 2 3 mii atunci mai bine chem de la Bucuresti ce dreq!!!

didur
19.07.2007, 08:18:15
Salut! Si eu am nunta in septembrie, si vreau sa iau niste cursuri de dans inainte. Inca nu m-am interesat concret, dar ma gandeam sa apelez la cei de la Constructorul sau Tempo. Si mai era un club, pe aceeasi strada cu Tempo, nu imi vine in minte numele, dar pot sa aflu daca te intereseaza. O alta varianta ar fi Casa de Cultura, din cate stiu eu si acolo se faceau cursuri de dans. Tie cine ti-a oferit ore particulare cu 35 lei/ora?

alinna_i
23.07.2007, 13:05:59
buna fetelor
si eu ma gandeam sa mergem sa facem un curs de dans.am auzit ca se fac la casa de cultura, este un instructor.asa am auzit ca este bun. cursul tine 2 luni si se invata: tango, blues, vals lent, rock si inca ceva, costa 50 ron.mergeti sa vedeti acolo si poate va place.stiu ca la cursul de avansati se invata vals vienez. poate daca vorbiti cu el face o exceptie si va lasa sa mergeti sa invatati si valsul vienez cu avansatii. daca aflu exact data cand incepe va anunt.
spor la pregatirile care au mai ramas

alinna_i
24.07.2007, 07:02:41
Mai exact cat a cerut?ca si eu ar cam trebui sa ma interesez......
Mai stiti si altii cam ce "tarife"au ....ca atunci daca sunt tare pretentiosi $-) si se ridica suma la 2 3 mii atunci mai bine chem de la Bucuresti ce dreq!!!
buna sxy seniorita
eu am auzit ca tarifele sunt in jur de 1500-2000 de euro la formatii iar dj sunt mai ieftini(in jur de 500-700 de euro).daca chemi un dj conteaza foarte mult pe cine chemi, eu am auzit ca unii au coregrafia lor si nu o schimba(am fost la o nunta und dj-ul punea muzica simfonica foarte mult si populara desi lumea mergea la el si cerea anumite melodii nu le schimba iar cocluzia a fost ca nu prea s-a dansat la acea nunta iar mirii au fost cam dezamagiti).Intradevar este o diferenta de pret destul de semnificativa intre dj si formatie dar ideea este sa stie sa faca atmosfera indiferent pe cine chemi.
mult spor cu pregatirile.

Sxy_seniorita
24.07.2007, 09:58:31
mersik de info .....acum pendulez intre willy si unu cristi de la iasi daca a auzit careva....
Am observat ca si tu ai nunta tot in data in care am si eu.........
DA CUUUUMM DEE?CA PARCA TOATE ERAU RAU INVERSUNATE PE DATA ASTA CA E SAMBATA MORTILOR SI DEALEA.....SA ma scuzati fetelor dar sambata e una si duminica e alta nu?si suna altfel....concluzie sambata egal nunta frumoasa etc:)) si duminica egal morti si aiureli:)):[email protected]
Mai vb te-am pupat si spor la toate !!!

alinna_i
24.07.2007, 12:36:55
mersik de info .....acum pendulez intre willy si unu cristi de la iasi daca a auzit careva....
Am observat ca si tu ai nunta tot in data in care am si eu.........
DA CUUUUMM DEE?CA PARCA TOATE ERAU RAU INVERSUNATE PE DATA ASTA CA E SAMBATA MORTILOR SI DEALEA.....SA ma scuzati fetelor dar sambata e una si duminica e alta nu?si suna altfel....concluzie sambata egal nunta frumoasa etc:)) si duminica egal morti si aiureli:)):[email protected]
Mai vb te-am pupat si spor la toate !!!

despre willy parca am auzit ceva iar despre celalalt nimic, e din iasi? daca da o sa ma interesez sa iti spun(am o cunostinta care locuieste acolo acum).asta cu sambata mortilor chiar e tare. anul acesta a fost postul Sf Petru si Pavel. mai bine nu ne luam dupa superstitii din astea ca ar fi nasol sa tinem nunta atunci. am tot studiat calendare pe 2008 si am vazut ca anul viitor nu e postul asa de lung si nu scrie ca nu s-ar face nunti in acea sambata.
mult spor si tie la pregatiri. te-am pupat

andymatei
24.07.2007, 15:46:11
Alegerea unei formatii de nunta este foarte grea. O formatie proasta poate sa iti strice toata nunta si pretul unei formatii bune este in jur de 1500 eur. Noi am ales pana la urma sa avem DJ si am fost foarte multumiti, iar la pret am iesit mult-mult mai bine. De fapt noi am cumparat un pachet de servicii - poze + filmat + muzica. Spre norocul nostru a fost flexibil si a pus muzica exact cum am vrut noi. Daca sunteti interesate va pot da mai multe detalii despre el pe PM

ialina29
28.07.2007, 20:17:00
Va multumesc tare mult pt raspunsuri. Voi inceca la Casa de Cultura. Cum aflu ceva va anunt si pe voi.

liona
17.08.2007, 07:26:29
baxxter schimba ti data de nunta de pe site

baxxter
25.08.2007, 21:16:02
voi ati gasit lautari pt nunta?
adica cele 3 persoane 1 cu acordeonul 2 cu vioara cu goarna si 3 cu toba,cei care canta la mire acasa la mireasa cand se cere mireasa si apoi inainte de intrare in biserica si la iesire?

ms

Sxy_seniorita
28.08.2007, 11:34:21
am observat sa faci nunta la colosseum ca si mine.........tu ai nunta exact dupa cristina ???????????pfuuuaaii deabia astept sa imi spuneti cum a fost.....
Si apropo de lautari.....tzie nu iti canta nimeni la nunta solist sau dealea?ai dj sau cum???ca daca ai solist tre sa aibe ala formatie...Eu am nunta anul viitor in 14 iunie,am si rezervat sala si am dat avans si am vb deja cu cine imi va canta la nunta Cristi de la Iasi daca ai auzit de el......dar din cate am inteles este ceva formatie care canta in timpul saptamanii la restaurant la colosseum si mergem sa ii auzim sa ii punem si pe aia sa cante(daca canta bine)in timp ce astialalti fac pauza de masa....respiro....:-p
Sa imi spui cum au decurs lucrurile si sa imi spui cum le-a pikat fata la invitati cand au vazut sala:D :D :-p
SPOR LA PREGATIRII!!!!:*

andymatei
31.08.2007, 19:33:31
Dragele mele,

Ma lamureste si pe mine cineva "ce s-a intamplat la Coloseum"? Ca vad ca e mare controversa si acum sunt tare curioasa :)

Imi cer scuze pt off-topic 8-| dar acu' chiar trebuia sa intreb!

gabrielamoza
03.09.2007, 22:22:34
Ceau fetele,
Si noi am vrut sa-l chemam pe PIKI, am fost la el la scorilo si l-am ascultat, noi am fost destul de multumiti de el pana cand niste prieteni ni i-a recomandat pe baietii de la termal, pe solist il cheama Adi Andrica, a cantat mai demult cu Piki. si in concluzie ne-am hotarat sa ii chemam pe ei. asa ca ei ne vor canta la nunta dar suntem f multumiti de ei, am fost si i-am ascultat de 2 ori, canta absolut orice. mai avem inca 2 cupluri cunoscute care fac in fata noastra nunta si si ei i-au chemat tot pe ei. am auzit ca fac atmosfera faina.
va pup. pa

Buna Dora, eu sunt Gabriela . Avem nunta pe 20 oct la Hanul Pescarilor, si va canta tot Adi Andrica. L-am auzit la o nunta si este super. Dar de Dj Cutuna ai auzit? Pupici, pa pa

gabrielamoza
03.09.2007, 22:27:21
Alegerea unei formatii de nunta este foarte grea. O formatie proasta poate sa iti strice toata nunta si pretul unei formatii bune este in jur de 1500 eur. Noi am ales pana la urma sa avem DJ si am fost foarte multumiti, iar la pret am iesit mult-mult mai bine. De fapt noi am cumparat un pachet de servicii - poze + filmat + muzica. Spre norocul nostru a fost flexibil si a pus muzica exact cum am vrut noi. Daca sunteti interesate va pot da mai multe detalii despre el pe PM

buna, sunt gabriela, din oradea, si urmeaza sa ma casatoresc pe 20 oct. Imi dai si mie te rog niste detalii desore pachetul acela de servicii?
Mresi mult, te pupic>:D<

andymatei
04.09.2007, 13:54:31
buna, sunt gabriela, din oradea, si urmeaza sa ma casatoresc pe 20 oct. Imi dai si mie te rog niste detalii desore pachetul acela de servicii?
Mresi mult, te pupic>:D<

Draguta,

Ti-am trimis raspuns pe PM! Daca iti mai pot fi de ajutor te rog sa imi spui!

>:D<
Andreea

Bryana_bi
12.09.2007, 11:13:39
Buna Dora, eu sunt Gabriela . Avem nunta pe 20 oct la Hanul Pescarilor, si va canta tot Adi Andrica. L-am auzit la o nunta si este super. Dar de Dj Cutuna ai auzit? Pupici, pa pa

Buna Gabriela, eu sunt Bianca si voi avea nunta anul viitor in Oradea. Poti sa-mi trimiti si mie pe PM datele de contact ale lui Adi Andrica? Imi caut formatie (pana nu e prea tarziu) si as vrea sa-l contactez si pe el. Poate imi poti spune si ce tarife practica, daca nu cer prea mult. Merci mult! Sa ai o nunta frumoasa si vreme super!

cornelicab
16.10.2007, 12:34:21
Buna......sunt si eu din Oradea si o sa am nunta in iulie 2008 .....inca nu am gasit nici o formatie care sa-mi placa....poate stiti voi mai multe si ma ajutati si pe mine ca sa gasesc o formatie buna si la un pret acceptabil........va rog sa-mi trimite-ti PM :">

cornelicab
19.10.2007, 17:10:08
buna fetelor..........

nu cred ca este cazul sa va certati ...fiecare isi alege sala de nunta care-i place si mai ales pe cea care si-o permite....eu sunt de parere ca este foarte frumoasa sala de la coloseum.... va pup si daca vreti mzicanti de traseu am un nr de tel , pot sa vi-l dau daca imi trimite-ti PM...

O_boros
24.10.2007, 08:00:05
Buna fetelor, si eu mi-am cautat formatie, am apelat la Picky, apoi la Adi Andrica, dar au deja toate sambetele ocupate din anul viitor. Picky m-a trimis la doi baieti care canta foarte bine. Am mers sa-i ascultam, ne-a placut enorm de mult, nu degeaba ne-au trimis la ei. Am avut noroc pentru ca si ei au deja nunti pe anul viitor si bine ca i-am prins liberi pe data nuntii noastre. Daca va intereseaza, PM . Dj nu e ok la nunta pentru ca nu e muzica live. e o diferenta ca de la cer la pamant. Bafta si Casa de Piatra ;) Va pup!

clautzy
27.11.2007, 15:15:00
Buna fetelor, ma numesc Claudia si voi avea si eu nunta in iulie 2008. Daca m-ati putea ajuta si pe mine sa-mi sugerati ceva formatii bune, v-as fi recunoscatoare, deoarece nu prea cunosc formatii. Eu de loc sunt din Satu Mare si nici la nunti nu prea am fost, asa ca sunt total pe langa la capitolul asta:-p

didur
28.11.2007, 23:38:30
Buna fetelor, ma numesc Claudia si voi avea si eu nunta in iulie 2008. Daca m-ati putea ajuta si pe mine sa-mi sugerati ceva formatii bune, v-as fi recunoscatoare, deoarece nu prea cunosc formatii. Eu de loc sunt din Satu Mare si nici la nunti nu prea am fost, asa ca sunt total pe langa la capitolul asta:-p
Cameramanul nostru spunea ca in topul preferintelor lui se afla: 1. formatia de la Termal din Felix, 2. formatia de la Dacia/Continental, si 3. formatia lui Picky. Din cate am inteles cei de la Termal fac cea mai tare atmosfera\:D/
Te pup si spor la pregatiri!

clautzy
29.11.2007, 08:40:29
Iti multumesc pentru informatie didur, am sa fug poate chiar in weekendul asta, sa ma intalnesc cu baietii de la Termal, sa vad si ce preturi au si cum ne intelegem. te pup:*

didur
30.11.2007, 11:46:18
Iti multumesc pentru informatie didur, am sa fug poate chiar in weekendul asta, sa ma intalnesc cu baietii de la Termal, sa vad si ce preturi au si cum ne intelegem. te pup:*
N-ai pentru ce, sa-ti fie de folos!

clautzy
06.12.2007, 08:39:12
buna fetelor..........

nu cred ca este cazul sa va certati ...fiecare isi alege sala de nunta care-i place si mai ales pe cea care si-o permite....eu sunt de parere ca este foarte frumoasa sala de la coloseum.... va pup si daca vreti mzicanti de traseu am un nr de tel , pot sa vi-l dau daca imi trimite-ti PM...

Buna Cornelicab.....
Eu as avea nevoie de numarul de telefon al muzicantilor, care insotesc mirii. Noi am vb cu o formatie, Jeanine, i-am auzit undeva cum au cantat si ne-au placut mult. Am stabilit sa le dam un avans cat de repede,cred ca dupa sarbatori, dar am uitat sa-i intreb daca 2-3 din ei ne insotesc si pe noi pe traseu, deoarece trebuie sa vina pana in Satu Mare,(de acolo sunt eu). Asa ca te rog sa-mi dai si mie nr de tel al muzicantilor, in caz ca nu rezolv nimic cu acestia.
Te pup si spor la pregatiri in continuare.....se pare ca noi vom avea nuntile in aceeasi zi:*

cornelicab
07.12.2007, 20:32:16
Buna clautzy... (http://www.miresici.ro/member.php?u=16389)

Ti-am trimis prin PM nr de telefon al muzicantilor de traseu...sper sa-ti fie de folos....Eu am fost la nunta unei prietene unde au fost ei si mi-a placut cum au cantat. Ar fi bine totusi sa-i intrebi si pe cei pe care ii ai lanunta daca nu merg si pe traseu...la nunta mea cei care canta in sala vin si pe traseu..

Spor la pregatiri si mai vorbim :[email protected]

clautzy
10.12.2007, 08:41:43
Mersi mult Cornelica pt nr de telefon. Chiar is curioasa daca si formatia noastra ne va insoti pe drum. De abia astept sa ne intalnim cu ei. Daca te pot ajuta si eu cu ceva, cu cea mai mare placere. Te pup si spor la pregatiri in continuare:*

cornelicab
10.12.2007, 08:53:44
cu placere....>:D<

O_boros
13.12.2007, 13:39:12
Ceau fetelor! Am vazut discutia despre lautari de traseu :). La mine la nunta vor canta Mihai si Cristi ei canta si in sala, si pe traseu.Sunt foarte simpatici:). Sa va povestesc: <:-P Am cautat sala pentru nunta, in final am ajuns la restaurantul Select, e pe Tudor Vladimirescu colt cu Decebal, in fine , e foarte frumos restaurantul. Deci am intrat in restaurant si s-a auzit muzica, iubimeu' mi-a spus:" Auzi ce CD fain, hai sa intrebam ce CD e, cine canta? Am intrat inca 5 metri si i-am vazut pe baieti: La iubimeu i-a picat fata ;)) Am si imprumutat "CD"-ul pt nunta noastra. :)) am avut noroc cu ei pentru ca data nuntii noastre era libera pentru ei. Rapid am facut contractul si doar dupa aceea am inchiriat sala! Si de atunci mai umblam pe la ei sa-i ascultam! Miresicilor, luati-va rapid formatie pana mai sunt liberi :)) Va pup! Spor la pregatiri!!!!

O_boros
13.12.2007, 13:51:17
Da! Am fost si la Scorilo la picky si la Termal la Andrica , amandoi ne-au trimis la Select! e un restaurant pe Tudor Vladimirescu. Canta acolo 2 baieti Mihai si Cristi! Ne-au socat! In sensul pozitiv ! Mie mi-a placut la nebunie, iubimeu asa de bine s-a simtit cat timp am fost la ei, ca s-a pus sa cante cu ei:-p I-am angajat pe ei pentru nunta! Ascultati-i , sigur o sa va placa mult ! Cantea DE TOATE, unul dintre ei l-a imitat pe Luis Armstrong cu vocea ragusita! nu mi-a venit sa cred! :)) Zici ca era CD. Va pup! Sper ca v-am putut ajuta

lorana2001
29.12.2007, 12:25:39
imi da-ti si mie va rog datele de contact ale lui adi andrica?
si ce pret are?

taia
11.01.2008, 12:21:02
Salut
Nu-mi poti da te rog si mie informatii referitoare la acest aspect? Si pe mine m-ar interesa un astfel de pachet in care sa ofere si muzica si filmat si poze
Multumesc

lorana2001
12.01.2008, 11:22:26
fetelor care sunteti de la oradea, de ady buxon stiti ceva?din cate am inteles canta la club malibu in oradea. daca aveti timp sa treceti sa-l ascultati si dupa aia sa-mi spune-ti si mie va rog!!!!!ca eu nu am cum sa ma duc pt ca nu sunt in tara.

Cine stie, poate a fost deja vreuna dintre voi sau stie careva ceva[-o<

dor21
15.01.2008, 20:48:05
m-ati putea ajuta si pe mine cu ceva numere de tel pt formatii de muzica. cei cu care am vb m-au lasat balta si acum nu am ce face...

as prefera din zona hunedoara , deva orastie, dar si altceva ca nu am incotro.

va multumesc!

andymatei
16.01.2008, 11:15:29
m-ati putea ajuta si pe mine cu ceva numere de tel pt formatii de muzica. cei cu care am vb m-au lasat balta si acum nu am ce face...

as prefera din zona hunedoara , deva orastie, dar si altceva ca nu am incotro.

va multumesc!

hmm...cred ca de la noi e un picutel departe!

Carla_M
23.01.2008, 08:41:02
fetelor care sunteti de la oradea, de ady buxon stiti ceva?din cate am inteles canta la club malibu in oradea. daca aveti timp sa treceti sa-l ascultati si dupa aia sa-mi spune-ti si mie va rog!!!!!ca eu nu am cum sa ma duc pt ca nu sunt in tara.

Cine stie, poate a fost deja vreuna dintre voi sau stie careva ceva[-o<

Eu nu am auzit de el. Dar ar trebui sa faci cumva sa auzi cum cand. Nu poate el sa-ti trimita un dvd de la o nunta la care a cantat?

cornelicab
19.02.2008, 17:54:43
stie careva de ceva cursuri de dans care sa inceapa undeva in aprilie-mai -iunie???:)>-

alexa21
05.06.2008, 14:48:12
hellou
stie cineva unde se tin cursuri de dans in oradea?
please[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<

taia
05.06.2008, 16:39:20
hellou
pai se tineau la Casa de Cultura, mai stiam si la Clubul Constructorul si parca si in Iosia

alexa21
06.06.2008, 15:32:50
pai se tineau la Casa de Cultura, mai stiam si la Clubul Constructorul si parca si in Iosia
mersi:*\:D/

alexa21
06.06.2008, 15:35:27
stie cineva unde pot gasi lumanari plutitoare sau nu numai ???????????????:-SS:((

taia
06.06.2008, 22:24:51
mersi:*\:D/
da cu mare placere

gaby_sme
13.06.2008, 17:51:15
Salut,sunt nou pe aici,si as dori sa imi dati niste nr de tel ale formatiilor,Pacific,luceafarul, meduza din medgidia,trebuie sa ma grabesc cu formatia ca imi e ste frica ca raman fara lautari,mersi

gaby_sme
13.06.2008, 17:52:21
Salut,sunt nou pe aici,si as dori sa imi dati niste nr de tel ale formatiilor,Pacific,luceafarul, meduza din medgidia,trebuie sa ma grabesc

taia
13.06.2008, 20:40:41
Salut,sunt nou pe aici,si as dori sa imi dati niste nr de tel ale formatiilor,Pacific,luceafarul, meduza din medgidia,trebuie sa ma grabesc
exista in Oradea aceste formatii?
rau is ramasa in urma...

Bryana_bi
15.06.2008, 21:42:00
hellou

Ai aflat intre timp ceva noutati in legatura cu acele cursuri de dans? Ti-as ramane recunosactoare daca mi le-ai impartasi si mie. Si eu caut asa ceva, si cum nu sunt din Oradea... Merci mult si spor la toate!!

lorana2001
24.06.2008, 21:56:07

poate ar fi bine sa intrebi miresicile din constanta. aici esti la oradea,:*

marina2008
29.06.2008, 16:33:17
Si eu sunt de ceeasi parere, nu-i neaparat necesar sa ai formatie ca sa iti reuseasca o nunta. Daca ai neamuri in diferite zone ale tarii, formatia stie sa cante muzica din zonele respective?
Eu mi-am ales un DJ de la Radio Transilvania, mi-a placut de tip foarte mult, stie sa se orienteze pe ce muzica se simt bine invitaii si ii si un animator bun.

Ciao Karina!!! Imi poti spune si mie te rog, numele Dj ului ? sau cum sa iau legatura cu el? merci mult.

marina2008
30.06.2008, 15:58:13
Va rog sa imi recomandati un Dj din Oradea.merci mult.

jadis
02.07.2008, 10:34:36
Vreau sa va zic....noua ne canta la nunta Villy (canta in seven) si e chiar tare! A fost la nunta unor prieteni de-ai nostri si le-a facut o atmosfera de vis!! Toata lumea dansa,era plin ringul de nu mai aveam loc! (E clar ca muzica face toata atmosfera,daca e nasoala te plafonezi la masa si mai ca nu adormi dupa mancare) Canta f bine si muzica populara,e chiar misto,ne place f tare.Ne-am gandit initial la Seres,dar mie mi-a placut mai mult

Raelle
18.07.2008, 19:02:36
buna!
sunt in cautare de dj. fetelor, voi pe cine ati avut la nuntile voastre? sau pe cine ati vazut la nuntile la care ati fost? care v-au placut? eu am mai multe nume, dj adi filip, dj petrica, dj boros mihaly, dj palcut csabi? stiti ceva despre ei?

dydy_nycky
20.07.2008, 10:05:13
stiu eu pe cineva in oradea care se ocupa atat cu muzica cat si cu foto si filmat(si are si lasere)care vreti sa vedeti despre ce vorba imi scrieti MP si va dau site-ul sa vedeti,ca nu cred ca pot sa pun site-ul aici:-\

meee
04.08.2008, 10:06:13
Servus ,

Sunt noua in bransa si vad ca nu pot tirmite inca PM`uri . :(

dydy_nycky trimite`mi te rog un privat cu muzicuta ce`o sti . :)

Salutari viitoarelor miresici si actualelor doamne !

sanda20
26.08.2008, 23:29:23
facem nunta anul viitor si cred ca cea mai buna formatiie la ora actuala e a lui adi andrica,gasca nebuna. am vazut-o la o gramada de nunti si nici o formatie nu se compara cu ei;Pyki nu mai e ce a fost,canta numai pentru el si nu face atmosfera.
Andrica canta orice muzica si chitaristul e fenomenal la show. Eu cred ka muzika iti face nunta si consider ca am ales ce e mai bun. Ce parere aveti?

taia
27.08.2008, 14:49:45
facem nunta anul viitor si cred ca cea mai buna formatiie la ora actuala e a lui adi andrica,gasca nebuna. am vazut-o la o gramada de nunti si nici o formatie nu se compara cu ei;Pyki nu mai e ce a fost,canta numai pentru el si nu face atmosfera.
Andrica canta orice muzica si chitaristul e fenomenal la show. Eu cred ka muzika iti face nunta si consider ca am ales ce e mai bun. Ce parere aveti?
sinver?
nu stiu ce sa zic!
noi am avut dj la nunta, unul foarte bun si muzica a fost de toate felurile si pe gustul tuturor!
cu formatia e intr-adevar ok dar...totusi e aceeasi voce la fiecare melodie
acuma fiecare stie ce si cum!

georgi_oti
10.09.2008, 12:07:57
si noi am mai fost la multe nunti cu dj dar nu se compara cu muzica live.am fost si la nunti cu andrica si formatia si a fost un adevarat spectacol, super tare. noua ne canta la nunta.....chitaristul "in nebunia lui" face toti banii! un adevarat show-man!
am incredere in ei.....sper sa imi faca cea mai frumoasa nunta!

YOYOB
16.09.2008, 14:15:43
Cu inima deschisa il recomand pe Piki din restaurant Scorilo.

Eu nu l-am avut la nunta pentru ca cere destul de mult insa dupa cum a fost la nunta noastra am zis isi merita Piki banii.

taia
23.09.2008, 20:18:46
Cu inima deschisa il recomand pe Piki din restaurant Scorilo.

Eu nu l-am avut la nunta pentru ca cere destul de mult insa dupa cum a fost la nunta noastra am zis isi merita Piki banii.
da ce-a fost la nunta voastra?

teodora_buciu
24.09.2008, 20:14:38
Vreau sa va zic....noua ne canta la nunta Villy (canta in seven) si e chiar tare! A fost la nunta unor prieteni de-ai nostri si le-a facut o atmosfera de vis!! Toata lumea dansa,era plin ringul de nu mai aveam loc! (E clar ca muzica face toata atmosfera,daca e nasoala te plafonezi la masa si mai ca nu adormi dupa mancare) Canta f bine si muzica populara,e chiar misto,ne place f tare.Ne-am gandit initial la Seres,dar mie mi-a placut mai mult

Si la noi la nunta tot villy a cantat si am fost foarte multumiti...poate am mai spus dar ma repet, atmosfera pe care a facut-o el a fost chiar de vis. a cantat de la populara la romante, muzica usoara...cand ajuta doamne doamne si vine barza...la botez tot pe el il chemam:"> .pupici:*

vidican_alina
06.10.2008, 13:44:30
Solicit 3-4 ( muzicanti )pers care sa insoteasca mirele dupa mireasa . Daca stie cneva din Oradea sa ma anunte!!!!

YOYOB
10.10.2008, 09:39:08
da ce-a fost la nunta voastra?

Era ocupat pe data respectiva iar cei care ne-au cantat noua era friend de al sotului.

lav1
28.10.2008, 13:32:29
Stie cineva numarul de telefon a lui Ghita Munteanu? La ce pret vine sa cante la o nunta?
Si noi vom avea nunta anul viitor in august si inca mai cautam muzica :) Deocamdata prospectam piata ;-)
[email protected]};-

miresica11
29.10.2008, 19:37:12
buna!
sunt in cautare de dj. fetelor, voi pe cine ati avut la nuntile voastre? sau pe cine ati vazut la nuntile la care ati fost? care v-au placut? eu am mai multe nume, dj adi filip, dj petrica, dj boros mihaly, dj palcut csabi? stiti ceva despre ei?
Raelle ai gasit pana la urma dj? si eu sunt in cautare,8-| si nu stiu nici un dj...daca poti sa-mi trimiti cateva detalii pe PM ti-as fi recunoscatoare>:D<

nicky_s
29.10.2008, 20:57:17
buna!
noi l-am avut pe Dacin. Lulu Cremeneanu am inteles ca e si el ok.

miresica11
29.10.2008, 21:10:40
sinver?
nu stiu ce sa zic!
noi am avut dj la nunta, unul foarte bun si muzica a fost de toate felurile si pe gustul tuturor!
cu formatia e intr-adevar ok dar...totusi e aceeasi voce la fiecare melodie
acuma fiecare stie ce si cum!
sunt deacord cu Taia...la fiecare melodie aceeasi voce:oops: nu-i ok...si in plus de asta sunt unele melodii care nu poti sa le reproduci, si nu suna bine decat in original, oricat de buna voce ar avea solistul respectiv... parerea mea. Sau daca vreau o melodie in lb.maghiara sau franceza sau spaniola sau italiana sau orice alta limba ce fac?:zz: Taia poti sa-mi trimiti un PM cu dj-ul de la nunta ta; merci frumos:*

taia
29.10.2008, 21:24:58
sunt deacord cu Taia...la fiecare melodie aceeasi voce:oops: nu-i ok...si in plus de asta sunt unele melodii care nu poti sa le reproduci, si nu suna bine decat in original, oricat de buna voce ar avea solistul respectiv... parerea mea. Sau daca vreau o melodie in lb.maghiara sau franceza sau spaniola sau italiana sau orice alta limba ce fac?:zz: Taia poti sa-mi trimiti un PM cu dj-ul de la nunta ta; merci frumos:*
Ti-am trimis PM
Eu il recomand pe dj-ul de la noi pt toata lumea...vreau sa va spun ca am fost la vreo 6 nunti in vara asta, dupa nunta noastra si muzica chiar face atmosfera...si...conteaza mult sa fie cineva care chiar se pricepe!!!

rami_cinderella
04.11.2008, 11:50:54
Ti-am trimis PM
Eu il recomand pe dj-ul de la noi pt toata lumea...vreau sa va spun ca am fost la vreo 6 nunti in vara asta, dupa nunta noastra si muzica chiar face atmosfera...si...conteaza mult sa fie cineva care chiar se pricepe!!!

salut!

eu as dori tot dj la nunta mea. ai putea sa imi trimiti p.m cu nemele si eventual nr de tel al dj-ului. dupa cum spuneai conteaza mult sa fie cineva care chiar se pricepe.

multumesc,
rami

andsparky
02.01.2009, 21:31:16
La multi ani si spor la cautari :))

taia
03.01.2009, 21:39:02
buna!
la noi a fost dj breeathe...ma rog laci panczel (cu echipa)ei s-au ocupat de tot...si am fost foarte foarte multumiti...daca te intereseaza iti trimit detalii pe PM

j_oana86
07.02.2009, 01:43:19
Salutare miresici!
Ma numesc Oana si sunt o viitoare miresica de 2010.
Noi am vrea dj la nunat, si pt ca am inceput deja cautarile astept sugestiile voastre, ale celor care au avut nunta cu dj sau au fost la o nunta la care muzica era pusa de un dj.
Mersi frumos.:*

taia
07.02.2009, 19:01:25
Salutare miresici!
Ma numesc Oana si sunt o viitoare miresica de 2010.
Noi am vrea dj la nunat, si pt ca am inceput deja cautarile astept sugestiile voastre, ale celor care au avut nunta cu dj sau au fost la o nunta la care muzica era pusa de un dj.
Mersi frumos.:*
Salut
Noi am avut dj la nunta si am fost super multumiti de serviciile lui...vrea sa-ti spun ca de atunci am fost la multe nunti si ne-am dat seama ce a insemnat sa fie un profesionist care sa se ocupe de treaba asta. Sambata viitoare, in 14, mergem la o nunta la care va fi aceasi DJ ca si la noi, acolo l-au vazut-auzit si au fost super incantati de el.

Sper sa va intelegeti, noi am fost foarte foarte multumiti

j_oana86
07.02.2009, 21:16:54
Salut
Noi am avut dj la nunta si am fost super multumiti de serviciile lui...vrea sa-ti spun ca de atunci am fost la multe nunti si ne-am dat seama ce a insemnat sa fie un profesionist care sa se ocupe de treaba asta. Sambata viitoare, in 14, mergem la o nunta la care va fi aceasi DJ ca si la noi, acolo l-au vazut-auzit si au fost super incantati de el.

Mersi frumos. Toate informatiile sunt folositare. Tare te-as ruga daca poti sa imi trimiti un filmulet de la nunta ta sau sa imi dai mai multe detalii legate de atmosfera pe care o face? Stie sa atraga lumea pe ring? Dar la dansuri gen trenulet, brasveanca si altele de genu' asta se pricepe? Si cel mai important: cat te-a costat?
Mersi din nou.^:)^

dumitruta
08.02.2009, 11:58:10
salutare!
care credeti voi ce care ati facut nunta sau care veti face ca este cel mai bun DJ din oras?

mersi

pa
:)>-

Te rog sa ma anunti si pe mine care este cel mai bun Dj din oras.
Mersi

taia
08.02.2009, 17:11:39
Mersi
Nu stiu daca se poate spune ca este unul "Cel mai bun". Ma gandesc ca este in functie de o gramada de chestii si de ce an ume te multumeste pe tine, sau pe fiecare!

georgianabunta
11.02.2009, 16:13:22
Salutare miresici de pretutindeni

Ma numesc Georgiana si sunt viitoare miresica. Evenimentul va avea loc in 11 iulie 2009. In doua zile am reusit sa gasesc sala, sa fac rezervare la primarie si la biserica, insa acum sunt in cautare de DJ din Oradea, pentru intretinerea atmosferei de la nunta. Ma puteti ajuta voi cu niste recomandari si date de contact? Acum am o perioada mai lejera la lucru si as vrea sa ma ocup acum de toate detaliile, pentru ca apoi ma voi supra-aglomera.

Mersi mult de tot si abia astept sa tinem legatura :)

liona
12.02.2009, 08:44:46

Ma numesc Georgiana si sunt viitoare miresica. Evenimentul va avea loc in 11 iulie 2009. In doua zile am reusit sa gasesc sala, sa fac rezervare la primarie si la biserica, insa acum sunt in cautare de DJ din Oradea, pentru intretinerea atmosferei de la nunta. Ma puteti ajuta voi cu niste recomandari si date de contact? Acum am o perioada mai lejera la lucru si as vrea sa ma ocup acum de toate detaliile, pentru ca apoi ma voi supra-aglomera.

buna georgiana, uite iti dau un pm cu dj-ul care a fost la noi la nunta,am fost super multumiti de el a facut o atmosfera de nota 12.

taia
13.02.2009, 13:16:59
Mersi frumos. Toate informatiile sunt folositare. Tare te-as ruga daca poti sa imi trimiti un filmulet de la nunta ta sau sa imi dai mai multe detalii legate de atmosfera pe care o face? Stie sa atraga lumea pe ring? Dar la dansuri gen trenulet, brasveanca si altele de genu' asta se pricepe? Si cel mai important: cat te-a costat?
Mersi din nou.^:)^
Filmulet n-am cum, adica as avea daca m-as pricepe...da atmosfera a fost super...au fost toate variantele de dans de la trenulet la zorba si ce vrei tu. Atmosfera facuta de el a fost din nou super ok. Pret? tre sa vorbesti cu el, deja la nunta la care mergem maine, la varul meu, e mai scump decat anul trecut la noi, e adevarat nu cu mult

ancamiresica
14.02.2009, 23:20:54
Fetelor, am auzit de un dj care este si profesor de dans. Stiti cumva ceva de el? M-ar interesa si niste ore de dans in particular, la capitolul asta stam cam prost[-( .

taia
16.02.2009, 13:23:00

ti-am trimis PM

lav1
15.03.2009, 18:14:47
Ti-am trimis PM
Taia, poti sa-mi trimiti te rog si mie mai multe detalii despre dj-ul care a fost la voi la nunta? Si cam la ce tarif vine acum? Merci :*

taia
17.03.2009, 18:45:18
Taia, poti sa-mi trimiti te rog si mie mai multe detalii despre dj-ul care a fost la voi la nunta? Si cam la ce tarif vine acum? Merci :*
ti-am trimis PM
sper sa-ti iasa totul cum iti doresti!!!

j_oana86
27.03.2009, 09:03:44
Buna miresicilor. Tare v-as ruga sa ma ajutatii cu informatii si impresii despre dj lulu cremeneanu si despre cei de la auto impuls. mersi:*

ancamiresica
27.03.2009, 11:16:32
Buna miresicilor. Tare v-as ruga sa ma ajutatii cu informatii si impresii despre dj lulu cremeneanu si despre cei de la auto impuls. mersi:*

Dj Lulu e ok daca il mai prinzi liber, iar Auto impuls este ok in materie de muzica, insa foto si video sunt foarte slabi.

taia
27.03.2009, 14:37:17
Dj Lulu e ok daca il mai prinzi liber, iar Auto impuls este ok in materie de muzica, insa foto si video sunt foarte slabi.
Nici mie nu mi-a placut ce am vazut lucrat de ei

Carla_M
27.03.2009, 22:48:29
Iti recomand DJ de la autoimpuls e serios si pune muzica buna.

j_oana86
28.03.2009, 11:22:10
va multumesc pentru impresii miresicilor^:)^
am pornit la cautat
Va doresc un week-end nemaipomenit

dmdanila
28.03.2009, 22:15:18
Buna fetelor, ceea ce caut eu pare a fi imposibil: o formatie care sa cante f bine (mirele meu e super atent la detaliile acestea;-) ), care sa cante muzica populara de bihor, de sibiu, din vrancea, si ardeleana in general (daca toti invitatii sunt raspanditi).Presupun ca asa ceva nu voi gasi la Oradea, cel putin din ce am vazut eu pana acum, asa ca...am inceput o cautare si in alte judete.Trebuie zis ca excludem ipoteza unui Dj (chiar daca ar fi mult mai simplu asa) pt ca lumea vrea formatie. Oricum caut pt 2010, sper ca voi gasi, totusi daca stie cineva cumva...let me know pls.
Va pupic si va doresc weekend placut (cat a mai ramas)

Asztrid
30.03.2009, 12:29:57
A mai facut cineva nunta la Vinotera?
Cum e, sau ce ati auzit de ei?

Asztrid
30.03.2009, 12:59:32
E in Oradea, pe Razboieni, aproape de calea ferata.

dmdanila
30.03.2009, 20:07:09
E in Oradea, pe Razboieni, aproape de calea ferata.
Eu acum l-am gasit pe net, dar nu stiu nimic altceva, sorry...

dmdanila
30.03.2009, 20:09:36
Eu cred ca in curand voi ramane fara muzica la nunta :(( Cum e posibil ca din 10 formatii contactate, toate 10 sa fie deja ocupate?? Mie mi se pare absurd deja...si care ma gandeam ca am timp de prin august sa rezolv si muzica si restaurantul:-SS

taia
31.03.2009, 17:40:05
Eu cred ca in curand voi ramane fara muzica la nunta :(( Cum e posibil ca din 10 formatii contactate, toate 10 sa fie deja ocupate?? Mie mi se pare absurd deja...si care ma gandeam ca am timp de prin august sa rezolv si muzica si restaurantul:-SS
Draga de tine! Nu te stresa...gasesti tu ce e sa fie al vostru!

dmdanila
31.03.2009, 18:16:45
Draga de tine! Nu te stresa...gasesti tu ce e sa fie al vostru!
Asa e...ca daca suntem si pretentiosi :D . Sunt convinsa ca vom gasi ceva, numai sunt putin dezamagita ca majoritatea is ocupati deja...

taia
31.03.2009, 18:17:18
Asa e...ca daca suntem si pretentiosi :D . Sunt convinsa ca vom gasi ceva, numai sunt putin dezamagita ca majoritatea is ocupati deja...
las ca-i dezocupam!!!:)):)):))

dmdanila
31.03.2009, 18:30:25
las ca-i dezocupam!!!:)):)):))
Da da :D Eh, nu-mi pierd eu asa usor speranta :-p Vreau o nunta frumoasa si asa voi avea:"> !!

luiza33
31.03.2009, 21:13:11
Eu l-am ales pe lulu.Face atmosfera pe gustul nostru, cel putin la nuntile la care am fost mi-a placut mult.Sa vedem la noi cum va iesi;)).Deci impresie buna despre lulu, alti dj nu cunosc:-".

taia
01.04.2009, 09:14:12
Da da :D Eh, nu-mi pierd eu asa usor speranta :-p Vreau o nunta frumoasa si asa voi avea:"> !!
Corect! e foarte important sa gandesti pozitiv!
la varianta dj nu va ganditi?

dmdanila
01.04.2009, 09:21:45
Corect! e foarte important sa gandesti pozitiv!
la varianta dj nu va ganditi?
Mirele nici nu vrea sa auda! :) El e f pasionat de muzica, de asta ziceam ca e greu sa gasim o formatie care sa-i placa cum canta, sa cante din zone diferite ale tarii etc. Evident ca totul s-ar rezolva cu un dj, dar asa...cautam in continuare :-s

taia
01.04.2009, 21:15:24
Mirele nici nu vrea sa auda! :) El e f pasionat de muzica, de asta ziceam ca e greu sa gasim o formatie care sa-i placa cum canta, sa cante din zone diferite ale tarii etc. Evident ca totul s-ar rezolva cu un dj, dar asa...cautam in continuare :-s
Va tin pumnii
daca aud ceva iti scriu
cu picky (cred ca asa se scrie) ati vb?
eu am fost la vreo 2 nunti la care a cantat, noua tare ne-a placut!!!

dmdanila
01.04.2009, 21:25:43
Va tin pumnii
daca aud ceva iti scriu
cu picky (cred ca asa se scrie) ati vb?
eu am fost la vreo 2 nunti la care a cantat, noua tare ne-a placut!!!
L-am ascultat pe net, dar cum noi suntem din cam toate zonele tarii, tre sa stie sa cante cam de toate si astia din bihor nu prea stiu decat populara de bihor, de asta ne axam acum pe brasov (alta cheltuiala in plus :D )

taia
02.04.2009, 14:44:42
L-am ascultat pe net, dar cum noi suntem din cam toate zonele tarii, tre sa stie sa cante cam de toate si astia din bihor nu prea stiu decat populara de bihor, de asta ne axam acum pe brasov (alta cheltuiala in plus :D )
da chiar crezi ca in momentul respectiv va conta?
adica eu cred ca daca stiu 2-3 din fiecare zona e arhisuficient! si atata cred ca fiecare stie. le mai combina, le mai sucesc si gata

dmdanila
02.04.2009, 15:05:13
da chiar crezi ca in momentul respectiv va conta?
adica eu cred ca daca stiu 2-3 din fiecare zona e arhisuficient! si atata cred ca fiecare stie. le mai combina, le mai sucesc si gata
Faza este ca ar fi vreo 50 din Vrancea, vreo 30 din Sibiu, vreo 30-40 alte zone din Ardeal, vreo 50 din bihor, trebuie muzica din toate partile. Iti zic, la nunta la sora-mea erau unii care canta la ceva restaurant in Oradea (nu-mi amintesc numele), au cantat relativ bine, dar cand cei de la Sibiu au zis sa cante ceva din zona, habar n-au avut, noroc ca am avut noi un cd...Probabil voi ajunge tot la careva din Oradea, ca astia din Bv nu prea vor sa vina asa departe, dar...macar incerc :)

taia
02.04.2009, 15:07:01
Faza este ca ar fi vreo 50 din Vrancea, vreo 30 din Sibiu, vreo 30-40 alte zone din Ardeal, vreo 50 din bihor, trebuie muzica din toate partile. Iti zic, la nunta la sora-mea erau unii care canta la ceva restaurant in Oradea (nu-mi amintesc numele), au cantat relativ bine, dar cand cei de la Sibiu au zis sa cante ceva din zona, habar n-au avut, noroc ca am avut noi un cd...Probabil voi ajunge tot la careva din Oradea, ca astia din Bv nu prea vor sa vina asa departe, dar...macar incerc :)
adevarul e ca voi stiti mai bine
da aia din brasov se stiu asa de bine?
mai ok ar fi sa-ti convingi iubitul sa chemati dj
ala chiar poate pune orice
si iesi si mai ieftin!

dmdanila
02.04.2009, 21:45:00
adevarul e ca voi stiti mai bine
da aia din brasov se stiu asa de bine?
mai ok ar fi sa-ti convingi iubitul sa chemati dj
ala chiar poate pune orice
si iesi si mai ieftin!
Ai dreptate cu dj-ul, costa si mai putin si poate sa puna orice muzica, dar e musai sa avem formatie ;-) In Brasov sunt baieti super buni, nu costa exagerat, numai ca nu prea sunt dispusi sa vina la distanta asa mare...O sa vedem cum vom face...

ancamiresica
18.04.2009, 08:01:17
Ti-i recomand pe cei de la Gasca Nebuna. Mai exact Andrica parca. Am fost la 2 nunti unde a facut o atmosfera de milioane. + ca erau invitati de prin Brasov si au cerut "brasoveanca", melodie pe care nu multi stiu s-o cante, si au fost bestiali.

dmdanila
18.04.2009, 11:08:27
Ti-i recomand pe cei de la Gasca Nebuna. Mai exact Andrica parca. Am fost la 2 nunti unde a facut o atmosfera de milioane. + ca erau invitati de prin Brasov si au cerut "brasoveanca", melodie pe care nu multi stiu s-o cante, si au fost bestiali.
Da, ii stiu...is ok, i-am ascultat pe net, le-am trimis un mail dar nu mi-au raspuns...o sa caut un nr de tel sa-i sun, dar daca cer niste "scoruri" gen 2500 E nici nu ma gandesc;-)

ancamiresica
19.04.2009, 02:23:11
Fiind printre cei mai buni din Bihor, sigur cer peste 2000 pentru anul viitor. Dar totusi incearca, poate poate se gandesc si ei la noi - trecem printr-o criza economica si noi ;)) .

taia
19.04.2009, 11:43:30
Fiind printre cei mai buni din Bihor, sigur cer peste 2000 pentru anul viitor. Dar totusi incearca, poate poate se gandesc si ei la noi - trecem printr-o criza economica si noi ;)) .
criza, criza...
mie mi se pare ca se cere mult prea mult pt o singura noapte!
oricat ar fi de buni!

ancamiresica
19.04.2009, 14:39:53
Din moment ce sunt slabe sanse sa mai aiba zi de sambata disponibila la anul inseamna ca sunt apreciati pentru valoarea lor, chiar cu tariful lor mare. Sunt unii miri care apreciaza calitatea si vor tot ce e mai bun pentru nunta lor, unii isi permit altii nu, asta nu inseamna ca nu exista destui care vor servicii de lux. E adevarat, altii ne multumim cu un dj insa categoric nu este aceeasi atmosfera. Si un exemplu negativ de formatie, am fost prin iulie anul trecut la o nunta unde gagica care interpreta, din cand in cand, dupa terminarea unei melodii isi facea publicitate :"Cant la nunti, botezuri, etc" si saraca, canta groaznic. Deci daca ar fi sa alegem intre o formatie care canta prost si o formatie buna, cu diferente de cateva sute de euro ca tarife, categoric i-as alege pe cei mai buni, daca tot dau banul.

dmdanila
19.04.2009, 22:24:27
Din moment ce sunt slabe sanse sa mai aiba zi de sambata disponibila la anul inseamna ca sunt apreciati pentru valoarea lor, chiar cu tariful lor mare. Sunt unii miri care apreciaza calitatea si vor tot ce e mai bun pentru nunta lor, unii isi permit altii nu, asta nu inseamna ca nu exista destui care vor servicii de lux. E adevarat, altii ne multumim cu un dj insa categoric nu este aceeasi atmosfera. Si un exemplu negativ de formatie, am fost prin iulie anul trecut la o nunta unde gagica care interpreta, din cand in cand, dupa terminarea unei melodii isi facea publicitate :"Cant la nunti, botezuri, etc" si saraca, canta groaznic. Deci daca ar fi sa alegem intre o formatie care canta prost si o formatie buna, cu diferente de cateva sute de euro ca tarife, categoric i-as alege pe cei mai buni, daca tot dau banul.

Eu mi-am facut ceva idee despre formatiile din tara, cele care ne-au placut, si iti spun, cu transport si cazare...unii nu ajung sa coste cat astia bihoreni. Si o spun cu parere de rau, este opinia mea personala, la cum canta Gasca, Picky...nu merita 2000-2500E chiar daca or fi ei printre cei mai renumiti din Bihor... Evident, depinde de gustul fiecaruia.

ancamiresica
20.04.2009, 11:21:21
Absolut! Depinde de gustul fiecaruia. Important e sa-ti gasesti formatia dorita si sa fie si disponibila pt data nuntii tale.

dmdanila
20.04.2009, 12:10:06
Absolut! Depinde de gustul fiecaruia. Important e sa-ti gasesti formatia dorita si sa fie si disponibila pt data nuntii tale.
Tu ce vei avea?Formatie sau dj? :*

taia
20.04.2009, 21:23:19
corect!
insa, cred ca oricat ai spune e o singura nunta o data i viata, tre sa fii atent si la alte aspcte, de exemplu banii!

ancamiresica
30.04.2009, 05:46:11
Tu ce vei avea?Formatie sau dj? :*

Eu voi avea dj. Ne-am extins prea mult cu cheltuielile pentru alte aspecte ale nuntii si la muzica ne limitam la un dj.

camenele
08.05.2009, 20:47:59
Stiti cumva care este muzica care ni se pune la cursurile de dans? Stiti cum o pot procura? Am nevoie de melodia de la vals. Nu e vb de valsul miresei, e altceva...

l_nicoleta
11.05.2009, 08:33:22
Buna fetelor

Si eu ma avut dilema la nunta ce sa fac sa chem dj sau formatie...si am ajuns la concluzia ca dj ar fi mai bine. E mult mai ieftin ca si o formatie , are orice fel de muzica si ii auzi vocea reala a cantaretului nu o imitatie care poate fi uneaori foarte proasta.Eu cu sotul meu i-am spus doleantele , genul de muzica ,daca avem artisti preferati, i-am spus de prin ce parti avem invitati si eu zic ca au fost satisfacuti fiecare ,fiindca a iesit super. Daca nu aveti buget ca sa chemati o formatie de valoare (min 3000 -4000 de EUR) mai bine chemati dj. Noi am fost putin icu semne de intrebare in legatura cu muzica insa a iesit super ,toata lumea s-a simtit bine.
Si inca un lucru foarte important faceti-va toate rezervarile din timp...cununie restaurant biserica muzica...noi le-am facut cu un an inainte si abia de-am gasit loc .

BEATRICE24
14.05.2009, 15:03:19
Buna fetelor,
Si eu m-am tot gandit ce ar fi mai ok la nunta, si cred ca o sa optez pt formatie. Am tot citit pe la voi pe forum , m-am mai interesat si in alte parti si am inteles ca cei mai buni la momentul de fata sunt PICKY, ADI ANDRICA; Pe Adi Andrica l-am si sunat, este liber pe data cand am eu nunta, si a zis sa venim la Termal sa-l ascultam si sa putem discuta. Nu a zis nimic de tarif dar ma astept sa fie intre 2000-2500 E. Poate voi stiti mai multe. O sa ma duc sa-l ascult si o sa va spun ce am hotarat. O zi frumoasa sa aveti.

taia
14.05.2009, 17:49:47
Buna fetelor,
Si eu m-am tot gandit ce ar fi mai ok la nunta, si cred ca o sa optez pt formatie. Am tot citit pe la voi pe forum , m-am mai interesat si in alte parti si am inteles ca cei mai buni la momentul de fata sunt PICKY, ADI ANDRICA; Pe Adi Andrica l-am si sunat, este liber pe data cand am eu nunta, si a zis sa venim la Termal sa-l ascultam si sa putem discuta. Nu a zis nimic de tarif dar ma astept sa fie intre 2000-2500 E. Poate voi stiti mai multe. O sa ma duc sa-l ascult si o sa va spun ce am hotarat. O zi frumoasa sa aveti.
Eu sincer va spun n-am nimic impotriva formatiilor si stiu si ca o singura data esti mireasa, bla bla bla...dar mie mi se pare foarte mult sa dai atatia bani!!!!

BEATRICE24
14.05.2009, 19:27:21
Eu sincer va spun n-am nimic impotriva formatiilor si stiu si ca o singura data esti mireasa, bla bla bla...dar mie mi se pare foarte mult sa dai atatia bani!!!!
Crede-ma Taia ca si eu stiu ca e mult, daca stau sa ma gandesc de atatia bani (2500 E) imi renovez apartamentul, dar nu am ce face. Nu vreau sa risc sa vad oameni care nu se simt bine si am fost si eu la destule nunti si e cu totul alta atmosfera la o formatie. Asta e , cat ii atata ii , o sa fac economii la alte lucruri.

taia
14.05.2009, 19:53:19
Crede-ma Taia ca si eu stiu ca e mult, daca stau sa ma gandesc de atatia bani (2500 E) imi renovez apartamentul, dar nu am ce face. Nu vreau sa risc sa vad oameni care nu se simt bine si am fost si eu la destule nunti si e cu totul alta atmosfera la o formatie. Asta e , cat ii atata ii , o sa fac economii la alte lucruri.
da-mi voie sa te contrazic
si noi am fost la multe nunti cu dj unde a fost super ok si am fost si la multe nunti cu formatie unde a fost aiurea!!!

dmdanila
14.05.2009, 21:27:31
da-mi voie sa te contrazic
si noi am fost la multe nunti cu dj unde a fost super ok si am fost si la multe nunti cu formatie unde a fost aiurea!!!
Aici iti dau si eu dreptate, depinde mult si de dj si de formatie... Am mai scris aici si-mi mentin parerea: formatiile din Oradea oricum costa prea mult pt prestatia lor! Evident ca depinde si de gustul fiecaruia:D

BEATRICE24
15.05.2009, 10:03:26
Stiu ca e mult, dar e cel mai la indemana, si n-as vrea ca mai tarziu sa-mi para rau. Oricum mai am timp sa ma gandesc si mai am si cateva nunti in urmatoarele 2 luni , o sa vad cum o sa fie pe la ei , si sper sa nu fie prea tarziu pe cand o sa ma hotarasc ce vreau defapt.
O zi cat ma frumoasa fetelor!:*

ancamiresica
15.05.2009, 16:00:11
Stiu ca e mult, dar e cel mai la indemana, si n-as vrea ca mai tarziu sa-mi para rau. Oricum mai am timp sa ma gandesc si mai am si cateva nunti in urmatoarele 2 luni , o sa vad cum o sa fie pe la ei , si sper sa nu fie prea tarziu pe cand o sa ma hotarasc ce vreau defapt.
O zi cat ma frumoasa fetelor!:*

Sunt perfect de acord cu tine. Decat sa ai regrete mai tarziu, mai bine in masura in care e posibil, te limitezi la alte cheltuieli, insa ceea ce tu consideri important, sa fie la superlativ. Eu am considerat super important partea de foto iar la muzica am ales dj, cu toate ca imi dai de gandit ca poate am gresit la aspectul muzica :-s . Noroc ca mai am timp sa ma razgandesc.

BEATRICE24
15.05.2009, 17:13:48
Sunt perfect de acord cu tine. Decat sa ai regrete mai tarziu, mai bine in masura in care e posibil, te limitezi la alte cheltuieli, insa ceea ce tu consideri important, sa fie la superlativ. Eu am considerat super important partea de foto iar la muzica am ales dj, cu toate ca imi dai de gandit ca poate am gresit la aspectul muzica :-s . Noroc ca mai am timp sa ma razgandesc.
Da, mai avem timp .Eu mai am exact 1 an , asa ca nu ar trebui sa ma stresez, dar nu ma gandeam ca trebuie sa ma gandesc la atatea lucruri cu atata timp inainte.Asta e. La DJ te-ai gandit la cineva anume? Am mai auzit si eu cateva nume pe aici, dar nu nu stiu ce sa zic. Is sigura ca si ei sunt buni, ....offf.... prea multe de gandit.
Nu cred ca e gresita nici o decizie, trebuie sa ne gandim bine inainte , atata tot.
Asa ca , spor la pregatiri!:*

j_oana86
22.05.2009, 10:34:59
Buna fetelor

Si eu ma avut dilema la nunta ce sa fac sa chem dj sau formatie...si am ajuns la concluzia ca dj ar fi mai bine. E mult mai ieftin ca si o formatie , are orice fel de muzica si ii auzi vocea reala a cantaretului nu o imitatie care poate fi uneaori foarte proasta.Eu cu sotul meu i-am spus doleantele , genul de muzica ,daca avem artisti preferati, i-am spus de prin ce parti avem invitati si eu zic ca au fost satisfacuti fiecare ,fiindca a iesit super. Daca nu aveti buget ca sa chemati o formatie de valoare (min 3000 -4000 de EUR) mai bine chemati dj. Noi am fost putin icu semne de intrebare in legatura cu muzica insa a iesit super ,toata lumea s-a simtit bine.
Si inca un lucru foarte important faceti-va toate rezervarile din timp...cununie restaurant biserica muzica...noi le-am facut cu un an inainte si abia de-am gasit loc .

buna! tie cine ti-a cantat la nunta? noi inca nu ne-am hotarat la o pers anume dar stim ca vrem dj...inca mai caut pareri.
mersi

l_nicoleta
22.05.2009, 13:27:01
buna! tie cine ti-a cantat la nunta? noi inca nu ne-am hotarat la o pers anume dar stim ca vrem dj...inca mai caut pareri.
mersi

Buna. De cantat nu a cantat nimeni , a fost doar muzica de pe calculator iar Dj a fost un tip care mi-a fost recomandat de o prietena care l-a vazut la o alta nunta si mi-a zis ca i-a placut foarte mult muzica. L-am cautat , ne-am intalnit cu el i-am spus cam ce muzica as vrea si in rest a facut el totul . A iesit foarte bine cu toate ca dupa cum bine stiti si va asteptati , tot timpul gasiti mofturosi dar eu zic ca a fost foarte ok. Daca vrei am sa incerc sa fac rost de numarul lui si am sa ti-l dau .

j_oana86
23.05.2009, 13:06:08
Buna, Nicoleta! Chiar te rog sa imi trimiti un mesaj cu nr. de tel si cu numele lui. Mersi.

ioanaolteanu
26.05.2009, 14:46:15
buna! eu m-am gandit sa am formatie la nunta si cum cei pe care ii vreau nu sunt disponibili m-am gandit la dj. va rog sa-mi recomandati si mie un dj si datele lui de contact. va multumesc frumos

taia
26.05.2009, 21:25:01
buna! eu m-am gandit sa am formatie la nunta si cum cei pe care ii vreau nu sunt disponibili m-am gandit la dj. va rog sa-mi recomandati si mie un dj si datele lui de contact. va multumesc frumos
ti-am trimis PM

l_nicoleta
27.05.2009, 00:08:16
Buna, Nicoleta! Chiar te rog sa imi trimiti un mesaj cu nr. de tel si cu numele lui. Mersi.
Ti-am trimis PM

ancamiresica
03.06.2009, 08:07:54
Dragele mele,
Ce melodii sugerati voi pentru primul dans al mirilor? Si dansul sa fie unul clasic sau pregatiti ceva special?

l_nicoleta
03.06.2009, 09:09:43
Dragele mele,
Ce melodii sugerati voi pentru primul dans al mirilor? Si dansul sa fie unul clasic sau pregatiti ceva special?
Buna
La noi a fost Marc Anthony si Tina Arena-Soundtrack-ul de la Zorro , iar dansul a fost classic.

taia
03.06.2009, 12:09:05
Dragele mele,
la noi a fost Shanaia Twain (daca asa s-o scrie) cu melodia You're still the one
am mai fost la o nunta unde a fost Robbie Williams cu She's the one

CRYSS_YNNA
03.06.2009, 16:47:11
Ceau,ceau! Noi avem formatie la nunta; canta de toate, dar sunt profesionisti in muzica populara: Zbiciu si Corina Szatmari. Toata distractia ne costa 3000 E.

l_nicoleta
03.06.2009, 17:00:34
Buna
La noi a fost Marc Anthony si Tina Arena-Soundtrack-ul de la Zorro , iar dansul a fost classic.
Mi-a mai recomandat dj-ul o melodie super dar nu imi aduceam aminte cantaretul insa stiam ca e ceva cu tonight in titlu iar cel ce canta are nume nemtesc am cautat pe net si-am gasit-o , eu zic ca e super:
copiez de pe trilu sper sa fie exact
Christian Wunderlich-Forever Tonight

taia
03.06.2009, 18:07:20
Ceau,ceau! Noi avem formatie la nunta; canta de toate, dar sunt profesionisti in muzica populara: Zbiciu si Corina Szatmari. Toata distractia ne costa 3000 E.
cam scump...dar daca voua va place!

rami_cinderella
04.06.2009, 07:11:46
la noi a fost Shanaia Twain (daca asa s-o scrie) cu melodia You're still the one
am mai fost la o nunta unde a fost Robbie Williams cu She's the one

si la noi tot shanaia twain va fi insa nu ne putem hotara daca sa fie you're still the one sau from this moment. ;)) mai avem timp sa decidem. ;-)

rami_cinderella
04.06.2009, 07:15:12
Mi-a mai recomandat dj-ul o melodie super dar nu imi aduceam aminte cantaretul insa stiam ca e ceva cu tonight in titlu iar cel ce canta are nume nemtesc am cautat pe net si-am gasit-o , eu zic ca e super:

am cautat melodia pe net si am ascultat-o. e super! si melodia si textul. am sa o " inchiriez "... se poate? ;)) ;-)

taia
04.06.2009, 19:13:29
foarte faina melodia
tocmai am ascultat-o!!!

taia
04.06.2009, 19:15:13
si la noi tot shanaia twain va fi insa nu ne putem hotara daca sa fie you're still the one sau from this moment. ;)) mai avem timp sa decidem. ;-)
da sunt faine amandoua
la noi a fost chestie de indragostit de melodie pe moment
am luat ideea de aici, de pe miresici, este un topic special, poate intrati si gasiti melodii dragute

rami_cinderella
04.06.2009, 19:47:10
da sunt faine amandoua
am luat ideea de aici, de pe miresici, este un topic special, poate intrati si gasiti melodii dragute

stiu ca este pt ca deja mi-am facut o lista cu melodii pt seara nuntii si am consultat si topicul cu melodii.

ioanaolteanu
05.06.2009, 10:28:50
multumesc pentru pm-uri. am vorbit cu dj-ul si am stabilit toate datele. multumesc inca o data

ancamiresica
05.06.2009, 13:50:37
da sunt faine amandoua

Unde gasesc topicul cu melodii, mai exact? Mersi pentru toate ideile, ce m-as face fara voi?

taia
05.06.2009, 18:41:33
Unde gasesc topicul cu melodii, mai exact? Mersi pentru toate ideile, ce m-as face fara voi?
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1493
melodii romanesti aici

taia
05.06.2009, 18:42:45
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=960
alte melodii aici

ancamiresica
09.06.2009, 18:32:13
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=960
alte melodii aici

Ms mult! :*

Asztrid
19.06.2009, 08:08:17
Noi nu vom avea lautari la nunta nici macar ziua cand va veni sa ma ceara.
Nasa a spus sa vorbesc cu DJ-ul sa se gandeasca sa fie totusi ceva muzica.
Nu stiu cum sa fac...
Ce muzica si unde sa fie muzica, avand in vedere ca locuim la bloc.:-<

l_nicoleta
23.06.2009, 12:56:30
Nu stiu cum sa fac...

CIao , nici noi nu am avut lautari deloc , insa am rezolvat cu un prieten ca atunci cand vine mirele sa ma ia sa dea muzica tare la masina si o bagat ceva populara. That`s All.
Iar daca vrei sa ai in casa muzica eu zic ca te poti descurca cu un calculator si 2 boxe din alea de la el. Nimeni nu asculta mzuica in casa. La sala e importanta muzica .

Succccessse<:-P

taia
23.06.2009, 15:31:43
Nu stiu cum sa fac...
nici la noi nu au fost
am pus un cd-player cand a venit sa ma ceara si asta a fost!

rami_cinderella
25.06.2009, 07:13:59
nici la noi nu au fost
am pus un cd-player cand a venit sa ma ceara si asta a fost!

asa m-a sfatuit si vecina mea. chiar ma gandeam ce idee originala a avut. se pare ca trebuia doar sa intru mai des pe acest topic. ;))

lav1
04.07.2009, 08:44:28
Despre Mihai Dacin stiti ceva? Cum e la nunti?
Si noi suntem in cautare de dj...

j_oana86
04.07.2009, 23:57:24
[quote=lav1;2129682]Despre Mihai Dacin stiti ceva? Cum e la nunti?

Dupa multe cautari, noi am hotarat sa ramanem cu lulu cremeneanu...Pana la anu mai este ca sa iti spun exact cum e, dar am vazut un dvd cu o nunta la care a fost el dj si a facut o atmosfera super..

rami_cinderella
06.07.2009, 20:11:48
[quote=lav1;2129682]Despre Mihai Dacin stiti ceva? Cum e la nunti?

Dupa multe cautari, noi am hotarat sa ramanem cu lulu cremeneanu...Pana la anu mai este ca sa iti spun exact cum e, dar am vazut un dvd cu o nunta la care a fost el dj si a facut o atmosfera super..

o colega l-a avut dj la nunta. a fost incantata. au dansat toata noaptea. lumea s-a distrat pe cinste.

lav1
07.07.2009, 06:19:38
[quote=j_oana86;2131212]

o colega l-a avut dj la nunta. a fost incantata. au dansat toata noaptea. lumea s-a distrat pe cinste.

Pe Mihai Dacin sau pe Lucian Cremeneanu? :D

rami_cinderella
07.07.2009, 07:53:50
[quote=rami_cinderella;2135780]

Pe Mihai Dacin sau pe Lucian Cremeneanu? :D

scuze! ^:)^ :"> pe lulu cremeneanu. :">

l_nicoleta
08.07.2009, 11:11:34
Despre Mihai Dacin stiti ceva? Cum e la nunti?
Am fost la o nunta la care a fost Dacin si a fost placut , ne-am distrat . Daca vrei ti-l recomand si pe cel care a fost la noi , am fost foarte multumiti de el.

lav1
11.07.2009, 11:11:48
Am fost la o nunta la care a fost Dacin si a fost placut , ne-am distrat . Daca vrei ti-l recomand si pe cel care a fost la noi , am fost foarte multumiti de el.
Trimite-mi te rog datele lui pe privat.
Merci frumos :*

l_nicoleta
18.07.2009, 14:42:13
Trimite-mi te rog datele lui pe privat.
Merci frumos :*

Ti-am trimis PM

rosse
25.08.2009, 11:35:34

buna,
voi avea si eu nunta in 15 mai
ma poti ajuta si pe mine cu un nr de telefon de la cei care ti-au oferit pachetul de servicii.
multumesc

rosse
25.08.2009, 11:39:45
multumesc pentru pm-uri. am vorbit cu dj-ul si am stabilit toate datele. multumesc inca o data
BUNA,
VOI AVEA NUNTA ANUL VIITOR IN 15 MAI DACA TE ROG NU MA POTI AJUTA CU NR DE TELEFON DE LA CEVA DJ
MULTUMESC:D

rosse
25.08.2009, 11:43:19
bUNA,
POTI SA MA AJUTI TE ROG SI PE MINE CU NR DE TELEFON AL DJ-ULUI CARE A FOST LA NUNTA TA
MULTUMESC

rosse
25.08.2009, 11:57:53
Salut

BUNA,
POTI SA MA AJUTI TE ROG SI PE MINE CU UN NR DE TELEFON DE LA DJ-UL DE LA NUNTA TA?
MULTUMESC

l_nicoleta
26.08.2009, 06:59:50
bUNA,
POTI SA MA AJUTI TE ROG SI PE MINE CU NR DE TELEFON AL DJ-ULUI CARE A FOST LA NUNTA TA
MULTUMESC

Ti-am trimis PM

ancamiresica
04.09.2009, 23:50:46
Ce parere aveti despre momente artistice in timpul petrecerii? Daca dorim dansatori pentru cateva minute, aveti idee unde sau cum putem sa-i contactam?

v3ronicas
05.09.2009, 19:25:28
buna! eu fac nunta anul viitor in 22 Mai si noi am ales o formatie! sunt de parere ca muzica si mancarea fac toata nunta iar sincer la nuntile unde au fost Dj mi s`a parut aiurea! noi i`am vrut pe Razvan si Lulu de la Manas care ne`au cerut 2500 d euro. am vb cu o cunostinta care e lautar si mi l`a recomandat pe Lucian Berdea (am inteles ca multi il stiu ca si Gutza din Oradea). l`am rugat sa ne intalnim undeva unde il putem asculta si ne`au cantat de toate si ne`a placut f mult! ne`au cerut 1700 de euro! ne vor canta din momentul in care nasii pleaca dupa mire pana dimineata cand e gata nunta non- stop! daca cineva e interesat sa ia legatura cu ei idul meu e "mykasirea"

v3ronicas
05.09.2009, 23:00:43
Lulu Cremeneanu e cel mai priceput!

l_nicoleta
07.09.2009, 08:12:33
Mersi

Cel mai bun Dj din oras este impropriu spus , pentru ca nu poti face o analiza intre ei privind un singur eveniment.
Banuiesc ca cele care ati fost multumite de muzica de la nunta voastra spuneti ca dj-ul de la voi e cel mai bun , la fel cum zic eu de cel care a fost la noi si l-am recomandat tuturor cunostintelor deoarece ne-am simtit foarte bine insa nu pot sa spun ca este cel mai bun din oras.

l_nicoleta
07.09.2009, 08:28:18
buna! eu fac nunta anul viitor in 22 Mai si noi am ales o formatie! sunt de parere ca muzica si mancarea fac toata nunta iar sincer la nuntile unde au fost Dj mi s`a parut aiurea! noi i`am vrut pe Razvan si Lulu de la Manas care ne`au cerut 2500 d euro. am vb cu o cunostinta care e lautar si mi l`a recomandat pe Lucian Berdea (am inteles ca multi il stiu ca si Gutza din Oradea). l`am rugat sa ne intalnim undeva unde il putem asculta si ne`au cantat de toate si ne`a placut f mult! ne`au cerut 1700 de euro! ne vor canta din momentul in care nasii pleaca dupa mire pana dimineata cand e gata nunta non- stop! daca cineva e interesat sa ia legatura cu ei idul meu e "mykasirea"

Prin faptul ca iti doresti o formatie care sa iti cante la nunta nu inseamna ca nuntile cu dj sunt aiurea . Eu am avut dj si a fost extraordinar insa am impresia ca inclinatiile tale catre un anumit gen muzical iti induc gresita impresie de 'aiurea' . Probabil iti plac mai mult formatiile si iti doresc sa iti cante exact cum vrei tu dar sunt si nunti care nu au avut formatie si nu au fost aiurea deloc .
bafta

dramatzica
07.09.2009, 15:51:05
Fetelor ma puteti ajuta si pe mine cu nr. lui Lulu Cremeneanu?

j_oana86
07.09.2009, 18:44:38

Cred ca cel mai bine e sa il contactezi pe site-ul lui www. c r e m e n e a n u . ro si sa ii ceri lui detalii. Noi cu el colaboram pe partea cu muzica si pot sa iti spun ca am ramas foarte placut impresionati dupa discutia avuta cu el iar in saptamana urmatoare am semnat contractul.
Ramane sa iti dau mai multe detalii la anul, dupa nunta.

j_oana86
07.09.2009, 18:46:28

Acuma vad ca ai nunta inaintea mea cu o sapt :D, se pare ca imi vei da tu mie detaliile :).

Anne13
08.09.2009, 21:13:25
Ce parere aveti despre momente artistice in timpul petrecerii? Daca dorim dansatori pentru cateva minute, aveti idee unde sau cum putem sa-i contactam?
depinde de care....vrei ceva pereche sa danseze ceva...sau ceva de muzica populara....cam ce ai vrea...?

dramatzica
09.09.2009, 07:30:03
Lulu Cremeneanu e ocupat toata luna iulie :( Ma si asteptam...
Cu Dacin cum as putea lua legatura?
Aveti careva nr lui?
E ok?

ancamiresica
09.09.2009, 08:42:38
depinde de care....vrei ceva pereche sa danseze ceva...sau ceva de muzica populara....cam ce ai vrea...?
Mi-ar placea un dans modern mai degraba. Aveti idee cum as putea contacta o pereche de dansatori?

l_nicoleta
09.09.2009, 09:16:12
Mi-ar placea un dans modern mai degraba. Aveti idee cum as putea contacta o pereche de dansatori?

Poate ar fi mai dragut daca ati invata voi un dans pe care sa-l prezentati ca si primul dans. Am vazut treaba asta la o nunta si a fost super . Mirii au facut curs de dans pentru primul dans pe o anumita piesa si a iesit super.

l_nicoleta
09.09.2009, 09:18:38

Am un coleg la servici al carui baietel face dans modern si a fost si la concursuri in strainatate , daca doresti pot sa il intreb despre un eventual numar la nunta (bineintels cu partenera).Copii au in jur de 10 ani si dupa cate stiu au mai fost la diferite evenimente.

Anne13
09.09.2009, 10:04:57
Poate ar fi mai dragut daca ati invata voi un dans pe care sa-l prezentati ca si primul dans. Am vazut treaba asta la o nunta si a fost super . Mirii au facut curs de dans pentru primul dans pe o anumita piesa si a iesit super.
miri oricum danseaza frumos ar fi buna ideea asta cu ceva dansatori ar fi ceva frumos totusi.......

v3ronicas
09.09.2009, 15:17:18
draga nu 'inclinatiile mele" catre un anumit gen muzical mi`au indus parerea asta. formatia care canta la noi canta de toate... absolut de toate. sincer nu am fost la o nunta cu dj unde sa pot zice ca mi`a placut. si sincer decat sa dau bani unui dj mai bine imi duc eu calcu de acasa si imi aleg un playlist. nu cred ca e tot una sa auzi muzica la fel ca intr`o discoteca sau sa ai acolo instrumentisti cu clape, tobe, saxofon, vioara, acordeon... mai ales pt muzica populara care e f importanta la o nunta... eu am invitati multi si din mai multe zone ale tarii si din afara(grecia, italia, spania). pt mine e important sa se simta toti bine si sa se cante melodii si din partile lor! s`a insurat un var anul trecut si sa vezi c show au facut grecii cand au auzit melodiile lor! un cd il asculti acasa, in masina... in club... dar la o nunta ai nevoie sa ti s faca atmosfera pt ca nici asa nu poti multumi p toata lumea! eu stiu ca e mai ieftin sa chemi un dj decat o formatie si daca faci nunta mica e cam naspa pt ca formatia e destul d scumpa si nah nu poti face nunta sa platesti numa mancarea si formatia, dar sincer nu s compara ... imi cer scuze daca jignesc p cineva aici...

Prin faptul ca iti doresti o formatie care sa iti cante la nunta nu inseamna ca nuntile cu dj sunt aiurea . Eu am avut dj si a fost extraordinar insa am impresia ca inclinatiile tale catre un anumit gen muzical iti induc gresita impresie de 'aiurea' . Probabil iti plac mai mult formatiile si iti doresc sa iti cante exact cum vrei tu dar sunt si nunti care nu au avut formatie si nu au fost aiurea deloc .
bafta

l_nicoleta
09.09.2009, 20:47:54
draga nu 'inclinatiile mele" catre un anumit gen muzical mi`au indus parerea asta. formatia care canta la noi canta de toate... absolut de toate. sincer nu am fost la o nunta cu dj unde sa pot zice ca mi`a placut. si sincer decat sa dau bani unui dj mai bine imi duc eu calcu de acasa si imi aleg un playlist. nu cred ca e tot una sa auzi muzica la fel ca intr`o discoteca sau sa ai acolo instrumentisti cu clape, tobe, saxofon, vioara, acordeon... mai ales pt muzica populara care e f importanta la o nunta... eu am invitati multi si din mai multe zone ale tarii si din afara(grecia, italia, spania). pt mine e important sa se simta toti bine si sa se cante melodii si din partile lor! s`a insurat un var anul trecut si sa vezi c show au facut grecii cand au auzit melodiile lor! un cd il asculti acasa, in masina... in club... dar la o nunta ai nevoie sa ti s faca atmosfera pt ca nici asa nu poti multumi p toata lumea! eu stiu ca e mai ieftin sa chemi un dj decat o formatie si daca faci nunta mica e cam naspa pt ca formatia e destul d scumpa si nah nu poti face nunta sa platesti numa mancarea si formatia, dar sincer nu s compara ... imi cer scuze daca jignesc p cineva aici...
Draga nu vreau sa intru in polemici. mai presus de acestea, aici sunt niste fete care vor nunta perfecta, ziua perfecta, rochia , muzica etc. Si mie mi-a prins bine cate o parere inainte de nunta chiar daca la inceput nu am recunoscut.

Deci este optiunea ta sa ai muzica de care vrei , cu formatie sau cu dj , cu 100 de euro sau cu 5000 de euro , sunt optiunile tale si le respectam , dar sa nu generalizam chiar asa ca nuntile cu dj sunt aiurea pentru ca multe dintre noi am ales dj si nu neaparat doar din considerente financiare (fiecare stie ce fel de invitati are si ce fel de preferinte muzicale au) iar daca am fost multumite de dj sau de altcineva cu siguranta o sa ii recomandam in continuare .
Bafta la pregatiri !

dramatzica
12.09.2009, 09:39:57
Fetele ati auzit de Dj Andrei Varga?
Mi l-a recomandat cineva ca fiind f ok si cica face super atmosfera, dar as vrea sa mai aud pareri si din alta parte.
Eu tot la Dj raman... decat sa dau banii pe nush ce formatie (ca pe Picky nu mi-l permit), mai bine cu Dj.

dramatzica
14.09.2009, 15:57:32
Nimeni nimic despre DJ Varga? :(
Dar atunci macar alti dj.... stiti?
E f nasol ca toata lumea ne recomanda pe altcineva si noi nu am fost inca la nici o nunta cu DJ aici in Oradea... e greu sa alegi asa.
In plus la foto te uiti peste niste poze si iti convine sau ba, la video la fel... dar la muzica cum aleg daca nu e formatie?!! Numai cu recomandare:D
Si imi dau seama ca timpul trece si eu tot nu am muzica rezolvata inca :(

l_nicoleta
14.09.2009, 21:07:21
E f nasol ca toata lumea ne recomanda pe altcineva si noi nu am fost inca la nici o nunta cu DJ aici in Oradea... e greu sa alegi asa.
In plus la foto te uiti peste niste poze si iti convine sau ba, la video la fel... dar la muzica cum aleg daca nu e formatie?!! Numai cu recomandare:D

Eu pe cel care ti l-am recomandat , l-am mai dat si la alte fete de pe forum spre ex. ioanaolteanu ,lav1 ,rosse ,nu stiu daca la el au ramas sau nu ,eu zic sa le intrebi si pe ele si asa ai mai multe pareri.

Asztrid
15.09.2009, 10:47:30
Nu pot sa va redomand un DJ anume, dar am sa va spun cu cine SA NU va faceti nunta.
Firma se numeste Flexi Sound si asigura tot: foto, video si muzica la un pret acceptabil, zic eu. Tipul a carui firma e il cheama Felix. Mi l-a recomandat un coleg dar imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ma gandesc ca odata in viata mi-am facut nunta si mi-am dat-o peste cap intr-un fel, din cauza lui.

Mi-a trimis un tip care a pus muzica, dar habar nu avea. Cand vedea ca lumea danseaza mai bine, schimba stilul pe gen ca nici nu stiai cum sa dansezi. Cand vroia lumea sa manance, atunci punea muzica mai buna. Cand a fost dansul mirilor i-am zis sa anunte la microfon si a zis sus si tare ca el nu zice, el nu vorbeste! Pana la urma a vorbit baiatul cu video. De cateva ori chiar a iesti afara cate 1/2 de ora si lasa sa mearga muzica anapoda.

Am primit pozele pe un CD la mai bine de doua saptamani dupa nunta, si asta pentur ca l-am sunat eu pe Felix. Nici macar nu a intrebat daca a fost totul in regula, ca asteptam sa am ocazia sa ii povestesc.

Nici poze nu mi-a facut destule si nu stia sa incadreze ca lumea. Noroc ca a fost si fratele meu si a facut el mai multe si mai ca lumea, desi e amator.

Acum, au trecut aproape doua luni de la nunta si el tot nu mi-a dat filmarile! Dar de platit i-am platit cand s-a terminat nunta! Imi vine sa plang! Aveti mare grija pe cine alegeti, ca stiti cum se spune: cel mai important la o nunta: muzica, mancarea si servirea.

Sa aveti nunti frumoase si multa fericire.
Pot sa va dau sfaturi, acum ca eu am terminat cu nunta noastra.

dramatzica
15.09.2009, 11:14:51
Imi pare foarte rau pt ce ti s-a intamplat in cea mai frumoasa zi a vietii tale :( E pacat, dar voi sa fiti fericiti, cred ca asta e totusi mai important!
Ai facut f bine ca ne-ai avertizat si pe noi si orice sfat in plus e binevenit, mai invatam si noi de la cele care au trecut deja prin asta... dar oricum ai face si oricat te-ai stradui, intotdeauna e loc de mai bine.
Sa ai casa de piatra si muuuulta fericire!!

ancamiresica
15.09.2009, 15:31:01

Pot sa iti recomand pe cel care va fi la nunta mea. Tipul face si atmosfera, e si profesor de dans si animeaza petrecerea (cel putin asa a facut unde l-am intalnit prima data). Daca esti interesata contacteaza-ma.

meee
16.09.2009, 19:22:10
Pot sa iti recomand pe cel care va fi la nunta mea. Tipul face si atmosfera, e si profesor de dans si animeaza petrecerea (cel putin asa a facut unde l-am intalnit prima data). Daca esti interesata contacteaza-ma.

Daca vorbesti cumva de Radu , fiindca ai specificat si ca este instructor de dans , nu pot spune decat nota 10 .

Andra_Alexandra
18.09.2009, 22:28:15
meee ai fost o mireasa foarte frumoasa. Felicitari si casa de piatra va doresc. De unde ti-ai luat rochita ?

RALUK15
22.09.2009, 16:57:23
Ceau,despre DJ Varga nu stiu nimic dar am pe cineva care are nunta si il lauda tare mult pe dj-ul lor si o sa ii rog sa imi dea nr lui de tel si suni sa vezi...:-*

katja_mvp
22.09.2009, 17:56:56

imi trimiti te rog si mie un pm cu informatii despre dj-ul ales de tine.astept si alte sugestii :)

katja_mvp
23.09.2009, 07:52:43
Nu stiu daca se poate spune ca este unul "Cel mai bun". Ma gandesc ca este in functie de o gramada de chestii si de ce an ume te multumeste pe tine, sau pe fiecare!
Taia imi trimiti te rog si mie detalii despre dj-ul de la nunta ta.mersi frumos:*

ioanaolteanu
23.09.2009, 10:34:41
mie mi-a recomandat nicoleta un dj si am fost foarte multumita de el. nunta a iesit perfect. am mai chemat o tipa sa cante si au inceput la un moment dat sa o huiduie si toti cereau sa inceapa dj-ul sa puna muzica. in rest totul a fost ok. vreau sa iti spun ca s-au racit sarmalele pe masa si lumea nu mai pleca de pe ringul de dans. saracul a venit sa se scuze dar ma suparam pe el daca trimitea lumea la masa decat sa ii lase sa se distreze

l_nicoleta
23.09.2009, 16:50:36
mie mi-a recomandat nicoleta un dj si am fost foarte multumita de el. nunta a iesit perfect. am mai chemat o tipa sa cante si au inceput la un moment dat sa o huiduie si toti cereau sa inceapa dj-ul sa puna muzica. in rest totul a fost ok. vreau sa iti spun ca s-au racit sarmalele pe masa si lumea nu mai pleca de pe ringul de dans. saracul a venit sa se scuze dar ma suparam pe el daca trimitea lumea la masa decat sa ii lase sa se distreze
uau, chiar ma bucur ca l-ai ales si ca ai fost multumita de el. si la noi a facut la fel. eu am apucat sa mananc doar putin aperitiv si un pic din tort. in rest am dansat non-stop.

dramatzica
23.09.2009, 17:20:52
Ma bucur ca a iesit atat de bine! Felicitari si casa de piatra!
Da-mi si mie te rog datele lui pe PM.
Ms. :*

dramatzica
23.09.2009, 18:35:27
Merci mult pt PM.
Acuma am observat ca mi-l recomandase si mie nicoleta mai de mult deja, dar cat sunt de habauca... si cate nume noi si nr. de tel am adunat in ultima vreme nu ma mir ca am uitat.
Merci la amandoua :*

andreea_j
24.09.2009, 10:31:23
La noi la nunta a cantat formatia Ritmic din Oradea, pe solista o cheama Monica si trupa a facut o atmosfera incredibila. Vreau sa va spun ca au cantat non-stop toata nunta si toate genurile de muzica. Canta muzica romaneasca usoara si de petrecere. Nu sunt formatie de manelisti , fara a jigni pe nimeni , desi canta si acest gen dar fara a face abuz. Credeti-ma , muzica a cantat non-stop ! Lumea a fost incantata si mai ales mirata de faptul ca au incercat sa-i multumeasca pe toti care au venit sa le ceara o anumita melodie si asta fara pretentii la bani de dedicatii. Pretul mi s-a parut foarte ok , in jur de 1200 Euro. Recent am descoperit incantata niste clipuri pe youtube de la o nunta, exact la Restaurantul Hotelului Poienita, unde am avut si eu nunta. Noua ne-au fost recomandati de nasii nostri la a caror nunta tot ei au cantat , am luat legatura cu ei si ne-au invitat la o repetitie de-a lor, unde ne-au cantat ce am dorit noi, spunandu-ne frumos ca binenteles nu e nicio suparare daca nu-i alegem pe ei , doar sa le dam raspuns in 2 saptamani, sa nu tina ocupata data , fara rost. Peste 3 zile i-am contactat si am facut contractul cu ei. Nu stiu daca e permis , dar am sa postez niste link-uri cu ei.:
http://www.youtube.com/watch?v=eYfeXK2gquU
http://www.youtube.com/watch?v=Fen0pS05d4A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4pdkYISDIqc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=34Zrvo27l6Y&feature=related

katja_mvp
25.09.2009, 21:11:30
ti-am trimis PM
Taia inca o data apelez la experienta ta si te rog sa-mi trimiti si mie PM cu informatii despre dj-ul tau.mersi frumos

Andra_Alexandra
27.09.2009, 18:18:40
de pufi ce stiti ?

andreea_j
27.09.2009, 20:08:11
de pufi ce stiti ?

http://www.youtube.com/watch?v=q7CsDR3YWuk&feature=PlayList&p=AA129BBF4B8F59A3&index=0&playnext=1

E ok daca e nunta de manelisti

Andra_Alexandra
27.09.2009, 21:52:29
E ok daca e nunta de manelisti[/quote]

Nu e nunta de manelisti...mie mi-a spus cineva ca stie de toate sa cante, si in fond si la urma urmei are si un laptop la el..si orchestra...noua ne plac toate genurile muzicale. crezi ca stie sa cante numai manele ???

Andra_Alexandra
28.09.2009, 01:33:56
Ceau,
Te pup.
PA
sincer am fost ieri la o nunta la president si a cantat picky. a fost super fain face atmosfera, stie sa cante orice. nota 10 si pt picky dar si pt restaurant

l_nicoleta
28.09.2009, 06:41:52
E ok daca e nunta de manelisti

Nu e nunta de manelisti...mie mi-a spus cineva ca stie de toate sa cante, si in fond si la urma urmei are si un laptop la el..si orchestra...noua ne plac toate genurile muzicale. crezi ca stie sa cante numai manele ???[/quote]
Nu cunosc formatia de care ziceti voi , insa daca te astepti ca o formatie sa iti puna muzica de pe laptop nu mai ieftin iesi cu un dj ? Care e rostul formatiei daca iti pune muzica de pe laptop?

andreea_j
28.09.2009, 06:47:46
Scuzele mele , poate nu a fost cea mai fericita exprimare de-a mea , nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Normal, cam toate formatiile canta orice gen de muzica , dar predominant sunt axati pe un anume gen care li se potriveste mai bine. De exemplu cine e obisnuit sa-l asculte pe Seres sau Willy , nu-i va placea cum canta manele Picky sau Andrica si viceversa. Gusturile nu se discuta , eu nu pot spune ca x e mai bun dacat y , doar ca imi place mai mult x decat y. Decizia este a fiecareia. Parerea mea este sa asculti cat mai multe formatii si in functie de bani si disponibilitatea lor , sa alegi in final cea mai buna varianta. Daca vrei eu iti pot pune la dispozitie niste numere de telefon , iar tu poti incerca sa-i contactezi , cand noi am cautat formatie pt. nunta am sunat la mai multi, sper doar sa fie inca valabile.
Uite un exemplu nefericit , formatie de manelisti cantand muzica usoara :
http://www.youtube.com/watch?v=DTgVdKFApIo

l_nicoleta
28.09.2009, 08:13:27
Scuzele mele , poate nu a fost cea mai fericita exprimare de-a mea , nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Normal, cam toate formatiile canta orice gen de muzica , dar predominant sunt axati pe un anume gen care li se potriveste mai bine. De exemplu cine e obisnuit sa-l asculte pe Seres sau Willy , nu-i va placea cum canta manele Picky sau Andrica si viceversa. Gusturile nu se discuta , eu nu pot spune ca x e mai bun dacat y , doar ca imi place mai mult x decat y. Decizia este a fiecareia. Parerea mea este sa asculti cat mai multe formatii si in functie de bani si disponibilitatea lor , sa alegi in final cea mai buna varianta. Daca vrei eu iti pot pune la dispozitie niste numere de telefon , iar tu poti incerca sa-i contactezi , cand noi am cautat formatie pt. nunta am sunat la mai multi, sper doar sa fie inca valabile.
Uite un exemplu nefericit , formatie de manelisti cantand muzica usoara :
http://www.youtube.com/watch?v=DTgVdKFApIo

Da intr-adevar canta foarte neplacut auzului , mie oricum nu prea imi plac formatiile dar am auzit si care au cantat relativ bine , parea mea este ca daca iti doresti formatie trebuie sa cauti foarte mult sa gasesti ceva intr-adevar bun si trebuie sa fii dispusa sa platesti pentru calitate.Am vazut preturi aici pe site si de 2500 de euro precum si de 1500 de euro. Am observat ca sunt fete care cunosc formatii si pot sa ajute cu sfaturi.

andreea_j
28.09.2009, 14:34:40
de pufi ce stiti ?

Uite ce am gasit eu :

http://cauta.trilulilu.ro/audio/pufi%20oradea

Andra_Alexandra
28.09.2009, 16:15:34
Nu e nunta de manelisti...mie mi-a spus cineva ca stie de toate sa cante, si in fond si la urma urmei are si un laptop la el..si orchestra...noua ne plac toate genurile muzicale. crezi ca stie sa cante numai manele ???
Nu cunosc formatia de care ziceti voi , insa daca te astepti ca o formatie sa iti puna muzica de pe laptop nu mai ieftin iesi cu un dj ? Care e rostul formatiei daca iti pune muzica de pe laptop?[/quote]
eu ziceam ca are un laptop la el si are si alte genuri de muzica pe el. in fine, fiecare intelege ce vrea...mie una imi place pufi, si asta nu inseamna ca daca la meduza canta numa manele, si la nunti face la fel.

andreea_j
28.09.2009, 18:00:17
Draga mea , ai pus o intrebare, noi am incercat sa-ti raspundem. Parerea mea este ca pufi canta preponderent manele , este copia mai putin reusita si mai ieftina a lui Lucian Seres. Asculta si tu melodiile din link-ul trimis de mine , nu trebuie sa fii experta sa-ti dai seama de acest lucru. Binenteles ca-ti respectam parerea , iar daca tu esti decisa ca pufi iti va canta la nunta , atunci nu vad rostul intrebarii tale. Inca ceva...toate formatiile duc cu ele la nunti cate un laptop, diferenta e ca la formatiile bune ,nimeni nu le cere sa-l si porneasca.
Mult succes la nunta !

andreea_j
28.09.2009, 19:34:31
Scuze pentru dublu post , dar asta trebuie sa o postez :

Versiunea Pufi : http://www.trilulilu.ro/ninjaschinja/bf53ff0164e5d2
Versiune muzica usoara : http://www.trilulilu.ro/MILUSKA/94ab26690bd3fe

Am pus link-urile pentru a sublinia diferenta intre doua stiluri total diferite.

Andra_Alexandra
29.09.2009, 17:20:54
da, multumesc pt raspunsuri, e normal, am cerut pareri, si v-ati exprimat fiecare parerile. oricum pt asta e facut acest site, fiecare are gusturile lui, si in fond si la urma urmei, noua mirilor, trebuie sa ne placa, pt ca nu putem multumi toti invitatii. poate pufi e bun, sau placut pt unii, dar poate pt altii nu. oricum ms pt pareri ;))^:)^

andreea_j
29.09.2009, 20:34:51
Buna viitoarelor miresici,

Poate va ajuta un filmulet cu un revelion la care a fost DJ.

http://www.youtube.com/watch?v=SOqGJPzXL78&feature=channel

Gasiti pagina de net si implicit datele de contact.

Succes.
Probabil s-a mai discutat, dar parerea mea e ca decat un Dj bun ,mai bine o formatie buna. Nimic nu se compara cu muzica cantata live , daca e cantata bine. Si ca sa si aduc un argument indubitabil : concertele live care aduna gramezi de oameni. Nunta e nunta si e o traditie sa fie cu lautari , care... s-au emancipat si ei. Cu greu ii mai poti numi lautari , tehnica spunandu-si cuvantul . De ce sunt impotriva DJ-ilor? Simpu, preturile sunt nesimtit de mari pentru aportul lor la muzica. Adica cum sa dai 700-800 euro pt un dj care pune un playlist, in general acelasi la toate nuntile? Acuma vor zbura in sus toate cele care au avut dj-i la nunta, ca nu-i chiar asa. Ba e asa, se mai adapteaza si ei din mers, nu-i mare filozofie. Din 4-5 nunti maxim isi scoate investitia, restul e profit curat. Cu formatiile e altfel , investitia in instrumente e mult mai mare , repetitii , talent , timp si efort depus la nunta. Dj-ul sta pe scaun cu paharelul langa el , pe cand formatia chiar munceste pentru banii primiti. Si inca ceva o formatie de 4 instrumentisti impart 2000 de euro (de ex.) si castiga mai putin decat un dj. De-asta sunt anti-dj ,pentru ca sunt nesimtiti , cerand un pret nejustificat pentru munca lor. Pretul real ar trebui sa fie intre 150 si 200 euro, dar profita de fapul ca formatiile nu vor putea concura cu preturile cerute de ei. Cam asta e realitatea. Iar pentru cele care spun ca ce i-a distrat dj-ul , le spun doar atat , daca aveati mana pe mouse si va alegeati singure melodiile , poate v-ati fi distrat poate si mai bine.

Anne13
29.09.2009, 22:50:08
Probabil s-a mai discutat, dar parerea mea e ca decat un Dj bun ,mai bine o formatie buna. Nimic nu se compara cu muzica cantata live , daca e cantata bine. Si ca sa si aduc un argument indubitabil : concertele live care aduna gramezi de oameni. Nunta e nunta si e o traditie sa fie cu lautari , care... s-au emancipat si ei. Cu greu ii mai poti numi lautari , tehnica spunandu-si cuvantul . De ce sunt impotriva DJ-ilor? Simpu, preturile sunt nesimtit de mari pentru aportul lor la muzica. Adica cum sa dai 700-800 euro pt un dj care pune un playlist, in general acelasi la toate nuntile? Acuma vor zbura in sus toate cele care au avut dj-i la nunta, ca nu-i chiar asa. Ba e asa, se mai adapteaza si ei din mers, nu-i mare filozofie. Din 4-5 nunti maxim isi scoate investitia, restul e profit curat. Cu formatiile e altfel , investitia in instrumente e mult mai mare , repetitii , talent , timp si efort depus la nunta. Dj-ul sta pe scaun cu paharelul langa el , pe cand formatia chiar munceste pentru banii primiti. Si inca ceva o formatie de 4 instrumentisti impart 2000 de euro (de ex.) si castiga mai putin decat un dj. De-asta sunt anti-dj ,pentru ca sunt nesimtiti , cerand un pret nejustificat pentru munca lor. Pretul real ar trebui sa fie intre 150 si 200 euro, dar profita de fapul ca formatiile nu vor putea concura cu preturile cerute de ei. Cam asta e realitatea. Iar pentru cele care spun ca ce i-a distrat dj-ul , le spun doar atat , daca aveati mana pe mouse si va alegeati singure melodiile , poate v-ati fi distrat poate si mai bine.
Iti dau dreptate nu as da 800 de euro pt un dj la o nunta parerea mea e mai bine o formatie acuma normal gusturile nu se discuta./....fiecare alege ce ii place....

ancamiresica
29.09.2009, 23:09:41

Pana in 400 - 500 euro pretul e justificat, doar investesc si ei in aparatura si dvd-uri. Pentru mai mult de 800 de euro, cu siguranta merita adaugat pentru o formatie.

l_nicoleta
30.09.2009, 06:11:33

Draga , am observat ca nu eziti sa critici tot ceea a ales o alta mireasa indiferent ca e vorba de formatie sau de dj.Consider ca ar trebui sa respecti alegerea fiecareia dintre noi (ca e buna ca e rea) , bineinteles sfaturile sunt bine venite dar observ ca la tine in afara de formatia ritmic, nimica nu este bun dpdv muzical,lucru care mie imi da de gandit.
Intr-o alta ordine de idei daca mie imi place sa ascult vocea reala a interpretilor decat urletele multora care se numesc formatie imi aleg dj. Dj-ul la noi in 2007 a cerut 200 de Euro si a fost exceptional si ca si atmosfera si ca persoana (fara pahare ) pe cand la nasi formatia a cerut 3000 RON si a fost de toata jena ,plus bauti pe la ora 1.00 , nu ma intreba cum ii cheama ca habar nu am si nici nu m-a interesat(asta nu inseamna ca nu sunt formatii bune).Am inteles ca nici Cremeneanu nu cere mai mult de 450 de euro deci nu stiu de ce vorbesti de 800 de euro . Vii si ne prezinti diferite filmulete de pe youtube de la alte nunti cu formatia ritmic dar nu ne arati nimica de la nunta ta (curios).
In fine, iti multumim pentru "sfaturi" , si vreau sa iti spun ca intr-adevar ne-am distrat cu dj la fel cum s-au distrat si celelalte mirese care au avut dj la nunta ne bucura faptul ca stii atat de multe despre formatii (cati instrumentisti , cum isi impart banii ,ce talente reale sunt, etc) insa nu suntem chiar atat de naive pe cat ai falsa impresie ca am fi.

Sunt si formatii bune si dj buni e treaba fiecareia ce alege, insa sa ajungi sa ne jignesti ca am avut dj......................................

andreea_j
30.09.2009, 07:02:06
Nu critic pe nimeni si mi-am cerut scuze cand am facut-o involuntar.De la nunta mea nu am cum sa postez pentru ca nu stiu cum si chiar daca as sti nu cred ca m-as simti confortabil stiind ca nunta mea ar putea deveni subiect de discutie pe internet. Nu ridic in slavi nicio formatie, am fost la foarte multe nunti , iar argumentele mele sunt din proprie experienta. Binenteles ca nu exista o regula, nu poti spune ca toate formatiile se imbata la nunta sau ca toti dj-ii sunt slabi. Eram sigura ca imi vor sari in cap toate miresele pro dj . Este urat din partea ta ce mi-ai scris si te rog sa-mi spui unde consideri tu ca am scris ceva in care va consider eu naive. Formatia Ritmic am propus-o ca alternativa la restul formatiilor despre care se discuta aici , 2 dupa cate am vazut : Picky si Adi Andrica. Daca am scris ceva jignitor , rog moderatorii acestui forum sa-mi stearga posturile, nu vreau sa fiu considerata oaia neagra a forumului.

flo_d
30.09.2009, 10:55:30
Buna fetelor,
M-ar interesa niste cursuri de dans, stiti cumva unde se organizeaza?

Anne13
30.09.2009, 11:16:16
Nu critic pe nimeni si mi-am cerut scuze cand am facut-o involuntar.De la nunta mea nu am cum sa postez pentru ca nu stiu cum si chiar daca as sti nu cred ca m-as simti confortabil stiind ca nunta mea ar putea deveni subiect de discutie pe internet. Nu ridic in slavi nicio formatie, am fost la foarte multe nunti , iar argumentele mele sunt din proprie experienta. Binenteles ca nu exista o regula, nu poti spune ca toate formatiile se imbata la nunta sau ca toti dj-ii sunt slabi. Eram sigura ca imi vor sari in cap toate miresele pro dj . Este urat din partea ta ce mi-ai scris si te rog sa-mi spui unde consideri tu ca am scris ceva in care va consider eu naive. Formatia Ritmic am propus-o ca alternativa la restul formatiilor despre care se discuta aici , 2 dupa cate am vazut : Picky si Adi Andrica. Daca am scris ceva jignitor , rog moderatorii acestui forum sa-mi stearga posturile, nu vreau sa fiu considerata oaia neagra a forumului.
Fetelor nu tre sa va certati suntem aici pt a ne sfatui,si fiecare are parerea lui si oricum fiecare alege ce ii place....

l_nicoleta
30.09.2009, 14:30:39
Da ai dreptate , suntem aici ca sa dam sfaturi probabil am sarit calul si nu trebuia sa intru in polemici .
Dar m-a deranjat insistenta pe formatie si ideea ca orice altceva ce ai avut este mai putin bun.Eu nu stiu cine cati bani baga in echipamente pentru ca nu ma pricep si nici nu ma intereseaza atata timp cat a iesit bine nunta. Putea omul sa vina si cu combina muzicala de acasa daca el considera ca e bine , pe mine m-a interesat rezultatul final. ,iar referitor cu pusul cu mana pe mouse asa am crezut si eu initial ca este dar mi-a demonstrat dj-ul ca nu e asa ,melodiile pe care le ascultam noi deobicei si cu care am si facut un playlist lung nu erau tocmai potrivite pentru o seara intreaga de nunta (pot sa detaliez daca doriti , precum si de ce am renuntat la lumini de discoteca si aparat de fum).
In fine , noi am fost foarte multumiti , acuma intr-adevar ar fi mult de discutat care varianta e buna dj sau formatie si cred ca subiectivismul e cu noi.
Daca am avut dj spunem da asa este cel mai bine iar cine a avut formatie spune ca asa este cel mai bine.
Eu sper totusi sa nu mai criticam alegerile nimanui indiferent care ar fi acelea pentru ca asa este cum spune anamaria "pana la urma fiecare isi alege ce ii place" .

Va doresc sa aveti o nunta cel putin la fel de frumoasa cum am avut eu

meee
30.09.2009, 16:08:44
meee ai fost o mireasa foarte frumoasa. Felicitari si casa de piatra va doresc. De unde ti-ai luat rochita ?

Multumeeesc Andra!

Rochita e facuta la un salon din Oradea . Am iesit la 1800 lei cu tot ce tine de rochita (voal,manusi, evantai, jupon, bolero ). Nu aveam mari sanse sa-mi gasesc in saloanele de inchiriat . N-am avut mult timp disponobil , asa am fost la probe de vreo 4 ori si am fost extra`mega`multumita .;-)

Iti doresc spor la pregatiri si-o nunta ca-n povesti ! >:D< :*

andreea_j
30.09.2009, 19:55:35
Acesta este probabil utimul meu post , se pare ca sunt fete detinatoare ale adevarului absolut, ale caror sfaturi primeaza , punand in umbra novicele acestui forum. As vrea sa-mi sublinieze cineva unde am insistat eu in posturile anterioare pe o anumita formatie. La fel ca si zecile de fete de aici ,am postat parerea mea personala, nu am sfatuit pe nimeni sa angajeze acea formatie , daramite sa impun acest lucru pe gatul cuiva. Nu poti compara formatia cu dj-ii , e ca si cum ai spune ca morcovii sunt mai buni decat castravetii. Am vazut prea multe nunti sa ma mai mire ceva, distractia nu o face dj-ul si nici formatia ci in primul rand mirii, daca ei stau toata noaptea la masa imbufnati , atunci asa vor face si restul lumii. Conteaza prietenii, care indiferent cat de buna sau rea e muzica , ar trebui sa se distreze ,nu sa strice atmosfera. Am vazut nunti care indiferent de cat de buna a fost muzica s-au sfarsit inainte de tortul miresei. Am vazut nunti la care rudele s-au certat incat in asa hal ca s-a ajuns la spital. Am vazut nunti cu interpreti celebri care au facut playback si au avut nesimtirea sa ceara 2000 de euro pt. 1 ora de "cantat". Am vazut dj-i care in timpul nuntii navigau pe net si erau aplaudati dupa fiecare melodie. Deci , ca sa pun capat "polemicilor" , imi cer scuze fetelor pe care le-am jignit si va rog sa ma iertati pentru ca am vrut sa va fortez sa alegeti formatia impusa de mine cu nerusinare. Imi cer scuze deasemenea pentru ca l-am facut pe Pufi manelist, probabil am fost indusa in eroare de zecile de manele cantate de el si postate pe anumite site-uri. Ar mai fi multe de spus , dar...chiar nu are niciun rost. Am o singura rugaminte, spuneti-mi si mie parerea voastra despre formatia sugerata de mine, buna ,rea ...dar sincera.
Va multumesc.

P.S. Oare din ce se deduce ca eu nu respect parerile altora , considerandu-le naive ?

Andra_Alexandra
30.09.2009, 21:31:50
sincer, mie nu mi-a placut cum canta acea solista..am mai fost la 2 nunti si din pacate mai urmeaza sa merg la o nunta unde va canta ea. ai cerut parerea sincera, dar daca ti-e ti-a placut cum a fost la nunta ta, e ok...conteaza ca voi v-ati simtit bine. exact asa va fi si la mine. daca mie imi va placea atmosfera facuta de pufi, si voi fi eu si cu iubi meu multumiti, va fi superbine. am mai zis, fiecare cu gusturile lui. si oricum, nu toti dj-i sunt la fel. poate ce ai vazut tu, sunt doar niste cazuri nefericite.

dramatzica
01.10.2009, 09:04:07
Buna fetelor,
M-ar interesa niste cursuri de dans, stiti cumva unde se organizeaza?
Noi ne-am inscris la Feeling Dance, incepe de sambata, sau luni in functie de ce tip de dans alegi (clasic sau latino, incepatori sau avansati) si se tine la Teatrul Acadia sau la Liceul Dimitrie Leonida (langa gara). Vezi pe site-ul lor detalii. Pretul e 140 Ron de pers, sau 250 Ron pe cuplu.
Eu abia astept!!<:-P

l_nicoleta
01.10.2009, 10:46:10
ce bine ca se mai face si ceva bun in oraasul asta.
si ce bine ca exista miri care accepta cursuri de dans ....

dramatzica
01.10.2009, 11:31:01
Sa stii ca pe mine chiar ma incanta, mai ales ca se lasa frigul si nu prea mai ai unde iesii, macar o sa avem program de dans. :)

ancamiresica
02.10.2009, 13:01:51
Sa stii ca pe mine chiar ma incanta, mai ales ca se lasa frigul si nu prea mai ai unde iesii, macar o sa avem program de dans. :)

Ce bine de voi! Eu nu-l pot convinge pe al meu si e cam habarnist la dans.

andreea_j
03.10.2009, 11:01:28
sincer, mie nu mi-a placut cum canta acea solista..am mai fost la 2 nunti si din pacate mai urmeaza sa merg la o nunta unde va canta ea. ai cerut parerea sincera, dar daca ti-e ti-a placut cum a fost la nunta ta, e ok...conteaza ca voi v-ati simtit bine. exact asa va fi si la mine. daca mie imi va placea atmosfera facuta de pufi, si voi fi eu si cu iubi meu multumiti, va fi superbine. am mai zis, fiecare cu gusturile lui. si oricum, nu toti dj-i sunt la fel. poate ce ai vazut tu, sunt doar niste cazuri nefericite.
Imi spui pe ce data e nunta la care trebuie sa mergi ? Poate ne intalnim acolo, si eu trebuie sa merg la o nunta unde canta ei.

Andra_Alexandra
04.10.2009, 18:04:04
a fost ieri nunta...

anca_eu
05.10.2009, 08:03:30
Sunt fericita ca am rezolvat si cu muzica, am incheiat contract cu o formatie care canta la un local in Gepiu, am fost sa ii ascultam, am discutat, ne-au placut. Canta orice gen (muzica romaneasca) si daca nu vrem manele nu canta deloc. Sper sa fie bine.
Va doresc si voua spor la pregatiri.

Anne13
05.10.2009, 11:06:33
Sunt fericita ca am rezolvat si cu muzica, am incheiat contract cu o formatie care canta la un local in Gepiu, am fost sa ii ascultam, am discutat, ne-au placut. Canta orice gen (muzica romaneasca) si daca nu vrem manele nu canta deloc. Sper sa fie bine.
Va doresc si voua spor la pregatiri.
Daca tie iti place atunci e bine nu stiu ce formatie e dar daca i fost si ai ascultat e ok.......pt cat iti canta:D?pupici

andreea_j
05.10.2009, 13:22:28
a fost ieri nunta...
Pacat, la care restaurant a fost nunta ?

redfoxxy
08.10.2009, 18:12:56
Eu voi avea un DJ numit Radu Gavris.
Stiti ceva de el?

Am ajuns la el prin recomandari si mi-a placut omul, dar inca nu l-am vazut la nunta.

redfoxxy
08.10.2009, 18:17:53
Cel care ne va fi DJ este si instructor de dans.
Nu stiu exact cum procedeaza cu mirii, ca noi am facut dans inainte.
Dar stiu ca tine cursuri de dans la liceul greco-catolic si costa undeva la 60 ron pe persoana pe 1 sau 2 luni.
Nu mai stiu exact.

l_nicoleta
08.10.2009, 19:49:07
Eu voi avea un DJ numit Radu Gavris.
Stiti ceva de el?

Am ajuns la el prin recomandari si mi-a placut omul, dar inca nu l-am vazut la nunta.

Nu am auzit de el , dar daca ti-a fost recomandat inseamna ca persoana care ti-a recomandato a fost multumita de serviciile lui, iar daca zici ca ti-a placut inseamna ca e totul ok (prima impresie conteaza :) ).
Cat costa un dj pe 2010?

Bafta

katja_mvp
09.10.2009, 14:57:33
Cel care ne va fi DJ este si instructor de dans.
Nu stiu exact cum procedeaza cu mirii, ca noi am facut dans inainte.
Dar stiu ca tine cursuri de dans la liceul greco-catolic si costa undeva la 60 ron pe persoana pe 1 sau 2 luni.
Nu mai stiu exact.
imi poti spune cat ai dat avans ca si noi vrem sa-l contactam ca am primit recomandari f bune la adresa lui :D

redfoxxy
13.10.2009, 19:21:03
imi poti spune cat ai dat avans ca si noi vrem sa-l contactam ca am primit recomandari f bune la adresa lui :D

Asta depinde cum te intelegi cu el.
Oricum undeva la 200 ron sa ai pregatiti. Asta cred ca e minimul la oricare DJ

redfoxxy
13.10.2009, 19:23:38
Nu am auzit de el , dar daca ti-a fost recomandat inseamna ca persoana care ti-a recomandato a fost multumita de serviciile lui, iar daca zici ca ti-a placut inseamna ca e totul ok (prima impresie conteaza :) ).
Cat costa un dj pe 2010?

Bafta

Depinde de care DJ vrei.
Intre 150 si 300 de euro e sigur.

l_nicoleta
13.10.2009, 19:58:57
Depinde de care DJ vrei.
Intre 150 si 300 de euro e sigur.

Aaaa nu ...eu am avut nunta in 2007 , eram doar curioasa cum sunt preturile. Eu atunci am platit cred ca 200 sau 250 ,nu mai retin exact , dar sincer 150 mi se pare putin (cam dubios) . Anul trecut am fost la cineva la nunta si a fost Dacin parca 500 E mi-a spus ca a platit , de aia eram curioasa cum sunt preturile .

redfoxxy
14.10.2009, 08:26:44
Aaaa nu ...eu am avut nunta in 2007 , eram doar curioasa cum sunt preturile. Eu atunci am platit cred ca 200 sau 250 ,nu mai retin exact , dar sincer 150 mi se pare putin (cam dubios) . Anul trecut am fost la cineva la nunta si a fost Dacin parca 500 E mi-a spus ca a platit , de aia eram curioasa cum sunt preturile .

Eu am gasit cu 300 euro destul de multi.
Cei care vin sub 300, respectiv cei 150-200, majoritatea is manelisti sau lipsiti de experienta sau nu au aparatura profesionala.
Cel putin din cate am vazut eu.