PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Timis

Pagini : 1 [2] 3 4

RianaTM
20.04.2007, 13:55:46
Mie intotdeauna mi-a placut un lucru la nuntile la care am fost. Sau mai bine zis un moment: dansul mirilor. Mi-au placut atunci cand au ales melodia lor sau macar o melodie care transmitea ceva din ce simteau ei unul pentru altul...cand au dansat simplu , uitandu-se unul in ochii celuilalt, eventual chicotind sau sarutandu-se... E o senzatie aproape identica cu cea din biserica atunci cand canta corul...ti se face "pielea de gaina".Am senzatia ca atunci cand mirii danseaza natural...asa cum au facut-o de multe alte ori, si o mai fac si pe melodia lor de suflet ...impart cu invitatii acel "ceva". Nu as fi in stare sa dansez vals , imi cunosc limitele:)) si nici nu ne reprezinta!Deci votez pentru melodia "noastra".

rali
20.04.2007, 18:12:38
Mie intotdeauna mi-a placut un lucru la nuntile la care am fost. Sau mai bine zis un moment: dansul mirilor. Mi-au placut atunci cand au ales melodia lor sau macar o melodie care transmitea ceva din ce simteau ei unul pentru altul...cand au dansat simplu , uitandu-se unul in ochii celuilalt, eventual chicotind sau sarutandu-se... E o senzatie aproape identica cu cea din biserica atunci cand canta corul...ti se face "pielea de gaina".Am senzatia ca atunci cand mirii danseaza natural...asa cum au facut-o de multe alte ori, si o mai fac si pe melodia lor de suflet ...impart cu invitatii acel "ceva". Nu as fi in stare sa dansez vals , imi cunosc limitele:)) si nici nu ne reprezinta!Deci votez pentru melodia "noastra".
Imi place cum gandesti=D>Si noi suntem de aceeasi parere. Nu ne caracterizeaza valsul si ca atare nu-l vom dansa.

Miru
20.04.2007, 21:10:47
am incepu sa-mi pun semne mari de intrebare despre acest vals...poate renuntam...eu am o sensibilitate crescuta la melodia endless love

rafila
20.04.2007, 21:17:41
am incepu sa-mi pun semne mari de intrebare despre acest vals...poate renuntam...eu am o sensibilitate crescuta la melodia endless love

Eu zic sa gasiti melodia care va emotioneaza pe voi cel mai mult si va face sa simtiti evenimentul. Nu te gandi ca nu da bine in camera, sau ca nu o apreciaza invitatii! Daca va face pe voi sa simtiti ca e primul vostru dans, si de cate ori o veti auzi de atunci inainte va veti aminti de asta, atunci e melodia perfecta.

Noi am ales o melodie care prezinta o poveste asemanatoare cu a noastra, din motivele ce le-am scris mai sus. Stiu ca e in engleza si nu va pricepe toata lumea, dar asta e! Primul dans e pentru noi, nu dam spectacol pentru ei!

Miru
08.05.2007, 21:09:16
hai miresici care il aveti dj pe laurentiu, el aduce boxe si tot tacamul ca eu am uitat sa intreb...

anna_c
09.05.2007, 06:33:27
hai miresici care il aveti dj pe laurentiu, el aduce boxe si tot tacamul ca eu am uitat sa intreb...
mie mi se pare normal sa vina cu aparatura lui. noi cand am fost sa vorbim cu dj-ul ne-a intrebat daca vrem si lumini si fum, de boxe nu ne-a intrebat. cred ca e normal sa vina cu tot ce-i trebuie sa-si faca maseria.

ss29
09.05.2007, 09:05:38

nu-l am dj pe laurentiu dar am fost la niste chefuri la care era dj si a venit cu tacamul......

rali
09.05.2007, 09:15:04
Si noi tot pe el il avem si din cate stiu eu el vine cu tot ce trebuie,in functie de sala.

Miru
09.05.2007, 14:03:36
multumesc. ma apucase stresul de unde fac eu rost de aparatura si ma gandeam ca pentru ce-i dau lui bani cu galeata daca nu aduce el...mie mi-a zis doar ca aduce el luminile ce se pun deasupra ringului de dans...era subinteleasa cred aparatura, dar io mi-s cam stresata si nebune in perioada asta. nu am discernamant integru :-?

ss29
09.05.2007, 14:23:17
multumesc. ma apucase stresul de unde fac eu rost de aparatura si ma gandeam ca pentru ce-i dau lui bani cu galeata daca nu aduce el...mie mi-a zis doar ca aduce el luminile ce se pun deasupra ringului de dans...era subinteleasa cred aparatura, dar io mi-s cam stresata si nebune in perioada asta. nu am discernamant integru :-?

cred ca prea ne gandim la amanunte..........dar mi se pare normal cand vrei sa iasa perfect........laurentiu este un profesionist ........nu ar lucra cu aparatura altora

scarletmia
09.05.2007, 14:48:15
Ciao,fetelor

nu stiu cine e dj Laurentiu,dar dc e bun,mi-as dori si eu unu ca el la nunta........pt ca pe langa multe altele.........muzica e sufletul petrecerii.........

madalina24
09.05.2007, 15:50:55
Doamne fereshte sa ma terorizeze vreunul cu manele la propria nunta! Dar nu cred, chiar nu am genul asta de cunostinte! Familia mea sunt "banatzeni" cu trup si suflet, ai puiului meu... la fel;;)... prietenii mei nu au in ei nici o urma de suburban, sunt persoane de bun gust... chiar nu cred ca va fi cazul.
Shi cantareatza preferata - Laura Laurentiu - m-a avertizat din capul locului ca "eu nu excelez in manele, va spun pt. ca daca asta doritzi, mai bine cautatzi pe altcineva"! Ahhh, imi place si mai mult pentru asta! Singura mea problema e... MARE! Inca n-am sala!
DRAGA MEA . CE VREI SA SPUI, CA CEI LA A CAROR NUNTA SE VOR AUI MANELE , SUNT DE PROST GUST. D-NA CU FITZE?

madalina24
09.05.2007, 15:59:42
noi dintre dj si formatie am ales formatia....
parerea noastra este ca lautarul si mancarea buna fac nunta.<:-P
FAZA E CA NUNTA FARA FORMATIE NU E NUNTA ............. SI NOI AM ALES O FORMATIE. PT CA AM FOST ACUM UN AN LA O NUNTA CU DJ SI POT SA ITI ZIC CA A FOST DE TOATA JENA . PARCA ERAM LA BANCHETUL DE CALA A IV SI DANSAM DUPA UN "INTERNATIONAL":))

madalina24
09.05.2007, 16:32:12
Ce parere aveti de Petrica Matu Stoian? (a-ti auzit de el, nu?), sau de Mirela Petrean?
MIRELA PETREAN E SUPER
A CANTAT LA NUNTA VERISOAREI MELE .\, SI POT SA SPUN CA TOATA NOAPTEA NU A STT NIMENI LA MASA , A CANTAT TOATA NOAPTEA SI E O PREZENTA ...SUPER ( PT DOAR 1000 EUR/SINURA)

rali
09.05.2007, 17:12:04
Am mai stabilit de cateva ori(aici sa se intelega ca nu eu ci noi toate)ca acest forum este destinat tuturor mireselor ,cu gusturile , fericirile si dezamagirile fiecareia. Nu cred ca e cazul sa ne suparam una pe alta pt ca ne spunem parerile. Nu cred ca esti cu fitze daca nu-ti plac manelele. Mie personal imi plac cateva(putine) dar nu as puteam sa ma distrez la o nunta(cu atat mai putin la a mea) ascultand toata noaptea manele.Si in ceea ce priveste formatia, eu(si specific: eu) nu voi da niciodata 1000-2000 de euro pt niste reproduceri ragusite sau lalaite ala unor melodii populare( care ,de altfel, imi plac foarte mult). Sper ca n-am jicnit pe nimeni(nu asta a fost intentia mea) si sper sa nu mai avem asemenea comentarii rautacioase la adresa unora dintre d-soarele (sau d-nele) de pe acest forum.

ancavlc
09.05.2007, 17:35:26
De Matu Stoian stiu ca efoarte scump.
La noi la nunta ii vom avea pe Cornel Borza (un ardelean tare fain), pe Nina Predescu (olteanca super) si pe Irina Zoican (tot o olteanca faina). Si va mai fi si matusa mea, invitata DE ONOARE, Elena Jurjescu-Todi (evident, BANATEANCA). <:-P Va fi nebunie mare !!! Plus DJ, logic.
care este tariful Irinei Zoican(pt cate ore?)

camichiu
09.05.2007, 19:24:11
care este tariful Irinei Zoican(pt cate ore?)
Nu stiu care e tariful, pentru ca socrul meu plateste muzica. Asa e obiceiul la olteni, socrul mare plateste si hotaraste nunta. (Pe noi insa, ne-au lasat sa ne alegem toate decorurile si toate nebuniile cum vrem noi, iar ei s-au ocupat de partea mai dificila - muzica si papica :-p). Dar il intreb si iti scriu pe privat. :)

Fluturas
09.05.2007, 19:29:01
Nu stiu care e tariful, pentru ca socrul meu plateste muzica. Asa e obiceiul la olteni, socrul mare plateste si hotaraste nunta. (Pe noi insa, ne-au lasat sa ne alegem toate decorurile si toate nebuniile cum vrem noi, iar ei s-au ocupat de partea mai dificila - muzica si papica :-p). Dar il intreb si iti scriu pe privat. :)

v-ati scos :)>- :)>- :)>-

camichiu
09.05.2007, 19:32:49
v-ati scos :)>- :)>- :)>-
Pai iti dai seama ca nu ne permiteam o nunta de 300 de invitati fara sponsorizare serioasa. ;-)

Fluturas
09.05.2007, 19:38:31
Pai iti dai seama ca nu ne permiteam o nunta de 300 de invitati fara sponsorizare serioasa. ;-)

eheee! te cred si eu!
sa va fie de bine si sa iasa asa cum visati !>:D< >:D< >:D<

camichiu
09.05.2007, 19:49:10
eheee! te cred si eu!

Merci ! Si voua la fel ! >:D<

ancavlc
09.05.2007, 20:05:33
astept raspunsul tau. mersi. si la mine plateste doar o parte din muzica, dar este bine si atat dect deloc, zic:[email protected]

ancavlc
09.05.2007, 20:07:27
eheee! te cred si eu!
ca aproape de fiecare data fluturas mi-o ia inainte.>:D< dar aceleasi lucruri iti doresc si eu

Fluturas
09.05.2007, 20:10:37
ca aproape de fiecare data fluturas mi-o ia inainte.>:D< dar aceleasi lucruri iti doresc si eu

hmmm, o fi de bine, o fi de rau :-?

ancavlc
09.05.2007, 20:24:15
hmmm, o fi de bine, o fi de rau :-?
;));));)):)):)):)):)) de bine.

ss29
10.05.2007, 09:45:33
Am mai stabilit de cateva ori(aici sa se intelega ca nu eu ci noi toate)ca acest forum este destinat tuturor mireselor ,cu gusturile , fericirile si dezamagirile fiecareia. Nu cred ca e cazul sa ne suparam una pe alta pt ca ne spunem parerile. Nu cred ca esti cu fitze daca nu-ti plac manelele. Mie personal imi plac cateva(putine) dar nu as puteam sa ma distrez la o nunta(cu atat mai putin la a mea) ascultand toata noaptea manele.Si in ceea ce priveste formatia, eu(si specific: eu) nu voi da niciodata 1000-2000 de euro pt niste reproduceri ragusite sau lalaite ala unor melodii populare( care ,de altfel, imi plac foarte mult). Sper ca n-am jicnit pe nimeni(nu asta a fost intentia mea) si sper sa nu mai avem asemenea comentarii rautacioase la adresa unora dintre d-soarele (sau d-nele) de pe acest forum.
foarte corect raluca.........

Kaela
10.05.2007, 09:46:02
rali itzi dau dreptate totala. eu nu voi avea formatie la nunta shi nici intrumentisti cu torogoata sa ma scoata din casa "sa intindem hora in fatza blocului" (vba unei vecine), sa ma fac de cacao shi de "mirul lumii" in ziua nuntzii. la mine va fi simplu shi fara galagie. oricum, galagie mare va fi, mai mult decat 100 de taragotisti, asa ca...
parerea mea este ca atata timp cat tu decizi pe banii tai cum vrei sa-tzi faci nunta, o faci exact asa cum itzi doresti.

cc78
10.05.2007, 10:06:35
Subscriu Raluca. Dar vad ca te-ai aprins putin :) si pe buna dreptate.Oana, chiar ca la tine va fi zgomot cat pentru 100 de trompete:))) Trebuie sa fac cumva sa te vad:)

atodica
10.05.2007, 11:15:00
De acord cu tine, Raluca.... nici eu nu as suporta sa ascult la nunta mea manele.... de aceea am optat pt dj si chiar nu mie se pare ca e jenant si ca ar semana cu banchetul din clasa a IV.... dar na, opiniile difera... asta e... fiecare face cum ii place mai mult :)

Alexutza2007
10.05.2007, 14:07:50
Genial post Rali! Mai bine nici nu puteai formula! Anda asa cum ai scris si tu, nici mie nu-mi plac manelele, dar asta nu inseamna ca daca am DJ, nunta mea nu va mai fi nunta sau va fi vreun banchet de clasa a IV-a.
Cineva a scris mai sus ca "nunta fara lautari nu e nunta!". Vreau sa o invit la NUNTA mea care nu va fi cu lautari, ci cu dj si care o asigur ca va fi nunta!
Cum spunea si Rali....fiecare are parerea ei, o impartaseste cu noi, dar.... fara sa jignesca pe cineva!
Ca o completare: daca vreun invitat de-al meu iubeste muzica populara sau manelele cred ca pot sa fac un compromis si sa existe in playlist-ul nuntii mele si astfel de melodii. Si asta nu inseamna ca ma voi distra mai putin sau mai mult.

rali
10.05.2007, 14:17:37
Merci pt sustinere,fetelor. Poate m-am incins un pic cam tare dar la momentul ala chiar eram un pic suparata de anumite expresii peiorative care se folosesc pt a evidentia anumite fete care au idei diferite de ala noastre.Mai mult, eu de exemplu, daca nu sunt de acord cu o parere, prefer sa nu postez nimic sau in cel mai rau caz sa-mi exprim parerea fara a jignii sau a ma simti jignita. Nu cred ca trebe sa fii cu "titze" daca ai alte gusturi si nici sa fii jignit pt ele.

madalina24
10.05.2007, 14:27:06
NU AM VRUT SA SUPAR PE NIMENI , DAR DIN MONEMTE D-RA A AFIRMAT " LA NUNTA MEA VOR FI INVITATII DE BUN GUST" TE ROG FRUMOS............

camichiu
10.05.2007, 14:31:22
Ai perfecta dreptate Ralu ! Nici EU nu as da nici impuscata bani pentru anumiti guristi. Pentru manele, as plati SA NU se mai cante. ;)) Insa la noi plateste socrul mare si aduce o formatie de profesionisti care nu va canta manele sub nici o forma. Nu imi place decat muzica populara din Banat, cantata de matusa mea :). Restul muzicii populare o tolerez atunci cand este cazul. Dar asa este, gusturile nu se discuta si sunt perfect de acord ca o nunta poate fi superba si fara lautari. :)

rali
10.05.2007, 14:52:25
NU AM VRUT SA SUPAR PE NIMENI , DAR DIN MONEMTE D-RA A AFIRMAT " LA NUNTA MEA VOR FI INVITATII DE BUN GUST" TE ROG FRUMOS............
Ok, hai sa lamurim ceva. Mie personal cele mai multe manele mi se par de prost gust. Cred ca la asta s-a referit si ea. Probabil ca marea majoritate dintre invitatii ei nu apreciaza manele. Ce nu inteleg eu, este ca nu vad de ce s-ar simti cineva ofensat ca altcuiva i se par de prost gust manelele. Din cate am inteles, eu postul a fost despre nunta ei si nu a facut comparatie cu alte nunti. Parerea mea si am mai spus-o de cateva ori este ca gusturile nu se discuta indiferent cum ni s-ar parea. Ce pt mine e de bun gust pentru tine poate fi invers si tot asa. Imi cer scuze daca m-am bagat in discutia asta ca musca-n lapte dar cred ca ne pierdem timpul comentand gusturile noastre sau ale altora cand putem mai bine sa ne ajutam intre noi fara sa ne jignim. Si scuze pt post-urile astea asa de lungi.(se vede ca-mi place sa vb mult):D

Miru
10.05.2007, 16:51:44
Ok, hai sa lamurim ceva. Mie personal cele mai multe manele mi se par de prost gust. Cred ca la asta s-a referit si ea. Probabil ca marea majoritate dintre invitatii ei nu apreciaza manele. Ce nu inteleg eu, este ca nu vad de ce s-ar simti cineva ofensat ca altcuiva i se par de prost gust manelele. Din cate am inteles, eu postul a fost despre nunta ei si nu a facut comparatie cu alte nunti. Parerea mea si am mai spus-o de cateva ori este ca gusturile nu se discuta indiferent cum ni s-ar parea. Ce pt mine e de bun gust pentru tine poate fi invers si tot asa. Imi cer scuze daca m-am bagat in discutia asta ca musca-n lapte dar cred ca ne pierdem timpul comentand gusturile noastre sau ale altora cand putem mai bine sa ne ajutam intre noi fara sa ne jignim. Si scuze pt post-urile astea asa de lungi.(se vede ca-mi place sa vb mult):D
nu stiu cum e cu vorbitul, dar sa scrii mult sigur iti place ;))

rali
10.05.2007, 17:07:39
te asigur ca-mi place sa vb mai mult decat imi place sa scriu:D

rafila
11.05.2007, 00:31:35
DA. Este verisoara de gradul 2 cu mama mea si au tinut legatura. Este intr-adevar frumushica si asa, micutza ca si mine si mama. :D Si are o voce tare faina si canta FOLCLOR ADEVARAT.

Si eu o iubesc din suflet pe Elena Jurjescu. Exact cum spui: un glas extraordinar si melodii autentice! :x:x:x

camichiu
11.05.2007, 07:18:33
Si eu o iubesc din suflet pe Elena Jurjescu. Exact cum spui: un glas extraordinar si melodii autentice! :x:x:x

>:D< Exact asa cred si eu. Intotdeauna mi-a placut sa o ascult. Nu numai pentru ca este matusa mea. :x

cori_ramo
04.06.2007, 12:31:49
>:D< Exact asa cred si eu. Intotdeauna mi-a placut sa o ascult. Nu numai pentru ca este matusa mea. :x
La noi la nunta va fi formatie, fara manele, cantaretul este profesor la Scola Populara de Arta si preda la copii la Sala Palatului, 100 % banatean.
Melodia mirilor Laura Stoica cu piesa Mai frumoasa...

dedelina
04.06.2007, 12:46:56
Cum il cheama?

cori_ramo
04.06.2007, 12:53:16
Cum il cheama?
Pe profesor il cheama remus Grosu, iar eleva cu acre vine se numeste Mariana Zota (cred, nu stiu daca am retinut bine numele de familie) si am o fosta colega de facultate care a fost eleva lui si vine si ea sa cante. Mie mi l-a recomandat o cunostinta ce a avut anul trecut nunta si a fost super incantata, e un om deschis si foarte sociabil, asa mi-a zis sotul meu care a discutat cu el cand i-a dat avansul si au semnat contractulo. Cu doua saptamani inainte de nunta ma voi intalni si eu cu el pentru a stabili mici detalii.

cori_ramo
04.06.2007, 12:55:28
Imi cer scuze pentru greseliile de orografie, sunt la lucru si scriu pe fuga :*

madalina24
04.06.2007, 13:10:19
La noi la nunta va fi formatie, fara manele, cantaretul este profesor la Scola Populara de Arta si preda la copii la Sala Palatului, 100 % banatean.
Wow e si melodia pe care am ales-o si noi............

cori_ramo
04.06.2007, 13:30:16
Chiar ca wow! Dar tu vei dansa mireasa inaintea mea ;-)

cori_ramo
04.06.2007, 13:30:51

madalina24
04.06.2007, 13:51:02
Mda ................. si am niste emotii de nu ma mai vad. parca nu mai vine odata ziua aia si sa treaca ca am reusit sa slabesc 10kg .....

StOrM
04.06.2007, 14:13:24
eu chiar am o problema cu muzica....nu vreau sa am invitati nemultumiti, si vreau ca muzica sa fie cat mai variata..eu as opta ptr dj si ptr formatie din ce motiv: formatia la nunta are si ea farmecul ei....uan e cand iti canta muzica pe calculator..si alta cand e live, nush da mie imi da o altfel de senzatie:D iar in pauza va intra dj-ul in functiune:D..bine si cand va fi melodia mirilor, si la tort..vor fi mai multe momente... ce nu stiu insa este: ce melodii se potrivesc atunci cand se serveste mancarea? eu am avut nefericita experienta sa fiu la o nunta si in timpul mancarii sa-mi cante house:D ma gandeam la niste melodii in genul Enya; credeti ca merge????

anna_c
04.06.2007, 14:23:27
si noi am fost sambata asta la o nunta si dj-ul m-a dezamagit. in timpul mesei a pus muzica populara si house. noi am vorbit cu dj-ul nostru si i-am spus ca vrem muzica lenta in timpul mesei. cred ca vom pune richard clayderman. mie imi place la nebunie muzica lui.

cori_ramo
04.06.2007, 14:36:56
eu chiar am o problema cu muzica....nu vreau sa am invitati nemultumiti, si vreau ca muzica sa fie cat mai variata..eu as opta ptr dj si ptr formatie din ce motiv: formatia la nunta are si ea farmecul ei....uan e cand iti canta muzica pe calculator..si alta cand e live, nush da mie imi da o altfel de senzatie:D iar in pauza va intra dj-ul in functiune:D..bine si cand va fi melodia mirilor, si la tort..vor fi mai multe momente... ce nu stiu insa este: ce melodii se potrivesc atunci cand se serveste mancarea? eu am avut nefericita experienta sa fiu la o nunta si in timpul mancarii sa-mi cante house:D ma gandeam la niste melodii in genul Enya; credeti ca merge????
Exista formatii care au calculator sau laptop si daca tu le faci un cd cu piesele alese de tine, sa poati face un trenulet ceva, ei iti pun ce melodii vrei.

StOrM
04.06.2007, 15:05:54
mda...e si asta o varianta, dar sa stii ca daca au boxele lor, nu se aude bine cand pui muzica de la calculator pentru ca boxele lor sunt boxe de voce..de aia prefer sa am separat dj si formatie; fiecare sa se ocupe de treaba lui:D si daca nu mergeam la nunti si nu vedeam nici nu bagam in calcul chestia asta:D

atodica
04.06.2007, 15:08:19

de acord cu tine ca e deranjant, dar partea proasta e ca nu toata lumea manaca in momentul servirii... iar daca e prea multa enya(ma refer la muzica linistitoare) lumea se plictiseste

StOrM
04.06.2007, 15:14:13
da..ai dreptate, dar oricum majoritatea vor manca, mmai ales daca nu au pe ce dansa:D nush..ma gandesc si eu...alta varianta nu stiu! poate nu neaparat enya o sa fie...dar totusi vreau ceva mai...linistitoro:-) si oricum nu dureaza mult...10 min cel mult ca sa mananci:D asta dupa ce s-a pus la toti invitatii pe masa:-?..eu asa m-am gandit dar astept si parerile voastre!

rali
04.06.2007, 16:57:10
Noi Am Fost La O Nunta Super Reusita Cu Dj. In Timpul Mesei A Pus Blues Asa Ca Cine A Vrut Sa Danseze A Putut Si Cine A Vrut Sa Manance Nu S-a Inecat Cu Sarmaua. Per Ansamblu A Fost Una Din Cele Mai Faine Nunti La Care Am Fost.

rafila
04.06.2007, 18:43:56
mda...e si asta o varianta, dar sa stii ca daca au boxele lor, nu se aude bine cand pui muzica de la calculator pentru ca boxele lor sunt boxe de voce..de aia prefer sa am separat dj si formatie; fiecare sa se ocupe de treaba lui:D si daca nu mergeam la nunti si nu vedeam nici nu bagam in calcul chestia asta:D
De acord cu tine. Eu am fost foarte hotarata sa-mi fac nunta doar cu dj. Apoi am vorbit cu o solista de muzica populara sa cante 2 ore, cu formatie cu tot. Vorbesc acum de folclor adevarat, solista consacrata, cu studii muzicale. Cand am vazut cum sta treaba, am tzinut "popularii" pana dimineata, caci ei mi-au ridicat sala in picioare, nu dj-ul meu prost (si era dj de la firma renumita, care are pretentii de cea mai buna firma de dj din TM).

StOrM
04.06.2007, 22:18:02
e discutabila chestia...eu cred ca tine de invitati...de ex la nunta la care am fost eu la un moment dat era house iar muzicantii vroiau sa reinceapa sa cante si nu puteau ptr ca tinerii erau cu houseul, asa ca au luat loc si ei si...s-au uitat cum danseaza tineretul:)) si nu era nici macar dj..era pur si simplu un laptop:D. deci depinde f mult de ce invitati ai...eu oricum vreau neaparat si formatie:D

rafila
05.06.2007, 00:01:11
Pai da, normal ca trebuie sa fie pastrat echilibrul, in functie de invitati. Vreau doar sa zic ca eu pana nu demult eram convinsa ca o nunta se poate face foarte bine exclusiv cu DJ, iar acum am ajuns la concluzia ca e nevoie si de dj si de formatie. Categoric nu doar formatie, ca ar suna groaznic o gramada de melodii cantate de aceeasi voce. Formatia sa cante melodiile ei si dj-ul sa-si vada de treaba lui, sa completeze formatia.<:-P

georgya
05.06.2007, 00:15:16

si mie imi place f mult piesa asta.......are niste versuri superbe.........sau mihai treistariu....cat de frumoasa esti>:D<

StOrM
05.06.2007, 12:31:41
Pai da, normal ca trebuie sa fie pastrat echilibrul, in functie de invitati. Vreau doar sa zic ca eu pana nu demult eram convinsa ca o nunta se poate face foarte bine exclusiv cu DJ, iar acum am ajuns la concluzia ca e nevoie si de dj si de formatie. Categoric nu doar formatie, ca ar suna groaznic o gramada de melodii cantate de aceeasi voce. Formatia sa cante melodiile ei si dj-ul sa-si vada de treaba lui, sa completeze formatia.<:-P

Sunt perfect de accord cu tine:D

ss29
05.06.2007, 12:41:33

nu nici spatiu nici bani pentru o formatie.........daca as vi avut as fi vrut sa-mi cante caneva cunoscut........poate irina loghin(am avut ca face niste petreceri foarte reusite).........dar pentru asta iti trebuie bani

cori_ramo
05.06.2007, 13:10:12
nu nici spatiu nici bani pentru o formatie.........daca as vi avut as fi vrut sa-mi cante caneva cunoscut........poate irina loghin(am avut ca face niste petreceri foarte reusite).........dar pentru asta iti trebuie bani
Noi cand am pornit in cautare de muzica, ne-am spus ca nu vom da mai mult de 1000 de euro. Si, am gasit chiar mai ieftin la 800, mai mult am cautat muzica pentru ca la mine in familie nu se concepe o nunta fara cantareti, iar sora-mea a avut nunta anul trecut. Iti dai seama ca o vor compara cu a ei! Si, pe langa asta majoritatea invitatiilor vor cantareti. Dar, stai linistita ca am fost la 3 nunti cu Dj diferiti, la 2 din nunti a iesit perfect, iar la alta a dat-o in bara dj-ul. Daca are experienta un DJ bun poate pune orice, iar dupa cateva melodii ar trebui sa citeasca invitatii si isi da seama ce melodii au trecere. Oricum daca gaseam cantareti scumpi, fi sigura ca numai tineam cont nici de faptul ca o sa imi aud vorbe sau de invitati, eu zic ca nu m-am intins mai mult decat imi permite patura.

diai
05.06.2007, 17:23:41
Noi cand am pornit in cautare de muzica, ne-am spus ca nu vom da mai mult de 1000 de euro. Si, am gasit chiar mai ieftin la 800, mai mult am cautat muzica pentru ca la mine in familie nu se concepe o nunta fara cantareti, iar sora-mea a avut nunta anul trecut. Iti dai seama ca o vor compara cu a ei! Si, pe langa asta majoritatea invitatiilor vor cantareti. Dar, stai linistita ca am fost la 3 nunti cu Dj diferiti, la 2 din nunti a iesit perfect, iar la alta a dat-o in bara dj-ul. Daca are experienta un DJ bun poate pune orice, iar dupa cateva melodii ar trebui sa citeasca invitatii si isi da seama ce melodii au trecere. Oricum daca gaseam cantareti scumpi, fi sigura ca numai tineam cont nici de faptul ca o sa imi aud vorbe sau de invitati, eu zic ca nu m-am intins mai mult decat imi permite patura.

De acord,musai cu formatie.Cat despre bani,noi am dat un acont,iar la sfarsit am platit muzica.Asa se poate cu formatie,nici nu stiu daca iti cere cineva toti banii inainte de nunta ( poate vedete precum Irina Login).
Din cate am inteles eu o formatie de 5-6 persoane poate costa pana peste 2000 euro.

Miru
05.06.2007, 21:00:38
De acord,musai cu formatie.Cat despre bani,noi am dat un acont,iar la sfarsit am platit muzica.Asa se poate cu formatie,nici nu stiu daca iti cere cineva toti banii inainte de nunta ( poate vedete precum Irina Login).
Din cate am inteles eu o formatie de 5-6 persoane poate costa pana peste 2000 euro.
da asa e, sunt scumpi. si noi avem formatie si ma costa destul

dedelina
05.06.2007, 21:05:38
Pe noi ne costa 900 euro + 300 dj-ul (adica 250 muzica si ceva lumini inca 50)

diai
05.06.2007, 21:11:56
da asa e, sunt scumpi. si noi avem formatie si ma costa destul

Asa e , costa( pe noi ne-a costat peste 1000 euro ) dar merita, o sa va convingeti de asta. La noi cei mai multi invitati au dansat la muzica populara,asta spune tot,mai ales ca jumatate din invitati au fost tineri.Pana si cei care nu s-au ridicat de la masa pentru muzica dj-ului au fost "prinsi" de populara.
Asa ca investiti in muzica,e unul dintre ingredientele de baza ale unei petreceri reusite.

Miru
05.06.2007, 21:35:57
Asa e , costa( pe noi ne-a costat peste 1000 euro ) dar merita, o sa va convingeti de asta. La noi cei mai multi invitati au dansat la muzica populara,asta spune tot,mai ales ca jumatate din invitati au fost tineri.Pana si cei care nu s-au ridicat de la masa pentru muzica dj-ului au fost "prinsi" de populara.
Asa ca investiti in muzica,e unul dintre ingredientele de baza ale unei petreceri reusite.
la noi sunt 3 solisti cu echipa si ma costa 2000 plus dj, si nu m-am zagarcit ca daca muzica nu e buna s-a dus naibii toata nunta...si bautura bineinteles :-p

Ramo25
05.06.2007, 21:39:21

800??
uau.....unde si cum
noi am gasit cu 1200...dar erau si mai scumpe
am gasit o formatie din resita.....am fost la o nunta in timi si un ain resita...si au fost extraordinari..cum au intretinut atmosfera...si au avut si dj cu ei......
eu zic ca nunta fara formatie.....nu prea este asa reusita.....
depinde si de gustul invitatilor..

dedelina
05.06.2007, 21:40:34
Noi avem doar 2 solisti, dar am nimerit foarte bine. Ca sigur de o lasam pe mai tarziu crestea pretul

ss29
06.06.2007, 10:43:15
nu-i vorba de zgarcenie........este vorba de ceea ce-ti permiti.......mie mi s-a parut mult si 400 euro pentru dj.........

madalina24
06.06.2007, 11:49:40
800 e super fain , ce sa mai zic eu de mine ca nu am gasit nimik sa-mi placa sub 1700, la noi formatia a fost 2200 ( cu nume sonore ca asa vrea "tata socru" ........ ) de parca el ar plati.....

anna_c
06.06.2007, 12:39:34
cred ca si noi vom avea formatie pana la urma. sunt patru persoane in formatie si ne-au cerut 600 de euro (cineva ne-a pus in legatura).

cc78
06.06.2007, 13:19:07
Si noi ne-am rezolvat si de formatie , asta dupa ce a povestit rafila ce a patit la nunta. Sunt cei care canta la Taverna Sarbeasca sau ceva de genul asta...Macar sa am o alternativa daca adoarme dj-ul...

any
06.06.2007, 13:41:08
Dragutelor am si eu o intrebare sau mai multe la voi.. Am fost anu trecut la Mosnita la o nunta si au avut o trupa de dansatori invitata se mai face asa ceva aveti careva dintre voi la nunta? Sa va zic mai pe inteles eu sunt din Orastie iat vitoru sot din Sintmihaiu German stiu ca ia placut formatia de dansatori si vroiam sa ii fac o surpriza la unta si sa adic o formatie la Orastie dar nu sunt in tara si cu famlia lui nu prea pot vb ca ma dau de gol si ii spun ce planuri am asa ca helpp pls!! Sunt recunoscatoare pt oricefel de ajutor!!:-SS[-o<

atodica
06.06.2007, 14:16:28
Dragutelor am si eu o intrebare sau mai multe la voi.. Am fost anu trecut la Mosnita la o nunta si au avut o trupa de dansatori invitata se mai face asa ceva aveti careva dintre voi la nunta? Sa va zic mai pe inteles eu sunt din Orastie iat vitoru sot din Sintmihaiu German stiu ca ia placut formatia de dansatori si vroiam sa ii fac o surpriza la unta si sa adic o formatie la Orastie dar nu sunt in tara si cu famlia lui nu prea pot vb ca ma dau de gol si ii spun ce planuri am asa ca helpp pls!! Sunt recunoscatoare pt oricefel de ajutor!!:-SS[-o<

te referi la dansatori de la ceva ansamblu? astia de obicei danseaza 3 dansuri.. unu din banat, unu de la maramu si unul tiganesc

any
06.06.2007, 14:19:26
te referi la dansatori de la ceva ansamblu? astia de obicei danseaza 3 dansuri.. unu din banat, unu de la maramu si unul tiganesc

Da asta au dansat si acolo..cred ca asa ceva ca la noi nu e obiceiul asta dar vreu sa-i fac lui o surpriza ca am vazut ca ia placut..

cc78
06.06.2007, 14:27:28
Hello Any de la Orastie. Am foarte multi prieteni pe acolo:) Eu pot sa iti recomand ansamblul Timisul si cred ca mai e unul .... Sunt 3 perechi care danseaza cate un dans popular specific zonei din care sunt mirii si eventual un dans tiganesc...mai mult fetele ...e antrenant in unele cazuri pt oaspetii care lenevesc:))Nu am numerele de tel la mine dar daca te intereseaza iti fac rost de ele. Acum nu stiu daca merg si prin alte orase dar poti intreba.

dedelina
06.06.2007, 14:50:50
Noi vom avea la nunta niste copii care for dansa , dans sportiv. Cred ca va fi foarte fain. :D

any
06.06.2007, 17:00:32
Hello Any de la Orastie. Am foarte multi prieteni pe acolo:) Eu pot sa iti recomand ansamblul Timisul si cred ca mai e unul .... Sunt 3 perechi care danseaza cate un dans popular specific zonei din care sunt mirii si eventual un dans tiganesc...mai mult fetele ...e antrenant in unele cazuri pt oaspetii care lenevesc:))Nu am numerele de tel la mine dar daca te intereseaza iti fac rost de ele. Acum nu stiu daca merg si prin alte orase dar poti intreba.
Dau un suc o bere o sampanie ce vrei tu cand vin la timisoara daca poti sa imi faci rost de nr de telefon[-o<^:)^ Ii intreb eu daca vin si in alte colturi ale tari dar nu stiu unde sa sun si nici nu am pe nimeni in timisoara inafara de familia lui si ei sunt niste "paraciosii";))

anna_c
07.06.2007, 10:52:56
intrebare pentru fetele care au sau au avut formatie la nunta: trebuie semnat contract cu ei?

dedelina
07.06.2007, 22:34:56
intrebare pentru fetele care au sau au avut formatie la nunta: trebuie semnat contract cu ei?
Ar cam trebui semnat ceva contract, chiar de nu treci suma reala, dar in cazul care vine control de la finante si nu sunt actele in regula nu e de bine.

andreea_bunny
08.06.2007, 15:31:54
Fetelor, nu am mai scris demult, sambata ma marit, finally, si v-o recomand din nou pe cantareata mea, (o recomand nu numai pentru ca ea canta la mine, ci pentru ca am vazut-o la inca 2 nunti, la o verisoara si la un coleg). Canta muzica populara dumnezeieste (toata ziua o puteti vedea la TV), e foarte cunoscuta (si asta conteaza pentru invitati), canta muzica usoara internationala foarte frumos, face atmosfera la maxim, fiecare se simte "bagat in seama" de ea, va da: contract legal, factura, chitanta, no sterss cu finante si autoritati, pentru a va convinge vizitati site-ul Laurei Laurentiu pe domeniu .ro. Va pup pe toate si tineti-mi pumnii!!!!:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

cc78
08.06.2007, 21:22:09
Andreea, ma bucur sa te revad si iti doresc o nunta superba. sper sa intri dupa sa povestesti cum a fost!!!Pupici

c_s
08.06.2007, 21:25:16
Fetelor, nu am mai scris demult, sambata ma marit, finally, si v-o recomand din nou pe cantareata mea, (o recomand nu numai pentru ca ea canta la mine, ci pentru ca am vazut-o la inca 2 nunti, la o verisoara si la un coleg). Canta muzica populara dumnezeieste (toata ziua o puteti vedea la TV), e foarte cunoscuta (si asta conteaza pentru invitati), canta muzica usoara internationala foarte frumos, face atmosfera la maxim, fiecare se simte "bagat in seama" de ea, va da: contract legal, factura, chitanta, no sterss cu finante si autoritati, pentru a va convinge vizitati site-ul Laurei Laurentiu pe domeniu .ro. Va pup pe toate si tineti-mi pumnii!!!!:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*
multa bafta si te asteptam cu impresii dupa!

Kaela
11.06.2007, 09:34:16
am avut un DJ extraordinar! ii mulztumesc din suflet. am discutat cu el de la bun inceput ce vream shi toata noaptea ringul de dans a fost plin. lumea a dansat shi pe melodii mai vechi shi mai noi, shi pe populara, shi pe phoenix shi va spun, atmosfera incendiara.

Alexutza2007
11.06.2007, 10:08:07
am avut un DJ extraordinar! ii mulztumesc din suflet. am discutat cu el de la bun inceput ce vream shi toata noaptea ringul de dans a fost plin. lumea a dansat shi pe melodii mai vechi shi mai noi, shi pe populara, shi pe phoenix shi va spun, atmosfera incendiara.
Ce mult ma bucur cand citesc despre fericirea unei mirese ca a fost extraordinar! Ma bucur mult ca ti-au iesit si te asteptam cu poze cat de curand!

bea12k
23.08.2007, 10:33:12
si eu am avut la nunta dj........si a fost foarte reusita nunta, lumea nu a stat jos deloc toata noaptea.........eu am fost foarte foarte multumita.........nu stiu daca am voie sa dau nume ( nu a mai scris pe forum )....

bea12k
23.08.2007, 11:01:08
imi cer mii de scuze, abia acum am vazut ca nu imi erau setate bine toate datele......am avut nunta.........scuze inca o data !!!!!!!!!! ^:)^

b0b0
23.08.2007, 12:58:06
Sa inteleg ca si tu esti un DJ? si vrei sa afli cate ceva despre ce si cum au fost la nuntile cu Dj...?
exact pt ca am auzit atat de multe intamplari cu dj-ei la nuntzi plus ca vreau sa stiu care mai sunt Dj-ei buni din TM

oana_bride
23.08.2007, 21:52:02
imi cer mii de scuze, abia acum am vazut ca nu imi erau setate bine toate datele......am avut nunta.........scuze inca o data !!!!!!!!!! ^:)^

Nici o problema ! Si cate persoane ai avut la nunta ? Unele fete spun ca la o nunta mare, de 200-300 de persoane nu ajunge doar dj. Adica este necesara si o formatie. Asa este ?

bea12k
24.08.2007, 09:32:00
eu am avut cam 100 persoane.......cred ca depinde de " public ".....fiecare isi cunoaste cel mai bine invitatii si stie cam pe ce gen de muzica s-ar distra.........si formatia este ok.....este alta atmosfera........dar daca sunt multi tineri si se cere multa muzica usoara, atunci formatia va canta f putin pe parcursul nuntii, deci nu-si mai justifica pretul ( si la un cantaret de muzica populara renumit, pretuyl este destul de piperat )........
parerea mea................

oana_bride
24.08.2007, 15:42:07
eu am avut cam 100 persoane.......cred ca depinde de &quot; public &quot;.....fiecare isi cunoaste cel mai bine invitatii si stie cam pe ce gen de muzica s-ar distra.........si formatia este ok.....este alta atmosfera........dar daca sunt multi tineri si se cere multa muzica usoara, atunci formatia va canta f putin pe parcursul nuntii, deci nu-si mai justifica pretul ( si la un cantaret de muzica populara renumit, pretuyl este destul de piperat )........
parerea mea................

Merci ! Eu as prefera sa avem doar dj, dar se pare ca vom avea o nunta mare, cam de 200 de persoane si atunci nu cred ca scap de formatie ...

ss29
29.08.2007, 02:22:04
si eu am avut la nunta dj..........si a fost foarte bine..........toata lumea a dansat..........la sfarsit dj a fost felicitat

abramburika
30.08.2007, 00:15:01
eu sunt de parere k nunta fara lautari nu merge ,dar fiecare isi cunoaste invitatii;-) apropo de lautari cine la avut dintre voi fetele pe cristi baba la nunta?am fost la o nunta unde a cantat el si a stiut sa faca atmosfera
pusik:*

Alexutza2007
31.08.2007, 12:17:33
Eu voi avea la nunta doar dj.Dar asa cum ai zis si tu, fiecare isi cunoaste invitatii si cam ce genuri de muzica asculta sau le place. Chiar daca e dj, probabil ca voi avea un strop si de muzica populara. Intr-adevar nu e totuna cand se aude de la calculator cu cum o canta o formatie, dar asta e. Asa am hotarat si asa va fi: doar dj

ss29
31.08.2007, 13:33:24
Eu voi avea la nunta doar dj.Dar asa cum ai zis si tu, fiecare isi cunoaste invitatii si cam ce genuri de muzica asculta sau le place. Chiar daca e dj, probabil ca voi avea un strop si de muzica populara. Intr-adevar nu e totuna cand se aude de la calculator cu cum o canta o formatie, dar asta e. Asa am hotarat si asa va fi: doar dj

iti garantez ca va fi foarte bine..........cine vine cu ganduri bune la nunta si cu chef de distractie se simte bine si pe o muzica cantata la frunza

oana_bride
31.08.2007, 15:38:06

Sunt sigura ca vei avea o muzica superba !!!!! Invitatii tai vor fi foarte incantati !

samsara25
04.09.2007, 23:35:08
Buna fetelor,

citesc si recitesc mesajele voastre de un "car de ani"
Poate ma puteti ajuta,caut o formatie- ansamblu de muzica clasica,harpa,vioara,pian,asta ar fi pt partea religioasa care va fi in aer liber,si apoi un interpret-a,care e capabil-a sa cante si banateana si usoara.
am inteles ca la restaurantul banateana ar fi cineva care se pricepe cat de cat ...stiti ceva ?

va multumesc>:D<

abramburika
09.09.2007, 08:04:02
Buna fetelor,

citesc si recitesc mesajele voastre de un "car de ani"
Poate ma puteti ajuta,caut o formatie- ansamblu de muzica clasica,harpa,vioara,pian,asta ar fi pt partea religioasa care va fi in aer liber,si apoi un interpret-a,care e capabil-a sa cante si banateana si usoara.
am inteles ca la restaurantul banateana ar fi cineva care se pricepe cat de cat ...stiti ceva ?

va multumesc>:D<
incearca sa vb cu cei care canta la loyd

andreea_bunny
18.09.2007, 09:46:37
Incearca si cu Laura Laurentiu. E o celebritate pentru banateni, si asta conteaza pentru invitatii care gusta muzica banateana. Si canta si muzica usoara dumnezeieste. Eu am avut-o la nunta si a fost cea mai buna alegere pe care am facut-o, pentru ca mi-a facut o nunta de vis. Succes la pregatiri!

Simona_Keravuo
02.10.2007, 12:18:13
Buna fetele,

Am zeci de nunti anual la activ si cred ca pot sa va spun cate ceva despre muzica...din experienta mea. :-)
In primul rand atunci cand spun formatie de muzica (populara, de usoara nu prea am pe cine lauda) ma gandesc la o formatie care canta numai muzica autentica. Iar DJ este acela care nu numai ca stie sa puna muzica, dar are si o sonorizare f.buna.
Am fost la nunti numai cu DJ, muzica buna, dar sonorizoare proasta => dezastru.
La alte nunti formatie de muzica populara cu "n" cantareti care mai de care mai lalaiti => dezastru.
In ambele situatii ajungi acasa cu capul cat banitza... :-(
Deci atunci cand alegem o formatie sau un DJ trebuie sa fim siguri ca alegem pe cineva bun in meseria lui.
Ca artisti de muzica populara pot sa ii recomanda pe Andreea Voica, Liliana Laichici, Adrian Stanca. Am fost la nunti recente unde au cantat ei impreuna cu formatia proprie si am ramas placut surprinsa de atmosfera pe care au facut-o. Nu doar canta, ci stiu si sa transmita muzica catre cei care o asculta sau danseaza. Costa mult sa chemi o astlfe de formatie&artist (aprox.3000 euro am inteles), dar merita. Niciodata o melodie populara de pe CD/DVD nu se va compara cu una cantata si dansata live.
Din pacate despre DJ nu pot sa va spun multe...astept pareri de la voi caci ma intereseaza si pe mine. ;;)

andreea_timisoara
13.10.2007, 10:19:33
Fetele, imi puteti recomanda si mie un DJ bun?Daca stiti, dati-mi eventual pe privat ca sa nu se considere publicitate.
Eu voi face cununia religioasa in Piatra Neamt dat cea civila in TImisoara si as avea nevoie pentru ambele evenimente.
Am luat legatura cu o formatie pe care i-am cunoscut la o nunta, dar de fiecare data cand ii sunam simt ca vor sa o lungeasca si nu vreau sa ma trezesc cu surprize neplacute inainte de nunta.

Fluxy
15.10.2007, 13:08:37
Sal' ... si scuzati absenta mea de pe aici... dar am fost si plecat si ocupat in ultimul timp...
Deci... sa incepem cu inceputul... muzica la o nunta conteaza... dar conteaza si invitatii sa fie pusi pe distractie ca sa zic asa. Oricum ei de obicei sunt :-) Cat despre muzica... formatie... ca sa fie buna e destul de scumpa... deci pretul cam reflecta ce cumperi... dar nu neaparat un nume... ca atunci platesti numele... formatile de nunta sunt umpic diferite... interpretul trebuie sa stie sa miste lumea... sa faca atmosfera (cam atat despre formatii daca nu m-am facut inteles pot raspunde la intrebari oricand)

Despre Dj personal nu imi plac aia care vb mult la microfon gen "Hai sa ne mai miscam!"
1. Dj-ul trebuie sa aiba multa muzica si f f variata... adica variata ca gen si ca ani... muzica trebuie mai mult sau mai putin sa impace pe toata lumea... fie ei veniti de departe... fie de aici de la noi.
2. Dj poate fi usor evaluat functie de aparatura... adica nu vreau chinezisme si nu vreau casete,cd-uri,md-uri parerea mea sunt expirate. Deci ramane vinil sau calculator (laptop... ca nu caram greutati !) [presimt ca voi fi criticat, dar asta e!] La calculator ideal ar fi sa aiba toate piesele la fel ... adica aceeasi calitate de mp3. Last but not least daca e un dj care se respecta ... are un mixer cu beatmix... pt o trecere/mixaj mai fin.
3. Atentie... cel cu care vb sa vina el la nunta nu sa trimita pe nu stiu cine cu nu stiu ce scule...

p.s. nu sunt expert... dar am multe nunti la activ ca sa zic asa... si am vazut multe...
daca aveti intrebari ... cand pot raspund...
Last but not least... intotdeauna am crezut si cred incontinuare ca la evenimente ar trebui un om care sa faca atmosfera... la noi nu stiu daca este asa ceva dincolo exista si el este platit mai bine decat toti cei care vin la nunta (formatie,dj ...) deoarece el face atmosfera. Sa nu va ganditi la un clovn ... nu e un om care stie ce si cum trebuie la un eveniment ca sa iasa bine...

Sper ca nu v-am plictisit... scuze daca sa intamplat

ioana1979
16.10.2007, 13:25:39
eu una vreau numai dj la nunta. Nu vreau unu care sa se bage prea mult in seama, ci unul discret care sa anunte primul dans, furatul miresei, al papucului si dina astea...
nu vreau manele
am fost anu asta la 2 nunti unde mi-a placut tare mult firma ce a organizat sonorizarea asa ca voi apela la ei.

sugarlips
16.10.2007, 14:34:49
Sal' ... si scuzati absenta mea de pe aici... dar am fost si plecat si ocupat in ultimul timp...
Deci... sa incepem cu inceputul... muzica la o nunta conteaza... dar conteaza si invitatii sa fie pusi pe distractie ca sa zic asa. Oricum ei de obicei sunt :-) Cat despre muzica... formatie... ca sa fie buna e destul de scumpa... deci pretul cam reflecta ce cumperi... dar nu neaparat un nume... ca atunci platesti numele... formatile de nunta sunt umpic diferite... interpretul trebuie sa stie sa miste lumea... sa faca atmosfera (cam atat despre formatii daca nu m-am facut inteles pot raspunde la intrebari oricand)

Despre Dj personal nu imi plac aia care vb mult la microfon gen "Hai sa ne mai miscam!"
1. Dj-ul trebuie sa aiba multa muzica si f f variata... adica variata ca gen si ca ani... muzica trebuie mai mult sau mai putin sa impace pe toata lumea... fie ei veniti de departe... fie de aici de la noi.
2. Dj poate fi usor evaluat functie de aparatura... adica nu vreau chinezisme si nu vreau casete,cd-uri,md-uri parerea mea sunt expirate. Deci ramane vinil sau calculator (laptop... ca nu caram greutati !) [presimt ca voi fi criticat, dar asta e!] La calculator ideal ar fi sa aiba toate piesele la fel ... adica aceeasi calitate de mp3. Last but not least daca e un dj care se respecta ... are un mixer cu beatmix... pt o trecere/mixaj mai fin.
3. Atentie... cel cu care vb sa vina el la nunta nu sa trimita pe nu stiu cine cu nu stiu ce scule...

p.s. nu sunt expert... dar am multe nunti la activ ca sa zic asa... si am vazut multe...
daca aveti intrebari ... cand pot raspund...
Last but not least... intotdeauna am crezut si cred incontinuare ca la evenimente ar trebui un om care sa faca atmosfera... la noi nu stiu daca este asa ceva dincolo exista si el este platit mai bine decat toti cei care vin la nunta (formatie,dj ...) deoarece el face atmosfera. Sa nu va ganditi la un clovn ... nu e un om care stie ce si cum trebuie la un eveniment ca sa iasa bine...

Sper ca nu v-am plictisit... scuze daca sa intamplat

am vazut ca esti din Timisoara, nu sti un Dj bun in Arad? sau si din Timisoara care e dispus sa vina in Arad...eu vreau sa impac si capra si varza cum se zice...adica sa fie bun si el si pretul :D
mersi anticipat^:)^

mrboredx
09.11.2007, 16:00:16
Noi am fost cam "derutati" dupa ce am vazut doua nunti "distruse" de DJ care nu isi cunosteau meseria asa ca am optat initial pentru o formatie. Nu prea ne-am informat noi, dar am ajuns sa vorbim cu Laura Laurentiu. Inainte de nunta am crezut de cuviinta sa luam si un DJ pentru pauzele formatiei. Cu un pic de noroc am nimerit un DJ care mai colaborase cu Laura si ... totul a iesit cat se poate de bine din punctul nostru de vedere (si al invitatilor :) ). Nu sunt un cunoscator al muzicii populare dar Laura a reusit sa ne tina invitatii pe ringul de dans timp de mai bine de o ora si a cantat nu doar muzica populara. Cum zicea o invitata: canta fata asta de nu putem noi juca!!! Noi nu prea ne-am priceput asa ca ne-am lasat pe mana lor: cand unul observa ca nu mai "prinde" muzica aleasa ori schimba muzica ori ii facea loc celuilalt si in final totul a fost foarte bine. Asta pentru ca amandoi (formatia Laurei si DJ-ul) au fost PROFESIONISTI. Amandoi au stiut ca nu sunt la spectacol ci trebuie sa ne creeze noua o atmosfera frumoasa la nunta ... si chiar asta au facut. Si ca sa trag si eu o concluzie la dezbaterea DJ/ Formatie + DJ eu recomand varianta a doua. Merge si numai cu DJ dar ... nu e acelasi lucru. Ce-i drept nici dpdv financiar :)

Nunta frumoasa si fara surprize neplacute va doresc la toate miresicile :)

nicoleta_oana
04.01.2008, 11:51:38
noi am avut la nunta si dj si formatie noi amandoi fiind mari iubitori de muzica populara...asa ca ne a cantat andreea voica cu trupa si dj a fost caius.nu pot sa va spun cat de frumos a fost,andreea a cantat foarte frumos,toata lumea dansa era nebunie,dj la fel melodii potrivite nu am avut cesa i reprosam,a adus lasere lumini,instalatie de fum super a fost....toata lumea ne a laudat..ne sunau dupa nunta sa ne spuna cat de mult le a placut,colegii tatalui meu toti au fost incantati,toata lumea a vb. de nunta noastra,mergeam in oras ne intalneam cu cunostinte si ne ziceau"am auzit ca ati avut o nunta super" intradevar a fos super....am iesit minus dar a iesit o nunta asa cum nici nu indrazneam sa visam:D o:-)

Lelu
02.02.2008, 22:20:23
Cine ma ajuta si pe mine cu un DJ bun?pls
va rog, mi-e teama sa nu dau peste unul care sa ma dezamageasca
^:)^

Cllaudya22
24.02.2008, 23:48:44
Buna!!! Eu am o mare curiozitate.....in legatura cu muzica - formatia....vi se pare mult 2600 Euro pentru o formatie de 8 persoane? Sunt foarte stresata cu asta...Vreau sa iasa totul foarte frumos si mi-e frica sa nu ma fi repezit cand am spus "da" pentru formatia respectiva. Si pentru un DJ 300 Euro? Astept raspunsurile voastre!
:*

c_r
27.02.2008, 12:14:18
Buna!!! Eu am o mare curiozitate.....in legatura cu muzica - formatia....vi se pare mult 2600 Euro pentru o formatie de 8 persoane? Sunt foarte stresata cu asta...Vreau sa iasa totul foarte frumos si mi-e frica sa nu ma fi repezit cand am spus "da" pentru formatia respectiva. Si pentru un DJ 300 Euro? Astept raspunsurile voastre!
:*

depinde si de solistul formatiei, ca banuiesc ca este si solist/a, nu??? si de cat vrei sa cante (adica, vrei cu muzicanti dupa tine acasa, la biserica, local...) ;)

biankutza
25.03.2008, 10:52:19
Salut fetelor! (si baieti)

Iata-ma si pe mine in pragul nutii, va vin cu o informatie de folos deoarece am fost recent la nunta unui cunoscut si dj ul de acolo m-a impresionat asa incat am discutat cu el pt viitoarea mea nunta, la vara. Nu este vba de laurentiu sau eu stiu cine...

deoarece nu vreau sa fac nimanui reclama, rog pe cele / cei interesati de recomandare sa imi trimita un mesaj privat.

ce pot sa va spun despre nunta la carea am fost e ca am dansat pana pe la 6 dimineata pe toate genurile de muzica, avea si populare si hip-hop (ma gandesc ca e o distanta muzicala intre, nu ma pricep eu la de toate...) cum se zicea mai sus, el facea ATMOSFERA

tipul NU a venit cu calculator, avea echipment profesional si din cate am inteles era si autorizat si parca zicea si ceva de lumini, dar noi nu vrem :P

si despre bani mie mi se pare ok 200 EUR la nunta pt cineva care aduce scule de mii de euro si face tot - atat mi-a cerut mie pt nunta mea de 250 pers in tm.
va pup
bia

biankutza
25.03.2008, 13:33:00
am vrut sa las un nr de tel dar se pare ca nu am voie, deci prv daca il vreti

ada_c
10.04.2008, 00:05:36
Noi am vorbit cu Dj Edd.Am inteles ca face o super-atmosfera si ca are o experienta de ani buni.L-am gasit la Targul de Nunti de la Casa Tineretului.O sa va spun mai multe detalii dupa nunta mea!<:-P

Cllaudya22
10.05.2008, 22:25:28
Buna miresicilor! :) As vrea sa va intreb...a auzit cineva de Sorin Pepa si Mihaela Belciu...?? Eu pe ei ii am la nunta si eram curioasa sa vad ce spune cineva care i-a auzit cantand ...in afara de cd....acolo i-am auzit si eu!
Astept raspunsul vostru.
Pupici!

lelia_mg
04.06.2008, 15:54:12
Eu nu le prea am cu muzica populara, dar la nunta tot as vrea sa avem o formatie. Nu stiu de ce, dar numai un dj parca nu prea aduce lumea in atmosfera de nunta

crysstyna_tm
05.06.2008, 09:12:15
Buna miresicilor din Timisoara!!

Este foarte util site-ul acesta, felicitari celor carora le-a venit ideea!!
Am citit multe sfaturi utile aici si totusi....mai am ceva intrebari...
Muzicantii...am auzit tot felul de pareri, ca e bine sa vii cu dj, ca e mai "interesant " cu formatie....voi ce parere aveti? La nuntile la care am fost pana acum era formatie, nu stiu cum e cu dj?
O alta problema ar fi contractul semnat cu restaurantul...are cineva un model de astfel de contract? La ce trebuie sa fim atenti?

O zi buna tuturor si spor la pregatiri!!

dalayla
05.06.2008, 15:35:35
bine ai venit!!
despre muzica se discuta aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2242
iar despre meniuri si contracte la topicul cu restaurante!!>:D< >:D<

pufuleata
05.06.2008, 22:11:00

Muzicantii...am auzit tot felul de pareri, ca e bine sa vii cu dj, ca e mai "interesant " cu formatie....voi ce parere aveti? La nuntile la care am fost pana acum era formatie, nu stiu cum e cu dj?
O alta problema ar fi contractul semnat cu restaurantul...are cineva un model de astfel de contract? La ce trebuie sa fim atenti?

bine ai venit!trebuie sa ai rabdare sa citesti toate topicurile si o sa gasesti raspuns la toate intrebarile!
spor la pregatiri si...la citit.:* :*

bellutza
15.06.2008, 04:46:33
DJ-klar...am trecut prin asa ceva si stiu cum e..Am ales Dj-ul pt ca: unii oameni canta fals,dar calculatorul,cu programe bune si mp3-uri adecvate,de toate genurile de muzica,nu poate falsa; calcul are toate tipurile de muzica,tot ce doresti,cele mai noi sau mai vechi piese..o formatie nu poate canta chiar tot ce ai vrea sa auzi; calcul nu are nevoie de pauze de masa,de cafea,de beri..si merge chiar si cand Dj-ul papa...Dj-ul nostru avea experienta mare cu nuntile,se pricepea cam ce muzica merge la ce oameni-formatia canta doar repertoriul pe care il stiu ei,il au dinaite pregatit...Dak muzica nu place lumii si Dj-ul observa oamenii ca nu danseaza,el poate schimba muzica..dar sa schimbi formatia care lalaie in timpul nuntii tale,o melodie pe care nu o poate interpreta..e mai greu..#-o
Deci eu zic ca trebuie un Dj profesionist,care sa puna muzica pe placul oamenilor,nu pe placul lui:> ,sa fie un observator fin,sa vada cum e atmosfera,sa simta oamenii,ca altfel iese o mare bataie de joc.Nu poate oricine sa vina sa puna muzica la calc,trebuie cineva specializat! La nunta mea am avut un Dj super,o atmosfera deosebita in sala,de dans,distractie,voie buna,bunicii mei dansau dimineata pe la 5..toti oamenii,fie ei tineri,batrani,copii,intelectuali,tarani s-au distrat fain!De fapt au fost majoritatea colegi de servici de-ai alor mei,oameni respectati in societate. Dj-ul s-a descurcat excelent sa tina lumea pe ringul de dans-ultimii au plecat pe la 8dimineatza...dupa ei a plecat si dJ-ul=D>

buna, sunt de putin timp pe acest site si tocmai recuperam................am ajuns si eu in cautarea djului si as vrea sa te rog daca poti sa/mi dai si mie niste date de contact ale dj tau.................asta daca le mai ai................sau rog pe oricare stie un dj bun.............sami dea datele in privat...........merci anticipat^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

bellutza
15.06.2008, 04:51:42
eu una vreau numai dj la nunta. Nu vreau unu care sa se bage prea mult in seama, ci unul discret care sa anunte primul dans, furatul miresei, al papucului si dina astea...
nu vreau manele
am fost anu asta la 2 nunti unde mi-a placut tare mult firma ce a organizat sonorizarea asa ca voi apela la ei.

daca ai putea sa ne dai si noua ceva date de contact alle acelei firme................ai face un mare bine...........in special mie........asa ca te rog dami in privat datele de contact..................merci anticipat...........>:D<>:D<>:D<^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

bellutza
15.06.2008, 05:00:34

pai atunci daca vrei dami si mie in privat datele de contact alr dj...........................merci anticipat>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

syca16
17.06.2008, 12:29:55
Salut toate miresicile,si eu eram f stresata ca si voi,dar totul a fost foarte bine.Vroiam sa va spun ca Remus Grosu si Mariana Zota fac o echipa tare,sunt foarte buni si au un pret acceptabil fata de altii.......pe langa asta Remus poate sa-ti decoreze si sala,filmeaza,fotografiaza,totul de buna calitate.Merita sa-l contactati,o parere in plus conteaza.Spor la pregatiri.

Nicolle28
17.06.2008, 15:01:27
Salut toate miresicile,si eu eram f stresata ca si voi,dar totul a fost foarte bine.Vroiam sa va spun ca Remus Grosu si Mariana Zota fac o echipa tare,sunt foarte buni si au un pret acceptabil fata de altii.......pe langa asta Remus poate sa-ti decoreze si sala,filmeaza,fotografiaza,totul de buna calitate.Merita sa-l contactati,o parere in plus conteaza.Spor la pregatiri.
Si eu am apelat tot la ei....dar pentru muzica....si cred ca am facut o alerege buna....nu am nici un interes sa le fac reclama...o parere sincera...si nu sunt singura care spune ca e ok sub raport calitate pret...=D> =D> =D> ...restul va povestesc dupa nunta....

Nicolle28
18.06.2008, 14:26:19

Parerile sunt impartite aici pe site....se face si un sondaj....eu cred asa...ca trebuie sa stii invitatii pe care ii ai foarte bine...in sensul ca sunt mai multi tineri cu siguranta ar prinde bine un dj....daca sunt persoana care banuiesti ca le place populara atunci poti sa te risti sa contactezi o formatie...mie una mi-a fost teama sa las numai formatie chit ca-s banateanca si stiu ca la nuntile traditionale asa este....am impacat si capra si varza....am ales si dj si formatie...Plus conteaza ce gen de nunta ai ales sa faci....daca ai ales una rustica sau una traditionala...formatia iti vine pe manusa...daca ai ales sa ai o nunta glamour atunci un dj care stie sa puna muzica buna ar face cheful...in final iti urez succes>:D<

bellutza
20.06.2008, 14:29:52
daca ai putea sa-mi dai si mie in privat datele de contact................ai fi o scumpik................pooop:*

bellutza
25.06.2008, 13:18:21
Daca mai esti interesata eu te pot ajuta...scrie ceva pe pm..

merci..............ca de obicei tu cea care maa ajuti..............>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<:):">:">:">:">^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

Nicolle28
26.06.2008, 11:37:25
Sper ca ti-am trimis numarul....cred ca sunt cam aiurita....te ajut cu mare placere....mie nu mi-a facut placere sa alerg ca un cal de curse in perioada am facut contractele..de-aia te ajut...

MARIA14
26.06.2008, 13:00:28
Salut la toate miresicile!!!!!!!!!!!!!!!!>:/>:/>:/>:/eu sunt viitoare miresica de 2009 si sunt noua pe acest forum.......si as avea o intrebare pt cele care ma puteti ajuta..........a apelat cineva la serviciile Andreei Voica sau stiti cumva ce "tarife" practica?please heeeeeeeelp me!!!!:*:*:*:*

Nicolle28
26.06.2008, 13:12:50
Salut la toate miresicile!!!!!!!!!!!!!!!!>:/>:/>:/>:/eu sunt viitoare miresica de 2009 si sunt noua pe acest forum.......si as avea o intrebare pt cele care ma puteti ajuta..........a apelat cineva la serviciile Andreei Voica sau stiti cumva ce "tarife" practica?please heeeeeeeelp me!!!!:*:*:*:*
Bine ai venit
AM auzit....doar atat...nu sunt sigura de sursa ca undeva la 3000 euro

MARIA14
26.06.2008, 13:25:31
cam asa ceva am auzit si eu....problema e k tre sa aflu cat mai repede....k tipa e cam solicitata si s-ar pute sa am surpriza sa nu fie disponibila pt data pe care am ales-o eu........o sa mai incerc sa aflu ceva........si din altesurse........sa fiu pregatita si sa nu dau pe spate knd imi zice pretu..........am citit in paginile anterioare k a fost o miresica care a avut-o la nunta.....da nu cred k mai intra pe forum:( mersi mult oricum.....vad k tu le ajuti pe toate miresicile....poate o sa intru si la alte topicuri sa ma ajuti si pe mine>:D<poooooop..........

4499ELENUTA
26.06.2008, 15:00:20
eu sunt de parere k nunta fara lautari nu merge ,dar fiecare isi cunoaste invitatii;-) apropo de lautari cine la avut dintre voi fetele pe cristi baba la nunta?am fost la o nunta unde a cantat el si a stiut sa faca atmosfera

si mie imi place cristi baba eu l-am luat la mine la nunta ca stie turceste si al meu e turc.sper sa fie ok. poate sa-mi zica cineva ceva de cei care canta la thalia la pizerie am auzit ca-s faini.pls

dalayla
26.06.2008, 15:28:23
bine ai venit!!

bellutza
26.06.2008, 23:09:22
Bine ai venit
AM auzit....doar atat...nu sunt sigura de sursa ca undeva la 3000 euro

off topic vroiam sa te intreb cum stai cu pregatirile pt nunta , vad ca ai nunta f aproape..............ce mai ai de facut..............????????????:*:*

Nicolle28
26.06.2008, 23:40:25
off topic vroiam sa te intreb cum stai cu pregatirile pt nunta , vad ca ai nunta f aproape..............ce mai ai de facut..............????????????:*:*
propiu zis cu tot ce a tinut de contract cu firme restaurant , decoratiuni, rochie,muzica, formatie,tort,verighete,inel,filmat, biserica...au fost facute repede aprox.in 3 saptamani acum 3 luni..deci sunt pe final...imi fac marturiile merg sa vorbesc de flori, sa cumpar ce am mai ramas din bautura, sa-mi ridic verighetele si rochia, plecam in austria sa-si ia costum...peste 1 saptamana vom incepe sa confirmam la restaurant.

MARIA14
27.06.2008, 00:29:37
am si eu o rugaminte maaaaaare de tot...........o vreau si eu pe andreea voica la mine la nunta!!!!!!!!!!!!vad k nu ai mai intrat de mult pe topicu asta....dar dc cumva intri trimite-mi pls un mesaj cu niste detalii pe pm pls....dc nu,o sa-ti trimit eu un pm knd o sa-mi dea voie....am vazut ai mai intrat recent la alte topicuri......sper sa am noroc si sa mai arunci o privire si pe aici
noi am avut la nunta si dj si formatie noi amandoi fiind mari iubitori de muzica populara...asa ca ne a cantat andreea voica cu trupa si dj a fost caius.nu pot sa va spun cat de frumos a fost,andreea a cantat foarte frumos,toata lumea dansa era nebunie,dj la fel melodii potrivite nu am avut cesa i reprosam,a adus lasere lumini,instalatie de fum super a fost....toata lumea ne a laudat..ne sunau dupa nunta sa ne spuna cat de mult le a placut,colegii tatalui meu toti au fost incantati,toata lumea a vb. de nunta noastra,mergeam in oras ne intalneam cu cunostinte si ne ziceau"am auzit ca ati avut o nunta super" intradevar a fos super....am iesit minus dar a iesit o nunta asa cum nici nu indrazneam sa visam:D o:-)

24carmen
03.07.2008, 21:12:21
am nevoie urgent de fotograf va rog sa ma ajutati

Nicolle28
07.07.2008, 09:32:13
cere ajutor fetelor la topicul respectiv....foto,cameramani....eu una itzi trimit pm

mocuta
07.07.2008, 20:11:46
stiu unul super tare (profesionist) si cu preturi foarte bune
daca te mai intereseaza iti pot trimite mesaj cu nr de telefon
eu il stiu de la nunta mea. am fost tare multumiti!http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152326&stc=1&thumb=1&d=1215333979[/IM (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152326&d=1215333979)[IMG]http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152327&stc=1&thumb=1&d=1215333979 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152327&d=1215333979)G] (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152326&d=1215333979)
http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152327&stc=1&thumb=1&d=1215333979 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=152327&d=1215333979)

geo23zna
11.07.2008, 11:23:51
Va salut fetelor,
Noi o sa luam cat de curand o decizie legata de sala si data pentru nunta, urmatorul pas este sa gasim o formatie. O sa cautam pe cineva care canta populara, usoara, etc, si pentru asta am vrea sa le vedem live.
Pentru cele dintre voi cate sunt pasionate de muzica populara cantata live, va rog daca stiti pe unde canta prin restaurantele din Timisoara anumite formatii, cantarete , etc
Merci mult

Nicolle28
11.07.2008, 19:06:38
Va salut fetelor,
Noi o sa luam cat de curand o decizie legata de sala si data pentru nunta, urmatorul pas este sa gasim o formatie. O sa cautam pe cineva care canta populara, usoara, etc, si pentru asta am vrea sa le vedem live.
Pentru cele dintre voi cate sunt pasionate de muzica populara cantata live, va rog daca stiti pe unde canta prin restaurantele din Timisoara anumite formatii, cantarete , etc
Merci mult
Bine ai venit printre noi....eu voi avea nunta curand si cred ca daca as mai fi in situatia s-o iau de la capat... as alege asa cum am facut de fapt...dj +formatie de muzica populara....m-as gandi la o suma de bani de care dispun....ce gen vreau sa se cante la nunta...si daca am un solist preferat....apoi as lua o decizie....eu pot sa itzi zic ca preturile pentru cei consacratzi in martie cand am intrbat eu erau la 3000 de euro....poa\te si mai mult.....dar puteam obtine si 500 la niste lautari anomini....dar nu m-au satisfacut....eu am contactat pe cineva la 1000 euro...si sunt incantata de alegere...si unele fetele erau deacord cu mine...daca vrei date de contact....trimite un pm....si itzi raspund...

mona28
11.07.2008, 20:23:35
Va salut fetelor,
Merci mult
Noua la nunta ne-au cantat Adriana Curtu si Mihaela Pasca. Ele canta live vreo 2-3 seri/sapt la rest. Tom si Jerry. Acolo canta mai mult manele decat populara,dar daca le ceri,o sa-ti cante si populara. La noi la nunta au cantat doar populara(banateana,moldoveneasca,bihoreneasca) pt ca noua nu ne plac manelele si nici invitatilor. Daca vrei,poti sa mergi acolo intr-o seara ca sa le asculti...:)>-

anirocina
11.07.2008, 23:26:02
Ceau tuturor!

Vad ca se discuta lucruri interesante pe forum, si cum ma pregatesc si eu de nunta pt anul viitor , vreau sa o iau din timp . Am observat ca nu prea se dau preturile si numele interpretilor ... ceea ce ma intereseaza cel mai tare

dalayla
12.07.2008, 08:31:00
Ceau tuturor!

Vad ca se discuta lucruri interesante pe forum, si cum ma pregatesc si eu de nunta pt anul viitor , vreau sa o iau din timp . Am observat ca nu prea se dau preturile si numele interpretilor ... ceea ce ma intereseaza cel mai tare
buna si bine ai venit pe forum!!!
ne se dau in general numele pentru ca se considera publicitate si nu ai voie pe forum..in schimb poti sa vb cu miresica care a postat ce te intereseaza sa-ti dea detalii pe privat!!
la 10 mesaje scrise pe forum poti trimite si tu mesaj privat..spor la pregatiri!!:*

Nicolle28
12.07.2008, 14:11:47
Ceau tuturor!

in mare parte se spun...eu am spus cu cine acum cateva pagini in urma dar nu mai repet pt. ca vorba lui Daly se poate crede ca fac publicitate...daca te intereseaza ....trimite un pm si te voi ajuta cu mare placere

ana_tzap
15.07.2008, 15:53:42
va rog sa imi spuneti si mie niste preturi, macar informative, pentru formatie si dj.
multu [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
:rocking:

melly85
23.07.2008, 16:25:28
Noua la nunta ne-au cantat Adriana Curtu si Mihaela Pasca. Ele canta live vreo 2-3 seri/sapt la rest. Tom si Jerry. Acolo canta mai mult manele decat populara,dar daca le ceri,o sa-ti cante si populara. La noi la nunta au cantat doar populara(banateana,moldoveneasca,bihoreneasca) pt ca noua nu ne plac manelele si nici invitatilor. Daca vrei,poti sa mergi acolo intr-o seara ca sa le asculti...:)>-

Si noua tot o formatie din Tom si Jerry ne cinta la nunta :)

Aitana
05.08.2008, 15:39:55
am si eu o intrebare foarte logica (cred :-SS ): eu vreau la nunta si formatie si dj - care este proportia privind tipul de muzica (adica 2 h populara si 30 min dj)? Ce se practica? multumex>:D<

mona28
05.08.2008, 18:04:23
Si noua tot o formatie din Tom si Jerry ne cinta la nunta :)
Pai inseamna ca e aceasi formatie ce am avut-o si noi. O sa va distrati de minune,o sa vezi...<:-P

Aitana
11.08.2008, 16:11:35
Ceau tuturor!

Buna,

se pare ca suntem in aceeasi situatie ... de 2009. Nu se dau preturi (aproape deloc) din motive publicitare. Eu am incercat sa citesc tot de pe aici, mai putin anul 2006 (chiar mesajele atat de vechi nu ma intereseaza) si ma mai uit si pe internet - unii artisti au propria pagina. Chiar daca nu se dau preturi nici acolo, un e-mail tot sunt in stare sa le trimit. Intre timp, miresele de anul acesta ne pot ajuta pe amandoua. Succes la pregatiri ! >:D<

Aitana
11.08.2008, 16:14:36
Bine ai venit printre noi....eu voi avea nunta curand si cred ca daca as mai fi in situatia s-o iau de la capat... as alege asa cum am facut de fapt...dj +formatie de muzica populara....m-as gandi la o suma de bani de care dispun....ce gen vreau sa se cante la nunta...si daca am un solist preferat....apoi as lua o decizie....eu pot sa itzi zic ca preturile pentru cei consacratzi in martie cand am intrbat eu erau la 3000 de euro....poate si mai mult.....dar puteam obtine si 500 la niste lautari anomini....dar nu m-au satisfacut....eu am contactat pe cineva la 1000 euro...si sunt incantata de alegere...si unele fetele erau deacord cu mine...daca vrei date de contact....trimite un pm....si itzi raspund...

Casa de piatra Nicolle,

as dori si eu ceva mai multe informatii despre formatia de la nunta ta - poti sa-ti trimit si eu un pm, pana nu pleci in concediu [-o< ? Si poate ne povestesti un pic cum a fost cu muzica la nunta - daca ai avut succes, daca s-a dansat ... etc.
pup >:D<

Nicolle28
12.08.2008, 14:42:33
Casa de piatra Nicolle,

as dori si eu ceva mai multe informatii despre formatia de la nunta ta - poti sa-ti trimit si eu un pm, pana nu pleci in concediu [-o< ? Si poate ne povestesti un pic cum a fost cu muzica la nunta - daca ai avut succes, daca s-a dansat ... etc.
pup >:D<
Ti-am trimis pm....Succes...

Aitana
12.08.2008, 15:15:26
multumex de pm si sugestii >:D<

adi08
01.09.2008, 16:14:44
miresici din tm va rog sa ma ajutati.am nunta la anul si vreau formatie din banat,cine stie despre puiu codreanu,mirela petreanu,......sau alte formatii cateva informatii sa imi spuna pe pm.

anirocina
09.09.2008, 23:33:52
Buna
Abea acum am apucat sa intru iar ... tot plecata, multumesc fetelor astept informatii suplimentare pe privat, pt ca eu inca nu pot trimite
Multumesc o seara faina

marius_mario
17.09.2008, 10:09:16
unde gasesc un dj meserias

Princes
18.09.2008, 10:05:28
Va rog care aveti detalii scrieti-le si pentru mine^:)^

bota_anisoara
21.09.2008, 20:34:19
salutare tuturor miresicilor. sunt si eu noua pe forum. voi avea nunta pe 29 august 2009. am gasit deja sala ,dar imi trebuie o formatie ceea ce e f greu de gasit ca nu vreau ceva scump. sunt stresata cu muzica asta.eu cred ca e f important sa ai muzica buna. poate puteti sa ma ajutati si pe mine daca stiti ceva formatii dar nu f scumpe. nu vreau sa dau mai mult de 1500 de euro. stiti ceva? multumesc mult. si ma bucur ca exista acest site. pupici.

melly85
21.09.2008, 23:40:06
Pai inseamna ca e aceasi formatie ce am avut-o si noi. O sa va distrati de minune,o sa vezi...<:-P

Ceau,
ai avut dreptate :) si noua nea cintat Mihaela numa nu a cintat cu partenera ei a cintat cu mela ea cinta sirbeste ca noi am vrut si romaneste si sirbeste. Da a fost super fain cinta de minune, sí stiu sa faca atmosfera. Toata lumea a dansat intruna. Pentru toti care mai sunt in cautare de formatie pot sai recomand mai departe, nu o sa regretati.
Pupici:*

maryapopa
26.09.2008, 21:13:05
Salutare tuturor! Am trecut si eu nu de mult (am implinit 2 sapt :)) de acest hop: organizare nunta. Stres mult si multe batai de cap, dar… a meritat. A iesit bine, invitatii s-au simtit bine (asta din relatarile altor persoane cu care au vorbit dupa nunta invitatii) si incredibil si noi (mirii).
Ca suntem la acest capitol de muzica noi l-am avut pe DJ EDY pe care sincer vi-l recomand din tot sufletul. Mie mi-a fost foarte teama la inceput pentru ca am avut invitati din 3 zone (oltenia, banat, ardeal) si nici nu au fost foarte multi (in jur de 90 de persoane cu tot cu noi :)). Habar n-am ce le-a facut dar au dansat toata noaptea.
Dl mire a fost de nerecunoscut. El care pana acum la nici o nunta nu l-am putut ridica de pe scaun decat asa, intamplator, acum a dansat toata noaptea (o saptamana dupa nunta s-a plans ca-l dor talpile :)).
Aaa si nu va spun. La un moment dat a pus melodii din alea de tipul Gasca mea. A fost nebunie. A vorbit cu cei de la restaurant si au stins luminile pe ring si au lasat f putina lumina doar aplicele de pe pereti aprinse.
La un moment dat vad ca parca zboara ceva prin aer, ceva verde. M-am gandit ca erau luminile cu care venise, dar nu, erau ca un fel de betisoare de vreo 20 de cm lungime, verzi fluorescente. Ni le arunca pe ring. Bineinteles ca toti s-au apucat sa adune la parascovenii din alea si sa de-a din maini cu ele in timp ce sareau in sus. La un moment dat il cheama pe mire si ii da vreo foua cartoane pe care erau legate fluiere. Atunci sa vezi nebunie. Oameni la 50-60 de ani au venit si mi-au luat fluieru din mana, ca de vroiau si ei, si sareau in sus de parca erau “apucati”.
Bineinteles ca Edy nu s-a lasat cu impartitul de fluiere pana ce toata lumea nu a avut cate unul. Eu si mirele nu reuseam sa ne tinem cu dezlegatul fluierelor de pe cartoane de cate maini intinse erau.
A fost super. Sincer daca vreti o nunta super va puteti lasa pe mana lui linistiti.
Singurele indicii care le-am dat despre nunta inainte au fost zonele din care sunt invitatii, atat. Noi am avut obiceiurile de la olteni cu dezvelitul miresei si pusul baticului in cap. Am vorbit cu el despre asta joi inaintea nuntii. Mi-a zis ca nu stie cum sunt obiceiurile respective ca nu a mai fost la nunti de olteni. Dar sincer au jucat oltenii mei la nunta de au ajuns desculti acasa, iar cand a fost la dezvelitul miresei habar n-am de unde cum dar a venit cu muzica specifica ritualului, ca la mama ei acasa.
Va zic tipu’ chiar stie ce face.
Si ca sa vorbim si de preturi. Mie una nu mi s-a parut mult cat am dat. Noi am vorbit cu el prin martie-aprilie 2008 cred si am incheiat contract 300 euro (cu tot cu lumini si masina de fum si alea alea). Eu sincer spun ca a meritat mai mult. Iar plata am facut-o integral la sfarsit, dupa nunta.
Eu una am fost ff multumita si si vi-l recomand din tot sufletul.

In schimb ce pot sa NU va recomand este decorarea pe care am avut-o eu firma Decomariage. La capitolul de decorare puteti citi mai pe larg toata povestea cu decorarea.

pupici

pufuleata
26.09.2008, 23:50:21
Salutare tuturor! Am trecut si eu nu de mult (am implinit 2 sapt :)) de acest hop: organizare nunta. Stres mult si multe batai de cap, dar… a meritat. A iesit bine, invitatii s-au simtit bine (asta din relatarile altor persoane cu care au vorbit dupa nunta invitatii) si incredibil si noi (mirii).
Ca suntem la acest capitol de muzica noi l-am avut pe DJ EDY pe care sincer vi-l recomand din tot sufletul. Mie mi-a fost foarte teama la inceput pentru ca am avut invitati din 3 zone (oltenia, banat, ardeal) si nici nu au fost foarte multi (in jur de 90 de persoane cu tot cu noi :)). Habar n-am ce le-a facut dar au dansat toata noaptea.
Dl mire a fost de nerecunoscut. El care pana acum la nici o nunta nu l-am putut ridica de pe scaun decat asa, intamplator, acum a dansat toata noaptea (o saptamana dupa nunta s-a plans ca-l dor talpile :)).
Aaa si nu va spun. La un moment dat a pus melodii din alea de tipul Gasca mea. A fost nebunie. A vorbit cu cei de la restaurant si au stins luminile pe ring si au lasat f putina lumina doar aplicele de pe pereti aprinse.
La un moment dat vad ca parca zboara ceva prin aer, ceva verde. M-am gandit ca erau luminile cu care venise, dar nu, erau ca un fel de betisoare de vreo 20 de cm lungime, verzi fluorescente. Ni le arunca pe ring. Bineinteles ca toti s-au apucat sa adune la parascovenii din alea si sa de-a din maini cu ele in timp ce sareau in sus. La un moment dat il cheama pe mire si ii da vreo foua cartoane pe care erau legate fluiere. Atunci sa vezi nebunie. Oameni la 50-60 de ani au venit si mi-au luat fluieru din mana, ca de vroiau si ei, si sareau in sus de parca erau “apucati”.
Bineinteles ca Edy nu s-a lasat cu impartitul de fluiere pana ce toata lumea nu a avut cate unul. Eu si mirele nu reuseam sa ne tinem cu dezlegatul fluierelor de pe cartoane de cate maini intinse erau.
A fost super. Sincer daca vreti o nunta super va puteti lasa pe mana lui linistiti.
Singurele indicii care le-am dat despre nunta inainte au fost zonele din care sunt invitatii, atat. Noi am avut obiceiurile de la olteni cu dezvelitul miresei si pusul baticului in cap. Am vorbit cu el despre asta joi inaintea nuntii. Mi-a zis ca nu stie cum sunt obiceiurile respective ca nu a mai fost la nunti de olteni. Dar sincer au jucat oltenii mei la nunta de au ajuns desculti acasa, iar cand a fost la dezvelitul miresei habar n-am de unde cum dar a venit cu muzica specifica ritualului, ca la mama ei acasa.
Si ca sa vorbim si de preturi. Mie una nu mi s-a parut mult cat am dat. Noi am vorbit cu el prin martie-aprilie 2008 cred si am incheiat contract 300 euro (cu tot cu lumini si masina de fum si alea alea). Eu sincer spun ca a meritat mai mult. Iar plata am facut-o integral la sfarsit, dupa nunta.

In schimb ce pot sa NU va recomand este decorarea pe care am avut-o eu firma Decomariage. La capitolul de decorare puteti citi mai pe larg toata povestea cu decorarea.

pupici
eu am fost la un revelion la care era dj edy.SUPER TAREEEE!!!!:)>-

bota_anisoara
27.09.2008, 11:58:25
ceao tuturor. cine ma poate ajuta si pe mine cu o formatie care sa cante ok dar sa nu fie din aia consacrata ca aia cer mult. pentru cine are bani eu va recomand adi munteanu. am fost la o nunta unde canta el si mia placut la nebunie. lucian dragan iar canta f bine. mirela petrean. carmen biruescu. pupici

mona28
27.09.2008, 19:40:02

pupici
Unde ai scris povestea cu decorarea? Ca eu n-am gasit-o...:-\

ada_c
29.09.2008, 12:49:05
Noi am avut nunta in 30 august 2008 si l-am avut pe Dj Edd.A facut o atmosfera superba si toata lumea s-a simtit foarte bine.Dupa nunta,toti au laudat felul cum ne-am organizat si,binenteles,prestatia dj-ului.Cel mai mult le-a placut "surpriza"(nici noi nu am stiut in ce consta,Edd n-a vrut sa ne spuna absolut nimic),cu betze luminoase si fluiere.Asta i-a animat foarte mult pe invitati si chiar si persoanele in varsta dansau cu betzele in mana si fluierau sa-ti sparga timpanele,nu alta.Am fost foarte multumiti ca a iesit totul bine,iar meritul ii revine in mare parte dj-ului.E foarte important sa gasesti pe cineva care sa stie ce are de facut,sa simta pe loc ce fel de melodii tin lumea pe ring.Normal,mai conteaza si aspectul salii si cat de buna e mancarea.Dar,sincer,cand ai muzica buna,nu le mai arde la nuntasi sa manance,ca pot manca si acasa.Distractia conteaza.Si la noi a fost din plin.Ne bucuram ca l-am intalnit pe Dj Edd si il recomandam din suflet la toata lumea care vrea distractie la orice fel de evenimente.Iar cand vom avea un copilas,pt botez tot pe Dj Edd o sa-l contactam,sunt sigura de asta.Multumim,Dj Edd!!! ^:)^

geo23zna
30.09.2008, 01:08:07
Hello fetelor,

si noi mergem mai departe cu organizarea....am stabilit sala si data, acum ne ocupam de muzica. Vrem atat formatie, cat si dj.
Va rog mult, daca aveti informatii despre cantaretii de muzica populara/de petrecere din Banat, sa ma ajutati cu un mesaj privat. In primul rand, am vrea sa vedem cantand live pe cat mai multi, insa foarte putini canta prin restaurante. De aceea, as avea nevoie de niste DVD-uri de la nuntile voastre sau daca aveti de la prieteni unde au avut si formatie. Ati putea sa va faceti un pic de timp sa ne intalnim :) ? De asemenea, ar fi binevenite si informatii legate de tarifele practicate.
Voi ce restaurante stiti in Timisoara unde se canta live muzica populara sau de petrecere? Eventual daca stiti si cantaretii pe care ii putem vedea acolo.... Noi am fost la Club XXI, Tom &Jerry (dar am nimerit alte fete decat Adriana si Mihaela :( ), Gradina Banateana, Taverna Sarbului (Palace), Tenerife, Everytime, Yacht Club, Thalia; cred ca ar mai fi DAF, Trio, Lepa Brena...
Noua ne plac: Mirela Petrean, Carmen Popovici, Denisa, Simona Nicolae, Teo Catarov, Minodora, Marinela Ivan, Laura Laurentiu. Sigur, sunt si unii mai putin cunoscuti, care s-ar putea sa cante foarte bine, tot felul de genuri muzicale si chiar pe bani mai putini, dar pentru a apela la ei am vrea sa-i vedem live- intr-un restaurant sau macar pe un DVD de la o nunta, pentru a vedea cum e atmosfera...
Astept raspunsuri de la voi....Va multumesc si succes in tot ce faceti !

Zulla
04.10.2008, 20:07:50

pupici

Salut,

Acum imi caut si eu dj. Mi l-a mai recomandat cineva pe Dj Edy. Imi poti spune si mie, te rog, cum pot da de el??

Merci. Pupici ;;)

timamg
04.10.2008, 21:17:41
Salut,

Acum imi caut si eu dj. Mi l-a mai recomandat cineva pe Dj Edy. Imi poti spune si mie, te rog, cum pot da de el??

Merci. Pupici ;;)

Ceau,

Iti recomand sa vorbesti su Caius de la vest sound, nu stiu daca exact asa se numeste firma lui dar daca te intereseaza iti pot da nr de tel. al lui, nu stiu cat de mult conteaza dj la nunta ta dar baietii lui sunt foarte buni.

pufuleata
04.10.2008, 22:25:26
Ceau,

Iti recomand sa vorbesti su Caius de la vest sound, nu stiu daca exact asa se numeste firma lui dar daca te intereseaza iti pot da nr de tel. al lui, nu stiu cat de mult conteaza dj la nunta ta dar baietii lui sunt foarte buni.
si noi tot pe dj caius o sa-l avem.<:-P <:-P <:-P

timamg
05.10.2008, 12:22:42
si noi tot pe dj caius o sa-l avem.<:-P <:-P <:-P
Va fi super bine atunci, nu vei fi dezamagita, se pricepe, eu l-am lasat pe el sa aleaga toate melodiile inclusiv melodia pt dansul mirilor si a fost super.

pufuleata
05.10.2008, 12:40:24
Va fi super bine atunci, nu vei fi dezamagita, se pricepe, eu l-am lasat pe el sa aleaga toate melodiile inclusiv melodia pt dansul mirilor si a fost super.
stiu ca nu o sa fiu dezamagia.stiu de ce e in stare!!!<:-P <:-P

Zulla
05.10.2008, 19:33:03
Ceau,

Helllo,

Dj- ul este foarte important pentru mine. Invitatii mei vor fi in mare majoritate tineri. Deci vreau sa ne distram !!!
Imi poti da mai multe detalii despre baietii de la Vest Sound? Mi-a spus cineva ca sunt mai multi la acea firma care se ocupa de nunti. Pe care dintre ei imi recomanzi? I-ai vazut la vreu eveniment?

Pupici

maryapopa
06.10.2008, 21:37:38
Salut,

Merci. Pupici ;;)

salutare
scuze ca raspund cu intarziere, dar n-am intrat pana acum pe net. De Eddy poti sa dai la nr de tel. 0723.124551.
Sa stii ca prima data cand ne-am intalnit cu el a venit si cu contractul, dar noi cam sceptici n-am vrut sa semnam atunci si am tot dat cu cand mai are nunta, botez ca sa mergem sa vedem ce boxe, si alte cele are.
Sa stii ca a fost super de treaba. Avea un botez in cateva sapt. Ne-am dus, ne-am convins si dupa aceea l-am sunat si am semnat si contractul.
Oricum sa stii ca el ne-a sunat cu vreo 2 sapt inainte de nunta si ne-a zis ca vrea sa ne intalnim ca sa vorbim.
Eu sincer ti-l recomand. Si nici cat ne-a cerut nu mi s-a parut mult.
Sapt asta sper sa ajung sa iau dvd-urile cu filmarea si daca vrei pot sa-ti trimit sa vezi si tu cam ce atmosfera a fost.

Pupici, Maria

maryapopa
06.10.2008, 21:40:30
Salut,

Merci. Pupici ;;)

am revenit. am vazut ca mi se sterge nr de tel. daca vrei scrie-mi pe [email protected] si vorbim mai multe pe mail.

maryapopa
06.10.2008, 21:43:35
Salut,

Merci. Pupici ;;)

mi-a sters si mailul :((. nu stiu cum sa mai fac. Daca iti vine vreo idee cum putem vb in particular anunta-ma.

pusici, maria

Zulla
06.10.2008, 21:48:37
salutare
scuze ca raspund cu intarziere, dar n-am intrat pana acum pe net. De Eddy poti sa dai la nr de tel. 0723.124551.
Sa stii ca prima data cand ne-am intalnit cu el a venit si cu contractul, dar noi cam sceptici n-am vrut sa semnam atunci si am tot dat cu cand mai are nunta, botez ca sa mergem sa vedem ce boxe, si alte cele are.
Sa stii ca a fost super de treaba. Avea un botez in cateva sapt. Ne-am dus, ne-am convins si dupa aceea l-am sunat si am semnat si contractul.
Oricum sa stii ca el ne-a sunat cu vreo 2 sapt inainte de nunta si ne-a zis ca vrea sa ne intalnim ca sa vorbim.
Sapt asta sper sa ajung sa iau dvd-urile cu filmarea si daca vrei pot sa-ti trimit sa vezi si tu cam ce atmosfera a fost.

Pupici, Maria

Salutare din nou,

Multumesc din suflet pentru raspuns!! :*
Daca poti sa imi trimiti ceva filmari ar fi extraordinar !!!

PS: Nu stiu ce m-as fi facut daca nu ati fi fost voi , de pe acest site !!! :gen_17:

Zulla
06.10.2008, 21:50:09
mi-a sters si mailul :((. nu stiu cum sa mai fac. Daca iti vine vreo idee cum putem vb in particular anunta-ma.

pusici, maria

Salut, chiar acum ma uitam si am vazut ca si mail- ul e sters. offfffffff!!!
Am incercat sa iti las mesaj privat in care am notat adresa me ade mail, dar nu am reusit.
Poate reusesti tu. ^:)^

Pupe multe!!

maryapopa
06.10.2008, 21:53:09
Salut, chiar acum ma uitam si am vazut ca si mail- ul e sters. offfffffff!!!
Am incercat sa iti las mesaj privat in care am notat adresa me ade mail, dar nu am reusit.
Poate reusesti tu. ^:)^

Pupe multe!!

s-ar putea sa nu te lase deoarece nu cred ca am 10 mesaje scrise nu stiu cum sa fac :-s

Zulla
06.10.2008, 21:54:31
s-ar putea sa nu te lase deoarece nu cred ca am 10 mesaje scrise nu stiu cum sa fac :-s

Am reusit:* !!! Ti-am trimis mesaj pe privat !

timamg
06.10.2008, 22:19:01
Helllo,

Dj- ul este foarte important pentru mine. Invitatii mei vor fi in mare majoritate tineri. Deci vreau sa ne distram !!!
Imi poti da mai multe detalii despre baietii de la Vest Sound? Mi-a spus cineva ca sunt mai multi la acea firma care se ocupa de nunti. Pe care dintre ei imi recomanzi? I-ai vazut la vreu eveniment?

Pupici
Eu l-am avut la nunta pe Caius, dar baietii lui sunt foarte buni, am mai fost la nunti la care au mixat ei si a fost super.Pot face si jocuri de lumini, lasere daca vrei.

DamaX
13.10.2008, 14:45:42
Ceau,
ai avut dreptate :) si noua nea cintat Mihaela numa nu a cintat cu partenera ei a cintat cu mela ea cinta sirbeste ca noi am vrut si romaneste si sirbeste. Da a fost super fain cinta de minune, sí stiu sa faca atmosfera. Toata lumea a dansat intruna. Pentru toti care mai sunt in cautare de formatie pot sai recomand mai departe, nu o sa regretati.
Pupici:*

Buna,

Esti dragutza sa-mi spui si mie cum dau de "faimoasa" doamna Mihaela? site, nr. de telefon, restaurantul unde canta?
Multumesc anticipat si frumos.

melly85
14.10.2008, 20:30:34
Buna,

Esti dragutza sa-mi spui si mie cum dau de "faimoasa" doamna Mihaela? site, nr. de telefon, restaurantul unde canta?

Nr de tel nu am. Dar cinta la Tom si Jerry.

elena13
14.10.2008, 23:47:00
salut!

eu am fost nasica de botez acum cateva saptamani si am avut un DJ super! ti-l recomand cu cea mai mare caldura!
lasa-mi un nr de tel sa vb

mona28
15.10.2008, 16:00:59
Buna,

Se numeste Mihaela Pasca si canta de obicei impreuna cu Adriana Curtu.Le poti asculta live la rest.Tom si Jerry,dupa ora 10 seara.Iti trimit nr ei de tel pe privat.

DamaX
15.10.2008, 16:14:04
Se numeste Mihaela Pasca si canta de obicei impreuna cu Adriana Curtu.Le poti asculta live la rest.Tom si Jerry,dupa ora 10 seara.Iti trimit nr ei de tel pe privat.

Multumesc foarte frumos :* ... apropos ... stie sa cante si alte genuri muzicale (inafara de populara)?;-)

Stiti si cam la cat se ridica (cost) serviciile stimabilei doamne?

Sincer, cred ca mi-ar placea mai mult solist, decat solista ... poate stie cineva si formatii barbatesti ... posibil sarbi ? :>

DamaX
15.10.2008, 16:47:41
Mona,

Am incercat sa-ti trimit un mesaj pe privat, dar se pare ca sunt ceva probleme cu site-ul ...;-) multumesc frumos pentru al tau mesaj ... apropos

Spune-mi te rog frumos, cam la cat se ridica toata "afacerea" asta cu "intretinutul" atmosferei ... asa informativ ... pentru ca sincer nu as vrea sa dau mai mult de 1500 eur pe muzica.

mona28
15.10.2008, 17:19:28
Mona,

Am incercat sa-ti trimit un mesaj pe privat, dar se pare ca sunt ceva probleme cu site-ul ...;-) multumesc frumos pentru al tau mesaj ... apropos

Spune-mi te rog frumos, cam la cat se ridica toata "afacerea" asta cu "intretinutul" atmosferei ... asa informativ ... pentru ca sincer nu as vrea sa dau mai mult de 1500 eur pe muzica.
Anul trecut au cerut 1500,insa anul acesta au ridicat pretul la 2000#-o Dar noi am negociat un pic,si am platit in final 1800 e...Eu nu regret deloc ca am dat suma aia,chiar daca nu ne-am scaldat in bani si am strans cureaua pt toata nunta! As fi cheltuit muuult mai putin daca aveam DJ,dar la invitatii pe care i-am avut,chiar aveam nevoie de cantarete...Oricum,rar se gaseste o formatie(cu tot cu dj) sub 1500,mai ales daca sint cunoscuti...
PS.Doar dupa 10 msj scrise,poti sa scrii si pe privat.

diana_uk
16.10.2008, 03:28:08
Buna miresicilor! :) As vrea sa va intreb...a auzit cineva de Sorin Pepa si Mihaela Belciu...?? Eu pe ei ii am la nunta si eram curioasa sa vad ce spune cineva care i-a auzit cantand ...in afara de cd....acolo i-am auzit si eu!
Astept raspunsul vostru.
Pupici!

Buna la toate miresicile.Si eu as vrea cateva detalii despre mihaela belciu si sorin pepa.Cine imi poate spune tarife?nr de tlf?sau email?succes cu pregatirile la toate miresicile

diana_uk
16.10.2008, 03:32:04
Si eu am apelat tot la ei....dar pentru muzica....si cred ca am facut o alerege buna....nu am nici un interes sa le fac reclama...o parere sincera...si nu sunt singura care spune ca e ok sub raport calitate pret...=D> =D> =D> ...restul va povestesc dupa nunta....

Imi poti trimite si mie un nr de contact te rog?imi poti spune si tariful?mersi mult

diana_uk
16.10.2008, 03:36:58

care este aceasta formatie?ceva detalii imi puteti da?scuze,sunt noua pe aici,mersi mult

diana_uk
16.10.2008, 03:42:53
Dar despre Nicu paleru si Emilia Ghinescu stie cineva ceva?adik tarife,nr de contact ...dati-ne ceva detalii care stiti..multumesccc!!!

mona28
16.10.2008, 14:43:59
care este aceasta formatie?ceva detalii imi puteti da?scuze,sunt noua pe aici,mersi mult
Era vorba de Mihaela Pasca si Adriana Curtu.Uita-te cu o pagina in urma ca acolo am dat mai multe detalii despre ele altei miresici...:)

diana_uk
16.10.2008, 17:39:21
Era vorba de Mihaela Pasca si Adriana Curtu.Uita-te cu o pagina in urma ca acolo am dat mai multe detalii despre ele altei miresici...:)

Mersi mult Mona28...o sa incerc ca caut ceva melodii sa le ascult.:*

diana_uk
16.10.2008, 17:46:29
Anul trecut au cerut 1500,insa anul acesta au ridicat pretul la 2000#-o Dar noi am negociat un pic,si am platit in final 1800 e...Eu nu regret deloc ca am dat suma aia,chiar daca nu ne-am scaldat in bani si am strans cureaua pt toata nunta! As fi cheltuit muuult mai putin daca aveam DJ,dar la invitatii pe care i-am avut,chiar aveam nevoie de cantarete...Oricum,rar se gaseste o formatie(cu tot cu dj) sub 1500,mai ales daca sint cunoscuti...
PS.Doar dupa 10 msj scrise,poti sa scrii si pe privat.

Mona28....2000 pe toata noaptea sau pe ora???:*

melly85
16.10.2008, 20:21:53
Multumesc foarte frumos :* ... apropos ... stie sa cante si alte genuri muzicale (inafara de populara)?;-)

Stiti si cam la cat se ridica (cost) serviciile stimabilei doamne?

Sincer, cred ca mi-ar placea mai mult solist, decat solista ... poate stie cineva si formatii barbatesti ... posibil sarbi ? :>

Daca vrei formatii sirbesti iti pot recomanda eu. In fie care miercurea in club raul cinta mela cu deian. Mela nea cintat noua la nunta impreuna cu Mihaela. Da si Deian cinta foarte frumos. Mela a cintat pe sirbeste cinta beton si mai ales impreuna cu Deian, is super.

mona28
17.10.2008, 12:33:07
Mona28....2000 pe toata noaptea sau pe ora???:*
Nu pe ora,draga. 2000 costa toata noaptea, si au si un DJ ce se ocupa de muzica usoara(sau ce vreti voi) in timp ce cantaretele fac pauza...M-i se pare totusi ok pretul,tinand cont ca alti solisti cer intre 3000 si 7000 de euro pe noapte :O

mona28
17.10.2008, 12:43:42
Mersi mult Mona28...o sa incerc ca caut ceva melodii sa le ascult.:*
Diana, te sfatuiesc sa mergi sa le asculti live! Eu cand le-am auzit pe CD,nu prea am fost incantata,si m-am dus cu al meu intr-o seara la Tom si Jerry sa le ascultam,si chiar am ramas placut impresionata! Le-am cerut atunci sa ne cante melodii din Banat,Ardeal,Moldova(ca de asa ceva aveam nevoie la nunta) am vazut ca stiu de toate,si atunci le-am si dat avansul...;;)

DamaX
17.10.2008, 12:49:19
Daca vrei formatii sirbesti iti pot recomanda eu. In fie care miercurea in club raul cinta mela cu deian. Mela nea cintat noua la nunta impreuna cu Mihaela. Da si Deian cinta foarte frumos. Mela a cintat pe sirbeste cinta beton si mai ales impreuna cu Deian, is super.

Multam' fain "melly85".
Canta sarbeste sper, nu manele ... EXCLUS MANELISME
Pentru cati banutii v-au cantat? ...

melly85
17.10.2008, 22:54:06
Multam' fain "melly85".
Canta sarbeste sper, nu manele ... EXCLUS MANELISME
Pentru cati banutii v-au cantat? ...

Ei cinta sarbeste numa sarbeste :D. Noi iam dat 1300 de euro. Dar acuma nu stiu chit sunt tarifele pt la anu. Dar cinta super.

adelinutza_m
24.10.2008, 19:39:59
Buna miresicilor....eu am nunta la anu...dar deja am cam stabilit cine canta...nu stiu daca s-a mai vorbit de ea...o cheama Maria Didraga si e o scumpa...canta orice...adica din toate colturile tarii...dar fara manele...chiar si sarbeste din cate am auzit...am fost la o nunta unde am auzito...a ridicat toata sala la dans...si stie sa faca atmosfera...v-o recomnad cu caldura! De asemenea...care stiu ca sunt f buni si fac atmosfera: Andreea Voica & Dean si Marius Carnu...astia sunt preferatii mei...bine ar mai fii si Niculina Stoican dar nu vreau sa visez asa departe!V-am pupat si ne mai auzim!\:D/

timamg
24.10.2008, 20:27:49
Buna miresicilor....eu am nunta la anu...dar deja am cam stabilit cine canta...nu stiu daca s-a mai vorbit de ea...o cheama Maria Didraga si e o scumpa...canta orice...adica din toate colturile tarii...dar fara manele...chiar si sarbeste din cate am auzit...am fost la o nunta unde am auzito...a ridicat toata sala la dans...si stie sa faca atmosfera...v-o recomnad cu caldura! De asemenea...care stiu ca sunt f buni si fac atmosfera: Andreea Voica & Dean si Marius Carnu...astia sunt preferatii mei...bine ar mai fii si Niculina Stoican dar nu vreau sa visez asa departe!V-am pupat si ne mai auzim!\:D/

Andreea Voica si Dean super alegere:D

lauritasmile
29.10.2008, 21:55:30
Dar despre Nicu paleru si Emilia Ghinescu stie cineva ceva?adik tarife,nr de contact ...dati-ne ceva detalii care stiti..multumesccc!!!

din cate stiu eu nicu paleru pentru toata noaptea cere 12000 Eur si emilia ghinescu 1200 pe ora (datele le am de la un agent de la agentia show bizz - dai un google pt marinela pirvu si gasesti pe site-ul ei datele de contact ale agentiei')

RominaP
04.11.2008, 12:24:20
stiu ca nu o sa fiu dezamagia.stiu de ce e in stare!!!<:-P <:-P

Buna dragi miresici. Am si eu o rugaminte: imi spuneti va rog cum as putea da de dj edy si de dj caius?...ca tot am vazut ca sunt laudati pe acest forum...eventual daca ati stii si ce tarife au, ar fi super. Si cam cu cat timp inaintea nuntii ar trebui contactati? Va multumesc si astept nerabdatoare raspunsul vostru ;;)

Annakonda
10.11.2008, 21:43:03
salutare

Pupici, Maria

Buna,

Poti sa imi dai si mie te rog nr lui Dj Edy? Pe tine cat te-a costat?
Merci mult!

Zulla
10.11.2008, 22:01:54
Buna,

Poti sa imi dai si mie te rog nr lui Dj Edy? Pe tine cat te-a costat?
Merci mult!

Salut,

Si eu tot cu Edy am semnat contract pentru iunie 2009 si ma costa 300 euro. Foarte putin, daca stai sa te gandesti cat te costa serviciile unei formatii!!
pupe

vasycutza
15.11.2008, 02:05:44
Noi am avut nunta in 30 august 2008 si l-am avut pe Dj Edd.A facut o atmosfera superba si toata lumea s-a simtit foarte bine.Dupa nunta,toti au laudat felul cum ne-am organizat si,binenteles,prestatia dj-ului.Cel mai mult le-a placut "surpriza"(nici noi nu am stiut in ce consta,Edd n-a vrut sa ne spuna absolut nimic),cu betze luminoase si fluiere.Asta i-a animat foarte mult pe invitati si chiar si persoanele in varsta dansau cu betzele in mana si fluierau sa-ti sparga timpanele,nu alta.Am fost foarte multumiti ca a iesit totul bine,iar meritul ii revine in mare parte dj-ului.E foarte important sa gasesti pe cineva care sa stie ce are de facut,sa simta pe loc ce fel de melodii tin lumea pe ring.Normal,mai conteaza si aspectul salii si cat de buna e mancarea.Dar,sincer,cand ai muzica buna,nu le mai arde la nuntasi sa manance,ca pot manca si acasa.Distractia conteaza.Si la noi a fost din plin.Ne bucuram ca l-am intalnit pe Dj Edd si il recomandam din suflet la toata lumea care vrea distractie la orice fel de evenimente.Iar cand vom avea un copilas,pt botez tot pe Dj Edd o sa-l contactam,sunt sigura de asta.Multumim,Dj Edd!!! ^:)^

Buna Ada_c. Am citit raspunsurile tale despre restaurantul unde ai facut nuntasi dj edd care a facut o atmosfera super. Spune-mi te rog daca poti sa-mi dai un nr de telefon, sau o adresa de mail ,a dj-ului.Ce genuri muzicale ai vut la nunta si te rog spune-mi si tariful (stiu ca anul viitor va fi altul). Iar in legatura cu restaurantul Maldini, am auzit de el, dar nu am fost niciodata.Ce capacitate are, si cam cat e meniul?
Mersi mult...........casa de piatra si sa va iubiti mult!

LaRubia
18.11.2008, 22:19:06
>:D< >:D< >:D< >:D< Buna seara miresicilor >:D< >:D< >:D<
Cine e din timi si imi poate da niste informatii cu privire la formatii/muzica pt nunta???

LaRubia
18.11.2008, 22:23:01
Daca cineva stie preturile cerute de formatiile/cantaretii de muzica populara din timi sau nr lor de tel.
Eu nu prea stiu cum canta dar am auzit ca ar fi buni urmatorii: LAURA LAURENTIU,ADRIANA CURTU,MIHAELA PASCA,MARIANA ZOTA,ZORICA SAVU,SORIN PEPA si bineinteles ultra-cunoscutii PUIU CODREANU, STANA IZBASA, TINU VERESEZAN.
Voi ce ziceti? Care merita?^:)^ ^:)^ ^:)^

mona28
19.11.2008, 13:53:15
Daca cineva stie preturile cerute de formatiile/cantaretii de muzica populara din timi sau nr lor de tel.
Eu nu prea stiu cum canta dar am auzit ca ar fi buni urmatorii: LAURA LAURENTIU,ADRIANA CURTU,MIHAELA PASCA,MARIANA ZOTA,ZORICA SAVU,SORIN PEPA si bineinteles ultra-cunoscutii PUIU CODREANU, STANA IZBASA, TINU VERESEZAN.
Voi ce ziceti? Care merita?^:)^ ^:)^ ^:)^
Acei "ultra-cunoscuti" de care ziceai,au si preturi ultra-mari :)) Depinde de cat esti dispusa sa platesti...Pot sa-ti zic ca sint foarte putini care mai cer sub 2000 euro/noapte,si nu vorbesc de vedete...

timamg
19.11.2008, 15:45:05
Acei "ultra-cunoscuti" de care ziceai,au si preturi ultra-mari :)) Depinde de cat esti dispusa sa platesti...Pot sa-ti zic ca sint foarte putini care mai cer sub 2000 euro/noapte,si nu vorbesc de vedete...
Asa este stiu ca Zorica Savu cerea anul trecut intre 1300-1500 sau mai mult depinde de cum sta cu cererea in perioada respectiva.

mona28
19.11.2008, 17:01:17
Asa este stiu ca Zorica Savu cerea anul trecut intre 1300-1500 sau mai mult depinde de cum sta cu cererea in perioada respectiva.
Da,iar anul asta precis ca a marit pretul,ca deh,cu inflatia asta...;))

LaRubia
19.11.2008, 19:37:04
[-o< [-o< Mersi fetelor.

Am auzit ca Stana Izbasa ar cere 10000 euro/noapte.Acum nu stiu daca e adevarat sau nu,e posibil.Andreea Voica cerea anul asta de le 4000 euro in sus.Restul chiar nu stiu de aceea m-am gandit ca poate stiti voi mai bine preturile si artistii in sine.De ex eu nu o cunosc pe Zorica Savu.Aici pe forum am auzit prima data de ea,nu stiu cum canta,daca face show sau nu,cum e,cat cere etc.restul la fel.M-am gandit ca imi dati vreo idee,poate ati auzit pe cineva din cei enumerati de mine mai sus cantand la vreo nunta.>:D< ;-)

LaRubia
19.11.2008, 19:44:19
Eu sincer l-as vrea pe Puiu Codreanu sau pe Tinu Veresezan,dar ma gandesc ca au un tarif cam mare pt buzunarul meu.:-? =D> <:-P As fi dispusa sa dau max 2500 euro/ noapte unui artist mai putin cunoscut sau pt 2-3 ore unuia de genul Puiu Codreanu.Dar nu stiu cum sa dau de ei sa intreb.Am cautat pe net pagina audiotim dar nu cred ca au ca nu o gasesc,desi as vrea sa vorbesc cu el direct.Nici nr de tel al celorlati mai putin cunoscuti nu le am,de ex.Adriana Curtu sau Mariana zota sau Maria Didraga.\:D/ \:D/ :wacko: :wacko: :A :A Stie cineva????Mersi ^:)^

cristina8112
20.11.2008, 00:21:20
[-o< [-o< Mersi fetelor.

Am auzit ca Stana Izbasa ar cere 10000 euro/noapte.Acum nu stiu daca e adevarat sau nu,e posibil.Andreea Voica cerea anul asta de le 4000 euro in sus.Restul chiar nu stiu de aceea m-am gandit ca poate stiti voi mai bine preturile si artistii in sine.De ex eu nu o cunosc pe Zorica Savu.Aici pe forum am auzit prima data de ea,nu stiu cum canta,daca face show sau nu,cum e,cat cere etc.restul la fel.M-am gandit ca imi dati vreo idee,poate ati auzit pe cineva din cei enumerati de mine mai sus cantand la vreo nunta.>:D< ;-)
ce fel de muzica canta cei carora le-ai pronuntat numele??? nu am auzit pana acum de ei....

LaRubia
20.11.2008, 01:14:40
Pt Cristina8112:
Interpretii pe care i-am enumerat sunt din Timisoara,canta muzica populara.:*

Aitana
22.11.2008, 22:07:07
Maria Didraga cere anul asta 1800, din surse sigure.

Nicolle28
01.12.2008, 14:50:41
[-o< [-o< Mersi fetelor.

:O Ce preturi...eu cred...de fapt sunt convinsa ca sunt si alternative....e drept ca cei mentionatzi de voi sunt cunoscutzi...dar zece mii de eurici m-a costat pe mine nunta cu totul...eu va pot da pe pm...numele si nr. de tel a unui cantaret si formatie care a cantat in vara cu 1000 euro....;-)

vasycutza
03.12.2008, 15:55:38
ceau....te rog mult scrie-mi nr de telefon al ei....pls....^:)^.......a fost colega cu mine de cami....pls^:)^......

vasycutza
03.12.2008, 15:58:25
scuze.....nu ti-m scris al cui n il vreau....Al Mariei Didraga......pls......am vazut numele ei si nu am mai citit mesajul intreg.....mai ierti......

diana_uk
03.12.2008, 18:11:46
stie cineva cat ia mihaela belciu la o nunta?sau Nicu Paleru?mersi mult

LaRubia
03.12.2008, 18:29:55
:O Ce preturi...eu cred...de fapt sunt convinsa ca sunt si alternative....e drept ca cei mentionatzi de voi sunt cunoscutzi...dar zece mii de eurici m-a costat pe mine nunta cu totul...eu va pot da pe pm...numele si nr. de tel a unui cantaret si formatie care a cantat in vara cu 1000 euro....;-)
Ceau Nicole
As vrea daca poti sa imi trimiti pe privat numele si nr de tel al acelei formatii de care ziceai ca au cantat cu 1000 euro.Mersi.
POOOP:* :*

LaRubia
03.12.2008, 18:33:55
ceau....te rog mult scrie-mi nr de telefon al ei....pls....^:)^.......a fost colega cu mine de cami....pls^:)^......
Daca vrei nr de tel al Mariei Didraga scrie-mi pe privat si ti-l trimit!!POOOP>:D< >:D<

LaRubia
03.12.2008, 18:34:53
Daca vrei nr de tel al Mariei Didraga scrie-mi pe privat si ti-l trimit!!POOOP>:D< >:D<
Scuze ca m-am bagat asa neintrebata.[-o< [-o<

anamariaCr
20.12.2008, 15:29:40
Fetelor eu sunt miresica de august 2009.Imi dati va rog si mie un pm cu nr de tel a lui Dj Eddy?^:)^

DamaX
15.01.2009, 16:40:34
Buna fetelor,

A auzit careva de formatia KEBA BAND ... eu pe iei o sa-i am la nunta ... m-ar interesa niste pareri, eventual filmuletze de la nunti ... daca am noroc;-)

mona28
15.01.2009, 19:39:45
Buna fetelor,

A auzit careva de formatia KEBA BAND ... eu pe iei o sa-i am la nunta ... m-ar interesa niste pareri, eventual filmuletze de la nunti ... daca am noroc;-)
O sa ai formatia asta la nunta si nu stii cum e? Eu una n-am auzit de ea niciodata.Canta undeva in oras la vreun restaurant?

DamaX
15.01.2009, 19:50:37
O sa ai formatia asta la nunta si nu stii cum e? Eu una n-am auzit de ea niciodata.Canta undeva in oras la vreun restaurant?

I-am auzit cantand, cum sa nu? vroiam filmuletzele pentru cineva ... canta la restaurantul TRIO ... foarte incurajatoare interventia ta, de altfel :-p

nadrah
15.01.2009, 19:51:14
nici eu nu am auzit de el dar cik e ft cunoscut la nunti e sarb din cate stiu (daca e acelasi care am auzit eu)dar nu e formatie e cantaret si ia in jur de 1700 ca mm intere eu

DamaX
15.01.2009, 19:56:08
nici eu nu am auzit de el dar cik e ft cunoscut la nunti e sarb din cate stiu (daca e acelasi care am auzit eu)dar nu e formatie e cantaret si ia in jur de 1700 ca mm intere eu

E acelasi, dar are formatia lui ... exact atatia banuti mi-a luat si mie

Diadum
16.01.2009, 16:30:09
stie cineva cam cat ia remus grosu si mariana zota la nunta?
dar maria didraga, si cum ii gasesc??????:(

timamg
16.01.2009, 18:25:58
Buna fetelor,

Am auzit si eu de ei astazi, parerile intre miri erau diferite, dar am inteles ca la nunti unde se doreste muzica sarbeasca sunt solicitati.

DamaX
16.01.2009, 20:14:13
Am auzit si eu de ei astazi, parerile intre miri erau diferite, dar am inteles ca la nunti unde se doreste muzica sarbeasca sunt solicitati.

Mersi pentru info ... daca cumva intri in posesia vreunui filmulet si-mi trimiti si mie, esti o dragutza :">

mona28
17.01.2009, 12:03:50
I-am auzit cantand, cum sa nu? vroiam filmuletzele pentru cineva ... canta la restaurantul TRIO ... foarte incurajatoare interventia ta, de altfel :-p
Nu e nici o interventie din partea mea...Asa ai formulat intrebarea de parca nu ai auzit nici tu de formatia respectiva...Daca zici ca ei canta la rest.Trio atunci ii stiu,pt ca eu stau in Giroc si merg destul de des la rest.I-am auzit cantand intr-o seara,dar nu am intrebat cine sint ca nu m-a interesat.Dar cu ocazia asta am aflat...

nadrah
17.01.2009, 13:29:20
Mersi pentru info ... daca cumva intri in posesia vreunui filmulet si-mi trimiti si mie, esti o dragutza :">
iubita ai cumva cevamelodii cu ei?ca cred k ii chem si eu in cazul in care vreau cantareti pt ca sotul meu e sarb.fami te rog si mie rost de o mel sarbeasca cantata de ei plz

Diadum
19.01.2009, 17:05:44
De Matu Stoian stiu ca efoarte scump.
La noi la nunta ii vom avea pe Cornel Borza (un ardelean tare fain), pe Nina Predescu (olteanca super) si pe Irina Zoican (tot o olteanca faina). Si va mai fi si matusa mea, invitata DE ONOARE, Elena Jurjescu-Todi (evident, BANATEANCA). <:-P Va fi nebunie mare !!! Plus DJ, logic.

te rog, daca vrei trimite-mi si mie pe privat, ce tarife au cei de la tine de la nunta.
mii de multumiri

Diadum
19.01.2009, 17:47:09

te rog, trimite-mi pe privat, cat cere Elena Jurjescu la o nunta?
iti multumesc mult

dalayla
19.01.2009, 21:20:17
te rog, trimite-mi pe privat, cat cere Elena Jurjescu la o nunta?
iti multumesc mult
daca te uiti la data postarii o sa vezi ca utilizatorul camichiu nu a mai intrat de ceva timp pe miresici,incearca sa-i trimiti tu un mesaj privat asa va fii instiintata pe email si poate vei primi raspunsul mai usor!! bafta:)>-

DamaX
20.01.2009, 11:44:46
iubita ai cumva cevamelodii cu ei?ca cred k ii chem si eu in cazul in care vreau cantareti pt ca sotul meu e sarb.fami te rog si mie rost de o mel sarbeasca cantata de ei plz

Filmuletze nu am, de aia am solicitat si eu.
Iti recomand sa mergi direct la restaurantul TRIO, din GIROC, intr-una din zilele de joi, vineri sau sambata. Eu iti pot da un nr. de telefon (in privat) si vb cu cel care a intermediat "afacerea" (un alt solist pe care am vrut sa-i iau, dar care nu era disponibil la data la care vroiam eu), si-ti va spune exact cand sa mergi (sa-i gasesti acolo, ptr. ca sunt mai multi care canta) sa-i asculti si-ti poate da si mai multe detalii.

nadrah
20.01.2009, 12:06:45
Filmuletze nu am, de aia am solicitat si eu.
Iti recomand sa mergi direct la restaurantul TRIO, din GIROC, intr-una din zilele de joi, vineri sau sambata. Eu iti pot da un nr. de telefon (in privat) si vb cu cel care a intermediat "afacerea" (un alt solist pe care am vrut sa-i iau, dar care nu era disponibil la data la care vroiam eu), si-ti va spune exact cand sa mergi (sa-i gasesti acolo, ptr. ca sunt mai multi care canta) sa-i asculti si-ti poate da si mai multe detalii.
ms mult \:D/ tie ce pret tiau cerut?:*

timamg
20.01.2009, 17:35:31
ms mult \:D/ tie ce pret tiau cerut?:*

Am inteles ca cer 1700 de euro iar la prieteni apropiati 1400, diferenta nu este foarte mare.

Kisch
26.01.2009, 15:12:58
Poate sa ma ajute cineva cu informatii, caut o formatie care sa stie sa cante si muzica populara si usoara. Daca ati-auzit ceva sau stiti unde pot sa ma duc sa caut v-asi fi foarte recunoscatoare.
Multumesc

ada_c
01.02.2009, 14:56:43
Noua muzica ne-a asigurat-o Dj Edd,un adevarat dj,care pur si simplu stie sa faca o atmosfera superba la nunta.Am fost foarte multumiti de prestatie,iar pretul e ieftin pentru ceea ce stie sa faca,sincer va spun.Il recomand din suflet tuturor miresicilor!

Rhania
03.02.2009, 23:14:27
As dori sa te intreb cam cat ia Remus Grosu si Mariana Zota pentru a canta la o nunta?
Multumesc

Rhania
03.02.2009, 23:18:24
As vrea sa te intreb:canta doar muzica populara..Remus Grosu si cam ce pret ti-a luat?

veevee
06.02.2009, 13:59:10
Hello,
la mine la nunta au cantat Mariana Zota si Remus Grosu si sunt fff incantata. Pretul a fost de 1300 euro dar mi-au placut la nebunie si le-am dat 2000 fara sa ma mai gandesc.
Elena Jurjescu imi este prietena si o pot contacta daca e nevoie sa aflu un pret.
O sa dau un telefon si revin cu info.
Thanks,
Veevee

Nicolle28
06.02.2009, 15:52:39
As vrea sa te intreb:canta doar muzica populara..Remus Grosu si cam ce pret ti-a luat?
1000 de euro....dar a fost in 2 locuri ...si la mine si la o alta nunta...dar nu s-a simtiti ...caci a adus inca 2 fete....si am avut si dj dar nu adus de el...

sweet_yonutza
09.02.2009, 20:50:21
Hello,
la mine la nunta au cantat Mariana Zota si Remus Grosu si sunt fff incantata. Pretul a fost de 1300 euro dar mi-au placut la nebunie si le-am dat 2000 fara sa ma mai gandesc.
Elena Jurjescu imi este prietena si o pot contacta daca e nevoie sa aflu un pret.
O sa dau un telefon si revin cu info.
Thanks,
Veevee
pls pls pls ma ajuti si pe mine k sunt foarte stresata k mai am cateva luni si nu mi-am gasit inca muzica...as vrea ceva pana in 2500 de euro(dk se poate sa fie mai putin m.as bucura sincer)...orice informatie despre cantareti care sunt disponibili pe 22 august mi-ar fi de folos(nu e nevoie sa fie consacrati,doar sa nu se faca de rusine la petrecere)...

sweet_yonutza
12.02.2009, 18:13:46
nimeni nu mai e pe aici?a auzit cineva de petrica chincea?cum canta?

czuky
12.02.2009, 22:55:22
Stie Careva Un Dj Ieftin..ca Am Si Formatie...nu Trebuie Sa Fie Nu Stiu Ce Expert Dar Sa Stie Ce Face.multumesc

Nicolle28
13.02.2009, 16:27:59
Stie Careva Un Dj Ieftin..ca Am Si Formatie...nu Trebuie Sa Fie Nu Stiu Ce Expert Dar Sa Stie Ce Face.multumesc
cat esti dispusa sa dai?itzi pot da eu un nr. de telefon....

tunde
13.02.2009, 18:59:15
si la mine la nunta a cantat Remus... dar aveti grija sa nu va propuna si alte servicii ( are si firma de decoratiuni) lucru pe care nu- l face tocmai bine eu una nu am fost deloc incantata.. de aceea am ramas cu un gust amar.. in privinta cintatului a fost OK.. dar NU decoratiuni sau foto video. Asta e parearea mea..

czuky
14.02.2009, 14:15:12
cat esti dispusa sa dai?itzi pot da eu un nr. de telefon....
pai 200 eur.ceva de genu

sorinus
15.02.2009, 01:17:59
pai 200 eur.ceva de genu

Stiu pe cineva mult mai ieftin..da-mi un pm daca esti interesata!

ada_c
16.02.2009, 14:59:27
nimeni nu mai e pe aici?a auzit cineva de petrica chincea?cum canta?

Dl Chincea canta super bine.Ai grija,daca il vrei trebuie sa-l contactezi din timp,e foarte solicitat.Eu il stiu,si pe baiatul lui cel mic,Dorin,dar la nunta noastra era deja rezervat.Stiu ca sunt 6 persoane in formatie,pretul era de la 1200euro in sus,sunt mai pretentiosi pt ca in formatie am inteles ca sunt toti romani,nu au si "colorati"(l-am intrebat pe fiul lui inainte de nunta noastra).Canta muzica populara,sarbeste,ungureste si chiar si muzica usoara romaneasca.Eu sunt medic de familie si familia lor e inscrisa la medicul cu care lucrez eu,asa ca omul nu mi-a zis aiureli.Daca vrei,poate iti fac rost de un nr de tel,sa vad daca reusesc.Spor la treaba.Oricum,vezi ca s-ar putea sa ai nevoie si de dj pt cand iau ei cate o pauza.