PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Timis

Pagini : 1 2 3 [4]

Princes
16.07.2010, 12:08:34
eu i-am avut pe ion dragomir - papu ( canta fff mult cu andreea voica ) si pe nicoleta sarbu ( canta cu puiu codreanu ) , sunt foarte buni , am fost foarte multumita de ei , ai recomand cu caldura , mi-au facut o nunta de nota 10+++++++
si cat ai platit?:-SS

albinutza24
19.07.2010, 10:15:45
si cat ai platit?:-SS

m-a costat 2400 euro , dar nu ne-am targuit cu ei , atat au zis atat am dat , papu v-a canta anul viitor si la fratele meu la nunta , dar cu geta arghius si vor plati 2700 euro.merita toti banii

Miorush
23.07.2010, 13:03:02
Eu o am pe Simona Rumega( http://www.youtube.com/watch?v=aX3j_yBDR0w ), in formula cu solist muzica usoara Catalin...au fost la nunta fratelui meu acu doi ani si mi-au placut enorm de mult..asa k i-am contactat si al a mea :D

camisimo
08.08.2010, 23:51:20
Eu o am pe Simona Rumega( http://www.youtube.com/watch?v=aX3j_yBDR0w ), in formula cu solist muzica usoara Catalin...au fost la nunta fratelui meu acu doi ani si mi-au placut enorm de mult..asa k i-am contactat si al a mea :D
la mine la nunta au cantat adriana curtu si mihaela pasca si au foacut atmosfera, sunt superbe toata lumea a fost impresionata de ele, acum ca si o gluma daca ar fi sa mai fac nunta inca o data tot la ele as apela.

Princes
09.08.2010, 00:02:06
m-a costat 2400 euro , dar nu ne-am targuit cu ei , atat au zis atat am dat , papu v-a canta anul viitor si la fratele meu la nunta , dar cu geta arghius si vor plati 2700 euro.merita toti banii
canta superb amandoi!;-)

drgmusic79
12.08.2010, 17:02:35
buna .eu l-am vrut pe doru taranu dar era ffff ocupat.asa ca am ramas la ramona ilies.de cantat canta bine dar sincer nu se compara cu ce face doru la o nunta.l-am vazut la vreo 4 nunti a facut un show.varamea are nunta in mai 2011 si ia cerut 3000 euro in care e inclus dj,fotografu cel care filmeaza si 2 solisti-Luminita Jucu Pascu si Nicoleta Sarbu.eu zic ca nu e mult.plus ca inainte va da o multime de cd-uri sa va alegeti ce solisti vreti si va duce si la studioul sau.eu zic ca meritamie chiar imi pare rau ca nu poate veni la mine.asta e

Acest mesaj ii este adresat lui anda07:Imi pare rau ca,Doru Taranu a fost ocupat dar,eu cred ca daca l-ai fi sunat din timp si ti l-ai fi dorit atat de mult sa-ti cante la nunta nu cred ca,ar fi fost atat de fff ocupat cum ai spus tu in mesaj!Referitor la faptul ca ai ramas "la Ramona Iliesi" sa iti cante la nunta nu vad rostul continuarii mesajului tau ca,oricum asa cum ai spus tu Doru Taranu e ocupat si punct!Ma bucur ca ai ales sa iti cantam la nunta ,eu vreau sa te asigur ca nu ve-i regreta,atat eu cat si formatia mea v-om avea grija sa ai o nunta de vis asa cum cred ca,iti doresti daca in realitate esti mireasa la care noi cantam pe 21 august,pentru ca ,dupa cunostiintele mele pe mireasa din 21 aug la care v-om canta o cheama Corina, nicidecum "anda" asa cum ti-ai trecut nikname-ul aici pe site.In alta ordine de idei informatia onoariului pe care tu l-ai trecut aici e falsa si anume ca ,initial 2200 iar dupa negocieri 1900 a ramas!!!Eu stiu cel mai bine ce spun ptr ca m-am intalnit personal cu mireasa din 21 aug la care v-om canta si am stabilit la o cu totul alta suma decat cea pe care "anda07" a scris-o in acel mesaj citat mai sus!!Si apropo comparatia intre "RAMOAN ILIESI" si "DORU TARANU" nu e ok ptr ca,una e partea vocala si cealalta e partea instrumentala cu care se ocupa el sunt total diferite pentru cei care cunosc cat de cat muzica!Numai bine si casa de piatra iti v-oi spune personal la nunta !!!!

drgmusic79
12.08.2010, 17:07:35
buna .eu l-am vrut pe doru taranu dar era ffff ocupat.asa ca am ramas la ramona ilies.de cantat canta bine dar sincer nu se compara cu ce face doru la o nunta.l-am vazut la vreo 4 nunti a facut un show.varamea are nunta in mai 2011 si ia cerut 3000 euro in care e inclus dj,fotografu cel care filmeaza si 2 solisti-Luminita Jucu Pascu si Nicoleta Sarbu.eu zic ca nu e mult.plus ca inainte va da o multime de cd-uri sa va alegeti ce solisti vreti si va duce si la studioul sau.eu zic ca meritamie chiar imi pare rau ca nu poate veni la mine.asta e

Acest mesaj ii este adresat lui anda07:Imi pare rau ca,Doru Taranu a fost ocupat dar,eu cred ca daca l-ai fi sunat din timp si ti l-ai fi dorit atat de mult sa-ti cante la nunta nu cred ca,ar fi fost atat de fff ocupat cum ai spus tu in mesaj!Referitor la faptul ca ai ramas "la Ramona Iliesi" sa iti cante la nunta nu vad rostul continuarii mesajului tau ca,oricum asa cum ai spus tu Doru Taranu e ocupat si punct!Ma bucur ca ai ales sa iti cantam la nunta ,eu vreau sa te asigur ca nu ve-i regreta,atat eu cat si formatia mea v-om avea grija sa ai o nunta de vis asa cum cred ca,iti doresti daca in realitate esti mireasa la care noi cantam pe 21 august,pentru ca ,dupa cunostiintele mele pe mireasa din 21 aug la care v-om canta o cheama Corina, nicidecum "anda" asa cum ti-ai trecut nikname-ul aici pe site.In alta ordine de idei informatia onoariului pe care tu l-ai trecut aici e falsa si anume ca ,initial 2200 iar dupa negocieri 1900 a ramas!!!Eu stiu cel mai bine ce spun ptr ca m-am intalnit personal cu mireasa din 21 aug la care v-om canta si am stabilit la o cu totul alta suma decat cea pe care "anda07" a scris-o in acel mesaj citat mai sus!!Si apropo comparatia intre "RAMOAN ILIESI" si "DORU TARANU" nu e ok ptr ca,una e partea vocala si cealalta e partea instrumentala cu care se ocupa el sunt total diferite pentru cei care cunosc cat de cat muzica!Numai bine si casa de piatra iti v-oi spune personal la nunta !!!!<:-P

Miorush
13.08.2010, 09:11:52
Acest mesaj ii este adresat lui anda07:Imi pare rau ca,Doru Taranu a fost ocupat dar,eu cred ca daca l-ai fi sunat din timp si ti l-ai fi dorit atat de mult sa-ti cante la nunta nu cred ca,ar fi fost atat de fff ocupat cum ai spus tu in mesaj!Referitor la faptul ca ai ramas "la Ramona Iliesi" sa iti cante la nunta nu vad rostul continuarii mesajului tau ca,oricum asa cum ai spus tu Doru Taranu e ocupat si punct!Ma bucur ca ai ales sa iti cantam la nunta ,eu vreau sa te asigur ca nu ve-i regreta,atat eu cat si formatia mea v-om avea grija sa ai o nunta de vis asa cum cred ca,iti doresti daca in realitate esti mireasa la care noi cantam pe 21 august,pentru ca ,dupa cunostiintele mele pe mireasa din 21 aug la care v-om canta o cheama Corina, nicidecum "anda" asa cum ti-ai trecut nikname-ul aici pe site.In alta ordine de idei informatia onoariului pe care tu l-ai trecut aici e falsa si anume ca ,initial 2200 iar dupa negocieri 1900 a ramas!!!Eu stiu cel mai bine ce spun ptr ca m-am intalnit personal cu mireasa din 21 aug la care v-om canta si am stabilit la o cu totul alta suma decat cea pe care "anda07" a scris-o in acel mesaj citat mai sus!!Si apropo comparatia intre "RAMOAN ILIESI" si "DORU TARANU" nu e ok ptr ca,una e partea vocala si cealalta e partea instrumentala cu care se ocupa el sunt total diferite pentru cei care cunosc cat de cat muzica!Numai bine si casa de piatra iti v-oi spune personal la nunta !!!!<:-P

" http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/quote_icon.png Postat de tomi22 http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3441830#post3441830)
Buna :)
si cu Ramona Ilies,, la cat ai ajuns cu negociatul? :),, mersi fain!

Anda07

initial a cerut 2200 dar iam zis ca mai vreau pe cineva si dupa cateva negocieri am ajuns la 1900 "

exact acelasi lucru a spus si Anda...haideti sa nu fim rai ...la nunta din mai 2011 a verisoarei sale se refera ca doru tarau a cerut 3000Euro si specifica ce e inclus in acest pret...

crissu25
02.09.2010, 17:14:45
Buna fetelor,vad ca se cam aprind spiritele pe aicea si nu e bine.Se vorbesc foarte multe chestii aicea,si bune si rele,crezand ca cei despre care vorbim nu vad dar dupa cum bine va dati seama mai au si ei cate o interventie bine venita cateodata.Sincera sa fiu si eu am vrut-o pe Ramona Iiesi la nunta dar cand am sunat (in luna ianuarie anul asta pentru 21 august)mi-a zis Silviu,sotul Ramonei ca sunt ocupati si intr-adevar tariful era de 2200 de euro dar erau 2 solisti si formatia care e una foarte buna atat Silviu cat si Ovi sunt instrumentisti foarte buni.Eu am facut formatia din bucati dar a iesit ceva deosebit pentru ca am ales ca instrumentisti niste profesionisti care au ridicat sala in picioare.Am avut 2 soliste Ramona Torzan de la Buzias pentru muzica populara si Florentina Raicu pentru muzica de petrecere.Formatia a fost compusa din Virgil Muzur- vioara,Sarga- tobe,Crista- saxofon,Florin Luca- saxofon,Tudor- orga,Daniel- acordeon si sotul cantaretei de manele cu o orga electronica cu care o acompania doar pe ea.Cand a interpretat maistrul Muzur la vioara Ciocarlia toata sala a fost in picioare.Toate marsurile,cel de la supa,de la tort si de la intrarea invitatilor le-au interpretat instrumentistii.Flori ne-a cantat LA MULTI ANI cand a venit tortul.Dedicatiile au curs fara sa le zica cineva ceva si fara sa ceara bani "fara numar".Am avut o nunta de nota 20+++.Toata lumea ne-a felicitat la plecare.Nu a mai contat nimic in afara de muzica pentru ca desi mancarea e buna,servirea ireprosabila daca nu e distractie parca nu e nunta.De pauzele muzicantilor m-am ocupat eu,am facut niste colaje pe genuri de muzica si s-a dansat si pe ele de s-a rupt mocheta de pe jos.Am respectat si pauzele mai lente pentru cand intra mancarea ca sa apuce oamenii sa manance ceva.A fost frumos si desi nu sunt cantarete de renume au facut o treaba extraordinara si invitatii au fost foarte incantati.Dovada...un colaj cu cateva poze!

dea_roxy
03.09.2010, 09:08:00
Vai fetelor....!atatea pregatiri sunt pt o nunta!am citit toate parerile voastre si pur si simplu nu stiu pe cine sa aleg sa-mi cante la nunta.as vrea pe cineva care face atmosfera, oamenii sa nu stea numai pe scaune, sa se cante toate genurile de muzica, as vrea si un program artistic ceva...niste dansuri din buric....chestiii de-astea;))
Nici eu nu stiu exact pt ca nu am prea fost pe la nunti.

Carmenik
05.09.2010, 02:17:36
Buna, fetelor, noi l-am avut pe Dj EDD care a facut o atmosfera extraordinara, invitatii s-au simtit bine iar noua ne-a creat o seara deosebita. Nu o sa ii putem multumi niciodata indeajuns. Am avut un moment de disco in care toata lumea o luase razna, a impartit betisoare luminate (sper ca asa se numesc) si fluiere si toti, inclusiv cei mai batrani dintre invitati fluierau si dansau si faceau trenulete... M-a ajutat chiar sa ii pregatesc o surpriza sotului meu a carui zi de nastere a fost chiar in ziua nuntii noastre... impreuna cu Eddy i-am creat un moment deosebit... doar al lui... un moment in care s-a simtit rasfatat si iubit... de fapt noi - eu si sotul meu, ne-am simtit rasfatati. Ii multumim si il recomandam cu toata increderea si sinceritatea. A fost pur si simplu extraordinar! Nu am cuvinte de lauda suficiente!
Si eu vreau sa-l contactez pe Eddy. La nunta ai avut doar dj sua si cantareti de populara? Imi poti spune si ce tarife percepe Eddy? Astept mesaj! Multumesc mult!

Carmenik
05.09.2010, 02:33:24
Noua muzica ne-a asigurat-o Dj Edd,un adevarat dj,care pur si simplu stie sa faca o atmosfera superba la nunta.Am fost foarte multumiti de prestatie,iar pretul e ieftin pentru ceea ce stie sa faca,sincer va spun.Il recomand din suflet tuturor miresicilor!
Am nunta anul viitor in august si nu am nimic asigurat in ceea ce priveste muzica. Nu dispun de atatia bani sa iau formatii. Crezi ca Dj Edd ar fi destul pt nunta/? Ai ceva date de contact? Sunt tare curioasa cum face atmosfera pe la nunti!

crissu25
06.09.2010, 16:40:47
Vai fetelor....!atatea pregatiri sunt pt o nunta!am citit toate parerile voastre si pur si simplu nu stiu pe cine sa aleg sa-mi cante la nunta.as vrea pe cineva care face atmosfera, oamenii sa nu stea numai pe scaune, sa se cante toate genurile de muzica, as vrea si un program artistic ceva...niste dansuri din buric....chestiii de-astea;))
Nici eu nu stiu exact pt ca nu am prea fost pe la nunti.

La noi s-a dansat toata noaptea au fost invitati care nici nu au mancat de dragul dansului,a fost o atmosfera super si credema ca nu regret nici o secunda alegerea facuta.Nu cred pentru nimic in lume ca un Dj ar face asa treaba buna.Una e sa iti dea o dedicatie o cantareata si sa cante cu patima o melodie si tu sa simti ca te regasesti in cuvintele ei si alta e sa zica ala sec la microfon pt cutare si sa dea drumul la banda...acuma fiecare cum ii place dar la noi au fost foarte multi ascultatori si fani muzica populara si s-au cantat toate genurile de la joc de doi la hora si brau,de la doina la balada si chiar ciocarlia la vioara.Lumea a fost in picioare si aplauda...de la muzica de petrecere la manelele lui salam si tiganestile lui guta,toate cantate live si adaptate pentru fiecare invitat in parte.Am avut si dansatori care la dansul tiganesc au facut furori...toti barbatii au fost fericiti ca au fost pt. cateva secunde sub fusta tigancuselor.Si daca nu era sa vina la o ora mai tarzie cand deja majoritatea invitatilor erau deja cu cate un pahar la bord nu era asa distractiv,de-aia conteaza si cum organizezi totul.

dea_roxy
07.09.2010, 10:13:40
La noi s-a dansat toata noaptea au fost invitati care nici nu au mancat de dragul dansului,a fost o atmosfera super si credema ca nu regret nici o secunda alegerea facuta.Nu cred pentru nimic in lume ca un Dj ar face asa treaba buna.Una e sa iti dea o dedicatie o cantareata si sa cante cu patima o melodie si tu sa simti ca te regasesti in cuvintele ei si alta e sa zica ala sec la microfon pt cutare si sa dea drumul la banda...acuma fiecare cum ii place dar la noi au fost foarte multi ascultatori si fani muzica populara si s-au cantat toate genurile de la joc de doi la hora si brau,de la doina la balada si chiar ciocarlia la vioara.Lumea a fost in picioare si aplauda...de la muzica de petrecere la manelele lui salam si tiganestile lui guta,toate cantate live si adaptate pentru fiecare invitat in parte.Am avut si dansatori care la dansul tiganesc au facut furori...toti barbatii au fost fericiti ca au fost pt. cateva secunde sub fusta tigancuselor.Si daca nu era sa vina la o ora mai tarzie cand deja majoritatea invitatilor erau deja cu cate un pahar la bord nu era asa distractiv,de-aia conteaza si cum organizezi totul.
Vezi...de asta spuneam si eu!sa fie atmosfera, sa cante toate genurile pt toata lume si neaparat ceva artistic!imi poti spune cine a cantat la tine, cine a dansat si cum pot lua legatura cu ei?Merci mult:*

crissu25
07.09.2010, 19:44:41
Vezi...de asta spuneam si eu!sa fie atmosfera, sa cante toate genurile pt toata lume si neaparat ceva artistic!imi poti spune cine a cantat la tine, cine a dansat si cum pot lua legatura cu ei?Merci mult:*

Pai la noi s-a ocupat un var de-al sotului de muzica si dansatori ca el e saxofonist si a facut formatia si a ales cantaretele pentru ca ii cunoaste si a cantat cu ei.Dansatorii au fost de la ansamblu ei de obicei merg la nunti sa danseze.Numere de telefon nu am ca nu am vorbit eu cu nimeni dar daca ai nevoie pot sa iti dau,il intreb pe el si iti dau un numar.Noi am facut formatia din bucati nu am avut o formatie care canta in aceeasi formula tot timpul.Am avut 2 orgi,2 saxofoane,un acordeon electronic,vioara,tobe si 2 soliste si i-am platit pe fiecare in parte.Daca te intereseaza eu pot sa iti dau numarul varului nostru,ii spui in ce pret sa se incadreze si iti face o formatie ca el mai procedeaza si asa.Cum crezi tu ca e mai bine.Daca vrei sa vezi cum canta intra pe youtube si scrie Florin Novac-instrumental sa iti faci o parere.

ciotea_oana
08.09.2010, 11:21:14
Am nunta anul viitor in august si nu am nimic asigurat in ceea ce priveste muzica. Nu dispun de atatia bani sa iau formatii. Crezi ca Dj Edd ar fi destul pt nunta/? Ai ceva date de contact? Sunt tare curioasa cum face atmosfera pe la nunti!

Noi am avut nunta acum in 4 septembrie si am avut doar dj la nunta .... Ca firma a fost DJ Edd, insa noi l-am avut pe Dj Dee ( angajat de-al lui)... Am fost ffffffff multumiti si toata lumea ne-a spus ca muzica a fost buna. S-a dansat pana dimineata fara oprire.A stiut ce muzica si cand sa o puna.Muzica a fost pentru toate gusturile sa nu se supere nimeni. La nasa mea la nunta a fost dj Edd si la fel a fost foarte multumita de el ssi lumea s-a simtit foarte bine.Ii recomand din tot sufletul atat pe dj Dee cat si pe Dj Edd. Daca mai ai nevoie iti trimit un mesaj privat cu nr lui de telefon

dea_roxy
10.09.2010, 10:10:11
Pai la noi s-a ocupat un var de-al sotului de muzica si dansatori ca el e saxofonist si a facut formatia si a ales cantaretele pentru ca ii cunoaste si a cantat cu ei.Dansatorii au fost de la ansamblu ei de obicei merg la nunti sa danseze.Numere de telefon nu am ca nu am vorbit eu cu nimeni dar daca ai nevoie pot sa iti dau,il intreb pe el si iti dau un numar.Noi am facut formatia din bucati nu am avut o formatie care canta in aceeasi formula tot timpul.Am avut 2 orgi,2 saxofoane,un acordeon electronic,vioara,tobe si 2 soliste si i-am platit pe fiecare in parte.Daca te intereseaza eu pot sa iti dau numarul varului nostru,ii spui in ce pret sa se incadreze si iti face o formatie ca el mai procedeaza si asa.Cum crezi tu ca e mai bine.Daca vrei sa vezi cum canta intra pe youtube si scrie Florin Novac-instrumental sa iti faci o parere.
Eu as vrea sa ma incadrez undeva pana in 1500 euro ca nu dispun de atatia bani.

Katika
11.09.2010, 12:42:55
Buna fetelor,

Stiti cumva o formatie care canta si maghiara si ramana ?
Am tot cautat pe net si nici cum nu gasesc :(

Multumesc,

dea_roxy
13.09.2010, 11:12:52
Eu am vb cu Marin Paun si Violeta Mladenov si mi-au cerut 1500 euro.Inca nu m-am hotarat, imi poate spune cineva cum canta, i-a auzit cineva, fac atmosfera?

drgmusic79
14.09.2010, 19:20:44
" http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/quote_icon.png Postat de tomi22 http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3441830#post3441830)
Buna :)
si cu Ramona Ilies,, la cat ai ajuns cu negociatul? :),, mersi fain!

Anda07

initial a cerut 2200 dar iam zis ca mai vreau pe cineva si dupa cateva negocieri am ajuns la 1900 "

exact acelasi lucru a spus si Anda...haideti sa nu fim rai ...la nunta din mai 2011 a verisoarei sale se refera ca doru tarau a cerut 3000Euro si specifica ce e inclus in acest pret...

Nu inteleg de ce te-ai bagat in discutie fara sa fi inteles si citit cu atentie mesajul trimis de mine catre anda 07?Intai citeste cu atentie acel mesaj si dupa aceea ve-i intelege de ce am raspuns la acel mesaj!!!Negocierea intre mine si asa zisa anda07 nu a fost la pretul la care ea la vehiculat aici pe site si vroiam sa nu mai dezinformeze lumea aiurea,ca nu e ok!As vrea sa o rog pe anda07 daca mai intra sa ne spuna si cum a fost la nunta pentru ca ,a trecut nunta,sa ne spuna cum s-a simtit alaturi de Ramona Iliesi&formatia?numai bine tuturor

drgmusic79
14.09.2010, 19:32:53
Buna fetelor,vad ca se cam aprind spiritele pe aicea si nu e bine.Se vorbesc foarte multe chestii aicea,si bune si rele,crezand ca cei despre care vorbim nu vad dar dupa cum bine va dati seama mai au si ei cate o interventie bine venita cateodata.Sincera sa fiu si eu am vrut-o pe Ramona Iiesi la nunta dar cand am sunat (in luna ianuarie anul asta pentru 21 august)mi-a zis Silviu,sotul Ramonei ca sunt ocupati si intr-adevar tariful era de 2200 de euro dar erau 2 solisti si formatia care e una foarte buna atat Silviu cat si Ovi sunt instrumentisti foarte buni.Eu am facut formatia din bucati dar a iesit ceva deosebit pentru ca am ales ca instrumentisti niste profesionisti care au ridicat sala in picioare.Am avut 2 soliste Ramona Torzan de la Buzias pentru muzica populara si Florentina Raicu pentru muzica de petrecere.Formatia a fost compusa din Virgil Muzur- vioara,Sarga- tobe,Crista- saxofon,Florin Luca- saxofon,Tudor- orga,Daniel- acordeon si sotul cantaretei de manele cu o orga electronica cu care o acompania doar pe ea.Cand a interpretat maistrul Muzur la vioara Ciocarlia toata sala a fost in picioare.Toate marsurile,cel de la supa,de la tort si de la intrarea invitatilor le-au interpretat instrumentistii.Flori ne-a cantat LA MULTI ANI cand a venit tortul.Dedicatiile au curs fara sa le zica cineva ceva si fara sa ceara bani "fara numar".Am avut o nunta de nota 20+++.Toata lumea ne-a felicitat la plecare.Nu a mai contat nimic in afara de muzica pentru ca desi mancarea e buna,servirea ireprosabila daca nu e distractie parca nu e nunta.De pauzele muzicantilor m-am ocupat eu,am facut niste colaje pe genuri de muzica si s-a dansat si pe ele de s-a rupt mocheta de pe jos.Am respectat si pauzele mai lente pentru cand intra mancarea ca sa apuce oamenii sa manance ceva.A fost frumos si desi nu sunt cantarete de renume au facut o treaba extraordinara si invitatii au fost foarte incantati.Dovada...un colaj cu cateva poze!

Asa este ,cum ai spus majoritatea interpretilor despre care se vorbeste aici pe site,intra si citesc comment-urile asa cum am intrat si eu si am citit si le multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase adresate mie si formatiei in special tie iti multumesc ca,iata in acest mesaj ai spus lucruri frumoase dar,totodata si fte adevarate despre noi!Imi pare rau ca am fost ocupati pentru data in care ne-ai solicitat tu,dar asta e chiar suntem foarte solicitati fara modestie spun asta,chiar cu un an inainte deci avem deja cateva cantari luate si pentru la anul 2011 ,ceea ce inseamna ca ne-am facut si ne facem treaba asa cum ar trebui.In legatuta cu tariful perceput de noi ,el variaza,nu tot timpul cantam cu acelasi pret,pentru ca sunt anumite criterii dupa care cerem un anume pret asta trebuie discutat personal cu cei care ne solicita de aceea cei care sunt interesati sa ne contacteze pentru diferite petreceri ne pot suna personal pentru a stii exact tariful perceput de noi nu asa doar pe internet pe anumite site-uri,daca doriti sa ne ascultati live puteti accesa youtube-ul si acolo aveti si un numar de contact!Cu mult drag RAMONA ILIESI DRAGAN

crissu25
15.09.2010, 12:06:16
Eu as vrea sa ma incadrez undeva pana in 1500 euro ca nu dispun de atatia bani.

Eu o sa il intreb daca poate sa faca o formatie la banii astia si eventual iti dau pe privat numarul lui de telefon si vorbiti.Mai mult de atat nu stiu ce sa zic noi a ma juns destul de mult cu muzica 2600 de euro dar sincera sa fiu nu imi pare rau...Pupici,mai vb.

crissu25
15.09.2010, 12:11:03
Asa este ,cum ai spus majoritatea interpretilor despre care se vorbeste aici pe site,intra si citesc comment-urile asa cum am intrat si eu si am citit si le multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase adresate mie si formatiei in special tie iti multumesc ca,iata in acest mesaj ai spus lucruri frumoase dar,totodata si fte adevarate despre noi!Imi pare rau ca am fost ocupati pentru data in care ne-ai solicitat tu,dar asta e chiar suntem foarte solicitati fara modestie spun asta,chiar cu un an inainte deci avem deja cateva cantari luate si pentru la anul 2011 ,ceea ce inseamna ca ne-am facut si ne facem treaba asa cum ar trebui.In legatuta cu tariful perceput de noi ,el variaza,nu tot timpul cantam cu acelasi pret,pentru ca sunt anumite criterii dupa care cerem un anume pret asta trebuie discutat personal cu cei care ne solicita de aceea cei care sunt interesati sa ne contacteze pentru diferite petreceri ne pot suna personal pentru a stii exact tariful perceput de noi nu asa doar pe internet pe anumite site-uri,daca doriti sa ne ascultati live puteti accesa youtube-ul si acolo aveti si un numar de contact!Cu mult drag RAMONA ILIESI DRAGAN Nu ai de ce sa imi multumesti pentru ca asa cum ai zis si tu am spus un adevar.Eu am facut liceul la Buzias si il cunos pe Silviu de foarte multi ani si nu trebuie sa imi zica nimeni cum si ce canta,pe tine te-am ascultat la rugi si la festivalul berii,am vazut live-uri de la nunti pe youtube...jos palaria,in curand Andreea Voica va fi uitata daca o tineti tot asa.Sincer mi-a parut rau ca a-ti fost ocupati pe 21 august,dar am fost multumita si de formatia ce am avut-o,au facut atmosfera si lumea s-a distrat,mai ales ca am avut jumatate de nunta de la Buzias si Ramona le-a cantat toata noaptea.Bafta multa in continuare si cine stie poate ne vedem la botez(cand va fi).

dia84
16.09.2010, 13:56:33
Noi am avut dj la nunta...pe cei de la vsg! Pot spune ca a fost singura bila neagra din cadrul nuntiii...si singurul regret! Au trimis un incepator care n-a stiut sa faca atmosfera si nici macar play-list-ul nu si-l cunostea!

crissu25
22.09.2010, 18:14:51
Noi am avut dj la nunta...pe cei de la vsg! Pot spune ca a fost singura bila neagra din cadrul nuntiii...si singurul regret! Au trimis un incepator care n-a stiut sa faca atmosfera si nici macar play-list-ul nu si-l cunostea!

Sincer imi pare rau ca nu a fost ok dj-ul.Am asiatat la multe nunti perfecte care daca aveau si muzica erau de neuitat.La inceput nu ne gandim la chestiile astea si de multe ori daca ne zic prietenii sau familia ne este ciudat ca de ce se baga in deciziile noastre,e adevarat ca e mult mai scumpa o formatie dar de cele mai multe ori isi merita banii.Noi am iesit pe minus la nu ta si au fost exact diferenta intre dj si formatie dar sincer nu ne pare rau.A fost de vis...

dia_taran
24.09.2010, 17:56:33
Eu am vb cu Marin Paun si Violeta Mladenov si mi-au cerut 1500 euro.Inca nu m-am hotarat, imi poate spune cineva cum canta, i-a auzit cineva, fac atmosfera?

da, iti spun eu pt ca in 2 oct canta la mine la nunta .... si i-am ales prin recomandari si din videoclipurile de la nunti postate pe youtube ... isi fac cu adevarat treaba .. canta orice, ridica lumea la dans, danseaza cu ei și intretin atmosfera pana dimineata .. putine sunt pauzele și demulte ori le mai spun mirii sa mearga si ei sa manance caci altfel nu se mai opresc .. abia astept sa ii vad si la nunta mea!

dea_roxy
28.09.2010, 10:50:45
De Amalia Ghine a auzit cineva?Eu cu formatia ei am vb sa-mi cante la nunta...si o sa iau si un dj-dj Eddy, care am auzit ca face atmosfera.sper sa fie bine.

Crisscip
29.09.2010, 14:10:51
Eu voi avea nunta anul viitor si ii voi avea ca interpreti pe Petrica Banateanul si Alina Stefanescu,mie imi place enorm de mult de ei si mai ales ca vin cu Zeno.Un mare avantaj a fost ca in timpul in care nu canta tot ei sunt si Dj avand un playlist foarte bogat.Tariful e de 2500 euro.Va doresc o nunta de vis!

babyangel_deea
01.10.2010, 13:49:51
[QUOTE=Crisscip;3622317]Eu voi avea nunta anul viitor si ii voi avea ca interpreti pe Petrica Banateanul si Alina Stefanescu,mie imi place enorm de mult de ei si mai ales ca vin cu Zeno.Un mare avantaj a fost ca in timpul in care nu canta tot ei sunt si Dj avand un playlist foarte bogat.Tariful e de 2500 euro.Va doresc o nunta de vis!

la nunta mea ( 31 iulie 2010<:-P) petrica si zeno impreuna cu luminita jucu pascu au fost la inaltime:x chiar daca sunt altii care vin pe bani mai putin nu regret alegerea pt ca au muncit pentru fiecare cent, iar invitatii s-au simtit foarte bine. au cantat pana dimineata la 6.30 cand a plecat ultimul invitat. il recomand pe zeno tuturor deoarece mie mi-a demonstrat ca este un profesionist si mi-a indeplinit toate dorintele si cererile legate de muzica. spor la pregatiri >:D<

happy_aura
03.10.2010, 10:23:12
Ma poate ajuta cineva cu o formatie care sa cante si populara si usoara?

mire
03.10.2010, 23:19:09
la mine la nunta a cantat simona nicolae,a facut o super atmosfera,cant orice gen de muzica si stie sa tina lumea pe ring....o recomand tuturor care vor o nunta cu mult dans si distractie

lucia_bk
04.10.2010, 07:37:54
am cautat si noi mult timp sa ne cante ceva formatie...dar cand mi-a zis 2500 de euro era sa lesin..nu stiu cum il cheama..a fost cap de afis la zilele timisoarei...
asa ca am renuntat in favoarea unui dj....si mie mi-ar place cineva care cand si populara si usoara...dar sincer nu am gasit pe la 1000 de euromai mult nu avem de unde.....
stie cineva asa o formatie?help.pls[-o<[-o<[-o<

Adina_Vasy
04.10.2010, 10:58:40
am cautat si noi mult timp sa ne cante ceva formatie...dar cand mi-a zis 2500 de euro era sa lesin..nu stiu cum il cheama..a fost cap de afis la zilele timisoarei...
asa ca am renuntat in favoarea unui dj....si mie mi-ar place cineva care cand si populara si usoara...dar sincer nu am gasit pe la 1000 de euromai mult nu avem de unde.....
stie cineva asa o formatie?help.pls[-o<[-o<[-o<
1000 nu cred ca ai cum, dar 1500 gasesti sigur :) ideea e ca, daca este unul foarte renumit, iti cere mai mult, ca deh trebuie sa platim si aparitiile lui la tv de pana atunci ca doar asa a devenit renumit :))
Ideea e ca trebuie sa va faceti niste calcule precise, am avut niste prieteni care si-au luat dj in ideea ca nu au de unde sa plateasca 1500 euro, si cand au vazut ca au ramas ca peste 5000 de euro dupa nunta, sa se dea cu capul de toti peretii ca s-au zgarcit la 1000 euro.

happy_aura
04.10.2010, 14:17:12
@Lucia_bk sau alte miresici care stiu

Puteti sa-mi dati si mie niste nume de formatii care sa cante si usoara si populara, sa ma incadrez pana in 1800 euro? sincera sa fiu am cautat in Tm si..... :(

carin1974
04.10.2010, 16:03:08
Buna fetelor,

Stiti cumva o formatie care canta si maghiara si ramana ?
Am tot cautat pe net si nici cum nu gasesc :(

Multumesc,
Cauta o formatie maghiara si cere sa vina si cu un solist roman. De obicei asa se practica...

lucia_bk
05.10.2010, 09:42:16
@Lucia_bk sau alte miresici care stiu

Puteti sa-mi dati si mie niste nume de formatii care sa cante si usoara si populara, sa ma incadrez pana in 1800 euro? sincera sa fiu am cautat in Tm si..... :(

sincera sa fiu habar nu am...socru meu a cautata dar cam toti au cerut peste 2000...eu cum nu am vrut nici nu m-am strofocat sa caut...din pacate nu sufar muzica populara si din pacate daca imi luam unu care stia doar populara muream....
imi pare rau ca nu te pot ajuta..dar poate una din fete care a avut iti zice...iti tin pumnii sa gasesti ceea ce iti doresti:D

lucia_bk
05.10.2010, 09:47:36
1000 nu cred ca ai cum, dar 1500 gasesti sigur :) ideea e ca, daca este unul foarte renumit, iti cere mai mult, ca deh trebuie sa platim si aparitiile lui la tv de pana atunci ca doar asa a devenit renumit :))
Ideea e ca trebuie sa va faceti niste calcule precise, am avut niste prieteni care si-au luat dj in ideea ca nu au de unde sa plateasca 1500 euro, si cand au vazut ca au ramas ca peste 5000 de euro dupa nunta, sa se dea cu capul de toti peretii ca s-au zgarcit la 1000 euro.

mie nu imi place populara deloc( poate sa vina sa imi cante si pe de gratis ca tot acelasi lucru e pt mine)...deci imi convine sa nu gasesc...pt noi 1000 de euro e foarte mult...mai ales in conditia in care ne facem noi singuri nunta si impreuna castigam 600 de euro mai scad si ratele si ramanem cu 400 deci iti dai seama e cam naspa...vai deci daca as ramane cu 5000 de euro ar fi super mai ales ca vrem sa ne luam ceva ca stam in chirie si na....

happy_aura
05.10.2010, 15:27:39
Am facut rost de nr. unuia care canta si populara si usoara si cica nu e asa scump. Zilele astea ma intalnesc cu el sa vad ce zice. Nu am auzit de el sper sa nu fie teapa.... :D
Si noi tot singuri ne facem nunta, fara sfaturi de la mame, soacre, frati, cumnati....:-p doar de la miresici! :D

Adina_Vasy
05.10.2010, 16:50:13
Am facut rost de nr. unuia care canta si populara si usoara si cica nu e asa scump. Zilele astea ma intalnesc cu el sa vad ce zice. Nu am auzit de el sper sa nu fie teapa.... :D
Si noi tot singuri ne facem nunta, fara sfaturi de la mame, soacre, frati, cumnati....:-p doar de la miresici! :D
Poti sa ne spui cum il cheama? Poate stie vreo mireasa ceva despre el :)

happy_aura
06.10.2010, 08:31:31
Poti sa ne spui cum il cheama? Poate stie vreo mireasa ceva despre el :)
D-nul Ion, atata stiu..... azi ma intalnesc cu el si vad ce si cum.... Sper sa fie in regula[-o<
Sunt asa stresata cu toate pregatirile, aseara am visat ca eram cu jumatate ora inainte de cununia religioasa si nu aveam cumparate verighetele, iar eu nici pantofii :D

happy_aura
06.10.2010, 18:41:29
Gata, m-am lamurit!.... :D D-nul cu care am vorbit azi despre muzica este conoscut sub numele de "nea Marin de la Timisoara".... Mi-a zis ca vine cu formatie+o solista la un pret ok, cu contract semnat..
Stie cineva ceva de el? Va rog sa-mi spuneti si mie daca l-a avut/vazut cineva la nunta [-o<

Adina_Vasy
06.10.2010, 20:18:24
Gata, m-am lamurit!.... :D D-nul cu care am vorbit azi despre muzica este conoscut sub numele de "nea Marin de la Timisoara".... Mi-a zis ca vine cu formatie+o solista la un pret ok, cu contract semnat..
Stie cineva ceva de el? Va rog sa-mi spuneti si mie daca l-a avut/vazut cineva la nunta [-o<
Eu nu am auzit de el :)

Adina_Vasy
06.10.2010, 21:00:12
Eu nu am auzit de el :)
L-am auzit acum pe youtube :) cum crezi tu, dar eu zic ca sunt unii multi mai buni poate la aceeasi banuti :)

dia_taran
18.10.2010, 16:31:07

ceau fetelor! a trecut si nunta mea .. una minunată!!! si ca sa fie de vis, au contribuit VIOLETA MLADENOV ȘI PARIN PAUN ALATURI DE FORMAȚIE .... îi recomand cu toata inima .... au cantat toata noaptea de ne intreba lumea, voi pe solisti nu-i mai scoateti din priza, ei nu mai mananca, nu mai rasufla ... au facut foarte putine pauze si atunci când am avut dansatori sau alte programe, in rest au cantat, din toate zonele, ardeal, banat, oltenia, moldova, sarbeasca, chiar si melodii de doi sa-ti mai tragi sufletul ... nu sunt nume cunoscute dar isi fac meseria cu bravo ... le multumesc mult si va spun celor care sunteti in cautare de muzica, vi recomand cu toata caldura .. vor sa ne nea nunta pe youtube, si lor le-a placut ce spectacol au facut, au dansat invitatii la greu ...va pup

dayanaD
18.10.2010, 17:11:59
a avut-o cineva pe doriana talpes la nunta.
noi ii vrem pe fratii milos si ne-au spus ca toate nuntile de anul viitor le-au luat cu ea.o sa avem o nunta mare,de 350-400 de persoane si nu stu dak poate face fata......e tanara totusi...

Princes
20.10.2010, 08:11:39
a avut-o cineva pe doriana talpes la nunta.
noi ii vrem pe fratii milos si ne-au spus ca toate nuntile de anul viitor le-au luat cu ea.o sa avem o nunta mare,de 350-400 de persoane si nu stu dak poate face fata......e tanara totusi...
da,eu am avut-o si mi-a placut.;;)

babyangel_deea
25.10.2010, 21:42:55
am avut ocazia sa il vad la nunta unei colege si sincer mie nu mi-a placut fff mult. poate si din momentelor cu "glume" care pe multi i-a plictisit. dar in functie de invitati aceasta aptitudine a lui de a-l imita pe nea Marin poate fi benefica. spor la pregatiri!

ancient_bast
27.10.2010, 15:44:14
Buna fetele,

sunt si eu curioasa... a fost cineva la o nunta unde nu s-a cantat deloc muzica populara? cum a fost atmosfera? problema la noi este ca logodnicul meu nu suporta muzica populara si sincera sa fiu nici eu nu ma dau in vant dupa ea, dar din auzite nu se poate nunta fara muzica populara ca cica invitatii nu o sa se simta bine... voi ce ziceti?

camisimo
30.10.2010, 11:12:24
la noi la nunta a cantat mihaela pasca si adriana curtu, au fost minunate, daca ar mai fi sa aleg o data tot pe ele le-as lua, va pun un fil sa le puteti asculta
http://www.youtube.com/watch?v=H4agCjGv-HA

happy_aura
03.11.2010, 11:47:53
Eu abia astept sa vina nunta. Il vom avea pe Cosmin Popa si pe Anca Pantiru+Timisul Jr.
Pe Cosmin il ador, daca ar fii dupa mintea mea mi-ar placea sa cante doar el.... non stop :-p
Multunesc Adina_Vasy pentru recomandare!

sutza_27
13.11.2010, 21:23:49
eu la nunta il voi avea pe Doru Taranu si pe Otilia Duma ,am auzit multe despre Doru insa de cantareata nu stiu multe ,mie mi-a recomandato Doru si ce am mai vazut pe youtube insa nu cantand la nunti,si cu doua luni inainte voi afla cine va mai veni sa imi faca un program,poate ati vazut-o voi pe la nunti?

mire
26.11.2010, 01:41:10
fetelor am si eu nevoie de ajutorul vostru........o cunostinta are nunta anul viitor si are nevoie de muzica,problema ei e ca stau super prost cu bani,vor o farmatie pana in 1000 de euro.........daca stiti pe cineva care cere doar atata var rog lasati-mi un nr de tel.............mersi anticipat............spor la miresit:*

andutza07
26.11.2010, 11:00:14
eu la nunta il voi avea pe Doru Taranu si pe Otilia Duma ,am auzit multe despre Doru insa de cantareata nu stiu multe ,mie mi-a recomandato Doru si ce am mai vazut pe youtube insa nu cantand la nunti,si cu doua luni inainte voi afla cine va mai veni sa imi faca un program,poate ati vazut-o voi pe la nunti?
si eu tot pe doru o sa il am.cu nicoleta sarbu si inca o solista.eu mi le-am ales singura.si mie mia zis de otilia dar deja le vroiam pe cele doua.pot sa iti spun ca am fost la o nunta unde a cantat si mia placut.dar nu tia dat doru ceva cd-uri sau dvd-uri cu ea?

Adina_Vasy
26.11.2010, 13:40:30
fetelor am si eu nevoie de ajutorul vostru........o cunostinta are nunta anul viitor si are nevoie de muzica,problema ei e ca stau super prost cu bani,vor o farmatie pana in 1000 de euro.........daca stiti pe cineva care cere doar atata var rog lasati-mi un nr de tel.............mersi anticipat............spor la miresit:*
Pfoai.... la banutii astia nu cred ca o sa gaseasca ceva...mai degraba un dj :( cea mai ieftina formatie pe care o stiu eu ar fi la 1600 euro:(

andutza07
26.11.2010, 21:19:08
Pfoai.... la banutii astia nu cred ca o sa gaseasca ceva...mai degraba un dj :( cea mai ieftina formatie pe care o stiu eu ar fi la 1600 euro:(
sunt dj-ei la 500 de euro dar formatie pana in 1000 nu cred

Princes
29.11.2010, 15:52:58
nu cred ca ai sa gasesti o formatie cu 1000 de euro
apeleaza la un dj;-)

rambina
07.12.2010, 22:10:50
[QUOTE=Princes;3789024]nu cred ca ai sa gasesti o formatie cu 1000 de euro
apeleaza la un dj;-)
[/QUMai sigur asa,formatie la banii astia nu cred ca gasesti si eu am cautat si mai jos de 1800 nu am gasit :(

rambina
21.12.2010, 20:23:33
Buna ,a avut cineva la nunta pe cei de sound managment,se ocupa cu poze,video si dj?Ma uitam la ei pe site si par ok...Stie cineva ceva de ei?
Multumesc

sutza_27
29.12.2010, 22:17:03
si eu tot pe doru o sa il am.cu nicoleta sarbu si inca o solista.eu mi le-am ales singura.si mie mia zis de otilia dar deja le vroiam pe cele doua.pot sa iti spun ca am fost la o nunta unde a cantat si mia placut.dar nu tia dat doru ceva cd-uri sau dvd-uri cu ea?
scuze ca raspund asa tirziu,insa am luat o pauza,sarbatori ...,am primit cd-uri si dvd cu ea da eu cum nu le am cu muzica populara am impresia ca toti cinta la fel,noroc cu parinti si cu nasi ca dupa noi...dansam noi da de ascultat niciodata,multu pt msg. si spor la umblatura in continoare

ale_angel
07.01.2011, 02:48:08
miresicelor plsss help eu am nunta anul acesta si sunt in criza de lautari....caut pe cineva care sa faca atmosfera dar pretul sa nu fie mai mare de 2000.Va rog sunteti singurele care ma puteti ajuta

andutza07
10.01.2011, 16:04:57
scuze ca raspund asa tirziu,insa am luat o pauza,sarbatori ...,am primit cd-uri si dvd cu ea da eu cum nu le am cu muzica populara am impresia ca toti cinta la fel,noroc cu parinti si cu nasi ca dupa noi...dansam noi da de ascultat niciodata,multu pt msg. si spor la umblatura in continoare
ms la fel.si eu tot pe nasi si parinti ma bazez:>

pisatx
12.01.2011, 21:49:40
cam cit ia la o nunta Nicu Novac cu formatia

pisatx
12.01.2011, 21:50:18
dar Nicoleta Voica

pisatx
12.01.2011, 21:51:06
la Sibiu se aude ca undeva la 5000EURO:O

dayanaD
13.01.2011, 11:28:47
cam cit ia la o nunta Nicu Novac cu formatia
noi pe el il avem si ne-a cerut 3500 de euro(pt ca ii cunoaste pe socrii mei),dar la alte nunti am auzit si cu 4000-5000

larisa2012
13.01.2011, 12:33:33
In sfarsit am apucat sa citesc tot tot ce ati scris despre muzica :). Mi-am facut o lista cu numele lor si dupa ce ies de la lucru si ajung acasa, intru pe youtube si vom asculta ca sa ne hotaram din timp si sa ii alegem pe cei care ne plac... si bineintes sa ni putem permite.. :) Eu una consider ca muzica face totul la o nunta. Daca e o atmosfera frumoasa, de distractie si lumea danseaza... e minunat... asa imi doresc...

va multumesc mult de sfaturi... \:D/

julya48
15.01.2011, 14:47:31
bune fetelor,am si eu o intrebare...pote mai multe pe viitor :)...a avut o cineva pe simona rumega la nunta ? poate sa mi zica cum este?daca face atmosfera ...daca este serioasa..ea si formatia cu care vine...am emotii sunt la inceput ...multumesc:">

larisa2012
16.01.2011, 14:24:40
Am o intrebare? L-a avut cineva pe Nicu Paleru la nunta? Tata aseara mi-a spus ca si l*ar dori si habar nu am cat cere? Ma gandesc ca pe la 5000 de euro...oricum mai cercetez zona...

daca cineva stie pls aprox cat...

ms mult

yasmina
21.01.2011, 22:51:49
Buna fetelor,stiti cumva ce tarife au Mihaela Petrovici,Laura Laurentiu si Fratii Milos?
Ms

dayanaD
22.01.2011, 08:25:41
Buna fetelor,stiti cumva ce tarife au Mihaela Petrovici,Laura Laurentiu si Fratii Milos?
Ms
mihaela petrovici ne-a cerut noua 3500,fratii milos cu doriana talpes 2500 parca.noi i-am vrut fara doriana,vroiam cu altcineva,dar nu au vrut ei,au zis ca toate nuntile le-au luat cu ea
de laura laurentiu nu stiu,nici nu am intrebat ca am auzit cam multe lucruri nasoale de la multa lume...

yasmina
22.01.2011, 11:02:50
mihaela petrovici ne-a cerut noua 3500,fratii milos cu doriana talpes 2500 parca.noi i-am vrut fara doriana,vroiam cu altcineva,dar nu au vrut ei,au zis ca toate nuntile le-au luat cu ea
de laura laurentiu nu stiu,nici nu am intrebat ca am auzit cam multe lucruri nasoale de la multa lume...

Mersi mult petru informatii,noi nu ne putem hotara cine sa ne cante la nunta ,sincera sa fiu nici nu ne prea pricepem la muzica populara da sper ca pana la urma sa ne decidem.Initial am vrut-o pe Mirela Petrean da am inteles ca ia intre 6000-8000 si vine si cu foto si video de la ea ceea ce e nasol.Poate ma mai sfatuiesti tu cu ceva solisti.

dayanaD
22.01.2011, 12:57:49
Mersi mult petru informatii,noi nu ne putem hotara cine sa ne cante la nunta ,sincera sa fiu nici nu ne prea pricepem la muzica populara da sper ca pana la urma sa ne decidem.Initial am vrut-o pe Mirela Petrean da am inteles ca ia intre 6000-8000 si vine si cu foto si video de la ea ceea ce e nasol.Poate ma mai sfatuiesti tu cu ceva solisti.
eu i-am sunat cam pe toti...
deci......nicu novac,prin cunostinte 3500
liliana laichici 3500,initial am vrut-o pe ea dar knd ne-a cerut marius carnu 1000 de euro avans am renuntat
ramona iliesi dragan vreo 2500 cerea dar noi am prins-o ocupata
pe fratii milos nu i-am vrut ca veneau doar cu doriana talpes

eu te-as sfatui sa ramai la mihaela petrovici..noi cand ne hotarasem la ea se ocupase deja ca daca nu,pe ea o luam

Princes
22.01.2011, 13:00:46
liliana laichici 3500,initial am vrut-o pe ea dar knd ne-a cerut marius carnu 1000 de euro avans am renuntat

eu te-as sfatui sa ramai la mihaela petrovici..noi cand ne hotarasem la ea se ocupase deja ca daca nu,pe ea o luam
de ce nu o vrei pe doriana?

dayanaD
22.01.2011, 15:54:47
de ce nu o vrei pe doriana?
pt ca nu imi place,pt ca nu cred ca are voce suficient de puternica sa acopere o nunta de 400 de pers.....si pt ca l-am luat pe nicu novac care clar nu se compara cu doriana
stiu k tu ai avut-o la nunta,dar fiecare cu gusturile ei.tie iti place de ea,mie nu:D

lizuca80
22.01.2011, 23:56:11
Ms
Laura Laurentiu avea anul trecut un tarif de 2800 euro,fratii Milos undeva pe la 2000 fara solist,iar Mihaela Petrovici nu stiu.

Princes
24.01.2011, 08:47:05
pt ca nu imi place,pt ca nu cred ca are voce suficient de puternica sa acopere o nunta de 400 de pers.....si pt ca l-am luat pe nicu novac care clar nu se compara cu doriana
stiu k tu ai avut-o la nunta,dar fiecare cu gusturile ei.tie iti place de ea,mie nu:D
am inteles,la nunta mea a facut fata(100 de persoane)

yasmina
24.01.2011, 10:19:44

Ma bucur ca m-ai sfatuit de solisti.Am ascultat-o si pe Ramona Iliesi si imi place si de ea cum canta si am vazut ca face atmosfera la nunti si e si tinerica.Tu ce stii de ea? :*

dayanaD
24.01.2011, 11:23:29
Ma bucur ca m-ai sfatuit de solisti.Am ascultat-o si pe Ramona Iliesi si imi place si de ea cum canta si am vazut ca face atmosfera la nunti si e si tinerica.Tu ce stii de ea? :*
nu am fost la nici o nunta cu ea,doar ce am vazut pe youtube si mi-a placut...deci nu pot sa bag mana in foc pt ea ca nu am vazut-o,dar ce am vazut pe net mi-a placut
daca ai nevoie de nr de tel sa ma anunti k am de la cativa solisti:D

yasmina
25.01.2011, 13:18:08
nu am fost la nici o nunta cu ea,doar ce am vazut pe youtube si mi-a placut...deci nu pot sa bag mana in foc pt ea ca nu am vazut-o,dar ce am vazut pe net mi-a placut
daca ai nevoie de nr de tel sa ma anunti k am de la cativa solisti:D

Deci ne-am hotarat cu muzica.O vrem pe Ramona Iliesi ne place de ea mult cum canta.Acum ramane sa o sunam saptamana asta sper sa fie libera.Banuiesc ca numarul ei de telefon e cel de pe youtube.Acum speram ca o sa fie bine.:*

dayanaD
25.01.2011, 13:19:22
Deci ne-am hotarat cu muzica.O vrem pe Ramona Iliesi ne place de ea mult cum canta.Acum ramane sa o sunam saptamana asta sper sa fie libera.Banuiesc ca numarul ei de telefon e cel de pe youtube.Acum speram ca o sa fie bine.:*
sunt numerele sotului...el se ocupa:D

yasmina
26.01.2011, 11:39:45
sunt numerele sotului...el se ocupa:D

Sunt happy,l-am sunat pe sotul Ramonei si am vorbit cu el sa imi tina data.Luni in 7 februarie ma intalnesc cu ei.Abia astept.Ms mult inca o data ca mi-ai zis de Ramona.:*

dayanaD
26.01.2011, 12:12:26
Sunt happy,l-am sunat pe sotul Ramonei si am vorbit cu el sa imi tina data.Luni in 7 februarie ma intalnesc cu ei.Abia astept.Ms mult inca o data ca mi-ai zis de Ramona.:*
nu ai pt ce:*
ma bucur ca vi-ati gasit muzica

lizuca80
13.02.2011, 23:48:39
Le-a avut cineva la nunta pe Anca Domnita si Nicoleta Sarbu?

anda07
14.02.2011, 13:06:38
Le-a avut cineva la nunta pe Anca Domnita si Nicoleta Sarbu?
eu o am pe nicoleta.am vazuto la 2 nunti canta ff bine si face si atmosfera

lizuca80
15.02.2011, 14:14:20
eu o am pe nicoleta.am vazuto la 2 nunti canta ff bine si face si atmosfera

Mersi de info.Ai avut nunta sau o vei avea,pt. ca din profilul tau reiese ca te-ai casatorit in 2010?

andutza24
21.02.2011, 00:07:01
Mersi de info.Ai avut nunta sau o vei avea,pt. ca din profilul tau reiese ca te-ai casatorit in 2010?
lizuca eu o sa o am pe nicoleta.mie mi-a recomandato doru taranu pt nunta.mia dat cateva cduri cu ea sa o ascult...am fost si la o nunta special ca sa o aud cum canta si chiar mia placut.eu zic ca merita

Buburuzzza
27.02.2011, 13:34:12
Salutare miresici,

Ati auzit de Teo Band? daca da, astept impresiile voastre.
Noi pe ei ii vom avea la nunta, canta si muzica usoara si populara si speram sa nu dam gres.

Va doresc multa bafta in gasirea formatiei "perfecte"
Pupici

Diana_Maria_Pascu
31.03.2011, 10:09:24
Buna dimineatza printese,

Ariane, la tine cine a cantat? Multumesc :)

ArianeV
01.04.2011, 00:01:12
Buna seara --din nou :)

Scuze, dar nu am mai intrat de ceva timp. Si acum am citit mesajele de la voi.
Roxana Mag a cantat la mine la nunta. Recomand cu tot dragul prestatia ei. Are o orchestra foarte buna, lumea a fost multumita si drept urmare la 7 dimineata s-a terminat.
Te tuc

Diana_Maria_Pascu
02.04.2011, 11:53:33
Multumesc Ariane. :)

char_camelia
18.04.2011, 16:53:25
Buna!
Sunt o viitoare miresica si vrem sa facem nunta anul acesta, dar oscilam intre doua date, pentru ca nu gasim muzica, va rog sa-mi dati numarul Roxanei Mag, Dorianei Talpes, Marianei Zota sau a Getei Arghius. Va multumesc anticipat!

Diana_Maria_Pascu
11.05.2011, 15:50:12
Camelia, uita-te pe youtube si acolo sunt numere de contact. Eu de acolo am luat numere si de pe siteurile lor. Si sunt reale, nu tot felul de tampiti care pun numere aiurea. Poti sa suni cu incredere.

aannddrreeaa
02.08.2011, 15:35:58
aveti sa imi recomandati o formatie care canta si populara si usoara? sau un solist mai ieftin si eventual imi mai iau un dj... Multumesc.

babyangel_deea
11.08.2011, 11:56:18
Imi puteti spune daca Lena Miclaus canta doar impreuna cu fratii Marisca sau vine si singura? O zi frumoasa!>:D<

Carmenik
23.08.2011, 11:43:52
Fetelor am avut nunta Sambata 20 august! Din cauza bugetului nu mi-am permis lautari si sincer nici nu prea sunt genul meu dar na in fine!!!Am avut emotii ca toti ne ziceau ce nunta e aia fara lautari si cum sa ai numai dj. Si ne-am pus pe cautat! Am zs ca daca tot e sa avem Dj la nunta sa-l avem pe cel mai bun sa compenseze oarecum lautarii!Dragele mele, l-am Intalnit pe Dj EDD sau Dj Edy. Ce lautari, ce instrumente, omul asta ne-a tinut invitatii in picioare toata noaptea!!Toti se plangeau de dureri de picioare!Nu aveai cum sa stai jos la ce atmosfera a facut si ce instrumente are si cat profesionalism denota! Eu ca persoana sunt mai stresanta, si atat l-am cautat si l-am intrebat si i-am cerut sfaturi si de fiecare data ne-a ajutat si niciodata nu ne-a dezamagit!!!Am avut o nunta superba si muzica aleasa de el a fost traznet!!!Are si betisoare de lumini fluiere,masini de fum de lumini, ce faceau bunicii nostri parca erau cuplati la 2.20 :))))). A fost superb!!!Cine vrea detalii ii astept pe privat pt poze si filmari!!!Nu ezitati sa purtati macar o discutie cu el sa vedeti ce poate!!:))

andredeia
17.11.2011, 15:53:10
Imi puteti spune daca Lena Miclaus canta doar impreuna cu fratii Marisca sau vine si singura? O zi frumoasa!>:D<
doar cu fratii marisca pt ca unu dintre ei e sotul sau

andredeia
17.11.2011, 15:53:51
poate sa-mi dea cineva un PM cu nr ramonei vita.mersi

t.aura
20.11.2011, 22:02:20
Buna seara --din nou :)

Scuze, dar nu am mai intrat de ceva timp. Si acum am citit mesajele de la voi.
Roxana Mag a cantat la mine la nunta. Recomand cu tot dragul prestatia ei. Are o orchestra foarte buna, lumea a fost multumita si drept urmare la 7 dimineata s-a terminat.
Te tuc

ce canta roxana mag la nunta numa folclor sau si de petrecere? ca nu sunt filmulete cu ea pe youtube decat cu folclor.

dianitar
15.01.2012, 20:09:46
Va rog sa imi recomandati niste formatii de nunta in timisoara, eventual si pret cu aproximatie

ade23ade
21.01.2012, 00:43:31
Ce-mi puteti spune despre Dana Varadi?

lor3dana
05.02.2012, 10:21:17
Buna dragelor vreau sa va intreb daca stie cineva cum canta Ramona Gambos Torzan si Alina Radi ??? ultima canta in ZHH Termal am inteles . va rog sa ma ajutati [-o<

larisa2012
10.02.2012, 16:19:52
Buna. V-as ajuta cu informatii despre solisti dar eu ii cunosc.

As fi interesata sa stiu cat cere DJ EDD ca am citit pe forum ca a facut senzatie la multe nunti :) ...si stie cineva aproximativ cat cere Nicoleta Sarbu?

Ms anticipat

angelinne_19
11.02.2012, 12:02:45
Buna Larisa,

Dj EDD din cate stiu eu este f ocupat! Si noi avem unul dintre DJ-ii cu care lucreaza pt nunta, pt ca el nu mai era disponibil. Daca vrei mai multe detalii trimite-mi un pm.

Tu avand nunta in 2013 poate ai mai mult noroc!

Pupici

As fi interesata sa stiu cat cere DJ EDD ca am citit pe forum ca a facut senzatie la multe nunti :) ...si stie cineva aproximativ cat cere Nicoleta Sarbu?

Ms anticipat

larisa2012
15.02.2012, 10:38:45
Da, chiar am citit ca face show si asta ar fi super. Da, sper ca pe 2013 sa fie mai liber :).

Ms mult!! :)

Buna Larisa,

Dj EDD din cate stiu eu este f ocupat! Si noi avem unul dintre DJ-ii cu care lucreaza pt nunta, pt ca el nu mai era disponibil. Daca vrei mai multe detalii trimite-mi un pm.

Tu avand nunta in 2013 poate ai mai mult noroc!

Pupici

mina_xs
15.02.2012, 23:20:28

Ms anticipat

Buna Larisa,

Ti-l recomand pe DJ Edd cu cea mai mare incredere. Noi am fost mai mult decat multumiti de el. Cat despre preturi, nunta noastra a fost in 2010. In cazul in care consideri ca te ajuta preturile de atunci, da-mi te rog un pm.

O seara frumoasa.

mina_xs
15.02.2012, 23:28:27
Fetelor am avut nunta Sambata 20 august! Din cauza bugetului nu mi-am permis lautari si sincer nici nu prea sunt genul meu dar na in fine!!!Am avut emotii ca toti ne ziceau ce nunta e aia fara lautari si cum sa ai numai dj. Si ne-am pus pe cautat! Am zs ca daca tot e sa avem Dj la nunta sa-l avem pe cel mai bun sa compenseze oarecum lautarii!Dragele mele, l-am Intalnit pe Dj EDD sau Dj Edy. Ce lautari, ce instrumente, omul asta ne-a tinut invitatii in picioare toata noaptea!!Toti se plangeau de dureri de picioare!Nu aveai cum sa stai jos la ce atmosfera a facut si ce instrumente are si cat profesionalism denota! Eu ca persoana sunt mai stresanta, si atat l-am cautat si l-am intrebat si i-am cerut sfaturi si de fiecare data ne-a ajutat si niciodata nu ne-a dezamagit!!!Am avut o nunta superba si muzica aleasa de el a fost traznet!!!Are si betisoare de lumini fluiere,masini de fum de lumini, ce faceau bunicii nostri parca erau cuplati la 2.20 :))))). A fost superb!!!Cine vrea detalii ii astept pe privat pt poze si filmari!!!Nu ezitati sa purtati macar o discutie cu el sa vedeti ce poate!!:))

Subscriu: DJ Edy e un profesionist in adevaratul sens al cuvantului. Nasii nostri sunt din alta localitate si au zis ca la cate nunti au fost ei, nu au gasit nicaieri un asemena DJ. Il recomanda de atunci cui au ocazia :)

magdy85
17.02.2012, 09:41:58
Subscriu: DJ Edy e un profesionist in adevaratul sens al cuvantului. Nasii nostri sunt din alta localitate si au zis ca la cate nunti au fost ei, nu au gasit nicaieri un asemena DJ. Il recomanda de atunci cui au ocazia :)

cum pot sa dau de acest dj? poate cineva sa ma ajute?...va multumesc!

larisa2012
17.02.2012, 14:20:20
am primit si eu datele despre ei :). hai ca iti scriu mesaj privat :)

cum pot sa dau de acest dj? poate cineva sa ma ajute?...va multumesc!

larisa2012
14.03.2012, 12:36:41
Buna fetelor. As avea o intrebare? De Mariana Susca ati auzit? Stiti ceva despre tarife, unde canta? Ms anticipat

anadaniela
22.03.2012, 11:29:23
exista vreo trupa de cantareti care sa cante muzica dance? noua nu ne place populara am tot cautat dar vad ca unica sansa e Dj

carin1974
23.03.2012, 08:07:29
exista vreo trupa de cantareti care sa cante muzica dance? noua nu ne place populara am tot cautat dar vad ca unica sansa e Dj
incearca Teo Catarov

Printesika27
18.04.2012, 00:09:42
Dragi viitoare mirese,si eu il voi avea la nunta pe Dj EDY,am auzit ca este foarte bun in domeniu,am semnat cu el inca de anul trecut in Decembrie,si da a spus ca este foarte ocupat dar daca il cauti din timp el va veni personal la nunta,am fost norocoasa ca am vb din timp cu el,este foarte de treaba:)
Am optat pt un dj pt ca ne plac toate felurile de muzica,dance,latino,manele,populara foarte tare si asa mai departe,si decat sa stau stresata ca poate nu am de unde sa platesc niste lautari la final cateva mii euro,ca sa le mai dau si la cine stie ce lautari am preferat Dj si sunt foarte fericita,ne intindem cat ne este plapuma,dar si daca aveam mai multi bani,tot un dj luam sigur pt ca vrem sa fie muzica diversa,pt toate gusturile,nu doar hore de 30 minute dupa care nu mai esti in stare sa stai pe picioare,suntem tineri si vrem si populara dar si dance neaparat ca doar noi ne casatorim nu bunica:))..acuma gusturile sunt impatite normal pt ca fiecare stie ce vrea.
Mult succes in tot ce va doriti.
Visele devin realitate!!!!:)

barbieB
23.04.2012, 13:33:30
Buna,
As avea si eu o intrebare, cine are dj la nunta de unde gasesti 2 3 lautari doar pentru acasa la miri si la nasi?
Daca ma poate ajuta cineva astept raspuns
Ms mult

Karinutza85
02.05.2012, 15:08:19
Daca va doriti un chef pe cinste trebuie neaparat sa apelati la Dj Edi si DJStudio. Duminica pe 29 aprilie 2012 am avut nunta si botezul bebelinei noastre de 9 luni. Am avut parte de un chef extraordinar care se datoreaza in mare parte lui Edi. A stiut cum sa ii ademeneasca pe invitatii nostri pe ringul de dans. Cu toate ca in cercul nostru de prieteni nu avem "mari dansatori", totusi majoritatea au petrecut o mare parte din noapte la dans....si chiar si batranii peste 65 de ani au fost prezenti la distractie. Edi a stiut sa combine genurile muzicale si sa ii faca pe oameni sa se simta bine. Luminile si masina de fum au facut de asemenea atmosfera. In plus el ne-a facut sugestii privind unele momente speciale. El ne-a sugerat sa nu aducem tortul miresei la ora 12 - cum intentionam initial - ca apoi se sparge cheful....si bine am facut! La miezul noptii am adus tortuletul nasului - ca era ziua lui de nastere si s-a emotionat foarte tare ...De abia astept nunta prietenei mele pe 11 iunie - un alt chef semnat DJ Edi

true_nonentity
25.06.2012, 00:21:46
Buna miresicilor !

Ce stiti despre solist Dj Doru Ioan Banatean? Este cineva care a semnat cu el sau a fost la vreun eveniment unde a cantat el?

Multumesc anticipat ! :*

true_nonentity
25.06.2012, 12:06:31
Buna din nou :*

poate cineva sa imi trimita niste filmulete sau link-uri unde pot vedea prestatia lui Dj Edd? Pe youtube nu am gasit nimic ...

Multumesc anticipat.

alinadianam
10.07.2012, 23:32:27
cine ma poate ajuta cu urmatoarele nr de tel Doriana Talpos,Roxana Mag si Dumitru Stoicanescu si cu ceva informatii despre ei.

angelinne_19
15.07.2012, 00:42:08
Buna din nou :*

poate cineva sa imi trimita niste filmulete sau link-uri unde pot vedea prestatia lui Dj Edd? Pe youtube nu am gasit nimic ...

Multumesc anticipat.

Buna. Daca nu e prea tarziu, eu ti-l pot recomanda cu mare mare drag pe Eddy. Cei drept noi nu l-am avut pe Eddy ci pe Andrey, unul dintre baietii cu care colaboreaza, pt ca ne-am trezit tarziu si e f greu sa semnezi cu el, daca nu vb din timp. In schimb intreaga colaborare cu ei a fost fara cusur. A fost mai mult decat excelent(am inceput la ora 19:00 si ultimul invitat ne-a plecat la 7:00 ) Cu siguranta vom colabora cu ei si la botez! :) Daca ai nevoie de mai multe detalii si date de contact trimite-mi un pm si iti raspund.
Iar in ceea ce il priveste pe Doru Banateanu, nu am fost la nici o petrecere la care sa fie el solist, insa il cunosc personal, si l-am auzit cantand in cateva ocazii. Are repertoriu destul de bogat. Nu stiu daca face atmostfera, pt ca l-am auzit doar in cadrul unor petreceri restranse, insa au fost chefuri pe cinste :).

Sper sa te ajute!!!

Diorama
16.07.2012, 21:58:44
Cei drept noi nu l-am avut pe Eddy ci pe Andrey, unul dintre baietii cu care colaboreaza, pt ca ne-am trezit tarziu si e f greu sa semnezi cu el, daca nu vb din timp.
Ce inseamna din timp? :( O jumatate de an? Un an?

larisa2012
17.07.2012, 08:46:25

Buna. Observ ca vom avea nunta in aceasi zi :). Poti intra si pe grupul Miresici 2013. Eu asa zic...cu un an inainte. Noi restaurantul, muzica, fotograful i-am rezervat din martie 2012 pt augut 2013 :)

Diorama
17.07.2012, 09:02:16
Mersi frumos pentru raspuns! Da, am vazut acum ca e in aceeasi zi, aceeasi zona. Felicitari! :) Eu am doar restaurantul rezervat pt ca nu am vrut sa-l ratez in data pe care mi-am ales-o. De vreo doua luni am semnat contractul. In rest, cu fotograful nu am reusit sa fac nimic pt ca majoritatea mi-au zis ca discutam abia din toamna, nu vor sa-mi faca de pe acum o oferta. Voi reveni prin septembrie. Cu muzica ramane acum sa discut, cei de la restaurant ziceau ca au pe cineva cu care ma pot pune in legatura. Trebuie sa le mai fac o vizita.

larisa2012
17.07.2012, 09:33:52
Mersi frumos pentru raspuns! Da, am vazut acum ca e in aceeasi zi, aceeasi zona. Felicitari! :) Eu am doar restaurantul rezervat pt ca nu am vrut sa-l ratez in data pe care mi-am ales-o. De vreo doua luni am semnat contractul. In rest, cu fotograful nu am reusit sa fac nimic pt ca majoritatea mi-au zis ca discutam abia din toamna, nu vor sa-mi faca de pe acum o oferta. Voi reveni prin septembrie. Cu muzica ramane acum sa discut, cei de la restaurant ziceau ca au pe cineva cu care ma pot pune in legatura. Trebuie sa le mai fac o vizita.

Asta e bine. Mai, noi am insistat la fotograf si la muzica deoarce dupa nu as fi vrut sa raman pe dinafara :)... Oricum noi vom face decorul cu Dovys Style (au si sala Cochet Ballroom) si ne-au zis sa vorbim la inceputul lui 2013.

Eu ma gandeam la inca un aspect. Poate nu vor sa faca oferte rapid deoarece poate sa fie iar o crestere economica si dupa sa creasca preturile pt 2013..dar acum asta e. La ce biserica faci nunta?

Diorama
17.07.2012, 10:06:51
Mie mi-au spus chiar pe fata chestia asta. Discuta despre preturile de la anul abia cand se termina sezonul asta de nunti. E de inteles, pana la urma. De-asta nici nu m-am grabit. In 2013 probabil se gandesc sa puna tarife diferite.

M-am gandit la biserica din Soarelui, pt ca eu si stau acolo si mi-ar fi foarte simplu sa le am pe toate in zona, fara sa bat orasul. Vad ca si tu ai ales aceeasi biserica. Poti sa-mi dai cateva detalii, te rog?

larisa2012
17.07.2012, 10:22:19
Mie mi-au spus chiar pe fata chestia asta. Discuta despre preturile de la anul abia cand se termina sezonul asta de nunti. E de inteles, pana la urma. De-asta nici nu m-am grabit. In 2013 probabil se gandesc sa puna tarife diferite.

M-am gandit la biserica din Soarelui, pt ca eu si stau acolo si mi-ar fi foarte simplu sa le am pe toate in zona, fara sa bat orasul. Vad ca si tu ai ales aceeasi biserica. Poti sa-mi dai cateva detalii, te rog?

Da, si eu locuiesc pe Luminii si biserica e la 3 minute cu masina. Eu am vrut Lido insa trebuia sa am sigur 150 persoane si nu pot baga mana in foc pana la anul. E numai bine, e mai racoare afara si nu ne plimbam prin oras.

Eu am fost la scoala la 30 si l-am avut profesor de religie pe preotul Valer. E un om deosebit. Mama il stie. A fost mama sa vorbeasca la biserica si m-a trecut in caietul lor. Trebuie sa revin la anul (in ianuarie) sa platesc pt ca ne tine data si ora (asa e la orice bisrica..ma gandesc la 50 ron -100 ron).

Eu am pus ora 17:00 la biserica in Soarelui. Dupa sa facem niste poze cu invitatii pe acolo. Ei sa meraga spre Restaurant si noi sa ne oprim pe la Bastion sa facem niste poze. La 19:00 vreau sa pun la restaurant.

angelinne_19
17.07.2012, 11:10:17

Un an, poate si mai mult. :( Noi am vb cu el in Noiembrie pt Mai si nu mai era disponibil. Dar a fost Dj la nunta unor prieteni si au semnat cu el in Aprilie anul trecut si nunta au avut-o saptamana trecuta.
Oricum intreaga echipa este f buna. Noi personal ne-am simtit excelent si cum la orice petrecere muzica face cel mai mult...pot spune sincer ca a fost un chef pe cinste. :)

adelinemb
20.07.2012, 12:51:34
buna fetele, am rezolvat si cu o parte din muzica. o sa o am pe roxana mag ,si chiar imi place cum canta, are voce frumoasa, si am inteles ca are formatia ei, si mai canta cu cativa baieti, ca o sa il aleg eu pe cel care imi place . si imi vine si ziua la gatitul miresei. sunt happy ca imi place cum canta si am rezolvat si la un pret bun, cel putin dupa parerea mea. mai urmeaza sa vb cu dj, si din cate am inteles de la voi dj edd sau edy e cel mau bun, nu ? aveti careva numarul lui de telefon? va pup si bafta la pregatiri.

Andalia
22.07.2012, 16:26:48
Buna,

Imi poate da cineva detalii pe PM despre Dj Eddy ca din cate am citit pe aici ar fi foarte bun..Mersi

mirela007
16.08.2012, 23:14:13

buna mai ai nevoie de muzica live pt nunta? iti recomand eu daca doresti, astept mesaj prv

mirela007
16.08.2012, 23:30:08
Va rog sa imi recomandati niste formatii de nunta in timisoara, eventual si pret cu aproximatie

la noi a cantat viorica magda, am mai auzit-o la 2 nunti la care am fost invitati dar o gasesti si pe youtube live de la nunta , noua ne-a luat 1400 cu dj inclus, 6 sau 7 persoane au fost, oricum a fost super dpdv al muzicii , cu totii ne-am distrat si a iesit foarte ok, eu ma mir de ce preturi vad pe aici (1800, 2000 eu) mi se pare exagerat, acu nu ma refer la numele mari , din cate vad ca scrie lumea cam astia incepatori iau banii astia , in fine, bafta si sa-ti alegi pe cine-ti place :D

mirela007
16.08.2012, 23:35:03

buna, ma bag si eu in seama , cu ce formatie ai vb de iti spune abia din toamna?

mirela007
16.08.2012, 23:38:24
Buna miresicilor !

Ce stiti despre solist Dj Doru Ioan Banatean? Este cineva care a semnat cu el sau a fost la vreun eveniment unde a cantat el?

Multumesc anticipat ! :*

noi l-am vazut, canta ok, a venit cu un sistem de lumini, a creeat o atmosfera f faina, a venit doar pt un program de o ora aprox, acum depinde si cat doriti sa stea, unde am fosst noi mirii au avut si formatie live de populara, aceeasi pe care am avut-o si noi de altfel , doar ca l-au vrut si pe dj doru pt un program , bafta

mirela007
16.08.2012, 23:45:02
buna, ma bag si eu in seama , cu ce formatie ai vb de iti spune abia din toamna?

aaa, scz am citit gresit, foto video daca vrei iti recomand vreo 3 diferiti care iti pot spune de pe acum preturi, si ai de unde alege, de asemenea si formatie iti pot spune , am fost la atatea nunti incat cred ca am vazut suficient, apropos de chestia cu (imi recomanda sala o formatie) , si noua ne-au recomandat dar nu ne-a placut noua personal, asa ca tot ceea ce vezi live( tu cu ochii tai) e cel mai relevant, bafta si casa de piatra

daca ai nevoie te ajut cu mare drag pt ca si pe noi ne-au invatat altii de bine

camyBFC
27.08.2012, 17:47:10
Buna, am avut nunta in iulie si ne-au incantat cu muzica lor Florin Pistrila si Geta Arghius. Am numai cuvinte de lauda pentru ei, chiar m-au impresionat intr-un mod foarte placut, noi amandoi nefiind cu muzica populara si nu i-am mai auzit cantand inainte de nunta. Florin Pistrila a facut o atmosfera si toata lumea s-a distrat pana dimineata la 7, ce mi-a placut cel mai mult e ca nu au facut pauze interminabile sa se plictiseasca lumea si le-am zis de la inceput ca nu vrem doine, doar muzica de joc. Chiar ii recomand pe amandoi pentru o petrecere reusita, in special pe Florin Pistrila.

denigra
09.09.2012, 17:39:59
multumesc pentru pontul cu formatia magdei ionela pricop.pret bun-muzica buna si toata lumea iese bine.la ce tarife sunt in ziua de azi toata nunta costa cat muzica asa ca trebuie sa ne gandim si la asta

mirela007
10.09.2012, 01:38:56
multumesc pentru pontul cu formatia magdei ionela pricop.pret bun-muzica buna si toata lumea iese bine.la ce tarife sunt in ziua de azi toata nunta costa cat muzica asa ca trebuie sa ne gandim si la asta
cu drag, ai vb cu ea? ti-a zis pret mare? sunt doar curioasa :D a mea nunta oricum a trecut , bafta sa ai :)

anci83
24.09.2012, 15:38:41
Buna fetele,stiti ceva despre dj studio in principiu de dj eddy si echipa? am primit foarte multe recomandari pt ei! de asemenea stiti ceva de la cei de la hdv studio?sunt scump?,va rog pareri!

Andalia
24.09.2012, 20:20:05
Buna fetele,stiti ceva despre dj studio in principiu de dj eddy si echipa? am primit foarte multe recomandari pt ei! de asemenea stiti ceva de la cei de la hdv studio?sunt scump?,va rog pareri!

Buna,

Depre DJ Eddy am auzit ca scorul ar fi in jur de 350 euro (cel mai bine ii contactezi si afli sigur cat cere), iar in ceea ce ii priveste pe cei de la HDV, depinde de ce te intereseaza la partea foto-video, pachetele lor pornesc de la 700 euro...daca vrei mai multe detalii iti pot da un PM, ca eu au fost sapt trecuta la o intalnire cu cei de la HDV.

Numai bine :)

anci83
24.09.2012, 20:24:36
Buna,

Depre DJ Eddy am auzit ca scorul ar fi in jur de 350 euro (cel mai bine ii contactezi si afli sigur cat cere), iar in ceea ce ii priveste pe cei de la HDV, depinde de ce te intereseaza la partea foto-video, pachetele lor pornesc de la 700 euro...daca vrei mai multe detalii iti pot da un PM, ca eu au fost sapt trecuta la o intalnire cu cei de la HDV.

Numai bine :)
super te rog sa mi trimiti daca poti,deocamdata nu sh ce sa fac optez intre dj sau ceva live populara,as vrea de amandoua,dar la ceva live chiar nu ma pricep si pe linga asta n as vrea nici ceva f scump,ast pm tau,mersi frumos.apropo m am interesat si dj eddy e ocupat pt data care as fi vrut eu,mi ar trim cineva din echipa lui,sunt intr o ceata acuma nu sh ce sa fac:)

anci83
25.09.2012, 19:41:27
fetele ati auzit de marin paun si violeta mladenov?i am gasit pe youtube...si poate stie cineva de ei,mersi

alinapscl
12.10.2012, 10:38:29
Daca stiti cumva vreo formatie care canta cover-uri (ma intereseaza in mare toate genurile de muzica, inclusiv populara) va rog mult sa imi trimiteti numele sau datele de contact.
Nu prea am vazut pe acest forum sa se discute despre acest subiect. Ma intereseaza formatii nu numai din Timisoara....pot sa fie si din alta localitate. Pretul pana la care merg este in jur de 3.000.
Va multumesc pt .ajutor

larisa2012
12.10.2012, 12:14:53
Daca stiti cumva vreo formatie care canta cover-uri (ma intereseaza in mare toate genurile de muzica, inclusiv populara) va rog mult sa imi trimiteti numele sau datele de contact.
Nu prea am vazut pe acest forum sa se discute despre acest subiect. Ma intereseaza formatii nu numai din Timisoara....pot sa fie si din alta localitate. Pretul pana la care merg este in jur de 3.000.
Va multumesc pt .ajutor

Buna,

Poti intra pe forumul Miresici de 2013 si acolo se discuta pt ca sunt fete interesesate de aceleasi formatie. A doua alternativa e sa intrii pe topicul de muzica si acolo sigur vei gasi nume de formatii si preturi.

O zi frumoasa,
Larisa

angelinne_19
16.10.2012, 15:41:51
super te rog sa mi trimiti daca poti,deocamdata nu sh ce sa fac optez intre dj sau ceva live populara,as vrea de amandoua,dar la ceva live chiar nu ma pricep si pe linga asta n as vrea nici ceva f scump,ast pm tau,mersi frumos.apropo m am interesat si dj eddy e ocupat pt data care as fi vrut eu,mi ar trim cineva din echipa lui,sunt intr o ceata acuma nu sh ce sa fac:)

Buna,

Si noi am avut aceeasi problema cand am ales sa lucram cu dj studio. Eddy era ocupat. Am mers insa pe mana lor si desi nu l-am avut pe eddy in persoana daca ar fi sa mai fac odata nunta tot pe mana lor as merge in ceea ce priveste muzica. Daca ai nevoie de mai multe detalii imi poti scrie pe privat. :*

anci83
16.10.2012, 16:17:52
Buna,

Si noi am avut aceeasi problema cand am ales sa lucram cu dj studio. Eddy era ocupat. Am mers insa pe mana lor si desi nu l-am avut pe eddy in persoana daca ar fi sa mai fac odata nunta tot pe mana lor as merge in ceea ce priveste muzica. Daca ai nevoie de mai multe detalii imi poti scrie pe privat. :*
mersi,ti am scris pe privat!

alinapscl
22.10.2012, 11:50:32
Buna,

Poti intra pe forumul Miresici de 2013 si acolo se discuta pt ca sunt fete interesesate de aceleasi formatie. A doua alternativa e sa intrii pe topicul de muzica si acolo sigur vei gasi nume de formatii si preturi.

O zi frumoasa,
Larisa

Multumesc !!!!

jasmine87
29.10.2012, 21:23:49
Buna miresici,

E prima mea postare pe forum. In clipa de fata sunt la capitolul formatie. M-ar interesa daca mi-ati putea recomanda niste solisti de populara din banat/ardeal. Noi am vrea sa ne cante un solist, nu o solista, dar astept orice recomandare.
Apropo de recomandare, stiti ceva de Mile Povan? Am inteles ca e promovat de Florin Ionas.

Multumesc anticipat! http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/basic/cbs_smile.gif

larisa2012
30.10.2012, 11:20:36
Buna miresici,

E prima mea postare pe forum. In clipa de fata sunt la capitolul formatie. M-ar interesa daca mi-ati putea recomanda niste solisti de populara din banat/ardeal. Noi am vrea sa ne cante un solist, nu o solista, dar astept orice recomandare.
Apropo de recomandare, stiti ceva de Mile Povan? Am inteles ca e promovat de Florin Ionas.

Multumesc anticipat! http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/basic/cbs_smile.gif

Buna si bine ai venit pe site,

Eu voi avea o solista, pe Amalia Ghine. Sincer, eu nu ma pricep foarte bine la formatii si nu as putea sa iti dau recomandari insa intra si pe topicul de Miresici de 2013 (miresici de august) si acolo avem o miresica din Resita care ar putea sa te indrume. User-ul ei e Miha24. O poti vizualiza si pe lista miresicilor (e in semnatura mea) sau poate vede ea mesajul acesta si iti raspunde.

Spor la miresit:*

miresica_alyna
30.10.2012, 13:11:32
buna
zi-mi larisa te rog, cat ia emilia ...si daca vine cu inca un solist
ms

larisa2012
30.10.2012, 15:22:02
buna
zi-mi larisa te rog, cat ia emilia ...si daca vine cu inca un solist
ms

Pe noi ne costa formatia, un DJ, Amalia Ghine si inca un solist 2.200 euro si am dat 300 euro avans.

miresica_alyna
30.10.2012, 15:40:38
Pe noi ne costa formatia, un DJ, Amalia Ghine si inca un solist 2.200 euro si am dat 300 euro avans.
multumesc pentru raspus , din pacate nu ma incadrez in banii astia. as vrea o formatie cam la 1500 si se pare ca nu prea sunt formatii la pretul asta.

aleb
30.10.2012, 19:36:33
daca vreti altceva la nunta,ma refer aici la categoria de formatii/solisti/soliste de muzica usoara/populara,va recomand cu toata inima trupa Phaser.poate unele stiti trupa din peisajul timisorean muzical.va spun ca toata lumea a fost f incantata de ei si de muzica cantata de ei.am avut si un dj care ne-a respectat toate dorintele,am avut 2 reprize de populara,dar scurte de 10 min si nimeni nu a suferit,chiar au apreciat ca am iesit din tipare.

jasmine87
31.10.2012, 20:02:32
Buna si bine ai venit pe site,

Eu voi avea o solista, pe Amalia Ghine. Sincer, eu nu ma pricep foarte bine la formatii si nu as putea sa iti dau recomandari insa intra si pe topicul de Miresici de 2013 (miresici de august) si acolo avem o miresica din Resita care ar putea sa te indrume. User-ul ei e Miha24. O poti vizualiza si pe lista miresicilor (e in semnatura mea) sau poate vede ea mesajul acesta si iti raspunde.

Spor la miresit:*

Ceau Larisa,

Multumesc de ajutor. Ai putea sa imi trimiti un mesaj cu numarul Amaliei? Am inceput ca tarziu cautarile de solisti si foarte multi sunt rezervati...:(

O seara faina tuturor!

miresica_alyna
04.11.2012, 13:06:00
mi-am gasit formatie...Dana Varadi la 1500. Am fost la localul unde canta si mi-a placut, face atmosfera, canta si usoara si vals, tango...e foarte amabila si populara cantareata, nu cred ca voi regreta alegerea.

alinapscl
06.11.2012, 13:30:42
daca vreti altceva la nunta,ma refer aici la categoria de formatii/solisti/soliste de muzica usoara/populara,va recomand cu toata inima trupa Phaser.poate unele stiti trupa din peisajul timisorean muzical.va spun ca toata lumea a fost f incantata de ei si de muzica cantata de ei.am avut si un dj care ne-a respectat toate dorintele,am avut 2 reprize de populara,dar scurte de 10 min si nimeni nu a suferit,chiar au apreciat ca am iesit din tipare.

Imi place ideea ta de a avea un band la nunta....si as vrea sa te intreb cate reprize canta trupa phaser, daca fac atmosfera (mie imi plac cei de la SIX MARTINI BAND- dar deja sunt ocupati) si cat cer.

larisa2012
06.11.2012, 14:04:20
Ceau Larisa,

Multumesc de ajutor. Ai putea sa imi trimiti un mesaj cu numarul Amaliei? Am inceput ca tarziu cautarile de solisti si foarte multi sunt rezervati...:(

O seara faina tuturor!

Buna,

Scuze de abia acum am vazut mesajul. Ti-am trimis mesaj privat!

mirela007
29.12.2012, 21:22:37
Ceau Larisa,

O seara faina tuturor!

salutii, ti-ai gasit formatie pana la urma ? cine-ti canta?

jasmine87
17.01.2013, 11:45:21
salutii, ti-ai gasit formatie pana la urma ? cine-ti canta?

Ceau,

Da, pana la urma mi-am gasit formatie. O sa fie 2 solisti, Septimiu Onea si Viorica Magda. Daca ii cauti pe youtube, ii gasesti. Si i-am luat impreuna cu formatia Adi Ciote. Asta e numele acordeonistului, cu el am facut intelegerea si m-a costat 1300 euro, ceea ce in ziua de azi e super ieftin. Nici nu mi-a venit sa cred. <:-P

Mersi oricum de informatii!

marmy_20
19.01.2013, 20:59:47

Salut,

Spune-mi te rog aprox ce pret ai obtinut ptr Magda? M-ar interesa si pe mine.

Mersi

biutzaxx
25.01.2013, 20:07:38
Buna seara! Fratele meu se casatoreste anul acesta in octombrie, la Sannicolau Mare si are nevoie de niste recomandari de formatii cover band. Am puteti ajuga va rog? Va multumesc!

biutzaxx
25.01.2013, 20:18:46

Poti sa imi dai un nr de tel al trupei Phaser? Si al dj-ului daca se poate, pls..
Multumesc!

Andreea_Tm
26.01.2013, 18:32:55
Buna fetelor,

De la inceputul anului tot sun la diversi artisti de muzica populara si DJ..si va spun si voua preturile fiindca s-au schimbat din ce vad in postarile anterioare..Asadar, oferta actualizata a preturilor la muzica pentru nunta sunt cam astea..
STANA - nu am sunat, dar se vehiculeaza sume mari..gen 7000. Cica numai ea canta cu formatia ei pana la sfarsit numa ea. Mai schimba 5 tinute in noaptea nuntii si..te saraceste de 7000..dar na, ti-o cantat stana :)
ANDREEA VOICA - 5000 E cu formatia ei si cu mai un solist. depinde pe care il aleg cuplurile, dar pretul nu se schimba. Era liber in data mea, dar pretul e cam mare si nu imi permit.:( si ea canta de la ora 20:00 la 03:00. Si mi se pare cam mult pentru cateva ore..
MIRELA PETREAN - 5000E dar are fi foto-video. Deci te scapi de grija asta cel putin. Si clar ca are formatia ei.
LILIANA LAICHICI, RAMONA VITA - 4000E tot cu formatia ei, si mai negociaza.
PETRICA MIULEESCU, NICU NOVAC, MIHAELA PETROVICI, CARMEN POPOVICI DUMBRAVA, DUMITRU TELEAGA MEKA - 3500 E, dar toti au spus ca e negociabil. Ca na si in functie de invitati si in functie de data nuntii.Una ii sa ai nunta in iunie-august, alta e in aprilie, mai, sept, oct, nov.
ZORICA SAVU, LAURA LAURENTIU, DUMITRU STOICANESCU- 3000, bineinteles negociabil. De exemplu am fost la o nunta unde a cantat Dumitru Stoicanescu si a luat 2500E, acuma depinde

Astia toti is solisti supercunoscuti si na..asta e pretul lor.. Eu nu am un buget atat de mare..maxim 2500E. O sa mai caut saptamana viitoare interpreti tineri care nu is asa vedete inca si nu platim asa mult. O sa va spun si preturile lor cand stiu de mai multi.
Spor la cautat pentru cei care nu au stabilita muzica si felicitari celor ce au gasit o deja

alisucafeli
07.02.2013, 13:22:26
Buna tuturor,
Va rog sa ma ajutati pt ca caut de 1 luna o formatie care sa cante muzica de petrecere si eventual usoara. Noi avem invitati atat din Banat ( de unde stam de 10 ani), cat si din Moldova (familie mire) si Oltenia (familia mea). Cautam de ceva timp si nu gasim formatie care sa faca atmosfera si sa cante cate ceva din fiecare zona. Gasim astfel de formatii din Bucuresti, Pitesti si sunt foarte costisitoare. Se poate sa ma sfatuiti cam ce putem sa gasim local sau langa Timisoara (Hunedoara, Mehedinti etc). Avem varianta de formatie de muzica usoara ( Prietenii mei ) +dj pentru partea de muzica populara si petrecere; dar ne e teama ca nu este suficient pentru a avea atmosfera. Ne-am gandit sa vedem daca gasim o formatie mixta atat de petrecere/populara, cat si usoara. Ce ne puteti recomanda ? Si preturi daca aveti, ne-ar fi de folos.
Va multumim de ajutor
Cu drag, Alice

larisa2012
07.02.2013, 13:55:25
Buna tuturor,
Va rog sa ma ajutati pt ca caut de 1 luna o formatie care sa cante muzica de petrecere si eventual usoara. Noi avem invitati atat din Banat ( de unde stam de 10 ani), cat si din Moldova (familie mire) si Oltenia (familia mea). Cautam de ceva timp si nu gasim formatie care sa faca atmosfera si sa cante cate ceva din fiecare zona. Gasim astfel de formatii din Bucuresti, Pitesti si sunt foarte costisitoare. Se poate sa ma sfatuiti cam ce putem sa gasim local sau langa Timisoara (Hunedoara, Mehedinti etc). Avem varianta de formatie de muzica usoara ( Prietenii mei ) +dj pentru partea de muzica populara si petrecere; dar ne e teama ca nu este suficient pentru a avea atmosfera. Ne-am gandit sa vedem daca gasim o formatie mixta atat de petrecere/populara, cat si usoara. Ce ne puteti recomanda ? Si preturi daca aveti, ne-ar fi de folos.
Va multumim de ajutor
Cu drag, Alice

Bună,

Cred ca e difil sa alegi. Noi o avem pe Amalia Ghine si formatia. Ne costa 2.200 de euro pentru ea, alt baiat solist si un DJ. Canta din toate zonele insa este insarcinata si cred ca in perioada mai-iunie va naste.

Eu zic sa te duci la Autotim in Iosefin si sa vorbesti acolo. Sigur iti recomanda pe cineva!

mire
07.02.2013, 15:36:19
Buna tuturor,
Va multumim de ajutor
Cu drag, Alice

noi am avuto pe Simon Nicolae si formatie ei ,au facut super atmosfera,a canatat din toate zonele tari (si noi am avut invitati destul de multi din moldova) ,a canatat si muzica de petrecere si unsoara......Eu o recomanad cu mare drag,e o super cantareata.

miha24
07.02.2013, 21:05:12
Buna tuturor,
Va multumim de ajutor
Cu drag, Alice
Din cate stiu eu in Banat nu prea sunt formatii care sa cante si populara si usoara si sa o faca si bine. Parerea mea e ca nu pot fi buni in toate. Si majoritatea solistilor consacrati de populara canta muzica autentica si au succes cu asta.
Eu iti garantez ca Andreea Voica iti poate canta din orice zona. Si ca o va face bine, dar pretul e pe masura.
Pentru preturi mai mici, nu stiu ce sa ti spun. Solista noastra, Mariana Botoaca am observat ca mai canta si din zona Olteniei cand e cazul. Mie imi place tare mult de ea si face o super atmosfera. Iti depaseste putin bugetul dar isi merita banii.
Pt muzica usoara scrie pe pagina anterioara de Phaser. Eu ii cunosc, solista are voce foarte buna dar mie (personal ) mi s-ar parea plictisitor sa ascult coveruri toata noaptea.

Poate ca un dj ti-ar indeplini cel mai bine toate cerintele fiind foarte diverse, si dca ai oameni din mai multe parti e probabil cea mai simpla solutie, pt ca eu sunt sigura ca cei din alte zone nu vor aprecia la fel muzica de Banat; si fiind multi, nu stiu ce sa spun.

Alte nume de solisti care ar putea sa nu ceara foarte mult: Dana Gruescu, Monalisa Sufan, Maria Didraga, Ionela Badalan, LOrena Pela(dar ea canta cu fratii Milos deci e posibil sa fii surprinsa de pret), Mihaela Berki, Petronela Adam.
Sa ne spui ce ai hotarat!

miha24
07.02.2013, 21:13:24
Buna fetelor,

De la inceputul anului tot sun la diversi artisti de muzica populara si DJ..si va spun si voua preturile fiindca s-au schimbat din ce vad in postarile anterioare..Asadar, oferta actualizata a preturilor la muzica pentru nunta sunt cam astea..
STANA - nu am sunat, dar se vehiculeaza sume mari..gen 7000. Cica numai ea canta cu formatia ei pana la sfarsit numa ea. Mai schimba 5 tinute in noaptea nuntii si..te saraceste de 7000..dar na, ti-o cantat stana :)
ANDREEA VOICA - 5000 E cu formatia ei si cu mai un solist. depinde pe care il aleg cuplurile, dar pretul nu se schimba. Era liber in data mea, dar pretul e cam mare si nu imi permit.:( si ea canta de la ora 20:00 la 03:00. Si mi se pare cam mult pentru cateva ore..
MIRELA PETREAN - 5000E dar are fi foto-video. Deci te scapi de grija asta cel putin. Si clar ca are formatia ei.
LILIANA LAICHICI, RAMONA VITA - 4000E tot cu formatia ei, si mai negociaza.
PETRICA MIULEESCU, NICU NOVAC, MIHAELA PETROVICI, CARMEN POPOVICI DUMBRAVA, DUMITRU TELEAGA MEKA - 3500 E, dar toti au spus ca e negociabil. Ca na si in functie de invitati si in functie de data nuntii.Una ii sa ai nunta in iunie-august, alta e in aprilie, mai, sept, oct, nov.
ZORICA SAVU, LAURA LAURENTIU, DUMITRU STOICANESCU- 3000, bineinteles negociabil. De exemplu am fost la o nunta unde a cantat Dumitru Stoicanescu si a luat 2500E, acuma depinde

Astia toti is solisti supercunoscuti si na..asta e pretul lor.. Eu nu am un buget atat de mare..maxim 2500E. O sa mai caut saptamana viitoare interpreti tineri care nu is asa vedete inca si nu platim asa mult. O sa va spun si preturile lor cand stiu de mai multi.
Spor la cautat pentru cei care nu au stabilita muzica si felicitari celor ce au gasit o deja
Andreea am mai scris niste nume :) Poate te ajuta. Si formatia lu' Lari e faina :)
Referitor la preturi, din ce am auzit eu Andreea poate fi convinsa sa cante toata noapte pt mai multi bani.. Eu zic ca si-i merita si ca nu se compara cu nici o alta dar totusi suma e foarte mare. Noi am decis ca mai bine facem altceva cu ei. Plus ca mi-a fost frica de vedetisme. Nu zic ca asa e, dar mi-a fost frica.
Mie imi place de numa de Irimica, dar dupa parerea mea nu isi merita banii. Am fost la o nunta si in total, cronometrat nu cred ca a cantat 3h. Canta mult formatia fara el. Si am imresia ca facea 2 nunti in paralel. Plus ca mi se pare ca nu se implica sa-ti faca atmosfera.
Laura Laurentiu va canta in septembrie la finutii nostri. In Timis intradevar atata cere dar in Caras am auzit ca se schimba datele problemei. O data pt ca e vorba de trasport, si o data pt ca intr-un fel e obligata sa cante mai mult. Oamenii cred ca joaca mai mult.
Si pe Dumitru Stoicanescu l-am auzit, e ok. Dar cere cam mult :)
Vezi daca iti place de solista noastra :) Desi au mai sunat-o si altii si era ochupata dar merita sa o asculti.

alisucafeli
07.02.2013, 21:46:04
noi am avuto pe Simon Nicolae si formatie ei ,au facut super atmosfera,a canatat din toate zonele tari (si noi am avut invitati destul de multi din moldova) ,a canatat si muzica de petrecere si unsoara......Eu o recomanad cu mare drag,e o super cantareata.

Multumesc Mire de sugestie.
O sa caut pe you tobe
O seara frumoasa!

alisucafeli
07.02.2013, 22:04:38
Din cate stiu eu in Banat nu prea sunt formatii care sa cante si populara si usoara si sa o faca si bine. Parerea mea e ca nu pot fi buni in toate. Si majoritatea solistilor consacrati de populara canta muzica autentica si au succes cu asta.
Eu iti garantez ca Andreea Voica iti poate canta din orice zona. Si ca o va face bine, dar pretul e pe masura.
Pentru preturi mai mici, nu stiu ce sa ti spun. Solista noastra, Mariana Botoaca am observat ca mai canta si din zona Olteniei cand e cazul. Mie imi place tare mult de ea si face o super atmosfera. Iti depaseste putin bugetul dar isi merita banii.
Pt muzica usoara scrie pe pagina anterioara de Phaser. Eu ii cunosc, solista are voce foarte buna dar mie (personal ) mi s-ar parea plictisitor sa ascult coveruri toata noaptea.

Poate ca un dj ti-ar indeplini cel mai bine toate cerintele fiind foarte diverse, si dca ai oameni din mai multe parti e probabil cea mai simpla solutie, pt ca eu sunt sigura ca cei din alte zone nu vor aprecia la fel muzica de Banat; si fiind multi, nu stiu ce sa spun.

Alte nume de solisti care ar putea sa nu ceara foarte mult: Dana Gruescu, Monalisa Sufan, Maria Didraga, Ionela Badalan, LOrena Pela(dar ea canta cu fratii Milos deci e posibil sa fii surprinsa de pret), Mihaela Berki, Petronela Adam.

Multumesc Miha24 pentru sfaturi. Si noi ne-am gandit si la aceasta varianta si cred ca o sa o punem in aplicare, pentru ca exact cum spui in Banat din ce am vazut, se canta foarte mult populara doar din aceasta zona si atat. Mai cautam, ca avem destul timp, dar darca nu vom gasi, cred ca alegem varianta dj care sa faca atmosfera , iar pe partea de muzica usoara ma gandeam daca puteti sa-mi dati o parere vis-a-vis de formatia Prietenii mei, fostul Sah Mat. Stiu ca cantau la Buzias si ii cunoaste al meu...dar as vrea totusi sa mi spuneti daca ati fost la vre-un eveniment unde au cantat ei sau unde pot sa-i ascult pe net, pt ca nu-i gasesc.
Multumesc anticipat si o seara minunata !

dayanaD
07.02.2013, 23:12:41
Buna tuturor,
Va multumim de ajutor
Cu drag, AliceAnca Domnita canta si muzica populara si usoara,din toate zonele,cauta pe youtube

ancatm
08.02.2013, 13:22:00
Nicoleta Sarbu si Petrica Brundeanu( Banateanu) si Zeno la sax. - pe ei ii avem noi la nunta sunt superrr

house
10.02.2013, 19:47:12
As vrea sa chem formatia Brevis la nunta mea, dar nu stiu cum sa dau de ea. Ma puteti ajuta cu un numar de telefon si un pret estimativ?

Andreea_Tm
10.02.2013, 22:46:29
multumesc miha 24 :)
Da, stiu ca face atmosfera Andreea, nimic de spus..doar ca eu nu imi permit atat..Nu vreau sa fac nunta si sa raman cu datorii enorme, dar nici fara muzica nu vreau. :)
Iti dai seama ca nu mai sun eu sa intreb pentru cat ar canta si mai mult de ora 3 ca nici 5000 nu imi permit sa ii dau..
Laura Laurentiu e ocupata..si mie imi place mult de ea.
De Irimica nu stiu ce sa zic, eu l-am auzit live dar nu am stat mult la botezu unde a cantat..si nu stiu cat cum a cantat..Imi place de el, dar oricum e peste bugetul meu..
Am mai sunat la solisti care acum incep sa fie mai cunoscuti..si spre surpinderea mea..mi-au placut mult doua tinere..dar ambele sunt ocupate.
E vorba de ROXANA MAG si DORIANA TALPES. Pretul e la fel la amandoua, au formatia lor..Mi-a placut si as fi vrut oricare sa fie libera dintre ele..
M-am uitat si la DANA GRUESCU, mie imi place dar viitorului meu sot nu prea..
RAMONA ILIES DRAGAN e ocupata, dar imi convenea pretul daca nu ar fi fost ocupata - negociaza si stiu ca a cantat la o nunta cu 2000.
Monalisa nu imi placeedeloc , am auzit-o si urla in microfonul ala de ma dor urechile. Nici de aia a lu Remus grosu nu imi place. Nici nu am sunat la astea.
De IONELA BADALN nici nu am auzit, nici de MIRELA BERKI.
IONELA PELA aia..zici ca e de pe centura. Fratii Milos..tot respectul, i-am si auzit mai demult la Orsiova.
Cred ca m-am trezit cam tarziu..dupa cum sta treaba. Eu nu credeam ca e asa nebunie, radeam de prietena mea cand zicea ca cu un an inainte suna la muzica :)) Sper sa gasesc ceva.
O sa vad de MARIANA BOTOAGA daca am noroc sa fie libera.
Stiu si ca depinde pretul de zona..una ii in timis, alta in caras..am auzit. Incep sa fiu super-informata. :))
Mai caut, am gasit rochie, asati important acuma :))
Sunt cam ingrijorata cu muzica..
Multumesc multe de tot pentru mesaje!

Iubita10
11.02.2013, 14:13:30
Buna fetele, in topicul acesta nu am mai scris niciodata...dar imi incerc norocul...noi am ales sa avem DJ la nunta...dar totusi ma gandesc ca as vrea un moment de 1-2 ore de muzica live...am discutat si cu DJ-ul si ne-a zis ca daca vrem si muzica live sa cautam pe cineva care sa aibe negative si ne poate pune pe sculele lui sa cante ...nu e chiar acelasi lucru..dar macar e o voce live...nu prea gasesc in schimb pe net informatii de soliste/solisti care sa faca treaba asta...daca cumva stiti ceva de soliste/solisti care sa cante cu negativ v-as ramane recunoscatoare ...Multumesc!!O zi frumoasa!!

anci83
11.02.2013, 16:01:06
andreea_tm noi o sa o avem pe cantareata otilia radu si formatia cauta pe youtube,nu sunt super cunoscuti,dar canta de toate,d la sarbe,hore etc,tot prin recomandare i am luat pt ca nu voiam ceva scump pt ca oricum nu ne pricepem,si nici nu ne permitem sa dam o gramada de bani,pe langa asta vom avea si dj,daca vrei iti trimit un mesaj privat sa vezi daca nu e ocupata,anul trecut cand am luat o noi avea alte preturi,nu sh acuma pe anul acesta cum e.

flor_ina
15.03.2013, 22:27:52
hello,

aveti idee ce preturi au Roxana Mag, Simona Nicolae sau Emilia Ghinescu?
si daca puteti sa ma ajutati va rog si cu un nr de tel pentru Roxana Mag, Simona Nicolae..

multumesc mult!

clau88
17.03.2013, 12:21:27
Buna, miresici! eu sunt o viitoare miresica de 2014, mai exact pe 24/05/2014 si vreau sa va informez despre preturile solistilor pe care i-am contactat pana in momentul de fata(preferati). Simona Nicolae-2.200 euro,Geta Arghius 2.600 euro, fratii Reut-4.000euro, Nicoleta Sarbu 2.800 euro. si Alina Stefanescu si Marin Paun 1.600 de euro.ceea ce mi se pare wauuuu fata de ceilalti, numai nu stiu daca fac atmosfera ..voi ce parare aveti despre ei, ati mai participat la vreun eveniment alaturi de cei doi?astept un raspuns de la voi, multu;-)

anci83
17.03.2013, 21:35:08
De marin paun am auzit numai de bine,de restul nu sh nimika.

alisucafeli
18.03.2013, 11:48:23

Buna Mire,
Voi cauta despre aceasta formatie....
Multumesc mult pt recomandare
O zi frumoasa sa ai!

alisucafeli
18.03.2013, 11:54:43

Cioa Miha,
Da stiu ca e foarte dificil , fiind multe persoane din zone diferite.Urmeaza sa negociem restaurantul si apoi, sa definitivam si cu muzica, pt ca sincer nu m-am stresat la restaurant, cat sunt stresata cu muzica. Am mai primit o recomandare de la Luke de la Lupeni, care canta foarte bine muzica populara din mai multe zone, numai din pacate, nu ne place colegul lui pe muzica usoara si sa luam dj ne ajunge prea scump si asa este destul ...: Avem varianta sa-l luam pe Luke si sa facem cd-uri pt muzica usoara sau sa luam doar dj , in cazul in care nu gasim alta varianta pe partea de muzica populara.
Va dau de veste dupa ce terminam cu muzica asta si ma si imbat de fericire ca m-am scapat de stresul asta.. :)
O saptamana frumoasa sa ai si sa ne reauzim cu bine!

adelinemb
08.04.2013, 23:06:31
hello,

aveti idee ce preturi au Roxana Mag, Simona Nicolae sau Emilia Ghinescu?
si daca puteti sa ma ajutati va rog si cu un nr de tel pentru Roxana Mag, Simona Nicolae..

multumesc mult!

buna, felicitari in primul rand! pe roxana mag o voi avea eu la nunta, pretul e de 1800 pt anul 2013. sunt in total 7 in formatie din care canta si un baiat. mie chiar imi place cum canta...

Diana_Maria_Pascu
25.04.2013, 09:16:26
Buna dimi, feteleor :)

Adelinemb, sa stii ca o sa iti placa Roxana mag si formatia. Nu stiu cine e solistul cu care mai canta acum, ar la noiu a cantat cu Dan Necsa. Eu am zis sa aleaga ei ce li se pare lor.
Da, 1800 euro daca e nunta in mai, octombrie. Daca ai in iunie, iulie, august..2500euro. Mai negociaza si ajungi undeva la 2300. Si prietena mea a contractat deja cu ea si 2300 au ajuns. La ea canta cu unu din Resita, nu mai stiucum il cheama.
Numarul de telefon e ala de pe youtube si o sa raspunda ala cu saxofonu ce ii si in clupurile ei. Sotul ei cred ca ii.
Emilia Ghinescu e din Oltenia, nu stiu nimic de ea. Intreaba pe ceva site in Oltenia, ca sigur gasesti.
Si pot sa va mai recomand o alta solista care imi place mie - Doriana Talpes. Acelasi pret ca si Roxana Mag. Cu tot cu fromatie si toti is tineri. I-am auzit la un botez si sa stiti ca merita.
Va diresc o nunta de vis mieselor, mirilor, nasilor, socrilor :)) - am uitat pe careva? :))

adelinemb
25.04.2013, 12:40:45

Adelinemb, sa stii ca o sa iti placa Roxana mag si formatia. Nu stiu cine e solistul cu care mai canta acum, ar la noiu a cantat cu Dan Necsa. Eu am zis sa aleaga ei ce li se pare lor.
Da, 1800 euro daca e nunta in mai, octombrie. Daca ai in iunie, iulie, august..2500euro. Mai negociaza si ajungi undeva la 2300. Si prietena mea a contractat deja cu ea si 2300 au ajuns. La ea canta cu unu din Resita, nu mai stiucum il cheama.
Numarul de telefon e ala de pe youtube si o sa raspunda ala cu saxofonu ce ii si in clupurile ei. Sotul ei cred ca ii.
Emilia Ghinescu e din Oltenia, nu stiu nimic de ea. Intreaba pe ceva site in Oltenia, ca sigur gasesti.
Si pot sa va mai recomand o alta solista care imi place mie - Doriana Talpes. Acelasi pret ca si Roxana Mag. Cu tot cu fromatie si toti is tineri. I-am auzit la un botez si sa stiti ca merita.
Va diresc o nunta de vis mieselor, mirilor, nasilor, socrilor :)) - am uitat pe careva? :))

wow, dar ce mult au crescut preturile.. si eu am nunta tot iunie , si mi-a cerut 1800 dar eu am vorbit cu ea de anul trecut prin august..

raluca.dragan
26.04.2013, 23:49:55
Hello!

Sunt miresica de 2014 și am mare nevoie de ajutorul vostru! De când m-a cerut tot răsfoiesc prin paginile forumului și m-am mai liniștit când am văzut că nu sunt singura care are dileme și întrebări legate de cum să facă cu muzica ;;)
Noi am vrea să o aducem pe Dana Gruescu la populară. Ce știți de ea? Ați văzut-o pe la nunți? Nouă ni s-a părut cam măricel tariful ei și nu știm ce să facem.

Apoi ne mai bate gândul să îi aducem pentru muzica ușoară pe cei de la Phaser. Am vazut că sunt câteva miresici pe forum care i-au avut la nuntă. M-ar putea ajuta vreuna oare cu vreun clip ca să vedem cum cântă? Pe youtube n-am găsit nimic... Și-apoi ar mai fi tariful....mie mi-au cerut 1000 de euro pentru 3 reprize de 45 de minute....

miha24
29.04.2013, 11:08:09
Hello!

Sunt miresica de 2014 și am mare nevoie de ajutorul vostru! De când m-a cerut tot răsfoiesc prin paginile forumului și m-am mai liniștit când am văzut că nu sunt singura care are dileme și întrebări legate de cum să facă cu muzica ;;)
Noi am vrea să o aducem pe Dana Gruescu la populară. Ce știți de ea? Ați văzut-o pe la nunți? Nouă ni s-a părut cam măricel tariful ei și nu știm ce să facem.

Apoi ne mai bate gândul să îi aducem pentru muzica ușoară pe cei de la Phaser. Am vazut că sunt câteva miresici pe forum care i-au avut la nuntă. M-ar putea ajuta vreuna oare cu vreun clip ca să vedem cum cântă? Pe youtube n-am găsit nimic... Și-apoi ar mai fi tariful....mie mi-au cerut 1000 de euro pentru 3 reprize de 45 de minute....
Draga mea, eu nu pot sa zic ca nu imi place Dana Gruescu dar daca are tarif aproape de 3000 Euro eu zic ca poti gasi formatii mult mai bune. Noi o avem pe doamna Mariana Botoaca. Cauta pe youtube, live e super, face o atmosfera... Si decat sa mai dai 1000 de euro la Phaser(imi plac, mi-au fost colegi de liceu, nu am nimic cu ei) mai bine mai pui la populara. Parerea mea. Ca un dj poate sa va satisfaca restul pretentiilor muzicale :) Mie imi place mult si mihaela petrovici, carmen popovici, Laura Laurentiu(canta la nunta finutilor in septembrie), asta ca sa nu ajungem la preturi astronomice gen Andreea Voica, Stana, etc.
Spor la pregatiri!!!

roxanabucates
18.05.2013, 16:40:54
Draga mea, eu nu pot sa zic ca nu imi place Dana Gruescu dar daca are tarif aproape de 3000 Euro eu zic ca poti gasi formatii mult mai bune. Noi o avem pe doamna Mariana Botoaca. Cauta pe youtube, live e super, face o atmosfera... Si decat sa mai dai 1000 de euro la Phaser(imi plac, mi-au fost colegi de liceu, nu am nimic cu ei) mai bine mai pui la populara. Parerea mea. Ca un dj poate sa va satisfaca restul pretentiilor muzicale :) Mie imi place mult si mihaela petrovici, carmen popovici, Laura Laurentiu(canta la nunta finutilor in septembrie), asta ca sa nu ajungem la preturi astronomice gen Andreea Voica, Stana, etc.
Spor la pregatiri!!!

Buna,imi poti da te rog si mie niste detalii despre doamna Mariana Botoaca,gen cat cere, de la cat la cat va canta?Multumesc mult!!

miha24
19.05.2013, 09:26:37
Buna,imi poti da te rog si mie niste detalii despre doamna Mariana Botoaca,gen cat cere, de la cat la cat va canta?Multumesc mult!!
Pentru pret cred ca cel mai bine e sa o contactezi pe dumneaei. Unii zic ca e mult dar eu zic ca isi merita banii. Oricum nu poti compara cum canta ea cu zecile de interpreti din jurul Timisoarei. Formatia vine de dimineata, iar ea la restaurant. Am trecut in contract de la 11 dimineata la 6 a doua zi. Si mai vine cu inca un solist.

roxanabucates
19.05.2013, 11:13:06
[QUOTE=miha24;4952262]Pentru pret cred ca cel mai bine e sa o contactezi pe dumneaei. Unii zic ca e mult dar eu zic ca isi merita banii. Oricum nu poti compara cum canta ea cu zecile de interpreti din jurul Timisoarei. Formatia vine de dimineata, iar ea la restaurant. Am trecut in contract de la 11 dimineata la 6 a doua zi. Si mai vine cu inca un solist.[/QUOT

Si mie imi place foarte mult cum canta si mi se pare ca face si spectacol.Noi initial am vrut-o pe Liliana Laichici si Mitru Teleaga,dar depasea bugetul nostru de 5000 alocat muzicii si sincer Mariana Botoaca ii depaseste,dupa parerea mea :D ...multumesc pentru raspuns!!!

miha24
19.05.2013, 11:33:28
[QUOTE=miha24;4952262]Pentru pret cred ca cel mai bine e sa o contactezi pe dumneaei. Unii zic ca e mult dar eu zic ca isi merita banii. Oricum nu poti compara cum canta ea cu zecile de interpreti din jurul Timisoarei. Formatia vine de dimineata, iar ea la restaurant. Am trecut in contract de la 11 dimineata la 6 a doua zi. Si mai vine cu inca un solist.[/QUOT

Si mie imi place foarte mult cum canta si mi se pare ca face si spectacol.Noi initial am vrut-o pe Liliana Laichici si Mitru Teleaga,dar depasea bugetul nostru de 5000 alocat muzicii si sincer Mariana Botoaca ii depaseste,dupa parerea mea :D ...multumesc pentru raspuns!!!
Na, e la putin mai mult de jumatate din bugetul tau. Bine, de banii aia poti sa-ti aduci si pe altcineva. Noi am preferat asa pentru ca ne place de ea, face atmosfera, si ne am gandit ca mai bine facem altceva cu diferenta mare de bani.
Off-topic: unde faci nunta? Daca vrei intra la miresici de caras-severin si mai povestim. Daca pot sa te ajut cu ceva, cu mare drag

aryanna87
17.06.2013, 18:51:13

Buna,fetelor...am vazut ca ai scris ca la tine la nunta a cantat dan necsa...ma intereseaza daca a facut atmosfera...cum a cantat??te rog imi lasi un mesaj.ms.ma intereseaza si pe mine formatia de muzica populara.

lore_b
04.09.2013, 15:20:08

Stii cumva daca Doriana are si solist de muzica usoara?

Mersi!

Lolita08
14.01.2014, 10:42:09
Fetelor, ce stiti despre Phaser? Fac atmosfera la nunta?
Ma gandesc sa-i contactez pt la anul...

miha24
14.01.2014, 11:37:55
Fetelor, ce stiti despre Phaser? Fac atmosfera la nunta?
Ma gandesc sa-i contactez pt la anul...
3 dintre membrii mi-au fost colegi de liceu. Si cand s-au lansat mie imi placeau mult. Acum vad ca s-au dat mai pe comercial, ceea ce pt o nunta nu e neaparat rau, depinde ce va place voua. Eu una nu as da bani pt o formatie de muzica usoara la nunta dar alegerile sunt ale fiecaruia.
Pot insa sa iti garantez ca solista are o voce f buna si le place ceea ce fac. E o miresica din 2012 care i-a avut la nunta si a fost tare multumita.

Lolita08
14.01.2014, 11:41:43
Multumesc de raspuns, Miha!

Sabrina_Ramona
26.01.2014, 19:07:31
Ceau Miresici,

Vreau sa impartasesc cu voi ideile si impresille mele ca insfarsit am gasit restaurant si muzica si asta datorita site-uului acestuia si voua ca sunteti sincere si asa stim si cele care n casatorim anul asta cum si ce sa alegem.
1. am gasit restaurantul - multumesc mult mireselor pentru recomandare, am stabilit deja de anul trecut, acum am si semnat contractul deja. xemar in Arad :) Sper sa fie asa cum ne dorim!

2. Muzica a fost a doua pe care am ales-o si bine am facut pentru ca altfel raman fara, cum ati zis si voi in forum. Initial am vrut sa il luam pe Tinu Versezan, aradean de-al nostru insa era ocupat. El cere 3000 euro. Apoi vecinii nostri ne-au recomandat-o pe Dana Gruiescu ca e mai la inceput si na, ia mai putyzin ca 3000 ni se pare cam mult.. Ca nici nu avem acuma mii de euro pentru muzica :) Dar supriza ca ea tot 3000 a cerut si am zis mai bine nu.
Apoi nasii nostri ne-au facut alta recomandare - Roxana Mag. 2500 a cerut, dar am negociat si am ajuns la 2200 cu inca un solist de la resita. ne-am uitat pe youtube si ne place. Speram sa fie fain, nasii nostri spun ca au fost invitati cand ea a cantat si le-a placut.

3. Foto-video - am rezolvat si cu asta
Acuma cu tortul mai trebuie sa vedme ce si cum.
Multumesc Miresici.ro, sunteti mirifici!

Lolita08
05.02.2014, 16:38:05
Fetele, care ce stiti despre DaSaint events?
Cum sunt DJ-ii de acolo? Fac atmosfera?

Lyvya
02.06.2014, 22:12:48
buna fetelor, stie careva dintre voi sa-mi spuna cat ia Florin Pistrila la o nunta? de asmenea ma intereseaza sa cante si din zona olteniei.
bineinteles ca nu ma supar daca imi recomandati si pe altcineva care sa cante muzica atat din banat cat si din oltenia si care sa nu ia mai mult de 2000 de euro \:D/
multumesc

elenabuzatu12
12.07.2014, 12:05:05
Buna fetelor, abia ce m-am intors din luna de miere ;;)

Eu am avut nunta in data de 31.05.2014 si pot sa ma declar multumita de rezultat...mai exact sunt o mireasa fericita <:-P Am avut parte de o atmosfera deosebita, pe de o parte datorita locului unde a avut loc nunta- Domeniile Lupas- si pe alta parte datorita muzicii.

Recunosc ca am fost cuplul ce s-a bazat doar pe muzica asigurata de dj, dar a fost mai mult decat ne-am fi putut dori si asta pentru ca am facut o alegere buna si nu am avut doar un dj la nunta, ci un Mc , asta in termeni muzicali, insa mie imi place sa spun ca am avut un prieten care ne-a inteles toate dorintele, ne-a surprins placut la un moment dat si a simtit foarte bine starea nuntasilor, astfel incat la finalul nuntii toata lumea era epuizata de atata dans si cu multe amintiri.

Si ca sa nu va mai tin in suspans numele MC-ului nostru de ceremonie este : Laurentiu Rujoi si il gasiti pe teritoriul frumosului oras Timisoara; pentru date de contact puteti sa il gasiti si pe facebook.

In speranta ca acest mesaj va ajuta vreo miresica indecisa va urez un weekend placut cu multa iubire

Lolita08
14.07.2014, 10:17:23
Felicitari pt eveniment si multumim pt feedback!
Noi i-am contractat pe cei de la Phaser, de abia astept!

LaRa1331
20.08.2014, 12:13:06
Buna ziua fetelor :) si eu sunt o miresica de iulie 2015...si de scurt timp am rezervat sala iar acum caut muzica, noi vrem solisti de muzica populara si un DJ. Am auzit de o solista care face atmosfera si e f buna :Dochia Banda. A auzit cineve de ea?Ar putea cineva sa ma ajute cu o parere si un pret?La fel si ptr solistul Dorin Biris Cosbuc pe care l-am vazut la o nunta si a facut o super atmosfera insa nu stiu ce pret are :(
Multumesc si spor la pregatiri :*

lucia_
20.08.2014, 12:33:25
Buna fetelor,

As dori sa intru in contact cu Ghita Munteanu. Are cineva numarul de telefon??Ziua pe care am ales-o ca si celebrare a nuntii noastre coincide cu 30 de ani de casatorie a parintilor mei si vreau sa il avem pe acest mare artist.

va multumesc.:)

CatalinaCotic
04.09.2014, 22:41:58
Buna seara!

si noi vom avea nunta in iulie 2015.Imi poate recomanda cineva un dj bun,dar nu f scump?

Vom avea o petrecere restransa,deci si un buget mic :)

Multumesc!

pisimaya
19.09.2014, 02:15:33

Eu am avut nunta in data de 31.05.2014 si pot sa ma declar multumita de rezultat...mai exact sunt o mireasa fericita <:-P Am avut parte de o atmosfera deosebita, pe de o parte datorita locului unde a avut loc nunta- Domeniile Lupas- si pe alta parte datorita muzicii.

Recunosc ca am fost cuplul ce s-a bazat doar pe muzica asigurata de dj, dar a fost mai mult decat ne-am fi putut dori si asta pentru ca am facut o alegere buna si nu am avut doar un dj la nunta, ci un Mc , asta in termeni muzicali, insa mie imi place sa spun ca am avut un prieten care ne-a inteles toate dorintele, ne-a surprins placut la un moment dat si a simtit foarte bine starea nuntasilor, astfel incat la finalul nuntii toata lumea era epuizata de atata dans si cu multe amintiri.

Si ca sa nu va mai tin in suspans numele MC-ului nostru de ceremonie este : Laurentiu Rujoi si il gasiti pe teritoriul frumosului oras Timisoara; pentru date de contact puteti sa il gasiti si pe facebook.

In speranta ca acest mesaj va ajuta vreo miresica indecisa va urez un weekend placut cu multa iubire

cat a costat DJ ul?

Asiral1987
22.10.2014, 18:40:23
Buna fetelor!si eu sunt miresica de 2015,m-ar interesa ce pret cer la o nunta remus grosu si mariana zota.ma puteti ajuta si pe mine!va multumesc

Alex_Roial
26.01.2015, 19:26:53
Salutare,
A avut cineva pe Andreea Voica la nunta?
Ce parere v-ati facut despre ea?
Pentru a o rezerva pentru data nuntii, cu ce perioada inainte trebuie vorbit?
Care este tariful ei?
Sunt curios pentru ca imi doresc sa imi cante la nunta anu viitor!
Mersi mult;-)

Laurisch
22.02.2015, 12:41:27

Buna,

Poti sa-mi spui cat a costat dj-ul? Am citit numai lucruri bune despre Laurentiu Rujoi asa ca ma gandesc ca are preturi pe masura laudelor :-SS

Laurisch
22.02.2015, 12:47:01
Buna seara!

si noi vom avea nunta in iulie 2015.Imi poate recomanda cineva un dj bun,dar nu f scump?

Vom avea o petrecere restransa,deci si un buget mic :)

Multumesc!

Buna,

Ati gasit dj pana la urma? Pe cine? Noi o sa avem nunta in 2016 insa am inceput sa ma interesez de pe acum :) Mai am niste curiozitati, mai ales ca si noi vom avea o nunta mica (70 persoane aprox): la ce restaurant are loc evenimentul, pentru aranjarea salii cu cine colaborati, si pentru foto/video la cine v-ati gandit?

Noi am ales deja sala mica de la Boavista (cea mare are capacitate de pana la 300 persoane). Muzica nu am ales-o inca, insa am citit lucruri interesante despre Laurentiu Rujoi. De fapt, nu am ales inca nimic altceva cu exceptia salii :">

Viola2016
25.02.2015, 14:16:37
Buna,

Ati gasit dj pana la urma? Pe cine? Noi o sa avem nunta in 2016 insa am inceput sa ma interesez de pe acum :) Mai am niste curiozitati, mai ales ca si noi vom avea o nunta mica (70 persoane aprox): la ce restaurant are loc evenimentul, pentru aranjarea salii cu cine colaborati, si pentru foto/video la cine v-ati gandit?

Noi am ales deja sala mica de la Boavista (cea mare are capacitate de pana la 300 persoane). Muzica nu am ales-o inca, insa am citit lucruri interesante despre Laurentiu Rujoi. De fapt, nu am ales inca nimic altceva cu exceptia salii :">

Si noi il vom avea tot pe Laurentiu Rujoi. E un dj super!!! Ti-l recomandam