PDA

Versiunea completa : Karaoke la nunta!

k3ntutza
05.08.2009, 00:39:55
cu totii cautam sa facem cat mai multe momente frumoase, emotionante si comice la nunta...de ce nu am face un mic karaoke...ar aduce buna dispozitie si ne-am putea amuza copios...

de multe ori atunci cand mireasa este furata, oamenii se plictisesc si incep sa-si faca planuri de plecare...atunci cred ca e momentul cel mai potrivit sa facem un mic karaoke pentru a distra lumea si pentru a nu se simti atat de mult lipsa miresii...

ce ziceti????:>

lemecris
10.08.2009, 13:06:59
cu totii cautam sa facem cat mai multe momente frumoase, emotionante si comice la nunta...de ce nu am face un mic karaoke...ar aduce buna dispozitie si ne-am putea amuza copios...

de multe ori atunci cand mireasa este furata, oamenii se plictisesc si incep sa-si faca planuri de plecare...atunci cred ca e momentul cel mai potrivit sa facem un mic karaoke pentru a distra lumea si pentru a nu se simti atat de mult lipsa miresii...

ce ziceti????:> mie mi se pare o idee chiar foarte buna, insa, evident trebuie sa ai cu cine sa faci asta! eventual chiar sa vorbesti dinainte cu cativa invitati care stii ca sunt "mai de viata" si sa ii pregatesti pt acest moment...cred k daca e o chestie spontana sa nu cumva sa nu vrea nimeni sa se implice si sa iasa aiurea...nu stiu...insa ideea e f buna :))>:D<

k3ntutza
11.08.2009, 18:42:06
mie mi se pare o idee chiar foarte buna, insa, evident trebuie sa ai cu cine sa faci asta! eventual chiar sa vorbesti dinainte cu cativa invitati care stii ca sunt "mai de viata" si sa ii pregatesti pt acest moment...cred k daca e o chestie spontana sa nu cumva sa nu vrea nimeni sa se implice si sa iasa aiurea...nu stiu...insa ideea e f buna :))>:D<

de multe ori am observat ca persoanele trecute de 40 de ani sunt chiar mai comice decat cei tineri..sau bunicii...cu totii avem cate un unchi mai hazliu=)) =)) care sa faca un pic de bascalie...

verra3
15.08.2009, 10:57:59
de multe ori am observat ca persoanele trecute de 40 de ani sunt chiar mai comice decat cei tineri..sau bunicii...cu totii avem cate un unchi mai hazliu=)) =)) care sa faca un pic de bascalie...
asta asa e...important e sa se implice lume si sa le placa nu sa se uite urat.de expl la o nunta unde a fost un moment neobisnuit(adica in afara traditiilor desi era nunta traditionala ca la carte),nuntasii se uitau unii la altii si ziceau "Doamne,n-am vazut in viata mea asa ceva"...pana si mirele disparuse "din peisaj"(iar mireasa era furata),asa ca a ramas ca un "gol" in timpul nuntii,cam aproape o ora si toti se plictiseau

compact
17.08.2009, 12:02:13
asta asa e...important e sa se implice lume si sa le placa nu sa se uite urat.de expl la o nunta unde a fost un moment neobisnuit(adica in afara traditiilor desi era nunta traditionala ca la carte),nuntasii se uitau unii la altii si ziceau "Doamne,n-am vazut in viata mea asa ceva"...pana si mirele disparuse "din peisaj"(iar mireasa era furata),asa ca a ramas ca un "gol" in timpul nuntii,cam aproape o ora si toti se plictiseau
mie nu mi se pare o idee buna, mai ales ca poate incepe sa cante un invitat cu "chef" si sa fie deranjant pentru ceilalti :-p

Catalina2009
17.08.2009, 12:15:23
Nici mie nu mi-ar fi placut, dar fiecare face dupa bunul plac>:D<

compact
17.08.2009, 12:40:43
Nici mie nu mi-ar fi placut, dar fiecare face dupa bunul plac>:D<
asa e, fiecare isi stie mai bine invitatii...dar daca as face eu un karaoke cand e mireasa furata....cred ca ar fugi toti sa o aduca inapoi =))=))

ps. >:D<

Catalina2009
17.08.2009, 13:50:07
asa e, fiecare isi stie mai bine invitatii...dar daca as face eu un karaoke cand e mireasa furata....cred ca ar fugi toti sa o aduca inapoi =))=))

ps. >:D<

=)) =)) =)) :)) :)) Super tare...>:D<

Si apropo...eu am avut ceva probleme cu un domn care, fiind putin mai mult afectat de alcool, nu mai suporta nici macar muzicantii (de nota 10 de altfel), asa ca iti dai seama ce-ar fi iesit:gen_02:

maxima
21.08.2009, 10:40:53
Nici eu nu sunt de acord cu karaoke la nunta ; sigur cel ce canta nu va fi multora pe plac si...cred ca trebuie sa va feriti de momente "moarte".

llavinia
07.09.2009, 14:50:22
si pe mine ma tenteaza sa pun Karaoke la nunta!!! ar fi bestial, trebe intais a vb cu DJ-ul sa vad ce zice...daca are aparatura necesara :D

jalin
15.09.2009, 17:25:11
are cineva un pret pt karaoke?
multam

redfoxxy
03.12.2009, 19:32:09
eu nu as pune karaoke.
e totusi un eveniment cu toata familia, nu un party cu amicii

deea8484
16.12.2009, 22:09:40
nici eu. unii s-ar plictisi cu karaoke.

Tarya
16.12.2009, 22:36:19
Mie mi se pare super ideea, dar din pacate majoritatea invitatilor sunt cam timizi, si nu prea se gaseste nimeni sa dea tonul.;))

alina2011
21.02.2010, 21:45:30
Nici eu nu sunt de acord cu karoake..adica de ce sa fie chinuiti si ceilalti? E distractiv..dar nu pentru nunta

flory99
13.05.2010, 22:09:22
Este o idee super tare si merita incercat pt k este distractiv,chiar daca cel care canta nu are voce dar e distractie maxima!!!

Flori28
01.11.2010, 22:32:42
Este o idee super tare si merita incercat pt k este distractiv,chiar daca cel care canta nu are voce dar e distractie maxima!!!

Ai dreptate, este o idee super mai ales daca pregatesti karaoke ca pe un mic program din nunta.

comeata
12.11.2010, 18:11:11
Eu nu l-am pregatit, a venit ideea sefului meu, invitat. Si a prins :)
Eu n-am prins nimic pe atunci, ca eram furata, dar am inteles ca s-a distrat copios cu un prieten care s-a lalait foarte artistic pe "Stairway to Heaven". Lucru confirmat, dealtfel, caci mireasa returnata a trebuit sa premieze vocalistii :D
Sublim!!!

Flaviun
10.01.2011, 12:32:54
Cred ca merge bine la o nunta unde invitatii sunt mai de varsta a 2-a , ca ei nu prea merg la cluburi si li se pare ceva inedit. Daca insa sunt multi tineri, acestia pot merge oricand vor ei la un karaoke in oras, deci si la nunta iar karaoke... poate nu le-ar place.

florentina83
15.02.2011, 03:24:54
Mi-ati dat o super idee, ca nu as vrea sa se plictiseasca invitatii...

isabellrxndr
15.02.2011, 09:23:21
Mi-ati dat o super idee, ca nu as vrea sa se plictiseasca invitatii...
dar ai grija ca acest program sa fie undeva dupa tort, inainte de spartul petrecerii, cand incepe sa se instaleze plictiseala si oamenii sunt obositi ca sa mai danseze, dar si pentru a nu deranja de la inceput invitatii mai pretentiosi sau nu foarte tineri.

alessia022
15.02.2011, 20:31:20
dar ai grija ca acest program sa fie undeva dupa tort, inainte de spartul petrecerii, cand incepe sa se instaleze plictiseala si oamenii sunt obositi ca sa mai danseze, dar si pentru a nu deranja de la inceput invitatii mai pretentiosi sau nu foarte tineri.

si eu sunt de parere ca acesta e cel mai bun moment ,eu personal sunt o mare fana a karaoke-ului ,desi nu ma ajuta deloc vocea, imi place sa ma prostesc dar desi ma amuza nu as alege karaoke la propria mea nunta,motivul pentru care as refuza este ca la toate petrecerile firmei noastre , cat si la aniversarile prietenelor mele,am avut Karaoke si bere, iar pentru o nunta mi se pare deja mult prea mult , este doar o parere , parerea mea, sigur ca fiecare este libera sa aleaga divertismentul care i se pare cel mai potrivit .

ana_anna0
18.02.2011, 23:59:51
buna fetelor!mie chiar imi surade ideea.la nuntile la care am fost eu nu am vazut asa ceva si chiar mi se pare ceva original!

mirelastanciu94
20.02.2011, 11:36:18
Hello, e cam plictisitor totusi, am fost la o nunta si nu se mai termina de "cantat" odata, eu vroiam sa dansez.

oana_90
21.02.2011, 12:24:09
Pentru cine se pricepe la cantat e ok un moment ca asta. Pentru cine nu...e cam riscant sa devina plictisitor, penibil...si chiar s-ar putea sa fie pus in situatia sa plateasca niste geamuri.:))

isabellrxndr
22.02.2011, 00:26:50
Hello, e cam plictisitor totusi, am fost la o nunta si nu se mai termina de "cantat" odata, eu vroiam sa dansez.
si "numarul" asta ar trebui sa aiba un timp delimitat. Eu zic ca mai mult de o jumatate de ora- maaaaxim 40 min nu isi are rostul

byDiana
10.03.2011, 16:48:22
E o idee foarte buna pentru ca mai schimba un pic atmosfera de nunta, ar putea fi realizate de invitatii sub forma unor dedicatii muzicale.

allexab
16.03.2011, 12:29:20
Hey fetelor,

Am ajuns si eu intr-un final pe forum...asta in ciuda faptului ca nu prea am timp de nimic. Stiiti voi, mai e putin pana la nunta si milioane de chestii de facut :)).
Si eu m-am gandit mult la cum voi anima nunta si am trecut prin milioane de idei. Dar karaoke mi se pare suuuper funny. Bine, acum depinde si de tipul de invitati pe care ii ai la nunta :)).

Dar eu am spus sa ma risc si sa merg pe ideea asta. Am si avut noroc ca am gasit o firma faina de la care am luat mai multe, inclusiv karaoke.
Asa ca sfatul meu este sa nu renuntati atat de usor la idee, mai ales ca nu va costa o avere. Asta va spun sigur ;).

maria18
12.04.2011, 11:58:32
Hey fetelor,

Am ajuns si eu intr-un final pe forum...asta in ciuda faptului ca nu prea am timp de nimic. Stiiti voi, mai e putin pana la nunta si milioane de chestii de facut :)).
Si eu m-am gandit mult la cum voi anima nunta si am trecut prin milioane de idei. Dar karaoke mi se pare suuuper funny. Bine, acum depinde si de tipul de invitati pe care ii ai la nunta :)).

Dar eu am spus sa ma risc si sa merg pe ideea asta. Am si avut noroc ca am gasit o firma faina de la care am luat mai multe, inclusiv karaoke.
Asa ca sfatul meu este sa nu renuntati atat de usor la idee, mai ales ca nu va costa o avere. Asta va spun sigur ;).

Buna. ziceai mai sus ca ai avut mai multe idei cum sa animezi nunta, ai putea sa-mi recomanzi si mie cate ceva, ca as vrea si eu ca nunta noastra sa nu fie una banala si plictisitoare, doar ca nu prea stiu ce as putea sa aduc in plus.... care are ceva idei legat de aceasta tema, va rog sa-mi comunicati si mie.... va multumesc
si cred ca ideea cu un karaoke ar fii buna, asa cand raman cei cu mai mult chef de viata si distractie

maria18
12.04.2011, 12:03:03
buna... am vazut mesajele voastre privind karaoke la nunta; au cred ca e o idee buna, asa dupa ce se mai rareste din lume si raman cei mai cu chef de distractie;;) cred ca am sa propun sa fac si eu asa ceva la nunta mea....
vroiam sa va mai rog, daca aveti si alte idei pt a nima putin nunta sau poate ceva idei pt o declaratie de dragoste mai deosebita, nu cu recitat de poezii, cantat sau chestii de-alea, nu stiu, ceva mai diferit, poate chiar nebunesc, va rog sa-mi spune-ti, sunt deschisa la provocari :>

mirelaaa1985
03.09.2011, 22:16:41
mie nu mi se pare o idee buna, mai ales ca poate incepe sa cante un invitat cu "chef" si sa fie deranjant pentru ceilalti :-p

De acord, poate constitui un moment plictisitor pentru multi!

purple_light
04.09.2011, 17:08:02
si noi vrem sa facem karaoke la nunta, si am reusit sa fac rost de proiector si ecran pentru texte iar dj-ul mia zis ca el are program de karaoke asa ca s-a stabilit, facem !
la noi o sa fie destul de fun pentru ca amandoi suntem muzicieni si multi dintre prietenii noastri sunt muzicieni, familia tot asa deci nu cred ca o sa avem parte de momente penibile ;))
oricum, nu o s-o tinem toata nunta asa, asta e clar, dar de distractie o sa avem instalatia pregatita in caz ca vrea cineva sa cante :D

crinna31
18.09.2011, 13:33:32
am avut karaoke la nunta...a fost amuzant...nu au participat toti, dar a tinut 30 de minue, deci eu zic k ceilalti nu s-au plictisit...oricum m-a uimit k au venit sa cante mai mult cei mai in varsta decat cei tineri...programul l-am descarcat eu de pe net (karafun), iar melodiile tot de pe net...videoproiector a avut cameramanul,(oricum aveau si cei de la local) .....astfel am reusit sa tinem acest moment...am inceput dupa ce m-a recuperat sotul ,in urma furtului si una dintre "pedepse" a fost sa cante el prima melodie de karaoke...sfatul meu este ca mireasa sau mirele sa aiba microfonul si sa mearga pe la fiekre sa-i puna sa cante cateva versuri...e plictisitor sa cante doar o singura persoana o melodie intreaga...

mgeorgy
21.11.2011, 19:14:57
Da, ne putem gandi si noi la asa ceva, undeva la un timp mort (cand o sa ma fure sau undeva spre dimineata, sa cantam ceva de "pahar" :D), dar sa nu tina foarte mult, undeva 30-45 min. maxim, asta sa vedem ce zice si lumea, cum se simte! Chiar o sa discut cu dj-ul nostru daca poate sa faca si asa ceva :)>-

tudor_geanina
05.12.2011, 12:44:35
Cu siguranta o sa fie karaoke la nunta mea!Am foarte multi invitati infocati sa cante printre care si eu:)

andra_badila
18.02.2012, 13:23:19
O idee foarte misto.Cred ca o sa organizez si eu karaoke la nunta:)

princesita
20.02.2012, 17:52:43
e o idee pe care sincer n-am mai auzit-o ..si chiar as fi incantata s-o vad pe la nunti...si eu sunt de parere ca ar trebui limitat showul.. gen 20 min. cred ca iese distractiv...dar fara sa se intreaca masura...

my_sunshine
20.02.2012, 18:26:35
Si pe mine ma incanta ideea :). Dar de unde putem face rost de melodii fara a se auzi si cantaretul pe fundal?

Viatrix
21.02.2012, 16:23:33
Pentru Karaoke la nunta, ati avut echipament special (pentru sonorizare)?

princesita
21.02.2012, 17:48:03
cred ca trebuie vb cu dj-ul pt ca musai trebuie dj..el poate face rost de intregul echipament...am vaz ca se poate inchira si de pe net un astfel de ech...

luminitadraganfane
05.03.2012, 18:04:10
super tare ideea! o sa ma gandesc serios la treaba asta !

sorinellla
13.03.2012, 14:01:01
da,poate ma pune al meu sa-i cant "i will always love you".atunci sa vezi chin si falsare.si toata lumea razand asa,usor jenata.

crystynyka
23.03.2012, 14:12:14
da,poate ma pune al meu sa-i cant "i will always love you".atunci sa vezi chin si falsare.si toata lumea razand asa,usor jenata.

Da, ar fi o treaba...Daca ne apucam toate sa cantam :D

crystynyka
23.03.2012, 14:13:45
e o idee pe care sincer n-am mai auzit-o ..si chiar as fi incantata s-o vad pe la nunti...si eu sunt de parere ca ar trebui limitat showul.. gen 20 min. cred ca iese distractiv...dar fara sa se intreaca masura...

Da, ma gandesc ca daca se intinde treaba nu mai intelegem nimic din nunta...Si mai ales dupa cateva pahare in plus :-p, e posibil sa nu mai vrea "cantaretii" sa plece la locurile lor...

silvia_matei
07.06.2012, 13:52:00
Cred ca e o idee buna,o sa iincerc si la nunta mea.

pationela
17.09.2012, 14:32:14
Cred ca e o idee buna,o sa iincerc si la nunta mea.
Eu no voi face asta. Sunt afoana desavarsita si daca as face-o sigur voi fi pusa sa cant.... Cred ca in momentul ala o sa fuga nasii:O

marina78
19.09.2012, 03:49:19
Eu va recomad un MC LA NUNTA FACE TOTI BANII

cuchimic
26.09.2012, 21:47:21

ce ziceti????:>
Foarte interesant si amuzant! O idee excelenta!

cosminccc
06.03.2013, 11:10:37
poate ca ar merge spre sfasitul nuntii

ankhanna
03.04.2013, 19:33:38
Mi se pare penibil.... Karaoke in club nu la nunta !! :(

sweetcriss
13.11.2013, 19:55:05
Mi se pare penibil.... Karaoke in club nu la nunta !! :(

In club in nici un caz ..pub ceva. Insa karaoke este foarte misto ca un moment de amuzament si sigur atrage dupa sine raseste in hohote

lya160282
11.02.2014, 20:59:32
In club in nici un caz ..pub ceva. Insa karaoke este foarte misto ca un moment de amuzament si sigur atrage dupa sine raseste in hohote

Sunt de acord ,dar sa tina putin adica sa fie doar un moment acolo ,nu sa monopolizam petrecera cu karaoke ,la mine cel putin ar pleca o gramada acasa daca ar dura mai mult de un sfert de ora .

Adela_H
30.09.2015, 16:41:50
Si mie imi place ideea, dar intr-adevar trebuie sa ai in gasca de prieteni oameni mai "de viata" si persoane care sa faca asta. Una este sa iesi cu prietenii intr-un club de karaoke unde canta toata lumea si e cu totulaltceva sa canti in fata unei sali pline care nu prea e atrasa de idee.

Nunta e destul de complicata pe partea de intretinere a atmosferei tocmai pentru ca e multa lume si fiecare cu preferinta lui. Insa puteti incerca si veeti daca prinde, daca nu va reprofilati si reincepeti hora :-).
Fiti flexibili si nu va stresati daca oamenii morocanosi comenteaza...let them be and have fun!