PDA

Versiunea completa : West City

monita76
05.08.2009, 15:08:06
Buna, a facut cineva nunta la West City Hotel? Ceva pareri?:-\

daniela_psy
07.08.2009, 00:54:14
Am fost eu la o nunta recent.Cand primesc pozele de la miri le voi posta.Nu au folosit huse in decor, doar prezidiul a fost aranjat extra si glastrele cu flori de pe mese, in rest ce a oferit sala. Restaurantul e dragut doar ca din punctul meu de vedere e cam mult gri acolo si gama de culori ce pot fi folosite in decor destul de restransa.Cam dificil si usor arogant domnul care se ocupa de restaurant, managerul presupun dar in final au iesit lucrurile asa cum au vrut mirii. Mancarea f buna. Meniul cred ca a fost undeva la 180-200 lei/pers.O sa intreb mai multe detalii si revin;;)

monita76
07.08.2009, 08:47:53
Multumesc, cand ai poze m-as bucura sa le vad. Servirea cum a fost? Muzica? Totul in regula? Am emotii, deoarece am rezervat sala si nu am vazut nici o postare, nici pro nici contra. Asa ca orice informatie e binevenita.

daniela_psy
07.08.2009, 15:02:48
Multumesc, cand ai poze m-as bucura sa le vad. Servirea cum a fost? Muzica? Totul in regula? Am emotii, deoarece am rezervat sala si nu am vazut nici o postare, nici pro nici contra. Asa ca orice informatie e binevenita.
Servirea a fost in general buna...la celelalte mese, ospatarul nostru cred ca afost in concediu.Au fost in jur de 240 de persoane dar pana au servit toata friptura o parte din invitati erau deja gata de mancat, nu stiu daca din lipsa de organizare a ospatarilor sau a bucatarilor.Chiar nu tin neaparat sa terfelesc restaurantul pt ca are un nr de stele si probabil si le merita dar asa s-a intamplat la nunta la care am participat.La fel si colaborarea cu firma deco a fost destul de searbada....au oferit totusi un spatiu unde sa-si depoziteze lucrurile pentru a doua zi; Muzica a fost buna dar nu stiu daca DJ-ul era al restaurantului sau contractat separat de miri. Repet, mancarea a fost f buna si servirea in general la fel, un pic de ghinion la masa noastra;)) Fiindca ramasesem doar 3 persoane la masa noastra pe la 11, nici sarmalutele nu ni le-au mai servit, decat la celelalte mese>:P

dianadidi
07.08.2009, 15:49:03
buna,
eu am fost pe data de 25.07 la nunta acolo si pot sa-ti pun si cateva poze ca sa-ti faci o idee.
Mie personal mi-a placut,stiu ca si mirii au fost foarte multumiti de cum le-a iesit totul.
meniul este undeva la 190 ron :4 feluri ,bautura all inclusive si intr-adevar au de toate in meniul acesta,deci la capitolul bautura scapi usor,fara batai de cap.
mancarea a fost buna,servita frumos,chelnerul care s-a ocupat de masa noastra a fost atent,muzica buna avand in vedere ca ringul era tot timpul plin,iar mirii nu s-au ocupat nici la capitolul asta:)deci au avut noroc cu hotelul care are un dj bun.

bafta,sa-ti iasa nunta asa cum iti doresti

daniela_psy
07.08.2009, 15:55:21
buna,
eu am fost pe data de 25.07 la nunta acolo si pot sa-ti pun si cateva poze ca sa-ti faci o idee.
Mie personal mi-a placut,stiu ca si mirii au fost foarte multumiti de cum le-a iesit totul.
meniul este undeva la 190 ron :4 feluri ,bautura all inclusive si intr-adevar au de toate in meniul acesta,deci la capitolul bautura scapi usor,fara batai de cap.
mancarea a fost buna,servita frumos,chelnerul care s-a ocupat de masa noastra a fost atent,muzica buna avand in vedere ca ringul era tot timpul plin,iar mirii nu s-au ocupat nici la capitolul asta:)deci au avut noroc cu hotelul care are un dj bun.

bafta,sa-ti iasa nunta asa cum iti doresti
cum bautura "all inclussive" ??? esti sigura? tipii la care am fost noi la nunta si-au cumparat bautura de la o firma de distributie, nici vb de bautura inclusa in meniu:|

dianadidi
07.08.2009, 15:57:53
da,sigur.intreaba la hotel asta

daniela_psy
07.08.2009, 16:19:15
chiar trebuie sa vb cu mirii sa-mi dea cateva poze si o sa-i intreb din ce motive au luat bautura separat.deci, chiar iti spun ca in meniul lor nu a fost nimic all inclusive si tot suma asta au platit-o:|

monita76
07.08.2009, 17:26:34
Da, au varianta all inclusive pentru bautura si noi am preferat sa alegem alternativa all inclusive, pentru a scapa de batai de cap gen cata bautura sa cumparam, ce fel, plus partea de carat din stanga in dreapta.
Au o varianta de meniu all inclusive la pretul de 210 ron si se pot face schimbari in ceea ce priveste meniul si se recalculeaza suma. Din punctul asta de vedere mi s-a parut convenabila alegerea.
A, si in pretul de all inclusive sunt cuprinse si husele pentru decorarea scaunelor.
Multumesc pentru info si pentru poze.

oana123
13.08.2009, 16:46:24
salut:)

sunt si eu miresica anul viitor si vad ca nu mai sunt multe locuri libere.doream fie in aprilie sau in vara anului viitor la aroma sau la serena in faget ca si acolo e foarte frumos si elegant dar nu au liber decat cel mai devreme in octombrie.ma gandeam serios si la varianta de west city dar am auzit din 2 surse diferite(si asa am avut si eu senzatia cand am fost acolo la inaugurare in urma cu cateva luni) ca sonorizarea e foarte proasta,niste prieteni au fost la o petrecere acolo si ziceau ca era tare deranjant.cand am fost eu a cantat 'directia 5' si si eu am ramas cu impresia ca nu era prea clar sunetul.stie cineva mai multe detalii?ca vreau si eu sa iau cat de repede o decizie si mi-e cam greu ca nu prea gasesc ce vreau:)
multumesc mult:):):)

Shireen
17.08.2009, 00:47:21
salut:)

sunt si eu miresica anul viitor si vad ca nu mai sunt multe locuri libere.doream fie in aprilie sau in vara anului viitor la aroma sau la serena in faget ca si acolo e foarte frumos si elegant dar nu au liber decat cel mai devreme in octombrie.ma gandeam serios si la varianta de west city dar am auzit din 2 surse diferite(si asa am avut si eu senzatia cand am fost acolo la inaugurare in urma cu cateva luni) ca sonorizarea e foarte proasta,niste prieteni au fost la o petrecere acolo si ziceau ca era tare deranjant.cand am fost eu a cantat 'directia 5' si si eu am ramas cu impresia ca nu era prea clar sunetul.stie cineva mai multe detalii?ca vreau si eu sa iau cat de repede o decizie si mi-e cam greu ca nu prea gasesc ce vreau:)
multumesc mult:):):)

am auzit de o nunta facuta acolo si stiu ca a fost reusita, nu mirii erau cei mai multumiti ci invitatii. a consultat parerile legate de restaurantul aroma? cunosc personal niste miri care au avut nunta acolo si nu au fost deosebit de incantati dupa ce au auzit parerile invitatilor legate de servire

dnd
27.08.2009, 15:28:56
Buna ziua tuturor,

Am avut nunta la WestCity, a fost extraordinar atat mancare ,servirea cat si voia buna muzica, proiectia pe plasme si pe ecrane. Sunt adevarati profesionistii. Recomand tuturor si doreste o nunta frumoasa.

In plus ai noaptea nuntii inclus in pret.>:D< .

daniela_psy
14.09.2009, 13:01:53
am promis niste poze la acest topic, le-am primit de la miri insa nu sunt prea relevante cele cu sala.poate totusi va puteti face o parere...avantajul mare e ca au scaune f dragute, nu pretind neaparat huse

daniela_psy
14.09.2009, 13:35:55
am intrebat mirii de oferta all inclussive dar au zis ca nici vb de 190 lei/persoana.Initial au vrut si ei all inclussive dar pretul era undeva la 250 lei/pers si au iesit mult mai ok sa ia bautura din alta parte cu retur sticle neconsumate.acuma nu stiu daca preturile astea sunt preferentiale dar ei au platit 180 lei/pers pe meniu fara nici un gram de bautura.meniul a cuprins aperitivul rece,cald(o rulada de somon si pangasius cu un sos exceptional)friptura si sarmalute la final.nu stiu unde e informatia gresita dar asta mi-au spus mirii, sigur, nu e exclus sa se fi schimbat unele lucruri intre timp insa mi-e greu sa cred ca la nivelul la care e cotat hotelul/restaurantul concep meniuri cu bautura all inclussive sub 200 lei/pers.Se poate sa gresesc.Poate mai sunt viitoare mirese care au rezervat sala si pot lamuri problema:-\

diannaa
14.09.2009, 14:57:18
am promis niste poze la acest topic, le-am primit de la miri insa nu sunt prea relevante cele cu sala.poate totusi va puteti face o parere...avantajul mare e ca au scaune f dragute, nu pretind neaparat huse
eram chiar curioasa:-? ....oare a meritat sincer? mi se pare cam....ca la cantina cu mesele asa luuungi si inghesuite....fara suparare, dani>:D<

daniela_psy
14.09.2009, 15:22:25
eram chiar curioasa:-? ....oare a meritat sincer? mi se pare cam....ca la cantina cu mesele asa luuungi si inghesuite....fara suparare, dani>:D<
nici o suparare, pb era ca au avut mai multi invitati decat capacitatea ideala a restaurantului asa ca au facut unele compromisuri,altfel am inteles ca fac mese de 8 persoane.daca a meritat sau nu....nu stiu....ei stiu mai bine...chestia e ca sigur se gaseau sali mai spatioase la un meniu de 180 lei doar mancarea, insa ei s-au decis de pe o luna pe alta sa faca nunta si era greu sa gasesca ceva liber in felul asta.au fost si pretentiosi in ceea ce priveste meniul(in sensul ca au vrut neaparat sa fie eleganta si delicioasa mancarea)si restaurantul asta i-a multumit din pdv-ul asta>:D<

monita76
15.09.2009, 07:58:41
In legatura cu all inclusive, pot sa va spun ca noua ne-a calculat un tarif de 220 ron. Probabil si-au schimbat intre timp politica privind meniurile la nunti.
Cati invitati au avut prietenii tai, deoarece si mie mi se pare cam inghesuit?

daniela_psy
15.09.2009, 14:02:14
In legatura cu all inclusive, pot sa va spun ca noua ne-a calculat un tarif de 220 ron. Probabil si-au schimbat intre timp politica privind meniurile la nunti.
Cati invitati au avut prietenii tai, deoarece si mie mi se pare cam inghesuit?
le-au confirmat 180 de pers si au venit 224 parca, deci 44 in plus, nu stiu care e capacitatea ideala a restaurantului.totusi, in fata prezidiului au avut suficient loc pt dans

se poate ca ei sa fi ales un meniu mai consistent si de aici sa se ajunga la 250 lei all inclussive in cazul lor

Ballet
15.09.2009, 14:13:11
le-au confirmat 180 de pers si au venit 224 parca, deci 44 in plus, nu stiu care e capacitatea ideala a restaurantului.totusi, in fata prezidiului au avut suficient loc pt dans

se poate ca ei sa fi ales un meniu mai consistent si de aici sa se ajunga la 250 lei all inclussive in cazul lor
:O:O:O:O
Doamne Dani, nu ma speria!!!!
Eu ce fac daca imi vin atatia in plus, ca fac mesele la fix....:( Cu marja de eroare destul de mica..
Ramane dilema mea actuala cum poti spune ca nu mergi la o nunta si sa apari acolo. Se gandesc oare sa le faca o surpriza mirilor sau ce naiba?

daniela_psy
15.09.2009, 15:03:53
:O:O:O:O
Doamne Dani, nu ma speria!!!!
Eu ce fac daca imi vin atatia in plus, ca fac mesele la fix....:( Cu marja de eroare destul de mica..
Ramane dilema mea actuala cum poti spune ca nu mergi la o nunta si sa apari acolo. Se gandesc oare sa le faca o surpriza mirilor sau ce naiba?
tu....astea is cazuri extrem de rare, si ca sa vin in extrema cealalta, finutilor lui sor'mea din 300 de invitati le-au confirmat 180...ti-am facut ziua?=)) >:)

Ballet
15.09.2009, 15:45:36
tu....astea is cazuri extrem de rare, si ca sa vin in extrema cealalta, finutilor lui sor'mea din 300 de invitati le-au confirmat 180...ti-am facut ziua?=)) >:)
Daca au confirmat 180 si au venit 180 sunt linsitita...Pe mine partea cu surprizele in cazul celor prezenti in sala ma ingrijoreaza.

daniela_psy
15.09.2009, 17:28:20
Daca au confirmat 180 si au venit 180 sunt linsitita...Pe mine partea cu surprizele in cazul celor prezenti in sala ma ingrijoreaza.
Doamne da asa sa fie:*

Natalia81
24.01.2010, 11:05:34
Buna,

noi vom avea nunta in iulie la West.
Daca mai are cineva feed-back/sfaturi(servire,amenajare sala,muzica etc.) pentru West City please post.

Merci

monita76
25.01.2010, 09:44:06
Noi am avut acolo nunta anul trecut si a iesit extraordinar. Am avut sala amenajata pe alb-visiniu si in jur de 160 de invitati. Eu cred ca asta ar fi optim pentru a avea si spatiu de dans. DJ (Zoli) a fost super, a tinut cont de dorintele invitatiilor si ale noastre asa ca lumea s-a distrat. Mancarea a fost foarte buna si bautura din belsug (am optat pentru all inclusive).
Insa pentru ca totul sa iasa cum va doriti, verificati si iar verificati pe toata lumea (serviciile in Romania lasa de dorit chiar si la 4 stele).
Ati facut o alegere buna. Nunta reusita va doresc!

Natalia81
26.01.2010, 09:07:37
Noi am avut acolo nunta anul trecut si a iesit extraordinar. Am avut sala amenajata pe alb-visiniu si in jur de 160 de invitati. Eu cred ca asta ar fi optim pentru a avea si spatiu de dans. DJ (Zoli) a fost super, a tinut cont de dorintele invitatiilor si ale noastre asa ca lumea s-a distrat. Mancarea a fost foarte buna si bautura din belsug (am optat pentru all inclusive).
Insa pentru ca totul sa iasa cum va doriti, verificati si iar verificati pe toata lumea (serviciile in Romania lasa de dorit chiar si la 4 stele).
Ati facut o alegere buna. Nunta reusita va doresc!

Merci mult...chiar simteam nevoia de o incurajare:)
Mergem azi sa vb si noi cu DJ Zoli.parea ok la telefon.
Cat despre meniul all inclusiv din cate am inteles va fi undeva la 250-260 RON asa ca nu cred sa il mai luam...
Pupici

dianadidi
26.01.2010, 09:38:20
Merci mult...chiar simteam nevoia de o incurajare:)
Mergem azi sa vb si noi cu DJ Zoli.parea ok la telefon.
Cat despre meniul all inclusiv din cate am inteles va fi undeva la 250-260 RON asa ca nu cred sa il mai luam...
Pupici

Intr-adevar e mult 250-260 ron,avand in vedere ca numai bautura este all inclusive,meniul este normal de 4 feluri.
Sa aveti grija sa specificati inainte ,in cazul in care nu stau invitatii pana la ultimul fel,sa-l puna la pachet sau sa faca din start mai putine meniuri.
Eu am fost acolo la o nunta anul trecut,f frumos,dar ultimul fel nici macar nu l-au mai pus pe masa si nici n-au zis nimic de el:| desi mai erau invitati(e adevarat ca mai putini de jumate,dar...poate unii ar fi mancat niste carnaciori;)) )
In rest,frumos restaurantul si hotelul,mancarea buna,deci ai facut o alegere buna=D>

Natalia81
26.01.2010, 18:01:58
Intr-adevar e mult 250-260 ron,avand in vedere ca numai bautura este all inclusive,meniul este normal de 4 feluri.
Sa aveti grija sa specificati inainte ,in cazul in care nu stau invitatii pana la ultimul fel,sa-l puna la pachet sau sa faca din start mai putine meniuri.
Eu am fost acolo la o nunta anul trecut,f frumos,dar ultimul fel nici macar nu l-au mai pus pe masa si nici n-au zis nimic de el:| desi mai erau invitati(e adevarat ca mai putini de jumate,dar...poate unii ar fi mancat niste carnaciori;)) )
In rest,frumos restaurantul si hotelul,mancarea buna,deci ai facut o alegere buna=D>

Merci de sfaturi :)

Astazi am aflat ca meniul all inclusive e ''doar 240 RON''...nu stiu daca vom merge pe varianta asta.Au inclus si tortul in pretul asta insa noi tortul il vom comanda de la Friandise.
Pupici

oanacj
10.08.2010, 22:40:38
Buna,
am si eu o frumoasa nunta la acest Hotel in 11.09.2010. A mai facut cineva nunta in ultima perioada aici, mai ales dupa ce s-a schimbat din nou personalul de la restaurant? Astept pareri..

AndreeaCo
11.08.2010, 10:47:07
Buna,
am si eu o frumoasa nunta la acest Hotel in 11.09.2010. A mai facut cineva nunta in ultima perioada aici, mai ales dupa ce s-a schimbat din nou personalul de la restaurant? Astept pareri..

Salut,
A fost o prietena de a mea acum 3 saptamani la o nunta aciic si a zis ca a fost minunat..si servirea ,si sala...tot,tot...nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji..n-am auzit chestii negative la adresa acestui restaurant.Casa de piatra! si distractie maxima!

happyface
17.08.2010, 13:09:48
Eu am avut nunta la West City in 3 iulie si nu cred ca pot sa descriu aici cat de multumita am fost.
Parerea mea e ca schimbarea personalului si a conducerii a adus numai lucruri bune, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji in aceasta privinta.
Am avut meniul all inclusiv, pentru ca nu vroiam sa am batai de cap cu adusul bauturii si facand un calcul al costurilor, am considerat ca nu merita o eventuala diferenta la pret tot efortul suplimentar.
Mancarea a fost extraordinara, gatita si servita bine, portii mari. Ultimul fel a fost servit pe platouri si oricum nu s-a mancat decat in mica masura, oamenii fiind prea satui deja si prea ocupati cu dansul, care a durat pana la 1 noaptea :)
Chelnerii super ok, nu a avut nimeni ce sa le reproseze.
Au fost 180 de invitati, sala a fost incapatoare si arhitectura ei iti permite sa o decorezi oricum vrei.
Toala lumea a laudat hotelul, chelnerii, organizarea si desi, sunt foarte pretentioasa si perfectionista de felul meu :), am fost incantata de tot si de modul in care am colaborat cu noua conducere.
In concluzie, cred ca ai facut o alegere foarte buna si iti doresc sa ai o nunta frumoasa.

oanacj
05.10.2010, 20:47:22
Pentru cei interesati sa faca pe viitor nunta la West City, sau care isi cauta restaurant....
Am avut nunta acolo in 11 sept 2010, in sala mare, si fetele au avut dreptate TOTUL a iesit perfect. Restaurantul s-a dovedit o alegere f inspirata.
Noi am mers pe meniul all inclusive - asa ca s-au ocupat ei de tot. Levi , seful de restaurant, este un baiat extraordinar si foarte tipicar si atent la detalii. Am cerut pareri si de servire de la nuntasi de la diferite mese si erau toti impresionati de servire, nici nu isi dadeau seama cand se umpleau pahare ... numai cand o fost nevoie sa se ridice de pe scaune la dans :))):-p.
Am avut din partea hotelului pt miri o camera gratis pt noaptea nuntii - era de fapt un apartament imens la ultimul etaj SUPERRRR...
Am mers tot pe mana lor si la muzica - DJ Zoli...ce pot spune e ca eu m-am distrat grozav, lumea a dansat mai tot timpul, a tinut cont si de parerea noastra, simte f bine nuntasii si se adapteaza rapid - mi-a placut.
Parerea mea e ca restaurantul e destul de nou, acum intra pe piata si au nevoie de recomandari asa ca incearca sa impresioneze ..... eu una ma profitat, asa ca il recomand cu caldura mai departe. Sper sa continue tot asa, eu le urez succes si le multumesc pt o nunta de vis.
Luna de miere am mers in Thailanda, daca vrea cineva pareri sau recomadare de hotel ... sunt pe aici:)>-

ATH
10.11.2010, 19:44:26
Cat costa meniul all inclusive, pentru 150 de persoane?
Cu ce meniu ati impresionat?