PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Buzau

Pagini : 1 [2]

LAURA03
02.03.2010, 10:57:57
dak e vb de cei din candesti mie nu imi pl,
am fost la un botez si au cantat numai manele...chiar nu mi a pl

Buna. Mersi mult pentru raspuns dar din pacate eu nu pot trimite inca mesaje private. As vrea sa mai stiu daca este atat de bun pe cat se spune adica dc se simte lipsa unei formatii cu el ca dj. Intreb pentru ca nu il stiu pe domnul Artene si nici n am gasit nici un video pe net sa imi dau seama. Noi facem nunta la Casa Radulescu si nu cred ca e un "rest" cum ai zis u e chiar ok localul si in legatura cu manelele oricum nu le suport. :) Te pup

monicaalina
02.03.2010, 13:43:41
Buna. Mersi mult pentru raspuns dar din pacate eu nu pot trimite inca mesaje private. As vrea sa mai stiu daca este atat de bun pe cat se spune adica dc se simte lipsa unei formatii cu el ca dj. Intreb pentru ca nu il stiu pe domnul Artene si nici n am gasit nici un video pe net sa imi dau seama. Noi facem nunta la Casa Radulescu si nu cred ca e un "rest" cum ai zis u e chiar ok localul si in legatura cu manelele oricum nu le suport. :) Te pup
nu am zis ca este un rest chiar nu stiu ce vrei sa spui,eu doar ti am zis ce mi a zis el ca se duce la nunti la athena,grand si picnic.eu l am vazut la picnic de 8 martie acum vreo 2 ani si la o nunta la prietena mea la athena.ce i drept ea a avut si o formatie din buc dar ei au stat doar 2 ore si restul a fost numai dj ul.eu zic ca e bun iti dai seama,stiu ca face atmosfera nu numai pune muzica si sta acolo.acum ce sa iti zic suna l vezi dak e liber si te duci un pic odata la o nunta si il vezi...oricum pe langa el poti sa iti iei si o solista de muzica populara de ex.am o fosta colega care face tot la radulescu pe 28 aug si are tot dj altul dar a zis ca o sa aiba si o solista de muzica populara

coria_corina
16.03.2010, 08:39:16
As vrea si eu daca se poate datele lor de contact te rog. Mersi. PupCe ai facut?Ti-ai rezolvat problema cu muzica?

GABRII
02.04.2010, 01:54:08
Buna miresicilor eu fac nunta pe 21 august la aqua buzau in bulevardul nicolae balcescu daca stie cineva cum este acolo si daca sunt seriosi?mai am o problema muzica:-\stie cineva o formatie sa ma coste maxim 20 de mil de lei vezhi sau 500 600 de euro maxim si daca da va rog sa-mi lasati mesaj la:[email protected] ps va rog datimi un sfat ca nustiu ce sa fac mersi tuturor#:-s

andreea_dt
02.04.2010, 13:02:12
Buna miresicilor eu fac nunta pe 21 august la aqua buzau in bulevardul nicolae balcescu daca stie cineva cum este acolo si daca sunt seriosi?mai am o problema muzica:-\stie cineva o formatie sa ma coste maxim 20 de mil de lei vezhi sau 500 600 de euro maxim si daca da va rog sa-mi lasati mesaj la:[email protected] ps va rog datimi un sfat ca nustiu ce sa fac mersi tuturor#:-s
am impresia ca localul nu este foarte mare, mai bine te orientezi catre un dj...

quickly
02.04.2010, 22:24:44
E vorba de Aqua Max ?
Daca da, localul e foarte mare, incap cam 150-200 persoane.

santermanul
15.04.2010, 12:41:06
suna la nr.0767145498 pt muzica,s-ar putea sa te intelegi la pret,dar sa stii ca muzicantii sunt foarte de calitate si profesionisti,cred ca mai trebuie sa pui niste bani pt muzica sau poate vrei calculator...
bafta...

alynna89
29.04.2010, 21:18:34

buna,
pe la 20 mil nu stiu daca vei gasi o formatie, un dj poate. daca te intereseaza un lautar mergi la crama daci vis-a-vis de stadion la etaj canta un tip Ciprian care va veni si la nunta mea! mie imi palce cum canta si s-ar putea sa rezolvi si cu mai putini banuti, mie imi cere 30 mil in contextul in care ne cunoastem si este prieten cu sotul.:)

larryssa83
18.05.2010, 21:32:59
Noi am avut la nunta Dj si a fost frumos. I-am dat anumite indicatii inainte de nunta pe care le-a respectat intocmai.
Finii au avut o formatie care a facut o atmosfera de nota 10. Mi-a placut la nebunie ca au simtit ce muzica prinde la invitati si au ridicat toata noaptea lumea la dans. Eu si sotul nu suntem mari dansatori dar la nunta aceasta am dansat pe rupte.
In plus ceea ce mi-a placut pt ca tomai din cauza asta nu am vrut formatie la nunta, nu au inceput cu acele cereri de bani de genul: " baga mana in buzunar da bacsis la lautar". Nimic de genul acesta, totul cu gust si o atmosfera superba :)

dragoslari
19.05.2010, 15:20:10
hello,

as dori si eu un nr de contact al formatiei ANOTIMP.

ms aniticipat

dragoslari
25.05.2010, 16:02:30
hello,

unde as putea sa ascult/vad cateva clipuri cu cei de la nemuritorii cantand la nunta.
as vrea sa vad atmosera creata.
ce muzica usoara romaneasca/straina abordeaza ?

ms mult

coria_corina
24.06.2010, 22:47:40
Fetelor, a auzit cineva de formatia Demmos, din Bz? Stiti ceva despre ei, cum canta, ce fel de muzica? Voi pe cine aveti la nunta? Eu sunt in mare impas vis-a-vis de muzica.
Am auzit ca formatia demos s-a destramat...nu stiu sigur.

roxanaandreea
26.06.2010, 16:46:09
Buna,
Eu o sa am nunta la anul in 2010 si o sa cante Nemuritorii. Stie cineva daca ei accepta sa iti alegi melodia de deschidere a serii pentru ca stiu ca ei au programul lor si nu prea sunt deschisi la altceva. Multumesc.

Buna,vad k ai la nunta formatia Nemuritorii.imi poti spune si mie cat ia pt 2010?multumesc

roxanaandreea
26.06.2010, 16:54:24
iti pot da eu datele lor dar vad ca ai nunta in aceeasi zi cu mine, iar eu ii am la nunta....

Buna imi poti trimite si mie nr de telefon al celor de la Nemuritorii si cat ia anul asta?eu am nunta in 2011 dar as vrea sa ii contactez de pe acum k am auzit k sunt foarte ocupati.multumesc

roxanaandreea
26.06.2010, 16:59:22
La noi la nunta vor canta Univers din Mizil.
Stiti cum canta ? I-ati auzit pe la vreo nunta?

Buna,imi poti trim si mie un pm cu nr de telf al formatiei Univers din Mizil deoarece eu nu am inca 10 msg scrise si cat te-au costat pentru anul acesta.multumesc

n06d
05.07.2010, 01:18:29
Buna miresici,
Eu am nunta pe 4 sept si nu mi-am gasit inca formatie. Daca aveti ceva recomandari si preturi v-as fi imens recunoscatoare pentru ca nu stiu daca mai gasesc ceva disponibil.
Mersi din suflet si casa de piatra la toate

Inna_
05.07.2010, 10:47:10
Buna miresici,
Eu am nunta pe 4 sept si nu mi-am gasit inca formatie. Daca aveti ceva recomandari si preturi v-as fi imens recunoscatoare pentru ca nu stiu daca mai gasesc ceva disponibil.
Mersi din suflet si casa de piatra la toate

Buna! Daca doresti formatie , iti pot recomanda formatia Anotimp. I-am auzit la o nunta si mi-au placut f f mult. I-am auzit si pe cei de la Nemuritorii si de asemenea mi-au placut. Daca vrei DJ iti pot recomanda dj-ul pe care l-am avut si noi la nunta si de care am fost extrem de multumiti.

anelle_512
05.07.2010, 21:27:03
Buna! Daca doresti formatie , iti pot recomanda formatia Anotimp. I-am auzit la o nunta si mi-au placut f f mult. I-am auzit si pe cei de la Nemuritorii si de asemenea mi-au placut. Daca vrei DJ iti pot recomanda dj-ul pe care l-am avut si noi la nunta si de care am fost extrem de multumiti.

de acord cu tine!:)>-

Serinela
12.07.2010, 10:49:30
Hello,
cred ca am vazut prin postarile voastre chestii legate de muzica, daca mai este cineva dispusa sa dea o informatie aici m-as bucura!:)
Am auzit ca la muzica - fomatii ma refer, Buzau nu primeaza, totusi: UNDERCOVER va suna cunoscut?
A canta la cineva, urmeaza la cineva? ? Pret , conditii stiti ceva ?

eu as vrea si dj si formatie ...

Daca aveti vreo informatie, va astept!

Inna_
15.07.2010, 17:05:37
Hello,
cred ca am vazut prin postarile voastre chestii legate de muzica, daca mai este cineva dispusa sa dea o informatie aici m-as bucura!:)
Am auzit ca la muzica - fomatii ma refer, Buzau nu primeaza, totusi: UNDERCOVER va suna cunoscut?

Daca aveti vreo informatie, va astept!

Buna!
Eu nu am auzit de aceasta formatie, dar mai multe informatii si impresii despre formatii din Buzau cred ca gasesti aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2268. Noi am avut Dj la nunta, si am fost f f multumiti. Daca vrei iti pot da nr de tel.

adynamaria
17.07.2010, 12:46:36
Miresici,

care aveti numarul celor de la Nemuritorii, va rog sa mi-l dati si mie, ca au o voce nemaipomenita.
As vrea sa-i am la nunta mea.

adriana23
19.07.2010, 13:53:50
Miresici,

care aveti numarul celor de la Nemuritorii, va rog sa mi-l dati si mie, ca au o voce nemaipomenita.
As vrea sa-i am la nunta mea.

gasesti numere de telefon pe site ul lor :)>-

choko
06.08.2010, 12:32:18
Am auzit de formatia blitz band din bucuresti, din ce am vazut ei canta SUPERB! are cineva un contact al lor?
As vrea sa stiu dc ai incheiat contract cu ei si cum ti s-au parut. Si eu as vrea sa ii iau la nunta.
Astept raspuns.

ramona_talpos
07.09.2010, 21:16:05
Salut! Ma puteti ajuta cu cateva informatii despre formatia Protocol pentru o nunta in Buzau pe 10 sept, 2011? Multumesc frumos!

adriana23
08.09.2010, 14:15:54
Salut! Ma puteti ajuta cu cateva informatii despre formatia Protocol pentru o nunta in Buzau pe 10 sept, 2011? Multumesc frumos!

De ce nu suni sa vezi daca sunt liberi ? :)

alina_010710
20.09.2010, 08:21:05
Hello miresici,

Eu sunt o viitoare miresica din Bucuresti care si-a gasit jumatatea la Buzau :">... Am si eu o rugaminte la voi... ma puteti ajuta cu nr. de telefon al celor de la Orient din Berca si de la Protocol (sincer am aflat de existenta lor, citind pe site). Imi puteti spune mai multe despre ei?
De formatia TOMEL a auzit cineva? Imi puteti recomanda alta formatie...^:)^ Sunt deschisa la sugestii!!

Va pup pe toate si astept un raspuns de la voi.:*

intern
20.09.2010, 19:58:32
yupiii! ce bine ca citesc numai lucruri bune despre florin artene! noi pe el o sa-l avem la nunta... sper sa fie pe placul celor 3 generatii de oameni pe care o sa-i am, de la foarte tineri la foarte batrani :)

Buna, Am vazut post-ul tau si faptul ca ai avut de curand nunta. SI eu tot pe Florin Artene il am la nunta anul viitor. Imi poti spune cum v-a placut? Multumesc!

Daniela_32
21.09.2010, 13:07:41
Hello miresici,

Eu sunt o viitoare miresica din Bucuresti care si-a gasit jumatatea la Buzau :">... Am si eu o rugaminte la voi... ma puteti ajuta cu nr. de telefon al celor de la Orient din Berca si de la Protocol (sincer am aflat de existenta lor, citind pe site). Imi puteti spune mai multe despre ei?
De formatia TOMEL a auzit cineva? Imi puteti recomanda alta formatie...^:)^ Sunt deschisa la sugestii!!

Va pup pe toate si astept un raspuns de la voi.:*

Buna Alina! Eu sunt miresica in octombrie si iti recomand Sun music band din braila pe care am ales-o sa-mi cante la nunta . Ii poti gasi pe youtobe .

alina_010710
22.09.2010, 09:38:21
Pentru ramona_talpos

Te rog din suflet, dc afli numarul de tel al celor de la Protocol sa mi-l dai si mie,,, eu am nunta programata pe 9 iulie 2011.

adriana23
22.09.2010, 10:26:24
Pentru ramona_talpos

Te rog din suflet, dc afli numarul de tel al celor de la Protocol sa mi-l dai si mie,,, eu am nunta programata pe 9 iulie 2011.

Intra pe site ul formatiei Nemuritorii si ai acolo numarul de telefon al lui Cornel Banica de la Protocol. :)

diana_2011
01.10.2010, 22:52:37
Buna fetele, tocmai am rezervat si eu restaurantul pentru 9 iulie 2011 la Turabo sala Opal, sunt in cautari pentru o formatie, va rog recomandati-mi si mie ceva bun.

Multumesc

otilia07
13.10.2010, 13:49:37
a auzit cineva de formatia Armonia (Androne Constantin). cam ce tarif practica? si cum canta la o nunta?

andruskya
13.10.2010, 14:46:25
pentru adriana23

Iti multumesc mult de tot!! Am mai intrat pe site-ul celor de la Nemuritorii, dar pana acum nu am facut legatura de nume...Pupik.

buna fetelor...eu am fost la o nunta unde au cantat Nemuritorii de care auzisem numai vorbe bune si sincer au cam facut-o praf....noua ne plac cei de la Crystal band...voi ce parerea aveti de ei..ii puteti gasi pe youtube si pe site-ul lor

ratuscavio
15.10.2010, 11:57:00
Buna fetelor,
Sunt in cautarea unui dj. care sunt tarifele practicate ? noua ne-a fost recomandat de la restaurant un anume Oancea Florin. ce stiti despre el? astept raspunsurile voastre.

monicaalina
16.10.2010, 13:21:28
Buna fetelor,
Sunt in cautarea unui dj. care sunt tarifele practicate ? noua ne-a fost recomandat de la restaurant un anume Oancea Florin. ce stiti despre el? astept raspunsurile voastre.
buna.noi tocmai am avut nunta si l am avut pe florin artene de la radio campus.ni l a recom si rest si il mai vazusem la o nunta si la alt rest de 8 martie.e super a facut o atmosfera de milioane.noua ne a luat 300 de euro la sf si nu vrea avans,dar am vb cu el de prin iunie 2009 pt sept 2010

ratuscavio
19.10.2010, 21:40:10
buna.noi tocmai am avut nunta si l am avut pe florin artene de la radio campus.ni l a recom si rest si il mai vazusem la o nunta si la alt rest de 8 martie.e super a facut o atmosfera de milioane.noua ne a luat 300 de euro la sf si nu vrea avans,dar am vb cu el de prin iunie 2009 pt sept 2010
Buna,
am auzit si eu de florin artene ca este fff bun si ca face atmosfera frumoasa, dar nu am facut rost de numarul lui de tel. poti sa mi-l dai si mie pe PM sau pe adresa de mess [email protected], te rog fffff frumos. multumesc anticipat

r_1212
20.10.2010, 21:59:37
Buna,imi poti trim si mie un pm cu nr de telf al formatiei Univers din Mizil deoarece eu nu am inca 10 msg scrise si cat te-au costat pentru anul acesta.multumesc

Ai grija pe cine vrei, exista doua formatii in Mizil: UNIVERS si UNIVERS 2000, a doua formandu-se in `98 si fiind compusa din membri, rude ai celor de la Univers. Acum, in voga, sunt acestia din urma, UNIVERS 2000, poti cauta cantece pe youtube, trilulilu, sau pe site-ul lor univers2000.ro . Eu o sa ii am la nunta pe 2 iulie 2011, in Ploiesti si am dat avans 500 de euro din martie. Pretul final este de 2500 euro pentru intreaga formatie de 7 membri. Pot sa iti mai spun ca eu i-am ascultat la mai multe nunti si fac super spectacol, canta si manele, daca esti interesata si stiu sa faca atmosfera.

Sper sa nu fie considerat reclama mascata mesajul meu, dar SINCER mie imi plac foarte mult, iar sotul meu e mort dupa felul in care canta Sorin Stan (Prahoveanu)!!!

NIKO82
25.10.2010, 13:24:28
Incercati Formatia Paradox- sunt super ok,cautati pe net demo

Buna Daniela
Suntem in cautare de formatii. Ce imi poti zice de cea pe care ai recomandat-o-Formatia Paradox din Braila?
Am vazut ca sunt 4 in formatie - 2 soliste( populara si usoara/etno) si 2 la clape/acordeon. Tu pe ei i-ai arvunit? I-ai vazut live la nunta sau doar ai ascultat acele demo de pe net?
Astept cu interes comentariul tau - sau de la oricine altcineva care i-a vazut-ptr ca suntem in criza de timp.
Mersic

ralucut
28.10.2010, 19:11:59
Noi o vom avea pe Mihaela Barbu , solista de muzica usoara !Pentru populara are un taraf si o solista de muzica populara foarte draguta ! Mihaela are o voce superr, abia asteptam sa ne cante si incante la nunta !:)>-

hana
28.10.2010, 20:40:00
Sunt noua pe acest site si am si eu o rugaminte cine poate sa-mi recomande un dj bun,eventual si un nr de tel. o sa fiu tare recunoscatoare.fac nunta pe 01.10.2011 si momentan nu am gasit niciunul:-SS

hana
28.10.2010, 20:49:04
Am si eu o rugaminte,daca mai ai cumva nr lui florin artene si daca esti draguta sa mi-l dai si mie pe adresa de mail,am auzit numai de bine de el:*:*

monicaalina
28.10.2010, 22:05:03
Am si eu o rugaminte,daca mai ai cumva nr lui florin artene si daca esti draguta sa mi-l dai si mie pe adresa de mail,am auzit numai de bine de el:*:*
sigur ca ,ti l dau prin pm.inainte stai sa il laud ca merita.noi am fost super multumiti!!!deci l am vazyut la o nunta ,apoi de 8 martie la rest picnic si cei de la rest grand ne au zis de el ca nuntile cu artene ies belea.avans nu vrea,noua ne a luat 300 de euro la sf dimineata in lei.tb sa vb cat mai din timp cu el sa fii sigura.la rest seara a fost super tare a facut o atmosfera nemaipomenita.ai sa il vezi si in poze dak vrei in semnatura la picassa a avut niste instrumente le a dat invitatiilor ce mai am fost ffff multumiti.il recomand din toata inima

coria_corina
28.10.2010, 23:49:00
[QUOTE=Serinela;3437977]Hello,

Daca aveti vreo informatie, va astept![/QUOTE din cate stiu formatia "UNDERCOVER " este fost formatie "DEMOS" daca va spune ceva...

Danet
29.10.2010, 10:49:11
Sunt noua pe acest site si am si eu o rugaminte cine poate sa-mi recomande un dj bun,eventual si un nr de tel. o sa fiu tare recunoscatoare.fac nunta pe 01.10.2011 si momentan nu am gasit niciunul:-SS

da e un baiat care l-am auzit la mai multe nunti si ti-l recomandat cu caldura face atmosfera si e super. Eu am vb cu el dar inca nu l-am arvunit ca totusi nu suntem hotarati la dj sau formatie :-?cauta pe google Dj Crazy V. Lucreaza la radio si se ocupa de nunti de multi ani are ceva experienta. Mie mi-a cerut 350 euro dar sar putea sa poti negocia. Pupici !

Gianinaid
29.10.2010, 22:42:59
Monicalina ce-ar fi sa ne spui si niste preturi practicate .....Eu sunt interesata si de acest aspect ....Eventual pm daca stii sumele ....Ms

Danet
01.11.2010, 19:19:55
Monicalina ce-ar fi sa ne spui si niste preturi practicate .....Eu sunt interesata si de acest aspect ....Eventual pm daca stii sumele ....Ms

un dj bun ia cam 300-350 E

sassha
01.11.2010, 23:51:40
Protocol nu au nicio sambata libera in septembrie 2011. singura data pe care o mai au libera e 8 octombrie. i-am vazut la nunta la niste prieteni, au luat 55 mil dar au meritat toti banii.

monicaalina
02.11.2010, 19:58:14
mai sus in postul meu am scris ca mie mi a luat 300 euro;-)

anna27031985
03.11.2010, 13:24:57
buna

eu l-am avut la nunta pe oancea florin...partenerul lui vali petcu...si nu ca am fost multumita ci extrem de multumita....daca te uiti la pozele de la rest o sa vezi ca lumea s-a simtit super bine....daca vrei iti trimit P.M cu datele de contact

pup

buna raluca,
as avea si eu nevoie de numarul de telefon al dj oancea florin din buzau .
va multumesc

coria_corina
08.11.2010, 14:17:23
Eu l-am avut la nunta pe florin manea si am fost nu incantata ci foarte incantata...nu ma asteptam sa iasa atat de perfect sincera sa fiu cu dj.dar nu am cuvinte de ce programe a avut.super...super tare baiatul

fabiola
08.11.2010, 14:44:13
Eu l-am avut la nunta pe florin manea si am fost nu incantata ci foarte incantata...nu ma asteptam sa iasa atat de perfect sincera sa fiu cu dj.dar nu am cuvinte de ce programe a avut.super...super tare baiatul
Si eu tot pe el o sa-l am.am auzit ca e super tipul ca a c-am luat mult inainte la toti...si bine si la pret.

andruskya
11.11.2010, 18:22:53
buna...am auzit si eu de ei..sunt buni si noi i-am sunat si la fel sunt ocupati...dar sunt si km piperati..peste 2000 cred...
buna fetele noi vroiam sa luam un dj dar ne-am gandit ca sala e destul de mare(aqua max jos) si e posibil sa avem si lume multa si ar merge mai degraba o formatie...am cautat ceva timp am intrat pe toate site-urile posibile...si ne-am hotarat si ii vom avea pe cei de la crystal band..pana acum sunt ce-a mai buna optiune tinand cont de raportul calitate-pret..sper sa iasa totul ok...va pup..spor la cautari

andutza80
21.11.2010, 00:52:09
Si eu tot pe el o sa-l am.am auzit ca e super tipul ca a c-am luat mult inainte la toti...si bine si la pret.
Buna fetelor!
Si eu am fost in luna oct. 2010 la o nunta la Grand in Buzau la care DJ a fost tot Florin Manea. Mi-a placut f tare, am mai fost la nunti cu DJ , dar nu au fost ca acestea Si mirii au avut si o surpriza din partea lui Florin, care a adus un cantaret de muzica populara de la noi din Buzau, pentru un program de o ora. Asa ca nunta a avut si muzica live si totul a iasit OK.

adymar
21.11.2010, 16:51:27
buna, miresicilor!
eu sunt noua pe forum si vroiam sa va intreb daca l-a avut cineva la nunta ca dj pe florin oancea ca amauzit ca face nunti frumoase, dar vreau o confirmare si de la voi! si inca cv, ce este mai bun formatie sau dj? eu vroiam formatie dar prietenul meu vrea dj...

Danet
07.01.2011, 15:15:34
buna fetele noi vroiam sa luam un dj dar ne-am gandit ca sala e destul de mare(aqua max jos) si e posibil sa avem si lume multa si ar merge mai degraba o formatie...am cautat ceva timp am intrat pe toate site-urile posibile...si ne-am hotarat si ii vom avea pe cei de la crystal band..pana acum sunt ce-a mai buna optiune tinand cont de raportul calitate-pret..sper sa iasa totul ok...va pup..spor la cautari

Da i-am auzit si eu la nunta la Ploiesti . Sunt tari numai ca i-am sunat si eu dar sunt ocupatI IN ZIUA NUNTI MELE!:((

Danet
07.01.2011, 15:20:36
Noi ne-am decis la formatie si am luat un mic taraf, nimic elerctronic totul live, viori , tambal, contrabas.... super, formatia canta la Boema in fiecare seara, o parte din ea... pretul ok cam scumpi fata de ce avem prin oras dar... merita 65 mil, ca voce o au pe Madalina Manolache plus ca ne incanta ca nu vor meniu fiecare ci un aperitiv si o friptura cee ce ne scuteste de niste milioane plus....[-o<

andruskya
08.01.2011, 20:11:30
Noi ne-am decis la formatie si am luat un mic taraf, nimic elerctronic totul live, viori , tambal, contrabas.... super, formatia canta la Boema in fiecare seara, o parte din ea... pretul ok cam scumpi fata de ce avem prin oras dar... merita 65 mil, ca voce o au pe Madalina Manolache plus ca ne incanta ca nu vor meniu fiecare ci un aperitiv si o friptura cee ce ne scuteste de niste milioane plus....[-o<
Madalina Manolache e tipa care o auzim pe la concerte in deschidere...e f buna..si taraful se cam porta la nunti..am auzit multa lume care apeleaza la taraf..spor la pregatiri

marinkog
17.01.2011, 20:43:19
ma poate ajuta cineva cu ceva dj in buzau si nr de tel. va rog mult

marinkog
18.01.2011, 14:17:39
multumesc mult de tot alinutza_sadicutza. sunt in pana de dj si mi-e teama ca nu voi gasi pe cineva liber in ziua nuntii mele. totusi sper sa fie ok.
gabipopa ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai da si tu un nr de tel de le dj-ul pe care il stii tu.cu cat am mai multe variante cu atat mai multe
va multumesc pentru ajutor fetelor

Inna_
18.01.2011, 16:29:19
multumesc mult de tot alinutza_sadicutza. sunt in pana de dj si mi-e teama ca nu voi gasi pe cineva liber in ziua nuntii mele. totusi sper sa fie ok.
gabipopa ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai da si tu un nr de tel de le dj-ul pe care il stii tu.cu cat am mai multe variante cu atat mai multe
va multumesc pentru ajutor fetelor

Nu ai pt ce! :* Noi am fost extraordinar de multumiti de acest DJ. Nu avem nimic sa-i reprosam. A tinut invitatii pe ringul de dans toata seara, chiar pana dimineata la 5, cand au inceput sa plece. Tot el a adus si lasere, masina de fum, masina de baloane, tunuri de confetti. Daca te uiti in pozele mele poti vedea cate ceva. :*

albertina23
21.01.2011, 10:15:18
Buna!

As dori si eu cine ma poate ajuta cu nr de telefon al lui dj Florin Manea si Artene! Id meu este zipit_keke
Si inca ceva am o intrebare daca cineva a arvunit un pachet intreg, adica muzica, pozal, video. stiti pe cineva care se icupa de toate?
Multumesc.

Danet
21.01.2011, 12:48:40
Buna!

As dori si eu cine ma poate ajuta cu nr de telefon al lui dj Florin Manea si Artene! Id meu este zipit_keke
Si inca ceva am o intrebare daca cineva a arvunit un pachet intreg, adica muzica, pozal, video. stiti pe cineva care se icupa de toate?
Multumesc.

Da eu stiu . Fratele meu cununa de curand si a vb pt viitorii finuti cu un fost coleg de la radio care se ocupa cu asa ceva . Le- a cerut pe tot pachetul foto-vide, muzica, lumini si bonus porumbei: 5000. Eu vreau sa vb cu el pt poze si video. Pe tip il chema Jalba si e din Ramnic.

NIKO82
22.01.2011, 09:12:50
Da eu stiu . Fratele meu cununa de curand si a vb pt viitorii finuti cu un fost coleg de la radio care se ocupa cu asa ceva . Le- a cerut pe tot pachetul foto-vide, muzica, lumini si bonus porumbei: 5000. Eu vreau sa vb cu el pt poze si video. Pe tip il chema Jalba si e din Ramnic.

Buna
Sa inteleg ca nu te-ai inteles cu cel al carui nr de tel ti l-am dat pe privat?

bubulinutza20
25.01.2011, 22:38:17
Buna!
A colaborat cineva cu dj Cristian Gheorghiu din Ramnicu Sarat?

gabivernica
02.02.2011, 12:21:19
Florin Artene nu mai are decat o singura data prin noiembrie disponibila, pentru anul 2011... abia ce am vorbit cu el.
dar stie cineva ceva de Maihai Voicu?...sau Vali Nicola?

florence
04.02.2011, 17:09:13
Stie cineva sa-mi spuna cat ia la momentul asta ,la o nunta, formatia paradis 2000?

intern
10.02.2011, 09:42:29
Buna,

imi poate da cineva sugestii pt o formatie sau un cantaret (eventual dansatori) ? Vreau ceva pt o ora, nu mai mult.

rita_rita
20.02.2011, 22:03:57

imi poti spune ce tarif au si daca i-ai auzit cantand live?

Danet
23.02.2011, 20:26:18
imi poti spune ce tarif au si daca i-ai auzit cantand live?

Da eu i-am auzit si intr-adevar sunt super si i-am sunat si eu pt nunta mea dar erau luati, apropo numai au locuri decat in noiembrie 2011...si eu am vb in sept. 2010 .... si pretul 1600 E cu Dj-ul lor

andruskya
25.02.2011, 19:06:23
o sa ziceti ca sunt nebuna dar nu i-am auzit live..mergem pe supozitii..am mai auzit si noi de la cunstinte ca sunt super..si noua ne-au luat 1450 e fara dj

rita_rita
26.02.2011, 22:53:35
o sa ziceti ca sunt nebuna dar nu i-am auzit live..mergem pe supozitii..am mai auzit si noi de la cunstinte ca sunt super..si noua ne-au luat 1450 e fara dj

am inteles ca doamna din formatie e insarcinata si ca nu poate participa la nunti anul acesta . Voi aveti mai multe informatii legat de aceasta ?

rita_rita
26.02.2011, 22:55:55

fara dj vati membrii sunt?

andruskya
27.02.2011, 19:02:02
la noi apare in contract doar numarul de persoane..si anume 4...e posibil sa o inlocuiasca..nu stiu sigur

Danet
27.02.2011, 21:13:03

Dar v-ati intereasat, cine va acopera pauzele daca nu au dj? E naspa eu am fost la o nunta unde a cantat Tomis Junior dar in pauze era oribil o liniste ca la pomana...

andruskya
27.02.2011, 21:59:16
pai o sa venim noi cu niste melodii si ne vor ajuta cu sonorizarea cei din formatie...pt una doua sau 3 mici pauze nu cred ca trebuie neaparat dj..se pot acoperi cu cateva melodii pe un laptop sau depinde ce aduc ei...

andruskya
27.02.2011, 22:00:14
ne-au cerut sa avem melodiile pe un stick...

rita_rita
27.02.2011, 22:41:12
la noi apare in contract doar numarul de persoane..si anume 4...e posibil sa o inlocuiasca..nu stiu sigur

aveti contract cu ei? e inregistrat undeva sau doar o hartie in care ati semnat voi si ei ?si scrie si pana la ce ora stau ? daca stau mai mult de 5 dimineata trebuie sa platiti in plus?
avansul de cat a fost ??

andruskya
28.02.2011, 17:38:16
da scrie tot...iubi meu e jurist si a scris el tot langa ce era imprimat pe contract...avansul a fo 200e

oana_1988
16.03.2011, 23:10:31
Da e ok si asa . Bafta sa aveti o nunta frumoasa!

buna as avea si eu nevoie de ajutoru vostru mar interesa lautari din buzau: care cant bn si ce pret au?mam gandit la liviu si vox imi poate da cineva o informatie despre ei un pret cv? va multumesc

monicaalina
18.03.2011, 14:13:06
buna as avea si eu nevoie de ajutoru vostru mar interesa lautari din buzau: care cant bn si ce pret au?mam gandit la liviu si vox imi poate da cineva o informatie despre ei un pret cv? va multumesc
buna din cate stiu eu asa vag liviu sivox iau cam 6000-7000 ron

Danet
21.03.2011, 12:01:57

Daca iti plac manelele sunt ok. eu am fost colega de liceu cu ei si am fost si la o nunta cu ei si nu stiu sa cante decat manele....Eu tii recomand pe ai mei iau 6000 de lei dar sunt lautari cu de toate: au tambal, contrabas , vioara , acordeon si 2 voci... ii gasesti la resturantul Boema...

Danet
21.03.2011, 12:03:56

Si inca ceva , e cam tarziu sa cauti acum formatie , eu am cautat pt 15 oct din septaembrie anul trecut si abia am gasit.. bafta!!!

betonela_19
30.03.2011, 20:12:11
Buna, eu i-am luat pe Liviu si Vox, am dat 1500 Ron arvuna si trebuie sa mai dau 5500 RON, in total 7000.Sunt 6 in formatie si au solist de muzica populara, o au si pe Tatiana Raduta care canta populara si usoara iar Liviu canta manele si Vox mai canta si usoara.
Eu am auzit ca sunt super.

Danet
30.03.2011, 21:13:09
Buna, eu i-am luat pe Liviu si Vox, am dat 1500 Ron arvuna si trebuie sa mai dau 5500 RON, in total 7000.Sunt 6 in formatie si au solist de muzica populara, o au si pe Tatiana Raduta care canta populara si usoara iar Liviu canta manele si Vox mai canta si usoara.
Eu am auzit ca sunt super.

Da/ nu stiam ca s-a marit formatia eu stiam de ei doi si cam atat in 2009 am fost la o nunta cu ei... inseamna ca sunt super asa cum zici tu...=D>

alina_100
29.04.2011, 15:01:58
buna miresici cinta bine si cei de la boema dar e prea multa tiganie din cite am auzit eu al la nunta pe gina ispas solista si vali carneci cinta foarte frumos au cintat si la nasii mei si au facut atmosfera si a fost foarte frumos
toata lumea a fost multumita si va recomand au facut o nunta super si pe unde am fost invitata i-am mai intilnit sunt jos palaria poop

Danet
29.04.2011, 18:13:06
buna miresici cinta bine si cei de la boema dar e prea multa tiganie din cite am auzit eu al la nunta pe gina ispas solista si vali carneci cinta foarte frumos au cintat si la nasii mei si au facut atmosfera si a fost foarte frumos
toata lumea a fost multumita si va recomand au facut o nunta super si pe unde am fost invitata i-am mai intilnit sunt jos palaria poop

Da , intra-adevar asa e, i-am auzit si eu la o nunta dar erau un pic cam ocupati cand vroiam eu ca si cei de la orient sau nemuritorii... formatii care sunt super tari pe nunti dar nu aveau liber in oct pe 15 iar eu data nu am mutat-o pt formatie...

alina_popescu22
20.06.2011, 11:19:30
Buna fetelor,

Sunt o miresica noua, nu am mai postat niciodata pe forum. Am si eu o maaare rugaminte, daca ma poate ajuta cineva cu nr d-lui Mihai Voicu, dj-ul. Am auzit doar lucruri bune despre el si as vrea sa vad daca este disponibil pentru nunta mea. Va multumesc si va doresc mult spor la pregatiri.

corina_const
05.07.2011, 11:17:29
Puteti sa imi trimiteti un pm cu numarul de tel. al lui Mihai Voicu? Eu am vorbit cu el si am semnat contract acum cateva luni si nu mai reusesc sa dau de el (are mobilul inchis). Si cum am nunta in 2 saptamani am inceput sa imi fac multe, multe griji...

bubulinutza20
14.07.2011, 09:16:57
Buna,

A colaborat cineva pana acum cu DJ-ul Cristian Gheorghiu din Ramnicu-Sarat?

Danet
14.07.2011, 13:24:41
Buna,

A colaborat cineva pana acum cu DJ-ul Cristian Gheorghiu din Ramnicu-Sarat?

nu nu ... eu am fost la ramnic la o nunta si a pus el muzica si asa m-a convins ca nu vreau dj.... mie nu mi-a placut deloc... pune muzica aiurea rau...

corina_const
20.07.2011, 11:54:46
Am o foarte mare problema! Am nunta sambata asta si se pare ca am ramas fara DJ. Din pacate DJ-ul pe care il aveam a avut un accident si a spus ca in loc o sa vina Dan Boicea (sper ca am retinut corect numele). Stie cineva ceva de el? Ca eu nu am gasit nimic despre el nicaieri si sunt f dezamagita si ingrijorata... Macar sa stiu ce ma asteapta...

corina_const
20.07.2011, 13:02:17
Am o foarte mare problema! Am nunta sambata asta si se pare ca am ramas fara DJ. Din pacate DJ-ul pe care il aveam a avut un accident si a spus ca in loc o sa vina Dan Boicea (sper ca am retinut corect numele). Stie cineva ceva de el? Ca eu nu am gasit nimic despre el nicaieri si sunt f dezamagita si ingrijorata... Macar sa stiu ce ma asteapta...

Rectificare, am aflat numele corect... Dan Goicea

gabytzza
05.08.2011, 09:28:29
Salut tuturor,

Stie cineva ceva de DJ Paul Oprea. Pare ca nu-l gasesc nicaieri (ca parere) si m-ar linisti orice informatie pe care o aveti. La avut cineva la nunta, a fost bun, a fost rau ca DJ ??? Multumesc pentru orice raspuns

misha33
07.08.2011, 16:38:55
Salut, sunt in cautarea unui Dj, am citit postarile anterioare si am facut o lista, astfel:

1.MIHAI VOICU,de la RADIO BZ
2.Dj-ul Florin Artene de la Radio Campus
3. Vali Petcu
4. Oancea Florin
5. Dan Barla
6. Mihai Bodescu
7. Gabi Lacatus
8. Florin Manea

Daca mai puteti adauga si altii, isa as dori si eu sa-mi trimiteti PM cu nr de telefon sau adresa de mail si deasemeni parerile voastre, eventual un pret orientativ.
Merci!

misha33
10.08.2011, 17:51:42
Ajutor.....am si eu o problema:nu stiu ce DJ sa aleg pt nunta mea
Are cineva recomandari,sau idei de dj buni?
O prietena imi spunea de MIHAI VOICU,de la RADIO BZ.Are cineva o idee cum l-as putea localiza,un nr de tel?pleaseeeee[-o< [-o< [-o<

Salut,

Poti sa-mi dai si mie numarul de telefon al Dj-ului pe care l-ai avut la nunta, scuze dar inca nu pot sa dau PM.
Merci!

andruskya
10.08.2011, 18:23:32
buna fetele...noi am avut nunta pe 30 iulie si ne-au cantat cei de la crystal band din ploiesti sunt f buni..ii recomandam cu caldura...

corina_const
11.08.2011, 20:27:22
O sa ma rezum in a spune ca nu il recomand pe Dan Goicea, macar sa stiti cand faceti o selectie.

coria_corina
06.09.2011, 11:25:43
Salut,

Poti sa-mi dai si mie numarul de telefon al Dj-ului pe care l-ai avut la nunta, scuze dar inca nu pot sa dau PM.
Merci!

eu il recomand pe Florin Manea!

tattyana261185
07.09.2011, 23:05:49
Buna, ajutati-ma, va rog cu un numar de telefon sau o adresa de mail pentru urmatorii DJ: Mihai Voicu, Vali Petcu, Alex Oprea, Florin Oancea, Florin Artene. Pe care din ei ii considerati cei mai potriviti pt nunta? Daca mai stiti si altii v-as fi recunoscatoare de propuneri si de date de contact. Eu am nunta in noimbrie anul acesta, si inca nu am gasit muzica.

tattyana261185
11.09.2011, 14:04:39
[QUOTE=corina_const;4254487]Puteti sa imi trimiteti un pm cu numarul de tel. al lui Mihai Voicu? Eu am vorbit cu el si am semnat contract acum cateva luni si nu mai reusesc sa dau de el (are mobilul inchis). Si cum am nunta in 2 saptamani am inceput sa imi fac multe, multe griji...[/QUOT

Buna, ai reusit pana la urma sa dai de Mihai Voicu? Ai fost multumita in ceea ce priveste muzica? Ma intereseaza pt ca si eu L-as vrea tot pe Mihai Voicu.

tattyana261185
11.09.2011, 16:01:35
buna raluca,
as avea si eu nevoie de numarul de telefon al dj oancea florin din buzau .
va multumesc

ajutati-ma si pe mine cu numarul lui Florin Oancea ,va rog :)

tattyana261185
11.09.2011, 16:13:58
Buna tuturor miresicilor...Am cautat pe forum si nu am gasit nici o postare cu lautari sau muzicanti care pot canta ziua si insontii ceremonia dupa traditiile care se mai tin prin partea locului (zona Buzaului).Sotul meu este din zona Sibiu si acolo sunt cu totul alte obiceiuri.La fel mi-ar place daca ne-ati putea impartasii din experientele voastre si sa ne dati ceva idei moderne ,cele ale parintiilor ni se par invechite .
Actualmente nu locuim in Buzau si ne vine dificil sa cautam acesti muzicanti ca sa-i putem contacta
Daca cunoasteti sau aveti un nr telefon de acordionist sau alt instrumentist si ati fost multumiti de serviciile lui ne-ar interesa f mult pt ca mai avem putin si problema muzicantului este nerezolvata.

Va multumim anticipat si va dorim succes tuturora.:*

in aceeasi situatie suntem si noi si nu ar scrica niste sfaturi ....:D

tattyana261185
11.09.2011, 16:15:16

ma poti ajuta cu un nuamr de telefon , adresa de mess este ca si userul de aici, merci frumos

tattyana261185
11.09.2011, 16:18:51
Nu ai pt ce! :* Noi am fost extraordinar de multumiti de acest DJ. Nu avem nimic sa-i reprosam. A tinut invitatii pe ringul de dans toata seara, chiar pana dimineata la 5, cand au inceput sa plece. Tot el a adus si lasere, masina de fum, masina de baloane, tunuri de confetti. Daca te uiti in pozele mele poti vedea cate ceva. :*

ma poti ajut cu un numar de tel de-al dj-ulu pe care l-ai avut la nunta?

Inna_
17.09.2011, 12:15:36
ma poti ajut cu un numar de tel de-al dj-ulu pe care l-ai avut la nunta?

De abia acum am vazut mesajul tau.:( Iti mai este util numarul?

jack
14.10.2011, 18:11:15
Nu stiu ce formatii sunt in jud Buzau care sa cante k lumea si negociabil insa pot spune urmatoarele:

- e o formatie in Pietroasele care canta misto dar s-au vazut la tv si acum cer cam mult la nunti (1000 euro)
- mai e o formatie din Ploiesti, Muntenia Band care cere cam 700 euro si face show de show

Elizaa
15.10.2011, 00:38:49
Nu stiu ce formatii sunt in jud Buzau care sa cante k lumea si negociabil insa pot spune urmatoarele:

- e o formatie in Pietroasele care canta misto dar s-au vazut la tv si acum cer cam mult la nunti (1000 euro)
- mai e o formatie din Ploiesti, Muntenia Band care cere cam 700 euro si face show de show
Dar e un pret foarte bun pentru formatii, nicidecum scump...Cum se numesc formatiile?

niko84r
16.10.2011, 17:36:21
Buna, ai reusit pana la urma sa dai de Mihai Voicu? Ai fost multumita in ceea ce priveste muzica? Ma intereseaza pt ca si eu L-as vrea tot pe Mihai Voicu.

eu l-am contractat cu un an jumatate inainte si tot nu l-am avut la nunta
:((
ghinionul a fost de partea mea...dar mai mult de a lui - cu 2 sapt inainte isi rupsese piciorul si inainte de a mea a aflat ca i l-au pus prost medicii si a plecat la bucuresti la operatie
sper ca e bine

daca vrei nr, da-mi un PM

ladia
21.10.2011, 15:04:02
Noi l-am avut pe Marius Putere ca dj.
Initial vorbisem cu Florin Manea care ne-a sunat ulterior sa isi anuleze angajamentul cu noi - ceea ce mi s-a parut cam urat.

L-am contactat imediat pe Marius Putere, un dj pe care de altfel ni-l recomandase si domana Mihaela de la Steffy. Foarte simpatic, a pus muzica foarte buna si, spre surprinderea si incantarea noastra, a cantat si din voce. Ne-a placut tare mult de el, talentat si atent la detalii, sunet de buna calitate, s-a dansat la nunta mea micuta ca nici mie nu mi-a venit sa cred:D(un pic peste 80 de persoane). Mesele au fost goale mai tot timpul pana dimineata si atmosfera a fost foarte frumoasa:x

niko84r
21.10.2011, 15:28:21
Initial vorbisem cu Florin Manea care ne-a sunat ulterior sa isi anuleze angajamentul cu noi - ceea ce mi s-a parut cam urat.

L-am contactat imediat pe Marius Putere, un dj pe care de altfel ni-l recomandase si domana Mihaela de la Steffy. Foarte simpatic, a pus muzica foarte buna si, spre surprinderea si incantarea noastra, a cantat si din voce. Ne-a placut tare mult de el, talentat si atent la detalii, sunet de buna calitate, s-a dansat la nunta mea micuta ca nici mie nu mi-a venit sa cred:D(un pic peste 80 de persoane). Mesele au fost goale mai tot timpul pana dimineata si atmosfera a fost foarte frumoasa:x

e acelasi putere care face si video? :-s

romicana
31.10.2011, 12:18:08
Eu am participat la nunta unor prieteni in septembrie anul acesta si l-au avut ca dj pe Gabi Lacatus.A fost cea mai reusita nunta la care am luat parte,motiv pentru care deja am incheiat si eu contract cu el.Sint fericita ca macar stiu sigur ca o sa am muzica foarte buna la nunta.Mai ramane sa ma ocup de celelalte amanunte.Succes si voua!

ladia
03.11.2011, 11:45:31
e acelasi putere care face si video? :-s
cred ca da, dar noi nu ne-am uitat la video la el. ptr ca deja il aveam pe doru ionita - foarte fain cameraman.
pe marius l-am luat ca dj si se pricepe la asta \:D/

ladia
08.11.2011, 10:24:45

O miresica draguta mi-a atras atentia asupra numelui dj-ului care s-a razgandit. Multumesc frumos pentru asta, intr-adevar este vorba de alt Florin, se numeste Florin Artene. Scuze ca am incurcat, spar sa nu se supere nimeni pe mine. Va pup.:*

my_flor2006
10.11.2011, 16:47:38
Salut, sunt in cautarea unui Dj, am citit postarile anterioare si am facut o lista, astfel:

1.MIHAI VOICU,de la RADIO BZ
2.Dj-ul Florin Artene de la Radio Campus
3. Vali Petcu
4. Oancea Florin
5. Dan Barla
6. Mihai Bodescu
7. Gabi Lacatus
8. Florin Manea

Daca mai puteti adauga si altii, isa as dori si eu sa-mi trimiteti PM cu nr de telefon sau adresa de mail si deasemeni parerile voastre, eventual un pret orientativ.
Merci!

La fel ca misha33 as dori si eu aceleasi detalii prin pm sau e-mail (mai repejor daca se poate) despre cei de mai sus: telefon, pareri, pret daca stiti, recomandari! Va multumesc frumos pentru timpul acordat! Sper sa fiu inspirata!

Inna_
10.11.2011, 16:56:28
La fel ca misha33 as dori si eu aceleasi detalii prin pm sau e-mail (mai repejor daca se poate) despre cei de mai sus: telefon, pareri, pret daca stiti, recomandari! Va multumesc frumos pentru timpul acordat! Sper sa fiu inspirata!

Noi l-am avut pe Gabi Lacatus si la nunta si la botez si am fost extrem de multumiti. Are si masina din aia de baloane, confetti, lasere, fum...Imi place ca stie sa creeze o atmosfera foarte placuta, este amuzant, pus pe sotii tot timpul. Daca te intereseaza iti pot da PM cu nr de tel.

my_flor2006
10.11.2011, 17:42:58
Noi l-am avut pe Gabi Lacatus si la nunta si la botez si am fost extrem de multumiti. Are si masina din aia de baloane, confetti, lasere, fum...Imi place ca stie sa creeze o atmosfera foarte placuta, este amuzant, pus pe sotii tot timpul. Daca te intereseaza iti pot da PM cu nr de tel.

Da, chiar te-as ruga sa-mi dai pm. Lista aceea am pus-o nu pentru topul de acolo, ci pentru ca am vazut mai multe nume vehiculate aici pe forum! Imi pare rau ca e altceva cand participi la un eveniment si iti poti face o idee. Poti sa-mi recomanzi si alte servicii (fotograf, cameraman etc) daca ai fost multumita!

my_flor2006
13.11.2011, 08:46:40
Chiar nu stie nimeni niciun numar de dj din Buzau? Nu am primit nici macar un pm.

Inna_
16.11.2011, 13:48:46
Chiar nu stie nimeni niciun numar de dj din Buzau? Nu am primit nici macar un pm.

Eu ti-am raspuns.:)>-

my_flor2006
16.11.2011, 17:16:37
Eu ti-am raspuns.:)>-

Multumesc Alinei si celorlalte miresici care mi-au raspuns! Sper sa fac o alegere buna!

Inna_
16.11.2011, 17:23:22
Multumesc Alinei si celorlalte miresici care mi-au raspuns! Sper sa fac o alegere buna!

Cu placere! Indiferent de alegerea pe care o faci sper sa fii multumita!:)>-

niko84r
16.11.2011, 18:19:45

si eu iti dadusem pe-al lui Mihai Voicu...desi nu el a fost DJ-ul de la noi intr-un final din cauza unei situatii total neprevazute si nefericite.
pe al tipului pe care in final l-am avut nu il am :)

Mykaela23
22.11.2011, 10:34:26
Buna. M-ar interesa si pe mine uun nr de tel si un pret daca se poate te rog frumos. Mersic

Inna_
22.11.2011, 11:06:27
Buna. M-ar interesa si pe mine uun nr de tel si un pret daca se poate te rog frumos. Mersic

Un numar de tel iti pot da, pret nu stiu dar suni si intrebi tu. Iti trimit PM.

Mykaela23
22.11.2011, 11:38:29
Un numar de tel iti pot da, pret nu stiu dar suni si intrebi tu. Iti trimit PM.
OK. Msk mult :*:*:*

Inna_
22.11.2011, 13:42:03
OK. Msk mult :*:*:*

Cu placere!:)>-

cristianalala
01.12.2011, 00:36:13
Buna! m-ar interesa si pe mine un nr de tel al dj-ului tau si eventual un pret. id-ul meu de mess e cristianacirlig. Multumesc

Inna_
02.12.2011, 21:18:38
Buna! m-ar interesa si pe mine un nr de tel al dj-ului tau si eventual un pret. id-ul meu de mess e cristianacirlig. Multumesc

Iti trimit Pm cu nr lui.

cristianalala
02.12.2011, 21:25:43
Iti trimit Pm cu nr lui.
multumesc mult mult de tot, sper sa mai fie liber.

Inna_
02.12.2011, 21:31:23
multumesc mult mult de tot, sper sa mai fie liber.

:-? Cu placere! Cred ca este liber, suna si vei afla. Stiu sigur ca pe 9 iunie anul viitor este ocupat, va veni la nunta unde vom fi noi nasi.:))

cristianalala
02.12.2011, 22:02:08
Il sun maine, zici ca are de toate, nu? Dar daca tot e arvunit pt finii tai poti sa-mi zici si un pret, asa orientativ? Unde fac nunta finii tai, tot incerc sa aflu opinii despre Pik Nik.#:-S

Danet
03.12.2011, 18:50:00
Il sun maine, zici ca are de toate, nu? Dar daca tot e arvunit pt finii tai poti sa-mi zici si un pret, asa orientativ? Unde fac nunta finii tai, tot incerc sa aflu opinii despre Pik Nik.#:-S

Doamne ce rau e sa nu stii nimic de restaurantul la care faci nunta... si eu eram la fel... ca si tine am fost cea care am deschis topicul... o sa aflii in curand mai ai timp...nu fii ingrijorata nu are de ce sa fie rau...

cristianalala
04.12.2011, 20:17:08
Da, eu am tot fost pe acolo, dar nu am vazut o nunta acolo. Am vb-it cu Gabi alinutza_sadicutza gata e al meu pe 15.09.2012.Fotograful tot pe colegul lui l-ati avut?Multumesc de incurajari Danet, esti o draguta!

Inna_
05.12.2011, 18:52:00

Eu stiu ca cere in jur de 12 mil acum la nunti, le-a spus finilor..Finii mei fac nunta la Reghin.:)

Inna_
05.12.2011, 19:00:24
Da, eu am tot fost pe acolo, dar nu am vazut o nunta acolo. Am vb-it cu Gabi alinutza_sadicutza gata e al meu pe 15.09.2012.Fotograful tot pe colegul lui l-ati avut?Multumesc de incurajari Danet, esti o draguta!

A, acum am vazut si acest mesaj.:) Nu stiu despre ce coleg este vorba. Noi am colaborat cu un tip Dan la nunta si un alt tip Dan la botez (nasul celui de la nunta):).

Danet
05.12.2011, 19:15:58
Apropo de muzica... vreau sa va dau un sfat... eu am mers mult timp pe ideea de dj si pt ca este mai ieftin si ca nu ocupa spatiu si ca platesti un meniu, nu 10 cat am platit eu, etc... cu alte cuvinte e mai avantajos, dar sotul meu m-a convins sa luam formatie si chiar daca le-am dat 6000 de lei + 10 meniuri nu imi pare rau o secunda... nu se compara in veci o sarba live cu una pe calculator, eu am avut 4 solisti care au cantat diferite feluri de muzica, cu formatie live pe spate , adica : tambal , acordeon, contrabas , vioara si o orga... fetelor a fost exceptional, toata lumea a fost foarte incantata<:-P.... si numai pun ca nu au luat nici un fel de pauza pt ca se schimbau mereu intre ei...si mi-a iesit exact asa cum imi doream=P~... eu v-am dat un sfat acum fiecare face ce vrea in ograda lui.;;)...

Inna_
05.12.2011, 21:37:47
Apropo de muzica... vreau sa va dau un sfat... eu am mers mult timp pe ideea de dj si pt ca este mai ieftin si ca nu ocupa spatiu si ca platesti un meniu, nu 10 cat am platit eu, etc... cu alte cuvinte e mai avantajos, dar sotul meu m-a convins sa luam formatie si chiar daca le-am dat 6000 de lei + 10 meniuri nu imi pare rau o secunda... nu se compara in veci o sarba live cu una pe calculator, eu am avut 4 solisti care au cantat diferite feluri de muzica, cu formatie live pe spate , adica : tambal , acordeon, contrabas , vioara si o orga... fetelor a fost exceptional, toata lumea a fost foarte incantata<:-P.... si numai pun ca nu au luat nici un fel de pauza pt ca se schimbau mereu intre ei...si mi-a iesit exact asa cum imi doream=P~... eu v-am dat un sfat acum fiecare face ce vrea in ograda lui.;;)...

Danet tu ai mare dreptate in ceea ce scrii, insa trebuie sa gasesti o astfel de formatie care sa isi merite banii. Acum depinde foarte mult si de cati bani dispui. Decat sa dai 3000 - 4000 lei pe o formatie care canta aiurea (habar nu mai am care sunt preturile), mai bine dai mai mult dar stii ca ai o formatie buna.
Noi am mai fost la nunti la care au fost formatii si nu prea ne-a placut ce am vazut, faceau multe pauze, in timpul pauzelor puneau aceleasi melodii de fiecare data, apoi muzica populara unii o cantau bine dar altii o cam dadeau pe manele iar muzica usoara suna groaznic. Dar am intalnit si cateva formatii care cantau grozav si au facut o atmosfera superba.
Noi am ales Dj si am fost multumiti. La nunta am avut si o solista care ne-a cantat cateva ore si la botez am avut o solista si un solist de care am fost foarte multumiti.
Dar asa cum spui si tu fiecare face cum considera!:)>-

cristianalala
09.12.2011, 22:07:18
Gata i-am arvunit si noi Pe DJ si pe tipul cu care colaboreaza pt filmare si fotografii. DJ-ul ne-a cerut 400 EURO, max 17 mil, iar fotograful , la pachetul pe care l-am ales noi 19 mil cu iterviul poveste, nunta si TTD, iar la DJ cu tot cu intrare (f interesanta), lasere, si proictoarele acelea ca la teatru, tot citind in urma si comparand nu mi se pare scump, mai ales ca in banii astia imi aduce si un solist sau doi cum vreau.alinutza, am vzt ca l-ai avut la botez pe vasile carutasu, cum a fost?

cristianalala
09.12.2011, 22:12:18
Ah am uitat sa va pun, bineinteles totul cu contract, si imi pot oferi o colaborare cu o florarie cu care lucreaza ei, zicea ca au avut oferta anul trecut 9 mil tot cu 10 aranjamente pt masa, lumanari, 7 corcade si buchetele cu tuberoze....... ce parere aveti, asa orientativ, desigur tb vzt.

Inna_
09.12.2011, 22:25:35
Gata i-am arvunit si noi Pe DJ si pe tipul cu care colaboreaza pt filmare si fotografii. DJ-ul ne-a cerut 400 EURO, max 17 mil, iar fotograful , la pachetul pe care l-am ales noi 19 mil cu iterviul poveste, nunta si TTD, iar la DJ cu tot cu intrare (f interesanta), lasere, si proictoarele acelea ca la teatru, tot citind in urma si comparand nu mi se pare scump, mai ales ca in banii astia imi aduce si un solist sau doi cum vreau.alinutza, am vzt ca l-ai avut la botez pe vasile carutasu, cum a fost?

Da, l-am avut. Nouă ne-a plăcut cum a cântat. Noi am mai avut încă o solistă la botez, Diana Ioniță, care de asemenea a cântat foarte bine. Știu despre ce intrare este vorba, am văzut și noi, este o idee foarte bună.

Inna_
09.12.2011, 22:26:52
Ah am uitat sa va pun, bineinteles totul cu contract, si imi pot oferi o colaborare cu o florarie cu care lucreaza ei, zicea ca au avut oferta anul trecut 9 mil tot cu 10 aranjamente pt masa, lumanari, 7 corcade si buchetele cu tuberoze....... ce parere aveti, asa orientativ, desigur tb vzt.

Despre florărie nu știu nimic așa că nu mă pronunț.

swett_elly
13.12.2011, 12:36:05
Danet poti sa imi trimiti si mie pe privat ce formatie ai avut u la nunta si eventual datele lor de contact. Caut de vre-o 2 luni lautari si nu gasesc. Multumesc.

niko84r
13.12.2011, 15:02:16
Danet tu ai mare dreptate in ceea ce scrii, insa trebuie sa gasesti o astfel de formatie care sa isi merite banii. Acum depinde foarte mult si de cati bani dispui. Decat sa dai 3000 - 4000 lei pe o formatie care canta aiurea (habar nu mai am care sunt preturile), mai bine dai mai mult dar stii ca ai o formatie buna.
Noi am mai fost la nunti la care au fost formatii si nu prea ne-a placut ce am vazut, faceau multe pauze, in timpul pauzelor puneau aceleasi melodii de fiecare data, apoi muzica populara unii o cantau bine dar altii o cam dadeau pe manele iar muzica usoara suna groaznic. Dar am intalnit si cateva formatii care cantau grozav si au facut o atmosfera superba.
Noi am ales Dj si am fost multumiti. La nunta am avut si o solista care ne-a cantat cateva ore si la botez am avut o solista si un solist de care am fost foarte multumiti.
Dar asa cum spui si tu fiecare face cum considera!:)>-

eu am fost la ceva nunti, mai ales in ultima vreme si dintre toate care au avut formatie numai 2 mi-au placut..una in bucuresti si una in pitesti...dar la ambele formatia a fost cam 2000-2500 de euro...
au cantat bine (si de toate- mai rar gasesti care sa cante muzica usoara fara intonatie de populara si viceversa), au facut atmosfera, dar atmosfera nu lipseste nici daca ai un DJ bun...

iar la nunta noastra, destul de mica de altfel, 2000 de euro + meniurile in plus s-ar fi simtit :)
cum am mai zis o data, fiecare isi stabileste prioritatile :)

Elizaa
13.12.2011, 18:35:31
eu am fost la ceva nunti, mai ales in ultima vreme si dintre toate care au avut formatie numai 2 mi-au placut..una in bucuresti si una in pitesti...dar la ambele formatia a fost cam 2000-2500 de euro...
au cantat bine (si de toate- mai rar gasesti care sa cante muzica usoara fara intonatie de populara si viceversa), au facut atmosfera, dar atmosfera nu lipseste nici daca ai un DJ bun...

iar la nunta noastra, destul de mica de altfel, 2000 de euro + meniurile in plus s-ar fi simtit :)
cum am mai zis o data, fiecare isi stabileste prioritatile :)
2000 de euro ? Cred ca nu au fost din Buzau, nu ? Adica cam 100 milioane cu meniuri cu tot, nu ? Adevarul e ca formatia face atmosfera nuntii iar pozele iti raman ca amintire, deci in aceste doua servicii se merita investit ...

niko84r
13.12.2011, 19:41:18
2000 de euro ? Cred ca nu au fost din Buzau, nu ? Adica cam 100 milioane cu meniuri cu tot, nu ? Adevarul e ca formatia face atmosfera nuntii iar pozele iti raman ca amintire, deci in aceste doua servicii se merita investit ...
nu, nu din buzau...in buzau nu am vazut niciuna sa imi placa...poate le-am ratat p'alea bune...dar pentru mine o formatie buna inseamna sa cante orice si sa cante bine - nu cu diverse intonatii, cum ziceam mai sus si fara pauze cu melodii de acum 1000 de ani care se tot repeta :)
inseamna sa aiba voce si sa nu falseze, sa aiba un repertoriu bun si sa "simta" publicul...nu am vazut asta in buzau :D

Elizaa
13.12.2011, 22:40:51
......o formatie buna inseamna sa cante orice si sa cante bine - nu cu diverse intonatii, cum ziceam mai sus si fara pauze cu melodii de acum 1000 de ani care se tot repeta :)
inseamna sa aiba voce si sa nu falseze, sa aiba un repertoriu bun si sa "simta" publicul...nu am vazut asta in buzau :D
Total de acord cu tine, nu aveai cum sa vezi asta in Buzau caci nu exista.. :))
In Buzau, nu fac altceva decat sa compare preturile cu formatiile din Bucuresti ! Caci si in Buzau se apropie toti de 1500 euro, mama, mama.....Da" i-a intrebati-i pe ai nostri lautari ce studii au, pe ce vor sa ceara 1500 euro?Sa vedeti ...liniste.
Pai da, dai 2.000 de euro dar ai formatie garantata. Da" sa-i vezi pe buzoieni, ce urca la pret........uitand ca majoritatea canta dupa ureche,multi nu au studii in domeniu decat cel mult solista vocala, alte formatii investind mii de euro in instrumente si alte alea si avand toti studii superioare pe domeniu, cantand in multe localitati renumite din afara tarii, bineinteles la cererea publicului.
Normal ca nu ai cum sa ratezi evenimentul cand formatia are atata experienta in domeniu si probabil unul din cele mai importante lucruri, simt genul muzical preferat al majoritatii, ceea ce in Buzau nu ai sa vezi in veci... Uneori mi-e asa dor de Bucuresti...
Bine acum, nu oricine isi permite sa dea 2.000 de euro la formatie, dar daca se poate face un efort financiar, eu zic ca ar fi pacat sa pierzi o formatie buna, pentru mine ar fi prioritatea numarul unu.
Am in memorie o vorba, de la care nu ma abat "Orice, de calitate, isi are propriul pret pe masura" .

niko84r
14.12.2011, 10:29:14
Total de acord cu tine, nu aveai cum sa vezi asta in Buzau caci nu exista.. :))
In Buzau, nu fac altceva decat sa compare preturile cu formatiile din Bucuresti ! Caci si in Buzau se apropie toti de 1500 euro, mama, mama.....Da" i-a intrebati-i pe ai nostri lautari ce studii au, pe ce vor sa ceara 1500 euro?Sa vedeti ...liniste.
Pai da, dai 2.000 de euro dar ai formatie garantata. Da" sa-i vezi pe buzoieni, ce urca la pret........uitand ca majoritatea canta dupa ureche,multi nu au studii in domeniu decat cel mult solista vocala, alte formatii investind mii de euro in instrumente si alte alea si avand toti studii superioare pe domeniu, cantand in multe localitati renumite din afara tarii, bineinteles la cererea publicului.
Normal ca nu ai cum sa ratezi evenimentul cand formatia are atata experienta in domeniu si probabil unul din cele mai importante lucruri, simt genul muzical preferat al majoritatii, ceea ce in Buzau nu ai sa vezi in veci... Uneori mi-e asa dor de Bucuresti...
Bine acum, nu oricine isi permite sa dea 2.000 de euro la formatie, dar daca se poate face un efort financiar, eu zic ca ar fi pacat sa pierzi o formatie buna, pentru mine ar fi prioritatea numarul unu.
Am in memorie o vorba, de la care nu ma abat "Orice, de calitate, isi are propriul pret pe masura" .

mda...totusi, 2000 de euro diferenta mie una mi se pare mult...mai ales pentru o nunta mica...daca ai o nunta mare, da..
oricum, cum ziceam, fiecare isi stabileste bugetul si prioritatile :)

Elizaa
14.12.2011, 17:05:20
mda...totusi, 2000 de euro diferenta mie una mi se pare mult...mai ales pentru o nunta mica...daca ai o nunta mare, da..
oricum, cum ziceam, fiecare isi stabileste bugetul si prioritatile :)
Niko dar nu ai spus esentialul : si-au meritat banii sau nu? Cum se numesc ?

niko84r
15.12.2011, 00:18:23
Niko dar nu ai spus esentialul : si-au meritat banii sau nu? Cum se numesc ?

eu am avut DJ...cei despre care vorbesc, da au meritat...daca cineva vrea contactele, let me know si fac rost de ele :)

cristina_bz
16.12.2011, 01:50:16
Am tot citit pe aici si nu am putut sa raman indierenta....eu la nunta am avut si lautari si d.j...si-au facut lautarii treaba...dar d.j a fost bazaaaa....acum depinde f mult de ce categorii de invitati ai la nunta...prietenii nostri...care sunt toti tineri habar nu au populara...sarbe..etc...lautarii mi-au ridicat de la mese invitatii cu varste peste 35 de ani..in rest,slaba miscare....d.j..tare:X!!!!!Mi-a scos la dans toti invitatii...indiferent de varsta!Acum nu pot spune ca toti d.j sunt priceputi..dar cel putin al meu a fost...a comunicat cu invitatzii...si totzi se simteau in largul lor!!!!La o saptamana dupa ce mi-am poos pirostriile:* a cununat sora mea,iar finii ei l-au ales pe <CEZARICA>...nume mare...imi pare rau sa spun asta...dar le-a facut nunta varza...varza...deci nu cezarica fetelor!!!!!Nu are habar...iar doamna care punea muzica in pauze...nu avea nimic de-a face cu distractia...au repetat mel chiar si 5-6 ori(aproximativ)..:esti mireasa vietii mele...si inca o mel cu nicolae guta...cioc-cioc..cine bate la fereastra...este toata amintirea mea de la aceea nunta!!!O treaba buna o pot face si d.j...si lautarii..si formatiile...dar nu toti sunt asa de priceputi pe masura sumei ce o pretind...si intre noi fie vorba..poootini sunt cei care se ridica intr-adevar la valoarea sumei cerute!!

Elizaa
16.12.2011, 22:27:59
....O treaba buna o pot face si d.j...si lautarii..si formatiile...dar nu toti sunt asa de priceputi pe masura sumei ce o pretind...si intre noi fie vorba..poootini sunt cei care se ridica intr-adevar la valoarea sumei cerute!!
Cata dreptate ai aici, dar...."ramane intre noi " :))

GabrielaAlex
27.12.2011, 13:00:01

Imi poti da si mie nr.de telefon al Dj pe care l-ai arvunit pentru nunta? Este vorba de Gabi Lacatus, nu?

Danet
05.01.2012, 14:31:04
Am tot citit pe aici si nu am putut sa raman indierenta....eu la nunta am avut si lautari si d.j...si-au facut lautarii treaba...dar d.j a fost bazaaaa....acum depinde f mult de ce categorii de invitati ai la nunta...prietenii nostri...care sunt toti tineri habar nu au populara...sarbe..etc...lautarii mi-au ridicat de la mese invitatii cu varste peste 35 de ani..in rest,slaba miscare....d.j..tare:X!!!!!Mi-a scos la dans toti invitatii...indiferent de varsta!Acum nu pot spune ca toti d.j sunt priceputi..dar cel putin al meu a fost...a comunicat cu invitatzii...si totzi se simteau in largul lor!!!!La o saptamana dupa ce mi-am poos pirostriile:* a cununat sora mea,iar finii ei l-au ales pe <CEZARICA>...nume mare...imi pare rau sa spun asta...dar le-a facut nunta varza...varza...deci nu cezarica fetelor!!!!!Nu are habar...iar doamna care punea muzica in pauze...nu avea nimic de-a face cu distractia...au repetat mel chiar si 5-6 ori(aproximativ)..:esti mireasa vietii mele...si inca o mel cu nicolae guta...cioc-cioc..cine bate la fereastra...este toata amintirea mea de la aceea nunta!!!O treaba buna o pot face si d.j...si lautarii..si formatiile...dar nu toti sunt asa de priceputi pe masura sumei ce o pretind...si intre noi fie vorba..poootini sunt cei care se ridica intr-adevar la valoarea sumei cerute!!

Ai dreptate , intr-adevar, tine foarte mult de categoriile de varsta, formatia in general trebuie sa stie cand sa rdice lumea de la mese, la mine de exemplu nu s-a stat, s-a dansat in continuu dar am avut 4 vocalisti care au cantat muzica diferita de usoara pana la manele si dj-ul care completa doar pauza formatiei si, si -atunci se dansa , si nu s-a repetat o melodie, plus de asta eu am avut taraf live nu doar orga... cum au multi... la noi formatiile sunt compuse dintr-un vocalist, o orga si un acordeon si cel mult un dj si ti-a luat 2000 de euro eu asta am vazut la toate nuntile unde am fost...eu am avut 10 membrii numai in formatie, dar au meritat fiecare leut...

e.lush
06.01.2012, 20:55:49
Eu am participat la nunta unor prieteni in septembrie anul acesta si l-au avut ca dj pe Gabi Lacatus.A fost cea mai reusita nunta la care am luat parte,motiv pentru care deja am incheiat si eu contract cu el.Sint fericita ca macar stiu sigur ca o sa am muzica foarte buna la nunta.Mai ramane sa ma ocup de celelalte amanunte.Succes si voua!

Buna Romicana,

Imi poti da, te rog, numarul acestui dj? Noi avem nunta in mai si nu ne-am decis asupra muzicii.8-|
Multumesc

e.lush
11.01.2012, 09:57:22
Multumesc mult! :* L-am sunat si a ramas sa isi verifice in agenda daca e liber pe acea data si sa ne contacteze inapoi. Daca o sa ne anunte ca si el este ocupat, o sa fiu in criza totala de idei.
Andreea, vad ca si tu ai nunta in 2010 ...cum stai cu pregatirile si ca tot veni vorba..ti-ai "arvunit" vreun dj sau o formatie?

Buna,
Imi poti da si mie nr de tel al lui Mihai Voicu? Ms mult

e.lush
11.01.2012, 10:05:39
Buna!
Eu nu am auzit de aceasta formatie, dar mai multe informatii si impresii despre formatii din Buzau cred ca gasesti aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2268. Noi am avut Dj la nunta, si am fost f f multumiti. Daca vrei iti pot da nr de tel.

Buna,

Imi poti da di mie numele si nr dj-ului pe care l-ati avut la nunta voastra?
Multumesc mult

e.lush
11.01.2012, 10:50:09

Buna,

Imi poti da si mie nr acestui dj? Please, noi in mai avem nunta si nu am gasit muzica.
Multumesc

Inna_
12.01.2012, 12:14:01
Buna,

Imi poti da si mie nr acestui dj? Please, noi in mai avem nunta si nu am gasit muzica.
Multumesc

Imi cer scuze, acum am vazut mesajul tau. Da, ti-l trimit.

viodumi
12.01.2012, 21:21:17

Buna Cristina, poti sa imi trimiti un PM te rog cu datele DJului, precum si al firmei cu care ai semnat pt fotografii si filmare? ma intereseaza si pe mine.

cristianalala
14.01.2012, 13:31:09
Imi poti da si mie nr.de telefon al Dj pe care l-ai arvunit pentru nunta? Este vorba de Gabi Lacatus, nu?
Imi cer scuze, nu am mai intrat de f mult timp, daca inca mai ai nevoie de nr lui de tel ti-l pot da, daca nu cumva ti l-a dat deja alinutza. Scuzeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!

cristianalala
14.01.2012, 13:32:55
Buna Cristina, poti sa imi trimiti un PM te rog cu datele DJului, precum si al firmei cu care ai semnat pt fotografii si filmare? ma intereseaza si pe mine.
Ti-am trimis pm

Inna_
14.01.2012, 15:21:36
Imi cer scuze, nu am mai intrat de f mult timp, daca inca mai ai nevoie de nr lui de tel ti-l pot da, daca nu cumva ti l-a dat deja alinutza. Scuzeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu l-am trimis, pentru ca acum am vazut si eu mesajul.:D

viodumi
14.01.2012, 15:52:53
multumesc fetelor! Alinei pt ca i l-a dat Cristinei, Cristinei pt ca mi l-a dat mie :) si pentru raspunsul prompt.

Inna_
14.01.2012, 16:43:12
multumesc fetelor! Alinei pt ca i l-a dat Cristinei, Cristinei pt ca mi l-a dat mie :) si pentru raspunsul prompt.

:)) Cu placere, sper sa-ti fie de folos!:)>-

cristianalala
15.01.2012, 10:53:51
cu multa placere, dar vedeti ca din mare graba am dat nr de tel al unui coleg care se numeste la fel, drept pt care am mai dat un al doilea pm cu nr CORECT.

ArRancha
17.01.2012, 10:49:08
Buna,

Se poate (va rog mult) un pm cu contact dj Mihai Voicu sau dj Florin Artene?

Multumesc

niko84r
17.01.2012, 18:34:48
Buna,

Multumesc

iti dau eu pt mihai voicu imediat

monicaalina
17.01.2012, 22:27:18
Buna,

Multumesc
si eu pm cu florin artene

viodumi
18.01.2012, 11:43:31
si eu pm cu florin artene

as dori si eu nr lui Florin Artene, te rog.
as vrea sa vorbesc si cu el si cu Gabi Lacatus, ca sa am punct de comparatie si sa vedem cu care ne potrivim mai bine la nunta :)

my_flor2006
09.03.2012, 21:30:29
As dori si eu sa-mi trimiteti prin mesaj privat daca se poate numele unor acordeonisti, numarul de telefon si alte detalii. Va multumesc.

hulub
12.03.2012, 13:36:49
buna
va rog sa imi trimiteti si mie nr de tel al lui Gabi Lacatus...si daca mai aveti si de la alti dj buni in cazul in care el este ocupat pentru cand am eu nunta.multumescc

Inna_
05.07.2012, 20:39:07
buna
va rog sa imi trimiteti si mie nr de tel al lui Gabi Lacatus...si daca mai aveti si de la alti dj buni in cazul in care el este ocupat pentru cand am eu nunta.multumescc

Am eu numărul de telefon dacă te mai interesează.

alice88
07.07.2012, 21:55:52
Buna miresici as dori si eu va rog mult cateva nr de tel al unor dj mai buni...am inteles ca sunt unii care lucreaza la radio si ca ei ar fii cam cei mai recomandati... prea bine nici nu-i stiu dar am nevoie urgent de nr lor [-o<[-o<[-o< Va pup si spor la pregatiri! :*:*

oana_zuina
09.07.2012, 15:13:17
Noi l-am avut pe d-l Florin Artene si a iesit cea mai frumoasa nunta!
A facut o atmosfera nemaipomenita, a dansat toata lumea, a pus melodii pe gustul tuturor si a respectat si playlistul pe care i l-am dat, cu dedicatiile pt diversi. A stat pana cand au plecat ultimii invitati( 7am) fara nicio problema, ar mai fi stat daca era nevoie.
Ne-a placut de el atat de mult, incat am zis ca, daca facem botezul la Bucuresti, il chemam sa vina de la Buzau.
Ne-a sugerat unele lucruri de care am tinut cont, a fost de nota 10 si il recomand din suflet!

monicaalina
10.07.2012, 14:08:25
Buna miresici as dori si eu va rog mult cateva nr de tel al unor dj mai buni...am inteles ca sunt unii care lucreaza la radio si ca ei ar fii cam cei mai recomandati... prea bine nici nu-i stiu dar am nevoie urgent de nr lor [-o<[-o<[-o< Va pup si spor la pregatiri! :*:*
eu l am avut pe florin artene,cel de care a scris si oana mai devreme,daca vrei nr lui imi spui si iti trimit un pm

alice88
16.07.2012, 14:39:09
eu l am avut pe florin artene,cel de care a scris si oana mai devreme,daca vrei nr lui imi spui si iti trimit un pm

Buna imi poti trimite un msg te rog mult cu nr lui florin artene ? multumesc fumos >:d< :*

alice88
16.07.2012, 14:47:40
Buna miresici, ce parere aveti de Nemuritorii? I-ati avut la nunti sau ati fost la nunti unde au cantat ei? Va pup si succes in toate >:D<>:D<>:D<:*:*:*:bye_01:

Danet
21.07.2012, 22:23:03
Buna miresici, ce parere aveti de Nemuritorii? I-ati avut la nunti sau ati fost la nunti unde au cantat ei? Va pup si succes in toate >:D<>:D<>:D<:*:*:*:bye_01:

Da si eu i-am vrut dar nu s-a putut...sunt super sa stai linistita!

bride23
11.09.2012, 18:04:36
ati auzit ceva de dj paul oprea,vali petcu sau florin oncea?ajutati-ma va rog cu o recomandare..

smilley3107
17.10.2012, 11:55:33
A colaborat cineva cu dj paul oprea sau dj vali petcu?

monicaalina
17.10.2012, 19:19:07
poate e prea tarziu sa iti raspund dar pt viitoarele miresici..am fost la o nunta unde au cantat nemuritorii si trupa cronos ceva de genul asta erau 3 fete si 3 barbati(cronos plus nemuritorii) si am ramas masca.adica oi fi eu prea pretentioasa dar sa fii atatia acolo in formatie si sa faci mai multe pauze si atunci sa pui ''vara nu dorm",ai se eu te pego(nu cred ca e scris bine dar...).stefan banica junior cu gaseste mi loc in inima ta de 3 ori???si inca alte melodii...frumusele na dar parca nu pt nunta....si sa mai zic ca la nunta aia a venit si adriana antoni si ca la un moment dat stateam toti la masa si se auzea"vara nu dorm"???parca totusi...nu zice nimeni sa cante non stop dar pt banii aia care ii iau deloc putini dupa parerea mea...ai fi zis ca iti canta toata noaptea macar asa pe rand nu? ca sunt o gramada...pana la nunta asta si mie imi placeau,poate totusi nu fac mereu asa si depinde si de cum vb cu ei si ce le spui inainte de nunta...hai ca m am intins...:))

Inna_
18.10.2012, 20:28:31
ati auzit ceva de dj paul oprea,vali petcu sau florin oncea?ajutati-ma va rog cu o recomandare..

Vali Petcu zic eu.

Inna_
18.10.2012, 20:29:26
A colaborat cineva cu dj paul oprea sau dj vali petcu?

La fel cum am mai spus dintre cei 2, Vali Petcu. De dj Paul Oprea am auzit dar nu l-am văzut niciodată "în acțiune".

bride23
25.10.2012, 23:20:40
trec de la intrebari despre dj la formatii:))..
de formatia creativ ce imi puteti spune?

jorje_chris
02.11.2012, 19:44:58
Buna miresicilor !

Va felicit pentru nuntile pe care le-ati organizat si urez succes celor care acum incep.
Site-ul m-a ajutat f mult in cautarea restaurantului , dar acum sunt in impas.:(
Nu gasesc nici un contact pt muzica - DJ .
Daca ma poate ajuta cineva cu nr. lui Florin Artene, Mihai Voicu, Oancea Florin, Gabi Lacatus sau alt dj.

Multumesc!

jorje_chris
07.11.2012, 18:48:53
Multumesc mult smilley pentru numere !!

Deocamdata nu pot sa trimit PM .

Am vorbit cu Paul Oprea si Florin Artene.

Daca stie cineva si nr.lui Oancea Florin astept mesaj.

Inna_
07.11.2012, 19:50:26
trec de la intrebari despre dj la formatii:))..
de formatia creativ ce imi puteti spune?

Eu nici nu am auzit de ea.:)

smilley3107
09.11.2012, 12:01:39
Multumesc mult smilley pentru numere !!

Deocamdata nu pot sa trimit PM .

Am vorbit cu Paul Oprea si Florin Artene.

Daca stie cineva si nr.lui Oancea Florin astept mesaj.

Ma bucur daca te-am ajutat ;-);-)

smilley3107
01.03.2013, 12:04:55
Ma puteti ajuta,va rog, cu un nr de telefon al formatiei Anotimp din Buzau?

Alexis1108
11.03.2013, 15:35:52
Buna ziua,fetelor

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu nr de tel al dj - Florin Artene, Mihai Voicu, Gabi Lacatus sau altcineva pe care stiti ca face atmosfera la nunti.

Va multumesc anticipat.
Alexandra.

andreea.amelia
21.03.2013, 20:26:39
Buna ziua,fetelor

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu nr de tel al dj - Florin Artene, Mihai Voicu, Gabi Lacatus sau altcineva pe care stiti ca face atmosfera la nunti.

Va multumesc anticipat.
Alexandra.
si eu va rog.....

CriAnca
19.04.2013, 11:35:08
Buna,
Te rog sa-mi trimiti si mie nr lui Paul Oprea. Eu inca nu pot trimite PM. Multumesc!

CriAnca
20.04.2013, 10:16:32
Defapt imi trebuie orice nr de tel pe care il aveti Mihai Voicu, Oancea Florin, Gabi Lacatus sau alt dj... Pe Artene l-am sunat dar e ocupat..Multumesc!

CriAnca
20.04.2013, 10:26:16
Imi trimiti si mie nr de tel , te rog ??sunt am in criza de timp.. Eu nu pot trimite PM. Mltumesc!

ramona.g
29.04.2013, 20:27:25
Buna seara ,fetelor

Va multumesc anticipat.

CriAnca
30.04.2013, 10:39:45

Buna,

Incerc de mult timp sa fac si eu rost de nr de telon a lui Gabi Lacatus..Daca se poate sa mi-l trimiti si mie , iti multumesc..

matrix_poker
11.05.2013, 10:09:03
Buna! Am si eu nevoie de nr lui DJ FLORIN MANEA...Am auzit ca face o super atmosfera.Ma poate ajuta cineva?

oanachi
28.05.2013, 12:10:04
FERITI-VA de DJ-ul MIHAI VOICU

Salutari dragi miresici!
Am tinut neaparat sa pun acest mesaj pe forum deoarece nu doresc sa i se mai intample nimanui ce mi s-a intamplat mie cu DJ-ul.
Asadar, in toamna anului trecut am incheiat contract cu Mihai Voicu pe care mi l-a recomandat o colega de liceu pentru ca participase la o nunta la care a fost el DJ si i s-a parut foarte bun.
In ciuda faptului ca chiar la nunta colegei mele acest DJ nu a ajuns pe motiv ca "si-a rupt piciorul si s-a operat " lucru aflat de ea cu 4 zile inainte de nunta, eu totusi am incheiat un contract cu el, bucuroasa fiind ca am reusit sa il prind liber.
Ne-am vazut cu el fix cu o saptamana inainte de nunta sa discutam detalii despre muzica si despre ce vrem si nu la nunta si totul a fost ok, el a fost simpatic si zambitor si totul minunat.
La nunta, o data ajunsi la salon am observat ca sunt doi indivizi si nu Mihai Voicu dar am zis ca e temporar ca o fi pe undeva si se schimba, muzica era de atmosfera, ma gandeam ca el nu e prezent ca e doar asa de incalzire.
Ei bine, dupa vreo ora jumate de asteptat si primit invitati am aflat cu stupoare ca el nu mai vine..
L-a sunat sotul meu de cateva ori dar nu a raspuns la telefon..
Imaginati-va atacul de panica trait in ziua nuntii mele cand totul era bine pus la punct iar muzica credeam eu va fi cea mai minunata cu DJ-ul reputat al Buzaului.
Din fericire, acesti DJ-i trimisi de el, aveau macar melodia de la dansul nostru si de la dansul nasilor si melodia de tort(caci am vrut ceva special) iar noi aveam la noi un stick cu muzica de rezerva insa daca nu era experienta de nunta a celor de la restaurantul Grand si nu aveam invitati tineri si voiosi care ar fi dansat pe orice, nunta mea ar fi fost un esec..
Asadar va rog dragi viitoare miresici, daca nu vreti sa va stricati nunta, SA NU CUMVA SA IL AVETI PE MIHAI VOICU LA NUNTA VOASTRA!!!!!!!! Mihai Voicu e pomul laudat care nu ajunge la nunti asadar daca nu vreti sa aveti surprize extrem de neplacute la nunta voastra, nici macar sa nu va ganditi sa il angajati.
Nu stiu ce alti dj-i sunt buni prin Buzau si deja nu ma mai intereseaza si nu am de gand sa fac reclama nimanui, insa stiu un singur lucru extrem de important ca Mihai Voicu nu este in niciun caz o optiune.
Daca s-a intamplat sa il contractati, desi probabil citind asta o sa va panicati, va rog sa va adunati toate fortele si sa gasiti un alt DJ si ignorati avansul dat si mergeti mai departe.. Noi am aflat tarziu de la alte persoane cum ca este un mare betivan la nuntil, ca e suspect de ciroza(daca nu cumva si cu acte in regula) si ca sta cu halba pe masa si pune muzica si ca au fost nunti la care nici macar nu a trimis inlocuitor si au ramas oamenii fara muzica..
Eu sunt destul de suparata pe miresicile din Buzau care au trecut prin probabil aceeasi experienta cu Mihai Voicu si nu ne-au impartasit asta tuturor celorlalte, asadar am facut eu acest pas pentru ca daca as fi stiut, cu siguranta imi gaseam pe altcineva in timp util ca sa nu mai trec prin acest stres..
Asadar, EVITATI-L pe MIHAI VOICU ca DJ!!!!

ganea_andra
10.06.2013, 17:54:11
Salut,

The best in town is dj FLORIN ARTENE.
Noi am avut nunta pe 8 iunie si am vorbit cu d-nul ARTENE cu mai bine de o jumatate de an inainte.
Nu am avut nici o problema de comunicare, este un om foarte intelegator si are rabdare sa iti explice si sa iti raspunda la toate intrebarile.
Noi nu ne-am bagat peste dansul toata noaptea.Are minunatul dar de a ''simti'' invitatii si stie exact cand si ce muzica trebuie sa puna. Pune toate genurile de muzica (exceptie manele).Are diverse ''obiecte'' de recuzita cu care face o super atmosfera.
La noi s-a dansat non-stop, singurele pauze au fost cele din timpul servirii meselor.Suntem la 2 zile dupa nunta si nu mai putem de picioare de atat dans (nu ni s-au vindecat inca ranile), este imposibil sa ramai la masa si sa fii indiferent.
Noi ne-am simtit super, toata lumea ne-a spus ca am avut un dj cu o foarte mare experienta.
Cuvantul care ii caracterizeaza prestatia este EXCELENT.
Recomand din suflet la toata lumea.
Multumim din inima pentru clipele frumoase oferite de acest dj.
Andra si Claudiu.

danna_sandu88
16.09.2013, 20:00:46
Buna,

Stiti ceva de Formatia Tomel din Buzau? Am inteles ca solistul ar fi un profesor de muzica din Berca si canta destul de bine, toate genurile si fac atmosfera. Daca stiti de ei sau daca i-ati auzit cantand va rog sa va impartasiti parerile cu mine deoarece sunt in impas total cu alegerea unei formatii pentru nunta. :((

giselle23
17.09.2013, 12:26:04
Buna fetelor, cine ma poate ajuta cu nr de tel al lui Florin Artene, gabi lacatus si oancea florin. Va multumesc anticipat.^:)^

dulcineea_ta
06.11.2013, 09:23:29
Buna miresici,

VA rog frumos ajutati-ma si pe mine cu un numar de telefon al lui MIhai Petcu si MIhai Voicu. Va multumesc din suflet

Rorydeea
31.01.2014, 20:47:17
Buna fetelor,

ce dj imi puteti recomanda in Buzau?

Multumesc

vlk
12.05.2014, 18:57:00
hello,
va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre formatia de muzica creativ din buzau si localul complex turistic magura.
multumesc!

damian
30.10.2014, 21:49:22
Buna fetelor,

Va rog sa-mi recomandati o formatie foarte buna care canta muzica populara si usoara live 80%.

Multumesc! :)

CarmenDumi
19.11.2014, 22:22:51
Buna,

Stiti ceva de Formatia Tomel din Buzau? Am inteles ca solistul ar fi un profesor de muzica din Berca si canta destul de bine, toate genurile si fac atmosfera. Daca stiti de ei sau daca i-ati auzit cantand va rog sa va impartasiti parerile cu mine deoarece sunt in impas total cu alegerea unei formatii pentru nunta. :((
Iti recomand trupa STOP TIME din Ploiesti ! Cauta-i pe youtube

roxanaiuliaon
15.01.2015, 16:25:22
hello,
va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre formatia de muzica creativ din buzau si localul complex turistic magura.
multumesc!

buna. ce formatie ai ales pana la urma?

anam09
23.03.2015, 22:21:19
Buna! As dori si eu datele de contact ale unor Dj care fac atmosfera buna la nunta.

Bombi86
29.03.2015, 18:55:24
Buna,

Si eu incerc cu disperare sa obtin datele de contact ale catorva DJ din Buzau. Vali Petcu, Florin Manea, Gabi Lacatus. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc!

ramona1989
15.06.2015, 12:14:37
Buna fetelor..recomand cu mare incredere Acord Band Roman..cei mai buni, ring plin toata noapte, atmosfera incendiara si repertoriu vast si complet! Am fost la 2 nunti cu ei..plus schela profesionala si lumini!! Spor la miresit!!