PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Buzau

Pagini : [1] 2

Anelisse
09.12.2006, 14:12:27
vreau si eu o formatie buna care sa cante super...dar nu gasesc nimic cine ma ajuta??

nicky_CO
13.12.2006, 12:04:58
Salutare!
Sincer eu cunosc cateva formatii bune insa cand mi-au spus pretul am cazut pe spate :D
Preturile variaza intre 32-35 mil ceea ce mi se pare exagerat de mult...
Sunt si eu in mare dilema...pt. ca dj-ul nu ma incanta f. mult...
Daca vrei detalii da-mi mesaj pe privat.
Pupici!

cristyna
04.01.2007, 14:33:31
La multi ani! Formatia pe care o avem noi ne-a cerut 2000ron, am dat avans 500ron sunt 3baieti si 1 fata, nu canta manele, decat dk se cere si i-am auzit pe la nunti la Grand si prin alte locuri si am fost incantati de ei mai aleas sotul, ca ii stie mai de mult. Dk sunteti interesate va pot da un nr de tel. Pupici1

geo_lorelai
08.01.2007, 22:24:29
buna ,as vrea si eu niste lautari ,Cristyna,as vrea sa vorbesc si eu cu ei ,un nr d etel se poate ?
mersi mult

stefania_ilie
09.01.2007, 14:47:24
Cristyna, te rog sa imi spui si mie numele formatiei si - dc ai - un nr. de telefon. Chiar sunt in cautare de formatii bune si .... nu prea gasesc. Eventual, da-mi un mesaj pe privat. Merci

cristyna
11.01.2007, 09:24:05
Imi poate spune si mie cineva cum se procedeaza cu cei din formatie, se iau in calcul si ei la tacam sau nu? Adica ii servesc cu tot meniul sau ii intereseaza dk au venit nemancati (:|.

buretzica
11.01.2007, 09:51:38
Imi poate spune si mie cineva cum se procedeaza cu cei din formatie, se iau in calcul si ei la tacam sau nu? Adica ii servesc cu tot meniul sau ii intereseaza dk au venit nemancati (:|.
eu stiu ca la o nunta, la care am fost, li s-a facut un platou mai mare cu aperitive, si li s-a dat si friptura atat, nu un meniu complet, si bine intelses bautura. acum depinde de restaurant si de formatie

stefania_ilie
16.01.2007, 09:44:34
Fetelor, a auzit cineva de formatia Demmos, din Bz? Stiti ceva despre ei, cum canta, ce fel de muzica? Voi pe cine aveti la nunta? Eu sunt in mare impas vis-a-vis de muzica.

Mulinitza26
23.01.2007, 11:53:18
buna miresicilor!si eu sunt in dilema..stiam o singura formatie dar sunt ocupati pe 21 iulie.Asa ca as avea nevoie mare de sfaturi si eventuale de nr de telefon..:-SS

Anelisse
29.01.2007, 22:10:27
buna miresici...eu am gasit formatie pana la urma....dupa lungi cautari...mai toti erau ocupati...35mil..formatia orient din berca...canta super si au vreo 4 albume scoase...tipul este super de treaba...nu sunt tigani in formatie si nu canta manele decat la cerere...au un repertoriu bogat si au si solist de muzica usoara...pe mine m-au convins.....am avut noroc ca a renuntat cineva din italia sa mai faca nunta pe 25...spor la cautari...aaa..tipul canta cu nicu paleru pe la diferite petreceri prin bucuresti.

ralucat
02.03.2007, 22:31:00
Fetelor, a auzit cineva de formatia Demmos, din Bz? Stiti ceva despre ei, cum canta, ce fel de muzica? Voi pe cine aveti la nunta? Eu sunt in mare impas vis-a-vis de muzica.
Canta intr-un club in Bucuresti -pe Victoriei; noi am vorbit cu ei si au cerut 50 mil (in total cam 3 ore de cantat).Ni se pare foarte mult...canta bine, dar totusi... Inca nu ne-am hotarat daca vor canta ei...speram sa mai lase din pret.

NICOLETAMIHAI
14.03.2007, 11:54:50
Salutare!
Sincer eu cunosc cateva formatii bune insa cand mi-au spus pretul am cazut pe spate :D
Preturile variaza intre 32-35 mil ceea ce mi se pare exagerat de mult...
Sunt si eu in mare dilema...pt. ca dj-ul nu ma incanta f. mult...
Daca vrei detalii da-mi mesaj pe privat.
Pupici!

Mar interesa detalii pentru formatii. Poti sa-mi trimiti?

Multumesc!

mariaradu13
14.03.2007, 12:19:41
si eu vreau va rog nr de tel de la o formatie , eu am nunta pe 22 prilie adica super repede si nu am muzica, am cam intrat in panica.
merci mult
pupici

miresica_iuliana
12.07.2007, 03:44:23
Buna, miresici din Buzau!
Noi credem ca cea mai buna formatie din Buzau este formatia Protocol, pe care o vom avea si noi la nunta. Canta ft bine si ne bucuram ca i-am gasit liberi,anul viitor in august pt nunta noastra :)

cristyna
15.07.2007, 19:55:24
Buna alegere ai facut! Noi am avut nunta in februarie, iar formatia Protocol a fost super ca si acum se mai voreste de ce muzica am avut la nunta. De fapt a fost alegerea sotului ca ii cunostea. Iti doresc toate cele bune si sa ai cea mai frumoasa zi din viata ta!

georgika_85
16.07.2007, 03:46:39
Salut. ash vrea si eu numarul celor cu formatia daca nu te deranjez [-o<

ralucutza1084
10.08.2007, 23:01:50
Buna miresici din buzau!
Am si eu o mare rugaminte la voi: dac are cineva nr de tel al formatiei orient din berca, pentru ca de vreo 2 luni de zile tot incercam sa aflam cum sa-i contactam, dar nu gasim un nr de tel.am inteles ca au recitaluri in timpul saptamanii prin berca, dar nu avem cum sa ajungem acolo pentru ca lucram si locuim in bucuresti, si venim numai in weekenduri in bz.
Va rog mult de tot daca are cineva nr de tel sa mi-l dea si mie...
Multumesc mult!
Sa aveti cele mai frumoase nunti!

Irinuca23
22.08.2007, 19:21:00
Buna miresici din buzau!
Am si eu o mare rugaminte la voi: dac are cineva nr de tel al formatiei orient din berca, pentru ca de vreo 2 luni de zile tot incercam sa aflam cum sa-i contactam, dar nu gasim un nr de tel.am inteles ca au recitaluri in timpul saptamanii prin berca, dar nu avem cum sa ajungem acolo pentru ca lucram si locuim in bucuresti, si venim numai in weekenduri in bz.
Va rog mult de tot daca are cineva nr de tel sa mi-l dea si mie...
Multumesc mult!
Sa aveti cele mai frumoase nunti!
Buna. Nu stiu daca ai reusit sa faci rost de numarul formatiei dara daca nu ai reusit eu ti-l pot da.Acum 2 zile am vb si eu cu ei si sper sa fie liberi si in data nuntii tale...Te pupik si astept raspunsul tau...

Miraj
24.08.2007, 13:43:46
[-o< ce bine ca am gasit undeva si miresici din buzau...mare problema cu formatia..in afara de Demmos, care au fost recomandati de la salon nu prea stiu de nimeni in Buzau, va rog din suflet sa ma ajutati cu nume si nr de tel daca aveti ca deja trebuie sa vb si cu formatia....are cineva nunta la anu? in mai?

alysava
30.08.2007, 17:08:54
buna,miresici.si eu sunt intr-o dilema:am gasit o formatie care canta f bine,dar mi-au cerut 35 mil....mi se pare mult,si ma gandesc ca trebuie sa le platesc si meniul(4 pers)
nu stiu ce e mai bine,dj sau formatie,per total?

ralucutza1084
31.08.2007, 08:12:28
buna,miresici.si eu sunt intr-o dilema:am gasit o formatie care canta f bine,dar mi-au cerut 35 mil....mi se pare mult,si ma gandesc ca trebuie sa le platesc si meniul(4 pers)
nu stiu ce e mai bine,dj sau formatie,per total?

depinde de gusturi... parerea mea, si a multora, nu se compara atmosfera facuta de un Dj cu cea facuta de o formatie.... Am fost si la nunta cu Dj si a iesit super, insa noi am luat o formatie (tot cu 35 mil).
Nunta ti-o face aperitivul, muzica si vinul. Oricum ar fi, nu prea am incredere in formatiile care iau mai putin de 1000E si nici in cele care mai sunt libere cu 10 luni inainte de data nuntii.
Mult succes in alegerea ta...

lucianpreda
09.09.2007, 08:20:23
Buna ziua si bine v-am gasit miresicilor!
pentru inceput vreau si eu numerele de telefon ale formatiilor demmos din buzau protocol din buzau si orient din berca.astept pm aici sau e mail la [email protected]
In al doilea rand.:daca a facut sau participat cineva la nunta la restaurantul Aqua Max din Buzau v-as ruga sa imi dati si mie informatii despre cum decurge nunta de atuuri si inconveniente pe care le-ati vazut voi acolo.Eu acolo am rezervat restaurantul.si daca aveti idee de cam cat costa un cameraman bun.
Multumesc

alysava
13.09.2007, 19:28:54
buna,miresici.Daaaaa,m-am decis in cele din urma pt dj.Acum,v-as ruga,daca are cineva sa-mi recomande unul bun,care sa aiba experienta,si sa faca atmosfera,sa-mi trimiteti un nr de tel...
cameramanul,l-am gasit ,imi ia 12 mil. pt 3 ore de filmat,400 poze in cd,si 100 imprimate....cum vi se pare la pret?el spune ca e profesionist...:-\

criistiina1984
16.09.2007, 11:15:10
Buna miresici,

Cine imi poate da si mie mai multe numere de telefon de la diverse formatii?
Daca se poate sa nu aiba mai mult de 4 membrii.
Va multumesc!:*

liliana23
23.09.2007, 15:58:38
buna. as vrea si eu nr de tel al formatiei orient. multumesc

liliana23
23.09.2007, 16:00:17
dar ce stiti de formatia zorile din galati? cum canta? si cam cat ia la o nunta?

ionela_oany
01.11.2007, 20:35:42
noi la nunta i-am ales pe cei din formatia ''azur'' si toti ne spun ca am facut o alegere foarte buna!(canta muzica atat din repertoriul international cat si romanesc...dar nu canta manele...deloc! )daca doriti nr lor de tel vi-l trim pe p.m.aaaaaaaaaaa ...am uitat sa scriu ca sunt 4 barbati si 1 fata si noua ne-au cerut 35 mil si avans 5 mil.daca sunteti interesati va ajut cu cea mai mare placere!

alysava
03.11.2007, 20:42:17
Ajutor.....am si eu o problema:nu stiu ce DJ sa aleg pt nunta mea
Are cineva recomandari,sau idei de dj buni?
O prietena imi spunea de MIHAI VOICU,de la RADIO BZ.Are cineva o idee cum l-as putea localiza,un nr de tel?pleaseeeee[-o< [-o< [-o<

lizibuzau
12.11.2007, 12:18:21
La multi ani! Formatia pe care o avem noi ne-a cerut 2000ron, am dat avans 500ron sunt 3baieti si 1 fata, nu canta manele, decat dk se cere si i-am auzit pe la nunti la Grand si prin alte locuri si am fost incantati de ei mai aleas sotul, ca ii stie mai de mult. Dk sunteti interesate va pot da un nr de tel. Pupici1

buna buna!!! te rog din suflet dc imi poti da ceva relatii despre formatia care a cantat la nunta ta si eventual un numar de tel.....sunt oarecum in criza de timp ptr majoritatea sunt ocupate.:-s iti multumesc anticipat.pupici!!:*

lizibuzau
12.11.2007, 13:49:57
Buna, miresici din Buzau!
Noi credem ca cea mai buna formatie din Buzau este formatia Protocol, pe care o vom avea si noi la nunta. Canta ft bine si ne bucuram ca i-am gasit liberi,anul viitor in august pt nunta noastra :)

salutare!!am si eu rugamintea dc imi poti da un nr de tel al formatiei"PROTOCOL"?cat va iau???:-\ pupici!!!

Tiffany
23.11.2007, 12:48:25
Buna miresicilor!Sunt noua pe aici.Eu voi avea nunta in august septembrie 2008.Inca nu am stabilit exact.Am inceput deja sa studiez tot ce se poate despre acest eveniment.Si apropo de muzica:ati auzit de Cezarica din Buzau?Eu ascult muzica lui de mica.Deci canta suuuuuuperb.Dar este mai in varsta cred.Nu prea stiu nimic de viata lui.Poate ati auzit de el sau stiti daca mai canta.Pentru ca mi-as dori enorm sa stiu.Pup.Numai bine!

lizibuzau
23.11.2007, 13:54:51
Buna miresicilor!Sunt noua pe aici.Eu voi avea nunta in august septembrie 2008.Inca nu am stabilit exact.Am inceput deja sa studiez tot ce se poate despre acest eveniment.Si apropo de muzica:ati auzit de Cezarica din Buzau?Eu ascult muzica lui de mica.Deci canta suuuuuuperb.Dar este mai in varsta cred.Nu prea stiu nimic de viata lui.Poate ati auzit de el sau stiti daca mai canta.Pentru ca mi-as dori enorm sa stiu.Pup.Numai bine!

cezarica este preferatul tatei si au fost prieteni in tinerete.....acum stiu ca mai canta dar asa ocazional si nu pe foarte multi bani....ceea ce stiu sigur insa e faptul ca e un cantaret de nota 10.....pe vremuri era foarte solicitat, varsta isi spune cuvantul acum.

Tiffany
23.11.2007, 23:01:43
Suuuper.Dar nu mai sti nimic despre el?Il pot gasi undeva in Buzau?Sau macar daca sti o formatie care sa cante cam in genul ala?Eu mi-as fi dorit sa cante cezarica si la nunta mea..

lizibuzau
24.11.2007, 16:58:20
Suuuper.Dar nu mai sti nimic despre el?Il pot gasi undeva in Buzau?Sau macar daca sti o formatie care sa cante cam in genul ala?Eu mi-as fi dorit sa cante cezarica si la nunta mea..

l-am intrebat pe tata si s-a interesat si el cu ceva timp inainte( l-ar fi vrut si la noi) dar a auzit ca e plecat din tara in Barcelona, probabil nu castiga deloc bine aici asa ca isi incerca norocul pe acolo.....mai multe nu stiu sa-ti spun....alta formatie care sa canta in genul ala nu stiu, e inegalabil zic eu......formatia pe care am gasit-o eu e de aici din buzau dc te intereseaza canta la Restaurant ''Musatinii" si sunt super ok din punctul meu de vedere...
te pup!!tinem legatura.<:-P

mike20
24.11.2007, 20:19:41
noi la nunta i-am ales pe cei din formatia ''azur'' si toti ne spun ca am facut o alegere foarte buna!(canta muzica atat din repertoriul international cat si romanesc...dar nu canta manele...deloc! )daca doriti nr lor de tel vi-l trim pe p.m.aaaaaaaaaaa ...am uitat sa scriu ca sunt 4 barbati si 1 fata si noua ne-au cerut 35 mil si avans 5 mil.daca sunteti interesati va ajut cu cea mai mare placere!

Si noi am vorbit cu ei la telefon,mai bine zis cu Nelu Vlad si cand ne-a zis "onorariul" ne-a cam taiat elanul.Ne-au cerut 2000 de euro si 200 euro avans.Am fost foarte surprinsa sa vad ca voua v-au cerut doar 35 de milioane.Ati mai negociat cu ei? Si cand ati vorbit cu ei sa stabiliti amanuntele?Noi i-am contactat pe la sfarsitul lui septembrie.
Mersi!

Tiffany
25.11.2007, 13:20:19
Ok.Multumesc mult lizibuzau.pacat ca nu mai sta cezarica aici in tara.dar oricum as vrea alta formatie si tot de prin zona.banuiesc ca formatia aceasta canta bine daca au cerut 2000 de euro.Acum ce sa spun...mie mi se pare foarte mult pentru ca nu stiu daca ne vom permite prea multe la nunta dar totusi ma intereseaza.Si tu o sa ai tot formatia asta la nunta?pup

alysava
25.11.2007, 15:02:20
Fetelor...observ ca majoritatea veti avea formatii la nunta,dar faceti-va mila si de mine[-o< , cine cunoaste un DJ bun?
Stie cineva ceva de Mihai Voicu?
mersiiii:)

ionela_oany
25.11.2007, 19:55:43
Si noi am vorbit cu ei la telefon,mai bine zis cu Nelu Vlad si cand ne-a zis "onorariul" ne-a cam taiat elanul.Ne-au cerut 2000 de euro si 200 euro avans.Am fost foarte surprinsa sa vad ca voua v-au cerut doar 35 de milioane.Ati mai negociat cu ei? Si cand ati vorbit cu ei sa stabiliti amanuntele?Noi i-am contactat pe la sfarsitul lui septembrie.
Mersi!
Da ne-au cerut 35 mil ...dar a fost un vis frumos care s-a terminat urat:(( !De ce spun asta ...pt ca pt ei conteaza mai mult banul decat prietenia:-s .Sa iti explic cum am ramas noi fara formatie dupa ce ii ''arvunisem''pe cei de la Azur#-o .Varul tatalui meu este/era cel mai bun prieten al lui Nicu V.si el ne-a ajutat sa vb cu cei din formatie si tot datorita lui urma sa achitam doar jumate din suma pe care ei o cer deobicei(asa cum ai spus tu 2000 euro)Insa in urma unor dispute intre unchi si Nicu V noi am picat la mijloc si iata cum am ramas fara formatie,pt ca ..oricat de mult am incercat noi sa ii explicam acestuia ca e treaba lor daca se cearta /impaca ,angajamentul luat fata de noi si anume acela de a canta la nunta noastra, a fost anulat!Acum noi suntem in cautarea unei formatii si incercam sa ne revenim pt ca a fost o ''lovitura ''destul de dura primita!Te pup!

lizibuzau
26.11.2007, 07:40:39
Ok.Multumesc mult lizibuzau.pacat ca nu mai sta cezarica aici in tara.dar oricum as vrea alta formatie si tot de prin zona.banuiesc ca formatia aceasta canta bine daca au cerut 2000 de euro.Acum ce sa spun...mie mi se pare foarte mult pentru ca nu stiu daca ne vom permite prea multe la nunta dar totusi ma intereseaza.Si tu o sa ai tot formatia asta la nunta?pup

formatia pe care o am eu ne iau 34 mil am dat avans 5 mil, e destul de mult ce-i drept dar astea sunt preturile si dupa parerea mea ceea ce canta ei face toti banii...ti-am spus de ei canta la restaurant Musatinii sunt 2 tipi si o solista .dc vrei iti fac rost si de nr de tel ca il are sotul meu.multa bafta.te pup!!!;-)

ralucaibr
26.11.2007, 12:08:51
Am si eu aceeasi rugaminte ca si alysava:daca stie cineva un DJ bun in Buzau as vrea si eu nr lui si ceva info.Am gasit in Bucuresti,dar trebuie sa platesc in plus drum si cazare si cere si pret de Bucuresti:-p

CONT-INCHIS-006
26.11.2007, 13:47:07
Fetelor...observ ca majoritatea veti avea formatii la nunta,dar faceti-va mila si de mine[-o< , cine cunoaste un DJ bun?
Buna! Nu stiam ca si Dj-ii trebuiesc rezervati cu asa mult timp inainte, eu chiar nu m-am interesat de Dj, sper sa gasesc unul cand voi merge de Craciun, cu toate ca tare mult mi-as fi dorit o formatie la nunta, i-as fi preferat pe Fam. Stangaciu, dar la 35-40mil care am auzit ca-i cer, nu ma lasa inima sa dau atatia bani, mai ales ca o sa fie o nunta cu un maxim de 80 persoane. Mi-a zis cineva de unu de la radio Campus ca nu e bun, dar nu-i mai tin minte numele.
Pupici.

Lilisor
03.12.2007, 22:48:21

salutare miresici din buzau!
si eu sunt buzoianca dar o sa am nunta la focsani :D si sunt in cautare de dj...si mie mi-a fost recomandat M. Voicu dar deocamdata nici eu nu am nici un nr de contatct dar sper sa reusesc sa gasesc cat de curand
daca aflu ceva va dau de veste
alte detalii aveti despre "metodele lui"? face atmosfera?
:*

alysava
04.12.2007, 23:04:33
:)
si eu sunt buzoianca dar o sa am nunta la focsani :D si sunt in cautare de dj...si mie mi-a fost recomandat M. Voicu dar deocamdata nici eu nu am nici un nr de contatct dar sper sa reusesc sa gasesc cat de curand
Daca vrei,eu iti pot facilita nr lui mihai;pe data nuntii mele,el e ocupat,dar voi face contract cu unul din dj din echipa lui,maine
Mie mi-a fost recomandat ca fiind cel mai bun dj din oras,si face super atmosfera la nunti
Daca vrei nr,raspunde-mi,si til pot trimite pe privat
pupici:)

arina_mariana
05.12.2007, 11:31:12
Mihai Voicu e cel mai bun cu siguranta. Stie sa faca atmosfera si tine nuntasii toata noaptea pe ring. se vede ca e om de radio si stie ce muzica se vrea la o nunta. Mie mi-a facut o nunta super. Toata noaptea s-a dansat si a fost ringul de dans plin in permanenta. Il recomand cu caldura.

ralu_ela
12.12.2007, 19:34:56
Da ne-au cerut 35 mil ...dar a fost un vis frumos care s-a terminat urat:(( !De ce spun asta ...pt ca pt ei conteaza mai mult banul decat prietenia:-s .Sa iti explic cum am ramas noi fara formatie dupa ce ii ''arvunisem''pe cei de la Azur#-o .Varul tatalui meu este/era cel mai bun prieten al lui Nicu V.si el ne-a ajutat sa vb cu cei din formatie si tot datorita lui urma sa achitam doar jumate din suma pe care ei o cer deobicei(asa cum ai spus tu 2000 euro)Insa in urma unor dispute intre unchi si Nicu V noi am picat la mijloc si iata cum am ramas fara formatie,pt ca ..oricat de mult am incercat noi sa ii explicam acestuia ca e treaba lor daca se cearta /impaca ,angajamentul luat fata de noi si anume acela de a canta la nunta noastra, a fost anulat!Acum noi suntem in cautarea unei formatii si incercam sa ne revenim pt ca a fost o ''lovitura ''destul de dura primita!Te pup!

buna ionele

pacat ca v-au refuzat.....asta inseamna ca sunt niste neseriosi,ca nu vad ce legatura aveati voi cu faptul ca s-a certat unchiul tau cu cel din formtie....oricum sper sa gasesti ceva mai bun decat ei.
pup

alysava
12.12.2007, 20:17:36
dragelor va multumesc foarte mult pentru raspunsuri
sunteti niste dragute :)
aly ti-am dat pm
pup

Pt putin,dar spune,ai vorbit cu MIHAI?cum e,poate veni personal??'
pupici

lucianpreda
14.12.2007, 07:15:03
eu am ales o formatie pentru nunta.pot sa va spun despre ei ca mi-au placut sunt foarte rezonabili si se poate discuta cu ei (negocia) nu sunt deloc scumpi in raport cu calitatea serviciilor si va pot da numarul lor de telefon daca sunteti interesati. ei sunt din valenii de munte dar se pot deplasa in buzau fara nici un fel de problema fara nici un cost suplimentar si seful formatiei se ocupa si cu amenajari decoratiuni focuri de artificii si multe altele care tin de nunta.ma puteti suna pt mai multe informatii .numarul meu este 0728 178 996 de asemenea va pot recomanda si cameraman.

criistiina1984
04.01.2008, 00:10:52
Buna miresici,

De formatia Select din mIzil stie cineva ceva? Noi deja i-am arvunit pentru nunta dar nu stim mare lucru despre ei, i-am auzit cantant live la Crasmarita din Buzau cam un sfert de ora si ne-a placut si avem si un cd de la ei. Dar as vrea sa stiu mai multe. Ma puteti ajuta? PLS :)

otilix
04.01.2008, 21:16:22
Buna miresici,

De formatia Select din mIzil stie cineva ceva? Noi deja i-am arvunit pentru nunta dar nu stim mare lucru despre ei, i-am auzit cantant live la Crasmarita din Buzau cam un sfert de ora si ne-a placut si avem si un cd de la ei. Dar as vrea sa stiu mai multe. Ma puteti ajuta? PLS :)
cand au cantat la crasmarita din bz? la vreo nunta?

CONT-INCHIS-006
07.01.2008, 15:00:22
Buna miresicilor! La Multi Ani si un An Nou plin de bucurii!!
Stiti ceva de Dj-ul Florin Artene de la Radio Campus? Mi l-a recomandat cameranul Vali Gheorghe de la ProTv, ca face atmosfera, ca nu baga manele decat la cererea noastra... Apoi fotograful Vali Blidaru mi s-a parut un pic cam scump, un pachet normal care cuprine un album cu vreo 98 de poze si un cd personalizat (poze cununia civila, religioasa, o locatie convenita impreuna si restaurant pana la ora 22:00) la pretul de 1070Ron, e mai scump decat cameramanul care-mi cere 300€. As vrea sa aud si o parere de la voi. Va multumesc!

Diana2000
07.01.2008, 20:16:45
Ajutor.....am si eu o problema:nu stiu ce DJ sa aleg pt nunta mea
Are cineva recomandari,sau idei de dj buni?
O prietena imi spunea de MIHAI VOICU,de la RADIO BZ.Are cineva o idee cum l-as putea localiza,un nr de tel?pleaseeeee[-o< [-o< [-o<
Buna alysava
Sunt noua pe forum:)
Si eu am aceeasi problema: alegerea DJ -ului pentru nunta. (Eu am serviciul in Bucuresti de cativa ani si m-am cam rupt de Buzau, nu prea mai stiu cum sta treaba prin oras.)
Te rog ma poti ajuta cu ceva informatii privitoare la DJ-ii din Buzau ?[-o<
Multumesc anticipat.

otilix
07.01.2008, 22:08:07
Stiti ceva de Dj-ul Florin Artene de la Radio Campus? Mi l-a recomandat cameranul Vali Gheorghe de la ProTv, ca face atmosfera, ca nu baga manele decat la cererea noastra... Apoi fotograful Vali Blidaru mi s-a parut un pic cam scump, un pachet normal care cuprine un album cu vreo 98 de poze si un cd personalizat (poze cununia civila, religioasa, o locatie convenita impreuna si restaurant pana la ora 22:00) la pretul de 1070Ron, e mai scump decat cameramanul care-mi cere 300€. As vrea sa aud si o parere de la voi. Va multumesc!

noi l-am avut la nunta dj pe artene si nu am regretat nici o secunda. ne-a si intrebat de altfel daca cumva vrem manele la nunta ca el nu mai vine. asa ca a fost exact ce ne-am dorit. e intr-adevar o alegere f buna pt o petrecere reusita. muzica e de toate genurile, stie sa faca atmosfera. si noua ni s-a parut scump vali blidaru, ne-a cerut in sept 2006 17 mil pt foto si filmat. intr-adevar f mult. asa ca am renuntat. de filmat am fost f multumiti de tipul pe care l-am avut, de poze nu. au fost cei de la smile foto, dar mie nu imi plac decat vreo cateva poze facute de ei, restul sunt porcarii- le-au prelucrat si au pus tot felul de fundaluri, rame, efecte- mie nu imi place asa ceva. mai reusite au fost pozele facute de noi. nu regret ca nu am ales sa faca pozele vali, regret oarecum ca i-am ales pe cei de la smile foto. dar noi am organizat nunta f repede intr-o per destul de aglomerata, asa ca nu prea am avut ce alege. iti doresc o nunta minunata.

CONT-INCHIS-006
08.01.2008, 11:52:17
noi l-am avut la nunta dj pe artene si nu am regretat nici o secunda. ne-a si intrebat de altfel daca cumva vrem manele la nunta ca el nu mai vine. asa ca a fost exact ce ne-am dorit. e intr-adevar o alegere f buna pt o petrecere reusita. muzica e de toate genurile, stie sa faca atmosfera. si noua ni s-a parut scump vali blidaru, ne-a cerut in sept 2006 17 mil pt foto si filmat. intr-adevar f mult. asa ca am renuntat. de filmat am fost f multumiti de tipul pe care l-am avut, de poze nu. au fost cei de la smile foto, dar mie nu imi plac decat vreo cateva poze facute de ei, restul sunt porcarii- le-au prelucrat si au pus tot felul de fundaluri, rame, efecte- mie nu imi place asa ceva. mai reusite au fost pozele facute de noi. nu regret ca nu am ales sa faca pozele vali, regret oarecum ca i-am ales pe cei de la smile foto. dar noi am organizat nunta f repede intr-o per destul de aglomerata, asa ca nu prea am avut ce alege. iti doresc o nunta minunata.
Multumesc frumos pt raspuns, sunt mai increzatoare acum, daca mai aud si alte pareri bune. In legatura cu pozele eu imi doresc doar cateva ipostaze de la fiecare locatie nu un morman de poze, sa vad la ce intelegere o sa ajung cu fotograful inainte de nunta. Pupici.

CONT-INCHIS-006
08.01.2008, 11:56:30
Si eu am aceeasi problema: alegerea DJ -ului pentru nunta. (Eu am serviciul in Bucuresti de cativa ani si m-am cam rupt de Buzau, nu prea mai stiu cum sta treaba prin oras.)
Multumesc anticipat.
Buna Diana. Nu vreau sa te sperii dar din cate am auzit si Dj-ii trebuiesc arvuniti cat mai repede ca sa poti gasi unul bun, eu l-am intrebat pe cameraman care lucreaza la Protv si el mi-a recomandat pe cine stia el mai bine si am avut noroc, tot el mi-a recomandat si fotograful, am avut noroc cu el. Spor la pregatiri.

Miraj
08.01.2008, 12:46:12

Salut!8-} avem acelasi cameraman si acelasi DJ...eu am nunta inaintea ta asa ca o sa afli mai multe pareri..Fotograf sunt inca in cautari..Tot Vali Gheorghe ti l-a recomandat?? Pretul nu mi se pare exagerat de mare, mai ales ca are ceva de munca, iar daca ai vazut poze facute de el si sunt faine, merita!!Cd-ul filmat il arati persoane;lor apropiate, care au timp sa se uite, dar pozele sigur o sa le vada mai multa lume..mi se par foarte importante si ele....>:D< >:D<

CONT-INCHIS-006
08.01.2008, 13:02:11
Salut!8-} avem acelasi cameraman si acelasi DJ...eu am nunta inaintea ta asa ca o sa afli mai multe pareri..Fotograf sunt inca in cautari..Tot Vali Gheorghe ti l-a recomandat?? Pretul nu mi se pare exagerat de mare, mai ales ca are ceva de munca, iar daca ai vazut poze facute de el si sunt faine, merita!!Cd-ul filmat il arati persoane;lor apropiate, care au timp sa se uite, dar pozele sigur o sa le vada mai multa lume..mi se par foarte importante si ele....>:D< >:D<
Buna! In primul si primul rand am avut mare noroc cu nasii mei care mi l-au recomandat pe Vali Gheorghe pt filmat si ca totodata a fost si disponibil pt data nuntii noastre (26/07/2008), apoi Vali ne-a recomandat si dj-ul si fotograful, chiar i-a sunat sa vada daca sunt disponibili. De ce mi se pare cam scump? Pt ca sunt cam aceeasi bani si la filmare si poze, 300€ de fiecare, intra-adevar am vazut album cu poze la Vali Blidaru, sunt f. dragute, naturale, fara sa le prelucreze cu tot felul de chestii, dar munca lui, referitor la ore e mult mai putina fata de un cameraman care sta de dimineata pana a doua zi in picioare. Sincer mi se pare exagerat 1070RON mult tinand cont ca o sa am un album foto cu vreo 100 de poze si un CD personalizat cu toate pozele facute mi se pare. Dar daca asa se zice ca e cel mai bun, nu ma uit la bani, cum toti ne-au zis ca am fi luat "crema" la nunta (Cameraman, Dj, Fotograf) si sper asa sa fie.
Spor la pregatiri. Pupici.

alysava
08.01.2008, 20:13:09
Buna alysava
Multumesc anticipat.
Buna.eu am reusit in sfarsit sa gasesc un dj,este de la un radio local din buzau,MIHAI VOICU se numeste,si am auzit pareri f bune despre el,ttotusi nu l-am urmarit eu personal
Daca vrei nr lui de tel,scrie-mi pe privat,si ti-l trimit
Spor la pregatiri!!!

Diana2000
08.01.2008, 22:37:30
Buna Diana. Nu vreau sa te sperii dar din cate am auzit si Dj-ii trebuiesc arvuniti cat mai repede ca sa poti gasi unul bun, eu l-am intrebat pe cameraman care lucreaza la Protv si el mi-a recomandat pe cine stia el mai bine si am avut noroc, tot el mi-a recomandat si fotograful, am avut noroc cu el. Spor la pregatiri.

Multumesc pentru raspuns VALYS. Da asa e, trebuie sa ma interesez cat mai repede in privinta unui Dj bun; eu consider DJ - ul unul din elementele cheie al unei nunti. Imi poti da si un pret in aceasta privinta ? Bafta la cumparaturile pentru nunta.;-)

Diana2000
08.01.2008, 22:53:43
Buna.eu am reusit in sfarsit sa gasesc un dj,este de la un radio local din buzau,MIHAI VOICU se numeste,si am auzit pareri f bune despre el,ttotusi nu l-am urmarit eu personal
Daca vrei nr lui de tel,scrie-mi pe privat,si ti-l trimit
Spor la pregatiri!!!
Merci pentru raspuns. Da mai intereseaza numarul de telefon al Dj-ului. Daca nu sunt prea indiscreta imi poti spune si cat ti-a cerut pentru serviciile sale? Am inteles ca e cam spicy 8-| sau poate ma insel. Astept de la tine PM cu nr. de tel.
Spor la pregatiri ;-).

CONT-INCHIS-006
09.01.2008, 10:32:56
Multumesc pentru raspuns VALYS. Da asa e, trebuie sa ma interesez cat mai repede in privinta unui Dj bun; eu consider DJ - ul unul din elementele cheie al unei nunti. Imi poti da si un pret in aceasta privinta ? Bafta la cumparaturile pentru nunta.;-)

Buna! Mie mi-a cerut Dj-ul 250€+transport(vreo 10€, asta depinde de locatia nuntii). Cameramanul 300€ si fotograful tot 300€ (1070RON). Pupici.

iuli83
10.01.2008, 22:32:06
Buna fetelor! La mine la nunta o sa cante Liviu si Vox... sunt super tari... 2 baieti si o fata si mai e unul cu clarinetul care canta super tare... Si canta ce vreti voi... Orice de la Celine Dion pana la Nicolae Guta. va pup.

Tiffany
12.01.2008, 22:46:03
:-SS buna fetelor!La multi ani!!!Si tot ce va doriti!!!Sunt cam necajita mai fetelor.. ca imi doresc sa fac la restaurant Cheia si m-au cam dat inapoi...am arvunit, am luat ofertele de menu si desi vb la inceput ca nu ne obliga sa rezervam camere...acum a bagat-o ca trebuie sa rezervam 20 de camere.:( in fine.si o sa vad ce o sa fac.rugamintea mea este alta la voi...va rog frumos mai spuneti-mi si mie cumva cum fac rost de niste nr de telefon ale formatiei orient din berca sau protocol?????sau cum pot da de ei urgent???macar formatia sa stiu ca o am si sa ma mai linistesc. v-am pupat si vb.

criistiina1984
15.01.2008, 21:36:01
cand au cantat la crasmarita din bz? la vreo nunta?

da, la o nunta i-am auzit pe la sfarsitul lui septembrie inceputul lui octombrie, nu mai stiu exact. Tu stii sa imi spui ceva de ei?

cosmina_septembrie80
16.01.2008, 15:07:23
Buna miresici !
va rog mult [-o< trimiteti-mi si mie numerele de telefon ale formatiilor orient,protocol si demmos ; eu de-abia acum am inceput cautarile formatie si constat ca e deja foarte tarziu -am fost refuzati de 2 formatii deja :-<

Va multumesc ptr. ajutor !

dixxxie
18.01.2008, 15:42:14
Noi am ales Dynacord (Liviu&Vox+2solisti+1pers acordeon+1pers saxofon)pentru ca abordeaza toate genurile muzicale.Daca Liviu si Vox se pricep doar la manele solista canta orice de la usoara la populara si solistul canta populara super.Cred ca pentru o nunta reusita trebuie sa ai toate genurile muzicale.<:-P

CONT-INCHIS-006
18.01.2008, 15:59:49
Noi am ales Dynacord (Liviu&Vox+2solisti+1pers acordeon+1pers saxofon)pentru ca abordeaza toate genurile muzicale.Daca Liviu si Vox se pricep doar la manele solista canta orice de la usoara la populara si solistul canta populara super.Cred ca pentru o nunta reusita trebuie sa ai toate genurile muzicale.<:-P
Cat cer Liviu & Vox la o nunta? Eu o sa am Dj si mi-a zis din start ca nu pune manele decat la cererea noastra si asta mai spre dimineata, ne conformam, oricum majoritatea invitatilor au peste 40 ani.

CONT-INCHIS-006
18.01.2008, 16:03:00
Am uitat sa ne interesam si de un acordeonist. Astia banuiesc ca nu-s greu de gasit, in ziua de azi sunt lautari pe toate drumurile... parca se adunau pe platou la dacia astia "mai colorati asa ", ca roman n-am vazut pana acum acordeonist la noi.

miresica_iuliana
20.01.2008, 13:54:30
Buna miresici !
va rog mult [-o< trimiteti-mi si mie numerele de telefon ale formatiilor orient,protocol si demmos ; eu de-abia acum am inceput cautarile formatie si constat ca e deja foarte tarziu -am fost refuzati de 2 formatii deja :-<

Va multumesc ptr. ajutor !

Formatia Protocol - Cornel Banica :**********, Simona Banica -*********.

Multa bafta!!!

dixxxie
21.01.2008, 14:20:40
Am uitat sa ne interesam si de un acordeonist. Astia banuiesc ca nu-s greu de gasit, in ziua de azi sunt lautari pe toate drumurile... parca se adunau pe platou la dacia astia "mai colorati asa ", ca roman n-am vazut pana acum acordeonist la noi.
Nu stiu pentru ca formatia noastra are si acordeonist si nu e"colorat".Si eu stiu ca se adunau pe platou candva .Sper sa gasesti.PUUUUP.

Lilisor
30.01.2008, 20:22:26
Pt putin,dar spune,ai vorbit cu MIHAI?cum e,poate veni personal??'
pupici

buna aly...scuze ca rasp asa tarziu dar n-am mai intrat de mult....
cu mihai am vb abia in wendul trecut si am incheiat si noi contractul
nu o sa vina el...o sa vina fie mihai badescu fie marius...personal eu nu stiu nimic de nici unul din ei dar mihai ne-a facut impresie buna si sunt optimista :)
la tine cine va veni?
pupici

alysava
30.01.2008, 21:07:19
buna aly...scuze ca rasp asa tarziu dar n-am mai intrat de mult....
cu mihai am vb abia in wendul trecut si am incheiat si noi contractul
nu o sa vina el...o sa vina fie mihai badescu fie marius...personal eu nu stiu nimic de nici unul din ei dar mihai ne-a facut impresie buna si sunt optimista :)
la tine cine va veni?
pupici
O sa razi,dar n-am nici cea mai mica idee cum se numeste dj meu-nu l-am intrebat.Dar cred ca unul dintre cei 2 cum zici tu,ca din cate am inteles eu,cu 2 dj lucreaza Mihai
Oricum,stai linistita,ca eu mi-am anticipat nunta din iulie,in mai,asa ca o sa-ti povestesc dupa cum a fost
PUPICIIII

Lilisor
31.01.2008, 19:36:38
O sa razi,dar n-am nici cea mai mica idee cum se numeste dj meu-nu l-am intrebat.Dar cred ca unul dintre cei 2 cum zici tu,ca din cate am inteles eu,cu 2 dj lucreaza Mihai
Oricum,stai linistita,ca eu mi-am anticipat nunta din iulie,in mai,asa ca o sa-ti povestesc dupa cum a fost
PUPICIIII

abia astept sa-mi povestesti :D
el ne-a zis ca are 5 dj-ei
pupi

bubulinuta
31.01.2008, 19:37:49
Este o formatie la posta calnau canta super> eu am fost la cateva nunti la care au cantat ei si sunt foarte buni vii recomand

miki77
10.02.2008, 16:38:59
Buna fetelor .........sunt ingrozita si de aceea va rog sa ma ajutati.Am nevoie de numere de tel ale formatiilor din Buzau..orient..protocol sau oricare o stiti si mi-o recomandati.......Sunt foarte stresata ca este tarziu de aceea va implor sa imi raspundeti ........sunt sigura ca ma intelegeti..........nunta este in septembrie,am reusit sa ma ocup doar de foto si video,.nu cunosc nici firme de decoratiuni din Buzau dar cel mai mult ma sperie ca inca nu am formatie...................plssssssssssss:O

TMihai
10.02.2008, 20:12:02
Buna fetelor .........sunt ingrozita si de aceea va rog sa ma ajutati.Am nevoie de numere de tel ale formatiilor din Buzau..orient..protocol sau oricare o stiti si mi-o recomandati.......Sunt foarte stresata ca este tarziu de aceea va implor sa imi raspundeti ........sunt sigura ca ma intelegeti..........nunta este in septembrie,am reusit sa ma ocup doar de foto si video,.nu cunosc nici firme de decoratiuni din Buzau dar cel mai mult ma sperie ca inca nu am formatie...................plssssssssssss:O
Poti merge la Hotel Crang sa vb cu baietii care canta acolo. Sunt superrrrrrrrrrrrrrr! Formatia se cheama Paradis 2000.
Pt decoratiuni mergi pe D-na. Neaga, la florarie si intreaba acolo, sau pe bulevard la Val Chic sau Casa Casatoriilor.
Bafta!=D>

Jorju
10.02.2008, 20:44:55
Buna fetelor,

Am nevoie de ajutor..si cred ca voi ma puteti ajuta cel mai bine :) imi puteti da cateva recomandari legate de formatia Demos (sau Undercover Band)? Ati fost pe la nunti unde au cantat ei sau poate au cantat chiar la voi la nunta? Orice informatie, buna, rea, mi-ar fi de ajutor :)

Multumesc mult! :* :bye_01:

Diana2000
26.02.2008, 14:37:59
Buna

Nu cred ca e mult 12 mil.....mie tot atat imi cere pentru filmat si pt poze

Buna fetelor

Nu am mai scris de mult pe forum si vroiam sa va spun ca si eu am reusit (cu ajutorul partonului de la restaurantul unde fac nunta) sa contractez pe cineva care sa se ocupe cu muzica, filmatul si pozele pentru noi. Am reusit sa obtinem un pret bun 12 mil. si cred ca a vrut asa pt. ca noi am facut anul trecut cununia civila. O sa trebuiasca sa ma intalnesc cu ei sa vad mai detaliat in ce consta treaba pe care o fac, ... ce scule au,...... cu alte cuvinte sa ne cunoastem.:)

Va poop si spor la pregatiri!>:D<

coty
20.03.2008, 22:16:26
ati auzit de un dj pe nume cornel?

mada19822002
30.03.2008, 15:24:25
Salutare tuturor.

Imi poate da si mie cineva nr de tel al lui Mihai Voicu sau Florin Artene?

Multumesc frumos.

kristina09
01.04.2008, 19:23:07
vreau si eu o formatie buna care sa cante super...dar nu gasesc nimic cine ma ajuta??

Depinde de genul muzical pe care il preferi; eu am fost la doua nunti unde formatiile au fost supeeeeeer! Una canta populara (dar fff frumos) si alta muzica usoara, rock'n'roll.. de dans. Eu inca nu m-am hotarat pe care din ele sa o aleg (trebuie sa ma gandesc si la ce prefera invitatii). Daca vrei detalii, scrie-mi.

b00b0ana
07.04.2008, 20:16:35
fetelor, eu am fost in week-end acasa si am rezolvat cateva dintre probleme, cum nu ma asteptam. ne-am gasit verighete, de care sunt f incantata si am gasit si "cantaretii". eu i`am ascultat la o nunta si mi-au placut f mult. nu sunt cunoscuti dar atunci au facut atmosfera. si spre surprinderea mea au cerut f. putin. 2500 de lei, si ne-au spus asa de la obraz ca dc ne-au placut, la sfarsit sa le mai dam ceva in plus. ma rog, sa zicem 3000. oricum e mai bine decat ce ati vehiculat voi pe aici.

astea sunt verighetele noastre!!

irina_cta
07.04.2008, 21:45:40
Depinde de genul muzical pe care il preferi; eu am fost la doua nunti unde formatiile au fost supeeeeeer! Una canta populara (dar fff frumos) si alta muzica usoara, rock'n'roll.. de dans. Eu inca nu m-am hotarat pe care din ele sa o aleg (trebuie sa ma gandesc si la ce prefera invitatii). Daca vrei detalii, scrie-mi.
:O sa inteleg ca au fost doua formati la o nunta? adica una populara si una usoara ? Si cat or fi costat amandoua ;)) ?

Lilisor
04.05.2008, 15:16:43
PUPICIIII

aly iti doresc sa ai o nunta de vis!
ai mai vb cu Mihai? te-ai intalnit cu dj-ul tau? cum ti s-a parut? sa nu uiti te rog sa ne impartasesti impresii dupa eveniment

pupici

monik_a
21.05.2008, 22:48:15
@SVIVI In aceiasi situatie suntem si noi adica cu muzica electronica si Dj dar nu avem lautar sa ne insoteasca ziua.Daca ai ceva variante ...poate ne poti ajuta cu vreo idee.Noi nici nu locuim in Buzau si greu sa obtinem numere de telefoane.Sincera sa fiu nici nu am idee ce muzicant e mai practic.Nu mai deschid alt topic in speranta ca ma puteti ajuta cu ceva sugestii sau veu muzicant.
Va multumesc anticipat la toate

alysava
22.05.2008, 15:32:40
aly iti doresc sa ai o nunta de vis!
ai mai vb cu Mihai? te-ai intalnit cu dj-ul tau? cum ti s-a parut? sa nu uiti te rog sa ne impartasesti impresii dupa eveniment

pupici
BUNAda,am avut nunta pe 10 mai,a iesit totul supeeeerb.De muzica sincera sa fiu,am avut diferite opinii:unora le-a placut la nebunie,iar altora,mai tineri si mai manelisti sa zicem,nu prea le-a placut,ca a fost mai mult muzica mai veche,ce-i drept,si cu 3-4 manele toata noaptea.Mie sincer,mi-a placut,a fost exact muzica ce se pune la nunti,cu de toate:meneaito,lambada,etc
Dar te sfatuiesc,eu daca ar fi sa aleg inca o data,l-as vrea pe MIHAI VOICU personal.Eu l-m avut pe MIHAI BADESCU,unul di dj lui,dar l-as fi preferat pe el...asa ca daca ai timp,solicit-l pe el exclusiv
In rest,totul a fost perfect:decoratia salii a fost asigurata de sorin,voi atasa poze,iar daca vrei nr,ti-l trimit pe privat,iar pozele si filmatul au iesit divin-pt mai multe detalii,scrie-mi
multa bafta!!1

mihaelaroxana
22.05.2008, 22:23:12
Dragele mele,

Eu imi fac nunta la GRAND, imi canta formidabilii UNIVERS 2000 din Mizil, care ne-au cerut nici mai mult nici mai putin de 2000 euro, cameraman-ul este prieten cu sotul meu, deci ne costa 500 ron( si o sa mai avem pe cineva cu o a treia camera, a noastra, pentru orice eventualitate), pozele ne costa 300 ron, lautarul de dimineata 150 ron- toata ziua, este prieten cu noi.... cam atat.

Sa vad ce pot afla despre Orient, nasii nostri sunt prieteni cu Greiere, solistul formatiei. Stiu ca sunt ocupati pentru 2008. Orice aflu, va spun, poate chiar numarul de telefon. In schimb vi-i recomand pe cei de la UNIVERS, sunt fantastici.

Spor la pregatiri si o nunta ca-n basme....

mihaelaroxana
22.05.2008, 22:27:15
A...si inca ceva Eu nu as opta pentru dj... eu dintotdeauna am vrut sa-mi cante lautarul la nunta...si mai ales ca pe astia i-am ascultat si ne-au uns pe suflet....Canta bine de tot...orice gen, si manele doar la cerere si atunci sunt facute versurile pe loc....

Acum....intr-adevar, am fost la nunti la care m-a simtit extraordinar si cu dj..cu conditia ca a fost adevarat..adica nu a bagat ASIA sau Heaven sau Parazitii!! :D :D :-p o:-)

Va pupic

monik_a
24.05.2008, 10:22:03
Buna tuturor miresicilor...Am cautat pe forum si nu am gasit nici o postare cu lautari sau muzicanti care pot canta ziua si insontii ceremonia dupa traditiile care se mai tin prin partea locului (zona Buzaului).Sotul meu este din zona Sibiu si acolo sunt cu totul alte obiceiuri.La fel mi-ar place daca ne-ati putea impartasii din experientele voastre si sa ne dati ceva idei moderne ,cele ale parintiilor ni se par invechite .
Actualmente nu locuim in Buzau si ne vine dificil sa cautam acesti muzicanti ca sa-i putem contacta
Daca cunoasteti sau aveti un nr telefon de acordionist sau alt instrumentist si ati fost multumiti de serviciile lui ne-ar interesa f mult pt ca mai avem putin si problema muzicantului este nerezolvata.

Va multumim anticipat si va dorim succes tuturora.:*

alinacristina82
03.06.2008, 13:55:19
multumesc mult.Asemeni iti doresc si tie,sa ai o nunta superba!!:* :* :*

Aly, in primul rand felicitari pt organizare.

Eu am nunta anul viitor in august , la athena.
Imi poti spune si mie dc ai avut formatie sau dj, cum se numeau si dc ai fost multumita. Si mai vreau de la tine numele si cum pot da de ei fotograf/cameraman si pret.
Si cu cat timp inainte ai vb pt poze/filmare?

Iti multumesc anticipat!

mmbank
12.06.2008, 16:33:49
buna
am vazut ca sunt destule persoane interesate de subiectul "muzica la nunta",deci indraznesc sa va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva date
noi avem nunta pe 21 februarie 2009,in tulcea(eu sunt din buzau si sotul din tulcea)....
vreau o formatie care sa cante cat mai multe genuri si sa fie dispusi sa vina la tulcea(nu conteaza din ce oras sunt ei ca si origine)
nu as vrea sa cante "moldoveneste"...
va rog mult ajutati-ma si pe mine cu numere de telefon,adrese de mail,recomandari....sa am cu cine vorbi
multumesc
o zi buna

galynik
02.07.2008, 22:05:30
Buna miresicilor, am nunta pe 25 octombrie 2008,si imi place mult cum canta cei de la formatia Orient din Berca, 1000E si fac super atmosfera.<:-PToate nuntile facute de ei au fost reusite d.p.d.v.muzical si au tinut tot timpul lumea in picioare.eu am acordeonistul tot de la ei si mi-au luat cu totul 4000 RON.
Spor la pregatiri in continuare!!!;-)

ionela_oany
09.07.2008, 22:54:00
Ati auzit cumva de formatia ''Amurg'' din Buzau?

augusta84
11.07.2008, 10:08:09
fetelor, care ati avut nunta sau i-ati auzit cantand, spuneti-mi cum sunt.canta diverse sau numai manele??? as vrea sa-i iau la nunta si nu stiu ce sa fac.
va rog, spuneti-mi daca stiti ceva:((
multumesc anticipat

lizibuzau
15.07.2008, 08:19:54
fetelor, care ati avut nunta sau i-ati auzit cantand, spuneti-mi cum sunt.canta diverse sau numai manele??? as vrea sa-i iau la nunta si nu stiu ce sa fac.
va rog, spuneti-mi daca stiti ceva:((
multumesc anticipat

buna!!!!eu am avut nunta acum doua saptamani si mi-a cantat formatia musatinii....ca sa fiu cat se poate de convingatoare pot spune un singur lucru......mi-au facut toata nunta....au cantat super, fara manele insa diverse, solista e o draguta iar solistul are o voce adaptabila la orice melodie...canta fuego, komornic, tangouri, vals, dance, populara nu mai zic....parerea mea e sa ii alegi cu incredere.a si inca ceva....au o prezenta scenica ok, tinute identice ca o formatie ce se respecta.te pup multa bafta!!

anny_4u
16.07.2008, 00:55:06
miresici, care ma poate ajuta si p mn? spuneti-mi si mie niste lautari din bz.. la un pret mai micutz.. dak stie vreuna din voi.. si m-ar mai interesa focuri de artificii si cameraman.. pupicei

ramira
19.07.2008, 19:57:26
Caut dj pentru nunta mea de la Grand din 16 mai 2009...:D
Am auzit de Vali Petcu si Florin Artene???Ce imi recomandati???
Va pup pe toate..:*

erika_22
20.07.2008, 09:43:23
Eu l-am avut la nunta pe Vali Petcu... am fost fff multumita...
Simte invitatii si da muzica potrivita pt ei.
La mine au ramas majoritatea pana la sf.

ionela_oany
20.07.2008, 10:36:25
buna!!!!eu am avut nunta acum doua saptamani si mi-a cantat formatia musatinii....ca sa fiu cat se poate de convingatoare pot spune un singur lucru......mi-au facut toata nunta....au cantat super, fara manele insa diverse, solista e o draguta iar solistul are o voce adaptabila la orice melodie...canta fuego, komornic, tangouri, vals, dance, populara nu mai zic....parerea mea e sa ii alegi cu incredere.a si inca ceva....au o prezenta scenica ok, tinute identice ca o formatie ce se respecta.te pup multa bafta!!
Care este ''pretul'' acestei formatii?

lizibuzau
21.07.2008, 08:34:31
Care este ''pretul'' acestei formatii?
mie mi-au luat 38 de milioane dar am fost foarte multumita de prestatia lor....toata noaptea s-a dansat si nimeni nu a stat la masa.....

augusta84
22.07.2008, 09:15:11
mie imi ia 1000E, dar tu ionela ce ai la nunta tot formatie?

ionela_oany
22.07.2008, 17:50:00
mie imi ia 1000E, dar tu ionela ce ai la nunta tot formatie?
Eu ii voi avea pe cei din formatia ''anotimp''din Buzau.voi plati 3500 ron din care am deja 500 ron cand i-am ''arvunit''.nu canta manele:suuuper::no_05: in rest canta orice tip de muzica..nu i-am intrebat daca si hip hop=))

augusta84
23.07.2008, 08:31:30
a mai ascultat cineva formatia musatinii din buzau.....astept si alte pareri

CONT-INCHIS-006
29.07.2008, 20:59:41
FLORIN ARTENE!!!! E cel mai tare, l-am avut la nunta... el a facut toata nunta, lumea in loc sa stea la mese sa manance dansau in continuare.

loana009
30.07.2008, 20:12:44

Si Vali si Florin sunt exceptionali la petreceri.. Uuuu, am uitat de Mihai Voicu. Si de mine (de ce nu?)... Toti DJ-ii de radio stiu sa faca atmosfera si sa creasca darul la nunta.. Daca vreti sfaturi, relatii sau numerele lor de tel, id-ul meu de mess e acelasi ca aici.
Spor la organizare tuturor!

ionela_oany
07.08.2008, 22:23:07
Formatia Anotimp din Buzau sunt..........am ramas fara cuvinte!no comment!superrrrrrrrrrrrrrrrr

mariposa_mariposa
14.09.2008, 17:29:27
Formatia Anotimp din Buzau sunt..........am ramas fara cuvinte!no comment!superrrrrrrrrrrrrrrrr
BUNA as vrea si eu nr de tel al formatiei daca mi.l poti trimite te rog...voua cat v.a luat...?

Diana2000
17.09.2008, 16:18:39
Dragele mele,
nu pot sa nu mentionez si eu firma cu care am colaborat in ceea ce priveste foto, video si muzica. Adevarati profesionisiti si pe langa asta am discutat tot ceea ce ne dorim de la ei.
Deci, firma se numeste STUDIO ART,
CATALIN OANCEA - (Super tip, super caracter), mi-a foto. ziua, iar noaptea a fost DJ,
GABI - mi-a fotografiat si ziua si noaptea,
ZANFIR - a filmat.
Am avut mare noroc cu patronul restaurantului care ne-a pus in legatura cu ei.
Precizez ca eu si sotul meu am colaborat super bine cu ei si suntem fffff multumiti. Ne-au placut pe noi f mult si ne-au promis ceva bonusuri:-p. Pupici.

petruta_pp
26.09.2008, 21:36:16
buna fetelor ! [-o<am si eu nevoie de sfaturile voastre! ma intereseaza formatii din buzau care cinta la nunti si as vrea unele mai bune care sa merite bani , ma puteti ajuta? sunt din rm-sarat si nu prea stii pe nimeni care sa sa ma indrume catre o formatie buna, astept parerile voastrea si sfaturi, va multumesc mult!:|

petruta_pp
28.09.2008, 13:37:55
buna fetelor si viitoare miresici! am mare nevoie de sfaturile voastre in legatura cu formatiia, din ce am citit pe forum am inteles ca cele mai bune formatii de nunta sunt : orient, protocol si demmos, va rog mult sa imi da-ti si mie nr lor de tel de pt ai contacta eu va las si adresa mea de mess petruta_m[email protected] sau [email protected] , va multumesc. a am uitata sa va zic ca eu abia la anu in iulie am nunta dar vreu sa vb cu formatia de acum pt ca sa nu ramin fara, va pup pe toate!

adriana_sandramandi
30.09.2008, 10:23:21
Si Vali si Florin sunt exceptionali la petreceri.. Uuuu, am uitat de Mihai Voicu. Si de mine (de ce nu?)... Toti DJ-ii de radio stiu sa faca atmosfera si sa creasca darul la nunta.. Daca vreti sfaturi, relatii sau numerele lor de tel, id-ul meu de mess e acelasi ca aici.
Spor la organizare tuturor!
vreau si eu nr dj-ului vali petcu sau florin artene,sau mihai voicu ,haideti fetelor mai multa solidaritate intre noi buzoiencele

petruta_pp
30.09.2008, 11:49:09
buna fetelor astept si eu de la voi niste nr de tel de la formati care cinta la nunta, va rog foarte mult ca as vrea sa arvunesc deja o formatie pt nunta adresa mea de mess este petruta_pp va pup pe toate si spor la pregatiri!%%-

ralu_ela
30.09.2008, 21:01:26
vreau si eu nr dj-ului vali petcu sau florin artene,sau mihai voicu ,haideti fetelor mai multa solidaritate intre noi buzoiencele

buna

eu l-am avut la nunta pe oancea florin...partenerul lui vali petcu...si nu ca am fost multumita ci extrem de multumita....daca te uiti la pozele de la rest o sa vezi ca lumea s-a simtit super bine....daca vrei iti trimit P.M cu datele de contact

pup

crisalau
01.10.2008, 20:12:14
buna !

Am o mare rugaminte la voi.... cine are nr de telefon ale formatiei Demmos si Protocol ?

Multumesc!

Diana2000
02.10.2008, 08:20:49
buna

eu l-am avut la nunta pe oancea florin...partenerul lui vali petcu...si nu ca am fost multumita ci extrem de multumita....daca te uiti la pozele de la rest o sa vezi ca lumea s-a simtit super bine....daca vrei iti trimit P.M cu datele de contact

pup
Buna Raluca,
Oare o fi vreo legatura de rudenie intre Oancea Catalin - are a fost la mine la nunta si Oancea Florin care a fost la tine?
O sa il intreb pe Catalin cand o sa iau materialele de la el :-? (in w-e asta).
p.s. si eu am fost extrem de multumita de Catalin si baietii lui :)>-

alina_i_2006
02.10.2008, 11:42:43
Cati sunt in formatie?Dati-mi si mie pm cu numarul lor de telefon va rog.:*

alina_i_2006
02.10.2008, 11:56:58
Si eu vreau numere de telefon de la maimulte formatii....va rog...si daca se poate si un filmulet de la nunta sa aud si eu cate ceva.Suntem ingrijorati ca nu o sa mai gasim formatie libera pentru data nuntii noastre.

alina_i_2006
22.10.2008, 09:47:30
Fetelor,noi inca nu am gasit formatie si nici nu stim unde sa ne mai orientam.Recomandati-mi si mie formatii,pe care le-ati auzit la alte nunti sau care au cantat la nunta voastra.Merci mult!>:D<

Velvet
29.10.2008, 14:08:52
Buna, a auzit careva de formatia Nemuritorii? sunt din Buzau; daca da astept pareri...

raluke
30.10.2008, 11:36:02
Buna Velvet,

Da sunt super ok tipii sunt 3 barbati + solista ......... si noi ii vroiam dar am renuntat intr-un final... nu de alta dar am vb cu ei si cer doar 2000E pt la anu....#-o

si noua cel putin ni s-a parut prea mult.........

Velvet
30.10.2008, 12:30:52
Buna Velvet,

Da sunt super ok tipii sunt 3 barbati + solista ......... si noi ii vroiam dar am renuntat intr-un final... nu de alta dar am vb cu ei si cer doar 2000E pt la anu....#-o

si noua cel putin ni s-a parut prea mult.........

Buna,

mie mi se pare ffff mult, si nu am fost de acord sa ii luam...dar fara stirea mea... deja sunt arvuniti :-L ; ma bucur ca sunt "super ok" ca la banii astia....

raluke
30.10.2008, 13:59:31
Ii poti asculta si pe site-ul lor ..... au cateva melodii acolo....

Noi i-am ascultat si live si kiar sunt buni si nu iti fac pauze de ii uita Dzeu...

Velvet
30.10.2008, 15:48:19
Ii poti asculta si pe site-ul lor ..... au cateva melodii acolo....

Noi i-am ascultat si live si kiar sunt buni si nu iti fac pauze de ii uita Dzeu...

De asta imi era cel mai frica, ca am fost la o nunta in vara si erau unii de au cantat toata noaptea aduna cel mult 4h ...

raluke
31.10.2008, 10:10:47
Da cunosc... am mai ascultat si noi din astia care au cantat 2-3 ire toata nunta si in rest......

macar u ai rezolvat prb lautarilor noi inca mai cautam.... si cam trece timpul... si sunt f. stresata pe tema asta...:(

Velvet
31.10.2008, 10:54:38
Da cunosc... am mai ascultat si noi din astia care au cantat 2-3 ire toata nunta si in rest......

macar u ai rezolvat prb lautarilor noi inca mai cautam.... si cam trece timpul... si sunt f. stresata pe tema asta...:(

Hei, lasa ca o sa fie bine...adevarul ca sunt si scumpi si nu toti isi merita banii, de asta necesita atat timp cautarea si alegerea lor

ionela_oany
01.11.2008, 23:34:12
Buna, a auzit careva de formatia Nemuritorii? sunt din Buzau; daca da astept pareri...
Varu' meu i-a arvunit pentru 3 octombrie 2009 si le-au luat 2000 euro si 700 lei au platit avans...oricum canta super si daca vreti ii puteti asculta/vedea pe utube.Dar daca ar fi sa ma intrbati pe mine eu nu as da 2000 euro pt o formatie...parerea mea!:)>-

petruta_pp
03.11.2008, 19:36:19
buna fetelol, mie mi-a fost recomandata o formatie pt nunta nemaipomenita, se numesc ANOTIMP SI SUNT NEMAIPOMENITI, noi i-am sunat si erau liberi am fost i-am asultat si i-am arvunit pt la anu, ne-au cerut 45 de mil dar merita fiecare banut sau cel putin asa credem noi. acum fiecare cu parerea lui, dar eu vii recomand cu inredere asa cum mi-au fost recomandati si mie.daca vreti sa va ajut trimiteti un mesaj, va pup si spor la pregatiri!!!<:-P

alina_i_2006
03.11.2008, 20:10:38
buna fetelol, mie mi-a fost recomandata o formatie pt nunta nemaipomenita, se numesc ANOTIMP SI SUNT NEMAIPOMENITI, noi i-am sunat si erau liberi am fost i-am asultat si i-am arvunit pt la anu, ne-au cerut 45 de mil dar merita fiecare banut sau cel putin asa credem noi. acum fiecare cu parerea lui, dar eu vii recomand cu inredere asa cum mi-au fost recomandati si mie.daca vreti sa va ajut trimiteti un mesaj, va pup si spor la pregatiri!!!<:-P
Cati sunt in formatie?Pretul include si acordeonistul de ziua?I-ati ascultat live?Vreau si eu un numar de telefon,pls^:)^

raluke
04.11.2008, 16:51:32
Buna Petruta...

Daca nu am fi avut nunta in aceeasi zi poate....:(( ....

Felicitari k ai gasit... noi mai cautam... presimt k o sa reusim si noi intr-un final...:D

ionela_oany
04.11.2008, 21:43:45
Cati sunt in formatie?Pretul include si acordeonistul de ziua?I-ati ascultat live?Vreau si eu un numar de telefon,pls^:)^
In formatie sunt 6 persoane adica 5 barbati si 1 femeie si da in acest pret intra si acordionistul.POOP

aura7000
05.11.2008, 19:07:37
buna la toata lumea

As dori daca se poate si eu nr. de telefon a celor de la Orient din Breaza.

Va multumesc anticipat

silvica
06.11.2008, 11:34:08
[quote=aura7000;1210792]draga galynik

Imi doresc din tot sufletul sa imi cante Orient din Berca la nunta.
Nunta mea este pe10.10.2009 (sper sa mai fie liberi), asa ca te rog din tot sufletul imi dai si mie nr. lor de tel.

Iti multumesc oricum.[/quo

Buna Aura si noi o sa avem nunta la anu si ne-am ales tot formatia ORIENT.Noi am fost la nunta anul trecut unde au cantat ei si ne-au placut,sper sa nu faca vreo figura.............Noua ne-au luat 40 mil dar am vb din luna mai.Te poop si bafta

aura7000
06.11.2008, 16:48:34
Buna Silvica,

Te rog din suflet da-mi si mie nr. lor de telefon. Poate o sa avem noroc si nu au alta nunta atunci cand avem noi nunta.

Iti multumesc anticipat.

danyelawar
06.11.2008, 18:49:55
Buna fetelor,

Eu la nunta imi voi lua DJ si as vrea sa va intreb daca ati auzit cumva de un DJ pe nume Dan Barla. Am inteles ca e la un radio, campus cred, si as vrea sa stiu daca il cunosteti, stiti daca e bun, etc.

Merci mult

silvica
10.11.2008, 12:18:39
Buna Silvica

Iti multumesc din suflet. Am vb cu ei, sunt liberi, urmeaza sa ne intalnim cu ei.
Super ma bucur,sper sa fie bine.Noi am fost in weekendul asta la o nunta si a fost dezastru din cauza muzicii si eu cam am emotii.Sper sa nu am o surpriza neplacuta din cauza asta.te poop

CRISTINALX
14.11.2008, 21:39:43
Buna ! Va rog frumos daca imi puteti spune si mie cati bani cer formatia Orient din Berca, pls!

GABI_TZA
20.11.2008, 11:44:15
BUNA

Am si eu o intrebare .. noi avem nunta pe 25 iulie 2009 si toate formatiile pe care le-am sunat sunt ocupate .. am gasit o formatie .. pe unul din membri in cheama Craita Viorel .. si tatal lui a cantat ..
Ati auzit ceva de el .. s-au l-ati vazut la vreo nunta ?

GABI_TZA
20.11.2008, 12:47:36
Am Vb Cu Cei De La Orient Si Au Spus Ca Au Ocupat Pana In August 2009 . In 2006 Cereau In Jur De 35 Mil Acum 45-50 Mil

CRISTINALX
21.11.2008, 12:37:32
Va rog mult^:)^ sa imi spuneti si mie daca ati fost la o nunta unde au cantat nemuritorii! I-am sunat si nu au nici un dvd de la vreo nunta unde au cantat:sad: ! Daca ma puteti ajunta cu cateva detalii pls!

Velvet
21.11.2008, 15:38:35
Va rog mult^:)^ sa imi spuneti si mie daca ati fost la o nunta unde au cantat nemuritorii! I-am sunat si nu au nici un dvd de la vreo nunta unde au cantat:sad: ! Daca ma puteti ajunta cu cateva detalii pls!

Buna,

Noi o sa ii avem la nunta...nu i-am ascultat, dar au fost niste prieteni la o nunta la care au cantat si au zis ca st buni, canta bine...vezi ca o sa gasesti clipuri cu ei pe youtube

alina_i_2006
21.11.2008, 20:08:51
BUNA

Am si eu o intrebare .. noi avem nunta pe 25 iulie 2009 si toate formatiile pe care le-am sunat sunt ocupate .. am gasit o formatie .. pe unul din membri in cheama Craita Viorel .. si tatal lui a cantat ..
Ati auzit ceva de el .. s-au l-ati vazut la vreo nunta ?
Craita Viorel sau Victor?Pe solistul formatiei pe care am luat-o noi il cheama Craita Victor.Poate e unul si acelasi:D

CRISTINALX
21.11.2008, 21:51:29
Buna,

Noi o sa ii avem la nunta...nu i-am ascultat, dar au fost niste prieteni la o nunta la care au cantat si au zis ca st buni, canta bine...vezi ca o sa gasesti clipuri cu ei pe youtube

Am vazut videoclipurile de pe youtube, dar melodiile de acolo sunt gen etno si vroiam sa stiu daca fac pauze dealea lungi sa ii uite Dzeu...... nu de alta dar mi-au cerut 72 milioane, tie ? Totusi mi-ar fi palcut sa ii vad la o nunta as fi dispusa sa platesc sa ii vad inainte de a palti 72 de mil:D ! Oricum mersi pentru raspuns!

aura7000
22.11.2008, 10:45:20
Super ma bucur,sper sa fie bine.Noi am fost in weekendul asta la o nunta si a fost dezastru din cauza muzicii si eu cam am emotii.Sper sa nu am o surpriza neplacuta din cauza asta.te poop

Buna,

Ne-am intalnit cu seful formatiei si am incheiat contractul.
Nu cred ca ar trebui sa ai emotii. O sa vezi ca o sa vie bine. Crezi ca ei nu sunt constienti ca le poti face reclama negativa daca totul nu iese bine?
Poti sa faci altceva...sa alungi emotiile.Anul viitot dute la o nunta unde canta ei.
Eu am incredere in ei.
te pup

Velvet
22.11.2008, 16:03:46
Am vazut videoclipurile de pe youtube, dar melodiile de acolo sunt gen etno si vroiam sa stiu daca fac pauze dealea lungi sa ii uite Dzeu...... nu de alta dar mi-au cerut 72 milioane, tie ? Totusi mi-ar fi palcut sa ii vad la o nunta as fi dispusa sa platesc sa ii vad inainte de a palti 72 de mil:D ! Oricum mersi pentru raspuns!

nu fac d'astea.....st lin...ca si mie tot de asta imi era frica...

CRISTINALX
22.11.2008, 19:22:24
nu fac d'astea.....st lin...ca si mie tot de asta imi era frica...

Sa speram ! :* Daca mai afli ceva despre ei de rog mult sa imi spui!

CRISTINALX
25.11.2008, 22:22:25
Buna, daca ai facut rost de nr te rog sa mi l dai si mie...te ai hot pt ei?? ca vad ca aven nunta aceiasi zi ...

Am intels ca tu o sa ii ai la nunta pe nemuritorii te-ai razgandit ?

Velvet
26.11.2008, 11:31:00
Am intels ca tu o sa ii ai la nunta pe nemuritorii te-ai razgandit ?

Buna, nu m-am razgandit...insa atunci cand am cerut nr alte formatii, era pana sa fim sigurii ca o sa ii luam pe ei(nemuritorii). Acum e stabil, am vb cu ei...desi nu i-am vaz decat pe net...dar am inteles ca st fff ok

simonik24
17.12.2008, 18:59:58
vreau si eu numarul de telefon la o formatie din buzau sau prahova

simonik24
17.12.2008, 19:37:48
stie cineva de formatia dinamic din vernesti???

stefi18
06.01.2009, 23:53:57
buna fetelor. am intrat deja in panica pentru ca nu reusesc sa gasesc o formatie buna pt nunta. poate ma puteti ajuta cu niste sugestii

adriana23
07.01.2009, 08:31:58
buna fetelor. am intrat deja in panica pentru ca nu reusesc sa gasesc o formatie buna pt nunta. poate ma puteti ajuta cu niste sugestii

buna! eu o sa l am pe un tip din formatia nemuritorii care la nunti canta cu sotia lui si alti 2 la clape. Foarte frumos. Poti intra pe __ sa iei numarul lui cornel. poate iti plac ....

TzUmPi
07.01.2009, 10:34:39
buna! eu o sa l am pe un tip din formatia nemuritorii care la nunti canta cu sotia lui si alti 2 la clape. Foarte frumos. Poti intra pe nemuritorii.ro sa iei numarul lui cornel. poate iti plac ....

Buna vreau sa iti spun si ite si celorlalte miresici ca formatia nemuritorii canta superrrrrrrrr. Nu stiu cum canta separat( adica in ce formula si daca melodiile ies la fel de bine) dar cei 3 barbati care fac parte din formatie sunt fenomenali. Au fost invitati la restaurantul unde am facut revelionul. Super..chiar mi-au placut.

Velvet
07.01.2009, 11:23:25

Buna,

noi tot pe cei de la Nemuritorii o sa ii avem la nunta, deja am vb din oct/noiembrie cu ei..sunt cam scumpi cei drept, dar din cate am inteles merita toti banii...mai stiu o tipa din constanta care tot cu ei a vb..

Te pup si sper sa rezolvi cat mai curand

adriana23
07.01.2009, 14:27:28
Buna,

noi tot pe cei de la Nemuritorii o sa ii avem la nunta, deja am vb din oct/noiembrie cu ei..sunt cam scumpi cei drept, dar din cate am inteles merita toti banii...mai stiu o tipa din constanta care tot cu ei a vb..

Buna! tu i ai luat pe nemuritorii(cei trei barbati ) sau doar Cornel si sotia lui? :)

Velvet
07.01.2009, 15:10:59
Buna! tu i ai luat pe nemuritorii(cei trei barbati ) sau doar Cornel si sotia lui? :)

pai din cate am inteles sunt trei barbati si o femeie

adriana23
07.01.2009, 16:51:12
pai din cate am inteles sunt trei barbati si o femeie

da, dar nu asta e numele formatiei lor. "Nemuritorii" sunt cei trei barbati, iar lui Cornel si formatiei lui i se spune tot "nemuritorii" poate pt ca de acolo este el cunoscut:) ;-)

CRISTINALX
07.01.2009, 17:03:55
Buna! Si eu o sa ii am la nunta pe Nemuritorii! Din cate am inteles ei sunt 3 si colaboreaza si cu o solista care vine si ea! Din cate am auzit fac super atmosfera ....... Sper sa gasesti o formatie pe placul tau !

alina_i_2006
07.01.2009, 20:11:08
Buna! Si eu o sa ii am la nunta pe Nemuritorii! Din cate am inteles ei sunt 3 si colaboreaza si cu o solista care vine si ea! Din cate am auzit fac super atmosfera ....... Sper sa gasesti o formatie pe placul tau !

Cati bani v-au cerut aceasta formatie?

Velvet
07.01.2009, 20:39:45

2000 de euro

CRISTINALX
08.01.2009, 10:58:38

Mie mi-au cerut 72 mil ( la timpul respectiv erau 2.000 €) plus 3 mil drumul, adica in total 75 mil !

b00b0ana
09.01.2009, 10:44:01
Mie mi-au cerut 72 mil ( la timpul respectiv erau 2.000 €) plus 3 mil drumul, adica in total 75 mil !
doamneeeee, atat de mult????
noua ne-au cerut in octombrie 2500 de lei si le-am dat 3000 de lei. voua v`a cerut mai mult decat dublu.
pup!

voicu_mirela
20.01.2009, 14:32:00
formatia nemuritorii ia de la 2000 E in sus, depinde unde are loc nunta.

cristyna
21.01.2009, 08:22:46
vreau si eu nr te telefon al formatiei pt k in octombrie am nunta si vreau o formatie misto, va rog dati-mi si mie numarul de telefon, mi-l poti trimite pe adresa de mess myrelutza_scumpik

Buna! Pretul nu mai este de actualitate pentru ca eu am avut nunta acum 2 ani, dar vad ca mai sunt cateva miresici care au avut aceiasi formatie (este aceiasi care il are pe cel de la nemuritori cu sotia si inca 2).Daca afli numarul ar trebui sa te grabesti pentru ca sunt foarte ocupati, ca si pret nu stiu sa-ti spun cat mai este acum ( ca din ce citesc acum nu stiu dk as mai lua formatie la cat cer, pentru ca darul foarte mult nu a crescut, dar preturile da).

Velvet
21.01.2009, 09:06:31
formatia nemuritorii ia de la 2000 E in sus, depinde unde are loc nunta.

da stiu, i-am arvunit deja....cam mult dar asta e...

adriana23
21.01.2009, 11:27:48
vreau si eu un numar de telefon al tipului daca se poate!!!!!!!!!!!!!ma poti gasi pe adresa de mess sau email myrelutza_scumpik

ti am dat pm ..dar sunt foarte ocupati...abia i am gasit pe 7 noiembrie....insa sunt sigura ca o sa mi faca o nunta super ok!

adriana23
21.01.2009, 11:48:40
vreau si eu un numar de telefon al tipului daca se poate!!!!!!!!!!!!!ma poti gasi pe adresa de mess sau email myrelutza_scumpik

si mi au cerut 4500 ron ceea ce nu mi se pare exagerat...cam astea sunt preturile .....bine in afara de 2000 euro cat cer nemuritorii :D

Gandacelul
29.01.2009, 13:18:32
Buna ziua dragi miresici actuale, foste si viitoare:)

Ma numesc Irina si voi fi o miresica de Buzau anul acesta in august. Si sunt tare mandra de asta. :-)
Am inceput pregatirile si sugestiile celor cu experienta sau viziune ne prind tare bine. Asa ca abia astept sa stau de vorba cu voi.
De exemplu, ni s-a facut o recomandare pentru dj si dintre apropiatii nostrii nu a lucrat nimeni cu el. Ce imi puteti spune despre Mihai Bodescu?

Gandacelul
02.02.2009, 19:00:38
Dragele mele, ce stiti despre Mihai Bodescu ca dj?
Ne-a fost recomadat dar nu stim prea multe despre el...

madalina_25
04.03.2009, 11:53:59
Salutare tuturor,
Am deschis acest subiect pentru a va intreba ce e mai ok la o nunta?

Lautari?
DJ
artisti cunoscuti?

micky2000
12.03.2009, 11:17:31
Buna,

Ce stiti ce DJ Mihai Voicu, ne gandeam sa il luam la nunta, l-a vazut cineva...face show, este de incredere?

Multumesc

andreea_dt
26.03.2009, 14:30:37
Chiar nu stie nimeni nimic de Mihai Bodescu?

Ayiram
31.03.2009, 00:40:14
miresici...stie careva care este tariful formatiei Orient? imi plac mult si pe ei i-as vrea la nunta...dar...m-ar interesa intai cam cat ma costa

micky2000
01.04.2009, 16:27:28
Vreau si eu informatie, ce DJ din Buzau recomandati. La nuntile la care am fost noi am vazut doar formatii. Stiu de Mihai Voicu ca era intr-o perioada si la radio.
Spor la pregatiri!

T_NICOL
01.04.2009, 21:45:53
miresici...stie careva care este tariful formatiei Orient? imi plac mult si pe ei i-as vrea la nunta...dar...m-ar interesa intai cam cat ma costa

Buna! Au discutat fetele in paginile anterioare de aceasta formatie uite aici un paragraf :

"Buna miresicilor, am nunta pe 25 octombrie 2008,si imi place mult cum canta cei de la formatia Orient din Berca, 1000E si fac super atmosfera.<:-PToate nuntile facute de ei au fost reusite d.p.d.v.muzical si au tinut tot timpul lumea in picioare.eu am acordeonistul tot de la ei si mi-au luat cu totul 4000 RON.
Spor la pregatiri in continuare!!!;-)"

Sper sa te ajute!

Pupici!

adriana23
30.04.2009, 16:19:52
Fetelor din Bz ... ajutati-ma ... desi noi o sa avem nunta in Buc, am nevoie sa stiu dc exista anumite melodii traditionale din zona.
Va intreb asta deoarece sotul meu este de loc din Bz, si vom avea ceva invitati din zona, si nu as vrea sa se simta aiurea ca nu aud nimik din ceea ce stiu ei.
Asa k va cer voua ajutorul ... poate sunteti mai in tema decat mn ...
^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^
Va multumesc anticipat ...
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Buna ..din cate stiu eu la Buzau , in ceea ce priveste muzica populara, se asculta muzica din Muntenia . nu stiu ce sa-ti spun:"> ...mai nou, este o formatie Nemuritorii care canta foarte frumos.Si eu o sa pun cateva melodii de ale lor, pentru ca Sunt foarte antrenante.;;);;):*:*

andreea_dt
06.05.2009, 14:24:16
Am auzit in ultima vreme vorbindu-se despre formatia Univers 2000 din Mizil... si spre surprinderea mea nu am vazut nimic scris despre ei pe forum? a mai auzit cineva de ei?

Velvet
07.05.2009, 11:48:31
"Crasmairat din Buzau" e o melodie nush cine o canta...

Diana2000
07.05.2009, 12:43:34
"Crasmairat din Buzau" e o melodie nush cine o canta...
Benone impreuna cu Ro-mania :D .

malinutzz
11.05.2009, 19:09:21
Dragele mele,

Eu imi fac nunta la GRAND, imi canta formidabilii UNIVERS 2000 din Mizil, care ne-au cerut nici mai mult nici mai putin de 2000 euro, cameraman-ul este prieten cu sotul meu, deci ne costa 500 ron( si o sa mai avem pe cineva cu o a treia camera, a noastra, pentru orice eventualitate), pozele ne costa 300 ron, lautarul de dimineata 150 ron- toata ziua, este prieten cu noi.... cam atat.

Sa vad ce pot afla despre Orient, nasii nostri sunt prieteni cu Greiere, solistul formatiei. Stiu ca sunt ocupati pentru 2008. Orice aflu, va spun, poate chiar numarul de telefon. In schimb vi-i recomand pe cei de la UNIVERS, sunt fantastici.

Spor la pregatiri si o nunta ca-n basme....
Buna! ai putea sa-mi dai si mie mai multe informatii despre formatia univers 2000 din mizil? stiu ca sunt doua formatii cu acelasi nume, care e cea consacrata? cea a domnului Raducanu sau a lui Vica?

andreea_dt
11.05.2009, 22:52:53
Buna! ai putea sa-mi dai si mie mai multe informatii despre formatia univers 2000 din mizil? stiu ca sunt doua formatii cu acelasi nume, care e cea consacrata? cea a domnului Raducanu sau a lui Vica?

de curand am aflat si eu ca sunt doua formatii... nu stiu mai nimic despre Univers, dar pe cei de la Unirers 2000 i-am auzit cantand si mi-a placut, canta de toate... vezi ca au si site, dai pe goole si gasesti

TARSY
17.05.2009, 11:31:01
as vrea sa stiu si eu cum as putea lua legatura cu acea formaatie?te rog ma poti gasi pe adresa de mess myrelutza_scumpik
NE POTI DA SI NOUA MAI MULTE INFORMATII DESPRE ACESTA FORMATIE?UNDE II PUTEM GASI SAU UN NUMAR DE TELEFON, CEVA???

andreea_dt
24.05.2009, 16:06:19
as vrea si eu nr de tel ale formatiilor Anotimp si Musatini... de asemenea as vrea si ceva detalii despre ei...

Dyva_a
11.06.2009, 21:30:33
Si eu as vrea nr de tel ale formatiilor Anotimp si Musatini... Multumesc

troppotzika
18.06.2009, 18:07:45
Fetele care stiti un numar de telefon al formatiei Azur?Stiti cumva daca mai canta la nunti si ce tarif au?

TARSY
07.07.2009, 09:38:53
pentru miresicile din buzau propun sa discutam aici despre muzica pe care o vom avea la nunta...formatie sau dj, preturi, impresii...

va astept cu parerile si propunerile voastre

alina_i_2006
07.07.2009, 15:13:54
pentru miresicile din buzau propun sa discutam aici despre muzica pe care o vom avea la nunta...formatie sau dj, preturi, impresii...

va astept cu parerile si propunerile voastre

Noi avem formatie la nunta si ne iau 40 de milioane.:*

adriana23
07.07.2009, 15:33:54
noi avem formatia protocol( in sfarsit am aflat si eu cum se numesc;)) ) si ne costa 4500 ron. sunt sigura ca o sa cante super bine si o sa faca atmosfera:)

alina_i_2006
24.07.2009, 10:10:03
M-am apucat si eu pe ultima suta de metrii sa intreb:de formatia CONTACT stie cineva,ceva?Ei ne vor canta la nunta.....:*

TARSY
26.07.2009, 15:50:21
formatia care va canta la nunta noastra se numeste univers tineret din maxenu(deju din maxenu), au peste 20 de ani de experienta in domeniu, instrumente profesionale, cu alte cuvinte stiu cum sa faca atmosfera la o nunta, multumindu-i si pe cei tineri dar si pe cei mai in varsta.cautati deju maxenu pe trilulilu, ascultati-i si va veti convinge.

alina_i_2006
28.07.2009, 12:53:13
formatia care va canta la nunta noastra se numeste univers tineret din maxenu(deju din maxenu), au peste 20 de ani de experienta in domeniu, instrumente profesionale, cu alte cuvinte stiu cum sa faca atmosfera la o nunta, multumindu-i si pe cei tineri dar si pe cei mai in varsta.cautati deju maxenu pe trilulilu, ascultati-i si va veti convinge.

Si care este tariful?

TARSY
28.07.2009, 21:47:37
[quote=alina_i_2006;2202300]Si care este tariful?[/quote
3000 lei ne costa formatia. i-ati ascultat? cum vi se par?
nasul meu a fost lautar in tinerete...zicea ca ii plac atat de mult incat le mai da 1000 lei sa ii cante a doua zi dupa nunta numai lui:D:D:D:D:D

lauritta25
01.08.2009, 16:43:28
am fost la o nunta anu trecut si era un baietas gen Copilu de aur care canta super. il stie ceva sau poate sa imi recomande un solist pt nunta ca banuiesc ca e mai ieftin decat o formatie.

lauritta25
01.08.2009, 16:48:45
salutare miresici. am si eu o mare dilema. viitoru meu sot vrea Dj eu vreau o formatie cu un solist dar sa dam cam 1500-1700 ron. ce ma sfatuiti ce imi recomandati? astept pm

loana009
01.08.2009, 19:04:39
Chiar nu stie nimeni nimic de Mihai Bodescu?
Mihai Bodescu este DJ de club si de radio. Nu l-am vazut niciodata la vreo nunta, deci nu garantez ca stie obiceiurile si tipicul unei nunti. Stie sa se descurce cu muzica, dar... atit. Cauta-l pe Gabi Lacatus, ca e mult mai experimentat. Are si instalatie de lumini, lasere, masina de fum, baloane de sapun, etc. si negociaza la pret. Eu l-am chemat cind am cununat si am fost suuuuper multumiti. Spor la organizare!

alina_i_2006
02.08.2009, 10:31:52
salutare miresici. am si eu o mare dilema. viitoru meu sot vrea Dj eu vreau o formatie cu un solist dar sa dam cam 1500-1700 ron. ce ma sfatuiti ce imi recomandati? astept pm

Nu cred ca gasesti formatie la 1500-1700 de ron.Noi dam 4000 de ron dar pentru ca ii cunoastem pe membrii formatiei.:*

andreea_dt
03.08.2009, 13:22:48

nu cred ca o sa gasesti ceva la banii astia... dj e in jur de 9-10 mil, poate chiar mai mult... si solistii astia sunt mult mai scumpi... daca vrei muzica ieftina, la bani ma refer, nu la calitate, ramai doar cu dj, daca e unul bun o sa ai o atmosfera f frumoasa si nu o sa se simta lipsa formatiei...

TARSY
07.08.2009, 21:45:48
am fost la o nunta anu trecut si era un baietas gen Copilu de aur care canta super. il stie ceva sau poate sa imi recomande un solist pt nunta ca banuiesc ca e mai ieftin decat o formatie.
probabil te referi la alex de la buzau... canta orice, e accesibil la pret...l-am vazut si eu la o nunta anul trecut...a facut atmosfera, mai ales ca si publicul l-a ajutat mult... dar nu stiu cum poti lua legatura cu el:(

TARSY
07.08.2009, 21:54:55
formatia care va canta la nunta noastra are peste 20 de ani de experienta in domeniu, e din zona buzaului, lucreaza cu aparatura de ultima generatie si ne costa 3000 lei. deju din maxenu(formatia univers tineret maxenu)...ii puteti asculta pe trilulilu (sper ca nu se va considera reclama)

musette
28.08.2009, 11:24:20
solistul vocal care a cantat la nunta la care am fost eu sambata, are peste 20 de ani experienta, este din Buzau, sonorizare foarte buna, muzica antrenanta de toate genurile, face o atmosfera frumoasa la nunti, eu l-am mai vazut si la fratele meu la nunta, il cheama GEORGE SNAE si il puteti asculta pe youtube.
poate va ajuta in cautarile voastre de solisti si formatii
succes
:x

Cutza
06.09.2009, 14:41:40
Fetelor, viitoare si foste miresici, ma puteti ajuta si pe mine cu nr de telefon al lui Mihai Voicu? Asta pentru ca, din cate m-am interesat, Florin Artene si Vali Petcu sunt deja ocupati in ziua nuntii mele si de un alt dj bun nu am mai auzit.
Asa ca..plssss!

Cutza
07.09.2009, 13:37:29
ti-am lasat mesaj

Multumesc mult! :* L-am sunat si a ramas sa isi verifice in agenda daca e liber pe acea data si sa ne contacteze inapoi. Daca o sa ne anunte ca si el este ocupat, o sa fiu in criza totala de idei.
Andreea, vad ca si tu ai nunta in 2010 ...cum stai cu pregatirile si ca tot veni vorba..ti-ai "arvunit" vreun dj sau o formatie?

andreea_dt
07.09.2009, 14:35:25
Multumesc mult! :* L-am sunat si a ramas sa isi verifice in agenda daca e liber pe acea data si sa ne contacteze inapoi. Daca o sa ne anunte ca si el este ocupat, o sa fiu in criza totala de idei.
Andreea, vad ca si tu ai nunta in 2010 ...cum stai cu pregatirile si ca tot veni vorba..ti-ai "arvunit" vreun dj sau o formatie?

si eu il am pe Mihai Voicu :) si ii mai am pe Nemuritorii... daca nici el nu e liber Voicu mai lucreaza cu Mihai Bodescu... el mai mult ca sigur e liber, poti chiar sa il intrebi pe Voicu.

geworgi
12.09.2009, 18:22:44
Buna miresici !
Si eu ma confrunt cu acesta problema - a lipsei informatiilor despre Dj, fotograf, cameraman - iar dupa cum descrieti voi situatia - cred ca este cam tarziu :-< .. Eu am nunta anul viitor pe 29 mai la restaurantul Athena . Voi ce recomandari aveti pentru aceste capitole ? Eu am auzit asa : DJ - Mihai Voicu sau Dj-ul din Pub, Foto si Video - Vali, dar nu stiu si numele de familie - din ce am citit pe site sunt 2 - Gheorghe si Blidaru . Problema cea mai mare este ca nu am numerele lor de telefon sa le pot verifica disponibilitatea - de aceea va cer voua o mana de ajutor[-o<
Multumesc anticipat !

mirelushk
17.09.2009, 09:05:14
Buna,
Eu o sa am nunta la anul in 2010 si o sa cante Nemuritorii. Stie cineva daca ei accepta sa iti alegi melodia de deschidere a serii pentru ca stiu ca ei au programul lor si nu prea sunt deschisi la altceva. Multumesc.

Cutza
19.09.2009, 11:59:34
Buna miresici !
Si eu ma confrunt cu acesta problema - a lipsei informatiilor despre Dj, fotograf, cameraman - iar dupa cum descrieti voi situatia - cred ca este cam tarziu :-< .. Eu am nunta anul viitor pe 29 mai la restaurantul Athena . Voi ce recomandari aveti pentru aceste capitole ? Eu am auzit asa : DJ - Mihai Voicu sau Dj-ul din Pub, Foto si Video - Vali, dar nu stiu si numele de familie - din ce am citit pe site sunt 2 - Gheorghe si Blidaru . Problema cea mai mare este ca nu am numerele lor de telefon sa le pot verifica disponibilitatea - de aceea va cer voua o mana de ajutor[-o<
Multumesc anticipat !

Salutare! La mine a ramas stabilit cu Mihai Voicu (mersi Andreea inca o data). Am doua numere de telefon ale lui, insa nu pot sa ti le dau pentru ca nu pot trimite inca mesaje private. Daca nu ai facut rost de vreun numar intre timp, poate gasim o alta metoda sa luam legatura (cum ar fi un id de mess).

cristyna
21.09.2009, 13:40:40
Buna,
Eu o sa am nunta la anul in 2010 si o sa cante Nemuritorii. Stie cineva daca ei accepta sa iti alegi melodia de deschidere a serii pentru ca stiu ca ei au programul lor si nu prea sunt deschisi la altceva. Multumesc.
Buna! Eu stiu ca sunt deschisi la propuneri (unul dintre ei canta si in formatia Protocol, formatie pe care am avut noi la nunta) si am putut alege ce melodie am vrut noi si cand am vrut noi.

adriana23
21.09.2009, 13:49:08
Buna! Eu stiu ca sunt deschisi la propuneri (unul dintre ei canta si in formatia Protocol, formatie pe care am avut noi la nunta) si am putut alege ce melodie am vrut noi si cand am vrut noi.

si nu i asa ca sunt buni cei din fomatia Protocol ? eu abia astept ! tot pe ei o sa ii avem si noi :)

cristyna
22.09.2009, 12:36:59
si nu i asa ca sunt buni cei din fomatia Protocol ? eu abia astept ! tot pe ei o sa ii avem si noi :)
da, a fost super...

CRISTINALX
23.09.2009, 18:08:30
Buna,
Eu i-am avut pe Nemuritorii la nunta si am ales eu melodia de deschidere. Iar il legatura cu faptul ca ei au programul lor si nu sunt deschisi la altceva este total gresit, au cantat si la cerere si au un program intradevar deosebit. Au venit si cu cantareata, daca nu gresesc este sora unuia dintre ei ca semanau foarte tare si care deasemenea a cantat foarte bine. Sunt sigura ca o sa fii multumita de alegerea facuta!

Buna,

ralucutz85
29.09.2009, 19:18:23
Buna,

Va rog mult sa-mi dati si mie informatii despre formatii de nunta. Am vazut ca se discuta aici despre multe: Protocol, Nemuritorii, Demmos, Univers, Paradis 2000, Orient si altele. V-as ruga daca puteti sa-mi dati si mie nr de telefon, pareri si eventual inregistrari cu acestea sa pot sa-mi fac o idee.
Multumesc frumos,

Raluca

ralucutz85
01.10.2009, 18:30:51
da, a fost super...

Buna crystina,

Poti sa-mi dai si mie nr de telefon al formatiei Protocol si eventual ceva mai multe detalii pe privat despre ce si cum canta?

Multumesc anticipat,
Raluca

cami_d
05.10.2009, 15:32:55
Buna,

Va rog mult sa-mi dati si mie informatii despre formatii de nunta. Am vazut ca se discuta aici despre multe: Protocol, Nemuritorii, Demmos, Univers, Paradis 2000, Orient si altele. V-as ruga daca puteti sa-mi dati si mie nr de telefon, pareri si eventual inregistrari cu acestea sa pot sa-mi fac o idee.
Multumesc frumos,

Raluca
Buna eu am fost la o nunta sambata unde a cantat Paradis 2000, a fost ok, mentionez ca au avut si dj, pe Florin Artene, plus alti invitati, asa ca formatia nu a cantat foarte mult; au cantat muzica populara si de petrecere.

ralucutz85
05.10.2009, 16:00:19
Buna eu am fost la o nunta sambata unde a cantat Paradis 2000, a fost ok, mentionez ca au avut si dj, pe Florin Artene, plus alti invitati, asa ca formatia nu a cantat foarte mult; au cantat muzica populara si de petrecere.

Am vazut ca mai ai putin pana la nunta. La tine cine o sa cante?
Ce parere ai? Cine face atmosfera mai frumoasa? Un dj sau o formatie?

codryna
06.10.2009, 13:38:41
Bune,

Eu sunt din Buc dar o sa facem nunta in Rm Sarat (sotul e de acolo si majoritatea invitatiilor sunt de acolo), ma intereseaza daca puteti sa imi recomandati un DJ bun din Buzau sau ma rog din zona. Nu vreau formatie, solist sau lautari ci as vrea un DJ bun, eventual cu date de contact ar fii perfect.

Merci!

cami_d
06.10.2009, 14:17:47
Am vazut ca mai ai putin pana la nunta. La tine cine o sa cante?
Ce parere ai? Cine face atmosfera mai frumoasa? Un dj sau o formatie?
Da stiu ca mai este putin, dar incerc sa nu ma gandesc foarte mult la asta.......plus ca mai avem de cumparat si de pus la punct ultimile detalii; sincer referitor la dj pana la nunta de sambata, eu eram destul de suspicioasa in legatura cu atmosfera pe care o poate face un dj, dar mi-am dat seama ca nu e asa, a fost foarte frumos cu dj, Florin Artene a facut super atmosfera.....noi o sa avem tot dj; plus ca eu sunt de principiu ca oamenii danseaza dupa muzica si ritm, nu dupa vorbe....acum fiecare cum ii place

kayli
07.10.2009, 10:03:04
yupiii! ce bine ca citesc numai lucruri bune despre florin artene! noi pe el o sa-l avem la nunta... sper sa fie pe placul celor 3 generatii de oameni pe care o sa-i am, de la foarte tineri la foarte batrani :)

valusca25
27.10.2009, 18:55:29
Buna,

buna sper sa ma ajuti vreau si eu un nr de tel sa iau legatura cu cei de la nemuritorii pls ^:)^ ^:)^ ^:)^

andreea_dt
27.10.2009, 18:58:47
buna sper sa ma ajuti vreau si eu un nr de tel sa iau legatura cu cei de la nemuritorii pls ^:)^ ^:)^ ^:)^

iti pot da eu datele lor dar vad ca ai nunta in aceeasi zi cu mine, iar eu ii am la nunta....

valusca25
27.10.2009, 19:21:09
iti pot da eu datele lor dar vad ca ai nunta in aceeasi zi cu mine, iar eu ii am la nunta....
acum mi-a dat seama si eu ce ghinion am paleru e ocupat nemuritorii nu stiu vijelie cat ia dar presupun ca sunt toti ocupatii:-s :-s :-s :-s :-s

Lorelay_777
29.10.2009, 10:51:08
Buna,

As vrea si eu mai multe detalii despre M Voicu. Uite adresa mea de mess livia_okian. Poate gasesti timp sa imi trimiti datele de contact ale lui.

Multam

Multumesc celor care mi-au trimis detaliile de contact. Insa Voicu e ocupat in ziua nuntii mele. Ma poate ajuta cineva cu alte contacte si recomandari?

Multam

ionela_oany
30.10.2009, 19:43:44
Numarul de tel la care poti afla informatii este:0722772913 .Este nr de tel al solistului Viorel Grigore

Se pare ca nu am voie sa postez aici nr de tel la care pot fi contactati cei din formatia ''Anotimp'' ,asa ca pt cele care sunt interesate voi trimite pm. Ii recomand cu toata caldura pt ca datorita lor am avut nunta pe care ne-am dorit-o.Voi atasa cateva poze care arata cum s-au distrat invitatii nostrii ...spun mai multe decat cuvintele!
va pup!

giselle23
01.11.2009, 20:21:30
Asa este dar poti face recomandari , ca pentru asta este acest forum ,sa ne sfatuim intre noi , nu ?

Buna fetelor,

As dori si eu sa stiu care dintre aceste formatii sti sa cante toate genurile,mai putin manele :) o formatie care sa faca atmosfera si sa inveseleasca invitatii si sa ii multumeasca si pe cei tineri si pe cei trecuti de tinerete.Multumesc

sirfritz
02.11.2009, 20:06:24
Buna fetelor,

As dori si eu sa stiu care dintre aceste formatii sti sa cante toate genurile,mai putin manele :) o formatie care sa faca atmosfera si sa inveseleasca invitatii si sa ii multumeasca si pe cei tineri si pe cei trecuti de tinerete.Multumesc

buna... mie mi a cantat la nunta formatia codex cu gabriela bolocan, care nu canta manele ci doar melodii vechi atat romanesti cat si straine, pentru cei tineri am avut o si pe madalina manolache, iar pentru ce mai in varsta pe geta apostolache, irina login, si dj, nu stiu dc am mai avut pe cineva... dar toti au facut o atmosfera foarte buna si placuta pentru invitati. dar toti care i am enumerat aici au fost luati cu 7 -8 luni inainte.

giselle23
08.11.2009, 13:35:41
Am auzit de formatia blitz band din bucuresti, din ce am vazut ei canta SUPERB! are cineva un contact al lor?

giselle23
09.11.2009, 13:02:01
multumesc, am gasit si eu acum cateva zile. vroiam sa stiu daca cumva i-a auzit cineva la nunta cantand?daca fac atmosfera?

Floricela
09.11.2009, 21:19:11
La noi la nunta vor canta Univers din Mizil.
Stiti cum canta ? I-ati auzit pe la vreo nunta?

sweet_i
16.11.2009, 16:59:52
As vrea si eu o frmatie care stie sa cante si lationo si dance si populara si sarbe detoate sa cante frumos pretu poate sa fie si mai scumpi numai sa cante frumos

sweet_i
16.11.2009, 17:01:24
La noi la nunta vor canta Univers din Mizil.
Stiti cum canta ? I-ati auzit pe la vreo nunta?

canta frumos tare eu tot pe astia ii vroiam dar din pacate sunt luati pe data care am eu nuntat :-<

giselle23
17.11.2009, 13:08:15
de formatia impuls din comarnic, stie cineva ? i-am auzit pe un dvd de la o nunta si canta foarte frumos, poate stie cineva detalii

dragosflorin7
23.11.2009, 19:16:20
de formatia impuls din comarnic, stie cineva ? i-am auzit pe un dvd de la o nunta si canta foarte frumos, poate stie cineva detalii

Da , eu i-am vazut anul trecut , sunt foarte buni dar canta numai populara si sunt destul de scumpi , peste 3000 de euro !

giselle23
24.11.2009, 22:02:56
da,am vazut un dvd de la o nunta cu cei de la impuls din comarnic,nu sunt prea incantata,cineva ne-a recmandat Bica din Ploiesti,unde il pot gasi si eu.pe trilulilu gasesc fara vocea doar orchestral. poate ma ajuta cineva? :*

damianroberta
25.11.2009, 12:13:55
da,am vazut un dvd de la o nunta cu cei de la impuls din comarnic,nu sunt prea incantata,cineva ne-a recmandat Bica din Ploiesti,unde il pot gasi si eu.pe trilulilu gasesc fara vocea doar orchestral. poate ma ajuta cineva? :*

Parca am auzit ...cred ca "Bica" e Monik , tipa care canta hip-hop ! Banuiesc ca daca era formatie , nu se numea" formatia Bica " ! Cine ti-a recomandat nu ti-a spus si despre cine e vorba ?
De formatia Impulse din Comarnic , am auzit ca sunt super buni !

giselle23
25.11.2009, 21:37:56
Cine mi-a recomandat pe acest/aceasta Bica, ne-a spus ca este un domnc care are o formatie..am gasit ceva si pe trilulilu dupa numele de Bica din Ploiesti..daca aflu mai multe o sa postez ;)

giselle23
06.12.2009, 17:32:25
Da, si eu as fii vrut sa cnte Mihaela Barbu,dar la fel este ocupata..am primit de la ea email si eu sa ne ajute..spune-mi si mie ce iti recomanda te rog

kristina_c
11.12.2009, 09:28:55
ti-am trimis un mesaj cu siteul lor care l-am gasit pe net... am cautat pe google :D

Buna,

Eu am ascultat formatia blitz band! vocile sunt ok, insa sonorizarea nu este buna!! se auzeau foarte incet!!

Daca doriti pentru provincie foarte greu accepta..am intrebat eu pentru niste prieteni care au aveau nunta in Buzau!aaa au ridicat si pretul..

imi_ase
15.12.2009, 12:09:29
buna! eu am avut la nunta formatia Anotimp, canta super, orice gen mai putin manele, s-au descurcat excelent, toata lumea i-a laudat. Eu am avut nunta duminica, am platit 28 de mil, insa am avut si dj, asa ca au cantat jumatate-jumatate.

damianroberta
10.01.2010, 23:23:47
Da, si eu as fii vrut sa cnte Mihaela Barbu,dar la fel este ocupata..am primit de la ea email si eu sa ne ajute..spune-mi si mie ce iti recomanda te rog

Eu am semnat deja ,pentru cele doua trupe !
Tu in ce stadiu esti , cum a ramas ...?

mariposa_mariposa
14.01.2010, 18:20:07
Din punctul meu de vedere nu e neaparat sa aiba un nume foarte rasunator...sincer canta foarte bine si alte formatii care nu sunt asa renumite...

santermanul
19.01.2010, 00:05:08
Din punctul meu de vedere nu e neaparat sa aiba un nume foarte rasunator...sincer canta foarte bine si alte formatii care nu sunt asa renumite...
Noi am luat legatura cu un tanar instrumentist din buzau care are scoala populara de arte facuta,care studiaza muzica de petrecere de multi ani,si care colaboreaza cu voci si instrumentisti de renume de pe meleagurile buzoiene,deci poate strange la un loc spuma artistilor de petrecere,pe toate stilurile muzicale care se preteaza la o nunta(folclor,usoara nationala si internationala,slagare,manele.) Tipul isi asuma responsabilitaea la maximum si garanteaza un show de neuitat.pt nr lui de tel sau eventuale contacte,dati-mi de stire si va raspund cu drag...Petrecere frumoasa,tuturor mirilor buzoieni!

roxpan
25.01.2010, 20:56:20
I need your help, respectiv nunta e in sept. si cautam formatii. Astept propunerile voastre, daca aveti. Formatia Anotimp e angajata, Ianem nu m-au convins. Un nr. de tel de la Protocol si Orient din Berca as vrea. Va multumesc!!!!!

valymaryus
27.01.2010, 09:15:02
buna miresicilor...am si eu nunta in iulie si caut formatii din buzau...ce imi recomandati...si daca aveti... sa imi dati si nr lor de telefon..merci frumos

Alynuta87
05.02.2010, 14:31:40
Ma Poate Ajuta Si Pe Mine Cineva Cu O Recomandare..o Formaytie Buna Din Buzau..ma Intereseaza Foarte Mult Muzica De Petrecere Pt Ca Muzica Usoara O Sa Vina Catalin Crisan Si De Acea Ma Intereseaza...mai Ales Ca Socrul Meu Este Profesor De Muzica Si Vreau Sa Ii Aduc O Formatie Foarte Buna:)

Buna!

Eu am auzit cum canta Nemuritorii, si nu am decat cuvinte de lauda! Poate i-a avut vreo miresica la nunta si te poate ajuta cu un nr. de tel. Noi am avut DJ, dar nu am regretat nici un minut. Toata noaptea s-a dansat.

roxpan
06.02.2010, 19:06:59
salutare!!!

dragelor, despre fratii carneci stiti ceva?

WE placut!

cameliaoprea12
08.02.2010, 12:39:21
De formatia Impulse ati auzit ? As vrea niste pareri si daca aveti idee de pret !

valentina85
09.02.2010, 11:13:38
sunt de acord cu Alynutza.Nemuritorii canta super.

anaises
12.02.2010, 16:07:14
Buna fetelor,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu formatii sau trupe, de preferinta cat mai bune...nunta este in septembrie si nu am reusit sa gasit pe nimeni disponibil la acea data!

Suntem pretentiosi si se pare ca am ramas fara variante decente :(

monicaalina
13.02.2010, 21:39:10
salutare!!!

dragelor, despre fratii carneci stiti ceva?

WE placut!
dak e vb de cei din candesti mie nu imi pl,
am fost la un botez si au cantat numai manele...chiar nu mi a pl

iulianaionita
22.02.2010, 12:52:16

Buna. eu o sa fac nunta in 2011 si as vrea sa cante tot Paradis 2000. I-am vazut la doua nunti si mi-au placut. Tie cati bani ti-au luat. Cum ai procedat. Imi poti trimite pe privat nr. lor de tel, ca am vazut ca ti-l sterg moderatorii daca-l afisezi!
Mersi mult!

LAURA03
22.02.2010, 18:41:13

Poti sa-mi spui si mie te rog cat au cerut?
Ms.:*

valentina85
23.02.2010, 10:19:03
fetelor,puteti sa-mi dati si mie ceva informatii despre Dan Goicea?eu trebuie sa caut un dj bun.

LAURA03
02.03.2010, 01:00:50
yupiii! ce bine ca citesc numai lucruri bune despre florin artene! noi pe el o sa-l avem la nunta... sper sa fie pe placul celor 3 generatii de oameni pe care o sa-i am, de la foarte tineri la foarte batrani :)

Buna. Te rog mult sa imi dai si mie datele de contact ale lui Florin Artene. Mail, telefon orice! mersi anticipat. A si dc se poate sa imi spui si cat ti a cerut. :D