PDA

Versiunea completa : Unde pot sa imi curat rochia de mireasa?

artemys
11.12.2006, 09:26:18
Buna, miresicilor din Iasi!

Eu locuiesc in Iasi, dar am avut nunta in Braila, asa ca am "activat" mai mult pe la miresicile de acolo. Acum ca a trecut marele eveniment, am si eu o intrebare pentru voi.

Imi puteti recomanda si mie o spalatorie / curatatorie serioasa aici in Iasi (sau chiar orice alt oras din Moldova) unde sa pot curata rochia mea de mireasa si sa iasa impecabila? Pana acum am incercat doar la Iulius Mall, dar mi-au spus ca ele nu garanteaza ca va iesi curata, si mai ales, mi-au spus ca s-ar putea sa o strice, pentru ca are dantela si pietricele marunte lipite pe ea....=((

Daca stiti ceva, va rog, nu ma uitati.
Multumesc anticipat! Spor la pregatiri viitoarelor miresici.

sunset
12.12.2006, 08:04:49
Poti sa incerci la Hala. Prietena mea cea mai buna a curatat-o acolo si a fost ok, dar sa stii ca peste tot o sa iti spuna ca se poate intampla ceva cu rochia.
Sunt obligati sa spuna asta... Daca cumva iti cad pietricelele si tu le ceri despagubiri?!

madalinabul
12.12.2006, 21:16:42
si in moldova mall se afla o spalatorie dar nu stiu daca curata si rochii de mireasa, poti merge sa intrebi

BDiana
12.12.2006, 23:02:55
Nu stiu sa-ti spun in Moldova, insa cred ca la orice Nufarul ti-o fac... Si a mea a avut o gramada de "perlute", si e finutza, si mi-au facut-o foarte frumos! Are dreptate Sunset, toti iti vor spune ca nu garanteaza pt. pietricele...

Milagros
13.12.2006, 14:15:25
Nu te du la hala ca mie mi-au nenorocit aia paltonul acolo, care vorba aia ca nu e material fin!!! Si is asa de nesimtiti si nu au deloc simtul raspunderii ca ma tot amanau,ziceau ca nu e gata cand de fapt era distrus. Si nici macar scuze nu si-au cerut cand mi l-au predat harcea-parcea!

artemys
13.12.2006, 14:38:01
Nu am deloc incredere nici in curatatoria de la Iiulus Mall, nici cea de la Hala... de multe ori hainele nu erau curate suficient, desi nu erau pete pretentioase, doar praf etc.... As fi vrut o curatatorie specializata pt rochii.

BDiana, despre ce curatatorie "Nufarul" vorbesti? Este si in Iasi asa ceva?? Sau doar Bucuresti?

BDiana
13.12.2006, 15:59:40
BDiana, despre ce curatatorie "Nufarul" vorbesti? Este si in Iasi asa ceva?? Sau doar Bucuresti?
Buna... Nufarul a fost numele pe care l-a primit in 1960 "intreprinderea" infiintata prin comasarea tuturor atelierelor / cooperativelor de curatat chimic... In Bucuresti sunt peste tot si de aia am crezut ca-s in toata tara... :"> M-am uitat insa pe internet si vad ca cica nu-s decat in Bucuresti... Imi pare rau :(

alinamihaela
22.12.2006, 10:44:21
Stiu sigur ca la Moldova Mall se curata rochii de mireasa ( la parter)dar nu stiu cat de bine...ai putea sa mai incerci la atelier de croitorie de la donna alba in pacurari...eu mi-am scurtat rochia de mireasa acolol ...mi-au si curatat-o si a iesit f bine...

adinac_ro
29.05.2007, 14:47:13
Stiu sigur ca la Moldova Mall se curata rochii de mireasa ( la parter)dar nu stiu cat de bine...ai putea sa mai incerci la atelier de croitorie de la donna alba in pacurari...eu mi-am scurtat rochia de mireasa acolol ...mi-au si curatat-o si a iesit f bine...

Curand o curat si eu si am sa dau anunt pr vanzare.

Milagros
29.05.2007, 18:49:59
Pana la urma mi-am curatat rochita la Hala si desi am stat cu emotii a iesit cum trebuie si nici nu e distrusa - CONTRAR ASTEPTARILOR :-" A costat 20 lei.

adinac_ro
30.05.2007, 18:59:05
Pana la urma mi-am curatat rochita la Hala si desi am stat cu emotii a iesit cum trebuie si nici nu e distrusa - CONTRAR ASTEPTARILOR :-" A costat 20 lei.

Pretul e in functie de cat e de ampla si depinde de material? Eu la calcat am dat 30 ron, dar cred ca volonasele mele sunt de groaza.

Milagros
31.05.2007, 12:33:24
Pretul e in functie de cat e de ampla si depinde de material? Eu la calcat am dat 30 ron, dar cred ca volonasele mele sunt de groaza.

Pretul este standard. Nu am vrut si calcat. Eu nu o vand:>

biutzaxx
31.05.2007, 12:41:26
Nu am deloc incredere nici in curatatoria de la Iiulus Mall, nici cea de la Hala... de multe ori hainele nu erau curate suficient, desi nu erau pete pretentioase, doar praf etc.... As fi vrut o curatatorie specializata pt rochii.

artemys, tu ai avut buchetul de flori cu maner? mi se pare super inteligenta alegerea...unde l-ai facut?

biutzaxx
31.05.2007, 12:42:57
sorry, era pentru Diana intrebarea :P

MIHA74
13.08.2007, 14:39:49
la mall in tudor sa mergeti cu rochitele la curatat!cel putin cele ale firmei Agnes T.nu sunt primite la hala sau la moldova mall!!!
eu am curatat-o 15 ron a costat si o pregatesc de vanzare...

alibd
13.08.2007, 17:01:01
la mall in tudor sa mergeti cu rochitele la curatat!cel putin cele ale firmei Agnes T.nu sunt primite la hala sau la moldova mall!!!
eu am curatat-o 15 ron a costat si o pregatesc de vanzare...

Miha, esti multumita de cum a iesit rochita? Nu s-a deteriorat?

Daphnne
14.08.2007, 15:19:30
Eu mi-am curatat rochita in iulius mall la parter si a iesit foarte bine, nu a suferit deloc nici fusta organza, nici fusta tafta si nici corsetul care avea cusute niste margelute, am fost multumita de rochita dar nu si lavaliera sotului, nu au curatat-o cum trebuie, i-a mai ramas o pata, dar rezolv eu :)

MIHA74
14.08.2007, 15:21:48
A iesit f.bine doar vreo 3 margelute de pe corset au picat dar nu e nimic merge si fara :)

alibd
14.08.2007, 16:32:32
A iesit f.bine doar vreo 3 margelute de pe corset au picat dar nu e nimic merge si fara :)

Ihi, trebuie sa ma hotarasc si eu ce fac cu ea, ori o curat eu acasa, ori imi fac curaj si o duc undeva. :-s

MIHA74
15.08.2007, 08:46:24
Totusi e firma serioasa acolo. De unde ai luat rochia? Incerc sa atasez cateva poze cu mine sunt f.mari nu stiu daca mi le ia :(

alibd
15.08.2007, 10:39:23
Totusi e firma serioasa acolo. De unde ai luat rochia? Incerc sa atasez cateva poze cu mine sunt f.mari nu stiu daca mi le ia :(

Eu am avut rochita de la Diva. Am fost multumita.

MIHA74
15.08.2007, 11:12:19
Eu voalul l-am luat de la Diva.
Foarte faina rochia :)

alibd
15.08.2007, 11:19:38
Eu voalul l-am luat de la Diva.
Foarte faina rochia :)

Mersi mult, Miha!

sava_ioana
15.08.2007, 13:36:07
mi-am adus rochia de la curatat!!!a iesit chiar foarte bine chiar daca are danteluta si niste mici perlute,asa ca va recomand curatatoria de la mall moldova 200mii

Daphnne
15.08.2007, 13:44:21
mi-am adus rochia de la curatat!!!a iesit chiar foarte bine chiar daca are danteluta si niste mici perlute,asa ca va recomand curatatoria de la mall moldova 200mii
eu am dus-o la ac curatatorie, dar in iulius mall, si la fel nu am avut nici o pb cu ... sunt buni si nu strica hainele, cel putin mie inca nu mi s-a intamplat ...

alibd
15.08.2007, 14:32:12
eu am dus-o la ac curatatorie, dar in iulius mall, si la fel nu am avut nici o pb cu ... sunt buni si nu strica hainele, cel putin mie inca nu mi s-a intamplat ...

:)>- Am sa incerc si eu!

Daphnne
15.08.2007, 14:35:02
:)>- Am sa incerc si eu!
multa bafta :) >:d<:*

alibd
15.08.2007, 14:37:42
multa bafta :) >:d<:*

Mersi! >:D<

adinac_ro
16.08.2007, 21:16:12
[Si eu am spalat-o la mall si m-a costat doar 13 lei si a iesit bine.NU mi-au cazut perlutele/pietricelele etc.A iesit si fondul de ten si praful din cusaturile de jos.

biutzaxx
20.08.2007, 11:03:06
[Si eu am spalat-o la mall si m-a costat doar 13 lei si a iesit bine.NU mi-au cazut perlutele/pietricelele etc.A iesit si fondul de ten si praful din cusaturile de jos.

ti-a iesit curata ca noua?

cu voalul ce faceti? il pastrati ? il vindeti?

adinac_ro
20.08.2007, 19:01:38
ti-a iesit curata ca noua?

cu voalul ce faceti? il pastrati ? il vindeti?

Nu a iesit impecabil, dar se vede doar daca insist si sunt undeva pe interior. Nu m-am chinuit sa fiu atenta dar chiar nu m-am atins nici de sampanie, nici de tort, nici de lumari etc. E impecabila la exterior, iar interiorul de care spuneam ca nu e ca nou e trena aia a mea lunga cu care am maturat parcurile, dar care nu se vede.
La spalat la mall nu mi-au cazut nici broderiile, perlutele etc.si a costat 13 ron.

Ruby
25.09.2007, 08:31:33
Nu a iesit impecabil, dar se vede doar daca insist si sunt undeva pe interior. Nu m-am chinuit sa fiu atenta dar chiar nu m-am atins nici de sampanie, nici de tort, nici de lumari etc. E impecabila la exterior, iar interiorul de care spuneam ca nu e ca nou e trena aia a mea lunga cu care am maturat parcurile, dar care nu se vede.
La spalat la mall nu mi-au cazut nici broderiile, perlutele etc.si a costat 13 ron.

azi merg si eu sa ridic rochia de la curatatoria din mall. sper sa fie ok. eu am dat 15 ron.

Juliette
25.09.2007, 11:21:51
Bine k mi-ati adus aminte sa o duc si eu. Am avut un pic de codita si eu, e neagra, nu mai e alba. :D

marmo
18.10.2008, 21:04:12
buna!
As vrea sa va intreb daca stiti in Bucuresti o croitoreasa buna, priceputa si nu foarte scumpa, care sa stie bine sa croiasca si sa nu tina sa-mi impuna ideile proprii (stiu cum vreau sa arate rochia, mi-am desenat-o singura - e destul de diferita de ce se gaseste in oras sau pe net).
M-am mai gandit sa caut un/o student/a de la Facultatea de Design Vestimentar; cunoaste cineva pe cineva?
Multumesc si sper ca moderatoarea sa nu stearga numele sau adresele din raspunsurile voastre - e adevarat ca nu avem voie sa facem reclama, dar totusi un site ca acesta e uneori singura varianta prin care sa afli daca o firma sau o persoana e de incredere sau nu.
Astept cu nerabdare!

geany_m
19.10.2008, 17:32:59
buna!
As vrea sa va intreb daca stiti in Bucuresti o croitoreasa buna, priceputa si nu foarte scumpa, care sa stie bine sa croiasca si sa nu tina sa-mi impuna ideile proprii (stiu cum vreau sa arate rochia, mi-am desenat-o singura - e destul de diferita de ce se gaseste in oras sau pe net).
M-am mai gandit sa caut un/o student/a de la Facultatea de Design Vestimentar; cunoaste cineva pe cineva?
Multumesc si sper ca moderatoarea sa nu stearga numele sau adresele din raspunsurile voastre - e adevarat ca nu avem voie sa facem reclama, dar totusi un site ca acesta e uneori singura varianta prin care sa afli daca o firma sau o persoana e de incredere sau nu.
Astept cu nerabdare!
Si ce treabă are postul tău cu spălatul și curățatul rochiei de mireasă? :-?

sunset
19.10.2008, 17:52:42
buna!
Astept cu nerabdare!

cel mai bine ar fi sa postezi aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=3

irinaBride
23.10.2008, 08:11:06
Eu i-am folosit pe cei de la hala pana acum si nu am avut surprize neplacute...

lauriciul
11.11.2008, 23:16:48
Ce parere aveti despre cumpararea rochiei de mirese la targul de nunti? Preturile sunt mai mari la targ sau se ofera reduceri?

alyya
14.11.2008, 23:29:13
eu am dus rochia la hala si vreau sa va spun ca is foarte incantata de cum a iesit

alibd
15.11.2008, 13:20:40
Ce parere aveti despre cumpararea rochiei de mirese la targul de nunti? Preturile sunt mai mari la targ sau se ofera reduceri?

Eu mi-am luat rochia de la targ, in 2007. In ce priveste pretul a fost foarte acceptabil, nu cred ca sunt preturi mai mari decat in mod normal. Iar unii chiar fac reduceri.

PS: Verighetele tot de la targ le-am luat.

lauriciul
17.11.2008, 16:01:43
Super, am sa astept pentru rochie pana la targ, ma gandesc ca asa o sa am de unde alege.
La targul de nunti sunt si rochii de oaczie, sau doar pentru mirese?

Cristiana_82
18.11.2008, 10:22:11
O sa imi duc si eu rochita la hala, sper sa iasa ok.:*

Matzaluka
18.11.2008, 13:20:55
Super, am sa astept pentru rochie pana la targ, ma gandesc ca asa o sa am de unde alege.
La targul de nunti sunt si rochii de oaczie, sau doar pentru mirese?
Da, la targ cu siguranta vei avea de unde alege...sunt multe-multe modele de rochii de mireasa, ai sa mai gasesti cofetarii pt tortul de nunta, verighete, ornamente, accesorii, bineinteles si rochiide de seara si multe altele necesare organizarii unei nunti...Eu una chiar ma bucur ca avem parte de astfel de targuri in Iasi ;;)

corinas3
22.11.2008, 12:56:14

eu am o haina neagra din stofa care trebuie dusa la curatatorie, dar pana acum am stat in dubii, ca am patit-o o data la mall cu un palton. mi-au topit nasturii si mi l-au stricat :(. tu la hala scoteai nasturii de la haine inainte?

alyya
22.11.2008, 22:39:42
eu am o haina neagra din stofa care trebuie dusa la curatatorie, dar pana acum am stat in dubii, ca am patit-o o data la mall cu un palton. mi-au topit nasturii si mi l-au stricat :(. tu la hala scoteai nasturii de la haine inainte?

buna.eu la hala am dus 2 sacouri si o haina de a lui tata si mi-au scos nasturii,pentru orice eventualitate.au iesit f bine.si is si mai amabili ca cei de la mall.

cgeorgiana1982
29.11.2008, 21:32:13
Eu am folosit si splalatoria de la Mall si cea de la Hala. La Mall erau seriosi la inceput, dupa care parca doar parfumau un pic hainele si atat. La hala erau destul de Ok, pana am vazut rochita de mireasa a prietenei mele spalata de ei: era un pic galbena la subrat. Acum merg doar la spalatoria de la Carrfour: imi plac ca sunt rapizi, nu stai o saptamana pana iti iei lucrurile, cand merg cu ceva isi pun semnunde este o pata sau ceva de genul ca sa insiste....mereu le-am luat impecabile. Fratele meu chiar avea un casou patat din care nu credeam ca putem scoate pata, insa ei au reusit.

angelfighter
30.11.2008, 21:26:29
Eu am folosit si splalatoria de la Mall si cea de la Hala. La Mall erau seriosi la inceput, dupa care parca doar parfumau un pic hainele si atat. La hala erau destul de Ok, pana am vazut rochita de mireasa a prietenei mele spalata de ei: era un pic galbena la subrat. Acum merg doar la spalatoria de la Carrfour: imi plac ca sunt rapizi, nu stai o saptamana pana iti iei lucrurile, cand merg cu ceva isi pun semnunde este o pata sau ceva de genul ca sa insiste....mereu le-am luat impecabile. Fratele meu chiar avea un casou patat din care nu credeam ca putem scoate pata, insa ei au reusit.
stii cumva cat costa acolo de curatat rochia de mireasa ?

olly
02.12.2008, 10:12:05
stii cumva cat costa acolo de curatat rochia de mireasa ?
La spalatoria din carrefour e 40 lei de curatat rochia de mireasa. In Hala la el. In Mall nu stiu.
Si eu vreau sa imi duc rochita insa nu m-am hotarat inca. Eu am mai dus la curatat in Hala: un palton care a fost ok si un costum care nu mi-a placut ce au facut. Acu chiar nu stiu unde sa ma risc :-SS

angelfighter
02.12.2008, 17:54:00
La spalatoria din carrefour e 40 lei de curatat rochia de mireasa. In Hala la el. In Mall nu stiu.
Si eu vreau sa imi duc rochita insa nu m-am hotarat inca. Eu am mai dus la curatat in Hala: un palton care a fost ok si un costum care nu mi-a placut ce au facut. Acu chiar nu stiu unde sa ma risc :-SS
multumesc pt rspuns, daca te hotarasti si duci rochia la curatat in carrefour sa imi spui te rog frumos daca a iesit bine, (pana in ianuarie cand vin acasa, in ro, sper sa ma hotarasc si eu la o curatatorie).
numai bine

cgeorgiana1982
06.12.2008, 22:31:20
multumesc pt rspuns, daca te hotarasti si duci rochia la curatat in carrefour sa imi spui te rog frumos daca a iesit bine, (pana in ianuarie cand vin acasa, in ro, sper sa ma hotarasc si eu la o curatatorie).
numai bine

O prietena si-a dus rochia la Carrefour. Cand a dus-o nu ziceai ca e rochie de mireasa...era mai mult gri (se prafuise fffffff tare) si a luat-o impecabila de acolo. La hala (cred ca am zis deja), o alta prietena a luat rochia cu niste probleme: era galbena la subrat. La Mall am vazut alte chestii curatate...rochita de mireasa,nu.

angelfighter
07.12.2008, 16:00:07
O prietena si-a dus rochia la Carrefour. Cand a dus-o nu ziceai ca e rochie de mireasa...era mai mult gri (se prafuise fffffff tare) si a luat-o impecabila de acolo. La hala (cred ca am zis deja), o alta prietena a luat rochia cu niste probleme: era galbena la subrat. La Mall am vazut alte chestii curatate...rochita de mireasa,nu.
multumesc pt informatie, imi e de mare ajutor pt ca si rochia mea trebuie neaparat curatata, cum om vrea noi sa nu se murdareasca dar jos tot se face din alba : neagra.
numai bine

cgeorgiana1982
08.12.2008, 16:04:17
multumesc pt informatie, imi e de mare ajutor pt ca si rochia mea trebuie neaparat curatata, cum om vrea noi sa nu se murdareasca dar jos tot se face din alba : neagra.
numai bine

ma bucur ca ti-am fost de ajutor...sper sa nu se considere ca am facut reclama...pur si simplu am vrut sa impartasesc din experientele mele cu diverse firme....

iuliafocsa25
06.03.2009, 18:40:26
Mi-am dat rochia de mireasa la curatat in Mall. Am fost foarte dezamagita. Bun, ca nu s-a curatat bine am inteles, dar ca nu a calcat-o nu prea am putut pricepe. In fine, am luat-o acasa si am spalat-o eu si surpriza s-a curatat fff bine.

yuly77ana
07.03.2009, 11:44:21
Mi-am dat rochia de mireasa la curatat in Mall. Am fost foarte dezamagita. Bun, ca nu s-a curatat bine am inteles, dar ca nu a calcat-o nu prea am putut pricepe. In fine, am luat-o acasa si am spalat-o eu si surpriza s-a curatat fff bine.

Eu mi-am curatat-o la Era. Am dat 40 de lei si a fost gata intr-o zi. Nu era ea foarte murdara, dar dar pot spune ca a iesit foarte bine.

angelfighter
07.03.2009, 17:26:12
eu am curatat la carrefour (in baza 3). era ff murdara si nici nu ma gandeam ca o sa se mai curete insa am fost ff surprinsa sa vad ca arata ca noua... (o miresica a zis ca a fost multumita si am incercat si eu, nu e reclama ci doar imi impart multumirea)
bafta

marya_anca
07.03.2009, 18:19:37
Buna! Eu am curatat rochita la Moldova Mall si am fost destul de multumita de rezultat, mai ales ca aveam mari emotii sa nu imi strice dantela rochitei;;)

BlackCat
29.08.2009, 10:09:37
Si-a mai curatat cineva rochita pe undeva? Mai aveti pareri/sfaturi?

Butterfly87
29.08.2009, 10:36:15
si eu cred k voi merge zilele viitoare sa-mi duc rochita la curatat..am vazut k preturile oscileaza in jurul sumei de 40 ron..asa este???

angelfighter
29.08.2009, 10:52:34
si eu cred k voi merge zilele viitoare sa-mi duc rochita la curatat..am vazut k preturile oscileaza in jurul sumei de 40 ron..asa este???
da, cam asta e pretul, adik si eu tot 40ron am platit (daca imi amintesc bine :D )
weekend placut >:D<

BlackCat
29.08.2009, 12:59:56
Nu ar fi neaparat vorba de pret pt mine ci sa o curete bine si sa nu o distruga. Sa ma risc la Era?

angelfighter
29.08.2009, 17:09:35
Nu ar fi neaparat vorba de pret pt mine ci sa o curete bine si sa nu o distruga. Sa ma risc la Era?
probabil depinde din ce material e rochia (nu am pricep f bine), a mea a iesit ca si noua de la curatat. in carrefour, baza 3 (am poze in album ca sa vezi cam cum e rochia)
o zi placuta

raluca123
02.09.2009, 08:39:48
io mi-am curatzat-o la mall, a iesit f bine......

Cretzofolina13
02.09.2009, 09:45:07
Si eu tot la mall am curatat-o si a iesit impecabila !;))

Butterfly87
07.09.2009, 11:24:19
Si eu tot la mall am curatat-o si a iesit impecabila !;))
cred k ma voi duce si eu maine la mall sa o las la curatat.curata si manusile din saten dak le las?????

Cretzofolina13
07.09.2009, 11:46:32
cred k ma voi duce si eu maine la mall sa o las la curatat.curata si manusile din saten dak le las?????

Cred ca da. Eu am curatat si rochita din matase. :>

G_Anca
07.09.2009, 19:12:42
Eu am curatat rochia la cei din Carrefour,si a iesit ca noua:D :)>-

Butterfly87
11.09.2009, 23:03:23
Eu am curatat rochia la cei din Carrefour,si a iesit ca noua:D :)>-
azi am intrebat si eu la Carrefour si m-au zis k ma costa 40 ron .iar la mall 20 ron..de ce e diferenta aceasta?curata mai bine la carrefour??

G_Anca
11.09.2009, 23:17:59
azi am intrebat si eu la Carrefour si m-au zis k ma costa 40 ron .iar la mall 20 ron..de ce e diferenta aceasta?curata mai bine la carrefour??

eu am dat 40 ron..nu stiu cat de bine curata cei de la mall...dar eu am fost foarte multumita de cei de la Carrefour:D

Butterfly87
12.09.2009, 10:03:47
eu am dat 40 ron..nu stiu cat de bine curata cei de la mall...dar eu am fost foarte multumita de cei de la Carrefour:D
ma dcu si eu la ei azi...k tot am drum pe acolo mi-e la indemana\:D/

ir_inna
29.01.2010, 12:59:45

si eu sunt multumita de curatatoria din Carrefour ERA. si n-au nici preturi mari. o recomand cu caldura.

ingeraszxw
29.05.2010, 10:24:26
buna
dupa cat timp se inapoiaza "produsul curatat"?

ceatza05
04.06.2010, 13:19:06
buna
dupa cat timp se inapoiaza "produsul curatat"?

Pai eu la Moldova mall am dus rochia, si a iesit foarte bine, luand in considerare faptul ca am multe margelute cusute si lipite pe corset... nu a picat nici una, rochia a iesit curata si n-am avut nicio problema.
Parca 1 maxim 2 zile dureaza. Da' parca dupa 1 zi mi-au dat-o.
Nici nu stiu daca mai exista curatatoria aia in Moldova mall... era jos la parter pe colt. Oricum, cred ca ai destule optiuni de curatatorii in Iasi, pe la toate mall-urile.

ingeraszxw
04.06.2010, 20:16:35
multumesc mult

ingeraszxw
26.06.2010, 14:19:45
buna
am mers la curatatoria din carrefour baza3 si intr-adevar au fost rapizi si de calitate rochitza mea arata ca noua

aciandra
28.06.2010, 16:17:02
si eu am fost acolo insa nu mi-au garantat ca mi-o curata bine :(,asa ca m-am lasat pagubas si am gasit alte solutii pr curatat.

eliana
29.05.2012, 19:41:04
O rochita de matase naturala si-a curatat cineva prin Iasi?

beanne
27.06.2012, 13:33:40
multumesc mult
la carrefour o curata bine ! la carrefour felicia!

andreea55
10.01.2013, 12:16:31
Curatatoria chimica (uscata) e cea mai buna si accesibila metoda - e destul de blanda cu materialul

kmy3014
25.04.2013, 16:25:15
La Carrefour Felicia am curatat si eu rochia. Broderia si margelutele nu au avut de suferit in urma procesului de curatare. Intradevar si mie mi-au spus ca in cazul in care vor pica margelute sau se strica broderia, ei nu sunt responsabili. Oricum, rochia e din nou curata si frumoasa :D

nicoletalehet
21.08.2013, 13:48:54
Eu am curatat-o la Iulius Mall, la etajul 1. A iesit foarte bine.

CojocaruCriss
28.10.2013, 17:30:57
Buna, vad ca nu s-a mai scris de mult aici, dar totusi imi incerc norocul :D
Imi poate spune si mie cineva unde se afla magazinulde rochii de mireasa Nanette????a mai fost cineva sa vada de rochie acolo?