PDA

Versiunea completa : Paradis

ileanait9
11.08.2009, 17:22:18
Salutare viitoare miresici care doriti sa faceti nunta in restaurantul Paradis. Va pot ajuta cu cateva imagini.

Asa arata sala

elenucam
19.08.2009, 17:17:38
foarte frumos!!!!!dar cu sala aranjata pe verde nu ai poze??:D

Amelania
23.08.2009, 19:30:00
Buna miresicilor....numai cuvinte de lauda despre Paradis. Pana recent acolo rezervasem si noi pentru petrecere, insa ne-am mutat in alta parte, pentru ca aveam nevoie de multe camere pentru cazare. Daca vrea cineva sa faca nunta la Paradis, va anunt ca e libera sala pentru 12 iunie 2010; in felul acesta, imi voi recupera si eu avansul dat. :))

CristinaKitty
23.08.2009, 21:19:58
Buna miresicilor....numai cuvinte de lauda despre Paradis. Pana recent acolo rezervasem si noi pentru petrecere, insa ne-am mutat in alta parte, pentru ca aveam nevoie de multe camere pentru cazare. Daca vrea cineva sa faca nunta la Paradis, va anunt ca e libera sala pentru 12 iunie 2010; in felul acesta, imi voi recupera si eu avansul dat. :))
Au deschis si acolo pensiune:D

Amelania
24.08.2009, 10:19:51
Au deschis si acolo pensiune:D
Buna,
Am stiut ca vor deschide pensiune, insa noi aveam nevoie de 40 de camere, iar pe ansamblu am considerat ca nu se justifica unele cheltuieli.Eu sunt din Timisoara, iar costurile cu mult peste cele de acolo....

CristinaKitty
24.08.2009, 11:39:36
Buna,
Am stiut ca vor deschide pensiune, insa noi aveam nevoie de 40 de camere, iar pe ansamblu am considerat ca nu se justifica unele cheltuieli.Eu sunt din Timisoara, iar costurile cu mult peste cele de acolo....
:-p Voi stiti mai bine. Eu am scris decat pt ca poate cea care va face acolo in locul tau va avea nevoie si ea de cazare.

Amelania
24.08.2009, 13:22:41
:-p Voi stiti mai bine. Eu am scris decat pt ca poate cea care va face acolo in locul tau va avea nevoie si ea de cazare.

Merci.Sper sa si gasim pe cineva#:-S

alexandra_sp
26.08.2009, 12:51:26

pe mine m-ar interesa localul. poti sa-mi dai mai multe informatii'
mersi.

alexandra_sp
26.08.2009, 13:34:07
buna Amelania,
imi poti lasa un numar de telefon sau o adresa de mail ca ma intereseaza localul?

Amelania
26.08.2009, 15:15:51
Buna....ce sa-ti spun despre restaurant?!

Arata super fain, e destul de mare, personal am fost acolo la o nunta de aproape 380 de persoane. Atunci m-am si hotarat sa-l si aleg, singurul inconvenient ar fi ca au doar 10-15 camere pentru cazare, in timp ce mie mi-ar trebui vreo 35-40, motiv pentru care am fost nevoita sa schimb locatia.
Eu am dat avans la Paradis 1500 lei, banuiesc ca tot va trebui sa platesti si tu, iar data eliberata prin plecarea mea este 12.06.2010.
Localul este situat la intrarea in oras dinspre Craiova, are o parcare proprie de vreo 25 masini. Sala de nunti are mese rotunde, de 6, 8 si 10 persoane, peretii sunt tapetati in grena si auriu, cu masa mirilor in centru si cu spatiul pentru formatie in dreapta. Localul e relativ nou, e dat in folosinta in 2007 sau chiar 2008, meniul diversificat si bun, ospatarii sunt brici..ce sa mai...e super ok...vezi ca sunt poze puse pe site de o utilizatoare,,,daca vrei, am si eu cateva de cand am fost la nunta acolo...te mai pot ajuta daca vrei si cu un numar de telefon de la persoana care se ocupa de sala.
Daca mai vrei ceva detalii, ma poti contacta...paaa

[email protected]
0722361254

ileanait9
30.08.2009, 20:59:05
foarte frumos!!!!!dar cu sala aranjata pe verde nu ai poze??:D

Mai atasez inca o poza ;-) . intra pe saitul lor si o sa vezi mai multe poze

Amelania
30.08.2009, 21:11:31
@ alexandra sp
iti trimit acum pe PM adresa de mail

elenucam
17.09.2009, 17:38:32
Buna!!Miresicile care au avut nunta anul asta la paradis nu ne spun si noua cum a fost??:D

luci26
28.09.2009, 16:56:55
Eu am fost la sfarsitul lui august la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult.Foarte frumoasa sala ,mancarea buna si o servire ireprosabila.Fiecare ospatar avea cateva mese de care se ocupa si era numai ochi si urechi-foarte operativi,draguti si cu zambetul pe buze.Acum nu stiu cum o sa se prezinte la anul viitor pentru ca de exemplu chiar ma uitam ca au inceput sa arda fetele de masa cu tigara.

elenucam
29.09.2009, 20:07:10
Eu am fost la sfarsitul lui august la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult.Foarte frumoasa sala ,mancarea buna si o servire ireprosabila.Fiecare ospatar avea cateva mese de care se ocupa si era numai ochi si urechi-foarte operativi,draguti si cu zambetul pe buze.Acum nu stiu cum o sa se prezinte la anul viitor pentru ca de exemplu chiar ma uitam ca au inceput sa arda fetele de masa cu tigara.

sa speram ca le schimba pana la anul...;))

oanatistea
13.10.2009, 19:05:50
Spuneti-mi si mie va rog daca stiti apa si sucu la paradis e inclus in pretul meniului si daca e ce cantitate.
va multumesc.

elenucam
18.10.2009, 13:53:55
Spuneti-mi si mie va rog daca stiti apa si sucu la paradis e inclus in pretul meniului si daca e ce cantitate.
va multumesc.

eu auzisem ca o sticla de suc si una de apa minerala la jumatate de persoana....dar nu stiu sigur..:(.... o sa ma interesez si revin cu un raspuns sigur;-)

ileanait9
26.10.2009, 18:17:57
va multumesc.

Este inclus in pretul meniului: - apa la 0,75 - pepsi la 1 litru.

flory_necsuliu
09.11.2009, 18:43:56
Buna Miresicilor Si Eu Am Nunta La Anu Pe 6 Noiembrie Atunci Am Mai Gasit Localul Liber Sambata De .este Foarte Frumos Localul Si Pe Verde Dar Mult Mai Aspectuos Este Pe Visiniu Si Nu Cu Balon Jumbo Cu Aparat De Facut Baloane De Sapun Este Mult Mai Romantic Si Cu Fantana De Ciocolata .dar Am Si O Intrebare Aranjamentul Salii Este De La Restaurant Si Inclus In Pret Sau Il Platim Ulterior ? Pupicii;))

ileanait9
14.11.2009, 11:37:23
Buna Miresicilor Si Eu Am Nunta La Anu Pe 6 Noiembrie Atunci Am Mai Gasit Localul Liber Sambata De .este Foarte Frumos Localul Si Pe Verde Dar Mult Mai Aspectuos Este Pe Visiniu Si Nu Cu Balon Jumbo Cu Aparat De Facut Baloane De Sapun Este Mult Mai Romantic Si Cu Fantana De Ciocolata .dar Am Si O Intrebare Aranjamentul Salii Este De La Restaurant Si Inclus In Pret Sau Il Platim Ulterior ? Pupicii;))

Buna Aranjamentul nu este inclus in pret se plateste ulterior. Multa bafta la pregatiri

Miresicasorina
26.11.2009, 11:01:58

Eu am fost o singura data la paradis, dar nua m fost foarte fericita. imi miroseau groaznic hainele a mancare... cred ca ventilatia are o problema acolo...s au nus tiu..ceva nu e in regula...

ileanait9
26.11.2009, 20:01:38
Eu am fost o singura data la paradis, dar nua m fost foarte fericita. imi miroseau groaznic hainele a mancare... cred ca ventilatia are o problema acolo...s au nus tiu..ceva nu e in regula...

Am fost la mai multe evenimente in acest an la Restaurantul Paradis si nu am simtit miros de mancare, dimpotriva eu am numai cuvinte de lauda.

whim
14.12.2009, 13:36:02
Restaurantul Paradis este pur si simplu superb!
Din moment ce ai intrat acolo ca mire/mireasa, problemele le poti lasa la intrare, ei se vor ocupa de tot ce tine de mancare, bautura, samd.
Foarte prompti, sala extrem de potrivita pt nunta, una peste alta, ff placut.
De afara pare destul de banal, daca nu mai rau, insa odata intrat, ai senzatia ca ai pasit intr-o sala de vis!
Mancarea este extraordinara, mai rar asemenea meniu, iar faptul ca friptura este facuta pe gratarul din curte spune totul!
Sonorizarea excelenta, un minus ar avea sa zicem, ca sa fiu carcotas, faptul ca tavanul nu este mai inalt, desi asta e un moft, sa nu aveti senzatia ca dati cu, virgula, :-p capul in el. Baile foarte curate, dovada simtului critic de care da dovada managementul restaurantului.
Nu degeaba exista rezervari facute cu peste 1 an inainte ;).
Mergeti pe mana mea, nu spun prostii :). Sau verificati cu ochii vostri :).

elenucam
14.12.2009, 14:39:05
Din moment ce ai intrat acolo ca mire/mireasa, problemele le poti lasa la intrare, ei se vor ocupa de tot ce tine de mancare, bautura, samd.
De afara pare destul de banal, daca nu mai rau, insa odata intrat, ai senzatia ca ai pasit intr-o sala de vis!
Mancarea este extraordinara, mai rar asemenea meniu, iar faptul ca friptura este facuta pe gratarul din curte spune totul!
Sonorizarea excelenta, un minus ar avea sa zicem, ca sa fiu carcotas, faptul ca tavanul nu este mai inalt, desi asta e un moft, sa nu aveti senzatia ca dati cu, virgula, :-p capul in el. Baile foarte curate, dovada simtului critic de care da dovada managementul restaurantului.

si eu am avut aceiasi reactie!!!pe afara nu mi=a placut,dar cand am intrat m-am indragostit de el!!!!:x

mihaela30
14.12.2009, 22:52:52
Buna!. E foarte frumos rest la interior...I- ai facut reclama...de zici ca te- a platit cineva...dar sincer nu e nevoie sa te plateasca cineva....pt ca asta este adevarul!! Si eu initial am avut o problema cu inaltimea ...dar poate ca ai dreptate ...e doar un moft:) ! Ce-i drept este ca e primul sau al doilea rest(depinde de gusturi) din oras...indeplineste toate conditiile...

whim
18.12.2009, 19:20:02
Buna!. E foarte frumos rest la interior...I- ai facut reclama...de zici ca te- a platit cineva...dar sincer nu e nevoie sa te plateasca cineva....pt ca asta este adevarul!! ........
Nu m-a platit nimeni :) si probabil daca m-ar fi platit, nu iesea atat de bine recenzia mea :P. Pur si simplu am fost marcat in sens pozitiv de acest restaurant....asta in calitate de ... mire :P.
Atata tot :).

ramo22
08.01.2010, 14:35:18
Buna fetelor
Si eu trebuia sa am nunta la Restaurantul Paradis anul acesta in 29 mai dar din motive personale (deces) nu mai facem. Daca este cineva sau cunoaste pe cineva interesat ma poate contacta la nr. de tel: ... se pare ca nu ma lasa sa il pun. Astept un mesaj aici sau pe privat

ramo22
08.01.2010, 14:44:49
Buna miresicilor....numai cuvinte de lauda despre Paradis. Pana recent acolo rezervasem si noi pentru petrecere, insa ne-am mutat in alta parte, pentru ca aveam nevoie de multe camere pentru cazare. []. :))

Si eu am vrut sa pun in Iunie atunci cand am fost sa ma programez, asta a fost cam aum un an si mi-a zis ca toata luna iunie e post ca eu nu stiam si ei mi-au recomandat sa iau 29 mai. tie nu ti-a spus asa?:-\

elenucam
11.01.2010, 11:24:37
Buna fetelor
Si eu trebuia sa am nunta la Restaurantul Paradis anul acesta in 29 mai dar din motive personale (deces) nu mai facem. Daca este cineva sau cunoaste pe cineva interesat ma poate contacta la nr. de tel: ... se pare ca nu ma lasa sa il pun. Astept un mesaj aici sau pe privat

erau foarte multe miresici dornice sa faca nunta la paradis...sigur gasesti pe cineva,..

fragutavalcea
11.01.2010, 14:49:42
Buna!!Miresicile care au avut nunta anul asta la paradis nu ne spun si noua cum a fost??:D

Buna! Noi am avut pe 15 noiembrie 2009 nunta la Restaurantul Paradis. Nu am mers pe aranjamentele lor, prea deschise pentru gustul nostru. Am optat pentru o firma care ne-au aranjat restaurantul cum am dorit si mai ieftin decat cei de la restaurant: fete de masa de culoare aurie, huse de scaune de culoare grena cu esarfe aurii, iar masa mirilor a avut culorile inversate (fata de masa de culoare grena cu caderea aurie, huse de scaun de culoare aurie cu esarfe grena). Am primit de la restaurant o schita a aranjamentului meselor, ceea ce ne-a ajutat foarte mult. De retinut, chiar daca nu aveti invitati pentru a ocupa toate mesele, trebuie aranjate toate. Noi am avut in jur de 120 de invitati si a trebuit sa aranjam toate 21 de mese existente in restaurant. Pe langa cele 21 de mese, fara masa mirilor, care se gasesc in restaurant, mai sunt alte 6 mese in boxa, undeva in spate pe partea dreapta cand intri in restaurant. In legatura cu acele mese au fost intelegatori cei de la Paradis si nu ne-au pus sa le aranjam; le-au imbracat ei cu niste huse albe. De asemenea, au fost de acord sa scoata din restaurant scaune: noi am vrut ca mesele de 10 persoane sa fie de cate 8 persoane.
In privinta meniului totul a fost super. Am ales de 140 lei/persoana, dar au si unul mai ieftin de 130 lei/persoana daca ai persoane mai multe.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, oricand.

elenucam
11.01.2010, 15:28:16
Buna! Noi am avut pe 15 noiembrie 2009 nunta la Restaurantul Paradis. Nu am mers pe aranjamentele lor, prea deschise pentru gustul nostru. Am optat pentru o firma care ne-au aranjat restaurantul cum am dorit si mai ieftin decat cei de la restaurant: fete de masa de culoare aurie, huse de scaune de culoare grena cu esarfe aurii, iar masa mirilor a avut culorile inversate (fata de masa de culoare grena cu caderea aurie, huse de scaun de culoare aurie cu esarfe grena). Am primit de la restaurant o schita a aranjamentului meselor, ceea ce ne-a ajutat foarte mult. De retinut, chiar daca nu aveti invitati pentru a ocupa toate mesele, trebuie aranjate toate. Noi am avut in jur de 120 de invitati si a trebuit sa aranjam toate 21 de mese existente in restaurant. Pe langa cele 21 de mese, fara masa mirilor, care se gasesc in restaurant, mai sunt alte 6 mese in boxa, undeva in spate pe partea dreapta cand intri in restaurant. In legatura cu acele mese au fost intelegatori cei de la Paradis si nu ne-au pus sa le aranjam; le-au imbracat ei cu niste huse albe. De asemenea, au fost de acord sa scoata din restaurant scaune: noi am vrut ca mesele de 10 persoane sa fie de cate 8 persoane.
In privinta meniului totul a fost super. Am ales de 140 lei/persoana, dar au si unul mai ieftin de 130 lei/persoana daca ai persoane mai multe.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, oricand.

Adica au fost toate mesele in sala???:-\ si loc de dans a mai fost??

fragutavalcea
11.01.2010, 16:19:38

Mesele raman. Sunt 21 de mese plus masa mirilor. Am schita cu sala daca te intereseaza. e facuta de mine dupa schita initiala a lor. Te intereseaza? Loc de dans este in fata mesei mirilor pana in coloane.

elenucam
11.01.2010, 21:02:28
Mesele raman. Sunt 21 de mese plus masa mirilor. Am schita cu sala daca te intereseaza. e facuta de mine dupa schita initiala a lor. Te intereseaza? Loc de dans este in fata mesei mirilor pana in coloane.

da..chiar m-ar interesa....mersi mult...:*

elenucam
11.01.2010, 21:17:16

si inca o intrebare cu cine ai facut aranjamentul salii??si poti sa imi arati niste poze....:D..sper sa nu te deranjez prea mult....

fragutavalcea
12.01.2010, 08:23:55
si inca o intrebare cu cine ai facut aranjamentul salii??si poti sa imi arati niste poze....:D..sper sa nu te deranjez prea mult....

Am vazut ca nu pot scrie aici numele firmelor, din motive publicitare, cred. Trimite-mi adresa de mail ca sa putem comunica mai usor.

andreea4ia
15.01.2010, 19:15:29

buna pls da-mi si mie nr firmei care ti-a imbracat mesele si scaunele pls si zi cum e cu meniul eu as vrea sa-l aleg dar nu stiu cum o sa fie am maxim 150persoane, pls help scriemi pe mail te rog [email protected] ,ms

andreea4ia
15.01.2010, 19:27:00

a deci merge sa faci si nunti mai mici cam de 150 pers ca am auzit ca au facut si de 380 pers, as vrea sa vad si eu mai multe poze pls.....

ramo22
19.03.2010, 17:05:11
erau foarte multe miresici dornice sa faca nunta la paradis...sigur gasesti pe cineva,..

uite ca nu am gasit totusi, asta este... am pierdut banii 8-|

elenucam
20.03.2010, 10:17:36
uite ca nu am gasit totusi, asta este... am pierdut banii 8-|

imi pare rau....:(

Costinela
28.03.2010, 21:28:58
buna
Imi spune si mie cineva cum este Restaurantul Paradis din Dragasani?

ancuta25
03.04.2010, 19:38:43
si eu am nunta in septembrie si imi pare un restaurant bestial multa lume am auzit ca e multumita de el.

danutzaaa
07.05.2010, 09:37:08
Buna Aranjamentul nu este inclus in pret se plateste ulterior. Multa bafta la pregatiri
buna si eu am nunta tot la rest.paradis si mie mi s-a spus k in pretul meniului intra doar aranjatul meselor si scaunelor plus suc si apa minerala

danutzaaa
07.05.2010, 09:39:37
Buna!. E foarte frumos rest la interior...I- ai facut reclama...de zici ca te- a platit cineva...dar sincer nu e nevoie sa te plateasca cineva....pt ca asta este adevarul!! Si eu initial am avut o problema cu inaltimea ...dar poate ca ai dreptate ...e doar un moft:) ! Ce-i drept este ca e primul sau al doilea rest(depinde de gusturi) din oras...indeplineste toate conditiile...
si mie mi-a placut foarte mult e superb in interior si nici nu e nevoie de foarte multe decoratiuni

pebianca25
10.05.2010, 22:29:53
Buna miresici Vreau si eu mai multe detalii despre meniu

andreea4ia
06.07.2010, 23:18:27
buna eu cand am fost acol meniul a zis ca e intre 120-140 ca si la ok asta a fost prin ianuarie 2010 sper sa te ajute restaurantul e frumos insa pe mine m-a dezamagit faptul ca dak ai onunta mica gen 100-130 pers
tre sa stai cu mesele goale inauntru ca nu le pot scoate si asa ramane super putin spatiu de dans darin rest ok
eu am ales ok events, insa cel mai superb e vila lui ceausescu dak ai multe pers dak nu ok events sau paradis

ancuta25
10.07.2010, 09:56:59
cred ca acum e mai scump cu atatea scumpiri sper sa nu treaca de 150.trebuie sa ma duc si eu sa vb cu ei ca mai am putin pana la nunta

pebianca25
10.07.2010, 21:48:52
buna eu cand am fost acol meniul a zis ca e intre 120-140 ca si la ok asta a fost prin ianuarie 2010 sper sa te ajute restaurantul e frumos insa pe mine m-a dezamagit faptul ca dak ai onunta mica gen 100-130 pers
tre sa stai cu mesele goale inauntru ca nu le pot scoate si asa ramane super putin spatiu de dans darin rest ok
eu am ales ok events, insa cel mai superb e vila lui ceausescu dak ai multe pers dak nu ok events sau paradis

Mersi pt ajutor. Oricum pana la anu cred ca o sa mai cresca preturile.

pebianca25
10.07.2010, 21:50:20
cred ca acum e mai scump cu atatea scumpiri sper sa nu treaca de 150.trebuie sa ma duc si eu sa vb cu ei ca mai am putin pana la nunta

Pe ce data ai nunta? Asteptam mai multe detalii despre meniu si decorul sali [-o<

ancuta25
13.07.2010, 21:35:24
pe 26 septembrie
nici rochia nu mi-am facut-o dar ma duc saptamana viitoare sa mi-o fac pe comanda.

pebianca25
14.07.2010, 12:09:31
pe 26 septembrie
nici rochia nu mi-am facut-o dar ma duc saptamana viitoare sa mi-o fac pe comanda.

Mai ai un pic. Multa bafta Asteptam si noi poze

ancuta25
23.07.2010, 17:09:31
mi-am facut comanda de rochie si am vb si cu cei de la paradis si ma intalnesc in august cu ei sa stabilim meniul
ce ma ingrijoreaza am auzi multa lume in ultimul timp planganduse de ei
ba ca baga mai multi ospatari ba ca zic ca au distrus anumite lucruri care nu au facut
nu stiu ce sa zic
oare o sa se comporte altfel daca aleg un meniu de 140
o sa faca diferente
noi vrem sa ne facem nunta siguri si nu vrem ca sa se intample ceva ca apoi o sa sara toti cu gura pe noi cu fel si fel de chestii
cine stie ceva de restaurant astept pareri
sa stiu la ce sa ma astepto zi buna

flory_necsuliu
26.11.2010, 18:24:31
Buna miresicilor casa de piatra tuturor , eu am avut nunta pe 6 noiembrie si afost super mi-au placut mult de tot chelnerii cum s-au comportat si sunt multumita de ei si patronii la fel. L-am cerut si sa ma ajute la cununia civila cu un chelner ca sa fiu servita si s-au tinut de cuvant au venit cu tavi si cu pahare de sampanie au fost de cuvant ce sa mai ,,,, meniul pleaca de la 138 ron si ajunge la cat vreti voi . Eu am avut o firma de decoratiuni din valcea magic decor super m-ia facut localul .multa bafta viitoarelor miresicii ;;)<:-p=d>

flory_necsuliu
26.11.2010, 18:27:29
mi-am facut comanda de rochie si am vb si cu cei de la paradis si ma intalnesc in august cu ei sa stabilim meniul
ce ma ingrijoreaza am auzi multa lume in ultimul timp planganduse de ei
ba ca baga mai multi ospatari ba ca zic ca au distrus anumite lucruri care nu au facut
nu stiu ce sa zic
oare o sa se comporte altfel daca aleg un meniu de 140
o sa faca diferente
noi vrem sa ne facem nunta siguri si nu vrem ca sa se intample ceva ca apoi o sa sara toti cu gura pe noi cu fel si fel de chestii
cine stie ceva de restaurant astept pareri
sa stiu la ce sa ma astepto zi buna

eu am avut meniu de 144 ron si a fost super incarcat chiar am primit laude ca a fost incarcat si foarte reusit asa ca sa nu va fie teama pup;;)

fluflu14
13.12.2010, 11:47:57

Buna!

Imi poti trimite schita?!
Merci anticipat!

mihaela_17
13.12.2010, 16:22:51
Buna!

Imi poti trimite schita?!
Merci anticipat!

buna si bn ai venit am vazut ca ai nunta in septembrie in acelas luna am si eu, cum stai cu pregatirile?>:D<

fluflu14
14.12.2010, 10:24:34
buna si bn ai venit am vazut ca ai nunta in septembrie in acelas luna am si eu, cum stai cu pregatirile?>:D<

Buna,

Nu am in septembrie pentru ca inca nu m-am hotarat unde sa fac!
Am o singura varianta in 2011 (pe 3 septembrie) la Sofianu (salile noi care vor fi gata la Troianu).
Ma voi duce intre Craciun si Revelion sa vad in ce stadiu mai sunt...si atunci ma voi hotara!

mihaela_17
14.12.2010, 17:10:18
Buna,

Nu am in septembrie pentru ca inca nu m-am hotarat unde sa fac!
Am o singura varianta in 2011 (pe 3 septembrie) la Sofianu (salile noi care vor fi gata la Troianu).
Ma voi duce intre Craciun si Revelion sa vad in ce stadiu mai sunt...si atunci ma voi hotara!

am inteles, nu stiam de sofianu ca sa lungit atat,:-"sa ai mult succes si sper ca vom avem nunta in aceeazi zi ;))

fluflu14
17.12.2010, 19:46:34
am inteles, nu stiam de sofianu ca sa lungit atat,:-"sa ai mult succes si sper ca vom avem nunta in aceeazi zi ;))

merci

revin cu detalii

fluflu14
03.01.2011, 10:29:18

Buna,

Imi poti trimite si mie schita?! Merci anticipat

fluflu14
02.05.2011, 09:02:16
Cedez loc la restaurant Paradis, data 9 iunie 2012 (sambata).
As vrea sa imi recuperez avansul de 15 mil.

Multumesc,

musculitz
16.05.2011, 18:01:07
Buna miresicilor casa de piatra tuturor , eu am avut nunta pe 6 noiembrie si afost super mi-au placut mult de tot chelnerii cum s-au comportat si sunt multumita de ei si patronii la fel. L-am cerut si sa ma ajute la cununia civila cu un chelner ca sa fiu servita si s-au tinut de cuvant au venit cu tavi si cu pahare de sampanie au fost de cuvant ce sa mai ,,,, meniul pleaca de la 138 ron si ajunge la cat vreti voi . Eu am avut o firma de decoratiuni din valcea magic decor super m-ia facut localul .multa bafta viitoarelor miresicii ;;)<:-p=d>

Buna. Te rog, poti atasa niste poze? Noi tot la Paradis ne-am hotarat sa facem si sala e superba, n-are nevoie de prea multe decoratiuni, insa m-ar ajuta niste idei.

Multumesc.

laury_k
23.08.2011, 07:46:50

Buna, ( sper ca de data asta scriu unde trebuie ;))))) ), sunt noua pe aici si dureaza un pic pana ma obisnuiesc :P.
Si noi ne-am gandit sa facem nunta la Paradis, inca nu am vazut localul dar am inteles ca e fff frumos. Imi poti trimite te rog schita, ma intereseaza f mult spatiul pentru dans.

Pooooop si multumesc frumos. :*

musculitz
31.08.2011, 20:19:34
Buna, ( sper ca de data asta scriu unde trebuie ;))))) ), sunt noua pe aici si dureaza un pic pana ma obisnuiesc :P.
Si noi ne-am gandit sa facem nunta la Paradis, inca nu am vazut localul dar am inteles ca e fff frumos. Imi poti trimite te rog schita, ma intereseaza f mult spatiul pentru dans.

Pooooop si multumesc frumos. :*

trebuie sa mergi sa-l vezi, oricum.

musculitz
01.08.2012, 19:10:43
Dragi miresici,

Eu am devenit fosta mireasa. :) Am scapat de griji marunte - acum mi se pare ca m-am agitat atat de mult pentru nimicuri. Am vrut sa intru sa va scriu despre restaurant si sa-l laud cu toata inima!

Mancarea a fost mai mult decat grozava, n-am niciun repros! Am ales o formatie de zile mari, toata lumea mi i-a laudat! Tortul a fost incredibil de bun (Athenee, de la Cofetaria Zavoi). Iar sala a aratat impecabil.

In toata nebunia si isteria am uitat o gramada de amanunte (gen casuta de dar, sampania de primire), insa au avut grija de mine cei de la restaurant. Au fost foarte, foarte amabili si saritori. Absolut tot ce a ramas am primit inapoi (la modul 2-3L de vin, 2L de tuica, bere fara alcool, juma' de sticla de Jack, doua cutii de suc etc). Ospatarii au fost prompti si cu ochii in toate directiile. Iar cei din conducere - extrem de corecti!

Jos palaria pentru ei, chiar ne-au ajutat avem o nunta frumoasa! Am tinut mortis sa scriu asta, pentru viitoarele mirese, sa aleaga in cunostinta de cauza!

V-am pupat pe toate!

asteri89
25.08.2012, 19:21:13
si eu voi avea nunta in ianuarie la paradis si fara sa stiu nimic despre el(eu sunt din bucuresti) l-am rezervat.iar acum uitandu-ma la mesajele voastre sunt f incantata de alegerea facuta.referitor la meniu,noua ne-au facut reducere de 15% si suntem ff multumiti.o sa va povestesc comentariile dupa eveniment\:D/ bafta tuturor miresicilor!!!!<:-P