PDA

Versiunea completa : Remodelare corporala, intretinere, centre de infrumusetare in Timis

atodica
20.03.2007, 14:24:01
Daca stiti un nutritionist in Timisoara in care pot avea incredere cat de cat, va rog sa-mi trimite-ti detalii, chiar si pe pm.

Merci :*

MeliMelo
20.03.2007, 14:49:01
io stiu la care nu trebe sa mergi :0
Tipa de la policlinica nr 3 din Balcescu (se ocupa si de batrani)...o tanti care iti face "program special si individual" tras la xerox dupa curele bazate grupele de sange :(

ss29
21.03.2007, 09:22:38
cred ca te descurci si singura.........multa miscare si alimentatie echilibrata(fara paine,grasimi,dulciuri etc)..........cu alte cuvinte tot ce este bun trebuie eliminat

dalayla
23.10.2007, 15:20:59
Buna fetele! sunt o viitoare miresica..si vreau sa arat perfect pentru nunta.Caut partenera de aerobic,fitness etc sport sa fie!!,mi-e greu sa ma duc la sala singura si cu prietenele mele nu reusesc sa-mi sincronizez programul.Fiind mai multe miresici ne vom ambitiona una pe cealalta.Si sa nu uit sunt din Timisoara si locuiesc pe Calea Aradului.
Este cineva interesat??

andreea_timisoara
23.10.2007, 22:20:41
Unde ai vrea sa mergi?Si eu tot vreau sa ma apuc, dar vad ca stam in zone diferite ale orasului si banuiesc ca tu cauti o sala mai aproape de tine

dalayla
24.10.2007, 18:35:12
Buna Andreea ..e un club f fain kay club pe cetatii dar iti dai seama ca nu e batut in cuie..propune si u! in ce zona stai??ideal ar fii sa am transport direct chiar daca nu e aproape!

oana_bride
28.10.2007, 23:40:10
Ceau fetele ! Eu merg la aerobic la Modex. E foarte fain si este program in fiecare zi de la 18:30 si de la 19:30. Ce ziceti de locatie ?

dalayla
29.10.2007, 08:37:01
e oki..pot sa vin cu 18 pana in centru..ai abonament? cat costa? e pe sedinte sa poti sa mergi de cate ori vrei pe luna? etc...da-ne mai multe detalii!

andreea_timisoara
12.11.2007, 19:18:32
Buna Andreea ..e un club f fain kay club pe cetatii dar iti dai seama ca nu e batut in cuie..propune si u! in ce zona stai??ideal ar fii sa am transport direct chiar daca nu e aproape!
Eu ti-as propune Banu Sport doar ca preturile sunt cam piperate in schimb au conditii excelente

dalayla
12.11.2007, 19:23:19
Eu ti-as propune Banu Sport doar ca preturile sunt cam piperate in schimb au conditii excelentemaine ma duc la Beuty center sa vad cat e abonamentul.la fel ca banu sport au si ei de toate si mai accesibil.Te anuntz si pe tine de rezultat!

andreea_timisoara
12.11.2007, 19:27:03
maine ma duc la Beuty center sa vad cat e abonamentul.la fel ca banu sport au si ei de toate si mai accesibil.Te anuntz si pe tine de rezultat!
Chiar te rog, pentru mine nu ar fi o problema transportul ca ma aduce iubi meu cu masina.La Banu 10 sedinte erau in vara 85 ROn

shafaly
16.11.2007, 23:02:46
Daca-mi permiti "sa ma bag in seama" - ca sa spun asa. Sunt de acord cu ceea ce s-a spus mai sus si as adauga: paine integrala - eventual dimineata o felie; nu te infometa, mananca 5-6 mese pe zi portii mici cat sa nu te umfli. Nu manca fructe seara si mananaca grasimi - sanatoase adica ulei de masline, ulei de samburi de struguri, ulei de in, seminte si alune crude...zilnic daca se poate. Si carnea slaba cu salata cruda e sfanta :-B . Sa nu renunti la lactate - renunta la lapte ca te baloneaza. Mananca cu incredere iaurt si branza. Bea 2 l de apa pe zi si clar miscare cat mai multa. Una fara alta nu se poate. Fara sport, daca slabesti iti va atarna carnea pe tine intr-un mod neplacut retinei. Sportul iti da energie si trebuie sa faci lucru mecanic pentru a da jos kg in plus. La mine a functionat . Succes!

ralupopp
21.11.2007, 08:25:10
Va pot spune eu numarul lui Oana. Eu il am de la o miresica de anul asta care o cunoaste bine pe tipa. Vi-l trimit pe privat, sau putem sa ne intalnim si sa mergem la ea, pentru ca si eu am nevoie de lectii de dans.

mona28
13.03.2008, 15:15:42
Am deschis acest subiect ca frumusetea si ingrijirea corporala este si va fi mereu un subiect important si interesant ptr fiecare dintre noi.Problema mea cea mai mare este: celulita! Stiu ca majoritatea femeilor o au,dar asta nu ma consoleaza deloc! Nu zic ca am multa celulita,nu.Am pe coapse si fund,dar ma streseaza mult ptr ca orice as face,tot nu dispare.Nu sint grasa,mananc doar carne alba,fructe,legume crude,2-3 felii de paine pe sapt,apa multa,masaj in fiecare seara cu aparat de vibromasaj,crema anticelulita cu alge,iedera,ardei iute,etc....si toooot degeaba! Am auzit ca cica electrostimularile ar "topi" celulita.Oare? Cred ca mai degraba ar fi mai eficiente impachetarile cu namol,nu? Ce saloane in Tm stiti ca sint profi? Voi,care aveti celulita,ce metode folositi? Orice sugestie,sfat sau parere este binevenita...>:D<

dalayla
13.03.2008, 16:22:44
Ma incadrez si eu perfect in descrierea facuta de tine:(...eu am inceput sa merg la sala de 2 saptamani aprox la edisa beauty center,e pe odobescu,aproape de piata maria,..dupa exercitiile fizice ma masez cam 10-15 min cu aparatul de vibromasaj pe soluri,fund,dar nu pot sa-ti zic deocamdata daca da rezultate ca am fost abia de 6 ori pana acum..in rest ma mai dau cu crema anticelulita,autohtona cellulight de la elmiplant,care e f buna parerea mea,zic asta dupa ce am incercat tot felul de creme si seruri straine f scumpe si mai putin scumpe..problemea mea insa e ca nu ma dau regulat,trebuie de 2 ori pe zi dar eu uit tot timpul si trec zile in care nu ma dau deloc..dar de sapt viitoare imi fac program:D.
Oricum din cate stiu eu,si auzit pe la alte fete care au inercat masajul anticelulitic la salon da cele mai multe roade...la edisa mai au si tot felul de impachetari si aparate speciale..intreb cand merg si iti zic ce si cum!

mona28
13.03.2008, 17:04:09
Ma incadrez si eu perfect in descrierea facuta de tine:(...eu am inceput sa merg la sala de 2 saptamani aprox la edisa beauty center,e pe odobescu,aproape de piata maria,..dupa exercitiile fizice ma masez cam 10-15 min cu aparatul de vibromasaj pe soluri,fund,dar nu pot sa-ti zic deocamdata daca da rezultate ca am fost abia de 6 ori pana acum..in rest ma mai dau cu crema anticelulita,autohtona cellulight de la elmiplant,care e f buna parerea mea,zic asta dupa ce am incercat tot felul de creme si seruri straine f scumpe si mai putin scumpe..problemea mea insa e ca nu ma dau regulat,trebuie de 2 ori pe zi dar eu uit tot timpul si trec zile in care nu ma dau deloc..dar de sapt viitoare imi fac program:D.
Oricum din cate stiu eu,si auzit pe la alte fete care au inercat masajul anticelulitic la salon da cele mai multe roade...la edisa mai au si tot felul de impachetari si aparate speciale..intreb cand merg si iti zic ce si cum!
Esti tare draguta,iti multumesc! Ce m-ar interesa cel mai mult ar fi impachetarile cu namol,cat costa sedinta si pe cat timp aprox se face.Eu am mai facut acasa impachetari cu namol,dar e incomod,si n-am rabdare.Stii ca si eu folosesc cellulight?Dar in afara de roseata si usturime,nu-mi face nimic.Si de asta vreau sa reancep sa ma dau cu o crema super buna,ce abia a aparut la noi in tara.Nu dau numele ca nu stiu daca e ok,poate se crede ca vreau sa fac reclama.Iti scriu un PM.

dalayla
18.03.2008, 19:34:15
uite m-am interesat,dar nu fac impachetari cu namol,doar masaj anticelulitic,si remodelare corporala cu 2 aparate unul Guinot si celalalt chiar nu-mi aduc aminte acuma..dar revin!!:D

mona28
18.03.2008, 23:06:16
uite m-am interesat,dar nu fac impachetari cu namol,doar masaj anticelulitic,si remodelare corporala cu 2 aparate unul Guinot si celalalt chiar nu-mi aduc aminte acuma..dar revin!!:D
Mersi mult>:D< .Oricum nu-ti bate capul ptr mine acum ca ai tu atatea de rezolvat...Important e sa-ti gasesti rochita,ca celulita mea mai poate s-astepte:D !

monalissa
13.04.2008, 00:37:35
Si eu folosesc cellulight de aprox 2 luni si mi-a disparut vizibil celulita(desi nici eu nu ma dau deloc regulat),ajutata desigur de exercitiile de aerobic dupa care sunt innebunita si de care sunt dependenta!8-} solutia pt combaterea celulitei asta cred eu ca este:alimentatia rationala si echilibrata,HIDRATAREA intensa prin ingestia a minim 2 litri de lichide/zi,sportul si masajul anticelulitic cu creme.odata "inarmate"cu toate aceasta "munitie",nici cea mai profunda si mai bine instalata celulita nu poate rezista pe copasele noastre..!!!!B-)

lelia_mg
04.06.2008, 19:06:09
Eu merg la sala la Monica de foarte mult timp, o data la 2 zile si fac cate 2 ore+sauna.

ando26
13.06.2008, 13:01:10
ceau,Dalayla

Ai fost la Beauty Center la aerobic??? Eu am fost anul trecut si mi-a placut foarte mult si vreau sa incep sa merg. Tu ai fost?? cat mai e abonamentul ? Anul trecut era 80 ron sau asa ceva.
Astept raspuns>:D<

dalayla
20.06.2008, 16:59:32
ceau,Dalayla

Ai fost la Beauty Center la aerobic??? Eu am fost anul trecut si mi-a placut foarte mult si vreau sa incep sa merg. Tu ai fost?? cat mai e abonamentul ? Anul trecut era 80 ron sau asa ceva.
Astept raspuns>:D<
buna! n-am mai fost pt ca programul meu nu corespundea cu al lor..era in jur de 1 mil pretul!am fost la edisa..acum cu scoala m-am lasat de toate ca nu mai am timp!!

AdelaTm
26.07.2008, 16:53:12
Fetelor ziceci-mi si mie sa merg sau nu la sala mixta?Si daca a gasit cineva un antrenor care a reusit cu voi sa aiba rezultate.
Am fost la sala de fete singura si a iesit un dezastru.
Acum o prietena,care lucreaza in ture vrea sa mergem.
La sala numai tipi care se vor uita ciudat la mine,pentru ca am 10-25 de kg in plus.Ca sa ajung la ideal ar trebui sa dau jos 15 Kg.
Vreau sa ma duc la sala ,dar sa reusesc sa am rezultate,mai bune ca acasa.Presupun cu mici exceptii toate aparatele sunt noi,preturile variaza.
Am vazut 2 sali una stil si una in dambovita pe lacului nr 1.
La stil am vazut antrenorul,dincolo nu.In dambovita daca nu-ti faci intr-o luna ti le poti prelungi 3 luni.Au si sauna in abonament.
La stil se renoveaza in curand,dar nu conteaza,ca se vor prelungi.
Pe linia lui 7 ,la sala are si abdomen,dar nu e deschis duminica

Princes
11.08.2009, 22:59:02
Fetelor din Timisoara va vog sa-mi recomandati o sala frumoasa de fitness in Oras:*

mada81lina
12.08.2009, 09:20:28
Fetelor din Timisoara va vog sa-mi recomandati o sala frumoasa de fitness in Oras:*

Eu merg de 2 ani de zile la Alana's. Sunt f multumita. Este o sala de fitness doar pt femei.
http://www.alanasfitness.ro/

PS: sper sa nu fie luat postul drept reclama

Princes
12.08.2009, 09:41:49
Eu merg de 2 ani de zile la Alana's. Sunt f multumita. Este o sala de fitness doar pt femei.
http://www.alanasfitness.ro/

si cat costa?adresa?

mona28
13.08.2009, 09:36:39
si cat costa?adresa?

Din cate stiu eu de la o prietena,e in zona Balcescu,pe str.Independentei.Iar preturile difera in functie de tipul abonamentului pe care-l alegi.Sint multe variante.Minim e 100 lei si max. e 2000 lei

miha_b
13.08.2009, 22:47:11
Si eu merg tot la alanas. E foarte fain acolo, curat, modern, doar femei. Este sala de fitness, aerobic cu toate formele lui :), tae bo, step, etc.

Acum sunt in concediu. In 24 august se incepe iar.

Un ex de abonament: free fitness - 150 lei pe luna.

Alte preturi nu stiu, dar scrie pe site-ul lor. Il ai mai sus.

:*

CoriEla
27.10.2009, 14:53:21
Si eu sunt in cautare de sala... vreo sugestie mai noua? o:-)

Adina_Vasy
27.10.2009, 22:03:47
Si eu sunt in cautare de sala... vreo sugestie mai noua? o:-)
Eu mergeam la Denise's, pe Pestalozzi....am fost multumita si abonamentul pentru fitness era undeva la vreo 65 ron cu tot cu sauna parca...

Adina_Vasy
05.01.2010, 22:15:49
Fetele, cine stie sa-mi zica ceva despre sala de la Daf ? Am inteles ca ar fi abonamentul in jur de 60 ron pe luna....

Sorina_ld
05.01.2010, 23:14:00
Da..eu merg la daf de ceva timp..sala e ok, e destul de gol, adica nu trebuie sa astepti la aparate..instructor e, dar mai rar apare..este si sauna(7lei/sedinta-luni,miercuri,vineri) .. per ansamblu eu sunt multumita, nu m-as duce altundeva

Adina_Vasy
05.01.2010, 23:19:23
Da..eu merg la daf de ceva timp..sala e ok, e destul de gol, adica nu trebuie sa astepti la aparate..instructor e, dar mai rar apare..este si sauna(7lei/sedinta-luni,miercuri,vineri) .. per ansamblu eu sunt multumita, nu m-as duce altundeva
Intr-adevar atat costa abonamentul? Si e full-time, poti merge cand vrei si sa stai cat vrei? Poate ne vedem maine pe-acolo :)

Sorina_ld
06.01.2010, 14:13:22
da, e 60lei, fulltime

Adina_Vasy
06.01.2010, 19:51:06
da, e 60lei, fulltime
Mersi frumos, azi am fost prima zi....deja simt un inceput de febra musculara :))

Princes
06.01.2010, 20:24:46
Mersi frumos, azi am fost prima zi....deja simt un inceput de febra musculara :))
si cum a fost?

auramed
07.01.2010, 09:50:41
buna fetelor,unde e sala asta?si eu vreau sa merg la sala sa dau jos din kg acumulate care nu-s putine ,dar in zona unde stau eu(dambovita)nu stiu nici o sala.stiti vreo sala prin apropiere?

Adina_Vasy
07.01.2010, 09:54:31
buna fetelor,unde e sala asta?si eu vreau sa merg la sala sa dau jos din kg acumulate care nu-s putine ,dar in zona unde stau eu(dambovita)nu stiu nici o sala.stiti vreo sala prin apropiere?
Ti-am trimis pm :*

newcomer
27.01.2010, 00:02:43
eu ma duc la Banu Sport, la fitness; e super, extrem de curat tot timpul, e cald inauntru, personalul e amabil...inainte mergeam la aerobic in alta parte, insa am descoperit ca la fitness merg cu mai mult drag, nu plec la fel de lesinata si epuizata, dar cu toate astea simt ca imi lucrez musculatura, insa lucrez grupele de muschi pe rand, mi se pare mai relaxant asa...

elenushb
20.04.2010, 14:21:05
eu ma duc la Banu Sport, la fitness; e super, extrem de curat tot timpul, e cald inauntru, personalul e amabil...inainte mergeam la aerobic in alta parte, insa am descoperit ca la fitness merg cu mai mult drag, nu plec la fel de lesinata si epuizata, dar cu toate astea simt ca imi lucrez musculatura, insa lucrez grupele de muschi pe rand, mi se pare mai relaxant asa...

Salut,si eu tot la Banu vreau sa merg.Am mai fost la Banu si mi-a placut,de aceea tot aici vreau sa continui .Poate ne intalnim pe acolo .....:)

Princes
20.04.2010, 15:15:55
unde e asta?8-}

newcomer
26.04.2010, 00:10:01
unde e asta?8-}
scuze de intarzierea raspunsului, abia acum am vazut intrebarea ta...sala Banu Sport e langa stadionul Dan Paltinisanu, peste drum de el...stii unde zic?

Dorothy_82
17.08.2010, 22:58:15
Si eu merg tot la alanas. E foarte fain acolo, curat, modern, doar femei. Este sala de fitness, aerobic cu toate formele lui :), tae bo, step, etc.

Acum sunt in concediu. In 24 august se incepe iar.

Un ex de abonament: free fitness - 150 lei pe luna.

Alte preturi nu stiu, dar scrie pe site-ul lor. Il ai mai sus.

:*

Si eu merg la Alana's si imi place foarte mult.
Ultima data abonamentul de aerobic era 80 de lei pentru 8 sedinte.

happy_with_him
16.10.2010, 00:11:19
As vrea si eu sa ma apuc de fitness sau aerobic sau ceva,dar nu prea as merge singura,deci daca sunt fete din Tm doritoare de companie...let me know :>