PDA

Versiunea completa : Limuzina, caleasca, masina de epoca in Cluj

Pusik
15.08.2009, 22:50:48
Buna fetelor! Mi s-a pus pata!!!:x
Eram astazi in autobuz cu prietenul meu si cand deodata trece pe langa noi o masina in stil vechi, mov, cu interior de piele alb sau crem cu o mireasa in ea!
am fost gata, acuma mi s-a pus pata insa nu gasesc pe net limuzina/masina aia.:(
A mai vazut-o careva?Sau stiti cumva unde se inchireaza masini/limuzine asa mai ciudate?care sa iasa in evidenta?

Biu
15.08.2009, 23:39:01
habar n-am. dar eu m-as duce intr-un trabant din asta pimped <:-P sau o broscutzza, ceva.

fata_cutare
20.09.2009, 19:55:55
O masina de epoca ne-ar interesa si pe noi:)

Bunziua
01.02.2010, 18:12:58
Servus dragelor!! Eu sunt din cluj si foarte curand voi avea nunta si as dori sa va intreb daca stiti cumva de unde as putea inchiria caleasca pt la nunta, la un pret rezonabil.... peste tot se inchireaza limuzine, masini de epoca si tot felul de masini dar nu gasesc nicaieri caleasca.... daca puteti sa ma ajutati, va rog mult si ca multumesc mult!!!!

mony42
01.02.2010, 19:59:57
Servus dragelor!! Eu sunt din cluj si foarte curand voi avea nunta si as dori sa va intreb daca stiti cumva de unde as putea inchiria caleasca pt la nunta, la un pret rezonabil.... peste tot se inchireaza limuzine, masini de epoca si tot felul de masini dar nu gasesc nicaieri caleasca.... daca puteti sa ma ajutati, va rog mult si ca multumesc mult!!!!

asa sa iti spun excact nu stiu ....era cineva in Floresti care avea caleasca pentru nunti. si eu mi-am dorit dar ma gandeam ca pana la sala (aroma, calea turzii) e mult si se termina nunta pana ajung;))

ADINAALEXANDRA
02.02.2010, 08:49:04
eu voi avea caleasca la nunta.. domnul din floresti va fi cel cu care vom vorbi. am vorbit cu proprietarul salii unde facem noi nunta si fiindca sunt prieteni a zis k o sa vorbesca dansul pentru caleasca .. eu si miresoiul vom stabili detaliile de traseu abia inainte de nunta.
ce stiu e ca e putin cam scump. nu stiu exact cat costa dar cand voi afla voi posta aici.. noi oricum am zis k vrem numai de la magnolia pana la sala noastra caci sa umblam prin cluj cu caleasca va fi f greu.
cand voi avea mai multe detalii iti voi spune.
a sa nu uit.. ceea ce stiu e ca e superba caleasca si sunt niste cai de rasa f scumpi.. deci eu ma gandesc ca arata super, plus ca birjarul va fi imbracat in haine de epoca sau ceva de genu.:P

mony42
02.02.2010, 18:17:49
Eu am avut nunta in 2007 Dar sunt convinsa ca miresiciile de acum vor aprecia daca o sa dai detalii.
Foarte bine ca te-ai gandit la trasura....mie mi se pare foarte elegant...din pacate la mine nu s-a putut (am zis mai sus).
Nu stiam adresa exacata ca sa te trimit dar DA caii sunt frumosi si trasura e alba (uite nu mai stiu daca o impodobeau ei sau cei care faceau nunta) si birjarul se va imbraca frumos.
Sa ne pui poze....va fi minunat.

ilona82
03.02.2010, 11:01:16
si eu vreau caleasca..=(( =(( =(( =(( =(( =((

diannaa
09.02.2010, 23:48:54
si as fi vrut caleasca.....dar in alt oras;)) , aici mi ar fi fost jena ca cine stie, poate cine ma vedea si nu era cazul din diverse motive, sau sa ma trezesc cu microfonul si camera celor de la pro tv[-X
am vz miri in caleasca si sincer comentariile trecatorilor erau cam.....deci asa pur pt amorul propriu, da.....cam as a fost si cu limuzina,dar macar avea geamuri fumurii;-)

mony42
10.02.2010, 00:59:05
si as fi vrut caleasca.....dar in alt oras;)) , aici mi ar fi fost jena ca cine stie, poate cine ma vedea si nu era cazul din diverse motive, sau sa ma trezesc cu microfonul si camera celor de la pro tv[-X
am vz miri in caleasca si sincer comentariile trecatorilor erau cam.....deci asa pur pt amorul propriu, da.....cam as a fost si cu limuzina,dar macar avea geamuri fumurii;-)

Comentarii sunt de fiecare data si la orice ocazie si bineinteles la orice ai alege (caleasca sau limuzina). Eu sunt pentru ideaa "cainele latra caravana trece" :[email protected] adica fac cum vreau eu ca e nunta mea (nu zic...tre sa existe si compromisuri dar nu la toate). Uite sincer mie nu mi-a placut ideaa nici cu limuzina si nici cu masina de epoca. Mi-ar fi placut caleasca dar mi-a fost mila de cai (sa urce la Aroma...) si de nuntasi (ca nu mai veneam:)) ) asa ca am avut un WV Passat model nou argintiu....mi-a placut foarte mult de cum l-am vazut.
Oricum imi pare rau de caleasca (trasura)......

roxana
10.02.2010, 12:22:54
Comentarii sunt de fiecare data si la orice ocazie si bineinteles la orice ai alege (caleasca sau limuzina). Eu sunt pentru ideaa "cainele latra caravana trece" :[email protected] adica fac cum vreau eu ca e nunta mea (nu zic...tre sa existe si compromisuri dar nu la toate). Uite sincer mie nu mi-a placut ideaa nici cu limuzina si nici cu masina de epoca. Mi-ar fi placut caleasca dar mi-a fost mila de cai (sa urce la Aroma...) si de nuntasi (ca nu mai veneam:)) ) asa ca am avut un WV Passat model nou argintiu....mi-a placut foarte mult de cum l-am vazut.
Oricum imi pare rau de caleasca (trasura)......
ai dreptate cu multe, dar chiar si daca e nunta ta si o faci cum vrei, trebuie sa te gandesti un pic si la ceilallti nuntasi, si la ceilalti participanti la trafic.
Odata mergeam cu sotul spre Gherla, si era o coloana infernala prin Apahida, de-abia ne miscam, ne tot gandeam ca oare se lucreaza la drum, este accident, ce-o fi, ca de mult n-am mai prins asa coloana.
Si la iesirea din Apahida ne-am dat seama ca de fapt era o nunta, si mirii erau in caleasca, restul masinilor de nunta mergeau in coloana in spatele lor, cam cu 10-15km/ora, si alte o suta de masini in spatele alaiului, cu aceeasi viteza, ca in zona aia nu prea ai cum sa depasesti.
Si recunosc ca nu am comentat tocmai frumos la adresa lor.

in schimb, asa cum vrea sa faca Adina mi se pare foarte dragut: merge pe distanta scurta, acolo e lat drumul si clar n-o sa incurce pe nimeni. Doamne da sa fie vreme buna numai<:-P

mony42
10.02.2010, 13:20:09
ai dreptate cu multe, dar chiar si daca e nunta ta si o faci cum vrei, trebuie sa te gandesti un pic si la ceilallti nuntasi, si la ceilalti participanti la trafic.
Odata mergeam cu sotul spre Gherla, si era o coloana infernala prin Apahida, de-abia ne miscam, ne tot gandeam ca oare se lucreaza la drum, este accident, ce-o fi, ca de mult n-am mai prins asa coloana.
Si la iesirea din Apahida ne-am dat seama ca de fapt era o nunta, si mirii erau in caleasca, restul masinilor de nunta mergeau in coloana in spatele lor, cam cu 10-15km/ora, si alte o suta de masini in spatele alaiului, cu aceeasi viteza, ca in zona aia nu prea ai cum sa depasesti.
Si recunosc ca nu am comentat tocmai frumos la adresa lor.

in schimb, asa cum vrea sa faca Adina mi se pare foarte dragut: merge pe distanta scurta, acolo e lat drumul si clar n-o sa incurce pe nimeni. Doamne da sa fie vreme buna numai<:-P

Da da asa e ....am zis ca tre facute si comppromisuri (si eu am facut)....dar eu ziceam ca daca iti doresti ceva cu ardoare .....
Sunt convinsa ca a fost deranjant alaiul........eu inteleg ca nu am rabdare in trafic...:D ...

ADINAALEXANDRA
10.02.2010, 13:25:10
sincer trebuie sa fi realist cand iti doresti asha ceva caci precum a-ti zis si voi e dificil si nu poti considera ca numai tu esti pe drum si de restul sa nu iti pese. sper si eu sa avem parte de vreme buna k altfel o sa cada tot planul.

diannaa
10.02.2010, 17:20:20
cei pe care i am vz eu treceau taman prin buricul orasului, cred mai mult ca sa fie vazuti, faceau cu mana zici ca erau cine stie ce vedete.......imi aduc aminte cand Gore(stiti cine e,nu?) se plimba cu trasura prin oras, dar ma intelegeti, el era....unicat:D

mony42
10.02.2010, 23:24:04
cei pe care i am vz eu treceau taman prin buricul orasului, cred mai mult ca sa fie vazuti, faceau cu mana zici ca erau cine stie ce vedete.......imi aduc aminte cand Gore(stiti cine e,nu?) se plimba cu trasura prin oras, dar ma intelegeti, el era....unicat:D

Hai ca e tare..=)) =))

ale_rau
17.02.2010, 10:04:53
Buna fetelor! Mi s-a pus pata!!!:x
Eram astazi in autobuz cu prietenul meu si cand deodata trece pe langa noi o masina in stil vechi, mov, cu interior de piele alb sau crem cu o mireasa in ea!
am fost gata, acuma mi s-a pus pata insa nu gasesc pe net limuzina/masina aia.:(
A mai vazut-o careva?Sau stiti cumva unde se inchireaza masini/limuzine asa mai ciudate?care sa iasa in evidenta?

Ciao!
Cred ca stiu despre ce masina de epova mov - violet vorbesti! Cine e interesat va rog sa imi trimiteti un mesaj pe privat si va dau numarul de telefon al tipului cu masina.
Pusi

dydo
17.02.2010, 12:10:51
Salutare,

si eu cred ca stiu despre care vorbesti :)

Si noi am inchiriat o limuzina, tot in stil vechi si atunci am vazut si masina voastra.

Daca doriti detalii, trimiteti PM :)
Spor la pregatiri

larisa1984
17.02.2010, 18:38:54
cred ca e aceeasi firma care a avut si de 14 feb in matei corvin o limuzina alba, tot de epoca, bestiala

ale_rau
18.02.2010, 08:12:00
cred ca e aceeasi firma care a avut si de 14 feb in matei corvin o limuzina alba, tot de epoca, bestiala

Tipul cu masinile de epoca de care va vorbeam nu a fost la nici un targ anul asta.
Stiu de limuzina aia alba de epoca de la targ, dar m-a lasat cu gura cascata preturile care le practica domnul proprietar al masinii. Enorm de mari :O
Eu mi-am inchiriat tot o masina de epoca , foarte draguta iar pretul e cu mai mult de 50% mai mic.
Detalii pe PM.
Va pup

Biu
18.02.2010, 10:17:30
eu asta am inchiriat-o :D

ale_rau
18.02.2010, 10:22:15
Si eu la fel! Funky limousine :D

Biu
18.02.2010, 10:23:39
Si eu la fel! Funky limousine :D

sotu meu zice ca-i pimp =)) . mie imi place maxim, sper sa tina vremea cu noi [-o<

Ancky
18.02.2010, 10:25:35

Si mie imi place, e mai altfel.

ioana_petrisor
19.02.2010, 15:28:50
si eu vreauuuuu caleasca...numai ca nu shtii daca o sa ploua...sau cum os a fie vremea...vant sau ceva...ii riscul prea mare...ce rauuuu

AnaCristina82
02.03.2010, 15:07:25
Stie cineva cat ar costa inchiriatul unei trasuri ??

ADINAALEXANDRA
02.03.2010, 19:31:27
nu stiu exact.. banuiesc ca depinde cat o inchiriezi... eu mi-am pus deoparte cam 200 euro ca si buget desi daca va accepta cum am zis de de la magnolia la han in cazul meu ma astept sa fie mai putin

Albastrel
03.03.2010, 22:11:38
Buna AdinaAlexandra,

Si eu vroiam trasusa, dar cred ca v'a trebui sa renunt la asha ceva din citeva motive:

1. Nunta e pe aceeasi data ca si a ta (deci nu ne certam de la aceeasi trasura) =))

2. Eu voi pleca din Salicea in centrul Clujului si inapoi la Serena in Faget. Deci si sa fie sa o iau doar de la biserica la restaurant, cred si eu ca e prea mult si prea incet sa urce calul Calea Turzii. Ma gindeam la optiunea de a pleca doar de acasa in trasurica cu printishorul meu si pe urma sa schimbam in Faget si sa trecem la mashina. Asha vom avea si fantesia de a fi in caleasca ca o printesa cu printul ei ;;) dar cel putin e inafara orashului si nu deranjam pe nimeni.

3. Vremea...si din moment ce nu stii, trebuie sa fi pregatita cu o alternativa, daca cumva ploua.

Bafta si vreau poze. Eu spun ca v'a fi super!!!!
Si ce conteaza ce zice lumea...e ziua ta!!!! HAVE FUN!!!! E singura data cind cu adevarat poti fi doar tu in centrul atentiei si nu conteaza ce zice lumea, guri rele gasesti la fiecare colt de strada.

nu stiu exact.. banuiesc ca depinde cat o inchiriezi... eu mi-am pus deoparte cam 200 euro ca si buget desi daca va accepta cum am zis de de la magnolia la han in cazul meu ma astept sa fie mai putin

georgipascu
04.03.2010, 17:24:29
sotu meu zice ca-i pimp =)) . mie imi place maxim, sper sa tina vremea cu noi [-o<

cat a costat?

andreea_st
06.03.2010, 13:50:51
Tipul cu masinile de epoca de care va vorbeam nu a fost la nici un targ anul asta.
Stiu de limuzina aia alba de epoca de la targ, dar m-a lasat cu gura cascata preturile care le practica domnul proprietar al masinii. Enorm de mari :O
Eu mi-am inchiriat tot o masina de epoca , foarte draguta iar pretul e cu mai mult de 50% mai mic.
Detalii pe PM.
Va pup

Trimite-mi, te rog, si mie detalii pe PM despre pers care inchiriaza masini de epoca. Daca poti, sa-mi dai si ceva preturi informative. :)

Multumesc >:D<

Biu
10.03.2010, 23:42:26
cat a costat?

nu mai stiu exact, parca 200 de euro, sper sa nu zic gresit. am platit doar avans, iar suma e trecuta in contract, dar mi-e lene sa il caut :-$ . in orice caz e mai ieftina decat limuzinele acelea lungi o:-)

alexalia
11.03.2010, 10:09:10

e f tare :))

adrienne
14.03.2010, 19:31:25
Ciao miresicilor
Exista de inchiriat si altceva in afara de limuzine, masini de epoca sau jeep-uri?
Sunt caraghioase limuzinele pe strazile Clujului :)
Ma gandesc la un beetle. Un beetle caraghios, dar care este mai aproape de spiritul meu de miresica.
Rudele mele din Germania s-au mirat cand au vazut 2 limuzine intr-un weekend in Cluj ... Au spus ca au mai vazut limuzine doar in Monte Carlo.

multumesc Adrienne

sonia02gh
15.03.2010, 13:33:27
Ciao miresicilor
Exista de inchiriat si altceva in afara de limuzine, masini de epoca sau jeep-uri?
Sunt caraghioase limuzinele pe strazile Clujului :)
Ma gandesc la un beetle. Un beetle caraghios, dar care este mai aproape de spiritul meu de miresica.
Rudele mele din Germania s-au mirat cand au vazut 2 limuzine intr-un weekend in Cluj ... Au spus ca au mai vazut limuzine doar in Monte Carlo.

multumesc Adrienne

subscriu. ca sa nu mai vorbim ca limuzinele nici nu incap pe unele stradute din cluj. eu si sa vreau nu pot opta ptr o limuzina ca nu poate ajunge in fata blocului?!! =))

andreeaamalia
15.03.2010, 13:42:00
salut fete!limuzina noastra va place?:))

adrienne
15.03.2010, 21:17:27

Imi place foooarte mult!

andreea_st
18.03.2010, 08:38:02
foarte frumoasa :)
imi trimiti, te rog, si mie un PM cu firma de unde ai inchiriat-o.
multumesc mult :)

alina_1985
13.04.2010, 16:53:49
Nu ma ajutati si pe mine sa-mi gasesc un mijloc de transport pentru nunta:D?

Vreau ceva decapotabila, preferabil o masinia mica, haioasa, colorata (beatle, mini etc.). Deja i-am innebunit pe toti prietenii si prietenii prietenilor sa-mi gaseasca una. Am nevoie doar sa merg de acasa la biserica si apoi de la biserica la restaurant, fara alai, fara complicatii, si mi s-au parut exagerate preturile celor care inchiriau la targ.:(
Poate stiti voi si alte variante :D

amimazilu
03.06.2010, 21:41:26

imi poti spune de unde ai inchiriat-o? un nr de tel...ne place foarte mult

melinda21
04.06.2010, 00:15:39

foarte tare

ADINAALEXANDRA
04.06.2010, 11:19:05

superba masina! intradevar e una de efect!

lore_edana
02.07.2010, 22:32:44
Ciao!
Cred ca stiu despre ce masina de epova mov - violet vorbesti! Cine e interesat va rog sa imi trimiteti un mesaj pe privat si va dau numarul de telefon al tipului cu masina.
Pusi
te rog frumos da-mi si mie numarul celui care detine masina mov :) si spune-mi dak cumva sti un pret cu aproximatie.msms

lore_edana
02.07.2010, 22:33:19
te rog frumos da-mi si mie numarul celui care detine masina mov :) si spune-mi dak cumva sti un pret cu aproximatie.msms
da-mi un pm.ms ms

lore_edana
16.07.2010, 21:36:54
offf...nu are chiar nimeni numarul celui care detine aceasta masinuta mov?:)

andreeaamalia
16.07.2010, 23:25:28
salut!asta e masina?

melinda21
18.07.2010, 12:54:30

incearca la golden moments, eu acolo am vazut masina pe net

ii cumva masina pe care a avut-o Biu la nunta?

eu cred ca voi avea un mercedes ca si masina miresei, ii masina unui prieten

Beethoven
11.11.2011, 15:45:42
Buna, ne place mult masinuta asta mov. Ne poti da si noua pe privat, te rugam, numarul de telefon al proprietarului sa putem afla mai multe detalii? Multumim frumos.

Biu
11.11.2011, 23:02:21
Buna, ne place mult masinuta asta mov. Ne poti da si noua pe privat, te rugam, numarul de telefon al proprietarului sa putem afla mai multe detalii? Multumim frumos.

din ce am inteles si-ar fi schimbat proprietarul, deci n-as mai putea sa te ajut, imi pare rau

danielaf
30.12.2011, 14:04:04
Daca cautati limuzine de inchiriat si nu este graba mare, vedeti ca la targurile de nunti sunt si ei prezenti, si fac oferte. Noi asa am procedat, iar preturile in 2011 au fost cu ceva mai mici ca si in anii anteriori

silvervine22896
19.07.2013, 15:30:50
Hello!!!

A inchiriat cineva recent o masina de epoca sau o caleasca? De unde si cam cat costa? (pretul e pe intreaga zi sau pe ora?)

dariusp
15.01.2014, 19:01:15
Hello!!!

A inchiriat cineva recent o masina de epoca sau o caleasca? De unde si cam cat costa? (pretul e pe intreaga zi sau pe ora?)

440euro pentru 2 ore... mi se pare mult prea piperate preturile...

MihaelasiIonut
10.10.2014, 18:13:01
Salut fetelor. Eu am avut nunta de ceva vreme si am optat pentru o masina mai speciala pe care o recomand cu placere. Este vorba de un Taxi Londonez. Gasiti informatii pe cunoscutul site de socializare(nu dau nume deoarece nu stiu daca regulamentul miresici.ro permite).:)