PDA

Versiunea completa : Verighete in Craiova

Pagini : [1] 2

marina2007
12.12.2006, 10:36:04
Voi va-ti luat verighetele? Unde a-ti vazut verighete mai dragute?Mie mi-au placut cele de la AKSOI,dar inca nu le-am luat,am zis ca mai avem timp poate apar altele mai frumoase.Voi le cumarati facute gata sai le faceti pe comanda?

Ancuta_Weiser
12.12.2006, 11:32:51
Voi va-ti luat verighetele? Unde a-ti vazut verighete mai dragute?Mie mi-au placut cele de la AKSOI,dar inca nu le-am luat,am zis ca mai avem timp poate apar altele mai frumoase.Voi le cumarati facute gata sai le faceti pe comanda?

Noi ne-am cumparat verighete simple, fara nici o gravura sau model. A fost alegerea mea, mai ales ca nu imi plac cele care sunt cu model la noi....mi se pare prea impopotonate:D. Si am mai decis sa fie simple si pentru ca inelul meu de logodna e destul de plin, cu 7 diamante:D. Asa ca da bine langa verigheta simpla. Pe care, apropos, o pot asorta la orice inel.
Pupici si spor la cumparaturi.

Ancuta_Weiser
12.12.2006, 13:36:49
Si, ca sa iti raspund la intrebare, dat fiind ca le-am vrut simple, le-am cumparat de-a gata, nu a fost nevoie sa facem pe comanda.
Spor la cumparaturi!

roxana_prioteasa
15.12.2006, 14:29:20
Noi sigur o sa ni le facem pe comanda deoarece eu am marimea 8 la inelar, nu se gasesc pt mine verighete, iar ca modele , sincer nu mi-a placut nik din oras, noua n plac cele mai late, am m vb cu cineva care vinde aur, am vazut cateva cataloage si cred ca asa le vom alege!

marina2007
18.12.2006, 19:11:49
mie imi plac cele din oras,dar cele simple,nici eu nu cred ca o sa-mi v
ina,ca eu am degetele cam subtiri
Voi in ce stadiu ati ajuns cu pregatirile?Ce a-ti mai facut?
Eu vreau sa cumpar sampania,voi aveti idee cam cata sampanie ar trebui la restaurant pt 100 de persoana?
Nu stiu ce as mai putea face de acum dar nu vreau sa las toate ,pe ultima suta de me
Voi va-ti mai dus pe la restaurant?Ce a-ti mai facut cu restaurantu?
A-ti facut contract cu restaurantu?Ce a-ti precizat in el?
Multe imtrebari,dar doar deaia suntem aici sa ne sfatuim=P~
va pup

marina2007
18.12.2006, 19:48:27
Si, ca sa iti raspund la intrebare, dat fiind ca le-am vrut simple, le-am cumparat de-a gata, nu a fost nevoie sa facem pe comanda.
Spor la cumparaturi!
Cate grame au avut?Si daca nu te superi,cat au costat?Ca sa stiu si eu la ce sa ma astept:D ca-ti bani sa pregatim
Te pup

Ancuta_Weiser
18.12.2006, 20:07:09
Cate grame au avut?Si daca nu te superi,cat au costat?Ca sa stiu si eu la ce sa ma astept:D ca-ti bani sa pregatim
Te pup

Noi avem verighete simple, cum spuneam, nu foarte late nu mai stiu sigur cat sunt de late, o sa le masor;))). Si ne-au costat ca. 350 de euro (dar nu le-am luat din tara si sunt din aur de 24k). Nu cred ca la noi au preturile astea. Dar conteaza la pret, cum spuneam, daca este de 14, 18 sau 24k.

isabela23
18.12.2006, 22:50:05
Buna fetelor!
Noi am dat 350 Ron pe verighetele noastre,avem amandoi marime mica, dar au 14k; cele de 24 k sunt mai scumpe, dar sincer nu stiu unde as gasi aur de 24k in Craiova.Oricum noua ne plac f mult si asta conteaza cel mai mult... am scapat de o grija :suuuper:
Va pup

marina2007
19.12.2006, 20:40:05
fetelor va multumesc pt informatie,nu sunt scumpe.Bravo voua ca a-ti scapat de grijea asta
Va pup

Ancuta_Weiser
20.12.2006, 14:09:38
Buna fetelor!
Noi am dat 350 Ron pe verighetele noastre,avem amandoi marime mica, dar au 14k; cele de 24 k sunt mai scumpe, dar sincer nu stiu unde as gasi aur de 24k in Craiova.Oricum noua ne plac f mult si asta conteaza cel mai mult... am scapat de o grija :suuuper:
Va pup

Sa stii ca cele de 14 sunt mai rezistente, dat fiind ca aliajul se zgarie mai greu. Noi am decis sa fie de 24 pentru doar pentru ca asa este si inelul meu de logodna si nu doream sa aiba culoare diferita (difera putin cand e aur de 24). Si in Irlanda nu prea mai vand aur de 14k. Oricum, cel mai important e sa va placa voua! :x

isabela23
03.01.2007, 14:33:46
Buna fetelor si La multi ani! Voi incerca sa atasez o poza cu inelusul meu de logodna pe care l-am primit de Craciun si verigheta. Amandoua sunt foarte finute, nu am vrut un inel mare, ci doar sa fie clasicul inel de logodna...cu o pietricica micuta. Nu stiu daca o sa se vada foarte clar. Verigheta are 2 dungi din aur mai mat si 3 din aur mai lucios; este doar din aur galben.Noua ne-au placut f mult.

isabela23
03.01.2007, 14:44:36
Se pare ca nu se deschid pozele, voi incerca sa le atasez din nou.

Ancuta_Weiser
04.01.2007, 17:01:01
Tare faine sunt! Sa le purtati fericiti!:*:*:*
PS: Am si eu o intrebare: voi nu purtati inelul de logodna pe inelarul stang? eu port atat verigheta cat si inelul de logodna pe inelarul stang...cel putin asa se poarta in Irlanda.:*

bucalata
04.01.2007, 21:56:53
[quote=isabela23;73556]Buna fetelor si La multi ani! Voi incerca sa atasez o poza cu inelusul meu de logodna pe care l-am primit de Craciun

sa-l porti iubitaaa!!!

isabela23
05.01.2007, 12:32:40
va multumesc fetelor;
ba da, pe inelerul stang port si eu inelul, iar verigheta nu o voi purta pana la nunta; le-am pus asa pe deget doar ca sa fac o singura poza si cu inelul si cu verigheta..:)

mononamad
05.01.2007, 20:46:53
Dar de verighete din aur alb sau combinatie aur alb-galben ce parere aveti?Mie imi place foarte mult argintul si din cauza asta nu stiu cum as mai putea purta inele de argint si lantisoare daca verigheta e de aur galben, ca parca nu da bine deloc.Ce parere aveti?

isabela23
10.01.2007, 09:40:12
Important este sa iti placa tie; eu am vazut multe persoane care au verigheta din aur alb, sau combinatie de aur alb cu aur galben; eu cred ca e ok; tu sa fii multumita de ceea ce porti;
eu personal nu am vrut nici in ruptul capului ca verighetele noastre sa aiba ceva aur alb prin ele, desi pana asa primesc inelul de logodna am purtat numai si numai argint.; acum l-am dat jos, si il tin bine la cutiuta, poate imi va da Dumnezeu o fetita cand ne vom hotari sa facem un copil ;-)
asa ca, ramane la alegerea fiecarui cuplu, voua trebuie sa va placa ceea ce purtati; gandeste-te ca verigheta o vei purta mereu si nu ocazional, deci trebuie sa fii convinsa de ceea ce vrei..aur alb sau galben, nu are importanta pt cei din jurul tau ci doar pt voi doi.
Te pup

Ancuta_Weiser
10.01.2007, 19:34:14
Subscriu la ceea ce a spus Isabela.
Voua trebuie sa va placa!

PS: Sotul meu a facut imediat o alergie la...verigheta!=))=))=)) dar l-am amenintat ca ii rup degetele daca nu o poarta, si se conformeaza cu stoicism!:D:D:D
Pupici.:*

mononamad
10.01.2007, 20:51:54
Subscriu la ceea ce a spus Isabela.
Voua trebuie sa va placa!

PS: Sotul meu a facut imediat o alergie la...verigheta!=))=))=)) dar l-am amenintat ca ii rup degetele daca nu o poarta, si se conformeaza cu stoicism!:D:D
Pupici.:*
:)) :)) :)) E din aur galben sau alb?Sau numai la idee a facut alergie?:D

Ancuta_Weiser
11.01.2007, 11:33:48
Doar la idee! si eu am incercat sa ii explic cum ii voi rupe degetele, unul cate unul, incet, daca nu o poarta! si se conformeaza=))=))=))

luthien
31.01.2007, 09:31:48
ca tot suntem la capitolul verighete....
eu le astept pe ale mele sa vina, cred ca saptamana viitoare, prin curier.
am fost la targ, la Romexpo, am gasit firma de bijuterii pe care o cautam cu infrigurare de vreo 2 luni :D , ne-au placut, am dat avans si acum visez in fiecare noapte verighete... :madlaugh: :-p :">
sper ca si voi , fetelor, stati bine la capitolul acesta.

alli_utza
01.02.2007, 00:10:53
Foaaaaaarte finutze! S-a le porti iubita!
Se pare ca nu se deschid pozele, voi incerca sa le atasez din nou.

isabela23
05.02.2007, 22:33:12
multumesc asemenea ;)

luthien
24.02.2007, 10:00:56
Noi am avut o problema cu verigheta. A lui era mare...:((
Insa am sunat si am trimis-o inapoi spre modificare...cu mentiunea ca acum platim doar transportul. Modificarea si reinscriptionarea sunt incluse in servicii.
Super punctuali si super de treaba.
Si sunt superbe! ...
Azi trebuie sa se intoarca... sa fie iar o pereche .. :x :love:

Ancuta_Weiser
24.02.2007, 12:21:07
Bravo, aveti o grija in minus, acum=D> ...noi am scapat si de asta, ca suntem deja casatoriti civil....nu m-am decis inca daca voi folosi aceeasi verigheta si pentru cununia in biserica...poate imi iau alta;)) :madlaugh:

kamelus
19.03.2007, 15:33:44
[eu am vazut unele frumoase la garavelli... in centru...........
inca nu ne-am hotarat , cred ca o sa le cumparam prin mai -iunie,
sa vedem , nu stiu.............
daca apar altele mai frumoase
si cred ca le cumparam gata facute., nu am rabdare sa facem pe comanda

otilia3nigma
19.03.2007, 23:12:58
Noi astazi ne-am luat verighete. Ne plac foarte mult! Le-am luat de la Aksoy (daca asa se scrie) ;))

Ancuta_Weiser
20.03.2007, 13:21:01
Noi astazi ne-am luat verighete. Ne plac foarte mult! Le-am luat de la Aksoy (daca asa se scrie) ;))

Felicitari, sa le purtati fericiti si iubiti!:*

otilia3nigma
20.03.2007, 22:40:17
Multumim la fel :x

mononamad
16.04.2007, 21:29:17
Si noi le-am luat tot de acolo.Le-am gravat, dar cand a scris in interior, am vazut ca e aur alb suflat peste aur galben.Dar sunt frumoase si bibi meu (viitorrul sot,desigur;)) ) abia asteapta sa o poarte!!!

bucalata
16.04.2007, 21:45:43

Si noi tot de la ei le-am luat dar de la ..PIC...au fost singurele din modelul respectiv..una mica si una mare..marimile noastre...:<:-P ...si au costat exact..suma de o aveam la noi in momentul acela...700ron:D...

luthien
18.04.2007, 09:48:46
Si noi le-am luat tot de acolo.Le-am gravat, dar cand a scris in interior, am vazut ca e aur alb suflat peste aur galben.

sper sa nu te superi: in legatura cu aurul alb... inelul meu de logodna a fost jumatate aur alb, jumatate aur galben. Spun "a fost" pentru ca acum e numai aur galben, cu usoare urme din cel alb. Si eu sunt din aia maniaca...si cand ma spal pe maini dau jos bijuteriile. Am mai auzit si pe la altii, si m-am convins si eu ca aurul alb se curata!

anabella
03.11.2007, 15:53:29
poate miresele din craiova vor fi interesate la un moment dat si de aceasta informatie: feriti-va de garavelli!!!
reproduc aici un mesaj pe care l-am postat si la "Tepe la cumparat verighete":

nici eu nu le-am comandat ca e prea devreme, dar sa va spun o faza, legat de acelasi subiect. acum o luna am mers la noi in oras si am trecut si pe la cel mai cunoscut si mai apreciat magazin de bijuterii. evident ca le-am cerut un catalog ca aveau modele f dragute si super accesibile ca pret(8-9 milioane perechea). am ajuns incantata cu catalogul la soacra-mea: ia uite ce super preturi au astia si cand se uita ea la numele firmei (au magazine si in CRAIOVA, nu numai in SLATINA; atentie miresici!!!) zice: in nici un caz! astia au proces pe rol ca vand facaturi si s-au prins cativa care le-au facut reclamatie. cred ca la un moment dat o sa se lase cu desfiintat si alte alea, dar intre timp ei continua sa vanda, ca nu e o chestie facuta publica (soacra-mea lucreaza in politie si intamplator i-a cazut dosarul in mana).
asadar, mare atentie de unde cumparati, ca si astia dau certificat de garantie si tot tacamul.

ramyy
13.02.2008, 13:14:10
aceeasi parere o am si eu despre garavelli formata dupa ce mi-au stricat de vreo doua ori verighetele iar apoi am mers la aksoy si acolo le-am facut si tin sa va spun ca nu se compara calitatea si modelul cu ceea ce imi facusera cei de la garavelli si asta pe ultima suta de metri ca atrebuit sa asteptam dupa cei de la garavelli sa ne faca scalambaielile de verighete ca alea nu erau verighete nu era in primul rand modelul pe care il stabilisem de comun acord cu ei(daca pot sa il presteze) v-am atasat poza cu verighetele facute la aksoy pe cea a sotului scrie numele meu si pe a mea numele meu intr-adevar sunt f grele dar merita

Lizz22
14.02.2008, 11:30:46
grils...eu am vazut o faza chiar jenanta la garavelli...in timp ce noi ne chinuiam sa gasim un model de verighete care sa ne placa...a venit tip[a care a facut un maaare-mare tambalau..ca ea da si 30mil p un lantz (ca lantzisor nu se putea numi)dar vrea calitate..nu sa i vanda facaturi(tipa-cu fuste multe si lungi-cumparase un lantz d la ei si intre timp descoperise ..nush c).si vreau a va zic ca turcul ala care se numa patron,cica,n-a schitzat nimic,se mira cum s-o multzumeasca mai repede,ce modele sa i o fere ca s-o faca sa taca..pt ca era magazinul plin...si ...deh...se facea e ras.
d la faza asta...am zis ca pot sa nu gasesc verighete in toata craiova...d acolo nu kmi cumpar...asa ca...be carefull!!!

Rodica_d
14.02.2008, 13:16:30
Chestie ciudaat se pare cu cei de la Garavelli. O colega de serviciu ce a avut nunta anul trecut in septembrie si-a luat de la ei verighetele, vad ca pana acum nu a patit nimic la verigheta, si ea chiar mi i-a recomandat pe cei de la Garavelii ca au modele frumoase... acum de se pare ca al ei e dupa cum iti e norocul...super naspa sa nu aibe calitate. Eu personal voi opta sa imi cumpar verighetele din Bucuresti am gasit pe un site niste modele super. Oricum pana la nunta mea mai e dar eu m-am uitat inca de pe acum ( nu prea am eu rabdare asa de felul meu :))).

anabella
15.02.2008, 15:30:54
[quote=Rodica_d;632997]acum de se pare ca al ei e dupa cum iti e norocul...super naspa sa nu aibe calitate. quote]

nu-i vorba de calitate, ci de faptul ca nu vand aur :))
ala se poate numi oricum, dar nu aur...
eu am mai luat de la ei argint (de fapt am primit bijuterii de argint) si le-am pus langa cele de aur alb si nu exista nici o diferenta, ori argintul e total diferit la culoare de aur. asadar am ajuns la concluzia ca nici argintul lor nu e de fapt argint, ci aliaj care se foloseste la albirea aurului. parerea mea...
si-ti mai iau si o gramada de bani pe o bijuterie de argint, 50 lei o bratara subtire...

fadia
24.02.2008, 20:00:22
[quote=Rodica_d;632997]acum de se pare ca al ei e dupa cum iti e norocul...super naspa sa nu aibe calitate. quote]

nu-i vorba de calitate, ci de faptul ca nu vand aur :))
ala se poate numi oricum, dar nu aur...
eu am mai luat de la ei argint (de fapt am primit bijuterii de argint) si le-am pus langa cele de aur alb si nu exista nici o diferenta, ori argintul e total diferit la culoare de aur. asadar am ajuns la concluzia ca nici argintul lor nu e de fapt argint, ci aliaj care se foloseste la albirea aurului. parerea mea...
si-ti mai iau si o gramada de bani pe o bijuterie de argint, 50 lei o bratara subtire...

Buna!Nu imi vine sa cred.Eu mi-am cumparat o pereche de cercei de acolo dar deocamdata nu am avut probleme,mi sa parut magazinul cu cele mai frumoase modele de bijuteri.Ma speriai un picut maine ma duc sa verific daca cercei sunt defapt din aur.Va multumesc pentru informatie.pupici.

fadia
24.02.2008, 20:04:57
Si noi le-am luat tot de acolo.Le-am gravat, dar cand a scris in interior, am vazut ca e aur alb suflat peste aur galben.Dar sunt frumoase si bibi meu (viitorrul sot,desigur;)) ) abia asteapta sa o poarte!!!

Buna ,cat v-a costat gravat inelelor?Si in cat timp sunt gata?pupici

Lizz22
24.02.2008, 22:15:59
Buna ,cat v-a costat gravat inelelor?Si in cat timp sunt gata?pupici

noi le-am gravat la unul din magazinele de jos de la unirea...si costa 1 leu/caracter

alisuka
05.03.2008, 00:44:20
buna fetelor eu mi am cumparat verighetele de logodna din craiova cred ca aksoy se cheama bijuteria si mi le au gravat gratis!cred ca de acolo de unde le cumperi le si graveaza eu asa stiam de majoritatea bijuteriilor si e gratis ,iti ia bani doar daca cumperi dintr un loc si gravezi in altul !

andreeamora
01.05.2008, 16:34:53
buna fetelor
mie imi plac verighetele cu pietricele
adic a mea cu piatra si a lui fara aveti idee unde gasesc in craiova?

fadia
18.05.2008, 19:10:26
buna fetelor
mie imi plac verighetele cu pietricele
adic a mea cu piatra si a lui fara aveti idee unde gasesc in craiova?

Sunt modele de verighete cu piatră jos la Unirea si in mercur.Sigur gasesti in unul din locuri.

alisuka
18.05.2008, 19:21:13
Fadia nu ai mai intrat de multicel,mai ai putin pana la nunta ,astept sa mi spui ca nunta ti-a iesit super ,chiar mai bine decat ti-ai dorit tu:* ,si cu detalii despre restaurant!Spor la ultimele pregatiri!

fadia
19.06.2008, 15:07:37
Fadia nu ai mai intrat de multicel,mai ai putin pana la nunta ,astept sa mi spui ca nunta ti-a iesit super ,chiar mai bine decat ti-ai dorit tu:* ,si cu detalii despre restaurant!Spor la ultimele pregatiri!

Mersi frumos.Am fost foarte ocupata si foarte stresata ,dar sunt fericita si in aceelasi timp nerabdatoare.Sper sa iese nunta la care am visat.Am sa revin cu detalii de la nunta atunci.pupici

alisuka
19.06.2008, 23:14:47
CAM la cat ajung verighetele? Sau mai bine zis cat e gramul de aur? Fadia `sper sa revii repede cu detalii caci tare sunt curioasa cum iti iese nunta la restaurantul militar,caci in rest stiu ca o sa fii ca o printesa alaturi de printzul mult visata si super fericita!Inca odata casa de piatra si tot ce ti doresti in cea mai fericita zi !

Rodica_d
06.08.2008, 12:35:41
Buna fetelor,

Am o mare problema am fost sambata prin oras sa dau o raita pe la magazinele de bijuterii sa vad ce verighete au si am ramas profund dezamagita nu mi-a placut nimic din ceea ce am vazut. Voi de unde v-ati cumparat verighetele sau de unde intentionati sa le luati? Multumesc. Pupicuri

Rodica_d
10.12.2008, 14:03:27
Mi-am luat si eu verigheteleeeeee. Iupii (sincera sa fiu le-am primit de acum o sapt). Le-am comandat de jos de la unirea si au spus ca in 3 sapt max. ni le aduc. Cand s-a facut 2 sapt de cand au dat comanda ni le-au adus. Pupicei

anamariapopescu22
01.01.2009, 17:29:58
Mi-am luat si eu verigheteleeeeee. Iupii (sincera sa fiu le-am primit de acum o sapt). Le-am comandat de jos de la unirea si au spus ca in 3 sapt max. ni le aduc. Cand s-a facut 2 sapt de cand au dat comanda ni le-au adus. Pupicei

sa le purtati sanatosi
eu nu am vazut nimic dragut in craiova dar voi merge la Buc.la targurile de nunti si acolo sunt si verighete
primul pe 16 ian la palatul parlamentului

alisuka
01.01.2009, 19:08:02
Depinde ce modele vretzi eu mi-am facut pe comanda verighetele in 3 zile la vechea bijuterie romul sau asa ceva acolo pe scari cum mergi spre teatru,sunt foarte multumita!LA MULTI ANI SI UN AN NOU MAI BUN!

elise28
01.01.2009, 20:39:18
sa le purtati sanatosi
eu nu am vazut nimic dragut in craiova dar voi merge la Buc.la targurile de nunti si acolo sunt si verighete
Si eu sunt dezamagita de ce am vazut prin Craiova,plus ca nu am gasit decat aur de 14K,si as vrea macar de 18...
Am fost anul trecut la un targ la Bucuresti,insa nu era decat o firma cu verighete-Coriolan...oricum,cred ca voi merge in Bucursti oricum,intai ma uit pe net,apoi vedem...

Rodica_d
05.01.2009, 10:58:23
sa le purtati sanatosi

Multumesc mult. Ai incercat si jos la unirea la Buigold?

anamariapopescu22
05.01.2009, 15:00:11
mam uitat peste tot dar nam vazut nimic sa ne placa
noi le vrem din aur alb si a mea as vrea sa aiba si pietre

Rodica_d
06.01.2009, 11:03:34
mam uitat peste tot dar nam vazut nimic sa ne placa
noi le vrem din aur alb si a mea as vrea sa aiba si pietre

Ale noastre sunt din aur alb si aur galben si a mea este cu pietricele. O sa incerc sa ii fac o poza sa o postez.

Rodica_d
06.01.2009, 11:45:58
Am atasat 2 poze cu verigheta mea. Sper sa se vada ceva.

anamariapopescu22
06.01.2009, 12:59:15
Am atasat 2 poze cu verigheta mea. Sper sa se vada ceva.

frumoase dar numai din aur alb nu aduc . ce stii?

Rodica_d
07.01.2009, 09:53:35
frumoase dar numai din aur alb nu aduc . ce stii?
Multumesc. Nu stiu daca aduc numai din aur alb ca nu am intrebat. Poti sa te duci sa intrebi. Sunt foarte de treaba fetele de acolo. Imi imaginez ca se pot face si numai din aur alb din moment ce se da comanda pentru verighete si ti le aduc in max 3 sapt. Treci totusi sa intrebi.
Acestea au fost singurele verighete care ne-au placut. Am vazut acest model si in Bucuresti dar numai ca era cu 20 ron mai scump gramul (aici a fost 80 ron gramul).

anamariapopescu22
07.01.2009, 11:03:23
Multumesc. Nu stiu daca aduc numai din aur alb ca nu am intrebat. Poti sa te duci sa intrebi. Sunt foarte de treaba fetele de acolo. Imi imaginez ca se pot face si numai din aur alb din moment ce se da comanda pentru verighete si ti le aduc in max 3 sapt. Treci totusi sa intrebi.
Acestea au fost singurele verighete care ne-au placut. Am vazut acest model si in Bucuresti dar numai ca era cu 20 ron mai scump gramul (aici a fost 80 ron gramul).
multam frumos. am sa ma duc

Rodica_d
07.01.2009, 11:21:12
multam frumos. am sa ma duc
Cu placere si alta data! :*

alisuka
07.01.2009, 23:54:42
Foarte frumoase rodica sa le folositzi sanatosi si sa va iubitzi mult!

Rodica_d
08.01.2009, 09:30:44
Foarte frumoase rodica sa le folositzi sanatosi si sa va iubitzi mult!

Multumesc din suflet! >:D<

anamariapopescu22
20.01.2009, 17:02:02
Multumesc din suflet! >:D<
nu miam cumparat verighetele de la targ ,aveau preturi peste Craiova si o sa le comand acolo de unde leai luat tu
sunt suparata.[-(

Rodica_d
20.01.2009, 17:15:25
nu miam cumparat verighetele de la targ ,aveau preturi peste Craiova si o sa le comand acolo de unde leai luat tu
sunt suparata.[-(
De ce esti suparata?? Imi pare bine ca ti-ai gasit verighete asa cum ai vrut. Sa pui pozici cu ele !:*

anamariapopescu22
20.01.2009, 19:55:22
De ce esti suparata?? Imi pare bine ca ti-ai gasit verighete asa cum ai vrut. Sa pui pozici cu ele !:*
sunt trista ca numi permit ceva mai deosebit -erau la targ verighete deosebite din aur alb si pe mijloc aveau rand de diamante sau din loc in loc ,foarte scumpe#-o erau si cu pietre negre si albe
numai ca eu sunt bugetara si numi permit[-(
o sa merg aici ,apropo cat ai dat avans?

Rodica_d
21.01.2009, 12:22:48
sunt trista ca numi permit ceva mai deosebit -erau la targ verighete deosebite din aur alb si pe mijloc aveau rand de diamante sau din loc in loc ,foarte scumpe#-o erau si cu pietre negre si albe
numai ca eu sunt bugetara si numi permit[-(
o sa merg aici ,apropo cat ai dat avans?

Daca nu ma insel parca era minim 400 ron si noi atat am dat.

anamariapopescu22
21.01.2009, 15:17:04
Daca nu ma insel parca era minim 400 ron si noi atat am dat.
multumesc mult -mai astept putin ,o sa ma duc si la romexpo pe 30 ian ,acolo de obicei au preturi mai mici
daca ma intorc tot fara merg aici

Rodica_d
21.01.2009, 16:02:33
multumesc mult -mai astept putin ,o sa ma duc si la romexpo pe 30 ian ,acolo de obicei au preturi mai mici
daca ma intorc tot fara merg aici
Multa bafta. Sa pui poze cand iti iei verighetutele!>:D<

anamariapopescu22
21.01.2009, 20:43:55
Multa bafta. Sa pui poze cand iti iei verighetutele!>:D<
nu ma descurc :-? sper sa gasesc o solutie pana atunci

Rodica_d
22.01.2009, 10:34:25
nu ma descurc :-? sper sa gasesc o solutie pana atunci

O sa gasesti o solutie fii sigura de asta. Pupicei

anamariapopescu22
03.02.2009, 14:15:31
miam cumparat verighete de la romexpo
am gasit in final ce neam dorit

Rodica_d
03.02.2009, 16:05:40
miam cumparat verighete de la romexpo
am gasit in final ce neam dorit

Este foarte frumoasa. Sa iti aduca numai bucurii! >:D<

anamariapopescu22
04.02.2009, 12:22:48
Este foarte frumoasa. Sa iti aduca numai bucurii! >:D<
multumesc la fel si tie.:x

Rodica_d
04.02.2009, 17:26:39

:* :* La toate sa ne aduca numai bucurii si fericire!

lauramaria5
10.02.2009, 00:20:35
verighetele noastre va plac?au 3 parti aur galben si 1 parte aur alb,sunt simple,iar a mea are si o mica pietricica...sper sa se vada!:x :x :x

Rodica_d
10.02.2009, 09:40:31
verighetele noastre va plac?au 3 parti aur galben si 1 parte aur alb,sunt simple,iar a mea are si o mica pietricica...sper sa se vada!:x :x :x
Este foarte frumoasa. Sa va aduca mult noroc. Sunt luate de la Garaveli?

lauramaria5
10.02.2009, 13:58:57
Este foarte frumoasa. Sa va aduca mult noroc. Sunt luate de la Garaveli?

dap de acolo.....:">

Rodica_d
10.02.2009, 14:00:57
dap de acolo.....:">

:D foarte frumoase, superbe. Au lucruri frumoase cei de acolo.

anca02
11.02.2009, 18:05:12

Buna,

Este foarte frumoasa verigheta ta,si mie imi place tot aurul alb ,dar din pacate in Craiova nu prea segasesc din aur alb,oricum este tare frumoasa;-)

anamariapopescu22
13.02.2009, 14:58:10
Buna,

Este foarte frumoasa verigheta ta,si mie imi place tot aurul alb ,dar din pacate in Craiova nu prea segasesc din aur alb,oricum este tare frumoasa;-)
multumesc da este frumoasa si deosebita .
am alergat mult dupa ele dar a meritat
daca nu te grabesti poti sa te duci la urmatorul targ din martie vor fi si acolo cei de la coriolan si au reduceri de20%;-)

anca02
16.02.2009, 18:21:06
multumesc da este frumoasa si deosebita .
am alergat mult dupa ele dar a meritat
daca nu te grabesti poti sa te duci la urmatorul targ din martie vor fi si acolo cei de la coriolan si au reduceri de20%;-)

Multumesc pentru informatii,deocamdata nu ma grabesc cu verighetele,poate pana la anu' aduc si prin Craiova ceva modele,daca nu o sa merg la Bucuresti:)

vladutz_adyna
05.03.2009, 19:48:54
Buna fetele, ce mai faceti???
Am luat si noi verighetele si imi este foarte drag de ele.
Va pun o poza cu ele sa-mi ziceti daca va plac. pupici.

anamariapopescu22
05.03.2009, 20:03:46
foarte foarte frumoase mie imi plac mult ,sa le purtati sanatosi sa fiti fericiti si sa va iubiti pana la adanci batranete:* :* :*

adelinad2003
05.03.2009, 20:46:39
ff frumoase , cu toate ca nu am pornit in cautare de verighete am salvat poza ta pentru ca asa as vrea si eu sa fie ale noastre si daca nu gasesc modelu in oras poate le face cineva pe comanda

ancaandreea
06.03.2009, 09:55:49
Va pun o poza cu ele sa-mi ziceti daca va plac. pupici.fffffff frumoase.sa va poarte noroc si sa fiti fericiti:*:*:*:*:*:*:*

Rodica_d
06.03.2009, 10:01:16
Foarte foarte foarte frumoase! Sa le purtati sanatosi si sa va aduca mult noroc!:*

vladutz_adyna
10.03.2009, 23:13:32
Va multumesc mult pentru urari si va doresc si voua ca ale voastre sa va aduca noroc.
Eu le-am luat de aici din Craiova de la Unirea, mai exact de la BUIGOLD
( pentru cele care inca nu le-au cumparat si vor modelul ăsta).
Va pupic pe toate:*

mirabela24
12.03.2009, 11:50:43
Va multumesc mult pentru urari si va doresc si voua ca ale voastre sa va aduca noroc.
Eu le-am luat de aici din Craiova de la Unirea, mai exact de la BUIGOLD
( pentru cele care inca nu le-au cumparat si vor modelul ăsta).
Va pupic pe toate:*
Foarte frumos modelul, il stiu, pt. ca tot de acolo am ales si noi, trebuie sa ne vina la sf. lunii. Vroiam sa te intreb cu cat ai prins gramul, pt. ca noi initial le-am vazut in decembrie cu 80 lei gramul, apoi la inceputul lui ianuarie a fost 90 lei si in februarie cand le-am comandat noi ajunsese deja 110 lei :(( , de, daca nu ne-am hotarat mai din timp ............

anca02
12.03.2009, 13:06:32
Foarte frumos modelul, il stiu, pt. ca tot de acolo am ales si noi, trebuie sa ne vina la sf. lunii. Vroiam sa te intreb cu cat ai prins gramul, pt. ca noi initial le-am vazut in decembrie cu 80 lei gramul, apoi la inceputul lui ianuarie a fost 90 lei si in februarie cand le-am comandat noi ajunsese deja 110 lei :(( , de, daca nu ne-am hotarat mai din timp ............

Buna dragelor,

Fetelor,si-a comandat cineva verifhete din aur alb in Craiova???Daca da,puneti si voi poze cu modele.Eu le vreau din aur alb si pana acum am vazut doar un model cumparat din bucuresti.
Astept poze!

Pupici!

Rodica_d
12.03.2009, 15:45:20
Intr-adevar in decembrie era 80 ron gramul. Noi atunci le-am comandat. Se pare ca de ceea ce ne-a fost frica s-a intamplat (scumpirea gramului).

mirabela24
12.03.2009, 23:07:09
Astazi ne-a venit si noua verighetele. Am mai scapat de o grija #:-S

Rodica_d
13.03.2009, 09:52:35
Astazi ne-a venit si noua verighetele. Am mai scapat de o grija #:-S
Ceva pozici cu ele? :*

mirabela24
13.03.2009, 11:47:15
Ceva pozici cu ele? :*
Tot incerc sa pun de aseara, dar imi da eroare, nu stiu de ce, o fi poza prea mare, si sa o micsorez nu ma pricep :-s

mirabela24
13.03.2009, 14:28:27
:)Am reusit sa micsorez poza, sper sa se inteleaga

vladutz_adyna
16.03.2009, 16:05:25
Buna Mirabela. Verighetele le-am luat cu 1.100.000 gramul. Asta e.., daca nu ne-am hotarat mai din timp. E bine si-asa in caz ca se mai scumpesc#:-S. pupici

Rodica_d
16.03.2009, 17:39:08
:)Am reusit sa micsorez poza, sper sa se inteleaga
Sunt frumoase foc! Sa va aduca mult noroc!

mirabela24
16.03.2009, 23:21:08
Sunt frumoase foc! Sa va aduca mult noroc!
Merci frumos.

katrinel
23.04.2009, 12:51:09
Buna Mirabela. Verighetele le-am luat cu 1.100.000 gramul. Asta e.., daca nu ne-am hotarat mai din timp. E bine si-asa in caz ca se mai scumpesc#:-S. pupici
noi am luat verighetele cu 90 lei gramul de jos de la unirea, acum 2 sapt sunt modele dragute peste tot

monik82
27.04.2009, 00:58:34
buna...unde gasesc sa cumpar verighete in craiova dar sa fie de 18 k?am dejetele subtiri...le vreau cam late...:|

katrinel
27.04.2009, 17:59:39
buna...unde gasesc sa cumpar verighete in craiova dar sa fie de 18 k?am dejetele subtiri...le vreau cam late...:|
du-te jos la unirea nush daca gasesti de 18 k...dar sunt late si pt degete subtiri asa mi-am luat eu am degetele f subtiri ;))

anca02
28.04.2009, 12:06:24
Buna,

Fetelor,si-a luat cineva verighete de la coriolan,eu am vazut un model foarte dragut din colectia 2009 din aur alb si as vrea sa stiu cum este cu taxele care se platesc pentru achizitionarea lor(daca vrei de ex sa le iei de pe net este o taxa de 100 si ceva de euro,ceea ce mi s-a parut cam mult,ele fiind amandoua in jur de 350 de euro).Daca stiti ceva in legatura cu acest lucru astept raspunsurile voastre.Mi-au plaut foarte mult:)

Pupici:* :* :*

P.S. Am si o poza cu ele dar nu pot sa o atasez ca este prea mare:(...o sa incerc sa o pun in album,sper sa reusesc

anca02
28.04.2009, 12:20:20
Am incercat sa atasez o poza,nu stiu cat de bine se vede:(

anca02
28.04.2009, 12:22:36
Se pare ca nu am reusit:(...sau da:)
http://www.miresici.ro/images/attach/bmp.gif untitled.bmp (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=243452&stc=1&d=1240910504) (42,2 KB)

mirabela24
28.04.2009, 22:04:21
Se pare ca nu am reusit:(...sau da:)
http://www.miresici.ro/images/attach/bmp.gif untitled.bmp (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=243452&stc=1&d=1240910504) (42,2 KB)
Sunt exact ca in poza, numai din aur alb? Ale noastre sunt cat de cat asemanatoare, numai ca marginile acelea sunt din aur galben

anca02
29.04.2009, 10:33:51
Sunt exact ca in poza, numai din aur alb? Ale noastre sunt cat de cat asemanatoare, numai ca marginile acelea sunt din aur galben

Tot de la coriolan le-ai luat,sau le-ai gasit in Craiova,ca daca sunt si la noi nu o sa mai merg la Bucuresti ,o sa dau comanda aici sa le faca din aur alb...ar fi bine daca as putea gasi modelul asta si in Craiova pentru ca ne-au placut foarte mult:)

mirabela24
29.04.2009, 23:53:18
Tot de la coriolan le-ai luat,sau le-ai gasit in Craiova,ca daca sunt si la noi nu o sa mai merg la Bucuresti ,o sa dau comanda aici sa le faca din aur alb...ar fi bine daca as putea gasi modelul asta si in Craiova pentru ca ne-au placut foarte mult:)
Noi le-am luat de la Bucuresti din Sir , de la Bijuteria Traser, am mai pus poze, dar mai atasez odata, desi sunt facute cu mobilul, si nu stiu cat de clar se vad.

anca02
30.04.2009, 09:48:11
Noi le-am luat de la Bucuresti din Sir , de la Bijuteria Traser, am mai pus poze, dar mai atasez odata, desi sunt facute cu mobilul, si nu stiu cat de clar se vad.

Si aveau si din aur alb...vreau sa spun doar din aur alb si cu cat ai luat gramul??

mirabela24
30.04.2009, 10:37:23
Si aveau si din aur alb...vreau sa spun doar din aur alb si cu cat ai luat gramul??
Numai din aur alb nu am vazut, si sincer nici nu m-am uitat dupa asa ceva, pt. ca nu cautam numai aur alb, spre surprinderea mea gramul mult mai ieftin ca la noi, 75 lei, si ele au avut 13 grame si ceva, ne-ar fi ajuns 1050 lei, daca le luam direct, dar noi "desteptii" ne-am infipt la Buigold la noi si am luat prima data de acolo unele f. late, si cu 110 lei gramul, in fine nu ne-au mai placut cele late, si le-am schimbat cu astea, si am pierdut, pt. ca le-am platit dublu ...... plus ca pe cele late nu le-am vazut, le-am comandat dupa un model, adica am vazut modelul pe alb, si noi am vrut pe galben, si cand ne-au venit, ne-a picat fata, nu ne mai placeau deloc, dau mult mai bine pe alb, sau din 2 culori, oricum eu zic, sa nu iei nimic pe nevazute si neprobate, plus ca daca vrei late, sa ai mare grija cat de late le iei, ca sunt unele de nu mai poti purta nimic, nici degetele nu le mai poti apropia :))

anca02
30.04.2009, 13:27:39
Numai din aur alb nu am vazut, si sincer nici nu m-am uitat dupa asa ceva, pt. ca nu cautam numai aur alb, spre surprinderea mea gramul mult mai ieftin ca la noi, 75 lei, si ele au avut 13 grame si ceva, ne-ar fi ajuns 1050 lei, daca le luam direct, dar noi "desteptii" ne-am infipt la Buigold la noi si am luat prima data de acolo unele f. late, si cu 110 lei gramul, in fine nu ne-au mai placut cele late, si le-am schimbat cu astea, si am pierdut, pt. ca le-am platit dublu ...... plus ca pe cele late nu le-am vazut, le-am comandat dupa un model, adica am vazut modelul pe alb, si noi am vrut pe galben, si cand ne-au venit, ne-a picat fata, nu ne mai placeau deloc, dau mult mai bine pe alb, sau din 2 culori, oricum eu zic, sa nu iei nimic pe nevazute si neprobate, plus ca daca vrei late, sa ai mare grija cat de late le iei, ca sunt unele de nu mai poti purta nimic, nici degetele nu le mai poti apropia :))

Pai si cele pe care le-ati luat prima data si care erau si din aur alb le-ati luat de la Buigold,au ei verighete doar din aur alb,ca eu am trecut luna trecuta pe acolo si nu aveau decat alb cu galben,combinat.

anca02
30.04.2009, 13:29:36

Wooowww ce diferenta,75 ron/gram,asta da afacere,macar in bucuresti,chiar daca te costa drumul,ai de unde alege,nu ca la noi in craiova....

babie
30.04.2009, 20:52:18
noi am fost in vacanta la istambul si le-am luat de acolo......chiar aveam de unde alege, insa eu am vrut unele mai micute, si mai finute, ca cele fff late am vazut ca fac bubita...si apoi nu am vrut sa se invarta, caci alea nu se mai pot largi....

mirabela24
03.05.2009, 14:25:16
Pai si cele pe care le-ati luat prima data si care erau si din aur alb le-ati luat de la Buigold,au ei verighete doar din aur alb,ca eu am trecut luna trecuta pe acolo si nu aveau decat alb cu galben,combinat.

Da au, au niste modele, mai spre intrare, unde se fac numai la comanda, si parca cele de le-am ales noi initial erau singurele din aur alb, dar orice alt model de acolo, ti-l poti face la comanda, ce culoare vrei tu!

xenoa
18.05.2009, 20:32:42
asa arata ale noastre. le-am luat dintr-un catalog de la o colega de a lu' soacra-mea..care aduce aur din turcia

Rodica_d
19.05.2009, 09:25:29
asa arata ale noastre. le-am luat dintr-un catalog de la o colega de a lu' soacra-mea..care aduce aur din turcia
Sunt foarte frumoase sa va aduca mult noroc si fericire!:*

mirabela24
20.05.2009, 23:25:59
Frumos modelul, le-am vazut si eu la Bucuresti de unde le-am luat pe ale noastre.

xenoa
21.05.2009, 00:01:08
multumesc ,fetelor pentru apreciere!sunteti dragute!>:D<

dyenutza24
21.05.2009, 00:58:30

sunt tare frumoase!sa fiti sanatosi si fericiti!

bogdaly
04.06.2009, 20:37:17
Fetelor, sunt o miresica trista...
Din cauza lipsei de profesionalism, bun simt ...risc sa raman fara verighetele dorite la nunta:((:((:((=((=((=((.....
Am fost daramata azi cand am fost sa ne luam verighetele facute la comanda (se implinise termenul limita - 2 luni!!!!) iar vanzatoarele ne-au zis ca doar a mea venise iar de a lui nu se stie dk o mai primesc pt ca ei au incetat colaborarea cu firma producatoare...
Au zis sa asteptam pana luni ..sa mai sune la alte magazine din tara care inca sunt in colaborare cu cei ce le produc...dar sincera sa fiu, nu mai trag sperante.=((=((
Va rog, cele care ati facut pe comanda la Buigold, sa imi dati detalii despre comenzi ...Dupa ce am primit bomba, am zis sa ne orientam si in alta parte si ne-au placut unele de la ei. Dna de acolo ne-a zis ca max o luna dureaza pana vine comanda, dar stiti cum e...cand te arzi cu cioba, sufli si in iaurt:(.
Astept orice informatie utila cu sufletul la gura!!!
PS: pana la nunta ...dupa cum vedeti...mai am o luna juma...:((

alisuka
04.06.2009, 22:37:31
Nu dispera eu cred ca acum se poarta fel si fel de modele,eu mi le-am facut pe cele clasice ,dar stiu ca fac si din catalog mie mi le-a facut in 3 zile ,putetzi merge sa vedetzi si sa intrebatzi la vechea bijuterie romul cred ca asa se cheama chiar cum urci pe scari spre teatru de jos de la jiul !:*

bogdaly
04.06.2009, 22:50:27
Nu dispera eu cred ca acum se poarta fel si fel de modele,eu mi le-am facut pe cele clasice ,dar stiu ca fac si din catalog mie mi le-a facut in 3 zile ,putetzi merge sa vedetzi si sa intrebatzi la vechea bijuterie romul cred ca asa se cheama chiar cum urci pe scari spre teatru de jos de la jiul !:*
O sa incerc si acolo sa vedem ce si cum! mersi:*
Astept in continuare pareri despre magazine de bijuterii care fac la comanda si mai ales despre Buigold!
Pupici!

Rodica_d
05.06.2009, 09:29:44
O sa incerc si acolo sa vedem ce si cum! mersi:*
Astept in continuare pareri despre magazine de bijuterii care fac la comanda si mai ales despre Buigold!
Pupici!
Buna! Verighetele noastre sunt luate de la Buigold (cel de langa farmacia Sensi Blu). Noi nu am avut probleme cu comanda chiar ne-au venit la timp. Eu zic sa te duci si sa vorbesti cu doamnele de acolo sunt f de treaba. Bafta multa!>:D<

bogdaly
05.06.2009, 11:31:11
Buna! Verighetele noastre sunt luate de la Buigold (cel de langa farmacia Sensi Blu). Noi nu am avut probleme cu comanda chiar ne-au venit la timp. Eu zic sa te duci si sa vorbesti cu doamnele de acolo sunt f de treaba. Bafta multa!>:D<
Sa fie ca simt ca innebunesc numai cand ma gandesc...
In cat timp v-a venit comanda? Cam asta e buba mea acum...pt ca mai am o luna juma pana la nunta si nu imi permit sa fac comanda si sa imi vina in ziua nuntii sau si mai rau...dupa...:-s:-<, pt ca varianta asta mi-o pot oferi si nesimtitele unde am facut prima data comanda...

alisuka
05.06.2009, 14:49:03
Daca cumva mergi la romul si gasesti ceva care iti place si vrei sa ti-l faca mai repede si gasesti acolo o fata mai brunetzica si mai grasutza ii zici ca vii din partea lui Alice din catargiu fosta ei colega care si-a facut asta vara verighetele acolo!>:D<

Rodica_d
05.06.2009, 15:10:33
Sa fie ca simt ca innebunesc numai cand ma gandesc...
In cat timp v-a venit comanda? Cam asta e buba mea acum...pt ca mai am o luna juma pana la nunta si nu imi permit sa fac comanda si sa imi vina in ziua nuntii sau si mai rau...dupa...:-s:-<, pt ca varianta asta mi-o pot oferi si nesimtitele unde am facut prima data comanda...
Daca imi aduc eu bine aminte noua ne-au venit in 3 sapt. Stiu cu singuranta ca s-au incadrat in termenul pe care l-au spus!

bogdaly
05.06.2009, 16:12:23
Fetelor, va multumesc mult pt ajutor si cuvintele de incurajare^:)^:*.
Am mare nevoie de orice sugestie ce m-ar putea ajuta!

Rodica_d
05.06.2009, 16:57:30
Fetelor, va multumesc mult pt ajutor si cuvintele de incurajare^:)^:*.
Am mare nevoie de orice sugestie ce m-ar putea ajuta!
Hai ca iti tin pumnii sa te duci sa vorbesti cu cei de la Buigold. Sa ne spui ce ai facut!:* :* :*

bogdaly
05.06.2009, 18:29:48
Hai ca iti tin pumnii sa te duci sa vorbesti cu cei de la Buigold. Sa ne spui ce ai facut!:* :* :*
Pana marti nu pot face nik...

alisuka
05.06.2009, 19:35:01
Pai?:-?Sa intamplat ceva?

bogdaly
05.06.2009, 20:25:17
Pai?:-?Sa intamplat ceva?
Astept raspunsul celor de unde am dat comanda initial...sa vedem..poate-poate vine si verigheta lui...[-o<

bogdaly
07.06.2009, 13:51:22
Fetelor, tineti-mi pumnii [-o<[-o<[-o<...ne-au sunat de la magazinul unde am comandat verighetele si au zis ca vine si a lui saptamana asta:)>-...ce bine ar fi...ca tare ne place modelul...:x

caramel
08.06.2009, 20:40:30
Fetelor, tineti-mi pumnii [-o<[-o<[-o<...ne-au sunat de la magazinul unde am comandat verighetele si au zis ca vine si a lui saptamana asta:)>-...ce bine ar fi...ca tare ne place modelul...:x

Vezi ....se rezolva toate, Mie mi-au venit in 2 luni;-)

magda26
08.06.2009, 21:08:49
Foarte frumos! V-au tinut in sah, ca poate nu aveati destule pe cap :-? . Sunt cam ametite vanzatoarele alea, observ...

Rodica_d
09.06.2009, 11:26:18
YUPYYYYYYY gata iti tinem pumnii. Da' dupa ce iei si verigheta lui sa le ziceti vreo 2 ca asa si-o merita.

bogdaly
09.06.2009, 11:42:35
YUPYYYYYYY gata iti tinem pumnii. Da' dupa ce iei si verigheta lui sa le ziceti vreo 2 ca asa si-o merita.
Mersi..esti o dulcica!:* Sa ne vedem noi cu verighetele asupra noastra, ca le daram taraba apoi;));));))!
Astept cu sufletul la gura si ...acum e marti, ora 11.40...si inca nu au sunat, desi au zis ca saptamana asta...iar azi e doar prima zi practic din saptamana (ieri nu s-a lucrat)..dar cred ca ma intelegeti de ce zace atata disperare in mine...ca sincer..aveam nevoie de inca un motiv de stres#-o.
Ata ete...sper sa trec si de hopul asta! Va pupacesc si va multumesc pt cuvintele bune!>:D<

Rodica_d
09.06.2009, 17:26:11
Mersi..esti o dulcica!:* Sa ne vedem noi cu verighetele asupra noastra, ca le daram taraba apoi;));));))!
Astept cu sufletul la gura si ...acum e marti, ora 11.40...si inca nu au sunat, desi au zis ca saptamana asta...iar azi e doar prima zi practic din saptamana (ieri nu s-a lucrat)..dar cred ca ma intelegeti de ce zace atata disperare in mine...ca sincer..aveam nevoie de inca un motiv de stres#-o.
Ata ete...sper sa trec si de hopul asta! Va pupacesc si va multumesc pt cuvintele bune!>:D<
Doamne doamne vanzatoarele astea sunt duse. Nu te mai stresa gata. Sa speram ca sapt asta o sa le aveti si va linistiti. Si daca ai nevoie de ajutor sa le darami taraba ma anunti :D. >:D<

bogdaly
09.06.2009, 19:05:26
Doamne doamne vanzatoarele astea sunt duse. Nu te mai stresa gata. Sa speram ca sapt asta o sa le aveti si va linistiti. Si daca ai nevoie de ajutor sa le darami taraba ma anunti :D. >:D<
Sunt niste idioate..inca nu vreau sa dau numele locatiei unde lucreaza incapabilele astea (desi la un topic am specificat:-")...dar dk nu iese cum tre treaba...vai mama lor<):)b-(!
E bine de stiut ca am spatele asigurat;)). Pupici!

Rodica_d
10.06.2009, 09:17:03
Sunt niste idioate..inca nu vreau sa dau numele locatiei unde lucreaza incapabilele astea (desi la un topic am specificat:-")...dar dk nu iese cum tre treaba...vai mama lor<):)b-(!
E bine de stiut ca am spatele asigurat;)). Pupici!
La ce topic?:-" Si oricum la cata lipsa de seriozitate au si-o merita. Cum sa iti dea asemenea emotii asa in prag de nunta?:|

bogdaly
10.06.2009, 21:33:32
La ce topic?:-" Si oricum la cata lipsa de seriozitate au si-o merita. Cum sa iti dea asemenea emotii asa in prag de nunta?:|
E vb de "taraba" din mercur care e vis-a-vis de vodafone...dk nu ma insel...oricum, e primul pe dreapta cum intri in mercur. Am trecut si azi pe acolo si mi-au zis ca au sunat cei de la firma care le confectioneaza si au intrebat dk nu cumva ne-am razgandit:))L-):(|):o):dn:gen_06::gen_02:b-(#-o( mai puneam mutrisoare dar m-am plicti:D). Asaaaa...si au zis ca deja le-au pus prin curierat deci..zilele astea tre sa ajunga SPEEEEEEEEEEEEEEEEEER[-o<.
Acum, fetelor, e cazul sa facem o spirala si sa ne concentram la ajungerea in siguranta a verighetelor[-((%):)).
Va pupik si abia astept sa va scriu ca ne-au venit si e totul ok;-):*.

Rodica_d
11.06.2009, 09:39:42
E vb de "taraba" din mercur care e vis-a-vis de vodafone...dk nu ma insel...oricum, e primul pe dreapta cum intri in mercur. Am trecut si azi pe acolo si mi-au zis ca au sunat cei de la firma care le confectioneaza si au intrebat dk nu cumva ne-am razgandit:))L-):(|):o):dn:gen_06::gen_02:b-(#-o( mai puneam mutrisoare dar m-am plicti:D). Asaaaa...si au zis ca deja le-au pus prin curierat deci..zilele astea tre sa ajunga SPEEEEEEEEEEEEEEEEEER[-o<.
Acum, fetelor, e cazul sa facem o spirala si sa ne concentram la ajungerea in siguranta a verighetelor[-((%):)).
Doamne ce chestie! Daca v-ati razgandit =)) ce tari sunt! Doamne nu imi vine sa cred. Bine ca mi-ai zis ca sa stiu sa nu iau niciodata nimic de acolo. Iti tin pumnii sa fie totul OK!>:D<

afme
11.06.2009, 09:44:44
Fetelor eu mi-am comandat verighetele de pe un site, foarte dragute, mi le-au facut exact la gramajul dorit si cum am vrut eu.
Apoi mi-au venit intr- sapt prin curierat acasa cu factura si certificat de garantie.
Chiar am ramas placut impresionata !
mai ales ca am iesit mult mai ieftin avand in vedere ca le-am luat direct de la produucator si am scapat de adaosul magazinului ;-)

adelinad2003
11.06.2009, 10:01:52

ooo , pai de la prima taraba de la intrare din mercur vrem si noi sa ne comandam verighetele luna viitoare , mai avem pana la nunta da vrem sa ne scapam de o grija plus ca m-am indragostit de modelu pe care l=am vazut , cumva e vorba de firma care la aduce de incepe cu K parca ???

bogdaly
11.06.2009, 10:58:31
ooo , pai de la prima taraba de la intrare din mercur vrem si noi sa ne comandam verighetele luna viitoare , mai avem pana la nunta da vrem sa ne scapam de o grija plus ca m-am indragostit de modelu pe care l=am vazut , cumva e vorba de firma care la aduce de incepe cu K parca ???
Iubita, nu stiu cu alte firme producatoare cum se comporta la comanda...insa cu cei de la Favori (cu care nu mai colaboreaza)...de toata jena:-<. Nu vreau sa generalizez si sa spun ca asa se intampla cu toate firmele de la care ei comanda, as fi nedreapta;-). Voi puteti sa le puneti in lumina din mom in care va hotaratzi la vreun model sa onoreze comanda pt ca ati auzit ca sunt neseriosi...sau na...gasiti voi cuvintele;)). Insa, ati putea sa mai cautati si in alta parte. Bafta la pregatiri si achizitii!>:D<

adelinad2003
11.06.2009, 11:11:27
ideea e ca noua chiar ni s-a pus pata pe verighetele alea , intamplator le-am vazut ca nu ne mai uitasem de verighete , apoi am mai luat-o prin magazine insa toate celelalte modele mi se par cam la fel , sa vedem , kocak parca e firma de la care sunt sau cel putin sigla asta am vazut-o unde erau ele puse , sper sa facem si noi comanda luna viitoare , cand am intrebat parca ne-a zis ceva de o firma cu care nu mai colaboreaza ca nu aduce la timp

bogdaly
11.06.2009, 14:32:35
ideea e ca noua chiar ni s-a pus pata pe verighetele alea , intamplator le-am vazut ca nu ne mai uitasem de verighete , apoi am mai luat-o prin magazine insa toate celelalte modele mi se par cam la fel , sa vedem , kocak parca e firma de la care sunt sau cel putin sigla asta am vazut-o unde erau ele puse , sper sa facem si noi comanda luna viitoare , cand am intrebat parca ne-a zis ceva de o firma cu care nu mai colaboreaza ca nu aduce la timp
Multa bafta!
E super ok ca va ganditi cu atata timp inainte sa vi le luati...desi, si in cazul nostru, am dat comanda acum 2 luni si ceva si mai avem o luna juma pana la nunta, deci timp ar fi fost destul, dar asta ne-a fost "norocul"...

bogdaly
15.06.2009, 12:31:04
Uraaaaaaaaaa!!!:)>- Ne-au sunat azi dim...AU VEEENIIIT!!!!<:-P<:-P<:-P
Maine ne ducem sa le luam:-SS. Pupici!>:D<

Rodica_d
15.06.2009, 12:32:57
Uraaaaaaaaaa!!!:)>- Ne-au sunat azi dim...AU VEEENIIIT!!!!<:-P<:-P<:-P
Maine ne ducem sa le luam:-SS. Pupici!>:D<
Bravoooooooo! Sa ne pui poze cu ele!>:D<

bogdaly
16.06.2009, 18:29:33
Gata, fetelor! Am scapat de norii aia negri cauzati de incompetenta unora!#:-S<:-P<:-P<:-P
Suntem fericitii posesori ai verighetelor mult dorite:x. Ce ziceti, sunt frumoase?:-"

hasty4you
17.06.2009, 08:32:58
Gata, fetelor! Am scapat de norii aia negri cauzati de incompetenta unora!#:-S<:-P<:-P<:-P
Suntem fericitii posesori ai verighetelor mult dorite:x. Ce ziceti, sunt frumoase?:-"

da...nu ti-ai facut nervi degeaba!! e bine ca sunt ceea ce ti-ai dorit!! super..

Rodica_d
17.06.2009, 10:26:09
Bravooo VICTORIIIIEE! Sunt foarte frumoase! Sa va aduca multa sanatate si fericire!

bogdaly
17.06.2009, 12:52:24
Multumesc mult, fetelor! Sa va aduca si voua ale voastre multa fericire si iubire!>:D<

daniela_84_20
18.06.2009, 11:29:51
Multumesc mult, fetelor! Sa va aduca si voua ale voastre multa fericire si iubire!>:D<
Sunt fff frumoase.Sa va aduca mult noroc si sa fiti fericiti.<:-P

bogdaly
18.06.2009, 18:45:52
Sunt fff frumoase.Sa va aduca mult noroc si sa fiti fericiti.<:-P
Mersi mult!>:D<

thesame
11.10.2009, 14:45:07
buna,
aveti idee unde am putea gasii verighete "antistres" in craiova? plus ca eu as vrea ca a mea sa aiba multe pietricele pe partea rotativa....stie cineva?

corynutzza
18.01.2010, 01:40:24
Fetele verghetele le-ati cumparat?Eu ma tot uit de o saptamana dar nu gasesc nimic sa imi placa.pup

adelinad2003
18.01.2010, 10:16:22
Ne-am luat si noi verighetele si ne plac ff mult

anca02
18.01.2010, 11:03:28
buna,
aveti idee unde am putea gasii verighete "antistres" in craiova? plus ca eu as vrea ca a mea sa aiba multe pietricele pe partea rotativa....stie cineva?

Din Mercur de la parter de la Sevda le-am luat eu,sunt din aur alb,antistres ,iar a mea are pietricele,nu am inca poze cu ele pentru ca ne vin intr-o luna jumate,dar cand le iau o sa va pun si poze.Abia astept sa le primesc:x :x .
Incearca acolo,poate gasesti ceva care sa iti placa:).

anca02
18.01.2010, 11:05:06

Sa le purtati cu drag si sa va bucurati de ele,sunt foarte frumoase:)

alisuka
19.01.2010, 22:43:50
Sa le purtatzi sanatosi si fericiti pana cand moartea va va desparti!>:D<

adelinad2003
20.01.2010, 14:55:19
Multumim !!>:D<

adelinad2003
26.01.2010, 13:30:18
Unde se inscriptioneaza verighetele si cam cat ajunge ?

alisuka
26.01.2010, 18:14:46
DE unde le ai luat si de obicei gratis
sau daca nu la bijuteria ROMUL!>:D<

adelinad2003
26.01.2010, 20:11:32
De unde le-am luat au zis ca nu inscriptioneaza , Romul e pe la Unirea ?>:D<

flowerpower
27.01.2010, 09:06:06
De unde le-am luat au zis ca nu inscriptioneaza , Romul e pe la Unirea ?>:D<
Romul este in spatele primariei, strada cu sens unic dintre primarie si Romarta, iar bijuteria este pe partea cu primaria.

bellame
30.01.2010, 23:07:14
buna! inscriptioneaza si acolo jos pe unirii langa agentia tarom

adelinad2003
31.01.2010, 13:35:32
Multumescc pentrur raspunsuri !! Le-am inscriptionat acolo sus pe scari nu stiu daca la Romu sau nu ca sunt 2 acolo o data am nimerit la una de mi-a pus o pietricica la un inel si acum la una mai pe colt asa , a fost 20 ron numele si data

corynutzza
31.01.2010, 23:32:15
Multumescc pentrur raspunsuri !! Le-am inscriptionat acolo sus pe scari nu stiu daca la Romu sau nu ca sunt 2 acolo o data am nimerit la una de mi-a pus o pietricica la un inel si acum la una mai pe colt asa , a fost 20 ron numele si data

Ce ai inscriptionat pe ele?..poate ne dai ceva idei...pupici

adelinad2003
01.02.2010, 17:15:09
Eu am vrut sa fie personalizate asa ca nu m-am gandit prea mult si am ales simplu numele lui pe a mea si al meu pe a lui si data casatoriei , oricum nu era loc de scris mai mult de 2 cuvinte dar sincer nici nu vroiam altceva

just_dyna
22.03.2010, 23:14:31
buna,

Chiar azi am vazut un model foarte simpatic de verighete antistres...la magazinul Buigold ,jos la unirii...magazinul de langa Aksoy...si erau si destul de ieftine,adik foarte ieftine comparativ cu cele ce se fac pe comanda care depasesc 15 g aur si mai e si 100 ron/g

thesame
23.03.2010, 07:21:04
am renuntat la ideea de verighete antistres. toti cu care am vb ne-au zis ca intra mizeria acolo unde e partea antistres si ca mai sar de pe canaletul ala...

Chiar azi am vazut un model foarte simpatic de verighete antistres...la magazinul Buigold ,jos la unirii...magazinul de langa Aksoy...si erau si destul de ieftine,adik foarte ieftine comparativ cu cele ce se fac pe comanda care depasesc 15 g aur si mai e si 100 ron/g

carcotasa01
25.05.2010, 15:13:53

vezi sa nu iti iei vreo tzeapa cu toate magazinele de aur de pe Unirii ...am fost eu ieri si mi-a placut un model de verighete si am vrut sa fac comanda ... ma uit pretul la gram afisat 100 ron/ gram .... si cand imi calculeaza imi face cu 125 ron gramul .... si eu intreb de ce asa .... iar ea imi raspunde "pai la comanda este mai scump, daca nu v-au venit marimile pe care le avem noi in magazin"
:-\ asa ca am plecat ... o sa imi fac comanda de pe internet la un magazin care are multe modele foarte frumoase si il lauda toata lumea, gramul fiind 115 ron comanda de pe internet.

angelina88
25.05.2010, 20:58:34
am renuntat la ideea de verighete antistres. toti cu care am vb ne-au zis ca intra mizeria acolo unde e partea antistres si ca mai sar de pe canaletul ala...

intradevar este mai greu de intretinut bijuteria antistres
eu am inelul de logodna asa insa il curat cu grije o data la cateva luni cand trebuie
nu cred ca este pentru o viata verigheta antistres

angelina88
25.05.2010, 21:00:11
vezi sa nu iti iei vreo tzeapa cu toate magazinele de aur de pe Unirii ...am fost eu ieri si mi-a placut un model de verighete si am vrut sa fac comanda ... ma uit pretul la gram afisat 100 ron/ gram .... si cand imi calculeaza imi face cu 125 ron gramul .... si eu intreb de ce asa .... iar ea imi raspunde "pai la comanda este mai scump, daca nu v-au venit marimile pe care le avem noi in magazin"
:-\ asa ca am plecat ... o sa imi fac comanda de pe internet la un magazin care are multe modele foarte frumoase si il lauda toata lumea, gramul fiind 115 ron comanda de pe internet.
si daca nu o sa-ti fie marimea buna?:-SS mie mi-ar fi frica macar sa te interesezi sa se poate returna / schimba

anca02
27.05.2010, 10:02:25

Eu mi-am luat verighetele din Mercur de la Sevda,sunt din aur alb...foarte simple si am dat 100 ron/gram.Le-am facut pe comanda si nu aveau un alt pret fata de cele expuse.In plus cand au ajuns,in cazul in care mi se parea mie ca nu vin cum trebuie le trimiteau inapoi si faceau alta marime.Eu am fost foarte multumita de ele.Sa incerci insa la Sevda de la scarile rulante si nu de la intrare pentru ca este o diferenta de la cer la pamant intre doamnele de la intrare si cele de la scara rulanta.

Pupici si spor la pregatiri;-)

mona83
27.05.2010, 22:30:56
Noi ni le-am luat de la Garavelli. Au fost putin mai scumpe, dar am mai negociat. De la 135/gr, le-a lasat la 130/gr.
Merita toti banii, sunt superbe, facute manual, au 16 gr. iar comanda a venit in 3 saptamani.
Cele expuse aveau undeva la 18 gr, si desi a trebuit marita cea a miresoiului, au avut 16 gr. Explicatia a fost ca sunt facute manual, ca oricum interesul lor era sa fie mai grele, cum de fapt ne avertizasera initial.
Abia astept s-o port.
Pupici.
Si grabiti-va ca se aude ca se scumpeste iar aurul!

Criztiana
28.05.2010, 11:45:16
Tot de la Garavelli le-am achizitionat si noi ,am fost multumiti avand in vedere ca aveam emotii pt ca in realitate nu le-am vazut ,le-am comandat din catalog.

mona83
28.05.2010, 18:54:13
Le-ati luat de curand? Cu cat ati platit gramul?
Astea sunt ale noastre.

Criztiana
28.05.2010, 19:20:38
Buna,le-am luat acum 1 luna aproximativ.Au 20 de grame si au costat 25 de mil.125/gram

cllaudytza
28.05.2010, 22:00:30
Buna,le-am luat acum 1 luna aproximativ.Au 20 de grame si au costat 25 de mil.125/gram
sunt SUPERBEEEEEEEE:x:x:x:x:x

Criztiana
28.05.2010, 23:25:54
Multumesc... am avut emotii pt ca le-am comandat din catalog,nu le-am vazut live .
Spor la pregatiri si sa incercam sa postam mai multe mesaje ca numai asa putem afla mai multe,experiente placute si mai putin neplacute(Doamne fereste)

stefannya
29.05.2010, 22:23:12
buna fetelor..acestea sunt verighetele noastre...le am luat cu 100 ron gramul..

join_m3
30.05.2010, 19:47:31
buna fetelor..acestea sunt verighetele noastre...le am luat cu 100 ron gramul..
de unde le-ai achizitionat?sunt fff frumoase ...sa le purtati sanatosi si fericiti!

stefannya
31.05.2010, 07:35:34
de unde le-ai achizitionat?sunt fff frumoase ...sa le purtati sanatosi si fericiti!

..multumesc:x:x...le am luat de la unirea (Buygold).am facut comanda din catalog si desi initial ne au zis ca vor veni intr o luna,dupa o sapt ne au sunat sa ne ducem sa le luam..:*:*

roszi
03.06.2010, 19:12:18

sunt foarte frumoase,n-am mai vazut modelul asta pana acum...nu-mi pot da seama daca sunt din aur alb sau galben...cred ca alb...se pot da comanda pe ce culoare vrei?

roszi
03.06.2010, 19:17:06
exista un magazin vis a vis de english park,pe partea cu casa alba,numit nicoli daca nu ma insel si scrie pe usa ca au aur italia de 18 k...am intrat,mi-au placut niste verighete,problema e ca mi-a spus doamna de acolo ca pretul se pune la obiect,nu la gram!am incercat un model si am intrebat cam cate g are si a zis k nu stie sa-mi spuna,ca ele vin direct cu pret pe obiect,cum am mentionat mai sus!verigheta mea costa cam 500 ron...stiti ceva de magazin si de bijuteriile de acolo?care e treaba cu pretul pe bijuterie?

Criztiana
03.06.2010, 19:48:18
sunt foarte frumoase,n-am mai vazut modelul asta pana acum...nu-mi pot da seama daca sunt din aur alb sau galben...cred ca alb...se pot da comanda pe ce culoare vrei?

Aur alb sunt ,fara pietre .Sincer ne-am interesat daca modelul acesta se poate realiza din aur galben dar pana la urma de ce nu ...merita sa intrebi.
:*

Criztiana
03.06.2010, 20:02:29
nu* :)) unghiile astea

Paaullanas1980
06.06.2010, 12:01:44
Stiti cumva daca gasim in Craiova verigheta din platina? si unde?

poneyalma
09.06.2010, 15:32:46
exista un magazin vis a vis de english park,pe partea cu casa alba,numit nicoli daca nu ma insel si scrie pe usa ca au aur italia de 18 k...am intrat,mi-au placut niste verighete,problema e ca mi-a spus doamna de acolo ca pretul se pune la obiect,nu la gram!am incercat un model si am intrebat cam cate g are si a zis k nu stie sa-mi spuna,ca ele vin direct cu pret pe obiect,cum am mentionat mai sus!verigheta mea costa cam 500 ron...stiti ceva de magazin si de bijuteriile de acolo?care e treaba cu pretul pe bijuterie?
În general bijuteriile exclusiviste sau cele de firmă se vând cu preț pe bijuterie și nu pre gram. Mama mi-a luat bijuterii de la B&B collections și le-a cumpărat cu preț/bijuterie. Au costat ceva mai mult. Cerceii, de exemplu, au doua grame și au costat vreo 300 de lei (anul trecut când gramul de aur era 90 de lei).
Cică când cumperi bijuterii "de firma" plătești și firma nu numai aurul :wacko:
Eu te sfătuiesc să vă luați verighetele de acolo doar dacă vă plac muuuuuult de tot pt că altfel nu-i rentabil. Să fii convinsă că dacă le cumprei și te duci să le cântărești vor ajunge să coste mai mult pe gram decât prețul actual al pieței!

aurora_goga
12.06.2010, 20:14:45
buna,

nu stiti unde pot lustrui verighetele si cat costa?

doar 20 lei e inscriptionarea verighetelor cu numele si data? :-?

simoniq3xp
01.07.2010, 19:15:31
buna miresicilor. am luat si noi verighetele. de la Garavelli. sunt din aur alb, 145 lei / gram si au 15 grame. am facut com. din catalog si au venit in 3 zile. vineri am facut com. si miercuri ne-au sunat, desi ne-au zis ca vin cam in 10-14 zile !!!373475 puteti face com. si in funct. de cati mm vreti sa aiba. noi am optat pt 9 mm :D . va atasez si o poza . pupici si spor la pregatiri tuturor miresicilor:x
p.s. : " re373474comand cu incredere Garavelli!!!!! tipele de acolo sunt super dragute, ca de altfel si turcu'(patronu') !!!!!"373473
http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

stefannya
02.07.2010, 08:46:49
buna miresicilor. am luat si noi verighetele. de la Garavelli. sunt din aur alb, 145 lei / gram si au 15 grame. am facut com. din catalog si au venit in 3 zile. vineri am facut com. si miercuri ne-au sunat, desi ne-au zis ca vin cam in 10-14 zile !!!373475 puteti face com. si in funct. de cati mm vreti sa aiba. noi am optat pt 9 mm :D . va atasez si o poza . pupici si spor la pregatiri tuturor miresicilor:x
p.s. : " re373474comand cu incredere Garavelli!!!!! tipele de acolo sunt super dragute, ca de altfel si turcu'(patronu') !!!!!"373473
http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

sunt foarte frumoase..sa le purtati fericiti cel putin 1000 de ani....seamana foarte bine cu ale noastre...;))

stefannya
02.07.2010, 08:55:24
am atasat si poza..cel putin,mie asa mi se pare..ca seamana;));))

simoniq3xp
02.07.2010, 21:22:49
ms muuuuuult !!!! asemenea si voua!! pupici!!!:*

ella_laura
18.08.2010, 12:08:11
am dat si noi comanda de verighete la buygold si abia asteptam sa vina. fiindca nu ne-am hotarat la acelasi model,le-am luat din colectii diferite,dar modele care seamana. verigheta mea este din catalogul la rosa si a lui iubi din catalogul athena. dupa ce ajung atasez si foto.:D

BeBeLa11
26.08.2010, 01:35:25
Buna ase le am comandat si eu da mi te rog din suflet un pm si zimi si mie cat au ale voastre gramajul pentru ca eu le vreau peambele de 3 gr si imi e frik sa nu iese urat:(ms mult

ella_laura
26.08.2010, 16:40:15
offfffff....nu mai ajung odata verighetele, deja nu mai am rabdare. cred ca o sa dau pe la magazin sa-i intreb cat mai dureaza.:(

just_dyna
22.09.2010, 23:31:00
offfffff....nu mai ajung odata verighetele, deja nu mai am rabdare. cred ca o sa dau pe la magazin sa-i intreb cat mai dureaza.:(

Inca nu v-au ajuns verighetele?Astept sa le vad deoarece si noi ne gandeam sa luam verighetele din seturi diferite..vad ca voi le-ati luat din timp,si noi care ne gandeam sa le luam pe la anul prin martie,nu de alta dar ne-ar fi greuuu sa le avem langa noi si sa nu le purtam pe deget

ella_laura
05.10.2010, 22:27:38
Inca nu v-au ajuns verighetele?Astept sa le vad deoarece si noi ne gandeam sa luam verighetele din seturi diferite..vad ca voi le-ati luat din timp,si noi care ne gandeam sa le luam pe la anul prin martie,nu de alta dar ne-ar fi greuuu sa le avem langa noi si sa nu le purtam pe deget
Buna Dyna! hai ca n-am mai scris de ceva vreme,decat am citit pe aici...asta e mai suntem si busy. au venit verighetele inca de la inceputul lui septembrie.acum am vazut mesajul tau,insa...modelul meu este eros de la rosa http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=548, iar verighetea viitorului sot este din catalogul athena, asemanatoare cu a mea. asa ne-au placut,asa le-am luat. si le-am luat de la tine din craiova.deci, comanda a venit la o luna de cand am dat-o, au fost punctuali, iar gravarea am facut-o tot cand le-am ridicat, nu a durat decat 20 de min. pupici,dyna!

just_dyna
06.10.2010, 19:18:29
Buna Dyna! hai ca n-am mai scris de ceva vreme,decat am citit pe aici...asta e mai suntem si busy. au venit verighetele inca de la inceputul lui septembrie.acum am vazut mesajul tau,insa...modelul meu este eros de la rosa http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=548, iar verighetea viitorului sot este din catalogul athena, asemanatoare cu a mea. asa ne-au placut,asa le-am luat. si le-am luat de la tine din craiova.deci, comanda a venit la o luna de cand am dat-o, au fost punctuali, iar gravarea am facut-o tot cand le-am ridicat, nu a durat decat 20 de min. pupici,dyna!

Exact modelul tau imi place si mie,l-am si probat, doar ca nu le-am luat inca,amandoi suntem de parere ca e prea devreme :)) greu sa stai cu ele prin nush ce cutiuta.
Sa le purtati fericiti!!!!

ella_laura
06.10.2010, 21:48:48
Multumim pt urari. Asa este, e greu sa stam cu ele in cutiuta pana la vara, dar ne uitam mai mereu la ele si le mai probam. si aseara cand am scris aici eram cu ele pe degete,sa ne mai uitam asa la ele:D nu mai putem de dragul lor. noi le-am luat asa devreme, fiindu-ne teama de cresterea pretului la gramul de aur. pupici!

just_dyna
07.10.2010, 14:03:41
Multumim pt urari. Asa este, e greu sa stam cu ele in cutiuta pana la vara, dar ne uitam mai mereu la ele si le mai probam. si aseara cand am scris aici eram cu ele pe degete,sa ne mai uitam asa la ele:D nu mai putem de dragul lor. noi le-am luat asa devreme, fiindu-ne teama de cresterea pretului la gramul de aur. pupici!

Ai dreptate,sapt trecuta era gramul 131 ron si acum am vazut ca e 133 ron,asa ca o sa imi iau sotioru si o sa incepem sa vizitam din nou magazinele pana gasim ce ne place :>

ella_laura
07.10.2010, 20:49:07
wow dyna! deja se scumpeste! la inceputul lui august era 130,asa le-am luat noi, si acum la inceputul lui octombrie e 133.o sa gasiti ce va place,mai mult ca sigur.:smile:

roxanaelvis
14.10.2010, 13:21:31
Ne-am luat si noi verighetele de la buigold. Au 21.98 grame, sunt lucrate manual si sunt la rosa. Au venit in 2 saptamani. La noi a fost o mica problema, erau un pic largi, trebuiau micsorate cu o jumatate de numar si mi-au zis ca nu se poate. Aseara cadeau de pe deget, pt ca nu mai erau umflate ca dimineata. Am fost azi dimineata si le-au strans putin, asa ca sunt perfecte acum. Sunt foarte fericita. Sunt exact cum le-am dorit. Gramul a fost 130 lei.

Myree
15.10.2010, 20:18:05
Ne-am luat si noi verighetele de la buigold. Au 21.98 grame, sunt lucrate manual si sunt la rosa. Au venit in 2 saptamani. La noi a fost o mica problema, erau un pic largi, trebuiau micsorate cu o jumatate de numar si mi-au zis ca nu se poate. Aseara cadeau de pe deget, pt ca nu mai erau umflate ca dimineata. Am fost azi dimineata si le-au strans putin, asa ca sunt perfecte acum. Sunt foarte fericita. Sunt exact cum le-am dorit. Gramul a fost 130 lei.

Sunt foarte frumoase. Sa le purtati sanatosi! :)
Noi inca nu ne-am gandit la verighete...Cred ca o sa le luam prin primavara. Oricum..o sa fie probleme la mine pt ca am degetele foarte subtiri. Al meu miresoi zice sa mai asteptam ca poate mi se mai ingroasa, dar nu cred :D

just_dyna
16.10.2010, 16:04:46
Sunt foarte frumoase. Sa le purtati sanatosi! :)
Noi inca nu ne-am gandit la verighete...Cred ca o sa le luam prin primavara. Oricum..o sa fie probleme la mine pt ca am degetele foarte subtiri. Al meu miresoi zice sa mai asteptam ca poate mi se mai ingroasa, dar nu cred :D

Asa ziceam si noi ca le-am lua prin primavara,dar mi-e frica totusi cu scumpirile astea drept urmare suntem in cautari,cand gasim ce ne place luam.Si noi avem aceeasi problema,avem degetele subtiri,lungi si nu ne sta prea bine cu modele grosute,din ce am vazut ni se potrivesc modelele mai clasice.Chiar asteptam sa le luam,faza cu ingrosatul,sau subtiatul degetelor mai greu,din contra la anul de stres mai dam joc cateva "grame" ;))

ella_laura
16.10.2010, 16:54:34

felicitari! sa le purtati sanatosi si sa va iubiti mult! si noi tot de la buigold le-am luat si tot le rosa sunt. de fapt verigheta mea e la rosa, a lui iubi e din catalogul athena. pretul a fost la fel si la noi.verigheta mea e putin mai larga, dar asa am dorit-o, pentru ca nu se poate modifica.http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=548

roxanaelvis
17.10.2010, 11:53:50
felicitari! sa le purtati sanatosi si sa va iubiti mult! si noi tot de la buigold le-am luat si tot le rosa sunt. de fapt verigheta mea e la rosa, a lui iubi e din catalogul athena. pretul a fost la fel si la noi.verigheta mea e putin mai larga, dar asa am dorit-o, pentru ca nu se poate modifica.http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=548
Multumesc mult. Le stiu pe ale voastre, le-am si probat, dar ne-au placut mai mult astea. si noi avem degetele subiri si nu ne statea bine cu verighete subtiri.

tudma
17.10.2010, 17:26:02

Sunt fosrte frumoase. Sa le purtati sanantosi.
Noi o sa merem sa ne luam verighetele prin noiembrie, tot din cauza faptului ca ne e teama de inca o scumpire a aurului. Anul trecut in decembrie inelul meu de logodna a fost cumparat cu 90 lei/gam si anul asta deja s-a scumpit cu 40 lei si nu atrecut un an de atunci....Deci pana la urma mai bine stau in cutiuta la mine decat in magazin la ei si sa-l cumpar cu un pret mult mai mare la anul. Va pupacesc.

ella_laura
17.10.2010, 18:03:49
Sunt fosrte frumoase. Sa le purtati sanantosi.
Noi o sa merem sa ne luam verighetele prin noiembrie, tot din cauza faptului ca ne e teama de inca o scumpire a aurului. Anul trecut in decembrie inelul meu de logodna a fost cumparat cu 90 lei/gam si anul asta deja s-a scumpit cu 40 lei si nu atrecut un an de atunci....Deci pana la urma mai bine stau in cutiuta la mine decat in magazin la ei si sa-l cumpar cu un pret mult mai mare la anul. Va pupacesc.
Si noi tot din acest motiv le am luat de acum.Mai bine stau in cutiuta, la noi acasa.Pupici!

roxanaelvis
18.10.2010, 09:46:05
deja e 133 gr iar la aksoy este 140 la verighete

adry32
19.10.2010, 20:08:57
buna fetele, eu le-am luat prin iunie dinmercur si am dat 1 mil pe gram..nu pot sa cred cat a crescut..offf
http://picasaweb.google.com/112856473285731549299/NuntaNoastra#

just_dyna
10.11.2010, 15:53:41
Buna tuturor!
Tocmai am dat si noi comanda de verighete,dupa multe cautari si zeci de modele probate ieri ne-a sarit în ochi modelul mult dorit. Imediat cum le-am probat pe cele alese am zis: "Astea sunt".E vorba de modelul Telmesos http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=261 doar ca am inversat culorile,predomina aurul galben,aurul alb fiind la mijloc,iar eu am renuntat la pietricele.Sper sa nu avem vreo surpriza neplacuta si sa fie perfecte când vom merge sa le ridicam ;;)

roxanaelvis
10.11.2010, 16:01:17
Buna tuturor!
Tocmai am dat si noi comanda de verighete,dupa multe cautari si zeci de modele probate ieri ne-a sarit în ochi modelul mult dorit. Imediat cum le-am probat pe cele alese am zis: "Astea sunt".E vorba de modelul Telmesos http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=261 doar ca am inversat culorile,predomina aurul galben,aurul alb fiind la mijloc,iar eu am renuntat la pietricele.Sper sa nu avem vreo surpriza neplacuta si sa fie perfecte când vom merge sa le ridicam ;;)

Ce frumoase sunt, le stiu.

just_dyna
10.11.2010, 20:07:26
Ce frumoase sunt, le stiu.

Ms mult.Si ale voastre le-am vazut ;;) Sa ne aduca numai fericire!!!!!

just_dyna
24.11.2010, 00:59:00
Gata,au venit si verighetele noastre.Sunt lucrate perfect,a mea mi se potriveste de minune,lui iubi ii e larga cu jumatate de numar insa cum nu se mai poate micsora ramane asa.Ii joaca putin pe deget dar nu ii pica sub nici o forma,si poate se mai ingrasa putin ca e slabut rau :P
Asa ca,ce pot spune,cei de la Buigold nu m-au dezamagit iar noi am mai facut un pas.
Sunt foarte fericita,abia astept sa le purtam
Pupici tuturor!

adry32
24.11.2010, 02:19:03
Gata,au venit si verighetele noastre.Sunt lucrate perfect,a mea mi se potriveste de minune,lui iubi ii e larga cu jumatate de numar insa cum nu se mai poate micsora ramane asa.Ii joaca putin pe deget dar nu ii pica sub nici o forma,si poate se mai ingrasa putin ca e slabut rau :P
Asa ca,ce pot spune,cei de la Buigold nu m-au dezamagit iar noi am mai facut un pas.
Pupici tuturor!
felicitari..pup

stefannya
24.11.2010, 08:00:55
Pupici tuturor!

Felicitari si sa dea D zeu sa le purtati fericiti o mie de ani<:-P<:-P<:-P

ps....si noi tot de la B..le am luat......

ella_laura
24.11.2010, 15:14:59
Pupici tuturor!
felicitari dyna!!!! si noi tot de acolo le-am luat,cred ca am mai spus si altadata. sa le stapaniti sanatosi si sa va poarte noroc!!!ma bucur pt voi! eu deja mi-am dat comanda si de rochita si sper ca in week-end-ul asta sa rezolv si cu decoratul salii cand vin la craiova.
pupici!

leocristina
24.11.2010, 17:27:24
buna fetele, eu le-am luat prin iunie dinmercur si am dat 1 mil pe gram..nu pot sa cred cat a crescut..offf
spunemi te rog cat tea costat cameramanul imi plak pozele eu nu am gasit inka.si de aranjamentul floral cine sa okupat si un pret dak se poate sunt asa strsata

ella_laura
24.11.2010, 19:56:46
Buna!m-am uitat si eu peste poze si am vazut ca ai avut pene. cu cine ai lucrat si cat te-au costat.in afara de pene ai mai avut si alte servicii de la firma de arnajamente.cat te-a costat cu totul?ms mult!

roxanaelvis
25.11.2010, 10:29:18
Si ale noastre au fost cu o jumatate de numar mai mare, dar nu cad de pe mana si oricum vara degetele sunt mai umflate. Ale noastre s-au putut strange putin pe margini.

just_dyna
26.11.2010, 22:01:24
Daca nu ma insel,fotograful lui Adry este cel pe care l-am ales si noi intr-un final,Dan Catana.Il gasesti la laboratorul Digiterra,mai jos de Mercur,dc te intereseaza da-mi un PM si iti las nr lui de tel.

spunemi te rog cat tea costat cameramanul imi plak pozele eu nu am gasit inka.si de aranjamentul floral cine sa okupat si un pret dak se poate sunt asa strsata

just_dyna
26.11.2010, 22:03:52
Ms mult.Te rog sa ma tii si pe mine la curent cu informatiile pe care le gasesti in ceea ce priveste decoratiunile,eu inca nu am cautat nimic si chiar nu stiu ce preturi se practica si ce ofera.Si rochita unde ti-ai comandat-o?Ce model e? ;;)

felicitari dyna!!!! si noi tot de acolo le-am luat,cred ca am mai spus si altadata. sa le stapaniti sanatosi si sa va poarte noroc!!!ma bucur pt voi! eu deja mi-am dat comanda si de rochita si sper ca in week-end-ul asta sa rezolv si cu decoratul salii cand vin la craiova.
pupici!

just_dyna
26.11.2010, 22:07:12
Si ale noastre au fost cu o jumatate de numar mai mare, dar nu cad de pe mana si oricum vara degetele sunt mai umflate. Ale noastre s-au putut strange putin pe margini.

Noi le-am comandat special cu jum de numar mai mari deoarece am mers pe principiul ca degetele ni se vor mai ingrosa...eu acum 4 ani am avut marimea 13 la inelar,acum am 11,verigheta comandand-o 11,5.Intr-adevar,nu cad de pe deget,dar mi-e frica sa nu mai slabesc inainte de nunta (la cat ma stresez :-<),atunci va trebui sa o mut pe degetul inelar de la mana dreapta,acolo port marimea 12 si imi vine perfect ;;)

roxanaelvis
09.12.2010, 11:01:37
Si eu la fel, o mut la mana dreapta daca e larga. Eu le ador. A mea pare larga pe deget primele 20 secunde, apoi parca se muleaza pe deget si de abia o scot. La fel si a lui.

madalinapol
09.12.2010, 18:28:40
Si eu mi-am luat verighetele tot din Craiova, am gasit cu 120 lei gramul....acesta e modelul http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=549... (http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=549...pe) pe ale voastre e scris "la rosa"???

roxanaelvis
10.12.2010, 10:04:13
Si eu mi-am luat verighetele tot din Craiova, am gasit cu 120 lei gramul....acesta e modelul http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=549... (http://www.bijuteriilarosa.ro/info_produs.php?id=549...pe) pe ale voastre e scris "la rosa"???

Nu e scris, si nici nu cred ca e scris pe vreo verigheta. E bine ca ati gasit cu 120, noi am fost peste tot si am luat cu 130. Am facut comanda, si am comandat doar dupa ce le-am probat.

Sunt foarte frumoase ale voastre.

madalinapol
10.12.2010, 16:26:16
Nu e scris, si nici nu cred ca e scris pe vreo verigheta. E bine ca ati gasit cu 120, noi am fost peste tot si am luat cu 130. Am facut comanda, si am comandat doar dupa ce le-am probat.

Sunt foarte frumoase ale voastre.
Mersi mult, inseamna k e posibil k ale noastre sa fie la rosa????:D8-}8-}8-}cand le-am probat nu am fost atenta la detalii:D Noi am gasit in 2 locuri cu 120 lei in craiova si am avut noroc k verighetele care ne-au placut cel mai mult au fost intr-o astfel de bijuterie:-p

roxanaelvis
13.12.2010, 17:04:48
Mersi mult, inseamna k e posibil k ale noastre sa fie la rosa????:D8-}8-}8-}cand le-am probat nu am fost atenta la detalii:D Noi am gasit in 2 locuri cu 120 lei in craiova si am avut noroc k verighetele care ne-au placut cel mai mult au fost intr-o astfel de bijuterie:-p
pai daca le-ati comandat din catalogul la rosa inseamna ca sunt la rosa. Daca le iei direct de la ei este pretul pe pereche indiferent de gramaj. La magazinele care colaboreaza platesti la gram.

Ale mele pe site sunt 3800 (modelul iason) iar noi le-am luat cu 2860 (22 gr), si sunt la rosa.

madalinapol
13.12.2010, 18:02:15
pai daca le-ati comandat din catalogul la rosa inseamna ca sunt la rosa. Daca le iei direct de la ei este pretul pe pereche indiferent de gramaj. La magazinele care colaboreaza platesti la gram.

Ale mele pe site sunt 3800 (modelul iason) iar noi le-am luat cu 2860 (22 gr), si sunt la rosa.
noi le-am cumparat direct din bijuteria Mara, am gasit marimile noastre si sunt exact ca cele de la rosa model capella...

roxanaelvis
14.12.2010, 15:35:50
noi le-am cumparat direct din bijuteria Mara, am gasit marimile noastre si sunt exact ca cele de la rosa model capella...
Da, si noi daca le gaseam marimea nostra la luam mai ieftin sau plateam manopera mai mica.

Printesaalba
29.12.2010, 16:24:23
eu mi-am comandat verighetele in buc. si intr-o saptamana sunt gata. nu credeam ca o sa le avem asa repede.

oanacraiova
05.02.2011, 15:06:11
Felicitari si sa dea D zeu sa le purtati fericiti o mie de ani<:-P<:-P<:-P

ps....si noi tot de la B..le am luat......

Unde e magazinul asta? Buigold? ca noi am fost la niste magazine pe la Jiul pe acolo, dar nu tin minte numele asta?

pupici ;)

ella_laura
05.02.2011, 18:51:33
Unde e magazinul asta? Buigold? ca noi am fost la niste magazine pe la Jiul pe acolo, dar nu tin minte numele asta?

pupici ;)
Buigold este pe la Jiul,pe langa moda aliss si aksoy gold.de la buigold ne-am luat si noi verghietele cu aproape un an inainte de nunta.
p.s. cat mai e gramul de aur acum?

roxanaelvis
10.02.2011, 15:27:43
Buigold este pe la Jiul,pe langa moda aliss si aksoy gold.de la buigold ne-am luat si noi verghietele cu aproape un an inainte de nunta.
p.s. cat mai e gramul de aur acum?
eu in mercur am vazut cu 140 gramul

ella_laura
10.02.2011, 16:13:12
eu in mercur am vazut cu 140 gramul
anult trecut,in vara,era 120-130 gramul in mercur.parca asa tin eu minte...

lauramaria5
11.02.2011, 09:49:11
Este 120 lei gramul de aur la majoritatea magazinelor .In Mercur am vazut si cu 130 lei dar nu mai mult.Stiu sigur pentru ca am mers cu cineva sa cumpere un inel de logodna ieri.;;)

scarly86
11.02.2011, 13:51:02
Pai in Mercur trebe sa fie mai scump gramul ca doar e Mercur nu asa oricum

oanacraiova
14.02.2011, 17:49:09

noi am fost la magazinele de langa Jiul..sunt mai multe magazine de aur unele langa altele...si gramul de aur era 120-130RON (dar unde era 120 aveau doar aur galben expus).

Cred ca am ajuns si eu la Buigold..dar trb sa mai insist.

Multumesc miresici pt detalii :*:*:*

bubumik
15.02.2011, 19:36:17

In Mercur am vazut si cu 150 pe gram

ella_laura
15.02.2011, 20:19:00
In Mercur am vazut si cu 150 pe gram
wow,mult mi se pare.

roxanaelvis
16.02.2011, 17:21:21
eu am luat verighetele pe 13 oct 2010 si am platit la Buigold* 130 lei pe gram. Gramul de aur era afisat 120 dar la verighetele pe comanda era 130. Asa era si in mercur 120 la toate iar la verighete 130. Dupa 1 ian anul acesta am fost in mercur, primul magazin pe stanga si era afisat la verighete 140 lei gr (cand am luat noi era 130), dar nu am intrebat daca acela este pretul pt verighete. Asa ca depinde ce verighete va luati. Dar sigur la Buigold a fost 130 verighete la ros*a.

bubumik
17.02.2011, 21:40:36
wow,mult mi se pare.

Si mie dar modelul despre care vorbeam avea un diamant minuscul .$-)

sabinastaicu
22.02.2011, 13:22:51
Salut! Ne-am comandat si noi verighetele la Buigold. "La Rosa", model Wasat, 130 lei gramul, aur galben fara pietricele, aprox. 16 grame. Am fost si la Aksoy si intr-adevar au avut cateva modele foarte frumoase, dintre cele care se fac numai la comanda, dar pretul de 150 lei/gram la comanda mi se pare exagerat si nu am inteles de ce diferenta de 20 lei fata de celelalte bijuterii... ma asteptam ca aurul sa fie de 18k, dar nu, este de 14k. Asa ca am facut stanga-imprejur la Buigold si ni le-am comandat acolo pe cele de mai jos.Aveti o poza cu modelul de pe site si una cu verighetele "in carne si oase".

stefannya
22.02.2011, 13:41:22
Salut! Ne-am comandat si noi verighetele la Buigold. "La Rosa", model Wasat, 130 lei gramul, aur galben fara pietricele, aprox. 16 grame. Am fost si la Aksoy si intr-adevar au avut cateva modele foarte frumoase, dintre cele care se fac numai la comanda, dar pretul de 150 lei/gram la comanda mi se pare exagerat si nu am inteles de ce diferenta de 20 lei fata de celelalte bijuterii... ma asteptam ca aurul sa fie de 18k, dar nu, este de 14k. Asa ca am facut stanga-imprejur la Buigold si ni le-am comandat acolo pe cele de mai jos.Aveti o poza cu modelul de pe site si una cu verighetele "in carne si oase".

foarte frumoase..sa le purtati sanatosi si fericiti cel putin 1000 ani:*:*

bubumik
22.02.2011, 22:49:57

Sa le stapaniti fericiti si sanatosi. Sunt f f f frumoase. Eu speram sa gasesc o firma macar la targul dn Craiova dar nimic asa ca o sa ne hotaram si noi ca nu le avem inca.

roxanaelvis
23.02.2011, 16:48:30

sunt foarte frumoase

Silvyuta
08.03.2011, 12:30:39
Buna fetelor, am si eu o intrebare la voi: vreau sa-mi cumpar verigetele din aur de 18 Karate, unde in Craiova se gasesc? Am cautat si la Unirea si la Mercur si au numai de 14 Karate....

bubumik
09.03.2011, 18:57:44
Buna fetelor, am si eu o intrebare la voi: vreau sa-mi cumpar verigetele din aur de 18 Karate, unde in Craiova se gasesc? Am cautat si la Unirea si la Mercur si au numai de 14 Karate....

Cred ca numai la comanda in Mercur

nellyaa
14.03.2011, 20:16:16
Cred ca numai la comanda in Mercur
ai idee cat este gramul?

ancutza_p
30.05.2011, 14:05:36
buna

poate cineva sa imi spuna unde pot sa reconditionez si eu niste verighete. este vorba despre niste verighete care au fost in familie de mai multe generatii si care nu au fost purtate. Vrem sa le redam luciul de alta data pentru a le folosi.