PDA

Versiunea completa : Hanul Turnisorului

iubiana
18.08.2009, 10:51:35
Ce stim despre restaurantul Hanul Turnisorului ?

Adresa : Sibiu , Str. E.A. Bieltz nr. 68
Adresa web :***

iubiana
18.08.2009, 10:52:44
Meniul de la Hanul Turnisorului:
Pretul in Sept 2008 120-130 ron

Gustare :
Arlechin cu salam uscat
Dobos cu sunca
Rulou de sunca cu hrean
Muschi file
Icre tarama
Telemea
Medalion de branzeturi
Masline, rosii
Cabanos

File de salau parajit cu sos si cartofi natur

Ciorba vacuta , ardei, smantana

Friptura asortata porc, pui, orez si legume + Salata asoratata
Muschi de porc Sibian cu cartofi pajiti + salata de varza rosie

2 cafele filtru
1 bere Ursus
1 l apa minerala

iubiana
18.08.2009, 11:20:59
adya ca sa-ti raspund la intrebare a fost frumos ....sala a fost plina noi am stat langa iesire si cum tot se circula pe usa era putin curent vezi tu pe cine sacrifici si pui acolo.
Mancarea foarte buna ...servirea la fel ...ospatari atenti .
Curatenie la WC.
A un pic de atentie cu muzica dj care a fost nu a pus bine boxele si muzica se auzea foarte bine nuami pe ring ...

Alt ceva ?

adya
19.08.2009, 19:09:25
Mersi mult, noi am dat deja avansul pt sala, ne-a placut mult si de administrator, dar doream sa stim parerea unui invitat.
Sper sa fie tot asa si la anul.:)

dalyla
18.10.2009, 15:57:54
Ce stim despre restaurantul Hanul Turnisorului ?

Adresa : Sibiu , Str. E.A. Bieltz nr. 68
Adresa web :***
buna dragi miresici
sunt si eu noua pe forum si ma bucur tare daca poate cineva sa imi spuna cate locuri are HANUL TURNISOR
va multumesc

iubiana
18.10.2009, 21:18:44
Bine ai venit din cate stiu eu are ~ 200 de locuri ....

buna dragi miresici
sunt si eu noua pe forum si ma bucur tare daca poate cineva sa imi spuna cate locuri are HANUL TURNISOR
va multumesc

thedee
18.10.2009, 21:55:52
Hello fetele...eu in 01.11 am un botez acolo si o sa va spun si parerea mea despre restaurant. Va pup:>

adelinapaun
19.10.2009, 08:53:38

Si eu stiu tot de un maxim de 200 locuri

dalyla
19.10.2009, 19:45:10
va multumesc mult pentru raspunsul vostru,pe mine ma intereseaza pentru la anul in august-septembrieo sala frumoasa asa sa fie de max 200 de locuri.
va pup pe toate dragi miresici

adya
23.10.2009, 20:12:56
va multumesc mult pentru raspunsul vostru,pe mine ma intereseaza pentru la anul in august-septembrieo sala frumoasa asa sa fie de max 200 de locuri.
va pup pe toate dragi miresici
buna daca te hotaresti pentru hanul turnisorului sa sti ca nu mai sunt locuri decat duminica, eu am fost in iulie si am gasit pt la anul doar duminica liber
localul are 200 locuri si noua ne-a placut mult si de administrator

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

alice
17.05.2010, 12:31:15
Pot sa va spun ca am fost multumita de Hanul Turnisorului.
Mancarea a fost buna, portille sunt potrivite, nu mari.
Singura problema poate fi stilul rustic al salii, care nu-ti permite prea multe chestii elegante.
Nu am avut probleme cu servirea, nu ne-au jecmanit, am adus inapoi ce a ramas, etc.

laura81
17.05.2010, 16:48:17
Mie la han mi-au placut oamenii. sunt atenti la detalii si draguti. cred ca e prima sala unde am vazut ca au aprins lumanari si beculete inainte sa vina mirii fara sa ii roage nimeni.

lizuca1717
07.06.2010, 10:09:39
Am fost si noi de curand la o nunta acolo si chiar ne-a placut mai ales dupa experienta cu restaurantul militar. Locatia in sine este rustica (doar de aceea au pus numele de han...) insa pentru mirii la a caror nunta am participat, s-a potrivit de minune deoarece totul a fost in acest stil de la rochita de mireasa pana la aranjamentele de pe mese si invitatii.

Mara_Adr
03.07.2010, 20:06:36
Buna, fetelor. Cele care stiti etalii despre aceasta locatie...stiti cumva cat e meniul la ei pentru 2010? Eu studiez momentan piata..si in curand o sa mergem sa contractam locatia care va fi aleasa. Vreau sa stiu daca aici decoratiunile ti le alegi de la ei si se platesc extra..sau poti sa aduci tu o firma sa pregateasca sala..? Alte pareri, opinii, impresii? Multumesc.

alice
12.07.2010, 15:11:47
Au huse pentru scaune si aranjeaza masa mirilor.In pret totul.Dar poti sa-ti aduci o firma sa-ti aranjeze, arcade la intrare, ce mai vrei prin sala.Meniul era undeva la 130 ron, plus , minus.

Mara_Adr
12.07.2010, 16:09:36
Au huse pentru scaune si aranjeaza masa mirilor.In pret totul.Dar poti sa-ti aduci o firma sa-ti aranjeze, arcade la intrare, ce mai vrei prin sala.Meniul era undeva la 130 ron, plus , minus.
Merci mult, Alice. AI cumva niste poze sa vad cum a fost la tine? Si mai am o intrebare: fac si nunti de noapte?

pisatx
12.01.2011, 21:56:48
super locatia mai ales vara pentru ca au o gradine foarte faina

alina_roxy
01.02.2011, 19:07:28
Merci mult, Alice. AI cumva niste poze sa vad cum a fost la tine? Si mai am o intrebare: fac si nunti de noapte?

Salutare. Eu am fost anul acesta si am dat avansul pentru Hanul Turnisorului. Nu stiu daca fac nunti de noapte dar poti sa intrebi. Iti pot da un numar de telefon daca vrei. Eu sunt foarte incantata de locatie. Poze poti gasi pe internet, daca ai cont de facebook ii gasesti acolo, daca nu da un search pe google si ii gasesti. Meniul mi se pare accesibil fata de restul restaurantelor. Daca ai peste 150 de persoane anul acesta este 125 de lei meniul. Pana in 2012 nu cred ca va creste mai mult de 135 lei, avand in vedere ca in ultimii doi ani nu s-a modificat pretul meniului la ei. Mult succes!

isis_172003
01.03.2011, 23:55:23
Buna fetelor, eu am fost zilele acestea la Hanul Turnisorului si fata de anul trecut s-a scumpit meniul cu 5 ron... Noi speram la 150 de invitati (din 184 cati sunt pe lista) si atunci meniul este la 130 ron/pers. Nu are nimeni nunta anul acesta la Hanul Turnisorului? Nu am prea vazut .... Va pup!:*

http://img.weddingcountdown.com/ticker/bq5ou8m68.png (http://www.weddingcountdown.com)

alina_roxy
18.03.2011, 19:19:36
[QUOTE=isis_172003;4021598]Buna fetelor, eu am fost zilele acestea la Hanul Turnisorului si fata de anul trecut s-a scumpit meniul cu 5 ron... Noi speram la 150 de invitati (din 184 cati sunt pe lista) si atunci meniul este la 130 ron/pers. Nu are nimeni nunta anul acesta la Hanul Turnisorului? Nu am prea vazut .... Va pup!:*

Noi am fost in ianuarie si am dat avansul pt anul viitor si nu erau decisi atunci asupra pretului/meniu. Oricum, nu mi se pare mult 130 lei. Din cate stiu, anul acesta doar cateva duminici mai sunt libere la Hanul Turnisorului, maxim 5, in rest sunt toate week ocupate. Probabil viitoarele miresici care fac nunta acolo nu au cont pe miresici.ro. ;-)

piersicoasa
15.07.2014, 14:35:51
Draga miresici si nuntase,

Voi avea nunta la Hanul Turnisorului in 2015 si mi s-a spus ca ciorba de vacuta nu e extraordinara... oare a gustat cineva si ciorba de perisoare sau de porc la acest restaurant sa imi dea o parere? Multumesc! :-?

Meniul pentru 2014 costa 150 lei + 7 lei desert daca ai sub 150 invitati, respectiv 140 lei daca ai peste.

piersicoasa
12.07.2015, 22:52:23
Draga miresici si nuntase,

Voi avea nunta la Hanul Turnisorului in 2015 si mi s-a spus ca ciorba de vacuta nu e extraordinara... oare a gustat cineva si ciorba de perisoare sau de porc la acest restaurant sa imi dea o parere? Multumesc! :-?

Meniul pentru 2014 costa 150 lei + 7 lei desert daca ai sub 150 invitati, respectiv 140 lei daca ai peste.

Salutare,

Daca mai ajunge cineva pe acest subiect asa cum am ajuns si eu acum 1 an cand am scris mesajul de mai sus, vreau sa ii spun ca am fost foarte multumita de restaurant:
*mancare buna (am avut peste susan, ciorba porc, friptura, muschi sibian) si profiterolul cu inghetata excelent, putin prea multa mancare, muschiul sibian e demential si nu mai prea are loc lumea pentru el
* chelnerii excelenti, ne-au servit super bine, au fost discreti, au fost rapizi si harnici, au facut cocktail-uri cu bauturile noastre, au alimentat cu gheata mini-bar-ul nostru, au fost excelenti
* comunicarea pe tot parcursul procesului de organizare a fost excelenta cu domnul Costea Florin =>> cooperare excelenta
* sala a fost foarte buna pentru cele aprox 150 de persoane din ea, ringul de dans nici prea mare sa nu ai curaj sa dansezi dar nici prea mic ca sa nu incapa oamenii pe ring ==> personal, nu recomand sala pentru sub 100 sau peste 150 de persoane, intre 100 si 150 e super pentru o petrecere cu dans mult
* terasa de afara a fost excelenta pentru a ne racori dupa dans si pentru ca tinerii sa stea cand nu le place muzica populara si cand seniorii se speriau de muzica ne-populara
* cel mai important pentru mine: am petrecut nestingheriti pana dupa 00:30, pana la 00:45, fara ca chelnerii sa adune nimic de pe mese, fara ca invitatii sa se simta dati afara, este foarte important!!!

Minusuri:
- parcari putine, in fata si curte era cam plin, probabil cu masinile angajatilor, as propune sa fie mai libera
- am ajuns la 15 minute dupa ora programate si nu stiam ca ne vor astepta cu paine si sare si sampanie la intrare, asa ca invitatii au stat 15 min in picioare asteptandu-ne, daca stiam nu as fi intarziat deloc...
- nu e cea mai eleganta sala, asa ca daca iti doresti o nunta eleganta nu aici e locatia ta, daca iti doresti o tema rustica/colorata flower-power/copilaroasa/vintage/barn wedding e super ok

A fost superb localul! Recomand cu incredere sa mergeti sa cunoasteti ce om de calitate este patronul! Dupa o discutie cu dansul veti capata incredere ca nunta va fi foarte frumoasa!