PDA

Versiunea completa : Agentii si decoratiuni in Satu Mare

Pagini : [1] 2 3

hans2008
08.11.2007, 18:15:41
..ankutza daca vrei trimite-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail ca as vrea sa iti trimit niste poze cu sala mare gata aranjata

ankutza
08.11.2007, 23:41:25
..ankutza daca vrei trimite-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail ca as vrea sa iti trimit niste poze cu sala mare gata aranjata

Am trimis, astept cu nerabdare.....ca eu am niste poze cu sala, dar sunt alea ce le au ei pe site! Oricum am destul timp sa ma gandesc cum sa o aranjez...momentan nu am nici o idee!!! ;;)

lolicriss1234
21.08.2009, 17:24:10
idei de decor pe care si le poate face fiecare individual

O masa plina de diamante
Suna spectaculos, nu-i asa? Invitatii vostri la nunta vor fi cu siguranta uimiti atunci cand se vor aseza la o masa sclipitoare, incarcata cu diamante ce reflecta superb luminile salii. Nu este nevoie sa joci la loto pentru a-ti permite asa ceva, ci iti trebuie doar cateva pungi de cristale false, ce se gasesc in mercerii si magazinele de decoratiuni interioare. Pentru o sala de dimensiuni medii, iti trebuie aproximativ 1000 de cristale mici, pe care le poti aseza rasfirat in centrul fiecarei mese, printre buchetele de flori si pahare.

si pentru ca tot vine toamna niste frunze pe aranjamente arata spurb

si pentru ca tot vine toamna niste frunze pe aranjamente arata superb
scuze
pupici

lore_vasc
21.08.2009, 18:04:57
si pentru ca tot vine toamna niste frunze pe aranjamente arata superb
scuze
pupici
Ma bucur mult ca ai deschis un subiect nou macar asa ne imbogatim si noi cu idei si ne putem da sfaturi de una si de alta.Daca tot ai deschis acest subiect legat de decorarea salii am putea spune fiecare miresica cu cine vom colabora sau am colaborat ptr decorarea salii:)
Am sa incep eu:eu imi fac decorarea salii cu ANNA DECOR in care am incredere ca vor face ceva frumos la nunta noastra :)

lore_vasc
21.08.2009, 18:07:39
si pentru ca tot vine toamna niste frunze pe aranjamente arata spurb
Arata interesant!:)

lolicriss1234
21.08.2009, 18:11:25
si in ce nunte ,tonuri ?

lore_vasc
21.08.2009, 18:19:55
si in ce nunte ,tonuri ?
Noi vom face pe auriu-visiniu:x

lolicriss1234
21.08.2009, 18:32:23

nuantele sunt super si daca sunt si in ton cu sala cu atat mai bine

incearca sa iti imbrace scaunele de la masa de preziudiu visiniu complet daca in spatele tau e auriu si restul doar cu fundita visinie
vor iesi in evidenta f mult ..............cu rochia ta .....

va fi un contrast fain zic eu :)

dar depinde de tine ce iti place

eu am fost la o nunta unde erau combinate cea de genul si aratau super ,in aceleasi tonuri

lore_vasc
21.08.2009, 18:39:56
nuantele sunt super si daca sunt si in ton cu sala cu atat mai bine

incearca sa iti imbrace scaunele de la masa de preziudiu visiniu complet daca in spatele tau e auriu si restul doar cu fundita visinie
vor iesi in evidenta f mult ..............cu rochia ta .....

va fi un contrast fain zic eu :)

dar depinde de tine ce iti place

eu am fost la o nunta unde erau combinate cea de genul si aratau super ,in aceleasi tonuri
Eu cred ca scaunele de la mese vor fi imbracate cu auriu si fundita visinie daca bine tin minte iar la masa de prezidiu am pus pe lista cateva idei urmeaza sa ne decidem mai exact ce si cum peste 1 saptamana cand merg acasa.Multumesc de pont>:D<

BRIana22
21.08.2009, 23:39:53

=D> Frumoasa alegere...stii ca si noi am avut auriu-caramiziu. Mie imi place tare mult cum arata mai ales daca se potriveste cu sala.
>:D<

lore_vasc
21.08.2009, 23:42:59
=D> Frumoasa alegere...stii ca si noi am avut auriu-caramiziu. Mie imi place tare mult cum arata mai ales daca se potriveste cu sala.
Multumesc!;-) Asa mi-am dorit de cand am dat prima data de acest forum:) si am vazut mai multe poze pe aceasta combinatie.

lolicriss1234
23.08.2009, 16:38:08

ne poti da mai multe detalii [-o<
ceva pozici ?

lolicriss1234
23.08.2009, 16:46:17
am gasit ceva interesant si foarte usor de facut
e vorba de un pahar ,un bol ,niste petale si lumanari plutitoare
petalele de trandafir se pot pune in ce nuanta se decoreaza sala

ce ziceti fetelor?

lore_vasc
23.08.2009, 18:15:55

ce ziceti fetelor?
Arata foarte bine!:)

BRIana22
23.08.2009, 22:12:43

ce ziceti fetelor?

Foarte dragutz :-p !

BRIana22
23.08.2009, 22:19:18
ne poti da mai multe detalii [-o<
ceva pozici ?

Legat de husele scaunelor...au fost auriu cu "capac" caramiziu.
Aici se vad putin scaunele
http://picasaweb.google.com/canpean.adriana/Restaurant#5337995179286866578
Mai am cateva poze cu sala dar nu sunt postate pe picasa. Le iau din celalalt calculator, le micsorez si incerc sa le atasez zilele astea sa le vedeti.
Trebuia sa aleg caramiziu ca sa fie in ton cu draperiile salii.
Oricum imi place culoarea.
Cu alb arata cam sec, si era mulllltt alb, adica si la fetele de masa si la perdele.
Auriul arata mult mai bine.
Plus am avut foarte multe accesorii aurii la nunta: de la accesoriile mele si ale mirelui, pana la tort...sa tot fie auriu:).
:*

lolicriss1234
24.08.2009, 21:11:59
Legat de husele scaunelor...au fost auriu cu "capac" caramiziu.
Aici se vad putin scaunele
http://picasaweb.google.com/canpean.adriana/Restaurant#5337995179286866578
Mai am cateva poze cu sala dar nu sunt postate pe picasa. Le iau din celalalt calculator, le micsorez si incerc sa le atasez zilele astea sa le vedeti.
Trebuia sa aleg caramiziu ca sa fie in ton cu draperiile salii.
Oricum imi place culoarea.
Cu alb arata cam sec, si era mulllltt alb, adica si la fetele de masa si la perdele.
Auriul arata mult mai bine.
Plus am avut foarte multe accesorii aurii la nunta: de la accesoriile mele si ale mirelui, pana la tort...sa tot fie auriu:).

sal
sa stii ca arata super sala asortata asa
si cu cine ai colaborat ?
o prietena a facut si ea nunta acum 2 ani acolo dar nu erau perdelele caramizii si din cate imi amintesc eu vag nici zugraveala nu era la fel
mi-au placut mult pozele tale
unde au fost facute ?
la vila bodi ?

BRIana22
25.08.2009, 11:55:08
sal
sa stii ca arata super sala asortata asa
si cu cine ai colaborat ?
o prietena a facut si ea nunta acum 2 ani acolo dar nu erau perdelele caramizii si din cate imi amintesc eu vag nici zugraveala nu era la fel
mi-au placut mult pozele tale
unde au fost facute ?
la vila bodi ?

Multumesc mult de aprecieri.
Sala a fost destul de recent renovata si arata bine.
Cu decoruri in ton arata si mai bine.

Sfat pentru viitoarele miresici: cand va alegeti culorile nuntii este important sa se asorteze si cu sala,
iar ca o sugestie: alegeti materialele de pe scaune chiar in sala in care va fi nunta. Acolo puteti vedea exact cum arata si care ar fi alegerea ideala, care sa impace si ceea ce ati vrut initial si ceea ce se potriveste acolo.

LoliCriss, da, o parte din poze au fost facute la Vila Bodi.
Imi pare rau ca cele postate nu sunt prelucrate, iar cele din vila sunt cam inchise , cu umbre...acolo lumina e slabutza si se prelucreaza ceva mai mult poza.
In album le am prelucrate si te asigur ca arata de 10 ori mai bine:D . Eu sunt multumita.

lolicriss1234
03.09.2009, 16:34:05
Buna fetelor

Cine stie de unde se pot cumpara fluturi in satu mare?

pupici

Antonia_Pap
03.09.2009, 18:33:57
Buna fetelor

Cine stie de unde se pot cumpara fluturi in satu mare?

pupici

Ce fel de fluturi?
Parca vazusem ceva la Organza , pe Horea, vis-a-vis de teatru.

lolicriss1234
03.09.2009, 22:05:40
Ce fel de fluturi?
Parca vazusem ceva la Organza , pe Horea, vis-a-vis de teatru.

fluturi ornamentali pentru decorat
dar sa fie si de vanzare ,ca eu am mai intrebat in centru vizavi de banc post si erau doar de decor
am vazut pe forum ca sunt in bucuresti in doraly da ii prea departe

crinutz
03.09.2009, 22:43:13
fluturi ornamentali pentru decorat
dar sa fie si de vanzare ,ca eu am mai intrebat in centru vizavi de banc post si erau doar de decor
am vazut pe forum ca sunt in bucuresti in doraly da ii prea departe

daca stii exact ce vrei pot sa-ti cumpar eu sa-ti trimit prin colet. nu stiu exact unde e doraly dar aflu :-p

lolicriss1234
04.09.2009, 08:35:26
daca stii exact ce vrei pot sa-ti cumpar eu sa-ti trimit prin colet. nu stiu exact unde e doraly dar aflu :-p

mersi mult
esti o scumpa
o sa ma uit pe forum sa vad mai exact

BRIana22
04.09.2009, 10:41:17
Lolicriss, vrei fluturi din material sau din hartie?
Stiu ca aici jos la mine, vizavi de bancpost, sunt din material ?

Eu am facut pentru o nunta fluturi din hartie, o hartie putin mai grosuta si lucioasa. Au iesit tare bine.
Daca am poze pe laptopul de acasa iti atasez sa vezi.

lolicriss1234
04.09.2009, 15:20:27
Lolicriss, vrei fluturi din material sau din hartie?
Stiu ca aici jos la mine, vizavi de bancpost, sunt din material ?

Eu am facut pentru o nunta fluturi din hartie, o hartie putin mai grosuta si lucioasa. Au iesit tare bine.
Daca am poze pe laptopul de acasa iti atasez sa vezi.

daca ai cumva o poza cu ei ar fi super
o prietena de a mea vrea fluturi la nunta ei care va fi anul viitor

BRIana22
06.09.2009, 23:26:20
daca ai cumva o poza cu ei ar fi super
o prietena de a mea vrea fluturi la nunta ei care va fi anul viitor

Vad ca nu am descarcat pozele respective de pe telefon in laptop si din tel le-am sters.
Am o poza dar cam neclara. Incerc sa obtin pozele de la miri si sa vad acolo ce gasesc.
Atasez totusi ce am gasit, cam neclara si de sus facuta.
Fluturii respectivi sunt 3 marimi diferite si nu sunt plati, ci usor indoiti, ca in zbor. Acestia sunt rosii in degrade: de la inchis spre deschis, contur negru.

lolicriss1234
07.09.2009, 15:22:12
Pentru Inaa http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2341998#post2341998)

Daca te hotarasti sa iti decorezi sala cu o anumita firma ei iti pot asigura si florile ,sau poti sa discuti chiar tu personal cu florariile. In functie de locatia restaurantului si de ce fel de aranjamente iti doresti ei iti pot face o oferta

lolicriss1234
07.09.2009, 15:23:24
Vad ca nu am descarcat pozele respective de pe telefon in laptop si din tel le-am sters.
Am o poza dar cam neclara. Incerc sa obtin pozele de la miri si sa vad acolo ce gasesc.
Atasez totusi ce am gasit, cam neclara si de sus facuta.
Fluturii respectivi sunt 3 marimi diferite si nu sunt plati, ci usor indoiti, ca in zbor. Acestia sunt rosii in degrade: de la inchis spre deschis, contur negru.

Mersi mult :*

lolicriss1234
25.09.2009, 20:32:26
Am fost la o nunta si ...au avut un aranjament mai deosebit sa zicem
era cu mere verzi si crizanteme .....
si sala era tot verde binenteles

ana_strumfi
25.09.2009, 22:24:59
Arata interesant :)

BRIana22
27.09.2009, 14:58:12
Am fost la o nunta si ...au avut un aranjament mai deosebit sa zicem
era cu mere verzi si crizanteme .....
si sala era tot verde binenteles

Foarte frumos !
Nu stii cine a facut aranjamentele?:-\

lolicriss1234
28.09.2009, 09:41:20
Foarte frumos !
Nu stii cine a facut aranjamentele?:-\

sal
sincer nu
nunta a fost la restaurantul renaissance din timisoara

BRIana22
28.09.2009, 10:42:30
sal
sincer nu
nunta a fost la restaurantul renaissance din timisoara

Aha.
Atunci nici nu are importanta fiindca sunt sigura ca a fost vreo firma de prin zona lor.
;)) M-am gandit ca nu e aici (nu ca as subestima capacitatea firmelor de aici, dar...).

lolicriss1234
13.10.2009, 16:45:50
Buna

cam asa arata localul inainte de a incepe nunta ,oricum nu se compara cu ce gasesti la noi
Desi si noi avem somesul si lacuri ...mai mici ....dar .....
am ramas placut impresionata de tot
a fost o nunta micuta de 100 pers aprox dar foarte cocheta
aperitivele erau aduse pe masura ce soseau invitatii,bautura era pe masute mai mici nu pe mese ca si la noi ,si chelnerii zburau si cred ca din 20 in 20 de min tot intrebau daca dorim ceva ...erau cred ca 1chelner/10 pers

BRIana22
13.10.2009, 19:49:21
Foarte cochet, foarte frumos !;))

lore_vasc
13.10.2009, 23:06:53
Lolicriss frumos aranjamentul!:)

lolicriss1234
23.10.2009, 18:50:53
un decor cu rosu

lolicriss1234
23.10.2009, 18:56:08
crem cu auriu

lore_vasc
25.10.2009, 21:14:28
crem cu auriu
Este superb!:x

lolicriss1234
25.10.2009, 21:20:54
Este superb!:x

multumesc :">

l0redana
20.11.2009, 20:11:41
buna fetelor, nu stie cineva unde as putea gasi porumbei albi -pt cununia religioasa-la Satu Mare. si caut un barman pt cocktail-uri la un pret rezonabil si nu am gasit inca. daca ma puteti ajuta ar fi super. va multumesc

lore_vasc
20.11.2009, 21:38:25
buna fetelor, nu stie cineva unde as putea gasi porumbei albi -pt cununia religioasa-la Satu Mare. si caut un barman pt cocktail-uri la un pret rezonabil si nu am gasit inca. daca ma puteti ajuta ar fi super. va multumesc
Bine ai venit pe forum!:*Te mai asteptam la povesti:)Eu iti trimit prin mesaj privat numar de telefon ptr porumbei:*

l0redana
21.11.2009, 00:20:08
Bine ai venit pe forum!:*Te mai asteptam la povesti:)Eu iti trimit prin mesaj privat numar de telefon ptr porumbei:*
multumesc.
dupa cum stii deja si eu voi petrece la melody. am vazut decorul tau auriu&visiniu arata super in sala, dar eu as vrea alb cu putin argintiu dar din pacate nu stiu cum va fi pt ca sala este crem sau galben daca imi aduc biine aminte. deci poate voi avea o problema cu culoarea aleasa

lore_vasc
21.11.2009, 00:27:06
multumesc.
dupa cum stii deja si eu voi petrece la melody. am vazut decorul tau auriu&visiniu arata super in sala, dar eu as vrea alb cu putin argintiu dar din pacate nu stiu cum va fi pt ca sala este crem sau galben daca imi aduc biine aminte. deci poate voi avea o problema cu culoarea aleasa
Multumesc,.......intradevar nu am mai vazut la nimeni alb-argintiu la nici o nunta,frumoasa combinatia, nu stiu ce sa zic cat de bine s-ar potrivi cu sala.Dar la alb-auriu nu te-ai gandit?

l0redana
21.11.2009, 00:34:43
Multumesc,.......intradevar nu am mai vazut la nimeni alb-argintiu la nici o nunta,frumoasa combinatia, nu stiu ce sa zic cat de bine s-ar potrivi cu sala.Dar la alb-auriu nu te-ai gandit?
ba da. doar ca as vrea sa predomine culoarea alba si dupa indelungate cautari nu am gasit la firmele ce se ocupa cu decorarea saalilor multe detalii aurii. in schimb argintiu am vazut ceva si mai am si alternativa diamantelor=P~ (false bineinteles)

lore_vasc
21.11.2009, 01:04:08
ba da. doar ca as vrea sa predomine culoarea alba si dupa indelungate cautari nu am gasit la firmele ce se ocupa cu decorarea saalilor multe detalii aurii. in schimb argintiu am vazut ceva si mai am si alternativa diamantelor=P~ (false bineinteles)
Cu cine vei colabora ptr decorare?Te-am luat la intrebari nu gluma^:)^

l0redana
21.11.2009, 02:18:44
Cu cine vei colabora ptr decorare?Te-am luat la intrebari nu gluma^:)^
decor fast - erau la casa de moda inainte
stai linistita eu am inceput cu intrebarile:-"

lore_vasc
21.11.2009, 11:55:01
decor fast - erau la casa de moda inainte
stai linistita eu am inceput cu intrebarile:-"
Eu asa am stiut ca cei de la casa de moda de la etajul1 sau 2 nu se ocupa si cu florile,de partea asta se ocupa altcineva la tine?Eu ma bucur mult ca ne pui intrebari,chiar nu ma deranjeaza;-)......numai tu sa nu te superi ca te intreb atatea:D

lolicriss1234
21.11.2009, 13:09:07
multumesc.

albul e o culoare care in general se potriveste cu orice ....poti sa iti alegi accesoriile pe argintiu
iti atasez niste poze ca sa te poti inspira

lolicriss1234
21.11.2009, 13:13:46
alte poze alb cu argintiu

lolicriss1234
21.11.2009, 13:17:29
sper sa iti fie de folos

lore_vasc
21.11.2009, 13:43:27
Lolicriss sunt superbe pozele:x

lolicriss1234
21.11.2009, 16:37:24
multumesc.

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2739&page=21
alipety are un decor auriu ....alb ....si fete de masa negre si e extraordinar de frumos

lore_vasc
21.11.2009, 16:42:31
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2739&page=21
alipety are un decor auriu ....alb ....si fete de masa negre si e extraordinar de frumos
Si eu l-am remarcat decorul mai ales orhideele care eu le iubesc:x

l0redana
21.11.2009, 17:15:24
sper sa iti fie de folos
da imi plac mult si imi sunt de folos
m-am hotarat e oficial alb+argintiu, mai trebuie sa vad cum am sa fac sa se potriveasca cu sala
am sa vad asta cu firma de decoratii
eu vreau in decor pe langa flori si multe pene

Antonia_Pap
21.11.2009, 23:43:40
Am gasit pe pagina de mai jos niste idei pentru teme de decor, eu zic ca sunt interesante, poate va inspira pe careva!
http://www.banquetevent.com/wedding/misc/bande/labels/boards.html

Antonia_Pap
22.11.2009, 09:03:29
da imi plac mult si imi sunt de folos
m-am hotarat e oficial alb+argintiu, mai trebuie sa vad cum am sa fac sa se potriveasca cu sala
am sa vad asta cu firma de decoratii
eu vreau in decor pe langa flori si multe pene

Uite am si eu ceva poze cu alb-argintiu, poate iti dau vreo idee ;;)

Antonia_Pap
22.11.2009, 09:05:13
Si inca cateva:

l0redana
22.11.2009, 11:51:28
Uite am si eu ceva poze cu alb-argintiu, poate iti dau vreo idee ;;)
merci imi plac si aceste poze si sigur am sa ma inspir din toate cate putin
si chiar nu stiu inca ce model de tort si vad cateva modele dragute
dar cu modelul tortului mai am timp;;) un pic dar mai am

airiana
04.12.2009, 13:41:58
Am vorbit si eu cu cei de la decorfast. As vrea ca tema nuntii mele sa fie whyte angel, deci tot in alb. As vrea multe lumanari, flori toate albe, trandafiri si orhidei, poate si ceva pene. Peretii salii sunt portocalii si balconul e din fier forjat, deci negru. Voi ce parere aveti? Merge albul cu asa ceva?As mai vrea sa va intreb ceva: voi ati participat la decorarea salii? Cum vi se pare ideea? Firma de decoratiuni mi-a spus ca un aranjament m-ar costa cap 5000 ron. Nu vi se pare mult?Ma bate gandul sa vorbesc pentru aranjamentele de pe masa(flori, lumanari, pene) direct cu comerciantii. Voi cum ati facut? Ma iertati pentru atatea intrebari!:|

ana_strumfi
04.12.2009, 19:47:11
Sevus:) Ma bucur sa te cunosc. Foarte harnica esti. Si mie mi se pare mult, in primul rand pentru ca firmele au o parte din materiale si le tot folosesc la diferite nunti, deci fac multi bani. Numai daca ceri ceva ce nu au...dar tot scot o groaza de bani....si eu ma pregatesc sa aleg firma...sau sa fac eu ceva.

Spor >:D<

Ana

Tilla
04.12.2009, 22:20:54
Am vorbit si eu cu cei de la decorfast. As vrea ca tema nuntii mele sa fie whyte angel, deci tot in alb. As vrea multe lumanari, flori toate albe, trandafiri si orhidei, poate si ceva pene. Peretii salii sunt portocalii si balconul e din fier forjat, deci negru. Voi ce parere aveti? Merge albul cu asa ceva?As mai vrea sa va intreb ceva: voi ati participat la decorarea salii? Cum vi se pare ideea? Firma de decoratiuni mi-a spus ca un aranjament m-ar costa cap 5000 ron. Nu vi se pare mult?Ma bate gandul sa vorbesc pentru aranjamentele de pe masa(flori, lumanari, pene) direct cu comerciantii. Voi cum ati facut? Ma iertati pentru atatea intrebari!:|

Bine ai venit!
Cred ca ar trebui sa vezi ce simbolizeaza fiecare culoare , ai sa vezi cat de mult te vor ajuta.
Spre exemplu albul: "El reprezinta absenta culorii, puritatea, sfintenia, virginitatea, perfectiunea, claritatea, cunoasterea rationala, lumina, noul inceput sau moartea. Dar este asociat si cu renuntarea, frica, starea de rau sau cu casatoria "
si "Portocaliul/ Oranjul este culoarea creativitatii, combinatie intre rosu si galben fiind energia directionata, focalizata, care combina creativitatea cu intelectul."
De asemenea poti citi ce simbolizeaza penele etc.. :-\

Antonia_Pap
04.12.2009, 23:30:12

Nu stiu ce sa zic.....dar mie mi se pare putin mult 5000 ron....eu zic ca se poate face un decor minunat si cu o suma mai....rezonabila .... de ce nu ceri oferte de la mai multe firme, sa vezi poate gasesti pe cineva mai ok si la pret.
Si la mine au fost peretii portocalii, dar sincer nu pot sa zic ca am pus accentul pe decor, am vrut ceva mai simplu .... si am decorat cu alb si auriu... si servetelele in ton cu sala....aranjamentele florale tot asa, alb-portocaliu. Eu ador baloanele asa ca nu am dus lipsa de ele ... mie mi-a placut cum a iesit ;)) si cu muuuult mai putin decat suma mai sus amintita.
Am atasat doua poze;;)

lore_vasc
05.12.2009, 23:07:00
Daca vrei foarte multe flori cum ar fi:trandafiri,orhidee care sunt destul de scumpe mai ales orhideea+pene atunci nu este scump pretul,mai ales ca ai spus ca vei avea 350 de invitati.Totusi eu zic sa te mai consulti si la alte firme sa vezi ce preturi iti spun dar sa zici exact ce flori doresti si cate bucati ca doar asa poti sa vezi diferenta de pret.Nu trebuie sa te scuzi ca pui intrebari,poti sa ne intrebi orice si noi cu ce putem te vom ajuta;-)

gabitza_roca
07.12.2009, 15:49:26
andrada..observ ca vom avea nunta la romantic amandoua..
si eu ma gandesc doar la alb... acum asta ma atrage..

inca nu ma gandesc la angajarea unei firme de decoratiuni, dar cunoscandu-i pe cei de la casa de moda ( am lucrat la dacia la hotel si mi-a placut intotdeauna creativitatea lor) doar pe ei ii aveam in gand, dar acum m-ai pus pe ganduri, intr-adevar sunt scumpi, desi eu nu ma gandesc la orhidee..

imi doresc o sala decorata, dar simpluta, probabil alb.. ori alb -auriu..
noi nu ne permitem sa aruncam banii in stanga si-n dreapta.. pt ca nu avem de unde.. :|
dar sunt sigura ca ne va iesi totul bine si in ziua de 4 septembrie va fi povestea noastra-basmul noastru...

roxi_libo
07.12.2009, 17:03:23
Ce frumoasa ai fost Antonia!!!:) Cred ca o sa vreau si eu ceva mai simplu.

Eu in vara am umblat pe la toate firmele. As putea sa-ti fac un rezumat. Armizzo design (in spatele hotelului Aurora) stiu sa faca lucruri superbe, am vazut un aranjament alb de vis, din tiul si hortensii. Mi-a facut un total si am ajuns la 42milioane cu tot cu flori..trandafiri :d Ce m-a deranjat pe mine e faptul ca nu am putut vorbi deloc cu doamna :-p ea iti face pretul, nu ti-l arata, nu negociaza, e foarte sigura pe ea....si vorbeste enorm de mult :)) Mie imi place sa stiu fiecare lucru cat costa, sa pot schimba, sa ma pot razgandi :) si asta a fost motivul pentru care am renuntat la ei, desi sunt convinsa ca pot face miracole. :d

Firma de la casa de moda, de asemenea are mult stil, poti sa ii gasesti pe net daca scrii in google "nunta alb argintiu", ...sunt cam scumpi, parerea mea :P

Maribell party are preturi bunicele, dar culori putine. nu au alb, ciocolatiu, sau nu aveau.. :)

Era o firma pe cuza voda, care acum e inchisa. Si la ei am iesit scump.

Eu am ales Anna-decor pentru ca sunt tineri si poti vorbi cu ei, sunt foarte simpatici si pretul e cel mai bun. Ajung la 17milioana aranjamente cu tot cu fuste la fiecare masa, decor biserica etc...pt 120 persoane. Eu sunt foarte optimista :P

Daca esti dispusa sa dau bani multi ca sa ai un eveniment perfect poti alege Armizzo. Eu am ales ceva de mijloc :P

Sper sa fiu de folos. ;-)

Tilla
07.12.2009, 20:13:19
Eu in vara am umblat pe la toate firmele. As putea sa-ti fac un rezumat. Armizzo design (in spatele hotelului Aurora) stiu sa faca lucruri superbe, am vazut un aranjament alb de vis, din tiul si hortensii. Mi-a facut un total si am ajuns la 42milioane cu tot cu flori..trandafiri :d Ce m-a deranjat pe mine e faptul ca nu am putut vorbi deloc cu doamna :-p ea iti face pretul, nu ti-l arata, nu negociaza, e foarte sigura pe ea....si vorbeste enorm de mult :)) Mie imi place sa stiu fiecare lucru cat costa, sa pot schimba, sa ma pot razgandi :) si asta a fost motivul pentru care am renuntat la ei, desi sunt convinsa ca pot face miracole. :d

Firma de la casa de moda, de asemenea are mult stil, poti sa ii gasesti pe net daca scrii in google "nunta alb argintiu", ...sunt cam scumpi, parerea mea :P

Maribell party are preturi bunicele, dar culori putine. nu au alb, ciocolatiu, sau nu aveau.. :)

Era o firma pe cuza voda, care acum e inchisa. Si la ei am iesit scump.

Eu am ales Anna-decor pentru ca sunt tineri si poti vorbi cu ei, sunt foarte simpatici si pretul e cel mai bun. Ajung la 17milioana aranjamente cu tot cu fuste la fiecare masa, decor biserica etc...pt 120 persoane. Eu sunt foarte optimista :P

Daca esti dispusa sa dau bani multi ca sa ai un eveniment perfect poti alege Armizzo. Eu am ales ceva de mijloc :P

Sper sa fiu de folos. ;-)

Pentru mine chiar ai fost de mare ajutor. Sunt in cautare,am si numerele de telefon de la firmele mai sus mentionate,doar ca n-am apucat inca sa iau legatura cu ei. M-ai scutit de un drum la Maribel (vreau ciocolatiu!)=D> ^:)^

lore_vasc
08.12.2009, 01:06:51
Roxi_libo si eu tot pe cei de la Anna Decor i-am ales si am fost foarte multumita,bine eu recunosc ca vazele cu gel si florile am vorbit cu ceva cunostinte si am iesit muuuuult mai ieftin:)Sa vorbesti foarte deschis cu ei ca sunt foarte de treaba,eu stiu ca i-am inebunit cu tot felul de detalii dar ei au fost foarte draguti de fiecare data:)Eu faceam cu Maribel Party dar pana m-am hotarat eu deja au luat pe altcineva pe data de 19.09 si nu imi pare rau absolut deloc,daca ii luam nu mai puteam sa am posibilitatea sa vorbesc cu acele cunostinte ptr vaze si flori:-p

ana_strumfi
04.01.2010, 17:07:25
Oficial am intrat is febra pregatirilor, ca doar mai avem 6 luni.
Asa ca am luat la rand florariile.
Fetelor, spuneti de unde v-ati luat florile, daca ati fost multumite sau nu.

roxi_libo
04.01.2010, 17:14:51
bun subiect, si eu vreau sa stiu! :D

Tilla
04.01.2010, 18:57:06
Cunosc o florarie unde fac niste decoruri minunate. Ii cunsoc de foarte mult timp. Au cataloage de prezentare cu fotografii de la evenimentele la care au facut decoratiunile. Eu va recomand o vizita, numar de telefon nu mai am. Depozitul este vis a vis de Liceul sportiv (e chiar pe colt).

Oricum vreau sa mai vad si "catalogul" florariei de langa Scoala generala nr.1 pe str. Mihai Viteazul.

Antonia_Pap
04.01.2010, 19:08:08
Eu mi-am facut buchetul si toate aranjamentele la o florarie mica de langa stadionul Olimpia. Tot acolo au facut si niste prieteni inaintea noastra , mi-a placut foarte mult ce am vazut la ei , asa ca am decis sa mi le fac si eu acolo.
Am fost multumita , doar aranjamentele de pe mese puteau avea mai multe flori...in rest super ok. Tot la ei am vazut, cand am fost sa alegem florile, ca se pregateau pentru o nunta cu toate aranjamentele din floarea soarelui. A fost ceva minunat, chiar imi pare rau ca n-am facut poze.

BRIana22
05.01.2010, 09:37:19
Legat de florarii, ii stiu bine (ca produse) pe cei de langa Olimpia si pe doamna de langa Liceul Sportiv (dintre cei aminititi de voi mai sus).

Cei de langa Olimpia fac aranjamente dragute la un pret relativ mic. Antonia cat ati platit pe flori? si ce aranjamente au intrat in acest pret?

Doamna de langa liceul sportiv este foarte bine aprovizionata si practica preturi medii (nu foarte mici, insa nici mari). Acolo sa va asigurati ca a inteles cum vreti sa arate buchetul de mireasa (...stiu un caz mai aiurea cand mireasa a zis una, ea nu a inteles probabil si a iesit cu totul altceva). Dar daca insistati si ii explicati sunt convinsa ca iese bine.

Un sfat de la mine: sa va faca un buchet de proba, sau daca e vorba sa nu mai cheltuiti bani aiurea, atunci intre un coafor si un machiaj in sambata nuntii sa mergeti sa vedeti buchetul (neaparat! si aici vorbesc din experienta mea si a altor cateva mirese, unele fericite ca au putut modifica buchetul in momentul in care au vazut ca nu a iesit cum au vrut; altele mai nefericite...ca mine:D ).

>:D< Va pup

Antonia_Pap
05.01.2010, 12:59:17
Legat de florarii, ii stiu bine (ca produse) pe cei de langa Olimpia si pe doamna de langa Liceul Sportiv (dintre cei aminititi de voi mai sus).
Cei de langa Olimpia fac aranjamente dragute la un pret relativ mic. Antonia cat ati platit pe flori? si ce aranjamente au intrat in acest pret?

Ia sa ma gandesc: am avut cocardele (cam 15 buc daca bine retin), aranjamentul de pe masina, buchetul meu, 2 buchete pentru domnisoarele de onoare si vreo 16 aranajamente de pe suporturile de fier forjat de pe mese ... aproximativ 770 ron . Mie mi s-a parut un pret bun. Dar bineinteles ca depinde de ce flori va alegeti, pretul difera de la o floare la alta. Sper ca v-am fost de folos! :-p

BRIana22
05.01.2010, 14:25:42
Ia sa ma gandesc: am avut cocardele (cam 15 buc daca bine retin), aranjamentul de pe masina, buchetul meu, 2 buchete pentru domnisoarele de onoare si vreo 16 aranajamente de pe suporturile de fier forjat de pe mese ... aproximativ 770 ron . Mie mi s-a parut un pret bun. Dar bineinteles ca depinde de ce flori va alegeti, pretul difera de la o floare la alta. Sper ca v-am fost de folos! :-p
Nu mi se pare mult deloc.

Ai dreptate, pretul difera si de la floare la floare dar si de la perioada la perioada:-p . In cazul in care nunta voastra este in apropierea unei sarbatori internationale (europa, olanda, catolici) florile intra in tara la un pret mult mai ridicat.

La noi tin minte ca a oscilat pretul unei flori destul de mult. La inceputul lunii mai se tine in vest ziua mamei (sau ceva de genul:D ) si au venit florile foarte scumpe, insa pana la nunta noastra din 16 mai s-a reglat pretul la trandafiri si s-a ajuns la pretul mediu pentru perioada respectiva. Stiu asta de la verisorul meu care are florarie, cu care de altfel am facut aranjamentele florale, insa nu vi-l recomand deoarece pe mine m-a dezamagit in unele aspecte.
Ca fapt divers, pe noi florile ne-au costat 17 mil.lei vechi.

Mult spor la toate !

Tilla
06.01.2010, 20:30:51
Eu m-am gandit sa am decoratiile cu irisi. Sunt florile mele preferate. Din pacate irisi se gasesc numai intre martie si mai. Putin probabil sa gasesc irisi in iunie.

Antonia, nici mie nu mi se pare ca te-a costat mult. Cred ca e un pret in care ma includ, dar sincer inca tot n-am ajuns la firmele de decoratiuni sa-mi fac o idee despre ce as vrea.

Briana imi pare rau pentru buchetul tau. Doamna de la floraria de acolo imi cunoaste gusturile , odata mi-a facut un cos de mai cu 30 de irisi. Era superb!Sper sa nu-mi para rau de alegere.

Kalini
06.01.2010, 20:37:27
Eu m-am gandit sa am decoratiile cu irisi. Sunt florile mele preferate. Din pacate irisi se gasesc numai intre martie si mai. Putin probabil sa gasesc irisi in iunie.

Antonia, nici mie nu mi se pare ca te-a costat mult. Cred ca e un pret in care ma includ, dar sincer inca tot n-am ajuns la firmele de decoratiuni sa-mi fac o idee despre ce as vrea.

Briana imi pare rau pentru buchetul tau. Doamna de la floraria de acolo imi cunoaste gusturile , odata mi-a facut un cos de mai cu 30 de irisi. Era superb!Sper sa nu-mi para rau de alegere.

Exista irisi si in alte luni ale anului, vin din import.

Tilla
06.01.2010, 20:39:03
Exista irisi si in alte luni ale anului, vin din import.

Da dar costa enorm de mult!

dydy_nycky
06.01.2010, 23:14:38
fetelor daca tot vorbiti de florarii, poate v-am mai intrebat:D...stiti cumva unde este floraria molnar in sm?

roxi_libo
09.01.2010, 13:23:36
Fetelor v-ati ales firma cu care faceti deco? Eu am zis ca il fac crem cu maro, dar acuma ma intreb daca nu ar arata mai bine alb cu maro. Materialul si nuanta sunt exact ca cele de la nunta lui ankutza. voi ce credeti. Crem-maro pare cam rece, mai ales ca eu vreau flori albe sau roz.:-?

Voi ce credeti?:">

ana_strumfi
09.01.2010, 13:35:23
Fetelor v-ati ales firma cu care faceti deco? Eu am zis ca il fac crem cu maro, dar acuma ma intreb daca nu ar arata mai bine alb cu maro. Materialul si nuanta sunt exact ca cele de la nunta lui ankutza. voi ce credeti. Crem-maro pare cam rece, mai ales ca eu vreau flori albe sau roz.:-?

Voi ce credeti?:">

Si eu am crem cu maro, nu e inchis, nu mi se pare. Am vazut inspoiration board-ul tau de pe picassa cu maro si flori roz(il am si eu) si arata foarte bine. Important e sa-ti placa tie

roxi_libo
09.01.2010, 17:23:02
ana_strumfi
Ai ales firma? Cu cine faci? Au maro sidefat sau mat?;))

roxi_libo
09.01.2010, 19:35:35
Sa va arat... vreau sa aleg intre aceste variante: crem-maro, alb-maro sau alb-alb. :( florile le vreau neaparat roz sau albe. Poza alb-maro o gasiti in semnatura :(
AJUTOR!!!!!!!!!!!
Care varianta va place mai mult?

PS. Buchetul e pt Tilla.

ana_strumfi
09.01.2010, 19:50:18
Sa va arat... vreau sa aleg intre aceste variante: crem-maro, alb-maro sau alb-alb. :( florile le vreau neaparat roz sau albe. Poza alb-maro o gasiti in semnatura :(
AJUTOR!!!!!!!!!!!

PS. Buchetul e pt Tilla.

Eu zic ca la sala ta merge mai bine cremu-maro, dar arata foarte bine si alb-alb cu flori roz. Noi cu Maribel facem, crem cu maro(organza) ca in a 2-a poza si cred ca pun flori albe

roxi_libo
09.01.2010, 20:34:54
AJUTOR!!!!!!!!!!!

PS. Buchetul e pt Tilla.

Atunci voi astepta sa vad intai nunta ta. ;-) Si eu cred ca arata bine... dar mereu sunt indecisa. Eu am vazut crem-maro cu flori galbene. Arata foarte bine.
acesta e buchetul.

lore_vasc
10.01.2010, 17:28:26
AJUTOR!!!!!!!!!!!

PS. Buchetul e pt Tilla.
Eu cred ca as alege mai mult alb-maro deoarece peretii fiind crem atunci nu ar fi o pata de culoare care sa deschida si florile le-as combina nu sa fie toate de o singura culoare......sau eventual un crem spre alb si un maro mai puternic.

ankutza
11.01.2010, 14:53:36
AJUTOR!!!!!!!!!!!

PS. Buchetul e pt Tilla.

Hi hihihihih...mie imi place a doua.....ca e de la mine de la nunta
:D :D :D :D :D

Tilla
11.01.2010, 18:21:35
Hi hihihihih...mie imi place a doua.....ca e de la mine de la nunta
:D :D :D :D :D

Super, si mi-e imi place mult varianta Ancutzei.

airiana
12.01.2010, 15:01:25
Eu m-as ghida dupa culoarea rochitei de mireasa. Daca e alba, atunci alb cu maro parca, iar daca e crem, atunci crem cu maro.In ceea ce priveste florile: albe daca e alb cu maro...si roz daca e crem cu maro.

roxi_libo
12.01.2010, 19:48:43
Multumesc pentru ajutor. Se pare ca voi face alb-maro..pentru ca vreau neaparat crizanteme albe...desi nu se stie niciodata cand ma razgandesc ;)) vreau crizanteme albe pt ca mie imi plac ffmult margaretele...

Airiana, tu faci alb cu cei de la casa de moda?M-au impresionat pozele lor noi alb la melody...
Restul fetelor ce ati ales si cu ce firma?

PS: mie tot alb total cu flori roz mi-ar place cel mai mult dar iubi meu nu ma lasa :((

LaRubia
12.01.2010, 23:56:53
Multumesc pentru ajutor. Se pare ca voi face alb-maro..pentru ca vreau neaparat crizanteme albe...desi nu se stie niciodata cand ma razgandesc ;)) vreau crizanteme albe pt ca mie imi plac ffmult margaretele...

Airiana, tu faci alb cu cei de la casa de moda?M-au impresionat pozele lor noi alb la melody...

PS: mie tot alb total cu flori roz mi-ar place cel mai mult dar iubi meu nu ma lasa :((

eu cu maribel am facut deco.....fffff multumita am fost de ei!!!\:D/

gabitza_roca
13.01.2010, 08:27:37

mie imi plac toate aceste combinatii, si desi ma gandesc ca voi ramane doar la alb ... imi place f f f f mult si alb-maro...
sunt sigura ca la decorul alb-maro se potrivesc si florile roz...care ar fi contraargumentele viitorului tau sot?
poate il poti convinge (pe tine la fel) daca faci o incercare si cu flori albe si roz....:*

Tilla
14.01.2010, 19:25:17
Ce harnice sunteti! Simt ca intru in depresie. N-am facut inca nimic (doar sala si dj) pentru nunta:(( . Oricum idei am dar nu am timp sa le materializez. Sper sa nu ma cheme la serviciu si sambata...stiti 22-24 ian Expo mariaj la Cluj!

ankutza
15.01.2010, 10:36:33
Ce harnice sunteti! Simt ca intru in depresie. N-am facut inca nimic (doar sala si dj) pentru nunta:(( . Oricum idei am dar nu am timp sa le materializez. Sper sa nu ma cheme la serviciu si sambata...stiti 22-24 ian Expo mariaj la Cluj!

Eu Sus moraluuuuuuuuuuul scumpa mea....incet incet o sa le rezolvi pe toate. Daca ai deja cateva idei esti pe strada buna..:D :D
Cum stai cu organizarea pana acum..ce ai reusit sa rezolvi?

gabitza_roca
21.01.2010, 14:31:23
imagini...idei..
sa ne delectam ....le-am "furat" de pe forum...:D :D

gabitza_roca
21.01.2010, 14:32:57
mai sunt....:)

gabitza_roca
21.01.2010, 14:34:40
nu ma plictisesc.. si am treaba.. dar nu ma pot abtine!!!:))

gabitza_roca
21.01.2010, 14:37:02
daca nu v-au inspirat imaginile de pana acum..mai am cateva in traista..:)>-

gabitza_roca
21.01.2010, 14:39:10
va rog sa treceti cu vederea in cazul in care am pus vreo imagine de mai multe ori..ma prefac ca lucrez..o:-)

roxi_libo
21.01.2010, 22:15:59
foarte faine..
Gaby tu ti-ai ales culorile si firma pentru deco?

gabitza_roca
22.01.2010, 09:00:52
foarte faine..
Gaby tu ti-ai ales culorile si firma pentru deco?

da... imi doresc o sala alba ...probabil pt culori ma voi folosi de flori... inca nu stiu..iar firma, desi nu am stabilit inca nimic concret..decorfast cred ca se numeste.. cunosc bine persoana care se ocupa..

roxi_libo
22.01.2010, 11:28:56
da... imi doresc o sala alba ...probabil pt culori ma voi folosi de flori... inca nu stiu..iar firma, desi nu am stabilit inca nimic concret..decorfast cred ca se numeste.. cunosc bine persoana care se ocupa..

Da :d cred ca va fi superb!!!ei lucreaza foarte fain.

roxi_libo
25.01.2010, 19:43:38
Fetelor care veti face cu decorfast, intrebati pls pentru mine daca as putea cumpara de la ei lumanarile, pret eventual... imi plac fffmult si nu gasesc nicaieri asa ceva, toata lumea le are simple, ale lor sunt mai...stilizate.;;)

si servetele... :d

ana_strumfi
25.01.2010, 19:51:43
Fetelor care veti face cu decorfast, intrebati pls pentru mine daca as putea cumpara de la ei lumanarile, pret eventual... imi plac fffmult si nu gasesc nicaieri asa ceva, toata lumea le are simple, ale lor sunt mai...stilizate.;;)

si servetele... :d

Pune poze cu ele, nu le-am vazut.

;-)

ana_strumfi
25.01.2010, 19:53:07
Asta este?

roxi_libo
25.01.2010, 19:57:49
Asta este?
da, si... astea..mereu au ceva nou si foarte rafinat :-p

roxi_libo
25.01.2010, 20:00:19
da, si... astea..mereu au ceva nou si foarte rafinat :-p

Am uitat sa pun pozele :D Sper sa nu mai iau o penalizare =))

printesica
27.01.2010, 14:46:21
Si noi tot cu ei ne facem, cu decorfast. Ce sa va zic ca pozele alea care le puneti voi acolo cu decoratiile sunt facute de iubitul meu:)) Vi-i recomand ca si firma. Am vazut aproape toate decorurile facute de ei si sunt absolut impresionata. Fac o treaba super buna

gabitza_roca
27.01.2010, 15:18:03
Si noi tot cu ei ne facem, cu decorfast. Ce sa va zic ca pozele alea care le puneti voi acolo cu decoratiile sunt facute de iubitul meu:)) Vi-i recomand ca si firma. Am vazut aproape toate decorurile facute de ei si sunt absolut impresionata. Fac o treaba super buna

pozele ori decoratiile sunt facute de iubitul tau? :-p

printesica
27.01.2010, 15:20:28
Doar pozele :)

gabitza_roca
27.01.2010, 15:36:01
Doar pozele :)

am inteles..:) cu asta se ocupa?

roxi_libo
27.01.2010, 18:37:42
Ce iubit talentat. ;;)
Sunt foarte frumoase pozele!!

printesica
27.01.2010, 18:42:22
Multumesc:) Se ocupa si cu asta. E programator web, dar avem ca si hobby fotografia. In ultimii ani a devenit un pic mai mult decat hobby, am si bagat ce-i drept gramezi de bani in asta:)

gabitza_roca
29.01.2010, 10:22:50
tilla...mai doresti pene ?

gabitza_roca
29.01.2010, 10:24:57
cu cat vad mai multe aranjamente florale, cu atat sunt mai nehotarata..

Tilla
30.01.2010, 23:30:35
tilla...mai doresti pene ?

Ce frumos e! Eu imi doream o rochie cu pene, dar decorul a miscat ceva in mine,dar din pacate nu se potriveste cu sala noastra. Cred ca tot la flori voi ramane,. Am vazut ceva asemanator la Bamboo Cluj. Au ei o sala superba acolo.

gabitza_roca
17.02.2010, 23:20:51
un buchet care s-a intiparit in memoria mea vizuala...e un buchet de toamna..
dar nu stiu daca se potriveste ...arata a buchetul miresei?

lore_vasc
18.02.2010, 00:47:40
un buchet care s-a intiparit in memoria mea vizuala...e un buchet de toamna..
dar nu stiu daca se potriveste ...arata a buchetul miresei?
Da arata a buchet de mireasa,mie imi place;;)

BRIana22
18.02.2010, 10:58:08
La Art Mariaje a fost prezenta si agentia de decoratiuni Maribel.
Eu vi-i recomand cu mare incredere, sunt niste oameni minunati care se implica in ceea ce fac, foarte deschisi, pun pasiune si credeti-ma ca nu merg de la restaurant pana nu iese ceva frumos acolo:-p .
Noi am lucrat cu ei si am fost tare multumiti<:-P .
Am vazut la targ ca si-au luat multe materiale noi (inclusiv brocart:D ), foarte multe nuante la materiale si multe accesorii.
Va atasez cateva poze cu standul lor.

BRIana22
18.02.2010, 11:00:01
Si alte poze tot de la ei...

Tilla
18.02.2010, 20:22:12
Imi place sa vad aceste poze dar parca eu imi doresc totusi ceva mai simplu.
Multumim Bri pentru poze, ne ajuti sa alegem mult mai usor.

BRIana22
18.02.2010, 21:48:29
Imi place sa vad aceste poze dar parca eu imi doresc totusi ceva mai simplu.
Multumim Bri pentru poze, ne ajuti sa alegem mult mai usor.
Cu mare placere:-p.
Sunt de acord cu tine in privinta simplitatii. Standul si mesele respective sunt facute insa pentru un targ. Nu cred ca era deloc ok sa mearga cu ceva foarte simplu si sa fiu un stand "sters" in cadrul targului de nunti. Tocmai de aceea a ales culori puternice, insa crede-ma ca au si ceva mult mai simplu (si asta pot confirma si fetele care au mai lucrat cu ei). Asta ca informatie generala;;).
:*:*:*

ralutzica
18.02.2010, 22:18:18
Buna fetelor!
Ce agentii de decorat cunoasteti?si poate stiti si niste preturi.eu sunt in cautare,m-am interesat la cateva,dar mi se par scumpe.

lore_vasc
19.02.2010, 01:36:47
Buna fetelor!
Ce agentii de decorat cunoasteti?si poate stiti si niste preturi.eu sunt in cautare,m-am interesat la cateva,dar mi se par scumpe.
Bine ai venit pe forum satmareanca noastra!:*\:D/
Daca citesti ce am mai vorbit si la paginile anterioare am spus fiecare cu cine si-a/isi vor decorat/decora sala .....MARIBEL,ANNA DECOR,o florarie de langa stadionul Olimpia,DECOR FAST,[email protected] Design.Tu la care ai fost si ce pret ti-a spus?
Te mai asteptam si cu alte intrebari:)

BRIana22
19.02.2010, 11:04:24
Buna fetelor!

Bine ai venit !>:D< >:D< >:D<

Cum a spus si Lore sunt multe agentii, insa ne-ar ajuta sa stim cu cine ai vorbit ca sa comparam noi preturile si sa putem sa iti sugeram alte agentii de deco, cu preturi poate mai mici.

ralutzica
19.02.2010, 16:10:35
Una dintre saloanele unde m-am interesat e Amnizete(parca),e in spate la Hotel Aurora,mi-a cerut pt 180 de persoane 30milioane,lei vechi.Mi se pare enorm.Intr-adevar lucreaza foarte frumos,dar si very expensive.Asa ca no way...Apoi am vb si cu Bianca de la Maribel,mi-a oferit un pret acceptabil.Si chiar si cu Anna Decor.Urmeaza sa ma intalnesc maine cu cineva de la SalonCris din Carei.Trebuie sa ma decid zilele acestea pentru a inchiria husele pt scaune.
Ne mai auzim!Pupici

lore_vasc
20.02.2010, 00:01:49
Una dintre saloanele unde m-am interesat e Amnizete(parca),e in spate la Hotel Aurora,mi-a cerut pt 180 de persoane 30milioane,lei vechi.Mi se pare enorm.Intr-adevar lucreaza foarte frumos,dar si very expensive.Asa ca no way...Apoi am vb si cu Bianca de la Maribel,mi-a oferit un pret acceptabil.Si chiar si cu Anna Decor.Urmeaza sa ma intalnesc maine cu cineva de la SalonCris din Carei.Trebuie sa ma decid zilele acestea pentru a inchiria husele pt scaune.
Ne mai auzim!Pupici
Eu toate agentiile mentionate mai sus sunt cele cu care am colaborat noi miresicile din 2009 si cateva miresici de 2010 au ales tot din aceste:).Eu nu am auzit de SalonCris nu imi pot da cu parerea daca sunt ieftini si fac lucrul de calitate......sper sa gasesti pe cineva de care sa fi multumita......sa ti in cont ce oferta iti face fiecare in parte si ce include in acel pret.Spor si sa intrii sa mai povestesti cu noi:*

roxi_libo
20.02.2010, 16:58:02
Buna fetelor!

Buna,
linck-ul pe care ti l-am promis. Mie imi plac si asa...
http://picasaweb.google.com/CununieRaduEli/DropBox#5399269638609885282

lore_vasc
20.02.2010, 17:25:18
Buna,
linck-ul pe care ti l-am promis. Mie imi plac si asa...
http://picasaweb.google.com/CununieRaduEli/DropBox#5399269638609885282
Superb decorul,superbe poze.....o nunta de nota 20:x

roxi_libo
21.02.2010, 19:23:04
fetelor ce parere aveti despre aceste deco?
Pe mine ma bate gandul sa fac cu ei, sa renunt la Anna decor pentru ca m-am indragostit de firma asta.. :D
edencluj.blogspot.com

Nici nu stiu cum sa le pun sa nu ma sanctioneze administratorii...:((

lore_vasc
21.02.2010, 21:27:10
fetelor ce parere aveti despre aceste deco?
Pe mine ma bate gandul sa fac cu ei, sa renunt la Anna decor pentru ca m-am indragostit de firma asta.. :D
edencluj.blogspot.com

Nici nu stiu cum sa le pun sa nu ma sanctioneze administratorii...:((
Da arata bine,dar trebuie sa ti cont inante de a renunta la Anna D daca iti ofera aceleasi lucruri la pretul care ti-l ofera Anna D.

roxi_libo
21.02.2010, 21:55:14
Da arata bine,dar trebuie sa ti cont inante de a renunta la Anna D daca iti ofera aceleasi lucruri la pretul care ti-l ofera Anna D.

Stiu, si mi asa de groaza pentru ca ei au fost foarte draguti cu mine, stiu ca si u ai facut cu ei, sunt niste draguti si ii recomand tuturor... dar.. imi place asa de mult ce fac fetele de la firma asta ca nu m-as simti impacata.

Totalul imi e identic, nu sunt aceleas lucruri..de exemplu nu voi avea fuste la mese, dar sper ca va arata bine. Deocamdata mai stau in cumpana.:-?

BRIana22
22.02.2010, 09:52:24
Stiu, si mi asa de groaza pentru ca ei au fost foarte draguti cu mine, stiu ca si u ai facut cu ei, sunt niste draguti si ii recomand tuturor... dar.. imi place asa de mult ce fac fetele de la firma asta ca nu m-as simti impacata.

Totalul imi e identic, nu sunt aceleas lucruri..de exemplu nu voi avea fuste la mese, dar sper ca va arata bine. Deocamdata mai stau in cumpana.:-?
Arata foarte bine ceea ce fac ei.
Eu zic ca daca esti mult mai incantata de ei sa ramai la ei, chiar daca pierzi unele accesorii pentru a ajunge la acelasi pret.
In plus, ar fi ceva mai nou pentru ceea ce se face la noi in oras, alte maini, idei si materiale cu care se lucreaza.
Decizia este a voastra !

Miriam83
22.02.2010, 16:19:54
Eu toate agentiile mentionate mai sus sunt cele cu care am colaborat noi miresicile din 2009 si cateva miresici de 2010 au ales tot din aceste:).Eu nu am auzit de SalonCris nu imi pot da cu parerea daca sunt ieftini si fac lucrul de calitate......sper sa gasesti pe cineva de care sa fi multumita......sa ti in cont ce oferta iti face fiecare in parte si ce include in acel pret.Spor si sa intrii sa mai povestesti cu noi:*

Buna miresicilor.Pana acum stateam doar in urmbra si citeam ca sa mai iau si eu niste idei in legatura cu ce sa fac si cum sa fac cand vine ziua cea mare.Prietena mea cea mai buna a avut anul trecut nunta si a ales sa faca decorul cu o saloncris (e o firma la inceput de drum,cu siguranta nu au auzit multi de ea) dar am fost f multumite amandoua de cum a iesit totul si pretul este accesibil pt oricine.Eu recomand,au si un site parca saloncris.ro

lore_vasc
22.02.2010, 16:31:49

Daca tu din ce ai vazut acolo ti-a placut mai mult atunci ,,go for it,,:)Inafara ca nu au fuste de mese....restul ce iti ofera este identic cu Anna??dar la pret?Daca zici ca numai aceasta ar fi dieferenta cu fustele si vezi ca lucreaza mai bine,atunci nu mai sta pe ganduri:)

roxi_libo
22.02.2010, 17:30:20
Briana, Lore merci mult pt incurajari.
Miercuri va spun ce am decis...:">

lore_vasc
22.02.2010, 17:40:42
Briana, Lore merci mult pt incurajari.
Miercuri va spun ce am decis...:">
Abia asteptam>:D<.....nu mi-ai mai raspuns la ce te-am intrebat:-\Ce flori ai ales ptr decorare?

lore_vasc
22.02.2010, 18:09:12
Buna miresicilor.Pana acum stateam doar in urmbra si citeam ca sa mai iau si eu niste idei in legatura cu ce sa fac si cum sa fac cand vine ziua cea mare.Prietena mea cea mai buna a avut anul trecut nunta si a ales sa faca decorul cu o saloncris (e o firma la inceput de drum,cu siguranta nu au auzit multi de ea) dar am fost f multumite amandoua de cum a iesit totul si pretul este accesibil pt oricine.Eu recomand,au si un site parca saloncris.ro
Bine ai venit pe forum!>:D<Spor la pregatiri si te mai asteptam sa ne spui cum stai cu pregatirile de nunta?La ce restaurant/local are loc nunta?

BRIana22
22.02.2010, 18:15:55

Bine ai venit !>:D<
Site-ul indicat nu e bun. Cel putin eu nu gasesc acest salon pe net, dar multumim de recomandare.
:-p

roxi_libo
22.02.2010, 20:40:56
Abia asteptam>:D<.....nu mi-ai mai raspuns la ce te-am intrebat:-\Ce flori ai ales ptr decorare?
scuze :D , iti spun acum. Am ales crizantemele albe, le voi aseza sub forma de globuri de flori. Mie imi plac foarte mult margaretele...buchetul meu va fi din trandafiri si cale galbui...

Fetele au spus ca vor baga si cva galbui ca sa nu fie monoton, dar eu ma gandesc la rosu si albastru. Am vazut la agentul vip ca sunt in tendinte anul acesta :)) , acuma sincer cred ca se si potrivesc. Deocamdata ce e sigur e faptul ca pe mese vor fi crizantemele albe.

Sper sa arate bine. Din asta ma inspir :-p

Tilla
22.02.2010, 20:43:55
Roxi, nu te pripi ...sa te gandesti bine. Va ramane amintire pe o viata...poate n-ar trebui sa iei prea mult pretul in calcul (dar nici sa sari calul), e mai important aspectul decorului pe care ti-l doresti.

roxi_libo
22.02.2010, 20:48:34
Roxi, nu te pripi ...sa te gandesti bine. Va ramane amintire pe o viata...poate n-ar trebui sa iei prea mult pretul in calcul (dar nici sa sari calul), e mai important aspectul decorului pe care ti-l doresti.
Asa e... am uitat sa va spun ca firma e la inceput de drum, e primul an in care se ocupa de nunti, dar eu am incredere foarte mare in ele(sunt doamne tinere si cu bun gust).

Vom vedea, orice decizie pentru nunta e cu risc asumat, inclusiv magicul "da". :-p

Tilla
22.02.2010, 21:11:47
Asa e... am uitat sa va spun ca firma e la inceput de drum, e primul an in care se ocupa de nunti, dar eu am incredere foarte mare in ele(sunt doamne tinere si cu bun gust).

Vom vedea, orice decizie pentru nunta e cu risc asumat, inclusiv magicul "da". :-p

Nici persoana care am ales-o eu nu are mai mult experienta, dar am incredere deplina in ea.;-)

roxi_libo
22.02.2010, 21:24:53
Nici persoana care am ales-o eu nu are mai mult experienta, dar am incredere deplina in ea.;-)

U cu cine faci?:D

lore_vasc
22.02.2010, 21:51:11
scuze :D , iti spun acum. Am ales crizantemele albe, le voi aseza sub forma de globuri de flori. Mie imi plac foarte mult margaretele...buchetul meu va fi din trandafiri si cale galbui...

Fetele au spus ca vor baga si cva galbui ca sa nu fie monoton, dar eu ma gandesc la rosu si albastru. Am vazut la agentul vip ca sunt in tendinte anul acesta :)) , acuma sincer cred ca se si potrivesc. Deocamdata ce e sigur e faptul ca pe mese vor fi crizantemele albe.

Sper sa arate bine. Din asta ma inspir :-p
Da arata foarte bine, oricum nu aceasta a fost intrebarea la care am spus ca nu mi-ai raspuns,asta cu florile a fost pe langa ......vaaai ce curioasa mai sunt cateodata,eu va intreb dar voi daca vreti nu ma supar daca nu imi raspundeti doar sa zice ca ii secret si gata sa nu mai insist:D

roxi_libo
22.02.2010, 22:00:00
Da arata foarte bine, oricum nu aceasta a fost intrebarea la care am spus ca nu mi-ai raspuns,asta cu florile a fost pe langa ......vaaai ce curioasa mai sunt cateodata,eu va intreb dar voi daca vreti nu ma supar daca nu imi raspundeti doar sa zice ca ii secret si gata sa nu mai insist:D

:D Eu ma prind mai greu...
Preturile sunt cam aceleas:
husa scaune 3ron, Suport din fier forjat pentru flori si lumanari 5Ron, napron 3.5ron, suport candelabru si candelabru 50ron, stalpisori din lemn 20ron, prezidiu 120ron, suport ingeras pt numarul mesei 1ron si tot asa..

Totalul dupa ce mi-au facut oferta de pret...ce a inclus tot ce am nevoie a fost cu putintel mai mult decat oferta pe care o aveam in SM, dar nu mult.

Nu am de ce sa nu va spun. Poate se gandesc si alte miresici la varianta Cluj, desi pare mai complicat :D

PS: Preturile acestea sunt de pe oferta lor de la expo...nu am acuma oferta mea langa mine, dar sunt cam aceleas.

Miriam83
22.02.2010, 22:20:31
Bine ai venit pe forum!>:D<Spor la pregatiri si te mai asteptam sa ne spui cum stai cu pregatirile de nunta?La ce restaurant/local are loc nunta?

Nu stau nici f bine,dar nici chiar f prost:D in 8 mai am nunta si e la select.Nu stiu cum de...dar din intamplare am cam ocolit orasul nostru rochia mi-am luat-o din oradea,tortul l-am comandat din baia mare,decorul carei :P

Miriam83
22.02.2010, 22:22:27
Bine ai venit !>:D<
Site-ul indicat nu e bun. Cel putin eu nu gasesc acest salon pe net, dar multumim de recomandare.
:-p

Mie imi merge site-ul am incercat sa intru www.saloncris.ro (http://www.saloncris.ro), mai incearca si poate reusesti :)

lore_vasc
22.02.2010, 22:32:52
:D Eu ma prind mai greu...
Preturile sunt cam aceleas:
husa scaune 3ron, Suport din fier forjat pentru flori si lumanari 5Ron, napron 3.5ron, suport candelabru si candelabru 50ron, stalpisori din lemn 20ron, prezidiu 120ron, suport ingeras pt numarul mesei 1ron si tot asa..

Totalul dupa ce mi-au facut oferta de pret...ce a inclus tot ce am nevoie a fost cu putintel mai mult decat oferta pe care o aveam in SM, dar nu mult.

Nu am de ce sa nu va spun. Poate se gandesc si alte miresici la varianta Cluj, desi pare mai complicat :D

PS: Preturile acestea sunt de pe oferta lor de la expo...nu am acuma oferta mea langa mine, dar sunt cam aceleas.
Atunci chiar ca ii grea decizia8-}Eu am avut norocul ca am mai avut prietene care au facut cu Anna D si de aceea i-am ales si eu....iar apoi am mers la ei personal si mi-au aratat poze pe calculator etc....eu iti tin pumnii sa faci alegerea cea mai potrivita;-)

lore_vasc
22.02.2010, 22:36:57
Mie imi merge site-ul am incercat sa intru www.saloncris.ro (http://www.saloncris.ro), mai incearca si poate reusesti :)
Foarte frumoase aranjamentele florale!:x

lore_vasc
22.02.2010, 22:38:33
Nu stau nici f bine,dar nici chiar f prost:D in 8 mai am nunta si e la select.Nu stiu cum de...dar din intamplare am cam ocolit orasul nostru rochia mi-am luat-o din oradea,tortul l-am comandat din baia mare,decorul carei :P
Vrem pozici cu rochita!!!:DLa topicul cu rochite in Sm;-)Cu pregatirile stai foarte bine:)

BRIana22
22.02.2010, 23:23:19
Multumesc>:D<. Nu era ok browser-ul meu:-p.
Acum merge.

lolicriss1234
23.02.2010, 02:02:36
expomariaj bucuresti

lolicriss1234
23.02.2010, 02:19:28
expo....................

lolicriss1234
23.02.2010, 02:22:17
..........................

lolicriss1234
23.02.2010, 02:31:34
.................................

lolicriss1234
23.02.2010, 02:36:40
......................................

lolicriss1234
23.02.2010, 02:53:52
.............................

ceska
23.02.2010, 08:20:41
hello.
o nelamurire...
daca nu pun huse pe scaune...
pe mese se pune doar fata de masa?sau si fuste?:D

nu stiti cumva daca la melody au mese rotunde sau numai patrate?
urmeaza sa merg sa ma interesez...
dar inca nu am apucat

gabitza_roca
23.02.2010, 12:29:29
Bine ai venit Miriam!!:*

am vazut la Art Mariage Satu Mare decorul celor de la Salon Cris din Carei..si-am ramas placut surprinsa..au avut o masa foarte frumoasa..
..spor la pregatiri...mai ai putin..

lore_vasc
23.02.2010, 17:29:07
hello.
o nelamurire...
daca nu pun huse pe scaune...
pe mese se pune doar fata de masa?sau si fuste?:D

nu stiti cumva daca la melody au mese rotunde sau numai patrate?
urmeaza sa merg sa ma interesez...
dar inca nu am apucat
Eu nu cred sa aiva mese rotunde,mai bine sa intrebi ;-).....fuste la masa se pune doar daca vrei tu ,nu este obligatoriu....noi am optat si ptr fuste sa nu se vada picioarele invitatilor.....la capetele meselor:)
Lolicriss foarte frumoase pozele de la Expo Mariaj Bucuresti.....cel mai interesnat mi se par trandafirii aia cu numele mirilor pe ei(oare cum le-au facut?)......vaza cu lamaie a avut si miresica de Bm litlangel dar ea a avut si cafea boabe in vaza.... a avut un aranjament foarte frumos:)

ceska
02.03.2010, 13:06:17
Fetelor...Este o florarie pe Calea Traian vizavi de Hello Margot,nu stiti cumva numele ei?
Am auzit ca fac deco nunta...As fi curioasa...
Merci

BRIana22
02.03.2010, 13:39:20
Fetelor...Este o florarie pe Calea Traian vizavi de Hello Margot,nu stiti cumva numele ei?
Am auzit ca fac deco nunta...As fi curioasa...
Merci
Stiu floraria, nu ii stiu numele (de fapt nu mi-l amintesc#-o ), dar cel mai ok ar fi sa mergi tu direct acolo sa vezi ce au si la ce preturi.

ceska
02.03.2010, 13:51:42
Stiu floraria, nu ii stiu numele (de fapt nu mi-l amintesc#-o ), dar cel mai ok ar fi sa mergi tu direct acolo sa vezi ce au si la ce preturi.

Una dintre patroane este prietena cumnatei mele...
Am de gand sa merg...doar ca m am gandit sa caut pe net...;;)

lore_vasc
03.03.2010, 22:04:49
Roxi pana la urma cu cine faci deco?

adrianasi
04.03.2010, 13:01:53
Buna fetelor.Va urmaresc si constat ca nu a-ti vorbit nici una de floraria Eden din Piata 25Octombrie si langa ea este si un salon cu rochii de mireasa unde fac si decoratiuni.Eu la astea 2 am facut contract,fara sa ma interesez pe ici pe colo,mi le-a recomandat cameramanul.Am ales alb cu auriu iar pe masa m;)) i-am ales vaza de sticla colorata cu lumanare aurie.doecamdata atat.

Poate stiti ce se face in spatele mirilor(piramida) deoarece este construita o casutza,la Melody.

mirelasm
04.03.2010, 17:34:01
Buna miresici. Din cate stiu la Melody sunt si mese patrate si mese rotunde dar le arajeaza in functie de cate persoane ai, adica daca ai peste 270 persoane o sa iti recomande mese patrate, pentru ca nu prea incap alea rotunde, iar daca ai mai putine poti sa alegi ce mese doresti, asta e valabil pentru sala mare.

ceska
04.03.2010, 17:49:21
Buna miresici. Din cate stiu la Melody sunt si mese patrate si mese rotunde dar le arajeaza in functie de cate persoane ai, adica daca ai peste 270 persoane o sa iti recomande mese patrate, pentru ca nu prea incap alea rotunde, iar daca ai mai putine poti sa alegi ce mese doresti, asta e valabil pentru sala mare.

merci mult de raspuns...dar sa fie sigur mai bine o sun pe Ramona

roxi_libo
04.03.2010, 20:53:10
merci mult de raspuns...dar sa fie sigur mai bine o sun pe Ramona

Sa ne spui ce ai aflat!!!

maria89
05.03.2010, 11:12:36
Imi place ideea de a avea porumbei albi la iesirea din biserica sau la localul de nunta. Moda a aparut probabil din alte tari sau de pe alte continente. Albul fiind semnificativ la o nunta...mie personal imi place.
Lore, si in Italia se lanseaza porumbei albi la nunti ?

Tilla
05.03.2010, 12:17:33
Imi place ideea de a avea porumbei albi la iesirea din biserica sau la localul de nunta. Moda a aparut probabil din alte tari sau de pe alte continente. Albul fiind semnificativ la o nunta...mie personal imi place.

Imi plac si mi-e dar logodnicul meu nici nu se apropie de pene. Asa ca noi nu vom avea.
Imi amintesc cand m-o vazut curatand un fazan=)) .

gabitza_roca
05.03.2010, 12:26:00
porumbeii sunt la moda.. aici..
in tarile mai dezvoltate sunt mai la moda fluturasii... unii prefera albi..altii cat mai colorati.. ba chiar poti s-alegi culorile..direct de la crescator..
..peste cativa ani vor ajunge si la SM..;;)

si noi vom avea porumbei..propri..deocamdata avem 7 porumbei albi, daca nu ma insel (..dragostea mea e un columbofil inrait..), suntem nerabdatori sa aiba pui...

gabitza_roca
05.03.2010, 12:27:35
Imi plac si mi-e dar logodnicul meu nici nu se apropie de pene. Asa ca noi nu vom avea.
Imi amintesc cand m-o vazut curatand un fazan=)) .

daca doriti ..va pot oferi iepurasi albi...nu au pene..;)) sunt foarte dragalasi.. si mici..

BRIana22
05.03.2010, 16:32:46
daca doriti ..va pot oferi iepurasi albi...nu au pene..;)) sunt foarte dragalasi.. si mici..
=)) =)) =)) ar fi o idee ! mirii intre niste iepurasi albi si pufosi !:-?

lore_vasc
05.03.2010, 16:59:18
In Italia nu stiu,eu stau in Spania si nu am auzit sa se lanseze porumbei.

lore_vasc
05.03.2010, 17:00:21
Vai ce bine am ras=))=))=))

airiana
07.03.2010, 18:08:28
Fetelor, nu stiti pe cineva care sculpteaza fructe? M-am gandit ca masa de fructe sa arate asa, mai frumos..=P~

ana_strumfi
07.03.2010, 22:12:31
Fetelor, nu stiti pe cineva care sculpteaza fructe? M-am gandit ca masa de fructe sa arate asa, mai frumos..=P~

Cei de la Fantezia Decor fac si sculpturi de fructe si costa 500 ron

gabitza_roca
08.03.2010, 10:38:13
ori ...putem avea si dovleci sculptati... e un decor de toamna..pt nuntile din sept si oct ... :-p

airiana
08.03.2010, 12:30:55
Cei de la Fantezia Decor fac si sculpturi de fructe si costa 500 ron
Ana, fantezia decor e cumva la Doamna Rapa? Ma gandesc sa o sun daca da.:">Multumesc frumos!:*

airiana
08.03.2010, 12:51:51
Cred ca sunt dusa cu pluta. Mi-am schimbat cu totul ideile pentru decor. Vreau totul sa fie pe alb, dar in loc de flori as pune sculpturi de fructe, niste aranjamente frumoase cu fructe. Nu imi inchipui cum ar putea arata masa mirilor...:-<

BRIana22
09.03.2010, 14:51:59
Ana, fantezia decor e cumva la Doamna Rapa? Ma gandesc sa o sun daca da.:">Multumesc frumos!:*
Cum Ana nu e...iti raspund eu.
DA - fantezia decor este doamna Rapa.

gabitza_roca
09.03.2010, 15:24:53
Cred ca sunt dusa cu pluta. Mi-am schimbat cu totul ideile pentru decor. Vreau totul sa fie pe alb, dar in loc de flori as pune sculpturi de fructe, niste aranjamente frumoase cu fructe. Nu imi inchipui cum ar putea arata masa mirilor...:-<

INEDIT!!!! "flori de fructe" si altele.....pe masa..

nu esti dusa..nici cu pluta..nici cu altceva!;))

airiana
09.03.2010, 15:44:47
INEDIT!!!! "flori de fructe" si altele.....pe masa..

nu esti dusa..nici cu pluta..nici cu altceva!;))
#:-S ;)) Am primit oferta de la doamna rapa. Acum sa vad si alte oferte. Voi cat ati dat pe fructe?
Gabi, poate pana in oct imi mai schib de vreo 2 3 ori ideea de decor.. Oricum pene nu mai vreau. Am vazut la expo mariage cluj niste pene care aratau oribil si de atunci mi-a trecut cheful de ele. Eu as fi facut si ceva aranjamente numai din lumanari, dar din pacate nunta mea incepe la ora 2 ziua...si cred ca se intuneca abia pe la 7,8..asa ca nu ar arata bine lumanarile, dar daca nunta ta e noaptea poti face orice.

airiana
09.03.2010, 15:56:58
O verisoara de-a mea creste porumbei pentru astfel de ocazii. Din cate imi amintesc si ea a avut asa ceva la iesirea din biserica. E ceva deosebit si daca tie iti place de ce nu? Doar e ziua ta..:)

roxi_libo
09.03.2010, 17:43:06
:-?:-?:-?:-?:-?
Lore o tona de scuze, nu am mai intrat pe net de cateva zile!!!!! eu stiam ca v-am spus dar cred ca nu.:D

Voi face cu fetele din Cluj, nu am idee cum va iesi, nu stiu daca am facut o alegere buna, dar asa-i in viata :-p .

roxi_libo
09.03.2010, 17:48:38
Si eu voi avea un suport cu lumanari, florile vor fi la baza suportului, deci cred ca se vor vedea doar lumanarile. Vreau sa fie aprinse aproape toata nunta, as vrea toata nunta daca rezista.[]

Asa arata. V-am pus linck-ul si sa imi spuneti ce credeti.
Voi puneti meniuri? Mie imi plac mult dar iubi meu zice k nu isi au rostul. Bautura va fi pe masa, mancarea vine doar cand vrea ea deci nu pot comanda nimic din meniu si daca nu le place felul urmator poate pleaca ;))

M-ar costa cam 50ron toate meniurile, sunt foarte frumoase, dar au sens?

gabitza_roca
10.03.2010, 08:08:11
Voi puneti meniuri? Mie imi plac mult dar iubi meu zice k nu isi au rostul. Bautura va fi pe masa, mancarea vine doar cand vrea ea deci nu pot comanda nimic din meniu si daca nu le place felul urmator poate pleaca ;))

nu stiu daca isi au rostul ori nu...pentru mine nu..nici nu ma gandesc sa pun meniuri..prea incarca masa...
deci sunt contra..[-(

gabitza_roca
10.03.2010, 08:16:28
Si eu voi avea un suport cu lumanari, florile vor fi la baza suportului, deci cred ca se vor vedea doar lumanarile. Vreau sa fie aprinse aproape toata nunta, as vrea toata nunta daca rezista.[]

daca nu rezista ..aprovizionati-va cu lumanari de rezerva.. (din cei 50 lei de la meniuri ;)) ..de exemplu..)
vei avea suporturile din link?

maria89
10.03.2010, 10:09:39
#:-S ;)) Am primit oferta de la doamna rapa. Acum sa vad si alte oferte. Voi cat ati dat pe fructe?
Gabi, poate pana in oct imi mai schib de vreo 2 3 ori ideea de decor.. Oricum pene nu mai vreau. Am vazut la expo mariage cluj niste pene care aratau oribil si de atunci mi-a trecut cheful de ele. Eu as fi facut si ceva aranjamente numai din lumanari, dar din pacate nunta mea incepe la ora 2 ziua...si cred ca se intuneca abia pe la 7,8..asa ca nu ar arata bine lumanarile, dar daca nunta ta e noaptea poti face orice.

Am vazut un decor cu pene realizat de cei de la decorfast si arata foarte bine . Optiunile sunt impartite in functie de gusturi ;-) . La decorul cu fructe sculptate, fructele nu se oxideaza in contact cu aerul ?... sau sunt tratate cu ceva E-uri ?

lore_vasc
10.03.2010, 10:25:37
Lore o tona de scuze, nu am mai intrat pe net de cateva zile!!!!! eu stiam ca v-am spus dar cred ca nu.:D

Voi face cu fetele din Cluj, nu am idee cum va iesi, nu stiu daca am facut o alegere buna, dar asa-i in viata :-p .
Doamne fereste,nu trebuia sa-ti ceri scuze....eu una sincer nu am vazut sa scri niciunde,sper sa nu ma insel;)) Ma bucur ca ai rezolvat si cu partea asta;-) Tu cand ai vorbit cu Anna D nu ai dat nici un avans nu?ca altfel pierdeai avansul?!

maria89
10.03.2010, 10:45:46
Ceska , ai reusit sa te programezi pentru lansarea de porumbei albi ? Colegul meu (are nunta in iulie) i-a contactat recent pe cei de la paloma blanca si a comandat 2 porumbei pentru miri, plus 50 porumbei care o sa-si ia zborul din 2 cutii, la pretul de 225 lei .Au si alte oferte, de 2 cu 20 porumbei sau 2 cu 40 la preturi de 150, respectiv 200 ron, (cum stia si Briana), sau in functie de solicitari pana la 100 de porumbei albi.<:-P

maria89
10.03.2010, 11:20:04

Aranjamente comestibile? Cum arata dupa degustare?

ceska
10.03.2010, 11:40:15
Ceska , ai reusit sa te programezi pentru lansarea de porumbei albi ? Colegul meu (are nunta in iulie) i-a contactat recent pe cei de la paloma blanca si a comandat 2 porumbei pentru miri, plus 50 porumbei care o sa-si ia zborul din 2 cutii, la pretul de 225 lei .Au si alte oferte, de 2 cu 20 porumbei sau 2 cu 40 la preturi de 150, respectiv 200 ron, (cum stia si Briana), sau in functie de solicitari pana la 100 de porumbei albi.<:-P

Inca nu...Ajunge telefonic sau tre sa te intalnesti cu ei?

gabitza_roca
10.03.2010, 12:02:25

degustate=)) ..sculptari continue de fructe..

maria89
10.03.2010, 12:27:18
Inca nu...Ajunge telefonic sau tre sa te intalnesti cu ei?

Ajunge telefonic.Pentru programare trebuie sa le spui data, biserica, ora si numarul de porumbei. Telefonul este cel de pe site. Daca vrei sa faci o "repetitie", poti sa te duci cand ai timp.

Pentru mirii alergici la pene sau care nu vor sa puna mana pe porumbei, dispun de un cos special, pus pe un suport, mirii deschid cosul iar porumbeii isi iau singuri zborul. Dovada ca orice problema are o solutie!

roxi_libo
10.03.2010, 12:31:56
Ajunge telefonic.Pentru programare trebuie sa le spui data, biserica, ora si numarul de porumbei. Telefonul este cel de pe site. Daca vrei sa faci o "repetitie", poti sa te duci cand ai timp.

Pentru mirii alergici la pene sau care nu vor sa puna mana pe porumbei, dispun de un cos special, pus pe un suport, mirii deschid cosul iar porumbeii isi iau singuri zborul. Dovada ca orice problema are o solutie!
Ce bine, si eu ii sun azi!

roxi_libo
10.03.2010, 12:35:26
Doamne fereste,nu trebuia sa-ti ceri scuze....eu una sincer nu am vazut sa scri niciunde,sper sa nu ma insel;)) Ma bucur ca ai rezolvat si cu partea asta;-) Tu cand ai vorbit cu Anna D nu ai dat nici un avans nu?ca altfel pierdeai avansul?!
Nu mi-au luat avans, au fost foarte draguti si mi-a fost tare greu sa o sun, dar asta e, oricum ii recomand oricui cu mare drag pentru ca daca faceam cu o firma din SM pe ei ii alegeam...

Si tot imi cer scuze pt ca am spus ca va povestesc cand ma hotarasc si am uitat... ce om ;))

roxi_libo
10.03.2010, 12:38:02
daca nu rezista ..aprovizionati-va cu lumanari de rezerva.. (din cei 50 lei de la meniuri ;)) ..de exemplu..)
vei avea suporturile din link?
Da, acelea vor fi. voi vedea cu lumanarile.. e o idee buna pt ca nu sunt scumpe.
Tu ai fost la decorfasc?! eu vreau sa stiu servetelele lor albe cu model daca sunt textil sau hartie si cat costa. Eu nu am mai gasit servetele din astea decat la firmele din SM. Daca aflati ceva sa imi spuneti.

Voi ce servetele puneti?;)) ce griji am!!!

roxi_libo
10.03.2010, 12:40:44
nu stiu daca isi au rostul ori nu...pentru mine nu..nici nu ma gandesc sa pun meniuri..prea incarca masa...
deci sunt contra..[-(
Cred ca asa e.Ii voi da iar dreptate lui iubi meu. Acum tre sa vorbesc cu fetele sa le spun ca nu mai vreau. Prea mult ma razgandesc, nu?! :-p

Si...fructele sculptate si mie imi plac, dar fara fantana de cioco nu stiu daca se va deplasa lumea la ele.

ceska
10.03.2010, 12:52:32

]
Pai daca au nevoie si de ora,atunci ii sun abia vineri...maine vreau sa merg la biserica sa vad de ora si vineri la starea civila...

BRIana22
10.03.2010, 13:53:17
]
Pai daca au nevoie si de ora,atunci ii sun abia vineri...maine vreau sa merg la biserica sa vad de ora si vineri la starea civila...
Au nevoie de ORA fiindca intr-o zi pot lua mai multe cununii religioase, in functie de ora si de locatie. Daca ajung porumbeii acasa si ei au timp sa mearga sa ii ia, pot participa si la 4-5 nunti intr-o sambata.

ceska
10.03.2010, 14:19:48
Au nevoie de ORA fiindca intr-o zi pot lua mai multe cununii religioase, in functie de ora si de locatie. Daca ajung porumbeii acasa si ei au timp sa mearga sa ii ia, pot participa si la 4-5 nunti intr-o sambata.

aha
am inteles
merci

airiana
10.03.2010, 16:03:10

Sunt ceva lumanari care rezista 12 ore, nu stiu cum se numesc dar cauta..
In legatura cu meniurile...eu prefer sa nu stie invitatii ce le dau, sa fie surpriza:))

airiana
10.03.2010, 16:05:12
Am vazut un decor cu pene realizat de cei de la decorfast si arata foarte bine . Optiunile sunt impartite in functie de gusturi ;-) . La decorul cu fructe sculptate, fructele nu se oxideaza in contact cu aerul ?... sau sunt tratate cu ceva E-uri ?
Si eu am vazut pe net aranjamente super cu pene, dar am vazut si in realitate..si, personal, am ramas dezamagita. Poate daca as fi vazut ceea ce ai vazut tu mi-ar fi placut si mie..
Fructele sunt stropite cu zeama de lamaie si rom...cel putin din cate stiu eu..;))

airiana
10.03.2010, 16:06:38
Sunt comestibile..Dupa degustare, nu as vrea sa vad cum arata:-& ;)) (le-as vedea numai dupa iesirea din stomac;)) )

Oricum, treaba cu fructele sculptate nu e batuta in cuie..mai vad. M-am gandit si la niste aranjamente de ghivece cu flori albe, ghivece imbracate in pasa alba..dar inca nu am luat o hotarare. Mi-ar placea sa daruiesc dupa nunta ghivecele unor persoane apropiate..:"> Asa si-ar aminti de nunta de cate ori ar privi ghiveciul..

roxi_libo
10.03.2010, 19:39:49
Oricum, treaba cu fructele sculptate nu e batuta in cuie..mai vad. M-am gandit si la niste aranjamente de ghivece cu flori albe, ghivece imbracate in pasa alba..dar inca nu am luat o hotarare. Mi-ar placea sa daruiesc dupa nunta ghivecele unor persoane apropiate..:"> Asa si-ar aminti de nunta de cate ori ar privi ghiveciul..

Eu le voi da miere de albine, nu stiu dc v-am spus. E poliflora la 50gr.
Eu am primit un ghiveci cu niste flori albe superbe dar mi-au murit foarte repede... parca au fost bolnave, doar ca nu le stiam tratamentul. Ideea e ca eu nu am noroc la flori in ghiveci... decedeaza. :">

Sunt niste rame micute pt poze, ca marturii. Pe [] cred ca am vazut. Asa vor avea mereu rama de la tine si sunt dragute;;)

gabitza_roca
10.03.2010, 23:27:00
sunt curioasa...in ziua de azi ..marturiile sunt obligatorii?

nu pentru ca nu as dori sa-i cadorisim pe invitati...dar in momentul in care te pui la masa..si nu vezi ..nici o marturie..e cumva o mica dezamagire?

gabitza_roca
10.03.2010, 23:36:17
Sunt comestibile..Dupa degustare, nu as vrea sa vad cum arata:-& ;)) (le-as vedea numai dupa iesirea din stomac;)) )

imi staruia ideea de a avea orhidee albe, in ghiveci, pe masa..care sa fie daruite celor dragi dupa nunta..iar cand m-am scapat unei prietene..mi-a zis ca m-ar ustura la buzunar..(nu de parca n-as fi stiu asta..dar visatoarea din mine nu se lasa \:D/ ..)..
ideea e pe stand-by...s-ar putea sa revin la ea..

nu stiu cum va fi la nunta..dar fiind in aceasta perioada a pregatirilor ne gandim la tot ce ne-ar placea..in cele din urma sper sa fiu o mireasa cu capul pe umeri si picioarele pe pamant ;)) (ma refer doar la buget)..

roxi_libo
11.03.2010, 11:24:43
imi staruia ideea de a avea orhidee albe, in ghiveci, pe masa..care sa fie daruite celor dragi dupa nunta..iar cand m-am scapat unei prietene..mi-a zis ca m-ar ustura la buzunar..(nu de parca n-as fi stiu asta..dar visatoarea din mine nu se lasa \:D/ ..)..
ideea e pe stand-by...s-ar putea sa revin la ea..

nu stiu cum va fi la nunta..dar fiind in aceasta perioada a pregatirilor ne gandim la tot ce ne-ar placea..in cele din urma sper sa fiu o mireasa cu capul pe umeri si picioarele pe pamant ;)) (ma refer doar la buget)..
Asa e, si eu visez si apoi tot tai de pe lista... nu vreau sa fac excese.
Gabitza_roca nu stiu daca mi-ai raspuns dar ai vorbit cu tipa de la filarmonica. Sunt curioasa cat ar costa!

lore_vasc
11.03.2010, 12:14:04
sunt curioasa...in ziua de azi ..marturiile sunt obligatorii?

nu pentru ca nu as dori sa-i cadorisim pe invitati...dar in momentul in care te pui la masa..si nu vezi ..nici o marturie..e cumva o mica dezamagire?
Eu una nu cred sa fie obligatorii,sunt multe persoane care dau doar caserola de praji;-)

lore_vasc
11.03.2010, 12:17:23
Da, acelea vor fi. voi vedea cu lumanarile.. e o idee buna pt ca nu sunt scumpe.
Tu ai fost la decorfasc?! eu vreau sa stiu servetelele lor albe cu model daca sunt textil sau hartie si cat costa. Eu nu am mai gasit servetele din astea decat la firmele din SM. Daca aflati ceva sa imi spuneti.

Eu am mai scris undeva legat de servetele ca le-am luat de la KTM si erau parca din material,erau mai groase.Legat de Anna D ma bucur ca nu a trebuit sa lasi avans ca atunci il pierdeai;-)

gabitza_roca
11.03.2010, 13:17:49
Asa e, si eu visez si apoi tot tai de pe lista... nu vreau sa fac excese.
Gabitza_roca nu stiu daca mi-ai raspuns dar ai vorbit cu tipa de la filarmonica. Sunt curioasa cat ar costa!

ma tot gandesc ce anume sa o intreb.. ideal ar fi sa cante aproximativ 1 ora...si jumatate (poate).. iar apoi :gen_08: :gen_04: :rockon: :rocking:

dar mi-e jena..sa-i chem...pentru o ora..:|

gabitza_roca
11.03.2010, 13:22:37
Eu una nu cred sa fie obligatorii,sunt multe persoane care dau doar caserola de praji;-)

multumesc pentru informatii! >:D<

roxi_libo
11.03.2010, 13:45:45
Eu am mai scris undeva legat de servetele ca le-am luat de la KTM si erau parca din material,erau mai groase.Legat de Anna D ma bucur ca nu a trebuit sa lasi avans ca atunci il pierdeai;-)
Acum imi amintesc, parca ai spus ca sunt undeva inspre Petea, nu? Iti amintesti cat au costat?

Si eu ma bucur k nu am pierdut banuti, sper ca nu i-am incurcat prea tare si k o sa isi gaseasca alt cuplu.

gabitza_roca
11.03.2010, 13:48:50
Acum imi amintesc, parca ai spus ca sunt undeva inspre Petea, nu? Iti amintesti cat au costat?

.

te pot ajuta..biroul meu e la 2 minute de ktm...azi nu cred ca apuc..dar maine intru sa vad ce fel de servetele si preturi au..

roxi_libo
11.03.2010, 13:52:58
ma tot gandesc ce anume sa o intreb.. ideal ar fi sa cante aproximativ 1 ora...si jumatate (poate).. iar apoi :gen_08: :gen_04: :rockon: :rocking:

dar mi-e jena..sa-i chem...pentru o ora..:|
Daca te ajuta iti spun ce oferta am vazut la targ:
1. Pt inceputul nuntii
Muzica live la intrarea invitatilor in restaurant si pe durata aperitivului + marsul nuptial la intrarea mirilor+valsul mirilor
250-650euro in functie de formatie si oras
2. Show instrumental pe ritm de dans
Contine 45min de slagare pe ritm de dans incluzand stiluri latino,blues,disco etc
250-400euro
3. Ceremonia religioasa
muzica clasica
150-400euro

Poate iti faci curaj, eu cred ca prima varianta e tot cam 45minute, lumea papa, se aduna intarziatii apoi valsati voi cu nasii si gata.
Sa imi spui ce afli;-)

roxi_libo
11.03.2010, 13:54:32
te pot ajuta..biroul meu e la 2 minute de ktm...azi nu cred ca apuc..dar maine intru sa vad ce fel de servetele si preturi au..
Merci mult, astept raspunsul tau atunci>:D<

lore_vasc
11.03.2010, 14:00:46

Si eu ma bucur k nu am pierdut banuti, sper ca nu i-am incurcat prea tare si k o sa isi gaseasca alt cuplu.
Da este inspre Petea.....vad ca Gaby lucreaza foarte aproape:)
Pretul din pacate nu mi-l mai aduc aminte.....5% ca ar fi fost 2milioane(bani vechi).....3 pachete mari dar nu stiu cate erau intr-un pachet.....pana la urma am avut nevoie doar de 2 pachete la 156 pers.Cred ca mai mult te-am incurcat:-s

gabitza_roca
11.03.2010, 14:07:56
Pretul din pacate nu mi-l mai aduc aminte.....5% ca ar fi fost 2milioane(bani vechi).....3 pachete mari dar nu stiu cate erau intr-un pachet.....pana la urma am avut nevoie doar de 2 pachete la 156 pers.Cred ca mai mult te-am incurcat:-s

=)) esti o mare figura!! :* :*

roxi_libo
11.03.2010, 14:23:30
=)) nu chiar, acum stiu k sunt scumpe. Ma si asteptam... sa vedem ce gaseste gaby maine ;))

roxi_libo
11.03.2010, 15:48:23
Inna, am vazut ca ai nunta in 1 mai?! ce flori ai ales pentru nunta?! cred ca e data perfecta, cred ca vei avea multe variante, vor fi bujori,crini,narcise albe, liliac!!!! magnolie

E luna perfecta pentru nunti!!!

Tilla
11.03.2010, 19:46:52
Dar cine se ocupa de decorul vostru, nu au timp sa va aduca mostre sa alegeti voi???????(:|

Cat despre marturii...eu le fac acasa. Am gasit pe forum cum poti sa ti le confectionezi. Mi-am cumparat foile care m-au costat 8 lei :O (da 8 lei), le-am prelucrat in Corel Draw cu poza noastra si urmeaza sa le imprim cat de curand.

l0redana
12.03.2010, 00:21:25

servetelele lor albe sunt hartie si sunt la 1leu bucata. am vb azi cu cei de la decorfast si chiar daca nu-ti faci decoratiile cu ei iti pot face rost de servetele

ceska
12.03.2010, 08:45:53
sa va arat ce plicuri de bani am facut si eu...mai tre sa fac in jur de 30 buc...

gabitza_roca
12.03.2010, 12:10:24
Dar cine se ocupa de decorul vostru, nu au timp sa va aduca mostre sa alegeti voi???????(:|

Cat despre marturii...eu le fac acasa. Am gasit pe forum cum poti sa ti le confectionezi. Mi-am cumparat foile care m-au costat 8 lei :O (da 8 lei), le-am prelucrat in Corel Draw cu poza noastra si urmeaza sa le imprim cat de curand.

sa ne prezinti modelul...bravo tie harnicutzo!!!!

gabitza_roca
12.03.2010, 12:14:15
sa va arat ce plicuri de bani am facut si eu...mai tre sa fac in jur de 30 buc...

sunt deosebite =D> =D> =D> , imi plac multttt. :)

roxi_libo
12.03.2010, 14:22:21
servetelele lor albe sunt hartie si sunt la 1leu bucata. am vb azi cu cei de la decorfast si chiar daca nu-ti faci decoratiile cu ei iti pot face rost de servetele
oki, multumesc. Chiar imi plac foarte mult, daca nu gasesc altele o sa iau. Eu am vazut in polus la nobela casa servetele hartie cu 2.9 sau 3.9ron pachetul care continea 20 servetele, doar ca sunt cam mici parca si un pic prea crem. pe site-ul firmei prodecho sunt, la brand MARGO :"> poate va plac voua.

gabitza_roca
12.03.2010, 14:37:39
Roxi..am fost la KTM.. la 1leu bucata sunt majoritatea servetelelor (+/- ceva banuti), din material, dimensiuni 40x40
ai de unde alege..am vazut modele deosebite
in cazul in care nu au pe stoc cate doresti..in 2-3 saptamani ajunge comanda..
program ..zilnic, 8 - 4:30

Inaa
12.03.2010, 15:06:24
Inna, am vazut ca ai nunta in 1 mai?! ce flori ai ales pentru nunta?! cred ca e data perfecta, cred ca vei avea multe variante, vor fi bujori,crini,narcise albe, liliac!!!! magnolie

E luna perfecta pentru nunti!!!
Asa e, sunt atatea flori frumoase...noi in mai ne-am cunoscut, motiv pt care am ales luna mai;;) .
Da, ai dreptate...sincer inca nu m-am gandit inca la aranjamentele florale, doar la buchet...mi-as dori sa mi-l fac din lalele.
Ma gandesc ca nuanta florilor pt aranjamente sa fie in concordanta cu husele de la scaune(bordo) si fetele de masa(crem)....
Tu ce idei ai pt aranjamente?

gabitza_roca
12.03.2010, 16:07:02
http://picasaweb.google.com/karam3la/FructeSculptateFrutta#5443394667010521842

fructe sculptate... foarte reusite!!!!!

roxi_libo
12.03.2010, 20:59:21
Roxi..am fost la KTM.. la 1leu bucata sunt majoritatea servetelelor (+/- ceva banuti), din material, dimensiuni 40x40
ai de unde alege..am vazut modele deosebite
in cazul in care nu au pe stoc cate doresti..in 2-3 saptamani ajunge comanda..
program ..zilnic, 8 - 4:30
Merci tare tare mult, Cand vin acasa prima data merg la ei!!! abia astept!!

roxi_libo
12.03.2010, 21:01:28
Asa e, sunt atatea flori frumoase...noi in mai ne-am cunoscut, motiv pt care am ales luna mai;;) .
Da, ai dreptate...sincer inca nu m-am gandit inca la aranjamentele florale, doar la buchet...mi-as dori sa mi-l fac din lalele.
Ma gandesc ca nuanta florilor pt aranjamente sa fie in concordanta cu husele de la scaune(bordo) si fetele de masa(crem)....
Tu ce idei ai pt aranjamente?
Mie imi plac foarte mult margaretele si narcisele albe, cum nu am putut face nunta vara... inca nu stiu de ce :"> , voi avea crizanteme albe..acelea care seamana cu margaretele. Vor fi globuri de flori. Sper sa fie frumos...;))

roxi_libo
12.03.2010, 21:04:03

Chiar ca sunt reusite! foarte talentati

Tilla
12.03.2010, 21:08:36
Ceska foarte frumoase plicurile...asa le-ai comandat? Eu n-am mai auzit sa se dea plicuri pentru bani.

lore_vasc
13.03.2010, 01:57:17

Ceva inedit!!!!=D>

=)) esti o mare figura!! :* :*
Hai tu,de ce?ca ti-am zis cu lux de amanunte;))
Ceska foarte frumoase plicurile=D>

ceska
13.03.2010, 10:25:23
Ceska foarte frumoase plicurile...asa le-ai comandat? Eu n-am mai auzit sa se dea plicuri pentru bani.

Plicurile folosesc si ca place carduri si nici nu voi fi nevoita sa impart plicuri pentru cine are nevoie...
plicurile de bani le am facut eu personal ;))

Tilla
13.03.2010, 14:40:17
Bravo...=D> sunt tare frumoase. M-as fi bagat si eu daca aveam mai mult timp.

ceska
13.03.2010, 16:16:51
Bravo...=D> sunt tare frumoase. M-as fi bagat si eu daca aveam mai mult timp.

se fac foarte repede...in jur de 25 bucati faceam in 2-3 ore...aproximativ

gabitza_roca
13.03.2010, 18:41:19
ceska..ai ales pana la urma floraria cu care sa colaborezi?

ceska
15.03.2010, 08:44:55
ceska..ai ales pana la urma floraria cu care sa colaborezi?

floraria de care am intrebat care e vizavi de hello margot ,e prietena lui cumnata mea...deci precis cu ei fac...zic eu...saptamana azi o sa vorbesc cu ea mai sigur...

Tilla
15.03.2010, 15:35:18
Ceska daca as avea 2-3 ore pe zi liber as fi cea mai fericita. Marturiile mele le voi face tot eu , deja sunt imprimate dar n-am apucat niciunul sa-l decupez. Eu sper doar ca weekendul urmator voi avea cateva ore.

roxi_libo
15.03.2010, 16:07:24
Ceska daca as avea 2-3 ore pe zi liber as fi cea mai fericita. Marturiile mele le voi face tot eu , deja sunt imprimate dar n-am apucat niciunul sa-l decupez. Eu sper doar ca weekendul urmator voi avea cateva ore.
Ce fete harnice!!!

Ce ziceti de marturiile mele?

roxi_libo
15.03.2010, 16:10:17
si place cardurile. Nu vor fi culorile acestea...
va plac? :) mie mi se pare tare interesanta ideea.
ce mici se vad ..

lore_vasc
15.03.2010, 16:30:51
Ce fete harnice!!!

Ce sunt?Borcanele cu miere?

lore_vasc
15.03.2010, 16:31:21
si place cardurile. Nu vor fi culorile acestea...
va plac? :) mie mi se pare tare interesanta ideea.
ce mici se vad ..
Pune poza mai mare ca sunt prea mici:(

ceska
15.03.2010, 16:44:14
Ce fete harnice!!!

sunt superbe...
le ai cumparat?

roxi_libo
15.03.2010, 16:56:19
sunt superbe...
le ai cumparat?
Pozele sunt de la nunta miresici wanna, dar asa voi avea si eu.

Borcanele sunt cu miere poliflora. Le-am comandat si in vara mi le trimit. Va fi miere poliflora, doar ca ale mele vor avea eticheta firmei pe ele..mi le dau mai ieftin daca le fac reclama... poate ii conving sa mi le dea la acelas pret dar fara eticheta.
Mierea e de la firma sherbee, din Hunedoara. Eticheta si fundita mi le fac fetele de la firma cu care fac deco. :)

gabitza_roca
15.03.2010, 17:55:13
Pozele sunt de la nunta miresici wanna, dar asa voi avea si eu.

Borcanele sunt cu miere poliflora. Le-am comandat si in vara mi le trimit. Va fi miere poliflora, doar ca ale mele vor avea eticheta firmei pe ele..mi le dau mai ieftin daca le fac reclama... poate ii conving sa mi le dea la acelas pret dar fara eticheta.
Mierea e de la firma sherbee, din Hunedoara. Eticheta si fundita mi le fac fetele de la firma cu care fac deco. :)

felicitari Roxi!!!!!! imi plac marturiile tale! :)
si place cardurile la fel!!!!!! arata foarte bine! (chiar daca nu am reusit sa vad mare lucru din imaginile acelea minuscule) :-p

roxi_libo
15.03.2010, 18:12:32
sa vedem daca se vede mai mare acum.... daca nu... nu