PDA

Versiunea completa : Regina Noptii - Paulesti

paulette
24.08.2009, 16:47:54
Buna fetelor?
Ce stiti despre acest restaurant? Se afla in padurea de la Paulesti si am auzit ca a fost inaugurat de putin timp si are amenajata si gradina unde se fac nunti in aer liber si restaurant in interior.

elena2010
25.08.2009, 14:53:04
Buna fetelor?
Ce stiti despre acest restaurant? Se afla in padurea de la Paulesti si am auzit ca a fost inaugurat de putin timp si are amenajata si gradina unde se fac nunti in aer liber si restaurant in interior.

Buna, eu o sa fac nunta acolo pe 24.04.2010...ce pot sa-ti spun despre acest rest este intr-adevar frumos, gradina deasemenea si ca se mai cosntruiesc inca 2 restaurante, daca mai vrei alte detalii...cu cea mai mare placere, o zi buna

Dannyelly
25.08.2009, 16:08:01
Am auzit ca e foarte frumos acolo, chiar sambata trecuta(22.08.2009) am vazut o nunta acolo...super... si mancarea din cate stiu e buna ;) sa nu mai zic de amplasere...super

oanabgz
29.08.2009, 13:11:04
si eu am nunta la regina noptii paulesti pe 18.09.2010. sala inca nu este gata, dar din cate am inteles va fi o sala eleganta. anul acesta in decembrie vor sa faca inaugurarea acestei sali.

elena2010
01.09.2009, 18:58:20
si eu am nunta la regina noptii paulesti pe 18.09.2010. sala inca nu este gata, dar din cate am inteles va fi o sala eleganta. anul acesta in decembrie vor sa faca inaugurarea acestei sali.

Buna, imi poti spune cat ti-a spus ca va fi meniul la anul? mersi frumos

oanabgz
03.09.2009, 21:22:23
anul acesta meniul este 180 lei. patronul localului a spus ca in 2010 este posibila o crestere de 10-20 lei.

maflo
04.09.2009, 07:27:37
buna
;)) Noi tot pe 18.09.2010 avem nunta la paulesti.Am aranjat tot prin tel.,din pacate nu suntem in tara si aveam emotii de cum ar fi restaurantul.Te rog daca te mai duci sa imi spui si mie, cum arata ca sunt stresata rau.^:)^
multumesc

maflo
04.09.2009, 11:16:49
Cand au fost parintii la Paulesti ne-au spus ca in incinta restaurantului sunt 4 sali, noi am optat pt sala cu mese rotunde(care la vremea respectiva nu era terminata). Mai mult nu stiu, daca sunt miresici care au mai multe detalii astept cu nerabdare pareri si sfaturi.[-o<
Multumesc

oanabgz
05.09.2009, 13:43:36
Cand au fost parintii la Paulesti ne-au spus ca in incinta restaurantului sunt 4 sali, noi am optat pt sala cu mese rotunde(care la vremea respectiva nu era terminata). Mai mult nu stiu, daca sunt miresici care au mai multe detalii astept cu nerabdare pareri si sfaturi.[-o<
Multumesc

sala inchiriata de noi se numeste Salon Elegance. inca nu este terminata. singura sala care este gata si in care deja s-au organizat nunti se numeste Salon Clasic (este o sala supraetajata, luminoasa, incap in jur de 150 persoane jos si 150 sus). initial si noi am vrut sa alegem aceasta sala dar ne-am razgandit pentru ca vom avea in jur de 200 persoane si nu imi place deloc ideea - ,,unii sus - altii jos,,.

ionellla
02.10.2009, 18:09:27
Fetelor ! trebuie sa cunun, iar finicii mei vor sa faca nunta la Regina Noptii. Ei sunt plecati din tara asa ca eu am hotarat sa le inlesnesc munca . Eu am fost de cateva ori la acest restaurant si mi-a placut mult atmosfera . Dar acum am o mare dilema pentru ca am cautat sa dau de formatia care canta acolo . Erau in formula de 3, cu o clapa si doi solisti ,un barbat si o fata pentru muzica usoara si mai aveau si o solista de muzica populara . Vreau sa iau legatura cu ei pentru acest eveniment. Stie cineva pe unde canta acum, sau vreun numar de telefon ceva ? I-am vazut si pe cei care sunt acum dar sincer nu imi plac . Sunt colorati ...... cam au nasul pe sus si am inteles ca la nunti o dau si pe manele ,lucru de care nici nu vreau sa aud .Poate ma ajuta cineva .pls !!!!

elena2010
03.10.2009, 13:47:40
Fetelor ! trebuie sa cunun, iar finicii mei vor sa faca nunta la Regina Noptii. Ei sunt plecati din tara asa ca eu am hotarat sa le inlesnesc munca . Eu am fost de cateva ori la acest restaurant si mi-a placut mult atmosfera . Dar acum am o mare dilema pentru ca am cautat sa dau de formatia care canta acolo . Erau in formula de 3, cu o clapa si doi solisti ,un barbat si o fata pentru muzica usoara si mai aveau si o solista de muzica populara . Vreau sa iau legatura cu ei pentru acest eveniment. Stie cineva pe unde canta acum, sau vreun numar de telefon ceva ? I-am vazut si pe cei care sunt acum dar sincer nu imi plac . Sunt colorati ...... cam au nasul pe sus si am inteles ca la nunti o dau si pe manele ,lucru de care nici nu vreau sa aud .Poate ma ajuta cineva .pls !!!!

Buna, trebuie sa-ti spun ca d-l Gheorghita nu accepta sa se cante manele, asta este una dintre conditile pe care le pune atunci cand inchiriaza sala.Asa ca...nu cred ca formatia pe care o are la restaurant canta manele din moment ce el nu permite, sper ca ti-am fost de folos cu ac informatie

claudiam
04.10.2009, 10:23:18
Buna fetelor. Imi puteti spune si mie ce avans v-a cerut si cam ce pretentii au.

elena2010
04.10.2009, 13:00:57
Buna fetelor. Imi puteti spune si mie ce avans v-a cerut si cam ce pretentii au.
Avansul este de 20 mil, iar in ceea ce priveste pretentiile : sa nu se cante manele si aranjametul salii sa se faca cu firma lor, ei iti ofera decat mancarea si apa minerala, cu restul vi tu.cam atat

anamaxim85
04.10.2009, 20:46:34
Avansul este de 20 mil, iar in ceea ce priveste pretentiile : sa nu se cante manele si aranjametul salii sa se faca cu firma lor, ei iti ofera decat mancarea si apa minerala, cu restul vi tu.cam atat
husele sunt lasate de la o nunta la alta,chiar daca sunt sifonate sau patate.firma care se ocupa este fata patronului,asa procedeaza si la restaurantele de la km.

elena2010
05.10.2009, 12:11:33
husele sunt lasate de la o nunta la alta,chiar daca sunt sifonate sau patate.firma care se ocupa este fata patronului,asa procedeaza si la restaurantele de la km.

Adica cum, sunt lasate de la o nunta la alta???? nu le spala si ei inainte?? d-l gheorghita pare un om serios, sper sa nu-mi schimb parerea, spunea ca o sa comande huse speciale pt restaurantul de la paulesti. In ceea ce priveste pretul aranjamenteleor..nu stiu la cat se ridica costurile:(

anamaxim85
06.10.2009, 19:50:10
Adica cum, sunt lasate de la o nunta la alta???? nu le spala si ei inainte?? d-l gheorghita pare un om serios, sper sa nu-mi schimb parerea, spunea ca o sa comande huse speciale pt restaurantul de la paulesti. In ceea ce priveste pretul aranjamenteleor..nu stiu la cat se ridica costurile:(
Am fost la o nunta a unei prietene in vara la Regina Noptii 1 intr-o duminica si le-a impus sa faca decoratiunile cu ei .Asta n-ar fi o problema daca si calitatea serviciilor ar fi ok, Numai ca husele albe erau de fapt niste carpe si alea rupte. Adica husele nu erau toate calcate, unele erau rupte la cusaturi de fapt erau foarte rupte . Am aflat ca si cei de sambata facusera pe aceeasi culoare si n-au fost schimbate nici macar jumatate din huse. Prietena mea n-a avut incotro cand s-a dus sa puna cardurile caci atunci le-a vazut.Aveti mare grija

maflo
26.10.2009, 18:55:04
Buna<:-P
:-s Sa speram ca la restaurantul de la Paulesti or sa fie ceva mai noi husele:-s fiind si restaurantul nou:-s

raluk12
12.11.2009, 11:50:00
Buna fetelor!

Sunt noua pe aici. As vrea sa fac nunta la regina Noptii3 Paulesti. N-am ajuns sa vad inca localul (am auzit ca e f frumos). Se poate, va rog, sa postati niste poze? Si de asemenea parerea voastra despre restaurant. Va multumesc! Pupici!

elena2010
12.11.2009, 15:15:55
Buna fetelor!

Sunt noua pe aici. As vrea sa fac nunta la regina Noptii3 Paulesti. N-am ajuns sa vad inca localul (am auzit ca e f frumos). Se poate, va rog, sa postati niste poze? Si de asemenea parerea voastra despre restaurant. Va multumesc! Pupici!

Buna, am eu poza cu rest insa nu stiu, sper rusinea mea, cum sa atasez poza, daca vrei imi poti trimite adresa de mail si ti-o trimit.

alexyaralucutza
18.11.2009, 15:48:56
Buna, am eu poza cu rest insa nu stiu, sper rusinea mea, cum sa atasez poza, daca vrei imi poti trimite adresa de mail si ti-o trimit.

as vrea si eu sa stiu cum arata la regina noptii?plzvreau si eu niste pozici ms:*cine a facut akolo ..la paulesty ma intereseaza

elena2010
18.11.2009, 17:59:13
as vrea si eu sa stiu cum arata la regina noptii?plzvreau si eu niste pozici ms:*cine a facut akolo ..la paulesty ma intereseaza
sper sa fi atasat corect poza daca nu lsa-mi o adresa unde sa-ti trimit poza

IuliaAlexandra
18.11.2009, 18:04:07

Buna , luna trecuta am fost la vizionat restaurante si am fost si la Regina Noptii Paulesti , si am reusit sa fac cateva poze cu restaurantul decorat de nunta. O zi buna in continuare.

oanabgz
18.11.2009, 19:27:44
Buna , luna trecuta am fost la vizionat restaurante si am fost si la Regina Noptii Paulesti , si am reusit sa fac cateva poze cu restaurantul decorat de nunta. O zi buna in continuare.

intr-adevar restaurantul arata superb. si eu am nunta tot aici dar sala mea nu este gata inca. poate o sa postez si eu cateva poze in curand... oricum sunt foarte curioasa cum va iesi... poate va fi gata pana de Craciun/Revelion...<:-P

alexyaralucutza
20.11.2009, 12:43:23
buna, as vrea si eu pozici de la restaurant de la paulesti:)),.....var rog...cum putem comunica...daca e le atasaty sau mi le trm pe mail:*<:-P

IuliaAlexandra
20.11.2009, 19:35:15
buna, as vrea si eu pozici de la restaurant de la paulesti:)),.....var rog...cum putem comunica...daca e le atasaty sau mi le trm pe mail:*<:-P

buna , mai mult de cat am postat nu am ... daca vrei ti le trimit pe mail.

ionellla
24.11.2009, 14:01:04
Uraaaa ! \:D/ imi pierdusem speranta ca nu-i mai gasesc pe cei din formatia de la Regina Noptii care cantau in vara . Am fost duminica la Paulesti si am avut marea surpriza sa constat ca patronul i-a chemat inapoi. Mie personal imi plac cu mult mai mult decat cei ce au fost pana acum sau decat cei de la Km. Sper sa iasa o nunta pe cinste .Oricum mai Elena , nici eu nu accept sa se cante manele. Tocmai din acest motiv i-am si cautat asa mult . Mi-au placut pentru ca aveau un repertoriu deosebit , aparte fata de celelalte formatii .

raluk12
26.11.2009, 10:29:31
Buna miresicilor!

Am fost sapatamana trecuta si am dat avansul pentru nunta la Regina Noptii Paulesti. Sala inca nu este gata, se numeste Salon Belvedere. Am inteles ca va fi una eleganta ca si cea de langa ea, Salon Elegant, fara etaj. Din discutiile purtate cu patronul mi s-au parut ok, in ceea ce priveste mancarea si restul organizarii. Se poate lua de la la el inclusiv amenajarea salii. Daca va pot ajuta cu ceva astept intrebari.
Pup!

elena2010
26.11.2009, 10:53:25
Buna miresicilor!

Am fost sapatamana trecuta si am dat avansul pentru nunta la Regina Noptii Paulesti. Sala inca nu este gata, se numeste Salon Belvedere. Am inteles ca va fi una eleganta ca si cea de langa ea, Salon Elegant, fara etaj. Din discutiile purtate cu patronul mi s-au parut ok, in ceea ce priveste mancarea si restul organizarii. Se poate lua de la la el inclusiv amenajarea salii. Daca va pot ajuta cu ceva astept intrebari.
Pup!

Buna, te rog lamureste-ma si pe mine.....salon elegant este cu etaj, la fel ca cel clasic?????

raluk12
26.11.2009, 12:39:27
Deci cu etaj este decat acesta care deja exista. Celelate doua Elegant si Belvedere vor fi fara etaj.
Numai bine!;))

elena2010
26.11.2009, 14:38:51
Deci cu etaj este decat acesta care deja exista. Celelate doua Elegant si Belvedere vor fi fara etaj.
Numai bine!;))
multumesc pt lamurire, tie cate pers ti-a spus ca intra in sala elegant si in cea belvedere?<:-P

raluk12
27.11.2009, 09:29:04
Buna,

La salon Elegant - max 350 pers
La salon Belvedere - max 300 pers

gabitzzaa
18.12.2009, 18:02:36
Buna miresicilor!

Pup!

pot sa te rog frumos sa mi spui si mie cat ai dat avans?si daca mai ai are sambete libere:D

raluk12
21.12.2009, 10:31:02
Buna Gabitzaaa,

Avansul a fost 500 eur. In ceea ce priveste sambatele libere pt 2010 mai aveau (acum o luna cand am fost sa dam noi avansul) in iunie si octombrie.
Dc mai te pot ajuta cu ceva, astept intrebari.
Numai bine!
Pa!Pa

gabitzzaa
21.12.2009, 10:52:28
am sunt la ei si i-am intrebat daca mai au sambetelibere pt set-oct si au zis k da, dar sa ma duc repede...ma duc sapt asta sa-l vad:D...sunt km emotionata...din poze arata super:X<:-P

olgutza26
21.12.2009, 16:59:21
Buna Gabitzaaa,

Avansul a fost 500 eur. In ceea ce priveste sambatele libere pt 2010 mai aveau (acum o luna cand am fost sa dam noi avansul) in iunie si octombrie.
Numai bine!
Pa!Pa
atentie pentru eventualele miresici care vor in iunie! in 2010, luna iunie e toata in postul sfintilor Petru si Pavel

andreeaflori
22.12.2009, 12:55:50
Buna Gabitzaaa,

Numai bine!
Pa!Pa

Buna, poti sa dai mai multe detalii despre costul meniului si daca te lasa sa vii cu ceva, ma refer la bauturi sau altceva dk este cazul? ms

raluk12
23.12.2009, 09:27:38
Buna!

In prezent costul unui meniu cu 4 feluri de mancare (aperitiv, peste, sarmale, friptura), 2 cafele si apa minerala la discretie este de 180 lei, urmand sa creasa cu aprox 20 lei/an. In rest poti aduce tot ce doresti tu (prajituri, inghetata etc...)
Numai bine! Cand vrei sa faci nunta?

raluk12
23.12.2009, 09:29:21
Scz...am uitat sa zic ca poti aduce tu celelalte bauturi: suc, vin, tuica, whisky, garone.......

catalinagogu
27.12.2009, 23:25:33
Buna Raluk,si eu voi avea nunta la paulesti anul viitor insa la alt resaturant O sole mio..si am o intrebare ..pt fetele care fac nunta in afara ploiestiului..asigurati transportul invitatiilor sau fiecare se descurca cum poate...ca eu sincer nu stiu ce sa fac...multumesc

raluk12
28.12.2009, 09:50:23
Buna!

Eu cred ca voi avea un microbuz inchiriat pt dus. De intors, nu stiu ce sa zic, pt ca, iti dai seama ca nu vor pleca toti la aceeasi ora .....

catalinagogu
28.12.2009, 23:47:31
Buna!

Eu cred ca voi avea un microbuz inchiriat pt dus. De intors, nu stiu ce sa zic, pt ca, iti dai seama ca nu vor pleca toti la aceeasi ora .....
Salut, aici ai dreptate nu vor pleca toti la aceeasi ora dar oricum am inteles ca nu costa foarte mult taxiul de la paulesti pana in ploiesti,problema e ca eu nu sunt in tara si din cauza asta nu stiu toate detaliile.Ai putea sa imi spui cat costa sa inchiriezi un microbuz?

12iuli003
04.01.2010, 13:37:57
Buna!a si eu nevoie de un numar de telefon de la regina noptii paulesti.

cezi
04.01.2010, 19:52:31
Salutare tuturor!

Noi avem nunta pe 23 octombrie 2010 la Paulesti in salonul elegance...care nu este inca gata...stiu ca in aprilie o sa gazduiasca prima nunta.
Astazi am dat avansul si am discutat si cu dl.Gheorghita care mi sa parut un om de treaba....o singura nelamurire am...dansul a oferit si firma pentru decorul salonului...nu mi sa parut ok sa imi impuna asa ceva...si am spus ca doresc sa iau de la firma dumnealui husele si eventual fetele de masa...aranjanemtele florale si accesorizarile sa le fac in regim propriu...
Intrebarea mea este...din experienta celor care au facut deja nunta la Paulesti...cum a fost din punct de vedere al decorului?...v-au lasat sa faceti cum ati dorit ...sau in fata a zis ca da si apoi a facut cum l-a taiat capul?
Nu vreau sa par exagerata...dar mi se pare normal sa fii un pic pretentios la astfel de detalii..pana la urma...nunta o faci o data in viata....astept o vorba de la voi..pupici>:D<

gabitzzaa
05.01.2010, 00:31:04
am fost saptamana trecuta sa vad cum arat localul,este frumos ce -i drept, dar il au rezervat pentru tot 2010:(
partea buna este ca se vor mai deschide 2 sali, una in mai si alta in aprilie....acum daca va duceti sa ma interesati de data pt nunta e cam tarziu...si app salile nu sunt terminate nu vei stii cum sunt...nici nu ti le arata momentan..meniul este 200lei /pers...alte intrebari...daca aveti:):-p

g25
05.03.2010, 10:09:06
Buna !fetelor ce stiti despre costul amenajarilor?ce sume v-au dat ?ma intereseaza sa stiu cat costa husele ,florile de pus pe masa si tot ce v-au spus despre amenajari?

raluk12
07.03.2010, 22:12:20
Buna! Am inteles de la dl gheorghita ca un aranjament mediu costa in jur de 2 eur/pers in care e inclus un balon jumbo, arcada la intrare, husa scaun si cred ca cam atat. De flori nu am intrebat! Pup

g25
10.03.2010, 09:26:48
Buna!si te-au lasat sa iei husele si fetele de masa de la ei si sa iti faci tu aranjamentul de flori?

g25
10.03.2010, 09:34:19
Ma gandesc cum sunt si scaunele dar presupun ca sunt frumoase daca salonul este elegant !daca sunt asa nici nu stiu daca mai are vreun rost sa le ascunzi sub husele acelea ,daca ar fi dupa mine nu as mai pune huse si de banii aceia as cumpara flori!Sunr curioasa daca ne lasa sa ne aducem noi florile si nu ne impune sa le luam si p acestea de la ei cu cine stie ce preturi,pana la urma patronii sunt nemultumiti de ceea ce s- a scris despre acele huse care de fapt nu erau ale lor nu de florile pe care vrei sa le pune fiecare p masa.

maflo
10.03.2010, 15:32:08
Are vreo miresica poze cu intreg restaurantul dar din afara:-\

maflo
23.03.2010, 12:01:43
Ma gandesc cum sunt si scaunele dar presupun ca sunt frumoase daca salonul este elegant !daca sunt asa nici nu stiu daca mai are vreun rost sa le ascunzi sub husele acelea ,daca ar fi dupa mine nu as mai pune huse si de banii aceia as cumpara flori!Sunr curioasa daca ne lasa sa ne aducem noi florile si nu ne impune sa le luam si p acestea de la ei cu cine stie ce preturi,pana la urma patronii sunt nemultumiti de ceea ce s- a scris despre acele huse care de fapt nu erau ale lor nu de florile pe care vrei sa le pune fiecare p masa.

Si eu ma gandeam ca daca sunt scaunele asemanatoare si la celelalte sali eu una nu as mai pune nimic .Oricum caut o solutie de a nu mai pune obisnuitele huse albe si funde colorate sa mai ies un pic din tipar.si la fel cum zici tu cumpar altceva de banii aia ca sunt mii de idei de a surprinde invitatii.

elena2010
27.04.2010, 14:30:16
Si eu ma gandeam ca daca sunt scaunele asemanatoare si la celelalte sali eu una nu as mai pune nimic .Oricum caut o solutie de a nu mai pune obisnuitele huse albe si funde colorate sa mai ies un pic din tipar.si la fel cum zici tu cumpar altceva de banii aia ca sunt mii de idei de a surprinde invitatii.

multa bafta celor care vor face nunta acolo..........E NEVOIE

g25
27.04.2010, 17:35:28
buna elena...eu am venit sambata la nunta ta si am vazut sala
sincer ma asteptam la ceva mai spectaculos.de ce nu spui ce ai patit?
adica spune tuturor nu numai mie pe privat,sa stie toata lumea ce se intampla acolo sa stim la ce sa ne asteptam ,sa ne ajuti spunandu-ne tuturor!poate ne ajuti pe noi intr-un fel!

elena2010
30.04.2010, 10:02:29
buna elena...eu am venit sambata la nunta ta si am vazut sala
sincer ma asteptam la ceva mai spectaculos.de ce nu spui ce ai patit?
adica spune tuturor nu numai mie pe privat,sa stie toata lumea ce se intampla acolo sa stim la ce sa ne asteptam ,sa ne ajuti spunandu-ne tuturor!poate ne ajuti pe noi intr-un fel!
aaaa Buna,
sincer si eu ma asteptam la ceva mai spectaculos insa totul a fost frumos per ansamblu.Eu am fost dezamagita de partea cu aranjam, vorbisem pt un anumit tip de aranjament(pt care mi s-a dat pretul in mom in care i l-am aratat), pt o culoare a trandafirilor si...m-am trezit cu altceva decat ceea ce stabilisem si mai saracacios, iar cand am cerut explicatie mi s-a spus ca, costa prea mult ce stabilisem.Eu recunosc am fost pretentioasa dar atata timp cat am fost pe banii mei..nu inteleg de ce nu s-a respectat, probabil pt ca nu am ajuns la o suma de bani, aranj mele au costat 17 mil si nu 30 cum mi s-a subliniat ca au avut ceilalti.Tot ce pot sa va sfatuiesc este sa nu va faceti iluzii ca va lasa sa veniti cu alte huse, cu alta firma chiar si numai pt aranjm florale.In rest mancarea a fost ok, chiar f multa....Va urez multa bafta si sper sa aveti mult noroc sa vi se indepl dorintele

maflo
30.04.2010, 20:11:55
Tu ai spus ai fost pretentioasa pe banii tai , asta trebuia sa le reamintimi celor de la orice firma ca noi platim >:/ si ei sunt ca sa ne serveasca.Competitia e fff mare .

Dilema mea e, ca in nici un caz la inceput nu sa mentionat ca nu ai voie cu alta firma si atunci de ce nu te lasa[-X????

brutaruciprian
30.04.2010, 21:22:38
buna .... avansul este de 10 milioane , o sa va spuna ca nu se pun manele , :) eu am dat deja avansul doar ca nu mai fac nunta acolo si am pierdut si banii:|

flori_s03
05.05.2010, 12:46:56
Buna....si eu sunt o viitoare miresica la regina noptii din Paulesti...as vrea si eu mai multe detalii despre acest restaurant...cum e servirea, cum v-ati inteles cu toti cei implicati....multumesc....daca vreti, putem discuta si pe mess...id-ul meu este flori_s03

maflo
05.05.2010, 13:04:41
buna .... avansul este de 10 milioane , o sa va spuna ca nu se pun manele , :) eu am dat deja avansul doar ca nu mai fac nunta acolo si am pierdut si banii:|

asta se stie ca avansul se pierde. Dar daca nu sunt indiscreta, ce te-a facut sa nu mai faci nunta acolo???

maflo
05.05.2010, 13:07:23
Buna....si eu sunt o viitoare miresica la regina noptii din Paulesti...as vrea si eu mai multe detalii despre acest restaurant...cum e servirea, cum v-ati inteles cu toti cei implicati....multumesc....daca vreti, putem discuta si pe mess...id-ul meu este flori_s03

buna

Pana acum parea totul minunat dar vad ca dupa fiecare nunta reiese cate o problema.Servirea pare sa fie f buna dupa cum ne-au relatat miresicile care au facut nunta, dar ca de obicei sunt alte probleme(cu aranjatul sali..).[-o<

flori_s03
05.05.2010, 17:58:32
buna

Pana acum parea totul minunat dar vad ca dupa fiecare nunta reiese cate o problema.Servirea pare sa fie f buna dupa cum ne-au relatat miresicile care au facut nunta, dar ca de obicei sunt alte probleme(cu aranjatul sali..).[-o<
Buna..mai...chiar nu stiu c sa mai zic..ma ingrozesc cand aud tot ce se spune de aranjatul salii.Intr-adevar, noua ne-au spus ca aranjamentele vor fi facute doar cu firma lor, mi-au aratat si un catalog, care era in formare....cu tot ce au facut ei pana acum....mi s-a parut OK, dar aud tot felul de variante...ca nu se tin de cuvant, si asa mai departe. Viitorul meu sot e mai increzator, el zice ca daca specifici tot in contract...ce sa-ti faca si cum sa-ti faca....dar eu nu stiu ce sa zic, si cu contract, si fara, daca in ziua nuntii te trezesti k ti-a pus cine stie ce balarii pe masa...ce poti sa mai faci....Si problema este ca nu am auzit nimik de bine la capitolul asta:(Sper sa scapam cu bine
Astept detalii, poate mai iese ceva la iveala.

maflo
06.05.2010, 12:44:35
Buna..mai...chiar nu stiu c sa mai zic..ma ingrozesc cand aud tot ce se spune de aranjatul salii.Intr-adevar, noua ne-au spus ca aranjamentele vor fi facute doar cu firma lor, mi-au aratat si un catalog, care era in formare....cu tot ce au facut ei pana acum....mi s-a parut OK, dar aud tot felul de variante...ca nu se tin de cuvant, si asa mai departe. Viitorul meu sot e mai increzator, el zice ca daca specifici tot in contract...ce sa-ti faca si cum sa-ti faca....dar eu nu stiu ce sa zic, si cu contract, si fara, daca in ziua nuntii te trezesti k ti-a pus cine stie ce balarii pe masa...ce poti sa mai faci....Si problema este ca nu am auzit nimik de bine la capitolul asta:(Sper sa scapam cu bine
Astept detalii, poate mai iese ceva la iveala.
Eu una sunt ingrozita , sti cum e iti imaginezi sala aranjata intr-un fel si ajungi in ziua nunti si:-w surpriza.Eu imi doresc sala aranjata cu pene de strut nu cu flori daca ei nu au ce fac ma consolez cu ideea si imi pun flori:((:((:((:((

flori_s03
06.05.2010, 14:31:04
Rog toate miresicile care au facut nunta aici....sa ne spuna si noua mai multe...sa stim la ce sa ne asteptam..si sa vedem ce putem evita. Parca as vrea sa mai aud si niste lucruri bune...k de rau......m-am saturat.

Crystyna_O
07.05.2010, 13:06:16
Buna viitoare miresici, eu sunt cristina si am nunta la acest restaurant RN din Paulesti, la anul in 2011. Noi am fost, am rezervat , am dat si banutzi, urmeaza sa ne alegem sala pe data de 22 mai, cand va fi inaugurata cea de-a treia sala Belvedere. Noi am rezervat si sala Elegance, care ne-a placut foarte mult, dar am vrut sa vedem si Belvedere. Fratele viitorului meu sot a facut nunta anul trecut pe 03.10.2009 la RN 2. Pot sa spun ca s-au tinut de cuvant cei de acolo si nu au avut probleme, a iesit chiar o nunta foarte frumoasa. In legatura cu servirea pot sa va spun ca a fost foarte ok si la sfarsit cand au ramas bauturi etc. au fost date toate inapoi, ceea ce i-a uimit pe toti. Aranjamentul salii a fost facut tot de firma lor si a iesit chiar foarte frumos, nu au fost probleme nici cu huse murdare sau rupte, iar florile de pe masa stiu ca au fost comadate separat la alta firma. Noi ne bazam pe faptul ca la cumnatii mei a iesit foarte bine nunta si speram sa fie si la noi.
Cand aflu mai multe detalii, am sa le postez pe forum...pana atunci va doresc o nunta frumoasa celor care urmeaza in curand.

flori_s03
07.05.2010, 13:10:23
Buna viitoare miresici, eu sunt cristina si am nunta la acest restaurant RN din Paulesti, la anul in 2011. Noi am fost, am rezervat , am dat si banutzi, urmeaza sa ne alegem sala pe data de 22 mai, cand va fi inaugurata cea de-a treia sala Belvedere. Noi am rezervat si sala Elegance, care ne-a placut foarte mult, dar am vrut sa vedem si Belvedere. Fratele viitorului meu sot a facut nunta anul trecut pe 03.10.2009 la RN 2. Pot sa spun ca s-au tinut de cuvant cei de acolo si nu au avut probleme, a iesit chiar o nunta foarte frumoasa. In legatura cu servirea pot sa va spun ca a fost foarte ok si la sfarsit cand au ramas bauturi etc. au fost date toate inapoi, ceea ce i-a uimit pe toti. Aranjamentul salii a fost facut tot de firma lor si a iesit chiar foarte frumos, nu au fost probleme nici cu huse murdare sau rupte, iar florile de pe masa stiu ca au fost comadate separat la alta firma. Noi ne bazam pe faptul ca la cumnatii mei a iesit foarte bine nunta si speram sa fie si la noi.
Cand aflu mai multe detalii, am sa le postez pe forum...pana atunci va doresc o nunta frumoasa celor care urmeaza in curand.
Asa mai da..uite ca mai aud si ceva numai de bine:) Si eu tot in 2011 am nunta, pe 14 mai, dar in sala Clasic, cea care a fost gata prima.Sper sa fie totul ok:)

flori_s03
03.06.2010, 10:39:05
Buna miresici, vroiam sa va intreb...oare accepta sa fac aranjamentele florale cu alta firma? si doar aranjamentele salii sa le iau de la ei?:-?k n-am cand sa trec pe la ei sa ii intreb...si chestia asta ma innebuneste...8-|

brutaruciprian
03.06.2010, 20:18:19
o fac la hotel prahova :) am dat avansul am vb cu firma de amenajri ......

alexa_cris
07.06.2010, 15:34:40
Buna miresici, vroiam sa va intreb...oare accepta sa fac aranjamentele florale cu alta firma? si doar aranjamentele salii sa le iau de la ei?:-?k n-am cand sa trec pe la ei sa ii intreb...si chestia asta ma innebuneste...8-|

Buna,

nu te lasa cu altcineva pentru ca firma ce se ocupa de aranjamente este chiar a sotiei patronului impreuna cu nora.Deci nici o sansa.Am fost de fata cand au acontat niste prieteni pentru anul acesta si li s-a spus clar ca vin cu doua sapt inainte de nunta sa stabileasca cum vor sa faca aranjamentele.
Din cate am inteles de la cineva sotia patronului este f. priceputa desi nu stiu ce sa zic.

PaulaOana21
21.06.2010, 15:31:50
Asa mai da..uite ca mai aud si ceva numai de bine:) Si eu tot in 2011 am nunta, pe 14 mai, dar in sala Clasic, cea care a fost gata prima.Sper sa fie totul ok:)

buna
si eu voi avea nunta la anul pe 16 iulie la regina noptii in salonul clasic....am o intrebare..te-ai gandit cum vei decora sala? culori?

flori_s03
28.06.2010, 12:46:59
buna
si eu voi avea nunta la anul pe 16 iulie la regina noptii in salonul clasic....am o intrebare..te-ai gandit cum vei decora sala? culori?
Buna...inca nu m-am gandit....pentru ca nu am mai trecut pe acolo, si nici nu am mai vazut poze...oricum...cred k scaunele nu o sa le imbrac....dar deocamdata nu m-am gandit...cand o sa hotarasc ceva o sa iti spun...si poate o sa-ti arat si poze de la nunta:D k sa vezi cum a iesit....Toate cele bune..spor la pregatiri:-p

PaulaOana21
28.06.2010, 14:46:31
Buna...inca nu m-am gandit....pentru ca nu am mai trecut pe acolo, si nici nu am mai vazut poze...oricum...cred k scaunele nu o sa le imbrac....dar deocamdata nu m-am gandit...cand o sa hotarasc ceva o sa iti spun...si poate o sa-ti arat si poze de la nunta:D k sa vezi cum a iesit....Toate cele bune..spor la pregatiri:-p

si eu ma gandeam la fel...sa nu mai imbrac scaunele...insa voi vedea la mom potrivit
spor la pregatiri de asemenea si d-abia astept sa vad poze :D

adriadarie
06.07.2010, 00:11:46
Fetelor ! de formatia care a fost inainte aici la Regina Noptii mai stie cineva pe unde canta ? Eu i-am ascultat ultima oara la Giulia si stiam ca au cantat aici inainte. Cand m-am hotarat si am fixat data nuntii nu i-am mai gasit acolo si nu mai dau de ei .Va intreb pe voi caci poate cat au cantat aici vre-o una dintre voi ii aveti la nunta , sau daca stiti macar cum se numeau .Erau doi baieti si doua fete . Solistul canta muzica usoara romaneasca super iar fata semana la voce cu Shakira .Mi-ar pare rau sa nu dau de ei fiindca ai mei mi-au gasit niste lautari care o dau in populara la greu si mie nu-mi plac ,

adriadarie
06.07.2010, 00:40:41
Fetelor ! de formatia care a fost inainte aici la Regina Noptii mai stie cineva pe unde canta ? Eu i-am ascultat ultima oara la Giulia si stiam ca au cantat aici inainte. Cand m-am hotarat si am fixat data nuntii nu i-am mai gasit acolo si nu mai dau de ei .Va intreb pe voi caci poate cat au cantat aici vre-o una dintre voi ii aveti la nunta , sau daca stiti macar cum se numeau .Erau doi baieti si doua fete . Solistul canta muzica usoara romaneasca super iar fata semana la voce cu Shakira .Mi-ar pare rau sa nu dau de ei fiindca ai mei mi-au gasit niste lautari care o dau in populara la greu si mie nu-mi plac ,

ionellla
06.07.2010, 15:50:16

Buna Adria si bine ai venit pe site-ul miresicilor !
Formatia domnului Titel care a cantat aici este acum la Laguna . Noi tinem legatura cu ei pentru ca vor canta la nunta verisoarei mele.( de aici de la Regina Noptii noi i-am luat ). Noua ne-au placut cum canta si credem ca am facut o alegere buna in acest sens. Important este sa fie liberi in data cand ai fixat tu nunta .Daca vrei am sa-ti dau pe PM numarul de telefon al domnului Titel , sau mai bine dai o fuga pana la Laguna si discuti cu ei . Sunt baieti de treaba si cu domnul Titel se poate discuta orice referitor la nunta .

flori_s03
10.07.2010, 12:14:39
si eu ma gandeam la fel...sa nu mai imbrac scaunele...insa voi vedea la mom potrivit
spor la pregatiri de asemenea si d-abia astept sa vad poze :D
Buna...am si eu o intrebare...cand ai fost si ai vorbit, si ati inchiriat sala ti-au spus ceva de aranjamente? cat costa, ce intra in pretul respectiv, si aranjamentele florale? Ai mai avansat cu pregatirile? Eu momentan n-am mai facut nimik:( MS....si mult spor:D

PaulaOana21
10.07.2010, 18:35:51
Buna...am si eu o intrebare...cand ai fost si ai vorbit, si ati inchiriat sala ti-au spus ceva de aranjamente? cat costa, ce intra in pretul respectiv, si aranjamentele florale? Ai mai avansat cu pregatirile? Eu momentan n-am mai facut nimik:( MS....si mult spor:D

noua ne-au zis ca ne costa cam 2 euro de persoana (scaun imbracat , masa aranjata & flori)

PaulaOana21
10.07.2010, 18:37:40

momentan nu am mai facut nimic...in august as vrea sa ma duc sa vorbim pentru biserica + fotograf :-)
peste 2 sapt voi pleca in italia in concediu si as vrea sa imi mai iau cate ceva de pe acolo..acu ramane de vazut ce....:-p

Crystyna_O
22.07.2010, 17:01:22
Buna viitoare miresici,

Am atasat poze cu salonul Belvedere, dar daca va intereseaza mai am in album si poze cu celelalte clasic si elegance. Eu am rezervat salonul Elegance, pt ca mi-a placut mai mult decat cel nou Belvedere, pe care l-am asteptat mult timp sa fie gata, pt ca eram convinsa ca va fi cea mai frumoasa sala, dar mie personal nu mi-a placut. Sa va spun in sala Belvedere incap pana la 300 persoane (deci nu ma incadrez cu 150-170 ), asta a fost si ideea, de aceea nu sunt mese rotunde ci rotunjite doar in capete dar lungi si sunt 3 randuri a cate x mese - stanga dreapta si mijloc. Cel mai dezavantajos, dar nu neaparat, este faptul ca aceasta sala are cel mai mic ring de dans dintre toate, este totusi destul de mare dar avand in vedere ca poti avea 300 de invitati...Avantajul este ca vor sa construiasca si terasa, ca la salonul clasic, ceea ce este super in comparatie cu cel din mijloc, salonul elegance, care nu are terasa, doar un hol. Dar au spus ca vor amenaja si acolo in hol sa fie frumos cu niste masutze si scaune...v-om vedea...

Ma intereseaza si pe mine, daca sunt miresici care au avut in salonul Elegance nunta, cum a fost cu aerul conditionat? pt ca aceasta sala nu are geamuri (ca celelalte) in exterior...

Multa bafta!

Crystyna_O
22.07.2010, 17:40:37
Buna viitoare miresici,

Daca va intereseaza si va ajuta am in albume la profilul meu poze cu cele 3 saloane de la Regina Noptii Paulesti. Eu o sa am nunta la salonul Elegance, care mi-a placut cel mai mult dintre toate.

Numarul de invitati:
la Salonul Clasic (nu-l mai stiu dar acesta are si etaj)
la Elegance 180-200 prs. si
la Belvedere 300 prs.

Multa Bafta!

raluk12
22.07.2010, 22:43:29
Multumesc frumos pt poze! Nu stiu sa raspund la intrebarea ta, dar ma interesez si iti spun.
Spor la pregatiri! :)

maflo
23.07.2010, 12:20:19
Buna viitoare miresici,

Daca va intereseaza si va ajuta am in albume la profilul meu poze cu cele 3 saloane de la Regina Noptii Paulesti. Eu o sa am nunta la salonul Elegance, care mi-a placut cel mai mult dintre toate.

Numarul de invitati:
la Salonul Clasic (nu-l mai stiu dar acesta are si etaj)
la Elegance 180-200 prs. si
la Belvedere 300 prs.

Multa Bafta!
multi pupici pt ca ai pus pozele.Noi tot la salon elegance avem si nu stiam cum arata rest.(aveam 3 poze de la o miresica):*

flori_s03
02.08.2010, 14:05:49
Buna.....miresici care aveti nunta in 2011....cat v-au spus cei de la Regina ca va fi meniul pentru anul viitor? Voi ati mai facut ceva pregatiri pentru nunta?

raluk12
03.08.2010, 08:52:09
Buna :) Am inteles ca meniul este undeva in jur de 180 lei (4 feluri de mancare, 2 cafele, apa minerala) dar poate creste cu aprox 20 lei. Asta vedem atunci mai aproape. In afara de restaurant, am dat avans pt foto+video, formatia, biserica si cam atat. Spor la pregatiri! Daca te pot ajuta cu ceva te astept :)
O zi frumoasa!
Raluca

flori_s03
23.08.2010, 12:37:05
hellooooo...pe aici nu mai este nici o miresica?...va cred...eu am timp de miresit pe aici k am nunta in 2011:-p..asa ca vreau pozici de la voi, care ati avut nunta anul asta.....please[-o<....pupici multi si spor la miresit

mada2010
25.08.2010, 11:30:17
Nu mai posteaza nimeni fotografii de la nunta? salonul Elegance m-ar interesa, va rog!!

PaulaOana21
25.08.2010, 11:54:28
Asa cum te-a sfatuit si miresica cealalta, ti-l recomand din tot sufletul pe Alex, pt fotografii, si pt filmat el lucreaza cu un tip in echipa, fac o treaba minunata impreuna. Cel putin noi am fost fffff multumiti de ei. Au si site, nu stiu daca am voie sa dau adresa aici, oricum cauta adfoto punct ro. Spor la preagtiri !

buna!
imi poti trimite cateva poze? :)

multumesc.

PaulaOana21
25.08.2010, 11:55:08
Buna :) Am inteles ca meniul este undeva in jur de 180 lei (4 feluri de mancare, 2 cafele, apa minerala) dar poate creste cu aprox 20 lei. Asta vedem atunci mai aproape. In afara de restaurant, am dat avans pt foto+video, formatia, biserica si cam atat. Spor la pregatiri! Daca te pot ajuta cu ceva te astept :)
O zi frumoasa!
Raluca

noi cand am fost in martie ne-au zis ca meniul costa pentru anul acesta 190 ron si ca se poate scumpi pana la anu' cu maxim 10%.

PaulaOana21
25.08.2010, 11:55:39
O zi frumoasa!
Raluca

in ce sala faci nunta? :D

raluk12
25.08.2010, 14:57:04
in ce sala faci nunta? :D

In Belvedere :)

PaulaOana21
25.08.2010, 15:23:12
In Belvedere :)

te-am intrebat pentru ca si eu am vrut sa facem nunta pe 18.06 insa nu am mai gasit sala libera :(
ma gandeam ca mi-ai luat-o tu inainte :-p ....noi vom face in clasic :)

raluk12
25.08.2010, 16:14:40
:-<:))
te-am intrebat pentru ca si eu am vrut sa facem nunta pe 18.06 insa nu am mai gasit sala libera :(
ma gandeam ca mi-ai luat-o tu inainte :-p ....noi vom face in clasic :)

:)) Pai noi am luat-o inainte din octombrie anul trecut am programat. Cum faci cu decoratiunile? N-am auzit vorbe de bine de ceea ce fac ei de la restaurant

elena2010
25.08.2010, 19:46:33
Nu mai posteaza nimeni fotografii de la nunta? salonul Elegance m-ar interesa, va rog!!

Buna, eu am avut nunta in Salon Elegance, incerc sa-ti atasez niste poze, aranjamantele nu au fost cevle doritesi comandate, sa-i zic asa deci.....oricum iti poti face o parere

raluk12
25.08.2010, 22:07:07
Buna, eu am avut nunta in Salon Elegance, incerc sa-ti atasez niste poze, aranjamantele nu au fost cevle doritesi comandate, sa-i zic asa deci.....oricum iti poti face o parere
Buna! Sa inteleg ca nu ti-au decorat sala cu ce ti-ai dorit tu? sau mai bine zis cu ce le-ai comandat? La preturi cum sunt? si la biserica cat a costat? Vad ca ai facut la aceeasi biserica la care voi face si eu;;)

elena2010
26.08.2010, 10:22:52
Buna! Sa inteleg ca nu ti-au decorat sala cu ce ti-ai dorit tu? sau mai bine zis cu ce le-ai comandat? La preturi cum sunt? si la biserica cat a costat? Vad ca ai facut la aceeasi biserica la care voi face si eu;;)

Buna, am cerut trandafiri deschisi si acel roz mov cu orhidee alba si chiar i-am arata poze cu aranjamentele cerute, o altfel de vaza si m-am trezit cu alta, dar asta nu m-a deranjat ci faptul ca aranj mele au fost f saracacioase desi in mom in care i-am arata pozele cu ce vreau mi-a dat un pret si am zis ok, la sf sa-mi zica ca de fapt costa mai mult aranj dorite si.....husele intra-adevar unele, (chiar si pe scaunul meu) sunt patate, si in nici un caz nu va lasa (aviz celor care spera intr-o minune) sa lasati scaunele neimbracate sau sa veniti cu altceva de la ta firma(huse sau aranjam). La capitolul aranj sta f prost marea "doamna", desi ea se crede cu f mult gust ..drept dovada ca te obliga sa faci cu ei, in rest sotul, adica patronul e super, se tine de cuvant si este amabil, nu zic ca ar trebui sa te lase cu alta firma dar ar trebui sa se comporta ca atare nu sa aiba o husa cu diverse funde si aranjamente de prost gust si mai rau e sa nu respecte ceea ce vrea clientul, dar asta e... poate am fost doar eu marea ghinionista.
Referitor la biserica ....este f frumos, slujba desi a fost mai scurta decat de obicei (pt ca mai avea 2 cununii dupa mine) este frumoasa si corul nemaipomenit. daca te mai pot ajuta cu ceva ......
o zi buna va urez la toate

raluk12
26.08.2010, 10:39:38
Buna, am cerut trandafiri deschisi si acel roz mov cu orhidee alba si chiar i-am arata poze cu aranjamentele cerute, o altfel de vaza si m-am trezit cu alta, dar asta nu m-a deranjat ci faptul ca aranj mele au fost f saracacioase desi in mom in care i-am arata pozele cu ce vreau mi-a dat un pret si am zis ok, la sf sa-mi zica ca de fapt costa mai mult aranj dorite si.....husele intra-adevar unele, (chiar si pe scaunul meu) sunt patate, si in nici un caz nu va lasa (aviz celor care spera intr-o minune) sa lasati scaunele neimbracate sau sa veniti cu altceva de la ta firma(huse sau aranjam). La capitolul aranj sta f prost marea "doamna", desi ea se crede cu f mult gust ..drept dovada ca te obliga sa faci cu ei, in rest sotul, adica patronul e super, se tine de cuvant si este amabil, nu zic ca ar trebui sa te lase cu alta firma dar ar trebui sa se comporta ca atare nu sa aiba o husa cu diverse funde si aranjamente de prost gust si mai rau e sa nu respecte ceea ce vrea clientul, dar asta e... poate am fost doar eu marea ghinionista.
Referitor la biserica ....este f frumos, slujba desi a fost mai scurta decat de obicei (pt ca mai avea 2 cununii dupa mine) este frumoasa si corul nemaipomenit. daca te mai pot ajuta cu ceva ......
o zi buna va urez la toate

Off! Eram sigura ca sunt probleme cu treaba asta cu aranjamentele etc..., am auzit de la multa lume ca au fost nemultumiti. :gen_13: Oi vedea ce oi face...
Zi-mi, te rog, cat ai dat avans pt rezervare datei la biserica si cat a costat cununia in sine.
Ms mult pt ajutor! Pupici

elena2010
26.08.2010, 12:58:00
Off! Eram sigura ca sunt probleme cu treaba asta cu aranjamentele etc..., am auzit de la multa lume ca au fost nemultumiti. :gen_13: Oi vedea ce oi face...
Zi-mi, te rog, cat ai dat avans pt rezervare datei la biserica si cat a costat cununia in sine.
Ms mult pt ajutor! Pupici
pt rezervarea datei am dat 100 ron, cununia stiu ca 2 mil de preot, iar corul pe care te sfatuiesc sa-l iei, rasuna super, a costat 2 mil

raluk12
26.08.2010, 14:26:41
pt rezervarea datei am dat 100 ron, cununia stiu ca 2 mil de preot, iar corul pe care te sfatuiesc sa-l iei, rasuna super, a costat 2 mil
Multumesc frumos de raspunsuri. da, voi lua si eu corul. I-am mai auzit la alte nunti si mi-a placut f mult

Bimba22
04.09.2010, 16:28:35
cineva are mai multe pzoe cu sala? ei nu au un site? cat costa menu? multumesc

elena2010
04.09.2010, 17:22:35
cineva are mai multe pzoe cu sala? ei nu au un site? cat costa menu? multumesc

Buna, am atasat mai suns poze cu salile, si evident si alte fete au atasat poze, trebuie doar sa le cauti, iar referitor la meniu la mine a fost 185, dar poate fi si 180 si 200 depinde....

PaulaOana21
05.09.2010, 19:38:11
:-<:))

:)) Pai noi am luat-o inainte din octombrie anul trecut am programat. Cum faci cu decoratiunile? N-am auzit vorbe de bine de ceea ce fac ei de la restaurant

sincer nu stiu ce sa mai cred...eu am 2 prietene care au facut acolo si n-au avut nicio nemultumire in privinta aranjamentelor :)

crek acum e dupa noroc...nu stiu ce sa zic :)

viorelcrisan
09.09.2010, 13:44:10
Am fost si eu la o nunta acolo si decoratiunile au fost ok.
Mai rau au stat cu tacamurile, care erau din seturi diferite, nu semana nicio furculita cu celelalte. :)
Plus ca la sfarsit au spus sa se pastreze tacamurile de la sarmale la friptura.

raluk12
09.09.2010, 15:52:36
Am fost si eu la o nunta acolo si decoratiunile au fost ok.
Mai rau au stat cu tacamurile, care erau din seturi diferite, nu semana nicio furculita cu celelalte. :)
Plus ca la sfarsit au spus sa se pastreze tacamurile de la sarmale la friptura.
Ce aiurea!!! O sa le precizez sa tina cont sa nu faca asa. Sper sa n-am probleme

flori_s03
02.10.2010, 11:52:50
Hellllooo...nu mai face nimeni nunta la RN? sau ne-a uitat toata lumea...pe noi...miresicile din 2011....vrem si noi impresii...poze....sa stim si noi cum merge treaba...Multumim...Casa de piatra si multa fericire celor ce s-au casatorit :)

strumf08
04.10.2010, 14:54:53
Am ajuns si noi sa mancam la RN Paulesti. Intr-adevar locatia e superba, dar mancarea nu mi s-a parut cine stie ce si preturile destul de mari...

Raluk_maria
01.11.2010, 20:10:56
Buna fetelor, eu voi avea nunta la anul, la Regina Noptii in salonul Belvedere. Eu sunt incantata de meniu, am mancat destul de des aici si mi-a placut. Sunt foarte suparata din cauza DRAPERIILOR!!!!! NU-MI PLAC DELOC!!!!Mai este cineva de aceeasi parere cu mine???? CE PUTEM FACE???

PaulaOana21
02.11.2010, 16:34:52
Buna fetelor, eu voi avea nunta la anul, la Regina Noptii in salonul Belvedere. Eu sunt incantata de meniu, am mancat destul de des aici si mi-a placut. Sunt foarte suparata din cauza DRAPERIILOR!!!!! NU-MI PLAC DELOC!!!!Mai este cineva de aceeasi parere cu mine???? CE PUTEM FACE???

eu voi face cu o zi inaintea ta, insa in clasic :-p...mie acolo nu imi plac perdelele....nu stiu cum sa fac sa le schimbe :-?

si eu tot cu lila voi decora sala....voi incerca sa gasesc ceva solutii de imbunatatire pana atunci ca sa nu iasa perdelele in evidenta f mult :-w

raluk12
02.11.2010, 21:43:09
Fetelor voi luati decoratiunile d ela ei?

PaulaOana21
03.11.2010, 10:49:35
Fetelor voi luati decoratiunile d ela ei?

esti obligata. ei iti impun sa faci decoratiunile cu ei pentru ca se ocupa si cu asa ceva :)

raluk12
03.11.2010, 10:57:12
esti obligata. ei iti impun sa faci decoratiunile cu ei pentru ca se ocupa si cu asa ceva :)
Si daca nu vreau pt canu imi plac sub nici o forma ce poate sa-mi faca?

PaulaOana21
03.11.2010, 13:07:47
Si daca nu vreau pt canu imi plac sub nici o forma ce poate sa-mi faca?

nu ai ce face...nu vei reusi sa ii convingi....iti spun din proprie experienta....am 2 prietene care au facut acolo si nu au putut veni cu alta firma...:|

PaulaOana21
16.11.2010, 20:38:20
nu ai ce face...nu vei reusi sa ii convingi....iti spun din proprie experienta....am 2 prietene care au facut acolo si nu au putut veni cu alta firma...:|

dragelor....am auzit ceva ingrozitor despre patronul de la regina noptii....si anume ca saptamana trecuta s-ar fi spanzurat din cauza faptului ca ar fi pierdut un proces....asta este tot ce stiu....mai stie cineva ceva de asta?

tare mi-e sa nu avem probleme cu restaurantul cu privire la nunti :-ss :(

Loryy_caro
17.11.2010, 11:38:06
dragelor....am auzit ceva ingrozitor despre patronul de la regina noptii....si anume ca saptamana trecuta s-ar fi spanzurat din cauza faptului ca ar fi pierdut un proces....asta este tot ce stiu....mai stie cineva ceva de asta?

tare mi-e sa nu avem probleme cu restaurantul cu privire la nunti :-ss :(

doamne fereste.......nu cred.cred ca e un zvon.din cate stiu patronu de acolo are mai multe procese, de mai multi ani.nu s-a anuntat nimic oficial,am cautat.nu cred ca s-a spanzurat.

CONT_INCHIS_68860
17.11.2010, 12:23:05
doamne fereste.......nu cred.cred ca e un zvon.din cate stiu patronu de acolo are mai multe procese, de mai multi ani.nu s-a anuntat nimic oficial,am cautat.nu cred ca s-a spanzurat.

buna, tocmai am anuntat-o si pe oana k nu e adevarat. au fost doar zvonuri. deci.. bafta si spor la pregatiri :*

Loryy_caro
17.11.2010, 16:16:30
buna, tocmai am anuntat-o si pe oana k nu e adevarat. au fost doar zvonuri. deci.. bafta si spor la pregatiri :*

Ma gandeam eu ca e un zvon....Chiar ma miram....Stiam ca sunt in procese de mult pe terenul unde au restaurante.........dar nici chiar asa.......eh,bine ca e doar un zvon si atat.v pup

raluk12
21.11.2010, 18:01:46
Buna fetele!

A fost doar un zvon, azi am fost si am discutatt cu el, e viu :)
Mai puteti posta, va rog, poze cu restaurantul decorat. Am o problema cu treaba asta, am inteles ca promit ceva si fac altceva diferit de ceea ce ceri :(

Spor la [regatiri

elenush1986
17.03.2011, 09:57:52
Eu am fost si am intrebat cat e meniul pentru 2012 , si mi-a spus ca este 200 ron in care este inclus 4 feluri de mancare si cafeaua :( , cam mult - parerea mea . Eram foarte grabita si nu am cerut si alte detalii dar o sa ma mai duc sa ma lamureasca .

PaulaOana21
17.03.2011, 20:56:20
Eu am fost si am intrebat cat e meniul pentru 2012 , si mi-a spus ca este 200 ron in care este inclus 4 feluri de mancare si cafeaua :( , cam mult - parerea mea . Eram foarte grabita si nu am cerut si alte detalii dar o sa ma mai duc sa ma lamureasca .

anul trecut a fost 180...anul acesta este 190...se pare ca il scumpeste din an in an cu 10 ron :)
noi aici vom face nunta...insa acu imi cam pare rau...pentru ca mi se pare scump...

anul trecut eram incantata si nu mi se parea scump...acu cand fac comparatie si cu alte restaurante...:|

eu iti mai recomand ana maria pop...au o sala superba..cica a doua este in amenajari...mancarea este f buna si nu cred ca au meniul atat de scump...eu acolo as fi facut acu :) sau...president cort...dar si aici stiu ca e meniul mai mare :)

ioanalss
30.04.2011, 09:11:05
Buna.....miresici care aveti nunta in 2011....cat v-au spus cei de la Regina ca va fi meniul pentru anul viitor? Voi ati mai facut ceva pregatiri pentru nunta?

Buna, noi am fost chiar weekendul trecut, si ne-au dat 2 variante de meniu, una cu 190 lei si unja cu 210 (acesta e un pic mai sofisticat:caviar, somon etc.). Sunt incluse, intr-adevar, 2 cafele si apa minerala.

toaderanna
02.05.2011, 09:25:58
mi se pare cam mult fata de alte localuri, acum fiecare alege dupa invitatii pe care ii are....

cami_t
10.05.2011, 12:23:34
Noi am avut nunta pe 7 mai in salonul Clasic. Este locatie deosebita, mai ales gradina. Meniul a fost de 190 ron /pers ( 4 feluri mancare, 2 cafele si apa minerala). Aranjamentele alese de noi (huse,flori, arcada, stalpisori si altele) au fost realizate de firma lor sub atenta indrumare a doamnei patroane. Petrecerea a fost reusita datorita sprijinului deosebit al domnului director Iulian(am comunicat foarte bine si a fost alaturi de noi pana dimineata).

PaulaOana21
10.05.2011, 14:08:34
Noi am avut nunta pe 7 mai in salonul Clasic. Este locatie deosebita, mai ales gradina. Meniul a fost de 190 ron /pers ( 4 feluri mancare, 2 cafele si apa minerala). Aranjamentele alese de noi (huse,flori, arcada, stalpisori si altele) au fost realizate de firma lor sub atenta indrumare a doamnei patroane. Petrecerea a fost reusita datorita sprijinului deosebit al domnului director Iulian(am comunicat foarte bine si a fost alaturi de noi pana dimineata).

felicitari! casa de piatra!
ne poti da mai multe detalii despre mancare, cum a fost? aranjamente? - preturi, culori etc?

eu sper sa ajung in weekend sa vorbim cu dna care se ocupa de acestea :)

multumesc :*

cami_t
10.05.2011, 21:38:49
felicitari! casa de piatra!
ne poti da mai multe detalii despre mancare, cum a fost? aranjamente? - preturi, culori etc?

eu sper sa ajung in weekend sa vorbim cu dna care se ocupa de acestea :)

multumesc :*

multumim!

Meniul ales a fost cel de 190 ron cu aperitiv, peste cu legume mexicane, sarmale si mix grill cu salata de iarna. A fost destul de multa mancare ,iar noi nu prea am avut timp sa gustam prea mult :)
Pentru aranjamente are doamna care se ocupa de asta o lista cu preturile. Noi am optat pentru culorile crem si mov. Aranjamentele florale a fost cu trandafiri roz si crem ( 35 ron /buc)

flori_s03
12.05.2011, 08:18:23
buna...in acest week-end am si eu nunta in salon Clasic...sper sa fie bine. O sa intru dupa nunta si o sa va povestesc cum a fost.Si pe noi ne-a ajutat d-nul Iulian, sper sa fie asa pana la sfarsit.

strumf08
12.05.2011, 21:19:39
buna...in acest week-end am si eu nunta in salon Clasic...sper sa fie bine. O sa intru dupa nunta si o sa va povestesc cum a fost.Si pe noi ne-a ajutat d-nul Iulian, sper sa fie asa pana la sfarsit.

Casa de piatra! Sa dea Domnul sa iasa totul asa cum iti doresti!

PaulaOana21
13.05.2011, 09:42:49

casa de piatra si sa aveti o zi minunata plina de bucurii!!!
o sa aveti parte de o vreme superba din ce au anuntat :D

asteptam detalii si poze, dupa :D

flori_s03
24.05.2011, 16:41:30
Buna:)eu abia acum am revenit in bucuresti, si am putin timp sa stau la calculator...sa stiti ca totul a fost super ok la nunta...cei de la restaurant s-au comportat exemplar, eu una nu am nimic sa le reprosez...aranjamentele au fost super ok, si au fost exact asa cum le-am spus eu sa fie. Multa bafta celor care urmeaza sa aiba nunta acolo...si stati linistiti ca o sa fie mai mult decat ok.

Padelina
13.01.2014, 12:55:58
Voi avea nunta la Regina Noptii. Puteti sa imi spuneti din experienta voastra cum a fost? Aranjamentele se fac tot cu ei si am ceva emotii.

olgutza26
22.01.2014, 22:44:34
Voi avea nunta la Regina Noptii. Puteti sa imi spuneti din experienta voastra cum a fost? Aranjamentele se fac tot cu ei si am ceva emotii.

eu nu am avut nunta acolo, dar am participat la cateva evenimente acolo. Mi s-a parut intotdeauna impecabil organizat de fiecare data. Nu stiu daca era meritul in intregime al locatiei pentru ca si miresele au fost foarte implicate in eveniment, dar a fost ireprosabil