PDA

Versiunea completa : Formatie/Dj in Satu Mare

Pagini : [1] 2

hans2008
12.11.2007, 18:16:15
..azi sunt fericita ca mi-am ales in sfarsit formatia si am si platit avansul. mi-am luat o grija de pe cap. urmeaza fotograful si cameramanul.
voi cum stati cu pregatirile?

Allyna
13.11.2007, 21:23:51
..azi sunt fericita ca mi-am ales in sfarsit formatia si am si platit avansul. mi-am luat o grija de pe cap. urmeaza fotograful si cameramanul.
voi cum stati cu pregatirile?

Ce formatie ai ales? E ceva local? Asteptam detalii...(poate chiar si pret):*

hans2008
14.11.2007, 20:52:59
..formatia este ceva local, nu stiu daca ati auzit voi , se numea No Coment, acum si+au schimbat denumirea in Magnificii, pretul este de 1000 euro. eu am fost si i+am ascultat la un eveniment local, mi+au placut si am trecut la treaba.
cu cameramanul inca mai ma gandesc...

Allyna
15.11.2007, 18:06:50
..formatia este ceva local, nu stiu daca ati auzit voi , se numea No Coment, acum si+au schimbat denumirea in Magnificii, pretul este de 1000 euro. eu am fost si i+am ascultat la un eveniment local, mi+au placut si am trecut la treaba.

Nu am auzit, dar te cred ca e super ok formatia, ca altfel nu ai fi ales-o, nu?;-) >:D< Ma bucur ca avansati cu pregatirile!!! Spor in continuare!

ankutza
15.11.2007, 18:37:58

"No Coment"...imi suna cunoscut! De sarbatori cand vin la SM...ma interesez;-)

lore_vasc
24.09.2008, 22:21:09
ITI TIN pumnii,sper sa ai noroc sa fie liberi si sa poata canta la voi la nunta(BAFTA!).Sa sti ca si eu am avut momente cand am zis ca nu mai pot.A fost fooooooooaaaaaaarrrte greu sa gasesc formatia.Am sunat la vreo 7 sau 8 formatii care erau ocupate si pana la urma am gasit.Sa ne spui ce ai rezolvat:*

crinutz
24.09.2008, 23:06:59
ITI TIN pumnii,sper sa ai noroc sa fie liberi si sa poata canta la voi la nunta(BAFTA!).Sa sti ca si eu am avut momente cand am zis ca nu mai pot.A fost fooooooooaaaaaaarrrte greu sa gasesc formatia.Am sunat la vreo 7 sau 8 formatii care erau ocupate si pana la urma am gasit.Sa ne spui ce ai rezolvat:*

ferice de tine, macar ai scapat de o grija

hmmm, nimic, si astia sunt ocupati:((. asta e, mai incerc...
pana acum ceva timp nici nu-mi imaginam in ce ma bag dar tre sa iasa bine in cele din urma, trebuie sa transpiram putin pana sa obtinem ce vrem. cel mai greu mi se pare sa fiu departe de "locul faptei"

pupici!!!

lore_vasc
24.09.2008, 23:16:13
ferice de tine, macar ai scapat de o grija

hmmm, nimic, si astia sunt ocupati:((. asta e, mai incerc...
pana acum ceva timp nici nu-mi imaginam in ce ma bag dar tre sa iasa bine in cele din urma, trebuie sa transpiram putin pana sa obtinem ce vrem. cel mai greu mi se pare sa fiu departe de "locul faptei"

pupici!!!
IMI PARE FOARTE RAU crinutz ca formatia este ocupata.Las ca pana la urma tot vei gasi:)Succes!>:D< Am si eu aceeasi problema departe de locul faptei:-<

ankutza
25.09.2008, 16:43:19
lore_vasc crezi ca e deja tarziu si pentru rochie?:-?
deja incep sa intru in panica...

:* :* :* Scumpaaaaaaaaaaa...capul sus....o sa vezi ca o sa iasa totul bine. Nu te mai ingrijora...
Eu voi avea DJ la nunta..asa ca m-am scos, dar sunt sigura ca vei gasi formatie libera. Apropo' am o prietena ce face in mai la fosta cantina Unio si mi-a zis ca ei ii canta Oanta (e din Negresti dar nu-mi aduc aminte cine-i, :">) daca vrei cer un nr de telef pt tine ....poate ai noroc..;)) ;)) ;))

dydy_nycky
30.09.2008, 13:12:26
:* :* :* Scumpaaaaaaaaaaa...capul sus....o sa vezi ca o sa iasa totul bine. Nu te mai ingrijora...
Eu voi avea DJ la nunta..asa ca m-am scos, dar sunt sigura ca vei gasi formatie libera. Apropo' am o prietena ce face in mai la fosta cantina Unio si mi-a zis ca ei ii canta Oanta (e din Negresti dar nu-mi aduc aminte cine-i, :">) daca vrei cer un nr de telef pt tine ....poate ai noroc..;)) ;)) ;))

DA OANTA DIN CATE STIU EU CANTA IN FORMATIA PIONEERII,ACUMA CANTA SINGUR?

crinutz
30.08.2009, 21:27:39
O formatie pe care pot sa v-o recomand din suflet sunt cei care au cantat la nunta noastra. Sunt cei care canta la restaurantul de la balastiera din IOJIB. Sa stiti ca am fost suspicioasa initial pt ca nu am auzit pe nimen vorbind de ei. Nu stiu sa va spun numele domnilor din formatie dar reusesc ca creeze o admosfera nemaipomenita. Pot doar sa va spun ca as da orice sa-mi cante macar o data pe saptamana violonistul cate o melodie, este senzational omul!!!!!!!!!

LaRubia
30.08.2009, 22:20:56
O formatie pe care pot sa v-o recomand din suflet sunt cei care au cantat la nunta noastra. Sunt cei care canta la restaurantul de la balastiera din IOJIB. Sa stiti ca am fost suspicioasa initial pt ca nu am auzit pe nimen vorbind de ei. Nu stiu sa va spun numele domnilor din formatie dar reusesc ca creeze o admosfera nemaipomenita. Pot doar sa va spun ca as da orice sa-mi cante macar o data pe saptamana violonistul cate o melodie, este senzational omul!!!!!!!!!

Buna Crinutz>:D<

Cum se cheama formatia si cat costa??daca poti sa-mi spui[-o< [-o< [-o< [-o<
merci>:D<

crinutz
30.08.2009, 22:31:26
Buna Crinutz>:D<

Cum se cheama formatia si cat costa??daca poti sa-mi spui[-o< [-o< [-o< [-o<
merci>:D<

Simo, ti-am dat pm cu pretul. Numele nu il stiu dar ma interesez.

LaRubia
30.08.2009, 23:05:16
Simo, ti-am dat pm cu pretul. Numele nu il stiu dar ma interesez.

MULTUMESC FRUMOS!!!!>:D<

lolicriss1234
30.08.2009, 23:53:08
Buna fetelor
formatia pe care am avuto noi era compusa din 4 baieti ,din cate am inteles erau profesori la scoala de arte din satu mare dintre ei ,cel putin adi brodi cel cu care am luat legatura
am avut emotii legat de ei ,desi am fost la un demo de aprox de 1h si au fost super ok
ei canta toate genurile de muzica dar cel mai mult mi-a placut partea de muzica usoara ,adi are o voce super si damce de la clape o facut senzatie
ringul de dans a fost plin cat timp au cantat ei ,inclusiv pe vals s-a dansat
au facut senzatie cei drept
am avut si muzica populara dar nu prea s-a dansat pe ea .

crinutz
31.08.2009, 00:12:43
Buna fetelor
formatia pe care am avuto noi era compusa din 4 baieti ,din cate am inteles erau profesori la scoala de arte din satu mare dintre ei ,cel putin adi brodi cel cu care am luat legatura
am avut emotii legat de ei ,desi am fost la un demo de aprox de 1h si au fost super ok
ei canta toate genurile de muzica dar cel mai mult mi-a placut partea de muzica usoara ,adi are o voce super si damce de la clape o facut senzatie

mda, si eu am incercat sa iau legatura cu ei dar erau ocupati. Am auzit ca sunt senzationali dar ... nu am avut noroc. felicitari.

poate o ajutam si pe simo sa se decida :-?

LaRubia
31.08.2009, 01:09:41
mda, si eu am incercat sa iau legatura cu ei dar erau ocupati. Am auzit ca sunt senzationali dar ... nu am avut noroc. felicitari.

poate o ajutam si pe simo sa se decida :-?

formatia de care vorbiti voi nu e cea a lui Mircea Deac??

ceska
31.08.2009, 07:44:06

Da da,este formatia lui Mircea Deac.Canta super.Au fost la nunta la varul meu in Iunie.Super...
Dar oare pentru cat canta acum?Caci parca asa am inteles ca au ridicat tariful de atunci.
lolicriss1234 (http://www.miresici.ro/member.php?u=49258) la tine pentru cat au cantat?

lolicriss1234
31.08.2009, 08:18:40

nu nici vorba

lolicriss1234
31.08.2009, 08:21:14

iti trinit pm cu nr lor de telefon daca vrei
am inteles ca nu au un nume acum
dar daca vb cu ei neaparat sa vina cu damce la clame si adi voce

lolicriss1234
31.08.2009, 08:25:59
Da da,este formatia lui Mircea Deac.Canta super.Au fost la nunta la varul meu in Iunie.Super...
Dar oare pentru cat canta acum?Caci parca asa am inteles ca au ridicat tariful de atunci.
lolicriss1234 (http://www.miresici.ro/member.php?u=49258) la tine pentru cat au cantat?

ti-am trimis pm

ceska
14.09.2009, 13:35:12
Buna fetelor...Spuneti mi un dj bun si un pret cine stie :D
merci mult

lolicriss1234
14.09.2009, 18:49:09
Buna fetelor...Spuneti mi un dj bun si un pret cine stie :D
merci mult

BUNA
eu am auzit de marius iftimovici ca ii super ca si dj si de dj soso el a fost la insomnia ,cred ca datele lui le gasesti pe net

lolicriss1234
14.09.2009, 18:50:19
ca si pret nu stiu ce sa iti spun care ii tariful
cred ca cel mai bine iti vor spune fetele care au avut dj la nunta

ceska
15.09.2009, 07:58:27

M am interesat de Marius Iftimovici.Taxa e de 1200 lei.Si mai au o solista care canta 60 min in reprize,care e 400 lei.Inca nu i-am rezervat.Mai astept pareri.Am si numar de telefon de la el...

Urmeaza...

BRIana22
15.09.2009, 12:06:00
M am interesat de Marius Iftimovici.Taxa e de 1200 lei.Si mai au o solista care canta 60 min in reprize,care e 400 lei.Inca nu i-am rezervat.Mai astept pareri.Am si numar de telefon de la el...

Urmeaza...

Incearca la dj Soso...ti-l recomand cu mare placere:-p .
Il stiu, e un tip super ok.

:*

ceska
15.09.2009, 12:10:52
Incearca la dj Soso...ti-l recomand cu mare placere:-p .
Il stiu, e un tip super ok.

Ceva date de contact:mail sau ceva de la el?
Merci

BRIana22
15.09.2009, 12:28:58
Ceva date de contact:mail sau ceva de la el?
Merci

Iti trimit PM.

ana_strumfi
15.09.2009, 19:58:57
Buna, fetelor. Am rezervat si noi sala, urmeaza dj-ul. Formatiile mi se par scumpe si nu am auzit multe lucruri bune despre ele. Ce dj-uri cunoasteti? Daca puteti sa ma ajutati cu nume si telefon. Mersi

lolicriss1234
15.09.2009, 20:55:18
Buna, fetelor. Am rezervat si noi sala, urmeaza dj-ul. Formatiile mi se par scumpe si nu am auzit multe lucruri bune despre ele. Ce dj-uri cunoasteti? Daca puteti sa ma ajutati cu nume si telefon. Mersi

Buna
si la ce sala ati facut rezervarea ?

ana_strumfi
16.09.2009, 16:08:52
La Coral am gasit loc in iulie si chiar acolo voiam

ankutza
16.09.2009, 16:42:21
Si ca sa-mi fac datoria de ex miresica va zic ca eu am avut DJ la nunta pe Dacian Codreanu...si am fost f f f f multumita. Pe cine intereseaza detaliile le pot trimite pe pm. :-p

ana_strumfi
16.09.2009, 16:45:14
Buna,
Ma intereseaza. Ce varsta are aprox?

ana_strumfi
16.09.2009, 17:21:25
In primul rand, Casa de Piatra si multa sanatate. Ti-am vazut si albumul si e super frumos. Mersi pentru ajutor, cat de repede il caut.

O seara placuta

ankutza
16.09.2009, 17:25:09
In primul rand, Casa de Piatra si multa sanatate. Ti-am vazut si albumul si e super frumos. Mersi pentru ajutor, cat de repede il caut.

O seara placuta

Ma bucur ca am fost de ajutor...:* :*

BRIana22
16.09.2009, 20:42:52
Si ca sa-mi fac datoria de ex miresica va zic ca eu am avut DJ la nunta pe Dacian Codreanu...si am fost f f f f multumita. Pe cine intereseaza detaliile le pot trimite pe pm. :-p

Abia acum am vazut acest raspuns. Iti scrisesem inainte dincolo, te intrebam cum il cheama pe dj.
Multumim de info.

ana_strumfi
17.09.2009, 23:26:52
Buna seara, fetelor ;))
L-a avut cineva la nunta pe Dj Soso? Sau ce ati auzit despre el?

lolicriss1234
18.09.2009, 09:45:56
Buna seara, fetelor ;))
L-a avut cineva la nunta pe Dj Soso? Sau ce ati auzit despre el?

Buna
eu nu am fost la o nunta cu el
dar am fost la club la insomnia si a foarte super ok
din cate am auzit stie sa faca atmosfera
a....de revelion am fost si era si el dj la select

o zi buna

ceska
18.09.2009, 10:42:00
Dar la o nunta cu DJ Marius Iftimovici a fost cineva?

BRIana22
18.09.2009, 11:35:13
Atat Dj Soso, cat si Marius Iftimovici, sunt buni profesionisti.
Amandoi stiu sa faca atmosfera, amandoi sunt buni!
:-p
Contactati-i pe amandoi si va hotarati dupa...:-p

Antonia_Pap
18.09.2009, 12:17:33
Dar la o nunta cu DJ Marius Iftimovici a fost cineva?

Eu am fost la nunta cu Marius Iftimovici si a fost super. Mi-a placut mult. Stie sa faca atmosfera. Isi merita banii.

ceska
18.09.2009, 13:09:47
Dj Marius Sau Dj Soso?:d

lolicriss1234
18.09.2009, 13:12:24
Dj Marius Sau Dj Soso?:d

care iti place tie mai mult
amandoi is super ok
eu as opta pentru marius dar nu vreau sa te influentez

ana_strumfi
18.09.2009, 16:01:07
Buna
Ceska, vad ca si tu esti in cautarea unui dj. Si eu ma tot interesez si sun. Pe Marius l-am auzit la o nunta, era si solista Cynthia cu el, cant foarte frumos. Pe ei ii voiam, dar pe 3 iulie nu are liber. Tu ai contactat vreun dj?

ankutza
18.09.2009, 16:34:32

Eu l-am avut pe Dacian Codreanu...pretul e 300 €, cand o sa am de facut botez tot pe el il chem.:D :D :D :D

ceska
19.09.2009, 16:49:39
Buna
Ceska, vad ca si tu esti in cautarea unui dj. Si eu ma tot interesez si sun. Pe Marius l-am auzit la o nunta, era si solista Cynthia cu el, cant foarte frumos. Pe ei ii voiam, dar pe 3 iulie nu are liber. Tu ai contactat vreun dj?

si cum canta cyntia?caci si eu m am gandit s o chem.inca nu am vb cu ei.urmeaza sapt asta.

ana_strumfi
19.09.2009, 22:48:03
Cynthia canta foarte frumos, insa doar o ora in reprize si costa 400 lei. http://movmedia.******/index_files/Page336.htm
Eu l-am angajat pe Dacian Codreanu, suuuuper tip, profesionist, sunt sigura ca va face show. Mersi, Ankutza :*

ankutza
21.09.2009, 17:22:53
Cynthia canta foarte frumos, insa doar o ora in reprize si costa 400 lei. http://movmedia.******/index_files/Page336.htm
Eu l-am angajat pe Dacian Codreanu, suuuuper tip, profesionist, sunt sigura ca va face show. Mersi, Ankutza :*

>:D< >:D< >:D< ma bucur ca am fost de ajutor>:D< >:D< >:D<

dydy_nycky
22.09.2009, 19:37:32
>:D< >:D< >:D< ma bucur ca am fost de ajutor>:D< >:D< >:D<

buna...si noi l-am avut tot pe dacian la nunta si a iesit super, sper si vreau ca atunci cand o sa fie momentul de botez tot el sa vina cu muzica...apropo ankutza acum am observat ca ati facut cununia religioasa in negresti si ati facut poze la muzeu unde imi doream eu foarte mult sa ne facem poze insa nu am mai apucat:(...sunt foarte frumoase pozele...unde ati tinut petrecerea?ptr ca nu recunosc sala:D

crinabridy
22.09.2009, 23:41:03
Buna.
Si eu tot pe Dacian l-am avut la nunta si a iesit cu mult peste asteptarile noastre. Un super showman si un foarte bun dj. Cu siguranta il voi chema si la botez sau la orice alta petrecere de-acum inainte. Vi-l recomand din tot sufletul.

ankutza
23.09.2009, 13:35:02
buna...si noi l-am avut tot pe dacian la nunta si a iesit super, sper si vreau ca atunci cand o sa fie momentul de botez tot el sa vina cu muzica...apropo ankutza acum am observat ca ati facut cununia religioasa in negresti si ati facut poze la muzeu unde imi doream eu foarte mult sa ne facem poze insa nu am mai apucat:(...sunt foarte frumoase pozele...unde ati tinut petrecerea?ptr ca nu recunosc sala:D

Eu am tinut neaparat sa fie la Negresti, tocmai pt pozele de la muzeu. Din pacate nu am avut decat 15 min pt sedinta foto deoarece am avut f mare inatarziere si trebuia sa ajungem la biserica.:-< :-< ..dar ma multumesc si cu cate poze am;)) ;))
Restaurantul e Melody ...din Satu Mare.

dydy_nycky
23.09.2009, 17:32:19
Eu am tinut neaparat sa fie la Negresti, tocmai pt pozele de la muzeu. Din pacate nu am avut decat 15 min pt sedinta foto deoarece am avut f mare inatarziere si trebuia sa ajungem la biserica.:-< :-< ..dar ma multumesc si cu cate poze am;)) ;))
Restaurantul e Melody ...din Satu Mare.
e foarte bine chiar si 15 min ca noi nu ne-am facut deloc la muzeu, eu locuiesc exact pe strada cu muzeul si intotdeauna mi-am dorit la nunta sa imi fac poze acolo insa din pacate nu am mai putut:-L...am intrebat de restaurant ptr ca am crezut ca a fost tot in negresti si nu l-am recunoscut. mersi de raspuns...scuzati de off topic:D

keybmaniac
25.09.2009, 03:57:50
:-B>:P nu ma numesc Damce, si nu suntem formatia lui Mircea Deac ... doar mai colaboram din cand in cand ... numele meu este Damse Calin

Antonia_Pap
25.09.2009, 10:52:51
:-B>:P nu ma numesc Damce, si nu suntem formatia lui Mircea Deac ... doar mai colaboram din cand in cand ... numele meu este Damse Calin

Frumoasa prezentare, BRAVO!!!! Mai ales smiley i-ai ales pe masura :-B

Antonia_Pap
25.09.2009, 14:05:02

Si daca te prezentai frumos(cum am zis mai sus), clarificai altfel neintelegerile si greselile iti faceai si o reclama pe masura....insa asa....lasa de dorit! Eu una nu mi-as dori sa am de lucru cu oameni de genu'....Sorry asta-i adevarul

Antonia_Pap
27.09.2009, 20:56:13
Hello fetele!!!:*

Chiar acum am revenit de la un botez. A fost suuper, ne-am simtit tare bine... DJ a fost Marius Iftimovici, asa ca inca un vot pentru el! ;))

BRIana22
28.09.2009, 09:09:42

Chiar acum am revenit de la un botez. A fost suuper, ne-am simtit tare bine... DJ a fost Marius Iftimovici, asa ca inca un vot pentru el! ;))

Unde a fost botezul?
>:D<

Antonia_Pap
28.09.2009, 09:23:46
Unde a fost botezul?

La Perla. :)

lolicriss1234
28.09.2009, 09:42:45

Mariu e un super dj si stie sa faca atmosfera

lolicriss1234
08.10.2009, 09:56:44
e melodia lui Marc Terenzi - Love to be loved by you.

http://www.youtube.com/watch?v=G2WJ6AXnM3Q

simo ca sa te poti inspira desi cred ca deja stii melodia primului dans

lolicriss1234
08.10.2009, 10:04:07
si o melodie pentru final

http://www.youtube.com/watch?v=lMavj8nAoJk&feature=related

lore_vasc
08.10.2009, 15:59:40

Superba piesa!=D>

LaRubia
09.10.2009, 22:50:14

NU AM INK MELODIE PT PRIMUL DANS......:(( :(( :(( ASA CA ORICE SUGESTIE E BINEVENITA!!!!MERCI>:D<

ana_strumfi
10.10.2009, 10:32:10
Poate te ajuta http://www.*************.ro/articole/Top-100-Melodii-de-Deschidere-a-Dansului.html
Spor la pregatiri:)
Week-end placut

ana_strumfi
10.10.2009, 10:32:59
Iti trimit PM cu linkul, vad ca nu merge

ana_strumfi
10.10.2009, 10:36:06
Tot nu merge. Gasesti pe ************* si melodii in engleza si romanesti

<:-P Spor

ana_strumfi
10.10.2009, 10:39:43
Top 100 melodii pentru DANSUL MIRILOR

<OL style="TEXT-ALIGN: left"><FONT size=2>
I Swear <SPAN>- All 4 One <EM>(Rumba);

ana_strumfi
10.10.2009, 10:41:06
Nici cum nu am putut sa-ti trimit linkul
Dai google Melodii de Deschidere a Dansului si apare site-ul

Week-end frumos sa aveti
<:-P

Antonia_Pap
10.10.2009, 10:59:42

Ooooooo e una din melodiile mele de suflet!!! E superba.....am primit-o pe vremuri de la sotul meu cand inca relatia era prospatica si ne desparteau kilometri .... hmmmm...ce vremuri....Merci lolicriss :*

Antonia_Pap
10.10.2009, 11:06:02
Off topic: Apropos....vad ca prima piesa e Marc Terenzi, ultima Sarah Connor....Stiti ca ei au fost sot si sotie ? Si piesa "Love to be loved by you" Marc I-a dedicat-o Sarah-ei si i-a cantat-o live!!!=D> Ce coincidenta Lolicriss...;))

http://www.youtube.com/watch?v=TXgJIY18Au8&feature=related

Antonia_Pap
10.10.2009, 11:08:41
NU AM INK MELODIE PT PRIMUL DANS......:(( :(( :(( ASA CA ORICE SUGESTIE E BINEVENITA!!!!MERCI>:D<

Simo depinde in ce stil vreti sa faceti primul dans: ceva lent, vals sau alt tip .... si cat de talentati sunteti la dans ...Poate ne dai ceva detalii:*

BRIana22
10.10.2009, 17:31:01
Simoo, nu mai gasesc listele cu piese pentru primul dans romanesti si straine, insa le am pe cd (gata descarcate).

Chiar sunt superbe toate. Am ajuns la ele dupa multe search-uri pe net.

Daca ai drum prin centru, ne vedem, cu mare placere iti fac un cd si te uiti tu peste ele, vezi ce va place.

ce zici?

ana_strumfi
10.10.2009, 17:53:39
Videoclipul de la piesa lui Marc se bazeaza pe nunta lor. Am vazut si separat parti din filmare. Super fain, piesa la fel :)

ana_strumfi
10.10.2009, 17:59:45
De obicei prima piesa are o semnificatie aparte pentru miri, cred ca asa e cel mia frumos. Dar nu e obligatoriu. Si daca alegeti o piesa noua tot va avea o semnificatie, fiind prima piesa pe care ati dansat ca si casatoriti. Si depinde in ce limba alegeti piesa. Sunt piese foarte frumoase in engleza, dar si in romana. Invitatii poate ar fi mai impresionati daca ar intelege piesa, nu putem cere ca toti sa stie engleza:)). E de gandit, nu gluma.

Spor >:D<

LaRubia
10.10.2009, 23:34:14
Simoo, nu mai gasesc listele cu piese pentru primul dans romanesti si straine, insa le am pe cd (gata descarcate).

Chiar sunt superbe toate. Am ajuns la ele dupa multe search-uri pe net.

Daca ai drum prin centru, ne vedem, cu mare placere iti fac un cd si te uiti tu peste ele, vezi ce va place.

ce zici?

doar luni (adica 12 octombrie )ajung in SM....m-as bucura tare dak ai putea sa mi-l imprumuti si mie sau sa-mi faci o copie......te sun luni...oki???<:-P
merci muuuult!!!!:*

LaRubia
10.10.2009, 23:36:25
Simo depinde in ce stil vreti sa faceti primul dans: ceva lent, vals sau alt tip .... si cat de talentati sunteti la dans ...Poate ne dai ceva detalii:*

eu tare as vrea vals....eu nu ma prea pricep ( oricum sper sa nu se observe de rochie ;)) ) dar el stie cat de cato:-) ...dar neaparat as vrea ca primul dans sa fie un vals.....dar ceva fain....as fi vrut ceva in spaniola,dar nu stiu unde sa caut....poate ma ajutati voi......^:)^

ana_strumfi
11.10.2009, 10:24:07
Simo,

Axel Fernando-Amo
Luis Miguel-Somos novios

cred ca se poate dansa si vals pe ele. Asculta-le si vezi.

<:-P

Antonia_Pap
11.10.2009, 19:01:14
eu tare as vrea vals....eu nu ma prea pricep ( oricum sper sa nu se observe de rochie ;)) ) dar el stie cat de cato:-) ...dar neaparat as vrea ca primul dans sa fie un vals.....dar ceva fain....as fi vrut ceva in spaniola,dar nu stiu unde sa caut....poate ma ajutati voi......^:)^

Super !!! Valsul e minunat!!! Uite mie asta mi se pare tare faina: http://www.youtube.com/watch?v=jRfmdWY2Q9U Este Chayanne - Tiempo de vals, nu prea rapida, nici prea lenta....Si inca o intrebare :) vals lent sau vals vienez?

ankutza
12.10.2009, 11:07:44
Noi am ales o piesa de suflet, si anume "Mai frumoasa" de Laura Stoica. Iubesc piesa, versurile..imi dau lacrimile de cate ori o ascult.
A fost mai mult o declaratie pt sotul meu ;)) ;)) , prima data cand a ascultat-o a fost tare emotionat.

LaRubia
12.10.2009, 22:08:30
Super !!! Valsul e minunat!!! Uite mie asta mi se pare tare faina: http://www.youtube.com/watch?v=jRfmdWY2Q9U Este Chayanne - Tiempo de vals, nu prea rapida, nici prea lenta....Si inca o intrebare :) vals lent sau vals vienez?

nu stiu nici eu ce vals vreau ca nu prea ma pricep...cred ca ceva intre cele 2 sau doar vals lent.....cred;))

lolicriss1234
10.12.2009, 09:08:16
vals lent

http://www.youtube.com/watch?v=dHyR4ZzA2R0

Andre Rieu Love Theme from Romeo & Juliet....splendid

Tilla
11.12.2009, 15:28:20
Si eu m-am gandit la ce piesa sa fie. Iubitul meu insista sa fie una in limba romana, ca sa inteleaga toata lumea. :[email protected] Din pacate mi-e nu-mi place niciuna! Am gasit o piesa in limba italiana car imi place foarte mult, dar lui nu. Nu ma pot hotari, eu sunt de parere ca noua trebuie sa ne placa si nu invitatilor.

Pana atunci distati-va (e o nunta in america cu o "intrare" nu tocmai normala: http://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0

lore_vasc
11.12.2009, 18:31:35
Si eu m-am gandit la ce piesa sa fie. Iubitul meu insista sa fie una in limba romana, ca sa inteleaga toata lumea. :[email protected] Din pacate mi-e nu-mi place niciuna! Am gasit o piesa in limba italiana car imi place foarte mult, dar lui nu. Nu ma pot hotari, eu sunt de parere ca noua trebuie sa ne placa si nu invitatilor.

Pana atunci distati-va (e o nunta in america cu o "intrare" nu tocmai normala: http://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0
Important este ca voua sa va placa si sa cadeti la comun acord.Noi am avut piesa in engleza.Da super tare:))Am postat si eu linkul mai demmult la fete:)

keybmaniac
24.12.2009, 17:45:38
cu parere de rau daca dumneavoastra ati inteles gresit ce am scris, eu totusi nu m-as lansa in a face astfel de comentarii, nu stiu daca ma cunoasteti asa de bine incat sa stiti ce fel de om sunt, m-a deranjat doar numele trecut aiurea, cu respect, sarbatori fericite si an nou fericit

midi123
09.01.2010, 00:05:39
buna fetelor,

aveti numarul lui DJ Soso? Aveti idee despre ce preturi practica?

Cum e ca si "insufletitor" de petrecere? Stie sa puna lumea in miscare?

intre dacian codreanu si dj soso pe care ma sfatuiti sa-l aleg?

cam multe intrebari :-p sper sa ma ajutati cu ele.

pupici!! <:-P

lore_vasc
09.01.2010, 00:47:58
buna fetelor,

Grea intrebare ca din cate au povestit aici fetele amandoi sunt buni:)Pe Dacian Codreanu l-a avut miresica ankutza si acum pe anul asta l-a luat si ana_strumfi.DJ SOSO nu mai stiu cine l-a avut la nunta dar si el am inteles ca este bun.Sa vedem ce zic si fetele:)Te asteptam cu muuuuult mai multe intrebari ca noi vom incerca sa te ajutam la toate;-)
Midi pe ce data ai nunta si unde?

lolicriss1234
09.01.2010, 10:01:08
buna fetelor,

pe dj soso il gasesti la insomnia ........si il poti si asculta ....
pe Dacian .....daca ii trimiti pm la miresica ankuta poate sa iti dea mai multe detalii

BRIana22
09.01.2010, 15:51:02
buna fetelor,

Bine ai venit Midi !
Ti-l recomand din tot sufletul pe Soso. Iti trimis in PM datele lui.

gabitza_roca
13.01.2010, 08:37:39
bine ai venit Midi!

fetelor...nu mai tin minte cum o cheama pe solista care uneori canta la nuntile unde iftimovici se ocupa de atmosfera..
si nu stiti cumva daca se descurca (solista) cu toate limbile ( romana, maghiara, engleza) ?
inca nu am avut ocazia sa vb cu iftimovici..saptamana viitoare, cand se intoarce mirele meu...
:* :* :*

gabitza_roca
13.01.2010, 08:48:42
in ceea ce priveste primul dans... noi ne-am hotarat de la bun inceput...
Aerosmith- I don's want to miss a thing...
nici nu de gandim ca majoritatea nu vor intelege versurile pt ca este melodia noastra..cand dansam parca ne imbraca si ne imbratiseaza aceasta melodie...
:D ..dar de cateva zile ma tot gandesc la vals.. vreau sa dansam vals (vlad nu se descurca inca)...si fiind mult mai mare decat mine nu ma descurc in a-l conduce si nici nu vreau, vreau sa fiu o mireasa veritabila... voi incerca impreuna cu o prietena sa-l invatam pasii de dans si sper sa simta ritmul...de nu reusim, va fi obligat sa invete de la profesionisti...
e de moda veche valsul ca primul dans al mirilor... dar acum asta vreau..

cine a avut vals ca prim-dans?

roxi_libo
13.01.2010, 13:36:58
[QUOTE=gabitza_roca;2840145]in ceea ce priveste primul dans... noi ne-am hotarat de la bun inceput...
nici nu de gandim ca majoritatea nu vor intelege versurile pt ca este melodia noastra..cand dansam parca ne imbraca si ne imbratiseaza aceasta melodie...
:D ..dar de cateva zile ma tot gandesc la vals.. vreau sa dansam vals (vlad nu se descurca inca)...si fiind mult mai mare decat mine nu ma descurc in a-l conduce si nici nu vreau, vreau sa fiu o mireasa veritabila... voi incerca impreuna cu o prietena sa-l invatam pasii de dans si sper sa simta ritmul...de nu reusim, va fi obligat sa invete de la profesionisti...

cine a avut vals ca prim-dans?[QUOTE]

Ce dulce esti. Eu va urez bafta si spor la invatat.
Eu deocamdata nu am prins convingerea asta k vreau neaparat vals, desi nu se stie niciodata :)) daca reusiti va fi foarte frumos si impresionant pentru invitati.La ce cantec te-ai gandit?
Deocamdata eu vreau "You raise me up" pentru ca pentru mine mesajul e fffimportant, ni se potriveste si imi doresc tare mult sa fie toata viata asa.:">

dydy_nycky
13.01.2010, 14:29:42
buna fetelor,

eu ti-l recomand pe dacian ptr ca l-am avut la nunta si a fost super, a facut si cateva concursuri si a iesit extraordinar...daca vrei iti dau nr lui de tel totusi sa vb si cu el:*

lore_vasc
14.01.2010, 00:53:58
in ceea ce priveste primul dans... noi ne-am hotarat de la bun inceput...

cine a avut vals ca prim-dans?
Noi am avut vals vienez si am avut si coregrafie:-pNici nu ma gandeam la alt dans decat vals.Melodia a fost Unce upon a december:x

gabitza_roca
14.01.2010, 08:01:42
Noi am avut vals vienez si am avut si coregrafie:-pNici nu ma gandeam la alt dans decat vals.Melodia a fost Unce upon a december:x

m-am si emotionat!!!!;;) foarte frumos..imi inchipui c-ati fost superbi.:x
eu nu cred ca vreau coregrafie, dar lectii vor fi cu siguranta...abia astept!!

gabitza_roca
14.01.2010, 08:07:31
roxi..."You raise me up" e una dintre preferatele mele... GOOD CHOICE!!!
sunt sigura ca acele clipe vor fi printre cele mai deosebite din viata pentru tine si dragul tau..:x

ixor21
14.01.2010, 12:47:43
Asta e melodia pe care o vrem si noi...imi place tare mult <:-P...nu ai cumva video dansul mirilor(noi inca nu ne am gandit la coregrafie si mi ar fii de ajutor daca as vedea).

lore_vasc
14.01.2010, 12:58:04
Asta e melodia pe care o vrem si noi...imi place tare mult <:-P...nu ai cumva video dansul mirilor(noi inca nu ne am gandit la coregrafie si mi ar fii de ajutor daca as vedea).
Din pacate eu nu stiu cum se poate copia de pe DVD doar acel moment:(Daca imi explici tu cum sa fac atunci il pun aici;-)Poti sa te uiti si la video lui Melinda ca ii suuuuperb,nota 20 ptr dans=D>

m-am si emotionat!!!!;;) foarte frumos..imi inchipui c-ati fost superbi.:x
eu nu cred ca vreau coregrafie, dar lectii vor fi cu siguranta...abia astept!!
Da,eu asa zic ca am fost frumosi,defapt multa lume ne-a laudat;;)(ce modesta sunt:D)Noi nu am stiut de la inceput ca vrem si coregrafie doar ca vrem vals si pe cand am mers acasa in saptamana nuntii am luat lectii de dans( luni si marti ) si asa am ajuns sa facem o mica coregrafie nu foarte complicat:)

Tilla
14.01.2010, 19:34:44
Piesa asta cum vi se pare? Parca plutesc...
http://www.youtube.com/watch?v=FSea1YPxK1c&feature=fvst

l0redana
14.01.2010, 22:05:47
doar doua zile ati avut nevoie ca sa reusiti? vals+coregrafie:O
felicitari!!!!!!!!!!!!! eu cred ca as avea nevoie de o luuuuuuna minimum
cursurile le-ati luat in SM? poti sa-mi spui te rog si unde?
as vrea sa incepem si noi cu vals, dar trebuie sa-mi gasesc un profesor cu nervi de otel- nu sunt o dansatoare talentata ba chiar sunt rau de tot impiedicata

lore_vasc
15.01.2010, 14:11:23
as vrea sa incepem si noi cu vals, dar trebuie sa-mi gasesc un profesor cu nervi de otel- nu sunt o dansatoare talentata ba chiar sunt rau de tot impiedicata
Eu am facut 3 ani de dans de societate asa ca ptr mine a fost floare la ureche iar pe iubi l-am mai luat in casa si am mai facut cu el cativa pasi iar apoi am mers si in astea doua zile am facut valsul pe melodia aleasa.Cred ca zicand coregrafie a fost prea mult spus.....era asa o introducere in care ne salutam unul pe altul si apoi valsam iar la sfarsit ma invarte sub mana si salutam lumea(deci nu ii ceva ca si cum vedeti pe youtube:D)La CASA DE CULTURA se face seara la ora 19-20(nu mai retin daca au program in fiecare zi) si intrebi de OTTO sau Ovidiu.

ceska
15.01.2010, 14:17:27
Am rezolvat in sfarsit si muzica.ce urmeaza?

Antonia_Pap
15.01.2010, 16:23:24

Cursuri de dans se mai tin si la Liceul Unio .... si la Piata mare deasupra fostei tipografii.
http://www.informatia-zilei.ro/new/2010/01/14/dans-club-92-incepe-de-vineri-cursurile-de-dans/

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

l0redana
15.01.2010, 19:45:53
Eu am facut 3 ani de dans de societate asa ca ptr mine a fost floare la ureche iar pe iubi l-am mai luat in casa si am mai facut cu el cativa pasi iar apoi am mers si in astea doua zile am facut valsul pe melodia aleasa.Cred ca zicand coregrafie a fost prea mult spus.....era asa o introducere in care ne salutam unul pe altul si apoi valsam iar la sfarsit ma invarte sub mana si salutam lumea(deci nu ii ceva ca si cum vedeti pe youtube:D)La CASA DE CULTURA se face seara la ora 19-20(nu mai retin daca au program in fiecare zi) si intrebi de OTTO sau Ovidiu.
a deci esti o dansatoare de elita;-)
merci am sa ma interesez la Casa de Cultura

l0redana
15.01.2010, 19:52:51
[quote=Antonia_Pap;2853128]Cursuri de dans se mai tin si la Liceul Unio .... si la Piata mare deasupra fostei tipografii.
http://www.informatia-zilei.ro/new/2010/01/14/dans-club-92-incepe-de-vineri-cursurile-de-dans/
merci mult mi-am notat numerele de telefon si sun cat mai repede

lore_vasc
15.01.2010, 19:56:34
eeeee........... nici chiar asa,ca nu am facut de performanta si nici nu am participat la nici un concurs,am facut acum muuuuulti ani .....important ii ca mai am habar de cateva miscari si nu mi-a fost greu:)

lore_vasc
15.01.2010, 19:57:22
eeeee........... nici chiar asa,ca nu am facut de performanta si nici nu am participat la nici un concurs,am facut acum muuuuulti ani .....important ii ca mai am habar de cateva miscari si nu mi-a fost greu:)Eu din pacate nu am numere de telefon:(

l0redana
16.01.2010, 23:56:33
eeeee........... nici chiar asa,ca nu am facut de performanta si nici nu am participat la nici un concurs,am facut acum muuuuulti ani .....important ii ca mai am habar de cateva miscari si nu mi-a fost greu:)Eu din pacate nu am numere de telefon:(
nu este nici o problema am sa ma interesez sa vad la fata locului, si avand in vedere ca sunt impiedicata cand am spus ca am nevoie de o luna m-am referit la o luna intreaga-in fiecare zi dans- si cum cursurile se fac de vreo 2 -3 ori pe sapt am sa merg in doua locuri:-p asa sper sa progresez. oricum cu o luna inainte de nunta voi avea timp doar de ultimele detalii am sa ma ocup fara munca si obligatii:D

gabitza_roca
20.01.2010, 13:34:08
am o intalnire cu Iftimovici vineri, mi-a mentionat de cele 2 tinere cu care colaboreaza uneori, Cintia ( Sintia) si Lavinia..

stiti cumva care e mai de viata?:-p ..mai mult ca sigur ca vom alege si o solista..
si neaparat o persoana cu vioara...:-" ..pt momente mai speciale..

ankutza
20.01.2010, 16:10:45
nu este nici o problema am sa ma interesez sa vad la fata locului, si avand in vedere ca sunt impiedicata cand am spus ca am nevoie de o luna m-am referit la o luna intreaga-in fiecare zi dans- si cum cursurile se fac de vreo 2 -3 ori pe sapt am sa merg in doua locuri:-p asa sper sa progresez. oricum cu o luna inainte de nunta voi avea timp doar de ultimele detalii am sa ma ocup fara munca si obligatii:D

Daca te ajuta cu ceva, am o prietena care nu le avea chiar de loc cu dansul. Dar cu cateva lectii si rochia de mireasa care acopera picioarele...s-a decurcat de minuneeeeee.:D :D Se vede pe DVD mirele care sopteste suav..1,2,3...1,2,3..roteste-te..:)) dar a iesit f frumos valsul.
Asa ca sus moralul....si ambitie multa.>:D<

Tilla
20.01.2010, 20:43:42
am o intalnire cu Iftimovici vineri, mi-a mentionat de cele 2 tinere cu care colaboreaza uneori, Cintia ( Sintia) si Lavinia..

stiti cumva care e mai de viata?:-p ..mai mult ca sigur ca vom alege si o solista..
si neaparat o persoana cu vioara...:-" ..pt momente mai speciale..

Pe prima o cunosc. Dar sincer n-am auzit-o niciodata cantand. Dar probabil e mai prezentabila decat cealalta. Poate nu te-am ajutat cu nimica, dar cu Iftimovici n-o sa-ti para rau. Si eu pe el l-am ales.

gabitza_roca
21.01.2010, 10:17:34
Pe prima o cunosc. Dar sincer n-am auzit-o niciodata cantand. Dar probabil e mai prezentabila decat cealalta. Poate nu te-am ajutat cu nimica, dar cu Iftimovici n-o sa-ti para rau. Si eu pe el l-am ales.

de acord...stiu ca el e bun, dar vreau si ceva extra..

tilla..voi va multumiti doar cu el? banuiesc ca si la nunta voastra vor fi si multi maghiari care ar cam vrea sa auda o "Nota" (ungureasca) buna..nu e acelasi lucru cand se canta Live..

l0redana
25.01.2010, 20:41:28
Daca te ajuta cu ceva, am o prietena care nu le avea chiar de loc cu dansul. Dar cu cateva lectii si rochia de mireasa care acopera picioarele...s-a decurcat de minuneeeeee.:D :D Se vede pe DVD mirele care sopteste suav..1,2,3...1,2,3..roteste-te..:)) dar a iesit f frumos valsul.
Asa ca sus moralul....si ambitie multa.>:D<
merci de incurajari. sper sa reusesc
oricum am sa ma straduiesc sa invatz, pe urma vom vedea ce va iesi:D

roxi_libo
25.01.2010, 21:46:59
merci de incurajari. sper sa reusesc
oricum am sa ma straduiesc sa invatz, pe urma vom vedea ce va iesi:D

lOredana in final unde faci cursul... si cat costa un astfel de curs... cred ca si eu vreau\:D/

gabitza_roca
26.01.2010, 11:06:23
ieri am incheiat contractul cu iftimovici!!!!..ma bucur c-avem muzica asigurata..
dar nu stiu daca mai vrem si solista...

sunt nerabdatoare sa incepem orele de dans.. deocamdata nu avem timp..

Tilla
28.01.2010, 11:55:51
ieri am incheiat contractul cu iftimovici!!!!..ma bucur c-avem muzica asigurata..

Solista sigur nu vom avea. Muzica maghiara va fi cu siguranta.
Ore de dans? Ce bine de voi. Noi nu vom merge pentru ca Gabi nu vrea si desi ni prieten instructorul. Asta e, pentru mine nu are tare multa importanta.

gabitza_roca
29.01.2010, 08:57:45
Solista sigur nu vom avea. Muzica maghiara va fi cu siguranta.
Ore de dans? Ce bine de voi. Noi nu vom merge pentru ca Gabi nu vrea si desi ni prieten instructorul. Asta e, pentru mine nu are tare multa importanta.

eu vreau cursuri doar pt vals..

ce fel de muzica maghiara va fi?

l0redana
31.01.2010, 21:40:05
lOredana in final unde faci cursul... si cat costa un astfel de curs... cred ca si eu vreau\:D/
inca nu stiu sigur dar am inteles ca pretul este de 50ron/sedinta(1h sau 1h30)per cuplu.
dar trebuie sa vad exact. cand gasesc iti spun

lore_vasc
31.01.2010, 22:15:07
inca nu stiu sigur dar am inteles ca pretul este de 50ron/sedinta(1h sau 1h30)per cuplu.
Unde ai intrebat la UNIO sau la Casa de Cultura?

lore_vasc
31.01.2010, 22:15:37
Tilla cum se numeste formatia care iti canta la nunta?

gabitza_roca
01.02.2010, 13:08:19

azi sau maine ma duc si eu sa ma interesez la casa de cultura..
banuiesc ca sunteti interesate ( loredana, roxi) de ore particulare, nu? :-p

LaRubia
08.02.2010, 13:23:57

ma bucur ca l-ai ales pe Marius Iftimovici=D> =D> =D> ......este un om de milioane!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P \:D/ \:D/

gabitza_roca
08.02.2010, 21:38:17
ma bucur ca l-ai ales pe Marius Iftimovici=D> =D> =D> ......este un om de milioane!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P \:D/ \:D/

intr-adevar este un om si un dj de milioane..

LaRubia
08.02.2010, 23:12:27
intr-adevar este un om si un dj de milioane..
\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

airiana
21.02.2010, 00:09:14
Si eu vreau sa vorbesc cu Marius Iftimovici. Sper sa nu fie prea tarziu. Cursurile de dans le-as face la Casa de culura. Ii stiu pe Ovi si pe Oto (antrenorii) care sunt niste scumpi si f profi.

lore_vasc
21.02.2010, 11:40:37
Si eu vreau sa vorbesc cu Marius Iftimovici. Sper sa nu fie prea tarziu. Cursurile de dans le-as face la Casa de culura. Ii stiu pe Ovi si pe Oto (antrenorii) care sunt niste scumpi si f profi.
Ai umblat la cursuri de dans la ei de ii cunosti asa bine?Nu o sa-ti para rau daca te lasi pe mana lor iti spun eu;-)

roxi_libo
21.02.2010, 19:07:24
Ai umblat la cursuri de dans la ei de ii cunosti asa bine?Nu o sa-ti para rau daca te lasi pe mana lor iti spun eu;-)

Cat costa un astfel de curs in SM? Cred ca v-am mai intrebat..:D

lore_vasc
22.02.2010, 16:48:58
Cat costa un astfel de curs in SM? Cred ca v-am mai intrebat..:D
Eu nu am platit nimic:D ca unul din profesori ii vecin cu sotul meu si eu mai demult am fost eleva lor si nu ne-au luat bani,asa ca eu din pacate nu te pot ajuta:(

roxi_libo
22.02.2010, 17:25:48
Eu nu am platit nimic:D ca unul din profesori ii vecin cu sotul meu si eu mai demult am fost eleva lor si nu ne-au luat bani,asa ca eu din pacate nu te pot ajuta:(

Asa da om cu pile :-p
In Cluj e 50ron sedinta, cursul are 6 ore..si se platesc doar 5, deci 250ron.;-)
Am vazut si la 200ron, dar nu am retinut numarul de sedinte...

As fi curioasa care e diferenta..

lore_vasc
22.02.2010, 21:53:11
Asa da om cu pile :-p
In Cluj e 50ron sedinta, cursul are 6 ore..si se platesc doar 5, deci 250ron.;-)
Am vazut si la 200ron, dar nu am retinut numarul de sedinte...

As fi curioasa care e diferenta..
No, am vrut si eu sa fiu sincera:Do:-)

gabitza_roca
23.02.2010, 12:47:00
din pacate nu am avut timp sa trec pe la casa de cultura sa ma interesez..l-am rugat pe logodnicul meu sa treaca azi pe-acolo.. ..pt ca si noi avem Mare Nevoie.. :>

gabitza_roca
01.03.2010, 17:02:06
am trecut azi pe la casa de cultura..sa vad de cursurile de dans.. dar instructorul apare abia pe la 6..iar doamna de acolo nu mi-a putut da nici o informatie..

lore_vasc
01.03.2010, 23:10:00
am trecut azi pe la casa de cultura..sa vad de cursurile de dans.. dar instructorul apare abia pe la 6..iar doamna de acolo nu mi-a putut da nici o informatie..
Ai vazut ce se intampla daca nu asculti sfaturile prietenelor;))Eu am spus ca numai pe la ora 19-20 ii gasiti pe instructori:)>-

gabitza_roca
02.03.2010, 09:07:14
Ai vazut ce se intampla daca nu asculti sfaturile prietenelor;))Eu am spus ca numai pe la ora 19-20 ii gasiti pe instructori:)>-

:)) da...lore..desi nu tin minte sa fi citit nicaieri.. poate nu ar trebui sa stau pe forum la birou..;))

lore_vasc
03.03.2010, 22:07:28
:)) da...lore..desi nu tin minte sa fi citit nicaieri.. poate nu ar trebui sa stau pe forum la birou..;))
Am scris la pagina 10:)>-......sper ca nu te-ai supi:-s

gabitza_roca
04.03.2010, 10:05:34
Am scris la pagina 10:)>-......sper ca nu te-ai supi:-s

cum sa ma supar!!! ;-) ..nu..

gabitza_roca
09.03.2010, 15:29:20
Roxi_libo ..ai vorbit cu Emoke..de cvartet..? sau te-ai razgandit?

roxi_libo
09.03.2010, 17:50:24
Roxi_libo ..ai vorbit cu Emoke..de cvartet..? sau te-ai razgandit?
nu am mai vorbit, nu stiu ce sa fac. Ar fi frumos, dar ma gandesc sa nici nu exagerez pentru ca nunta mea va fi foarte mica si ajung la cheltuieli astronomice.

U ai vorbit?

gabitza_roca
10.03.2010, 08:05:14
nu am mai vorbit, nu stiu ce sa fac. Ar fi frumos, dar ma gandesc sa nici nu exagerez pentru ca nunta mea va fi foarte mica si ajung la cheltuieli astronomice.

U ai vorbit?

nu..urmeaza.. nu stiu cat obisnuieste un cvartet sa cante la nunti, ..m-am gandit sa inceapa cvartetul pana lumea soseste..se aseaza la masa, ..pana venim noi..dupa care sa ne bucuram de vals ..acompaniati de cvartet..

gabitza_roca
12.03.2010, 15:04:30
am reusit sa obtin mai multe informatii azi..sunt tare\:D/ ;))

cvartet.. minim 250lei/persoana..(desi cred ca va fi mai mult)...pentru aproximativ 1 ora..pana sosesc toti invitatii + valsul vienez..

cursuri de dans , la Unio, 50lei/sedinta (sedinta de 50-60min) ...doamna cu care am vorbit mi-a recomandat sa incepem de-acum cursurile..mai ales daca nu am mai facut dans de societate..si pentru ca vara, in iulie-august sunt mai mult plecati..in cantonament..

roxi_libo
12.03.2010, 20:57:54
am reusit sa obtin mai multe informatii azi..sunt tare\:D/ ;))

cvartet.. minim 250lei/persoana..(desi cred ca va fi mai mult)...pentru aproximativ 1 ora..pana sosesc toti invitatii + valsul vienez..

cursuri de dans , la Unio, 50lei/sedinta (sedinta de 50-60min) ...doamna cu care am vorbit mi-a recomandat sa incepem de-acum cursurile..mai ales daca nu am mai facut dans de societate..si pentru ca vara, in iulie-august sunt mai mult plecati..in cantonament..

Si ce te gandesti? vei avea cvartet? nu inteleg/persoana, adika 10milioane in total?
Spor la pregatiri. Si eu vreau fftare sa facem o coregrafie, sper sa ne apcam in iulie cand termin sesiunea pt ca noi va trebui sa mergem in Cluj ...cum eu sunt mereu aici. in mai speram se ne mutam impreuna.

Tilla
12.03.2010, 21:02:56
Roxi, sper sa va gasiti un cuibusor "cald "pentru voi. Si sa nu va stresati mult cum facem noi.

gabitza_roca
13.03.2010, 10:49:51
Si ce te gandesti? vei avea cvartet? nu inteleg/persoana, adika 10milioane in total?
Spor la pregatiri. Si eu vreau fftare sa facem o coregrafie, sper sa ne apcam in iulie cand termin sesiunea pt ca noi va trebui sa mergem in Cluj ...cum eu sunt mereu aici. in mai speram se ne mutam impreuna.

da.. 10 mil in total...eu vreau cvartet..logodnicul meu doreste sa-i ascultam mai intai..apoi hotaram..sper sa fie DA..:d

Va mutati impreuna!!!! o sa va placa la nebunie!!!:*

gabitza_roca
13.03.2010, 10:51:32
Roxi, sper sa va gasiti un cuibusor "cald "pentru voi. Si sa nu va stresati mult cum facem noi.

daca nu ma insel..porumbeii au cuibusor..;;)

manuelabutean
18.03.2010, 09:39:28
fetelor si pe mine ma intereseaza un Dj, bun,ma puteti ajuta cu niste propuneri si eventual ceva nr.de tel? si curs de dans vreau neaparat,ca altfel nu stiu cum o sa ne descurcam,melodia am ales-o deja pt primul nostru dans,dar vreau un pic de coregrafie. un nr de tel de la un coregraf bun aveti?

ceska
18.03.2010, 09:41:13
fetelor si pe mine ma intereseaza un Dj, bun,ma puteti ajuta cu niste propuneri si eventual ceva nr.de tel? si curs de dans vreau neaparat,ca altfel nu stiu cum o sa ne descurcam,melodia am ales-o deja pt primul nostru dans,dar vreau un pic de coregrafie. un nr de tel de la un coregraf bun aveti?

Eu am vorbit cu Dj Cliff...a lucrat mai demult la Dacia...
Este un domn mai invarsta...dar e super OK si multi mi l au recomandat...

gabitza_roca
18.03.2010, 10:15:12
:D
Eu am vorbit cu Dj Cliff...a lucrat mai demult la Dacia...
Este un domn mai invarsta...dar e super OK si multi mi l au recomandat...

si eu ti-l recomand cu mare drag...am fost colegi la dacia..
adevarat ca "are parul alb" :D ..dar e la curent cu tot ce e bun..si nou..

gabitza_roca
18.03.2010, 10:16:40

dj..marius iftimovici..noi pe el l-am ales..

ceska
18.03.2010, 10:38:04

asa stim si noi...mie chiar imi place de el...initial si noi pe marius l am vrut...dar cum am vrut pe cineva care cunoaste limba maghiara...ne am reprofilat ;))

Tilla
18.03.2010, 10:58:31
Am hotarat care va fi piesa noastra. Nu vom avea vals si vor fi invitati si invitatii sa cante cu noi deoarece piesa va fi in varianta live.

So...Robbie Williams-Angels (live at Knebworth)
http://www.youtube.com/watch?v=lUCdDzfEsF4

gabitza_roca
18.03.2010, 11:18:17
Am hotarat care va fi piesa noastra. Nu vom avea vals si vor fi invitati si invitatii sa cante cu noi deoarece piesa va fi in varianta live.

Oh La LA !!! \:D/ bravo !!!!!! =D> =D>

Tilla
18.03.2010, 11:25:40
Multumesc. E si mana prietenilor in alegere, ne-au spus ca ni se potriveste de minune si chiar au cantat deja cu noi aceasi piesa. Parca ma vedeam inconjurata de ei la nunta.

BRIana22
18.03.2010, 12:40:52
Multumesc. E si mana prietenilor in alegere, ne-au spus ca ni se potriveste de minune si chiar au cantat deja cu noi aceasi piesa. Parca ma vedeam inconjurata de ei la nunta.
Felicitari pentru alegere!
Si ce este cel mai important: ca vi se potriveste si ca o simtiti ca o melodie "a voastra".

manuelabutean
18.03.2010, 15:39:22

si un nr de tel de la Dj. Cliff imi puteti da miresicilor? ca de la marius iftimovici am deja, dar vreau sa vb cu mai multi
de Dacian Codreanu am mai auzit ca e f bun. voi stiti ceva de el?

gabitza_roca
18.03.2010, 15:47:15
si un nr de tel de la Dj. Cliff imi puteti da miresicilor? ca de la marius iftimovici am deja, dar vreau sa vb cu mai multi

si pe dacian il lauda multi.. ti-am trimis nr lui..din pacate numarul lui cliff nu il mai am..ceska te poate ajuta..

lore_vasc
18.03.2010, 23:06:43

Frumoasa piesa!Felicitari ptr alegere daca zici ca va reprezintaaa:)
off topic:Nu pot sa cred cate lume era la acel concert si cum cantau aproape toti piesa....cat de mandru trebuie sa fi fost Robbie;;)=D>

ceska
19.03.2010, 08:15:15

ti am trimis pm cu dj cliff

lolicriss1234
19.03.2010, 08:46:33

Felicitari pentru alegere<:-P

lolicriss1234
19.03.2010, 08:48:19

super idee si piesa
<:-P<:-P<:-P<:-P

Tilla
19.03.2010, 11:16:21
Frumoasa piesa!Felicitari ptr alegere daca zici ca va reprezintaaa:)
off topic:Nu pot sa cred cate lume era la acel concert si cum cantau aproape toti piesa....cat de mandru trebuie sa fi fost Robbie;;)=D>

Multumesc.
Am CD cu tot concertul live.

gabitza_roca
19.03.2010, 15:02:01
Multumesc.
Am CD cu tot concertul live.

sa-nteleg ca esti fan-fan robbie? :D eu sunt... imi place la nebunie..talentul lui..

bravo!!!!!

gabitza_roca
19.03.2010, 15:05:15
Felicitari pentru alegere<:-P

multumim! >:D<

lumea ne spune intr-una ce alegere buna am facut!!

ana_strumfi
19.03.2010, 17:16:49
sa-nteleg ca esti fan-fan robbie? :D eu sunt... imi place la nebunie..talentul lui..

bravo!!!!!

Pe Robbie il ADOOOOOOR :x

Tilla
19.03.2010, 20:13:14
Mai e si piesa She's the one" . Poate voua vi se potriveste.:x

gabitza_roca
19.03.2010, 21:25:06
Mai e si piesa She's the one" . Poate voua vi se potriveste.:x

ador "millenium"..si de fapt toate piesele lui..:D

melodia noastra e Don't want to miss a thing - Aerosmith :x :x

o alta piese favorita e Close to you- DJ Alligator...

Tilla
20.03.2010, 18:38:45
ador "millenium"..si de fapt toate piesele lui..:D

melodia noastra e Don't want to miss a thing - Aerosmith :x :x

o alta piese favorita e Close to you- DJ Alligator...

Desi nu va cunsosc, nu v-am vazut impreuna, votez: Aerosmith.

ana_strumfi
20.03.2010, 19:39:36
Si eu am vrut Aerosmith, ce coincidenta :)) dar pana la urma am ales Florin Chilian-Zece. Ne place la fel de mult:x

gabitza_roca
21.03.2010, 14:26:03
la inceput ne gandeam sa dansam pe aerosmith..dar acum suntem cu valsul...
nu stiu daca pana la urma vom avea cvartet...trebuie sa fim mai chibzuiti la buget...eventual chemam o persoana cu vioara..sa valsam mai romantic:x

roxi_libo
22.03.2010, 14:35:31
la inceput ne gandeam sa dansam pe aerosmith..dar acum suntem cu valsul...
nu stiu daca pana la urma vom avea cvartet...trebuie sa fim mai chibzuiti la buget...eventual chemam o persoana cu vioara..sa valsam mai romantic:x
Mie mi-ai facut pofta de cvartet. Poate pana in septembrie reusiti sa strangeti banuti si sa va cadorisiti... ar fi tare frumos si elegant
eu inca nu am spus nimanui ca mi-as dori, mi si frica ;))

gabitza_roca
22.03.2010, 15:05:11
Mie mi-ai facut pofta de cvartet. Poate pana in septembrie reusiti sa strangeti banuti si sa va cadorisiti... ar fi tare frumos si elegant
eu inca nu am spus nimanui ca mi-as dori, mi si frica ;))

da..cam asta sper..sa ne permitem..
pomeneste-i macar lui sebi, poate ar fi de acord.. nu pierzi nimic!
e ziua voastra!

roxi_libo
22.03.2010, 16:00:43
da..cam asta sper..sa ne permitem..
pomeneste-i macar lui sebi, poate ar fi de acord.. nu pierzi nimic!
e ziua voastra!
Da, ii voi spune. Deocamdata stau asa de putin acasa ca nu apucam sa le vorbim toate ;))

gabitza_roca
30.04.2010, 15:11:37
ramonitzy.. cine este dj-ul cu care colaborati?

Ramontzy
30.04.2010, 15:18:44
ups! sincer nu stiu cum il cheama. il voi intreba pe tata si iti spun mai dupa masa. e un prieten de-al lui tata care ocupa cu asta si am inteles ca tipul e foarte ok. am auzit ca mai sunt si din aceea care atunci cand se distreaza lumea mai bine schimba genul de muzica. nah...tipul asta cica e f ok. si in plus ma bazez ca tata il cunoaste si sunt convinsa ca totul va fi bine.

manuelabutean
04.05.2010, 11:54:01
ups! sincer nu stiu cum il cheama. il voi intreba pe tata si iti spun mai dupa masa. e un prieten de-al lui tata care ocupa cu asta si am inteles ca tipul e foarte ok. am auzit ca mai sunt si din aceea care atunci cand se distreaza lumea mai bine schimba genul de muzica. nah...tipul asta cica e f ok. si in plus ma bazez ca tata il cunoaste si sunt convinsa ca totul va fi bine.

vrem sa stim cum il cheama :)

gabitza_roca
04.05.2010, 13:35:12

iuiiiiiiiiiiiii pe mine m-ai intimidat! :))

manuelabutean
04.05.2010, 14:38:24
iuiiiiiiiiiiiii pe mine m-ai intimidat! :))

asta era si ideea :)

LaRubia
05.05.2010, 14:41:07

ati ales fffffffffffffffffff bine!!!!!Marius e super!!!!!felicitari pt alegere:*!!!!!!

Tilla
06.05.2010, 20:10:41
ati ales fffffffffffffffffff bine!!!!!Marius e super!!!!!felicitari pt alegere:*!!!!!!

Ma bucur pentru aprecieri la adresa lui. Ma linistesc si din acest punct de vedere.

Ramontzy
07.05.2010, 22:25:31

mii de scuze intarzierea dar nu am apucat sa il intreb pe tata. doar azi l-am intrebat. Osan Ovidiu il cheama pe dj-ul cu care voi colabora. scuze inca o data pt intarziere.

manuelabutean
21.05.2010, 08:56:08
Fetelor,am facut contract cu DJ-ul,am mai scapat de o grija si sunt foarte happy. Dacian Codreanu cel care va intretine atmosfera la nunta noastra :)

ana_strumfi
21.05.2010, 08:58:34
Frlicitari \:D/. E foarte bine ca va organizati din timp.
Si noi tot pe el l-am ales.

manuelabutean
21.05.2010, 09:07:11
Frlicitari \:D/. E foarte bine ca va organizati din timp.
Si noi tot pe el l-am ales.

Super,nu stiam,pai pana acum avem doua lucruri in comun,restaurantul si Dj-ul....tare nu?

lore_vasc
21.05.2010, 18:43:23
Fetelor,am facut contract cu DJ-ul,am mai scapat de o grija si sunt foarte happy. Dacian Codreanu cel care va intretine atmosfera la nunta noastra :)
Felicitari ai mai taiat ceva de pe lista;-)

ana_strumfi
21.05.2010, 19:28:47
Super,nu stiam,pai pana acum avem doua lucruri in comun,restaurantul si Dj-ul....tare nu?

Foarte tare. Plus ca stam amandoua in Carpati si apartinem de aceeasi biserica.;;)
Imi plac tare mult coincidentele, in viata de zi cu zi.

roxitzy_ra
23.05.2010, 17:28:06
Foarte tare. Plus ca stam amandoua in Carpati si apartinem de aceeasi biserica.;;)
Imi plac tare mult coincidentele, in viata de zi cu zi.

se pare ca si eu am un lucru in comun cu voi, stau in carpati ;))

ana_strumfi
23.05.2010, 21:51:16
:D\:D/>:D<Buna, vecino!

Tilla
24.05.2010, 12:32:15
Fetelor ce melodie ati ales la intararea tortului? aveti idei?

manuelabutean
25.05.2010, 10:50:38

da? poate ne stim si habar nu avem,,,,:)

ana_strumfi
26.05.2010, 18:40:24

Cred ca astept sugestii din partea dj-ului;;), asa e cel mai simplu ;)). Tu te-ai gandit la ceva anume?

lolicriss1234
26.05.2010, 20:13:04

la noi a fost melodia zece a lui Florin Chilian..............

Tilla
27.05.2010, 19:56:33
Inca n-am idee dar vreau ceva mai rasunator!

alinutza1983
28.05.2010, 23:27:35
Buna, ma numesc Alina si as vrea sa va cer parea despre Vavi Loga. Ce parere avetiun e un dj bun?

lore_vasc
29.05.2010, 01:35:47
Buna, ma numesc Alina si as vrea sa va cer parea despre Vavi Loga. Ce parere avetiun e un dj bun?
Bine ai venit pe forum!:*Ce harnicuta esti ca deja te pregatesti ptr nunta chiar daca nunta o ai in 2011:)
Din ce au vorbit fetele pe acest topic nu am auzit de acest Dj...asteptam sa vedem ce zic si celelalte miresici:)
Te asteptam si cu alte intrebari.

BRIana22
30.05.2010, 10:29:35
Buna Alina,
bine ai venit pe forum:* ! te asteptam si la restul discutiilor cu mare drag.
Eu il stiu pe Vavi insa in ultimii ani nu l-am prins la nici un chef. E un om de radio/dj foarte bun, eu una sunt convinsa ca face atmosfera frumoasa. Ma mai interesez si eu si daca aflu de vreo nunta te anunt.

lolicriss1234
30.05.2010, 11:56:34
[QUOTE=alinutza1983;3324200]Buna, ma numesc Alina si as vrea sa va cer parea despre Vavi Loga. Ce parere avetiun e un dj bun?[/QUOTE

Inca o miresica de satu mare
yupi:gen_19:

Bine ai venit pe forum

am auzit de el dar asa cum spune Bri e un om de radio/dj .....la petreceri nu am avut ocazia sa il prind dar am inteles ca e si un dj super

manuelabutean
31.05.2010, 08:59:42
[QUOTE=alinutza1983;3324200]Buna, ma numesc Alina si as vrea sa va cer parea despre Vavi Loga. Ce parere avetiun e un dj bun?[/QU

ceau alinutza....te-am ginit dupa data nuntii.....o sa avem ce povesti un an de zile.....pupici...papa

Ralkiss
31.05.2010, 19:30:39
Salut,

Stiti cumva pentru cat canta cei din No Comment anul acesta? Am auzit numai de bine despre ei...

ana_strumfi
08.07.2010, 13:39:48
Dj-ul nostru si-a meritat toti banii, i-as fi dat si dublu :D, i-am zis ca il vom astepta la botez in Cluj

alinutza1983
12.07.2010, 12:44:30
[QUOTE=alinutza1983;3324200]Buna, ma numesc Alina si as vrea sa va cer parea despre Vavi Loga. Ce parere avetiun e un dj bun?[/QU

ceau alinutza....te-am ginit dupa data nuntii.....o sa avem ce povesti un an de zile.....pupici...papa

ceau
pana la urma tot cu dacian am facut si eu contractul:( . eu l-am vrut pe vavi loga dar nu mai face nunti si l-am sunat si pe marius iftimovici dar era ocupat asa ca a ramas doar dacian.
Sper sa fie ok

ana_strumfi
12.07.2010, 12:47:11
[QUOTE=manuelabutean;3327423]

ceau
pana la urma tot cu dacian am facut si eu contractul:( . eu l-am vrut pe vavi loga dar nu mai face nunti si l-am sunat si pe marius iftimovici dar era ocupat asa ca a ramas doar dacian.
Sper sa fie ok

Stai fara nici o grija, va fi super :D

gabitza_roca
12.07.2010, 14:15:41
trimiteti-mi va rog numarul lui Cliff.. Ceska, Manuela.. sau oricine il are..
Multumesc!!

diana000
13.07.2010, 12:46:47
Ma intereseaza si pe mine un DJ, dar din posturile voastre rezulta ca sunt destul de putini in Satu Mare. M-ar interesa mai ales ce pret are DJ Cliff.

ana_strumfi
13.07.2010, 12:48:55
Ma intereseaza si pe mine un DJ, dar din posturile voastre rezulta ca sunt destul de putini in Satu Mare. M-ar interesa mai ales ce pret are DJ Cliff.
In general un dj are in jur de 1000-1200-1500

gabitza_roca
13.07.2010, 13:20:42
il recomand pe Marius Iftimovici..el ne va intretine atmosfera....;;)

Mai sunt DJ Liti, Cliff, Berczi, Dacian Sergiu...

manuelabutean
13.07.2010, 13:54:34

ceau
Sper sa fie ok

Felicitari

arianna
13.07.2010, 15:39:33

ceau
Sper sa fie ok

Buna Alinutza, se pare ca facem nunta in aceeasi zi.:*Spor la pregatiri

alinutza1983
15.07.2010, 10:36:14
[QUOTE=alinutza1983;3438157]

Buna Alinutza, se pare ca facem nunta in aceeasi zi.:*Spor la pregatiri

Buna Adrianna, spor si tie la pregatiri.

ceska
18.07.2010, 16:18:24

Noi l am avut pe Dj Cliff...mie mi a placut foarte mult...stie sa faca atmosfera...si e deasupra mai canta si el cateva piese...300 de euro era in iunie

arianna
19.07.2010, 14:37:32
Noi l am avut pe Dj Cliff...mie mi a placut foarte mult...stie sa faca atmosfera...si e deasupra mai canta si el cateva piese...300 de euro era in iunie

Buna, ai putea sa-mi trimiti te rog un pm cu nr de tel al lui Dj Cliff? Multumesc atre mult

Tilla
19.07.2010, 21:00:43
Cam toti dj asa cer. Eu va recomand sa aveti dj la nunta. Am fost sambata la o nunta si imi venea sa scuip formatia. le-au platiti peste 1000 euro cantau 4 piese si o ora stateau la masa. Asa a fost toata noaptea.
Iar momentul cel mai nasol a fost cand cantat o piesa in memoria madalinei manole. Ca ce chestie...cum v-ati dat seama a urmat mr. jakson

lore_vasc
19.07.2010, 21:17:20
Cam toti dj asa cer. Eu va recomand sa aveti dj la nunta. Am fost sambata la o nunta si imi venea sa scuip formatia. le-au platiti peste 1000 euro cantau 4 piese si o ora stateau la masa. Asa a fost toata noaptea.
Iar momentul cel mai nasol a fost cand cantat o piesa in memoria madalinei manole. Ca ce chestie...cum v-ati dat seama a urmat mr. jakson
Decat sa ai asa formatie mai bine Dj.....DARRRR.....exista ffff multe formatii care nu fac astfel de lucruri.....formatii serioase 100% care stiu sa faca chef si sa cante 98% dintr-o noapte intreaga:)>-

camy_a
19.07.2010, 23:11:00
pe mine ma intereseaza :)... la Iftimovici am fost la 2 nunti,una mi-a placut,una nu...pe dacian nu l-am vazut inca nici unde dar auzisem ca ar fi ok...

airiana
20.07.2010, 16:01:11
pe mine ma intereseaza :)... la Iftimovici am fost la 2 nunti,una mi-a placut,una nu...pe dacian nu l-am vazut inca nici unde dar auzisem ca ar fi ok...
Care ti-a placut si de ce si care nu ti-a placut si de ce?:)

arianna
21.07.2010, 18:59:13
Hello fetele. Am dj:D ieri am semnat contractul cu el. Il cheama Alexandru Ilyes, ni l-a recomandat Marius Iftimovici, noi pe el in vroiam dar era deja "luat". Daca stiti ceva de bine sau nu de el....let me know>:D<

Tilla
22.07.2010, 12:19:30
Nu am auzit de el ,dar recomandarea a venit din sursa sigura.;))

vampirita_alina
28.07.2010, 15:41:42
sal camy sal tilla :)>- si sal la toate miresicile de aci .....peste 3 saptamani am si eu nunta si citind tot acest subiect il recomand si eu pe dacian pt ca pe el il voi avea la nunta si nu am deloc emotii. Am stat de vb cu el si cand aveam ceva nelamuri oricand l-am putut suna fara nici o prb si ma ajutat.

Pe mine o intamplare ma facut sa fiu mai increzatoare in dj Dacian.... intr-o zi m-am intalnit cu un amic care face si el nunta anu acesta (nu stiu daca deja a facut-o sau nu pt k nu am fost invitata :P nu prea tinem legatura :">) si din vorba in vorba il intreb ce si cum stau cu pregatirile....la care el pai inca nu stim sala pt ca asteptam sa vb cu dj-ul cand e el liber cam atunci sa ne gasim ceva pt k el il vrea neaparat pe el....la care eu bufnesc in ras si zic da ce dj ai asa important incat el sa decida ziua nuntii :)) ...la care el zice ca Dacian k a fost si la fratele lui la nunta si a facut super show .....asa ca am ramas /:) ......deci ma astept sa fie f bine

P.S. prima data l-am vrut si eu pe Iftimovici dar ma bucur acum ca a fost ocupat pt k desii nu l-am auzit pe dacian la chefuri nuam cuvinte de lauda am la adresa lui :P sper sa nu ma dejamageasca

lore_vasc
28.07.2010, 21:27:38
Vampirita_alina bine ai venit pe forum!>:D<La ce local aveti nunta?Te astepatm pe OFF TOPIC sa ne povestesti mai multe despre nunta.

manuelabutean
29.07.2010, 08:49:59
bun venit pe forum....si eu pe Dacian il voi avea ca DJ si sa sti ca nici eu nu am emotii....ma bazez pe el.....zi-ne mai multe,cum stai cu pregatirile.....unde faci nunta? spor la pregatiri

vampirita_alina
29.07.2010, 10:46:53
La restaurantul Dora pe ganea in carpati 1 sau 2 ...;)) nu stiu care e ca eu stau in miro 16 si nu ma stiu cu zona aia :P

Multumesc pt urari de bun venit ....desii citesc deja de anu trecut forumul dar nu am scris doar de 2 ori numa....acum cred ca am nevoie sa vb cu cineva ca incep emotiile :P

La ce link gasesc topicul OFF TOPIC :P

P.S. (http://www.miresici.ro/member.php?u=61285)manuelabutean (http://www.miresici.ro/member.php?u=61285) daca vrei poti veni pana la restaurant sa vezi cum e atmosfera de vrei sa-l auzi pe Dacian :)

manuelabutean
29.07.2010, 10:58:00
avand in vedere ca stau in carpati II probabil ca o sa vin.....multumesc de invitatie,esti tare draguta :*

vampirita_alina
29.07.2010, 12:19:29
daca nu vrei sa ai emotii pe cand vi poate ne vedem intr-o zi cand merg pe la restaurant sa ne cunostem...stii de ce iti spun pt k sincer si mie mi-ar fi placut sa merg sa-l vad undeva dar nu am primit nici o invitatie de la nimeni....deci de aia zic ca puteti veni linistiti sa vedeti

manuelabutean
29.07.2010, 12:29:26
daca nu vrei sa ai emotii pe cand vi poate ne vedem intr-o zi cand merg pe la restaurant sa ne cunostem...stii de ce iti spun pt k sincer si mie mi-ar fi placut sa merg sa-l vad undeva dar nu am primit nici o invitatie de la nimeni....deci de aia zic ca puteti veni linistiti sa vedeti

eventual trimite-mi un pm cu nr.tau de tel si asa vom putea stabili o intalnire....sincer eu m-am dus fara rusine la restaurantul Coral unde voi avea si eu nunta cand a fost Dacian Dj sa il vedem si asa ne-am hotarat sa il alegem pe el,si pe urma am mai primit un dvd de la o nunta unde a fost tot el Dj si a facut o atmosfera de zile mari....asa ca eu zic sa nu iti faci probleme din pct asta de vedere,mi-ar place tare mult sa il vad si la nunta voastra asa ca stabilim noi cum facem ok?
pupici

vampirita_alina
29.07.2010, 13:11:19
Pentru a putea trimite mesaje private trebuie sa ai minim 10 mesaje scrise in forum. :(( dar cand am 10 postari iti tirmit nr de tel sau daca ti mai simplu putem vb pe mess iar id e exact ca si numele de pe forum :)

camy_a
29.07.2010, 13:27:33
bun venit pe forum....si eu pe Dacian il voi avea ca DJ si sa sti ca nici eu nu am emotii....ma bazez pe el.....zi-ne mai multe,cum stai cu pregatirile.....unde faci nunta? spor la pregatiri

deja l-ai contactat?se fac rezervari pe anul viitor deja? :)

manuelabutean
29.07.2010, 13:29:13
deja l-ai contactat?se fac rezervari pe anul viitor deja? :)

sigur ca da,am facut contractul cu el deja de vreo 2-3 luni,si sa sti ca deja avea rezervari pt la anul, e foarte cautat...asa ca nu e de pierdut vremea :)

vampirita_alina
29.07.2010, 13:53:32
si eu l-am contactat inainte cu un an si 3 luni si era ocupat pe data de 21 august doar k mi-a zis asa...daca eu ii dau avans renunta la ceilalti pt k erau cineva din italia care doar telefonic il sunase prin ianuarie si nu-l mai resunase in iunie cand eu am vb cu el...asa ca eu zic sa va grabiti care vreti dj sau si formatie k nu e vreme de pierdut ;)

dobosm
01.08.2010, 14:58:42
buna ...eu sunt c-am pe dinafara in ceea ce priveste muzica ....nu sunt in tara momentan si nici nu stiu de inde sa incep...cum as reusi si eu sa gasesc o formatie buna ?

vampirita_alina
01.08.2010, 18:00:31
pai formatii bune sunt mai multe ...important e bugetul...cat esti dispusa sa oferi :P

lore_vasc
01.08.2010, 23:54:01
buna ...eu sunt c-am pe dinafara in ceea ce priveste muzica ....nu sunt in tara momentan si nici nu stiu de inde sa incep...cum as reusi si eu sa gasesc o formatie buna ?
Bine ai venit pe forum!>:D<Pe ce data ai nunta ca la profil iti arata data de 11 Iunie 2010 ?
Legat de formatie poate ai ceva preferinte si asa ne-ai ajuta putin sa-ti spunem daca am auzit sau nu de ei:)
Daca bine imi aduc aminte si sper sa nu gresesc(va rog sa ma corectati daca vorbesc prostii) ......formatie a avut Antonia,Brianna si eu.....repet nu sunt 100% sigura=;....restul eu asa stiu ca au avut Dj.

vampirita_alina
02.08.2010, 11:00:12
Eu sunt cu dj-ul :)>-

alinutza1983
05.08.2010, 13:29:03
sal camy sal tilla :)>- si sal la toate miresicile de aci .....peste 3 saptamani am si eu nunta si citind tot acest subiect il recomand si eu pe dacian pt ca pe el il voi avea la nunta si nu am deloc emotii. Am stat de vb cu el si cand aveam ceva nelamuri oricand l-am putut suna fara nici o prb si ma ajutat.

Pe mine o intamplare ma facut sa fiu mai increzatoare in dj Dacian.... intr-o zi m-am intalnit cu un amic care face si el nunta anu acesta (nu stiu daca deja a facut-o sau nu pt k nu am fost invitata :P nu prea tinem legatura :">) si din vorba in vorba il intreb ce si cum stau cu pregatirile....la care el pai inca nu stim sala pt ca asteptam sa vb cu dj-ul cand e el liber cam atunci sa ne gasim ceva pt k el il vrea neaparat pe el....la care eu bufnesc in ras si zic da ce dj ai asa important incat el sa decida ziua nuntii :)) ...la care el zice ca Dacian k a fost si la fratele lui la nunta si a facut super show .....asa ca am ramas /:) ......deci ma astept sa fie f bine

P.S. prima data l-am vrut si eu pe Iftimovici dar ma bucur acum ca a fost ocupat pt k desii nu l-am auzit pe dacian la chefuri nuam cuvinte de lauda am la adresa lui :P sper sa nu ma dejamageasca

buna alina , si eu tot cu dacian am facut contractul dar sper sa fie ok pentru ca inca nu l-am vazut la nici o nunta.

alinutza1983
05.08.2010, 13:42:21
eventual trimite-mi un pm cu nr.tau de tel si asa vom putea stabili o intalnire....sincer eu m-am dus fara rusine la restaurantul Coral unde voi avea si eu nunta cand a fost Dacian Dj sa il vedem si asa ne-am hotarat sa il alegem pe el,si pe urma am mai primit un dvd de la o nunta unde a fost tot el Dj si a facut o atmosfera de zile mari....asa ca eu zic sa nu iti faci probleme din pct asta de vedere,mi-ar place tare mult sa il vad si la nunta voastra asa ca stabilim noi cum facem ok?
pupici

nu prea am mai facut nimic, doar am vorbit cu fotografi dar inca nu am facut contract cu nici unul. voi ati gasit fotograf? daca da pe cine?

vampirita_alina
06.08.2010, 11:01:26
Ceao Alinutza....stai linistita k nici eu nu l-am vazut la nici o nunta dar eu nu-mi fac nici cea mai mica prb in privinta lui. Sunt sigura ca va face atmosfera si ca ne vom simti bine. Mie imi place cum vorbeste si cum se comporta deci sunt sigura ca va face show. Daca doresti sa-l vezi te invit cu cea mai mare placere la restaurantul Dora pe data de 21.08.2010 dupa ora 16:30 si o sa poti sa-l vezi ;)) si sa ma vezi si pe mine ;;)

roxitzy_ra
22.08.2010, 21:13:46
Buna fetelor

Ceao, te rog trimite-mi un PM cu cat a costat sa va cante la nunta si cu nr lor de tel, daca il mai ai. Ms mult

biancaszolomajer
23.08.2010, 13:20:51
nu prea am mai facut nimic, doar am vorbit cu fotografi dar inca nu am facut contract cu nici unul. voi ati gasit fotograf? daca da pe cine?
Noi avem ca fotograf o tipa din Viile Satu Mare, e super tipa, cu ea ne-am facut si invitatiile care au poza noastra, e cea de la avatar. E mai deosebita, practic e o poza, si a fost 2,5 lei, tuturor le-au placut. Invitatiile normale costa peste 3 lei, eu asa stiu. Tipa asta colaboreaza si cu un dj si un cameraman, eu m-am bucurat ca le-am rezolvat pe toate deodata. Nu-i musai sa faci cu toti 3, poti doar cu fotografa sa colaborezi. daca te intere iti dau in mesaj privat nr ei. pa,pa.

Ramontzy
23.08.2010, 14:04:51

noi il avem pe radu mihalca, un tip super profesionist si lucreaza cu mult bun gust. daca vrei, da search pe google numele lui si gasesti pagina lui de web pe care sunt cateva poze facute la nunti.

manuelabutean
24.08.2010, 12:07:35
noi il avem pe radu mihalca, un tip super profesionist si lucreaza cu mult bun gust. daca vrei, da search pe google numele lui si gasesti pagina lui de web pe care sunt cateva poze facute la nunti.

numai de bine am auzit si eu de el

manuelabutean
24.08.2010, 13:02:21
Noi avem ca fotograf o tipa din Viile Satu Mare, e super tipa, cu ea ne-am facut si invitatiile care au poza noastra, e cea de la avatar. E mai deosebita, practic e o poza, si a fost 2,5 lei, tuturor le-au placut. Invitatiile normale costa peste 3 lei, eu asa stiu. Tipa asta colaboreaza si cu un dj si un cameraman, eu m-am bucurat ca le-am rezolvat pe toate deodata. Nu-i musai sa faci cu toti 3, poti doar cu fotografa sa colaborezi. daca te intere iti dau in mesaj privat nr ei. pa,pa.

o cheama cumva Rita?

biancaszolomajer
24.08.2010, 17:13:46
o cheama cumva Rita?
Da, da, Rita o cheama :)

manuelabutean
25.08.2010, 09:39:59
Da, da, Rita o cheama :)

o stiu....:)

vampirita_alina
25.08.2010, 17:34:56
In sfarsit reusesc sa stau si eu mai mult pe net si vreau sa va anunt ca Dacian e chiar super....deci a facut show de show..nu am nimik de comentat ....doar k va primi totusi de batut de la mine ca ma chinuit la prima piesa si a lasat-o toata sa o dansam numa noi mirii si eu pregatisem doar jumate piesa un dans :"> dar si asa a iesit totul frumos...deci eu vi-l recomand cu cea mai mare placere....la botez tot pe el il chem :-p

BRIana22
25.08.2010, 17:58:00
Foarte buna alegere. Sigur veti fii multumiti de rezultat.

camy_a
31.08.2010, 22:06:29
nu stiu ce sa fac....dacian sau iftimovici...pana ma gandesc poate ii ia cineva inaintea mea :)...sunt intr-o mare dilema in a-i alege...cred ca ma las pe mana voastra :D...si astept indemnuri

manuelabutean
01.09.2010, 08:53:34
nu stiu ce sa fac....dacian sau iftimovici...pana ma gandesc poate ii ia cineva inaintea mea :)...sunt intr-o mare dilema in a-i alege...cred ca ma las pe mana voastra :D...si astept indemnuri

Noi nu putem sa te influentam....alegerea e doar a voastra,din cate stiu eu amandoi sunt buni....noi pe Dacian l-am ales. Eu zic sa te hotarasti cat mai repede pt ca noi am facut deja de vreo 4 luni contractul si din cate am inteles amandoi sunt cam ocupati. spor la pregatiri. Papa

camy_a
01.09.2010, 15:02:12
mda,asa e ca eu trebuie sa aleg :) si alegeam daca nu eram indecisa :)

biancaszolomajer
01.09.2010, 15:20:59
Noi nu putem sa te influentam....alegerea e doar a voastra,din cate stiu eu amandoi sunt buni....noi pe Dacian l-am ales. Eu zic sa te hotarasti cat mai repede pt ca noi am facut deja de vreo 4 luni contractul si din cate am inteles amandoi sunt cam ocupati. spor la pregatiri. Papa
Eu nu stiu cine-i Dacian dar, am auzit k Iftimovici face super chef, noi pe el l-am vrut dar era deja ocupat. pa,pa.

camy_a
01.09.2010, 17:47:45
multumesc bianca.
ati auzit careva de dj Vész Jani ???

biancaszolomajer
01.09.2010, 18:40:08
multumesc bianca.
ati auzit careva de dj Vész Jani ???
De el n-am auzit da la noi vine un tip Csabi, o sa-ti zic sapt viitoare cum a fost. Am auzit lucruri bune de el, acum vedem cum se descurca sambata;-)

camy_a
01.09.2010, 18:44:10
abia astept :)...mai ai 3 zile si dai cu semnatura la primarie :D

biancaszolomajer
01.09.2010, 19:55:28
abia astept :)...mai ai 3 zile si dai cu semnatura la primarie :D
Ioi da :-s, numai la asta mi capu :-s, si inca ceva. MIRESICILOR, care aveti nunta sambata intre 12-15 sa stiti ca, casatoriile nu se vor oficializa la Casa Casatoriilor(acolo unde se tin in od normal) ci in holul Primariei din cauza unor reparatii efectuate de cei de la Electrica. Intrati daca vreti pe site-ul primariei si cititi ce scrie acolo. Sper ca pana la 15.45 sa se remedieze situatia :|

ana_strumfi
01.09.2010, 23:30:26
Eu nu stiu cine-i Dacian dar, am auzit k Iftimovici face super chef, noi pe el l-am vrut dar era deja ocupat. pa,pa.

Noi il rezervam si pentru bote pe Dacian, atuni cand va fi cazul. Am fost extraordinar de multumiti, la fel si familiile si invitatii, absolut toti l-au laudat