PDA

Versiunea completa : Foto/video in Satu Mare

ankutza
13.11.2007, 21:45:10
..azi sunt fericita ca mi-am ales in sfarsit formatia si am si platit avansul. mi-am luat o grija de pe cap. urmeaza fotograful si cameramanul.
voi cum stati cu pregatirile?

Ce harnicutza ai fost!;;) Eu deocamdata numai data si restaurantul le am...dar pana nu merg in RO nu pot face nimik!Asa ca de cate ori voi merge acasa voi avea ceva de facut;;);)) ;)) ;))
La nunta la cumnatica mea (viitoarea), fotograful a fost de la "Tadao" si pot sa zic ca pozele au fost destul de reusite...sa ne anunti ce mai gasesti! Spor la treaba...:*

BRIana22
20.05.2008, 23:09:20
Salut, fetelor. Ce mai faceti?
Voi cum stati cu cameramanii si fotografii, ati incheiat contractele cu ei?
ce oferte interesante ati gasit?:)

ceska
25.08.2009, 08:12:56
Buna fetelor.Am venit si eu...
Eu acum 2 saptamani am achitat avansul pentru foto - video.Este o firma din Carei.Au fost la nunta la varul meu si mie mi au placut foarte mult pozele si video.Si sunt ieftini,adica pe langa altii de care am mai intrebat...

lolicriss1234
25.08.2009, 10:09:29
Buna fetelor.Am venit si eu...
Eu acum 2 saptamani am achitat avansul pentru foto - video.Este o firma din Carei.Au fost la nunta la varul meu si mie mi au placut foarte mult pozele si video.Si sunt ieftini,adica pe langa altii de care am mai intrebat...

sal ceska
ma bucur ca ai gasit ceea ce iti doreai si faptul ca erau si liberi e super

lolicriss1234
25.08.2009, 10:13:34
hai sa le dam viitoarelor miresici idei de locatii mai putin obisnuite pentru poze

o cladire veche abandonata ? ce ziceti ?
cum e castelul din carei ......cel din ardud ........
sau poate stiti voi locatii in satu mare

lolicriss1234
25.08.2009, 10:15:36
podul galben ?

mai nonconformist

ce ziceti ?

ceska
25.08.2009, 10:46:15
Varul meu a facut poze la castelul din Ardud,el fiind de acolo.
Dar mie imi place si Gradina Romei...Am vazut poze super si acolo.

BRIana22
25.08.2009, 11:28:16
hmmm....locatii de poze ar fi multe.
Important este ca si fotograful sa aiba viziune ca atunci totul va iesi perfect.

- teatrul si filarmonica (cu aprobari)
- Vila Bodi si Poesis-ul
- in lateral de Brd centru (fiind cladire de sticla) - mai ales noaptea
- stadion
- padurea de la Noroieni si pe drum poate un lan de grau sau floare soarelui
- digul Somesului
- pe podul de fieri (daca tot e sa fie noncomformism)
- la strand (ca tot sunt bazinele goale - si ar putea iesi ceva interesant, repet, daca fotograful este unul bun)
- in gara, pe sinele de tren, langa niste trenuri 9poate prindeti un Intercity din acela dragutz)
- poate pe o plaja de nisip la una din balastierele din apropiere

Idei sunt...fotografi buni sa fie !

Eu sunt PENTRU cand vine vorba de sesiuni foto inainte sau dupa ziua nuntii. Personaje mult mai relaxate, fetze odihnite, tot timpul din lume...iese ceva frumos.

:*

lore_vasc
26.08.2009, 01:02:09
hmmm....locatii de poze ar fi multe.
Important este ca si fotograful sa aiba viziune ca atunci totul va iesi perfect.

- teatrul si filarmonica (cu aprobari)
- Vila Bodi si Poesis-ul
- in lateral de Brd centru (fiind cladire de sticla) - mai ales noaptea
- stadion
- padurea de la Noroieni si pe drum poate un lan de grau sau floare soarelui
- digul Somesului
- pe podul de fieri (daca tot e sa fie noncomformism)
- la strand (ca tot sunt bazinele goale - si ar putea iesi ceva interesant, repet, daca fotograful este unul bun)
- in gara, pe sinele de tren, langa niste trenuri 9poate prindeti un Intercity din acela dragutz)
- poate pe o plaja de nisip la una din balastierele din apropiere

Idei sunt...fotografi buni sa fie !

Eu sunt PENTRU cand vine vorba de sesiuni foto inainte sau dupa ziua nuntii. Personaje mult mai relaxate, fetze odihnite, tot timpul din lume...iese ceva frumos.

FFFFF bune idei!Multumim!!!>:D< Dintre toate m-am gandit doar la gara pe sinele de tren,langa tren si la podul de fier:)....inafara de centru si gradina Romei(care deja se cunosc).Brianna voi ati facut sesiuni foto inainte de nunta sau dupa nunta?

lore_vasc
26.08.2009, 01:03:26
Varul meu a facut poze la castelul din Ardud,el fiind de acolo.
Dar mie imi place si Gradina Romei...Am vazut poze super si acolo.

hai sa le dam viitoarelor miresici idei de locatii mai putin obisnuite pentru poze

o cladire veche abandonata ? ce ziceti ?
cum e castelul din carei ......cel din ardud ........
sau poate stiti voi locatii in satu mare
Foarte bune idei si acestea!>:D<

lolicriss1234
26.08.2009, 08:28:33
intradevar asa e briana depinde mult de fotograf ,de ochiul lui
sunt superbe ideile tale

ai fi f fain daca ar exista niste locomotive vechi ,in gara ,se pot face poze alb negru super

si intr-un lan de porumb chiar

pe stadion cum ai zis dar si in nocturna

pe un camp liber asociat cu orizontul

pe un balot de paie langa o caruta veche

pe acoperisul unui bloc

piata ca la noi mall nu exista

BRIana22
26.08.2009, 12:03:26
FFFFF bune idei!Multumim!!!>:D< Dintre toate m-am gandit doar la gara pe sinele de tren,langa tren si la podul de fier:)....inafara de centru si gradina Romei(care deja se cunosc).Brianna voi ati facut sesiuni foto inainte de nunta sau dupa nunta?

Vrem sa facem acum, dupa nunta...dar am o lene in mine:-p !
Ramane de vazut cand ne mobilizam:D .

Antonia_Pap
03.09.2009, 14:25:37
Salut fetelor!!! >:D<

Am si eu o intrebare legat de foto . V-ati facut careva asa-zise "albume digitale", adica cele ce au pozele si colaje de poze imprimate direct pe hartia albumului? Am vazut pe net si ma bate gandul sa-mi fac unul...imi plac mult. Daca stiti careva cam la ce pret se fac la noi in SM? Multumumesc anticipat! >:D<

crinutz
03.09.2009, 16:30:20

Am si eu o intrebare legat de foto . V-ati facut careva asa-zise "albume digitale", adica cele ce au pozele si colaje de poze imprimate direct pe hartia albumului? Am vazut pe net si ma bate gandul sa-mi fac unul...imi plac mult. Daca stiti careva cam la ce pret se fac la noi in SM? Multumumesc anticipat! >:D<

Anto - eu mi-am facut asa la Baia Mare, sa stii ca doar albumul a costat in jur de 700 ron, am ramas socata cand am auzit, mi-a parut rau atunci dar era prea tarziu sa mai schimb. Cand l-am primit am ramas surprinsa, arata foarte foarte frumos, merita sa-l faci, dar nu stiu daca se si justifica pretul pretul atat de ridicat.

Antonia_Pap
03.09.2009, 18:32:48
Anto - eu mi-am facut asa la Baia Mare, sa stii ca doar albumul a costat in jur de 700 ron, am ramas socata cand am auzit, mi-a parut rau atunci dar era prea tarziu sa mai schimb. Cand l-am primit am ramas surprinsa, arata foarte foarte frumos, merita sa-l faci, dar nu stiu daca se si justifica pretul pretul atat de ridicat.

Multumesc mult Crinutza! >:D<

Legat de pret mi se pare ok , chiar mic fata de ce am mai citit pe net, ca se ridica si la 500 de euro:O... Tare imi place ideea acestui album :x si ma bucura sa aud ca nu sunt asa exagerate preturile pe la noi. Cred ca vom face unul.
Pretul se justifica, dupa cate am mai citit, astfel: imprimarea pe acel tip de hartie speciala ( :-\ ) e cam scumpa, e intre 20-30 ron pe coala, depinde de coperta, de dimensiuni si nr. de file...si bineinteles manopera (prelucrarea fotografiilor si ei stiu ce mai fac pe acolo:-p :D ).

Ce dimensiuni are al vostru? Cate file? Si inca o intrebare:D si nu te mai streez: coperta? imprimata cu poza voastra pe carton din acela lucios sau e de piele? Daca eventual ai timp si chef poti sa ne pui niste poze, poate inspiram si alte miresici.;;)

Multumesc inca o data!!! :*

Antonia_Pap
19.09.2009, 10:45:40
Buna fetele!!!

Am primit si noi inregistrarea video si albumul si pozele. <:-PAm facut pana la urma si album digital sau fotocarte cum ii mai zice si a iesit super , sunt foarte incantata, merita toti banii!!! E de mare efect. Pe langa asta am mai ales o groaza de poze, printre care multe cu familia, nasii, prieteni si rudenii mai apropiate, ca sa facem un album clasic... Iar inregistrarea video e super. Excelent montajul....cum nici nu ma asteptam sa iasa toate. Sunt tare happy!!!<:-P

BRIana22
19.09.2009, 11:14:03
Buna fetele!!!

Am primit si noi inregistrarea video si albumul si pozele. <:-PAm facut pana la urma si album digital sau fotocarte cum ii mai zice si a iesit super , sunt foarte incantata, merita toti banii!!! E de mare efect. Pe langa asta am mai ales o groaza de poze, printre care multe cu familia, nasii, prieteni si rudenii mai apropiate, ca sa facem un album clasic... Iar inregistrarea video e super. Excelent montajul....cum nici nu ma asteptam sa iasa toate. Sunt tare happy!!!<:-P

Ma bucur pentru tine !
Sunt convinsa ca totul arata super.
Sa aduci din ele la intalnire...sa le vedem.
:-p
Un weekend placut !

l0redana
21.11.2009, 00:53:43

eu am vorbit cu cineva care mi-a spus ca la65 euro-20pagini
si la vreo 80euro- 30pagini, daca retin bine numarul de pagini
dar nici eu nu am vazut decat pe net

l0redana
21.11.2009, 00:56:30
Buna fetele!!!

scuze am vazut prea tarziu ca ti-ai facut deja
si la ce pret ti-ai gasit pana la urma?

lore_vasc
21.11.2009, 00:58:08
eu am vorbit cu cineva care mi-a spus ca la65 euro-20pagini
si la vreo 80euro- 30pagini, daca retin bine numarul de pagini
dar nici eu nu am vazut decat pe net
Tu cu cine colaborezi ptr video si foto?

l0redana
21.11.2009, 00:58:47
buna fetelor, are cineva fotografii la podul de fier?
mi se pare o idee interesanta, dar as vrea sa vad cum arata cateva facute pe acolo.
va multumesc

Antonia_Pap
21.11.2009, 10:46:58
scuze am vazut prea tarziu ca ti-ai facut deja
si la ce pret ti-ai gasit pana la urma?

Da , ne-am facut la cemeramanul care a filmat la nunta...600ron cu 20 de foi fata-verso , dar ne place foarte mult, e deosebit...parerea mea...Dar pot sa-ti spuna si fetele parerea ;)) ca l-au vazut si ele.

lolicriss1234
21.11.2009, 12:53:49
buna fetelor, are cineva fotografii la podul de fier?
mi se pare o idee interesanta, dar as vrea sa vad cum arata cateva facute pe acolo.
va multumesc

eu as fi vrut dar timpul nu ne-a permis

lore_vasc
21.11.2009, 13:48:51
eu as fi vrut dar timpul nu ne-a permis
Exact asa am patit si noi:(

lolicriss1234
21.11.2009, 16:56:53
poze pe calea ferata ...de la alipety

http://picasaweb.google.com/agachi.alina/SedintaFoto#5403536175193037218

ALICEc
09.12.2009, 14:48:00
poze pe calea ferata ...de la alipety

http://picasaweb.google.com/agachi.alina/SedintaFoto#5403536175193037218

Da.....suuper!!!
Din cauza..lipsei de timp......nu am apucat nici noi sa facem pozele asa cum ne-am dorit....si mai ales..unde am vrut...
De aceea singurul regret...este ca....nu am facut starea civila in alta zi!!!
Daca ar fi sa o facem din nou....cred ca as opta pt civila in alta zi.....sa ramana timp pt poze...

airiana
09.12.2009, 18:42:06
Fetelor va rog sa imi spune-ti si mie de un fotograf, cameraman bun..Am auzit de cei de la Neptun, dar cam atat..Voi aveti asa poze frumoase.:)

airiana
09.12.2009, 18:43:38
spuneti...pardon

lolicriss1234
09.12.2009, 18:44:13
Fetelor va rog sa imi spune-ti si mie de un fotograf, cameraman bun..Am auzit de cei de la Neptun, dar cam atat..Voi aveti asa poze frumoase.:)

julart...........

roxi_libo
09.12.2009, 22:21:25
cu ciprian jula vom face si noi... dar am si un coleg din generala care e fbun... Reha Mark. A termint facultatea de arte in Cj si e pasionat de foto, si tatal lui e fotograf.Am vazut poze frumoase de la amandoi. :D

Tilla
11.12.2009, 15:34:26
cu ciprian jula vom face si noi... dar am si un coleg din generala care e fbun... Reha Mark. A termint facultatea de arte in Cj si e pasionat de foto, si tatal lui e fotograf.Am vazut poze frumoase de la amandoi. :D

Mie mi-a fost coleg de clasa in liceu. Am vorbit si eu cu el saptamana trecuta. Am vazut ce poze minunate face...mi-a facut sonetul in clasa a 12 (la noi fiecare a avut 100% diferit).

E greu sa gasesti pe cineva care a terminat Facultatea de foto si sa si fie pasionat. Sa nu faca totul numai pentru bani.

gabitza_roca
12.12.2009, 20:17:10
in concluzie il recomandati pe fostul vostru coleg, Reha Mark? :D

date de contact, va rog...danke

dydy_nycky
15.12.2009, 00:13:28
mai bantui si eu pe aici...am vazut ca ati avut ceva idei superbe de locuri ptr sedinta foto, noi din pacate nu am avut parte de o sedinta foto asa cum ar trebui...am zis ca facem dupa nunta "candva" insa am vandut rochia si anul acesta nu am mai facut nici o sedinta foto, asa ca daca anul viitor imi permit inchiriez o rochie si tot facem o sedinta foto.

mie mi-ar placea sa ne facem poze: la gara, la muzeul in aer liber, eventual si in incinta muzeului de arta, intr-un lan de floarea soarelui:x, si ar iesi niste poze frumoase chiar si in centru printre cladiri, printre oameni, singurul lucru care e nasol e ca oamenii sunt cam curiosi si risti sa se adune multimea...poate imi mai vin si alte idei pana facem noi sedinta respectiva:D...aaaaa si mi-ar placea si ceva poze facute in oradea la cetate:-"

gabitza_roca
15.12.2009, 10:42:24
mai bantui si eu pe aici...am vazut ca ati avut ceva idei superbe de locuri ptr sedinta foto, noi din pacate nu am avut parte de o sedinta foto asa cum ar trebui...am zis ca facem dupa nunta "candva" insa am vandut rochia si anul acesta nu am mai facut nici o sedinta foto, asa ca daca anul viitor imi permit inchiriez o rochie si tot facem o sedinta foto.

mie mi-ar placea sa ne facem poze: la gara, la muzeul in aer liber, eventual si in incinta muzeului de arta, intr-un lan de floarea soarelui:x, si ar iesi niste poze frumoase chiar si in centru printre cladiri, printre oameni, singurul lucru care e nasol e ca oamenii sunt cam curiosi si risti sa se adune multimea...poate imi mai vin si alte idei pana facem noi sedinta respectiva:D...aaaaa si mi-ar placea si ceva poze facute in oradea la cetate:-"

imi plac ideile tale... mi-ar placea si mie cateva poze printre oameni...
si la podul de fier..depinde si de vreme.. in cazul in care ploua... nu stiu ce poze am mai putea face...

BRIana22
16.12.2009, 10:43:07
Pozele noastre sunt facute de catre Ciprian Jula, julart, si vi-l recomand cu multa caldura. Se implica la maxim si asta se vede in rezultate.

La intalnire incerc sa aduc albumul meu sa vedeti pozele si prelucrate si scoase pe hartie cu niste culori adecvate.

:-p ...puteti apela la el cu multa incredere sa vedeti macar ce pachete are si ce poate sa faca in arta fotografiei.

ana_strumfi
21.12.2009, 15:33:34
Briana, am revazut pozele de la nunta voastra. Minunate. Sunt aproape sigura ca vom face si noi cu Cipri. Voiam sa te intreb de filmare cu cine ati facut. Ai auzit cumva de cei de la Kalmar?

lore_vasc
21.12.2009, 16:26:35
De Gabriela Rapa si Tayson ati auzit???

ana_strumfi
21.12.2009, 16:29:04

Nu. Au site? Tu cu ei ai facut?

lore_vasc
21.12.2009, 16:51:43
Nu. Au site? Tu cu ei ai facut?
Iti trimit pe PM site-urile mai spre seara cand vine cumnata ca ea le are.Nu, eu nu am facut cu ei.....fratele meu v-a face cu ei si am vrut sa stiu daca careva dintre voi a auzit de ei:-s

BRIana22
21.12.2009, 20:39:02
Briana, am revazut pozele de la nunta voastra. Minunate. Sunt aproape sigura ca vom face si noi cu Cipri. Voiam sa te intreb de filmare cu cine ati facut. Ai auzit cumva de cei de la Kalmar?

Legat de poze, daca vrei sa le vezi pe hartie ne putem intalni oricand o jumatate de ora sa te uiti peste ele.

Filmarea a fost facuta de catre Sergiu Dacian (am mai scris) si am fost multumiti. Pe el l-am vrut de la inceput si am avut motivele noastre : gradul de implicare;)), daruirea, pasiunea, munca de calitate...si mai pot continua.
Dupa noi, si Alice a facut filmarea cu el si a fost multumita. Iti scrie si ea mai multe daca o intrebi.
Nu stiu daca vreuna dintre fete a facut contract cu Kalmar, insa am vazut niste demo de la ei si am zis ca NU.

Voi hotarati !

lore_vasc
21.12.2009, 20:47:52
Nimeni nu a auzit de ei??:-s

BRIana22
21.12.2009, 20:50:04
Nimeni nu a auzit de ei??:-s
Eu una nu. Imi pare tare rau !

ana_strumfi
21.12.2009, 21:43:53
Jula nu e sigur daca e liber pt data noastra, il resun peste cateva zile. Maine ne intalnim cu Sergiu Dacian si poate cu altii.

Simo, voi cu cine ati colaborat?

lore_vasc
21.12.2009, 22:02:02
Jula nu e sigur daca e liber pt data noastra, il resun peste cateva zile. Maine ne intalnim cu Sergiu Dacian si poate cu altii.

Raspund eu in locul lui simoone ca stiu ca nu se supara pe mine:*,mai ales ca ea nu intra foarte des.....a colaborat cu MaximStudio din Baia Mare si poze si filmat:)

ana_strumfi
21.12.2009, 22:05:14
Raspund eu in locul lui simoone ca stiu ca nu se supara pe mine:*,mai ales ca ea nu intra foarte des.....a colaborat cu MaximStudio din Baia Mare si poze si filmat:)

Ce tare esti =))
Mersi

lore_vasc
28.12.2009, 21:05:22
Ana ti-a scris o miresica de Bm de preturile de la Maxim Studio uite aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2794055#post2794055

BRIana22
29.12.2009, 12:03:42

Ti-a dat un raspuns Ciprian Jula? E liber?
Cum a fost la intalnirea cu Sergiu Dacian? V-ati decis cu cine veti colabora?
Daca vrei sa vezi pozele sau inregistrarea video ti-am spus ca imi poti scrie si ne vedem la un suc, in zona;-) .

ana_strumfi
31.12.2009, 12:12:17
Ti-a dat un raspuns Ciprian Jula? E liber?
Cum a fost la intalnirea cu Sergiu Dacian? V-ati decis cu cine veti colabora?
Daca vrei sa vezi pozele sau inregistrarea video ti-am spus ca imi poti scrie si ne vedem la un suc, in zona;-) .

Cu Jula nu am ajuns sa ne intalnim, se pare ca e ocupat in data aceea. Dar nu sunt suparata, am gasit alt fotograf bun si ne facem fotocarti. Facem una mare pt noi, si 4 mici, pt parinti (surpriza) si nasi.
Cu domnul Sergiu Dacian am vorbit, ne place foarte mult cum lucreaza, dar din pacate cea mai buna rezolutie cu care poate lucra e 720 p. In SM am gasit cred ca vreo 2 care pot face cu 1080 p, ne intalnim cu ei sapt urmatoare si ne decidem. Daca nu ne place cum lucreaza, atunci ramanem la 720.

roxi_libo
04.01.2010, 17:21:43
Fetelor cat timp va lasati pentru poze? faceti pozele intre starea civila si cununia religioasa, sau inainte de cea civila??

Briana tu cat timp ai avut pt poze?k nu mai retin, dar a fost cva timp,.. oricum nu prea mare pt noi, care eram invitati, pt voi a fost destul?

Eu incerc sa iau o decizie.:D Nu imi pot imagina cum am putea face pozele inainte de starea civila. Vin nasii si toata lumea la mine si raman acolo :)) le spunem, "PA, NOI PLECAM" si ramane toata lumea la mine.... sau ne intalnim noi 2 in secret =)) facem pozele, el merge acasa si continuam cum se obijnuieste...nici asa parca nu e bine pt k nu ma ia de acasa ...e ciudat.

voi cum va ganditi sa faceti?

lore_vasc
04.01.2010, 18:50:45
Fetelor cat timp va lasati pentru poze? faceti pozele intre starea civila si cununia religioasa, sau inainte de cea civila??

Briana tu cat timp ai avut pt poze?k nu mai retin, dar a fost cva timp,.. oricum nu prea mare pt noi, care eram invitati, pt voi a fost destul?

Eu incerc sa iau o decizie.:D Nu imi pot imagina cum am putea face pozele inainte de starea civila. Vin nasii si toata lumea la mine si raman acolo :)) le spunem, "PA, NOI PLECAM" si ramane toata lumea la mine.... sau ne intalnim noi 2 in secret =)) facem pozele, el merge acasa si continuam cum se obijnuieste...nici asa parca nu e bine pt k nu ma ia de acasa ...e ciudat.

Noi am facut pozele intre civila si cununia religioasa,cam de la 16:40 pana la 18 fara ceva ca la ora 18 am avut cununia religioasa.Dupa cuninia religioasa am mai facut cateva pana sa mergem la restaurant.

BRIana22
05.01.2010, 09:47:41

Adevarul este ca e cam ciudat inainte de starea civila. Implica, evident, sa va vedeti altfel decat in acel moment special in care tu intri in camera si el este placut surprins de infatisarea ta. Unele momente se pierd astfel ! ...motiv pentru care noi am refuz aceasta varianta.

Mai este varianta dupa nunta. Va mai imbracati o data, va aranjati si dai la poze, mult mai relaxati, mult mai nepasatori pentru tinute, timp si alte chestii.

Noi (dupa cum ti-am scris in PM:-p ) am facut pozele intre starea civila si biserica. Am lasat pentru noi doi aprox. o ora si a fost relaxare, fara graba, timp suficient. Ajung si vreo 45 minute (depinde cat de mult va place sa va pozati).

Sfat: cand faceti pozele doar cu voi doi sa nu fie tot alaiul de la nunta cu voi. Lasati-i sa serveasca ceva la starea civila si abia apoi sa vina sa faca pozele cu voi.

Pozele cu invitatii: 15 - 20 minute (in functie de cate persoane sunt prezente de acasa sau de la starea civila).

Asa a fost la noi !

>:D<

roxi_libo
05.01.2010, 13:04:26
Multumesc mult. acum mi-am facut si eu o idee. Voi vedea ce voi putea alege pt k din cate mi-a povestit Briana, tine si de noroc.

midi123
09.01.2010, 00:14:20
frumoase pozele mai ales cele cu TTD (trash the dress)

dar pentru satu mare, aveti idee de un cameraman care filmeaza HD (1080p) si cat costa? va rog si niste date de contact

a lucrat cineva cu doru filipas?

lolicriss1234
09.01.2010, 09:56:56

dar pentru satu mare, aveti idee de un cameraman care filmeaza HD (1080p) si cat costa? va rog si niste date de contact

Bine ai venit !>:D<
Doru Filipas am lucrat acu 10 ani si ceea ce ne-a facut a fost super ....acum nu stiu ce aparatura detine ?

ana_strumfi
09.01.2010, 11:19:03

Servus

Si eu 1080 p caut, dar sa stii ca foarte greu gasesc. Inca nu se cere, si mai putin in SM, dar incet se va introduce si la noi. In SUA e obligtoriu sa fie transmisie HD.
Cand ai nunta?
HD au cei de la Kalmar studio, am vazut cam cum lucreaza, dar imnca nu ne-am decis

dydy_nycky
13.01.2010, 13:33:52
fetelor am inteles, ca vreti un fotograf care fotografiaza cu nu stiu ce rezolutie? ati vorbit cu radu mihalca e din sm, si stiu ca face poze profesionale, o cantareata de muzica populara a facut nunta acolo in sm si i-a fost fotograf radu mihalca, plus ca si noi am lucrat cu el la un moment dat si e foarte de treaba, incercati sa dati de el sa vedeti daca face fotografii la rezolutia care o vreti, daca vreti va pot face eu rost de nr de tel, desi cred ca are si site si am gasit si un site a unei firme care filmeaza HD daca inca va mai intereseaza

ana_strumfi
09.02.2010, 19:22:53
Dupa cautari indelungate, am rezolvat si partea video <:-P.
O echipa din Cj.

lore_vasc
10.02.2010, 11:25:04
Dupa cautari indelungate, am rezolvat si partea video <:-P.
O echipa din Cj.

Felicitari!<:-P

gabitza_roca
10.02.2010, 15:26:12
Bravo Ana!!
..si cum ramane cu fotograful?

fetelor..daca mai cautati cameraman pt filmari HD, am inteles ca Flaviu Matesan se ocupa... puteti opta pentru 4 sau 6 ore..mi-a fost recomandat si mie..am datele lui de contact..daca va intereseaza..

ana_strumfi
10.02.2010, 15:48:56
Bravo Ana!!
..si cum ramane cu fotograful?

fetelor..daca mai cautati cameraman pt filmari HD, am inteles ca Flaviu Matesan se ocupa... puteti opta pentru 4 sau 6 ore..mi-a fost recomandat si mie..am datele lui de contact..daca va intereseaza..

Fotograf am gasit mai demult, iar cand am cautat cameraman, multi ne-au refuzat pe motiv ca nu vin decat in echipa cu fotograful. Dar pana la urma am reusit.

Tilla
10.02.2010, 19:38:57
=D> Bravo, ma bucur ca ai ales ceea ce ti-ai dorit!!!

gabitza_roca
25.02.2010, 00:16:03
Tilla..sa inteleg ca nu vei avea dvd de nunta?

sincer...pe mine ma atrag doar pozele..in ceea ce ma priveste pe mine, nu suport sa fiu filmata (nici fotografiata nu prea, dar na...)..nici mirele meu nu se da in vant dupa asa ceva, ..si mi-a trecut prin minte sa nu angajam cameraman, dar nu am pomenit nimanui sa nu fiu considerata o lunatica..
toata lumea isi filmeaza nunta..

deci noi vom avea cameraman, dar va primi ordine stricte de a ma filma cat mai putin..:-p

Tilla
25.02.2010, 14:29:47
N-o sa avem. Si eu tot primesc replici la treaba asta dar nu ma intereseaza. E nunta mea si o fac cum vreau!!!! Nu am lasta pe nimeni pana acum sa isi vare nasul, in absolut nimic:[email protected] . Sunt mult prea autoritara.

Imi pare rau ca vei avea desi nu vrei. Cred ca cameramanului va trebui sa-i faci spalare de creier.:)) El fara sa vrea filmeaza mireasa.

gabitza_roca
25.02.2010, 14:38:54
bravo tie!!! ..pentru autoritate...

banuiesc ca neavand video, veti face foarte multe poze..l-ati ales pe Mark, nu-i asa?
trebuie sa-l sun si eu cat de repede..

lore_vasc
26.02.2010, 16:05:56
N-o sa avem. Si eu tot primesc replici la treaba asta dar nu ma intereseaza. E nunta mea si o fac cum vreau!!!! Nu am lasta pe nimeni pana acum sa isi vare nasul, in absolut nimic:[email protected] . Sunt mult prea autoritara.

Imi pare rau ca vei avea desi nu vrei. Cred ca cameramanului va trebui sa-i faci spalare de creier.:)) El fara sa vrea filmeaza mireasa.
Dar tu Tilla de ce nu vrei cameraman?Tot pe motivul ca nu suporti da fi filmata?:DIntradevar ca fiecare isi face nunta candva dar tie nu ti-ar place ca dupa 20 ani sa vezi cum ai fost mireasa?cum s-a distrat lumea?ce nebunii s-au intamplat in acea seara?sa te vada copii tai cum ati fost mire si mireasa?....

lore_vasc
26.02.2010, 16:09:28
Tilla..sa inteleg ca nu vei avea dvd de nunta?

sincer...pe mine ma atrag doar pozele..in ceea ce ma priveste pe mine, nu suport sa fiu filmata (nici fotografiata nu prea, dar na...)..nici mirele meu nu se da in vant dupa asa ceva, ..si mi-a trecut prin minte sa nu angajam cameraman, dar nu am pomenit nimanui sa nu fiu considerata o lunatica..
toata lumea isi filmeaza nunta..

deci noi vom avea cameraman, dar va primi ordine stricte de a ma filma cat mai putin..:-p
Asta chiar o sa fie un motiv EXTRAORDINAR de barfa:DOricum voi sa fiti cu mintea impacata ca barfe,tot vor fi oricat de frumoasa o sa fie nunta:>

gabitza_roca
27.02.2010, 14:48:00
Asta chiar o sa fie un motiv EXTRAORDINAR de barfa:DOricum voi sa fiti cu mintea impacata ca barfe,tot vor fi oricat de frumoasa o sa fie nunta:>

cate o barfa nu strica..se intampla si pe la case mai mari..:D ..mie nu-mi pasa de ele..eu tin cont doar de parerile familiei si ale prietenilor apropiati..
...iar partea buna a barfelor:.. ma fac sa ma simt vedeta!!!:))
:madlaugh: :madlaugh:

l-am intrebat pe dragul meu ce parere are despre a nu avea video..n-am primit un raspuns concret..nu cred ca ar insista s-avem...dar pe de alta parte e asa cum zici tu, Lore, ..e frumos sa revedem cum ne distram cu totii..

lore_vasc
27.02.2010, 15:20:29
Dar tu Tilla de ce nu vrei cameraman?Tot pe motivul ca nu suporti da fi filmata?:DIntradevar ca fiecare isi face nunta candva dar tie nu ti-ar place ca dupa 20 ani sa vezi cum ai fost mireasa?cum s-a distrat lumea?ce nebunii s-au intamplat in acea seara?sa te vada copii tai cum ati fost mire si mireasa?....
In loc de candva am vrut sa zic cum vrea:-p

Tilla
27.02.2010, 18:29:50
Eu ador aparatul de fotografiat! In schimb filmarea nu ma distreaza deloc. Normal ca o sa fie povesti ,dar nu-mi pasa. Asa e, ar ramane o amintire frumoasa dar si pozele la fel.

gabitza_roca
03.03.2010, 19:51:25
am fost azi la fotograf....
poate din cauza durerii de cap ..poate nu.. dar n-am ramas placut surprinsa..
da..face poze bune, frumoase..dar eu ma asteptam la mai mult..nu doar cele standard...nu stiu ce sa zic..sincer nu va pot spune ce vreau..cum vreau sa fie fotografiile..(:|
sunt cumva de pe luna?...tilla..roxi..voi cu mark v-ati inteles,nu?

roxi_libo
03.03.2010, 20:40:38
am fost azi la fotograf....
poate din cauza durerii de cap ..poate nu.. dar n-am ramas placut surprinsa..
da..face poze bune, frumoase..dar eu ma asteptam la mai mult..nu doar cele standard...nu stiu ce sa zic..sincer nu va pot spune ce vreau..cum vreau sa fie fotografiile..(:|
sunt cumva de pe luna?...tilla..roxi..voi cu mark v-ati inteles,nu?

Tilla cu Mark, eu cu Ciprian Jula. Daca vrei iti dau numarul lui sa vezi ce face. Parerea mea e ca daca tot nu ai ales inca sa te uiti la toate ofertele sa nu iti para rau ulterior. Fetele cu deco mi-au spus de un tip din Dej care face poze foarte frumoase la 300euro, nu stiu ce contine pachetul dar daca vrei intreb. ..

ceska
04.03.2010, 07:49:41
Eu am vorbit cu niste baieti din Carei...Au fost la nunta si la varul meu...Mie mi au placut foarte mult...Ei si poze si video...Is deschisi la orice propunere...Ne au dat si niste idei...Adica cum au mai facut...Eu nu am cerut sa vad modele caci le am vazut cele de la varul meu si mi au placut...
Daca credeti va pot da niste date...
Cand am vorbit eu cu ei mi au zis urmatoarele preturi:
Poze - 6 mil - include 120 poze pe hartie nu mai stiu marimea
Video - 50 euro/ora de pe dvd...

Tilla
04.03.2010, 21:15:11
Da cu Mark fac pozele ...are preturi foarte foarte bune;-) . Imi face album si pentru nasi si pentru parinti plus albumul meu (imprimate toate).
M-am inteles cu el sa stea toata ziua cu mine...de la coafor pana la tort.
Si l-am rugat sa nu-l puna pe Gabi in ipostaze jenante unui barbat (exp. sa stea in genunchi,sa se uite dupa copaci la mine etc.=)) )

gabitza_roca
05.03.2010, 12:17:14
Da cu Mark fac pozele ...are preturi foarte foarte bune;-) . Imi face album si pentru nasi si pentru parinti plus albumul meu (imprimate toate).
M-am inteles cu el sa stea toata ziua cu mine...de la coafor pana la tort.
Si l-am rugat sa nu-l puna pe Gabi in ipostaze jenante unui barbat (exp. sa stea in genunchi,sa se uite dupa copaci la mine etc.=)) )

da..te inteleg..
sunt incantata (suntem...) de preturi..
problema mea e ca pozele pe care le-am vazut erau cam cele obisnuite ( in parc si in gradina romei)....dar ma gandesc ca e deschis ..si accepta orice as propune.:-p
totusi a facut o remarca... ca prefera pozele facute in parc decat pe calea ferata..

roxi_libo
05.03.2010, 12:32:25
da..te inteleg..
sunt incantata (suntem...) de preturi..
problema mea e ca pozele pe care le-am vazut erau cam cele obisnuite ( in parc si in gradina romei)....dar ma gandesc ca e deschis ..si accepta orice as propune.:-p
totusi a facut o remarca... ca prefera pozele facute in parc decat pe calea ferata..

Cu jula ai vorbit? Eu abia astept sa mai vad o data un album facut de el, ca am uitat cum sunt, poate mi-l mai da o data Briana :D

gabitza_roca
05.03.2010, 12:44:03
Cu jula ai vorbit? Eu abia astept sa mai vad o data un album facut de el, ca am uitat cum sunt, poate mi-l mai da o data Briana :D

nu..nu am vorbit ..:(..

BRIana22
05.03.2010, 16:35:57
Cu placere, cu placere !...oricand vrei.
Pozele facute de el si atasate la semnatura nu sunt prelucrate deloc deloc si oricum altfel arata prelucrate si imprimate pe o hartie de calitate;)) .

airiana
09.03.2010, 15:59:27
nu..nu am vorbit ..:(..
Gabi, incearca sa vb si cu Eduard Zicor. Am auzit ca e f bun. Uita-te pe www.digittelstudio.ro

gabitza_roca
09.03.2010, 16:17:02
Gabi, incearca sa vb si cu Eduard Zicor. Am auzit ca e f bun. Uita-te pe www.digittelstudio.ro (http://www.digittelstudio.ro)

multumesc frumos :*

roxi_libo
09.03.2010, 17:30:15
Imi plac pozele!!! multe locatii nu le recunosc, clar k nu sunt facute toate in sm, chiar imi plac!;;)

gabitza_roca
13.03.2010, 17:45:49
am incheiat azi contractul cu Eduard Zichor.. foto si video...
<:-P ne bucuram c-am reusit ..si-am scapat de inca o grija!!!!

roxi_libo
13.03.2010, 22:30:53
am incheiat azi contractul cu Eduard Zichor.. foto si video...
<:-P ne bucuram c-am reusit ..si-am scapat de inca o grija!!!!
Pretul ni-l spui, pls?! Si mie imi plac pozele lui, cred ca veti fi foarte frumosi!!!

gabitza_roca
14.03.2010, 13:46:58
Pretul ni-l spui, pls?! Si mie imi plac pozele lui, cred ca veti fi foarte frumosi!!!

nu stim cat ne va costa ..decat dupa ce vom alege fotografiile..
se vor face in jur de 500 de poze..
poze 10x15 cm 3 lei/buc
poze 13x18 3.5 lei
poze 20x30 12lei

roxi_libo
14.03.2010, 16:35:04
poze 10x15 cm 3 lei/buc
poze 13x18 3.5 lei
poze 20x30 12lei
Va printeaza cate poze vreti voi si va face in total 500poze? Manopera, ziua lui de lucru nu costa? interesant.... :-p

roxi_libo
14.03.2010, 22:04:17
scuze ..insist prea mult :-p , oricum poate e confidential. Tipu chiar face poze faine!!! felicitari pt alegere:">

Tilla
15.03.2010, 15:32:43
Felicitari Gabi pentru alegere!!

gabitza_roca
15.03.2010, 17:46:04
Va printeaza cate poze vreti voi si va face in total 500poze? Manopera, ziua lui de lucru nu costa? interesant.... :-p

banuiesc ca toate aceste costuri sunt incluse in preturile pozelor...nu?
/:)

gabitza_roca
15.03.2010, 17:47:01
Felicitari Gabi pentru alegere!!

multumesc Tilla...am un feeling bun in ceea ce priveste aceasta alegere..;-)

roxi_libo
15.03.2010, 18:17:19
banuiesc ca toate aceste costuri sunt incluse in preturile pozelor...nu?
/:)
A!!! la pretul asta da. Acum am inteles :)

lolicriss1234
15.03.2010, 20:55:34
O idee buna pentru nunta voastra ar fi sa realizati un filmulet cu pozele voastre
Aveti aici : http://www.youtube.com/watch?v=t-8AgPNWfXk un astfel de filmulet. El poate fi o surpriza foarte frumoasa pentru parinti,invitati.
Mult succes ;-)

BRIana22
16.03.2010, 12:41:29
O idee buna pentru nunta voastra ar fi sa realizati un filmulet cu pozele voastre
Aveti aici : http://www.youtube.com/watch?v=t-8AgPNWfXk un astfel de filmulet. El poate fi o surpriza foarte frumoasa pentru parinti,invitati.
Mult succes ;-)
Noi am avut asa ceva\:D/ \:D/ \:D/ . L-am facut noi, am cautat un fundal muzical ok si l-am proiectat exact inainte de primul dans.
Lumea a ramas foarte impresionata.
Era un colaj cu poze de cand am fost eu mica pana am inceput sa lucrez, la domnul mire la fel iar apoi "capitolul 3" poze de la inceput relatiei noastre si pana inainte de nunta:D .
Cum tot am avut proiectorul acolo, in timpul noptii fotograful ne-a facut o surpriza: un colaj cu poze selectate, facute in timpul zilei. Acesta s-a derulat in timp ce se servea ciorba.
Va recomand sa faceti asa ceva si in mod special cu poze haioase la care sa adaugati eventual si cateva comentarii.;-)

Tilla
16.03.2010, 14:36:15
Super. Si eu am avut un program care facea filmulete din poze. Cred ca se numea photos to tv. Este asa de usor...se poate alege melodia, se poate taia melodia, se adauga durata afisarii fiecarei poze. Eu zic sa incercati. Deci nu mai am nevoie de cameraman=P~ .

Gabi asta nu e bine...ar trebui sa te simti in siguranta cu fotograful. Eu cred ca in ziua nuntii te vei linisti.

gabitza_roca
16.03.2010, 14:39:41
Super. Si eu am avut un program care facea filmulete din poze. Cred ca se numea photos to tv. Este asa de usor...se poate alege melodia, se poate taia melodia, se adauga durata afisarii fiecarei poze. Eu zic sa incercati. Deci nu mai am nevoie de cameraman=P~ .

Gabi asta nu e bine...ar trebui sa te simti in siguranta cu fotograful. Eu cred ca in ziua nuntii te vei linisti.

sunt linistita..nu am nici o grija in privinta fotografului:)

manuelabutean
18.03.2010, 15:42:02
Felicitari!\:D/
am mai auzit de el.....e chiar asa de bun cum se spune? si ce tarifuri are?

gabitza_roca
18.03.2010, 15:52:53
am mai auzit de el.....e chiar asa de bun cum se spune? si ce tarifuri are?

poze 10x15 cm 3 lei/buc
poze 13x18 3.5 lei
poze 20x30 12lei

gabitza_roca
24.03.2010, 10:55:13
ce parere aveti despre fotografiile de genul celor care urmeaza?
banuiesc ca e suficient sa ai programul adecvat pentru a te juca cu pozele pe care deja le ai..

http://picasaweb.google.com/michael.heliso/FairyTale#5410660987353199762

lore_vasc
25.03.2010, 22:43:29
Noi am avut asa ceva\:D/ \:D/ \:D/ . L-am facut noi, am cautat un fundal muzical ok si l-am proiectat exact inainte de primul dans.
Lumea a ramas foarte impresionata.
Era un colaj cu poze de cand am fost eu mica pana am inceput sa lucrez, la domnul mire la fel iar apoi "capitolul 3" poze de la inceput relatiei noastre si pana inainte de nunta:D .
Cum tot am avut proiectorul acolo, in timpul noptii fotograful ne-a facut o surpriza: un colaj cu poze selectate, facute in timpul zilei. Acesta s-a derulat in timp ce se servea ciorba.
Va recomand sa faceti asa ceva si in mod special cu poze haioase la care sa adaugati eventual si cateva comentarii.;-)
Suuuper frumos! daca stiam ca ai avut proiector iti ceream detalii ca si noi am avut in gand acest lucru dar nu am stiut de unde proiector etc
Tati a vrut sa puna o caseta de cand eram mica 3 ani si spuneam poezii si cantecele cu fratele meu de 4 ani,apoi un mic interviu de mori de ras:))Nu a gasit caseta pana dupa nunta.

BRIana22
30.04.2010, 15:26:43
Suuuper frumos! daca stiam ca ai avut proiector iti ceream detalii ca si noi am avut in gand acest lucru dar nu am stiut de unde proiector etc
Tati a vrut sa puna o caseta de cand eram mica 3 ani si spuneam poezii si cantecele cu fratele meu de 4 ani,apoi un mic interviu de mori de ras:))Nu a gasit caseta pana dupa nunta.
Sigur era de efect caseta ;))! pacat ca nu s-a plus in aplicare "planul":-<.

gabitza_roca
30.04.2010, 15:37:18

de acord! dar caseta poate fi utilizata la nunta fratelui.. :D

lore_vasc
01.05.2010, 01:05:01
Si mie imi pare tare rau,daca ziceai mai repede de proiector sigur te bombardam cu intrebari....no asta este:)

de acord! dar caseta poate fi utilizata la nunta fratelui.. :D
Faza ii ca 90% din caseta la mine mi se aude vocea;))......iar fratele nu stiu daca ar vrea.....era caseta din aia ce se baga la casetofon inregistrata de tati cum spunem poezii si cantecele si apoi tati ne-a luat un mic interviu:cum te cheama?cati ani ai?cum a fost in vacanta de vara,cu ce ne-am ocupat timpul?(chiar eram in vacanta ce vara la Tg.Lapus)

l0redana
15.05.2010, 00:00:14
lore pt poze am avut pe cineva din satu mare dan bale.
mi-a placut, a fost super ca nu a stat lipit de noi ca sa obtina poza perfecta, (sunt cam crispata daca ma pune sa zambesc la nesfarsit)
ne-am inteles foarte bine

lore_vasc
15.05.2010, 00:48:42
lore pt poze am avut pe cineva din satu mare dan bale.
mi-a placut, a fost super ca nu a stat lipit de noi ca sa obtina poza perfecta, (sunt cam crispata daca ma pune sa zambesc la nesfarsit)
ne-am inteles foarte bine
Ati avut niste poze fff reusite!=D>Daca te rog ai putea sa-mi scri pe Pm cat v-a cerut?.Cine stie poate pe cand v-a fi sa avem bebe vom colabora cu el la botez;-)Am gasit pagina de site a lui si nr. de contact....sper ca vb de aceeasi pers....are in nr. 3 de patru....asai?
La filmat parca ai spus ca ii cineva de la televiziune...sau ati schimbat?

l0redana
15.05.2010, 01:53:37
Ati avut niste poze fff reusite!=D>Daca te rog ai putea sa-mi scri pe Pm cat v-a cerut?.Cine stie poate pe cand v-a fi sa avem bebe vom colabora cu el la botez;-)Am gasit pagina de site a lui si nr. de contact....sper ca vb de aceeasi pers....are in nr. 3 de patru....asai?
La filmat parca ai spus ca ii cineva de la televiziune...sau ati schimbat?
da acesta e nr. iar cu filmatul i-am avut pe ceii de la digittel

roxitzy_ra
17.05.2010, 16:24:12
fetelor a facut care din voi pozele de nunta cu Ovidiu Sas, ca am gasit scris in agenda site-ul unde il gasesc si nush de unde il am :( poate ma ajutati voi

ana_strumfi
08.06.2010, 22:58:04
Noi vom proiecta poze de cand eram mici, de cand suntem impreuna etc. Mi se pare frumos, sa ne aratam si in alte ipostaze, in acest fel ii apropiem si pe invitatii care nu ne cunosc asa de bine. Pe langa asta,si poze cu locurile vizitate, natura. Am de lucru serios la prezentare :-p
Sunt dintre voi care ati avut.
Alte dornice?
Ce parere aveti?

roxi_libo
08.06.2010, 23:11:38
Noi vom proiecta poze de cand eram mici, de cand suntem impreuna etc. Mi se pare frumos, sa ne aratam si in alte ipostaze, in acest fel ii apropiem si pe invitatii care nu ne cunosc asa de bine. Pe langa asta,si poze cu locurile vizitate, natura. Am de lucru serios la prezentare :-p
Sunt dintre voi care ati avut.
Alte dornice?
Ce parere aveti?
super idee.. si eu voi face, la vara asta voi lucra, abia astept, spor la treaba sa ai, sigur va iesi ceva frumos. Mie mi-a placut foarte mult momentul proiectei de la nunta brianei. :">

ana_strumfi
08.06.2010, 23:22:02
super idee.. si eu voi face, la vara asta voi lucra, abia astept, spor la treaba sa ai, sigur va iesi ceva frumos. Mie mi-a placut foarte mult momentul proiectei de la nunta brianei. :">
Momente speciale, precis a fost frumos:x
Mersi, spor si tie

BRIana22
09.06.2010, 10:38:54
Am mai scris despre asta, poate ma repet, insa este frumos un astfel de moment.
Ana si restul doritoarelor, sa aveti grija de momentul ales pentru proiectie. Noi am rulat colajul inaintea primului dans, iar slide-show-ul cu poze din timpul zilei a fost rulat dupa servirea unui fel de mancare, dupa ce toata lumea a terminat de mancat.
Plus, sa puneti poze inedite, hazlii si puteti sa adaugati mici comentarii, tot hazlii, pe poza !
Slide-show-ul sa nu depaseasca 5 minute, ca plictiseste. La noi a fost foarte greu sa il reducem de la 12 min., si am ramas la 7 minute, insa era adevarat acest aspect, deoarece dupa aprox.5 minute lumea incepea sa se mai foiasca, sa nu fie ochi doar acolo.
Mult spor !
:-p

ana_strumfi
10.06.2010, 22:40:33
Pentru sedinta foto ce locatii ati ales/alegeti?

Ramontzy
10.06.2010, 23:33:58
in ziua nuntii vom face pozele mai "elegante", ca sa nu ii tinem mult pe nuntasi sa stepte dupa noi, deci in ziua nuntii vom face la poesis si la vila bodi, si dupa vreo 2 zile dupa nunta vom face poze pe podul de fier, la gara,cladiri vechi, si in tot felul de locatii din acestea mai...altfel. sa vedem ce mai gaseste si fotograful.

gabitza_roca
11.06.2010, 09:24:48
in primul rand sper ca ne vor ajunge 2 ore ..max 2 ore si jumatate pt poze..
va spun ce anume doresc sa facem..pt ca pana in septembrie mai este..si poate ma razgandesc..

vreau poze pe stadionul dinamo.. pe terenul de tenis (am renuntat la terenul de fotbal)..podul de fier..
aseara mi-a venit ideea de a face poze pe terasa pub-ului Corner .. de fapt e acoperisul (fostul complex Transilvania ) ... iar fotograful sa fie jos, poate ca vom avea cateva poze facute in parc, vom face in parcul (parcurile) de langa Catedrala Ortodoxa din centru.. si inspirata de o miresica mi-ar placea sa ne plimbam in oras.. Corso..pta 25 octombrie..printre oameni.. si sa pozam.. :D
probabil nu suna deloc normal. dar e ceea ce imi doresc, mai ales ca nici unul nu suntem topiti dupa aparatul foto..

l0redana
11.06.2010, 14:42:10
abia astept sa vad poze de la podul de fier, si eu mi-am dorit dar timpul nu ne-a permis( am avut doar 1ora si jumatate pt poze, iar in dimineata nuntii a si plouat deci prin noroi nu era prea frumos8-})
sper ca voi sa aveti un timp ideal pt poze

roxi_libo
11.06.2010, 19:26:54
abia astept sa vad poze de la podul de fier, si eu mi-am dorit dar timpul nu ne-a permis( am avut doar 1ora si jumatate pt poze, iar in dimineata nuntii a si plouat deci prin noroi nu era prea frumos8-})
sper ca voi sa aveti un timp ideal pt poze
Eu vreau poze afara: parcul central, catedrala romano-catolica, gradina ei, nu stiu daca gradina Romei, pe corso si pe strada cu Muzeul de arta, e tare interesanta cladirea.

La vila Body pe terasa si interior
La poesis in curte.

voi alege in functie de ce ne va spune fotograful ca poate intra in 2ore. Sper doar sa se concentreze fotograful si sa dea ce e mai bun. Imi place cum i-a facut pozele lui Bri si portrete la Stana oilor, deci stie... il voi stresa sa faca exact ce vreau eu.... :-p

Abia astept.. :D nu suntem fotogenici dar ne vom stradui pt ca mi le doresc frumoase!!
Sa fie doar vreme frumoasa

gabitza_roca
11.06.2010, 20:31:55
Roxi scumpo... nici eu nu sunt fotogenica, totusi exista poze cu mine care imi plac... stii de ce? pt ca sunt momentele de fericire, bucurii ..surprize..incredere si ..nebunie..naturalete ..care se reflecta pe chipurile noastre!

veti fi fffffffffffff frumosi.. si fericiti .. si indragostiti..
si tu vrei mai multe locatii..sper sa aveti timp !!

ana_strumfi
11.06.2010, 20:56:04
Suntem niste miresici moderne cu idei pe masura. Este imbucurator >:D<

Sa speram sa fe timp frumos, fotografii sa lucreze bine si sa iasa niste poze superbe. Imi imaginez cum vom arata albumele copiilor, nepotilor ;-)

gabitza_roca
12.06.2010, 12:48:18
Ana.. nu este corect ce faci ! pui intrebari ..dar de raspuns nu te mai obosesti [-X[-X..
impartaseste-ne si tu ideile tale.voastre! rautate >:D<;-)

ce fel de poze doriti?

ana_strumfi
12.06.2010, 14:12:14
Ana.. nu este corect ce faci ! pui intrebari ..dar de raspuns nu te mai obosesti [-X[-X..
impartaseste-ne si tu ideile tale.voastre! rautate >:D<;-)

ce fel de poze doriti?
Calmo calmo :))urma sa spun si ce vom face noi:)).
In ziua nuntii vom face poze in parc, Poesis si daca mai avem timp in Gradina Romei, si desigur la hotel, dar nu stiu cand, scarile si cndelabrul din hol sunt superbe.
Va mai urma o sedinta foto la vreo 2 zile dupa eveniment, cand va trece stresul si vom avea tot timpul din lume, fara sa fim presati ca la ora aia trebuie sa ajungem la restaurant. Ne dorim sa facem:
-la Castelul din Ardud
-in lanuri de floarea soarelui
-pe camp, in general in natura
-cu cai(preferatii mei), il rog pe Gabi sa rezolve treaba asta, sa ceara unul imprumut de la vecinii bunicii lui
-la Baia Mare, Muzeul Satului, conacul de la Satulung, trebuie sa ma interesez cum putem intra acolo
-cu masina noastra Ciup Ciup
-un fel de trash the dress dar cam fara sa murdaresc rochita
-poze mai elegante poate la Filarmonica(obisnuiesc sa ma duc la concerte, va trebui sa vorbesc cu cineva sa vad daca ne da voie)
-alte fotografii mai hazlii si nebunesti
si o sa imi mai vina idei

ana_strumfi
12.06.2010, 14:23:34
Cam asa ceva -am gandit. Mai am si altele in semnatura

Ramontzy
12.06.2010, 21:48:24
Cam asa ceva -am gandit. Mai am si altele in semnatura

foarte faine ideile. uite de castelul din ardud am uitat, ar putea iesi o sedinte foto interesanta acolo. bineinteles cu un fotograf calumea.

ana_strumfi
12.06.2010, 21:53:41
foarte faine ideile. uite de castelul din ardud am uitat, ar putea iesi o sedinte foto interesanta acolo. bineinteles cu un fotograf calumea.
Ar merge niste fotografii mai vintage, alb-negru, umbrelutz, evantai etc

ceska
13.06.2010, 11:33:57

Varul meu cum sta in Ardud a facut cununia religioasa acolo apoi aici la Coral...in drum spre casa ne am oprit la castel
pot sa va zic ca au iesit niste poze super...si cum zici tu au facut poze si pe scarile de la coral si alea sunt foarte OK

ana_strumfi
13.06.2010, 12:52:06
Am gasit o lista cu castele si ruine.

Crișana și Maramureș

* Castelul Apaffi, Coștiui, Maramureș
* Castelul Bathyanyi, Aleșd
* Castelul Blomberg, Gârdani, Maramureș
* Castelul Bohuș, Șiria, Arad
* Castelul Cernovici, Macea, Arad
* Castelul Csaky, Marghita, Bihor
* Castelul Cserey-Fischer, Tășnad
* Castel Ghiorac, Ghiorac, Bihor
* Castel Sânmartin, Sânmartin, Bihor
* Castel Țețchea, Țețchea, Bihor
* Castelul Degenfeld-Schomburg, Balc, Bihor
* Castelul Dietrich-Sukowsky, Pâncota, Arad
* Castelul Familiei Toldy, Sânnicolau Român, Bihor
* Castelele Karolyi din Ardud, Satu Mare, Carei
* Castelul Konopi, Odvoș, Arad
* Castelul Kövér-Appel Fântânele, Arad
* Castelul Lonyai (ruine), Medieșu Aurit, Satu Mare
* Castelul Miskolczy, Ciumeghiu, Bihor
* Castelele Mocioni, Bulci, Arad (Mocioni-Teleki Căpâlnaș, Arad)
* Castelul Moskovits, Arpășel, Bihor
* Castelul Nopcea, Arad
* Castelul Perenyi, Turulung, Satu Mare
* Castelul Regal, Săvârșin, Arad
* Castelul Salbek, Petriș, Arad
* Castelul Solymosy, Mocrea, Arad
* Castelul Purgly, Șofronea, Arad
* Castelele Teleki, Căpâlnaș, Arad, Coltău, Maramureș, Satulung, Maramureș
* Castelul Teleki Geza, Pribilești, Maramureș
* Castelul Thelegdy, Tileagd, Bihor
* Castelul Vecsey, Livada, Satu Mare
* Castelele Zichy din Diosig, Bihor,(castel de vânătoare)Gheghie, Bihor, Lugașu de Jos, Bihor
* Castelul Pecsi Mihai , Țicău, Maramureș [ruine]

ceska
17.06.2010, 16:46:12
Fetelor care cooperati cu Eduard Zichor?

Ce preturi are si cum lucreaza...Le am scris un mail si mi au raspuns ca sunt liberi sambata si sa i sun...
dar totusi sunt curioasa acum ce preturi au...

Daca tot nu reusesc sa dau de ala cu care am vb atunci il un maine...

Tilla
17.06.2010, 17:05:41
Fetelor care cooperati cu Eduard Zichor?

Ce preturi are si cum lucreaza...Le am scris un mail si mi au raspuns ca sunt liberi sambata si sa i sun...
dar totusi sunt curioasa acum ce preturi au...

Daca tot nu reusesc sa dau de ala cu care am vb atunci il un maine...

Nasol, oricum sa nu iti faca pret peste 200 euro.

ceska
17.06.2010, 17:34:33
Nasol, oricum sa nu iti faca pret peste 200 euro.

dar parca el face si foto si video nu?

gabitza_roca
18.06.2010, 08:56:31
da. face si video. noi cu el facem si foto si video.

daca mai ai timp sa ne spui cu cine colaborati pana la urma..
si poate ne spui si cine e fotograful care a disparut inainte de misiune?:D

sarmis
22.06.2010, 10:14:04
fetelor, va faceti albume digitale? ce pret v-au cerut fotografii vostri?

ana_strumfi
22.06.2010, 10:30:26
fetelor, va faceti albume digitale? ce pret v-au cerut fotografii vostri?
Da, intre 200-300 cel mare

sarmis
22.06.2010, 11:06:14
Da, intre 200-300 cel mare

200-300 euro, nu?
cate coli include si ce marime, nu stii?

ana_strumfi
22.06.2010, 15:19:53
200-300 euro, nu?
cate coli include si ce marime, nu stii?
Da, euro. Am uitat marimea, dar e mare, cred ca vreo 30 cm lungime si vreo 25 de coli

gabitza_roca
28.06.2010, 10:42:18
ce facem daca ploua? unde putem face poze.. ? locatii interioare..?

Ramontzy
28.06.2010, 10:46:45
ce facem daca ploua? unde putem face poze.. ? locatii interioare..?

eu as face si afara. cu cateva pagini inainte a postat ana niste poze super facute pe ploaie.

gabitza_roca
28.06.2010, 11:51:40
eu as face si afara. cu cateva pagini inainte a postat ana niste poze super facute pe ploaie.

da.stiu.dar nu vreau sa-mi murdaresc rochia inainte de petrecere.. e lunga, are trena..cum ar arata in timp ce dansez?.. mai ales la primul dans..

de aceea va rog sa postati sugestii si idei cu locatii interioare in cazul in care afara toarna cu galeata..
oare muzeele din oras sunt deschise sambata dupa-masa? ..eventual liceul de arte..filarmonica..la cazino..

Ramontzy
28.06.2010, 15:23:16
da.stiu.dar nu vreau sa-mi murdaresc rochia inainte de petrecere.. e lunga, are trena..cum ar arata in timp ce dansez?.. mai ales la primul dans..

de aceea va rog sa postati sugestii si idei cu locatii interioare in cazul in care afara toarna cu galeata..
oare muzeele din oras sunt deschise sambata dupa-masa? ..eventual liceul de arte..filarmonica..la cazino..

cu murdaritul rochiei ai mare dreptate. poti face poze frumoase in interior la vila bodi, la poesis. acuma depinde ce gen de poze iti doresti.

Tilla
28.06.2010, 20:43:20
Noi am fost la Villa Bodi ,inca n-am vazut pozele dar cred ca vor fi superbe. Am fost tare suparata ca a ploat ,rochia mi s-a facut varza si s-a si rupt un pic, dar eram asa de zambareata si am ras de toate aceste probleme.

ana_strumfi
28.06.2010, 21:09:56
Noi am fost la Villa Bodi ,inca n-am vazut pozele dar cred ca vor fi superbe. Am fost tare suparata ca a ploat ,rochia mi s-a facut varza si s-a si rupt un pic, dar eram asa de zambareata si am ras de toate aceste probleme.
Asa cum ai zis odata, ai ras de orice problema. Bravo >:D<
Cred ca ati facut niste poze super :-p, le asteptam cu nerabdare

ana_strumfi
30.06.2010, 00:05:07
Am fost azi pe la Poesis sa ii intreb daca putem face poze :D. Am vorbit cu un chelner si a zis ca putem. Lolicriss, tu stiu sigur ca ai facut acolo, e suficient ca am vorbit cu el? Trebuie platit ceva?

lolicriss1234
30.06.2010, 08:32:03
Am fost azi pe la Poesis sa ii intreb daca putem face poze :D. Am vorbit cu un chelner si a zis ca putem. Lolicriss, tu stiu sigur ca ai facut acolo, e suficient ca am vorbit cu el? Trebuie platit ceva?

nu nu trebuie platit nimic ....doar sa nu fie ceva eveniment la ei ....

ana_strumfi
30.06.2010, 19:03:19
nu nu trebuie platit nimic ....doar sa nu fie ceva eveniment la ei ....
A zis ca nu este. Multumesc >:D<

Tilla
02.07.2010, 19:13:17
Sper Ana sa nu fie ploaie sambata. Dar si daca va fi sa nu fi nici tu suparata...uita-te la pozele mele am zambit tot timpul.

ana_strumfi
08.07.2010, 13:25:31
A picurat putin cand am ajuns la starea civila dar dupa aia a fost super vremea.
Legat de locatii, sambata am facut in parcul mic si mare si la coloane
Marti am fost la Ardud(am intrat cu greu e santier, e varza), si mi-am dorit sa ma pozez cu un cal(fara sa il incalec) asa ca am fost la tzara la bunica lui Gabi si ne-am pozat, si pe drum, in lan de orz. Ne-am distrat, abia astept pozele, nu il grabim pe fotograf il lasam sa le faca perfecte

gabitza_roca
09.07.2010, 11:39:21
pana la urma, ati facut poze in Ardud?..am ramas la faptul ca e varza..

dupa nunta ..voi insista sa facem poze in turnul pompierilor..si poate intr-o padure ...si cine stie unde..la cat sunt de normala...=:)

ana_strumfi
09.07.2010, 12:11:41
pana la urma, ati facut poze in Ardud?..am ramas la faptul ca e varza..

dupa nunta ..voi insista sa facem poze in turnul pompierilor..si poate intr-o padure ...si cine stie unde..la cat sunt de normala...=:)
E santier la Ardud, schele si cabluri, dar am facut cateva poze.
Pana la urma am renuntat la Baia Mare, conacul fiind privat. Nici nu am avut timp, a trebuit sa mergem la 18.00 ca sa nu fie soarele foarte puternic, strica pozele, oricum, am "lucrat" pana la 22.00

gabitza_roca
09.07.2010, 12:27:56
abia abia astept sa le vedem..fotograful e din cluj, nu?

ana_strumfi
09.07.2010, 12:58:30
abia abia astept sa le vedem..fotograful e din cluj, nu?
SM, cameramanii au fost din Cluj

Ramontzy
10.07.2010, 21:17:45
SM, cameramanii au fost din Cluj

cum ii cheama pe cameramanii tai? si ai mei vor fi tot din cluj.

ana_strumfi
12.07.2010, 10:20:31
cum ii cheama pe cameramanii tai? si ai mei vor fi tot din cluj.
Osi, Robi si Lucian. Sunt aceiasi?

Ramontzy
12.07.2010, 12:38:31
Osi, Robi si Lucian. Sunt aceiasi?

nu, al meu e laviniu lazar si colega lui, pe care nu stiu cum o cheama.

ana_strumfi
13.07.2010, 14:27:06
Tu te-ai decis in legatura cu locatiile?

Ramontzy
13.07.2010, 14:44:44
Tu te-ai decis in legatura cu locatiile?

pai noi ne-am decis ca in ziua nuntii sa facem cateva poze la poesis si la vila bodi, ca sa nu tinem lumea dupa noi, pt ca vreau sa ajungem noi primii la restaurant sa ii primim. si a doua zi sau dupa vreo 2 zile vom face o sedinta foto luuuuunga luuunga fara ne streseze nimeni in diferite locatii, acuma sa vedem. inca nu stiu, mi-a zis fotograful ca va cauta si el locatii noi si care sa se potriveasca cu ce gen de poze vreau eu.
tu cand primesti pozele? abia astept sa le vedem.

ana_strumfi
13.07.2010, 14:49:13
pai noi ne-am decis ca in ziua nuntii sa facem cateva poze la poesis si la vila bodi, ca sa nu tinem lumea dupa noi, pt ca vreau sa ajungem noi primii la restaurant sa ii primim. si a doua zi sau dupa vreo 2 zile vom face o sedinta foto luuuuunga luuunga fara ne streseze nimeni in diferite locatii, acuma sa vedem. inca nu stiu, mi-a zis fotograful ca va cauta si el locatii noi si care sa se potriveasca cu ce gen de poze vreau eu.
tu cand primesti pozele? abia astept sa le vedem.

Ce gen de poze vrei? Noi am facut Trash The Dress, dar rochia e destul de ok ;)), nu m-am bagat in apa
Pozele? Nu stiu, poate 1 luna. Mai bine asteptam mai mult si sa fim multumiti

Ramontzy
13.07.2010, 14:54:51
Ce gen de poze vrei? Noi am facut Trash The Dress, dar rochia e destul de ok ;)), nu m-am bagat in apa
Pozele? Nu stiu, poate 1 luna. Mai bine asteptam mai mult si sa fim multumiti

nici nu stiu cum sa-ti explic, vreau si un fel de trash the dress, dar nu vreau sa o distrug pt ca vreau sa fac trash the dress in toate anotimpurile. si vreau si poze in locatii "aristocrate" nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic, si mai vreau si poze in genul fotografiei de moda, of....multe vreau. bine macar ca fotografu pare sa ma inteleaga:))
si asa cum zici tu, important e sa iasa bine si sa fiti multumiti chiar daca trebuie sa asteptati mai mult.

ana_strumfi
13.07.2010, 15:09:28
nici nu stiu cum sa-ti explic, vreau si un fel de trash the dress, dar nu vreau sa o distrug pt ca vreau sa fac trash the dress in toate anotimpurile. si vreau si poze in locatii "aristocrate" nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic, si mai vreau si poze in genul fotografiei de moda, of....multe vreau. bine macar ca fotografu pare sa ma inteleaga:))
si asa cum zici tu, important e sa iasa bine si sa fiti multumiti chiar daca trebuie sa asteptati mai mult.
Te inteleg perfect. Eu duc rochia la curatat si vom mai face cel putin o sedinta foto. Unul dintre nasii nostri e plecat in Afganistan, a vent cumnatul lui ca si nas de rezerva si vrem sa facem o sedinta foto si cand se intoarce el, in decembrie, cred ca undeva in natura, Gilau, Marisel etc. Imi si imaginez...lac, zapada...dardaiala ;))

Ramontzy
13.07.2010, 16:27:10
Te inteleg perfect. Eu duc rochia la curatat si vom mai face cel putin o sedinta foto. Unul dintre nasii nostri e plecat in Afganistan, a vent cumnatul lui ca si nas de rezerva si vrem sa facem o sedinta foto si cand se intoarce el, in decembrie, cred ca undeva in natura, Gilau, Marisel etc. Imi si imaginez...lac, zapada...dardaiala ;))

da sa stii ca merita toata dardaiala pt niste poze in zapada, chiar am vazut niste poze iarna....:x :x

ana_strumfi
13.07.2010, 16:36:37
da sa stii ca merita toata dardaiala pt niste poze in zapada, chiar am vazut niste poze iarna....:x :x
Am vazut si eu, la o miresica din Cluj. Chiar arata super
Noi chiar ne-am mai dori o sedinta foto, la Cluj, aici ne-am cunoscut, iubit, aici vrem sa traim, avem niste locuri pline de "istorie"

Ramontzy
13.07.2010, 17:27:03
Am vazut si eu, la o miresica din Cluj. Chiar arata super
Noi chiar ne-am mai dori o sedinta foto, la Cluj, aici ne-am cunoscut, iubit, aici vrem sa traim, avem niste locuri pline de "istorie"

in cazul acesta chiar trebuie facuta o sedinta foto si acolo. dar oricum aveti timp, va mai linistiti si voi, savurati primele zile ale casniciei....cu pozele aveti vreme.

airiana
18.07.2010, 21:01:46
S-ar putea sa avem si noi proiectie, dar ceva filmat, nu poze.. Aparatul de proiectie de unde il luati?

ana_strumfi
19.07.2010, 10:42:32
S-ar putea sa avem si noi proiectie, dar ceva filmat, nu poze.. Aparatul de proiectie de unde il luati?
De la firma de decoratiuni.

airiana
20.07.2010, 15:49:20
De la firma de decoratiuni.
Multumesc Ana!

gabitza_roca
20.07.2010, 21:08:31
Multumesc Ana!

stiu ca si decorfast are...nu te ingrijora :D

biancaszolomajer
23.08.2010, 17:43:30
Daca ai cunostinte pe la ceva scoala sa stii ca in fiecare scoala exista aparat de proiectie si videoproiector, daca te ai in bine cu vreun director ar fi super:-p, si e si pe gratis

airiana
23.08.2010, 20:44:52
Daca ai cunostinte pe la ceva scoala sa stii ca in fiecare scoala exista aparat de proiectie si videoproiector, daca te ai in bine cu vreun director ar fi super:-p, si e si pe gratis
:) Multumesc! O sa incerc sa gasesc pe cineva cu proiectie..poate poate..

biancaszolomajer
26.08.2010, 08:37:42
BRI, iar vorbim aici in loc sa ne scoatem capul pe geam:-p, cam cate poze ai inclus in prezentarea de la sala?Noi vrem sa facem cu poze de cand eram mici si pana acum cand suntem impreuna :). Sa te uiti sapt viit pe geam sa ma vezi. Pupici!

BRIana22
26.08.2010, 09:33:45
BRI, iar vorbim aici in loc sa ne scoatem capul pe geam:-p, cam cate poze ai inclus in prezentarea de la sala?Noi vrem sa facem cu poze de cand eram mici si pana acum cand suntem impreuna :). Sa te uiti sapt viit pe geam sa ma vezi. Pupici!
Nu cred ca este important numarul de poze (nu il stiu exact) ci tipul de prezentare, la cate secunde ruleaza poza, etc. In total ar fi indicat sa nu depaseasca 5 minute.
Initial colajul nostru era mult mai lung, nu am reusit sa reducem decat la 7 minute, dar mare dreptate avea cine ne-a zis de 5 minute...cam atata poti capta atentia.
Pune cat mai multe poze de cand ati fost mici si cat mai hazlii, eventual cu un comentariu alaturat pozei. Plus cateva poze in care sa apara si persoane invitate la nunta (mai ales prietenii si neamurile apropiate) - daca sunt in ipostaze mai interesante cu atat mai bine !
Fii convinsa ca ma voi uita dupa tine si daca pot sa te mai ajut cu ceva cu mare placere.

alinutza1983
17.10.2010, 14:17:14
buna fetelor
ati colaborat cu cipri jula? ce ziceti e bun?

BRIana22
17.10.2010, 14:37:02
buna fetelor
ati colaborat cu cipri jula? ce ziceti e bun?
Da, noi am colaborat cu el. Daca te uiti la paginile din spate vei mai gasi referinte despre el.
Pozele din semnatura sunt facute de el, insa nu sunt prelucrate...cele postate aici.
Noi am fost foarte multumiti de el si l-am recomandat cu incredere de fiecare data. Nu a fost nimeni dezamagit de munca lui.
Poti sa mergi cu incredere pe alegerea asta ca sigur nu vei regreta.

alinutza1983
20.10.2010, 15:39:28
Da, noi am colaborat cu el. Daca te uiti la paginile din spate vei mai gasi referinte despre el.
Pozele din semnatura sunt facute de el, insa nu sunt prelucrate...cele postate aici.
Noi am fost foarte multumiti de el si l-am recomandat cu incredere de fiecare data. Nu a fost nimeni dezamagit de munca lui.
Poti sa mergi cu incredere pe alegerea asta ca sigur nu vei regreta.

am facut deja contract cu el <:-Piar horatiu imi filmeaza

roxi_libo
21.10.2010, 13:56:01
Si pozele mele sunt făcute de D-ul Jula :) . E super fain. să il stresati sa proiecteze poze pt că invitatii sunt foarte impresionați de acel moment.
spor la pregătiri ;))

AndreeaCo
06.01.2011, 15:47:41
Fatelor am nevoie pt niste prieteni sa-mi recomandati niste fotografi foarte buni in Sm si un cameraman.Se poate? :D multumesc!

roxa_delia
07.01.2011, 12:04:50
Fatelor am nevoie pt niste prieteni sa-mi recomandati niste fotografi foarte buni in Sm si un cameraman.Se poate? :D multumesc!

Buna Andrea,fotografi buni in Sm eu stiu de 2 persoane : Radu Mihalca si Ciprian Jula eu de ei stiu ca sunt f buni,iar cameramani acuma sunt multi,la mine la nunta va filma Doru Filipas,si mie mi l-a recomandat mai multe persoane ,el filmeaza in format HD, poate o sa iti mai recomande si alte fete pe cineva..;-)

biancaszolomajer
07.01.2011, 15:49:01
Mie mi-a facut pozele o tipa Rita, e profesionista si foarte operativa ,intr-o saptamana am avut pozele si albumul digital, poti sa vezi pozele mele din semnatura. Iar cameramanul colaboreaza tot cu ea, am fost foarte multumita si de el, nu m-am plicitsit de cele 6 ore cand le-am vizionat. daca vrei iti dau nr ei de tel in mesaj privat. Pa,pa, numai bine!!!

gabitza_roca
10.01.2011, 11:15:47

sunt foarte multumita de serviciile celor de la Digittel Studio, cu ei am colaborat pt poze si video...au si site..
poze in semnatura..:*

camy_a
03.02.2011, 11:21:54
eu cu foto total din cj voi face ambele servicii si video si foto

juliuta
12.02.2011, 20:30:22
Eu l-am ales pe Horatiu Bumbar pt filmat ,este vechi in meserie si are printre cele mai performante aparate.

Larisutza
20.03.2011, 16:21:08
buna fetelor stie careva ceva despre Sandu Ardelean ? el este fotograf si ni la recomnadat cateva persoane, as vrea sa stiu dak este vreo miresica care a colaborat cu el ?

Irriss
10.04.2011, 22:21:18

Ciao miresici de Satu Mare. si eu sunt tot din judet, dar m-am stabilit la Oradea si intr-un final am decis sa facem nunta langa baile felix. Am cautat si in sm fotografi si formatie. Formatia pana la urma ne-am ales-o de acolo si sunt foarte incantata de alegere. Fotografi in schimb ne-am ales o firma din oradea care are deja mai multe nunti facute si in Sm. Firma se numeste still for style. daca intrati pe blogul lor gasit si imagini de l nuntile din Sm. Pe mine m-au convins din prima!

Va urez bafta la cauri!

aLessaLove
14.05.2011, 22:23:31
Buna!

a colaborat cineva cu Doru Filipas si/ori Nicu Lesean?
v-as fi recunoscatoare pt niste detalii :D

multuu

adina_bodi
30.06.2011, 09:52:37
Aseara am fost sa alegem pozele care vor fi cuprinse in albumele de nunta.Desi nu am apucat sa facem poze in toate locatiile propuse cele pe care le-am facut sunt absolut superbe.Va recomand cu caldura sa apelati la Eduard Zichor, face niste poze minunate, surprinde detalii aproape neobservabile cu ochiul liber iar calitatea (parerea mea) e una foarta inalta.

Cine are nevoie de datele lui scrieti-mi si va trimit PM.:D

mady88
05.07.2011, 12:47:18
buna fetelor! cu dacian care ati colaborat? eu am vazut cateva poze, mi se par dragute;)

Larisutza
05.08.2011, 14:50:32
buna fetelor, ceva cameramani imi pute`ti recomanda ?

lore_vasc
07.08.2011, 00:41:07
buna fetelor, ceva cameramani imi pute`ti recomanda ?

Unele fete au colaborat cu :Eduard Zichor digittelstudio.ro , altele cu Doru Filipas, miresica LaRubia cu Maximstudio din Bm,alta miresica cu Horatiu ....cam atat imi aduc aminte din ce au povestit fetele :)

Ralkiss
08.08.2011, 16:29:07
[QUOTE=aLessaLove;4167338]Buna!

a colaborat cineva cu Doru Filipas si/ori Nicu Lesean?
v-as fi recunoscatoare pt niste detalii :D

multuu[/QUOTEL

La noi a fost Doru Filipas. Lucreaza f bine, il recomand:)

abyra
08.08.2011, 17:08:31
eu am avut-o ca fotograf pe Anna Alcazar,lucreaza impreuna pt video cu Ioco.Poate nu ati auzit de ei,eu am cunoscut-o pe Anna la targul de mirese aici in oras si mi-a placut foarte mult de ea.Pachetul foto+video ne-au costat impreuna 1700lei.Pachetul foto include albumul 25/25 cm ,cartonat,un tablou A3 parca, inramat,un cd personalizat cu toate pozele prelucrate,am vreo 1500 de poze,si 2 albume mai micute,20/30cm pt nasi sau pt parinti,depinde cui vreti sa dati.Pachetul video include 3 sau 4 ore de filmare prelucrate,pe 4 dvd-uri,personalizate,plus 2 generice,unul un cuprins al nuntii si celalalt o filmare facuta cu noi in parcuri,si pe fundaluri muzicale.Amandoi si de la foto si video au stat cu mine inca de la coafor,apoi machiaj,si pana la sfarsitul nuntii.daca va intereseaza datele lor de contact,eu vi le dau,pt ca ii recomand cu cea mai mare placere.Poze am in semnatura,dar daca va place un stil anume le spuneti si ei se adapteaza dupa cerintele clientilor.Cel de la video lucreaza si in HD daca va place asa.

lore_vasc
09.08.2011, 00:10:28
Abyra nu se pot vedea pozele :(

lore_vasc
11.08.2011, 00:21:32
Abyra pozele de pe facebook nu se pot vedea,se pare ca pot vedea pozele doar cine il ai ca prieten.
Am reusit sa vad cele 3 videoclipuri de pe youtube :) Sala foarte frumoasa amenajata.....voi niste draguti si rochita frumoasa ;;)
Am ras in hohote la faza cu spartul paharelor :))....aaaa ce mi-a mai placut ca ai iesit din tipare cu pantofii care nu au fost albi.

abyra
11.08.2011, 13:17:47
multumesc mult lore_vasc.Ce nu mi-a placut a fost cum mi-a stat parul...groaznic...tocmai de aceea nu o recomand pe cea la care am fost,am scris la topicul cu machiaj/coafor,daca,bineinteles,ai parul moale si subtire,cum a fost al meu si care probabil trebuie tratat altfel....O sa incarc pozele pe picassa,daca vrea cineva sa vada cum lucreaza Anna Alcazar,de care am fost foarte multumita.La nunta mea m-am stresat cel mai mult cu parul,in rest,cu nimic,la care coafor sa merg....si m-am interesat peste tot ,pt ca stiu ca la parul meu e mai greu de lucrat,aveam programare facuta in vreo 5 locuri...si tot n-am reusit sa aleg ceva mai bun.Cred ca daca mi-l faceam acasa,si-l dadeam cu o tona de fixativ,imi stateau buclele macar pana dupa parc,asa nici pana acolo n-am ajuns cu ele...

lore_vasc
18.08.2011, 01:37:17
Nu este topic pt asta,dar am avut lumini in cort,poze puteti vedea in semnatura/sper sa se vada de data asta/,daca sunteti interesate va pot da un nr de telefon.
Da acum, se vad si pozele si am vazut si luminile...foarte frumos! Foarte frumoase si pozele,nu stiu daca ai mai spus pe cine ai avut fotograf si cat v-a costat dar cameraman?

simona277
18.08.2011, 14:29:37
buna fetelor :)
voi cu cat timp inainte ati facut contract cu fotograful si cameramanul?
eu voi nunta in iulie 2012
si nu prea am timp acum sa caut
am rezervat sala si dj dar cam atat
o zi buna

lore_vasc
20.08.2011, 00:41:52
buna fetelor :)
voi cu cat timp inainte ati facut contract cu fotograful si cameramanul?
eu voi nunta in iulie 2012
si nu prea am timp acum sa caut
am rezervat sala si dj dar cam atat
o zi buna

Buna Simo! Sti cum se zice: cu cat mai repede cu atat mai bine ca sti ca lumea incearca sa le rezolve toate din timp ca la inceput ii prinzi pe aia buni si daca lasi pe ultimele luni gasesti ce a mai ramas.....unde v-a avea loc nunta?.....bafta in toate! :)

simona277
20.08.2011, 08:41:01
Buna Simo! Sti cum se zice: cu cat mai repede cu atat mai bine ca sti ca lumea incearca sa le rezolve toate din timp ca la inceput ii prinzi pe aia buni si daca lasi pe ultimele luni gasesti ce a mai ramas.....unde v-a avea loc nunta?.....bafta in toate! :)
buna lore
stiu ce zici dar eram curioasa voi cand v-ati ales fotograful si cameramanul sa stiu sa ma orientez
pt ca acum nu prea am timp sa caut si asa nu ma pot hotari ,adica am vb la telefon cu cativa dar ar trebui sa merg sa vad albume
cred ca mai astept si vad lunile urmatoare
nunta va fi la coral
multumesc de mesaj
o zi cat mai frumoasa
:)
a si apropo de asta sunt intr-o mare dilema ca iubitul celei mai bune prietene de-a mea e fotograf si mi-a zis ca daca vrem el se ocupa de asta si cred ca si de filmat
dar nu prea as fi deacord pt ca ar fi o situatie ciudata
chiar nu stiu ce sa fac
ajutati-maaaaaaaa

roxi_libo
20.08.2011, 21:01:40
buna lore
stiu ce zici dar eram curioasa voi cand v-ati ales fotograful si cameramanul sa stiu sa ma orientez
pt ca acum nu prea am timp sa caut si asa nu ma pot hotari ,adica am vb la telefon cu cativa dar ar trebui sa merg sa vad albume
cred ca mai astept si vad lunile urmatoare
nunta va fi la coral
multumesc de mesaj
o zi cat mai frumoasa
:)
a si apropo de asta sunt intr-o mare dilema ca iubitul celei mai bune prietene de-a mea e fotograf si mi-a zis ca daca vrem el se ocupa de asta si cred ca si de filmat
dar nu prea as fi deacord pt ca ar fi o situatie ciudata
chiar nu stiu ce sa fac
ajutati-maaaaaaaa
:) poti avea 2 fotografi. Unul pe care il platesti si care iti va face albumul si prietenul, daca tot va veni la nunta. Asa ar fi cel mai avantajos.
Cu alesul fotugrafului nu ai ce sa faci...decat asa.. atunci cand ai timp sa mergi sa vezi albumele si sa te hotarasti.cat de repede asta vezi u cat de repede reusesti :D
Eu l-am ales cu un an jumate inainte dar am vazut celelalte variante dupa ce am semnat contractul.
daca te ajuta mie imi plac Jula Ciprian, Radu Mihalca si cei de la Sourir. Pe ei ii stiu din SM faini...desi in Cluj sunt:x:x:x vezi red photography de exemplu :( }{ spor

AA si nu te stresa pt ca ai timp ;-) le faci toate pe rand si gata :p

simona277
20.08.2011, 21:23:46
:) poti avea 2 fotografi. Unul pe care il platesti si care iti va face albumul si prietenul, daca tot va veni la nunta. Asa ar fi cel mai avantajos.
Cu alesul fotugrafului nu ai ce sa faci...decat asa.. atunci cand ai timp sa mergi sa vezi albumele si sa te hotarasti.cat de repede asta vezi u cat de repede reusesti :D
Eu l-am ales cu un an jumate inainte dar am vazut celelalte variante dupa ce am semnat contractul.
daca te ajuta mie imi plac Jula Ciprian, Radu Mihalca si cei de la Sourir. Pe ei ii stiu din SM faini...desi in Cluj sunt:x:x:x vezi red photography de exemplu :( }{ spor

AA si nu te stresa pt ca ai timp ;-) le faci toate pe rand si gata :p
roxi ti-am scris mesaj pe perete
uita-te

lore_vasc
21.08.2011, 23:42:25
Simo chiar la pagina 23 ii spuneam la o alta miresica cativa fotografi si cameramani alesi de fete care au avut deja nunta+ cei spusi de Roxi_libo.....sper sa iti gasesti cat mai repede pe cineva.Legat de prietenul fotograf daca are placere sa va faca poze poate sa faca asa cum spune Roxi sau daca nu mai vreti alt fotograf si credeti ca ii asa priceput atunci il lasati doar pe prieten.

mady88
28.09.2011, 15:26:40
fetelor nu stiti cei de la still for style ce preturi au? am vazut ca a scris cineva ca o sa colaboreze cu ei, m-ar interesa pretul pozelor..eu am facut deja contract cu dacian dar daca nu e scum la ei as mai dori un fotograf;))

MRoxanaD
23.10.2011, 13:51:09
multumesc mult lore_vasc.Ce nu mi-a placut a fost cum mi-a stat parul...groaznic...tocmai de aceea nu o recomand pe cea la care am fost,am scris la topicul cu machiaj/coafor,daca,bineinteles,ai parul moale si subtire,cum a fost al meu si care probabil trebuie tratat altfel....O sa incarc pozele pe picassa,daca vrea cineva sa vada cum lucreaza Anna Alcazar,de care am fost foarte multumita.La nunta mea m-am stresat cel mai mult cu parul,in rest,cu nimic,la care coafor sa merg....si m-am interesat peste tot ,pt ca stiu ca la parul meu e mai greu de lucrat,aveam programare facuta in vreo 5 locuri...si tot n-am reusit sa aleg ceva mai bun.Cred ca daca mi-l faceam acasa,si-l dadeam cu o tona de fixativ,imi stateau buclele macar pana dupa parc,asa nici pana acolo n-am ajuns cu ele...
Salut!As fi interesata sa vad niste poze facute de Anna Alcazar.Eu sunt cam noua, si nu pot sa trimit mesaje private. Ai putea sa imi trimiti tu,eventual si niste poze. Merci anticipat.

abyra
26.10.2011, 10:07:16
Ti-o recomand pe Anna cu cea mai mare placere,e foarte draguta si foarte rabdatoare,asculta orice sugestie de-a ta,si chiar o pune in practica asa cum vrei tu sa fie,lucreaza foarte frumos,pozele si albumele mi-au iesit exact cum am vrut eu ,a stat cu mine in ziua nuntii de dimineata la coafor si pana in cealalta zi,cand s-a terminat nunta,sau cat vrei tu sa stea.Pozele incerc sa le pun aici,spune-mi daca le vezi...https://picasaweb.google.com/112421447745454564168/NuntaNoastra

ceska
17.03.2012, 19:40:35
Buna fetele...Am o prietena care are nevoie urgent de foto & video pt nunta.Imi puteti da va rog niste numere de telefon?
Va multumesc foarte mult