PDA

Versiunea completa : Invitatii de nunta in SM

lore_vasc
22.09.2008, 17:44:46
DAR invitatiile sti deja cu cine le faci?Tu ai vb deja la biserica? Eu inca nu am vb am zis ca mai am timp pana la inceputul anului:)

ankutza
22.09.2008, 18:07:30
DAR invitatiile sti deja cu cine le faci?Tu ai vb deja la biserica? Eu inca nu am vb am zis ca mai am timp pana la inceputul anului:)

Invitatiile le comand de pe net... sunt o multime de modele si preturi. Dar numai la anul..e prea repede acum.
Cu preotul..tot la anul vb, pentru ca nu sunt decisa inca unde fac cununia religioasa...:-p :-p :-p

lolicriss1234
26.08.2009, 08:33:00
invitatiile noi le-am comandat la un targ de la o firma din bucuresti si au fost foarte multumiti de ele

BRIana22
26.08.2009, 12:02:22
La fel am procedat si noi.
La targurile de nunti ai sansa sa prinzi reduceri destul de frumoase.
:*

roxi_libo
22.01.2010, 19:49:38
Am nevoie de un sfat, iar... :D
Care invitatie va place mai mult? cea cu fluturas?! sa va spun ca nu e alba ci are culoarea aripioarelor fluturasului, sau celelalte 2. :)

ana_strumfi
22.01.2010, 20:12:44
Care invitatie va place mai mult? cea cu fluturas?! sa va spun ca nu e alba ci are culoarea aripioarelor fluturasului, sau celelalte 2. :)

Ultimele doua mi se par mai elegante(desi a doua pare ca ar avea broderie de fatza de masa), deci imi place cel mai mult ultima. De pe ceva site le-ai luat? Trimite-mi PM pls >:D<

lore_vasc
23.01.2010, 12:22:34
Mie imi plac toate!Parca a 2-a si ultima cel mai mult;-)

roxi_libo
24.01.2010, 21:34:36
Mie imi plac toate!Parca a 2-a si ultima cel mai mult;-)
Merci fetelor, mi-am luat invitatiile, doar ca am luat-o pe cea cu fluturas, m-am decis ffffgreu.

Am pus poze in care se vad mai binisor. Invitatia nu va avea poza, ci initialele noastre.
Tilla tu ce invitatie ai ales?

Dar si invitatiile de la eden sunt mai mult decat superbe, eu voi face la ei meniurile, place carduri, si alte "maruntisuri" care imi plac foarte foarte mult.

gabitza_roca
25.01.2010, 10:56:13
Merci fetelor, mi-am luat invitatiile, doar ca am luat-o pe cea cu fluturas, m-am decis ffffgreu.

Am pus poze in care se vad mai binisor. Invitatia nu va avea poza, ci initialele noastre.

Dar si invitatiile de la eden sunt mai mult decat superbe, eu voi face la ei meniurile, place carduri, si alte "maruntisuri" care imi plac foarte foarte mult.

iar acum, dupa ce ai reusit sa-ti rezolvi toate cele necesare, nu ai vrea sa te ocupi si de ale noastre? :D :)) ..esti foarte harnica..bravo!!!!

Tilla
25.01.2010, 19:20:45

Mi-am comandat in Cluj invitatiile la tbz bucuresti. Cred ca si invitatia ta e de acolo ,nu? Am vazut invitatia in catalogul lor. Eu mi-am ales acest model:
E super, pe site pretul e peste 5 lei iar eu l-am luat cu 1,9 lei cu personalizare. Cred ca am iesit bine si mie chiar imi place.

roxi_libo
25.01.2010, 19:31:34
Mi-am comandat in Cluj invitatiile la tbz bucuresti. Cred ca si invitatia ta e de acolo ,nu? Am vazut invitatia in catalogul lor. Eu mi-am ales acest model:
E super, pe site pretul e peste 5 lei iar eu l-am luat cu 1,9 lei cu personalizare. Cred ca am iesit bine si mie chiar imi place.

Si mie mi-a placut modelul asta!!!
Eu am am luat invitatiile acum din acelas motiv. Pe site spunea ca sunt 7.5cva si am dat 2.9Ron. Textul il trimit doar in 14iunie da' daca tot am avut banii am zis sa le luam sa stim ca le-am bifat.:">

Sincer imi place tare mult sa ma stresez cu nunta :D cred ca ati observat ;))

BRIana22
26.01.2010, 14:38:01
Roxi, foarte frumoasa invitatie.

Si invitatia noastra a fost tot de la tbz bucuresti, comandate la un targ de nunti din Timisoara. Sunt foarte seriosi si cooperanti (noi i-am stresat cu mail-urile ca nu incapea textul nostru in pagina invitatie, si de fiecare data au fost draguti cu noi).

>:D<

ana_strumfi
26.01.2010, 17:57:31
Felicitari, Tilla si Roxi, sunt foarte frumoase invitatiile.

Spor la treaba>:D<

gabitza_roca
27.01.2010, 15:14:26
roxi, tilla.............si mie imi plac invitatiile voastre..

nu stiu daca e noutate ori nu..dar mie mi-a atras atentia invitatia a carei imagine o atasez..e din placute de lemn... imi place..daca nu as avea nevoie de atat de multe invitatii si daca as dispune de un buget considerabil mai mare..as alege acest model..

roxi_libo
27.01.2010, 18:39:55

nu stiu daca e noutate ori nu..dar mie mi-a atras atentia invitatia a carei imagine o atasez..e din placute de lemn... imi place..daca nu as avea nevoie de atat de multe invitatii si daca as dispune de un buget considerabil mai mare..as alege acest model..

Daca vrei ceva deosebit vezi invitatiile helen.. si ele sunt frumoase, dar costisitoare.. de la 7ron in sus..;;)

Tilla
28.01.2010, 11:52:18

Nu-ti face grij. Toata lumea va arunca invitatia ta la cos. Asta nu inseamna sa alegi ceva ieftin. trebuie sa-ti gasesti ceva simplu care iti place si e la pret ok.

gabitza_roca
29.01.2010, 08:53:49
Nu-ti face grij. Toata lumea va arunca invitatia ta la cos. Asta nu inseamna sa alegi ceva ieftin. trebuie sa-ti gasesti ceva simplu care iti place si e la pret ok.

stiu!!!!!!!!!!!! tocmai din aceasta cauza nu doresc sa arunc banii pe geam...

l0redana
17.02.2010, 22:48:56
fetelor eu mi-am facut invitatiile in cluj si iti face invitatii dupa tema nuntii, iti face cateva variante dupa ce-i spui tu ca ti-ai dori, iar daca ajungeti la o intelegere... iar pretul este OK.
eu am cautat mult timp invitatii cu pene, avand culori la nunta alb+argintiu si pene, in cele din urma am gasit si am impartit deja invitatiile si foarte multa lume a aprecit invitatia, ceva mai iesit din comun

lolicriss1234
17.02.2010, 22:53:51
fetelor eu mi-am facut invitatiile in cluj si iti face invitatii dupa tema nuntii, iti face cateva variante dupa ce-i spui tu ca ti-ai dori, iar daca ajungeti la o intelegere... iar pretul este OK.
eu am cautat mult timp invitatii cu pene, avand culori la nunta alb+argintiu si pene, in cele din urma am gasit si am impartit deja invitatiile si foarte multa lume a aprecit invitatia, ceva mai iesit din comun

Buna Lore .............si noi vrem sa vedem invitatia :D
>:D<>:D<

gabitza_roca
17.02.2010, 22:55:18

bravo!! nunta voastra se apropie cu pasi repezi...;;)

l0redana
17.02.2010, 23:58:23
Buna Lore .............si noi vrem sa vedem invitatia :D
>:D<>:D<
da, sper sa va placa, mie imi plac mult:D

l0redana
18.02.2010, 00:01:05
bravo!! nunta voastra se apropie cu pasi repezi...;;)
da intradevar timpul trece foarte repede, si odata cu el emotiile si grijile se amplifica:-s

lore_vasc
18.02.2010, 00:38:18
Felicitari fetelor ptr invitatiile frumoase care le-ati cumparat!<:-P:love:

gabitza_roca
18.02.2010, 08:52:37
[quote= sper sa va placa, mie imi plac mult:D[/quote]

mie imi plac invitatiile.. buna alegere..felicitari!!!

BRIana22
18.02.2010, 10:32:47
=D> =D> =D>
Foarte frumoase invitatii!

Tilla
18.02.2010, 20:43:08

Sunt superbe ...as fi curioasa si de pret. E o invitatie foarte speciala!=D>

l0redana
18.02.2010, 20:48:42
va multumesc :D
tilla pretul a fost 4ron/buc, dar sunt facute de mana

Tilla
18.02.2010, 21:19:59
Se vede, sunt tare frumoase de asta te-am intrebat si sincer nu consider ca a costat mult la ce "valoare" are.

l0redana
18.02.2010, 23:45:12
Se vede, sunt tare frumoase de asta te-am intrebat si sincer nu consider ca a costat mult la ce "valoare" are.
asa am spus si eu, avand in vedere ca am gasit pe multe site-uri invitatii la 7;8 si chiar 14ron.

lore_vasc
22.02.2010, 16:56:03
Loredana f ai intrebat de unde ai putea sa-ti comanzi invitatiile,eu pot sa-ti spun ca mi le-am comnadat de la www. p u b l iserv.ro au sediul in Oradea(se scrie legat dar este interzis sa se puna sit-uri si atunci l-am scris mai codificat:D).Eu am fost foarte multumita de ei si chiar amabili ca nu mi-a placut aranjatul in pagina prima data si le-am trimis din nou mesaj si au fost draguti si mi l-au schimbat:)
Restul miresicilor pot sa-ti spuna si ele de unde si le-au comandat si asa poti sa alegi;-)

loredana_f
22.02.2010, 19:52:52
ok mersi lore..:) uite am gasit azi ceva invitatie ce imi place.va rog spuneti-mi parerea...nu este scumpa si este simpla....nu public site-ul dar lore_vasc are dreptate,acolo mi-am gasit si chiar am vorbit cu cineva de acolo si au fost fff amabili....file:///C:/Users/lawra/Downloads/image.php.jpg

lore_vasc
22.02.2010, 21:43:10
ok mersi lore..:) uite am gasit azi ceva invitatie ce imi place.va rog spuneti-mi parerea...nu este scumpa si este simpla....nu public site-ul dar lore_vasc are dreptate,acolo mi-am gasit si chiar am vorbit cu cineva de acolo si au fost fff amabili....file:///C:/Users/lawra/Downloads/image.php.jpg
Daca voua va place genul acesta mai simplu atunci ii ok;-)

lolicriss1234
23.02.2010, 02:08:51
cateva marturii asortate cu invitatiile tot de la expomariaj

gabitza_roca
23.02.2010, 15:43:22

am vazut ceva asemenator, dar invitatia in sine este de sine statatoare care se introduce in astfel de "plic", "husa".. + plicul..
asa este si invitatia voastra?

gabitza_roca
23.02.2010, 15:45:59
am vazut atatea invitatii pana am ametit...cred ca ramanem la un model mai haios...ceva ce ni se potriveste..

lore_vasc
23.02.2010, 17:18:40
cateva marturii asortate cu invitatiile tot de la expomariaj
Tare frumose sunt toate!;;)

BRIana22
24.02.2010, 13:29:54
Eu stiu cum arata exact invitatie fiindca eu voiam sa fie asa a noastra. La al meu nu prea i-a placut :-p si pana la urma am gasit ceva ce ne placea la amandoi , chiar daca a fost ceva mai scump (de la t b z , comandate online - si ei sunt ok, cooperativi, amabili).
Mult spor la toate !

gabitza_roca
25.02.2010, 12:36:34
uitandu-ma dupa invitatii haioase am dat peste aceasta..

ana_strumfi
25.02.2010, 15:51:21

Ce tareeeeee, ma prapadesc de ras:))

Goldmoon
01.03.2010, 13:42:54
Ce tareeeeee, ma prapadesc de ras:))

mie mi se pare o gluma proasta :)>-

airiana
05.03.2010, 13:59:34
Depinde de invitati daca gusta gluma sau nu...Eu ma gandesc la ceva mai sobru putin.

ceska
15.03.2010, 11:02:06
Fetelor...In Satu Mare...unde sunt preturi mai bune la invitatii?
eu am cautat pe net si am gasit ce imi place?
dar as vrea sa le vad ...totusi...
si sa vad la ce pret daca este acelasi ca pe site-uri...
dar nu stiu unde sa merg...
stiu ca la noela style sunt dar sunt mai scumpe decat la bella sposa,am remarcat un model anume care stiam cat este la bella sposa si l am vazut si la noela style si era mai scumpa...
dar totusi poate sunt locuri si mai ieftine

negrutza25
15.03.2010, 14:13:14

Salut,

Sunt foarte frumoase invitatiile, in sfarsit am gasit ce imi place, chiar un model asemanator imi doresc si eu, am cauta pe net de am innebunit, se pare ca azi e o zi norocoasa, o zi insorita :)... Esti draguta sa imi spui si mie firma de unde le-ai comandat? mersi

lore_vasc
15.03.2010, 19:55:38
Salut,

Sunt foarte frumoase invitatiile, in sfarsit am gasit ce imi place, chiar un model asemanator imi doresc si eu, am cauta pe net de am innebunit, se pare ca azi e o zi norocoasa, o zi insorita :)... Esti draguta sa imi spui si mie firma de unde le-ai comandat? mersi
Bine ai venit satmareanco!!!!>:D<
Sa intri si pe Off topic unde se poate vorbi despre orice nu numai despre nunta:)Sa ne scrii si la restul topicurilor cum stai cu pregatirile de nunta:)

lolicriss1234
15.03.2010, 21:06:13
Salut,

Bine ai venit !:gen_19::gen_19::gen_19:

negrutza25
16.03.2010, 11:29:06
Multumesc de primire, sunteti tare dragute, va pup.

BRIana22
16.03.2010, 11:41:41
Bine ai venit !!!
:grouphug:
Hai pe offtopic sa povestim!
Unde vei avea nunta?

Tilla
16.03.2010, 14:14:11
Negrutza 25 Bine ai venit!

ceska
16.03.2010, 14:22:26
Astea sunt invitatiile pe care vreau sa le vad ...cum arata...si sa vad la ce preturi sunt in satu mare

gabitza_roca
16.03.2010, 14:27:15
Astea sunt invitatiile pe care vreau sa le vad ...cum arata...si sa vad la ce preturi sunt in satu mare

sunt deosebite toate.. ultima invitatie arata foarte foarte bine..mi-a atras si mie atentia.. cred ca era la 3.5 ori 3.8 lei..asa ca mi-am luat gandul..

gabitza_roca
16.03.2010, 14:28:04

bine ai venit!!!!
da.da... hai la off topic! si restul...>:D< >:D<

ceska
16.03.2010, 14:32:38
sunt deosebite toate.. ultima invitatie arata foarte foarte bine..mi-a atras si mie atentia.. cred ca era la 3.5 ori 3.8 lei..asa ca mi-am luat gandul..

pe net le am gasit asa (cela mai mici preturi) cu inscriptionare cu tot:
1 - 2.4 lei;
2 - 2.4658 lei;
3 - 3.1 lei;
4 - 3.2 lei;
5 - 2.6324 lei;
6 - 2.7 lei;
7 - 2.3349 lei;
8 - 2.6324 lei.

preturile binenteles diferea de la un site la altul si de aceea am pus preturile cele mai mici de la aceste modele...

Tilla
16.03.2010, 14:38:45
pe net le am gasit asa (cela mai mici preturi) cu inscriptionare cu tot:
1 - 2.4 lei;
2 - 2.4658 lei;
3 - 3.1 lei;
4 - 3.2 lei;
5 - 2.6324 lei;
6 - 2.7 lei;
7 - 2.3349 lei;
8 - 2.6324 lei.

preturile binenteles diferea de la un site la altul si de aceea am pus preturile cele mai mici de la aceste modele...

Al meu a fost 1.9 lei cu tot cu inscriptionare. Vezi la tbz. Eu de acolo le-am comandat.Pe site au preturi mai mari dar le poti negocia.

ceska
16.03.2010, 14:40:02
Al meu a fost 1.9 lei cu tot cu inscriptionare. Vezi la tbz. Eu de acolo le-am comandat.Pe site au preturi mai mari dar le poti negocia.

m am uitat dar nu prea imi plac...multe sunt mai colorate,eu vreau albe...

roxi_libo
16.03.2010, 18:19:24
fetelor trebuie neaparat sa va arat o invitatie pe care am vazut-o azi!!!! e incredibil de frumoasa in realitate, nu stiu cat costa dar m-am indragostit.
Sper sa nu fie reclama, dar chiar vroiam sa v-o arat!!!!

BRIana22
16.03.2010, 19:43:31
fetelor trebuie neaparat sa va arat o invitatie pe care am vazut-o azi!!!! e incredibil de frumoasa in realitate, nu stiu cat costa dar m-am indragostit.
Sper sa nu fie reclama, dar chiar vroiam sa v-o arat!!!!
Chiar este un model deosebit. Arata foarte bine.
Cred ca are si un pret pe cinste.;))

wanna
16.03.2010, 19:47:10
Chiar este un model deosebit. Arata foarte bine.
Cred ca are si un pret pe cinste.;))
Eu am cerut preturi de la ei..asta e 4,4 lei..Sunt ff faine si restu... :)

BRIana22
16.03.2010, 19:50:02
Eu am cerut preturi de la ei..asta e 4,4 lei..Sunt ff faine si restu... :)
La un 5 lei m-am asteptat si eu :D. Invitatiile lor sunt ...altceva (fata de modelele aflate pe piata ).
Multumim de info.

Lavinia_Balint
19.03.2010, 19:37:02
noi ne-am facut niste invitatii ffff. simple :)

BRIana22
19.03.2010, 19:48:35
Foarte dragute invitatii. Mie imi plac :-p .
Si ale noastre au fost simple.

gabitza_roca
19.03.2010, 21:21:36

ne plac si noua..
de unde le-ati achizitionat? pretul?

Lavinia_Balint
19.03.2010, 21:26:41
am facut 90 de invitatii dar astea sunt fara moto au fost 215 lei...din piata nr 1 este un chiosc ceva cristi d&l...dar mia gresit tipa aia de acolo invitaiile si in loc de biserica nastrea domnului a scris biserica naserea domnului si le-am facut acolo un tamtam sidegeaba eu trebuie sa le impart asa ...asa ca mare grija..este 2.00 o invitatie si am mai plattit 8 lei confirmarea si 3 lei scrisu parca

gabitza_roca
19.03.2010, 21:32:42
am facut 90 de invitatii dar astea sunt fara moto au fost 215 lei...din piata nr 1 este un chiosc ceva cristi d&l...dar mia gresit tipa aia de acolo invitaiile si in loc de biserica nastrea domnului a scris biserica naserea domnului si le-am facut acolo un tamtam sidegeaba eu trebuie sa le impart asa ...asa ca mare grija..este 2.00 o invitatie si am mai plattit 8 lei confirmarea si 3 lei scrisu parca

multumesc pt raspunsul prompt!
imi pare rau ca nu si-au reparat greseala.. lipsa de profesionalism..

lore_vasc
19.03.2010, 21:58:58
Asa cum spune Gabytza lipsa de profesionalism:(Nu puteati sa nu le platiti?

Lavinia_Balint
19.03.2010, 22:00:15
nu ca le-am vazut eu cand am venit de la munca....:( sotiorul meu nu a vazut

gabitza_roca
19.03.2010, 22:04:38
nu ca le-am vazut eu cand am venit de la munca....:( sotiorul meu nu a vazut

ei si ? nu e ca si cum nu ai putea vedea ca e greseala lor!!!! hello!...

buna reclama si-au facut!..multa lume citeste acest forum..

lore_vasc
19.03.2010, 22:36:32
ei si ? nu e ca si cum nu ai putea vedea ca e greseala lor!!!! hello!...

buna reclama si-au facut!..multa lume citeste acest forum..
Ca bine zici!Lavinia, lasa voi sa fiti fericiti>:D<

Tilla
20.03.2010, 18:37:01
PROTECTIA CONSUMATORULUI. Trebuie sa mergi neaparat. Daca la noi clientii isi permit sa ne schimbe canapele intregi stricate de ei tu de ce nu ai putea merge pentru invitatii. Ar primi o mare amenda si ar fi constransi sa ti le schimbe,si vor mai primi si amenda.
Nu e de joaca e vorba de banii nostri.

ana_strumfi
20.03.2010, 19:47:02
PROTECTIA CONSUMATORULUI. Trebuie sa mergi neaparat. Daca la noi clientii isi permit sa ne schimbe canapele intregi stricate de ei tu de ce nu ai putea merge pentru invitatii. Ar primi o mare amenda si ar fi constransi sa ti le schimbe,si vor mai primi si amenda.
Nu e de joaca e vorba de banii nostri.

Iti sustin ideea. Daca platiti pentru un serviciu, sa isi faca treaba. Ce aiurea cu greselile astea. Ce e asa de greu sa fie atenti sa nu greseasca? Nu e deloc placut sa inmanezi o invitatie cu greseli.

Lavinia_Balint
20.03.2010, 20:30:04
nu am ce sa fac nici la protectia consumatorului pt ca pe usa scrie clar ca nu se accepta reclamatii ulterioare dupa ce tu ai semnat ca textul acela de la inceput care te cheama sa il verifici daca e bine scris , e asa ca pe invitatie...nu mi se pare nici mie corect pt ca eu din moment ce dau banii astept sa se si vada calitatea acelui produs...iar proasta aia de acolo sa rastit la noi ca cica vrem perfectionism si nu se poate....adica tu trebuie sa mergii sa le vezi lor greselile ca de aia ii platesti....le-am primit marti , acolo am vrut sa merg dar nu m-am mai dus de nervi si cred ca acum e tarziu:(, nu stiu daca rezolv ceva si asa mie mi-s urgente invitatiile desi imi pica fata daca ma duc cu ele asa la cineva....

asa ca FETELE CARE MERGETI LA INVITATII, LUATI LUPA, OCHELARII CU DIOPTRII CA FUNDUL DE LA BORCAN SI CITIITI LITERA CU LITERA...CA ALTFEL AVETI SURPRIZE

Tilla
21.03.2010, 19:27:12
Eu cred ca ce ai semnat tu nu era gresit insa s-a imprimat gresit. Nu au nici o lege de partea lor daca scriu ca nu primesc reclamatii dupa imprimare,crede ma!
Eu i-as ameninta,crede ma ca vor ceda si ei cunosc legile. Iar tu la Protectia Consumatorului poti spune ca acuma le-ai deschis,daca vrei.

ceska
22.03.2010, 09:34:49
Uite textele mele pentru invitatii:
Limba romana

” Dă-mi mâna să ne unim pentru vecie,

Pe drumul vieţii să mergem fericiţi

Cu toată dragostea te cer să-mi fii soţie,

Căci unul pentru altul demult am fost sortiţi.”

Cu acordul părinţilor

.... ..... şi ....... ...... .... şi .........
...... ...... şi ...

vom păşi pe drumul vieţii impletiţi într-o singură fiinţă

începând de sâmbătă 19 iunie 2010

când la Biserica Kis Szent Terez din Satu Mare, ora 19:00

vom îngenunchea pentru a fi uniţi pentru eternitate.

Gavril & Beáta

vă adresăm cu rugămintea de a ne onora cu prezenţa

la Restaurantul Melody (Sala Mare) începând cu ora 20:00

pentru a sărbătorii acest eveniment.

Naşi

...... ......... şi ......... ...... .... şi ...... ..... ....... şi ....... ......

Vă aşteptăm cu drag !

Vă rugăm să confirmaţi până în 5 iunie 2010 la numerele de telefon:

Limba maghiara

„Mi nem hirdetjük fennen, hangos szóval,

Csak te, csak én, örökké s holtomiglan,

Mi megpróbálunk csendben boldogok lenni,

Lelkünk mélyén szintén, igazán szeretni.”

Szüleink beleegyezésével

.... ..... és ......... ...... ..... és .......
..... ..... és ....

Úgy döntötünk,

még sszebbé varázsóljuk egymás életét,

ezért 2010 június 19-én, Isten áldását kérve,

örök hüséget esküszünk egymásnak a Kis Szent Teréz Templomban, 19:00 órai kezdettel.

Gábor & Beáta

Szeretnénk ha ön és kedves családja osztozna velünk a nap örömében,

és megtisztelne bennünket jelenlétével az eskünkön és az ezt követő ünnepi vacsorán,

amely a szatmárnémeti Melody vendéglőben lesz felszolgálva 20:00 órai kezdettel.

Násznagyok:

...... ...... és ........ ...... .... és .....
..... ....... és ....... ......

Mindenkit szeretettel várunk !

Viszajelzést kérünk 2010 június 5-ig a következő telefon számokra:

Inca cu versurile nu suntem siguri...ddaca vor ramane

gabitza_roca
22.03.2010, 09:44:18
Deosebite! Ceska..=D>

ati ales invitatiile? erau mai multe modele care iti placeau..

ceska
22.03.2010, 09:45:41
Deosebite! Ceska..=D>

ati ales invitatiile? erau mai multe modele care iti placeau..

Inca nu...Posibil in aceasta saptamana...
Inca astept raspunsul unui nas...daca nu atunci sa vorbesc cu prietena mea daca este totusi de acord sa stea langa mine ca nas

Tilla
22.03.2010, 14:34:26
Ceska cea in limba maghiara e asa de minunata, n-am mai citit ceva asa de frumos de mult. Vezi ca aici:

Úgy döntötünk,

e gresit, sa nu-l trimiti asa. Cred ca va incanta pe toata lumea. Eu n-am avut curaj sa fac si in limba maghiara pentru ca nu stiu cine va mai fi invitat spontan si sa nu-mi ramana intr-o limba si sa n-am ce da.

ceska
22.03.2010, 14:37:25
Ceska cea in limba maghiara e asa de minunata, n-am mai citit ceva asa de frumos de mult. Vezi ca aici:

Úgy döntötünk,

e gresit, sa nu-l trimiti asa. Cred ca va incanta pe toata lumea. Eu n-am avut curaj sa fac si in limba maghiara pentru ca nu stiu cine va mai fi invitat spontan si sa nu-mi ramana intr-o limba si sa n-am ce da.

Merci Tilla pentru corectura...L am luat de pe net...Si foarte mult m am chinuit cu cel in romana,ca macar putin sa semene intre ele...la mine majoritatea vor fi in limba maghiara ,doar vreo 40 am in romana...cu 2 rezerve incluse,cred...

Tilla
22.03.2010, 14:43:35
Merci Tilla pentru corectura...L am luat de pe net...Si foarte mult m am chinuit cu cel in romana,ca macar putin sa semene intre ele...la mine majoritatea vor fi in limba maghiara ,doar vreo 40 am in romana...cu 2 rezerve incluse,cred...

Eu voi comanda 5 rezerve,poate imi vor ramane si mie de amintire vreo doua.
Am vazut invitatia lui mama, ce tare e. Un carton alb si o imprimare alb negru (o caleasca cu mirii).Si fara tehnica se faceau lucurui frumoase iar acolo se punea mai mult accent pe text, noi pe design.

gabitza_roca
22.03.2010, 15:10:25
Eu voi comanda 5 rezerve,poate imi vor ramane si mie de amintire vreo doua.
Am vazut invitatia lui mama, ce tare e. Un carton alb si o imprimare alb negru (o caleasca cu mirii).Si fara tehnica se faceau lucurui frumoase iar acolo se punea mai mult accent pe text, noi pe design.

ce frumos! mi-ar fi placut sa vad si eu invitatiile parintilor mei..

ana_strumfi
22.03.2010, 20:16:09
Azi a pus Gabi comanda la invitatii, la Cj.
Noua ne place modelul, ce ziceti?

roxi_libo
22.03.2010, 20:34:44

Imi plac foarte foarte mult!!!!! sunt chiar foarte frumoase! sa va aduca o multime de invitati!!
Cat au costat?
Mie nu imi mai plac ale mele :-s

gabitza_roca
22.03.2010, 20:38:02

si mie la fel!!!!

detalii?

gabitza_roca
22.03.2010, 20:42:13
Imi plac foarte foarte mult!!!!! sunt chiar foarte frumoase! sa va aduca o multime de invitati!!
Cat au costat?

nu te intrista..aveti invitatii frumoase..poate esti doar coplesita de toate celelalte..sunt atatea si atatea..pana saptamana trecuta eram sigura de un model..acum am vreo 4 preferate..
si probabil dupa ce le vom comanda,voi gasi si eu altele care imi vor placea si mai mult..

ana_strumfi
22.03.2010, 20:44:40
Cat au costat?

Cred ca sunt elegante(si au design baroc...ok, cred ca sunt obsedata =)) ) Sunt de la Deluxe Cards si is 2.38 plus imprimare.
Am vrut de la Eden modelul Damasc Maro dar termenul e de 2 sapt si nu ni le termina pana sapt viitoare. Iar eu plec in Prahova in vacantza, la rude, si mi-s urgente sa le impart. Daca ma "trezeam" mai devreme...

Roxi, cum sa nu-ti placa? E cel mai nou si scump model =)) E foarte frumoasa, e altfel. Si eu am vazut reducere la targ la BM, mi-a placut modelul acela cu perle, dar nu am luat.

ceska
22.03.2010, 20:53:42
Cred ca sunt elegante(si au design baroc...ok, cred ca sunt obsedata =)) ) Sunt de la Deluxe Cards si is 2.38 plus imprimare.
Am vrut de la Eden modelul Damasc Maro dar termenul e de 2 sapt si nu ni le termina pana sapt viitoare. Iar eu plec in Prahova in vacantza, la rude, si mi-s urgente sa le impart. Daca ma "trezeam" mai devreme...

Roxi, cum sa nu-ti placa? E cel mai nou si scump model =)) E foarte frumoasa, e altfel. Si eu am vazut reducere la targ la BM, mi-a placut modelul acela cu perle, dar nu am luat.

De pe ce site le ati luat...imi poti da date in privat?merci

ceska
23.03.2010, 08:08:56

acestea sunt invitatiile intre care meditez.
deci atunci e mai ok dac comand de pe net ...sunt mult mai scumpe in magazine...
saptamana aceasta as vrea sa le comand...daca reusesc sa primesc azi raspuns de la ultimul nas...

Nu ai vazut cumva aceste invitatii?si la ce pret sunt oare la noi la saloane...prima e OK si restul dar ca pret si cum arata ,prima...

roxi_libo
23.03.2010, 11:21:01

Multumesc pentru incurajari, incerc sa ma resemnez, dar greu [-( acum abia astept sa le am acasa.
Imi pare rau ca nu ai reusit sa le iei de la Eden, dar oricum si acestea sunt foarte frumoase. Ai fost la Eden sa vezi invitatiile?
offf... :">

Tilla, tu le-ai trimis textul?
Eu am zis ca in 14iunie le trimit textul dar as vrea prin mai ca sa fiu sigura ca apuc sa le impart la colegi...:|

roxi_libo
23.03.2010, 11:21:32
acestea sunt invitatiile intre care meditez.
deci atunci e mai ok dac comand de pe net ...sunt mult mai scumpe in magazine...
saptamana aceasta as vrea sa le comand...daca reusesc sa primesc azi raspuns de la ultimul nas...

Nu ai vazut cumva aceste invitatii?si la ce pret sunt oare la noi la saloane...prima e OK si restul dar ca pret si cum arata ,prima...

Prima imi place si mie, cat costa?

ceska
23.03.2010, 11:31:30
Prima imi place si mie, cat costa?

1.- 23349 (lei vechi)
2.- 26324
3.- 26324
4.- 26324

ceska
23.03.2010, 11:33:35
a 2 -a si a 3-a asa arata asamblate:

Tilla
23.03.2010, 11:36:22
Multumesc pentru incurajari, incerc sa ma resemnez, dar greu [-( acum abia astept sa le am acasa.
Imi pare rau ca nu ai reusit sa le iei de la Eden, dar oricum si acestea sunt foarte frumoase. Ai fost la Eden sa vezi invitatiile?
offf... :">

Tilla, tu le-ai trimis textul?
Eu am zis ca in 14iunie le trimit textul dar as vrea prin mai ca sa fiu sigura ca apuc sa le impart la colegi...:|

Am reusit sa trimi textul si in doua zile primesc bunul de tipar.Dupa care in 7 zile lucratoare le primesc acasa.
Am fost si eu in situatia ta si m-am tot razgandit dar contractul era semnat si platit asa ca nu m-am mai uitat la alte invitatii numai ce ati postat voi. Normal ca gasesti tot timpul unul care iti place mai mult. Cred ca te vei simti tare bine cand vei fi laudata desi tie ulterior ti-au placut altele.

Tilla
23.03.2010, 11:37:03

Vreau sa votez a treia, imi place mult.:[email protected]

ceska
23.03.2010, 12:18:20
si eu meditez mai mult intre prima si a treia...o sa ne decidem...sper ca rezolvam si aia saptamana aceasta...c-am multe...iar de vineri imi iau 4 zile de concediu...

gabitza_roca
23.03.2010, 12:23:34
si eu meditez mai mult intre prima si a treia...o sa ne decidem...sper ca rezolvam si aia saptamana aceasta...c-am multe...iar de vineri imi iau 4 zile de concediu...

votez cu a treia... spor la pregatiri :)

ana_strumfi
23.03.2010, 14:36:44

Seamana. Orice alegi, nu o sa dai gres ^:)^

rain_girl
23.03.2010, 22:11:11
Inainte sa le comand pe cele de la Eden (am vazut ca o miresica a pus poza chiar cu invitatiile mele;)) deci ma simt flatata), asta a fost modelul pentru care ne hotaraseram si noi...e foarte frumos:)

lore_vasc
23.03.2010, 23:25:34
Ceska foarte frumos textul de invitatii!:xImi plac si invitatiile,mai greu care din ele8-}
Ana foarte frumoasa invitatia!:x
Roxy nu te mai gandi la prostii, asa cum au spus fetele,sunt o gramada de invitatii frumoase asa ca te poti razgandi la tot pasul;))

ceska
24.03.2010, 08:03:09
Am fost ieri la salon regina...dar nu am gasit cele 2 invitatii pe care le as vrea mai mult...invitatia 1 si 3...nu era niciuna...ma mai duc la bella sposa si acolo langa piata la una...sa vad si acolo...

gabitza_roca
24.03.2010, 12:50:53
Am fost ieri la salon regina...dar nu am gasit cele 2 invitatii pe care le as vrea mai mult...invitatia 1 si 3...nu era niciuna...ma mai duc la bella sposa si acolo langa piata la una...sa vad si acolo...

pe cataloginvitatii.ro, in catalogul Turcoaz, am vazut cele doua invitatii intre care oscilezi..la preturile afisate se mai pun 0.3lei/bucata (textul).. s-ar putea sa fie mai ieftine daca le cumperi online... daca vrei..

cred ca de-aici imi cumpar invitatiile.. trebuie doar sa primesc acordul lui vlad :)

ceska
24.03.2010, 12:57:00
pe cataloginvitatii.ro, in catalogul Turcoaz, am vazut cele doua invitatii intre care oscilezi..la preturile afisate se mai pun 0.3lei/bucata (textul).. s-ar putea sa fie mai ieftine daca le cumperi online... daca vrei..

cred ca de-aici imi cumpar invitatiile.. trebuie doar sa primesc acordul lui vlad :)

posibil sa le comand online...dar sunt curioasa sa vad cum arata in realitate...de aceea le caut

ce frumos e site ul cu invititatii,adica rasfoirea lor...super...

gabitza_roca
24.03.2010, 13:38:33
ceva dragut...;))

lore_vasc
24.03.2010, 17:58:22
ceva dragut...;))
hi hi ce scumpica invitatia;))Ii invitatie de nunta?
Eu mi-am luat on-line de la p u b liserv(cred ca am mai spus).

gabitza_roca
24.03.2010, 20:18:29
hi hi ce scumpica invitatia;))Ii invitatie de nunta?
Eu mi-am luat on-line de la p u b liserv(cred ca am mai spus).

da.e invitatie de nunta..

azi i-am aratat invitatia mai haioasa lui vlad si nu-i place..vrea ceva mai sobru..=((

ceska
29.03.2010, 11:58:09
In sfarsit am reusit sa trimit azi comanda pentru invitatii...Le am comandatat online...Totusi erau mai ieftine decat la noi in saloane...

gabitza_roca
29.03.2010, 13:04:24
In sfarsit am reusit sa trimit azi comanda pentru invitatii...Le am comandatat online...Totusi erau mai ieftine decat la noi in saloane...

felicitari!
care este modelul ales?
de unde le-ai comandat?

ceska
29.03.2010, 17:55:19
felicitari!
care este modelul ales?
de unde le-ai comandat?

l am ales pe acesta si l am comandat de pe cataloginvitatii.ro

ana_strumfi
29.03.2010, 19:25:18

Am vazut aceasta invitatie intr-un catalog la CJ si arata foarte bine. Felicitari >:D<

lore_vasc
30.03.2010, 12:18:54
Frumoasa invitatia!;;)

Tilla
30.03.2010, 15:02:08
Astept si eu sa-mi soseasca invitatiile. Cum as putea sa-i grabesc(ei sunt in termen)? Ca in weekend mergem la tara de pasti si as impartii invitatiile acolo, sa nu mai mergem inca odata, plus ca e familia lui iubi si nici macar nu-i cunosc (de fapt nici el nu prea dar e obligatoriu).#-o

gabitza_roca
30.03.2010, 16:19:06
Astept si eu sa-mi soseasca invitatiile. Cum as putea sa-i grabesc(ei sunt in termen)? Ca in weekend mergem la tara de pasti si as impartii invitatiile acolo, sa nu mai mergem inca odata, plus ca e familia lui iubi si nici macar nu-i cunosc (de fapt nici el nu prea dar e obligatoriu).#-o

cand ar trebui sa le primiti?

nu se poate sa-i invitati acum ( verbal/oral) si eventual sa fie trimise invitatiile ..ulterior? :D

lolicriss1234
30.03.2010, 19:19:46

foarte frumoasa invitatia

lolicriss1234
30.03.2010, 19:21:21

asa cum spune gabi lansati invitatia verbal

Tilla
31.03.2010, 11:40:39
La ei nu merge asa. Nici matusa lui iubi nu va veni daca nu ii trimit invitatia. (:|

gabitza_roca
31.03.2010, 12:00:13
La ei nu merge asa. Nici matusa lui iubi nu va veni daca nu ii trimit invitatia. (:|

ii trimiti invitatia cand le ai.. de aceea ii invitati acum, verbal, iar invitatiile trimise ulterior cumva.. indraznesc sa spun posta :D

Tilla
31.03.2010, 12:15:12
ii trimiti invitatia cand le ai.. de aceea ii invitati acum, verbal, iar invitatiile trimise ulterior cumva.. indraznesc sa spun posta :D

Multumesc, cred ca asa voi face.

manuelabutean
31.03.2010, 13:06:53
ceska felicitari pentru modelul de invitatie ales. e minunat

Tilla
02.04.2010, 11:04:02
Stau in birou si nu mai am rabdare sa-mi aduca coletul.:-w Curierul e vis a vis de mine, pandesc sa vad daca nu ajunge masina.:-w:-w

ana_strumfi
02.04.2010, 11:23:08
Stau in birou si nu mai am rabdare sa-mi aduca coletul.:-w Curierul e vis a vis de mine, pandesc sa vad daca nu ajunge masina.:-w:-w

Stiu cum e. Cu invitatiile sunt si eu ocupata acum, le aranjez in plicuri si pun cardurile de confirmare(facute de noi)

Spor la nerabdare :))

ceska
02.04.2010, 11:49:38
Ce bine de voi...La mine urma sa mi puna coletul joi imineata,dar m a sunat miercuri seara ca i lipsesc 4 buc...s ce sa faca...daca imi ajung 146 sau astept pana ii trimite tipografia sau nu stiu de unde au comandat ei..dar mi a zis ca probabil marti sau miercuri va fi gata...

sper a sapt viitoare la sfarsit sa leprimesc si eu...

ana_strumfi
02.04.2010, 11:58:59
Ce bine de voi...La mine urma sa mi puna coletul joi imineata,dar m a sunat miercuri seara ca i lipsesc 4 buc...s ce sa faca...daca imi ajung 146 sau astept pana ii trimite tipografia sau nu stiu de unde au comandat ei..dar mi a zis ca probabil marti sau miercuri va fi gata...

sper a sapt viitoare la sfarsit sa leprimesc si eu...

Noua ne lipsesc 2, aveau defect de la tipografie, dar le primim si pe alea azi.

Tilla
03.04.2010, 15:02:19
Au sosit, ieri pe la doua. M-am apucat aseara se le ansamblez. Azi ma duc in oras si cumpar doua baterii sa va fac poza sa le vedeti.#:-S

ceska
08.04.2010, 08:19:15
Iupi...Am primit ieri invitatiile...sunt superbe...numai ca foia aia transparenta tot iese si nu stiu cum ar trebui sa fac sa stea fix...
Deseara va atasez niste poze...

As avea o intrebare: cum se adreseaza invitatiile atat in limba maghiara cat si in limba romana?8-}

ana_strumfi
08.04.2010, 09:04:08
Iupi...Am primit ieri invitatiile...sunt superbe...numai ca foia aia transparenta tot iese si nu stiu cum ar trebui sa fac sa stea fix...
Deseara va atasez niste poze...

As avea o intrebare: cum se adreseaza invitatiile atat in limba maghiara cat si in limba romana?8-}

Eu am scrs: Familia.... sau pentru prieteni: numele lor

ceska
08.04.2010, 11:18:03
Eu am scrs: Familia.... sau pentru prieteni: numele lor

Ai scris Fam. Popescu Ion sau doar Fam. Popescu?

ana_strumfi
08.04.2010, 11:20:30
Ai scris Fam. Popescu Ion sau doar Fam. Popescu?

Doar Popescu. Nu cred ca este o regula

Lavinia_Balint
08.04.2010, 21:24:21
si noi tot asa am scris Fam. Popescu...nu se prea trece si numele mic >:D<

ceska
09.04.2010, 08:02:42
La parinti si frati le am dat deja invitatiile si am scris tot numele e ele...La restul mai vedem...

Posibil ca sambata - duminica sa impartim mai multe...;))

ana_strumfi
09.04.2010, 08:45:40
La parinti si frati le am dat deja invitatiile si am scris tot numele e ele...La restul mai vedem...

Posibil ca sambata - duminica sa impartim mai multe...;))

Spor la impartit. Si noi am inceput, e mult de "munca". Sa ne pui poza ;;)

ceska
09.04.2010, 13:20:50
Iarasi am uitat de poze...sper sa pun azi sau cel tarziu maine dimineata...
As avea o intrebare...
Invitatia neasamblata arata astfel ca in poza...dupa ce le impaturim si foaia transparenta o introcucem acolo in gaura capatul ei...cand unii deschid...se desface complet...cum as putea sa le prind una de alta?cu o capsa?sau?

ana_strumfi
09.04.2010, 13:35:52
Iarasi am uitat de poze...sper sa pun azi sau cel tarziu maine dimineata...
As avea o intrebare...
Invitatia neasamblata arata astfel ca in poza...dupa ce le impaturim si foaia transparenta o introcucem acolo in gaura capatul ei...cand unii deschid...se desface complet...cum as putea sa le prind una de alta?cu o capsa?sau?

Eventual cu scoci dublu adeziv, o bucatica mica ca sa nu se vada

ceska
09.04.2010, 14:15:30
Eventual cu scoci dublu adeziv, o bucatica mica ca sa nu se vada

Si inauntru lipesc scociul?
Unde as gasi asa ceva?

ana_strumfi
09.04.2010, 15:00:50
Si inauntru lipesc scociul?
Unde as gasi asa ceva?

La librarii sau magazine gen gospodaru. Poti incerca

Tilla
20.04.2010, 20:57:31
Am primit invitatiile de ceva vreme si am ramsa datoare. Uite aici poze: deci cum au iesit?

airiana
20.04.2010, 21:36:40
Am primit invitatiile de ceva vreme si am ramsa datoare. Uite aici poze: deci cum au iesit?
Sunt frumoase si cu mult bun gust.

gabitza_roca
20.04.2010, 22:15:05

sunt foarte frumoase..imi plac..=D>

ana_strumfi
20.04.2010, 23:09:23

Cred ca esti foarte multumita, arata foarte fain si elegante, culoarea aceea e superba

lore_vasc
20.04.2010, 23:32:33
Simple si elegante!;-)

lolicriss1234
21.04.2010, 09:57:43

superbe...imi plac culorile alese...sa-ti aduca cati mai multi invitati la nunta;-)

Tilla
21.04.2010, 16:21:34
Multumesc pentru laude.

roxi_libo
22.04.2010, 17:10:40
Multumesc pentru laude.

si eu te laud!!! sunt foarte frumoase, imi plac si unghiile tale SUPER!!!!! si mie mi dor de unghii mari, abia astept!!!

Tilla
22.04.2010, 20:29:15
si eu te laud!!! sunt foarte frumoase, imi plac si unghiile tale SUPER!!!!! si mie mi dor de unghii mari, abia astept!!!

Sa-ti pui unghii inainte de nunta macar cu doua saptamani sa te reobisnuiesti. Sa excluzi toate lucrurile care te pot incomoda.

gabitza_roca
30.04.2010, 14:38:18
cum vi se par invitatiile? sunt ffff simple, clasice, deoarece avem gusturi total diferite, as fi vrut invitatii mai moderne, haioase, dar vlad nu e de acord cu mine.. doar ca nici mie nu imi plac alegerile lui..
cred ca s-ar impaca cu acest model...

Ramontzy
30.04.2010, 14:44:36
cum vi se par invitatiile? sunt ffff simple, clasice, deoarece avem gusturi total diferite, as fi vrut invitatii mai moderne, haioase, dar vlad nu e de acord cu mine.. doar ca nici mie nu imi plac alegerile lui..

sa stii ca sunt foarte dragute si elegante. :)

gabitza_roca
30.04.2010, 14:46:57
sa stii ca sunt foarte dragute si elegante. :)

mersi. voi cum stati la acest capitol? si la restul? scrie-ne la topicuri.. suntem super curioase :madlaugh:

Ramontzy
30.04.2010, 14:50:50
eu cu invitatiile am avut mare noroc. le-am gasit fara sa le cautam. eram intr-o plimbare prin iulius si am vazut un stand cu invitatii si am zis hai sa ne uitam. si am vazut modelul asta ( din poza atasata) si am zis gata! asta e! si astea au ramas.

Ramontzy
30.04.2010, 14:51:46
eu mereu mi-am dorit o nunta romantica! si mi-e invitatiile astea imi inspira romantism...apoi poate am eu probleme...dar asta este. mie imi plac.

gabitza_roca
30.04.2010, 14:54:49
eu mereu mi-am dorit o nunta romantica! si mi-e invitatiile astea imi inspira romantism...apoi poate am eu probleme...dar asta este. mie imi plac.

sunt foarte frumoase!!
cat costa?

Ramontzy
30.04.2010, 15:01:21
sunt foarte frumoase!!
cat costa?

chiar la firma producatoare sau importatoare sau ce or fi ei costa 1.98 lei /buc + 0.85 lei inscriptionarea cu orice culoare vrei si ce text vrei tu. si + 8.33 trimis acasa cu curierul. totul dureaza max 10 zile. + poza. care nu stiu cam costa ca inca nu le-am facut.

gabitza_roca
30.04.2010, 15:05:48
chiar la firma producatoare sau importatoare sau ce or fi ei costa 1.98 lei /buc + 0.85 lei inscriptionarea cu orice culoare vrei si ce text vrei tu. si + 8.33 trimis acasa cu curierul. totul dureaza max 10 zile. + poza. care nu stiu cam costa ca inca nu le-am facut.

urmatoarea intrebare: de unde le-ati comandat? firma.. :D
asa e pe miresici.. torturam cu intrebari :)) >:)

Ramontzy
30.04.2010, 15:08:13
urmatoarea intrebare: de unde le-ati comandat? firma.. :D
asa e pe miresici.. torturam cu intrebari :)) >:)

eh...mie imi plac intrebarile asa ca nu e o problema. si in plu sde asta e site-ul asta, nu? sa ne intrebam una pe alta! :) intri pe cardnovel.ro firma e din bucuresti.

Ramontzy
30.04.2010, 15:09:46
eu acuma am incercat sa intru iar pe site nu vrea direct. asa ca da search pe google la cardnovel si iti da primul link. si e .com

gabitza_roca
30.04.2010, 15:14:50
eu acuma am incercat sa intru iar pe site nu vrea direct. asa ca da search pe google la cardnovel si iti da primul link. si e .com

super! multumesc..poate am noroc.. vreau sa le comandam .. sa ma mai scap de o grija.

Ramontzy
30.04.2010, 15:16:38
bafta! sa le gasesti.

BRIana22
30.04.2010, 15:23:09
Mie imi plac. Sunt adepta lucrurilor simple si elegante;)), asa ca sunt pe gustul meu. Daca nu v-ati hotarat mai cauta modele, mai propune-i lui Vlad modele si vezi ce zice, as fiti multumiti amandoi de alegere.

Apropo de gusturi diferite (offtopic), si noi am fost la fel...si vai distractie in organizatul nuntii. Solutia care a functionat la noi a fost urmatoarea: am lasat eu de la mine la unele chestii si la fel a facut si el. Am ajuns la o intelegere si am mers mai departe:D. Astfel mi s-a parut ca a avut farmec organizarea nuntii !=))

Ramontzy
30.04.2010, 18:21:37
Briana, de invitatiile mele ce zici? :) sunt romantice sau nu? sunt pe pagina anterioara.

ana_strumfi
30.04.2010, 18:32:16

Lasa, asta sa fie cea mai mare problema, tipul de invitatii;))
Sunt frumoase, elegante, frumoasa si culoarea.

lore_vasc
01.05.2010, 00:55:59
Gaby si Ramona foarte frumoase invitatiile!;;)

Felicitari ca ai invatat tema=D> .....adica nu ai scris linkul.

Ramontzy
01.05.2010, 11:50:25
incet incet invat, cum sunt destul de noua pe site nu stiu exact inca regulile. daca mai gresesc ma corectati voi. :) :*

lore_vasc
01.05.2010, 16:05:15
Fetele care inca nu si-au comandat invitatiile puteti intra pe catalog nuntii. punct ro cu www in fata:)

lore_vasc
01.05.2010, 16:06:13
incet incet invat, cum sunt destul de noua pe site nu stiu exact inca regulile. daca mai gresesc ma corectati voi. :) :*
;-);-);-);-);-)

Tilla
03.05.2010, 14:00:25
Ramontzy invitatiile voastre sunt romantice, asta e sigur.

Gabi sper sa le gasesti cat mai repede sa te bucuri de ansambalrea lor impreuna cu vlad si de ochii mari care ii face lumea cand le dai invitatia. Noi ma avem numai vreo 10 de dat...aproape gata.#:-S

ceska
03.05.2010, 14:04:07
Si noi mai avem in jur de 20 de invitatii de impartit...abia astept sa terminam...

Tilla
03.05.2010, 14:16:35
Si noi mai avem in jur de 20 de invitatii de impartit...abia astept sa terminam...
Bravo harnicilor!=D>

airiana
10.05.2010, 18:01:43
Fetele care inca nu ati comandat invitatii, intrati pe siteurile: c a t a l o g i n v i t a ti i cu w w w inainte si cu r o dupa.....si pe p u b l i s e r v cu w w w inainte si cu r o dupa
Mai ales pe ultimul site sunt ff dragute si la un pret acceptabil.
PS: eu de aici am ales invitatia, dar ma duce gandul la o alta acum.

airiana
10.05.2010, 18:34:49
La tipografie am auzit ca ar mai fi invitatii..

lore_vasc
10.05.2010, 18:43:01
Fetele care inca nu ati comandat invitatii, intrati pe siteurile: c a t a l o g i n v i t a ti i cu w w w inainte si cu r o dupa.....si pe p u b l i s e r v cu w w w inainte si cu r o dupa
Mai ales pe ultimul site sunt ff dragute si la un pret acceptabil.
PS: eu de aici am ales invitatia, dar ma duce gandul la o alta acum.
Eu de la p u b l.....mi-am comandat invitatiile:)

airiana
10.05.2010, 18:53:12
Eu de la p u b l.....mi-am comandat invitatiile:)
Si cum s-au purtat? Au livrat la timp si fara greseli?

ceska
11.05.2010, 08:23:15
eu de pe c a t a l o g i n v i t a ti i am comandat...si au fost super ok...luni am comandat si si miercurea urmatoarele am scos invitatiile de la posta...a tinut mult caci era chiar Pastele...altfel le aveam inca vineri...

au fost super ok...si mult mai ieftine decat aici la noi in saloane

gabitza_roca
11.05.2010, 11:24:45
traiesc cu speranta ca saptamana aceasta sa le putem comanda si noi.. asteptam raspunsul "nasilor propusi"..

in orice caz azi ne hotaram asupra modelului.. sunt nerabdatoare sa va arat in sfarsit invitatia aleasa de noi

pupici miresici!

lore_vasc
11.05.2010, 19:51:21
traiesc cu speranta ca saptamana aceasta sa le putem comanda si noi.. asteptam raspunsul "nasilor propusi"..

in orice caz azi ne hotaram asupra modelului.. sunt nerabdatoare sa va arat in sfarsit invitatia aleasa de noi

pupici miresici!
Abia asteptam si noi sa ne areti!Voi de la cine le-ati comandat?

Si cum s-au purtat? Au livrat la timp si fara greseli?
Da au livrat la timp,noi am colaborat foate bine cu ei:)Greseli nu au avut cum sa fie ca inainte de a face invitatiile iti trimite prin email textul propus de tine si daca sunt ceva greseli le scri sau ii suni si se rezolva problema;-)

Tilla
11.05.2010, 20:25:18

pupici miresici!

Iar ne faci curioase...[-(

gabitza_roca
12.05.2010, 09:04:33
in sfarsit am gasit invitatia care ne place ..am fost foarte incantati aseara..ca si cum am fi facut un pas urias

Lore.. le voi comanda de la publiserv.. acolo le-am gasit! >:D<

ceska
12.05.2010, 09:24:20
ne am uitat si noi la aceasta invitatie si am gasit o si aici...dar nu mai stiu cat era...dar oricum mai scump...dar pentru noi era prea mica caci textul pe care l am ales era prea lung in limba maghiara si nu incapea pe ea...dar iti pot spune ca sunt foarte ok...superbe...

Ramontzy
12.05.2010, 11:36:54
in sfarsit am gasit invitatia care ne place ..am fost foarte incantati aseara..ca si cum am fi facut un pas urias

felicitari de alegere. sunt foarte dragute si fine.

airiana
12.05.2010, 13:15:15

Sunt deosebit de frumoase!!! Felicitari!!!

ana_strumfi
12.05.2010, 17:02:17
Gabitza, e foarte frumoasa si interesanta invitatia. Are inimioara din aceea aurie asemanatoare cu cea de pe a noastra.

ana_strumfi
12.05.2010, 17:21:15
Am si uitat sa pozez nvitatiile noastre :))

ana_strumfi
12.05.2010, 17:24:25
Cardul acela mic, cu numerele de telefon, le-am imprimat noi. Am cautat sa pastram stilul si in loc de aprox 150 de lei am luat carton cu vreo 30 de lei si le-am imprimat. Vai cat l-am stresat pe Gabi sa potrivim culoarea "ramei", cand gaseam om culoare potrivita...trecea putin timp si gaseam alta culoare :)) dar pana la urma m-am decis.

ana_strumfi
12.05.2010, 17:25:54
Sunt obosita de la umblat dupa pantofi, imi trebuie 3 mesaje sa zic ce vreau? :)) Am vrut sa zic ca daca le faceam la firma de invitatii, cardurile ne-ar fi costat inca vreo 150 de lei

Ramontzy
12.05.2010, 19:35:54
Cardul acela mic, cu numerele de telefon, le-am imprimat noi. Am cautat sa pastram stilul si in loc de aprox 150 de lei am luat carton cu vreo 30 de lei si le-am imprimat. Vai cat l-am stresat pe Gabi sa potrivim culoarea "ramei", cand gaseam om culoare potrivita...trecea putin timp si gaseam alta culoare :)) dar pana la urma m-am decis.

foarte frumoase si invitatiile tale. si foarte draguta ideea cu cardul de confirmare. felicitari. :*

ana_strumfi
12.05.2010, 19:43:02
foarte frumoase si invitatiile tale. si foarte draguta ideea cu cardul de confirmare. felicitari. :*

Multumim >:D<

lore_vasc
12.05.2010, 20:09:42
Gabytza si Ana foarte frumoase invitatile voastre si chiar seamana foarte mult:)Ana ingenioasa idee ati avut si ati mai scapat de 150 lei=D>

Tilla
12.05.2010, 21:08:01
Se pare Ana ca iti aduce multa bucurie sa pregatesti totul cu viitorul sot. Aceste invitatii reflecta aromnia dintre voi.

Gabi ma bucur ca ne-ai aratat si noua chiar eram curioasa ce vei alege, se pare ca viitorul sot si-a pus mai mult amprenta dar cred ca iti vei lua revansa la text, nu-i asa?

roxitzy_ra
12.05.2010, 23:29:04

invitatia e superba, imi poti trm un PM sa-mi zici cat a costat una? ca imi place f mult

gabitza_roca
13.05.2010, 12:09:48
Se pare Ana ca iti aduce multa bucurie sa pregatesti totul cu viitorul sot. Aceste invitatii reflecta aromnia dintre voi.

Gabi ma bucur ca ne-ai aratat si noua chiar eram curioasa ce vei alege, se pare ca viitorul sot si-a pus mai mult amprenta dar cred ca iti vei lua revansa la text, nu-i asa?

nu stiu daca va fi asa.. sincer m-am saturat de invitatii..zile in sir ma uitam la invitatii..si dupa ce am ales modelul i-am spus lui Vlad sa se ocupe de text..

Ana..la asta ma gandeam si eu ..sa ne imprimam cardurile de confirmare..
..stiu ca seamana inimioarele noastre :D :* ;-)

gabitza_roca
02.07.2010, 13:55:28
m-am uitat la invitatiile voastre...am observat ca nu ati trecut pe invitatie starea civila.. deci nu se mai trece? sau asa am nimerit invitatiile la care m-am uitat?

BRIana22
02.07.2010, 15:50:52
Gabi, eu stiu ca de obicei nu se trece. Nici noi nu am trecut starea civila.
Insa sunt persoane care vor sa treaca, la cineva am vazut chiar si adresa de la starea civila, adresa de la biserica si adresa de la restaurant. Mie mi se pare prea mult.
Voi decideti !

gabitza_roca
02.07.2010, 16:42:49
multumesc pt informatie. am decis sa nu trecem nici noi, sincer nu am bagat de seama pana acum acest detaliu.. :D

Tilla
02.07.2010, 20:44:59
Vei fi surprinsa cati vor veni la starea civila.

gabitza_roca
03.07.2010, 13:03:14
nu cred Tilla. starea civila si cununia religioasa sunt in Botiz, pt multi un inconvenient..

Tilla
04.07.2010, 21:45:54
Pentru noi sigur nu!

gabitza_roca
08.07.2010, 08:42:35
au sosit ieri invitatiile!! ce m-am bucurat..luni dimineata le-am comandat, marti am confirmat textul..si ieri au ajuns...am inceput aseara sa le asamblez... cred ca mai am in jur de 150..desi am activat pana pe la 1...:D

va pun deseara si poze..sa ma mandresc si eu cu ale mele :-p... vlad e foarte incantat de ele..:)>-

Ramontzy
16.07.2010, 21:48:50
am terminat in sfarsit de asamblat invitatiile, de imprimat plicurile si cardurile de confirmare, de facut funditele si de lipit. :D imi sunt atat de dragi. :X

l0redana
17.07.2010, 00:15:36
am terminat in sfarsit de asamblat invitatiile, de imprimat plicurile si cardurile de confirmare, de facut funditele si de lipit. :D imi sunt atat de dragi. :X
sunt foarte frumoase invitatiile voastre:smile: sa va aduca mullti invitati

ana_strumfi
17.07.2010, 11:49:13
Sunt super:D Ai depus multa munca, se vede. Imi place ideea de personaliare a plicului pentru fiecare invitat.

Ramontzy
17.07.2010, 20:59:46
multumesc mult fetelor. :* da, chiar vroaim sa fie ceva putin mai altfel.

roxi_libo
17.07.2010, 21:27:46
multumesc mult fetelor. :* da, chiar vroaim sa fie ceva putin mai altfel.
chiar imi plac foarte tare!!! dar cred ca ai muncit foarte mult pt ele. le-ai printat la imprimanta de acasa?ale mele sunt atre groase, nu cred ca as putea... dar imi plac fffmult!!!:x:x:x

Ramontzy
17.07.2010, 22:34:23
chiar imi plac foarte tare!!! dar cred ca ai muncit foarte mult pt ele. le-ai printat la imprimanta de acasa?ale mele sunt atre groase, nu cred ca as putea... dar imi plac fffmult!!!:x:x:x

da, le-a imprimat acasa, dar plicul e mai subtire si parca putin texturat. si a mers usor, fiind mai subtirel. multu. >:D<

madaflor
04.09.2010, 15:33:00
Invitatiile noastre au fost comandate de pe net. :)

Ramontzy
04.09.2010, 16:15:18

foarte frumoase. sa va aduca cat mai multi invitati. :)

madaflor
04.09.2010, 22:28:25
foarte frumoase. sa va aduca cat mai multi invitati. :)
Mersi mult! Sa dea Domnul! :*

lore_vasc
05.09.2010, 13:46:38
Foarte dragute!;;)

madaflor
05.09.2010, 15:12:54
Foarte dragute!;;)
Multumesc!:*

ana_strumfi
05.09.2010, 22:45:34
Sunt foarte frumoase. Imi place culoarea. Te axezi pe mov in decoratiuni sau doar la invitatii?

madaflor
06.09.2010, 12:30:52
Sunt foarte frumoase. Imi place culoarea. Te axezi pe mov in decoratiuni sau doar la invitatii?
Da ,ma axez pe mov, pe mov, crem si auriu;;)

ana_strumfi
06.09.2010, 13:03:16
Da ,ma axez pe mov, pe mov, crem si auriu;;)
Frumos, movul e o culoare puternica

camy_a
06.09.2010, 22:48:15

buna seara :)
poate nu am citit sau nu ai scris dar de unde sunt invitatiile daca nu sunt indiscreta :D...funditele tu le-ai facut la plicuri sau ti-au venit cu invitatiile si tu le-ai lipit?....sunt atat de dragute.

lore_vasc
06.09.2010, 23:04:10
Felicitari ptr munca depusa! si Doamne ajuta sa va aduca cat mai multi invitati:*

Ramontzy
06.09.2010, 23:26:38
camy, invitatiile sunt de pe un site din bucuresti, daca vrei iti trimit pm cu site-ul. funditele eu le-am facut si tot eu am imprimat si plicurile. multumesc de laude. :)
lore, mersi mult. :)

madaflor
06.09.2010, 23:45:02
Sunt foarte elegante cu fundite! :)

camy_a
07.09.2010, 23:37:33
da te rog Ramontzy sa imi trimiti un pm...asa perfecte fundite ai facut??? :)

Ramontzy
08.09.2010, 21:38:32
da te rog Ramontzy sa imi trimiti un pm...asa perfecte fundite ai facut??? :)

da, ca imi place tare mult sa fac chestii de genul. :)

Diana73
28.01.2012, 20:34:26

Salut!!Ne gandim si noi sa mai economisim niste bani.Ai putea te rog sa imi spui de unde ati luat cartonul pentru carduri(confirmare), si unde le-ati imprimat.