PDA

Versiunea completa : Gatitul la hotelul care integreaza restaurantul ales

anaemona
27.08.2009, 23:36:47
Fetelor, care dintre voi a procedat asa, sau intentioneaza sa procedeze asa, sau a participat la o nunta unde s-a procedat asa?
Mi-ar fi de mare folos cateva detalii privind aceasta "practica"

Cretzofolina13
28.08.2009, 09:45:15
Fetelor, care dintre voi a procedat asa, sau intentioneaza sa procedeze asa, sau a participat la o nunta unde s-a procedat asa?

Ma gandesc ca nu vor fi de acord cei de la hotel. Va fi galagie, agitatie si ceilalti clienti cazati la hotel ar putea sa se arate deranjati.:)>-

sumpee
28.08.2009, 10:15:12
si eu voi apela la aceasta metoda daca vor fi de acord cei de la hotel. oricum voi inchiria niste camere, din care una pt mine si al meu si in aia va fi gatitul. o data ce am platit pt camere..nu cred ca ii intereseaza daca ma imbrac acolo sau nu :) oricum eu nu voi avea lautarii dupa mine :) va fi ceva muzica dar la sistem audio sau la calculator :) astfel incat sa nu deranjeze oamenii cazati in celelalte camere ale hotelului

anaemona
28.08.2009, 11:15:56
Eu nu vreau lautari, colaci, oglinzi, prosoape. As vrea sa ma gatesc in camera pusa la dispozitie de hotel, adica sa chem acolo si coafeza si make-up artistul, iar cat timp sunt transformata in mireasa invitatii sa serveasca o maslina si un pahar in barul sau cafeneaua din incinta hotelului.

angelfighter
28.08.2009, 17:58:40
Eu nu vreau lautari, colaci, oglinzi, prosoape. As vrea sa ma gatesc in camera pusa la dispozitie de hotel, adica sa chem acolo si coafeza si make-up artistul, iar cat timp sunt transformata in mireasa invitatii sa serveasca o maslina si un pahar in barul sau cafeneaua din incinta hotelului.
stiu pe cineva care a procedat asa si a spus ca ia fost fff bine. trebuie doar sa iti organizezi bine timpul si totul va fi ok.
spor la pregatiri

andreig
29.09.2009, 22:25:33

bv...tot respectul...ar trebui sa se cheme pregatitul nu gatitul :)...o idee fericita

Roxy25
31.01.2011, 11:19:05
Buna,
Cumnatica mea a fost gatita la hotel, si a iesit foarte foarte bine. Intr-un fel s-a si respectat traditia, in sensul ca mirele trebuie sa plece de la casa lui si sa mearga dupa mireasa.(In cazul nostru mireasa era din alta localitate si daca nu ar fi procedat asa totul s-ar fi petrecut la noi acasa)
Oricum, a fost tare haios,a iesit foarte interesant pe filmare, iar cei de la hotel au fost foarte intelegatori, nu ne-au reclamat nimic, desi la un moment dat un etaj era plin de nuntasi veseli :D
Asadar...e ziua ta, fa ce vrei tu! Va iesi foarte bine.
Spor la pregatiri!

nuffy
04.10.2013, 19:37:39
Este o idee buna.Si eu ma gandeam sa fac asa daca cei de la restaurant vor fi de acord. am sa-i intreb inainte de nunta. pana atunci ma mai gandesc un pic.

Punk_Azz
28.11.2013, 21:30:52
Noi vom inchiria o pensiune din zona restaurantului si acolo "ma voi gati". E mult mai lejer, spatios, comod si astfel, cand o sa ajung intr-un final acasa, dupa nunta, va fi liniste si pace, nu haos si debandada :D

IrinaAndreea
14.02.2016, 10:32:15
Avand in vedere ca nici unul dintre noi nu este din Iasi, asa vom proceda si noi. Fiecare va avea o camera la pensiunea-restaurant unde are loc nunta si ma va lua din "camera de la mama", daca de acasa nu este posibil. :D Nu deranjam pe nimeni, pentru ca toata pensiunea e a noastra, deci se va putea face si acea hora, de care mie imi era efectiv groaza in fata unei scari de bloc sau alte variante asemanatoare. :">