PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans

roxi_
31.08.2009, 16:06:35
Buna fetelor,:bye_04:
cursuri de dans in Tg Mures?
Ne putei ajuta cu sfaturi, sugestii,recomandari, experiente?

multumesc>:D<

cicika
31.08.2009, 16:49:28
Buna fetelor,:bye_04:
cursuri de dans in Tg Mures?
Ne putei ajuta cu sfaturi, sugestii,recomandari, experiente?

multumesc>:D<
la casa tineretului stiu ca se fac

clauditza084
03.09.2009, 21:31:54
eu luat lectii de la marga andrei e tare de tot

clauditza084
03.09.2009, 21:35:52
si am mai facut si dansuri de societate cu Katy are sala langa gombos security

roxi_
07.09.2009, 10:13:04
si am mai facut si dansuri de societate cu Katy are sala langa gombos security

poti sa-mi dai pm cu datele de contact[-o<
multumesc

CCC
22.09.2009, 15:42:12
o prietena a luat lectii la o sala de unde din spate/paralel cu scoala numarul 2 si a fost foarte dragut cum au valsat... si au fost doar la cateva sedinte din lipsa de timp....
din pacate nu stiu sa iti dau mai multe info...

tundealiz
22.09.2009, 17:28:45
Sunt curioasa ce preturi se practica...daca aflati ceva, va rog sa-l impartasiti.
Noi inca nu ne-am gandit sa mergem la dans desi nu ar fi rau. Mai avem 6 luni si ceva...timpul trece si dansuri nu prea stim (gen vals, tango si altele).

roxi_
23.09.2009, 09:22:02
Noi prin octombrie vreme sa ne interesam: tot vals, tango si .....populara as vrea eu;))
daca gasesc un instructor bun va spun: eu as vrea ceva de genul: 12 sedinte de tango de exemplu...ca sa invatam k lumea..din 2 sedinte de tango, 2 de vals,...dupa o luna nu mai tin minte nimic;))

lleicam821
23.09.2009, 11:34:09
fetelor, am vazut ca sunteti tare dornice sa luati lectii de dans ...eu am o prietena care e instructor de dans...a fost si campioana la dans sportiv...deci care vreti, sa-mi spuneti, ca va dau nr ei de mobil pe mesaj privat, ok?

tundealiz
28.09.2009, 12:54:24
Ce pret are un curs la ea?
M-am interesat la un club unde este 400 ron/persoana un curs de 40 ore!
E cam mult...

lleicam821
28.09.2009, 13:47:54
Ce pret are un curs la ea?
M-am interesat la un club unde este 400 ron/persoana un curs de 40 ore!
E cam mult...
sincer iti spun ca nu stiu.....eu mergeam la ceva cursuri darerau colective adica mai multe persoane si dadeam 10 lei parca pe curs de 2 ore...nu mai stiu sigur cel mai bine sa vorbesti tu cu ea, daca vrei iti dau nr de telefon in mesaj privat si o intrebi....

tundealiz
28.09.2009, 14:13:27
Te rog sa-mi trimiti atunci nr si cand voi avea timp o sun.
Mersi^:)^

ildus
28.09.2009, 15:12:02
sincer iti spun ca nu stiu.....eu mergeam la ceva cursuri darerau colective adica mai multe persoane si dadeam 10 lei parca pe curs de 2 ore...nu mai stiu sigur cel mai bine sa vorbesti tu cu ea, daca vrei iti dau nr de telefon in mesaj privat si o intrebi....

Unde s-au tinut cursurile cand ai fost tu?
Si cum o cheama pe profesoara? Face parte dintru-un anumit club?

a_berky
07.10.2009, 15:18:06
Noi am facut cursuri cu o tipa care face dansuri sportive de performanta, Sabina o cheama. E super tare desi are numai vreo 17 ani. Ea ne-a pregatit si pe noi si si pe niste prieteni de-ai mei dar pentru nunta lor, normal. Cu ei a facut un tango, super reusit iar noi am facut o coregrafie putin mai complexa. Spun asta pentru ca in coregrafia noastra au fost inclusi si nasii. Am inceput dansul pe un vals lent dupa care la un moment dat melodia se schimba si au intrat si nasii si am dansat in sincron vals vienez. La un moment dat am schimbat perechile si am dansat eu cu nasul si nasa cu mirele din nou in sincron dupa care am revenit fiecare la perechile noastre. Invitatii au fost super impresionati si emotionati.

munequita
08.10.2009, 09:05:56
Noi am facut cursuri cu o tipa care face dansuri sportive de performanta, Sabina o cheama. E super tare desi are numai vreo 17 ani. Ea ne-a pregatit si pe noi si si pe niste prieteni de-ai mei dar pentru nunta lor, normal. Cu ei a facut un tango, super reusit iar noi am facut o coregrafie putin mai complexa. Spun asta pentru ca in coregrafia noastra au fost inclusi si nasii. Am inceput dansul pe un vals lent dupa care la un moment dat melodia se schimba si au intrat si nasii si am dansat in sincron vals vienez. La un moment dat am schimbat perechile si am dansat eu cu nasul si nasa cu mirele din nou in sincron dupa care am revenit fiecare la perechile noastre. Invitatii au fost super impresionati si emotionati.

O recomand si eu pe campioana Sabina, intradevar e superba.pe mine nu m-a pregatit pentru ca pe cand ne-am hotarat noi era prea tarziu, si nu mai aveam timp de luat si lectii de dans, dar a dansat la nunta mea SUPER, a facut un show, toata lumea s-a adunat in jurul ei si al partenerului si i-au aplaudat si laudat la maxim dupa.
atasez cateva poze cu ea..sper sa nu fie problema

lleicam821
15.10.2009, 11:21:54
Unde s-au tinut cursurile cand ai fost tu?
Si cum o cheama pe profesoara? Face parte dintru-un anumit club?
cand am fost eu se tineau la casa de cultura M. Eminescu, o cheama Raluca si afacerea era a ei dar nu stiu cum ii spunea la club....

tundealiz
19.10.2009, 21:23:04
Fetelor,

nimeni nu s-a interesat de cursuri de dans? Sau nu vreti sa participati la astfel de cursuri?
Daca unele dintre voi urmati vreun astfel de curs, va rog impartasiti informatia.

BluePink
20.10.2009, 09:00:44
Fetelor,

nimeni nu s-a interesat de cursuri de dans? Sau nu vreti sa participati la astfel de cursuri?
Daca unele dintre voi urmati vreun astfel de curs, va rog impartasiti informatia.

Buna.stiu ca se tin cursuri de dans la Enjoy.sora-mea umbla si zice ca e f bun.cred ca tot acolo umbla si Lore...poate te ajuta cu mai multe informatii :)

tundealiz
20.10.2009, 14:41:33
Mersi...dar unde vine Enjoy-ul asta?
Deocamdata sunt in faza de cautare....ma interesez doar unde am putea urma astfel de cursuri...deocamdata timpul nu ne lasa sa si mergem...dar sper sa ajungem in curand

BluePink
20.10.2009, 14:49:12
Deocamdata sunt in faza de cautare....ma interesez doar unde am putea urma astfel de cursuri...deocamdata timpul nu ne lasa sa si mergem...dar sper sa ajungem in curand
enjoy este spre gara mare.unde este piscina acoperita :) langa clinica privata care e in constructie nova vita........unde a fost sala de bowling......e ok?ai inteles?;))

a_berky
20.10.2009, 14:51:25
Daca aveti probleme cu timpul liber puteti apela la un instructor particular, care se adapteaza la programul vostru incarcat. Noi asa am facut.

tundealiz
20.10.2009, 16:50:37
enjoy este spre gara mare.unde este piscina acoperita :) langa clinica privata care e in constructie nova vita........unde a fost sala de bowling......e ok?ai inteles?;))

Nu am cum sa ma gandesc la altceva cu asa multe puncte de reper...Mersi

tundealiz
20.10.2009, 16:51:19
Daca aveti probleme cu timpul liber puteti apela la un instructor particular, care se adapteaza la programul vostru incarcat. Noi asa am facut.

Daca tot amanam acolo vom ajunge!
Mersi de sfat

mucoasa
20.11.2009, 10:58:57
salut
noi am luat cursuri de dand de la DANCEART, e o profa foarte de treaba.
e chiar langa calea ferata, langa topmed

munequita
20.11.2009, 11:12:24
salut
noi am luat cursuri de dand de la DANCEART, e o profa foarte de treaba.
e chiar langa calea ferata, langa topmed

apropo de dance art, acuma sambata si duminica va fi la sala polivalenta "cupa dance art" pt cei interesati de ceva frumos le recomand sa mearga..sunt superbi acei copii.

lleicam821
20.11.2009, 11:51:23
apropo de dance art, acuma sambata si duminica va fi la sala polivalenta "cupa dance art" pt cei interesati de ceva frumos le recomand sa mearga..sunt superbi acei copii.
nu sti exact intre ce ore, scumpa?;;)

munequita
20.11.2009, 11:54:37
nu sti exact intre ce ore, scumpa?;;)

mi-am lasat invitatia acasa, dar imi amintesc ca de la ora 17 si sambata si duminica este "concurs cupa dance art" dar si de dimineata este deschiderea oficiala si ceva spectacol, de la 9 parca..

tundealiz
20.11.2009, 12:01:26
Gasiti programul si pe linkul meu de mai jos...:">

munequita
20.11.2009, 12:56:57

deci de la 9 dimineata pana la 8 seara, e f lung concursul!!!

lleicam821
20.11.2009, 14:30:11
cam scump biletul....:-"

munequita
20.11.2009, 15:13:11
cam scump biletul....:-"

scumpo, vrei sa vii?

lleicam821
20.11.2009, 15:35:29
scumpo, vrei sa vii?
SA VAD CE VREA SI SOTI....

mucoasa
23.11.2009, 09:31:56
fetelor ati fost?
cum a fost?
:D

lleicam821
23.11.2009, 09:48:40
fetelor ati fost?
cum a fost?
eu nu am ajuns din pacate....:(

munequita
23.11.2009, 10:21:03
fetelor ati fost?
cum a fost?

da da, a fost foarte frumos!!!!!!!!!!!

Ramona_pisicuta
19.01.2010, 20:49:35
:-p am citit ce ati scris eu cu sotu meu singuri invatatam vasul pentru nunta ne uitam pe youtube si repetam si ne iese chiar bine dansul, nu mai am nevoie si de lectii de dans cu banii aia faci alceva mai util. Sper ca nu va suparati dar eu asa cred.:D

roxi_
05.02.2010, 13:53:44
noi mergem la cursuri de dans... eu sigur nu puteam invata valsul vienez de pe youtube. Pe langa pasi, tb sa inveti sa ai tinuta etc. Noi suntem deja la 6-a lectie si eu zic ca ne descurcam binisor...dar mai avem de lucrat la tinuta. Pe langa vals vienez invatam si alte dansuri care nu prind bine.

ildus
05.02.2010, 14:39:21
Noi vals invatam. Suntem incepatori, dar ne descurcam...

Ati ales melodia primului dans?

homm
05.02.2010, 14:56:02
hehe .. ce bine ca am invat da dansez cand am fost mica :D acum imi prinde bine ... nu sunt eu dansatoare profesionista dar nici nu tb sa ma duc sa cheltui bani pe lectii de dans , un pic de repetitie (ca sa ne acomodam unul cu altul) si gata dansul de inceput ;))
eu mi-am ales deja melodia :gen_08:

BluePink
05.02.2010, 15:02:12
hehe .. ce bine ca am invat da dansez cand am fost mica :D acum imi prinde bine ... nu sunt eu dansatoare profesionista dar nici nu tb sa ma duc sa cheltui bani pe lectii de dans , un pic de repetitie (ca sa ne acomodam unul cu altul) si gata dansul de inceput ;))
eu mi-am ales deja melodia :gen_08:
ce fain;;) si eu mi-am ales melodia doar ca trebuie sa ma vb cu mirele :))
ce melodie ai ales?sau e secret?

homm
05.02.2010, 15:05:03
ce fain;;) si eu mi-am ales melodia doar ca trebuie sa ma vb cu mirele :))
ce melodie ai ales?sau e secret?

secretttttttttttttttttttttttttttttt .. nu zic la nimeni [-X
glumesc
iris - vals :D
buna seara prieteniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

BluePink
05.02.2010, 15:10:07
glumesc
nu o stiu :( .....eu am ales una ungureasca fff lenta si care are ca si tema caa de acum incolo(de la nunta) nici unul nu e singr si toate le facem impreuna......e foarte frumoasa :D

homm
05.02.2010, 15:16:52
nu o stiu :( .....eu am ales una ungureasca fff lenta si care are ca si tema caa de acum incolo(de la nunta) nici unul nu e singr si toate le facem impreuna......e foarte frumoasa :D

eu sunt mai metalhead de felul meu si am in cap ceva melodii de la yngwie malmsteen,kiss sau dio dar mi-e sa nu fuga invitatii sau mai stiu eu ce :)) (ca au solo de chitara :D) asa ca am ramas totusi la iris :x mie imi place foarte mult melodia aia iar mr M si-a dat acordul >:)

ildus
05.02.2010, 15:28:00
Noi vrem sa elegem un vals frumos, de 3-4 minute.

Ceva care nu este melodie comerciala.

Dar poate sa fie un vals frumos o melodie comerciala ? :)

homm
05.02.2010, 15:33:04
Noi vrem sa elegem un vals frumos, de 3-4 minute.

Ceva care nu este melodie comerciala.

pai ce melodie comerciala ai in cap cand faci afirmatia asta?
si ce fel de vals vrei? vienez sau lent?

ildus
05.02.2010, 15:33:09
glumesc

Imi place Iris-Vals, buna alegere

ildus
05.02.2010, 15:38:30
pai ce melodie comerciala ai in cap cand faci afirmatia asta?
si ce fel de vals vrei? vienez sau lent?

nah... nu m-am exprimat bine.
La inceput cert era ca nu vrem "Lasa-ma papa la mare" (ma rog... nici o melodie lenta de genul). Nici nu avem o melodie a noastra, nu stiu care e prima melodie pe care am dansat, sau melodia primului sarut. Nu avem o melodie care pentru noi ar insemna mai mult decat o melodie...
(poate Madonna - Like a prayer, dar asta e alta poveste)

Dupa aceea am decis ca vrem sa dansam un vals frumos.

Acum cred ca nici un vals nu poate sa fie melodie comerciala.

Am uitat:
o sa invatam si valsul lent si si valsul vienez. O sa alegem in functie de cu care ne descurcam mai bine

homm
05.02.2010, 15:40:16
nah... nu m-am exprimat bine.
La inceput cert era ca nu vrem "Lasa-ma papa la mare" (ma rog... nici o melodie lenta de genul). Nici nu avem o melodie a noastra, nu stiu care e prima melodie pe care am dansat, sau melodia primului sarut. Nu avem o melodie care pentru noi ar insemna mai mult decat o melodie...
(poate Madonna - Like a prayer, dar asta e alta poveste)

Dupa aceea am decis ca vrem sa dansam un vals frumos.

Acum cred ca nici un vals nu poate sa fie melodie comerciala.

pai da, la asta ma gandeam si eu, mai ales daca este vals vienez :D

ildus
05.02.2010, 15:42:53

:) Era o intrebare retorica.

homm
05.02.2010, 16:48:18
:) Era o intrebare retorica.

in ultimul timp foarte multi artisti au luat-o spre comercial din motive comerciale .. din punctul meu de vedere pot sa spun ca si iris au ajuns ca cante ceva mai comercial decat ceea ce cantau acum cativa ani buni .. u2 au ajuns comerciali , pana si metallica cu ultimul album tot comerciali au ajuns ... si pot continua, asta pentru ca din punctul meu de vedere comercial inseamna ceva care prinde la tot omul , adica ceva foarte banal .. INSA exista muzica comerciala buna si muzica comerciala rea .. de exemplu andre au avut numai melodii comerciale de 2 bani pe cand morandi sau alex de exemplu au o muzica comerciala mai de calitate insa tot comerciala se numeste :D .. am scris toate astea sa-ti raspund oarecum la intrebarea retorica :P
oricum eu zic ca muzica buna este la fel ca si bunul gust (ti-l formezi in timp si presupune un pic de cultura)

cicika
05.02.2010, 21:54:53
noi pe aceasta melodie am dansat...http://www.youtube.com/watch?v=X35Mundp3j4
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

elaics
06.02.2010, 19:08:55
De fapt ce este primul dans? in afara de deschiderea petrecerii?
Acum fiecare hotaraste..poate fi un mic spectacol, o mica surpriza pentru invitati sau un moment special pt miri.
un mic spectacol sau o surpriza este menit sa imprezioneze... zic eu.
Daca nu esti un dansator bun si te straduiesti sa iei lectii sa faci ceva special, invitatii vor fi incantati de efortul tau.
Eu vreau altceva, vreau sa fie momentul nostru special; oricum ai mei stiu toti ca am facut dans sportiv si dansez bine, iar ai lui amo stiu toti ca e un dansator bun, ca-i place sa danseze. Poate mi-ar fi placut si un dans mai artistic/mai ca la carte...dar nu avem timp si, in plus melodia noastra va deschide dansul sub orice forma...pt ca e deosebita pt noi, iar versurile inseamna ceva.
Sanda, piesa voastra a fost frumoasa.

lleicam821
06.02.2010, 21:25:19
Acum fiecare hotaraste..poate fi un mic spectacol, o mica surpriza pentru invitati sau un moment special pt miri.
Daca nu esti un dansator bun si te straduiesti sa iei lectii sa faci ceva special, invitatii vor fi incantati de efortul tau.
Eu vreau altceva, vreau sa fie momentul nostru special; oricum ai mei stiu toti ca am facut dans sportiv si dansez bine, iar ai lui amo stiu toti ca e un dansator bun, ca-i place sa danseze. Poate mi-ar fi placut si un dans mai artistic/mai ca la carte...dar nu avem timp si, in plus melodia noastra va deschide dansul sub orice forma...pt ca e deosebita pt noi, iar versurile inseamna ceva.
Foarte frumos gandit! si care este aceasta????:D

iuliana_maria
06.02.2010, 21:32:59
Buna fetelor,
Ce parere aveti de cursurile de dans cu antrenor particular? Doar 1 ora sau cate ai nevoie sa te invete valsul?

elaics
06.02.2010, 23:34:08
Buna fetelor,
Ce parere aveti de cursurile de dans cu antrenor particular? Doar 1 ora sau cate ai nevoie sa te invete valsul?
pasii de baza ii inveti intr-o ora, un dans mai elaborat, daca aveti ureche muzicala si sa nu fie vorba de 2 perechi de picioare stangi, in 3 zile invatati
doar vedeti ca la Dansez pentru tine intr-o saptamana invata f bine 2 dansuri cu coregrafii frumoase

elaics
06.02.2010, 23:37:44
Foarte frumos gandit! si care este aceasta????:D
curioasa te-a facut mama ta...:-p
http://www.youtube.com/watch?v=pnb2YqYPkqg

lleicam821
07.02.2010, 09:07:19
ooooooooo, ce super!!!!!!!! chiar ca vi se potriveste la fix!!!!!!!!!

ps: foarte curioasa m-a facut....=P~

homm
07.02.2010, 11:52:34

eu ma gandesc ca daca vrem sa facem ceva supriza invitatior o putem face oricand, nu tb sa fie neaparat la prima melodie .. si eu vreau ca melodia noastra sa fie deosebita, sa aibe niste versuri care sa exprime ceva,sa ne reprezinte ;)) >:D<

cicika
07.02.2010, 18:21:54
este piesa noastra de suflet;;)

cicika
07.02.2010, 18:23:20
este fff frumoasa.....:">
noi am mai vrut si "Zece" Florin Chilian insa a amzit-o la multe nunti si am renuntat(:|

lleicam821
07.02.2010, 21:31:56
este fff frumoasa.....:">
noi am mai vrut si "Zece" Florin Chilian insa a amzit-o la multe nunti si am renuntat(:|

noi am dansat pe "zece"....asta pentru ca m-am panicat in ultimul moment si aveam impresia ca imi voi calca rochia si voi cadea, :"> pentru ca initial dansul nostru era acesta

http://www.youtube.com/watch?v=aS6-b7CONDI

oricum am avut ocazia sa-l dansam si sa ne prezentam coreografia mult repetata acasa, mai tarziu cand m-au adus furaciosii inapoi la sotulica....;;)

ildus
07.02.2010, 22:20:36
Buna fetelor,

Noi am fost deja de 3 ori, dar inca nu pot sa spun ca stiu vals.
Poate cu mine e baiul :D

Sithmaster
05.03.2010, 07:49:39
come on! Cannaot be that hard... ;)
here's a User Guide ;;) :

http://www.mushon.com/fall08/osd/wp-content/uploads/2008/09/waltz.png
(http://www.mushon.com/fall08/osd/wp-content/uploads/2008/09/waltz.png)

ildus
05.03.2010, 09:23:18
come on! Cannaot be that hard... ;)
here's a User Guide ;;) :

http://www.mushon.com/fall08/osd/wp-content/uploads/2008/09/waltz.png
(http://www.mushon.com/fall08/osd/wp-content/uploads/2008/09/waltz.png)

The basic step is not that hard.
Acum ne descurcam destul de binisor, am invatat sa ne invartim, pasi incrucisate... etc. Dar mai sunt lipse. Am ales o melodie foarte lenta, nu simtim nicicum ritmul :)
Am invatat si un pic csardas si vals vienez.
Ne place :)

cri1981
16.05.2011, 23:23:17
fetelor, am vazut ca sunteti tare dornice sa luati lectii de dans ...eu am o prietena care e instructor de dans...a fost si campioana la dans sportiv...deci care vreti, sa-mi spuneti, ca va dau nr ei de mobil pe mesaj privat, ok?

Buna seara. Puteti sa-mi dati si mie va rog numarul de tel al instructoarei de dans? multumesc anticipat

muse
29.06.2011, 17:14:34
Buna seara. Puteti sa-mi dati si mie va rog numarul de tel al instructoarei de dans? multumesc anticipat
Ai facut rost de nr?Trimite-mi si mie te rog.

Armina_t
10.08.2011, 03:19:04
Buna fetelor la capitolul instructoare de dans, eu am vazut un colaj din 2 piese la o nunta in oct. 2010 care a fost scurt, foarte placut si captivant. Din ce am aflat instructoarea se numeste Ioana Dulau si sta in Sancrai. A fost cel mai resuit dans al mirilor care l-am vazut vreodata.

Armina_t
10.08.2011, 03:23:09
Ai facut rost de nr?Trimite-mi si mie te rog.

Buna fetelor. Este o instructoare de dans care am inteles ca sta in Sancrai si e foarte buna Ioana Dulau. Eu am vazut un dans al mirilor pregatit de ea si a fost absolut impecabil, nu foarte lung, un colaj din 2 piese. Foarte ok mi sa parut. Are un club ii zice DISDANCE in rest nu am alte contacte.

lovelydodo
01.11.2011, 23:52:44
Noi ne-am dori ca cineva profesionist, priceput, sa ne ajute cu o coregrafie. Iubitul meu stie sa danseze, dar eu...spre rusinea mea, sunt ca o scandura.=)) Mi-ati putea recomanda pe cineva, eventual niste numere de telefon pe PM? Multumesc

mlhaela
11.11.2011, 21:54:14
Noi ne-am dori ca cineva profesionist, priceput, sa ne ajute cu o coregrafie. Iubitul meu stie sa danseze, dar eu...spre rusinea mea, sunt ca o scandura.=)) Mi-ati putea recomanda pe cineva, eventual niste numere de telefon pe PM? Multumesc

Lovelydodo, cam in aceeasi situatie sunt si eu! Mie nu-mi trebuie doar o instructoare pentru dansul mirilor, ci o instructoare care sa ma invete si populara, si ... si... si... Offf!!!
Si eu sunt tot din MS, am nunta in 9.06.2012, deci nu mai este foarte mult timp... Daca afli vreun curs de dans bun, te rog sa ma anunti si pe mine. Pupici!

lovelydodo
13.11.2011, 00:35:23
Lovelydodo, cam in aceeasi situatie sunt si eu! Mie nu-mi trebuie doar o instructoare pentru dansul mirilor, ci o instructoare care sa ma invete si populara, si ... si... si... Offf!!!
Si eu sunt tot din MS, am nunta in 9.06.2012, deci nu mai este foarte mult timp... Daca afli vreun curs de dans bun, te rog sa ma anunti si pe mine. Pupici!

Uf....nu stiu daca ai fost la targul de nunti din Promenada, acolo era cineva cu oferta de cursuri de dans. O sa intreb pe mama, si iti dau nr intr-un PM. De altii chiar nu am aflat...si eu trebuie sa gasesc pe cineva :)) macar dansul mirilor sa fie frumos.

mlhaela
15.11.2011, 08:23:42
Uf....nu stiu daca ai fost la targul de nunti din Promenada, acolo era cineva cu oferta de cursuri de dans. O sa intreb pe mama, si iti dau nr intr-un PM. De altii chiar nu am aflat...si eu trebuie sa gasesc pe cineva :)) macar dansul mirilor sa fie frumos.

Merci mult de mesaj, lovelydodo, am incercat sa-ti raspund la mesaje, dar inca sunt incepatoare pe site si nu pot trimite PM-uri. Da, am fost si eu sambata la Promenada, am luat numarul unui tip ce organiza dansuri particulare. Organizarea targului cred ca a lasat de dorit, adica am probat cateva rochite in spatele standului de rochii... Tie cum ti s-a parut?

Bibiti
02.12.2011, 18:29:52

Si eu as avea nevoie de el, te rog...si eu si sotiorul dansam binicel, avem nevoie de o mica lustruiala, ploeiala sa scuturam rugina d p noi......mai exact de o coregrafie mai acatari...multumesc anticipat!
Lovelydodo, daca afli ceva in acest sens, te rog anunta-ma si pe mine!!! Multam! :)

Bibiti
03.12.2011, 13:49:03

Servus! Imi trimiti , te rog si mie numarul de telefon cand mai intri pe site? Multam fain! :)

lovelydodo
11.12.2011, 20:35:43
Si eu am mai vorbit cu o tipa de la mine din cartier care face cursuri de dans. AM vorbit cu ea si mi-a zis ca ne ajuta, si am ramas ca o contactez cand ne intoarcem acasa in Ro.

Bibiti, o sa iti trimit numarul care mi l-ai cerut cand voi reusi sa iti trimit mesaj privat. Nu stiu de ce nu iti pot trimite PM. :(

Bibiti
13.12.2011, 22:40:12
Si eu am mai vorbit cu o tipa de la mine din cartier care face cursuri de dans. AM vorbit cu ea si mi-a zis ca ne ajuta, si am ramas ca o contactez cand ne intoarcem acasa in Ro.

Bibiti, o sa iti trimit numarul care mi l-ai cerut cand voi reusi sa iti trimit mesaj privat. Nu stiu de ce nu iti pot trimite PM. :(

O fi vina mea...Oi fi prea "junioara" pe aici...:(

lovelydodo
15.12.2011, 02:02:27
O fi vina mea...Oi fi prea "junioara" pe aici...:(

Nu cred ca asta era cauza.
Ti-am dat numarul pt curs de dans, si o sa iti mai dau inca unul...sa aveti 2 optiuni.
Daca mai stie cineva cursuri de dans... sa ne spuneti, va rugam! va pup!!

Bibiti
16.12.2011, 18:58:53
Nu cred ca asta era cauza.
Ti-am dat numarul pt curs de dans, si o sa iti mai dau inca unul...sa aveti 2 optiuni.
Daca mai stie cineva cursuri de dans... sa ne spuneti, va rugam! va pup!!

Multumesc! Esti suuuper!>:D<

raluca_ralucutza
31.01.2012, 22:04:31
As dori si eu un pic de ajutor...Stie cineva informatii despre ceva cursuri de dans la un pret avantajos?E destul de urgent...:D S
Va multumesc!

Bibiti
01.02.2012, 23:45:14
Ralu_ ti-am trimis un pm.Nu stiu pretul ca nu am mai sunat acolo (sotiorul meu mi-a ras in nas, din pacate cand am ridicat problema cursurilor de dans..),dar am si eu numarul de la o miresica.Spor la miresit!

raluca_ralucutza
03.02.2012, 18:38:41
Multumesc mult pt mesaj!Am sunat si astept o oferta!:) Stai linistita poate a fost mai bine asa ca nu sh nici eu ce reusim sa facem cu cele 2 picioare stangi ale lui:)

IuliAnda
20.02.2012, 22:03:34
Multumesc mult pt mesaj!Am sunat si astept o oferta!:) Stai linistita poate a fost mai bine asa ca nu sh nici eu ce reusim sa facem cu cele 2 picioare stangi ale lui:)

Buna dragutza :) ai primit oferta ? sa inteleg ca si la voi exista 2 picioara stangi ... si eu care eram atat de complexata de faptul ca scumpul meu nu le prea are cu dansul.(:| Sper sa accepte sa facem un curs pentru dansul nostru , imi poti trimite si mie un nr de tel?

Armina_t
28.02.2012, 00:12:53
Fetelor problema cu dansul cred ca e o chestie "cronica " mai ales la barbati carora nu prea le pasa. Asa a fost si la mine cu picioarele stangi :), chiar si eu ma tineam mare dansatoare pana mi-a fost recomandata o dra de la DIS DANCE - Ioana Dulau parca. Sincer ea ne-a ajutat mult si in alegerea piese de deschidere a dansului si cum sa valsam in timpul nuntii, chiar si un pic de populara. Pacat ca nu mai am nr ei de telefon, stiu doar ca sa maritat intre timp. daca nu ma insel recomdarea pt ea am primit-o de la Florin ... nu stiu sigur.....

gerebolga
28.03.2012, 21:06:03
Noi am facut un curs pentri incepatori cu Somodi Katalin, Daceart.
Pentr coregrafie am ales tot pe ei. Am dansat un tango la nunta. Am avut mare succes cu tangoul respectiv si pe parcursul nuntii am putut dansa foarte relaxati la toate melodiile.
Inainte de cursul respectiv nu prea reuseam sa dansam impreuna dar cu ajutorul cursului nu mai avem emotii pe parchetul de dans.
Va recomand tuturor ca sa participati ineaintea nuntii la un astfel de curs.
D-na Somodi si echipa ei este foarte profesionista.

clauditzuka
30.05.2012, 16:39:02
Ralu_ ti-am trimis un pm.Nu stiu pretul ca nu am mai sunat acolo (sotiorul meu mi-a ras in nas, din pacate cand am ridicat problema cursurilor de dans..),dar am si eu numarul de la o miresica.Spor la miresit!

Si eu vreau daca se poate nr de tel pentru cursuri de dans...
Multumesc!