PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de ianuarie 2010

catakiki
01.09.2009, 11:05:27
E vreo mirerica de ianuarie 2010 ?

camelia
03.09.2009, 11:20:40
deocamdata esti singura, dar sigur vor aparea mai multe.Mai ai cateva luni. Cum stai cu pregatirile?

cristinalp
17.09.2009, 09:38:19
felicitari, cred ca esti prima miresica pe 2010, se pare ca esti singura.
Eu sunt miresica de februarie....cum merg pregatirile?

corynutzza
18.09.2009, 23:18:21

Felicitari o sa fii prima miresica de 2010....exact de Sfantul ION.pup.
Cum stai cu pregatirile ca tu mai ai un picut pana la nunta?

NataliAM
28.09.2009, 10:38:16
Inca una! inca una! Subscriu:D pentru penultima zi din ianuarie 2010!Se pare ca suntem o raritate;)) :-p!

cristinalp
28.09.2009, 12:48:55
se pare ca miresicilor nu prea le place iarna.
Voi v-ati gandit sa abordati o tema anume, avand in vedere ca e iarna?
eu ma gandesc sa merg pe tema focului si aromoterapiei.

Inca una! inca una! Subscriu:D pentru penultima zi din ianuarie 2010!Se pare ca suntem o raritate;)) :-p!

NataliAM
29.09.2009, 18:05:52
La mine a fost pura intamplare. Mi-a placut f tare salonul unde se va tine petrecerea, au avut pentru luna ianuarie o oferta buna, nu avem nimic impotriva iernii! Ca tema, iarasi nu sunt legata de iarna. Incerc sa dau o tenta antica evenimentului (romana sau greaca) motiv pentru care am propus o tema similara, poate mai primesc ajutor, doar ca nu este foarte multa interesata de o astfel de tema...
..sa zicem ca mergem pe mult alb, ivoriu, crem, accesorii argintii, rochia si stil grecesc, coafura similar, iedera la aranjamente, suporti de fier forjat...
Voi? Cum de ati ales iarna?:)

NataliAM
29.09.2009, 18:10:57
interesanta tema, Cristina :), nu am mai auzit pe cineva..sau poate nu am citit eu f mult pe site
pe de-o parte da foarte bine iarna, cred ca ii ungi la suflet pe unii invitati :-p. Cam la ce elemente te-ai gandit?

cristinalp
01.10.2009, 15:11:12
am renuntat la flori...si voi folosii pourpouriuri, lumanari usor parfumate, multe torte..

la masa mirilor vor fi 2 sfesnice mari cu cate 4 sau 6 lumanari, pe masa invitilor petale de trabdafiri si pourpouriuri, marturii care sunt sin trandafiri pentru baie- tot aromoterapie, multa culoare, iar la intrare multe torte pe de o parte si de alta a intrarii.
La tort ...inainte de a intra tortul vor intra domnisoarele de onoara si calaverii cu cate o torta in mana si abia apoi va venii tortul, stajuit de multe lumanarele, si multe petale de flori.Am zis sa renunt la artificii.
Cu o seara inainte o sa aprind niste betisoare parfumate sa prinda sala un miros mai special.
Fiind rece afara chiar nu imi fac probleme din cauza mirosului, pentru ca iarna se stie ca mirosul se fixeaxa mai bine si nu o sa folosesc in exces aromoterapia. Sper sa iasa bine.

interesanta tema, Cristina :), nu am mai auzit pe cineva..sau poate nu am citit eu f mult pe site
pe de-o parte da foarte bine iarna, cred ca ii ungi la suflet pe unii invitati :-p. Cam la ce elemente te-ai gandit?

NataliAM
03.10.2009, 23:16:34
:) Suna bine si este o tema inedita, nu vad de ce nu ar iesi bine. Se potriveste si cu anotimpul ales. Cred ca de asemenea vei iesi mai bine la bani..deoarece florile sunt mai scumpe..
Mie mi-ar place sa ninga sa putem face poze afara. Cu riscul de a strica putin machiajul, coafura sau rochia cred ca ar iesi niste poze frumoase. Oricum, in cazul in care va fi urat afara(nu am gasit inca previziuni meteo pt 30 ian 2010!!:) )ne gandeam sa aranjam si o locatie interioara pentru sedinta foto.
Pana la urma am ajuns sa ma bucur ca am ales acest anotimp, tocmai pentru ca nu face toata lumea...
Tu cum ai ajuns sa alegi iarna?

cristinalp
05.10.2009, 13:54:09
noi am facut cununia civila anul acesta pe 1 februarie si am vrut ca si nunta sa fie tot in aceeasi luna, asa ca am ramas tot la februarie.
Si in plus imi place foarte mult iarna, muta zapada, sarbatorile, numai ca detest iarna in oras....dar asta e alta problema. Sper sa nu ploua, sau sa fie vreo vreme capricioasa.

:) Suna bine si este o tema inedita, nu vad de ce nu ar iesi bine. Se potriveste si cu anotimpul ales. Cred ca de asemenea vei iesi mai bine la bani..deoarece florile sunt mai scumpe..
Mie mi-ar place sa ninga sa putem face poze afara. Cu riscul de a strica putin machiajul, coafura sau rochia cred ca ar iesi niste poze frumoase. Oricum, in cazul in care va fi urat afara(nu am gasit inca previziuni meteo pt 30 ian 2010!!:) )ne gandeam sa aranjam si o locatie interioara pentru sedinta foto.
Pana la urma am ajuns sa ma bucur ca am ales acest anotimp, tocmai pentru ca nu face toata lumea...
Tu cum ai ajuns sa alegi iarna?

cristinalp
05.10.2009, 14:53:46
rectific...am descoperit o greseala...
cununia civila a fost pe 14 februarie

noi am facut cununia civila anul acesta pe 1 februarie si am vrut ca si nunta sa fie tot in aceeasi luna, asa ca am ramas tot la februarie.
Si in plus imi place foarte mult iarna, muta zapada, sarbatorile, numai ca detest iarna in oras....dar asta e alta problema. Sper sa nu ploua, sau sa fie vreo vreme capricioasa.

cristinalp
25.10.2009, 12:02:39
unde sunt fetele de ianuarie....haideti fetele ...cum stati cu preagtirile, ce idei aveti....

NataliAM
26.10.2009, 16:34:46
unde sunt fetele de ianuarie....haideti fetele ...cum stati cu preagtirile, ce idei aveti....

Salutari intarziate..:D
merg pregatirile, ba cu spor, ba impinse de la spate...programam tot felul de intalniri, cu fotografi, cu agentii pentru decoratiuni, croitorese sa-mi stramteze rochia etc
Marturiile imi dau batai de cap! Ni s-a pus "piticul" pe niste mini-albume, pe care vrem sa le dam in dar invitatilor, si in care vor putea pastra poze de la nunta noastra. Prima poza vrem sa fie cu noi cu cuplul/persoana respectiva...doar ca nu prea gasim asa ceva. Am vazut doar la o firma, sunt f dragute, dar sunt aduse de peste ocean si costul transportului e considerabil mare..
In rest, parca incep sa apara emotiile, mai ales ca vrem sa pregatim si un moment surpriza pt invitati si speram sa iasa bine.
Uuuf, totul doar pentru 24 ore!!!#-o

PS Se pare ca intradevar suntem foooaaarte putine miresici de ianuarie;)) !
Tu ce mai faci? La tine cum merge treaba?

cristinalp
26.10.2009, 16:58:05
si la mine se simt pregatirile ca nici eu numai am asa mult. Am luat verighetele si sunt multumita,din pcate nu am poze, ca le-am lasat la mama acasa. Mai avem de luat maruntisuri si costumul mirelui, dar el vrea sa il ia in ianuarie ca poate mai ia in proportii pana la nunta.

Salutari intarziate..:D
merg pregatirile, ba cu spor, ba impinse de la spate...programam tot felul de intalniri, cu fotografi, cu agentii pentru decoratiuni, croitorese sa-mi stramteze rochia etc
Marturiile imi dau batai de cap! Ni s-a pus "piticul" pe niste mini-albume, pe care vrem sa le dam in dar invitatilor, si in care vor putea pastra poze de la nunta noastra. Prima poza vrem sa fie cu noi cu cuplul/persoana respectiva...doar ca nu prea gasim asa ceva. Am vazut doar la o firma, sunt f dragute, dar sunt aduse de peste ocean si costul transportului e considerabil mare..
In rest, parca incep sa apara emotiile, mai ales ca vrem sa pregatim si un moment surpriza pt invitati si speram sa iasa bine.
Uuuf, totul doar pentru 24 ore!!!#-o

PS Se pare ca intradevar suntem foooaaarte putine miresici de ianuarie;)) !
Tu ce mai faci? La tine cum merge treaba?

NataliAM
26.10.2009, 17:25:38
noi am luat si costumul mirelui dar in fiecare luna intra la proba sa vedem daca il mai incape :)):)):))

cristinalp
26.10.2009, 18:41:10
eu de cununia civila i-am luat unul cu 3 nr mai mici si l-am pus la regim, am dat drumul si la pense si a intrat pana la urma in el.
mi-a picat cu tronc costumul si i-a placut si lui si alta marime numai avea asa ca ne-am riscat

noi am luat si costumul mirelui dar in fiecare luna intra la proba sa vedem daca il mai incape :)):)):))

NataliAM
26.10.2009, 19:54:42
eu de cununia civila i-am luat unul cu 3 nr mai mici si l-am pus la regim, am dat drumul si la pense si a intrat pana la urma in el.
mi-a picat cu tronc costumul si i-a placut si lui si alta marime numai avea asa ca ne-am riscat
Chiar ca ati riscat si in plus sotul a avut de suferit...dar la frumusete rabda "baba".Oricum ti-am admirat pozele de la cununie si nu se vede nimic suspect!
Cam asa am patit eu cu rochia..asta mi-a placut si alta nici ca am vrut sa vad.Din pacate, firma de la care am cumparat-o si care se da drept mare atelier de creatie (in traducere libera, le cumpara probabil de afara, le scurteaza si le vand) nu a fost in stare sa imi modifice bustul si sa o faca pe marimea mea!!! Dupa 5 probe!!! In final, mi-am luat rochia..si acum imi caut croitoreasa :(. Dar sunt optimista..daca nu iese, mai sunt cateva targuri de nunti pana la nunta mea ;)) .

cristinalp
26.10.2009, 20:04:02
se anunta reduceri foarte mari la targul din noiembrie din bucuresti, asa ca merita sa incerci. Eu am luat rochia mea, la reducere 50%, si am dat pe ea doar 900 lei, cand ea costa 1800 lei.
Crinolina si jupon ai cumparat sau nu vrei ?

Chiar ca ati riscat si in plus sotul a avut de suferit...dar la frumusete rabda "baba".Oricum ti-am admirat pozele de la cununie si nu se vede nimic suspect!
Cam asa am patit eu cu rochia..asta mi-a placut si alta nici ca am vrut sa vad.Din pacate, firma de la care am cumparat-o si care se da drept mare atelier de creatie (in traducere libera, le cumpara probabil de afara, le scurteaza si le vand) nu a fost in stare sa imi modifice bustul si sa o faca pe marimea mea!!! Dupa 5 probe!!! In final, mi-am luat rochia..si acum imi caut croitoreasa :(. Dar sunt optimista..daca nu iese, mai sunt cateva targuri de nunti pana la nunta mea ;)) .

NataliAM
27.10.2009, 09:48:42
se anunta reduceri foarte mari la targul din noiembrie din bucuresti, asa ca merita sa incerci. Eu am luat rochia mea, la reducere 50%, si am dat pe ea doar 900 lei, cand ea costa 1800 lei.
Crinolina si jupon ai cumparat sau nu vrei ?
Am fost super incantata cand am auzit ca va mai fi un targ anul asta..desi mi-ar fi placut sa aflu in aprilie...asa cum ti-am zis, am gasit rochia la ultimul targ, cel din aprilie, si cum stiam ca pana in ianuarie nu mai sunt targuri..am luat-o!
Are jupon prins de captuseala dar pentru ca trebuie stramtata, va fi o decizie de moment la croitor daca ramane sau voi lua crinolina. E putin dificila, e matase plisata...
Ai dat super pret pe rochie! Cum o sa fie? Are ceva legat de tema aleasa?Sau coafura?

cristinalp
27.10.2009, 11:46:34
rochia e simpla...dintr-o singura piesa, cu corset...gen printesa dar nu fff ampla, mi-a placut ff mult. In legatura cu coafura inca nu am facut nici o proba, urmeaza de craciun sa incerc ceva.
Tema nunti este tema focului, voi folosii multe lumanari si multe faclii....

Am fost super incantata cand am auzit ca va mai fi un targ anul asta..desi mi-ar fi placut sa aflu in aprilie...asa cum ti-am zis, am gasit rochia la ultimul targ, cel din aprilie, si cum stiam ca pana in ianuarie nu mai sunt targuri..am luat-o!
Are jupon prins de captuseala dar pentru ca trebuie stramtata, va fi o decizie de moment la croitor daca ramane sau voi lua crinolina. E putin dificila, e matase plisata...
Ai dat super pret pe rochie! Cum o sa fie? Are ceva legat de tema aleasa?Sau coafura?

NataliAM
27.10.2009, 14:51:10

Cata, tu nu mai zici nimic? Ai initiat "Miresicile de ianuarie"(pana acum suntem doua;)) si avem un sustinator in cristina) si acum liniste totala..

NataliAM
27.10.2009, 14:53:07
rochia e simpla...dintr-o singura piesa, cu corset...gen printesa dar nu fff ampla, mi-a placut ff mult. In legatura cu coafura inca nu am facut nici o proba, urmeaza de craciun sa incerc ceva.
Tema nunti este tema focului, voi folosii multe lumanari si multe faclii....

mi-ai zis de tema focului, tocmai de-aia te intrebam daca ceva din tinuta ta/coafura se accesorizeaza cu tema, bijuteriile ar putea fi o idee

cristinalp
27.10.2009, 15:08:32
bijuteriile nu au nimic in comun...sunt cadou de la iubi....
nu ma gandeam sa ma accesorizez cu sala...dar poate imi dati voi vreo idee
http://picasaweb.google.com/cristinalupu83/InspiratiiPentruMiresici#5396954231653782914

mi-ai zis de tema focului, tocmai de-aia te intrebam daca ceva din tinuta ta/coafura se accesorizeaza cu tema, bijuteriile ar putea fi o idee

anne_anne
09.11.2009, 17:25:05
Buna,
si eu o sa am nunta in ianuarie...tot la Aristocrat Events(Sala Londra).
Sunt necajita ca nu imi gasesc o etola, o capa sau o hainuta scurta de blana de inchiriat.Poate ma puteti ajuta.

cristinalp
10.11.2009, 20:31:11
Buna,
Sunt necajita ca nu imi gasesc o etola, o capa sau o hainuta scurta de blana de inchiriat.Poate ma puteti ajuta.

si eu cautat sa inchiriez....dar m-am lasat pagubasa, am gasit pe lipscani si in mall si in idm de cumparat cu preturi cuprinse intre 150 si 400 lei in fuctie de model

NataliAM
11.11.2009, 09:56:21
Buna,

am aceeasi problema...doar ca eu vreau altceva decat traditionala capa, mi-ar place mult ceva gen pelerina...dar si mai greu, decat sa-ti doresti ceva iesit din standarde in Romania..mai bine te duc in padure... Capa nu a fi greu sa gasesti chiar pe bazar aici, la diverse miresici, daca nu vorba Cristinei, pe Lipscani, in magazinele de spacialitate, am vazut destule.

geanyna23
14.11.2009, 14:04:17
m-am mai linistit.credeam ca sunt singura miresica de ianuarie..pfuu#:-S #:-S

NataliAM
15.11.2009, 18:39:20
:)) :)) :)) poti sa te linistesti si mai bine..suntem 4 cu tot cu tine!:)))

m-am mai linistit.credeam ca sunt singura miresica de ianuarie..pfuu#:-S #:-S

geanyna23
15.11.2009, 19:11:30
:)) :)) :)) poti sa te linistesti si mai bine..suntem 4 cu tot cu tine!:)))
ai mai fetelor ca e frumoasa si iarna...o sa fim unice :P:Pgandim pozitiv:-"

NataliAM
16.11.2009, 12:01:57
Am mai zis ca suntem raritati in "d-ale nuntilor"...
Acum intrebarea de baza la subiectul asta, pe tine ce te-a determinat sa faci nunta in ianuarie?:-\

ai mai fetelor ca e frumoasa si iarna...o sa fim unice :P:Pgandim pozitiv:-"

geanyna23
16.11.2009, 13:09:02
Am mai zis ca suntem raritati in "d-ale nuntilor"...
Acum intrebarea de baza la subiectul asta, pe tine ce te-a determinat sa faci nunta in ianuarie?:-\
pai ai mei parinti lucraza in afara si nu vian acasa decat de craciun si chiar nu as fi vrut sa fac nunta fara mami meu:D

NataliAM
16.11.2009, 13:26:45
Mi se pare un motiv foarte plauzibil :)
Ti-ai ales vreo tema in ton cu anotimpul?

pai ai mei parinti lucraza in afara si nu vian acasa decat de craciun si chiar nu as fi vrut sa fac nunta fara mami meu:D

geanyna23
16.11.2009, 13:30:17
Mi se pare un motiv foarte plauzibil :)
Ti-ai ales vreo tema in ton cu anotimpul?
imi plac tonurile astea marine,dar mi se pare deja ceva prea"folosit"si oricum nu ar merge iarna :))inca nush ...oricum nu ma stresez foarte tare,adika incerc,nu vreau sa ma agit ca eu cand ma grabesc nu fac nimik bine.oricum miresoi a zis sa fac ce vreau numai sa fie pe bleu si albastru localu,asa ca prea multe variante nu am

NataliAM
16.11.2009, 13:43:00
poti incerca..o tema marina inghetata;))
acum serios mai ai timp pt decoratiuni, char fara graba, ca sa nu strici treaba :D iar daca te hotarasti poti imprumuta mult din temele de sarbatori..fulgi de nea, stelute inghetate, argintiu cu albastru da bine si in plus poti gasi usor accesoriile in perioada asta...
PS mai cunoastem miresoi care zic "poti face cum vrei tu iubita mea.." doar ca sa nu-si bata ei capul...:))

imi plac tonurile astea marine,dar mi se pare deja ceva prea"folosit"si oricum nu ar merge iarna :))inca nush ...oricum nu ma stresez foarte tare,adika incerc,nu vreau sa ma agit ca eu cand ma grabesc nu fac nimik bine.oricum miresoi a zis sa fac ce vreau numai sa fie pe bleu si albastru localu,asa ca prea multe variante nu am

geanyna23
16.11.2009, 13:45:51
acum serios mai ai timp pt decoratiuni, char fara graba, ca sa nu strici treaba :D iar daca te hotarasti poti imprumuta mult din temele de sarbatori..fulgi de nea, stelute inghetate, argintiu cu albastru da bine si in plus poti gasi usor accesoriile in perioada asta...
PS mai cunoastem miresoi care zic "poti face cum vrei tu iubita mea.." doar ca sa nu-si bata ei capul...:))
logic ca asta era si ideea.sa fac cum vreau eu dar sa tin cont de ce zice el:-"pana la urma tot cum vreau eu o sa iasa:Dce rea sunt:D

geanyna23
16.11.2009, 13:46:41
ar fi idei ,dar mai astept poate sunt ceva reduceri de craciu:-"la fulgisori ceva de genu asta

crisiordan
05.12.2009, 12:00:36
Buna fetelor, ma alatur si eu miresicilor din ianuarie 2010 ;;)
Mai exact pe 30 ianuarie.
Problema este ca nu stiu cum sa ma inscriu la concursul "Filmul nuntii". Exista pe undeva o sectiune speciala pt inscrieri sau ne postam poza direct in profil? Poate sunt eu noua pe aici si nu ma descurc cu meniurile si alte detalii..?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si va doresc tuturor Casa de piatra! Va pup.
Cristina

cristinalp
09.12.2009, 13:40:38
Buna fetelor, ma alatur si eu miresicilor din ianuarie 2010 ;;)
Mai exact pe 30 ianuarie.
Problema este ca nu stiu cum sa ma inscriu la concursul "Filmul nuntii". Exista pe undeva o sectiune speciala pt inscrieri sau ne postam poza direct in profil? Poate sunt eu noua pe aici si nu ma descurc cu meniurile si alte detalii..?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si va doresc tuturor Casa de piatra! Va pup.
Cristina

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24981

uite ai trebuie sa postezi poze

geanyna23
20.12.2009, 20:17:35
fetelor ce ne facem la nunta cu zapada asta?

cristinalp
21.12.2009, 12:21:03
fetelor ce ne facem la nunta cu zapada asta?

sa speram ca pana la nuntile noastre se topeste zapada ca atfel nu stiu ce o sa fac...

fetele numai aveti asa mult pana la marele eveniment, cum stati cu pregatirile?

ValyValer
25.12.2009, 22:34:17
Buna Fetelor ! Va doresc tuturor casa de piatra !
Eu, fac nunta in aprilie ! Cine va canta voua ? sau aveti DJ ?

anca_eu
09.01.2010, 00:23:25
Casa de piatra tuturor miresicilor de Ianuarie, si o nunta de vis. Dupa nunta intrati sa ne spuneti cum a iesit.

Nikkole
09.01.2010, 00:26:04
Casa de piatra primelor miresici ale anului 2010 !!! Sa aveti o nunta asa cum va doriti ! :*

Miha70
09.01.2010, 18:28:59
Casa de piatra, sanatate si nunta sa fie asa cum o doriti voi dragi miresici din aceasta luna.>:D<>:D<

cristinalp
13.01.2010, 09:08:09
casa de piatra miresicilor de ianuarie, mult noroc si multa iubire sa fie in jurul vostru...
abia astept sa reveniti cu poze si mai multe informatii

melasurei
31.01.2010, 21:08:47
Cum au fost nuntile in ianuarie 2010 ?

NataliAM
07.02.2010, 09:42:37
Am revenit intr-un glorios sfarsit...spre rusinea mea nu am mai scris de foooaaarte mult timp dar fiind unic organizator al nuntii, plus schimbare de job, (plus o mana pe un picior:))) a fost imposibil sa mai postez ceva...
Dar mai bine mai tarziu decat niciodata!
Am fost mireasa de ianuarie si sunt mandra pentru ca am avut o nunta de vis. Din punct de vedere al vremii a fost noroc chior si zapada si soare, dar au meritat toate emotiile.
La semnatura am postat link-ul cu primele poze de la nunta.
Sper ca toate miresele de ianuarie au avut o nunta minunata.
Cristina, felicitari!!Cred ca la ora asta doar binecuvantezi patul!|(eu cel putin asa am facut:-p)

NataliAM
07.02.2010, 09:48:43
uitasem sa atasez link-ul:-p

crisiordan
07.02.2010, 14:34:06
Buna fetelor, buna Andreea!

Felicitari si Casa de Piatra si tie si tuturor celor care au avut nunta in ianuarie si care urmeaza sa o aiba in curand! :)
Tare frumusica (si mi-a placut mult simplitatea ta) ai fost,sa fiti fericiti si sa va amintiti mere cu dragde aceste momente. Si noi am avut o nunta reusita, cel putin judecand dupa reactiile invitatilor ;)
Eu inca incerca sa ma "rcuperez",mai ales ca mai e si un bebe in burtica si a fost cu atat mai obositor. O sa incerc sa atasez si eu cateva poze, sper sa mearga. Va pup!
Cristina

geanyna23
08.02.2010, 07:02:18

ai fost superba,nici eu nu prea am mai apucat sa postez nimik,deoarece ne mutam la casa noua,dar pe scurt,a fost ffff frumos,ne-am distrat de minune si a mai tinut si vremea cu noi,iar din pinct de vedere al invitatilor au fost f multumiti de cum a iesit,imi oare rau ca a doua zi la ciorba de potroace nu am avut un cameraman profesionist ca a fost deztrabalare mare si acolo :Din concluzie a fost mult mai bn de cum ma asteptam,sper ca toate ati avut parte de o zi asa frumoasa

gnm
11.02.2010, 14:17:48
SUPER!!!!!
in primul rand CASA DE PIATRA SI COPII FRUMOSI SI SANATOSI!!!!!
tu ai demonstrat ca ce e simplu e si frumos.ai fost o mireasa frumoasa in adevaratul sens al cuvantului! mi-au mai placut si lumanarile,la nebunie! iar masinile.......m-ai terminat! cine a avut ideea?felicitari!
sa dai exemle in topicuri cu ce si cum ai facut tu! ai avut idei traznet! inca o data FELICITARI!

anne_anne
11.02.2010, 16:55:03
Casa de piatra fetelor!

in sfarsit m-am dezmeticit si eu dupa nunta si dupa luna de miere.
In afara faptului ca au fost -18C in seara nuntii mele, totul a fost minunat.

http://picasaweb.google.com/1976sorina/NuntaNoastra23012010#

NataliAM
12.02.2010, 10:47:18
Buna,

Casa de piatra inca o data!
asa cum am scris si la topicul pt Aristocrat, din poze se vede ca ai avut o nunta frumoasa, banuiesc ca live a fost si mai si :)).
Apropo de -18C, eu nu am simtit frigul...pana s-au gandit sa ma fure fara haina...:-SS
Unde ai fost in luna de miere?

Casa de piatra fetelor!

in sfarsit m-am dezmeticit si eu dupa nunta si dupa luna de miere.
In afara faptului ca au fost -18C in seara nuntii mele, totul a fost minunat.

http://picasaweb.google.com/1976sorina/NuntaNoastra23012010#

NataliAM
12.02.2010, 14:34:11
Multumesc mult pentru felicitari!
In general simplu este cuvantul meu preferat :). Nunta a iesit exact cum mi-am dorit (cu foarte mici defecte:-p) iar arma mea secreta a fost ca am organizat-o singura de la A la Z.
A suferit cateva schimbari pentru ca initial am vrut sa dau un aer antic, roman sau grecesc, dar devenise destul de complicat legat de accesorii greu de gasit si apoi de costuri...
La lumanari, eu am zis cam ce vreau iar firma de aranjamente a facut restul, trebuie sa recunosc ca m-au surprins si pe mine foarte placut, pentru ca nu le-am vazut pana nu mi le-au adus in ziua nuntii.
Masinile au fost ideea unei alte miresici care imi spunea ca nu a mai avut timp sa faca accesoriile. Original, sunt pe 2 Smart-uri, care arata grozav(am atasat poza), noi aveam un Citroen C3 si vroiam sa inchiriem inca unul, dar pt cateva ore, suma era exorbitanta, si abia am reusit sa gasim 2 Renault-uri la intre prieteni. Noua ne-a luat un weekend(joben, papion, buze - dar nu vrei sa sti cum arata casa plina de polistiren, carton taiat, sfori) iar coronita si genele "miresicii" ni le-au facut cei de la firma de aranjamente(am avut mare noroc cu ei ca se pricep si au atelier)
Fiecare nunta cu pregatirile de rigoare are o poveste..cred ca nu m-as mai opri din povestit, parca fiecare detaliu a avut o aventura si nu stiu daca am timpul necesar sa trec pe la toate topicurile :))..dar daca pot fi de folos cuiva, detaliez cu cea mai mare placere.

SUPER!!!!!
in primul rand CASA DE PIATRA SI COPII FRUMOSI SI SANATOSI!!!!!
tu ai demonstrat ca ce e simplu e si frumos.ai fost o mireasa frumoasa in adevaratul sens al cuvantului! mi-au mai placut si lumanarile,la nebunie! iar masinile.......m-ai terminat! cine a avut ideea?felicitari!
sa dai exemle in topicuri cu ce si cum ai facut tu! ai avut idei traznet! inca o data FELICITARI!

NataliAM
12.02.2010, 14:39:54
Casa de piatra!!!
Foarte frumoase pozele, se pare ca nuntile de ianuarie sunt cheia succesului:-p!! Cei doi ingerasi vreau sa spun ca m-au cucerit..sa-ti traiasca!
Am vazut ca ai reusit la tort sa inserezi si elemente de iarna, asa cum spuneai, si a fost inedit! Felicitari si pentru casa noua :)..Nu plecati nicaieri in luna de miere?

ai fost superba,nici eu nu prea am mai apucat sa postez nimik,deoarece ne mutam la casa noua,dar pe scurt,a fost ffff frumos,ne-am distrat de minune si a mai tinut si vremea cu noi,iar din pinct de vedere al invitatilor au fost f multumiti de cum a iesit,imi oare rau ca a doua zi la ciorba de potroace nu am avut un cameraman profesionist ca a fost deztrabalare mare si acolo :Din concluzie a fost mult mai bn de cum ma asteptam,sper ca toate ati avut parte de o zi asa frumoasa

NataliAM
12.02.2010, 14:49:19
Te rugam sa te odinesti mai intai si sa ai mare grija de bebel! Apoi sa atasezi poze! Nuntile din ianuarie sunt de departe un succes(:-p) asa ca avem nevoie de sustinerea ta. La fel ca tine, am barometrat nunta si reusita ei dupa reactia invitatilor.
Pupici si asteptam poze!

Buna fetelor, buna Andreea!

Felicitari si Casa de Piatra si tie si tuturor celor care au avut nunta in ianuarie si care urmeaza sa o aiba in curand! :)a
Tare frumusica (si mi-a placut mult simplitatea ta) ai fost,sa fiti fericiti si sa va amintiti mere cu dragde aceste momente. Si noi am avut o nunta reusita, cel putin judecand dupa reactiile invitatilor ;)
Eu inca incerca sa ma "rcuperez",mai ales ca mai e si un bebe in burtica si a fost cu atat mai obositor. O sa incerc sa atasez si eu cateva poze, sper sa mearga. Va pup!
Cristina

anne_anne
15.02.2010, 00:33:09
Buna,

Casa de piatra inca o data!
asa cum am scris si la topicul pt Aristocrat, din poze se vede ca ai avut o nunta frumoasa, banuiesc ca live a fost si mai si :)).
Apropo de -18C, eu nu am simtit frigul...pana s-au gandit sa ma fure fara haina...:-SS
Unde ai fost in luna de miere?

Ti-am spus ca avem multe in comun :)....si eu am fost furata fara haina pe mine...din fericire nici eu nu am simtit frigul, tremurau mult mai tare rapitorii.
In luna de miere am fost in Bulgaria, la Bansko...a fost foarte frumos.
Tu unde ai fost?

geanyna23
15.02.2010, 06:53:28
Casa de piatra!!!
Foarte frumoase pozele, se pare ca nuntile de ianuarie sunt cheia succesului:-p!! Cei doi ingerasi vreau sa spun ca m-au cucerit..sa-ti traiasca!
Am vazut ca ai reusit la tort sa inserezi si elemente de iarna, asa cum spuneai, si a fost inedit! Felicitari si pentru casa noua :)..Nu plecati nicaieri in luna de miere?

nu ma gandeam niciodata ca iin ianuarie poate sa iasa atat de bine o nunta,pt mine nuntile ideale erau in august cand se moare de cald:))luna de miere s-a amanat pt la vara,am reusit sa ne luam o casuta mai mare si avem alte prioritati acum,plus ca trebuie sa mergem si cu baietii,ca nu avem cu cine sa ii lasam si ar fi fost prea frig.
Va pup si va urez la toate casa de piatra,ati fost superbe,sa va dea Doamne Doamne copii pe masura

atreya
15.02.2010, 12:55:38
casa de piatra! miresicilor de 01.2010 :)

va pup

anca_eu
15.02.2010, 14:31:42
Din poze mi-am dat seama ca ai avut o nunta super, si ca v-ati distrat pe cinste. Si ideea cu decorarea masinilor a fost bestiala. Casa de piatra si mult noroc sa aveti.

NataliAM
15.02.2010, 21:43:16
:)):)) eu chiar lasasem cartonasul de la garderoba la vedere pe masa noastra...dar nu s-au prins...
Noi am lasat luna de miere pentru primavara tarziu sau chiar vara pt ca eu mi-am schimbat jobul si nu am mai putut sa-mi iau concediu.

Ti-am spus ca avem multe in comun :)....si eu am fost furata fara haina pe mine...din fericire nici eu nu am simtit frigul, tremurau mult mai tare rapitorii.
In luna de miere am fost in Bulgaria, la Bansko...a fost foarte frumos.
Tu unde ai fost?

adina87
16.02.2010, 17:40:26
casa de piatra tuturor miresicilor de ianuarie ati fost niste adevarate printese :* :* :*

Reni0921
22.02.2010, 01:22:30
CASA DE PIATRA tuturor miresicilor de ianuarie, sper ca ati avut o nunta frumoasa, asa cum ati visat >:D< .
Acum asteptam sfaturi de la voi:)

mitze
10.01.2011, 23:36:14
Miresici de 2010, am incheiat un an frumos, plin de emotii si vise realizate. Acum, sa predam stafeta Miresicilor de 2011 si 2012 <:-P

Subiectele lunare si cel anual din anul incheiat vor fi inchise. In continuare, puteti purta discutiile la Off-Topic Miresici de 2010 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13074&page=6499) sau in cadrul oricaror alte sectiuni ale forumului care va sunt dragi :)