PDA

Versiunea completa : Delta

SimoBobo
02.09.2009, 18:51:43
Fetelor dar la Delta n-are nimeni nunta?pup

alinanicoleta
02.09.2009, 21:20:36

Parca era cineva dar nu a mai intrat de ceva vreme...

cochirlea
03.09.2009, 11:28:52

EU, eu, eu.

Am pe 17 Aprilie, am vazut sala (era aranjata pentru o alta nunta), dragutza :).

Eu nu sunt din Tulcea, viitorul meu sot este, si socrii mei mi-au spus ca este foarte select restaurantul si am incredere in ei.

Nu am vorbit inca de aranjamente, fotograf, dj, filmare.

Tot imi spun ca mai e muuuult!=))

alinanicoleta
03.09.2009, 13:15:06
EU, eu, eu.

Am pe 17 Aprilie, am vazut sala (era aranjata pentru o alta nunta), dragutza :).

Eu nu sunt din Tulcea, viitorul meu sot este, si socrii mei mi-au spus ca este foarte select restaurantul si am incredere in ei.

Buna si bine ai venit printre noi!!!!!
Eu iti recomand sa vorbesti pentru ca multi sunt deja arvuniti!!

cochirlea
03.09.2009, 14:38:20
Buna si bine ai venit printre noi!!!!!
Eu iti recomand sa vorbesti pentru ca multi sunt deja arvuniti!!

Multumesc!!! Ma bucur ca sunt printre voi :).
Da. Imi tot fac curaj sa ma apuc de mailuri si telefoane. Imi recomanzi vreo firma pentru amenajarea restaurantului?

Pup

alinanicoleta
03.09.2009, 14:47:34
Multumesc!!! Ma bucur ca sunt printre voi :).
Da. Imi tot fac curaj sa ma apuc de mailuri si telefoane. Imi recomanzi vreo firma pentru amenajarea restaurantului?

Pup

Cam greu la capitolul asta!!! Din cate stiu si Delta se ocupa de asa ceva...
De exemplu eu am avut firma J&F... la mine a fost OK insa la Alina din pacate nu!!!!
Magic fun.... Lidia nu a fost multumita deloc si ea...
Mai sunt Decoparty care are sediul pe faleza acolo unde sunt rochiile de mireasa, firma Elite pe Isaccei vis-a-vis de Pireus bank... firma Andralux... vis-a-vis de Primarie... sau Piata Civica...

cochirlea
03.09.2009, 15:36:15
Cam greu la capitolul asta!!! Din cate stiu si Delta se ocupa de asa ceva...
De exemplu eu am avut firma J&F... la mine a fost OK insa la Alina din pacate nu!!!!
Magic fun.... Lidia nu a fost multumita deloc si ea...
Mai sunt Decoparty care are sediul pe faleza acolo unde sunt rochiile de mireasa, firma Elite pe Isaccei vis-a-vis de Pireus bank... firma Andralux... vis-a-vis de Primarie... sau Piata Civica...

Mercic

O sa incep sa ma interesez, caci din cate citesc pe aici sunt putini care ofera servicii in Tulcea si cam trebuie sa fac contractele din timp.

ELLEN_P
03.09.2009, 22:56:34
Mercic

O sa incep sa ma interesez, caci din cate citesc pe aici sunt putini care ofera servicii in Tulcea si cam trebuie sa fac contractele din timp.
mai este una lainga piata din E3 pe strada aia care da in libertatii cred ca este noua ca am mai trecut pe acolo si nu o vazusem !

alinanicoleta
04.09.2009, 07:48:55
mai este una lainga piata din E3 pe strada aia care da in libertatii cred ca este noua ca am mai trecut pe acolo si nu o vazusem !

Ce sa fie acolo? pe acolo trec in fiecare zi...

sizinuca
04.09.2009, 11:11:30
eu am la delta. am inteles ca este aranjat de restaurant si ca intra in pretul meniului. nu am fost acolo sa vad ca nu sunt din tl...dar monik a postat niste poze de acolo si arata dragut.
legat de foto video ar tb sa dai telefoane....am vazut ca la tl totul se arvuneste de f f f devreme.

ELLEN_P
04.09.2009, 22:16:47
Ce sa fie acolo? pe acolo trec in fiecare zi...
Pai este pe dreapta cand urci, putin mai sus de fast food!

alinanicoleta
05.09.2009, 07:43:25
Pai este pe dreapta cand urci, putin mai sus de fast food!

aha... chiar de data asta am sa fiu mai atenta pe unde merg.... sti cum se numeste?

lyana_D
06.09.2009, 18:02:32
s-a tot vorbit despre nuntile de la Delta ...:*

SimoBobo
07.09.2009, 12:43:45
eu am la delta. am inteles ca este aranjat de restaurant si ca intra in pretul meniului. nu am fost acolo sa vad ca nu sunt din tl...dar monik a postat niste poze de acolo si arata dragut.
legat de foto video ar tb sa dai telefoane....am vazut ca la tl totul se arvuneste de f f f devreme.
Pai cum adica cei de la Delta fac si decoratu localului?n-am mai auzit de asta pana acum...eu am fost la nunti la Delta si toti aveau firme angajate de decorat,mi-a placut,arata foarte bine localul aranjat frumos

SimoBobo
07.09.2009, 12:45:58
EU, eu, eu.

Eu deja am dat avans la fotograf+filmat,dj si biserica...eu zic sa te grabesti ca nu mai e mult deloc,stii cum trece timpul???zboara cu viteza luminiiiiiiii :O sa stii ca majoritatea celor pe care i-am sunat erau deja luati pe data mea.....

monyk
07.09.2009, 16:52:53
Eu deja am dat avans la fotograf+filmat,dj si biserica...eu zic sa te grabesti ca nu mai e mult deloc,stii cum trece timpul???zboara cu viteza luminiiiiiiii :O sa stii ca majoritatea celor pe care i-am sunat erau deja luati pe data mea.....

si eu am rezolvat-o deja cu astia, deci pot sa stau linistita #:-S

cochirlea
09.09.2009, 10:08:43

Imi poti spune pentru cine ai optat la foto+video?

Da ai dreptate, dar eu nu fac in sezon nunta si ma gansesc ca nu sunt multi in data pe care fac eu.
Da-mi si mie mai multe detalii te rog ca eu nu sunt din Tulcea si imi e tare greu sa ma ocup.

Pupici

cochirlea
09.09.2009, 10:49:32
Imi poti spune pentru cine ai optat la foto+video?

Da ai dreptate, dar eu nu fac in sezon nunta si ma gansesc ca nu sunt multi in data pe care fac eu.
Da-mi si mie mai multe detalii te rog ca eu nu sunt din Tulcea si imi e tare greu sa ma ocup.

Pupici

Uite eu ma gandeam sa contatctez:
Stii ceva de ei?

Iar cu dj-ul sunt pierduta, :).

Pupici

cochirlea
09.09.2009, 13:16:00

Multumesc mult mult mult!

Poti sa imi trimiti si mie nr. lui de telefon?
Si de DJ ce ai ales?

Inca nu pot sa trimit Private :(

Pupici

cochirlea
11.09.2009, 09:16:27
Pai cum adica cei de la Delta fac si decoratu localului?n-am mai auzit de asta pana acum...eu am fost la nunti la Delta si toti aveau firme angajate de decorat,mi-a placut,arata foarte bine localul aranjat frumos

Mercic mult mult mult.

Te pupici.

sizinuca
28.09.2009, 10:24:58
am intrat zilele trecute pentru prima data in hotel delta. mai precis la etajul 1, am vazut ca era restaurant acolo.Foarte frumos.....si peisajul este suberb. cate saloane are? eu am inteles ca am nunta in salonul nou...nu stiu unde e...

alinanicoleta
28.09.2009, 11:33:38
am intrat zilele trecute pentru prima data in hotel delta. mai precis la etajul 1, am vazut ca era restaurant acolo.Foarte frumos.....si peisajul este suberb. cate saloane are? eu am inteles ca am nunta in salonul nou...nu stiu unde e...

tot in aceeasi cladire... din cate stiu la etajul urmator e salonul nou...

SimoBobo
05.10.2009, 09:52:34
Delta la etajul 1 are 3 saloane iubita.Cele doua din ariopa veche si cel din aripa noua.

sizinuca
11.10.2009, 12:03:17
simo tu in care din ele ai nunta?

morenita
14.10.2009, 01:07:08
fetelor dar eu as gasii ceva la DELTA pt 40 de persoane?vreun salon micut? Am inteles ca tre' sa ai minim 200 d invitati...
cunoasteti vreun restaorant cu mesele rotunde?micut...? Mi s-a pus pata si e mai estetic asa decat toti la o masa,ca suntem f putini...:-<

ELLEN_P
14.10.2009, 08:10:28
fetelor dar eu as gasii ceva la DELTA pt 40 de persoane?vreun salon micut? Am inteles ca tre' sa ai minim 200 d invitati...
cunoasteti vreun restaorant cu mesele rotunde?micut...? Mi s-a pus pata si e mai estetic asa decat toti la o masa,ca suntem f putini...:-<
Este sala de conferinte de la delta! de fapt sunt 2 saloane mai mici!

SimoBobo
19.10.2009, 08:50:44
mergi la delta si vorbeste cu seful de sala...nu este adevarat ca tre sa fiti minim 200.La delta sunt 3 saloane....unul mare de maxim 300 de oameni,unul mijlociu de maxim 180 si unul mai mic de maxim 150...asa stiu eu ca sunt vecina cu unul din sefii de sala.Acum nu stiu care sunt conditiile lor la asa un nr mic de oameni...posibil daca e sambata nunta sa nu accepte ptr ca au full sambetele acolo de nunti mari si ar avea de pierdut.Plus ca in cel mic au mese rotunde stiu asta sigur.Dar merita intrebat,locatia este superba,mancarea ireprosabila si servirea foarte buna.Eu sunt nuntasa de meserie si Delta a ramas locatia mea preferata intotdeauna dtpdv...tocmai deaia am si ales-o ptr nunta mea !!!

alinanicoleta
19.10.2009, 09:35:01
mergi la delta si vorbeste cu seful de sala...nu este adevarat ca tre sa fiti minim 200.La delta sunt 3 saloane....unul mare de maxim 300 de oameni,unul mijlociu de maxim 180 si unul mai mic de maxim 150...asa stiu eu ca sunt vecina cu unul din sefii de sala.Acum nu stiu care sunt conditiile lor la asa un nr mic de oameni...posibil daca e sambata nunta sa nu accepte ptr ca au full sambetele acolo de nunti mari si ar avea de pierdut.Plus ca in cel mic au mese rotunde stiu asta sigur.Dar merita intrebat,locatia este superba,mancarea ireprosabila si servirea foarte buna.Eu sunt nuntasa de meserie si Delta a ramas locatia mea preferata intotdeauna dtpdv...tocmai deaia am si ales-o ptr nunta mea !!!

nu cred ca se vor sinchisi sa accepte o nunta de 40 de pers intr-un local de 150... sincer acum... eu cunosc pe cineva care avea 80 de invitati si nu au acceptat... bine nu strica sa mearga si sa intrebe... poate poate...

Theea23
06.11.2009, 20:44:48

Am inteles ca mai au un salon mic la Esplanada in afara de cel mare, si este undeva foarte sus (nu mai stiu exact ce etaj) si privelistea e mortala. Si acolo din cate stiu eu, au mese rotunde...Cine mi-a spus ca a fost acolo, l-a ridicat in slavi :D...Intim si select. Eu zic ca merita sa mergi sa vezi exact despre ce este vorba pt ca eu iti zic din auzite. Spor!;-)

Theea23
06.11.2009, 20:55:47
Dragi colege de suferinta :D , si eu am la Delta...numai ca nu prea am avut timp sa intru, si cand am intrat,am intrat la alte topicuri . Dupa cum vedeti va plictisesc cu cate 2-3 raspunsuri consecutive:P
Asaaa, mie cei de la Delta mi-au subliniat foarte clar ca nu se ocupa de decoratiunea salii si ca trebuie sa imi gasesc pe cineva din afara...Poate s-au schimbat lucrurile din iunie si pana acum, desi nu prea cred.
Mai am o intrebare: cele care v-ati facut rezervare ati facut si contract in care se specifica pretul meniurilor? Am auzit persoane care si-au facut meniul de anul asta pt la anu'. La mine au fost parintii sa faca rezervare, au platit acontul, au luat chitantza si dusi au fost:))...Oricum o sa merg luna asta sa vbesc, dar macar sa am idee.

morenita
07.11.2009, 00:42:40
Am inteles ca mai au un salon mic la Esplanada in afara de cel mare, si este undeva foarte sus (nu mai stiu exact ce etaj) si privelistea e mortala. Si acolo din cate stiu eu, au mese rotunde...Cine mi-a spus ca a fost acolo, l-a ridicat in slavi :D...Intim si select. Eu zic ca merita sa mergi sa vezi exact despre ce este vorba pt ca eu iti zic din auzite. Spor!;-)
Multumesc pentru idee!!O sa fie primul pe lista. Mi-ai luat o piatra de pe inima!
Spor si tie!>:D< :*

monyk
07.11.2009, 11:32:41
Dragi colege de suferinta :D , si eu am la Delta...numai ca nu prea am avut timp sa intru, si cand am intrat,am intrat la alte topicuri . Dupa cum vedeti va plictisesc cu cate 2-3 raspunsuri consecutive:P
Asaaa, mie cei de la Delta mi-au subliniat foarte clar ca nu se ocupa de decoratiunea salii si ca trebuie sa imi gasesc pe cineva din afara...Poate s-au schimbat lucrurile din iunie si pana acum, desi nu prea cred.
Mai am o intrebare: cele care v-ati facut rezervare ati facut si contract in care se specifica pretul meniurilor? Am auzit persoane care si-au facut meniul de anul asta pt la anu'. La mine au fost parintii sa faca rezervare, au platit acontul, au luat chitantza si dusi au fost:))...Oricum o sa merg luna asta sa vbesc, dar macar sa am idee.

Eu la Egreta am stabilit pretul meniului pentru la anul, ramane acelasi, in schimb la multe localuri faci meniul cam in ultimele 2 saptamani....ti se dau mai multe meniuri si tu combini si ti se calculeaza in functie de ceea ce vrei in meniu. stiu ca asa se face la Delta, Esplanada, City...

sizinuca
26.11.2009, 11:29:13
fetele care ati avut la delta la ce pret s-a ridicat meniul?

SimoBobo
26.11.2009, 13:37:20
fetele care ati avut la delta la ce pret s-a ridicat meniul?
eu am la delta iubito si meniul la anu va fi intre 150-200 ron....eu probabil il voi lua pe cel de 165 ron

sizinuca
26.11.2009, 15:49:41
ms simo...nu prea sunt la curent cu informatiile legate de restaurant...se plateste si taxa aia de dop?

SimoBobo
26.11.2009, 22:12:29
ms simo...nu prea sunt la curent cu informatiile legate de restaurant...se plateste si taxa aia de dop?
ce-i aia iubito?taxa de dop....8-}

alina_miresica_disperata
26.11.2009, 23:09:22
ce-i aia iubito?taxa de dop....8-}
taxa la cati pleaca pe 2 randuri de la nunta:)):)):))
scuze sizi, n-am vrut!!!!!!!

sizinuca
27.11.2009, 10:16:50
Pai Am Auzit Si Eu De Taxa Asta Pe Forum Aici....nu Stiu Nici Eu De Ea...

alinanicoleta
27.11.2009, 10:34:13
Pai Am Auzit Si Eu De Taxa Asta Pe Forum Aici....nu Stiu Nici Eu De Ea...

eu zic ca atata timp catnu ti-a zis de ea... atunci nici nu ii intreba... ca cine stie ce taxe mai invoca... oricum taxa de dop stiu ca se baga in pretul bauturilor cumparate de la ei... asa cum e si taxa de scaun etc

sizinuca
27.11.2009, 10:36:52
Ai Mare Dreptate...sa Nu Le Dam Idei ;-)

creoly
02.02.2010, 00:03:29
Ai Mare Dreptate...sa Nu Le Dam Idei ;-)
In octomrie 2008 eu am platit pentru meniu 170 Ron la delta

sizinuca
03.02.2010, 16:59:19
cati invitati ai avut? am inteles ca nu incap mai mul de 200

alinanicoleta
03.02.2010, 20:34:33
cati invitati ai avut? am inteles ca nu incap mai mul de 200

sunt mai multe sali la delta

sizinuca
04.02.2010, 12:57:37
stiu ca sunt mai multe sali...dsar vroiam sa stiu cat incap maxim...

am inteles ca sunt 3 saloane....si ca unul e nou...e inafara de cele trei? si daca stiti cate persoane ar incapea?

alinanicoleta
04.02.2010, 18:21:04
stiu ca sunt mai multe sali...dsar vroiam sa stiu cat incap maxim...

am inteles ca sunt 3 saloane....si ca unul e nou...e inafara de cele trei? si daca stiti cate persoane ar incapea?

depinde in ce sala ai sa ai... e bine sa intrebi ca ei oricum iti zic un numar maxim de persoane

alinutza336
05.02.2010, 22:29:15
eu am fost sa ma interesez la delta inainte de a alege city si mi s-a spus ca in oricare din sali incap maxim 170 pers (dar inghesuiti)si eu am mai multi deci am renuntat. se poate face si altceva: eu am fost anul trecut la o nunta la delta cu multi invitati dar avea ambele saloane inchiriate( intre saloane sunt niste usi care se scot) dar cand m-am interesat eu nu le aveau libere pe amandoua intr-o data comuna, deci a trebuit sa aleg altceva.

sizinuca
06.02.2010, 11:08:42
am inteles ca daca ai 300 iti dau ambele sali...dar daca ai mai putin te taxeaza tot de 300. in salonul cel cu grena cica incap inghesuiti 193. dar acu sa vedem cand ajungem la confirmari. ar mai fi o solutie daca sunt mai multi sa puna mese la receptie acolo pentru tineri...in caz extrem.

cochirlea
22.02.2010, 11:50:31
Gata fetelor

Am rezolvat. Am luat ambele sali ca sunt in jur de 250 invitati. Fac aranjamentele cu Elena, dj Ionut, foto+video Florin. Sunt super incantata ca i am ales pe ei, am incredere ca va fi o zi superrrrrrrr.
Si apropo: mi am luat rochiiiiiiiia de mireasaaaaaaaa (de pe Lipscani).

Va pup

alinanicoleta
22.02.2010, 14:01:09
Gata fetelor

Am rezolvat. Am luat ambele sali ca sunt in jur de 250 invitati. Fac aranjamentele cu Elena, dj Ionut, foto+video Florin. Sunt super incantata ca i am ales pe ei, am incredere ca va fi o zi superrrrrrrr.

Va pup

bravo!!! vrem si poze cu rochia!

cosmina_g
22.02.2010, 14:23:47
Gata fetelor

Va pup

sa dea domnul sa ai nunta perfecta.in privinta lui ionut,numai cuvinte de lauda.este un tip cu mult bun simt,si am inteles ca are si aparatura performanta.

alinanicoleta
22.02.2010, 17:27:30
sa dea domnul sa ai nunta perfecta.in privinta lui ionut,numai cuvinte de lauda.este un tip cu mult bun simt,si am inteles ca are si aparatura performanta.

din punct de vedere al unui dj... nu iti trebuie decat un laptop sau calculator... (nu conteaza pretul daca il foloseste numai pt asa ceva maxim 700 lei) conteaza boxele si sa il duca capul astfel incat sa ridice oamenii de la masa.:)

sizinuca
22.02.2010, 20:11:49
Gata fetelor

Va pup
tb sa platesti ptr 300? ca eu asa am inteles...chiar daca nu ai 300 invitati, daca iei ambele saloane platesti ptr 300. Cine e elena? la ce valoare ajung aranjamentele? si e ce culoare mergi?

cochirlea
23.02.2010, 08:59:09
Buna

Mi au impus 250 invitati, nu 300. Au fost super intelegatori.
Elena este fiica sefului de sala, are firma de aranjamente si lucreaza in special cu rest. Delta. Noi stand in Buc am incercat sa facem cam tot prin ea sa ne fie mai usor (aranj rest, biserica, masini, buchetele de nasa si mireasa, lumanari, etc). Masa de prezidiu am aranjat o cu niste stalpi de sticla in spate cu cate un aranjament floral pe el (nu suport baloanele, asa ca nu am nici macar 1). Am ajuns la 5000 Ron. E cam mult dar incerc sa vad daca mai pot scade din aranjamentele florale. Atasez o poza si voi incerca sa mai pun cateva in zilele urmatoare.
Rochia de mireasa este: Sper sa mearga ca e prima data cand atasez :)

Daca mai aveti intrebari va astept.
Pup

Am reusit sa atasez o poza.

Inca o poza. :D

sizinuca
23.02.2010, 12:06:33
deci pe grena mergi...si eu m-am gandit la grena.....ca am vazut stalpii din restaurant, initial vroiam ceva pe roz (pitici de-ai mei:D)...dar imi place si asa. deci 5000 cu tot...aranjamente, invitraii, place carduri si altele?

camysrose
01.03.2010, 12:38:21
Buna miresici....eu voi avea nunta la Delta la anu in mai:) ...si pentru aceasta nunta am rezervat toate cele 3 restaurante...inclusiv cel nou care am inteles ca e destul de mic.:( Insa eu mi-as fi dorit ff tare sa imi aranjez restaurantul in alb si mov ( acel mov inchis ). Si acum ( desi mai am o gramada de timp):D ma gandesc unde as putea gasi asemenea funde (mov) ca huse albe se gasesc :-p sau daca trebuie sa le fac la comanda cam cat m-ar costa. aaa...am uitat sa zic....nunta e de aprox. 400 persoane ....se dau discounturi in functie de numarul pentru care se inchiriaza ... ma refer la decoratiuni, la mancare etc. Ce casa de decoratiuni imi recomanti cu care sa lucrez pentru a-mi satisface licuricii mei colorati in "mov" :-p :"> ?.....cer scuze pt curiozitatea maxima dar sunt noua si am atatea nedumeriri....;))

hellen_floryn
01.03.2010, 13:32:18
[quote=camysrose;3033877]Buna miresici....eu voi avea nunta la Delta la anu in mai:) ...si pentru aceasta nunta am rezervat toate cele 3 restaurante...inclusiv cel nou care am inteles ca e destul de mic.:( Insa eu mi-as fi dorit ff tare sa imi aranjez restaurantul in alb si mov ( acel mov inchis ). Si acum ( desi mai am o gramada de timp):D ma gandesc unde as putea gasi asemenea funde (mov) ca huse albe se gasesc :-p sau daca trebuie sa le fac la comanda cam cat m-ar costa. aaa...am uitat sa zic....nunta e de aprox. 400 persoane ....se dau discounturi in functie de numarul pentru care se inchiriaza ... ma refer la decoratiuni, la mancare etc. Ce casa de decoratiuni imi recomanti cu care sa lucrez pentru a-mi satisface licuricii mei colorati in "mov" :-p :"> ?.....cer scuze pt curiozitatea maxima dar sunt noua si am atatea nedumeriri....;))[/quot

buna si bine ai venit :) adevarat k ai destul timp sa te interesezi de aranjamente. funde mov cu siguranta gasesti iar agentii sunt destule, premierre pe gavrilov, elite pe isacciei, ah...si cea de la pelican care momentan imi scapa numele. poti merge la toate sa vb si apoi te poti hotari in functie de buget si preferinte

camysrose
01.03.2010, 21:20:57
Multumesc de raspuns:)....azi am stabilit cu biserica cum vom proceda dat fiind faptul ca el este de rit vechi iar eu de nou si se pare ca pana la urma va trebui sa facem cununia religioasa separat de restul nuntii (:| caci eu voi trece pe vechi si la ei asta e obiceiul...cununia sa fie duminica....iar eu nunta duminica nu pot sa concep.;-) ...sa vedem ce va iesi am deja o idee despre cum vor decurge lucrurile....
Azi stateam si ma ganddeam cum as putea masca eu stalpii de la delta din salon astfel incat sa mearga alb cu mov. Stiu ca restaurantele sunt diferite intre ele ca si nuante :) dar as vrea totusi ca imaginea sa fie unitara...sa nu difere ca perceptie in functie de culorile salonului...aveti idei ceva?...v-as fi recunoscatoare;-) ...pupici la voi

alinanicoleta
01.03.2010, 22:52:12
Multumesc de raspuns:)....azi am stabilit cu biserica cum vom proceda dat fiind faptul ca el este de rit vechi iar eu de nou si se pare ca pana la urma va trebui sa facem cununia religioasa separat de restul nuntii (:| caci eu voi trece pe vechi si la ei asta e obiceiul...cununia sa fie duminica....iar eu nunta duminica nu pot sa concep.;-) ...sa vedem ce va iesi am deja o idee despre cum vor decurge lucrurile....
Azi stateam si ma ganddeam cum as putea masca eu stalpii de la delta din salon astfel incat sa mearga alb cu mov. Stiu ca restaurantele sunt diferite intre ele ca si nuante :) dar as vrea totusi ca imaginea sa fie unitara...sa nu difere ca perceptie in functie de culorile salonului...aveti idei ceva?...v-as fi recunoscatoare;-) ...pupici la voi

ce fel de ton are movul? conteaza si asta... vezi poate intr-un salon merge o nuanta de mov mai deschisa... etc... sau poti sa alternezi... o masa cu mov mai inchis alta cu mov mai deschis...

camysrose
02.03.2010, 10:02:27
ce fel de ton are movul? conteaza si asta... vezi poate intr-un salon merge o nuanta de mov mai deschisa... etc... sau poti sa alternezi... o masa cu mov mai inchis alta cu mov mai deschis...

Pai movul este la fel ca florile de liliac...dar acel mov inchis...nu florile acelea deschise.:-? ....nu prea sunt eu adepta alternarilor......ci mai de graba a simplu si elegant....cand zic simplu ma refer la culori....de aceea sunt si asa de ingandurata caci stiu cel putin unul din saloane este in doua culori grena cu verde inchis parca....si cu mov cu alb....aoleuuu.....o splendoare =)) ....tre sa gasesc o solutie.....sa acopar nedoritul si sa-mi pastrez idealul meu "mov" ;))

alinanicoleta
02.03.2010, 10:10:47
Pai movul este la fel ca florile de liliac...dar acel mov inchis...nu florile acelea deschise.:-? ....nu prea sunt eu adepta alternarilor......ci mai de graba a simplu si elegant....cand zic simplu ma refer la culori....de aceea sunt si asa de ingandurata caci stiu cel putin unul din saloane este in doua culori grena cu verde inchis parca....si cu mov cu alb....aoleuuu.....o splendoare =)) ....tre sa gasesc o solutie.....sa acopar nedoritul si sa-mi pastrez idealul meu "mov" ;))

sunt programe de aranjamente interioare... adica cum sa iti mobilezi camera etc... si poti pune culoarea sali cu aranjamentele gen cum vrei tu si astfel poti merge la o agentie fix cu aranjamentul si culorile dorite...

cosmina_g
02.03.2010, 10:45:42
sunt programe de aranjamente interioare... adica cum sa iti mobilezi camera etc... si poti pune culoarea sali cu aranjamentele gen cum vrei tu si astfel poti merge la o agentie fix cu aranjamentul si culorile dorite...
stii cam ce implica asta?sa decorezi toti peretii...crezi ce cei de la delta ar accepta?sau sa improvizezi ceva sa acoperi toti peretii,iti dai seama ce costuri ar implica?te ajunge decorarea mai mult decit toata nunta...si oare se merita pentru o nopate?mai bine cu banii astia investeti in ceva util dupa nunta,ca slava domnului,vor fi nevoie de multe lucruri...si nu e numai un salon,vor fi 3 care sa le faci....

alinanicoleta
02.03.2010, 11:13:36
stii cam ce implica asta?sa decorezi toti peretii...crezi ce cei de la delta ar accepta?sau sa improvizezi ceva sa acoperi toti peretii,iti dai seama ce costuri ar implica?te ajunge decorarea mai mult decit toata nunta...si oare se merita pentru o nopate?mai bine cu banii astia investeti in ceva util dupa nunta,ca slava domnului,vor fi nevoie de multe lucruri...si nu e numai un salon,vor fi 3 care sa le faci....

eu explicam ce poti face cu acel program... astfel ea poate sa faca pe calculator identic cum arata salile de la delta si astfel poate sa puna nuantele de mov pe care le vrea si sa vada cum se aranjeaza etc... eu imi dau seama de costuri dar si pretentiile cer sacrifici de natura financiara... asta doar daca anumite lucruri si le face ea... doar nu o sa stea sa le schimbe culoarea peretilor de la delta...

Theea23
02.03.2010, 11:59:37

In sfarsit mai gasesc pe cineva care are nunta in mai. Si eu fac la Delta si am aceeasi problema la culori....Eu as vrea sa fac o combinatie de verde crud cu roz pal (nu e chiar atat de rau precum suna :)) ) iar sala e cea mare cu dungi rosii :( Tu ai gasit vreo solutie cu movul? App, ti-ai luat rochitza?... Eu am ajuns in pragul paranoiei, nu am invitatii, nu am decoratiuni de sala, mirele meu nu s-a hotarat la costum si dureaza o luna pana i-l face....sper ca mai sunt si altii ca mine :))

cosmina_g
02.03.2010, 12:43:32
In sfarsit mai gasesc pe cineva care are nunta in mai. Si eu fac la Delta si am aceeasi problema la culori....Eu as vrea sa fac o combinatie de verde crud cu roz pal (nu e chiar atat de rau precum suna :)) ) iar sala e cea mare cu dungi rosii :( Tu ai gasit vreo solutie cu movul? App, ti-ai luat rochitza?... Eu am ajuns in pragul paranoiei, nu am invitatii, nu am decoratiuni de sala, mirele meu nu s-a hotarat la costum si dureaza o luna pana i-l face....sper ca mai sunt si altii ca mine :))

am fost la o nunta unde combinatia era verde praz cu somon,si dadea f. bine.dar la delta s-ar potrivi huse ivory,deoarece peretii sunt crem in sala mare.

alinanicoleta
02.03.2010, 15:23:41

imbraci stalpii...

Theea23
02.03.2010, 19:06:01
am fost la o nunta unde combinatia era verde praz cu somon,si dadea f. bine.dar la delta s-ar potrivi huse ivory,deoarece peretii sunt crem in sala mare.

Da, chiar nu stiu ce sa fac...Si trebuie sa ma hotarasc repede pentru ca firmele de decoratiuni se rezerva cu 3 luni inainte. Nu am gasit inca poze cu ceea ce vreau eu...dar am atasat niste poze ca sa va dati seama de culori...Desi presupun ca nimeni in tulcea nu imi va oferi aceste combinatii.

camysrose
02.03.2010, 20:59:43
[quote=Theea23;3039919]Da, chiar nu stiu ce sa fac...Si trebuie sa ma hotarasc repede pentru ca firmele de decoratiuni se rezerva cu 3 luni inainte. Nu am gasit inca poze cu ceea ce vreau eu...dar am atasat niste poze ca sa va dati seama de culori...Desi presupun ca nimeni in tulcea nu imi va oferi aceste combinatii.[/quot

Draga miresica.....in ceea ce priveste combinatiile pe care le vrei stai linistita...le faci la comanda;-) ....nici eu nu am vazut pana acum fundele mov inchis pe care le vreau pentru scaunele de la restaurant pe nicaieri dar o sa le fac la comanda:).
Acum pe de alta parte ideea cu imbracatul stalpilor e buna....probabil voi face si niste mici artificii decorative pe ici pe colo pentru a unifica ideea nuantei de mov....dar nu am de gand sa imbrac toate saloanele ....exclus...m-am gandit la mici fasii de voal mov sau panglici prinse cu floricele albe puse in zonele mai vizibile:)...in fond si la urma urmei....chiar acum ma uitam pe pozele de la o nunta de la delta....un salon este extrem de colorat ( cel mare) al doilea mare e in alb cu verde inchis.....concluzia fiind ca singurele nuante care ar merge la unison cu salonul sunt verde inchis, grena, auriu, alb si cateva derivate.....no wayyy....e frumos dar prea clasic pt mine...cred ca nu voi avea probleme ff mari cu movu....avand in vedere ce " dezmat" de culori este acolo.... solutia mea este....ca nuantele care sa sara in ochi sa fie alb si mov ...si acestea sa existe in locurile cele mai vizibile....restu este de fundal...asta e...ca sa fie un alb si mov perfect ar fi trebuit sa fac la cort si nu pot....ca asa..fiecare salon cu ale lui...pupici

sizinuca
02.03.2010, 21:25:55
deci cu 4 luni inainte se rezerva ptr aranjamante...nu stiam
parerea mea e ca ar tb vorbit la firmele de decoratiuni...probabil au si poze de la delta cu diferite ananjamente.Eu una nu vreau sa ma complic...merg pe grena daca asa se potriveste...poate o combinatie cu roz....ca asa vroiam initial...acu sa vedem ce spun si cei de la firmele de aranjamante.

hellen_floryn
02.03.2010, 21:30:35
deci cu 4 luni inainte se rezerva ptr aranjamante...nu stiam
parerea mea e ca ar tb vorbit la firmele de decoratiuni...probabil au si poze de la delta cu diferite ananjamente.Eu una nu vreau sa ma complic...merg pe grena daca asa se potriveste...poate o combinatie cu roz....ca asa vroiam initial...acu sa vedem ce spun si cei de la firmele de aranjamante.

deci eu n-am avut idee dak se rezerva cu 3 sau 4 luni inainte dar cert este k eu de la jumatatea lunii febr am incheiat contractul cu firma de aranjamente pt k doamna de acolo mi-a sugerat sa ii comunic cat mai repede dak raman la ei sau nu k sa stie dak imi opreste huse sau nu ... chestia era k cik ar fi f aglomerata data nuntii mele si nu imi putea garanta k o sa mai aiba huse disponibile . asa k eu practic am rezervat cu 7 luni inainte .... asta e, mai bine dinainte si sigur decat sa imi para rau

sizinuca
02.03.2010, 21:32:45
sa inteleg ca si la acest capitol e mai bine mai devreme...o sa ne adaptam. Multumesc mult de informatii. cat te-a ajuns aranjamentele? si in ce au constat?

hellen_floryn
02.03.2010, 21:50:56
sa inteleg ca si la acest capitol e mai bine mai devreme...o sa ne adaptam. Multumesc mult de informatii. cat te-a ajuns aranjamentele? si in ce au constat?
pai momentan am semnat un contract si am dat un avans insa in ceea ce ma priveste cat ma costa nimic nu e fixat. mi s-a facut un calcul ''ipotetic'' si am iesit la 3000 de roni la o nunta de 150 de pers. aranjamente cin flori naturale, ceva bazic, doamna lucreaza si cu florile de la cununie, astfel nu ma costa prea mult, buchete, cocarde, suporturi, si alte cateva chestii...totul este inca discutabil in ideea k ink nu suntem siguri la nr invitatilor ... am pus 150 mai mult sau mai putin, asta ramane de discutat

Theea23
03.03.2010, 12:19:01
[quote=Theea23;3039919]Da, chiar nu stiu ce sa fac...Si trebuie sa ma hotarasc repede pentru ca firmele de decoratiuni se rezerva cu 3 luni inainte. Nu am gasit inca poze cu ceea ce vreau eu...dar am atasat niste poze ca sa va dati seama de culori...Desi presupun ca nimeni in tulcea nu imi va oferi aceste combinatii.[/quot

Draga miresica.....in ceea ce priveste combinatiile pe care le vrei stai linistita...le faci la comanda;-) ....nici eu nu am vazut pana acum fundele mov inchis pe care le vreau pentru scaunele de la restaurant pe nicaieri dar o sa le fac la comanda:).
Acum pe de alta parte ideea cu imbracatul stalpilor e buna....probabil voi face si niste mici artificii decorative pe ici pe colo pentru a unifica ideea nuantei de mov....dar nu am de gand sa imbrac toate saloanele ....exclus...m-am gandit la mici fasii de voal mov sau panglici prinse cu floricele albe puse in zonele mai vizibile:)...in fond si la urma urmei....chiar acum ma uitam pe pozele de la o nunta de la delta....un salon este extrem de colorat ( cel mare) al doilea mare e in alb cu verde inchis.....concluzia fiind ca singurele nuante care ar merge la unison cu salonul sunt verde inchis, grena, auriu, alb si cateva derivate.....no wayyy....e frumos dar prea clasic pt mine...cred ca nu voi avea probleme ff mari cu movu....avand in vedere ce " dezmat" de culori este acolo.... solutia mea este....ca nuantele care sa sara in ochi sa fie alb si mov ...si acestea sa existe in locurile cele mai vizibile....restu este de fundal...asta e...ca sa fie un alb si mov perfect ar fi trebuit sa fac la cort si nu pot....ca asa..fiecare salon cu ale lui...pupici
Ai spus ca faci fundele la comanda...Cu ce firma de decoratiuni lucrezi..ca sa stiu sa ii iau cu asalt..Sau le faci tu separat? Eu am gasit unii in Constanta care erau pe placul meu, insa cam scumpisori, motiv pt care am renuntat la ei...Mi-ar fi de ajutor niste idei...

cosmina_g
03.03.2010, 12:50:43
[quote=camysrose;3040501]
Ai spus ca faci fundele la comanda...Cu ce firma de decoratiuni lucrezi..ca sa stiu sa ii iau cu asalt..Sau le faci tu separat? Eu am gasit unii in Constanta care erau pe placul meu, insa cam scumpisori, motiv pt care am renuntat la ei...Mi-ar fi de ajutor niste idei...

ce culori vrei sa aiba aranjamentele?

camysrose
03.03.2010, 12:58:57
[quote=camysrose;3040501]

Draga miresica....momentan nu lucrez cu nici o firma doar imi fac idei....deoarece pana la nunta mea mai e 1 an si 2 luni deci am destuuuul timp.....chiar nu te pot ajuta...insa daca afli tu ceva de vreo firma mai cooperanta dispusa la nou si la preturi ok...dami de veste ...pupici

Theea23
03.03.2010, 15:51:55
[quote=Theea23;3042853]

ce culori vrei sa aiba aranjamentele?

As vrea ori verde cu roz ori fucsia cu visiniu(asta ca sa mearga cu localul) am atasat niste poze ca si idee de culori. Aranjamente de rosu inchis cu fucsia inca nu am gasit.poate ma ajutati voi.

camysrose
03.03.2010, 16:13:50
[quote=cosmina_g;3043131]

As vrea ori verde cu roz ori fucsia cu visiniu(asta ca sa mearga cu localul) am atasat niste poze ca si idee de culori. Aranjamente de rosu inchis cu fucsia inca nu am gasit.poate ma ajutati voi.

Interesante tare combinatiile tare...sunt curioasa cum va iesi... chiar mi-ar placea sa vad poze cu fericitul eveniment daca esti dragutza sa ni le arati si noua dupa ce va avea loc ....pupicei....si multa bafta la atingerea scopului....:)

alinanicoleta
03.03.2010, 20:06:20

e bine sa mergi la agentii si sa ii intrebi daca iti pot oferi ceea ce vrei tu... ei oricum citesc acest forum asa ca...

vanessa_30
11.03.2010, 21:33:17
[quote=Theea23;3042853]

Draga miresica....momentan nu lucrez cu nici o firma doar imi fac idei....deoarece pana la nunta mea mai e 1 an si 2 luni deci am destuuuul timp.....chiar nu te pot ajuta...insa daca afli tu ceva de vreo firma mai cooperanta dispusa la nou si la preturi ok...dami de veste ...pupici

Am auzit ca pe data de 16 aprilie Premiere Marriage are o ornare foarte tare la Delta,la o persoana importanta din oras,un botez ,dar de vreo 250-300 pers,am sa ma duc sa vad ornarea,sunt tare curioasa.<:-P<:-P

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

alinanicoleta
11.03.2010, 22:10:31
Am auzit ca pe data de 16 aprilie Premiere Marriage are o ornare foarte tare la Delta,la o persoana importanta din oras,un botez ,dar de vreo 250-300 pers,am sa ma duc sa vad ornarea,sunt tare curioasa.<:-P<:-P

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

cat de tare?;))

cochirlea
15.03.2010, 13:22:08
Pai pe 17 Aprilie am eu nunta :((. Cum sa fie botez pe 16? Vreti sa imi stea inima acum cand mai am 1 luna?

alinanicoleta
15.03.2010, 13:30:06
Pai pe 17 Aprilie am eu nunta :((. Cum sa fie botez pe 16? Vreti sa imi stea inima acum cand mai am 1 luna?

ce treaba are botezul cu nunta ta? e pe 16 si asta e vineri... tu ai sambata??? ti-e frica ca nu au timp sa iti aranjeze localul?

cochirlea
15.03.2010, 13:34:55
Da.
Imi e teama ca botezul se va lungi pana dmineata si nu vor avea timp sa faca curatenie, sa aranjeze sala etc.

cosmina_g
15.03.2010, 13:47:05
Da.
Imi e teama ca botezul se va lungi pana dmineata si nu vor avea timp sa faca curatenie, sa aranjeze sala etc.

la ultima nunta cind am fost la delta,am plecat printre ultimii,fiind prieteni cu mirii.pe la 7 dimineata,50%din local era deja curat...asa ca nu-ti face probleme...totul va fi in regula...firma de organizare pe care o ai doar nu incepe ornarea de la ora 8....;-)

alinanicoleta
15.03.2010, 13:53:51
Da.

nu cred ca nu o sa aiba timp!!! oricum daca se termina la 7 sa zicem... pana pe la 11-12 au timp berechet... acum depinde si la ce ora incepe nunta ca daca incepe pe la 20.00 ei iti orneaza localul abia de la 2-3 ca pana in ora 5 seara sa fie OK
pe nimeni nu am auzit sa se planga ca nu au avut timp de asta!!! iti inteleg stresul!! cam asa e pe ultima suta de metri! :)

cochirlea
24.04.2010, 22:43:29
Buna viitoare miresici.

Am avut week end ul trecut nunta la Delta.... SUPERBBBBBBBBBBBBBBB
O locatie super frumoasa, a fost o petrecere foarte reusita. Muzica (DJ Ionutz) a fost mult mai mult decat ma asteptam. Am avut invitati care mi-au spus ca e prima nunta la care merg fara formatie, dar s-au simtit extraordinar.
Mancarea foarte buna. Seful de sala (Florin, e tinerel) un om nemaipomenit.

Am multe de povestit.
Daca aveti intrebari va astept, pozele le astept abia in 2 saptamani.

Va pup

alinanicoleta
25.04.2010, 09:18:27
Buna viitoare miresici.

O locatie super frumoasa, a fost o petrecere foarte reusita. Muzica (DJ Ionutz) a fost mult mai mult decat ma asteptam. Am avut invitati care mi-au spus ca e prima nunta la care merg fara formatie, dar s-au simtit extraordinar.

Am multe de povestit.

Va pup

felicitari si casa de piatra!! abia asteptam sa vedem si pozele!!!! :*

geanyna23
25.04.2010, 11:41:16
Buna viitoare miresici.

Am multe de povestit.

Va pup
casa de piatra,sa fiti fericiti si sa va iubiti mult;)

sizinuca
25.04.2010, 12:13:48
Buna viitoare miresici.

Am multe de povestit.

Va pup
felicitari! casa de piatra!
ai avut in salonul cu stalpi grena? m-ar fi intereat o poza cu aranjamentul. pe ce culori ai mers, cat a costat :D

cochirlea
30.04.2010, 17:30:05
Am facut in salonul cu stalpi, aranjament alb+grena. Am poza in posturile mai vechi.

lyana_D
01.05.2010, 15:50:51
cateva pozici de azi ,dak va intereseaza :D

geanyna23
01.05.2010, 15:54:13
cateva pozici de azi ,dak va intereseaza :D
ai ceva treaba in week nu gluma:Dma mir ca mai vad ceva in afara de lila

lyana_D
01.05.2010, 19:42:10
si eu ma bucurrrr !

anca2013
20.10.2012, 10:15:56
fetelor aveti idee cat mai e meniul la delta?

rody23tl
21.10.2012, 13:10:53
stiu ca pentru anul acesta meniul este in jur de 150 de lei...

anca2013
22.10.2012, 23:17:08
stiu ca pentru anul acesta meniul este in jur de 150 de lei...
numai atat?m-as mira.....