PDA

Versiunea completa : Pensiunea Loredana Bacau

Andreea_R
02.09.2009, 20:00:33
Buna miresicilor,

A facut cineva nunta la Pensiunea Loredana din Hemeiusi? Eu am fost acolo sa vad sala si pot sa spun ca m-a impresionat.As vrea totusi sa aflu si alte pareri despre restaurantul de acolo. Multumesc

ingerasdeea
03.09.2009, 10:09:10
Buna miresicilor,

A facut cineva nunta la Pensiunea Loredana din Hemeiusi? Eu am fost acolo sa vad sala si pot sa spun ca m-a impresionat.As vrea totusi sa aflu si alte pareri despre restaurantul de acolo. Multumesc
Eu am fost la o nunta acolo...vreau sa scpun ca a fost super...si mancarea...ornatul...ringul cam alunecos:)) E foarte frumos

ingerasdeea
03.09.2009, 10:18:55
Am gasit si 2 poze cum a fost ornata sala...mie mi-a placut

Andreea_R
03.09.2009, 14:08:21
multumesc deea, sper sa gasesc si vreo miresica care a facut nunta acolo sa imi spuna mai multe:)

ingerasdeea
03.09.2009, 20:41:42
multumesc deea, sper sa gasesc si vreo miresica care a facut nunta acolo sa imi spuna mai multe:)
Stiu ca meniul a fost 140 ron cu 4 feluri de mancare.(mancarea super super toate au ajuns pe masa calde) si cafea..bautura au adus ei.sunt f de treaba si deschisi la aproape orice...prietenii nostri au fost f incantati...mai am o nunta acolo pe 31 octombrie...:D

antipatik4u
11.09.2009, 19:40:12
salutare tuturor..eu trebuia sa am nunta duminica trecuta la dumbrava,dar din nefericire am anulat nunta pt anul viitor si ne-am hotarat sa schimbam si locatia (cei de la Dumbrava au fost neseriosi), si am rezervat sala de la pensiune Loredana..sunt f multumita din ce am vazut din pozele de p site,dar si din ce mi-au povestit viitorii mei nasi...mentionez ca nu sunt in tara...sper sa fie bine.. as vrea sa aflu si eu cat mai multe detalii de la cele care stiu cate ceva.:)>-

alexa_p
14.09.2009, 12:42:36
antipatik4u, am vazut si eu pozele pe site...pare foarte frumos.cred ca o sa ma duc si eu sa vad pensiunea:)

antipatik4u
15.09.2009, 14:49:56
sper sa-ti placa si la fatza locului....si persoana cu care am vb la telefon despre contract si alte detalii mi s-a parut a fi foarte amabila si dispusa sa dea cat mai multe informatii :)>-

myss
08.03.2010, 22:24:22
am auzit si eu k e super frumoasa pensiunea .... acest lucru se poate observa si pe site;;) .... saptamana aceasta merg si eu sa ma interesez dak mai sunt locuri libere pentru la anu in august si sa imi fac o parere si despre restul lucrurilor:*

myss
11.03.2010, 10:39:55
chiar nu mai trece nimeni pe aici:( vrem si noi parerei,poze de la miresici care au facut nunta la Pensiunea Loredana[-o< :-< >:D<

geo_yna09
28.03.2010, 19:20:17
Buna fetelor..eu am nunta pe 8 august acolo..
imi place enorm de mult..peisajul de vara cu fantana arteziana..eu nunta o am in cort..va recomand Pensiunea Loredana cu mare drag..personalul este de calitate ...

myss
29.03.2010, 13:15:21
Mi-ar fi placut sa fac si eu nunta la Pensiunea Loredana dar separe ca data era ocupata:(

oanacarmen82
17.08.2010, 21:10:32
Buna am si eu nunta la pens loredana
cine a avut nunta acolo, as vrea mai multe detalii despre meniu si desre oranrea salii

antipatik4u
18.08.2010, 23:41:01
salutare...eu am fost la o nunta la pensiunea loredana sambata ce tocmai a trecut..tot acolo voi avea si eu nunta p 4 sept.c pot sa zic?servirea a fost impecabila....mancarea a ajuns calda la masa..ospatarii s/au ocupat mereu sa nu lipseasca nimic de p masa, iar mancarea a fost buna...despre meniu in general....cei de la pensiune au vreo 4/5 variante de meniuri fiecare dintre varianta avand un anume pret, dar tu poti combina meniurile, deci nu sunt fixe....ornatul saliii la fel....depinde de gusturi si preferinte..chiar azi am fost p acolo si am intrebat de ornat si au zis ca orice vreau eu se rezolva...au ei tot..de la huse de mese si scaune, la vaze candelabre si alte nebunii....acum depinde de ceea ce vrei tu.ornatul se plateste separat de meniuri..nu este inclus in pret....precizez ascest lucru pt ca probabil mai sunt si restaurante care includ ornatul in pret.imi place ff mult ca personalul este foarte deschis la cererile clientilor..sunt f amabili si receptivi....daca mai aveti si alte intrebari si nelamuriri va raspund cu placere....:)>-

dyana23
11.10.2010, 16:31:09
am vazut postarile voastre si vreau sa stiu daca a facut cineva anul asta nunta la pensiunea loredana...am vazut imagini pe site si am ramas placut impresionata si e in topul preferintelor noastre!insa as vrea sa stiu mai multe detalii,va rog!multumesc dragele mele!

salutare...eu am fost la o nunta la pensiunea loredana sambata ce tocmai a trecut..tot acolo voi avea si eu nunta p 4 sept.c pot sa zic?servirea a fost impecabila....mancarea a ajuns calda la masa..ospatarii s/au ocupat mereu sa nu lipseasca nimic de p masa, iar mancarea a fost buna...despre meniu in general....cei de la pensiune au vreo 4/5 variante de meniuri fiecare dintre varianta avand un anume pret, dar tu poti combina meniurile, deci nu sunt fixe....ornatul saliii la fel....depinde de gusturi si preferinte..chiar azi am fost p acolo si am intrebat de ornat si au zis ca orice vreau eu se rezolva...au ei tot..de la huse de mese si scaune, la vaze candelabre si alte nebunii....acum depinde de ceea ce vrei tu.ornatul se plateste separat de meniuri..nu este inclus in pret....precizez ascest lucru pt ca probabil mai sunt si restaurante care includ ornatul in pret.imi place ff mult ca personalul este foarte deschis la cererile clientilor..sunt f amabili si receptivi....daca mai aveti si alte intrebari si nelamuriri va raspund cu placere....:)>-
buna!spune-mi si mie te rog cat te-a ajuns meniul!tot acolo as vrea si eu sa fac. si ornatul l-ai platit separat?cat a ajuns!vreau sa imi fac de acuma calcule desi mai e pana la anul!

Buna am si eu nunta la pens loredana
cine a avut nunta acolo, as vrea mai multe detalii despre meniu si desre oranrea salii
cum a fost la nunta?imi poti spune cat te-au ajuns meniurile ornatul?

Mi-ar fi placut sa fac si eu nunta la Pensiunea Loredana dar separe ca data era ocupata:(
dar mai era ceva liber la loredana?sa stiu daca mai are rost sa sun!

Buna fetelor..eu am nunta pe 8 august acolo..
imi place enorm de mult..peisajul de vara cu fantana arteziana..eu nunta o am in cort..va recomand Pensiunea Loredana cu mare drag..personalul este de calitate ...
salutare miresica!imi poti da mai multe detalii despre cum a fost?

oanacarmen82
05.01.2011, 21:11:34
429847429846429845429844429843cum a fost la nunta?imi poti spune cat te-au ajuns meniurile ornatul?

meniul m-a ajuns 155 lei dar au meniuri intre 120 si 180, ornatul l-am platit separat m-a ajuns 2300 (arajamentele florale si buchetul de mireasa, arcada de la intrare in restaurant, luminile, artificiile de la tort si de la vals si ornatul propriu-zis huse scaune masa si suportul arajamentelor florale)
am ales floarea-soarelui care este un pic mai scumpa
am fost f multumita de arajamentele florale si s-au meritat banii, daca le aduceam separat ma ajungea mult mai scump
iar buchetul de mireasa a fost superb

TOMTOM
18.01.2011, 13:51:51
Buna fetelor! sunt si eu noua pe aici, bobocica, inca ma acomodez cu "gazda" :D! Am nevoie de un sfat...
Teoretic, am nunta pe 3 sept anul acesta si imi doream foarte mult sa o organizez la loredana. Am auzit ca e super! Numai ca pe 3 este ocupat si-mi vine sa-l strang de gat pe "ginerica" pt ca el a tot amanat ca sa ne "hotaram" pt restaurant .... drept pt care a cam dat cu batu-n balta....
Ce ma sfatuiti sa fac? Sa-l strang de gat :)) sau sa ma orientez spre alt spatiu? V-am pupat

AndreeaLuiza
18.01.2011, 23:31:42
Buna fetelor! sunt si eu noua pe aici, bobocica, inca ma acomodez cu "gazda" :D! Am nevoie de un sfat...
Teoretic, am nunta pe 3 sept anul acesta si imi doream foarte mult sa o organizez la loredana. Am auzit ca e super! Numai ca pe 3 este ocupat si-mi vine sa-l strang de gat pe "ginerica" pt ca el a tot amanat ca sa ne "hotaram" pt restaurant .... drept pt care a cam dat cu batu-n balta....
Ce ma sfatuiti sa fac? Sa-l strang de gat :)) sau sa ma orientez spre alt spatiu? V-am pupat

:)) saracutul! aveti oricum foarte putin timp pana in septembrie, daca tie iti place la Loredana, si e liber, si data e ok pt amandoi, eu zic sa mergi sa te interesezi de toate. 3 septembire este o data destul de ceruta anul acesta. Sa ne spui ce ai hotarat! :)

antipatik4u
19.01.2011, 09:49:47

mda....ai putea sa-l strangi de gat.:))b-(...dar de asemenea ai putea schimba data de 3 cu 4...sau sala...acum depinde de cat invitati astepti...caci au si cortul si sala mica...sper sa iasa asa cum iti doresti pana la urma...;;)

TOMTOM
19.01.2011, 13:38:15
#:-SAm revenit cu un raspuns :d Am umblat azi prin oras de mi-a iesit pe ochi si am gasit in sfarsit pe data de 3 la Parcul Trandafirilor, salonul de sus...e frumos, este accesibil, capacitate de 170 pers max, cu posibilitate pe terasa...este si in centru...Nah, pana la urma vorba bunicii mele "tot raul spre bine":-B...
Maine avem intalnire cu cineva de acolo sa discutam detalii. Meniul se ridica la 140 lei, au ei formatia lor (optional).
Daca are cineva fotografii de pe acolo cu un aranjament de nunta va rog postati-le ca pe net n-am gasit nimic.
Mai stateam in dubii cu RMB, dar, parerea mea, cam miroase a cantina pe acolo, desi salonul este frumos. Am mai gasit la Gheraesti inauntru sau la piscina cu capac de 250 pers....voi ce parere aveti? V-am pupacit!:*

simonett
09.07.2011, 14:02:15
Buna ziua dragi miresici...Ma numnesc Simona, am 25 de ani si avem nunta la anul la pensiunea Loredana, la cort. V-as fi recunoscatoare daca ne-ati putea spune cat ceva despre acel cort, daca v-a placut sau nu, plusuri sau minusuri..
Noi asteptam in jur de 200-220 pers la nunta. Stiti cumva cam cat ne-ar ajunge cu decoratiuni sau daca se pricep fetele? va multumesc anticipat..(dupa cum vedeti deja am intrat in panica, si mai am mult pana atunci)8-}

simonett
15.07.2011, 09:12:54
nu mai intra nimeni sa ne spuna cum a fost nunta la cort? eu am o problema...ma rog , mai multe dar tocmai mi-am dat seama de ceva..daca se gandesc oamenii ca cine stie ce cort e(de armata sau caminu cultural)...si pleaca pe premiza gresita? adica mie mi se pare superb, cu candelabre si luminini, dar am avut surpiza sa aud" aaa, la cort :-\ "...
cum sa procedez, cand dau invitatiile fac si precizarile de rigoare? of greu[-o<

anka_je
15.07.2011, 15:38:25
Daca iti este frica sa nu perceapa unii aiurea notiunea de "cort", poti lua cu tine, atunci cand vei merge sa imparti invitatiile, un pliant de la pensiunea Loredana, au pe el poze edificatoare depre ce inseamna de fapt cortul de nunta.

simonett
15.07.2011, 20:47:28
buna idee..sau sa scot cateva poze color....:) multumesc frumos