PDA

Versiunea completa : Targuri de nunti 2010 !!

Pagini : [1] 2 3

Nikkole
03.09.2009, 17:47:50
Buna ziua miresici !
Se pare ca primul targ de nunti pt. anul 2010 (din Bucuresti) va avea loc mai devreme decat ne asteptam. De obicei primul targ are loc la inceputul anului in ianuarie-februarie, insa acum se pare ca incep mai devreme.

Primul targ de nunti al sezonului 2010 va avea loc in Piata Constitutiei in perioada 6-7-8 Noiembrie 2009.

Arcee
03.09.2009, 17:49:21
super veste!!! Eu prin noiembrie maxim decembrie vroiam sa-mi dau comanda la rochita!!! Reduceri!!!:D

Nikkole
04.09.2009, 01:28:37
super veste!!! Eu prin noiembrie maxim decembrie vroiam sa-mi dau comanda la rochita!!! Reduceri!!!:D

Si eu tot la fel voiam... insa acum am 2 variante : o fac pe comanda sau o cumpar direct. Daca o fac pe comanda ma scot mult mai bine, numai sa iasa ce vreau. :)
Si eu astept cu nerabdare targul...
>:D<

vn_mihaela
04.09.2009, 09:24:29
Buna ziua miresici !
Se pare ca primul targ de nunti pt. anul 2010 (din Bucuresti) va avea loc mai devreme decat ne asteptam. De obicei primul targ are loc la inceputul anului in ianuarie-februarie, insa acum se pare ca incep mai devreme.

Primul targ de nunti al sezonului 2010 va avea loc in Piata Constitutiei in perioada 6-7-8 Noiembrie 2009.

Suuuuuuuper! abia astept!

camelia
04.09.2009, 09:50:50
Suuuuuuuper! abia astept!
ce frumos pentru voi=D> oare la noi cand incep targurile?

elleea
04.09.2009, 09:53:12
Buna ziua miresici !

AAA super.Multumim pentru veste! :*

roxi_
04.09.2009, 10:21:40
Buna ziua miresici !

suuuper!!
multumim pt veste<:-P

roxi_
04.09.2009, 11:13:57
ce frumos pentru voi=D> oare la noi cand incep targurile?

parca la sf lui ianuarie in cluj

izabelle
04.09.2009, 13:16:35
Buna ziua miresici !

Buna . Ai idee targurile astea se fac la 3-4 luni . Sa ziceam ca dupa targul asta din noembrie ar mai fi si in primavaraaltul . Eu de exem am nunta in aug 2010 si mi se pare prea devreme sa-mi iau rochia

Nikkole
04.09.2009, 14:17:53
Buna . Ai idee targurile astea se fac la 3-4 luni . Sa ziceam ca dupa targul asta din noembrie ar mai fi si in primavaraaltul . Eu de exem am nunta in aug 2010 si mi se pare prea devreme sa-mi iau rochia

Cu siguranta vor mai fii si alte targuri, de obicei ele sunt in perioada ianuarie-februarie. Apoi stiu ca mai sunt si in martie-aprilie. Oricum in curand ar trebui sa apara lista cu perioada targurilor pt. 2010.
Mie imi prinde bine targul asta din noiembrie pt. ca am nunta in aprilie.

izabelle
04.09.2009, 16:33:41
Cu siguranta vor mai fii si alte targuri, de obicei ele sunt in perioada ianuarie-februarie. Apoi stiu ca mai sunt si in martie-aprilie. Oricum in curand ar trebui sa apara lista cu perioada targurilor pt. 2010.
Mie imi prinde bine targul asta din noiembrie pt. ca am nunta in aprilie.
Oricum in buc vreau si eu sa ma uit la anu ca am inteles ca ai de unde sa iti alegi si ca preturi e k . Eu sunt din cta si deoacamdata nu prea am vazut cine stie ce. Si te-ai gandit cam ce rochita ti-ar placea?

Arcee
04.09.2009, 16:38:36
Oricum in buc vreau si eu sa ma uit la anu ca am inteles ca ai de unde sa iti alegi si ca preturi e k . Eu sunt din cta si deoacamdata nu prea am vazut cine stie ce. Si te-ai gandit cam ce rochita ti-ar placea?
Sa stii ca e o idee buna sa vii in bucuresti mai ales in perioada targurilor, dar sa vii in vinerea pt ca e prima zi, multa lume e la serviciu, au mai multa marfa de unde sa alegi. asta e o treaba, iar a doua sunt reduceri (stiu o sa ziceti ca am o fixatie cu asta)...una din rochitele pe care am pus ochii e de la o firma care avea anul trecut la targ reduceri intre 20-50% la rochite..si cum rochia e 1250 de euro... u do the math...<:-P
oricum acest targ este bine venit pentru noi miresicile primavaratice..

Nikkole
04.09.2009, 18:37:47

Unul din modelele care imi plac e cel de la avatarul meu. Este o rochita de la mori lee. Dar cum am spus, o sa incerc sa o fac pe comanda, cum vreau eu. Daca nu iese ce vreau, atunci o voi cumpara ! >:D<

Jamilla
04.09.2009, 21:13:03
Unul din modelele care imi plac e cel de la avatarul meu. Este o rochita de la mori lee. Dar cum am spus, o sa incerc sa o fac pe comanda, cum vreau eu. Daca nu iese ce vreau, atunci o voi cumpara ! >:D<

mori lee e superba, are niste modele....eu m-am indragostit mai nou de maggie sottero, dar preturile, aoleooooo! #-o eu o vreau de-a gata, insa vorba voastra, om vedea ce si cum ;-)

Jamilla
04.09.2009, 21:15:32
apropo, in februarie e targ de nunti la Buc cand anume si unde, nu stiti? si mai e vreun targ in Buc, pana in iunie 2010? sa am timp sa sgtrang si bani ca lumea, si sa caut rokia. Mi-as lua-o din febr, dar ma gandesc ca mai slabecs putinel pana in iunie (vara slabesc, iarna ma ingras), mai ales cu stresul nunti, so.... #-o

ps: costume de mire adina buzatu (trend's) sunt f scumpe? o fi prezenta la targuri?

ciocolatika
04.09.2009, 21:19:43
apropo, in februarie e targ de nunti la Buc cand anume si unde, nu stiti? si mai e vreun targ in Buc, pana in iunie 2010? sa am timp sa sgtrang si bani ca lumea, si sa caut rokia. Mi-as lua-o din febr, dar ma gandesc ca mai slabecs putinel pana in iunie (vara slabesc, iarna ma ingras), mai ales cu stresul nunti, so.... #-o

ps: costume de mire adina buzatu (trend's) sunt f scumpe? o fi prezenta la targuri?

e-mariage fest e in 6,7,8 noiembrie 2009 in Piata Constitutiei
<:-P <:-P <:-P <:-P ;;)

alinaggg
04.09.2009, 21:50:38
Buna ziua miresici !

Oh ce veste minunata ^:)^

Jamilla
05.09.2009, 08:57:40

scumpa mea, multumesc, vazusem anterior de targul acesta din noiembrie dar nu pot acum (am cateva nunti plus ca nu pto lipsi de la serviciu), si de aceea ma interesez incepand din febr 8-| mai strang si money pana atunci

cristinalp
05.09.2009, 10:56:30
super veste...abia astept....sper sa vina cu reduceri si cu idei noi...

Arcee
05.09.2009, 14:30:11
scumpa mea, multumesc, vazusem anterior de targul acesta din noiembrie dar nu pot acum (am cateva nunti plus ca nu pto lipsi de la serviciu), si de aceea ma interesez incepand din febr 8-| mai strang si money pana atunci
la sfarsitul lui ianuarie si in februarie mai sunt doua targuri unul la palatul parlamentului si altul la romexpo>:D<

Jamilla
05.09.2009, 16:30:05
la sfarsitul lui ianuarie si in februarie mai sunt doua targuri unul la palatul parlamentului si altul la romexpo>:D<

cel din februarie ma tenteaza, imi strang pana atunci ce am nevoie si sper sa mai fie si in martie sau macar aprilie-mai vreun targ, in caz ca nu gasesc in febr

multu de informatie, stiu ca mai am timp, dar ma stresez de acum #:-S ;;)

izabelle
05.09.2009, 22:15:58
cel din februarie ma tenteaza, imi strang pana atunci ce am nevoie si sper sa mai fie si in martie sau macar aprilie-mai vreun targ, in caz ca nu gasesc in febr

multu de informatie, stiu ca mai am timp, dar ma stresez de acum #:-S ;;)
Si pe mine m-ar interesa in primavara , am nunta la sf lui aug , nici sa o iau prea devreme sa stau cu ea in casa jum de an , plus poate mai apar altele care sa-mi placa :)

Jamilla
05.09.2009, 22:48:53
Si pe mine m-ar interesa in primavara , am nunta la sf lui aug , nici sa o iau prea devreme sa stau cu ea in casa jum de an , plus poate mai apar altele care sa-mi placa :)

nu neaparat ca ar putea aparea altele mai trendy (e si asta un motiv in plus), cat ca o sa mai slabesc...nu sunt grasuna, la 1,75 m am 58 kg, dar ca orice femeie, imi doresc sa arat si eu cat mai bine in ziua aia...si la mine se intampla sa slabesc mereu mult vara , daramite cu stresul nuntii... deci daca ma duc din febr si iau rokia, in iulie cade de pe mine =)) dar macar sa incep sa ma orientez din febr, deja stiu cam ce model as vrea si macar sa ma duc la targuri sa probez....m-am gandit ca in mai, cel tarziu inceputul lui iunie sa o iau :>

Monikagheorghiu
05.09.2009, 23:27:01
nu neaparat ca ar putea aparea altele mai trendy (e si asta un motiv in plus), cat ca o sa mai slabesc...nu sunt grasuna, la 1,75 m am 58 kg, dar ca orice femeie, imi doresc sa arat si eu cat mai bine in ziua aia...si la mine se intampla sa slabesc mereu mult vara , daramite cu stresul nuntii... deci daca ma duc din febr si iau rokia, in iulie cade de pe mine =)) dar macar sa incep sa ma orientez din febr, deja stiu cam ce model as vrea si macar sa ma duc la targuri sa probez....m-am gandit ca in mai, cel tarziu inceputul lui iunie sa o iau :>

Buna seara viitoare miresici,
eu sunt proaspat casatorita si as vrea sa va spun ca in ceea ce priveste stresul cu rochia (care cred ca e cel mai mare) eu am scapat destul de repede. Eu sunt plinuta si chiar as fi vrut sa pot slabi mai mult pana la nunta dar pe de-o parte ma bucur ca nu s-a intamplat si nici reversul asta pentru ca am avut nunta la sf lui mai si mi-am luat rochita din septembrie #:-S ... am fost la toate targurile de nunti de acest an si m-am bucurat atat de tare ca nu mai aveam problema cu rochia pe cap de nu pot sa va spun...asa ca sfatul meu este sa va apucati din timp de cautari ca sa va alegeti exact ce va place. este adevarat ca poti vedea o multime de alte modele intre timp dar nu se compara cu relaxarea ca nu mai trebuie sa cauti rochia...iar daca va ganditi la slabit e cu atat mai bine...daca slabesti inseamna stramtat ceea ce nu e asa de greu de realizat.

Spor la cumparaturi sa fiti cele mai frumoase si cele mai fericite.

Va pup si imbratisez cu drag.

PS: This is me :) http://www.vimeo.com/6367492

Jamilla
07.09.2009, 10:40:41
daca afla cineva daca in perioada martie-mai 2010 mai e vreun targ de nunti la Buc, va rog sa anuntati aici :D in cazul unei nevoi de ultima suta de metri, in caz ca in febr nu gasesc ce vreau :-p

elena11
07.09.2009, 10:47:38
Are cineva idee targurile de nunti in Timisoara cand vor fi?
Voi fetele din Bucuresti de unde ati aflat cand sunt primele targuri?

norishor
07.09.2009, 17:46:54
Si pe mine m-ar interesa sa aflu cand vor fi targuri de nunti la Timisoara. E prea departe Bucurestiul si as prefera ca banii de drum sa-i folosesc in alt fel. Va rog, cine stie sau afla ceva, sa ne ajute si pe noi, cele din Banat.[-o< Multumim frumos fetelor!>:D<>:D<>:D<

Arcee
07.09.2009, 19:48:56
Am dat un search pe google si iata ce am aflat:
- targ nunti Cluj 28-31 ian 2010 la centrul expozitional ExpoTransilvania
- Targu Mures 22-24 ian 2010 Sala Polivalenta
- pt Timisoara nu am gasit decat ca anul trecut au fost la sfarsitul lui ianuarie, inceputul lui februarie

norishor
07.09.2009, 23:22:41
Roxya007 iti multumesc pt ajutor. Mai astept, poate apar noutati si in Timisoara. Anul trecut am fost si eu la targ, numai ca nici prin gand nu-mi trecea ca peste putin timp voi fi si eu miresica si nu prea m-am interesat nici de preturi si nici de firme. :gen_07: dar...mai este timp.
Multumesc inca o data Roxy!>:D<

camelia
08.09.2009, 11:24:00
- pt Timisoara nu am gasit decat ca anul trecut au fost la sfarsitul lui ianuarie, inceputul lui februarie
yupiiii vine si la Cluj, abia astept, cred ca acele 2 zile numai acolo voi fi\:D/ trebuie sa mi strang banuti

Jamilla
08.09.2009, 15:09:32
yupiiii vine si la Cluj, abia astept, cred ca acele 2 zile numai acolo voi fi\:D/ trebuie sa mi strang banuti

banuti trebuie sa ne strangem toate :D

roxi_
08.09.2009, 16:04:57

multumim:*

elena11
08.09.2009, 17:05:49

Mersi de raspuns :)
Pe google am cautat si eu dar n-am gasit nimic de Timisoara, eram curioasa poate aveti si alte surse de informare.

Nikkole
09.09.2009, 14:34:44
daca afla cineva daca in perioada martie-mai 2010 mai e vreun targ de nunti la Buc, va rog sa anuntati aici :D in cazul unei nevoi de ultima suta de metri, in caz ca in febr nu gasesc ce vreau :-p

Stiu ca mai e un targ prin aprilie. Acum sper sa nu se fi schimbat programul, sper sa apara cat mai curand lista cu targurile din 2010. :)>-

Arcee
09.09.2009, 15:13:04
Stiu ca mai e un targ prin aprilie. Acum sper sa nu se fi schimbat programul, sper sa apara cat mai curand lista cu targurile din 2010. :)>-
nikkole, targul din aprilie nu e defapt targul din noiembrie? eu asa tin minte ca in aprilie (in primavara) a fost targ in piata constitutiei:-\

Nikkole
09.09.2009, 15:50:32
nikkole, targul din aprilie nu e defapt targul din noiembrie? eu asa tin minte ca in aprilie (in primavara) a fost targ in piata constitutiei:-\

Da, a fost si in aprilie in p-ta Constitutiei. Acum targul va fi pt 2010, deci normal ar fi sa apara colectii noi. Oricum , eu abia il astept ! :-w

Arcee
09.09.2009, 15:59:53
Da, a fost si in aprilie in p-ta Constitutiei. Acum targul va fi pt 2010, deci normal ar fi sa apara colectii noi. Oricum , eu abia il astept ! :-w
eu ma gandesc ca daca il fac in noiembrie pt 2010, oare il mai fac iar in aprilie 2010?:-? nu cred.. asa ca in bucuresti e posibil sa ramana numai targurile din ianuarie-februarie

Nikkole
09.09.2009, 17:22:04
eu ma gandesc ca daca il fac in noiembrie pt 2010, oare il mai fac iar in aprilie 2010?:-? nu cred.. asa ca in bucuresti e posibil sa ramana numai targurile din ianuarie-februarie

Nu se stie...tot ce e posibil ! O sa apara si lista cu targurile pana la urma..
Oricum pe mine ma intereseaza mai mult targul de acum, si pe urma cel din ianuarie. Cel din aprilie e cam tarziu pt mine. :)

Jamilla
13.09.2009, 19:28:14
deci cine afla prima lista cu targurile din februarie incolo, pune aici, va rog din tot sufletul, voua celor din Buc va e mai usor sa aflati, eu in Buc vreau sa merg la targuri de nunti, ori inb febr, ori in mar-aprilie 2010 :-SS :-SS #:-S

camelia
14.09.2009, 12:15:55
deci cine afla prima lista cu targurile din februarie incolo, pune aici, va rog din tot sufletul, voua celor din Buc va e mai usor sa aflati, eu in Buc vreau sa merg la targuri de nunti, ori inb febr, ori in mar-aprilie 2010 :-SS :-SS #:-S
Dar numai cate un targ pe an, in fiecare localitate se face??ca eu habar nu am cum sunt. Stiu numa ca la inceputul anului este unul si gata. Cine stie poate sunt mai multe si eu nu stiu. Voi ce stiti??( nu ma refer la Bucuresti ca acolo se fac foarte multe)

Cat_Eyes
14.09.2009, 16:58:10
Jamilla.. si eu tot in B am mers si vreau sa merg.. partea proasta e ca multi nu accepta sa isi ofere serviciile si pentru alte localitati.. deci.. doar cumparaturi daca va fi cazul.. :-L:-L

ruxi86
16.09.2009, 11:18:09
Buna miresici!

Jamilla,

Uite am gasit o informatie care iti poate fi de folos cum te interesau targurile incepand cu luna februarie ...

Este vorba de Targul "Wedding Mall" by revista Ghidul Miresei din Sala Polivalenta, Bucuresti, 19-21 Februarie 2010.

Cam atat deocamdata ... revin daca aflu si despre alte targuri ... plus ca si pe mine ma intereseaza targurile pt anul 2010, eu fiind miresica de Mai 2010 ;;)

Va :* si va doresc CASA DE PIATRA tuturor miresicilor!

Jamilla
16.09.2009, 14:18:44
Buna miresici!

Jamilla,

Uite am gasit o informatie care iti poate fi de folos cum te interesau targurile incepand cu luna februarie ...

Este vorba de Targul "Wedding Mall" by revista Ghidul Miresei din Sala Polivalenta, Bucuresti, 19-21 Februarie 2010.

Cam atat deocamdata ... revin daca aflu si despre alte targuri ... plus ca si pe mine ma intereseaza targurile pt anul 2010, eu fiind miresica de Mai 2010 ;;)

Va :* si va doresc CASA DE PIATRA tuturor miresicilor!

pe mekka si medina, allahu!!! \:D/ [-o< doamne ajuta, esti o scumpa, notai imediat :-B

ruxi86
16.09.2009, 16:39:51
pe mekka si medina, allahu!!! \:D/ [-o< doamne ajuta, esti o scumpa, notai imediat :-B

Noteaza noteaza, ca revin cu informatii noi, cand le am :D

Astia cu targurile se pare ca tin detalii ascunse bine, si nici netul asta nu imi este de prea mare ajutor ... dar probabil prin noiembrie-decembrie anul asta ar trebui sa avem mai multe detalii.

elleea
16.09.2009, 16:58:02

Ce bine ca spuneti fetele de targuri.Notam si tinem minte.:D Jamilla eu am mai intrat pe blogul tau pana acum, nu am scris nimic dar am citit cu placere.Ma bucur tare mult sa te gasesc aici.Casa de Piatra si multa fericire.:*

Nikkole
16.09.2009, 20:26:26
Pt. miresicile din Cluj-Napoca si Tg. Mures :

Targul - Salonul Mireselor 2010 - Cluj Napoca
Cel mai important targ de profil al anului, 28 - 31 ianuarie 2010 - complexul expozitional Expo Transilvania.
EXPO Transilvania SA impreuna cu partenerii sai pregatesc cea de a V-a editie a Targului specializat in organizarea de nunti si evenimente speciale - SALONUL MIRESELOR 2010.

NUNTA NOASTRA - avanpremiera NUNTII TALE - 22-24 ianuarie 2010 Sala Polivalenta din Tirgu-Mures
La NUNTA NOASTRA participa in calitate de expozanti cele mai mari firme din judetul Mures si nu numai, implicate in industria de nunti- organizatori de evenimente, saloane de moda, bijuterii, studiouri foto video, resturante, laboratoare de cofetarie, florarii, saloane de coafura, manichiura si cosmetica, agentii de turism, deal-eri auto, precum si Serviciul de stare civila.

Alte informatii despre targuri si expozitii cu tematica NUNTA 2010 sunt in curs de
actualizare !!

ankgeorgia2584
16.09.2009, 23:51:23
Pt. miresicile din Cluj-Napoca si Tg. Mures :

Targul - Salonul Mireselor 2010 - Cluj Napoca
Cel mai important targ de profil al anului, 28 - 31 ianuarie 2010 - complexul expozitional Expo Transilvania.
EXPO Transilvania SA impreuna cu partenerii sai pregatesc cea de a V-a editie a Targului specializat in organizarea de nunti si evenimente speciale - SALONUL MIRESELOR 2010.

NUNTA NOASTRA - avanpremiera NUNTII TALE - 22-24 ianuarie 2010 Sala Polivalenta din Tirgu-Mures
La NUNTA NOASTRA participa in calitate de expozanti cele mai mari firme din judetul Mures si nu numai, implicate in industria de nunti- organizatori de evenimente, saloane de moda, bijuterii, studiouri foto video, resturante, laboratoare de cofetarie, florarii, saloane de coafura, manichiura si cosmetica, agentii de turism, deal-eri auto, precum si Serviciul de stare civila.

Alte informatii despre targuri si expozitii cu tematica NUNTA 2010 sunt in curs de
actualizare !!

Super!!!...Mersi mult Nikkole. Abia astept targul!

Nikkole
17.09.2009, 00:27:17
Super!!!...Mersi mult Nikkole. Abia astept targul!

Cu placere !
Rog miresicile, daca afla ceva nou despre targurile din toate orasele sa posteze si aici. Informatiile sunt utile tuturor ! :)

ipup
18.09.2009, 08:55:11
Buna fetelor!
Ma bag si eu in discutia voastra, dupa ce am citit tot... cu privire la targul de nunti din noiembrie, am o cunostinta care si_a comandat rochia in noiembrie dar a cerut sa ii fie adusa in iunie, cand a vea ea nunta... si chiar a avut o rochie reusita, deci eu cred ca se poate sa o comanzi mai devreme si sa iti fie adusa cand vrei tu... Si eu vreau sa merg la targ de pe 6-8 nov din Bucuresti, poate gasesc ce imi doresc...
:* :* :* :* si spor la cumparaturi;;)

Jamilla
18.09.2009, 19:03:31
Ce bine ca spuneti fetele de targuri.Notam si tinem minte.:D Jamilla eu am mai intrat pe blogul tau pana acum, nu am scris nimic dar am citit cu placere.Ma bucur tare mult sa te gasesc aici.Casa de Piatra si multa fericire.:*

buna scumpo, ma bucur sa ne cunoastem aici si ma bucur ca ma citetsi cu placere...deh, am multe de spus :)>- keep in touch :-p

Gaby211081
19.09.2009, 17:40:07
Buna fetele!!!

Am inteles ca pe 6-8 noiembrie va fi un Targ de Nunti in Bucuresti?
Unde mai exact???

Mercic de info^:)^

Nikkole
19.09.2009, 18:24:01
Buna fetele!!!

Am inteles ca pe 6-8 noiembrie va fi un Targ de Nunti in Bucuresti?
Unde mai exact???

Mercic de info^:)^

In P-ta Constitutiei. Am scris despre asta incepand cu prima pagina . :)

ruxi86
21.09.2009, 15:57:38
Fetelor, am mai gasit cateva informatii ajutatoare:

Targul - Expo Ideal Mariaj 2010, Romexpo - Bucuresti

dar aici nu este specificata nici o data momentan!

Expomariage Bucuresti la a XI-a editie!

15-17 Ianuarie 2010 - Expomariage Bucuresti, cel mai important eveniment din Romania dedicat pregatirii nuntilor, aflat in 2010 la a XI-a editie, se va desfasura la JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului.

Expomariage Cluj-Napoca

29-31 ianuarie 2010, la Sala Sporturilor Cluj-Napoca.
Expomariage Timisoara

5-7 februarie 2010, la Centrul Regional de Afaceri Timisoara.
Expomariage Oradea

5-7 martie 2010, la Sala Sporturilor "Antonio Alexe" Oradea.

Adina_Vasy
21.09.2009, 16:00:30

15-17 Ianuarie 2010 - Expomariage Bucuresti, cel mai important eveniment din Romania dedicat pregatirii nuntilor, aflat in 2010 la a XI-a editie, se va desfasura la JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului.

Expomariage Cluj-Napoca

Expomariage Timisoara

Expomariage Oradea

Multumesc :* in sfarsit vad si eu ceva de Timisoara :D

ruxi86
21.09.2009, 18:30:30
Multumesc :* in sfarsit vad si eu ceva de Timisoara :D

Cu multa placere! :*

Am sa va tin la curent, dragele mele, si cand vor mai aparea noutati, le voi posta aici!;-)

irinaririna
21.09.2009, 22:10:25
Multumim de vesti!

Cat_Eyes
21.09.2009, 22:38:53
Cu multa placere! :*

Am sa va tin la curent, dragele mele, si cand vor mai aparea noutati, le voi posta aici!;-)

esti draguta, merci ;-)

ipup
22.09.2009, 09:35:04

Expomariage Cluj-Napoca

Expomariage Timisoara

Expomariage Oradea

Multumim mult!!

LauraPopian
22.09.2009, 11:05:46
Merci pretioase informatii. Dar acum pana in 2010 nu mai e nimic? Ca parca m-as plimba pe la unul, asa sa imi fac o parere.

ipup
22.09.2009, 11:07:45
Merci pretioase informatii. Dar acum pana in 2010 nu mai e nimic? Ca parca m-as plimba pe la unul, asa sa imi fac o parere.
Este pe 6-8 nov 2009, la Bucuresti unul...
citeste cateva pagini in urma...
pupici

dianaruxi
22.09.2009, 12:55:29

Expomariage Cluj-Napoca

Expomariage Timisoara

Expomariage Oradea

multumim ruxi, ma duc si eu la ala din noiembrie si la ala din ianuarie, vreau sa-mi iau invitatii.

ruxi86
22.09.2009, 14:01:00
multumim ruxi, ma duc si eu la ala din noiembrie si la ala din ianuarie, vreau sa-mi iau invitatii.

Cu multa multa placere, dragele mele! Doar de aia suntem aici, nu? Sa ne ajutam si sa ne sfatuim!

La ala din noiembrie am sa fiu si eu prezenta, insa nu stiu daca si la ala din ianuarie, depinde daca gasesc ceva la ala din noiembrie, nu ma mai duc in ianuarie.

Va pup, miresicilor!

LauraPopian
22.09.2009, 16:27:01
Este pe 6-8 nov 2009, la Bucuresti unul...
citeste cateva pagini in urma...
pupici

Multumesc :* . Dar oricum nu cred ca ajung in Bucuresti. Eu am cautat pentru Timisoara. Dar nu am gasit nimic.

ipup
22.09.2009, 20:36:41
pe ghidul miresei mai este postat ceva pt firme... dar info e si pt noi miresicile... Wedding Mall by ghidul miresei, 19-21 februarie 2010 la Sala Polivalenta, Bucuresti>:D<

Nikkole
22.09.2009, 21:13:48
Multumesc :* . Dar oricum nu cred ca ajung in Bucuresti. Eu am cautat pentru Timisoara. Dar nu am gasit nimic.

Este targ si la Timisoara.

Expomariage Timisoara

LauraPopian
22.09.2009, 22:58:05

Expomariage Timisoara

>:D< Esti draguta.

Nikkole
23.09.2009, 23:42:36
>:D< Esti draguta.

Multumesc ! >:D<

irinaririna
24.09.2009, 00:11:29
Stiti cumva daca Brumihar vine la targul de nunti din ianuarie?

norishor
24.09.2009, 21:58:24

Expomariage Timisoara

Ce ma bucur! Multumim pt informatie!^:)^
Poate gasesc si eu rochita acolo.<:-P

Adina_Vasy
24.09.2009, 22:05:20
Ce ma bucur! Multumim pt informatie!^:)^
Poate gasesc si eu rochita acolo.<:-P
Pt fetele din Timisoara, am fost azi la Clipe Magice si mi-a zis tanti de-acolo ca sigur va fi un targ in ianuarie organizat de ei :) dar nu a stiut sa-mi spuna data exacta :(

elena11
24.09.2009, 22:19:53
Pt fetele din Timisoara, am fost azi la Clipe Magice si mi-a zis tanti de-acolo ca sigur va fi un targ in ianuarie organizat de ei :) dar nu a stiut sa-mi spuna data exacta :(

Asa, sa mai aflam vesti si de Timisoara.. :)>-.
De ce nu se face si la noi de prin noiembrie un targ? Asa cu drag as merge :D

LauraPopian
25.09.2009, 11:09:06
Asa, sa mai aflam vesti si de Timisoara.. :)>-.
De ce nu se face si la noi de prin noiembrie un targ? Asa cu drag as merge :D

La asta ma gandeam si eu. ;))

atreya
25.09.2009, 13:10:37
Buna ziua miresici !

aha, gata mergem.
eu am comandat rochita de pe net. daca nu vine in 10 zile vine si eu...inseamna ca mi-am luat tzeapa :)

pupici

LauraPopian
25.09.2009, 14:34:53
aha, gata mergem.
eu am comandat rochita de pe net. daca nu vine in 10 zile vine si eu...inseamna ca mi-am luat tzeapa :)

pupici

Trebuie sa vina. Lasa nu te stresa. Sa auzim numai de bine. Si vrem poze (daca vrei sa pui) si informatii despre calitate. ;-)

D_aka
25.09.2009, 20:49:41

tu esti cu capu'!!! io am 162 si58 kg si nu-mi fac probleme ca-s puffy!

eu vreau la targ ca sa mai vad ce idei dragute au mai aparut pt invitatii, marturii!!!
asa ca multumim de aducerea la cunostinta a datei de desfasurare a targurilor!!!

ixor21
26.09.2009, 13:17:53
La Cluj nu stiti cand este targ? sau la Baia Mare? :-\

atreya
27.09.2009, 00:05:44
Trebuie sa vina. Lasa nu te stresa. Sa auzim numai de bine. Si vrem poze (daca vrei sa pui) si informatii despre calitate. ;-)

daaa...o sa vina! azi au expediat coletul deci pana la sf sapt viitoare o am.
in rest da, sunt curioasa de calitate si tot.
va tin la curent:)

noapte buna

LauraPopian
28.09.2009, 09:20:19
daaa...o sa vina! azi au expediat coletul deci pana la sf sapt viitoare o am.
in rest da, sunt curioasa de calitate si tot.
va tin la curent:)

noapte buna

Multumim. Iti pumnii. ;-)

ruxi86
28.09.2009, 16:42:49
Dragele mele miresici,

Ia uitati ce listuta draguta am gasit ;))

Expomariage 2010!

- Expomariage Bucuresti - 15-17 ianuarie, la JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului;

- Expomariage Cluj-Napoca - 29-31 ianuarie, la Sala Sporturilor Cluj-Napoca;

- Expomariage Timisoara - 5-7 februarie, la Centrul Regional de Afaceri Timisoara;

- Expomariage Oradea - 5-7 martie, la Sala Sporturilor "Antonio Alexe" Oradea.

D_aka
28.09.2009, 19:30:39
Dragele mele miresici,

Expomariage 2010!

- Expomariage Bucuresti - 15-17 ianuarie, la JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului;

- Expomariage Timisoara - 5-7 februarie, la Centrul Regional de Afaceri Timisoara;

- Expomariage Oradea - 5-7 martie, la Sala Sporturilor "Antonio Alexe" Oradea.

chiar foarte draguta lista !!!
multumim!

Bzz-Bzz
28.09.2009, 20:11:43

n-am stat sa citesc pana la sfarsit,dar vreau sa te informez ca rochia o achiti la targ,dar de ridicat propriu-zis o ridici cu o sapt inainte de nunta,cand iti face ultimele retusuri
asa ca valabil pentru toate miresicile, "luati-va" rochita de la targ la reduceri semnificative,ca nu e valabil ca o luati de tot,acasa. va alegeti doar modelul si efectuati plata,pana la nunta mai aveti vreo 3 probe.

izabelle
28.09.2009, 20:47:19
Dragele mele miresici,

Expomariage 2010!

- Expomariage Oradea - 5-7 martie, la Sala Sporturilor "Antonio Alexe" Oradea.buna Expomariage Constanta nu ai gasit?

LauraPopian
29.09.2009, 12:58:46
Am vazut ca e greu sa tot cauti prin pagini dupa targuri si am zis sa fac o lista pe orase pe care sa o adaptam fiecare cand afla ceva. Asa ca am cules din paginile anterioare informatiile, sper sa nu fi omis ceva.

Bucuresti
- e-mariage fest 6-7-8 Noiembrie 2009 va avea loc in Piata Constitutiei
- 15-17 Ianuarie 2010 JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului.
- "Wedding Mall" 19-21 Februarie 2010. Sala Polivalenta

Cluj
- 28-31 ian 2010 la centrul expozitional ExpoTransilvania
- 29-31 ianuarie 2010, la Sala Sporturilor Cluj-Napoca.

Targu Mures
- 22-24 ian 2010 Sala Polivalenta

Timisoara
- 5-7 februarie 2010, la Centrul Regional de Afaceri Timisoara.

Oradea
- 5-7 martie 2010, la Sala Sporturilor "Antonio Alexe" Oradea.

Adina_Vasy
29.09.2009, 13:18:41
Am vazut ca e greu sa tot cauti prin pagini dupa targuri si am zis sa fac o lista pe orase pe care sa o adaptam fiecare cand afla ceva. Asa ca am cules din paginile anterioare informatiile, sper sa nu fi omis ceva.

Bucuresti
- 15-17 Ianuarie 2010 JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului.

Cluj

Targu Mures

Timisoara

Oradea
La Cluj in aceeasi perioada sunt doua targuri??? Poate e o greseala pe undeva....

LauraPopian
29.09.2009, 13:20:36
La Cluj in aceeasi perioada sunt doua targuri??? Poate e o greseala pe undeva....

Asa am gasit si eu. Nu stiu dar am zis mai bine sa scriu decat sa omit ceva. Daca e gresit sterge tu te rog:-s . Asa am gasit aici in pag anterioare.

Keke_Kitty
30.09.2009, 01:28:45
Buna ziua miresici !

wow,ce biiineee! chiar ma intrebam cand incep targurile de nunti pt 2010! abia astept sa dau o raita!=P~..sper sa fie destule reduceri!<:-P<:-P<:-P

Keke_Kitty
30.09.2009, 01:31:06

Bucuresti

Cluj

Targu Mures

Timisoara

Oradea

Multumesc pt informatiile utile!Abia astept!:D:D:D

Biu
30.09.2009, 16:24:54
nu cred ca e greaseala. Asa a fost si anul acesta in ianuarie, 2 targuri in acelasi weekend.

Nikkole
30.09.2009, 19:18:01
nu cred ca e greaseala. Asa a fost si anul acesta in ianuarie, 2 targuri in acelasi weekend.

Stiu ca si la Bucuresti au fost 2 sau 3 targuri in acelasi timp, locatii diferite. :)>-

camelia
01.10.2009, 19:01:06
Stiu ca si la Bucuresti au fost 2 sau 3 targuri in acelasi timp, locatii diferite. :)>-
La cluj in acelasi weekend sunt amandoua targurile, nu mi vine s cred, o sa trebuiasca sa fug ca bezmetica;))

Nikkole
01.10.2009, 19:25:10
La cluj in acelasi weekend sunt amandoua targurile, nu mi vine s cred, o sa trebuiasca sa fug ca bezmetica;))

Pai observ ca targurile tin 3 respectiv 4 zile. Te duci in prima zi la unul, a doua zi la celalalt, si a 3 a zi te hotarasti care e cel mai bun si merita sa-ti cumperi ce trebuie. :)

camelia
01.10.2009, 20:20:58
Pai observ ca targurile tin 3 respectiv 4 zile. Te duci in prima zi la unul, a doua zi la celalalt, si a 3 a zi te hotarasti care e cel mai bun si merita sa-ti cumperi ce trebuie. :)
;)) da de unde, in prima zi le vizitez pe amadoua si noaptea ma gandesc si a 2 zi plec la cumparaturi si a treia zi na mai vizitez o data;))

Nikkole
01.10.2009, 20:46:50
;)) da de unde, in prima zi le vizitez pe amadoua si noaptea ma gandesc si a 2 zi plec la cumparaturi si a treia zi na mai vizitez o data;))

Si asa e bine. Abia astept si eu targul din nov. ..

Gioia
04.10.2009, 17:10:43

Bucuresti

Cluj

Targu Mures

Timisoara

Oradea
Super, Laura dar vreu targ prin Valcea nu se face???;)) >:D<

SilviaEco
04.10.2009, 21:25:47
Buna fetelor!

Ce bine ca ati deschis subiectul, ca altfel ratam targul din noiembrie. :D
Sper sa avem noroc sa vedem lucruri frumoase si interesante.
Sper sa gasesc la targ si oferte pentru artificii.

O serara frumoasa tuturor!

Cat_Eyes
04.10.2009, 22:33:39
fetelor, la targ am sanse sa gasesc rochite Demetrios? anul trecut am fost la cel de la casa poporului.. dar nu aveau.

LauraPopian
05.10.2009, 09:36:55
Super, Laura dar vreu targ prin Valcea nu se face???;)) >:D<

Am cautat dar momentan nu am gasit nimic. Poate mai incolo.

Butterfly87
05.10.2009, 11:02:47
ATENTIE VIITOARE MIRESICI ...ESTE TARG DE NUNTI IN BUCURESTI..6-7-8 NOIEMBRIE

(http://www.e-mariage.ro/targuri_nunti/e-_mariage_fest_2009_editia_de_toamna-21.html)

dellutza
06.10.2009, 12:59:33
Stie cineva daca exista o lista cu expozantii de la targul de pe 6 noiembrie???

Arcee
06.10.2009, 14:26:22
Stie cineva daca exista o lista cu expozantii de la targul de pe 6 noiembrie???
nu am vazut pana acum nici o asemenea lista, dar presupun ca vor fii prezente toate casele mari de moda, verighete cor, invitatii, unele agentii de nunti..

Jamilla
06.10.2009, 14:40:33
nu am vazut pana acum nici o asemenea lista, dar presupun ca vor fii prezente toate casele mari de moda, verighete cor, invitatii, unele agentii de nunti..

sper sa gasim rochii cu reduceri la targurile d enunti...ca daca sunt reduceri mici, ne usuxca buzunarul...

eu sper la o rochie maggie sottero, astia de la reprezentanta romana or veni la targul de nunti in Buc?

Arcee
06.10.2009, 15:07:54
sper sa gasim rochii cu reduceri la targurile d enunti...ca daca sunt reduceri mici, ne usuxca buzunarul...

eu sper la o rochie maggie sottero, astia de la reprezentanta romana or veni la targul de nunti in Buc?
da vin ..dar imi zicea o miresica ca la targ nu se pot proba rochitele lor. trebuie sa-ti faci programare la magazin pt proba>:D<

andre10
07.10.2009, 11:04:34
Stiti cumva la targul din noiembri (6-8) ce case de moda vin?
Eu sunt interesata sa probez rochite decosta si hera Style.
va pup

Bzz-Bzz
07.10.2009, 11:48:44
da un tel si intereseaza-te
eu am vb la Bien Savvy,Mirandi si White Lady
toti au zis prezent

Mirei
10.10.2009, 01:16:28
Si eu astept sa merg la targuri, mai mult pentru prospectie, ca am nunta in septembrie viitor. Am dat cautare pe google si nu am gasit nimic legat de targuri de nunti in noiembrie 2009 :-?
Nu cumva e doar un zvon?

Nikkole
10.10.2009, 02:13:30
Si eu astept sa merg la targuri, mai mult pentru prospectie, ca am nunta in septembrie viitor. Am dat cautare pe google si nu am gasit nimic legat de targuri de nunti in noiembrie 2009 :-?
Nu cumva e doar un zvon?

Nu, e real. Pe e-mariage. ro gasesti detalii.

Nu stiu daca s-a mai scris, va fi un targ in noimebrie si pt. miresicile din Constanta.
Mariage ExpoShow - 2009

Targul national de nunti - se desfasoara in perioada 12-15 noiembrie 2009 la City Park Mall Constanta.

Reuneste firme de renume din domeniul organizarii si coordonarii de evenimente si nunti si se adreseaza atat viitorilor miri cat si persoanelor implicate in organizarea unui eveniment festiv.

D_aka
10.10.2009, 08:51:48
Nu stiu daca s-a mai scris, va fi un targ in noimebrie si pt. miresicile din Constanta.
Mariage ExpoShow - 2009
Targul national de nunti - se desfasoara in perioada 12-15 noiembrie 2009 la City Park Mall Constanta.

nu s-a mai scris! asta e noua.......
multumim de vesti! unde ai gasit amanunte despre el?

LauraPopian
12.10.2009, 17:29:37

Bucuresti

Cluj

Targu Mures

Timisoara

Oradea

Arad
- 5 - 7 Februarie 2010, Targ de nunta - Petreceri de Vis, Expo Arad International

Constanta
-12-15 noiembrie 2009 , la City Park Mall Constanta.

Am mai adaugat un pic la lista. <:-P

Bzz-Bzz
15.10.2009, 20:30:39
astept si eu targurile din 2010,dar sincer nu-mi pun prea multe sperante in ele,poate doar la rochite...in rest,am auzit c-ar veni cei mai scumpi din domenii : decoratiuni,accesorii mireasa si nunta,fotografi :-s

oare chiar asa va fi ?

D_aka
16.10.2009, 09:05:02
astept si eu targurile din 2010,dar sincer nu-mi pun prea multe sperante in ele,poate doar la rochite...in rest,am auzit c-ar veni cei mai scumpi din domenii : decoratiuni,accesorii mireasa si nunta,fotografi :-s

oare chiar asa va fi ?

asta cam asa e! fiindca sa inchiriezi un stand de cateva mii de euro nu-si permite chiar oricine....... numai firmele care au bani seriosi! iar banii seriosi vin din comenzi foarte multe (iar io zic ca o firma nu are cum sa aiba o groaza de comenzi fiindca nu are fizic cum sa faca fata - doar daca nu e o mica intreprindere cu vreo 50 de angajati - ceea ce nu prea exista in domeniul nuntilor) sau din preturi ceva mai mari (dar din cate am vazut eu, preturi justificate de calitatea produsului finit - cel putin in majoritatea cazurilor). dar macar de o informare........ io zic ca merge! (unele firme mai fac reduceri la targuri...... asa ca poti obtine servicii de calitate la preturi ceva mai mici!)

dmontes
16.10.2009, 12:16:00
legat de firmele participante la targul din noiembrie participa si Maya fashion cu reduceri de pana la 70% am vazut pe site lor
si tot pe site mayafashion.ro am vazut ca merg si la targurile din 2010

LauraPopian
19.10.2009, 14:59:26
Eveniment special la Centrul Regional de Afaceri din Timișoara. Sala polivalentă a complexului va găzdui, pe data de 14 noiembrie, cea de-a doua ediție a Balului Mirilor. Acțiunea își propune să-i facă fericiți atât pe foștii, cât și pe viitorii miri.

Cred ca o sa fie frumos.<:-P

dellutza
19.10.2009, 17:29:15
asta cam asa e! fiindca sa inchiriezi un stand de cateva mii de euro nu-si permite chiar oricine....... numai firmele care au bani seriosi! iar banii seriosi vin din comenzi foarte multe (iar io zic ca o firma nu are cum sa aiba o groaza de comenzi fiindca nu are fizic cum sa faca fata - doar daca nu e o mica intreprindere cu vreo 50 de angajati - ceea ce nu prea exista in domeniul nuntilor) sau din preturi ceva mai mari (dar din cate am vazut eu, preturi justificate de calitatea produsului finit - cel putin in majoritatea cazurilor). dar macar de o informare........ io zic ca merge! (unele firme mai fac reduceri la targuri...... asa ca poti obtine servicii de calitate la preturi ceva mai mici!)

Surprinzator...nu-i asa! Eu am dat mail la majoritatea firmelor (cele mai cunoscute). Am constatat ca cei "mari" nu vin.

ruxi86
19.10.2009, 20:09:20
da vin ..dar imi zicea o miresica ca la targ nu se pot proba rochitele lor. trebuie sa-ti faci programare la magazin pt proba>:D<

eu cand am fost la magic bride acum 2 saptamani la proba, mi-a spus tipa de acolo ca nu vor fi prezenti la targul din noiembrie, ci abia la anul in ianuarie si februarie 2010 ... acum nu stiu ce sa iti spun sigur :-s

Bzz-Bzz
19.10.2009, 20:10:49
Surprinzator...nu-i asa! Eu am dat mail la majoritatea firmelor (cele mai cunoscute). Am constatat ca cei "mari" nu vin.

atunci inseamna ca vin cei care-si permit sa investeasca bani in aceste targuri,prin plata chiriei foarte mari
asteptam primul targ si apoi o sa vedem care va veni si care nu

ps: sunt unii care vin la cel din Constitutiei si atat,presupun ca tot de chirie e vorba,ca una e chiria intr-o piata,si alta la Mariott...
oricum ar fi,sunt bine veniti cu totii,iar noi ii asteptam la painea calda ^:)^

ruxi86
19.10.2009, 20:10:50
da un tel si intereseaza-te
eu am vb la Bien Savvy,Mirandi si White Lady
toti au zis prezent

bien savvy confirm si eu, pentru ca si mie cand am fost la ei la proba, mi-au spus ca vor fi prezenti la toate targurile de nunti, inclusiv cel de acum din noiembrie.

broskigi
21.10.2009, 11:36:06
legat de firmele participante la targul din noiembrie participa si Maya fashion cu reduceri de pana la 70% am vazut pe site lor
si tot pe site mayafashion.ro am vazut ca merg si la targurile din 2010

Ce preturi au astia de la Maya Fashion?

broskigi
21.10.2009, 11:43:24
bien savvy confirm si eu, pentru ca si mie cand am fost la ei la proba, mi-au spus ca vor fi prezenti la toate targurile de nunti, inclusiv cel de acum din noiembrie.

Ti-au zis ceva si de reduceri?

Bzz-Bzz
21.10.2009, 12:45:31
Ti-au zis ceva si de reduceri?

o sa raspund eu,daca nu e cu suparare,deoarece si eu am vb cu ei la tel
nu mi-au precizat nimic de reduceri,dar stiu de la alte miresici,ca vor exista la targuri...nu e targ,fara reduceri...cica asta ar fi deviza acestor targuri ;))

broskigi
21.10.2009, 14:44:52
o sa raspund eu,daca nu e cu suparare,deoarece si eu am vb cu ei la tel
nu mi-au precizat nimic de reduceri,dar stiu de la alte miresici,ca vor exista la targuri...nu e targ,fara reduceri...cica asta ar fi deviza acestor targuri ;))

Eh... nu-i chiar asa. Pe la targuri umbla si oferte false.
Tu te duci sa le iei ca-s reduse, iar ei profita "de disperarea" noastra.

Nikkole
21.10.2009, 17:00:00

Eu stiam ca au preturi mai rezonabile...dar din pacate preturile actuale nu le mai stiu. Intra la rochii mireasa, au subiect acolo, poate reusesti sa obtii niste preturi. Singurul lucru care l-am observat este ca nu au magazin in Bucuresti, insa la targul din nov participa. :)

Nikkole
21.10.2009, 17:00:55

Sunt de aceeasi parere...:-<

Bzz-Bzz
22.10.2009, 11:01:10

pe ce te bazezi cand faci aceste afirmatii ?

dmontes
22.10.2009, 11:48:24
in Craiova au preturi foarte mici mai ales in perioada asta dar au colectia 2009 ,nu stiu la colectia 2010 inca nu au scoso.

broskigi
22.10.2009, 13:56:05
pe ce te bazezi cand faci aceste afirmatii ?

Pe patania pretenie mele atat cu rochia, cat si cu invitatiile :D.
Si mai e ceva, targurile astea sunt cam la 3 luni diferenta, cate reduceri crezi ca fac? Apoi ei de unde isi mai scot banii?
Eu consider ca se participa la targuri mai mult pt promovare.
Nu neg ca nu ar fi si reduceri, dar tr sa fii f atent ca sa nu te tzepuiesti.
Prietena mea a vazut acolo un anunt mare cu invitatii "numai astazi", reduse la 4 lei, iar dupa 2 zile a vazut aceleasi invitatii pe Lipscani la 2 lei :D.

Bzz-Bzz
22.10.2009, 14:23:50
Pe patania pretenie mele atat cu rochia, cat si cu invitatiile :D.
Si mai e ceva, targurile astea sunt cam la 3 luni diferenta, cate reduceri crezi ca fac? Apoi ei de unde isi mai scot banii?
Eu consider ca se participa la targuri mai mult pt promovare.
Nu neg ca nu ar fi si reduceri, dar tr sa fii f atent ca sa nu te tzepuiesti.
Prietena mea a vazut acolo un anunt mare cu invitatii "numai astazi", reduse la 4 lei, iar dupa 2 zile a vazut aceleasi invitatii pe Lipscani la 2 lei :D.

ok,am inteles
pai stai putin,chestia cu reducerile nu-nseamna ca ne aruncam ca orbii
eu am inceput sa colind Bucurestiul cu agenda si pixul in mana,notez preturi,notez reduceri...apoi ma duc la targ si compar cu ce am deja notat...daca-mi da pe minus,iau de la targ,daca-mi da pe plus...ma-ntorc la magazin in oras
eu am facut pana acum comparatii la invitatii,cocarde si marturii : 3 locuri,3 preturi
urmeaza sa ajung pana la targuri prin Europa...si abia apoi pot trage o linie finala
oricum,toate accesoriile pentru nunta,e bine sa le luam de anul asta,sau cel tarziu anul viitor pana la sf lui ianuarie...or sa creasca preturile,stiu din surse sigure

Lorena81
22.10.2009, 21:40:57
Stie cineva daca la targul din Noiembrie 2009 vor fi si rochii de la Mori Lee?
Daca stiti va rog sa-mi spuneti si mie... :) sau daca stiti cam cat ajunge o rochie de la Mori Lee....
Va multumesc!

SimoBobo
23.10.2009, 08:28:56
Stie cineva daca la targul din Noiembrie 2009 vor fi si rochii de la Mori Lee?
Daca stiti va rog sa-mi spuneti si mie... :) sau daca stiti cam cat ajunge o rochie de la Mori Lee....
Va multumesc!
Siu eu ca tot mori lee va fi the one !!!!! eu mi-am ales 6 modele si le-am trimis mail celor de la avangarde si preturile erau intre 500 si 850 de euro.Le voi trimite fetelor un mail sa el intreb daca vin la targ ca si miresoiu meu vrea sa mergem si te anunt !pup:*

dannemaria
23.10.2009, 13:11:15
Buna tuturor,

Astazi am aflat de "prima expozitie tematica de nunti din Romania", ce va avea loc in zilele de 12,13 si 14 februarie 2010 la Rin Grand Hotel, Bucuresti (in colaborare cu Romanian Wedding Academy). Mai multe detalii pe weddingacademy.ro.

Pupici,

MissSwan
23.10.2009, 13:29:01
Bucuresti
- 12-14 Februarie 2010, Expozitia Tematica de Nunti Romanian Wedding Academy, Rin Grand Hotel

Cluj

Targu Mures

Timisoara

Oradea

Arad
- 5 - 7 Februarie 2010, Targ de nunta - Petreceri de Vis, Expo Arad International

Constanta
-12-15 noiembrie 2009, la City Park Mall Constanta.

Am mai completat si eu lista. Merci de info, dannemaria!:*

dannemaria
23.10.2009, 13:46:35
Bucuresti
- 12-14 Februarie 2010, Expozitia Tematica de Nunti Romanian Wedding Academy, Rin Grand Hotel

Cluj

Targu Mures

Timisoara

Oradea

Arad

Constanta
-12-15 noiembrie 2009, la City Park Mall Constanta.

Ma bucur sa contribui si eu o:-)
Ce-o insemna "expozitie tematica de nunti" (:| ?

MissSwan
23.10.2009, 13:48:08
Ma bucur sa contribui si eu o:-)
Ce-o insemna "expozitie tematica de nunti" (:| ?

Cred ca e doar o denumire mai complicata pt "targ". :))

Bzz-Bzz
23.10.2009, 13:51:41
precum spuneai : " Romanian Wedding Academy isi propune sa scoata din tiparele conventionalului notiunea de targ si sa transforme o expozitie cu vanzare intr-un eveniment creativ si calitativ care sa alinieze piata nuntilor din Romania la standarde internationale."

dannemaria
23.10.2009, 14:29:11
precum spuneai : " Romanian Wedding Academy isi propune sa scoata din tiparele conventionalului notiunea de targ si sa transforme o expozitie cu vanzare intr-un eveniment creativ si calitativ care sa alinieze piata nuntilor din Romania la standarde internationale."

OK, asa sa fie :D
Prin urmare, avem targuri (ma scuzati, o expozitie tematica de nunti si un targ) in doua weekend-uri consecutive... ;))

RalukGeorgiana
25.10.2009, 14:34:59
În perioada 19 - 21 februarie 2010, la Radisson BLU Hotel, va avea loc o premieră în România - Wedding & Fashion Show - o expoziție de lux în domeniul nunților și al modei

printzesik_ralu
27.10.2009, 12:56:14
Draga mea,
Am auzit si eu de Targul Wedding and Fashion Show, care va avea loc la Radisson Blu Hotel, 19-21 februarie 2010, ca va fi unul de lux, si am vazut pe net ca organizatorii au anuntat surprize <:-P<:-P<:-Psi un concept in premiera in Bucuresti. Cred ca va fi foarte tare..... \:D/

Nikkole
27.10.2009, 19:31:22
Buna Nikkole,sa nu uiti sa mergi la targ k vorba aia mai ai putin pana la frumosul eveniment:-p .Vreau sa te intreb ceva si vad k aici nu te prind asa k te rog intra u pe[-o< id-ul meu grophyty.Multam

La targ o sa ajung, sper sa si merite (ma refer in privinta preturilor).
Ti-am dat add pe mess, ma poti intreba ce vrei. :)

adelinad2003
02.11.2009, 09:50:05
Draga mea,
Am auzit si eu de Targul Wedding and Fashion Show, care va avea loc la Radisson Blu Hotel, 19-21 februarie 2010, ca va fi unul de lux, si am vazut pe net ca organizatorii au anuntat surprize <:-P<:-P<:-Psi un concept in premiera in Bucuresti. Cred ca va fi foarte tare..... \:D/

Daca e asa de lux probabil nu e pentru buzunarele mele

Bzz-Bzz
02.11.2009, 12:54:49
Fetelor,am intrat pe ultima suta de metri pentru primul targ de nunti 2010 !
ne vedem pe acolo >:D<

D_aka
02.11.2009, 17:29:36
Fetelor,am intrat pe ultima suta de metri pentru primul targ de nunti 2010 !
ne vedem pe acolo >:D<

deci mai e valabil targul! ne vedem acolo!
are si o pag de web sa mai gasim amanunte despre el?

adelinad2003
02.11.2009, 23:07:53
Stie cineva daca cei de la sposadelamore vor fi prezenti ??
Cei de la vera-sposa nu vor fi . Am eu impresia sau marcile mai cunoscute asa nu prea se inghesuie la targ

adelinad2003
02.11.2009, 23:08:25
Ma refeream la targul de pe 6-7-8 noiembrie

Bzz-Bzz
04.11.2009, 10:03:40
mai este o zi jumate... <:-P

serban_anda2005
04.11.2009, 10:56:51
mai este o zi jumate... <:-P
Da ;)) mai este foarte putin:madlaugh:.

Balaurika
04.11.2009, 11:51:01
No fii atenta ce ma bucur ca am intrat pe topicul asta! <:-P
Chiar weekend-ul ce vine trebuie sa vin la Bucuresti cu ceva treburi. Vreau sa ajung si eu la targul asta ...
Ma poate ajuta cineva sa imi spuna oare se poate plati la fata locului intrarea? Sau trebuie sa iau ceva bilet din timp din alta parte? Ce pret are intrarea? Daca ma puteti ajuta cu informatiile astea ce bine ar fi!
Am vazut pe net ca sambata programul e la 10:00 la 20:00 ... pt. mine chiar e timp suficient sa merg si sa imi clatesc putin ochii, sa ma si zgarii putin pe retina la ce preturi o sa vad dar mno, cine stie ... poate facem si ceva achizitii :D
Astept raspuns daca imi poate spune cineva de intrare (cand se plateste si care e pretul)

Multumesc anticipat.

serban_anda2005
04.11.2009, 11:56:40
Chiar weekend-ul ce vine trebuie sa vin la Bucuresti cu ceva treburi. Vreau sa ajung si eu la targul asta ...
Ma poate ajuta cineva sa imi spuna oare se poate plati la fata locului intrarea? Sau trebuie sa iau ceva bilet din timp din alta parte? Ce pret are intrarea? Daca ma puteti ajuta cu informatiile astea ce bine ar fi!
Am vazut pe net ca sambata programul e la 10:00 la 20:00 ... pt. mine chiar e timp suficient sa merg si sa imi clatesc putin ochii, sa ma si zgarii putin pe retina la ce preturi o sa vad dar mno, cine stie ... poate facem si ceva achizitii :D
Astept raspuns daca imi poate spune cineva de intrare (cand se plateste si care e pretul)

Multumesc anticipat.
Pai acolo pe loc platesti intrarea, pe site-ul celor care organizeaza targul nu am vazut sa zica cat este taxa de intrare.

D_aka
04.11.2009, 11:57:34

Multumesc anticipat.

biletul oricarui targ de nunti se plateste pe loc la intrare, la targul asta nus cat e biletul dar de obicei un bilet e 10-15 ron....

Balaurika
04.11.2009, 12:09:35
Mno, m-am lamurit.
Multumesc frumos de raspunsuri.

Bzz-Bzz
04.11.2009, 12:12:28
biletul oricarui targ de nunti se plateste pe loc la intrare, la targul asta nus cat e biletul dar de obicei un bilet e 10-15 ron....

se plateste intrarea ????? :O:O

Cat_Eyes
04.11.2009, 16:39:47
normal.. cam la toate targurile se plateste
la cel de anul trecut la care am fost am platit 10 lei.

D_aka
04.11.2009, 17:28:27
normal.. cam la toate targurile se plateste
la cel de anul trecut la care am fost am platit 10 lei.

da, asa e!
asta fiind in cort ar trebui sa fie mai ieftin....... dar nu se stie niciodata! eu am zis ca ma pregatesc pt ce e mai rau :D !

SimoBobo
05.11.2009, 09:39:48
Fetele eu merg la targul din Piata Constitutiei duminica....eu n-am vrut dar m-a surprins miresoiul cu planul deja facut;)) care mai mergeti duminica poate ne intalnim:-\ :*

Bzz-Bzz
05.11.2009, 10:14:10
miresoiul meu lucreaza si sambata si duminica...nici nu stie de existenta lui :))
oricum,nu-l luam ca nu suport sa-l vad cum sta si ma asteapta...ma pune pe fuga,plus ca vreau sa ma uit dupa rochite de mireasa si nu ma duc cu nimeni...:))

Ruxica
05.11.2009, 11:50:24
Fetelor care este programul targului ? M-am tot uitat si nimic....
Am vazut ca doar sambata este de la 10 la 20 .

serban_anda2005
05.11.2009, 12:03:13
Fetelor care este programul targului ? M-am tot uitat si nimic....
Am vazut ca doar sambata este de la 10 la 20 .
Vineri : 12 - 20
Sambata : 10 - 20
Duminica: 10 - 18

Ruxica
05.11.2009, 13:36:19
Vineri : 12 - 20
Sambata : 10 - 20
Duminica: 10 - 18

Multumesc mult!

MissSwan
05.11.2009, 13:47:24
Bucuresti
- 6-8 noiembrie 2009, e-mariage Fest, Piata Constitutiei
- 15-17 ianuarie 2010, JW Marriott Bucharest Grand Hotel/Palatul Parlamentului
- 12-14 februarie 2010, Romanian Wedding Academy, Rin Grand Hotel
- 19-21 februarie 2010, Wedding Mall, Sala Polivalenta
- 19-21 februarie 2010, Wedding & Fashion Show, Radisson BLU Hotel

Cluj
- 28-31 ianuarie 2010, Centrul expozitional ExpoTransilvania
- 29-31 ianuarie 2010, Sala Sporturilor

Tirgu Mures
- 22-24 ianuarie 2010, Sala Polivalenta

Timisoara
- 5-7 februarie 2010, Centrul Regional de Afaceri

Oradea
- 5-7 martie 2010, Sala Sporturilor "Antonio Alexe"

Arad
- 5-7 februarie 2010, Petreceri de Vis, Expo Arad International

Constanta
- 12-15 noiembrie 2009, City Park Mall

L-am adaugat si pe cel de la Radisson, merci RalukGeorgiana!:*

Balaurika
05.11.2009, 14:39:42
Hhmmm si cu invitatia asta listata pot intra 2 persoane la targ asa ... for free?:-\

oanniyi
05.11.2009, 14:49:21
in cat timp vine pe mail invitatia? este pt 2 persoane?

D_aka
05.11.2009, 14:50:19
Hhmmm si cu invitatia asta listata pot intra 2 persoane la targ asa ... for free?:-\

cica da.............
acu vazand si facand fiindca si mie mi se pare putin probabil ..........

SimoBobo
05.11.2009, 14:50:32
da for free....2 persoane:*

D_aka
05.11.2009, 14:51:48

cam intr-o ora.
eu nu am fost atenta la timp dar parca asa a venit la mine. oricum in aceeasi zi!

oanniyi
05.11.2009, 15:42:00
da for free....2 persoane:*

mi-e teama ca nu ajunge pana sa vina sotul meu de la servici sa o printeze. a trecut ceva timp de cand au spus ca mi-o trimit si nici pana acum nu ajuns

Onutagr
05.11.2009, 16:22:36
La Timisoara primiul targ de nunti cred ca este cel din 22-24 ianuarie 2010, se numeste Exclusive Wedding Events 2010 si are loc la Teatrul National. Nu stiu inca programul dar incerc sa il aflu.

Arcee
05.11.2009, 18:56:16
am vazut si eu lista cu participantii la targul de maine...trist...nu vin casele mari de moda, doar marithe...uff...si eu care speram sa pot proba cat mai multe rochite:-<

dunia
06.11.2009, 08:04:12
mi-e teama ca nu ajunge pana sa vina sotul meu de la servici sa o printeze. a trecut ceva timp de cand au spus ca mi-o trimit si nici pana acum nu ajuns

Mie mi-a venit invitatia pe mail in cateva secunde.. Probabil ca depinde de numarul de solicitari facute in acelasi timp.
A fost cineva ieri la targ? Chiar se poate intra cu invitatia printata? Eu am listat-o in mai multe exemplare, ca merg si cu cumnata.. ;-)

Bzz-Bzz
06.11.2009, 08:17:32
Mie mi-a venit invitatia pe mail in cateva secunde.. Probabil ca depinde de numarul de solicitari facute in acelasi timp.
A fost cineva ieri la targ? Chiar se poate intra cu invitatia printata? Eu am listat-o in mai multe exemplare, ca merg si cu cumnata.. ;-)

azi e prima zi ;-)

dunia
06.11.2009, 08:54:40
azi e prima zi ;-)

Asa este, ai dreptate..8-} azi fiind libera, am zis ca e sambata.. :D

elena2010
06.11.2009, 09:23:03
am vazut si eu lista cu participantii la targul de maine...trist...nu vin casele mari de moda, doar marithe...uff...si eu care speram sa pot proba cat mai multe rochite:-<
Neata, te rog imi poti da si mie link-ul unde gasesc lista participantilor la targ? mersi>:D<

cristinalp
06.11.2009, 09:26:10
Neata, te rog imi poti da si mie link-ul unde gasesc lista participantilor la targ? mersi>:D<
si eu sunt interesata de lista participantiilor la targ, te rog sa mi-o trimiti si mie...
multumesc frumos

cristinalp
06.11.2009, 09:41:03
dar depre program stiti ceva....? astazi pana la ce ora este deschis?

din lista de mai sus e cam ciudat ca lipseste Mirandi si White Lady...stiu de la ei ca vor participa...vedem la fata locului[/quote]

serban_anda2005
06.11.2009, 10:13:49
dar depre program stiti ceva....? astazi pana la ce ora este deschis?

din lista de mai sus e cam ciudat ca lipseste Mirandi si White Lady...stiu de la ei ca vor participa...vedem la fata locului[/quote]

Vineri: 12-20
Sambata 10-20
Duminica 10-18

cristinalp
06.11.2009, 11:15:38
multumesc

Vineri: 12-20
Sambata 10-20
Duminica 10-18[/quote]

Cat_Eyes
06.11.2009, 15:16:10
sa inteleg ca nu am de unde sa aleg rochii Demetrios?? :-s:-s:-s
a fost cineva azi, se merita?

Midnight_Lady
06.11.2009, 15:40:32
sa inteleg ca nu am de unde sa aleg rochii Demetrios?? :-s:-s:-s
a fost cineva azi, se merita?

Demetrios nu erau. Si eu m-am uitat dupa ei si pauza... Nici Ramona Chirita nu era. Eu am ajuns la 11.55 si la 12.00 s-a deschis. Pana pe la 12.30 ma uitam in voie la toate dar dupa aia a inceput sa fie nebunie mare. Un cort inghesuit, f cald inauntru si va sfatuiesc sa va imbracati subtire. Sa aveti o sacosa la voi ca o sa va tot dea reviste, pliante. Parcarea plina, nu gaseai loc de parcare, oricum eu am fost cu tramvaiul ca stau aproape. Intrarea se face pe langa unde sunt limuzinele parcate. Sa aveti 10 lei cat e intrarea sau invitatiile de la Cancan in mana ca e nebunie.

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie...

serban_anda2005
06.11.2009, 15:42:12
Demetrios nu erau. Si eu m-am uitat dupa ei si pauza... Nici Ramona Chirita nu era. Eu am ajuns la 11.55 si la 12.00 s-a deschis. Pana pe la 12.30 ma uitam in voie la toate dar dupa aia a inceput sa fie nebunie mare. Un cort inghesuit, f cald inauntru si va sfatuiesc sa va imbracati subtire. Sa aveti o sacosa la voi ca o sa va tot dea reviste, pliante. Parcarea plina, nu gaseai loc de parcare, oricum eu am fost cu tramvaiul ca stau aproape. Intrarea se face pe langa unde sunt limuzinele parcate. Sa aveti 10 lei cat e intrarea sau invitatiile de la Cancan in mana ca e nebunie.

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie...
Ce ai vazut frumos acolo?
Puteai sa probezi rochite?
Poate ne dai mai multe detalii despre organizarea si ce putem gasi acolo :*

Midnight_Lady
06.11.2009, 16:03:26
Era toata lumea f amabila, mai putin la Maya fashion unde am vrut sa fac poza la o rochie care mi-a placut si s-a asezat o tanti furioasa in fata sa-mi zica fara poze.
Si la Tria Alfa bijuterii era una tare oftuscata si suparata pe viata ca nu stiu ce cauta acolo. Macar de ar fi avut lucruri dragute ca nimeni nu se oprea la ea.

Midnight_Lady
06.11.2009, 16:06:45
Ce ai vazut frumos acolo?
Puteai sa probezi rochite?
Poate ne dai mai multe detalii despre organizarea si ce putem gasi acolo :*

Erau rochii pe toate gusturile, insa la majoritatea calitatea lasa de dorit... Nu erau prezente casele de moda renumite si asta imi ridica un semn de intrebare.
Puteai sa probezi rochite, dar spatiul era stramb si mai erau si altele la proba si ar fi trebuit sa ai nervi tari si rabdare.

serban_anda2005
06.11.2009, 16:08:06
Erau rochii pe toate gusturile, insa la majoritatea calitatea lasa de dorit... Nu erau prezente casele de moda renumite si asta imi ridica un semn de intrebare.
Puteai sa probezi rochite, dar spatiul era stramb si mai erau si altele la proba si ar fi trebuit sa ai nervi tari si rabdare.
Aha.. am inteles, multumesc pt informatii :*

dannemaria
06.11.2009, 16:20:02
Si eu am fost azi - am venit destul de dezamagita dupa cat de mult ma entuziasmasem in ultima perioada: foarte mic targul (ma gandeam ca n-o sa-mi ajunga ziua sa probez cate rochii vreau, si pana la urma, intr-o ora jumate l-am parcurs de doua ori - in speranta ca doar-doar oi fi pierdut ceva interesant); eu m-am dus doar pentru rochii si verighete - m-am oprit doua minute la un stand cu invitatii doar pentru ca m-a abordat o tanti de-acolo (30% reducere la invitatii dar e muuult prea devreme pentru mine, nu-mi sta mintea la ele); standuri cu rochii... vreo 10, sa zic, insa... cam :| , nu mi-a placut NICI UNA in mod deosebit; cum au mai spus fetele, n-au venit marile "nume"; pana la urma am probat 3 rochii, doar ca sa nu zic ca m-am dus degeaba (intr-adevar, foarte foarte cald!!!).
Cat despre verighete - UN SINGUR STAND (Coriolan) - no comment...
Gata, mi-am zis ofu'.....:-w

Midnight_Lady
06.11.2009, 16:33:12
Si eu am fost azi - am venit destul de dezamagita dupa cat de mult ma entuziasmasem in ultima perioada: foarte mic targul (ma gandeam ca n-o sa-mi ajunga ziua sa probez cate rochii vreau, si pana la urma, intr-o ora jumate l-am parcurs de doua ori - in speranta ca doar-doar oi fi pierdut ceva interesant); eu m-am dus doar pentru rochii si verighete - m-am oprit doua minute la un stand cu invitatii doar pentru ca m-a abordat o tanti de-acolo (30% reducere la invitatii dar e muuult prea devreme pentru mine, nu-mi sta mintea la ele); standuri cu rochii... vreo 10, sa zic, insa... cam :| , nu mi-a placut NICI UNA in mod deosebit; cum au mai spus fetele, n-au venit marile "nume"; pana la urma am probat 3 rochii, doar ca sa nu zic ca m-am dus degeaba (intr-adevar, foarte foarte cald!!!).
Cat despre verighete - UN SINGUR STAND (Coriolan) - no comment...
Gata, mi-am zis ofu'.....:-w

Deci nu sunt singura dezamagita. Si sa vezi ce o sa fie diseara de cald... Erau putini expozanti si eu as fi vrut sa cumpar cate o marturie si cate o invitatie cu ce mi-a placut ca sa o arat si viitorului sot si toti ziceau ca nu vand...

dannemaria
06.11.2009, 16:42:29
Deci nu sunt singura dezamagita. Si sa vezi ce o sa fie diseara de cald... Erau putini expozanti si eu as fi vrut sa cumpar cate o marturie si cate o invitatie cu ce mi-a placut ca sa o arat si viitorului sot si toti ziceau ca nu vand...

Ata ete, le asteptam pe cele mari de la inceputul lui 2010; pana atunci nimeni n-o sa ma impiedice sa merg direct in magazine pentru probat....

Arcee
06.11.2009, 18:12:37
si eu am ramas dezamagita..de calitatea rochiilor...si nu numai..eu sunt mai cu forme si nu consider ca marimea 44 e asa de neinchipuit...cum sa vii tu la targ numai cu rochii 34-38????

Midnight_Lady
06.11.2009, 20:32:39
si eu am ramas dezamagita..de calitatea rochiilor...si nu numai..eu sunt mai cu forme si nu consider ca marimea 44 e asa de neinchipuit...cum sa vii tu la targ numai cu rochii 34-38????

Da, iti dau dreptate. Proasta organizare si banuiesc ca vanzarile lor vor tinde spre 0. Imi pare rau de timpul nostru pierdut...

Bzz-Bzz
06.11.2009, 20:35:22
hai sa va zic si eu "gustul" : AMAR
nu m-a deranjat nici caldura,nici aglomeratia ( cand am fost eu ce-i drept nu era cine stie ce) ...dar m-a deranjat ca nu e targ pentru toate buzunarele....am gasit o firma de deco cu 19 euro/pers decoratiunea ( per total pachet venea vreo 80 de milioane ) si mai si incerca sa ma convinga din rasputeri ca se poate achita aceasta suma...ca nu e prea mare...imi venea sa-i zic...tanti,tu ma iei de proasta,sau esti tu dusa ?
in ceea ce priveste rochiile de mireasa...praf si pulbere pe alocuri...in afara de Maya Fashion care mi-a atras atentia prin ceva modele pe care le purtau niste fete,NIMIC ( prefer de 1000 de ori sa n-am nicio reducere la rochita,dar sa o probez in liniste si pace )
mi-au ramas in memoria vizuala bijuteriile de la Carla Brillanti= absolut superbe...preturi maricele....dar mi-au placut...erau de bun gust...daca as dispune de banii necesari achizionarii accesoriilor de la ei,n-as ezita
nu mi-au placut fotografii prezenti...dadeau un aer de profesionalism,si sincer,nu prea cred in aceste aere...plus ca "promotiile" cu toti banii deodata,semnat contractul pe loc...pai ma scuzati,domnilor fotografi si "profi" pe deasupra...dar asta numai a profesionalism nu suna...
in ceea ce priveste Coriolan,modelele f urate,comparativ cu lauda din jurul acestei marci...am vazut in Cora Lujerului in Esplanada,niste verighete superbe....si nu pot compara acel magazinas cu Coriolan ( da,nu le pot compara la marimea magazinului,dar la calitate si aspect,Coriolan :no_02:
la urmatorul in aprilie,sau cand o mai fi,cu siguranta nu mai calc....le astept pe cel de la Romexpo ( in primul rand,mai am acolo o speranta pentru rochita-e tot ce ma intereseaza la astfel de targuri ) si la Palatul Parlamentului + Polivalenta,mai merita vazute....

ma scuzati daca am fost cam dura,dar chiar nu ma invart in aceasta lume "buna" iar ce-am vazut azi mi s-a parut de fff prost gust

Midnight_Lady
06.11.2009, 20:57:16
Mai jos sunt pozele pe care le-am facut eu azi. Imi cer scuze ca am setat data gresit si calitatea pozelor nu este prea buna din cauza ca era aglomeratie si mai aveam si mainile pline de pliante;))

http://picasaweb.google.ro/micky17/TargDeNuntiNov2009?authkey=Gv1sRgCOqDsZPMw6nMsQE#

cristinalp
06.11.2009, 21:11:23
multumim pentru poze....le-am urmarit cu interes....
maine am sa ajung si eu la targ....

Mai jos sunt pozele pe care le-am facut eu azi. Imi cer scuze ca am setat data gresit si calitatea pozelor nu este prea buna din cauza ca era aglomeratie si mai aveam si mainile pline de pliante;))

http://picasaweb.google.ro/micky17/TargDeNuntiNov2009?authkey=Gv1sRgCOqDsZPMw6nMsQE#

Midnight_Lady
06.11.2009, 21:15:13
multumim pentru poze....le-am urmarit cu interes....
maine am sa ajung si eu la targ....

Nu ai pt ce

alinush19_85
07.11.2009, 02:23:49
multumim pentru poze:)
foarte frumoase buchetele de flori, multicolore, pe fond verde si aranjamentele florale de pe sfesnice :x

dannemaria
07.11.2009, 11:58:33

Bravo, ai facut poze chiar la TOT !!! M-am vazut si eu pe-acolo :D

adelinad2003
07.11.2009, 12:02:29
Ce ma bucur ca nu am facut drumu degeaba , nu mi-a atras nimic atentia .
Multumim pentru poze

izabelle
07.11.2009, 17:21:14
buna fetelor ! Cate zile tine targul asta de la buc? ca am vazut azi la stiri mare targ in buc promotii peste promotii :P

izabelle
07.11.2009, 17:23:22
din ce am citit ati fost nemultumite de targul asta

Nikkole
07.11.2009, 18:58:38
buna fetelor ! Cate zile tine targul asta de la buc? ca am vazut azi la stiri mare targ in buc promotii peste promotii :P

Targul tine pana duminica...intr-adevar fetele au fost cam nemultumite, eu nu imi pot spune parerea pt. ca nu am ajuns. Cred ca cel mai bun targ o sa fie cel de la sf. lui ianuarie la Romexpo.
:)

izabelle
07.11.2009, 19:33:19
Targul tine pana duminica...intr-adevar fetele au fost cam nemultumite, eu nu imi pot spune parerea pt. ca nu am ajuns. Cred ca cel mai bun targ o sa fie cel de la sf. lui ianuarie la Romexpo.
:)
eu mai auzisem ca e un targ la buc prin febr, acum nu stiu dc e vorba de asta de care zici u de la sf lui ian . Cred ca o sa merg si eu pp ca sunt mai multe modele :)

ALBA_CA_ZAPADA70
07.11.2009, 20:21:10
eu mai auzisem ca e un targ la buc prin febr, acum nu stiu dc e vorba de asta de care zici u de la sf lui ian . Cred ca o sa merg si eu pp ca sunt mai multe modele :)

la sfarsitul lui ianuarie este la palatul parlamentului
este cel mai select ca sa zic asa dintre toate tirgurile, dar treuie mers in prima zi
eu am fost simbata si am stat la coada sa intru la palat 1 ora si jumate
daca oi face rost de vreo invitatie ceva o sa ma duc si anul asta k tare mi.e drag sa casc gura pe acolo cu tot cu miresoi:D

monmonik
07.11.2009, 20:59:25
Fetelor, am o dilema.....HELP!!!!!!!!!!!
Am gasit o rochitza la targ care m-a dat pe spate. Am probat-o si desi mai tb un pic modificata, arata superrr:x . Acum nu stiu ce sa fac?????Sa o cumpar pe aceasta( e unicat , facuta la Brasov)sau sa astept si celelalte targuri( sa nu zic apoi ca m-am grabit)????????????Nu stiu ce sa fac!!8-|

Cat_Eyes
07.11.2009, 21:03:59
Am gasit o rochitza la targ care m-a dat pe spate. Am probat-o si desi mai tb un pic modificata, arata superrr:x . Acum nu stiu ce sa fac?????Sa o cumpar pe aceasta( e unicat , facuta la Brasov)sau sa astept si celalte targuri( sa nu zic apoi ca m-am grabit)????????????Nu stiu ce sa fac!!8-|

nu stiu daca te poate ajuta cineva..
din punctul meu de vedere, e cam tarziu sa cumperi rochia.. dar daca tie ti-a placut, presupun ca acest lucru nu este important..
parerea mea: daca simti ca e ZA One, atunci ia-o!

dunia
07.11.2009, 21:05:53
Buna fetele,

Eu am fost super multumita de targ, chiar mi-am gasit rochita visurilor mele, pe care dealtfel am si cumparat-o! Sunt super happy, nu ma asteptam sa gasesc ceva dupa ce s-a scris pe forum, dar n-a fost chiar asa. Chiar aveai de unde alege... Rochita este de la Ophelia Bridal.

izabelle
07.11.2009, 21:22:10
si la noi in cta va fi un targ acum in noe, dar la buc as vrea sa ajung la cel din ian , deci e de preferat in cursul sapt , nu in weekend , si k preturi sper ca nu sunt de la 40 mil in sus :)

sadicutza
07.11.2009, 21:28:30
Am gasit o rochitza la targ care m-a dat pe spate. Am probat-o si desi mai tb un pic modificata, arata superrr:x . Acum nu stiu ce sa fac?????Sa o cumpar pe aceasta( e unicat , facuta la Brasov)sau sa astept si celalte targuri( sa nu zic apoi ca m-am grabit)????????????Nu stiu ce sa fac!!8-|

daca tie ti-a placut si simti ca EA E...atunci IA_O...nu mai sta pe ganduri....eu am probat o singura rochitza si pe aceea mi-am luat-o.(cu 6 luni inainte de nunta)...dupa ce am vazut-o in vitrina :D desi doamna de acolo mi-a bagat altele pe gat :P:P NU si NU.....

si acum sunt indragostita de rochita mea....desi nu o voi mai imbraca niciodata...poate doar la o sedinta foto TTD ;)

monmonik
07.11.2009, 21:40:02
daca tie ti-a placut si simti ca EA E...atunci IA_O...nu mai sta pe ganduri....eu am probat o singura rochitza si pe aceea mi-am luat-o.(cu 6 luni inainte de nunta)...dupa ce am vazut-o in vitrina :D desi doamna de acolo mi-a bagat altele pe gat :P:P NU si NU.....

si acum sunt indragostita de rochita mea....desi nu o voi mai imbraca niciodata...poate doar la o sedinta foto TTD ;)

>:D< Multumesc fetelor!!!!!!!! Maine o sun de doamna de acolo sa vad daca o mai are...daca da, inseamna ca pe mine ma astepta!!!!:)

cinezee
07.11.2009, 22:10:41
hai sa te ''informez'' eu ptin , dea lunag a 3 ani am fot la toate targurile , ultimu acum in iarna 2009 cu prietena mea care era plinuta bineee

la toate targurile se vin cu masurile standard ptr ca marea majoritate sunt slabe , iar o rochie 38 cam intra si pe una de masura 40

Este al 2-lea an al targului de cort ptr ca personal am o impresie tareee proasta despre targul asta varianta cort sau vagon cum vrei sa ii spui

ptr miresele anului 2010 targu asta e mult prea devreme dar , daca o miresica vrera rochia anu 2009 si sa fie ocaluitate act de act la un rpet rezonabil au reduceripana la 30 % ceea ce este ok

dezavantaje

1- nu se vede mare diferente intere colectiile 2009 si 2010

2- calitatea unor rochii cam lasa serios de dorit la pretu care il cer diferite case de moda

3-nu exita reduceri mai mari de maxim 15 % per colectie anul 2010 iar pe cea de 2009 nu mai mult de 30 %

4 NU CATEGORIC LUI CORIOLAN ptr calitatea indoielnica la preturi prea mariii
Avantaje

1 -uimitor in acest ''targ'' avea o oferta de fotografi , video , dj , restaurante si firme de organizari , aveti de unde alegeee , dar maree atenie la pachetele ce le ofera prestatorii de servicii

2 - casa producaroare carla brilianti daca vreti bijuteriile direct de la distribuitor , cu preturi rezonabile modele foarte frumoase si variate

3 - ptr iubitoarele de fotografie Verisan de la contanta este prezent la acest targ ;))

Raman in continuare la ideea ca targurile la care se merita sa se mearga este Romexpo cat si Palatu parlametului

concluzie : nu am vazut nici o don`soara sa plece cu rochia acasa din acest targ si m-am invartit acolo cam o ora si ceva , pe drum in spre si de la

andreeasmiley
07.11.2009, 23:08:25
Buna fetele,

Eu am fost super multumita de targ, chiar mi-am gasit rochita visurilor mele, pe care dealtfel am si cumparat-o! Sunt super happy, nu ma asteptam sa gasesc ceva dupa ce s-a scris pe forum, dar n-a fost chiar asa. Chiar aveai de unde alege... Rochita este de la Ophelia Bridal.

Ft frumoasa rochia! Felicitari!

mitze_katze
08.11.2009, 08:30:47
Nici mie nu mi-a placut la targ.
Inghesuiala, aer imbacsit, miros foarte urat dinspre toalete care se simtea pana la jumatatea cortului, miros de mici de la terasa, un fel de artist ce lalaia penibil pe scena.
Cat despre produse..... nu prea m-au dat pe spate si unele preturi erau de-a dreptul exagerate.
Ce m-a suparat insa cel mai tare a fost in cortul mic de langa cortul targului, unde o firma de catering prezenta diverse aranjamente pentru mese.
Pe una dintre ele era un cilindru mare din sticla in varful caruia era un aranjament floral. In cilindru o planta de acvariu si trei pesti vii, de fapt numai doi vii pentru ca unul era deja mort. Mi s-a parut prea mult, poate si pentru ca eu am acvariu si incerc sa le ofer pesticilor mei conditii de viata cat mai bune nu sa-i pun intr-un spatiu total nepotrivit. Plus ca mi s-a parut de prost gust si chiar ma gandeam daca vreun invitat mai milos ar mai putea manca avand in fata un pestisor mort.
Dar..... de gustibus non disputandum.

mitze_katze
08.11.2009, 10:26:16
Si pozele......

OanaMaria3
08.11.2009, 13:25:52
intr-adevar foarte slab calitativ targul.nici nu se compara cu cele din ianuarie februarie.se pare ca firmele de deco. au buget de austeritate :)). nu am vazut nimic nou ,nimic deosebit,iar preturile sunt destul de piperate.sa vedem cum se v or prezenta la targurile de anul viitor

D_aka
08.11.2009, 16:31:58
Era toata lumea f amabila, mai putin la Maya fashion unde am vrut sa fac poza la o rochie care mi-a placut si s-a asezat o tanti furioasa in fata sa-mi zica fara poze.
Si la Tria Alfa bijuterii era una tare oftuscata si suparata pe viata ca nu stiu ce cauta acolo. Macar de ar fi avut lucruri dragute ca nimeni nu se oprea la ea.

si eu am patit la fel....... imi placuse un voal si vroiam sa-i tin minte broderia asa ca am incercat sa-i fac o poza! dar a venit o tanti si mi-a pus mana in fata aparatului zicandu-mi ca nu am voie sa fac poze......... macar la mine a zambit cand mi-a zis ca asta e politica firmei ca altfel chiar ii ziceam vre-o doua de dulce!

D_aka
08.11.2009, 16:38:25

daca nu as fi fost la targ, si nu as fi vazut pe viu ce a fost dupa pozele tale as fi zis ca a fost o minunatie de targ! ;))

D_aka
08.11.2009, 16:50:57
Si pozele......

ai fost sambata la targ?
cred ca tu erai cea care facea poze dupa ce am plans si eu de mila scalarului decedat in tubul de sticla..... (nu de alta dar eu am si acvariu!)
si exact la asta m-am gandit: daca moare vre-un pestisor din minunatul tub de sticla (care nu are oxigenare adecvata pt pestisori) cum or sa mai poata invitatii care il vad sa se simta bine? or sa ma considere o nenorocita sadica!
si eu m-am intrebat daca poate cuiva sa-i placa respectivul aranjament..... oricat de tema marina ti-ai dori la nunta nu cred ca vre-o data vei vrea sa chinui si fiintele marine! sunt alte optiuni pentru tema marina care implica mai putine pierderi de vieti!
sorry dc am fost prea dura...

vio_vio3
08.11.2009, 18:08:44
si eu am patit la fel....... imi placuse un voal si vroiam sa-i tin minte broderia asa ca am incercat sa-i fac o poza! dar a venit o tanti si mi-a pus mana in fata aparatului zicandu-mi ca nu am voie sa fac poze......... macar la mine a zambit cand mi-a zis ca asta e politica firmei ca altfel chiar ii ziceam vre-o doua de dulce!

Buna fetelor
am fost si eu la minunatul targ si mi-a lasat un gust amar..rochiile nu erau cine stie ce,imbulzeala,caldura si mai ales niste comercianti care nu vor sa-si vanda marfa.am vrut sa probez o rochie la standul firmei evergreen dar era pt manechine(adica masura 34-36)am intrebat daca au magazine si mi s-a raspuns simplu da! si atat ,m-au lasat in pace
in schimb m-am ales cu o tona de pliante,daca va interseaza ceva pot sa va scanez si sa pun pe site.
Sper ca targul din februarie sa fie mai reusit,desi m-am cam hotarat ce rochie vreau..

Midnight_Lady
08.11.2009, 21:04:28
daca nu as fi fost la targ, si nu as fi vazut pe viu ce a fost dupa pozele tale as fi zis ca a fost o minunatie de targ! ;))

Merci pentru compliment. Poate as fi pozat mai mult si mai bine daca nu aveam mainile pline de pliante:))

Pe mine ma enervau ca imi bagau pe gat pliante si carti de vizita, desi spuneam ca am contracte cu restaurant, fotografi, cameramani, dj...

adelinad2003
08.11.2009, 21:21:13

Pai stiu ei ce stiu ca doar majoritatea rochiilor lor sunt copii de la alte firme

SimoBobo
08.11.2009, 21:32:45
Buna seara miresicile mele dragi>:D<eu pe ultima suta de metri(adica azi dimineata)am renuntat cu miresoiul la planul de a merge la targ...am citit pe aici si vad ca in mare nu am pierdut prea multe.In schimb am fost in plimbare la Constanta si am descoperit ca in perioada 12-15 noiembrie este primul targ national de nunti pentru 2010...locatia-CITY PARK MALL Constanta.La acesta voi merge cu siguranata !!!!

mada_as
09.11.2009, 10:35:20
Eu m-am bucurat de cateva pliante...
Am primit si un tichet de reducere 15%...
adica chiar dc nu am cumparat nimic poate o sa am reduceri pe viitor...

Buna fetelor
am fost si eu la minunatul targ si mi-a lasat un gust amar..rochiile nu erau cine stie ce,imbulzeala,caldura si mai ales niste comercianti care nu vor sa-si vanda marfa.am vrut sa probez o rochie la standul firmei evergreen dar era pt manechine(adica masura 34-36)am intrebat daca au magazine si mi s-a raspuns simplu da! si atat ,m-au lasat in pace
in schimb m-am ales cu o tona de pliante,daca va interseaza ceva pot sa va scanez si sa pun pe site.
Sper ca targul din februarie sa fie mai reusit,desi m-am cam hotarat ce rochie vreau..

sizinuca
09.11.2009, 11:13:08
si eu am patit la fel...era sa imi smulga rochia de pe mine...la fel am vrut si eu sa se vada broderia si sa vada si mama soacra dupa...dar asta e.in schimb la atl stand ne-a lasat.

oanalia
09.11.2009, 13:26:28
Noi trebuia sa avem nunta anul acesta si am reusit sa ne achizitionam toate lucrurile pentru marele eveniment. Din pacate am avut o problema uratica si am amanat-o pentru la anul.
Noi am evitat targurile.desi am fost de 2 ori la asemenea manifestari, mie, personal mi-au lasat un gust amar.
In primul rand preturile erau umflate, era o aglomeratie de era imposibil sa probezi ceva, ofertele dj/foto/filmare slabute. cat d ecat ok erau ofertele la invitatii, marturii,place carduri

D_aka
09.11.2009, 13:43:06
Buna seara miresicile mele dragi>:D<eu pe ultima suta de metri(adica azi dimineata)am renuntat cu miresoiul la planul de a merge la targ...am citit pe aici si vad ca in mare nu am pierdut prea multe.In schimb am fost in plimbare la Constanta si am descoperit ca in perioada 12-15 noiembrie este primul targ national de nunti pentru 2010...locatia-CITY PARK MALL Constanta.La acesta voi merge cu siguranata !!!!

ma faci sa rad!! targ national?? ma duc la targurile din cta de 3 ani si nu am observat decat firme locale nu si nationale! da cine stie, poate ai noroc tu si o sa fie anu asta o prezenta mai diversificata la targ! io oricum merg ca la targul din cta intrarea era moca....... cel putin anii trecuti!

D_aka
09.11.2009, 13:46:06
si eu am patit la fel...era sa imi smulga rochia de pe mine...la fel am vrut si eu sa se vada broderia si sa vada si mama soacra dupa...dar asta e.in schimb la atl stand ne-a lasat.

da....... au fost si 4-5 standuri la care puteai proba si poza! dar mie nu mi-a placut ceva de pe acolo..........asa ca nu am avut la ce sa fac poze!

SimoBobo
09.11.2009, 14:15:34
ma faci sa rad!! targ national?? ma duc la targurile din cta de 3 ani si nu am observat decat firme locale nu si nationale! da cine stie, poate ai noroc tu si o sa fie anu asta o prezenta mai diversificata la targ! io oricum merg ca la targul din cta intrarea era moca....... cel putin anii trecuti!
vai da ce rautacioasa esti !!!! ma bucur ca te fac sa razi:D dar nu de-a devaratelea ci la misto...nu-i frumos>:/ ...asa scrie acolo ca este primul targ national...ca este sau nu ...nu e treaba mea si nici nu ma intereseaza sincer...orice ar fi eu oricum merg

sizinuca
09.11.2009, 14:31:07
pe mine ma intereseaza si firmele locale...pe care oricum nu le-am vazut la targ..ma refer la ca gasim in cta...mirandi, calinevents, venusbridal, white lady.

D_aka
09.11.2009, 15:17:47
vai da ce rautacioasa esti !!!! ma bucur ca te fac sa razi:D dar nu de-a devaratelea ci la misto...nu-i frumos>:/ ...asa scrie acolo ca este primul targ national...ca este sau nu ...nu e treaba mea si nici nu ma intereseaza sincer...orice ar fi eu oricum merg

tocmai asta ma face sa rad!!! faptul ca ei cu mandrie zic ca-i national si nu gasesti decat vechiturile ne-cumparate in anul care a trecut... (cel putin asa a fost pana acum)

D_aka
09.11.2009, 15:21:40
pe mine ma intereseaza si firmele locale...pe care oricum nu le-am vazut la targ..ma refer la ca gasim in cta...mirandi, calinevents, venusbridal, white lady.

mai, eu am observat ca la targ nu vin cu ce au ei frumos.... mai bine o iei la picior si te duci la magazinele lor din oras! ca sa nu zic ca nici la magazinele din oras nu au toate modele si la adevarata lor valoare! eu stiu de calin events in mod sigur ca in bucuresti au mai multe modele si mult mai frumoase decat ce au in magazinul din cta!
oricum poate ne vedem la targ ca si eu as vrea sa merg! in fiecare an tot sper ca se va imbunatati targul si o sa fiu si eu fericita ca am vazut ceva frumos!

sizinuca
09.11.2009, 15:39:47
pai atunci ne auzim inainte si mergem impreuna. :)

SimoBobo
09.11.2009, 15:41:53
eu cred ca merg joi dupa ora 17...si poate ajung sa vad si filmul lui Mj la tomis( la 21.45 e ultima rulare)

D_aka
09.11.2009, 15:53:19
eu cred ca vineri dim sau sambata! sa vad cum scap de la munci!
ne auzim!

D_aka
09.11.2009, 15:54:27

da sa nu-i spui lu var-tu ca mergem noi 2 ca se coteste si nu mai vine, iar eu vreau sa-l car si pe el!;;)

sizinuca
09.11.2009, 17:19:31
inteleg....nici al meu nu vine...a spus ca nu are el ce sa faca pe acolo..si nici nu vreau sa ma vada in rochie. ne auzim...

MissSwan
10.11.2009, 21:20:34
Bucuresti
- 29-31 ianuarie 2010, Expo Ideal Mariage, Romexpo

Cluj

Tirgu Mures

Timisoara

Oradea

Arad

Constanta

Am actualizat lista si cu targul de la Romexpo.:)>-

SimoBobo
11.11.2009, 08:35:55
Bucuresti

Cluj

Tirgu Mures

Timisoara

Oradea

Arad

Constanta

Multumim mult iubito>:D<

izabelle
11.11.2009, 11:56:25
Bucuresti

Cluj

Tirgu Mures

Timisoara

Oradea

Arad

Constanta

eu sunt din cta si as vrea ma merg si la buc sa vad ce au .La care targ din per ian -feb ma sfatuiti sa merg ?

Bzz-Bzz
11.11.2009, 12:57:35
Romexpo si Polivalenta...si sa-ti spun si pe ce ma bazez cand spun asta...preturile mai accesibile,la Mariott ma duc doar din curiozitate,fara niciun gand de cumparaturi,ca ma imbat cu apa rece....plus ca sunt spatii mult mai mari,si sper sa fie prezenti cat mai multi furnizori

poate alte miresici te vor indruma catre alte targuri,eu doar pe cele doua ma bazez la anul...la oricare te vei decide sa vii,te asteptam >:D<

D_aka
11.11.2009, 14:29:47
eu sunt din cta si as vrea ma merg si la buc sa vad ce au .La care targ din per ian -feb ma sfatuiti sa merg ?

15-17 ianuarie 2010, JW Marriott Bucharest Grand Hotel/Palatul Parlamentului sau 29-31 ianuarie 2010, Expo Ideal Mariage, Romexpo as sugera eu sa te duci fiindca sunt foarte multe firme prezente. la acestea am fost eu anii trecuti........ referitor la celelalte 3 targuri nu cunosc amanunte. mie preturile la marriott nu mi s-au parut diferite fata de romexpo, dar poate ca nu imi mai amintesc eu bine......

izabelle
11.11.2009, 16:40:16
mersi fetelor ptr rasp , la un targ as vrea sa particip si eu la buc asta in cazul in care nu gasesc nimik prin cta , si de asta va intrebam sa stiu la care sa merg , la care credeti voi ca participa mai multe firme , preturile sa difere adik sa nu ma trezesc ca ajung pe acolo si rochiile sunt de la 4000 de lei in sus ca nu am facut nimik . Deci voi ma sfatuiti ptr romexpo , ms mult

alecsa
12.11.2009, 00:26:45
mersi fetelor ptr rasp , la un targ as vrea sa particip si eu la buc asta in cazul in care nu gasesc nimik prin cta , si de asta va intrebam sa stiu la care sa merg , la care credeti voi ca participa mai multe firme , preturile sa difere adik sa nu ma trezesc ca ajung pe acolo si rochiile sunt de la 4000 de lei in sus ca nu am facut nimik . Deci voi ma sfatuiti ptr romexpo , ms mult

palatul parlamentului pe primul loc, romexpo pe al doilea, dupa criteriile enuntate de tine: varietate firme si preturi ;) am pus pe primul loc PP pt simplul motiv ca mi s-a parut cel mai bine organizat/aerisit. pe cand romexpo e mai inghesuit/intortocheat/neaerisit. la marriott sunt alte reguli de participare/costuri si nu am vazut o oferta variata de preturi, cel putin la ce ma interesa pe mine la momentul respectiv.

SimoBobo
12.11.2009, 09:57:48
Maine ma duc la cel din Constanta sa vad care-i treaba...am vazut o rochita superba la Bien Savy si ziceau fetele ceva de reduceri:[email protected] ma duc eu sa vad,sa studiezL-)

tomitzadb
12.11.2009, 11:45:33
fetele, ajutor! am fost la targul din week-end si am vazut la un moment dat la un stand micut pe culoarul din stanga cortului niste invitatii, meniuri si place cards foarte dragute pe maron sau pe bej..din pacate nu am retinut numele firmei,si pe site-urile firmelor listate ca participanti nu le-am regasit...poate ma ajuta si pe mine cineva sa descopar despre ce firma era vb?...plss??

D_aka
12.11.2009, 11:51:21
fetele, ajutor! am fost la targul din week-end si am vazut la un moment dat la un stand micut pe culoarul din stanga cortului niste invitatii, meniuri si place cards foarte dragute pe maron sau pe bej..din pacate nu am retinut numele firmei,si pe site-urile firmelor listate ca participanti nu le-am regasit...poate ma ajuta si pe mine cineva sa descopar despre ce firma era vb?...plss??

nu ai si tu macar o poza cu ele ca sa imi dau seama cam care stand ai fi?
pe culoarul din stanga era o singura firma care mi-a atras atentia si parca avea un nume legat de cuvintele arta si hartie..... da tre sa ma uit prin pliante ca precis am luat de la ei pliant! si parca tot acolo mai era o firma numita ceva cu sot si sotie sau mire si mireasa......... offf.... ce memorie scurta am!!!:(

Bzz-Bzz
12.11.2009, 13:12:57

ti-am dat PM cu numele lor

Mawy
12.11.2009, 17:43:40

PaperArt. Din pacate nu au pe site toate modelele de la targ...

camelia
12.11.2009, 19:16:38
PaperArt. Din pacate nu au pe site toate modelele de la targ...
firmele care au participat acum la targ la bucuresti vor participa la toata targurile?

alecsa
12.11.2009, 20:05:03
firmele care au participat acum la targ la bucuresti vor participa la toata targurile?

nu neaparat, daca se inscriu pe lista si platesc, participa ;)

D_aka
15.11.2009, 00:12:49
a trecut (aproape, fiindca mai e o zi) si targul din cta! asa cum ma asteptam nu a fost deloc mare, firmele locale nu au fost prezente decat vre-o 2 sau 3 din care una cu costume pentru miri, celelalte cu rochii de mirese! au mai fost cateva firme cu rochii pe comanda si la comanda din colectii internationale si in rest foto-video, accesorii mirese si cocarde, marturii, aranjamente! am facut cateva poze....... poate inspira pe careva!

PYTYCOT
15.11.2009, 12:36:11
Buna, vor mai avea loc 2 targuri anul viitor: EXPOMARIAGE intre 15-17 ianuarie 2010 la Marriott si la Palatul Parlamentului si EXPO IDEAL MARIAGE intre 29-31 ianuarie 2010 la Romexpo-Pavilionul 14-15 :laugh:

SimoBobo
16.11.2009, 08:56:12
a trecut (aproape, fiindca mai e o zi) si targul din cta! asa cum ma asteptam nu a fost deloc mare, firmele locale nu au fost prezente decat vre-o 2 sau 3 din care una cu costume pentru miri, celelalte cu rochii de mirese! au mai fost cateva firme cu rochii pe comanda si la comanda din colectii internationale si in rest foto-video, accesorii mirese si cocarde, marturii, aranjamente! am facut cateva poze....... poate inspira pe careva!
Bineanteles ca nici la targul asta n-am ajuns....."sa moara bibi"daca sunt eu miresica serioasa...m-am batut pe aici cu pumnu-n piept ca eu merg la toate,ca eu fac,ca dreg...bla bla bla:[email protected] numai gura de mine...noroc cu voi care mergeti si vad si eu poze,cum a fost cine-a fost etc:-< :-<

dreya_Elle
24.11.2009, 15:50:37
Buna, vor mai avea loc 2 targuri anul viitor: EXPOMARIAGE intre 15-17 ianuarie 2010 la Marriott si la Palatul Parlamentului si EXPO IDEAL MARIAGE intre 29-31 ianuarie 2010 la Romexpo-Pavilionul 14-15 :laugh:
fetelor care dintre aceste targuri e mai mare si mai tare :)) ??
as vrea sa vizitez si eu unul...dar nu pot sa ajung decat o data la bucuresti...hmm..ce ziceti?

D_aka
24.11.2009, 19:29:37
fetelor care dintre aceste targuri e mai mare si mai tare :)) ??
as vrea sa vizitez si eu unul...dar nu pot sa ajung decat o data la bucuresti...hmm..ce ziceti?

sunt cam la egalitate......... sa zicem ca un avantaj ar avea romexpo...... cred ca e mai bine reprezentat ......

Adina_Vasy
25.11.2009, 18:21:27
Un nou targ in Timisoara :

"Dupa realizarea in 2009 a expozitiei Exclusive Wedding Events, organizatorii Dovi’s Style si Vest Sound Grup, va invita si in 2010 la o noua expozitie, pregateste-te pentru „Zile de nunta". Cu un concept nou pentru targurile de profil, Exclusive Wedding Events - Zile de nunta, isi propune ca timp de trei zile, 22 – 24 ianuarie 2010, la Teatrul National din Timisoara, sa va poarte printre ideile specialistilor. Frumusete, bun gust, noutati, trenduri in produse si servicii pentru nunta."

SimoBobo
26.11.2009, 08:42:27
Un nou targ in Timisoara :

"Dupa realizarea in 2009 a expozitiei Exclusive Wedding Events, organizatorii Dovi’s Style si Vest Sound Grup, va invita si in 2010 la o noua expozitie, pregateste-te pentru „Zile de nunta". Cu un concept nou pentru targurile de profil, Exclusive Wedding Events - Zile de nunta, isi propune ca timp de trei zile, 22 – 24 ianuarie 2010, la Teatrul National din Timisoara, sa va poarte printre ideile specialistilor. Frumusete, bun gust, noutati, trenduri in produse si servicii pentru nunta."
Daca te duci la targ(ca noi in Tm nu ajungem;)) )sa ne spui cum a fost,ce preturi si poate chiar iti iei ceva:*

camelia
27.11.2009, 13:43:54
in 18-21 martie 2010, va mai fi un targ de nunti la Cluj " mariaj expo " , locul desfarsurarii va fi : IULIUS MALL CLUJ NAPOCA.
Asteptam toate miresicile;-)