PDA

Versiunea completa : Millenium - fosta cantina TCH

ancamihai84
05.09.2009, 01:44:36
Casa de piatra miresici,

Cautand un topic despre restaurantul unde o sa fac eu nunta, nu am gasit nimic si m-am hotarat sa deschid unul cu speranta k o sa aflu mai multe despre local/ servire/ formatie si toate cele ...
Tb sa fie mirese care fac si au facut nunta aici, deoarece cand am rezervat noi sala, erau deja rezervari si pt 2012 , iar toate sambetele sunt ocupate pt la anul, si vara numai in ziua d duminica am gasit, si asta in iulie, nu august...
So, pls help...

Pupicei si sper sa mearga,

Bafta la pregatiri k stiu cat ii d stresant :((

orion2009
07.09.2009, 12:52:19
Poate te ajuta ceva poze de la nunta mea :D

ileanait9
07.09.2009, 13:56:28
Mai atasez si eu cateva poze ;-)

ancamihai84
07.09.2009, 19:47:47
Multumesc, esti o scumpica :)
super ai avut totul aranjat...
wow dc ar fi si la mine la fel de frumos...
De muzica imi poti spune ceva, sau ai avut alta formatie si nu cea de la local? Cine ti-a aranjat sala? Si kam cat te-a dus totul?
Ceva probleme cu organizarea sau personalul?
Scuze k sunt asa stress dar singurele informatii le pot afla numai asa deoarece nu sunt acasa si imi doresc tare mult k totul sa fie bine...
Multumesc anticipat pt raspunsuri,

Casa de piatra si numai fericire la acest inceput de drum :):*

ancamihai84
07.09.2009, 19:51:19
Mai atasez si eu cateva poze ;-)
Multumesc din suflet pt poze, p astea chiar nu le-am vazut :)
Am mai cautat p net si am mai putut afla cate ceva, dar sunt curioasa cu muzica si staff-ul si in general atmosfera...
Ai fost o mireasa superba, am vazut poze si sper k totul a iesit asa cum ti-ai dorit (just to mention: ne-am interesat si in zavoi dar nu aveau nici macar o dum libera anul viitor in vara lol :))
poop si inca o data multumesc pt tot
casa de piatra :*

orion2009
07.09.2009, 20:46:41
La muzica noi am avut o formatie din Sibiu - unde locuim. Personalul a fost...asa si asa. Dar poate si din cauza faptului ca am avut nunta duminica si poate erau obositi :-p (nu ma pot abtine sa-ti spun ca e o doamna blonda acolo - ospatarita- pe care mi-a venit un pic s-o strang de gat in noaptea petrecerii). Doamna Valentina (cea cu care discutii detaliile) e de treaba - sfatul meu e sa o bombardezi din timp cu intrebari. Eu am avut surpriza sa aflu cu 2 zile inainte de nunta ca trebuie sa platesc personalul de la bucatarie si ospatarii. Mancarea e super. Sala arata super...doar sa ai grija cine ti-o aranjeaza. daca vrei iti pot da pe PM nr. tipei care mi-a aranjat mie sala. e super deschisa si are preturi ok.

ancamihai84
07.09.2009, 21:15:52
La muzica noi am avut o formatie din Sibiu - unde locuim. Personalul a fost...asa si asa. Dar poate si din cauza faptului ca am avut nunta duminica si poate erau obositi :-p (nu ma pot abtine sa-ti spun ca e o doamna blonda acolo - ospatarita- pe care mi-a venit un pic s-o strang de gat in noaptea petrecerii). Doamna Valentina (cea cu care discutii detaliile) e de treaba - sfatul meu e sa o bombardezi din timp cu intrebari. Eu am avut surpriza sa aflu cu 2 zile inainte de nunta ca trebuie sa platesc personalul de la bucatarie si ospatarii. Mancarea e super. Sala arata super...doar sa ai grija cine ti-o aranjeaza. daca vrei iti pot da pe PM nr. tipei care mi-a aranjat mie sala. e super deschisa si are preturi ok.

Multumesc inca o data pt ajutor :*
Am vazut pozele si sala a aratat intr-adevar super la nunta ta :)
Stiu ce zici de faptul k nunta a fost duminica... Din pacate asa o sa fie si la noi pt k e sg data libera.. Noua ne-a spus d p acum k tb sa platim ospatarii numai, asa a zis, 10 la numar, pt aprox 150 persoane. si k tb sa comandam un numar d meniuri cat mai apropiat d cel real, pt k indiferent dc raman meniuri, o sa fim charge-ati pt meniurile pe care le comandam...
Dc ai putea sa imi dai mai multe detalii.. cu ce te-a deranjat doamna blonda?:> Mancarea ai zis k a fost buna.... Ceea ce e ok... Cam cate persoane ai avut la nunta si dc a ramas destul loc de dans... si kam p la ce ora s-a oprit muzica...
Dc ai putea sa imi dai si un nr d tel pt cei care ti-au aranjat sala ar fi super o:-)
Multumesc mult pt ajutor si sper sa nu te stresez prea tare dar probabil k intelegi cum e...
poop si noapte buna:*

orion2009
08.09.2009, 12:37:47
Multumesc inca o data pt ajutor :*
Am vazut pozele si sala a aratat intr-adevar super la nunta ta :)
Stiu ce zici de faptul k nunta a fost duminica... Din pacate asa o sa fie si la noi pt k e sg data libera.. Noua ne-a spus d p acum k tb sa platim ospatarii numai, asa a zis, 10 la numar, pt aprox 150 persoane. si k tb sa comandam un numar d meniuri cat mai apropiat d cel real, pt k indiferent dc raman meniuri, o sa fim charge-ati pt meniurile pe care le comandam...
Dc ai putea sa imi dai mai multe detalii.. cu ce te-a deranjat doamna blonda?:> Mancarea ai zis k a fost buna.... Ceea ce e ok... Cam cate persoane ai avut la nunta si dc a ramas destul loc de dans... si kam p la ce ora s-a oprit muzica...
Dc ai putea sa imi dai si un nr d tel pt cei care ti-au aranjat sala ar fi super o:-)
Multumesc mult pt ajutor si sper sa nu te stresez prea tare dar probabil k intelegi cum e...
poop si noapte buna:*
Sa incepem :D : si eu am ales duminica din aceeasi lipsa de date libere. Eu am avut 130 de persoane si a ramas spatiu suficient de dans. Mie mi-au cerut bani pentru 8 persoane: 4 la bucatarie si 4 in sala. Cate 150 ron de persoana. Noua ne-a spus ca daca ne vin mai putini oameni ne "iarta" de plata a 10 meniuri, iar peste ne pot asigura 30 de meniuri daca vin mai multe persoane. Prin urmare noi am dat comanda numai 125 de meniuri.:-p Acum vad ca au schimbat... Doamna blonda - care am inteles ca e sefa ospatarilor sau asa ceva - m-a enervat de la inceput pentru ca era ffff acra :-p . Bine s-ar putea sa fiu eu un pic cam pretentioasa....si totul a culminat cu un schimb de replici acide intre mine si ea legat de ora la care sa serveasca tortul (amuzant e ca am crezut ca eu am castigat disputa, dar ea a avut grija sa nu primesc nicio cala din martipan din multitudinea care imi decorau tortul :( ).
Muzica s-a oprit la ora 3. Din cate am inteles de obicei se opreste la ora 12, dar noi am avut o hartie de la Primaria Valcea in care scria ca putem prelungi programul pana la 3 - inca un motiv pentru care cred ca ospataritele erau un pic...deprimante :D .
Iti trimit pe PM nr. tipei care mi-a aranjat sala. Sper ca te-am ajutat cu ceva. Pupici!!!!!

ancamihai84
08.09.2009, 14:36:11
Me again :(
:* si ms din suflet pt mesaj, de foarte marte ajutor si apreciat :)
Mai intai vroiam sa vad dc u ai obtinut "invoire de la primarie" :)) cu privire la ora de inchidere sau dc cei d la restaurant au facut demersurile la cererea ta?
Sincer, regreti ceva din deciziile luate in legatura cu organizarea nuntii (ziua sau poate localul sau poate altceva)? Si dc ai putea, ce ai schimba ?
Nu stiu cum si-a permis "doamna" blonda sa iti strice cea mai frumoasa zi... Dar asa sunt unii... pacat k sunt oameni facuti asa...

Poop si o zi cat mai superba :)

orion2009
08.09.2009, 19:44:28
Me again :(
:* si ms din suflet pt mesaj, de foarte marte ajutor si apreciat :)
Mai intai vroiam sa vad dc u ai obtinut "invoire de la primarie" :)) cu privire la ora de inchidere sau dc cei d la restaurant au facut demersurile la cererea ta?
Sincer, regreti ceva din deciziile luate in legatura cu organizarea nuntii (ziua sau poate localul sau poate altceva)? Si dc ai putea, ce ai schimba ?
Nu stiu cum si-a permis "doamna" blonda sa iti strice cea mai frumoasa zi... Dar asa sunt unii... pacat k sunt oameni facuti asa...

Poop si o zi cat mai superba :)
"Invoirea de la primarie" am obtinut-o noi. Am depus o cerere cu ceva zile inainte. De regretat, nu regret nimic, sincer.... Normal ca mai sunt si lucruri care nu ies cum vrei tu, dar eu sunt foarte multumita cu tot ce a fost. N-as schimba nimic. O sa vezi ca asa va fi si la tine! O sa ramai cu o amintire perfecta...restul nu vor fi decat detalii ce le vei uita repede.

ileanait9
08.09.2009, 20:49:02
Multumesc din suflet pt poze, p astea chiar nu le-am vazut :)
Am mai cautat p net si am mai putut afla cate ceva, dar sunt curioasa cu muzica si staff-ul si in general atmosfera...
Ai fost o mireasa superba, am vazut poze si sper k totul a iesit asa cum ti-ai dorit (just to mention: ne-am interesat si in zavoi dar nu aveau nici macar o dum libera anul viitor in vara lol :))
poop si inca o data multumesc pt tot
casa de piatra :*

Nai pt ce ;-) sper ca ai putut sa iti faci o mica idee cum arata sala. In ceea ce priveste nunta mea a fost totul bine a iesit cum ne-am dorit.( exceptie ca inainte cu o saptamana era sa o patin cu aranjamentul sali dar am avut norocul ca am sunat inainte cu o saptamana sa vedem cum stau pregatirile. Am primit un raspuns foarte neplacut din partea lor ceea ce nea determinat sa schimbam firma). Timp este suficient pana la nunta voastra, faceti totul cu calm si o sa iasa super bine. Pupici:*

ancamihai84
09.09.2009, 20:37:00
Nai pt ce ;-) sper ca ai putut sa iti faci o mica idee cum arata sala. In ceea ce priveste nunta mea a fost totul bine a iesit cum ne-am dorit.( exceptie ca inainte cu o saptamana era sa o patin cu aranjamentul sali dar am avut norocul ca am sunat inainte cu o saptamana sa vedem cum stau pregatirile. Am primit un raspuns foarte neplacut din partea lor ceea ce nea determinat sa schimbam firma). Timp este suficient pana la nunta voastra, faceti totul cu calm si o sa iasa super bine. Pupici:*
Ms mult de incurajari :)
Am uitat sa ma prezint, stress mic e numele meu real :))
si reusesc sa ii stresez si p altii cu grijile mele.
Va multumesc tare mult fetelor, ati fost de un real ajutor. Sper k dupa "marele eveniment" sa pot sa ajut si eu p altcineva la randul meu
poop si raman datoare ;))

Gioia
29.09.2009, 17:30:25
Da as fii interesata! Iti multumesc!^:)^ ;-)

orion2009
06.10.2009, 13:59:34
Inca ceva poze cu restaurantul. Poate va ajuta!!!!

adelinapaun
11.11.2009, 10:52:48
Bun gasit miresici din Rm. Valcea

Vroiam doar sa va spun si eu o parere in legatura cu acest restaurant; desi sunt din Sibiu am participat deja la doua nunti ce au avut loc la acest restaurant.

Localul este frumos, se poate amenaja cu bun gust; nu stiu daca pot acorda nota 10 personalului. La ultima nunta la care am participat in acest weekend doamnele ospatarite asteptau sa vina miri sa le spun cand sa aduca felul urmator de mancare [-X[-X Pai ocupatia mirilor e cu totul alta decat sa se ocupe de intervalele orare ale felurilor de mancare (mai ales ca acestea au fost stabilite initial cu administratorul restaurantului)

O alta bila neagra pe care o dau personalului este felul in care se poarta cu nuntasii.....o anumita doamna blonda, tunsa scurt si cu ochelari a avut "bunavointa" sa-l trimita la dracu pe unul din invitati deoarece acesta nu era atent cand doamna venea cu niste farfurii si nu s-a ferit la timp din calea dumneaei.....si astfel am auzit-o cum "i-a facut o urare " frumoasa

FELICITARILE mele pentru formatia localului=D>=D>=D>\:D/\:D/\:D/ au fost la mare inltime si s-a dansat tot timpul

Sper sa va foloseasca aceste informatii

Spor la pregatiri si ganduri bune

orion2009
11.11.2009, 11:22:20

Vroiam doar sa va spun si eu o parere in legatura cu acest restaurant; desi sunt din Sibiu am participat deja la doua nunti ce au avut loc la acest restaurant.

Localul este frumos, se poate amenaja cu bun gust; nu stiu daca pot acorda nota 10 personalului. La ultima nunta la care am participat in acest weekend doamnele ospatarite asteptau sa vina miri sa le spun cand sa aduca felul urmator de mancare [-X[-X Pai ocupatia mirilor e cu totul alta decat sa se ocupe de intervalele orare ale felurilor de mancare (mai ales ca acestea au fost stabilite initial cu administratorul restaurantului)

O alta bila neagra pe care o dau personalului este felul in care se poarta cu nuntasii.....o anumita doamna blonda, tunsa scurt si cu ochelari a avut "bunavointa" sa-l trimita la dracu pe unul din invitati deoarece acesta nu era atent cand doamna venea cu niste farfurii si nu s-a ferit la timp din calea dumneaei.....si astfel am auzit-o cum "i-a facut o urare " frumoasa

FELICITARILE mele pentru formatia localului=D>=D>=D>\:D/\:D/\:D/ au fost la mare inltime si s-a dansat tot timpul

Se pare ca nu sunt singura care a avut probleme cu personalul de la TCH!!! Iar d-na "Blonda" se pare ca e personajul principal...:)) . Pacat, resturantul e chiar super!!!!

adelinapaun
11.11.2009, 11:59:36
Se pare ca nu sunt singura care a avut probleme cu personalul de la TCH!!! Iar d-na "Blonda" se pare ca e personajul principal...:)) . Pacat, resturantul e chiar super!!!!

Acum m-am uitat in urma la mesajele acestui topic si am vazut ca si tu ai mentionat de doamna blonda. Hmmm....dar nu se poate face nimic in legatura cu dumneaei????? E localul ei, e chiar asa importanta pentru acest restaurant???
Revin cu o completare la ce am scris; acel nuntas caruia i-a facut "urarea" era chiar sotul meu!!! Din respect pentru mireasa (prietena mea cea mai buna) nu am facut scandal....dar crede-ma ca nu mi-a cazut deloc bine :-&
Sunt platiti pentru asta si ar trebui sa se comporte ca atare!!!!
Sa-i fie rusine!
Miresici din Rm Valcea care vreti sa faceti nunta acolo poate mentionati cate ceva despre aceasta "doamna blonda" si conducerii restaurantului; si pt dovezi rugati-i sa viziteze acest forum unde pot vedea parerile miresicilor si ale nuntasilor participanti

orion2009
11.11.2009, 18:45:45
Acum m-am uitat in urma la mesajele acestui topic si am vazut ca si tu ai mentionat de doamna blonda. Hmmm....dar nu se poate face nimic in legatura cu dumneaei????? E localul ei, e chiar asa importanta pentru acest restaurant???
Revin cu o completare la ce am scris; acel nuntas caruia i-a facut "urarea" era chiar sotul meu!!! Din respect pentru mireasa (prietena mea cea mai buna) nu am facut scandal....dar crede-ma ca nu mi-a cazut deloc bine :-&
Sunt platiti pentru asta si ar trebui sa se comporte ca atare!!!!
Sa-i fie rusine!
Miresici din Rm Valcea care vreti sa faceti nunta acolo poate mentionati cate ceva despre aceasta "doamna blonda" si conducerii restaurantului; si pt dovezi rugati-i sa viziteze acest forum unde pot vedea parerile miresicilor si ale nuntasilor participanti
Ar fi bine ca cei care vor vrea sa faca nunta acolo sa specifice ca ar prefera sa se lipseasca de serviciile doamnei respective... Poate ar iesi "ceva"... E foarte rau cand cineva iti strica "the big day", chiar daca nu o face intentionat...

ancamihai84
13.12.2009, 18:53:13

....

Ms frumos pt mersaj. Chiar k mi-a folosit. O sa tin minte precizarile in legatura cu staff-ul. Ma bucur sa aud k formatia aleasa se ridica la asteptari. Am auzit cateva cantece deoarece ne-au trimis un cd dar e diferit live fata de un cd. Sarbatori fericite si multumiri din suflet ;~)

ancamihai84
13.12.2009, 18:55:10
Ar fi bine ca cei care vor vrea sa faca nunta acolo sa specifice ca ar prefera sa se lipseasca de serviciile doamnei respective... Poate ar iesi "ceva"... E foarte rau cand cineva iti strica "the big day", chiar daca nu o face intentionat...
He he he :) chiar k o sa ma lipsesc de serviciile doamnei chiar dc am un ospatar in minus :)
va pupic si ms mult :)

simonikool
14.12.2009, 09:41:06
Eu am fost la o nunta acolo si a fost ok... adica sala era decorata frumos si avantajul e ca e destul de mare si ai loc de dans. :D. Mancarea nu era foarte stralucita, sau cel putin asa mi s-a parut. Oricum spor la miresit

ancamihai84
16.01.2010, 00:40:20
Eu am fost la o nunta acolo si a fost ok... adica sala era decorata frumos si avantajul e ca e destul de mare si ai loc de dans. :D. Mancarea nu era foarte stralucita, sau cel putin asa mi s-a parut. Oricum spor la miresit
Ms frumos, la fel doresc tuturor mireselo. Oricum nu stiu ce m-as fi facut fara voi, k voi mi-ati dat curaj :) va pooppp

brunhilda
03.05.2010, 20:37:29
Buna, fetelor! In legatura cu restaurantul Millenium am si eu o intrebare: vi s-a impus un numar minim de invitati?

symonyka
07.05.2010, 08:57:52
fetelor am rugamintea sa imi spuneti daca am in jur de 200 de pers mai am loc si de dans ?

brunhilda
06.11.2010, 17:44:47
Buna, fetelor! In legatura cu restaurantul Millenium am si eu o intrebare: vi s-a impus un numar minim de invitati?

Chiar nu mai raspunde nimeni pe thread-ul asta? Intrebarea ramane valabila. Mersi! :-)

RAMONADANI
07.11.2010, 16:32:17
Chiar nu mai raspunde nimeni pe thread-ul asta? Intrebarea ramane valabila. Mersi! :-)

Buna! Eu fac acolo si cand am fost sa vorbesc nu mi-a zis nimic de un numar minim de persoane.....d c? tu cate persoane ai?:-?

brunhilda
10.11.2010, 09:11:51
Buna! Eu fac acolo si cand am fost sa vorbesc nu mi-a zis nimic de un numar minim de persoane.....d c? tu cate persoane ai?:-?

Mie mi-a spus Valentina ca ar trebui sa am minim 100 ca sa nu mai bage vreun botez sau ceva in sala mai mica. Probabil juca la cacealma, nu stiu ce sa zic.
Oricum, stii cum e, degeaba ai tu lista de 500 de persoane daca iti confirma doar 50. :)

brunhilda
11.11.2010, 13:37:19

Am uitat sa te intreb: tu cam cate persoane o sa ai si in ce luna ai nunta?
Mersi! :)

RAMONADANI
14.11.2010, 20:39:52
Am uitat sa te intreb: tu cam cate persoane o sa ai si in ce luna ai nunta?
Mersi! :)

Am in jur de 200 de persoane si in luna iulie.:)

brunhilda
15.11.2010, 11:19:37
Am in jur de 200 de persoane si in luna iulie.:)

De-aia nu s-a pus problema de care vorbeam mai sus. Cam la ce pret ti-a zis c-o sa fie meniul?

loryk86
25.11.2010, 10:00:18
buna si eu o sa am nunta tot la milenium sper sa iasa frumoasa.....voi v ati gandit ce aranjamente ati vrea?|-)
apropo d ospatarita blonda avem vreo sansa sa nu participe la nunti? am mai auzit de ea: fffff acrisoaraaaa femeia.>:P

mihaela_17
26.11.2010, 22:00:31
buna si eu o sa am nunta tot la milenium sper sa iasa frumoasa.....voi v ati gandit ce aranjamente ati vrea?|-)
apropo d ospatarita blonda avem vreo sansa sa nu participe la nunti? am mai auzit de ea: fffff acrisoaraaaa femeia.>:P
insfarsit o miresica din valcea care are nunta in aceeasi zi cu mine ;)):*<:-P
eu nu pot sa-ti raspun la intrebarea ta am nunta la ok- events.

brunhilda
28.11.2010, 11:07:34

Cred ca ar trebui niste aranjamente in ton cu restaurantul. Eu ma gandeam la fetze de masa bej/alb cu scaune imbracate in grena/maron inchis. Iar la flori, crizanteme, gerbera si trandafiri in acelasi ton. Ti-ai gasit firma care sa iti faca aranjamentele?

p.s.: Observ ca ai nunta cu 3 saptamani inaintea mea. Ai semnat vreun contract cu ei sau ai dat doar avansul si ti-au dat o factura?

loryk86
14.12.2010, 07:39:27
buna !u in ce stagiu ai ajuns? ti ai cumparat verighetele?.........in ultima perioada visez numai nunti. iti dai seama si mai e f mult timp.imi doresc sa iasa totul bn k toate miresele de altfel.

loryk86
14.12.2010, 07:44:59
imi pare rau k raspund cu intarziere. nu am vb cu nici o firma am zis k e prea devreme, m am uitat pe internet mi a placut ff mult o firma am mai fost la o nunta unde tot asa a avut niste aranjamente superbe am de unde sa aleg.ai o idee frumoasa cu, culorile pe care le vrei .eu as vrea sa fac cu verde crezi k iese frumos. si florile sunt super asa vreau si eu crizanteme, gerbera combinatii............

brunhilda
14.12.2010, 11:01:38
imi pare rau k raspund cu intarziere. nu am vb cu nici o firma am zis k e prea devreme, m am uitat pe internet mi a placut ff mult o firma am mai fost la o nunta unde tot asa a avut niste aranjamente superbe am de unde sa aleg.ai o idee frumoasa cu, culorile pe care le vrei .eu as vrea sa fac cu verde crezi k iese frumos. si florile sunt super asa vreau si eu crizanteme, gerbera combinatii............

Si eu vroiam cu verde, dar mi-am dat seama ca n-o sa iasa ok pentru ca ar fi prea multe culori laolalta. Plus ca a postat cineva poze pe forum cu sala decorata in respectiva culoare si mi s-a parut un pic cam mult pentru ce vreau eu. Dar stii cum se zice, gusturile nu se discuta. :)
Momentan am rezolvat cu biserica, DJ-ul si fotograful. Plus ca avem idee cam de unde sa luam vestimentatia mirelui si nimicuri gen marturii si paharele mirilor.
Tu cum stai cu pregatirile?

loryk86
16.12.2010, 07:09:30
buna!si noi am vorbit cu lautarii , eu nu o sa am dj, fotograful,biserik. de unde iti iei paharele mirilor, de la jannette?asa, avem si noi idee de unde sa luam marturiile.....si toate cele...dupa sarbatori as vrea sa ma orientez spre verighete.am vazut unele in cozia frumoase dar trebuie sa dam comanda....u ai vb cu firma pt decoratiuni?

brunhilda
19.12.2010, 15:56:00
Buna! Paharele nu ne-am hotarat inca de unde le luam, am vazut mai multe dragute prin Bucuresti, iar de decoratiuni inca nu am vorbit. Mai e timp. ;)

loryk86
21.12.2010, 08:31:00
Buna! Paharele nu ne-am hotarat inca de unde le luam, am vazut mai multe dragute prin Bucuresti, iar de decoratiuni inca nu am vorbit. Mai e timp. ;)
buna!
astept sa intrii pe mes sa mi dai accept.

brunhilda
25.12.2010, 21:50:26
Sa stii ca n-am primit add. Verifica daca ai scris corect id-ul, te rog. :)

ancamihai84
26.12.2010, 03:44:01
Buna,

Noi am avut nunta pe 18 Iulie. Am fost foarte multumiti de tot, sincer. Chiar dc a fost Duminica, nu ne-au dat afara,lol.
Foarte atenti si au tinut cont si k aveam invitati d la Ias, etc.
Cand am negociat am mentionat d d-na Blonda si noi:))
Chiar m-a intrebat ce naiba are toata lumea cu d-na blonda, k toti care vin acolo, cer k d-na blonda sa nu ia parte. Saraca femeie. Nici nu stiu sigur cine e, k se pare k d-na blonda ar fi sefa d sala, dar d-na respectiva a fost foarte draguta si cumsecade.
Sarbatori fericite si spor la pregatiri.
PS: Aranjamentele le-am facut cu o firma si am fost extrem d fericiti si f f f ieftin sincer. D asta si vreau sa mentionez de ei. Nu strica sa ii intrebi. Bafta!

ancamihai84
26.12.2010, 03:47:54
Nimeni nu a zis nimic, noi am avut 110 invitati.
Probabil k sunt busy si mai vor sa faca un ban,dar nu cred k se pot 2 petreceri sub acelasi acoperis k nu face sens, muzica, etc? adica unde joaca toti?

ancamihai84
26.12.2010, 03:52:06
fetelor am rugamintea sa imi spuneti daca am in jur de 200 de pers mai am loc si de dans ?
Cred k depinde numai de cum ii aranjezi...
Noi am lasat si culoarul liber dar si mult loc in fata formatiei, k sa se faca cerc mare. in salonul mic am facut ultima masa de 12 persoane,am unit 2 mese mici.
Merita sa ceri sfatul staff-ului. Sunt foarte draguti si priceputi si numai ei isi pot da cu parerea, ke vb si de servit si access lamasa, etc
Multa bafta la pregatiri:)

brunhilda
26.12.2010, 15:05:07
Nimeni nu a zis nimic, noi am avut 110 invitati.
Probabil k sunt busy si mai vor sa faca un ban,dar nu cred k se pot 2 petreceri sub acelasi acoperis k nu face sens, muzica, etc? adica unde joaca toti?

La acelasi lucru ma gandeam si eu. Oricum, sper ca or sa fie in jur de 100-110 invitati si la mine. :)
Poti, te rog, sa imi dai pe privat detalii despre cei care ti-au aranjat sala? Mersi si sarbatori fericite! :)

loryk86
27.12.2010, 07:39:44
Sa stii ca n-am primit add. Verifica daca ai scris corect id-ul, te rog. :)
buna !eu cred k am scris corect nu inteleg d c nu merge. iti dau id ul meu loryk86

loryk86
27.12.2010, 07:46:08
buna! ma bucur k ai fost multumita de restaurant si de personal , asta inseamna k sunt de treaba si o sa fim si noi viitoarele mirese multumite.doamna blonda cik din auzite e cam tupeista si tot pe forum s a scris k ar fi injurat un invitat.poate k s a cumintit daca toti au vrut sa scape de ea:>.cum se numeste firma de decoratiuni?mersi

ancamihai84
27.12.2010, 14:25:03
buna! ma bucur k ai fost multumita de restaurant si de personal , asta inseamna k sunt de treaba si o sa fim si noi viitoarele mirese multumite.doamna blonda cik din auzite e cam tupeista si tot pe forum s a scris k ar fi injurat un invitat.poate k s a cumintit daca toti au vrut sa scape de ea:>.cum se numeste firma de decoratiuni?mersi
Buna,

Ti-am dat pm cu toate detaliile firmei de decoratiuni. Noi sm vb si cu o ospatarita care a fost foarte draguta si ne-a spus k nu au avut probleme cu d-an blonda, dar k toata lumea care urmeaza sa aiba nunta acolo mentioneaza de doama blonda. Noi personal nu amavut nicio problema si am fost extrem d multumiti de peronal.
Sarbatori fericite :)

ancamihai84
27.12.2010, 14:27:50
La acelasi lucru ma gandeam si eu. Oricum, sper ca or sa fie in jur de 100-110 invitati si la mine. :)
Poti, te rog, sa imi dai pe privat detalii despre cei care ti-au aranjat sala? Mersi si sarbatori fericite! :)
Buna dimineata,

In legatura cu nr de persoane din sala, noi am avut 110 si am folosit ambele sali si au fost pline amandoua. Asa k nu vad unde ar mai avea loc un botez :)))

Ti-am trimis un pm cu toate detaliile referitoare la firma de deoratiuni.

Multa bafta

loryk86
28.12.2010, 06:15:00
Iti multumesc pentru detalii. Sarbatori fericite!pupici

Miresicasorina
03.01.2011, 15:52:16
Buna dimineata,

In legatura cu nr de persoane din sala, noi am avut 110 si am folosit ambele sali si au fost pline amandoua. Asa k nu vad unde ar mai avea loc un botez :)))

Ti-am trimis un pm cu toate detaliile referitoare la firma de deoratiuni.

Multa bafta

buna,
cat este meniul la TCH. pe tine cat te-a costat?
Poti, te rog sa imi spui si mie despre firma aceea de decoratiuni?
Un Pm ar fi super ;)

ancamihai84
04.01.2011, 20:01:57
buna,
Un Pm ar fi super ;)
Buna Sorina,

Am sa iti dau un pm cu detaliile firmei de decoratiuni.
Preturile difera, depinde de cat esti dispusa sa cheltui, cred k de la 900 mii pana la 1500. Asta era vara trecuta, dar nu cred sa se fi schimbat prea mult.
Multa bafta la miresit :)

tomybusy
12.01.2011, 15:19:25
Buna Sorina,

Preturile difera, depinde de cat esti dispusa sa cheltui, cred k de la 900 mii pana la 1500. Asta era vara trecuta, dar nu cred sa se fi schimbat prea mult.

salut ,
as vrea si eu niste detalii despre firma de decoratiuni, un pm si cam cand trebuie luata leg cu ei !!!Casa de piatra tuturor:*

tomybusy
12.01.2011, 22:13:45
salut ,
as vrea si eu niste detalii despre firma de decoratiuni, un pm si cam cand trebuie luata leg cu ei !!!Casa de piatra tuturor:*

mersi de pm!!!mult succes in continuare cu preg,la biserika ati vb?

tomybusy
12.01.2011, 22:22:41
Cred k depinde numai de cum ii aranjezi...
Noi am lasat si culoarul liber dar si mult loc in fata formatiei, k sa se faca cerc mare. in salonul mic am facut ultima masa de 12 persoane,am unit 2 mese mici.
Merita sa ceri sfatul staff-ului. Sunt foarte draguti si priceputi si numai ei isi pot da cu parerea, ke vb si de servit si access lamasa, etc
Multa bafta la pregatiri:)

buna anca,
cred ca ai fost fff multumita de restaurant si de staff,ma bucur sa aud ca nuntile la millenium sunt reusite;;)

tomybusy
12.01.2011, 22:27:41
buna,
Un Pm ar fi super ;)

salut, imi poate trim cineva un pm cu cam cat au costat restaurantul si decoratiunile?:-p

tomybusy
12.01.2011, 22:44:37
Buna,

Noi am avut nunta pe 18 Iulie. Am fost foarte multumiti de tot, sincer. Chiar dc a fost Duminica, nu ne-au dat afara,lol.
Foarte atenti si au tinut cont si k aveam invitati d la Ias, etc.
Cand am negociat am mentionat d d-na Blonda si noi:))
Chiar m-a intrebat ce naiba are toata lumea cu d-na blonda, k toti care vin acolo, cer k d-na blonda sa nu ia parte. Saraca femeie. Nici nu stiu sigur cine e, k se pare k d-na blonda ar fi sefa d sala, dar d-na respectiva a fost foarte draguta si cumsecade.
Sarbatori fericite si spor la pregatiri.
PS: Aranjamentele le-am facut cu o firma si am fost extrem d fericiti si f f f ieftin sincer. D asta si vreau sa mentionez de ei. Nu strica sa ii intrebi. Bafta!

buna,
imi poti da detalii despre aceasta firma si cam cat te-a costat?mersi anticipat

brunhilda
13.01.2011, 09:18:17
mersi de pm!!!mult succes in continuare cu preg,la biserika ati vb?

La biserica noi ne-am programat in decembrie, cand am fost acasa. Am ales ora 14:00 pentru ca asa ne-a recomandat fotograful ca sa avem timp apoi de sesiunea foto.
Din cate am vazut eu pana acum, cele mai importante detalii care trebuie rezolvate din timp sunt: restaurantul, muzica, foto/video, biserica si decoratiunile.
Spor la pregatiri!

p.s.: Daca vrei un pret exact pentru decoratiuni, eu iti recomand sa le trimiti mail si sa le ceri sa iti spuna preturile punctual. Degeaba iti spunem noi ca ne-a costat 10, 20 sau 30 de milioane pentru ca e posibil sa nu avem aceleasi dorinte in ceea ce priveste aranjamentele. ;)

tomybusy
13.01.2011, 09:47:12
Multumesc pt sfaturi!!!
Cu restaurantul am stabilit,cu muzica la fel!! cu biserika voi merge sapt viit sa stabilim o ora(cred ca ora 14 este ideala) cu fotogr am rezervat data trebuie doar sa ne intalnim pt detalii:-p.Aranjamentele o sa ma streseze!!! Dar trag aer in piept si sper ca totul va fi bine!!!

brunhilda
20.01.2011, 11:35:39
Fetelor, voi cati bucatari si cati chelneri ati avut/o sa aveti la nunta voastra si pentru ce numar de invitati? Mie mi-a zis ca pentru 120 de persoane ar trebui 4 bucatari si 4 chelneri, insa mi se par prea multi bucatari si prea putini chelneri. :-\

RAMONADANI
20.01.2011, 22:27:48
Fetelor, voi cati bucatari si cati chelneri ati avut/o sa aveti la nunta voastra si pentru ce numar de invitati? Mie mi-a zis ca pentru 120 de persoane ar trebui 4 bucatari si 4 chelneri, insa mi se par prea multi bucatari si prea putini chelneri. :-\

Noua ne-a spus ca la un numar de 150 persoane ar fi nevoie de 5 bucatari si 5 chelneri, asa am zis si eu...probabil ca si cei din bucatrie servesc..habar nu am.

tomybusy
23.01.2011, 16:22:09

sall,mie mi s-a spus ca pt 110,120 de persoane ar trebui 8 chelneri :-\ nu cred ca se referea ca 4 bucatari si 4 chelneri!!!!totusi si mie mi se pare destul de multi bucatari si prea putini chelneri,daca asa ti s-a spus tie...eu stiu ceva de 8 pt ca mi-am notat in carnetel ca trebuie sa dau un mil jum de pers,deci 12 mil...in fine un simplu tel la d-na Valentina,si iti v-a spune !!!

monica_d
03.02.2011, 07:27:19
Buna Sorina,

Buna la toate miresiciile.M-ar interesa si pe mine firma de decoratiuni, daca poti sa imi trimiti si mie un pm.Multumesc mult.
Si eu tot la Millenium am nunta, poate imi dai si cateva detalii despre cum a decurs. Va pup

brunhilda
28.03.2011, 16:40:20
Fetelor, cat v-a costat meniul anul trecut si ce a continut?
Am inteles ca sunt 3 tipuri de meniu si pretul difera in functie de pestele ales. Cele care ati facut nunta ne recomandati un anumit meniu?
Mersi! :)>-

ANAMARIA28
19.06.2011, 21:45:09
Majoritatea aveti o problema cu plata ospatarilor si bucatarilor .Dar credeti ca e usor sa stai in picioare o zi si o noapte ? Cat credeti ca avem salariu ? Luam 670 de lei /luna , asta din mai pana in decembrie apoi luam 430 de lei / luna iarna . Nu stiu cum e la alte restaurante dar noi nu suntem platiti sambata si duminica de intreprindere . Suntem chemati pentru voi acolo si nu va facem serviciile gratis . Mai ganditi-va si la noi .

annelise
19.06.2011, 23:28:33
Majoritatea aveti o problema cu plata ospatarilor si bucatarilor .Dar credeti ca e usor sa stai in picioare o zi si o noapte ? Cat credeti ca avem salariu ? Luam 670 de lei /luna , asta din mai pana in decembrie apoi luam 430 de lei / luna iarna . Nu stiu cum e la alte restaurante dar noi nu suntem platiti sambata si duminica de intreprindere . Suntem chemati pentru voi acolo si nu va facem serviciile gratis . Mai ganditi-va si la noi .

De curiozitate am citit thread-ul asta si nu vad decat ca lumea se intreaba de ce sunt atat de putini chelneri si, aparent, atat de multi bucatari; nu vad pe nimeni care sa se planga de faptul ca trebuie sa plateasca personalul si nici nu cred ca ar avea cineva pretentia sa i se presteze servicii gratis.
Solutia e simpla: fie restaurantul mareste pretul meniului ca sa plateasca ulterior personalul (posibil ca unele fete sa creada ca pretul meniului include si plata pentru chelneri, bucatari etc.), fie le spune clientilor de la inceput cat trebuie sa va achite pentru serviciile prestate. A doua varianta, care inteleg ca a fost adoptata si de Millenium, mi se pare mai simpla si mai corecta pentru toata lumea.
Bafta!:)>-

larysuk
11.01.2012, 17:58:25
am citit toate mesajele legate de pregatiri ,restaurant..... si imi permit si eu sa cer mai multe detalii in cea ce priveste o nunta la tch.
eu urmeaza sa am nunta pe 30 iunie 2012 si as vrea sa aflu mai multe detalii, sa primesc poze cu sala amenajata, torturi, arcade etc...
cate persoane ati avut si daca a mai ramas loc de dans.
ce marja de eroare ati dat la numarul de meniuri?
tot ce ne-ar putea ajuta si pe noi, viitoarele miresici.

va multumesc mult mult mult si va doresc o casnicie plina de fericire si impliniri

brunhilda
01.02.2012, 22:50:03
am citit toate mesajele legate de pregatiri ,restaurant..... si imi permit si eu sa cer mai multe detalii in cea ce priveste o nunta la tch.
eu urmeaza sa am nunta pe 30 iunie 2012 si as vrea sa aflu mai multe detalii, sa primesc poze cu sala amenajata, torturi, arcade etc...
cate persoane ati avut si daca a mai ramas loc de dans.
ce marja de eroare ati dat la numarul de meniuri?
tot ce ne-ar putea ajuta si pe noi, viitoarele miresici.

va multumesc mult mult mult si va doresc o casnicie plina de fericire si impliniri

Desi intentionam sa avem 80-85 de persoane, am avut in final aproximativ 130 si a fost suficient loc pentru dans. Capacitatea as zice ca e de maxim 140 de oameni. Noi am avut 6 mese cu invitati in sala mare plus masa de prezidiu, masa socrilor si masa prestatorilor de servicii (foto-video si muzica), iar in sala mica au fost cele 8 mese plus masa din spate. S-a dansat in sala mare, pe toata lungimea.
Ca numar de meniuri am dat cu 20 mai putine decat numarul de confirmari. Iti recomand sa ai grija sa se inteleaga clar cate meniuri vrei, pentru ca la mine a fost o incurcatura de genul asta si au facut mai putine sarmale decat trebuia. Drept urmare, in loc de 3 sarmale/portie am fost nevoiti sa dam 2 sarmale/portie. Noroc ca erau mari!
Daca mai ai nevoie de informatii, te ajut cu placere!

Later edit: Noi am ales sa nu mai punem arcada fiindca nu prea e loc. In schimb, am preferat sa punem 4 stalpisori de o parte si de alta a intrarii. Mi s-a parut mult mai frumos si mai festiv asa.
Tortul l-am facut la Vladesti: sarlota cu visine, imbracat in martipan ivoriu si decorat cu flori de culoare rosie. A fost neasteptat de apreciat.