PDA

Versiunea completa : Miresici scolite: licente, cursuri, atestate, etc...

Pagini : [1] 2

BARBIE_24
18.06.2007, 11:28:01
Buna, miresici! Bafta miresicilor care sunt in sesiune in perioada asta sau care au examenul de licenta acum si spor la invatat. Cum va descurcati fetelor si cu nunta si cu caldura si cu invatatul. (:| :-s :-B

miti
18.06.2007, 11:33:16
Buna, miresici! Bafta miresicilor care sunt in sesiune in perioada asta sau care au examenul de licenta acum si spor la invatat. Cum va descurcati fetelor si cu nunta si cu caldura si cu invatatul. (:| :-s :-B

Multumim!:*
Io am mai zis pe guralive, mi-am laut toate examenele desi am dat unul cu 2-3 zile inainte de nunta si restul la 3-4 zile dupa.
azi sper sa termin lucrarea de licenta<:-P <:-P <:-P

ancavlc
18.06.2007, 12:32:27
Multumim!:*
Io am mai zis pe guralive, mi-am laut toate examenele desi am dat unul cu 2-3 zile inainte de nunta si restul la 3-4 zile dupa.
azi sper sa termin lucrarea de licenta<:-P <:-P <:-P
eu am terminat lucrarea, acum o scot la imprimanta si maine cu ea la copertat . si miercuri o duc la facultate. Bafta fetelor si spor la invatat.>:D<>:D<

movulina
18.06.2007, 12:58:41
Uffffffff
Greu si complicat.....abia astept sa scap de licentza....
Inca nu am terminat lucrarea, sper sa mai fac azi ceva la ea......
Cat despre invatzat ..... nici n-am apukat.....
Mult spor la examene, licentze si pregatiri de nunta!!!
V-am pupat!

miti
18.06.2007, 14:16:13
eu am terminat lucrarea, acum o scot la imprimanta si maine cu ea la copertat . si miercuri o duc la facultate. Bafta fetelor si spor la invatat.>:D<>:D<
:)>- :)>- :)>- >:D<
sper sa pot si io spune asta maine!:)

aitana25
18.06.2007, 23:18:50
Lucrarea mea a fost copertata si de doua saptamani sta in sigurantza la secretariatul facultatii. Azi am dat ultimul examne la cea de a doua facultate, si intr-o saptamana am examenul scris de licenta la prima. Nici nu cred ca e necesar sa mai spun cam la ce nivel sunt cu stresul... de fapt nu cred ca s-au inventat cuvintele pentru asa ceva. #:-SIn rest, spor tuturor celor care mai au examene sau mai au de scris la licenta. Oricum satisfactia cea mai mare vine dupa ce o termini, cand iti dai seama ca toata munca ta a meritat.

MaryT
19.06.2007, 08:10:45
eu sunt anul intai;)) ;)) ;))
la ASE...si prima sesiune am trecut-o fara restante....;))
sper ca si sesiunea asta sa fie la fel...
la facultatea mea examenele incep pe 23 si se termina pe 14 iulie...ce aiurea..asa traziu se termina..
voi cum aveti sesiunea de vara?

ancavlc
19.06.2007, 13:28:34
eu sunt anul intai;)) ;)) ;))
la ASE...si prima sesiune am trecut-o fara restante....;))
sper ca si sesiunea asta sa fie la fel...
la facultatea mea examenele incep pe 23 si se termina pe 14 iulie...ce aiurea..asa traziu se termina..
voi cum aveti sesiunea de vara?
la mine sesiunea s-a terminat pe 9 iunie si a inceput in mai.
anul trecut pe vremea asta faceam planuri pt a merge la mare.:-<:-<:-<

Katy
19.06.2007, 13:51:06
Eu am terminat cu sesiunea, mai am doar examenul de licenta peste 2 saptamani si gata... #:-S #:-S Pot sa ma ocup linistita de planurile pentru nunta \:D/\:D/
Va doresc mult succes, sa terminati cu bine si sa va bucurati de nunta voastra, fara sa aveti grija restantelor sau a examenelor. :* :*

Cristina_M
21.06.2007, 22:44:17
Si eu am terminat sesiunea, am terminat lucrarea ieri si acuma ma stresez cu invatatul... Examenul de licenta e intr-o saptamana jumate si DE ABIA ASTEPT SA TREACA!

Deja incep sa-mi imaginez.... VIATA DUPA LICENTA! Wow... de abia astept... ;-)

BARBIE_24
21.06.2007, 23:12:05
Sunteti norocoase fetelor, vad ca majoritatea au terminat sesiunea si sunt pe ultima suta de metrii cu licenta, bafta multa va tin pumnii! Eu de abia am inceput sesiunea si licenta de abia la anul, oricum e greu si asa fara licenta.:((

genoveva_1984
22.06.2007, 20:49:42
Ce multe miresici sunt in licenta! Pot sa ma plang si eu? Cu lucrarea de licenta nu sunt probleme la mine, ca am predat-o deja la secretariat. Dar cu invatatul...... E asa de cald si toata lumea merge in week-end la mare, la iarba verde.... Mai am o saptamana si un pic pentru invatat, dar parca am ajuns la capatul puterilor. Si am niste emotii.....

Pysycuta
08.10.2007, 01:10:38
Atatea miresici in licenta....:)>- :)>- :)>-
Eu ma gandesc la sesiunea care se apropie....stres cu nunta...stres cu examenele...stres cu invatatul....prea mult stres nu?

Allyna
08.10.2007, 01:28:18
Atatea miresici in licenta....:)>- :)>- :)>-
Eu ma gandesc la sesiunea care se apropie....stres cu nunta...stres cu examenele...stres cu invatatul....prea mult stres nu?

Eu am licenta anul acesta (de fapt in iulie 2008, dar anul acesta universitar:D )... Si tocmai ca sa nu mi se aglomereze atata stres si griji cu examene si pregatiri pt marele eveniment, am amanat nunta pe 2009, cand relaxata ma voi putea ocupa de toate pe indelete.;))

Pysycuta
08.10.2007, 01:32:11
Eu am licenta anul acesta (de fapt in iulie 2008, dar anul acesta universitar:D )... Si tocmai ca sa nu mi se aglomereze atata stres si griji cu examene si pregatiri pt marele eveniment, am amanat nunta pe 2009, cand relaxata ma voi putea ocupa de toate pe indelete.;))

Eu am licenta in 2009.Asa ca...go for it!>:D<

Pysycuta
08.10.2007, 01:32:43

bafta la licenta

Allyna
08.10.2007, 07:58:11
bafta la licenta

Sa fie!!! Multumesc mult!:* :* >:D<

cinezee
08.10.2007, 08:02:28

baftaa;)) a fie un an cat mai lejer .....:*

Allyna
08.10.2007, 12:14:18
baftaa a fie un an cat mai lejer .....:*

Multumesc!>:D<
Alte miresici cu licenta mai avem???/:) Poate facem un grup aparte in care sa ne "meditam" reciproc:D :)) . Cine stie, poate iese o serie de lucrari de nota 10!!!:)>- :-?

LORICICA
08.10.2007, 12:24:13
Multumesc!>:D<
Alte miresici cu licenta mai avem???/:) Poate facem un grup aparte in care sa ne "meditam" reciproc:D :)) . Cine stie, poate iese o serie de lucrari de nota 10!!!:)>- :-?
Si eu termin in vara facultatea si am licenta! din acelasi motiv ca si tine am amanat nunta pe 2009, sa ma ocup de facultate! :*

papusha
21.01.2008, 22:41:23
Sunt miresici la facultate pe aici?
Cum e viata de miresica si de studenta?
Cum va impartiti timpul liber?
Pe mine din pacate ma desparte facultatea de iubitul meu :( asta e....dar va veni si timpul nostru :x :D

iulia73190
21.01.2008, 22:56:54
Eu sunt nevasta si studenta!!!\:D/
Timpul se imparte greu, mai ales cand unul lucreaza iar celalalt isi face "cuib" la bibiloteca!!:-L
In plus de asta grijile sunt diferite, pe unul il oboseste munca pe celalalt il chinuie stresul examenelor.
In ceea ce ma priveste desi sunt pasionata de ce fac, abia astept sa termin.

P.S sunt in sesiune de o saptamana si-mi vine sa-mi iau campii:disgust: , iar barbat am si uitat ca am=)) !

mihu
22.01.2008, 08:54:27
si eu ma impart intre sot facultate si serviciu....
lucrez cu sotul impreuna deci nu pot sa ma plang ca nu ne vedem...daca am cursuri, sta el in locul meu la serviciu...deci nici de serviciu nu pot sa ma plang ca imi ocupa prea mult timp....Iar facultatea...abia astept s-o termin=;si cand spun asta...chiar astept :D

Habib
22.01.2008, 09:13:26
eu am trecut prin asa ceva, si nu a fost deloc placut dar si acum ne desparte serviciul..............ne vedem dimineata la 7 si ne mai vedem seara la 19-20, e greu dar ce putem face....................cand eram in facultate aveam cateva cursuri pe zi si ma plictiseam ingrozitor...........el era toata ziua la serviciu, nasol....................dar si acum e la fel...........doar ca profitam mai mult de serile petrecute impreuna si mai ales de week-enduri
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

iulia73190
22.01.2008, 10:19:44
si mai ales de week-enduri
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

week-enduri!!!!!!!! si asta am uitat ce inseamna!! de vreo 2 luni tot la biblioteca mi le petrec (inclusiv duminica):-& !

iulia73190
22.01.2008, 10:22:24
lucrez cu sotul impreuna deci nu pot sa ma plang

Acesta este unul din visele mele cele mai scumpe....sa ajung sa lucrez cu sotul; si chiar am speranta ca se va intampla<:-P !

Esti o norocoasa!=P~

mihu
22.01.2008, 10:28:22
Acesta este unul din visele mele cele mai scumpe....sa ajung sa lucrez cu sotul; si chiar am speranta ca se va intampla<:-P !

Esti o norocoasa!=P~
Multi ma intreaba daca nu e prea mult...dar eu ma simt perfect...imi place...oricum cred ca depinde si de locul de munca,....poate sunt activitati unde chiar nu e indicat sa lucrezi cu el...pt mine e super:)

Habib
22.01.2008, 10:28:25

Esti o norocoasa!=P~

nu esti singura..............si eu mi-as dori asa ceva............dar cred ca se va intampla cand o sa avem ''afacerea familiei''.............

iulia73190
22.01.2008, 10:32:51
....dar cred ca se va intampla cand o sa avem ''afacerea familiei''.............

pai cam asta ar fi idee...altfel nu vad cum as impaca (in ceea ce ne priveste) dreptul cu informatica:-\ dar un teren de mijloc tot voi gasi;)) !

c02111983
22.01.2008, 10:33:25
si eu ma impart intre sot munca si facultate (sunt la I.D)asa ca nu petrec foarte mult timp pe la scoala si nici nu as avea timp,marele noroc este ca lucrez cu sotul si asa apucam sa ne vedem pt ca de 3 saptamani sunt in sesiune si cand ajung acasa sunt cu capul numai in carti

papusha
22.01.2008, 12:04:03
Eu sunt nevasta si studenta!!!\:D/
Timpul se imparte greu, mai ales cand unul lucreaza iar celalalt isi face "cuib" la bibiloteca!!:-L
In plus de asta grijile sunt diferite, pe unul il oboseste munca pe celalalt il chinuie stresul examenelor.
In ceea ce ma priveste desi sunt pasionata de ce fac, abia astept sa termin.

P.S sunt in sesiune de o saptamana si-mi vine sa-mi iau campii:disgust: , iar barbat am si uitat ca am=)) !

Bine ca iti place ceea ce faci....mie nu prea....dar n-am avut de ales.
Sunt in primul an la ecologie si protectia mediului......prea multa chimie,ceva insuportabil....si mai nou am dat examen si vad ca m-a trecut absenta la examen,poate pt ca am lipsit o data la laboratorul ei,dar n-am cuvinte.......in fine :(
Dar cel mai mult ma doare faptul ca eu tre sa stau in galati iar iubitl meu inafara :(( e foarte greu...chiar daca il vad la o luna.... :( :( :( of :(
Macar daca faceam ceva sa-mi placa...dar asa :(

Allyna
22.01.2008, 12:26:49
Si eu sunt studenta, in ultimul an si momentan in plin proces "sesional", deci numai cuvinte de lauda am despre clipele prin care trec;)) Asta e, toti trebuie sa trecem si prin etape mai negre. Sau, ma rog, aproape toti:-" Iubi e si el student, dar spre deosebire de mine lucreaza. Eu sunt mai comoda, dar in plus, nu prea imi convine faza asta cu lipsitul excesiv de la scoala pt ca am colegi care merg dupa principiul "[-o< sa nu stie celalalt mai mult ca mine", in concluzie mi-ar fi chiar greu la recuperat cursuri.Oricum am facut un pact cu ai mei si ca sa nu imi neglijez in vreun fel scoala cu un servici aducator de venituri suplimentare, imi dau ei mai multi bani de acasa$-)
In rest, nu ma pot plange. E foarte important ca stam impreuna, departe de toti si toate (noi in Cluj, restul fam in Baia Mare) si ne cladim viata exact dupa cum vrem. Nu e nici o mama sau soacra sa vina in vizita, sa ne citice ca nu e curat sau ca nu am spalat vasele. Si chiar e super asa, mai ales pentru perioada de inceput a familiei (deja suntem ca si casatoriti, doar lipseste actul) cand ne consolidam apucaturile ;))
In concluzie, ca sa nu mai bat campii, stand impreuna, chiar daca cu facultate pt fiecare, timpul e la comun. Si ce nu ajunge trecem pt ziua urmatoare.....;;)

iulia73190
22.01.2008, 13:02:30
Macar daca faceam ceva sa-mi placa...dar asa :(

De ce nu ai avut de ales? nu ai putea la toamna sa dai concurs de intrare la alta facultate care ti-ar place mai mult?
acolo unde este sotul tau, nu este o facultate care ti-ar conveni?

Sunt sigura ca solutii exista:) !
Eu am stat 2 ani despartita de sot din cauza facultatii dar a trecut! curaj deci!

Allyna
22.01.2008, 13:18:00
De ce nu ai avut de ales? nu ai putea la toamna sa dai concurs de intrare la alta facultate care ti-ar place mai mult?

Eu am stat 2 ani despartita de sot din cauza facultatii dar a trecut! curaj deci!

Da, la asta ma gandeam si eu... Sa inceapa altceva ca sunt atatea oferte....Si poate una mai tentanta aproape de viitorul sotior.

papusha
22.01.2008, 13:20:22

N-am avut de ales...am dat la 3 facultati si am intrat numai la asta....asta e....si faza ca as vrea sa ma transfer la ID....dar nu reusesc cu facultatea asta pt ca se bazeaza pe laboratoare :( :( :( M-as transfera la alta facultate.....dar sincer in galati nici nu stiu la ce sa dau ca sa-mi placa si sa fie de viitor.....
Dar pan la urma nu cred ca o sa mor inca 2 ani....dar faza ca dupa mai am 2 ani de masterat ;)) ei vad eu...poate ai drptate imi gasesc o facultate unde este el ;-)

MaryT
22.01.2008, 13:32:29
bau#:-S ..v-am gasit<:-P .....are cineva un proiect " Analiza activitatilor de marketing la nivelul firmei x"

[-o<

iulia73190
22.01.2008, 13:35:38
bau#:-S ..v-am gasit<:-P .....are cineva un proiect " Analiza activitatilor de marketing la nivelul firmei x"

[-o<

nope, sorry:( ! eu am numai chestii de drept (in franceza).

Allyna
22.01.2008, 13:36:45

[-o<

ai incercat pe net sa scrii titlul lucrarii sa vezi daca iti gaseste ceva?

Allyna
22.01.2008, 13:39:02
N-am avut de ales...am dat la 3 facultati si am intrat numai la asta....asta e....si faza ca as vrea sa ma transfer la ID....dar nu reusesc cu facultatea asta pt ca se bazeaza pe laboratoare :( :( :( M-as transfera la alta facultate.....dar sincer in galati nici nu stiu la ce sa dau ca sa-mi placa si sa fie de viitor.....
Dar pan la urma nu cred ca o sa mor inca 2 ani....dar faza ca dupa mai am 2 ani de masterat ;)) ei vad eu...poate ai drptate imi gasesc o facultate unde este el ;-)

Dar tie ce iti place mai mult si mai mult? la materii ma refer... ca poate gasim o solutie impreuna. fiecare miresica cate o parere in functie de optiunle tale...

mihu
22.01.2008, 13:39:10

[-o<
sunt la un profil care nu are de a face cu asta...dar daca tot vorbim de proiecte...ceva info despre francezi si calatorii aveti? :-?

MaryT
22.01.2008, 13:39:34
ai incercat pe net sa scrii titlul lucrarii sa vezi daca iti gaseste ceva?

google e unul dintre prietenii mei ...:)>-

Iulia..multu oricum ;;)

iulia73190
22.01.2008, 13:39:59
nope, sorry:( ! eu am numai chestii de drept (in franceza).

Off-topic : in schimb pentru tine am un artist de promovat, asta fiindca esti intermediar de obiecte de arta<:-P !!

MaryT
22.01.2008, 13:41:42
Off-topic : in schimb pentru tine am un artist de promovat, asta fiindca esti intermediar de obiecte de arta<:-P !!

da-mi pe PM despre ce e vorba ! \:D/

iulia73190
22.01.2008, 13:43:05
sunt la un profil care nu are de a face cu asta...dar daca tot vorbim de proiecte...ceva info despre francezi si calatorii aveti? :-?

ce vrei sa stii despre francezi si calatoriile lor? nu am nimic concret dar poate am opinii care te-ar putea ajuta.

MaryT
22.01.2008, 13:43:21

nope..:(:( :(

Allyna
22.01.2008, 13:49:24
Oooo, Miha, da stiu ca ne-ai dat gata!!!:-B La ce specializare esti? Sau nu are legatura, e doar un referat oarecare pt o materie din orar...?

mihu
22.01.2008, 13:50:36
ce vrei sa stii despre francezi si calatoriile lor? nu am nimic concret dar poate am opinii care te-ar putea ajuta.
m-am gandit sa imi fac lucrarea de licenta despre les francais et les voyages.... :D
Mi-am gasit ceva materiale pe net...
inca nu m-am gandit foarte clar din ce unghi sa privesc problema...cum calatoresc francezii sau cum calatoresc altii in franta....sau pe ce sa pun accentul....
Ce zici?
(acum mi-am dat seama ca tu stai in franta)

Allyna
22.01.2008, 13:53:23
Rectificare urgenta: am citit in graba si am inteles ca iti trebuie un proiect la info si sa aiba legatura cu francezi si calatorii:> Deci imi intelegi surprindereao:-) :"> M-am cam prins acum cum sta treaba:)>-

mihu
22.01.2008, 13:54:21
Oooo, Miha, da stiu ca ne-ai dat gata!!!:-B La ce specializare esti? Sau nu are legatura, e doar un referat oarecare pt o materie din orar...?
la engleza-franceza :D
m-am gandit ca daca imi si plac calatoriile... as putea face despre calatorii si francezi....
Am ales sa fac in franceza...pt ca imi place mai mult...o inteleg mai bine.
Si de ce nu am ales ceva mai"academic"? pt ca...imi place mai mult partea...sa zicem sociala...si simt ca mi-e mai potrivita:-p

Allyna
22.01.2008, 13:57:02
la engleza-franceza :D
m-am gandit ca daca imi si plac calatoriile... as putea face despre calatorii si francezi....
Am ales sa fac in franceza...pt ca imi place mai mult...o inteleg mai bine.
Si de ce nu am ales ceva mai"academic"? pt ca...imi place mai mult partea...sa zicem sociala...si simt ca mi-e mai potrivita:-p

Foarte frumos! Te admir sincer pt ca eu nu am reusit sa "prind" nicicum franceza. Mi se pare atat de grea, din toate punctele de vedere. Ca atare, in liceu cand am avut posibilitatea sa aleg limba a 2-a am ales italiana.:[email protected]

mihu
22.01.2008, 13:57:47
Rectificare urgenta: am citit in graba si am inteles ca iti trebuie un proiect la info si sa aiba legatura cu francezi si calatorii:> Deci imi intelegi surprindereao:-) :"> M-am cam prins acum cum sta treaba:)>-
cu info n-am treaba..am avut un curs si am luat 10 la el :))
oricum in final...prezentarea vreau s-o fac in power point sau asa ceva....iar pe fundal sa fie melodia voyage voyage (http://youtube.com/watch?v=WesXRSC1LWI)
Mai ales ca ideea cu licenta mi-a venit intr-o dimineatza ascultand melodia asta ;))
Asa ca...tot va avea si putina legatura cu info ;-)

iulia73190
22.01.2008, 13:58:51
[quote=mihu;585761]
Ce zici?
quote]

Uite eu ma gandesc asa pe scurt (caci nu prea am timp trebuie sa plec):

o imagine de ansamblu:
- francezii care calatoresc in tara ( ce e de vazut)
-calatoriile in ext : 2 forme : cele costisitoare (destinatii, preturi)/ cele necostisitoare (aventurierii, francezii sunt f frianzi de destinatii "exoctice" mai putin obisnuite (nepal, peru etc)/ cei care se stabilesc intr-o tara vizitata (sunt f multi)
-francezii care vin in Ro (si credem sunt f numerosi; vara asta am fost in delta si satu' era plin de francezi)

Subiectul e super si sunt o groaza de spus (mai putin fain de ordonat).
Mai este o persoana pe miresici care te poate ajuta, o aventuriera romanca stabilita in Fr : Mayday

MAI VB!

mihu
22.01.2008, 13:59:19
Foarte frumos! Te admir sincer pt ca eu nu am reusit sa "prind" nicicum franceza. Mi se pare atat de grea, din toate punctele de vedere. Ca atare, in liceu cand am avut posibilitatea sa aleg limba a 2-a am ales italiana.:[email protected]
eu am fost la liceu de litere si am facut italiana/franceza/engleza ;))
Mi se pare mai usoara franceza la gramatica pt ca seamana cu romana....la engleza...nu prea poti face comparatii....

mihu
22.01.2008, 14:00:44
[quote=mihu;585761]
Ce zici?
quote]

Uite eu ma gandesc asa pe scurt (caci nu prea am timp trebuie sa plec):

o imagine de ansamblu:
- francezii care calatoresc in tara ( ce e de vazut)
-calatoriile in ext : 2 forme : cele costisitoare (destinatii, preturi)/ cele necostisitoare (aventurierii, francezii sunt f frianzi de destinatii "exoctice" mai putin obisnuite (nepal, peru etc)/ cei care se stabilesc intr-o tara vizitata (sunt f multi)
-francezii care vin in Ro (si credem sunt f numerosi; vara asta am fost in delta si satu' era plin de francezi)

Subiectul e super si sunt o groaza de spus (mai putin fain de ordonat).
Mai este o persoana pe miresici care te poate ajuta, o aventuriera romanca stabilita in Fr : Mayday

MAI VB!
multumesc tare tare tare mult!!!:*

Allyna
22.01.2008, 14:02:42
eu am fost la liceu de litere si am facut italiana/franceza/engleza ;))
Mi se pare mai usoara franceza la gramatica pt ca seamana cu romana....la engleza...nu prea poti face comparatii....

Cu Mociran ai facut ita?:)

mihu
22.01.2008, 14:05:55
Cu Mociran ai facut ita?:)
m-ai prins ;))

Allyna
22.01.2008, 14:08:31
m-ai prins ;))

inegalabilul, inconfundabilul si singurul...prof de ita=)) Si eu tot cu el.;))

ayana2010
23.01.2008, 00:32:20
yuhu... inca o sotie studenta!
noua ne e ft bine asa cum suntem..... el e la facultate de dimineata pana pe la 2-3, iar eu am avut ore semestrul asta tot dimineata, deci am petrecut fiecare dupa-amiaza impreuna... mai bine nu se putea :D

mami_de_pisi
23.01.2008, 12:03:20
yuhu... inca o sotie studenta!
noua ne e ft bine asa cum suntem..... el e la facultate de dimineata pana pe la 2-3, iar eu am avut ore semestrul asta tot dimineata, deci am petrecut fiecare dupa-amiaza impreuna... mai bine nu se putea :D
heiii acum am descoperit topicul asta
ma prezint si eu la datorie : studenta anul 2 limbi si literaturi straine (doar ca pana acum am facut deja o facultate si un masteret)

iulia73190
24.01.2008, 15:51:09
Tocmai am terminat azi sesiunea de exam<:-P ! ma simt happy ca sunt in sfr in vacanta <:-P ! ma simt mai putin happy cand ma gandesc ca trebuie sa astept pana in martie ca sa-mi aflu notele:-& !

si ma simt super obosita ca n-am mai dormit de aproape 36h, asa ca ma duc sa fac un nani bun|-) .

ayana2010
24.01.2008, 15:53:56
Tocmai am terminat azi sesiunea de exam<:-P ! ma simt happy ca sunt in sfr in vacanta <:-P ! ma simt mai putin happy cand ma gandesc ca trebuie sa astept pana in martie ca sa-mi aflu notele:-& !

si ma simt super obosita ca n-am mai dormit de aproape 36h, asa ca ma duc sa fac un nani bun|-) .
vacanta placuta!!!
eu mai am 4 /:)

ana5maria
24.01.2008, 16:10:49
buna fetelor, ma alatur voua, si eu sunt miresica la facultate, am avut 6 examene pana acum, mai am 3 si pana acum o restanta http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) , offfffffffffffff de asta ma tem cel mai mult, de restante, in plus am si job-ul si nunta si licenta, nu stiu cum o sa ma descurc . cel putin ma consolez cu gandul ca nu sunt singura in situatia asta,

Lizz22
24.01.2008, 16:54:45
hhmmm...spudenta la medicina ,in ultimul an la inceput de sesiune....
si cand ma gandesc ca urmeaza nunta,alta sesiune,licentza si un examen de rezidentziat........uuuuuuuffff!!!
multa sanatate !

papusha
24.01.2008, 17:53:51
heiii acum am descoperit topicul asta
ma prezint si eu la datorie : studenta anul 2 limbi si literaturi straine (doar ca pana acum am facut deja o facultate si un masteret)

Tocilara...nu gluma ;))
:A :A :A
Sa-mi zici si mie reteta de a merge mai departe....sunt in primu an si deaja ma simt obosita de atata tocit.....chiar daca sincer imi place sa dau examene.....dar nu si sa tocesc :)) ma cam contrzic stiu :D

mihu
24.01.2008, 18:56:57
Bina ca ai scapat iulia! Eu...mai am...sincer nici nu indraznesc sa vad cate :)) ma uit numai la cel care urmeaza sa stiu sa invat...le iau pe rand :)) Oricum ce e sigur e ca pe 8 il am pe ultimul...pana atunci am maine unul super naspa...si apoi inca unul naspa sapt viitoare si raman alea acceptabile ca si greutate...
Oricum abia astept sa le termin :D

iulia73190
24.01.2008, 19:23:01
vacanta placuta!!!
eu mai am 4 /:)

merci!

bafta multa la ce ti-a ramas!!

papusha
24.01.2008, 19:24:40
merci!

bafta multa la ce ti-a ramas!!

Esti cumva la facultate privata?Ca mai am o prietena la fac privata si tot asa a terminat repede :) sau nu are nici o treaba? :-\

iulia73190
24.01.2008, 19:25:53
Bina ca ai scapat iulia! Eu...mai am...sincer nici nu indraznesc sa vad cate :)) ma uit numai la cel care urmeaza sa stiu sa invat...le iau pe rand :)) Oricum ce e sigur e ca pe 8 il am pe ultimul...pana atunci am maine unul super naspa...si apoi inca unul naspa sapt viitoare si raman alea acceptabile ca si greutate...
Oricum abia astept sa le termin :D

eu am avut azi doua, unul dupa altul iar in pauza dintre cele doua am invatat pt cel de-al doilea:)) ! iti imaginezi deci "aproximatia" de care am dat dovada:)) asta stiind ca sunt la drept:D !

Bafta si tie la ce mai ai! >:D<

iulia73190
24.01.2008, 19:26:54
Esti cumva la facultate privata?Ca mai am o prietena la fac privata si tot asa a terminat repede :) sau nu are nici o treaba? :-\

Nu nu sunt la facultate privata, sunt la Sorbona:D !

papusha
24.01.2008, 19:32:02
Nu nu sunt la facultate privata, sunt la Sorbona:D !

Fericire pe capu tau :) eu mai am vreo 6..... :((

iulia73190
24.01.2008, 19:35:14
Fericire pe capu tau :) eu mai am vreo 6..... :((

tine tare si BAFTA!

nina84
24.01.2008, 19:37:18
acum am descoperit si eu topicul asta.
si eu am fost miresica in devenire, cu licenta de dat si nunta de pregatit, asta se intampla anul trecut.
acum sunt sotie, cu facultate terminata, dar in primul an de master#-o
am si serviciu pe langa, dar vad ca si voi va impartiti ca si mine, cu succes;-) :-p intre casa, sot, facultate si slujba. deci, noi sa fim sanatoase...
si sotul meu presteaza la fel ca si mine:)) :))
iar acum ne pregatim si de un bebe, sper sa ne descurcam:-w >:D< >:D< >:D<

nina84
24.01.2008, 19:39:05
cat despre vacanta, abia astept sa vina, mai avem si noi 2 examene, si gata, plecam putin in vacanta<:-P <:-P <:-P <:-P
bafta tuturor la examene si sa va bucurati de vacanta:* :* :*

iulia73190
24.01.2008, 19:41:10
acum am descoperit si eu topicul asta.
si eu am fost miresica in devenire, cu licenta de dat si nunta de pregatit, asta se intampla anul trecut.
acum sunt sotie, cu facultate terminata, dar in primul an de master#-o
am si serviciu pe langa, dar vad ca si voi va impartiti ca si mine, cu succes;-) :-p intre casa, sot, facultate si slujba. deci, noi sa fim sanatoase...
si sotul meu presteaza la fel ca si mine:)) :))
iar acum ne pregatim si de un bebe, sper sa ne descurcam:-w >:D< >:D< >:D<

si eu sunt in master:-s !

multa munca pe capul tau intre sot, servici, scoala + viitor bb

succes la tot ce vrei sa intreprinzi!

nina84
24.01.2008, 21:06:19
si eu sunt in master:-s !

multa munca pe capul tau intre sot, servici, scoala + viitor bb

succes la tot ce vrei sa intreprinzi!

cam asa ceva, dar ne descurcam...
multumesc frumos, la fel si tie!>:D< >:D< >:D< >:D<

enjoythesilence
25.01.2008, 01:27:04
io-s studenta la universitatea din bucuresti - facultatea de administratie si afaceri, specializarea administrarea afacerilor, an II, asa ca invat sa fiu sef dar n-am materii gen "strigat", "cum sa-ti inveti secretara sa-ti faca cafeaua cum vrei", etc....sunt materii serioase :)) la naiba...conta, finante, info baze de date, micro si macroeconomie, management, marketing, etc...sem asta am ultimul sem de info si conta [-o< am dat 3 ex din care 1 a avut 2 probe, si am cred o restanta sau un 5, doamne ajuta, un 8 si un 10...mai am 4 unde sper sa nu iau mai putin de 10 :D

Habib
25.01.2008, 14:20:29
multa bafta in sesiune............miresici studente!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

va tin pumnii!!!!!!!!!!!!!!
:* :* :* :* :* :* >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

c02111983
25.01.2008, 14:57:31
sa fie la toata lumea si sa luam toate examenele ca sa avem mai mult timp de petrecut cu sotiorii nostri^:)^

mirela85
25.01.2008, 15:22:33
mai fetelor si eu voi fi miresica anul acesta si.... pintre pregatirile de nunta mai invat si la cate un examen :P ... nu-i asa rau deocamdata dar... nu stiu cum o sa fie la nunta cand voi avea terminata ultima sesiune de examene si ... examnenul de licenta luat:)>- ... sper sa ma mai incapa rochia de mireasa ca la cat stres ma asteapta anu asta... [-o<

mihu
25.01.2008, 20:43:58
Am terminat si cu examenul de azi...eu sper sa-l iau...
Mai am inca 4...dar dintre astea unul mi se pare un picutz mai greoi si asta pt ca nu e din domeniul meu...e ceva economie...(imi place...dar nu la scoala :)) ) si apoi am terminat....=D>

enjoythesilence
26.01.2008, 00:21:28
Am terminat si cu examenul de azi...eu sper sa-l iau...
Mai am inca 4...dar dintre astea unul mi se pare un picutz mai greoi si asta pt ca nu e din domeniul meu...e ceva economie...(imi place...dar nu la scoala :)) ) si apoi am terminat....=D>

daca nu intelegi ceva la materia "economica" sa-mi spui ca poate pot sa te ajut :)

mihu
26.01.2008, 11:09:47
daca nu intelegi ceva la materia "economica" sa-mi spui ca poate pot sa te ajut :)
multumesc>:D< daca o sa am nevoie de informatii o sa intreb aici ;-)

ayana2010
26.01.2008, 11:26:53
am si eu examen azi la ecomarketing :>

MaryT
26.01.2008, 11:35:31
am si eu examen azi la ecomarketing :>

^:)^ bafta>:D<

papusha
26.01.2008, 14:31:07
Inca un examen dat #:-S #:-S #:-S <:-P
Urmeaza un examen....prea marfa...cica cu 50 ron treci examenu :))))
interesant...dar eu nu vreau sa dau....:D dar totusi as da ;)) :)) nici eu nu stiu ce sa fac :-"

ryanaro
26.01.2008, 14:32:58
mai fetelor, pare ca sunt singura care s a lasat de scoala ;)) ... poate ar trebui sa mai fac inca una sau sa fac un master ceva ;;).... ma gandeam la un curs de millinery (palarieri) ;)).

Green_Eyes
26.01.2008, 14:37:07
mai fetelor, pare ca sunt singura care s a lasat de scoala ;)) ... poate ar trebui sa mai fac inca una sau sa fac un master ceva ;;).... ma gandeam la un curs de millinery (palarieri) ;)).

Eu vreau sa ma inscriu la doctorat ca parca ma cam plictisesc intelectual8-|:D Mi-e dor sa studiez si daca nu am un stimulent, e cam greu:-p

ryanaro
26.01.2008, 14:38:49
Eu vreau sa ma inscriu la doctorat ca parca ma cam plictisesc intelectual8-|:D Mi-e dor sa studiez si daca nu am un stimulent, e cam greu:-p

eu nu mai vreau sa scriu un eseu in viata mea =)). mi a ajuns, desi mi a facut placere la momentul respectiv. ;))

annie_banks
26.01.2008, 16:08:28
Eu am terminat Automatica&Calculatoare si REI dar licentza la A&C n-am dat-o nici pana acum L-) L-) L-) se ofera cineva sa ma ajute? ;;) macar cu un sut in poponetz :))
Acu cativa ani ma agitam sa plec la studii in afara si de-odata mi-am dat seama ca de fapt m-am saturat de invatat :-& Acum as mai da la drept si la teatru, merge cu primele doua nu?! =))

papusha
26.01.2008, 16:26:47
Miresici.....careva din voi foloseste la facultate programul: autocad?
Pe mine m-a disperattttttttttttttt 8-| :-< b-(

papusha
29.01.2008, 20:21:10
Unde sunt miresicile de la facultate? ;;)
Nimeni numa zici nik :D
Mai am 3...si termin <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Voi cum stati.....cu ''chinurile'? ;))

ayana2010
29.01.2008, 20:47:02
Unde sunt miresicile de la facultate? ;;)
Nimeni numa zici nik :D
Mai am 3...si termin <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Voi cum stati.....cu ''chinurile'? ;))
eu mai am 2 :D
am primit azi rezultatele de la 2 examene si am luat 9 si 10 <:-P

papusha
29.01.2008, 21:10:30
eu mai am 2 :D
am primit azi rezultatele de la 2 examene si am luat 9 si 10 <:-P

:A :gen_04: felicitari!!!!!
eu am luat un 7....azi...cam greu examen:-SS ....dar a fost bine.....#:-S

ayana2010
29.01.2008, 21:12:35
:A :gen_04: felicitari!!!!!
eu am luat un 7....azi...cam greu examen:-SS ....dar a fost bine.....#:-S
bravo :)
la mine urmeaza unul greu joi :-SS :-SS

papusha
29.01.2008, 21:15:36
bravo :)
la mine urmeaza unul greu joi :-SS :-SS
Iti tin pumnii...sa-mi zici cum a fost ;-)
Pt mine e prima sesiune din viata mea de studentica ;)) si sincer incepe sa-mi placa...nu iti zic ca sentiment de usurare am avut cand am vazut ca am luat.....si doar au mai luat studenti si note mai mari...dar eu eram fericita si pt ei ;))

ayana2010
29.01.2008, 21:18:49
Iti tin pumnii...sa-mi zici cum a fost ;-)
Pt mine e prima sesiune din viata mea de studentica ;)) si sincer incepe sa-mi placa...nu iti zic ca sentiment de usurare am avut cand am vazut ca am luat.....si doar au mai luat studenti si note mai mari...dar eu eram fericita si pt ei ;))
aaa...esti in anul I! la ce facultate?
la mine e aproape ultima sesiune :((

papusha
29.01.2008, 21:23:01
aaa...esti in anul I! la ce facultate?
la mine e aproape ultima sesiune :((
La ecologie si protectia mediului......imi mananca zilele biologia si mai ales chimia :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: dar ce sa fac....asta e....
Totusi e frumoasa viata de studenta.....asa mai am cativa ani de ''copilarit'' :)

ayana2010
29.01.2008, 21:47:45
La ecologie si protectia mediului......imi mananca zilele biologia si mai ales chimia :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: dar ce sa fac....asta e....
Totusi e frumoasa viata de studenta.....asa mai am cativa ani de ''copilarit'' :)
si fratele meu e tot la epm :)

papusha
29.01.2008, 21:53:12
si fratele meu e tot la epm :)

Saracu...si mai rezista? #-o
Mie mi se pare o facultate cam grea....bine toate sunt grele....dar asta in special...sau cine stie pt o persoana care stie bine biologie si chimie i se pare foarte usoara ;))

ayana2010
29.01.2008, 21:54:43
Saracu...si mai rezista? #-o
Mie mi se pare o facultate cam grea....bine toate sunt grele....dar asta in special...sau cine stie pt o persoana care stie bine biologie si chimie i se pare foarte usoara ;))
rezista rezista.... anul asta termina si el :)

papusha
29.01.2008, 22:01:30
rezista rezista.... anul asta termina si el :)
Bafta sa aiba!
O seara placuta...am fugit in pat!
:*

voiculita
31.01.2008, 19:43:53
salut...ce bine ca am gasit si eu topicul acesta...si eu sunt studenta ultimul an Stiinte Economice ... fiind si ultimul an si cu licenta , imi este putin cam greu mai ales ca acuma sunt in sesiune..plus cu vreo 3 restante:-w cam greu dar sper sa le iau plus de asta ne dorim tare mult un bebe ...si ne gandeam prin martie sa ne apucam de bebe
eu ma impart intre scoala si sot...tot ce tine de casa..pana acuma m-am descurcat destul de bine;-)
vreau sa va zic ca marti am un examen ..off si am o gramada de invatat..maine asta cred ca am sa fac;-)

papusha
31.01.2008, 20:10:31
salut...ce bine ca am gasit si eu topicul acesta...si eu sunt studenta ultimul an Stiinte Economice ... fiind si ultimul an si cu licenta , imi este putin cam greu mai ales ca acuma sunt in sesiune..plus cu vreo 3 restante:-w cam greu dar sper sa le iau plus de asta ne dorim tare mult un bebe ...si ne gandeam prin martie sa ne apucam de bebe
eu ma impart intre scoala si sot...tot ce tine de casa..pana acuma m-am descurcat destul de bine;-)
vreau sa va zic ca marti am un examen ..off si am o gramada de invatat..maine asta cred ca am sa fac;-)

Bafta la examen!
Si eu abia astept sa termin facultatea...ca sa vina si bebe ;;)
Succes!

felina03
31.01.2008, 20:44:38
Buna fetelor!

Si eu sunt in ultimul an la Stiinte Economice si de abia astept sa se termine anul asta, sa treaca si licenta. Vreau sa dau si la master ca oricum e mult mai usor ca sunt mai permisivi profesorii decat la ciclul de licenta. Mai am 2 examene, unul maine si unul duminica si gata prima sesiune. Bafta multa tuturor!

Ritzi
04.02.2008, 09:37:21
eu am terminat fac de limbi straine (germana-engleza) si acum sunt studenta la drept in anul 4 (din 5) ...si eu planuiesc sa ma apuc de bebe in martie ;-) cu siguranta nu imi va fi usor si cu licenta si cu bebe la anul dar..eu zic ca merita <:-P

aa..si mai am un examen duminica si am scapat si de sesiunea asta!!

ayana2010
04.02.2008, 18:23:29
eu am terminat fac de limbi straine (germana-engleza) si acum sunt studenta la drept in anul 4 (din 5) ...si eu planuiesc sa ma apuc de bebe in martie ;-) cu siguranta nu imi va fi usor si cu licenta si cu bebe la anul dar..eu zic ca merita <:-P

aa..si mai am un examen duminica si am scapat si de sesiunea asta!!
multa bafta!! eu am scapat de toate..sunt in vacanta<:-P

mihu
04.02.2008, 18:47:27
multa bafta!! eu am scapat de toate..sunt in vacanta<:-P
Yeeeee!!! Ai scapat!!!super!!!
si eu mai am unul si gata....intru direct in concediu<:-P

felina03
04.02.2008, 19:00:48
si eu am scapat de examene de ieri. sunt fericita ca pot dormi mai mult. ;-)

papusha
04.02.2008, 19:04:29
si eu am scapat de examene de ieri. sunt fericita ca pot dormi mai mult. ;-)

Ce fericite sunteti voi......
Mie imi lipsesc 3 examene......dar nu am chef de tocit #-o :-"
Oi vedea eu ce fac ;))

CRYSSI
04.02.2008, 19:20:55
salut!si eu tot miresica si studenta.dar am mare noroc ca viitorul meu so ma incurajeaza si chiar ma ajuta cu diverse chestii.sunt in sesiune acum si imi lasa spatiu si umbla pe varfuri cand invat.

paradise
04.02.2008, 19:25:26
eu incep sesiunea abia pe 22 martie...8-}

papusha
04.02.2008, 19:26:30
salut!si eu tot miresica si studenta.dar am mare noroc ca viitorul meu so ma incurajeaza si chiar ma ajuta cu diverse chestii.sunt in sesiune acum si imi lasa spatiu si umbla pe varfuri cand invat.

Asta da iubire adevarata :A :A :A
La bine si la greu!!!!! :x :x :x

papusha
04.02.2008, 19:27:47
eu incep sesiunea abia pe 22 martie...8-}

Ce chestie......eu stiam ca pana in martie se termina ;))
Esti la facultate de stat?

papusha
04.02.2008, 21:41:59
Aoleu miresici....eu sincer propun unui administrator sa-mi blocheze contul pe miresici ca daca nu iau examenele e vai si amar :)))))
Glumesc....poate maine ma trezesc si numa reusesc sa ma loghez :))))
Cred ca disper :))

paradise
05.02.2008, 16:23:54
Ce chestie......eu stiam ca pana in martie se termina ;))
Esti la facultate de stat?

nu, la privat - id >:D<

papusha
05.02.2008, 16:26:29
nu, la privat - id >:D<

Mai bine decat mine :(
Maine am examen si nu am tocit.....ma enerveaza materia asta #-o

paradise
05.02.2008, 16:46:20
Mai bine decat mine :(
Maine am examen si nu am tocit.....ma enerveaza materia asta #-o

bafta...>:D<
eu sunt si cam stresata ca nu am facut proiectul de licenta pt ca nu gasesc materiale! /:)

papusha
05.02.2008, 16:50:24
bafta...>:D<
eu sunt si cam stresata ca nu am facut proiectul de licenta pt ca nu gasesc materiale! /:)

Da aproape toate sunteti in ultimul an? aoleu.....Multa bafta fetelor!!!!
Eu incerc inca sa ma obisnuiesc cu prima mea sesiune :)

paradise
05.02.2008, 20:29:19
Da aproape toate sunteti in ultimul an? aoleu.....Multa bafta fetelor!!!!
Eu incerc inca sa ma obisnuiesc cu prima mea sesiune :)

wow...o bobocica! :*

papusha
05.02.2008, 20:31:31
wow...o bobocica! :*

O bobocica....care cam ia facultatea ca o gluma #-o
Dar ce sa fac daca nu-mi place chimia :((

paradise
06.02.2008, 13:35:24
O bobocica....care cam ia facultatea ca o gluma #-o
Dar ce sa fac daca nu-mi place chimia :((

de ce ai data la chimie daca nu-ti place? :D

papusha
06.02.2008, 13:40:34
de ce ai data la chimie daca nu-ti place? :D

Am dat la 3 facultati...am intrat la asta.....dar cica la momentu de fata e cea mai bune....cea mai de viitor :-s cine stie :)
Am scapat azi si de examenu de biologie <:-P <:-P <:-P
Inca 2....si vacantaaaaaaa <:-P <:-P <:-P
Abia astept!

paradise
06.02.2008, 13:51:01
succes in continuare! ^:)^

papusha
06.02.2008, 13:53:05
succes in continuare! ^:)^

Multumesc mult!

lumi_ni_ta
25.02.2008, 08:53:10
Multumesc mult!

buna dragi miresici.intru si eu in mijlocul vostru ,in calitate de fosta miresica ....si de studenta,sant anul II.LA ASE,fac.management.tocmai am terminat sesiunea cu media 8.50.sant fericita ,multumita,incantata.DORESC TUTUROR SUCCES SI NUMAI BUCURII:* .

gina_ubeta
08.03.2008, 18:34:29
m-am trezit shi io...mai am un examen shi termin fara restante sper[-o< ca asta e nasol rau..sunt la profil de constructii la cadastru cica se plateste foarte bine job-ul asta :[email protected] spor la invatat shi vacanta placuta :gen_17:

papusha
17.03.2008, 16:44:31
Miresici....am si eu o mica problema...
Trebuie sa fac un ierbar...pentru a primi o nota la biologie...ma poate sfatuii cineva cum sa proced?
A mai facut cineva asa ceva?

ryanaro
17.03.2008, 16:52:54
Trebuie sa fac un ierbar...pentru a primi o nota la biologie...ma poate sfatuii cineva cum sa proced?

IERBÁR1, ierbare, s.n. Colecție de plante uscate, presate între foi de hârtie (sugativă), păstrate în cutii sau în mape etichetate și orânduite pe grupe sistematice, constituind un material pentru studiile de botanică; mapă specială în care se păstrează o astfel de colecție. [Var.: (rar) herbár s.n.] – Iarbă + suf. -ar (după fr. herbier).

eu am facut prin scoala generala. se gasesc ierbare si la librarie, trebuie doar sa le umpli tu cu plante, si scrii in dreptul lor specia, clasa etc.

crisanti
17.03.2008, 16:59:55
sau il poti imprumuta de la cei din clasa mai mare

clarita
17.03.2008, 17:01:04

Dap, si eu am facut parca in gimnaziu, nu mai stiu in ce clasa. Tin minte ca presam florile in ditamai dictionarele (tip dex) si apoi mai puneam si carti peste cica sa se preseze mai repede ;)). Cumparasem de la librarie ierbarul, un fel de dosar special; apoi lipeam floarea uscata si presata cu scotch si asta era. :) Bine ca nu ne-a pus sa facem insectar. Asta mai imi trebuia: sa alerg dupa gandaci. :))

ryanaro
17.03.2008, 17:06:00
Dap, si eu am facut parca in gimnaziu, nu mai stiu in ce clasa. Tin minte ca presam florile in ditamai dictionarele (tip dex) si apoi mai puneam si carti peste cica sa se preseze mai repede ;)). Cumparasem de la librarie ierbarul, un fel de dosar special; apoi lipeam floarea uscata si presata cu scotch si asta era. :) Bine ca nu ne-a pus sa facem insectar. Asta mai imi trebuia: sa alerg dupa gandaci. :))

eu am facut si insectar, cu fluturi. sorry flutu!!! :-"

ps: noua ni le oprea la scoala, astfel incat nu aveam de unde sa l imprumutam. ;-)

papusha
17.03.2008, 17:10:51
Si mie o sa mi-l opreasca...si ma gandeam chiar sa il cumpar...pt ca nu stiou daca o sa fie bine cum il fac eu....am mai facut in generala....dar cine mai stie...si oricum ala era prea mic...imi trebuyie circa 55 de exemplare...acu sa vad poate gasesc si modele pe net...dar inca n-am gasit :(
Multumesc pt raspunsuri :*

annie_banks
17.03.2008, 19:53:12
eu am facut si insectar, cu fluturi. sorry flutu!!! :-"

ps: noua ni le oprea la scoala, astfel incat nu aveam de unde sa l imprumutam. ;-)
eu l-am imprumutat ca eu sunt de-aia care nu poate sa omoare o musca, la propriu ;)) bine, hai, tantari da :D
pt ca n-am vrut sa-l las la scoala (ca cica era frumos tare :-& ) mi-a dat 8 :(( ;))

papusha
18.03.2008, 12:26:13
Fetelor daca are cineva si nu are ce face cu ierbaru....l-as cumpara eu...imi trebuie 100 de exemplare de plante :-< #-o :-"
Imi trebuie pana la inceputul sesiunii....of...:-"

sweatmoments
23.03.2008, 08:52:00
Buna fetelor, eu sunt la finante la ASE anul 2...vad ca suntem destul de multe carora "le sta mintea numai la maritish in loc sa ne ocupam de invatzat" :))))...asa cum zice mama.

Shara
28.03.2008, 20:15:09
Da Papusha sunt in anul 1 la litere,deci mai am de impins 2 ani pana termin,al meu nu vrea sa facem nunta mai devreme pt ca spune ca nu am sa ma tin de faculta:))

papusha
28.03.2008, 20:19:23
Da Papusha sunt in anul 1 la litere,deci mai am de inpins 2 ani pana termin,al meu nu vrea sa facem nunta mai devreme pt ca spune ca nu am sa ma tin de faculta:))

Si eu sunt in primul an la ecologie si protectia mediului #-o #-o #-o #-o
Pe mine nu ma deranjeaza facultatea.....pe noi distanta :( el munceste in Italia.....of.....
Lasa ca o sa ne fie si noua bine ontr-o buna zi.....numa ca numa am rabdare....lumea zice ca am innebunit numa dupa rochii si verighete ma uit :)))))
Bine si la luna de miere.......restaurante....etc ;))

Shara
28.03.2008, 20:25:20
:D stai linistita ca al meu tot in italia e!Suntem exact in aceiasi oala!

papusha
28.03.2008, 20:27:28
:D stai linistita ca al meu tot in italia e!Suntem exact in aceiasi oala!
Aaaaa.....:) e greu asa-i?
Noi ne vedem la o luna...dar tot ne este greu :(

Shara
28.03.2008, 20:32:32
Noi nevedem ceva mai rar,doar la sarbatori si e cam nasol asa,cel mai mult conteaza ca avem incredere unul in celalat,am uitat sa specific ca suntem de 4 ani impreuna.

papusha
28.03.2008, 20:37:18
Noi nevedem ceva mai rar,doar la sarbatori si e cam nasol asa,cel mai mult conteaza ca avem incredere unul in celalat,am uitat sa specific ca suntem de 4 ani impreuna.

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9014&page=4
Ti-am raspuns aici....ca sa nu fim off-topic :D

papusha
01.04.2008, 14:43:06
Fetelor...cine ma ajuta si pe mine :((
Imi trebuie cateva informatii despre postul hidrologic Fata Motrului...si nu gasesc nicaieri pe net :(( please....innebunesc....stau de ore in fata compului si tot caut.....:gen_07: :gen_07: :gen_07:

mikyduta
02.04.2008, 21:29:37
e vreo miresica gravida la facultate?

mihu
02.04.2008, 21:38:59
da!!!
eu!!!dar inca embrionul meu e mic mic ;)) are aproape 5 saptamani ;))

Mai am semestrul asta si termin...sunt in ultimul an!

papusha
02.04.2008, 21:54:43
da!!!
eu!!!dar inca embrionul meu e mic mic ;)) are aproape 5 saptamani ;))

Mai am semestrul asta si termin...sunt in ultimul an!

<:-P Felicitari!!!!! Ce frumos :x vreau si eu :((
Dar in anul 1....nu cred ca e cazul....chiar daca as avea timp si pt bebe....:D

papusha
02.04.2008, 21:55:29

Tu esti una dintre? :D

mikyduta
03.04.2008, 12:10:44
Deocamdata nu, dar ma gandeam daca pot face fata

mikyduta
03.04.2008, 12:25:59
Haideti sa va spun cum ma gandeam. Daca as ramane in urmatoarele luni as mai sta la serv sapte luni pe urma acasa dar atunci in sept- oct sa ma duc la facultate si sa nasc undeva la inceputul vacantei ca in trei luni bebita sa ma creasca sa il pot lasa cateva ore in grija soacrei sau mamei depinde .... si asa as avea grija si de bebita as face si facultatea de pedagogie ca as vrea sa fiu educatoare(sunt constienta ca o sa fie greu si bebe mic si fac dar acum am realizat ce imi place sa fac cel mai mult in viata).Si ce imi este cel mai frica in caz ca fac facultatea si nu am bebita ca nu o sa mai vreau avand copii si plus ca fac tine

mikyduta
03.04.2008, 12:26:32
trei ani pe urma inca unul pentru a beneficia de.....

mikyduta
03.04.2008, 12:35:08
Am si eu nevoie de o parere din partea voastra

papusha
04.04.2008, 15:24:04
Haideti sa va spun cum ma gandeam. Daca as ramane in urmatoarele luni as mai sta la serv sapte luni pe urma acasa dar atunci in sept- oct sa ma duc la facultate si sa nasc undeva la inceputul vacantei ca in trei luni bebita sa ma creasca sa il pot lasa cateva ore in grija soacrei sau mamei depinde .... si asa as avea grija si de bebita as face si facultatea de pedagogie ca as vrea sa fiu educatoare(sunt constienta ca o sa fie greu si bebe mic si fac dar acum am realizat ce imi place sa fac cel mai mult in viata).Si ce imi este cel mai frica in caz ca fac facultatea si nu am bebita ca nu o sa mai vreau avand copii si plus ca fac tine

Daca nu chiar iti doresti....o sa reusesti!
Sincer si eu as vrea....dar totusi imi dau seama ca e prea devreme, nu ma simt 100% pregatita chiar daca abia astept ;;) :D
Mult noroc :*

luminitza99
09.04.2008, 12:38:11
ma altur si eu celor care vor bebe...sunt in ultimul an (mai exact ultimele 2 luni) de facultate si in loc sa scriu la licenta stau pe miresici :D...si asa de mult vreau un bebe si eu si iubi dar...si aici incepe o intreaga lista de obiectii...iubi e terorizat k vrea bebe numai dupa ce are tot ce-i trebuie sa fie sigur k nu-i va lipsi nimic...apoi eu cum termin vreau sa ma angajez si sa lucrez vreo 2-3 ani sa-mi pot cinstrui o cariera...apoi am zis k ne trebuie locuri de munca stabile cat de cat sa ne putem face credit pentru casa...apoi sa asteptam sa o facem asa cum ne dorim...si-apoi un paradox pentru mine...cei carora le-am spus k vreau bebe au inceput cu acuzatii k esti prea tanara (am 23 de ani), k dak faci bebe acum ai invatat degeaba k nu o sa-ti mai gasesti job bun dupa ce stai aksa cu bebele, k iti trebuie job si bani k sa platesti rate la casa nu bebe...e chiar asa de rau sa faci un bebe ??? chiar tre sa fii milionar in euro sa ai ce sa-i oferi??? tre sa am neaparat peste 30 de ani si sa fiu director pe nush unde k sa am dreptul sa fac un bebe fara sa ma acuze nimeni??? v-am pupat, aveti grija de voi, bafta multa celor care sunt la facultate

papusha
09.04.2008, 13:02:16
Daca nu chiar iti doresti....o sa reusesti!
Sincer si eu as vrea....dar totusi imi dau seama ca e prea devreme, nu ma simt 100% pregatita chiar daca abia astept ;;) :D
Mult noroc :*

Daca chiar iti doresti!!!! scuze :D eram cu capu'n nori :D

papusha
09.04.2008, 13:03:50
ma altur si eu celor care vor bebe...sunt in ultimul an (mai exact ultimele 2 luni) de facultate si in loc sa scriu la licenta stau pe miresici :D...si asa de mult vreau un bebe si eu si iubi dar...si aici incepe o intreaga lista de obiectii...iubi e terorizat k vrea bebe numai dupa ce are tot ce-i trebuie sa fie sigur k nu-i va lipsi nimic...apoi eu cum termin vreau sa ma angajez si sa lucrez vreo 2-3 ani sa-mi pot cinstrui o cariera...apoi am zis k ne trebuie locuri de munca stabile cat de cat sa ne putem face credit pentru casa...apoi sa asteptam sa o facem asa cum ne dorim...si-apoi un paradox pentru mine...cei carora le-am spus k vreau bebe au inceput cu acuzatii k esti prea tanara (am 23 de ani), k dak faci bebe acum ai invatat degeaba k nu o sa-ti mai gasesti job bun dupa ce stai aksa cu bebele, k iti trebuie job si bani k sa platesti rate la casa nu bebe...e chiar asa de rau sa faci un bebe ??? chiar tre sa fii milionar in euro sa ai ce sa-i oferi??? tre sa am neaparat peste 30 de ani si sa fiu director pe nush unde k sa am dreptul sa fac un bebe fara sa ma acuze nimeni??? v-am pupat, aveti grija de voi, bafta multa celor care sunt la facultate
=D> =D> =D> si eu la 23 de ani o sa ma apuc.....bravo...sa ne tii la curent ;-)

ryanaro
09.04.2008, 18:33:39

pai cand faci 23? ;-)

MaryT
09.04.2008, 18:46:03

dap..!!
si eu sunt gravi !
sunt in anul II la ASE la ID !
la sesiunea din vara voi avea super burtica..:D

papusha
09.04.2008, 22:46:58
pai cand faci 23? ;-)

Peste un an :)

Adriana_2485
09.04.2008, 23:13:26
Si eu vreau bebe! Noi o sa ne casatorim la anul in aprilie si ma gandeam sa incepem sa-l proiectam pe bebe cu vreo 2 luni inainte de nunta adica in februarie...in felul asta, daca totul merge conform planului, la nunta nu se va vedea nici o burta k va fi prea mica, iar in sesiunea de vara, se va vedea ceva ceva dar asta e! 8-}

Problema e ca daca bebe se va naste prin noiembrie, cred k va trebui sa trag chiulul din octombrie pana prin ianuarie cel putin, dar sper ca profesorii sa fie intelegatori, desi e vorba de ultimul an de facultate...ufff!:-SS

papusha
09.04.2008, 23:17:02
Si eu vreau bebe! Noi o sa ne casatorim la anul in aprilie si ma gandeam sa incepem sa-l proiectam pe bebe cu vreo 2 luni inainte de nunta adica in februarie...in felul asta, daca totul merge conform planului, la nunta nu se va vedea nici o burta k va fi prea mica, iar in sesiunea de vara, se va vedea ceva ceva dar asta e! 8-}

Problema e ca daca bebe se va naste prin noiembrie, cred k va trebui sa trag chiulul din octombrie pana prin ianuarie cel putin, dar sper ca profesorii sa fie intelegatori, desi e vorba de ultimul an de facultate...ufff!:-SS

Daca crezi ca o sa faci fata si cu bebe si cu licenta.....perfect ;-)
Sa ne tii la curent :D

Adriana_2485
09.04.2008, 23:32:40
Imi dau seama ca e un "proiect" foarte ambitios, mai ales ca dupa anul 6 si licenta mai urmeaza si minunatul examen de rezidentiat...cu toate astea ma bazez foarte mult pe ajutorul alor mei, daca nu erau ei cred ca faceam primul copil la 30 cand terminam cu rezidentiatul.

Mai in gluma, mai in serios, discutam cu o colega de grupa acum cateva zile despre cum vom imbina viata de familie cu cea de medic si am ajuns la concluzia ca, oricum facultatea noastra dureaza 6 ani asa ca sa profitam si sa ne intemeiem familia din timpul facultatii, ca dupa aceea va fi mai greu...

mikyduta
10.04.2008, 08:53:24
Pai asa ma gandeam si eu fetelor, ca trei ani cat fac facultatea creste si bebita si pot sa incep o cariera noua, asa daca astept trei ani pe urma ma angajez in domeniul respectiv mai stau un an-doi pe urma bebe si exact cand prind gustul meserie sa trebuiasca sa-l las deoparte :( .Sunt cam confuza

papusha
20.04.2008, 19:10:19
Miresici...am si eu o mare ploblema....tre sa fac o problema la chimie :((
Se ofera careva sa ma ajute?
Va rog din suflet...va raman datoare!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Allyna
20.04.2008, 19:32:58
Pai asa ma gandeam si eu fetelor, ca trei ani cat fac facultatea creste si bebita si pot sa incep o cariera noua, asa daca astept trei ani pe urma ma angajez in domeniul respectiv mai stau un an-doi pe urma bebe si exact cand prind gustul meserie sa trebuiasca sa-l las deoparte :( .Sunt cam confuza

Draga mea, exact cu aceeasi problema ma confrunt si eu. Dar exact, exact! Nu stiu cum e mai bine, sa fac bebele acuma, inainte sa ma lansez profesional, sau dupa ce am o anumite stabilitate (insemnand 2-3 ani de serviciu care sa aduca o data cu ei posibilitatea de a lua un credit pt locuinta si de a ma dezvolta financiar)... Si decizia e si mai grea cu cat facultatea o fac in alt oras decat cel natal si daca as lua decizia de a deveni mamica ar insemna sa ma lupt singura si fara ajutor avizat cu greutatile de inceput. Offf, si nu stiu ce si cum sa fac...

Allyna
20.04.2008, 19:33:49
Miresici...am si eu o mare ploblema....tre sa fac o problema la chimie :((
Se ofera careva sa ma ajute?
Va rog din suflet...va raman datoare!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Papusica, papusica, cred ca nu ai nimerit prea bine aici!;))

Allyna
20.04.2008, 19:40:54

Mnoi stai sa vezi cat de mult ne asemanam: si eu sunt ultimul an la faculta, si eu miresesc mai cu spor decat lucrez la licenta, si eu/noi ne dorim din tot sufletul un bebe, nici noi nu avem momentan posibilitatea de a-i acorda tot ce are nevoie, si noi vrem sa lucram vreo 2 sau 3 ani pt credit si tot asa...
Bebele fa-l cand te simti tu pregatita, ca doar tu il cresti si stii cum vrei sa iti arate viata peste 10-15 ani, nu altii. Fetele se casatoresc tot mai tinere si devin mamici. E mai practic si mai usor atat pentru viata de familie (ai mai multa rabdare cand esti tanara, comunici mai usor cu copilasul) si pentru cariera (te reapuci mai usor pe la 25-26 de ani de activitate, decat dupa 30)

papusha
20.04.2008, 20:10:25
Papusica, papusica, cred ca nu ai nimerit prea bine aici!;))

Da :(( :(( :((

mikyduta
21.04.2008, 07:52:56
Sper sa ma decid pana in sept ce voi face.Si apropo daca cineva a mai trecut prin asa ceva sa ne povesteasca sau sa ne spuna cum a trecut peste ca poate asa ne decidem mai usor

mikyduta
21.04.2008, 07:56:33
Ma bucur ca mai sunt fete care se gandesc la lucrul acesta la inceput cand mi-a venit ideea am crezut ca nu se poate face asa ceva si ca nimeni nu ar gandi ca mine dar uite ca odata ce am asternut cuvintele pe acest site totul parca a prins sens

luminitza99
21.04.2008, 10:04:50
mikyduta...eu nu am trecut prin asa ceva dar cunosc pe cineva...colega mea a nascut in octombrie anul trecut cand am intrat in anul 4...a fost greu pentru ca nu aveau pe nimeni in iasi si nu avea cu cine sa lase bebelusul...dar intr-un final s-au imprietenit cu niste vecini care i-au mai ajutat, i-au mai ajutat prietenii...insa ce vreau sa spun, si din punctul meu de vedere este admirabil, este k tipa a venit la scoala cat a putut, nu e bursiera dar e integralista si are note mai bune decat altii care nu au ale preocupari inafara de scoala...acum isi face si ea licenta k noi toti si o luna o sa vina mama ei in concediu cat ea va fi in sesiune si pe perioada licentei...nu-i usor dar e posibil iar ea nu regreta o secunda k a ales asa...eu cred k trebuie sa fii pregatita si constienta k va fi greu si sa analizezi cu intelepciune inainte sa iei o hotarare...sper k te ajuta un picutz povestea asta...te poop>:D<

mihu
21.04.2008, 10:15:43
Sper sa ma decid pana in sept ce voi face.Si apropo daca cineva a mai trecut prin asa ceva sa ne povesteasca sau sa ne spuna cum a trecut peste ca poate asa ne decidem mai usor
Eu o sa termin anul asta facultatea si o sa nasc prin decembrie...am ales asa pt ca am hotarat sa fac cariera dupa bebe...e adevarat noi avem parintii aproape dar in final tot noi il crestem...tot eu ma trezesc noaptea :D dar o sa am ajutor din partea lor..unii ar spune ca am ales sa fac pasul prea repede...dar daca tot trebuie sa facem copii am zis ca mai bine ii facem mai devreme ;))

kiss_tyna
21.04.2008, 10:41:16
<:-P Felicitari!!!!! Ce frumos :x vreau si eu :((
Dar in anul 1....nu cred ca e cazul....chiar daca as avea timp si pt bebe....:D
Si eu as vrea un bebe mic....Dar am auzti acum ca s-a dat o noua lege...inainte daca aveai licenta data si luata puteai sa faci bebe si primeai indemnizatia(8 milioane parca).Acum cica nu-ti mai dau banii decat daca lucrezi minim 1 an(cu carte de munca).Eu la anul in iunie dadeam licenta si in august aveam nunta si ma gandeam ca imediat dupa nunta facem bebe si primesc si banii....si ma apucam de serviciu dupa 1 an de la nastere.....Dar acum se pare ca trebuie sa mai pierd inca un an....trebuie sa muncesc si apoi sa fac bebe ca sa primesc banii(ca altfel cu ce sa il crestem).Noi avem apartamentul nostru,nu stam cu chirie sau altceva....practic am avea de toate....Dar se pare ca datorita noii legi,trebuie sa muncesc un an si apoi bebe....Off!Eu vroiam sa am bebe cat mai de tanara...Dar am calculat eu ca pe la 24 ani o sa-l nasc....mi se pare cam tarziu dar n-am ce face...:((
Mi-as lua un serviciu dar nu fac fata la 8 ore cu facultatea....lucram pana la anul si aveam un an muncit si imi dadeau astia indemnizatia de crestere...Dar nu se poate.
Asa ca, miresici viitoare mamici, lucrati minim un an daca vreti bebe!

kiss_tyna
21.04.2008, 10:42:47
Si eu tot pe la 23 ani o sa ma apuc si sper sa si nasc pana sa implinesc 24.

mihu
21.04.2008, 13:12:30
[..]
eu am asul in maneca ;))
sunt studenta dar si lucrez si am peste un an vechime;;)asa ca prea multe piedici nu am impotriva lui bebe...

MachuPicchu
21.04.2008, 13:23:44
Si eu as vrea un bebe mic....Dar am auzti acum ca s-a dat o noua lege...inainte daca aveai licenta data si luata puteai sa faci bebe si primeai indemnizatia(8 milioane parca).Acum cica nu-ti mai dau banii decat daca lucrezi minim 1 an(cu carte de munca).Eu la anul in iunie dadeam licenta si in august aveam nunta si ma gandeam ca imediat dupa nunta facem bebe si primesc si banii....si ma apucam de serviciu dupa 1 an de la nastere.....Dar acum se pare ca trebuie sa mai pierd inca un an....trebuie sa muncesc si apoi sa fac bebe ca sa primesc banii(ca altfel cu ce sa il crestem).Noi avem apartamentul nostru,nu stam cu chirie sau altceva....practic am avea de toate....Dar se pare ca datorita noii legi,trebuie sa muncesc un an si apoi bebe....Off!Eu vroiam sa am bebe cat mai de tanara...Dar am calculat eu ca pe la 24 ani o sa-l nasc....mi se pare cam tarziu dar n-am ce face...:((
Mi-as lua un serviciu dar nu fac fata la 8 ore cu facultatea....lucram pana la anul si aveam un an muncit si imi dadeau astia indemnizatia de crestere...Dar nu se poate.
iti zic eu ca se poate ... nu zic ca ar fi usor, dar nici imposibil ... eu am lucrat (cate 8 ore) din anul 5 (constructii, la zi) ... nu vreau sa ma laud, dar am reusit sa iau si bursa si am luat licenta cu 9.57 ^:)^

kiss_tyna
21.04.2008, 14:10:53
eu am asul in maneca ;))
sunt studenta dar si lucrez si am peste un an vechime;;)asa ca prea multe piedici nu am impotriva lui bebe...
Super!Bravo tie!Eu astept pana la anul in vara sa-mi termin facultatea si sa ma marit,apoi lucrez un an si dupa aceea bebe....adica as vrea sa-l ''proiectam'' cand o sa am cam 7-8 luni lucrate deja.....deci pana la urma nu as sta chiar un an.

kiss_tyna
21.04.2008, 14:14:27
iti zic eu ca se poate ... nu zic ca ar fi usor, dar nici imposibil ... eu am lucrat (cate 8 ore) din anul 5 (constructii, la zi) ... nu vreau sa ma laud, dar am reusit sa iau si bursa si am luat licenta cu 9.57 ^:)^
Si eu sunt studenta in anul 2 la psihologie,la stat,la zi....si ma angajasem la 4 ore timp de 3 zile pe saptamana si nu am putut sa fac fata....Si m-am lasat dupa 3 saptamani....Oricum ma plateau super putin.....si contract de munca nu aveau cum sa-mi faca la cate ore aveam.Deci n-am putut sa fac fata la 4 ore....dar la 8....Faza nasoala e ca la noi la facultate totul e foarte strict...iti impun sa vii la cursuri si seminarii,altfel nu te baga in examene...trebuie sa faci un numar de prezente...pana si la cursuri.:-w
Abia astept sa termin la anul facultatea si abia apoi incepe adevarata viata in calitate de sotie si mama.:x

MaryT
21.04.2008, 14:19:42
Si eu sunt studenta in anul 2 la psihologie,la stat,la zi....si ma angajasem la 4 ore timp de 3 zile pe saptamana si nu am putut sa fac fata....Si m-am lasat dupa 3 saptamani....Oricum ma plateau super putin.....si contract de munca nu aveau cum sa-mi faca la cate ore aveam.Deci n-am putut sa fac fata la 4 ore....dar la 8....Faza nasoala e ca la noi la facultate totul e foarte strict...iti impun sa vii la cursuri si seminarii,altfel nu te baga in examene...trebuie sa faci un numar de prezente...pana si la cursuri.:-w
Abia astept sa termin la anul facultatea si abia apoi incepe adevarata viata in calitate de sotie si mama.:x

sa iti iasa planurile asa cum doresti >:D< >:D< >:D<

MachuPicchu
21.04.2008, 14:38:56
asa este si la constructii ... si ne tot abureau ca din anul 4 o sa fie mai lejer, cacao ... in anul 5 nu ma duceam decat la seminarii ca sa-mi accepte proiectele, la cursuri intr-adevar a fost ok, au fost cursuri la care nu am fost decat o data ...
erau zile in care ajungeam acasa la 22-23 (8 ore la munca + vreo 3-4 ore pt licenta pe care le faceam la scoala cu profesorul meu indrumator)

kiss_tyna
21.04.2008, 16:01:28
sa iti iasa planurile asa cum doresti >:D< >:D< >:D<
Multumesc!Si tu sa ai grija de tine si de bebe!Ce mi-ar fi placut si mie sa fiu gravi ca tine...:*

Allyna
21.04.2008, 19:26:27
Fetelor, sa va iasa toate planurile asa cum doriti!:*
Mda, e foarte important sa lucrezi si nu atat pentru indemnizatia de crestere a copilului ci in primul rand pentru a putea lua un credit din care sa ii asiguri un camin si toate cele necesare.
Eu m-am decis (chiar daca stiu ca mai am putin de asteptat) sa incep lucrul la proiectul bebe prin toamna lui 2010. Pana atunci am si licenta luata (acuma in vara), am si masteratul terminat (iulie 2010), am si 2 ani lucrati (din vara ma angajez ca deh, am si eu diploma) si speram ca si o afacere care sa mearga bine (de vara viitoare demaram un proiect cu banii stransi la nunta). Asa ca o sa devin mamica la 24 de ani (aproape 25) si la 26-27 o sa ma reapuc de cariera. Si cred ca e chiar o varsta ok pentru a demara si sustine o gramada de proiecte si idei.:)>-
E greu, nu zic, si foarte frustrant ca trebuie sa tii cont de atatea lucruri ca sa poti beneficia de bucuria extrema de a fi mamica, dar asta e... Dupa cum se vede suntem destul de multe cu serioase semne de intrebare in domeniu.

mido
21.04.2008, 20:27:08
te contrazic: potrivit legislatiei in vigoare-la zi (OUG 148/2005) ca sa poti beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului trebuie sa realizezi timp de 12 luni venituri supuse impozitului pe venit. dar, in sistemul public, se asimilează stagiului de cotizare și perioadele necontributive, denumite perioade asimilate, în care asiguratul a urmat cursurile de zi ale învățământului superior, organizat potrivit legii, pe durata normală a studiilor respective, cu condiția absolvirii acestora. deci poti beneficia in mod cert de indemnizatia pentru cresterea copilului, fara sa fi nevoita sa ai un an lucrat pe cartea de munca...daca te mai pot ajuta cu vreo informatie, iti stau la dispozitie...
si inca o precizare: cuantumul indemnizatiei este de 600 ron, alocatia 200 ron iar stimulentul-100 ron.

mido
21.04.2008, 20:32:53
avand in vedere ca legislatia se raporteaza la ultimul an anterior nasterii copilului, este evident ca toata aceasta perioada de 12 luni de zile trebuie acoperita astfel:
- ai urmat si terminat facultatea cu diploma de licenta;
- te afli în perioada de 60 de zile de la absolvirea cursurilor de zi ale învățământului universitar, organizat potrivit legii, cu examen de licenta sau de diploma, în vederea angajării ori, după caz, trecerii în șomaj, potrivit legii;
- realizezi venituri supuse impozitului pe venit.

kiss_tyna
22.04.2008, 09:35:27
te contrazic: potrivit legislatiei in vigoare-la zi (OUG 148/2005) ca sa poti beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului trebuie sa realizezi timp de 12 luni venituri supuse impozitului pe venit. dar, in sistemul public, se asimilează stagiului de cotizare și perioadele necontributive, denumite perioade asimilate, în care asiguratul a urmat cursurile de zi ale învățământului superior, organizat potrivit legii, pe durata normală a studiilor respective, cu condiția absolvirii acestora. deci poti beneficia in mod cert de indemnizatia pentru cresterea copilului, fara sa fi nevoita sa ai un an lucrat pe cartea de munca...daca te mai pot ajuta cu vreo informatie, iti stau la dispozitie...
si inca o precizare: cuantumul indemnizatiei este de 600 ron, alocatia 200 ron iar stimulentul-100 ron.
M-ai lamurit...Sper sa ramana asa pana la anul in vara cand o sa termin facultatea.Si intelesesem ca o sa mai mareasca indemnizatia....dar nu conteaza,oricum 9 milioane(indemnizatie+alocatie+stimulent) sunt de ajuns pt a-i oferi copilului tot ceea ce are nevoie.;;)

kiss_tyna
22.04.2008, 09:37:11
Acum sper sa-l conving pe al meu sa facem bebe imediat dupa nunta....ca el zice sa lucrez 8 luni(fara bebe) si apoi sa concepem bebele...si cand o sa fac un an pe cartea de munca sa fiu deja gravi.:((

Allyna
22.04.2008, 12:53:27
M-ai lamurit...Sper sa ramana asa pana la anul in vara cand o sa termin facultatea.Si intelesesem ca o sa mai mareasca indemnizatia....dar nu conteaza,oricum 9 milioane(indemnizatie+alocatie+stimulent) sunt de ajuns pt a-i oferi copilului tot ceea ce are nevoie.;;)

Asta cu conditia ca tatal sa inregistreze un venit cat de cat consistent, deci sa nu va raportati stric la acesti bani. Pt ca cele 9 milioane sunt intr-adevar suficiente pt bebe, dar pe langa asta mai sunt si taxele (har Domnului multe si maricele), mancare, telefoane, benzina...etc Se aduna si trebuie sa le iei toate in calcul.
Totodata, foarte important mi se pare sa aveti posibilitatile prealabile necesare nasterii copilului: locuinta voastra, o camera separata pusa la dispozitia noului venit, toate utilitatile de care e nevoie etc.
Mi se pare mai important sa fiti cat de cat acoperiti financiar cand vine pe lume copilul ca sa ii puteti oferi tot ce e mai bun pentru el. Chiar daca asta presupune inca cateva luni sau un an de asteptari, e mai bine decat sa trageti ponoasele ulterior.

luminitza99
22.04.2008, 15:23:43
e sau a fost cineva la marketing la iasi ???...io pana la urma imi pierd mintile chiar dak mai am doar 5 saptamani...>:D<

mido
22.04.2008, 19:36:14
nu vei lua simultan cei 9 milioane! ideea e cam asa...daca stai acasa pana la implinirea de catre copil a varstei de 2 ani (si indeplinesti coditiile impuse de lege) vei lua alocatia in cuantum de 200 ron+indemnizatia in cuantum de 600 ron=800ron. daca te reintorci (sau te incadrezi) la/in munca, pana la implinirea varstei de 2 ani de catre copil, vei primi alocatia 200 ron +stimulent 100ro+ salariul aferent.
daca nu indeplinesti conditiile de stagiu (cele 12 luni anterioare nasterii copilului) iei doar alocatia de 200 ron.
cat despre marirea indemnizatiei, toate proiectele de lege trimise la camera deputatilor au primit aviz nefavorabil din partea guvernului, binenteles din lipsa de fonduri de la buget. iar majoritatea acestor propuneri prevad un procent din din media salariilor brute pe ultimele 12 luni(cel discutat saptamana trecuta vorbea de 70% din aceasta medie in primul an si 60% in cel de-al doilea pentru persoanele care au salariul net peste 1280 ron). cred ca varianta ideala ar fi ca legislatia sa prevada atat o suma fixa cat si alternativ un procent din salariu, astfel incat beneficiarii sa poata opta pentru solutia favorabila fiecareia. o sa vedem ce va fi!
iti stau la dispozitie si cu alte informatii de vrei!

Allyna
22.04.2008, 21:49:44
Mido, lamureste-ma te rog cu privire la cele 60 de zile de la absolvire. Care e treaba? Daca ai terminat scoala de ceva vreme in momentul in care devii mamica cum stau lucrurile?
Mersi!

eu31
22.04.2008, 22:17:47
Fetelor cand incepeti sesiunea?? Eu curand :(( si n-am nici un chef de invatat :((
Cum va descurcati cu energia si concentrarea?

mikyduta
23.04.2008, 07:56:39
fetelor stiti cumva daca au ramas tot doi ani pt cresterea copilului ca auzisem ceva cum ca ar vrea sa lase decat un an

dalayla
23.04.2008, 08:00:15
Fetelor nu mai suport nici eu facultatea asta,acuma pe final parca au inebunit toti,ne cer toti o groaza de chestii,plus licentza..plus ca tb sa platim o groaza de bani:( off ca abia astept sa scap de ea!!!#:-S

luminitza99
23.04.2008, 09:24:51
Fetelor nu mai suport nici eu facultatea asta,acuma pe final parca au inebunit toti,ne cer toti o groaza de chestii,plus licentza..plus ca tb sa platim o groaza de bani:( off ca abia astept sa scap de ea!!!#:-S

aceeasi problema o am si eu si poate daca spun k am cheltuit peste 10 milioane pentru un proiect nu o sa ma credeti...si am atatea proiecte ca nu am timp deloc de licenta:((....o sa fiu cea mai fericita ex-studenta dupa 20 iunie...>:D<

Allyna
23.04.2008, 12:15:49
aceeasi problema o am si eu si poate daca spun k am cheltuit peste 10 milioane pentru un proiect nu o sa ma credeti...si am atatea proiecte ca nu am timp deloc de licenta:((....o sa fiu cea mai fericita ex-studenta dupa 20 iunie...>:D<

La ce esti studenta si cam ce fel de proiect? Nu de alta, dar 10 milioane...#-o
Mai, cat e de stresanta scoala, doar pe mine ma doare-n cot! Am trecut prin mult prea multe ca sa ma mai impresioneze ceva. Merg ca un robotel, tocesc tot ce mai am de tocit si in rest ma ocup de licenta. Daca asta se termina cu bine ma declar multumita. Apoi ma inham in alt jug: masterul. Apoi din vara in altul: curs profesional de resurse umane care sa imi confere o alta perspectiva asupra....cv-ului;)) si tot asa. Si abia astept sa termin cu toate, dar pe cuvant ca motivatie mai mare decat un bebe care vine doar cand mami are un inceput solid de cariera, nu exista.
Asa ca fetelor, mult curaj. Propuneti-va sa atingeti un tel si o sa vi se para totul mai usor. Multa bafta!

mido
23.04.2008, 19:49:12
fetelor stiti cumva daca au ramas tot doi ani pt cresterea copilului ca auzisem ceva cum ca ar vrea sa lase decat un an
au ramas tot 2 ani...zvonuri sunt destule dar momentan nimic cert.....

mido
23.04.2008, 19:55:32
Mido, lamureste-ma te rog cu privire la cele 60 de zile de la absolvire. Care e treaba? Daca ai terminat scoala de ceva vreme in momentul in care devii mamica cum stau lucrurile?
Mersi!
pai atat perioada facultatii( daca e terminata cu diploma de licenta) cat si urmatoarele 60 de zile de la terminarea facultatii se iau in calcul la stabilirea dreptului la indemnizatie pentru cresterea copilului. daca ai terminat facultatea de ceva vreme, adica de mai mult de 60 de zile, si nu lucrezi, nu mai indeplinesti stagiu de cotizare de 12 luni anterioare nasterii copilului, si, in consecinta nu poti beneficia de indemnizatie.

dalayla
24.04.2008, 08:29:27
deci te cred! si eu la fel,doar ca dupa mijlocul lui iulie,am licentza mai tarziu!:*

denyssa
24.04.2008, 09:53:32
Fetelor cand incepeti sesiunea?? Eu curand :(( si n-am nici un chef de invatat :((
Cum va descurcati cu energia si concentrarea?
La mijlocul/sfarsitul lui mai incep si eu..:( oooffff...si n-am nici un chef de invatat,mai ales ca la doua examene nici nu stiu ce am de invatat:">
Sunteti careva la Romano-Americana?:-B

kiss_tyna
25.04.2008, 18:01:19
Asta cu conditia ca tatal sa inregistreze un venit cat de cat consistent, deci sa nu va raportati stric la acesti bani. Pt ca cele 9 milioane sunt intr-adevar suficiente pt bebe, dar pe langa asta mai sunt si taxele (har Domnului multe si maricele), mancare, telefoane, benzina...etc Se aduna si trebuie sa le iei toate in calcul.
Totodata, foarte important mi se pare sa aveti posibilitatile prealabile necesare nasterii copilului: locuinta voastra, o camera separata pusa la dispozitia noului venit, toate utilitatile de care e nevoie etc.
Mi se pare mai important sa fiti cat de cat acoperiti financiar cand vine pe lume copilul ca sa ii puteti oferi tot ce e mai bun pentru el. Chiar daca asta presupune inca cateva luni sau un an de asteptari, e mai bine decat sa trageti ponoasele ulterior.
Viitorul tatic deja munceste(de 2 ani)...Oricum,dupa ce vom termina facultatea(suntem de aceeasi varsta-21 ani), voi lucra si eu 1 an....si pana sa se faca un an de munca sper sa raman gravi.Casatoriti o sa fim.
Noi avem deja locuinta noastra,un apartament cu 2 camere(mai nasol e ca e semidecomandat-dar ne descurcam noi),care ni l-au dat parintii.Asa ca la capitolul acesta suntem deja ''acoperiti''.Urmeaza la anul licenta in iunie,apoi nunta in august...si sper sa ma apuc cat mai repede de serviciu(preferabil imediat dupa licenta,prin iulie) ca sa nu pierd timpul,si sa fac si eu macar 8 luni de serviciu ca sa raman gravi si mai stau apoi pana la 12 luni,dupa care imi iau concediu sau ce se ia....sau poate mai raman lka serviciu pana in luna a 8-a,cine stie....Atunci o sa fim si cu facultatea terminata,casatoriti o sa fim,casa noastra oricum o sa o avem(pt ca o avem de acum),serviciu la fel,asa ca nu mai ramane decat de facut un BB.
Cu putin noroc,o sa fiu mamica la 23 ani...sper sa nu prind 24.

ryanaro
25.04.2008, 18:16:20
Cu putin noroc,o sa fiu mamica la 23 ani...sper sa nu prind 24.

tu nu iti doresti sa lucrezi sau sa faci lucruri pentru tine? :-?

kiss_tyna
25.04.2008, 19:09:21
Sincer,cred ca am toata viata in fata sa muncesc....O sa mi se ia de atata munca.Si lucruri pt mine tot timpul am facut si fac...ne-am amenajat singuri apartamentul,am tot ce vreau,nu-mi lipseste nimic si nu m-am abtinut niciodata de la nimic.(si tin sa precizez ca nu am mai mult de 7 milioane pe luna-asta doar eu,ca viitorul sot mai are si el 10 milioane pe luna).Si cu toate astea,ne platim toate datoriile si ramanem si cu bani sa ne cumparam ce vrem.Asa ca,ce sa mai vreau de la viata?:-?

kiss_tyna
25.04.2008, 19:11:46
Vreau sa lucrez,dar putin timp(maxim 8 luni) pt ca vreau BB,si dupa 2 ani cat stau acasa o sa am timp sa muncesc toata viata...dar mai vreau si al doilea copil.L-)

ryanaro
25.04.2008, 19:18:10
Vreau sa lucrez,dar putin timp(maxim 8 luni) pt ca vreau BB,si dupa 2 ani cat stau acasa o sa am timp sa muncesc toata viata...dar mai vreau si al doilea copil.L-)

te am suparat ca vad ca mi ai raspuns de 2 ori ;)).

Fluturas
25.04.2008, 19:21:57

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

kiss_tyna
25.04.2008, 19:47:52
Nu,dar am vrut sa te fac sa intelegi punctul meu de vedere.\:D/

Rebe
25.04.2008, 20:05:56
Eu termin anul acesta facultatea si in noiembrie devin mamica...2 ani o sa stau acasa, dar nu-mi pare rau ca asa s-a intamplat. Consider ca nimic nu e la intamplare, o sa am timp sa lucrez mai incolo...si pana atunci, cred ca si a fi mama e o adevarata meserie care necesita dedicatie, sacrificiu si mult timp:D

kiss_tyna
25.04.2008, 20:13:31
Eu termin anul acesta facultatea si in noiembrie devin mamica...2 ani o sa stau acasa, dar nu-mi pare rau ca asa s-a intamplat. Consider ca nimic nu e la intamplare, o sa am timp sa lucrez mai incolo...si pana atunci, cred ca si a fi mama e o adevarata meserie care necesita dedicatie, sacrificiu si mult timp:D
Bravo!Exact asta am vrut si eu sa zic!>:D<

Allyna
29.04.2008, 01:24:08
pai atat perioada facultatii( daca e terminata cu diploma de licenta) cat si urmatoarele 60 de zile de la terminarea facultatii se iau in calcul la stabilirea dreptului la indemnizatie pentru cresterea copilului. daca ai terminat facultatea de ceva vreme, adica de mai mult de 60 de zile, si nu lucrezi, nu mai indeplinesti stagiu de cotizare de 12 luni anterioare nasterii copilului, si, in consecinta nu poti beneficia de indemnizatie.

Aha, sorry, nu intelesesem bine... Deci chestia cu 60 de zile e valabila daca nu lucrezi. Ok. Mersi de lamurire:)>-

Allyna
29.04.2008, 01:27:49

Felicitari! Sarcina usoara si bebe sanatos!:x Ce te mai invidiez... (in sensul buno:-):D )

mikyduta
06.05.2008, 13:06:46
Sarcina usoara si un bebe cumintel si frumusel :)

mikyduta
20.05.2008, 20:57:30
fetelor stiti cumva daca se face si la distanta facultatea de pedagogie si cand se fac inscrierile

mihu
21.05.2008, 15:03:06
fetelor stiti cumva daca se face si la distanta facultatea de pedagogie si cand se fac inscrierile
Cunosc pe cineva care face la fara frecventa la spiru haret...nu cred ca merge la cursuri numai la examene...intra pe situl lor...
(facultatea e la brasov dar cred ca au sectii in toata tara)

sweatmoments
21.05.2008, 15:36:11
fetelor, e cineva la ase sau a fost?...eu rebuie sa imi aleg proful de licentza si sunt in panica..plss...help daca stie...cine stie...multzam:D

ayana2010
21.05.2008, 17:03:25
fetelor, e cineva la ase sau a fost?...eu rebuie sa imi aleg proful de licentza si sunt in panica..plss...help daca stie...cine stie...multzam:D
la ce facultate din cadru ase ?

mikyduta
21.05.2008, 20:17:54
Cunosc pe cineva care face la fara frecventa la spiru haret...nu cred ca merge la cursuri numai la examene...intra pe situl lor...
(facultatea e la brasov dar cred ca au sectii in toata tara)

multumesc frumos

sweatmoments
21.05.2008, 22:37:19
FABBV-Finante, Asigurari, Banci si Burse de Valori:(

sweatmoments
21.05.2008, 22:55:44
SO...eu sunt la ase la zi in Bucuresti chiar daca sunt din slobozia...asa ca....daca cineva a fost sau este tot la FABBV ...plss...:)...ce profi si cum sunt la pregatirea pt proiectul de licentza:)

paradise
21.05.2008, 22:58:47
tu inca nu te-ai apucat de proiect??? :O

sweatmoments
22.05.2008, 20:32:30
Hellooo...Poi anul viitor am licenta ...acum trebuia sa ne alegem numai proful iar tema orientativ....dar am rezolvat-o....azi a fost ultima zi si pana la urma m-am decis si eu:)...pup

ayana2010
23.05.2008, 20:45:57
Hellooo...Poi anul viitor am licenta ...acum trebuia sa ne alegem numai proful iar tema orientativ....dar am rezolvat-o....azi a fost ultima zi si pana la urma m-am decis si eu:)...pup
sorry...nu mi-a mers netul vreo 2 zile :D pe cine ai ales?

sweatmoments
23.05.2008, 22:36:49
Poi am mers pe fiscalitate...ca aia mi-a lacut cel mai mult si sunt si temele mai accesibile si am luat pe proful meu de curs...Tzatzu...dar acum astept sa vad daca am fost repartizata la el..ca asta e acum sarcina secretariatului sa distribuie in functie de nr cereri/profesor si in functie de medie....asa mi s-a spus

ayana2010
24.05.2008, 10:49:39
Poi am mers pe fiscalitate...ca aia mi-a lacut cel mai mult si sunt si temele mai accesibile si am luat pe proful meu de curs...Tzatzu...dar acum astept sa vad daca am fost repartizata la el..ca asta e acum sarcina secretariatului sa distribuie in functie de nr cereri/profesor si in functie de medie....asa mi s-a spus
iar s-a schimbat sistemul???la noi nu a fost in functie de nr cereri si medie, ci in functie de profesor. daca te voia, iti semna cererea si gata, ramaneai cu siguranta la prima optiune aleasa.

luminitza99
24.05.2008, 11:28:42
s-a terminat ultima sesiune din "cariera" mea de studenta....<:-P <:-P ...bafta miresicilor care dau licenta...>:D<

ayana2010
24.05.2008, 11:32:55
s-a terminat ultima sesiune din "cariera" mea de studenta....<:-P <:-P ...bafta miresicilor care dau licenta...>:D<
felicitari! la mine incepe luni :D sper s-o trec cu bine, sa fie chiar ultima :)) :))
bafta si tie!

sweatmoments
24.05.2008, 19:57:49
Mda...acum asteptam sa vedem cum repartizeaza secretariatul...sesiunea...si la mine tot luni incepe..ca in tot ase-ul de altfel...:(...doua saptamani de foc...si apoi gata...macar nu ne tine ca pe cei de la poli toata vara in examene.

sweatmoments
24.05.2008, 19:58:48
Arina...bafta in sesiune...sa itzi poti da licenta linistita:)

dalayla
24.05.2008, 20:03:43
si eu is stresata la maxim...si sesiune si licentza si nunta pe care o facem singuri..o sa ajung la balamuc:))))

desdemone
24.05.2008, 20:18:36
si eu is stresata la maxim...si sesiune si licentza si nunta pe care o facem singuri..o sa ajung la balamuc:))))
lasa ca toate o sa treaca cu bine.....si la ffinal ne dam seama ca daca vrem ....putem orice.....eu am avut licentza si nunta in acelasi timp, imi pregateam nunta singura, caci pe al meu tare mult nu-l interesa fitele ( la final a zis " hai sa mai facem o nunta)... si nu numai totul era facut de la distantza , 2000km .

Bafta tuturor!!!!!!:* :* :* si va tin pumnii....

sweatmoments
25.05.2008, 08:35:09
Bafta si tzie Dalayla....si tuturor fetelor care intra in sesiune...si mai ales celor care au si licentza...de cele care au si nunta pe deasupraa....ce sa zic...>:D<

dalayla
25.05.2008, 09:00:42
Bafta si tzie Dalayla....si tuturor fetelor care intra in sesiune...si mai ales celor care au si licentza...de cele care au si nunta pe deasupraa....ce sa zic...>:D<
multumesc!! sa fie ca avem nevoie din plin!:D

dalayla
25.05.2008, 09:01:44
intrebare: ii cineva la SNSPA??? ca eu dau cu ei licentza si as avea cv intrebari...

mirela85
19.06.2008, 10:02:49
ei bine eu ieri am avut 2 evenimente importante, prin care pot spune ca mi-am incheiat "cariera" de student: ultimul examen si cursul festiv ... asa ca am ajuns absolventi de facutate!!

acum mai astept doar sa termin si cu licenta!!:|

Firefly
19.06.2008, 10:25:10
ei bine eu ieri am avut 2 evenimente importante, prin care pot spune ca mi-am incheiat "cariera" de student: ultimul examen si cursul festiv ... asa ca am ajuns absolventi de facutate!!

felicitari... eu mai am un an :|

sweatmoments
19.06.2008, 10:54:02

Super<:-P ....si eu mai am un an... abia astept sa ma vad si eu asa

flori_2002ro
23.06.2008, 09:21:57
Fetelor am scapat de facultate!!!!\:D/
Ieri am avut licenta, si am luat nota 10. Sunt foarte happy:D :D

sweatmoments
23.06.2008, 15:19:12

Felicitari...cred k e o senzatie si un sentiment super tare sa termini facultatea ...o sa il incerc si eu la anul...pana atunci bafta celor care mai au examene sau prezentari de proiecte de licentza:)

paradise
23.06.2008, 15:20:25

wow! felicitari! <:-P <:-P <:-P <:-P

Pysycuta
23.06.2008, 15:21:47

Felicitari si multa bafta la licenta :*
Eu mai am un an

Pysycuta
23.06.2008, 15:23:57
La sfarsitul lunii termin si eu aceasta sesiune.
Inca 3 examene si am scapat ^:)^ ^:)^
Doamne ajuta sa o termin cu bine [-o< [-o< [-o<

sweatmoments
23.06.2008, 15:33:32
La sfarsitul lunii termin si eu aceasta sesiune.
Inca 3 examene si am scapat ^:)^ ^:)^
Doamne ajuta sa o termin cu bine [-o< [-o< [-o<

Doamnee...ce urat cred ca e sa te chinui pe caldura asta sa invetzi...eu sun la ase...si din exces de zel am o restanta...si de aceea mai stau prin casa si nu sunt la mare...;))...dar la noi sesiunea s-a terminat de pe 8 iunie...

ayana2010
23.06.2008, 16:32:36
felicitari, flori! mai am si eu putin pana la licenta :D

flori_2002ro
23.06.2008, 16:38:40
Va multumesc fetelor!!!Bafta in continuare!

Pysycuta
23.06.2008, 22:56:25
Doamnee...ce urat cred ca e sa te chinui pe caldura asta sa invetzi...eu sun la ase...si din exces de zel am o restanta...si de aceea mai stau prin casa si nu sunt la mare...;))...dar la noi sesiunea s-a terminat de pe 8 iunie...

Si stiind mai ales ca nunta bate la usa si mai sunt o gramada de rezolvat si cumparat [-( [-(

Pysycuta
23.06.2008, 22:56:58
felicitari, flori! mai am si eu putin pana la licenta :D

Multa bafta Arina :* Cand ai licenta?

sweatmoments
24.06.2008, 10:17:34
Si stiind mai ales ca nunta bate la usa si mai sunt o gramada de rezolvat si cumparat [-( [-(

Hello...abia acum am vazut data nuntii tale...tare..:D...nici nu vreau sa imi inchipui cum itzi e...si sesiune..si nunta...eu am avut mai multe motive de a lasa nunta tocmai pe 2010...unul fiind si licenta pe care o am la anu'...spor si la invatzat si la cumparaturi...si mai ales bafta sa nu mai ai si restante..:)

Pysycuta
24.06.2008, 10:44:08
Hello...abia acum am vazut data nuntii tale...tare..:D...nici nu vreau sa imi inchipui cum itzi e...si sesiune..si nunta...eu am avut mai multe motive de a lasa nunta tocmai pe 2010...unul fiind si licenta pe care o am la anu'...spor si la invatzat si la cumparaturi...si mai ales bafta sa nu mai ai si restante..:)

Imi este ingrozitor de greu :-< Vreau sa spun ca am amanat toate pregarile pana dupa sesiune.

Oricum multe chestii le-am pasat altor persoane sa se ocupe:bauturile,rontaiala,vorbitul la restaurant,etc.

Eu trebuie doar sa aleg tortul...buchetul si sa imi cumpar ce mai am de cumparat \:D/

Oricum sesiunea este pe pimul loc acum.

ayana2010
25.06.2008, 17:37:52
Multa bafta Arina :* Cand ai licenta?
multu! si tie
pana acum stiam ca o avem intre 12-19 iulie, astazi ne-au anuntat ca e intre 7-19 iulie#-o

Ritzi
25.06.2008, 18:26:16
multu! si tie
pana acum stiam ca o avem intre 12-19 iulie, astazi ne-au anuntat ca e intre 7-19 iulie#-o

valeu:-SS tin pumnii tare tare>:D< , las' ca scapi mai repede, priveste asa lucrurile :D

sweatmoments
25.06.2008, 18:33:16
multu! si tie

Vaaaiii...aiurea....bafta multa si sa nu pice una dupa alta fara zile intre ele...oricum.,..bafta si tzie si spor la pregatiri daca mai ai ceva de facut:d

Pysycuta
26.06.2008, 00:02:58
multu! si tie

Multa bafta Arina :*

Pysycuta
27.06.2008, 22:45:50
Mai am si eu doua examene si gata sesiunea <:-P <:-P