PDA

Versiunea completa : Serena ( Faget)

Albastrel
08.09.2009, 18:14:29
Buna fetelor...sunt si eu interesata de opinia voastra despre Serena...mincare, organizare, serviciu...etc?
Noi vrem sa facem nunta acolo la anul, dar fiind cortul pus doar de anul asta nu prea stiu multa lume care a avut nunta acolo. Daca ati auzit ceva bun sau rau despre local v-as ruga sa va impartasiti parerile si cu mine. Merci mult!!!!

Albastrel
09.11.2009, 23:12:18
Buna fetelor...sunt si eu interesata de opinia voastra despre Serena...mincare, organizare, serviciu...etc?
Noi vrem sa facem nunta acolo la anul, dar fiind cortul pus doar de anul asta nu prea stiu multa lume care a avut nunta acolo. Daca ati auzit ceva bun sau rau despre local v-as ruga sa va impartasiti parerile si cu mine. Merci mult!!!!

Chiar nimeni nu a facut inca nunta la Serena...s-au a fost la vreo nunta acolo...sunt curioasa ce credeti despre local (cort)?
Merci!!!

Shireen
09.11.2009, 23:28:05
Chiar nimeni nu a facut inca nunta la Serena...s-au a fost la vreo nunta acolo...sunt curioasa ce credeti despre local (cort)?
Merci!!!
eu nu am fost la o nunta in cj (nunta la cort) dar am fost in alt oras si ce pot sa iti spun este ca am ramas impresionata, era ca intr-un local normal si o priveliste de vis. din pacate spre seara a plouat foarte tare si a batut vantul cu putere, cortul a fost foarte stabil, nu ne-am udat deloc insa zgomotul creat de vant si ploaie ne-a cam deranjat. in rest nu cred ca ai avea de ce sa iti faci griji

alneida
10.11.2009, 13:40:59
Buna, si pe mine ma intereseaza o nunta la cort, acum am vazut una in valcea si m-a impresionat foarte mult daca stiti ceva de preturi la Serena sa-mi spuneti si mie....daca nu eu oricum merg sambata sa vad...si o sa va zic ce am aflat. >:D<

dianadidi
10.11.2009, 14:38:26
Eu am fost in iunie la nunta la Serena si mi-a placut,mancarea a fost buna si toata lumea s-a simtit bine.Fiind in natura normal ca tot timpul jumatate sau chiar mai mult din nuntasi erau afara,pe terasa,foisor etc.,dar pe miri nu cred ca i-a deranjat acest aspect....cred ca asta au si vrut,lumea sa se simta bine,relaxata,sa depene amintiri :-p Au avut si o idee foarte buna de a pune mese cu fructe,praji,saratele,cafele si pe terasa
Eu zic ca daca o sa prindeti o zi frumoasa.....o sa aveti o nunta super la Serena
Bafta

Albastrel
16.11.2009, 04:10:30
Buna, si pe mine ma intereseaza o nunta la cort, acum am vazut una in valcea si m-a impresionat foarte mult daca stiti ceva de preturi la Serena sa-mi spuneti si mie....daca nu eu oricum merg sambata sa vad...si o sa va zic ce am aflat. >:D<

Preturile sunt aproximativ pina la 150Ron/meniu...dar asta depinde de ce iti alegi. Eu am niste sample meniuri de la ei, dar au spus ca pina la anul ei vor schimba putin meniurile. Daca vrei trimite un PM si iti trimit meniurile sa ai idee de ce au daca nu ai primit copie de la ei. Dupa cite am inteles poti sa iti faci tu meniul tau, nu trebuie neapara sa ramii cu sugestiile lor. Adica din ce ofera poti sa alegi tu si sa iti faci meniul cum iti place. Bafta!

Eu am fost in iunie la nunta la Serena si mi-a placut,mancarea a fost buna si toata lumea s-a simtit bine.Fiind in natura normal ca tot timpul jumatate sau chiar mai mult din nuntasi erau afara,pe terasa,foisor etc.,dar pe miri nu cred ca i-a deranjat acest aspect....cred ca asta au si vrut,lumea sa se simta bine,relaxata,sa depene amintiri :-p Au avut si o idee foarte buna de a pune mese cu fructe,praji,saratele,cafele si pe terasa
Eu zic ca daca o sa prindeti o zi frumoasa.....o sa aveti o nunta super la Serena
Bafta

Merci mult de info!
Eu sper sa fie o vreme superba<:-P dar pina la urma nici un pic de ploaie nu o sa ne deranjeze. Si noi ne gindeam sa punem mese afara si ma gindeam cum sa incorporam si sa folosim foishoarele si sa le decoram putin. Sper sa imi vina niste idei dupa ce vad locul in persoana.

Merci si bafta si tie cu nunta!

mihaela_78
16.11.2009, 13:37:58

Eu am fost anul asta invitata la nunta la Serena dar nunta a fost afara in jurul piscinei. A fost super elegant. Mese rotunde, flori, mancarea a fost buna. e o pensiune tare frumoasa. In cort se faceau pregatiri pt nunta de duminica. Si cortul era elegant.

Albastrel
17.11.2009, 05:27:14
Eu am fost anul asta invitata la nunta la Serena dar nunta a fost afara in jurul piscinei. A fost super elegant. Mese rotunde, flori, mancarea a fost buna. e o pensiune tare frumoasa. In cort se faceau pregatiri pt nunta de duminica. Si cortul era elegant.

Merci mult de informatii!!! Sper sa fie vreme frumoasa si in 18 Sept :D. Si eu as vrea mese afara, dar asta in speranta ca fumatorii vor sta mai mult pe acolo ;) Sper...........

ioana27m
21.12.2009, 21:00:34
Merci mult de informatii!!! Sper sa fie vreme frumoasa si in 18 Sept :D. Si eu as vrea mese afara, dar asta in speranta ca fumatorii vor sta mai mult pe acolo ;) Sper...........

eu am fost anu asta in 26 septembrie la o nunta :) vremea a fost frumoasa... dar nu poti sti niciodata :) eu zic ca va fi bine, e frumos acolo
so, spor la pregatiri :*

Albastrel
03.03.2010, 21:22:53
eu am fost anu asta in 26 septembrie la o nunta :) vremea a fost frumoasa... dar nu poti sti niciodata :) eu zic ca va fi bine, e frumos acolo
so, spor la pregatiri :*

Merci!!!! (in sfirshit am si eu putin timp sa raspund)

Intradevara vremea e uneori instabila...dar sa speram ca e de partea noastra. Daca nu si asha o sa fie ok. Distractie la maxim!!!! <:-P

Tie cum iti merg pregatirile de nunta? Incetul se apropria ziua cea superba!!! Bafta si o zi buna!

MedaT
03.03.2010, 21:39:10
Stie cineva ce capacitate are cortul de la Serena?

Albastrel
04.03.2010, 15:57:11
Stie cineva ce capacitate are cortul de la Serena?

300 de persoane

cricket
09.03.2010, 14:02:18
eu am sa fiu nasa in mai iar finutii mei au nunta la Serena, in jur de 300-320 de invitati. Anul acest meniul este de la 140-150 lei in sus, cu aproximatie(4 feluri de mancare).

Albastrel
10.03.2010, 23:05:14
eu am sa fiu nasa in mai iar finutii mei au nunta la Serena, in jur de 300-320 de invitati. Anul acest meniul este de la 140-150 lei in sus, cu aproximatie(4 feluri de mancare).

Eu zic ca peste 300 de persone o sa fie prea mult pt cort. Daca e frumos si lumea mai iese si pe afara e ok...dar chiar doar in cort v-a fi inghesuiala.
Am vazut nunta de aproximativ 250 de persoane si deja mi se parea aglomerat. Deci nu imi inchipui la peste 300.
Sa revii cu detalii dupa nunta! :) Sunt curioasa sa aud noutati.
Cind am fost eu in iarna era in plan sa schimbe mocheta si mai aranjau una alta pe acolo. Sunt curioasa daca au terminat lucrarile.

Meniul lor cred ca de la inceput a fost in jur de 150 Roni (asta la sugestiile ce ti le fac ei cu aproximativ 500gr pt aperitiv rece, plus restul). Cind am vorbit cu patroana a spus ca sunt foarte putini care aleg sa faca 500gr aperitivul rece, si atunci arata mai saracutz si bineinteles pretul e mai jos.

Astept detalii....
Merci mult si distractie la nunta.

PS. Scuze ca deviez de la subiect...aproximativ cit se pune la nunta ca si nasi. Noi mergem de nasi cu o saptamina inainte de nunta noastra $-) si habar nu am cit se pune acuma prin Rom.

Biu
10.03.2010, 23:26:53
Eu zic ca peste 300 de persone o sa fie prea mult pt cort. Daca e frumos si lumea mai iese si pe afara e ok...dar chiar doar in cort v-a fi inghesuiala.
Am vazut nunta de aproximativ 250 de persoane si deja mi se parea aglomerat. Deci nu imi inchipui la peste 300.
Cind am fost eu in iarna era in plan sa schimbe mocheta si mai aranjau una alta pe acolo. Sunt curioasa daca au terminat lucrarile.

Meniul lor cred ca de la inceput a fost in jur de 150 Roni (asta la sugestiile ce ti le fac ei cu aproximativ 500gr pt aperitiv rece, plus restul). Cind am vorbit cu patroana a spus ca sunt foarte putini care aleg sa faca 500gr aperitivul rece, si atunci arata mai saracutz si bineinteles pretul e mai jos.

Astept detalii....

PS. Scuze ca deviez de la subiect...aproximativ cit se pune la nunta ca si nasi. Noi mergem de nasi cu o saptamina inainte de nunta noastra $-) si habar nu am cit se pune acuma prin Rom.

acuma sunt eu carcotasa, dar nu cred niciodata ca un aperitiv de 500 gr e saracacios. om fi si noi romanii obisnuiti sa bagam la ghiozdan cat incape, dar mie imi suna a "greseala de cantarire " daca arata saracacios un aperitiv la 500 gr. Sfatul meu e sa iei cu tine o persoana care lucreaza in bucatarie ( sau sa te sfatuiesti cu una inainte de a hotari meniul ), atentie ca la aperitiv se cam trage la cantar...si nota implicit ( nu ma refer aici la acest rest, ci in general la meniu )

Ballet
11.03.2010, 14:35:52
acuma sunt eu carcotasa, dar nu cred niciodata ca un aperitiv de 500 gr e saracacios. om fi si noi romanii obisnuiti sa bagam la ghiozdan cat incape, dar mie imi suna a "greseala de cantarire " daca arata saracacios un aperitiv la 500 gr. Sfatul meu e sa iei cu tine o persoana care lucreaza in bucatarie ( sau sa te sfatuiesti cu una inainte de a hotari meniul ), atentie ca la aperitiv se cam trage la cantar...si nota implicit ( nu ma refer aici la acest rest, ci in general la meniu )
Un aperitiv la 500 gr e chiar ok. Noua abia ne-au incaput pe farfurie preparatele care cantareau 550 gr.

alexalia
11.03.2010, 16:27:17

Astept detalii....

depinde de posibilitatile financiare... noi, in 2008, am pus 3000lei (si am ajuns cu toate cheltuielile gen cadou, lumanari, biserica la 3500) si noua la nunta (in 2009), 2 perechi de nasi ne-au pus 5500 lei (daca bine tin minte).

Insa, din ce am mai auzit din alte parti, sunt care merg de nasi si pun cat pune o pereche mai apropiata de miri (gen 1000 lei).

Albastrel
25.03.2010, 13:51:44

Buna Biu...sunt de acord cu tine...la 500gr un aperitiv e chiar foarte ok. Eu ma refeream ca daca aperitivul e mai mic de 500gr atunci arata mai sarac. :)

m1n2c3
10.05.2010, 17:39:46
ATENTIE!!!!!
Am fost in acest week-end la Serena in Faget ca si invitata la o nunta si vreau sa va avertizez sa aveti grija si daca puteti evita sa mergeti la acest local sa nu ezitati sa o faceti.

Nunta a fost in cort.Toaletele au lasat de dorit.Se dau cu pretentii de 5 stele(sau ma rog margarete) si usile la unele bai nu se puteau inchide deloc, apa calda pauza, recipientul in care stateau prosoapele de hartie mi-a cazut pe maini cand am vrut sa iau servete.

Dar cea mai mare problema a fost ca in urma nuntii m-am ales cu un deranjament la burta si mai ales ca sunt insarcinata va dati seama cum m-am simtit.La fel au patit si cumnatii mei care au fost si ei la nunta.
Un aspect care arata clar de ce am patit-o e ca ma plimbam pe afara si am vazut cu uimire cum un tip..nicidecum nu parea chelner venea agale cu un lighean cu salata verde..ligheanul neacoperit..vorbind la mobil...dar nu se sinchisea sa ajunga in conditii optime cu el la cort.Imi imaginez cum a fost cu restul mancarii.Pentru ca si aceasta salata a fost folosita ca decor la felul principal.

Asa ca, fiti atente si ganditi-va bine inainte sa va doriti sa faceti nunta acolo.Eu am mers la multe localuri la nunti si e prima data cand am patit asa ceva de la mancare.

Ma gandesc serios sa le fac si o reclamatie.
Imi pare rau pentru cele care au ales deja localul:(

horatiosu
17.05.2010, 11:46:57
ATENTIE!!!!!
Am fost in acest week-end la Serena in Faget ca si invitata la o nunta si vreau sa va avertizez sa aveti grija si daca puteti evita sa mergeti la acest local sa nu ezitati sa o faceti.

Nunta a fost in cort.Toaletele au lasat de dorit.Se dau cu pretentii de 5 stele(sau ma rog margarete) si usile la unele bai nu se puteau inchide deloc, apa calda pauza, recipientul in care stateau prosoapele de hartie mi-a cazut pe maini cand am vrut sa iau servete.

Dar cea mai mare problema a fost ca in urma nuntii m-am ales cu un deranjament la burta si mai ales ca sunt insarcinata va dati seama cum m-am simtit.La fel au patit si cumnatii mei care au fost si ei la nunta.
Un aspect care arata clar de ce am patit-o e ca ma plimbam pe afara si am vazut cu uimire cum un tip..nicidecum nu parea chelner venea agale cu un lighean cu salata verde..ligheanul neacoperit..vorbind la mobil...dar nu se sinchisea sa ajunga in conditii optime cu el la cort.Imi imaginez cum a fost cu restul mancarii.Pentru ca si aceasta salata a fost folosita ca decor la felul principal.

Asa ca, fiti atente si ganditi-va bine inainte sa va doriti sa faceti nunta acolo.Eu am mers la multe localuri la nunti si e prima data cand am patit asa ceva de la mancare.

Ma gandesc serios sa le fac si o reclamatie.
Imi pare rau pentru cele care au ales deja localul:(

Draga m1n2c3 trebuie sa te contrazic.
Am fost sambata la o nunta la Serena si mi-a placut foarte mult totul. Mancarea a fost excelenta, servirea ireprosabila, chelnerii amabili, locatia extraordinara. Eu si logodnica mea planuiam de mult sa facem nunta acolo insa dupa nunta de sambata la care am fost invitati ne-am decis 100%. Anul viitor vom face si noi nunta la Serena. Si sunt convins ca va iesi foarte bine. Dupa mine cine vrea o nunta in aer liber (cort) in Cluj trebuie sa ia serios in considerare aceasta locatie. Merita vazuta.
Si cei care deja ati rezervat localul stati linistiti. Ati facut o alegere foarte buna.

Numai bine

m1n2c3
17.05.2010, 21:51:56
Am fost sambata la o nunta la Serena si mi-a placut foarte mult totul. Mancarea a fost excelenta, servirea ireprosabila, chelnerii amabili, locatia extraordinara. Eu si logodnica mea planuiam de mult sa facem nunta acolo insa dupa nunta de sambata la care am fost invitati ne-am decis 100%. Anul viitor vom face si noi nunta la Serena. Si sunt convins ca va iesi foarte bine. Dupa mine cine vrea o nunta in aer liber (cort) in Cluj trebuie sa ia serios in considerare aceasta locatie. Merita vazuta.
Si cei care deja ati rezervat localul stati linistiti. Ati facut o alegere foarte buna.

Numai bine
Asa sa fie pentru toti, adica sa iasa totul bine si sa fi fost doar un accident nefericit ce am patit eu!Pentru ca tot ce am scris chiar s-a intamplat din pacate:(.Nu aveam de ce sa spun ceva despre o locatie care intr-adevar este foarte frumoasa si amplasata intr-un loc la fel de frumos!Acum ca mi-am revenit :D...mi-a mai trecut supararea..insa cateva zile n-am vrut sa mai aud de nunti.Si daca as fi fost doar eu in situatie.

Trebuie totusi avut grija indiferent de local..cu anumite aspecte.Dar cele mai importante sunt igiena si mancarea(mancarea sa fie proaspata - mai ales pentru cei ce au nunta in zile cu temperaturi ridicate), care n-o vezi din amabilitatea chelnerilor sau din locatia deosebita.Pentru ca poate nu toti dar e suficient ca 10-15 nuntasi sa aiba de suferit ca atunci nu e bine.Eu la asta m-am referit pentru ca punctele forte ale locatiei vorbesc de la sine.

Repet, sper sa fi fost pentru noi cei ce am nimerit prost doar un accident!

Spor!

mirigabi
03.06.2010, 12:34:24
saluut:) care imi poate trimite si mie lista cu meniurile ce le au cei de la serena?si ceva preturi?:D
multumesc:*

CocolinoC
25.06.2010, 09:31:16
nu mi raspunde chiar nimeni?:(
Cred ca e mai usor sa intrebi direct la restaurant. Putini miri mai intra dupa ce au avut nunta...
Eu am fost la o nunta acolo, a fost totul f bine, si mancarea f buna. Va atasez cateva poze ce le-am facut noi...

mirigabi
26.06.2010, 10:17:50
sunt ft frumoase pozele...am recunoscut un invitat din pozele ce le ai atasat:)
eu vroiam sa intreb de meniu sa stiu cam ce preturi au..:) mai este ceva vreme pana la nunta noastra:)
multumesc:*

laura2112
26.06.2010, 15:29:33

Numai bine

Si daca ploua torential te-ai gandit ce se intampla??? E foarte frumos in cort, nu am ce sa zic altfel. Dar daca o sa fie ploie te-ai gandit ce faci?

andreiuta90
26.06.2010, 18:44:57
nu o bagi in seama :D

pentru cine alege sa-si faca nunta in aer liber probabil conteaza prea putin acest aspect in comparatie cu placerea de a-si indeplini dorinta de a avea o nunta in aer liber.

ina200
26.06.2010, 19:05:24
In acel cort nu intra apa, ptr ca dinr-un material impermeabil si drapajele fine sunt in interior...nu stiu de ce va panicati..e ff frumos acolo, si eu am fost la o nunta la Serena, e chiar finutz cortul si se poate aranja superb

andreiuta90
26.06.2010, 20:00:47
cred ca nu ai inteles. am spus ca ploaia e un lucru marunt, pe care oricum nu-l poti controla, in comparatie cu placerea de a avea nunta asa cum iti doresti. daca pentru cineva conteaza ploaia, cu siguranta nu va alege sa faca nunta in aer liber.

nu ma panichez, nu am nunta la serena.:)

laura2112
28.06.2010, 00:06:57
nu o bagi in seama :D

pentru cine alege sa-si faca nunta in aer liber probabil conteaza prea putin acest aspect in comparatie cu placerea de a-si indeplini dorinta de a avea o nunta in aer liber.

Faza cu nebatul in seama nu stiu daca merge. Nu stiu cat de mult o sa-ti placa la nunta sa ti se aduca mancare cu apa in farfurie.[-X[-X Asa au patit niste prieteni care care au fost la o nunta in cort......

Lalukina
28.06.2010, 10:34:30
Am fost IERI la nunta la Serena si a plouat. Nici vorba sa ploua in cort. E dublu si bine izolat.
Locatia e f frumoasa insa cu un usor iz de degradare... Toaleta acceptabila, servirea f buna, meniul la fel.
Din pacate insa la ora 22, petrecerea se cam termina. Desi ai crede ca esti intr-o zona izolata unde nu dernjeaza volumul muzicii, proprietarii au ceva probl cu vecinii, iar la 22 au cerut DJ-ului sa reduca volumul, lucru care a echivalat cu incheierea petrecerii.

MadalinaCh
06.10.2010, 13:00:50
Am fost si eu pentru prima data la Serena weekendul trecut la o nunta. Ambianta este foarte draguta pentru cine prefera genul acesta de locatie. Aveam emotii ca o sa fie frig avand in vedere ca afara erau 15-16 grade insa a fost chiar placut in interior. S-a tot discutat aici despre bai, mie mi s-au parut acceptabile. Mancarea foarte buna, n-am nimic de obiectat. Poate ca ar mai trebui lucrat putin la servire: erau 10 chelneri la 18 mese si totusi servirea a lasat de dorit. Uitau sa-ti aduca gheata, daca goleai paharu trebuia sa le atragi atentia pentru ca niciodata nu observau.... etc.

Partea cea mai neplacuta a fost ca de pe la 9 jumate muzica a fost din ce in ce mai incet. La 10 ne-am simtit :( , am salutat mirii si am plecat.

Lalukina
08.10.2010, 10:16:41
Este cunoscut faptul ca au probleme cu vecinii si din aceasta cauza, DJ-ul are ordin clar ca la orele 22.00 sa reduca mult volumul. Din pacate asta echivaleaza cu finalul nuntii:(

ATH
08.11.2010, 10:36:53
Prima data cand am intrat pe poarta celor de la Serena am fost privita luuuuuung si intrebaaatoooor; se citea pe mine ca nu am sponsor italian, motiv pentru care am fost rugata sa dispar din peisaj!
Cand a aparut cortul in curtea lor m-am intrebat care e rostul lui; se coboara la nivelul muritorilor de rand? Nu-mi imaginam o Zamfira in straie albe si cosita impletita tinandu-se in joc de pieptul lui Viorel... Mai stii ca nu?!

oana_adela
08.11.2010, 14:23:15
Prima data cand am intrat pe poarta celor de la Serena am fost privita luuuuuung si intrebaaatoooor; se citea pe mine ca nu am sponsor italian, motiv pentru care am fost rugata sa dispar din peisaj!
Cand a aparut cortul in curtea lor m-am intrebat care e rostul lui; se coboara la nivelul muritorilor de rand? Nu-mi imaginam o Zamfira in straie albe si cosita impletita tinandu-se in joc de pieptul lui Viorel... Mai stii ca nu?!

pot spune ca mi s-a intamplat si mie ceva similar cand eram cu iubi in cautarea unei locatii pentru nunta (noi fiind imbracati sport la momentul la care le-am trecut pragul)... domnul care ne-a "iesit" in cale nu parea foarte incantat de faptul ca ne interesea localul, ba mai mult ne-a sugerat ca nici macar pe 2011 nu ar mai fi locuri (asta era in mai 2010)...chiar cred ca isi aleg clientii dupa cum sunt acestia imbracati sau dupa sponsorul italian, cum spunea ATH :-?... pacat ca nu le prea iese=P~

CocolinoC
09.11.2010, 10:10:37
pot spune ca mi s-a intamplat si mie ceva similar cand eram cu iubi in cautarea unei locatii pentru nunta (noi fiind imbracati sport la momentul la care le-am trecut pragul)... domnul care ne-a "iesit" in cale nu parea foarte incantat de faptul ca ne interesea localul, ba mai mult ne-a sugerat ca nici macar pe 2011 nu ar mai fi locuri (asta era in mai 2010)...chiar cred ca isi aleg clientii dupa cum sunt acestia imbracati sau dupa sponsorul italian, cum spunea ATH :-?... pacat ca nu le prea iese=P~
Doamne fereste, dar Serena nu e nici pe departe Sun Garden, e la trei stele distanta....de unde atatea figuri?

alexalia
09.11.2010, 12:59:01
Doamne fereste, dar Serena nu e nici pe departe Sun Garden, e la trei stele distanta....de unde atatea figuri?

hmmm... e stele? adica e doar de doua? nu stiam....

dani17
12.01.2011, 23:54:13
are cinci margarete, si este mult mai aproape de cluj fata de sungarden

danielahul
15.01.2011, 13:33:59
Si noi am patit la fel. Ne-am simtit foarte prost cum am fost primiti asa ca de acolo am mers la Domeniul Regilor sa vedem cortul unde altfel am fost primiti si altfel am putut discuta cu domnii de acolo. Am facut nunta la Domeniul Regilor unde cortul este foarte frumos si nu se incalzeste deloc inauntru. Dupa ce am stabilit unde facem nunta am vorbit cu cineva care a fost la nunta la Serena si ne-a spus ca am fost o caldura inauntru ca au stat mai mult pe afara.

ATH
17.01.2011, 22:00:19
Si noi am patit la fel. Ne-am simtit foarte prost cum am fost primiti asa ca de acolo am mers la Domeniul Regilor sa vedem cortul unde altfel am fost primiti si altfel am putut discuta cu domnii de acolo. Am facut nunta la Domeniul Regilor unde cortul este foarte frumos si nu se incalzeste deloc inauntru. Dupa ce am stabilit unde facem nunta am vorbit cu cineva care a fost la nunta la Serena si ne-a spus ca am fost o caldura inauntru ca au stat mai mult pe afara.

Am o rugaminte, mare de tot! as vrea sa inteleg care sunt avantajele cortului versus avantajele unei cladiri clasice; sa fie numarul ultramare de persoane invitate? nostalgia nuntilor de odinioara, cele cu 8 perechi de nasi? Imi scapa motivul care sta la baza alegerii voastre si, fara rautate te rog, impartaseste-mi(ne) punctul tau de vedere!

adry4you2004
02.02.2011, 20:39:05
Stie cineva de la ce pret incepe meniul aici?

dani17
06.02.2011, 22:22:03
Stie cineva de la ce pret incepe meniul aici?

de la 140 ron pana la 200

horatiosu
03.03.2011, 15:41:36
Am o rugaminte, mare de tot! as vrea sa inteleg care sunt avantajele cortului versus avantajele unei cladiri clasice; sa fie numarul ultramare de persoane invitate? nostalgia nuntilor de odinioara, cele cu 8 perechi de nasi? Imi scapa motivul care sta la baza alegerii voastre si, fara rautate te rog, impartaseste-mi(ne) punctul tau de vedere!

Pur si simplu o nunta in "aer liber". Nu e chiar in aer liber dar e mult mai aproape de idee.
Noi o sa avem nunta la Serena si nu avem un numar ultramare de invitati. Dar ne-a placut locatia si era exact ce cautam.

millena
26.04.2011, 21:52:23
Pur si simplu o nunta in "aer liber". Nu e chiar in aer liber dar e mult mai aproape de idee.
Noi o sa avem nunta la Serena si nu avem un numar ultramare de invitati. Dar ne-a placut locatia si era exact ce cautam.

Felicitari pentru alegerea facuta. Eu nu ma dau in vant dupa corturi, dar am fost la o nunta acolo si de atunci ma gandesc serios sa imi fac nunta la Serena. Zona este superba, aer curat, mancarea este buna, nuntasii pot sa iasa la aer, pe marginea piscinei...este superb

adry4you2004
19.06.2011, 20:38:59
vad ca nu s-a mai discutat nimic pe aici. mai are cineva detalii legate de aceasta locatie? impresii? deazamagiri? recomendari? asteptari?

millena
20.06.2011, 08:26:26
vad ca nu s-a mai discutat nimic pe aici. mai are cineva detalii legate de aceasta locatie? impresii? deazamagiri? recomendari? asteptari?

Eu am fost saptamana trecuta la Serena pentru oferta. Ce pot sa spun ca meniul este de 150 lei mancarea. In rest nu te obliga la nimic, poti sa fac ce vrei. Lor sa le platesti 150lei/pers. Pentru cum arata locatia, mi se pare un pret bun. Eu am alta problema. Am primit oferta lor de mancare si nu mi se pare foarte bogata. Mai ales la aperitivul rece nu prea as avea ce sa aleg si sa fiu incantata.Dupa care, eu am fost la o nunta anul trecut, la care o parte din nuntasi sau simti foarte rau dupa nunta. NU stiu nici eu ce sa fac, imi place locatia mult.....

adry4you2004
30.06.2011, 20:27:25
A avut cineva nunta aici? pana la ce ora se poate "intinde" petrecerea? cum este servirea? daca e sa ploua..intra apa? e frig?

MedaT
30.06.2011, 20:55:47
A avut cineva nunta aici? pana la ce ora se poate "intinde" petrecerea? cum este servirea? daca e sa ploua..intra apa? e frig?
Am participat la o nunta aici. Servirea si mancarea au fost chiar ok, de plouat nu ploua, dar in schimb e destul de racoare la intrarea in cort. In restul "salii" nu e aceeasi problema, dar eu am fost la sfarsitul lui septembrie, intr-o zi ploioasa si am stat la prima masa de la intrare.

adry4you2004
01.07.2011, 13:28:11
Am participat la o nunta aici. Servirea si mancarea au fost chiar ok, de plouat nu ploua, dar in schimb e destul de racoare la intrarea in cort. In restul "salii" nu e aceeasi problema, dar eu am fost la sfarsitul lui septembrie, intr-o zi ploioasa si am stat la prima masa de la intrare.

pai la sf lunii septembrie am si eu :-) sper sa nu ploua si sa nu fie frig

millena
01.07.2011, 22:38:36
pai la sf lunii septembrie am si eu :-) sper sa nu ploua si sa nu fie frig

M-am hotarat si eu la Serena. Am aflat ce a fost cu acel incident. Desi la inceput nu am fost foarte incantata, acuma sunt.

Legat de vreme, stii cum? nu stii niciodata. Iubitul meu a fost a o nunta acolo, anul trecut (eu am fost plecata din tara) la inceput de octombrie si a fost vreme buna.

Am facut alegerea buna ;)

adry4you2004
02.07.2011, 13:38:30
M-am hotarat si eu la Serena. Am aflat ce a fost cu acel incident. Desi la inceput nu am fost foarte incantata, acuma sunt.

Legat de vreme, stii cum? nu stii niciodata. Iubitul meu a fost a o nunta acolo, anul trecut (eu am fost plecata din tara) la inceput de octombrie si a fost vreme buna.

Am facut alegerea buna ;)

si ati apucat sa vorbti despre detalii? avans? pana la cat poate tine petrecerea? meniu?

in principiu si noi ne-am hotarat tot la Serena dar nu am apucat sa stabilim detaliile.

millena
03.07.2011, 22:08:48
si ati apucat sa vorbti despre detalii? avans? pana la cat poate tine petrecerea? meniu?

in principiu si noi ne-am hotarat tot la Serena dar nu am apucat sa stabilim detaliile.

In mare stim cam tot. Noi am semnat si contractul si am data prima rata din avans. Avansul este de 2000 ron. Noi am dat luna aceasta 1000 si urmeaza luna urmatore restul. Meniul porneste de la 150 lei/pers. De obligat nu ne obliga la nimic, ne-au recomndat cu cine sa lucram ptr muzica si la aranjarea salii, dar nu este obligatoriu. Nu exista alte taxe ascunse (de depozitare, racire - am auzit la alte sali) Legat de ora, au zis ca de la 10 seara incolo se da muzica mai incet. idee e ca nunta noastra fiind duminica, nu cred ca va fi o problema. Noi vom avea si bar mobil la nunta si daca e vreme buna il punem afara langa piscina, o sa aranjam si piscina cu lumanari si flori. sunt foarte deschis la orice. legat de mancare, au zis ca daca ne dorim ceva la nunta care ei nu au in meniu putem discuta...

Daca inca nu ai data avansul s ate garabesti. cand am fost eu, pe mai, iunie, iulie, august toate sambetele erau ocupate. Noi vroiam iunie si atunci am ales duminica.

Daca mai vrei si alte infomatii, sa ma intrebi

te pup

adry4you2004
04.07.2011, 14:56:45
In mare stim cam tot. Noi am semnat si contractul si am data prima rata din avans. Avansul este de 2000 ron. Noi am dat luna aceasta 1000 si urmeaza luna urmatore restul. Meniul porneste de la 150 lei/pers. De obligat nu ne obliga la nimic, ne-au recomndat cu cine sa lucram ptr muzica si la aranjarea salii, dar nu este obligatoriu. Nu exista alte taxe ascunse (de depozitare, racire - am auzit la alte sali) Legat de ora, au zis ca de la 10 seara incolo se da muzica mai incet. idee e ca nunta noastra fiind duminica, nu cred ca va fi o problema. Noi vom avea si bar mobil la nunta si daca e vreme buna il punem afara langa piscina, o sa aranjam si piscina cu lumanari si flori. sunt foarte deschis la orice. legat de mancare, au zis ca daca ne dorim ceva la nunta care ei nu au in meniu putem discuta...

Daca inca nu ai data avansul s ate garabesti. cand am fost eu, pe mai, iunie, iulie, august toate sambetele erau ocupate. Noi vroiam iunie si atunci am ales duminica.

Daca mai vrei si alte infomatii, sa ma intrebi

te pup

pai mergem luna asta sa dam si noi avansul si sa semnam contractul. cand am fost sa vorbim, undeva in martie, ne-am rezevat si data de 29 septembrie (sambata)...era liber pana in iulie, deci nu a fost o pb.

referitor la contract...ce e trecut in el mai exact? adica te poti trezi anul viitor ca pretul / meniu sa creasca?

millena
05.07.2011, 20:30:04
[QUOTE=adry4you2004;4252994]pai mergem luna asta sa dam si noi avansul si sa semnam contractul. cand am fost sa vorbim, undeva in martie, ne-am rezevat si data de 29 septembrie (sambata)...era liber pana in iulie, deci nu a fost o pb.

referitor la contract...ce e trecut in el mai exact? adica te poti trezi anul viitor ca pretul / meniu sa creasca?[/QUOTE

In contract nu scrie nicaieri de la cat porneste meniul. Eu i-am intrebat cum ramane cu preturile pe anul urmator si mi-au spus ca se vor mari doar daca vor fi influentate de inflatie. Eu stiu ca de anul trecut pana acuma nu au crescut. Niste prieteni foarte buni au avut anul trecut in toamna nunta acolo si mi-au dat lista de pret si sunt aceleasi preturi ca si anul acesta. A fost o scumpire si la cei de la Serena cand s-a marit TVA-ul. Legat de contract o sa vezi ca poti sa il modifici. Daca nu iti convin anumite clauze, le poti scoate sau poti adauga altele noi. Accepta si asta.

micuta85
27.07.2011, 00:29:42
buna sera.
din cate am citit am inteles ca chelnerii lasa de dorit si problema cu muzica.
o intrebare:se da muzica de la 22 mai incet,dar te si grabeste sa pleci?te streseaza sau se comporta frumos,intreb persoane care au fost in acest local la nunti.
si amo rugaminte daca ati putea sa puneti poze de la nunti facute in acest local ca nu sunt pe net si nici macar pe adresa lor de fb nu gaseti,doar aceleasi si is vechi si nu is nu stiu ce poze.de ex ce i de la orizont aproape sapt isi pun poze cu nuntile lor ca sa se poata inspira lumea sa si faca o idee.....pls,daca aveti poze ,nu le postati.mersi mult.

adry4you2004
27.07.2011, 12:35:48
buna sera.
o intrebare:se da muzica de la 22 mai incet,dar te si grabeste sa pleci?te streseaza sau se comporta frumos,intreb persoane care au fost in acest local la nunti.
si amo rugaminte daca ati putea sa puneti poze de la nunti facute in acest local ca nu sunt pe net si nici macar pe adresa lor de fb nu gaseti,doar aceleasi si is vechi si nu is nu stiu ce poze.de ex ce i de la orizont aproape sapt isi pun poze cu nuntile lor ca sa se poata inspira lumea sa si faca o idee.....pls,daca aveti poze ,nu le postati.mersi mult.

nu am auzit sa fie pb cu chelnerii, cat despre muzica da, asa este, la ora 22 se da muzica mai incet dar nu cred ca te va stresa cineva sa inchei nunta. poze sunt detule si pe fb si la ei pe site precum si pe site la firma cu care colaboreaza ei pt decoratiuni, serena events. daca cauti in google sigur gasesti. noi am fost si am semnat contractul si am dat avansul + ni s-a spus ca putem merge in orice sambata sau duminica dimineata sa vedem sala aranjata daca vrem. deocamdata eu sunt multumita de aceasta locatie.

millena
27.07.2011, 19:39:57
buna sera.

Si eu tot acolo voi avea nunta. Eu am doar cuvinte de lauda de chelnerii de la serena. Stiu ca eu nu beau deoarece nu le permite religia, deci pe partea de imbatat, furat bautura nu exista. Acuma nu stiu sigur de toti, dar majoritatea sunt de alte religii decat cea ortodoxa. Iar muzica, de dat afara nu te dau. Muzica se va da mai incet dupa 10 iar pe la 10.30 vor incepe sa stranga incet. Cheful se poate muta in pensiune.

bluenight
09.09.2011, 18:48:06
Salut!

Si noi vom face nunta la Serena in data de 2 Septembrie 2012.
Mi-ar placea sa vorbim mai multe legat de aceasta locatie.
Mai este cineva care are nunta/ a fost la o nunta aici?

Multumesc

andremiha32
28.09.2011, 18:25:27
Am fost la nuta la Serena si nu a fost nimik kare m-a deranjat, asa ca nu cred ca ai de ce sati faci griji.

andremiha32
28.09.2011, 18:26:26
A si apropo, tortul s-a adus afara langa piscina pe o parte a piscinei fiind mirii si pe cealalta invitatii. super misto

millena
07.10.2011, 13:02:51
Salut!

Si noi vom face nunta la Serena in data de 2 Septembrie 2012.
Mi-ar placea sa vorbim mai multe legat de aceasta locatie.
Mai este cineva care are nunta/ a fost la o nunta aici?

Multumesc

Buna Bluenight.

Si eu voi avea nunta tot la Serena. Eu am fost la vreo 3 nunti acolo, si mi-a placut foarte mult. Mancarea este buna si cei de acolo sunt ok, foarte flxibili. O sa fie frumos acolo. Eu sunt foarte incantata de alegerea facuta.

Cum stai cu pregatirile?

bluenight
07.10.2011, 14:33:09
Salut Millena,

Ma bucur ca ai fost la Serena la nunti si ti-a placut.

Si eu sunt foarte incantata de alegerea facuta... e primul si singurul local pe care l-am vazut si am stiu ca acesta e :x mi-am dorit foarte mult nunta in cort.

Eu, concret n-am facut nimic, decat ca am dat avansul pt sala :D
In schimb, am gasit fotograful si am vorbit cu el la telefon insa nu m-am dus sa ma intalnesc cu el si sa inchei un contract/ sa ii dau un avans. Am vorbit si cu dj-ul insa tot asa, nu m-am intalnit cu el pt a semna contractul. Am facut si o lista cu invitati si necesarul de bautura si am mai stabilit impreuna cu sotul meu meniul pentru ca am vrea sa mergem la serena ocazional sa testam din mancare.
Fac cate un pic cand am timp liber 8-|
Tu cum stai cu pregaturile?

millena
07.10.2011, 14:59:58
Salut Millena,

Ma bucur ca ai fost la Serena la nunti si ti-a placut.

Si eu sunt foarte incantata de alegerea facuta... e primul si singurul local pe care l-am vazut si am stiu ca acesta e :x mi-am dorit foarte mult nunta in cort.

Eu, concret n-am facut nimic, decat ca am dat avansul pt sala :D
In schimb, am gasit fotograful si am vorbit cu el la telefon insa nu m-am dus sa ma intalnesc cu el si sa inchei un contract/ sa ii dau un avans. Am vorbit si cu dj-ul insa tot asa, nu m-am intalnit cu el pt a semna contractul. Am facut si o lista cu invitati si necesarul de bautura si am mai stabilit impreuna cu sotul meu meniul pentru ca am vrea sa mergem la serena ocazional sa testam din mancare.
Fac cate un pic cand am timp liber 8-|
Tu cum stai cu pregaturile?

Buna Bluenight

Pe langa faptul ca mi-am ales localul, am mai rezolvat si starostele. A, si eu voi avea bar mobil la nunta si am rezolvat-o si pe asta, am vorbit cu un barman. La partea de foto inca sunt in cautare, nu stiu pe cine sa aleg. nu m-am intalnit cu nici unul, dar ma tot uit la poze pe site-uri. sunt asa de mult care imi plac si nu stiu pe cine sa aleg. Tu cu ce Dj ai vorbit? Nici acolo nu stiu ce sa fac.
Cat despre mancare, se fae ceva degustare sau va ganditi sa mergeti sa mancati?
Eu ma tot uit dupa invitatii si aranjamente, strang idei.
Saptamana urmatoare vreau sa ma intalnesc cu Dna care se ocupa de aranjarea salii, cea recomandata de cei de la Serena...

Si cam atat :)

danielaf
30.12.2011, 13:09:49
Am avut nunta anul asta la Serena, inclusiv cununia religioasa acolo, a fost super, toti invitatii cu care am vorbit apoi au fost incantati, si ne-am intales foarte bine cu dna Muresan si cu Claudia

DiaCB
23.05.2012, 17:36:44
Buna:)
Ce capacitate are cortul de la serena?
Si in afara de meniu(care cam de la ce pret porneste?)mai trebuie dat ceva pentru inchiriatul cortului?

andi5
23.05.2012, 18:30:12
eu va pot spune in calitate de invitat impresiile mele. Am fost anul trecut in iulie la o nunta,la cort, cu 3 saptamani inainte de a noastra. A fost o nunta mare, cam de 230 de persoane (am aproximat eu), poate si mai mult. Mancarea a fost foarte buna, servirea la fel, sala a aratat foarte bine, se putea iesi afara langa piscina (a si plouat putin) si atmosfera a fost foarte frumoasa. Singurul lucru ce nu mi-a placut mie a fost poziionarea ringului de dans, era pus intr-o parte a salii, cum se intra in dreapta asa ca cei din celalat capat nu vedeau mai nimic, era o distanta considearbila dintr-un capat in altul al salii.

bluenight
26.07.2012, 11:53:31
Salut Millena,

Stiu ca ai avut deja nunta la Serena, poti sa-mi imparasesti cateva impresii? Banuiesc ca v-ati revenit din betia nuntii si probabil v-ati intors si din luna de miere.
Poti sa-mi povestesti un pic cum a fost? Ai fost multumita? Poate ne areti si cateva poze :D
Cine a venit cu barul mobil?

Te pup si astept vesti

ioanamaria2
07.10.2012, 21:20:50
Salul bluenight!
In primul rand casa de piatra si multa fericire!
Poti te rog sa impartasesti niste impresii de la nunta ta, cum a iesit petrecerea la restaurat?
Astept cu mult interes stiri despre cortul de nunti.
Multumim.

sorinvlad
01.11.2012, 22:45:29
acolo am avut si eu nunta si am fost f multumit

ioanamaria2
03.11.2012, 16:24:36
acolo am avut si eu nunta si am fost f multumit
Felicitari sorinvlad!
Cum au fost mancarea si servirea?