PDA

Versiunea completa : Tata de fata sau...fetita lu' tata...

mihaela28
13.09.2009, 18:56:51
Dragele mele,
se stie dintotdeauna ca tatii de fete sunt mai grijulii, mai autoritari si chiar putin gelosi. Cum au reactionat tatii vostrii cand l-au cunoscut pe iubi sau cand au auzit ca va maritati. S-au speriat ca va pierd? Pt cele maritate: cum se inteleg taticii vostri cu sotiorii vostri dragi?
Pt tatal meu eu si sora mea am fost mereu cea mai mare avere a lui. Ne iubeste ca pe ochii din cap si mereu a stiut sa aprecieze omul corect. Ce vreau sa spun e ca si-a dat seama mereu daca un om e sau nu de calitate si a reusit mereu sa vada dincolo de aparente. In ce-l priveste pe sotul meu pot sa spun ca l-a indragit din prima. Chiar si cand eu am avut unele indoieli sau semne de intrebare el a stiut sa-mi explice de ce sotul meu (pe atunci iubitul meu) este un om extraordinar.
Tatici vostri ce parere au vis-a-vis de partenerii vostri?

sugarlips
14.09.2009, 10:27:12
Dragele mele,
se stie dintotdeauna ca tatii de fete sunt mai grijulii, mai autoritari si chiar putin gelosi. Cum au reactionat tatii vostrii cand l-au cunoscut pe iubi sau cand au auzit ca va maritati. S-au speriat ca va pierd? Pt cele maritate: cum se inteleg taticii vostri cu sotiorii vostri dragi?
Pt tatal meu eu si sora mea am fost mereu cea mai mare avere a lui. Ne iubeste ca pe ochii din cap si mereu a stiut sa aprecieze omul corect. Ce vreau sa spun e ca si-a dat seama mereu daca un om e sau nu de calitate si a reusit mereu sa vada dincolo de aparente. In ce-l priveste pe sotul meu pot sa spun ca l-a indragit din prima. Chiar si cand eu am avut unele indoieli sau semne de intrebare el a stiut sa-mi explice de ce sotul meu (pe atunci iubitul meu) este un om extraordinar.
Tatici vostri ce parere au vis-a-vis de partenerii vostri?

al meu zice la doar lumea ca are o fata si doi feciori :D (eu mai am un frate) si cu asta am spus tot...
la fel si mama mea, ea zice ca are 3 copilasi :"> ...nu face diferente intre noi...adica mie sa imi dea mai mult si lui mai putin...intotdeauna primim cadouri de aceeasi valoare...

cristoiash
14.09.2009, 10:33:24
Tatal meu e prieten la toarta cu sotul meu. Cind suntem in vizita ma duc singura noaptea la culcare, ca ei ramin la vorbe pe terasa pina la 5 dimineata. Ai mei il iubesc toti de nu se poate, toti, inclusiv prietenii familiei. Cind vine el se bat cum sa isi imparta simbetele si duminicile, care da cind da petrecere, ca a venit U. :D:D

Ballet
14.09.2009, 10:39:34
Ai mei se inteleg f bine cu R, e ca si baiatul lor deja. Se intampla de multe ori sa traga el de mine sa margem la ai mei pt ca eu nu prea am chef sau zic sa stam sa ne odihnim macar un week-end... Tata cu el isi fac de multe ori program impreuna, dupa care ma anunta R si pe mine:vezi ca mergem cu ai tai nu-stiu-unde. Cred ca as fi suferit f tare sa fie intre ei o relatie cum e intre mine si socrii mei, adica numai pt ca e musai.
Probabil se simt apropiati pentru ca ai mei, in special tata, l-a considerat de la inceput un om matur pe care l-a tratat ca pe un egal, fara aere de superioritate datorita varstei, cum fac ai lui. Si mai conteaza mult si faptul ca isi permit orice unul cu altul si de cate ori ii deranjeaza ceva, isi spun in fata . fara sa creeze astfel trensiuni care duc la racirea relatiei in timp.

GABISOR
14.09.2009, 21:19:20
Sotul meu si cu tata se inteleg perfect la fel si cu mama,atunci cand iam anuntat ca vrem sa ne casatorim nu sau opus cu nimic au spus doar sa fim siguri amandoi lucru ce nu-l pot spune despre soacra,ea a gasit ceva de obiectat:[email protected] important e ca am sprijinul parintilor mei si ma multumesc ca sotul nu sufera cum sufar eu din cauza soacrei!

Ralu__
14.09.2009, 23:35:33
Ai mei se inteleg f bine cu R, e ca si baiatul lor deja. Se intampla de multe ori sa traga el de mine sa margem la ai mei pt ca eu nu prea am chef sau zic sa stam sa ne odihnim macar un week-end... Tata cu el isi fac de multe ori program impreuna, dupa care ma anunta R si pe mine:vezi ca mergem cu ai tai nu-stiu-unde. Cred ca as fi suferit f tare sa fie intre ei o relatie cum e intre mine si socrii mei, adica numai pt ca e musai.
Probabil se simt apropiati pentru ca ai mei, in special tata, l-a considerat de la inceput un om matur pe care l-a tratat ca pe un egal, fara aere de superioritate datorita varstei, cum fac ai lui. Si mai conteaza mult si faptul ca isi permit orice unul cu altul si de cate ori ii deranjeaza ceva, isi spun in fata . fara sa creeze astfel trensiuni care duc la racirea relatiei in timp.

Ma regasesc 100%....in situatia ta...

babie
21.09.2009, 17:30:43
si ai mei se inteleg fff bine cu sotul, tata il suna de 10 ori mai des decat pe mine, mama ii da lui banii mereu si tot asa
am mers la munte impreuna de nenumarate ori, mergem mai rar la ei, dar se muta ei langa noi la anul si este chiar ok situatia

in schimb eu cu socrii....nu-i bine
cand i-am anuntat pe ai mei ca ne casatorim au fost foarte incantati!

Anaa
09.10.2009, 16:36:53
Tata se intelege foarte bine cu R, de fapt amandoi parintii. Cand l-am dus pe R sa ii cunoasca, era cam sceptic tata, apoi a vazut cum sta treaba intre noi si l-a cunoscut mai bine, ii place de el, il vede ginerele lui.
Ma bucur de situatia asta, chiar m-ar fi durut sa nu se fi inteles, sau sa fie de suprafata...

gabitza_86
09.10.2009, 16:59:53
se inteleg de minune;-) ceea ce ma bucura enorm

claudia_kiss
10.10.2009, 00:21:12
SE INTELEG BINE:x:x:x

dannas
10.10.2009, 01:46:55
se inteleg neasteptat de bine...nu fiindca sunt eu fetita lui tata...ci pt ca tata este o fire f dificila cu greu s-ar intelege cu cineva...dar E se pare ca l-a facut sa treaca peste toate excentricitatile lui ...

annabel
12.08.2010, 15:52:24
Eu pot zice ca tata se intelege mai bine cu iuby decat eu cu tata. Tata e un tip dur si pus pe cearta daca lucrurile nu sunt cum vrea/zice/porunceste el(din pacate cam seman cu el..si de asta nu ne intelegem prea bine.ci doar la limita disponibilului :)) ).
I-a placut sala mea preferata unde vreau sa fie petrecerea de la nunta si a zis"pai nu mai cautam alta daca asta iti place si arata superb".pot sa zic ca mai tarziu in masina m-a intrebat cu glas de mielusel" si se marita fata tatei?" la care eu"asa am auzit" :))

Deci nu are nici o problema ca "ma pierde"sau altele(oricum noi in cateva zile plecam din tara sa ne stabilim in alta parte.dupa ce i-a zis mama, 2 saptamani a fost f nervos, cu mine nu vorbea..dar acum nu are nici o problema.ba chiar zicea cuiva ca: "e f greu sa stii ca iti pleaca, copilul dar trebuie sa te gandesti la binele lui si ca aici nu are nici o sansa".)

geanygl21
10.09.2010, 13:07:50
Eu pot zice ca tata se intelege mai bine cu iuby decat eu cu tata. Tata e un tip dur si pus pe cearta daca lucrurile nu sunt cum vrea/zice/porunceste el(din pacate cam seman cu el..si de asta nu ne intelegem prea bine.ci doar la limita disponibilului :)) ).
I-a placut sala mea preferata unde vreau sa fie petrecerea de la nunta si a zis"pai nu mai cautam alta daca asta iti place si arata superb".pot sa zic ca mai tarziu in masina m-a intrebat cu glas de mielusel" si se marita fata tatei?" la care eu"asa am auzit" :))

Deci nu are nici o problema ca "ma pierde"sau altele(oricum noi in cateva zile plecam din tara sa ne stabilim in alta parte.dupa ce i-a zis mama, 2 saptamani a fost f nervos, cu mine nu vorbea..dar acum nu are nici o problema.ba chiar zicea cuiva ca: "e f greu sa stii ca iti pleaca, copilul dar trebuie sa te gandesti la binele lui si ca aici nu are nici o sansa".)

:*:*
Pot sa plang sau sa ma emotionez la ce ai spus/ scris tu?:x:x

AnnyyAnnyy
14.09.2010, 08:21:33

frumos...pot sa plang si eu?;))

annabel
14.09.2010, 09:14:31
multumesc anyy:">