PDA

Versiunea completa : Furatul miresei

irinaririna
14.09.2009, 07:48:16
Fetele sambata am fost la o nunta si ca de obicei mireasa furata a fost dusa la Cetate.... Mi se pare super aiurea....Aglomerat de nu aveai loc sa te misti, mirese pe masa band din pahare de plastic.... fum si nu in ultimul rand groaznicele MANELE. Spun groaznicele ca mai sunt si manele frumusele (cele de prin 2005:) ).
Fetele unde vreti voi sa fiti furate sau unde ati fost furate?
CHiar nu exista alt loc in afara de cetate?
Si ca sa nu mai zi ca o sticla de sampanie costa 100 ron.... care in conditii normale costa 20. Si o masa care s-a rupt 150. :)

andreutzaa
14.09.2009, 09:03:02
Fetele sambata am fost la o nunta si ca de obicei mireasa furata a fost dusa la Cetate.... Mi se pare super aiurea....Aglomerat de nu aveai loc sa te misti, mirese pe masa band din pahare de plastic.... fum si nu in ultimul rand groaznicele MANELE. Spun groaznicele ca mai sunt si manele frumusele (cele de prin 2005:) ).
Si ca sa nu mai zi ca o sticla de sampanie costa 100 ron.... care in conditii normale costa 20. Si o masa care s-a rupt 150. :)

nici mie nu`mi place la cetate...nici nu stiu unde se poate merge..poate arena sau padrino dak accepta ei miresele.. :D

Anca1711
14.09.2009, 10:10:50
in night, e super, 80 lei sticla de sampanie.

andreutzaa
14.09.2009, 10:24:29
in night, e super, 80 lei sticla de sampanie.

sau night..chiar uitasem :D.. suntem multe miresici pe 31..poate ne intalnim pe undeva furate sa ciocnim un pahar de sampanie.. :))

dienuka1984
14.09.2009, 17:29:45
sau night..chiar uitasem :D.. suntem multe miresici pe 31..poate ne intalnim pe undeva furate sa ciocnim un pahar de sampanie.. :))
poate..irinuca si cu mine cu siguranta ca o sa ne intalnim..avem un plan ;-) .....schimb de mirese:D

dienuka1984
14.09.2009, 17:35:20
nici mie nu`mi place la cetate...nici nu stiu unde se poate merge..poate arena sau padrino dak accepta ei miresele.. :D

in padrino acceasi problema ca si la cetate (cu exceptia muzicii)...am furat-o noi pe soramea si am mers acolo... ne calcam in picioare.....mai erau si cateva miresici...

cellya25
14.09.2009, 22:04:23
Nici eu nu vreau la Cetate ...ma gandeasem la Night sau la Arena...ma mai gandesc dar Cetatea e exclusa cu desavarsire...ma mai gandesc la ceva locatii dar in Suceava sunt cam putine din pacate:-?

dienuka1984
14.09.2009, 22:09:16
Nici eu nu vreau la Cetate ...ma gandeasem la Night sau la Arena...ma mai gandesc dar Cetatea e exclusa cu desavarsire...ma mai gandesc la ceva locatii dar in Suceava sunt cam putine din pacate:-?

unde e Arena?8-|

irinaririna
15.09.2009, 07:48:12
Dienuka e in casa de cultura Arena... Vrei sa dam si noi o raita :))?

dienuka1984
15.09.2009, 17:12:16
Dienuka e in casa de cultura Arena... Vrei sa dam si noi o raita :))?

n-ar fi rau..ne intalnim o data la plecarea de la restaurant si o data la intoarcere(si mai putem intarzaia 20 de min:-$ )....

Mihaela_B
24.11.2009, 14:47:48

Sa va dau o idee!!!
Unde as vrea eu sa fiu furata... am fost la o nunta a unor prieteni din gasca noastra si am furat mireasa si am dus'o pe deal...Dealul Manastirii din Burdujeni..SUPER!!!
fara fum de tigara, fara aglomertaie, aer liber, masinile s'au parkt asa in cerc si s'a dat drumul la faruri pentru lumina..muzica din masina...mi s'a parut Super!!!
mai ales fara cu fumul de tigara...care cel putin pe mine ma enerveaza... nu'l suport!!!
si in plus este o pliveliste... (*) pfaiii fara cuvinte... se vede aproape toata suceava de acolo...
;;) debea astept!

AnnyyAnnyy
03.01.2010, 20:08:02
pe mine m-au furat si-am ajuns la o alta nunta.mireasa de acolo era furata, mirele era plecat in recuperare asa ca le-am tinut eu locul pret de 2 dansuri cu nasii:) a fost frumos si inedit pt ca am ajuns acolo din greseala:))m-a inhatat soacra mare in parcare:))

roxutza88
03.02.2010, 13:46:33
eu as vrea sa pastrez traditia si sa merg intr-o discoteca(nu stiu care si nu prea am de unde alege :-w ),iar dupa ce vine miresicul,sa mergem la o fantana arteziana din centru...vara trecuta erau colorate...cu beculete.mi-a placut f mult cum se vedea noaptea.asa ca vreau sa mergem sa facem cateva poze acolo :D .si ideea cu dealul e frumoasa...ma mai gandesc :-?

sarraghiulfiz
04.02.2010, 13:55:33
Eu sincer vreau sa renunt la aceasta traditie si am vorbit cam cu toate cunostintele mele sa stii ca nu vreau sa fiu furata si daca va indrazni cineva voi striga tare: " Ma furrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaa" :)) si las daca mai pune mana cineva pe mine=)) , ideea este ca m am saturat sa vad cetatea, manelele, si aglomeratia de acolo asta nu ar fi nimic, pe langa ce urmeaza....tiganeala la recuperatu miresei. Singurul motiv pentru care nu vreau sa fiu furata este acesta..toti se tiganesc pe x sticle de bautu, mi se pare dezgustator:-&

RalucaIrina
04.02.2010, 15:28:13
Eu sincer vreau sa renunt la aceasta traditie si am vorbit cam cu toate cunostintele mele sa stii ca nu vreau sa fiu furata si daca va indrazni cineva voi striga tare: " Ma furrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaa" :)) si las daca mai pune mana cineva pe mine=)) , ideea este ca m am saturat sa vad cetatea, manelele, si aglomeratia de acolo asta nu ar fi nimic, pe langa ce urmeaza....tiganeala la recuperatu miresei. Singurul motiv pentru care nu vreau sa fiu furata este acesta..toti se tiganesc pe x sticle de bautu, mi se pare dezgustator:-&

In aceeasi situatie am fost si eu ... nu-mi doream sa fiu furata pentru ca nu doream sa lipsesc nici un minut de la seara noastra, o seara in care invitatii au venit pentru noi - mirii - si noi sa plecam . Dar degeaba... Le-am zis si eu inainte de nunta potentialilor hoti ca nu vreau s fiu furata si crezi ca m-a luat cineva in serios? Au zis ca mine si au facut ca ei :[email protected] ...

raudia
16.02.2010, 08:44:38
Pai.... mie mi-ar placea sa fiu furata; iar ideea cu schimbul de mirese, mi se pare foarte tare! Daca e sa cunosc pan' atunci vreo mireasa care sa aiba nunta in aceeasi seara, si sa-i placa ideea, sigur asta voi face. Si clasica discoteca ar fi o varianta, dar intr-adevar... fumul de tigara... si faptul ca majoritatea face asa... Nu prea se incadreaza in preferintele mele si ale prietenilor mei imaginari :D
Pupici,
Claudia

bebytza
25.03.2010, 22:04:50
Buna!!! Vb zilele trecute cu o prietena si amandurora ne-a venit ideea cu schimbul de mirese imediat dupa "furt".....
Intrebarea este cine mai are nunta pe 1 mai 2010?...eu as vrea sa ii fac o surpriza miresoiului meu,si in loc sa vin eu la nunta.....la recuperare sa apara alta miresik;)).

roxutza88
26.03.2010, 15:14:12
mie nu-mi place ideea.adica..ce farmec ar avea?:-\ eu vreau sa vad daca el e nerabdator sa ma recupereze.vreau sa-i vad reactia.de ce sa-l vada alta miresica inaintea mea?cred ca se plictiseste pana vin eu...:O e prea multa bataie de cap.fiecare cu nunta ei :D .de fapt...fiecare cu pasarelele ei :-p

agness
26.03.2010, 15:20:41
Buna!!! Vb zilele trecute cu o prietena si amandurora ne-a venit ideea cu schimbul de mirese imediat dupa "furt".....
Intrebarea este cine mai are nunta pe 1 mai 2010?...eu as vrea sa ii fac o surpriza miresoiului meu,si in loc sa vin eu la nunta.....la recuperare sa apara alta miresik;)).

ar fi foarte haios..=))..al meu crek lesina dak ii fac asta:D:D:D

andrea85
26.03.2010, 15:28:58

Mie imi place ideea. Eu am o prietena, care are nunta in acelas zi cu mine si m-am gandit si eu la varianta asta, sa facem schimb dupa furt. Mi s-ar parea foarte amuzant, si ar fi vorba doar de cateva minute. :D

andreeasmiley
26.03.2010, 21:46:37

Am cunoscut o miresica aici ce are nunta pe 1 mai, la Zamca. Avea nick-ul o variatie de ANA.. Scuze, dar nu cred ca am ajutat prea mult

bebytza
29.03.2010, 23:58:36
Multumesc frumos.....andreeasmiley....dak afli mai muklte...pls help....
Btw Roxutza88...e vb doar de cateva minute....nimic mai mult....dar asa e....fiecare cu pasarelele ei.....si doar e nunta noastra...fiecare o face cum vrea.....
Fetele dak mai aflati ceva help.....
Ms frumos:*

RalucaIrina
30.03.2010, 14:58:05
;)) si mie mi-ar fi placut ideea cu schimbul de miresici .... daca ma gandeam sau imi vindea cineva pontul mi-ar fi placut sa vad fata sotului cand vinea alta "sotie" =))

mihaela102
30.03.2010, 15:07:32
e interesanta ideea, dar s-ar putea sa se piarda farmecul pana apare mireasa cea adevarata; si sunt doar cateva minute daca locatiile sunt foarte apropiate; altfel se pierde chiar foarte mult timp; si pleaca miresica falsa, pana ajunge la nunta ei, pana te intorci tu inapoi, lumea mai danseaza trei hore...intrarea ta n-o sa mai fie cu acelasi impact...nush, parerea mea

Danillea
05.05.2010, 11:49:40
buna, am citit forumul cu furatul miresei si am vazut cateva idei interesante...nici eu nu-mi doresc sa ma fure la cetate pentru ca e posibil sa astept mult si bine pana sa vina "miresoiul" (asa cum am vazut ca-i spuneti lui ginerica si ma conformez cu voi) deoarece lui nu-i place deloc acolo...asa ca mai astept sa vad ce mai scriu fetele si pe unde au mai fost furate...:D

roxutza88
04.07.2010, 16:46:05
fetele,spuneti-mi si mie niste pedepse misto pt rascumparatul miresei.am sambata o nunta si trebuie sa furam mireasa,dar nu-i place sa fie rascumparata cu bautura (cum nici mie nu-mi place) asa ca m-am gandit sa-i cerem mirelui altceva...dar inafara de streaptese,sa cante o melodie sau sa-i faca o declaratie de dragoste ...nu-mi vine nimic in minte.ajutati-ma plzz :-?>:D<

oana4c
05.07.2010, 14:10:38
fetele,spuneti-mi si mie niste pedepse misto pt rascumparatul miresei.am sambata o nunta si trebuie sa furam mireasa,dar nu-i place sa fie rascumparata cu bautura (cum nici mie nu-mi place) asa ca m-am gandit sa-i cerem mirelui altceva...dar inafara de streaptese,sa cante o melodie sau sa-i faca o declaratie de dragoste ...nu-mi vine nimic in minte.ajutati-ma plzz :-?>:D<
La nunta noastra, prietenii i-au cerut sa danseze dansul pinguinului si crede-ma ca s-a lasat cu hohote de ras.

adriben
05.07.2010, 18:18:23
Buna fetelor,

Pana acum nu ma gandisem la chestia asta...si s-ar putea sa fie o problema. Eu am nunta la Sucevita (Hotel Sofia) si nu am idee daca prin preajma este vreun loc unde am putea merge daca ma fura... Aveti idei? Cunoasteti zona? Help!!!!

carmenmariaconstantinescu
05.07.2010, 18:43:07
Sa danseze cu nasul:-p. Eu am fost la o nunta unde s-a cerut o cutie cu eugenii!!!

roxutza88
05.07.2010, 18:59:16
Sa danseze cu nasul:-p. Eu am fost la o nunta unde s-a cerut o cutie cu eugenii!!!
au 4 perechi de nasi!:-\:D sa faca o hora cu nasii..asa ca intre barbati.da nu e asa funny.:-?

05.07.2010, 21:49:52
au 4 perechi de nasi!:-\:D sa faca o hora cu nasii..asa ca intre barbati.da nu e asa funny.:-?
Uitasem ca prin partile noastre nasii sunt fara numar...ii dati sa dezlege un rebus sau cuvinte incrucisate! ar fi tare sa-l puteti compune voi si sa gaseasca acolo raspunsul. O alternativa ar fi sa caute indicii si sa mearga sa-si gaseasca singur nevasta! Nu are cum sa se astepte la asa ceva:-p

AnnyyAnnyy
27.07.2010, 11:01:19
pt mine al meu a fost pus sa dea 2 lei (vechi nu Roni)asta ca sa nu-i pot eu scoate vreodata ochii cand ne certam ca nu da 2 lei pe mine=))...a avut ceva de cautat banutii;))
A trebuit sa ma care de la masina pana in restaurant pe brate si sa danseze cu mine asa o melodie...melodie care nu se mai sfarsea;))

pe la alte nunti am vazut miri pusi sa cante melodia casuta noastra, sau sa faca o declaratie de iubire...soacrei:D

adriben
28.07.2010, 10:13:24
Oaaauuu...
Daca iubi al meu ar citi subiectul asta cred ca ar da bir cu fugitii si n-as mai sti de el :))
Este foaaaaaaaaaaaarte rushinos cand este multa lume si mai ales daca e centrul atentiei...nu mai spun daca mai trebuie sa treaca prin asemenea situatii rushinoase!!! Poate parea o gluma insa trebuie sa evit prin orice mod ca invitatii sa il faca sa treaca prin asa ceva!!! Altfel s-ar putea sa raman fara sott chiar in noaptea nuntii!!!!!!! :))

AnnyyAnnyy
28.07.2010, 12:25:05
Oaaauuu...
Daca iubi al meu ar citi subiectul asta cred ca ar da bir cu fugitii si n-as mai sti de el :))
Este foaaaaaaaaaaaarte rushinos cand este multa lume si mai ales daca e centrul atentiei...nu mai spun daca mai trebuie sa treaca prin asemenea situatii rushinoase!!! Poate parea o gluma insa trebuie sa evit prin orice mod ca invitatii sa il faca sa treaca prin asa ceva!!! Altfel s-ar putea sa raman fara sott chiar in noaptea nuntii!!!!!!! :))
sa stii ca si mirele meu e extrem de rusinos si m-am temut si eu inainte de nunta ca n-o sa reactioneze prea bine daca e pus in situatii usor penibile, gen sa fie pus sa cante sau ceva cand sunt eu furata, si e in centrul atentiei...dar s-a dovedit ca in ziua nuntii a fost extrem de cooperant si desi se vede si pe filmare ca e extem de incurcat si de pierdut din pricina emotiilor, a facut fata cu brio. Si DA, inca suntem impreuna:)) n-a fugit in noaptea nuntii>:D< si n-o sa fuga nici sotiorul tau

adriben
28.07.2010, 13:53:17
sa stii ca si mirele meu e extrem de rusinos si m-am temut si eu inainte de nunta ca n-o sa reactioneze prea bine daca e pus in situatii usor penibile, gen sa fie pus sa cante sau ceva cand sunt eu furata, si e in centrul atentiei...dar s-a dovedit ca in ziua nuntii a fost extrem de cooperant si desi se vede si pe filmare ca e extem de incurcat si de pierdut din pricina emotiilor, a facut fata cu brio. Si DA, inca suntem impreuna:)) n-a fugit in noaptea nuntii>:D< si n-o sa fuga nici sotiorul tau

Merci mult pentru incurajari!!! Insa al meu nu ca e rushinos!! Intra in panica si sufera tare... Pe deasupra nici nu stie sa danseze...asa ca...e cam nasoala situatia... O sa incerc sa vorbesc inainte cu cei ce ma vor fura...sa ceara toata bautura care vor, numai sa nu-l faca sa treaca prin situatii penibile...Chiar mi-e mila de el si nu as vrea sa se simta incomod la nunta noastra pentru o prostie de obicei...nu?
Felicitari oricum pentru sotiorul curajos!!! :)

AnnyyAnnyy
29.07.2010, 09:33:37
ai impresia ca miresoiul meu e vreun dansator profesionist?
noi am repetat dansul mirilor cu o sapt inainte pe unde apucam si-n ziua nuntii cand am ajuns la restaurant am zis sa facem o repetitie...si nu mai stia nimic. Noroc cu cumnatica mea care l-a luat nitel la dans si l-a mai strunit si l-a pus pe picioare.Oricum nimeni nu se asteapta sa fiti profi, emotiile o sa isi spuna oricum cuvantul...asa ca enjoy the moment si nu te mai stresa>:D<
sorry de off:D

adriben
02.08.2010, 10:10:59
ai impresia ca miresoiul meu e vreun dansator profesionist?
noi am repetat dansul mirilor cu o sapt inainte pe unde apucam si-n ziua nuntii cand am ajuns la restaurant am zis sa facem o repetitie...si nu mai stia nimic. Noroc cu cumnatica mea care l-a luat nitel la dans si l-a mai strunit si l-a pus pe picioare.Oricum nimeni nu se asteapta sa fiti profi, emotiile o sa isi spuna oricum cuvantul...asa ca enjoy the moment si nu te mai stresa>:D<
sorry de off:D

Merci mult de incurajari! Adevarul e ca eu am de gand sa ma bucur de fiecare clipa si sper din tot sufletul ca si miresoiul sa se relaxeze si sa se distreze...chiar daca nu va dansa prea mult...Banuiesc ca inceputul e mai greu pentru ca toata lumea e treaza...jajajaja...si toti sunt cu ochii pe tine...dar cand spiritele se incing...banuiesc ca se va relaxa si el :D
Cred ca in loc de vals...vom dansa un blues..cred ca ii va fi mai usor..Ce parere aveti? Este valsul imprescindibil?

AnnyyAnnyy
02.08.2010, 14:26:11
Merci mult de incurajari! Adevarul e ca eu am de gand sa ma bucur de fiecare clipa si sper din tot sufletul ca si miresoiul sa se relaxeze si sa se distreze...chiar daca nu va dansa prea mult...Banuiesc ca inceputul e mai greu pentru ca toata lumea e treaza...jajajaja...si toti sunt cu ochii pe tine...dar cand spiritele se incing...banuiesc ca se va relaxa si el :D
Cred ca in loc de vals...vom dansa un blues..cred ca ii va fi mai usor..Ce parere aveti? Este valsul imprescindibil?
NU!
noi am danst un soi de vals-blues...ne-am chinuit si noi pe acolo:)) pe melodia From this moment -ST

Iulia_
10.08.2010, 21:19:31
Voiam sa va spun ca e cam naspa de mers in discoteca aia de la mall, am uitat cum ii zice... e cam stramt inauntru si nu prea ai loc sa te invarti :)
Nu mai aveti propuneri noi? :D

Mie imi surade ideea cu dealul acela din Burdujeni :) ceva asemanator stiti?

roxutza88
10.08.2010, 21:31:33
Voiam sa va spun ca e cam naspa de mers in discoteca aia de la mall, am uitat cum ii zice... e cam stramt inauntru si nu prea ai loc sa te invarti :)
Nu mai aveti propuneri noi? :D

Mie imi surade ideea cu dealul acela din Burdujeni :) ceva asemanator stiti?
da eu stiu ca nu mai e discoteca de la mall.eu nu am fost niciodata acolo(noi rar mai mergem prin cluburi :( ) dar am auzit si eu ca e stramt.noi o sa mergem in padrino pana la urma.in alta parte chiar nu stiu.avem si o surpriza pt invitati la furatul miresei,dar va spun dupa nunta :-$:D am fost cu o mireasa la giovani si nu mi-a placut.in office nici sa nu aud ca urasc clubul ala...

Iulia_
10.08.2010, 22:01:37
da eu stiu ca nu mai e discoteca de la mall.eu nu am fost niciodata acolo(noi rar mai mergem prin cluburi :( ) dar am auzit si eu ca e stramt.noi o sa mergem in padrino pana la urma.in alta parte chiar nu stiu.avem si o surpriza pt invitati la furatul miresei,dar va spun dupa nunta :-$:D am fost cu o mireasa la giovani si nu mi-a placut.in office nici sa nu aud ca urasc clubul ala...
Aaa, nu stiam... eu am fost vara trecuta o data.
In Padrino n-am fost, Giovani sau Office... nu prea merg :)
As vrea sa fie ceva mai luminat asa... sa nu bajbaim pe intuneric :D
Aaa ce voiam sa va intreb... ce se consuma in discoteca? Si cam cat se sta? Sa iau bani la mine sau vine mirele meu cu bani?
De cate ori am fost la furat mireasa parca eram pe alta lume, nici nu am fost atenta :)

Roxik
11.08.2010, 09:54:32
Aaa ce voiam sa va intreb... ce se consuma in discoteca? Si cam cat se sta? Sa iau bani la mine sau vine mirele meu cu bani?
De cate ori am fost la furat mireasa parca eram pe alta lume, nici nu am fost atenta :)
cel mai des am vazut ca se comanda sampanie...si mirele plateste :D:D

roxutza88
11.08.2010, 11:47:03
nu se comanda sampanie!!!iti dau ei obligat fortat una din cele mai scumpe sampanii din disco :gen_07: se face chestia asta pt ca era inainte cu intrare in cluburi si cand veneau miresele nu le puneau sa plateasca intrare...si nici pe cei care vin cu mireasa...dar dadea sampanie f scumpa..ca sa iasa si ei cu ceva.acum nu mai este cu intrare dar a ramas chestia cu sampania >:P o plateste mirele cand vine....de obicei costa peste 100 de lei una si se dau mai multe.deci costa ceva.:talk_04:

andreeasmiley
11.08.2010, 11:53:40
nu se comanda sampanie!!!iti dau ei obligat fortat una din cele mai scumpe sampanii din disco :gen_07: se face chestia asta pt ca era inainte cu intrare in cluburi si cand veneau miresele nu le puneau sa plateasca intrare...si nici pe cei care vin cu mireasa...dar dadea sampanie f scumpa..ca sa iasa si ei cu ceva.acum nu mai este cu intrare dar a ramas chestia cu sampania >:P o plateste mirele cand vine....de obicei costa peste 100 de lei una si se dau mai multe.deci costa ceva.:talk_04:

Uite de aia nu vreau eu sa ma duca in discoteca ;))

roxutza88
11.08.2010, 11:56:28
si unde mergi??:D eu as fi vrut sa merg la fantana arteziana din centru...aia cu luminite ca-mi place tare cum se vede noaptea.sa stam pe acolo...bem ceva..dansam...facem poze...dar nu stiu exact..ma mai gandesc :-?

agness
11.08.2010, 12:49:09

mda..uite de asta nu vreau eu furata:)))
am fost in iulie la cetate si mirele a dat 500 lei pe 2 sampanii8-}8-}8-}

11.08.2010, 12:56:03
Nici eu;)) am fost destul in tineretile mele=)). De cetate sa nu aud...ma gandesc sa ma duc in parcul central, la biserica catolica. E luminat din cate stiu eu si ar iesi poze dragute. Oricum, vreau ca partea cu furatul sa fie scurta scurta, sa se hilizeasca un pic lumea si sa se implineasca traditia. Nu vreau sa pierd prea mult din nunta mea!

roxutza88
11.08.2010, 13:03:12
Nici eu;)) am fost destul in tineretile mele=)). De cetate sa nu aud...ma gandesc sa ma duc in parcul central, la biserica catolica. E luminat din cate stiu eu si ar iesi poze dragute. Oricum, vreau ca partea cu furatul sa fie scurta scurta, sa se hilizeasca un pic lumea si sa se implineasca traditia. Nu vreau sa pierd prea mult din nunta mea!
si eu vreau sa se "execute"cat mai repede.am fost nu demult la o nunta si am stat cu furatul miresei cam vreo 2 ore.:O#-o serios!!cand am ajuns inapoi nu mai canta muzica..toti invitatii erau afara sa nu cumva sa adoarma pe scaune...groaznic mi s-a parut.si am zis ca trebuie sa ne miscam cat mai repede.

andreeasmiley
11.08.2010, 13:09:04
si unde mergi??:D eu as fi vrut sa merg la fantana arteziana din centru...aia cu luminite ca-mi place tare cum se vede noaptea.sa stam pe acolo...bem ceva..dansam...facem poze...dar nu stiu exact..ma mai gandesc :-?

Nu vreau sa fiu furata si, in caz ca voi fi, imi pregatesc o varianta de rezerva. Orice numai nu cluburi sau discoteci. Ma gandeam sa ma duca intr-un parc si sa mi se faca fotografii, dar daca ploua nu e o idee prea buna. Ma gandeam ca merg la mireasa din sala A, dar pe ea nu a incantat-o ideea. In cel mai rau caz raman 5 min la aer in parcare :))

lorena_sv
11.08.2010, 21:50:23
mda..uite de asta nu vreau eu furata:)))
am fost in iulie la cetate si mirele a dat 500 lei pe 2 sampanii8-}8-}8-}

eu am fost furata la cetate anul trecut!n-am ales eu locatia, dar nici n-am avut nimic impotriva.nu sunt cu fite, ca nu mi se potriveste...sau alte chestii...m-am simtit ff bine si asta a fost tot ce a contat
am mai fost la alte nunti, in alte locatii si a fost cam plictisitor, poate in padrino e mai ok, insa am inteles ca intra cu mireasa numai 5 persoane!:-s
dar sa stiti ca la cetate e specific pt furatul mireselor si cred ca o sa va simtiti bine..din punctul meu de vedere...cel putin asa a fost la mine...unul dintre invitati il cunostea pe dj si am primit ff multe dedicatii, se auzea numai numele meu pe acolo;))
am stat vreo ora, cand m-am intors invitatii nici nu mi-au simtit lispsa, poate din cauza muzicii...
mirele meu a dat 300 ron pt 3 sampanii, dar numai o data m-am maritat;))

AnnyyAnnyy
12.08.2010, 10:40:36
Nu vreau sa fiu furata si, in caz ca voi fi, imi pregatesc o varianta de rezerva. Orice numai nu cluburi sau discoteci. Ma gandeam sa ma duca intr-un parc si sa mi se faca fotografii, dar daca ploua nu e o idee prea buna. Ma gandeam ca merg la mireasa din sala A, dar pe ea nu a incantat-o ideea. In cel mai rau caz raman 5 min la aer in parcare :))
eu am ajuns la alta nunta fara sa vreau...am zis sa nu pierdem vremea pe drum pana la cetate sau mai stiu eu unde ca nu-i frumos ca mireasa sa lipseasca f mult, asa ca rapitorii s-au decis sa ma duca in office...dar era in renovare:D si uite asa m-am trezit eu rapita a 2-a oara din parcarea de la toscana de o soacra mare a carei mireasa era furata de cca o ora...si mirele aferent era plecat si el dupa ea.
A fost f amuzant pt ca mireasa lor era inalta si bruneta, iar eu eram micuta de statura si blonda...invitatii au gustat glumita, eu am dansat cu nasii...rapitorii mei initiali au negociat cu socrii sa vada daca ma vor ei pt ca nunta fara mireasa nu exista si ei nu aveau una disponibila:))...dar in final am ajuns la nunta mea si la mirele meu care era inspaimantat ca poate ramane fara mine...dsoara de onoare il anuntase ca nu mai vin la nunta c-am gasit alta mai faina=))

andreutzaa
17.08.2010, 18:07:59
eu am fost furata la cetate anul trecut!n-am ales eu locatia, dar nici n-am avut nimic impotriva.nu sunt cu fite, ca nu mi se potriveste...sau alte chestii...m-am simtit ff bine si asta a fost tot ce a contat
am mai fost la alte nunti, in alte locatii si a fost cam plictisitor, poate in padrino e mai ok, insa am inteles ca intra cu mireasa numai 5 persoane!:-s
dar sa stiti ca la cetate e specific pt furatul mireselor si cred ca o sa va simtiti bine..din punctul meu de vedere...cel putin asa a fost la mine...unul dintre invitati il cunostea pe dj si am primit ff multe dedicatii, se auzea numai numele meu pe acolo;))
am stat vreo ora, cand m-am intors invitatii nici nu mi-au simtit lispsa, poate din cauza muzicii...
mirele meu a dat 300 ron pt 3 sampanii, dar numai o data m-am maritat;))

al meu a scapat mai ieftin a dat 50 ron/sampanie:))radeam cu prietenii k probabil era ospatarul nou =)) am fost prima data in office insa nu ne lasa sa filmam cu lampa si pana la urma tot la cetate am fost unde ne`am intalnit cu multeeee miresici:D

Iulia_
29.08.2010, 16:10:06
Pentru mine e clar ca nu ma duc in club cand ma fura. 300 de lei pe niste sampanie de care nu ma bucur si muzica prea sonora si intuneric... nu.
Mai bine in parc, intr-o gradina, pe un deal. Nu vreau nici sa stam mult, sa pierd ceva de la nunta mea...
Sper sa n-am rapitori incapatanati, ca ma transform in bridezilla.

Iulia_
30.10.2010, 16:36:10
Si cum socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ...
M-au furat si m-au dus intr-un club (cred ca e club, nu stiu... mie nu mi s-a parut prea club :)) ) in Metropolitan. N-am stat prea mult acolo, erau inca vreo 5 persoane in afara de mine si nuntasii mei. Dar m-am distrat, am dansat in voie si mi s-au dedicat o gramada de melodii. Iar la rascumparare a fost si mai si :D

andreeasmiley
30.10.2010, 16:54:15
Si cum socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ...
M-au furat si m-au dus intr-un club (cred ca e club, nu stiu... mie nu mi s-a parut prea club :)) ) in Metropolitan. N-am stat prea mult acolo, erau inca vreo 5 persoane in afara de mine si nuntasii mei. Dar m-am distrat, am dansat in voie si mi s-au dedicat o gramada de melodii. Iar la rascumparare a fost si mai si :D

La mine in schimb a fost asa cum am vrut. M-au lasat in mijlocul unei intersectii, am dansat, am facut auto-stopul si m0am distrat asa cum am vrut. Rascumpararea a avut loc la local pe baza unor intrebari si a unui dans din partea mirelui:);))

Iulia_
30.10.2010, 17:55:28
La mine in schimb a fost asa cum am vrut. M-au lasat in mijlocul unei intersectii, am dansat, am facut auto-stopul si m0am distrat asa cum am vrut. Rascumpararea a avut loc la local pe baza unor intrebari si a unui dans din partea mirelui:);))
:))
Al meu a trebuit sa cante Trandafir de la Moldova... chipurile ca sa ii dam diploma de bucovinean. El e din Bucuresti si avea nevoie sa se integreze :))

roxutza88
15.11.2010, 13:42:22
furatul miresei la nunta mea nu a fost asa cum am sperat.e singurul regret care il am.in primul rand,am zis ca nu ma las furata.cine vrea sa ma fure,sa ma ia pe sus.da de unde...cand ma tras odata de mana un cavaler,sa ma fi vazut cum zburam eu prin sala...[-X.eram o gramada de masini si am vb sa mergem la padrino.am ajuns acolo si cand colo...nu primeau mirese.stam noi si ne gandim ce sa facem...la office nu am vrut pt ca se platea prea mult si chiar nu vroaim sa dau cateva mil degeaba.am zis hai in metropolitan,cu toate ca nu eram f incantata.problema a fost ca toti stiau ca mergem in padrino,au ajuns acolo si noi nu eram.telefoane nu aveam la noi...deci stateau si ma cautau saracii invitati prin tot orasul.buuun,ajungem la metropolitan si un cavaler m-a luat pe sus si cand sa urce scarile cu mine,se impiedica de rochie si era sa zboare mireasa cu tot cu cavaler.noroc ca a avut echilibru.cand am intrat,era f multa lume care dansa.in cateva sec,toate privirile erau atintite spre mine si locul de dans gol,ca deh...a venit mireasa,sa danseze ea.:[email protected] mi-a facut dj-ul o primire cum nu se putea mai "frumoasa",cu o manea de zile mari.:gen_07:atata m-am ferit eu de manele la nunta si nu am vrut sub nici o forma,dar am avut la furat...cat sa-mi ajunga.ce era sa fac...am inceput sa dansez,doar nu era sa stau sa ma uit.ma luau baietii si mai mult dansam populara,dar asta e.bineinteles ca au fost si baieti binevoitori care au comandat vreo 4 sampanii pe care le-a platit mirele.daca nu le comandau,nu cred ca ne dadeau.mi-a placut ca eram ffffff multi.nu exagerez cand zic ca era tot tineretul de la nunta...si erau nu gluma.nu aveam loc de dans.am dansat,am facut hore,am dansat meneaito(printre muuuultele manele),am primit dedicatii la greu ca tot binevoitorii baieti au dat bani la dj si numa numele nostru se auzea8-}.a venit mirele imediat si cand a auzit si el manele,m-a luat de-o aripa si am plecat.cand am ajuns la sala,mi-au furat un papuc si eu am asteptat in masina nestiind ce se intampla de fapt.ei erau in sala si negociau mireasa.cat au cerut atat a dat...nu stiu cate sticle si...atat.nu tu declaratie,nu tu dans,nu tu...nimic :gen_20:.m-au luat iar pe sus si bineinteles ca iar s-au impiedicat de rochia mea(nici de data asta nu am zburat),si m-au "trantit"langa mire,toata lumea a aplaudat si gata,la dans.eu am ramas f nelamurita...pt ca stiam ca pana si negocierea se face cu mireasa de fata.am intrebat"da cum...asta-i tot...nu negociezi nimic pe mine"si ei cica...a da s-a facut tot./:) si unde e declaratia mea???:gen_10::((cica vb dinainte sa nu ceara nimic inafara de bautura,ca nu vroia ginerica sa faca declaratie.si-mi mai zice dupa aia ca"daca imi cereau,ziceam eu ceva acolo...da daca nu au zis":gen_07::gen_07: cam asta a fost furatul meu si-mi pare tare rau ca a iesit asa.:-L

15.11.2010, 19:34:53
Experienta mea cu furatul seamana cu a Andreei Smiley...am comandat sa ma duca la sensul giratoriu de langa " Stefan cel Mare", am facut poze printre masini, m-am targuit "la kg mireasa", au oprit cateva masini si ne-am pozat, intr-una dintre acestea am dat peste o fosta studenta ( mamaaaa,=)) ce reactie a avut saracuta!)...totul a fost mai bine decat mi-am inchipuit, nu a durat mult, nu m-am enervat si in plus m-au luat pe sus, asa ca am niste poze superbe cu rochia in cap:)) Iar tot timpul asta am ras de m-am prapadit!

agness
19.11.2010, 16:21:35
partea cu furatul miresei s-a desfasurat exact asa cum am vrut eu;))
initial le-am spus baietilor k nu vreau furata sub nici o forma..au mai incercat niste prietene sa ma fure dar nu le-a mers\:D/..
si datorita faptului k ploua f tare nu-mi ardea a merge nicaieri..plus k nu voiam sa lipsesc de la petrecere;))
insa..a stat putin ploaia si pana la urma m-am lasat furata de frate-miu,verisori,cumnat..si m-au dus in parcarea restautantului unde am dansat de nebuni:))))..
varu-meu a fost cu negociatul miresei si pe langa bautura i-a cerut mirelui meu sa faca o tura cu mine in brate toata sala si sa-mi faca o declaratie de dragoste in genunchi....a fost asa de emotionant momentul..al meu sotz a fost un scump :X:X:x

AnnyyAnnyy
17.12.2010, 20:24:51
:))
Al meu a trebuit sa cante Trandafir de la Moldova... chipurile ca sa ii dam diploma de bucovinean. El e din Bucuresti si avea nevoie sa se integreze :))
tare asta:)) nastrusnica idee;))

AnaKarenina86
24.11.2011, 21:15:21
In nici un caz cand voi fi furata nu vreau sa fiu dusa in vreun club. Prefer sa merg pe strada din fata Bisericii Catolice si in Parcul Central si sa fac poze. Este o zona superba a orasului, mai ales noaptea cand e liniste si foarte putina lume. Doar sa nu ploua.... Daca ploua, o sa incerc sa vorbesc cu miresica ce are nunta la cealalta sala de la Imperium si sa ne schimbam intre noi.

anna84
10.03.2012, 08:38:16
La mine furatul a fost organizat: cu 4 hoti cu cagule, o masina de fum pe care ne-au facut-o cadou niste prieteni si am fost dusa pe deal in burdujeni,am avut si 6 torte si norocu a fost ca era si lume la gratare si era un foc mare,o jumate de luna ce stralucea,orasul luminat a fost frumos zic eu.Apoi a venit miresoiu cu restu tineretulu unde am dansat in juru focului,a tortelor am cinstit cate un pahar de vin si am plecat la local cu hoti legati cu o funie, au primit si 2 pedepse de efect unde lumea s-a amuzat si nu s-au plictisit la discursul dintre mire si hoti cate sticle dai ca sa iti dam mireasa.Mai amuzant a fost ca patroni au crezut ca erau chiar hotii si ceva timp s-a pomenit nunta noastra.Iar tot scenaru a pornit cand eram la un gratar cu prieneni si am analizat terenu pentru ca nu vroiam sa m erg la cetate sau padrino...vroiam altceva si am reusit dar a tinut si vreme cu noi.

BubuBlonda
10.03.2012, 15:27:57
La mine furatul a fost organizat: cu 4 hoti cu cagule, o masina de fum pe care ne-au facut-o cadou niste prieteni si am fost dusa pe deal in burdujeni,am avut si 6 torte si norocu a fost ca era si lume la gratare si era un foc mare,o jumate de luna ce stralucea,orasul luminat a fost frumos zic eu.Apoi a venit miresoiu cu restu tineretulu unde am dansat in juru focului,a tortelor am cinstit cate un pahar de vin si am plecat la local cu hoti legati cu o funie, au primit si 2 pedepse de efect unde lumea s-a amuzat si nu s-au plictisit la discursul dintre mire si hoti cate sticle dai ca sa iti dam mireasa.Mai amuzant a fost ca patroni au crezut ca erau chiar hotii si ceva timp s-a pomenit nunta noastra.Iar tot scenaru a pornit cand eram la un gratar cu prieneni si am analizat terenu pentru ca nu vroiam sa m erg la cetate sau padrino...vroiam altceva si am reusit dar a tinut si vreme cu noi.

si pe mine ma tenteaza ideea de hoti cu cagule pusti si alea alea...dar se pare ca si asta a devenit o moda asa ca...vom mai vedea :D