PDA

Versiunea completa : Ramada - Sibiu

zuzuzuzu
30.01.2008, 02:24:09
fetelor ce parere avetzi de nunta la RAMADA?
stie cineva cat costa meniul?

laura81
30.01.2008, 09:35:13
A scris cineva ceva pe subiectul de "restaurante de sb cu bulina neagra", tot pe "zona" de Sibiu. Nu mai stiu daac stie cineva pretul dar de mancare s-a scris ca e putina si ciudata. Daca reiei ultimele 10-20 de pagini de-acolo trebuie sa gasesti. Daca nu poate a mai aflat cineva ceva nou si va scrie aici.

guess_whatever
30.01.2008, 13:08:12
vezi aici cum se prezenta in mare Ramada, anul trecut in toamna ... nu stiu ce s-a mai schimbat intre timp (servicii & preturi) in bine sau in rau, dar poti sa-ti faci o idee ...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1149&page=25

zuzuzuzu
01.02.2008, 20:57:11
MERCI MULT MULT MULT poopici multzi.......:*

iulianvis
15.09.2009, 13:16:05
Am gasit o sambata libera pentru Mai 2010 la Ramada si vreau sa imi spuneti aici toate parerile pro si contra unei nunti la Ramada.

Am mai gasit prin alte topicuri dar unul special nu am vazut. (stiu ca sunteti numai fete dar nu cred ca nu ma primiti in comunitate:)) )

Multumesc

laura81
15.09.2009, 15:08:08
Sunt multe chestii despre ramada pe topicul de "restaurante din sb", dar discutiile sunt vechi, ai mult de cautat. Eventual daca cauti dupa utilizatorul "madfox", stiu ca scrisese el multe si bune si rele despre ramada pe subiectul ala.
Eu am fost la 2 nunti acolo. Mancarea mi s-a parut exceptionala si suficienta (au fost discutii despre cantitate, dar meniurile de la nuntile la care am fost eu au fost super ok si cantitativ si calitativ). De servire nu-mi mai amintesc, presupun ca o fi fost ok daca n-am retinut. Mie personal nu-mi place sala, e prea intunecata si mohorata, dar altceva "negativ" nu stiu sa spun despre nuntile acolo.
A, ba da, se opreste muzica la 12 noaptea categoric. Sunt si alte sali unde se intampla asta dar acolo sigur se tin de "regula" asta.
Sper ca te-am putut ajuta!

iulianvis
15.09.2009, 16:47:27
Multumesc pentru raspuns!

Dupa ora 12, stiu ca e 100 euro ora pentru continuare. E ok, zic eu, desi mi se pare aiurea :P

Mai asteptam si alte pareri despre servire, mancare, loc de dans, ospatari, etc.

AnamariaAlexandra
15.09.2009, 19:28:55

Dupa ora 12, stiu ca e 100 euro ora pentru continuare. E ok, zic eu, desi mi se pare aiurea :P

Mai asteptam si alte pareri despre servire, mancare, loc de dans, ospatari, etc.

si noi am fost la o nunta acolo, dar cand am fost noi, servirea a cam scartait...dar asta nu a facut nunta neplacuta..
iar cu partea cu opritul muzicii dupa ora 12, mie personal, mi se pare normal, avand in vedere ca este totusi un hotel..asa am patit si noi la silva..
oricum, pareri pro si contra, vei auzi despre orice restaurant..
multa bafta, sa aveti parte de o nunta minunata!
<:-P

iulianvis
16.09.2009, 09:12:46

iulianvis
16.09.2009, 10:42:52
Ce imi puteti spune despre aranjamente? Mese, scaune, flori, ring de dans, lumanari?

laura81
16.09.2009, 14:26:29
Ce imi puteti spune despre aranjamente? Mese, scaune, flori, ring de dans, lumanari?
Huse au ei, flori cred ca iti recomanda sau iti poti duce tu.

iulianvis
17.09.2009, 16:24:59
Alte impresii pro sau contra?

crina_sb
21.09.2009, 13:54:41
08.05.2010 am avut data rezervata la ramada dar dupa ce am mai consultat alte oferte am renuntat si ne-am decis pt. hilton....bafta si atentie la taxele pe care o sa le ceara la ramada....taxa de risc/pers., aranjat scaune si mese etc...ati semnat contractul?

iulianvis
21.09.2009, 16:37:54
Am semnat doar pentru rezervarea salii. Altceva nu am discutat inca, urmeaza.

iulianvis
28.09.2009, 14:22:12
Am fost sambata la Ramada sa vedem restaurantul aranjat exact in culoarea bordo, care ne place noua. Mi s-a parut foarte frumos si elegant.

Am avut si o discutie mai lunga cu d-ra Cristina Covaci, manager de vanzari. Foarte amabila. Mai mergem pe 15 nov cand organizeaza ei un eveniment cu firme din Sibiu implicate in pregatiri pt nunti (florarii, aranjamente, etc).<:-P

Gerry
29.09.2009, 09:21:59
Am gasit o sambata libera pentru Mai 2010 la Ramada si vreau sa imi spuneti aici toate parerile pro si contra unei nunti la Ramada.

Am mai gasit prin alte topicuri dar unul special nu am vazut. (stiu ca sunteti numai fete dar nu cred ca nu ma primiti in comunitate:)) )

Multumesc

Bine ai venit! nu conteaza ca nu esti fata! totul e sa putem comunica bine si util.... legat de Ramana...nu e cam scump? e drept ca e frumos, dar....no...eu din cate am auzit...aranjeaza frumos sala, dar mancarea....cam lasa de dorit. Atunci cand cheama la gustat meniul (asta daca mai practica acest lucru) mancarea e foarte buna, dar la nunta.....no intelegi tu...RECLAMA E SUFLETUL...
ORICUM VA DORESC SPOR LA TREABA, RABDARE SI NUMAI BINE!
PA

iulianvis
29.09.2009, 12:59:11
Buna Gerry!

Ce inseamna scump? Te intreb pentru ca eu nu sunt din Sibiu, viitoarea mea sotie este de acolo, si habar n-am care sunt preturile la alte restaurante.

adelinapaun
29.09.2009, 13:16:43
Buna Gerry!

Ce inseamna scump? Te intreb pentru ca eu nu sunt din Sibiu, viitoarea mea sotie este de acolo, si habar n-am care sunt preturile la alte restaurante.

Nu stiu care este pretul unui meniu la Ramada, insa in Sibiu preturile restaurantelor pentru meniul de nunta variaza cam intre 150-200 lei. Asta din ceea ce cunosc eu.Pe langa asta trebuie sa te mai gandesti si la costuri in ceea ce privesc bauturile, tortul (la unele restaurante e inclus in costul meniului), prajituri etc

iulianvis
29.09.2009, 15:59:15
Pai in acele preturi se incadreaza si Ramada. Au meniuri intre 135 si 250 de lei. Acum depinde de fiecare ce alege pentru ca meniul se poate modifica dupa preferinte.

In plus, fata de meniu, te costa bauturile, florile, aranjamentul salii, tort, prajituri, etc.

Rezervarea restaurantului a costat 1500 de lei

adelinapaun
29.09.2009, 16:50:05
Pai in acele preturi se incadreaza si Ramada. Au meniuri intre 135 si 250 de lei. Acum depinde de fiecare ce alege pentru ca meniul se poate modifica dupa preferinte.

In plus, fata de meniu, te costa bauturile, florile, aranjamentul salii, tort, prajituri, etc.

:) Pai atunci concluzia e urmatoarea : nu e scump la Ramada ;-)
spor la pregatiri si decizii

iulianvis
29.09.2009, 19:35:30
Multumim Adelina! Succes!

iulianvis
05.10.2009, 13:18:13
Nu mai este nimeni cu nunta la Ramada sau care sa participe la o nunta acolo in urmatoarea perioada? :-SS[-o<

Crisro
05.10.2009, 13:37:38

Mie preturile mi se par chiar acceptabile...mai ales daca te lasa sa alegi meniu de 135...Pe noi anul trecut la Forum ne-au "obligat" sa combinam felurile in asa fel incat sa ajungem la un minim de 200 ron... (oferta lor o puteai combina in asa fel incat sa iti faci un meniu cuprins intre 150-300...dar din mom ce intelegerea noatra a fost cu meniu de minim 200.....:-< )
Tot 1500 ne-a costat si pe noi rezervarea (banii au fost scazuti la sfarsit din meniuri)

La fel, bauturile, florile aranjatul si prajiturile au fost separat (tortul l-au dat ei...)

Crisro
05.10.2009, 13:40:16
Nu mai este nimeni cu nunta la Ramada sau care sa participe la o nunta acolo in urmatoarea perioada? :-SS[-o<

Eu cunosc 3 persoane care au fost la nunti acolo...una singura nu prea multumita...restul chiar au apreciat si laudat localul...La urma urmei locatia nu insemna totul la o nunta! Daca voi stiti sa intretinei atmosfera...cu siguranta totul la va fii bine!
Si sa fim sinceri...un astfel de local nu prea cred ca isi permite s ao dea in bara...eu zic sa te relaxezi!:)>-

iulianvis
05.10.2009, 17:08:45
Crisro, multumesc pentru raspunsuri.

Nu imi fac neaparat griji pentru Ramada dar vreau sa aflu cat mai multe pareri. In general romanul isi da cu parerea mai mult atunci cand nu i-a placut undeva si de accea intreb si eu aici.... sa stiu macar partea mai putin pozitiva. >:/

Crisro
05.10.2009, 19:31:05
Crisro, multumesc pentru raspunsuri.

Nu imi fac neaparat griji pentru Ramada dar vreau sa aflu cat mai multe pareri. In general romanul isi da cu parerea mai mult atunci cand nu i-a placut undeva si de accea intreb si eu aici.... sa stiu macar partea mai putin pozitiva. >:/

Pai din pacate toate posturile sunt subiective...nu tot timpul ce iti place tie ii place si celuilat...uite de ex noi, am facut totul pe gustul nostru...am considerat ca daca noi nu suntem multumiti de ceva...cum ii putem convinge pe ceilalti ca totul e ok...asa ca....faceti exact ceea ce va doriti si va permiteti pentru ca pareri contra oricum vor fii:-"

iulianvis
24.03.2010, 09:17:26
Mai are cineva de pe aici nunta la Ramada anul asta?

darianna
24.03.2010, 17:34:42
Mai are cineva de pe aici nunta la Ramada anul asta?
eu merg la o nunta luna viitoare pe 17... o colega de a mea are nunta acolo...

iulianvis
24.03.2010, 19:03:28
Pai sa faci bine :)) sa ne spui dupa aceea si noua cum te-ai simtit. Noi avem acolo pe 8 mai. ^:)^

Multumesc

darianna
24.03.2010, 20:47:18
Pai sa faci bine :)) sa ne spui dupa aceea si noua cum te-ai simtit. Noi avem acolo pe 8 mai. ^:)^

Multumesc
Negresit... poate facem si poze... ;-)

iulianvis
28.04.2010, 15:00:16
E... cum a fost la nunta? :-SS

darianna
29.04.2010, 17:44:48
E... cum a fost la nunta? :-SS
nunta a fost foarte frumoasa... a fost prima data cand am intrat in sala de la Ramada... sala mi-a placut mult, mancarea a fost buna si destula... ceea ce vad eu ca un mic "defect" e faptul ca drumul de acces e destul de incurcat... atata tot...

iulianvis
30.04.2010, 17:35:21
Multumim pentru raspuns! Servirea cum a fost?

i.maria
25.10.2012, 22:01:34
Cedez rezervare pentru nunta la hotel Ramada -Sibiu in 8 septembrie 2013 la sala Atlas! tel:0741075563

ralucha
28.10.2012, 21:58:26
Am fost la o nunta la hotelul Ramada din Sibiu. Nunta a avut loc in sala Atlass. Pentru mine, a fost o experienta total nereusita. Pe de o parte, vina cred ca le-a apartinut mirilor, pentru ca am avut senzatia ca a fost o nunta facuta pentru profit (investitie minima, speranta de profit maxim). Pe de alta parte, ma asteptam ca un eveniment care are loc la un hotel de 4* "de renume" sa aiba anumite standarde ale calitatii.
Voi mentiona doar cateva din lucrurile care m-au nemultumit: la intrarea in sala, vinul spumant era deja de mult turnat in pahare, deci isi pierduse toate calitatile efervescente; fetele de masa era albe, simple, ca la restaurantul din cartier, fara sa existe vreun element care sa le faca festive; florile de pe mese erau din plastic (!!!), inclusiv aranjamentul de la prezidiu; mancarea si prezentarea ei mi s-au parut sub orice critica (de exemplu, una din compenentele aperitivului a constat in 10 felii de salam!!!); pe mese erau 2 scrumiere de un fel, si alta de alt fel; daca ne doream ceva de baut, timpul mediu de asteptare pana venea un chelner la noi sa ii spunem ce vrem a fost de 20-25 de minute.

Deiu
29.10.2012, 11:00:55
Am fost la o nunta la hotelul Ramada din Sibiu. Nunta a avut loc in sala Atlass. Pentru mine, a fost o experienta total nereusita. Pe de o parte, vina cred ca le-a apartinut mirilor, pentru ca am avut senzatia ca a fost o nunta facuta pentru profit (investitie minima, speranta de profit maxim). Pe de alta parte, ma asteptam ca un eveniment care are loc la un hotel de 4* "de renume" sa aiba anumite standarde ale calitatii.
Voi mentiona doar cateva din lucrurile care m-au nemultumit: la intrarea in sala, vinul spumant era deja de mult turnat in pahare, deci isi pierduse toate calitatile efervescente; fetele de masa era albe, simple, ca la restaurantul din cartier, fara sa existe vreun element care sa le faca festive; florile de pe mese erau din plastic (!!!), inclusiv aranjamentul de la prezidiu; mancarea si prezentarea ei mi s-au parut sub orice critica (de exemplu, una din compenentele aperitivului a constat in 10 felii de salam!!!); pe mese erau 2 scrumiere de un fel, si alta de alt fel; daca ne doream ceva de baut, timpul mediu de asteptare pana venea un chelner la noi sa ii spunem ce vrem a fost de 20-25 de minute.

IIIICH ! si probabil taxarea a fost de 4*. Asa ma enerveaza profiturile astea facute pe seama unui eveniment care ar trebui sa fie cu adevarat cel mai frumos din viata unui cuplu ...Of! pacat! De evitat ...:(

laura81
30.10.2012, 19:46:07

Florile le aleg mirii, nu tine de sala. Cica in strainatate sunt la moda florile de plastic, auzisem de buchet de mireasa de plastic acum cativa ani. ...
Meniul la fel, il aleg mirii. Am fost la foarte multe nunti acolo si intotdeauna mancarea a fost super.

mihaela010203
14.02.2014, 13:31:32
Cineva cu nunta la Ramada...? :)