PDA

Versiunea completa : Restaurante din Craiova

Pagini : [1] 2 3 4 5

princesss
18.11.2006, 23:38:21
Nu face nimeni la Pallace?

roxana_prioteasa
20.11.2006, 13:30:30
Eu nu, dar pot sa-ti spun ca am auzit numai lucruri super , in special meniul, am cativa prieteni care s-au casatorit de curand si tot merg la nunti, mi-au spus ca meniu ca la Pallas n-au vazut nicaieri, este super
In plus pereti sunt ROZ, e minunat , parerea mea, parca si vad d-rele de onoare in roz, totul roz, ca intr-o poveste cu printese!
Mie mi se pare frumos!

marina2007
25.11.2006, 21:45:22
as vrea sa imi spui si mie cat este meniu si ce este inclus in el mersi te pup

luthien
27.11.2006, 13:34:42

salut!

da... 1.200.000 - 1.300.000 meniul anu acesta
cu posibilitate (sigura) de a creste pentru la anul.
Am fost sa ma interesez, ca si mie mi s-a parut interesant.
Au o capacitate destul de mare, dar fii atenta la aranjamentul meselor, sa nu te trezesti cu niste mese una langa alta, ca la pomana! ...

Diana_2006
28.11.2006, 21:06:25
O intrebare pentru miresicile care fac nunta la restaurantul Chiris :Cum si cit ati dat acontul pentru formatie?

mononamad
29.11.2006, 22:18:44
O intrebare pentru miresicile care fac nunta la restaurantul Chiris :Cum si cit ati dat acontul pentru formatie?
Noi am dat 2 milioane si ne-a facut nu mini contract intre seful formatiei, Sebastian si noi, fara chitanta, defapt si chiria tot fara chitanta am achitat-o.Ati inchiriat Chiris?Ce bine ca suntem deja 3 cu nunta acolo, deci cred ca e ceva de restaurantul asta, nu?:-p Ce capacitate ti-a zis ca are?Ca eu de asta sunt stresata ca e cam mic, dar cred ca nu o sa fie nici o problema pana la urma.te pup , mai vb

Diana_2006
09.12.2006, 16:43:53
Noi am dat 2 milioane si ne-a facut nu mini contract intre seful formatiei, Sebastian si noi, fara chitanta, defapt si chiria tot fara chitanta am achitat-o.Ati inchiriat Chiris?Ce bine ca suntem deja 3 cu nunta acolo, deci cred ca e ceva de restaurantul asta, nu?:-p Ce capacitate ti-a zis ca are?Ca eu de asta sunt stresata ca e cam mic, dar cred ca nu o sa fie nici o problema pana la urma.te pup , mai vb

Capacitatea restaurantului este de 150 persoane dar ringul de dans este suficient de mare si cred ca se pot pune mese suplimentar. Cred ca pana la urma se descurca cei de la Chiris sa aranjeze mesele astfel incit sa asigure si ring de dans . In comparatie cu alte restaurante cel putin ei isi pot permite sa ia din ringul de dans.

mononamad
10.12.2006, 17:06:08
Capacitatea restaurantului este de 150 persoane dar ringul de dans este suficient de mare si cred ca se pot pune mese suplimentar. Cred ca pana la urma se descurca cei de la Chiris sa aranjeze mesele astfel incit sa asigure si ring de dans . In comparatie cu alte restaurante cel putin ei isi pot permite sa ia din ringul de dans.
Ma bucur ca spui asta.Mie tocmai ringul mi se parea mic ca am fost la nunti unde aproape toata lumea dansa la un moment dat si pareau asa multi:-SS .Dar cred ca o sa fie OK.Cu pregatirile cum mai stai?Ati mai inaintat?Noi nu am mai facut nimic pentru ca iubi al meu si-a schimbat locul de munca si suntem foarte preocupati de asta, pe langa faptul ca munceste mult mai mult.

squishy
18.12.2006, 16:58:36
buna ...voiam sa-ti spun ca si eu o sa am nunta la Pallace pe 24 Martie 2007.Despre meniu nu stiu insa prea multe pentru ca am inteles ca il vom "compune" impreuna cu 2 saptamani inainte.Ai vreo idee cu privire la araanjarea meselor in sala ?

pupici ,

Squishy

marina2007
18.12.2006, 19:41:34
La voi la restaurant ce preturi au avut meniurile si ce contineau?Ca sa ne facem si noi o parere despre preturile meniurilor si continutul lor?
La mine este meniu 900.000 si contine aperitiv,apritiv cald:cascaval pane cu piept de pui si castraviti,cafea,friptura de pui cu cartofi natur si salata de varza,cafea,friptura de porc cu cartofi prajiti si salata asortata.Eu zic ca este bine

Ancuta_Weiser
18.12.2006, 20:03:30
La voi la restaurant ce preturi au avut meniurile si ce contineau?Ca sa ne facem si noi o parere despre preturile meniurilor si continutul lor?
La mine este meniu 900.000 si contine aperitiv,apritiv cald:cascaval pane cu piept de pui si castraviti,cafea,friptura de pui cu cartofi natur si salata de varza,cafea,friptura de porc cu cartofi prajiti si salata asortata.Eu zic ca este bine

Eu voi alege si sarmalutele pentru ca vom avea si foarte multi invitati straini care abia asteapta sa pape sarmalute=P~. Inca ma mai gandesc la forma finala a menu-ului, dar noua, la restaurantul Craiova ni s-au oferti 4 variante de menu cu preturi cuprinse intre 900.000 si 1.300.000 lei. De asemenea, noi avem si tortul inclus, dar bauturile le cumparam noi.

marina2007
19.12.2006, 20:56:52
E bine ca la tine este inclus si tortul,la noi nu au avut la meniu sarmale,voi la contract a-ti mentionat ce contine meniul si gramajul?
Pt ca noi nu am facut contract,ne-au dat chitanta pe avans si atata tot
Sper sa nu avem surprize:-SS
VA PUP

marina2007
19.12.2006, 21:01:46
Lautarii ia-ti tocmit?Noua ne-a zis sa ne ducem in ianuarie sa ii ascultam sa vedem daca ne plac
Daca ia-ti tocmit spunetim si mie cat v-au cerut avans si daca a-ti facut contract ce a-ti mentionat in el
Va pup

Ancuta_Weiser
20.12.2006, 14:13:03
E bine ca la tine este inclus si tortul,la noi nu au avut la meniu sarmale,voi la contract a-ti mentionat ce contine meniul si gramajul?
Pt ca noi nu am facut contract,ne-au dat chitanta pe avans si atata tot
Sper sa nu avem surprize:-SS
VA PUP

Pai, noua ne-au oferti 3 (sau 4, nu mai stiu) versiuni de meniu. Din care imi voi alege cu cateva saptamani inainte care este cel final. Si partea buna e ca pot combina meniurile intre ele: adica, pot lua un aperitiv dintr-un meniu, altceva din altul, si asa imi "construiesc" meniul preferat.
Nici nu nu am incheita inca un contract, dar il facem in curand.

Ancuta_Weiser
20.12.2006, 14:14:23
Lautarii ia-ti tocmit?Noua ne-a zis sa ne ducem in ianuarie sa ii ascultam sa vedem daca ne plac
Daca ia-ti tocmit spunetim si mie cat v-au cerut avans si daca a-ti facut contract ce a-ti mentionat in el
Va pup

Am tocmit si lautarii si am dat avans 400 de Euro. Nu am facut nici noi inca un contract, dar urmeaza sa il facem cand il facem pe cel cu restaurantul *este formatia restaurantului.
Pupici.

marina2007
20.12.2006, 18:22:44
Esti o fericita ca iti poti face meniul asa cum iti place.
Avansul lautarilor este cam mare dupa parerea mea,cati bani va ia in total?
Poate ne mai ajuta si alte miresici ,spunandu-ne cat au dat ele avansu si cat au cerut in total,ca sa stiu si eu sa nu ma ia prin surprindere:)
Ai un copilas superb.Sa iti traiasca!

bucalata
24.12.2006, 11:51:05
noi am dat avans 2milioane(57euro)....si in total...900 de euro:-SS ...50 invelitul miresei...si 850 la restaurant.... :D

marina2007
24.12.2006, 22:32:40
noi am dat avans 2milioane(57euro)....si in total...900 de euro:-SS ...50 invelitul miresei...si 850 la restaurant.... :D
Cum vine cu aia 50 invelitu miresei?ii dai atunci?sau ii dai cand se termina nunta?mai cam bagat in ceata,eu credeam ca iti cer un total si ii dai la sfarsitu nunti
Va pup

Ancuta_Weiser
25.12.2006, 20:31:24
Esti o fericita ca iti poti face meniul asa cum iti place.
Avansul lautarilor este cam mare dupa parerea mea,cati bani va ia in total?
Poate ne mai ajuta si alte miresici ,spunandu-ne cat au dat ele avansu si cat au cerut in total,ca sa stiu si eu sa nu ma ia prin surprindere:)
Ai un copilas superb.Sa iti traiasca!

Saru'mana pentru cuvintele la adresa Sophiei! e lumina din viata mea! :*
Sa revin la subiect: am data avansul ptr. formatie 400 de euro, iar totalul e de 1000 de euro. Iar la restaurant nu am dat deat 100 de euro, pentru ca vom mai da cand stabilesc meniul cu cateva sapt. inainte de nunta.
Voi cat ati dat avans?

marina2007
27.12.2006, 20:33:55
Noi am dat avansu la restaurant 2 mil si luni am auzit niste lautari si miau placut,ne-au cerut 100 euro avans si 700 in total ,canta toate genurile de muzica canta bine sant 3 solisti si 7 in total eu zic ca e bine

danabibi
05.01.2007, 13:33:49
salut miresici eu sunt dana si o sa am nunta la jiul si as dori sa aflu si eu mai multe informatii despre cum e servirea , cum sunt lautarii de acolo si cum e sala

Diana_2006
05.01.2007, 19:46:52
salut miresici eu sunt dana si o sa am nunta la jiul si as dori sa aflu si eu mai multe informatii despre cum e servirea , cum sunt lautarii de acolo si cum e sala

Eu am fost la o nunta la restaurantul Jiul in septembrie 2006 in sala Piscina si nu mi-a placut de nici o culoare servirea. Degeaba este Jiul daca nu stai cu ochii pe ei pot sati strice cit de cit nunta . Eu sunt pritena cu tipa care a avut nunta acolo si stiu citi bani si cit timp a pierdut sa organizeze nunta ca sa i-o strice niste chelnari (am plecat de la masa sa dansam si cind ne-am intors farfuriile noastre disparusera cu mai bine de jum. de friptura in ele fara sa ne intrebe nimeni ) . Eu zic sa fie cineva din familie sa fie non stop cu ochii pe ei si sa mai intebati si mesenii de servire . In general asta este bine sa facem fiecare indiferent la ce restaurant avem nunta .

danabibi
05.01.2007, 20:37:30
buna diana! mersi mult pt informatie....mai citisem mai sus de chelnerii de la jiul ca la o nunta s-au imbatat si nu mai nimereau farfuriile...dar avand in vedere ca deja am inchiriat nu mai am mare lucru de facu decat sa ma gandesc la o solutie ca sa fie cineva care sa ii tina din scurt si sa fie cu ochii pe ei....dar asa aranjamentul salii si restul au iesit bine? mersi mult

Diana_2006
07.01.2007, 21:01:12
buna diana! mersi mult pt informatie....mai citisem mai sus de chelnerii de la jiul ca la o nunta s-au imbatat si nu mai nimereau farfuriile...dar avand in vedere ca deja am inchiriat nu mai am mare lucru de facu decat sa ma gandesc la o solutie ca sa fie cineva care sa ii tina din scurt si sa fie cu ochii pe ei....dar asa aranjamentul salii si restul au iesit bine? mersi mult

Aranjamentul salii si muzica au fost destul de bune numai ca ei au scapat chelnarii de sub control ca altfel ar fi iesit o nunta super. Daca o sa fiti cu ochii pe ei cred ca totul o sa fie minunat.

Ashera
29.01.2007, 12:30:28
Alli-utza, unde la Green House? Sala sau terasa?
Va pup pe toate si bafta multa la cumparaturi si pregatiri >:D<

mariah
09.02.2007, 19:42:36
iubitele mele oltence dar ati vreuna la nunta la green house cum este servirea? ca eu acolo fac

Eu tot acolo am facut nunta , servirea a fost OK , distractie la maxim .

ada78
22.02.2007, 22:14:21
[quote=squishy;70392]buna ...voiam sa-ti spun ca si eu o sa am nunta la Pallace pe 24 Martie 2007.Despre meniu nu stiu insa prea multe pentru ca am inteles ca il vom "compune" impreuna cu 2 saptamani inainte.Ai vreo idee cu privire la araanjarea meselor in sala ?

Eu pot sa va spun ca am fost la o nunta acolo, la cumnatica mea, si a iesit foarte bine, d-l proprietar al afacerii s-a ocupat de tot, ei nu au avut nici o grija. Cat despre aranjatul meselor, masa mirilor a fost cu spatele la fereastra, paralel cu ea (peste tringul de dans) niste mese dreptungiulare, iar in spate mese rotunde.Am fost si eu acolo cand cautam sala, dar am avut o mica nemultumire cu .....culoarea de pe pereti. In rest este perfect mai ales ca d-l sta acolo pe toata durata nuntii ca sa se asigure ca totul este ok.

EllaC
02.03.2007, 18:19:31
Mie Pallace mi-a lasat un gust amar...:( ..Am mers la 2 nunti acolo..Una la care nu s-au facut restrictii in privinta cheltuielilor(cam 240Ron meniul)..si una mai..modesta,sa zic asa...cu un meniu care a costat in jur de 120Ron..La prima a fost totul suuuper:mancarea=P~ fff gustoasa si..CALDA,servirea ireprosabila...Iar la cea de-a doua..:-& ..Patronul nici macar nu a trecut pe acolo...chelnerii aveau o fatzab-( ..mancarea a fost RECE...Ce sa mai...:gen_07: Asa ca...aveti mare grija...ca de fapt..peste tot..Niciunde nu-i perfect...trebuie sa faci anumite compromisuri si sa mai stii si pe cine sa "manjesti"..ca deh..asa suntem noi romanii..
Va :* fetelor!!!

kamelus
19.03.2007, 15:30:22
[buna
eu am la mercur in noiembrie , pe 10
am facut contractul anul trecut tot in noiembrie , pentru anul asta si ne-au spus ca meniul este in jur de 950.000 lei , 4 feluri de mancare, dar ne-au spus ca inainte de nunta o sa hotaram nenliu
toata bautura(sucul, apa, vinul ..) o aducem noi de acasa, la fel si tortul, fructele si o cafea, tot noi.....cred ca o sa ne ajunga pe la 1.300.000 lei meniu, cred...
sper doar sa fie bine....................

monick139
23.03.2007, 16:46:31
mai fetelor eu am nunta in iunie si am tocmit lautarii din septembrie 2006 pe 25 milioane am facut contract cu ei le-am dat 5 mil avans si cameramanul si fotograful tot atunci am vb cu eisi le-am dat 1 mil avans.
si in ceea ce priveste meniul la mine este cam scump dupa cum vad ajunge cam 1 250 000 cucele 4 feluri de mancare si cu 2 cafele si tort fructe, bautura si ce mai este aduc eu si l-am cam stabilit urmeaza sa vin in craiova si sa ma duc sa mi-l prepare sa il vad cum arata tot de la cap la coada

flastoica
26.04.2007, 11:36:46
Eu o sa am nunta pe 1 sept, la Niagara (la terasa) si meniul o sa fie in jur de 1.250.000 de persoana, in asta intrand 4 feluri de mancare + 2 cafele. Dar avem si gordon bleu la aperitivul cald =P~ , asa ne-a spus doamna de acolo. Ideea e ca poti sa combini si sa il faci cum vrei tu, dar pentru ce vrem noi, cam atat este pretul.
Sucurile, apa si restul bauturilor le aducem de acasa. aa, si fructele la fel.
Tortul nu m-am hotarat inca unde o sa il fac, dar am inteles ca si cei de la Niagara fac niste torturi minunate.
Lautarii sunt cei care canta acum la Plazza. I-am luat de anul trecut din sept. Am facut contract pe 32 mil si le-am dat 5 mil avans. Sunt 3 tipi si o tipa, dar canta SUUUUPER misto (asa zice sotul meu, ca oricum eu nu ma pricep la chestii de genul). Canta toate genurile, mai putin manele >:D<
Am rezolvat si cu cameramanul si cu fotografiile.
Ramane ROCHIA!!!
offf...!

Ancuta_Weiser
27.04.2007, 14:27:46
Ramane ROCHIA!!!
offf...!

Spor la cautat! cu siguranta o sa gasesti rochita potrivita!>:D<

monick139
28.04.2007, 15:11:41
fetelor a inceput numaratoare inversa pt mine:[email protected] si cam asa il bat la cap pe viitorul sot cred ca incep sa am emotii

alexdinu28
28.04.2007, 23:31:38
salutare
am nunta pe 29 septembrie la jiu am dat avans 5 mil
Acum ma apuca groaza ca trebuie sa incep sa fac cumparaturile si nici nu stiu cu ce sa incep:-?

stellla
04.05.2007, 04:37:01
Caut restaurant in Craiova pt. aprox. 80 persoane. Daca aveti ceva idei m-ati ajuta mult. Mersi.

stellla
05.05.2007, 13:23:17
Cunoaste cineva restaurantul Niagara? Mi s-a recomandat, dar cum nu sunt in tara nu pot sa-l vad. Daca da, ce parere aveti despre el.

marina2007
08.05.2007, 23:34:51
salutare
Acum ma apuca groaza ca trebuie sa incep sa fac cumparaturile si nici nu stiu cu ce sa incep:-?
Tu cat ai meniul? si ce contine?
Nu intra in panica mai ai destul timp pt cumparaturi
Spor la treaba

bucalata
09.05.2007, 16:04:26
[buna
eu am la mercur in noiembrie , pe 10
am facut contractul anul trecut tot in noiembrie , pentru anul asta si ne-au spus ca meniul este in jur de 950.000 lei , 4 feluri de mancare, dar ne-au spus ca inainte de nunta o sa hotaram nenliu
toata bautura(sucul, apa, vinul ..) o aducem noi de acasa, la fel si tortul, fructele si o cafea, tot noi.....cred ca o sa ne ajunga pe la 1.300.000 lei meniu, cred...
sper doar sa fie bine....................

Duminica am fost la nunta la Mercur...a fost fffrumos......mancare buna..muzica buna...dar am auzit cativa invitati nemultumiti...de faptul ca e la etaj..si nu pot sa iese afara..sa se racoreasca...[-(

Ancuta_Weiser
10.05.2007, 11:55:47
Duminica am fost la nunta la Mercur...a fost fffrumos......mancare buna..muzica buna...dar am auzit cativa invitati nemultumiti...de faptul ca e la etaj..si nu pot sa iese afara..sa se racoreasca...[-(

Pai si nu exista posibilitatea de a cobori si a iesi sa se racoreasca?:-"

bucalata
10.05.2007, 16:14:09
Pai si nu exista posibilitatea de a cobori si a iesi sa se racoreasca?:-"

:-\ ..pai este la ultimul etaj..si se urca numai cu liftul(si era o doamna in lift..si nu cred ca ar fi fost de acord sa se plimbe cu toti invitatii..sus jos..ca sa se racoreasca:D )..scarile erau inchise....oricum mie mi-a placut ...

Ancuta_Weiser
11.05.2007, 17:26:08
:-\ ..pai este la ultimul etaj..si se urca numai cu liftul(si era o doamna in lift..si nu cred ca ar fi fost de acord sa se plimbe cu toti invitatii..sus jos..ca sa se racoreasca:D )..scarile erau inchise....oricum mie mi-a placut ...

Pai si de ce erau scarile inchise? sa nu se piarda invitatii???;))
Nu se puteau deschide?
Acum, ma rog, sunt oricum invitati care vor fi nemultumiti....dar nu cred ca nu se puteau dechide scarile...iar cu liftul..la sosire, au fost grupati invitatii astfel incat sa nu urce si sa coboare de mii de ori liftiera????=))
E lift, se cheama ca ma pot plimba cu el cand am nevoie!
Ma amuz si eu, stiu ca tu nu ai nici o vina:*

kamelus
29.05.2007, 14:07:55
cred ca restaurantul Prestige( e pe rocada dupa magazinul de mobila) si la Mercur sau la Hanul Craiovita ( sala mica )
eu zic sa incerci , sa te duci sa intrebi.
pa
pa

stellla
30.05.2007, 17:13:32
Mersi mult dar am gasit deja la Oltenia, doar ca o sa fie duminica. oricum deja am ajuns la 110 persoane, habar n-am cum dar se pare ca nr. e in crestere8-| . Oricum mersi!>:D<

Lizz22
30.05.2007, 18:11:11
restaurantul prestige e prea mare doar pt 80 pers.
mie mi s a parut chiar si pt 130 pers mare,dar doamna d acolo ma asigurat ca o sa aranjeze sala de asa natura incat sa arate bine.pt nr mai mic...f dragutz este(am inteles si eu d la altii) restaurantul andre's(langa lic arta)

alisuka
05.10.2007, 21:53:16
buna seara si pupici la miresi ,fetelor am si eu cateva intreabari,ati fost vreuna la vreo nunta la restaurantul militar?eu vreau sa fac nunta in vara lui 2008 dar nu stiu unde ....:-s

fadia
06.10.2007, 10:00:15
buna miresico.........eu am nunta tot la anul la rest.Militar in salonul rosu(220 pers.).........dar mai are in afara de salonul asta inca 2 de mai putine persoane..........nici eu nu am fost la nici o nunta acolo dar am auzit ca mancarea e foarte buna si pretul e acceptabil fata de altele........pupici

alisuka
17.10.2007, 17:43:52
buna alinutza alias fadia:P am rezervat sala deja la restaurantul militar dar eu nu am ce face cu salonul rosu(:|am maxim 100 de invitati aveam pana am facut rezervarea,tu ce ai contractat formatie sau dj? imi poti zice pretul meniul si ce include, sala mea e cea mai mika cea de la etaj:D pupicei

liv_aug
22.10.2007, 12:48:14
salutare
casa de piatra!!! as vrea tot la jiul sa fie nunta mea ....poti sa-mi dai mai multe detalii ...despre costul meniului ....(mie imi place sala rosie)..despre servire......lautari...alte cele????:-SS

alina26
22.11.2007, 20:20:37
buna alinutza alias fadia:P am rezervat sala deja la restaurantul militar dar eu nu am ce face cu salonul rosu(:|am maxim 100 de invitati aveam pana am facut rezervarea,tu ce ai contractat formatie sau dj? imi poti zice pretul meniul si ce include, sala mea e cea mai mika cea de la etaj:D pupicei

buna alisuka, si eu tocmai am rezervat sala cea mica de la restaurantul militar dar e pe 24 august, duminica. Tot in jur de 100 de invitati, dar ni s-a spus ca au avut o nunta de 160 invitati si au reusit sa amenajeze si cu terasa a iesit bine. Eu am fost incantata de sala mica, Cafe-bar-ul, desi era disponibila in aceasi zi si sala de jos, crama. Sper ne mai auzim pe forum.

bubuletz
22.11.2007, 20:45:05
buna fetelor.ce parere aveti de restaurantul craiovita, sala mare de 500?S-a renovat de curand.e toata roshie.mm?

kamelus
27.11.2007, 17:25:52
buna fetelor
tocmai ce am facut nunta la mercur, pe 10 noiembrie
a iesit super
meniul a fost in jur de 1200.000 si foarte incarcat, singurul incovenient a fost ca aluneca pe jos, dar ne-am descurcat
spor la pregatiri tuturor miresicilor de anul viitor
este frumos sa fii o doamna;;)
v-am pupat

Lizz22
28.11.2007, 09:12:48
buna fetelor
tocmai ce am facut nunta la mercur, pe 10 noiembrie
a iesit super
meniul a fost in jur de 1200.000 si foarte incarcat, singurul incovenient a fost ca aluneca pe jos, dar ne-am descurcat
spor la pregatiri tuturor miresicilor de anul viitor
este frumos sa fii o doamna;;)
v-am pupat

casa d piatra!sa fii fericita si iubita!
dar...ceva poz pt sfletul curiosilor????[-o<

rugumihaela
10.12.2007, 09:16:46
buna miresicilor,
am si eu nunta la jiul pe 19 iulie 2008, in sala mica, mie mi-a placut la nebunie. Am dat avansul 10 mil si au zis ca ne fac meniuri din ei.
Puteti sa imi spuneti si mie ce stiti despre bucatarie si servire, am emotii f mari in privinta asta si in plus am auzit ca o sa fie f mult mai scump meniul la anu.
Mersi mult

alisuka
17.12.2007, 11:47:13
ceau alina 26 ma bucur ca ai nunta exact dupa mine eu o am pe 23 in aceeasi sala incerc sa ti o las in conditzii ;-) cauta ma te rog in privat mi ar place sa stam de vorba ca na voi fi miresica cu o zi inaintea ta si in aceeasi sala :P nici nu ti imaginezi ce bucurie mi ai dat !

linkeu
19.12.2007, 14:08:23
noi am avut nunta la Bavaria. a fost foarte bine si frumos. doar cine nu era din craiova a avut probleme cu nimeritul locului:)
e ok pentru mai putin de 150 de persoane, daca vreti sa aveti si loc de dansat.

alisuka
20.12.2007, 10:31:59
Waw Linkeu sala vad ca a fost super dar cat a fost meniul,aranjatul,inchiriatul?Sincer nu am uzit multe lucruri bune de bavaria si de aceea m am decis sa fac la restaurantul care mai este inca de stat la restaurantul militar na ca doar sunt un pik mai comunista :D ca dpar fac nunta pe 23 august:D sper sa mi iasa totul bine ca daca nu cred ca si mor:O va pupicesc!

linkeu
04.01.2008, 10:57:08
La Multi Ani, viitoare miresici din Craiova!
sa raspund ultimului post: meniul a fost cam ca peste tot, daca nu chiar mai putin, si avantajul e ca locul arata nou (si e:)). sala a fost aranjata de o firma, nu de cei de la restaurant, iar chirie pentru sala din cate stiu eu nu a fost.
Alisuka, stai linistita, o sa iasa totul bine daca te chinui un pic inainte! Spor la pregatiri!

alinanicolae
10.01.2008, 12:48:26
noi am avut nunta la Bavaria. a fost foarte bine si frumos. doar cine nu era din craiova a avut probleme cu nimeritul locului:)
e ok pentru mai putin de 150 de persoane, daca vreti sa aveti si loc de dansat.

superbe pozele de la nunta. eu tot acolo am sa fac nunta in iulie. m-ar interesa daca imi poti spune cine a decorat sala. ai gasit tu o firma "minune" sau ti-au recomnadat-o cei de la Bavaria?

alisuka
10.01.2008, 21:02:48
LA MULTI ANI FERICITZI SI SANATOSI MIRESICI!! uff LINKEU stiu tu ai dreptae ca daca ma straduiesc un pik o sa iasa bine ,am aranjat cam tot am schimbat dj pt o formatie am arvunit sala si cameramanul am aranjat cu amenajarea salii dar problema este rochia ca nu stiu daca o sa gasesc in 2 saptamani rochie care sa mi placa si sa mi vina bine ca eu aici 2000 de euro nu dau nici moarta pe o rochie si asta ma preocupa zi si noapte daca gasesc daca nu gasesc si tot asa o tin!:-\

linkeu
12.01.2008, 11:14:25
superbe pozele de la nunta. eu tot acolo am sa fac nunta in iulie. m-ar interesa daca imi poti spune cine a decorat sala. ai gasit tu o firma "minune" sau ti-au recomnadat-o cei de la Bavaria?

multumim:)
surprinzator, firma pe care am gasit-o noi era aceeasi cu cea pe care o recomanda ei:)) nu stiu daca avem voie sa facem reclama...anyway, sunt cei de la jeunesse. a fost suuuper bine!

linkeu
12.01.2008, 11:17:00
LA MULTI ANI FERICITZI SI SANATOSI MIRESICI!! uff LINKEU stiu tu ai dreptae ca daca ma straduiesc un pik o sa iasa bine ,am aranjat cam tot am schimbat dj pt o formatie am arvunit sala si cameramanul am aranjat cu amenajarea salii dar problema este rochia ca nu stiu daca o sa gasesc in 2 saptamani rochie care sa mi placa si sa mi vina bine ca eu aici 2000 de euro nu dau nici moarta pe o rochie si asta ma preocupa zi si noapte daca gasesc daca nu gasesc si tot asa o tin!:-\

a, deduc ca nu stai in romania...
lasa, nu te mai stresa! daca ai dimensiuni oarecum in "standard" (eu n-am:)) ) poti vorbi dinainte cu vreo firma, sa-ti pastreze ce model iti place tie...sau sa le dai dimensiunile pe mail, macar sa-ti croiasca ceva, si finisajele sa le faci cand ajungi. zic si eu, cred ca nu e imposibil...

Lizz22
14.01.2008, 23:00:35

eu cred ca o sa tzi gasesti cu sigurantza...daca nu in craiova,atunci in bucuresti.mai ales daca ai si un fizic fara surplusuri.

alisuka
16.01.2008, 22:47:40
BUNA MIRESICI DRAGUTZE multumesc pt incurajari ce sa zic surplus am dar nu asa mult :D am 1,68 si 60kg :D dar na cum da caldura de mine mai dau jos ,va pupicesc !

alisuka
28.01.2008, 12:50:01
Buna fetelor ce mai facetzi? EU am vorbit deja cu cei de la brumihar pt rochia de mireasa sunt cateva in colectia 2008 care imi plac si se pot combina intre ele ,imi putetzi zice ceva de acest magazin ? FAC rochitze frumoase sau de unika folosintza?:D adica ca lucrurile de la chinezi nici nu apuci sa le imbraci si se rup ....pupicei

Lizz22
29.01.2008, 16:39:11
Buna fetelor ce mai facetzi? EU am vorbit deja cu cei de la brumihar pt rochia de mireasa sunt cateva in colectia 2008 care imi plac si se pot combina intre ele ,imi putetzi zice ceva de acest magazin ? FAC rochitze frumoase sau de unika folosintza?:D adica ca lucrurile de la chinezi nici nu apuci sa le imbraci si se rup ....pupicei

eu am trecut ioeri p la brumihar
mi a placut o sg rochita...una din cele expuse in vitrina dinspre strada...
pretul cela mai mare era 12mil...dar mie una nu mi a suras ideea..
poate sunt eu prea pretentioasa,dar modelele lor miu s au parut prea banale..la fel ca si cele d la noela.
nu vreau sa t superi...eu doar mi amspus parerea...incearca sa treci si la maya fashion...si cere sa vezi si modelele din salonul d jos...(potzi sa tzi faci si la comnada

Lizz22
29.01.2008, 16:41:08
hheeii..heii...suntem off topic...
trb sa "iesim" d aici...

alisuka
05.02.2008, 15:17:13
sar mana pt pareri lizz nu am de ce ma supara din contra chiar iti multumesc eu una nu am cum sa vad rochiile de la maya cei de la brumihar macar mi au zis ca mi o fac in cel mult 3 saptamani si cum am mai zis am vazut doar pe net cateva modele care mi au placut mai exact 3:D iar cele de la noela sunt jalnice.. pupicei

ancadragusin
13.02.2008, 18:29:39
multumim:)
surprinzator, firma pe care am gasit-o noi era aceeasi cu cea pe care o recomanda ei:)) nu stiu daca avem voie sa facem reclama...anyway, sunt cei de la jeunesse. a fost suuuper bine!

Salutare fetelor!
Draga Linkeu, multumesc foarte mult pentru fotografiile superbe de la nunta.
Mie mi-a placut mult Bavaria , dar sunt curioasa cu decoratul. Daca nu angajezi o firma anume , cei de la restaurant fac asta?
Nu cred ca e problema cu reclama - oricum si la restaurante ar fi tot reclama :)Firma aceasta are cumva un site , ca am cautat si nu gasesc nimic.

Multumesc mult !

Anca

ancadragusin
14.02.2008, 19:39:44
Oof, dragi miresici, sunt tare derutata!

Eram foarte entuziasmata de restaurantul hotelului Bavaria, asa ca l-am rugat pe logodnicul meu sa sune si sa intrebe detalii (din pacate eu sunt plecata din tara ca as fi sunat eu). Cei de la receptie i-au spus sa vorbeasca cu directoarea, care insa i s-a parut foarte dezinteresata si nu foarte draguta la telefon. :((

Si mie imi place asa mult acolo, ce ma fac? Voi ce experienta ati avut cu cei de acolo?

Si daca nu cer prea mult cam cat v-a costat meniul si aranjatul salii?

Multumesc muuuuul de tot !^:)^

Anca

Rodica_d
15.02.2008, 09:42:18
Buna miresicilor din Craiova. Si eu tot o miresica din Craiova sunt :D. Am facut rezervarea pentru Restaurantul Flora sala mare( cel de langa Gin Gin) si azi viitorul meu sot se duce sa plateasca. Cei de la Flora mi-au spus ca sambetile din lunile august si septembrie din 2009 erau toate ocupate, asta m-a mirat un pic. Pretul este de 650 RON. Meniul este in jur de 125 RON si tu sa iti aduci bauturile. Meniul ar fi posibil sa se mai scumpeasca un pic ( asa au zis cei de la Flora).

Rodica_d
18.02.2008, 10:21:25
Buna fetelor, am si eu nevoie de ajutor. Incerc sa gasesc niste date de contact a celor de la jeunesse ( cei care se ocupa de aranjamente si decoratiuni) dar nu gasesc. Va rog daca poate cineva sa ma ajute cu o informatie in acest sens. Multumesc. Pupicuri

elfutza
20.02.2008, 15:00:07
buna buna!
la hanul doctorului nu face nimeni anul asta ca sa vad shi eu cam cum arata aranjata sala ?

Lizz22
20.02.2008, 17:07:04
buna buna!
la hanul doctorului nu face nimeni anul asta ca sa vad shi eu cam cum arata aranjata sala ?

nu stiu cum e la hanul doctorului,dar...iti recomand mai degraba hanul craiovitza.Acolo am fost si pot sa spun ca am fost chiar placut impresionata de tot,de la sala la aranjamente(proprii) si mancare.
Iti recomand ca inainte de a rezerva o sala sa incerci sa treci p la mai multe restaurante si sa vezicam ce-tzi ofera fiecare...n-ai nimic de pierdut...decat eventual o zi (de alergatura :D).

fadia
21.02.2008, 21:35:44
Buna Rodica!Imi place foarte mult restaurantul Flora.Sora mea face nunta la anul si ar vrea tot acolo.Ne poti spune si noua mai multe informatii:cat costa meniul ce include?cat costa aranjamentul salii?cati banii ai dat arvuna?si alte informatii..................pupicii

Lizz22
22.02.2008, 09:24:31
Buna Rodica!Imi place foarte mult restaurantul Flora.Sora mea face nunta la anul si ar vrea tot acolo.Ne poti spune si noua mai multe informatii:cat costa meniul ce include?cat costa aranjamentul salii?cati banii ai dat arvuna?si alte informatii..................pupicii

ma bag si eu ca musca...din cate stiu ,aranjamentul salii (huse,chestii d-astea) ti le ofera cei de la restaurant.iar meniul...cred ca anul asta ajunge pe la 140lei si e destul de bogat...adica nu cred ca o sa ai d c sa t plangi.

fadia
22.02.2008, 16:09:57
ma bag si eu ca musca...din cate stiu ,aranjamentul salii (huse,chestii d-astea) ti le ofera cei de la restaurant.iar meniul...cred ca anul asta ajunge pe la 140lei si e destul de bogat...adica nu cred ca o sa ai d c sa t plangi.

Anumite informatii stiam si noi dar vream sa stim lucruri mai concrete,dar oricum in cateva zile ajungem si la restaurant......vream intr-un fel sa confruntam informatiile care i la dat ei cu ce o sa ne dea si noua sa vedem daca sunt corecti.

smelutza
28.03.2008, 11:21:52
a noastra o sa fie la doljana..nu stiu daca am ales bine sau nu..voi ce ziceti? oricum noi suntem plecati din tara si mama soacra o sa se ocupe de absolut tot tot :D mai putin de rochia de mireasa...care sper sa o gasesc in tara pt ca aici sunt foarte scumpe..macar de-ar fi niste modele Wow...

nicutz
04.04.2008, 21:39:59
Buna miresicilor din Craiova. Si eu tot un miresic din Craiova :D. O sa fac nunta in 2009 si ma intrebam daca cumva au inceput sa se rezerve restaurantele pentru anul viitor...aveti idee in ce stadiu se afla rezervarile la restaurante pt anul viitor?

alisuka
06.04.2008, 01:28:18
Stiu stiu fadia face nunta la rest.militar pana la nunta ei sau a mea mai e cinev acare o face acolo?

Lizz22
07.04.2008, 10:47:12
Buna miresicilor din Craiova. Si eu tot un miresic din Craiova :D. O sa fac nunta in 2009 si ma intrebam daca cumva au inceput sa se rezerve restaurantele pentru anul viitor...aveti idee in ce stadiu se afla rezervarile la restaurante pt anul viitor?
hmm..greu d spus in c stadiu...depinde d data p care odoresti,d restaurantul unde vrei sa petreci...cl mai adesea rezervarile se fac cam cu 1an inainte.

alinatb
07.04.2008, 19:36:06
buna! sunt intr-un stadiu...destul de avansat! noi am fost acum vreo 3 sapt si nu am mai gasit loc pt august!:( as zice sa te cam grabesti!:)

linkeu
13.04.2008, 11:30:02
Salutare fetelor!
Draga Linkeu, multumesc foarte mult pentru fotografiile superbe de la nunta.
Mie mi-a placut mult Bavaria , dar sunt curioasa cu decoratul. Daca nu angajezi o firma anume , cei de la restaurant fac asta?
Nu cred ca e problema cu reclama - oricum si la restaurante ar fi tot reclama :)Firma aceasta are cumva un site , ca am cautat si nu gasesc nimic.

Multumesc mult !

Anca

salutare! in primul rand, scuzati intarzierea - n-am mai apucat sa intru in ultimul timp sa vad ce se intampla pe geografic...
vad ca nu avem topic de decoratiuni, asa ca zic aici repede: cei de la Bavaria au si ei cate ceva, cred ca sigur huse de scaune, dar sunt cu...galben, nu auriu:)!
daca nu sunteti fani ai acestei culori, Jeunesse este la Luxor - e un coafor la care ajungi pe niste scari fix de la strada, iar acolo poti gasi informatii si despre decoratiuni.
spor la treaba!

nicutz
15.04.2008, 19:27:42
Miresicilor, ce parere aveti de Restaurantul Militar, sala de la subsol, :grin:

alisuka
17.04.2008, 00:13:06
e frumoasa dar e de preferat salanul rosu daca tot ai multzi invitatzi caci jos la subsol cica e cald de mori caci au aer conditionat portatil nu fix...asta e ce am auzit..

nicutz
17.04.2008, 17:31:49
Am fost acolo si era in renovare, nu am mai coborat dar ne-a asigurat ca au sistem de ventilatie foarte eficient dar ospatarii nu prea doresc sa il porneasca pt ca ar consuma mult. Nu prea ma incata ideea cu sala de jos pt ca imi da impresia ca a-si sta in beci.!:(

alisuka
17.04.2008, 19:28:01
CU cine ati vorbit cand ati fost acolo? Donul director e foarte de treaba daca nu va ti pus in legatura cu el va dau eu nr de tel si l cautatzi salonul rosu e foarte dragut dar iti trebuie daca nu ma insel minim 150 de persoane ,oricum l ar renova eu zic ca e super!

fadia
17.04.2008, 20:55:50
buna.....parerea mea e sa alegi salonul rosu de la restaurantul Militar.....e mult mai mare si frumoasa decat sala de la subsol,mai ales cum a iesit acum dupa ce au renovat ....acum mai depinde si de cati invitati o sa ai....

nicutz
17.04.2008, 21:01:18
Ce bine ca faci nunta inaintea noastra si ne poti da detalii!! Noi am vb. cu directorul (Cojocaru Alexandru). Avem in jur de 150 persoane si el ne-a recomandar salonul alb. In afara de meniu si aranjamentul salii, voi mai platiti ceva(curentul )? Maine mergem sa dam avansul, dar nu vrem sa ne pripim<:-P

alisuka
17.04.2008, 21:44:11
Adevarul e ca salonul rosu e cam pt vreo 250 de invitatzi da cu el am vorbit avansul il putetzi da caci in contract scrie ca daca renuntatzi inainte cu 60 de zile minim vi sunt returnatzi bani sau cel putin la mine asa scrie ... acum ce sa zic voi decidetzi mie salonul rosu mi aplacut dar pt invitatzii care ii am m am multumit cu cafe barul #:-S

lna2709
29.04.2008, 14:24:04
Ati putea sa-mi dati si mie ceva detalii despre Bavaria? Se incheie un contract ferm, din punct de vedere al variatiei preturilor? Pe la cat ajunge un meniu, si eventual costul pentru amenajarea salii al celor de la jeunesse? Multam

andreeamora
01.05.2008, 16:22:18
eu fac nunta la europeca
ati fost la nunti acolo?
tot aud si de bune si de rele
nu stiu ce sa mai cred
noua ne-a placut sala
si am ales
va multumesc!!

fadia
18.05.2008, 19:06:51
Bună!Și mie imi place restaurantul Europeca.M-ar interesa sa știu cât este meniul?PUPICI

alinanicolae
19.05.2008, 22:18:57
Ati putea sa-mi dati si mie ceva detalii despre Bavaria? Se incheie un contract ferm, din punct de vedere al variatiei preturilor? Pe la cat ajunge un meniu, si eventual costul pentru amenajarea salii al celor de la jeunesse? Multam

La Bavaria se plateste doar meniul, dar acesta se stabileste cu 1-2 saptamani inainte de nunta. se porneste de la un meniu de baza care pentru acest an este de 150 ron la care se poate adauga absolut tot ce vrei. acest meniu contine un aperitiv rece, unul cald, peste si 2 fripturi cu garnitura. ce iti ofera ei este as putea spune ca este suficient, doar daca vrei poti sa mai inlocuiesti tu una alta.
amenajarea salii variaza in functie de tipul de decoratiuni pe care le doresti cu baloane sau cu flori. orientativ iti pot spune ca amenazarea salii pentru un numar de 200 de invitati cu huse, aranjamente florale din trandafiri pe mese, la intrare si la biserica, porumbei la biserica costa aproximativ 1000 euro.
sper ca informatiile pe care ti le-am dat iti sunt folositoare! :-p

d_ralucaa
31.05.2008, 02:27:41
buna miresicilor,
am si eu nunta la jiul pe 19 iulie 2008, in sala mica, mie mi-a placut la nebunie. Am dat avansul 10 mil si au zis ca ne fac meniuri din ei.
Puteti sa imi spuneti si mie ce stiti despre bucatarie si servire, am emotii f mari in privinta asta si in plus am auzit ca o sa fie f mult mai scump meniul la anu.
Mersi mult
Buna! Si eu am nunta tot la Jiul, si tot in sala mica "Piscina" se numeste!eu am pe 27 iulie nunta! As vrea sa stiu mai multe informatii despre restaurant, cam ce capacitate maxima are(stiam ca de 100, 110)...despre meniu, despre decorarea salii...Merci mult!>:D<

Rodica_d
04.06.2008, 09:57:24

Buna, scuze de intarziere dar nu am prea intrat pe geografic. Noi (de fapt viitorul sot) a fost si a rezervat restaurantul din luna februarie cand am avut o foarteee mare surpriza, din luna iunie mai avea 2 sambete disponibile si august si septembrie erau toate sambetile luate ( si asta pentru anul 2009). Am platit inchirierea salii 600 RON, in acest pret fiind inclusa si energia electrica. A incheiat de asemena si un contract in care era mentionat faptul ca putem sa renuntam la inchirierea salii cu min. 45 de zile inainte si ne dau si banii inapoi, daca renunti cu mai putin de 45 de zile numai primesti nici un ban. In contrat era mentionat de asemenea ca ne obligam sa avem intre 230 - 250 de pers, in cazul in care avem mai putine pers vom plati aperitivul rece si cald.Pentru decoratul salii percep un tari de 5 Ron pe scaun. Meniul au zis ca anul asta este 125 ron iar pt la anul se va mai scumi cu 4 - 6 %. Ce contine exact meniul nu stiu pt ca ne-au spus sa venim cu 2 - 3 sapt inainte de nunta si il vom discuta atunci.
Pupicuri

alisuka
04.06.2008, 12:54:13
Fadia mai ai putin cred ca ai mari emotzii pupici si sa fii ce mai fericita sa-ti iasa nunta exact cum vrei tu!Dupa nunta astept detalii cu poze si despre restaurant:*

Ancuta_Weiser
08.06.2008, 16:37:58
eu fac nunta la europeca
ati fost la nunti acolo?
nu stiu ce sa mai cred
noua ne-a placut sala
si am ales
va multumesc!!

Buna andreeamora,
Nu numai ca am auzit de una-alta, noi chiar am avut nunta acolo.
Sala este superba, service-ul a fost ok...dar eu am fost dezamagita de (dez)organizare si de pretul care s-a modificat pe ultima suta de metri...ma rog, nu vreau sa vorbesc de rau, pentru ca la final a fost totul ok, dar nu a fost asa cum mi-am dorit si imaginat ca va fi, pentru banii pe care i-am platit.
Iti doresc insa ca la tine sa fie totul super ok si sa va bucurati de ziua aceea minunata.

Firefly
09.06.2008, 16:21:10
cineva cu nunta la Jiul in sala mare...
impresii, preturi, decoratiuni... cum s-au distrat invitatii ... ;) noi am dat deja avansul pentru mai 2009 si vreau sa fie o nunta perfecta pentru ca eu sunt mai atenta la detalii de obicei... <:-P

fadia
12.06.2008, 13:45:06
Fadia mai ai putin cred ca ai mari emotzii pupici si sa fii ce mai fericita sa-ti iasa nunta exact cum vrei tu!Dupa nunta astept detalii cu poze si despre restaurant:*

M-ai am o săptămână nu imi vine să cred ce repede a trecut,Deja incep emoțiile,dar în aceelași timp sunt și foarte fericită.Sper sa iese așa cum imi doresc.Pupici

Firefly
12.06.2008, 15:54:45
M-ai am o săptămână nu imi vine să cred ce repede a trecut,Deja incep emoțiile,dar în aceelași timp sunt și foarte fericită.Sper sa iese așa cum imi doresc.Pupici
O sa fie asa cum iti doresti tu... sa dormi bine si sa fi cat mai relaxata... asteptam poze ;):*:*:*:*

Firefly
12.06.2008, 15:58:30
Buna! Si eu am nunta tot la Jiul, si tot in sala mica "Piscina" se numeste!eu am pe 27 iulie nunta! As vrea sa stiu mai multe informatii despre restaurant, cam ce capacitate maxima are(stiam ca de 100, 110)...despre meniu, despre decorarea salii...Merci mult!>:D<

viitoare mea nasa a avut nunta acolo si i-au incaput 180 de invitati, dar putin inghesuiti... oricum si mie mi-a placut mai mult cea mica, dar avem vreo 250-300 de invitati si am ales-o pe cea mare, si-asa nu stiu unde o sa incapa chiar si acolo...
in legatura cu meniul, incepe de la 1 mil 400 pana la 2 mil 200 daca vrei ceva frumos ;) il platesti la cate persoane spui ca o sa iti vina , iar daca iti vin in plus, mai fac, daca nu , le iei acasa pe cele ramase.
decorarea salii, te ocupi tu, ei iti dau fetele de masa si husele de scaun, tin minte ca husele costa 3,5/scaun, de cele de masa nu mai retin...
sper ca iti sunt de folos informatiile.
sunt recente, gen, sapt trecuta, sambata cand am fost si eu la sala mea mare, am intrat pe la piscina si era asa frumos decorata cu visiniu si alb, o superbitate!

d_ralucaa
14.06.2008, 15:01:45
viitoare mea nasa a avut nunta acolo si i-au incaput 180 de invitati, dar putin inghesuiti... oricum si mie mi-a placut mai mult cea mica, dar avem vreo 250-300 de invitati si am ales-o pe cea mare, si-asa nu stiu unde o sa incapa chiar si acolo...
in legatura cu meniul, incepe de la 1 mil 400 pana la 2 mil 200 daca vrei ceva frumos ;) il platesti la cate persoane spui ca o sa iti vina , iar daca iti vin in plus, mai fac, daca nu , le iei acasa pe cele ramase.
decorarea salii, te ocupi tu, ei iti dau fetele de masa si husele de scaun, tin minte ca husele costa 3,5/scaun, de cele de masa nu mai retin...
sper ca iti sunt de folos informatiile.
sunt recente, gen, sapt trecuta, sambata cand am fost si eu la sala mea mare, am intrat pe la piscina si era asa frumos decorata cu visiniu si alb, o superbitate!
Buna! Merci pt informatii, am fost si eu saptamana asta acolo, si azi chiar...am vazut sala si cum era aranjata pt o nunta!Erau 200 de invitati in sala mica si totusi aveau loc pt dans, asa ca la mine unde o sa fie 120 nu va fi problema! de huse si fetze de masa nu mai intrebai, oricum gasi acolo o doamna care se ocupa cu decorarea salii si imi facu un pret de 18 mil pe ce vroiam eu, dar mai caut si in alta parte ca imi zise o ruda care lucreaza la hotel, e director acolo, ca doamna aceasta cere mult mai mult decat ar trebui, asa ca va anunt la ce firma imi fac decoratiile si sper sa va ajute! Cred ca husele si fetele de masa le iau de la firma la care fac si decorarea salii, nush, sunt putin dezamagita de ziua de azi, va mai scriu cand am ceva sigur stabilit! Mult succes miresici, si va doresc sa fiti mai putin stresate ca mine, si sa va ajute neaparat cineva, nu sa faceti totul singure, cum e in cazul meu, si apoi sa vina toti cu nemultumiri a ceea ce ati decis...mai vb! pupici

alisuka
14.06.2008, 19:50:20
eeeeeee d raluca stai linistita ca nu esti singura eu de la 3500 de km trebuie sa mi fac totul singura si nu crede ca vor fi putini cei care vor fi nemultumitzi si care vor avea de comentat ,dar e nunta mea si cui nu i convine nu are decat sa nu vina...[-(

d_ralucaa
15.06.2008, 03:05:35
eeeeeee d raluca stai linistita ca nu esti singura eu de la 3500 de km trebuie sa mi fac totul singura si nu crede ca vor fi putini cei care vor fi nemultumitzi si care vor avea de comentat ,dar e nunta mea si cui nu i convine nu are decat sa nu vina...[-(
Da, stiu ca intotdeauna se vor gasi persoane nemultumite din anumite motive, dar daca tot nu ajuta macar sa nu comenteze! cam asta am vrut sa zic...presupun ca iti este greu, te cred! nu am vrut sa ma plang atunci, dar am trecut printr-un moment mai putin placut atata tot, si nu doresc altor miresici sa le fie asa cum mi-a fost mie azi! mult succes!>:D<

alisuka
15.06.2008, 06:07:07
Capul sus si inainte ca turcii:D eu te-am intelees ce ai vrut sa zici nu-i vorba ca te plangi e normal fiecare are probleme ,important e sa stim sa trecem peste toate si sa ne facem viatza cum vrem noi, asa i ca daca nu ajuta cu nik sa nu comenteze star stai linistita ca jur ca te inteleg caci exact aceeasi situatie e si la mine!Acum relaxeazate uita incidentele neplacute si >:D<

Firefly
16.06.2008, 14:45:42
Buna! Merci pt informatii, am fost si eu saptamana asta acolo, si azi chiar...am vazut sala si cum era aranjata pt o nunta!Erau 200 de invitati in sala mica si totusi aveau loc pt dans, asa ca la mine unde o sa fie 120 nu va fi problema! de huse si fetze de masa nu mai intrebai, oricum gasi acolo o doamna care se ocupa cu decorarea salii si imi facu un pret de 18 mil pe ce vroiam eu, dar mai caut si in alta parte ca imi zise o ruda care lucreaza la hotel, e director acolo, ca doamna aceasta cere mult mai mult decat ar trebui, asa ca va anunt la ce firma imi fac decoratiile si sper sa va ajute! Cred ca husele si fetele de masa le iau de la firma la care fac si decorarea salii, nush, sunt putin dezamagita de ziua de azi, va mai scriu cand am ceva sigur stabilit! Mult succes miresici, si va doresc sa fiti mai putin stresate ca mine, si sa va ajute neaparat cineva, nu sa faceti totul singure, cum e in cazul meu, si apoi sa vina toti cu nemultumiri a ceea ce ati decis...mai vb! pupici

si mie mi-au spus cei de acolo de doamna asta... 18 milioane cu totul? adica husa scaune, mese...?
dak afli ceva, da, anunta-ne!>:D<

Rodica_d
17.06.2008, 16:42:16
Buna fetelor! Mie restaurantul Jiul mi-a lasat un gust amar. Am fost acolo duminica la o nunta ( in sala mare). Sala era intr-adevar f frumos aranjata dar servirea ospatarilor a lasat mult de dorit. Cand s-a servit aperitivul cald niste prieteni nu au fost serviti decat dupa ce li s-a atras atentia ca nu le-au adus mancare. De fapt cam asa au facut cu orice daca nu erai la masa cand se servea te sarea randul. La fel si cu cafeaua dintr-o masa de 8 pers numai 2 au primit cafea deoarce restul am fost pe terasa sa luam aer. In afara de sticlele de apa pe care le inlocuiau imediat ce se epuizau nu au mai schimbat altceva, adica sticlele de vin au ramas cele pe care le-au pus prima data pt ca nu a mai venit nimeni sa le schimbe iar cand s-a mai cerut bautura (tarie) au spus cu nonsalanta ca numai este.

Firefly
17.06.2008, 17:28:03
Buna fetelor! Mie restaurantul Jiul mi-a lasat un gust amar. Am fost acolo duminica la o nunta ( in sala mare). Sala era intr-adevar f frumos aranjata dar servirea ospatarilor a lasat mult de dorit. Cand s-a servit aperitivul cald niste prieteni nu au fost serviti decat dupa ce li s-a atras atentia ca nu le-au adus mancare. De fapt cam asa au facut cu orice daca nu erai la masa cand se servea te sarea randul. La fel si cu cafeaua dintr-o masa de 8 pers numai 2 au primit cafea deoarce restul am fost pe terasa sa luam aer. In afara de sticlele de apa pe care le inlocuiau imediat ce se epuizau nu au mai schimbat altceva, adica sticlele de vin au ramas cele pe care le-au pus prima data pt ca nu a mai venit nimeni sa le schimbe iar cand s-a mai cerut bautura (tarie) au spus cu nonsalanta ca numai este.
asta probabil pentru ca mirii nu au fost mai duri cand e vorba de modul de servire etc etc. sau poate asa le-au fost date instructiunile... L-)
iar in legatura cu taria... daca nu a mai fost care e problema? aceea poate este adusa de miri pentru ca de obicei nu e inclusa in meniu.

Rodica_d
18.06.2008, 09:57:45
asta probabil pentru ca mirii nu au fost mai duri cand e vorba de modul de servire etc etc. sau poate asa le-au fost date instructiunile... L-)
iar in legatura cu taria... daca nu a mai fost care e problema? aceea poate este adusa de miri pentru ca de obicei nu e inclusa in meniu.

Mda se poate sa nu fi fost duri cu ospatarii. Stiu ca bauturile alcoolice le aduc mirii dar ideea e alta chiar sunt curioasa daca chiar s-a terminat (asta nefiind nici o problema) sau cei de la restaurant si-au mai oprit si ei din ea. Am observat ca inca se mai poarta ca ospatarii sa fure de la nunti. Chiar cei de la Europeca inca mai practica acest lucru. Celor care au facut nunta la Europeca (mirilor) li se spunea de catre apropiati uite ca ala lua redbull-ul ala nu stiu ce isi mai lua. Asta este ceea ce ma supara la restaurante faptul ca ospatarii isi fac partea lor. Nu vreau sa generalizez acest lucru dar despre cei de la Europeca stiu din sursa sigura.

Firefly
18.06.2008, 10:10:01
da, probabil li se pare un lucru normal sa isi bage si ei prin sacosa cateva lucruri... eu am zis ca am sa pun pe cineva la bucatarie ca sa stea cu ochii pe ei...#:-Ssi nu pentru ca vreau scandal, ci pentru ca vreau sa le arat obrazul dupa aceea ca dupa ce ca le dai o gramada de bani pe meniuri si nu mai stiu ce mai fac si nazuri. (:|

alisuka
18.06.2008, 14:01:29
Fetelor eu va inteleg perfect,nici eu nu am avut nici o idee cum pot sa opresc ca ospatarii sa-si faca partea lor dar m-am gandit sa las in restaurant strictul necesar pt nunta.restula acasa la congelator si daca e nevoie sa mearga cineva dupa ele ca doar face 5 min dud intors,nu vreau sa pun paznici pe la bucatarie caci cei care vin vin sa se distreze nu sa ia miros de mancare,si cu ospatarii o seara inainte de nunta sau chiar in aceeai zi ma duc le dau ceva bani pt fiecare si cate o cutie de cafea sau o sticla de whisky ,caci dandu-le tu de bunavoie nu sunt atat de tentatzi sa ia ei si sunt zic eu constiientzi ca le mai da i si dupa nunta daca esti multumit,si nu le dau asa mult m-am gandit sa le dau 25 lei de fiecare plus cafea sau whisky si daca sunt multumita poate chiar amandoua :D

Rodica_d
18.06.2008, 15:53:45
Fetelor eu va inteleg perfect,nici eu nu am avut nici o idee cum pot sa opresc ca ospatarii sa-si faca partea lor dar m-am gandit sa las in restaurant strictul necesar pt nunta.restula acasa la congelator si daca e nevoie sa mearga cineva dupa ele ca doar face 5 min dud intors,nu vreau sa pun paznici pe la bucatarie caci cei care vin vin sa se distreze nu sa ia miros de mancare,si cu ospatarii o seara inainte de nunta sau chiar in aceeai zi ma duc le dau ceva bani pt fiecare si cate o cutie de cafea sau o sticla de whisky ,caci dandu-le tu de bunavoie nu sunt atat de tentatzi sa ia ei si sunt zic eu constiientzi ca le mai da i si dupa nunta daca esti multumit,si nu le dau asa mult m-am gandit sa le dau 25 lei de fiecare plus cafea sau whisky si daca sunt multumita poate chiar amandoua :D
Cred ca asa ar fi cel mai bine. Asa ne-am gandit si noi sa facem. Avem niste prieteni care au avut anul trecut nunta la Flora si ei mi-au zis ca la final au dat cate 50 ron pt fiecare ospatar, bucatar.. etc in total 850 Ron, atat li s-a cerut. Acum de nu mi se pare normal sa mai aibe pretentii sa le platesti si personalul da acum na treaca de la mine le dau si bani numai sa nu vad ca dispare ceva ca numai vad nimic.Oricum cu o sapt si chiar cu cateva zile inainte voi vorbi cu ospatarii si cu seful de sala sa nu imi faca vreo surpriza ca eu nu stiu multe si dupa iese scandal. Noi ne-am gandit tot asa sa aducem strictul necesar si restul in portbagajul masinii, asa ca daca mai ai nevoie de ceva doar iesi din restaurant si fugi la masina.

alisuka
18.06.2008, 18:42:08
Cum am zis cred ca asa iese cel mai bine pt ca iei se bucura mai mult de bani decat de ce fura ,ca na isi platesc taxiul sau tigarile eu stiu ce...

Lizz22
18.06.2008, 21:22:37
Cum am zis cred ca asa iese cel mai bine pt ca iei se bucura mai mult de bani decat de ce fura ,ca na isi platesc taxiul sau tigarile eu stiu ce...
stai tu linistita ca fac ei bani mai mult decat d taxi...
vad ca ai nunta la rest militar...si nu pot sa nu mi aduc aminte ca fratele meu la nunta lui nu a recuperat nimic din c a ramas-totul a fost stran si "pus bine" d catre ospatari.asa ca...iti doresc multa bafta!

Firefly
18.06.2008, 22:53:36
stai tu linistita ca fac ei bani mai mult decat d taxi...
vad ca ai nunta la rest militar...si nu pot sa nu mi aduc aminte ca fratele meu la nunta lui nu a recuperat nimic din c a ramas-totul a fost stran si "pus bine" d catre ospatari.asa ca...iti doresc multa bafta!

inca mai exista oameni chiar asa de nesimtiti?
eu zic ca se rezolva daca le bagi ceva in buzunar anterior...:)>- sau poate fura mai putin decat initial!

alisuka
18.06.2008, 23:31:14
Stai linistita ca eu mi le pun eu bine acasa si cande nevoie da cineva fuga si ia acolo duc decat strictul necesar!

Firefly
19.06.2008, 10:44:14
Stai linistita ca eu mi le pun eu bine acasa si cande nevoie da cineva fuga si ia acolo duc decat strictul necesar!

Daca as fi avut si eu restaurantul aproape de casa socrilor, probabil ca as fi facut la fel ;))

Rodica_d
19.06.2008, 11:33:01
Eu am noroc ca stau f aproape de rest. Flora, fac cam 5 min pana acasa dar ca sa nu trebuiasca cineva sa stea pe drumuri in cazul in care se termina ceva le voi depozita in portbagajul masinii, pt ca vad ca nesimtirea ospatarilor e uimitor de mare.

d_ralucaa
19.06.2008, 12:49:12
da, probabil li se pare un lucru normal sa isi bage si ei prin sacosa cateva lucruri... eu am zis ca am sa pun pe cineva la bucatarie ca sa stea cu ochii pe ei...#:-Ssi nu pentru ca vreau scandal, ci pentru ca vreau sa le arat obrazul dupa aceea ca dupa ce ca le dai o gramada de bani pe meniuri si nu mai stiu ce mai fac si nazuri. (:|
Eu sper sa nu am probleme dintrastea ca o sa regrete toata viata ca au facut asa ceva..In rest, zic sa nu oferiti din start tot ce aveti..ma refer la bautura, ca restul va fi totul acolo presupun. Va pup!>:D<

fadia
19.06.2008, 14:53:26
Nesimtirea ospatarilor e chiar foarte mare.Am prietenii care sunt ospatari si mi-au zis ca ei prima data, inainte sa inceapa nunta isi fac plasele lor si dupa la masa pune restul ce ramane.Chiar daca le da-ti dinaninte tot fura si e mai rau daca le da-ti ,ca ramaneti si cu banii da-ti si cu servire proasta.Eu zic mai bine banii sa vina dupa ce vede-ti cum va servesc,cum se comporta.Eu asa am sa fac macar sa nu ii platesc degeaba.pupici

alisuka
19.06.2008, 14:54:56
Eu oricum am cumparat exagerat si am noroc ca bunicii mei stau la 2 minute cu masina de restaurant caci daca era sa fie casa socrilor 200 km sau a mamei 50km imaginatzi-va cum se coace lumea de sete!:D

fadia
19.06.2008, 14:59:09

Eu din cate stiu la bucatarie nu lasa sa intre nimeni decat miri. Toti prieteni care au facut nunta la diverse restaurante asa au zis..........acum nu stiu.......,mai interesati-va.pupici

alisuka
22.06.2008, 03:13:04
Acum Fadia e in toiul petrecerii,sper ca ti-a iesit tot asa cum ti-ai dorit felicitari si casa de piatra !PRINTRE noi se afla o alta doamna cu alte in regula gata azi ai terminat cu burlacia:* felicitarile mele inca o data!<:-P =D>

smelutza
26.06.2008, 10:27:37
La Doljana nu face nimeni? nu de alta , dar eu nu stiu cum arata sala am inteles ca s-a renovat...

Firefly
26.06.2008, 11:21:04
de ce nu dai o fuga si sa vezi cum arata acum?=P~

smelutza
26.06.2008, 14:25:10
de ce nu dai o fuga si sa vezi cum arata acum?=P~

m-as duce si maine daca ar fi dupa mine, insa distanta intre craiova si italia e un pic cam mare, nu crezi ? ;))

alisuka
26.06.2008, 22:23:42
:)) buna faza cu datul fuga,nu stiu nici macar daca au site cei de la doljana!;-)

liv_aug
29.06.2008, 09:45:23
Buna fetelor !!!am tot citit aici despre restaurante si locuri unde se organizeaza nunti...m -am tot gandit unde ar fi cel mai potrivit ...am cautat si in final aproape ne-am hotarat sa facem nunta la RSR la Podari ...am auzit despre terasa la niste prieteni...si am mers sa vedem care e treaba.....:) locul mi se pare superb....au si piscina ....si au chiar si o bisericuta unde iti poti oficia casatoria religioasa...............multa verdeata ...multe luminite...parca ar fi resedinta familiei lui JR din Dallas.:-p....Acum as vrea sa intreb daca a mai facut cineva nunta acolo....sau a participat la vreuna ca sa aflu si alte pareri ca poate ma pripesc :-p (ca fata mare la maritat).Vreau sa ma si duc sa vad cum arata sala aranjata la urmatoarea nunta care va avea loc acolo.Vă pup si astept vesti de la voi.ms:*

alisuka
29.06.2008, 10:25:10
Va sa zica ca data nuntzii nu ai setat-o bine,caci vad ca ai cam avea nunta peste 1 luna :P!

Firefly
30.06.2008, 09:57:24
Va sa zica ca data nuntzii nu ai setat-o bine,caci vad ca ai cam avea nunta peste 1 luna :P!

cum stai cu pregatirile alisuka?
tortul ti-l faci in craiova?:x

alisuka
30.06.2008, 13:52:53
Buna Firefly eu cu pregatirile nu stau fosrte bine i mai am putin timp,tortul imi intra in meniu e tort diplomat si lui iuby nu-i place sa vad daca mi-l pot scoate si sa -mi fac in alta parte,asta as fi vrut sa vorbesc cu fadia caci si ei cred ca ia intrat in meniu si vruiam sa stiu cum a fost!

fadia
30.06.2008, 18:22:05
Buna Firefly eu cu pregatirile nu stau fosrte bine i mai am putin timp,tortul imi intra in meniu e tort diplomat si lui iuby nu-i place sa vad daca mi-l pot scoate si sa -mi fac in alta parte,asta as fi vrut sa vorbesc cu fadia caci si ei cred ca ia intrat in meniu si vruiam sa stiu cum a fost!

Da tortul a fost diplomat cu fructe....al meu a avut 6 etaje si cu niste trandafiri galbeni pe el dar trandafiri nu au fost naturali ci (din aia de se mananca )nu stiu din ce sunt facuti..........ca aspect nu a fost stralucit dar a fost acceptabil.Pe mine nu ma lasat sa il fac in alta parte acum nu stiu..................sper sa ai noroc sa te lase pe tine:*

myk_D
01.07.2008, 15:21:48
buna fetelor... eu sunt mai noua in comunitatea voastra, m-am alaturat acestui forum datorita emotiilor... ca sa n-o mai lungesc am nevoie de sfaturile voastre si primul ar fii... care a facut nunta la restaurantul jiul, in sala mare? cum a iesit? cum au fost chelnerii? cum a descursu totul?

alisuka
02.07.2008, 00:02:41
Fadia imi potzi spune pls ce platouri ti-au intrat in meniu?Mie acest domn alexandru deja imi lasa un gust amar una zice si alta face,mie mi-a zis ca daca nu imi vin 80 de persoane la nunta platesc doar pt cate vin dar sunt sigura ca si cu asta ma mintit,si sigur nu cred ca o sa ma lase sa schimb tortul,nu are decat sa-l faca si eu imi fac unul care sa mi placa si cel de la ei il mancam a doua zi ca o sa aiba doar 8 kg!:-w

alisuka
02.07.2008, 00:05:26
A si apropo Fadia ai dat cev ala ospatari ,ma refer la ciubuc,daca da cat le-ai dat?

alisuka
02.07.2008, 00:12:48
Bine ai venit MYKD sper sa te putem ajuta a treci mai repede prin emotzii dar cu adevarat vei trece in dimineatza dupa nunta:D ,aici ai prietene care te pot sfatui!>:D<

d_ralucaa
02.07.2008, 00:38:35
Si eu sunt in cautare de tort :-< . inca nu am gasit unde sa il fac,...si o sa fie maricel, ca o sa aibe vreo 14 kg...Oricum fetelor va anunt ce si cum, pentru ca eu mai am putin pana la nunta...deja intru in panica! Va pup! Si spor la pregatiri!

myk_D
02.07.2008, 13:07:24
multumesc ALISUK, chiar am nevoie de tot ajutorul... am ramas cu un gust putin amar... am fost la jiul sa vedem sala, ne-a placut la nebunie(foarte frumos aranjata), am rezervat-o,am platit avansul, pentru 23 august 2009, intr-o duminica... sambete n-am mai gasit libere nicaieri, si aseara dupa ce au ascultat lautarii, parintii si socrii s-au dus s-o vada inca o data si... SURPIZA... ei nu se ocupa de aranjamentele salii, trebuie sa platesti o frima care sa-ti aranejze sala... plus ca .... si aici surpriza... sala e pusa sper vanzare... gizuz.... mai e un an si ceva pana atunci si deja au inceput sa apara complicatiile.. plus ca socrii mei vor sa avem doua perechi de nasi... e ok?

alisuka
02.07.2008, 15:17:12
Socrii tai cred ca sunt ardeleni ,eu am vrut 2 perechi de nasi dar ai mei nu au fost de acord in final am renuntat la o pereche nu pt ca nu erau ei de acord pt ca nu prea meritau sa fie nasi,eu una iti zic ca i ok daca si tu iti doresti si mai ales daca te intelegi bine cu amandoua perechile,stiu lumea o sa zica ca i ciudat dar mie chiar mi-ar fi placut,la restaurantul militar cred ca mai au sambete libere pt 2009 ,in rest nu stiu ce sa ti mai zic tu intreaba si cand pot iti raspund!:*

alisuka
02.07.2008, 15:18:38
Draluca linisteste-te ca ai sa vezi ca totul o sa iese bine si chiar mai bine decat ti-ai dori tu,eu iti doresc casa de piatra ,spor la terminatul pregatirilor,si o sa fitzi cei mai frumosi printzi in ziua nuntzii voastre!>:D<

myk_D
03.07.2008, 12:16:44
socrii mei nu sunt ardeleni, sunt olteni get-beget, doar ca in privinta nasilor.. eu am vrut sa fie niste rude foarte apropiate(ale mele) si ei au fost de acord! dar, traditia e ca nasii nostrii sa fie nasii sau copiii nasilor de cununie ai parintilor ginerilor... si socrii mei ca sa impace si capra si varza au zis sa-i punem pe ambii... totusi cred ca am o mica portita de scapare... nasilor de cununie sunt prea in varsta pentru a ne fii noua nasi, baiatul lor nu este casatorit si mai ramane fata, care e casatorita( dar traditia spune ca trebuie sa fie baiatul)... sper sa-i conving sa ramanem doar cu o pereche....
in ceea ce priveste restaurantul, am dat deja avansul la Jiul... deci nu mai am cale de scapare... sper din tot sufletul sa fie o petrecere reusita, sa se simta bine toata lumea

Firefly
03.07.2008, 12:25:25
La ce sala de la Jiul faceti? 8-}

myk_D
03.07.2008, 21:57:25
la sala mare, nu stiu exact cum se numeste

fadia
03.07.2008, 23:19:30
Fadia imi potzi spune pls ce platouri ti-au intrat in meniu?Mie acest domn alexandru deja imi lasa un gust amar una zice si alta face,mie mi-a zis ca daca nu imi vin 80 de persoane la nunta platesc doar pt cate vin dar sunt sigura ca si cu asta ma mintit,si sigur nu cred ca o sa ma lase sa schimb tortul,nu are decat sa-l faca si eu imi fac unul care sa mi placa si cel de la ei il mancam a doua zi ca o sa aiba doar 8 kg!:-w
Sunt 4 meniuri:aperitiv rece,aperitiv cald,2 feluri de friptura,una de pui si una de porc si inghetata.Si tu tot asa o sa ai ca acolo meniul este strandard.Si noua tot asa nea zis ca platesti pt cati vin dar eu am avut noroc si au venit si peste.Da la chelnari si la bucatari le-am dat cate 500 de mii ciubuc in total 9 milioane.Sa ai grija sa vorbesti bine cu el ca nu prea te lasa mai cu nimic acolo,nici macar cu artifici de tort si sa intrebi bine daca te lasa sa aduci tortul de acasa.pupici

Firefly
04.07.2008, 09:02:47
la sala mare, nu stiu exact cum se numeste

si cand ati fost sa vedeti cand au sambete libere, acumd e curand?
pentru ca noi am fost cam acum o luna... si ma oftic pentru ca voriam chiar in mai , dar aia s-a nimerit sa fie ca in rest aveau pentru duminici si octombrie :((:((:((:((:((

myk_D
04.07.2008, 10:49:32
pai exact saptamana trecuta am fost, sambata... duminica, in august 2009... si mai aveau cateva date libere.... daca te intereseaza, le-am notat pe o hartiuta si ti le pot da

myk_D
04.07.2008, 10:51:17
pai noi duminica o facem... nu e ceea ce ne-am dorit, dar asta e... n-am mai gasit niciun restaurant liber in craiova, sambata la anul... , cel de la helin e rezervat si pe 2010... asa ca zi mersi... voi ce sala aveti?

d_ralucaa
04.07.2008, 13:52:49
Eu am la Jiul in sala mica, tot duminica am nunta! Spor la pregatiri!

d_ralucaa
04.07.2008, 14:02:46
multumesc ALISUK, chiar am nevoie de tot ajutorul... am ramas cu un gust putin amar... am fost la jiul sa vedem sala, ne-a placut la nebunie(foarte frumos aranjata), am rezervat-o,am platit avansul, pentru 23 august 2009, intr-o duminica... sambete n-am mai gasit libere nicaieri, si aseara dupa ce au ascultat lautarii, parintii si socrii s-au dus s-o vada inca o data si... SURPIZA... ei nu se ocupa de aranjamentele salii, trebuie sa platesti o frima care sa-ti aranejze sala... plus ca .... si aici surpriza... sala e pusa sper vanzare... gizuz.... mai e un an si ceva pana atunci si deja au inceput sa apara complicatiile.. plus ca socrii mei vor sa avem doua perechi de nasi... e ok?
Da, nu iti ofera ei aranjatul salii, dar iti recomand ceva...asta pt ca si eu fac acolo si nu vreau ca alte miresici sa greseasca! Ei toti, bucatari, ospatari, iti vor recomanda o anumita "doamna Mihaela" , probabil au ei pe acolo stabilit ceva, sa o recomande si le iese si lor la faza asta ceva, dar doamna asta iti baga foarte mult in pret. De ex am pus-o sa imi faca un pret la ce doresc eu si ea imi lua 18 mil pe tot,asa ca am ales alta firma si imi face aceleasi aranjamente...chiar mai mult, primesc de la ei un cufar ca bonus, la 15 mil. pe langa asta, am mai luat de la firma si niste artificii, care nu sunt incluse in aia 15 mil. deci de ce sa dai bani in plus? daca e imi dai pm si iti zic la ce firma fac aranjamentele! Nu e corect sa profite de noi, doar pentru ca mirii sunt dispusi sa dea o gramada de bani ca sa iasa bine nunta! Nu stiu cum e pt voi, dar 3 mil aia in plus, pt aceleasi aranjamente , mie mi se par o prostie! Va pup fetelor! Sa aveti parte de o nunta perfecta!>:D<

alisuka
05.07.2008, 00:01:38
Multumesc mult Fadia pt.rapunsuri,dar o impresie tare proasta cand ajung acasa ca o sa ma cam parui cu acest domn alexandru,:-w sper macar sa ma lase sa-mi duc prajiturile mele de acasa !

izabelaz1
07.07.2008, 01:23:27
Buna fetelor!! Voi avea nunta pe 12 septembrie 2009 la Hotel Europeca. Cand am fost la ei conditiile mi s-au parut destul de bune au zis ca anul acesta meniul este apx. 120 RON si nu va creste cu mai mult de 10 RON anul viitor, iar aranjatul scaunelor este 3.5 RON. Pana aici toate bune dar am inteles ca innainte de nunta cu cateva saptamani altele vor fi preturile.
Daca este cineva care a facut sau urmeaza sa faca nunta aici sper ca vom putea schimba cateva impresii.;-)

izabelaz1
07.07.2008, 01:27:11
Am vazut ca mai este o fata care are nunta in aceeiasi zi cu a mea pe 12 septembrie. Stiu ca mai este destul timp dar nu as vrea sa am surprize, de aceea va intreb pe voi poate stiti mai multe despre Europeca.

izabelaz1
07.07.2008, 01:51:02
Buna se pare ca avem nunta in aceeasi zi si in acelasi loc, tu ce parere ai despre Europeca mie imi place dar am auzit ca se fura la greu si ca iti maresc meniul innainte de nunta. Daca stii mai multe te rog sa imi spui si mie

izabelaz1
07.07.2008, 01:54:16
eu fac nunta la europeca
ati fost la nunti acolo?
nu stiu ce sa mai cred
noua ne-a placut sala
si am ales
va multumesc!!

Buna si eu fac nunta tot la Europeca la o saptamana innainte de nunta ta. Tu cand ai fost ati incheiat un contract in care erau prevazute clauze legate de meniu, sau de impodobitul salii?

izabelaz1
07.07.2008, 01:58:07
Buna andreeamora,
Nu numai ca am auzit de una-alta, noi chiar am avut nunta acolo.
Sala este superba, service-ul a fost ok...dar eu am fost dezamagita de (dez)organizare si de pretul care s-a modificat pe ultima suta de metri...ma rog, nu vreau sa vorbesc de rau, pentru ca la final a fost totul ok, dar nu a fost asa cum mi-am dorit si imaginat ca va fi, pentru banii pe care i-am platit.
Iti doresc insa ca la tine sa fie totul super ok si sa va bucurati de ziua aceea minunata.

Buna Ancuta_ in primul rand casa de piatra! si eu voi avea nunta anul viitor tot la Europeca si imi fac griji legate de meniu si impodobitul salii. imi poti spune te rog cat te-a costat pe tine si daca la final ai fost multumita?
Mersi

vladutz_adyna
15.07.2008, 12:32:34
buna fetele. am si eu nunta anul asta la hanul doctorului. a vazut cineva sala aranjata cum este acolo???

NikyH
15.07.2008, 15:29:01
buna fetelor! eu nu am avut nunta la Europeca, dar un prieten al meu a avut-o anul trecut in septembrie la europeca... a avut in jur de 200 de invitati si stiu k a fost multumit! Eu am avut nunta la restaurantul Flora sala mare de sus.. si credeti-ma desi am fost foarte pretentioasa si initial nu mi-a placut deloc ideea cu restaurantul flora.. mi-au facut oamenii astia un aranjament super in proportie de 60%-70% aproximativ cu ce voiam eu .. si a fost si un pret bun.. doar 7 milioane!Asa ca va recomand restaurantul daca inca nu v-ati hotarat!...Plus mancarea a fost extraordinara si foarte sofisticata sa zic.. si multa..foarte multa.. si chiar la un pret bun 100-120Ron.

andreea_oana
16.07.2008, 12:57:41
salutare tuturor miresicilor!!!
sunt noua printre voi si am citit ceva din mesajele voastre foarte constructive referitoare la restaurantele din craiova. Am si eu nunta in aceasta toamna,mai exact pe 13 sept la green house...:)stie cineva ceva despre acesta? va pup

alisuka
16.07.2008, 13:22:54
Bine ai venit printre noi ,de stiut cert de acest restaurant nu stiu nimik dar din auzite nu vreau sa te sperii ia banii pana si pe aerul respirat si cica servirea lasa ceva de dorit!Sper ca tie sa-tzi iasa bine si sa fie doar vorbe ce am auzit eu!>:D<

andreea_oana
16.07.2008, 13:42:16
:* multumesc mult de sfaturi de de urari!!!...am auzit si eu si de bine si de rau de green-house.fotograful meu zicea ca depinde foarte mult de miri,cum impun anumite reguli...acum,sper sa ma fac inteleasa acolo....
eram curioasa insa dca a fcut cineva acolo sau urmeaza sa faca,ceva sfaturi...

alisuka
17.07.2008, 14:55:18
Asa fii barbata ca doar esti olteanca si impunete bine!:-p Stai linistita ai sa vezi cum iese totul super ok!>:D<

miresicata
18.07.2008, 01:51:23
fetelor!dar de andre`s ce ati auzit?ati fost acolo la vreo nunta?cum e servirea?cum a fost atmosfera?cum a fost serviciul de catering?eu acolo am nunta si...nu am mai vb cu nimeni care a fost la o nunta acolo.contact me pls.
pup

andreea_oana
18.07.2008, 10:54:14
>:D< salut din nou!
cred pana la urma ca atat macarea cat si servirea depinde foarte mult de miri,ca , desi nu sunt de acord cu astfel de practici, ar trebui sa fie cumva "spaguiti" ospatarii inainte de seara petrecerii,iar meniul depinde foarte mult de ce mancaruri alegem noi,nu?
si,poate,pana la urma sa ne implicam foarte mult atat in organizarea meniului,decorarea salii,servire,etc
asa ca sa ne uram succes!!!!:*

alisuka
18.07.2008, 19:22:11
Stiu ca nici eu nu sunt de acord cu darea de spaga dar va trebui sa o fac chiar daca naus e in sri :D caci daca nu le dai tot te fura si te trateaza rau ,mai bine le dai si iti scapi de o grija!;-)

scamutza
20.07.2008, 11:02:14
Buna fetelor, noi sa facem nunta la Prestige. Sala mi-a placut f mult cum arata sper ca si servirea sa fie ok. Meniul inca nu l-am stabilit dar am inteles ca sunt 4 tipuri din care poti alege. Ce nu mi-a placut este ca sala e cam joasa si eu imi doream sa pun un jumbo..dar nu se poate.

andreea_oana
21.07.2008, 11:58:40
si dca tot vbeam mai sus de spaga stie cineva cam cat se da la chelneri,si oare e bine cum m-am gdit sa dau ceva inainte si restul dupa nunta?
in rest.....mai stie cineva ceva de green house?

fadia
21.07.2008, 13:42:22
si dca tot vbeam mai sus de spaga stie cineva cam cat se da la chelneri,si oare e bine cum m-am gdit sa dau ceva inainte si restul dupa nunta?
in rest.....mai stie cineva ceva de green house?

Eu am dat cate 500 de mii la fiecare chelnar,bucatari..................dar am dat la sfarsit.............m-ai intai am vrut sa vad servirea si dupa.............am hotarat sa le d-am cate 500 de mii.Eu zic ca la sfarsit este cel mai bine sa le dai ...............daca merita daca nu..........sa isi puna pofta in cui.pupici

ANISSA
21.07.2008, 15:13:04
SALUTARI TUTUROR MIRESICILOR DE PE ACEST SITE.
Cred ca problema mea este un pic atipica. Ziua cea mare va fi pe 18 octombrie 2008, și tocmai ne-am dat seama ca sala pe care am rezervat-o la Hotelul Jiul(sala de la piscina), este prea mica. Avem mai multi invitati decat am calculat in urma cu un an. Cei de la restaurant ne-au zis cand am platit avansul ca intra cam 200-220 persoane, ca altfel luam sala mare, care era libera atunci, iar acum ne-au zis ca de la 150 de persoane in sus ,stau cam inghesuiti.....Așa ca am pornit sa cautam sala, tinand cont de faptul ca avem lautarii, biserica, așa ca slabe șanse.
Noi speram sa gasim o sala mai mare, pt ca nu vrem sa se inghesuie lumea la dans, pe ringul și așa prea mic de la JIU.
Daca știți cumva vreo sala disponibila, pt 18 oct în care sa intre in jur de 250-300 persoane, dați-mi și mie un semnal.
Bineinteles,ca daca gasim sala, o sa o cedam pe cea de la Jiu, poate facem și noi pe cineva fericit, cu o zi de sambata libera.
Aștept raspuns!

andreea_oana
21.07.2008, 15:50:17
>:D< buna! eu sala asa de mare stiu ca este flora,dar imi pare rau ca nu stiu dca mai au loc acolo...grea problema...oricum dca imi permiteti un sfat pentru viitoarele mirese care inca nu au contractat sala- intotdeauna nr maxim pe care il dau patronii de sali este mai mare decat realitatea,adika oamenii ar sta cam inghesuiti asa c amai scadeti in nr lor vreo 20 asa.
multa bafta sa iti gasesti sala !!!!
acum sunt un pic disperata si eu cu macarea de la green house,mi-a mai spus astazi cineva ca a fost la o nunta acolo si manacrea nu prea a fost fcuta bine asa ca HEEEEEEEEEEELP dca stiti ceva de green house..............

alisuka
21.07.2008, 23:59:08
Anissa da o fuga pana la restaurantul militar sau hanul craiovitza s-ar putea ca ei sa mai aiba libere si au si sali pt atatea persoane!BAFTA la gasit!:* A dar nu conta cu totzi de pe lista ,poat eia noroc si iti vin mai multzi sau poate vin mai putini!

lauramaria5
28.07.2008, 19:44:52
Buna fetelor! Am si eu nunta la Plazza.Ce ati auzit de restaurant?Ma intereseaza servirea in primul rand,amabilitatea personalului etc.Tot ce stiti imi poate fi de folos.Va pup si succes la pregatiri!

scamutza
29.07.2008, 09:06:29
Buna fetelor! Am si eu nunta la Plazza.Ce ati auzit de restaurant?Ma intereseaza servirea in primul rand,amabilitatea personalului etc.Tot ce stiti imi poate fi de folos.Va pup si succes la pregatiri!

Am fost la o nunta in iunie la PLazza, mi-a placut ffff mult localul, dar este fooarte mare! Servirea a fost ok, nici nu s-au stresat nici nu au fost delasatori. Ce m-a enervat a fost ca daca te vedeau ca lasi furculita si cutitul din mana, veneau si te intrebau daca mai servesti?!?! Da lasa-ma frate ca ma mai uit prin zona...mai dansez poate! Nu conta ca ai farfuria aproape plina si pusa abia de 10 min, ei cum te vedeau ca nu bagi te trageau la raspundere:-w

lauramaria5
29.07.2008, 14:12:41
Am fost la o nunta in iunie la PLazza, mi-a placut ffff mult localul, dar este fooarte mare! Servirea a fost ok, nici nu s-au stresat nici nu au fost delasatori. Ce m-a enervat a fost ca daca te vedeau ca lasi furculita si cutitul din mana, veneau si te intrebau daca mai servesti?!?! Da lasa-ma frate ca ma mai uit prin zona...mai dansez poate! Nu conta ca ai farfuria aproape plina si pusa abia de 10 min, ei cum te vedeau ca nu bagi te trageau la raspundere:-w

asa deci :> multumesc frumos.Cat despre sala asa am vrut sa fie :mare.avem peste 300 pers si nu as vrea sa-i vad inghesuiti la joc<:-P

vladutz_adyna
02.08.2008, 00:54:00
ce faceti fetelor ???? am citit mesaje de-ale voastre si eu zic sa nu va mai stresati ( asa rau) ca pana la urma trebuie sa fie bine.
ce-mi spune-ti de rest. niagara ati fost pe acolo sau aveti idee cum ies nuntile pe acolo.mi-as dori mult niste pareri de-ale voastre. multumesc si mai vorbim:*

fadia
02.08.2008, 17:59:52
Buna.Ti-ai schimbat restaurantul?Ai mai fost sa te interesezi de restaurante?pupici

pia
04.08.2008, 09:22:38
asa deci :> multumesc frumos.Cat despre sala asa am vrut sa fie :mare.avem peste 300 pers si nu as vrea sa-i vad inghesuiti la joc<:-P
e inghesuiala acolo nu au spatiu suficient , iar mancarea ...

pia
04.08.2008, 09:26:32
e inghesuiala acolo nu au spatiu suficient , iar mancarea ...
au fost invitati care au ramas fara scaune , trebuie sa vb cu ei inainte

myk_D
04.08.2008, 16:28:53
deci tin sa spun ca am fost la o nunta la plazza si mi-a placut la nebunie! jur! noi acolo am vrut s-o facem, dar din pacate nu mai aveau nimic liber ... pana in noiembrie... mancarea e super ok... in concluzie.. felicitari pt alegerea facuta

lauramaria5
04.08.2008, 17:54:49
au fost invitati care au ramas fara scaune , trebuie sa vb cu ei inainte

cum adica invitati fara scaune???!!:O este posibil cumva sa fi venit mai multi invitati la nunta respectiva....peste 350 (asta e capacitatea maxima)???..altfel nu imi explic.Dar mancarea ce are?din cate am inteles meniul se face de comun acord cu cateva zile inainte....m-ai cam speriat nitel:-SS

vladutz_adyna
04.08.2008, 20:21:30
Da "Fadia" ne-am mai dus si pe la alte restaurante . Nu stim care sa ramana din cele 2: mercur sau niagara . lu cristi ii place mai mult niagara. Dar sa vedem. Peste 2 sapt. stim totul sigur ca at. se intoarce aia din germania si o sa semnam contractu dc. ramane niagara.pupici

fadia
05.08.2008, 08:44:28

Si eu am fost la o nunta la plazza si a fost superb.Restaurantul foarte frumos aranjat,mancarea foarte buna la putine restaurante a fost mancarea atat de buna,chelnarii foarte atenti.Nu te mai lua dupa toata lumea ,ca fiecare au gusturile lor.Plazza este dupa parerea mea cel mai select restaurant din Craiova.Felicitari pentru alegere si mult succes la pregatiri.pupici:*

pia
05.08.2008, 08:48:16
cum adica invitati fara scaune???!!:O este posibil cumva sa fi venit mai multi invitati la nunta respectiva....peste 350 (asta e capacitatea maxima)???..altfel nu imi explic.Dar mancarea ce are?din cate am inteles meniul se face de comun acord cu cateva zile inainte....m-ai cam speriat nitel:-SS
da au fost mai multi invitati dar nu au avut 300 au fost mai putini , nici nu au invitat toti prietenii , cat despre mancare nu mi-au placut ce au ales poate asta au ales ei inainte , cele care aveau legume sote nu erau prea bune , depinde de ce alegi , nu e cazul sa te sperii daca stabilesti totul dinainte o sa iasa perfect :*

lna2709
12.08.2008, 09:20:35
Despre Plazza... noi am fost la 2 nunti acolo si niste prezentari de medicamente....unde nu am avut cele mai placute experiente... la nunti eu nu am dansat, eram in doliu si am observat un pic ....chelnerii parca sunt luati de lafacultatea de sport, cel putin cei de la masa noastra, erau cam ametiti, pun numai 2 tacamuri ceea ce presupune ca ramane un tacam murdar de la un fel la altul care at cand vin sa-ti puna felul urmator au tendinta sa ti-l arunce in brate... au adus cafeaua in cesti fara farfuriute si super dulceeeeeeeeeeeee, iar pentru 300 de pers ar treb sa te mai gandesti...ei au avut unii 250 altii 260 si era plin iar cand se ridicau mult la dans ringul era mic.....iar dupa prez de medicam era toata sectia cu tranzit intestinal accelerat ..........poate am fost noi mai putin norocosi....nu sunt carcotasa dar asa ni s-a intamplat....aaaaaaa......... au pus 4 pahare pe masa iar deja la primul fel au inceput sa le stranga ca nu am mai fi avut nevoie, erau cam de decor.....iar cand au strans primele tacamuri murdare le-au lasat asa un muntisor pe masa vreo 30 min pana si-au amintit de ele... asta poate fi din cauza lipsei de personal....

ralmary
12.08.2008, 14:55:17
Da "Fadia" ne-am mai dus si pe la alte restaurante . Nu stim care sa ramana din cele 2: mercur sau niagara . lu cristi ii place mai mult niagara. Dar sa vedem. Peste 2 sapt. stim totul sigur ca at. se intoarce aia din germania si o sa semnam contractu dc. ramane niagara.pupici
vreau sa-ti zic ca am o gramada de prieteni care au facut nunta la mercur si au fost fffffff impresionati. Personalul de la mercur cred ca este cel mai calificat din craiova(vb in cunostinta de cauza), si niagara am vazut ca are o sala draguta, dar cred ca mercurul este peste

ralmary
12.08.2008, 15:28:39
SALUTARI TUTUROR MIRESICILOR DE PE ACEST SITE.
Cred ca problema mea este un pic atipica. Ziua cea mare va fi pe 18 octombrie 2008, și tocmai ne-am dat seama ca sala pe care am rezervat-o la Hotelul Jiul(sala de la piscina), este prea mica. Avem mai multi invitati decat am calculat in urma cu un an. Cei de la restaurant ne-au zis cand am platit avansul ca intra cam 200-220 persoane, ca altfel luam sala mare, care era libera atunci, iar acum ne-au zis ca de la 150 de persoane in sus ,stau cam inghesuiti.....Așa ca am pornit sa cautam sala, tinand cont de faptul ca avem lautarii, biserica, așa ca slabe șanse.
Noi speram sa gasim o sala mai mare, pt ca nu vrem sa se inghesuie lumea la dans, pe ringul și așa prea mic de la JIU.
Daca știți cumva vreo sala disponibila, pt 18 oct în care sa intre in jur de 250-300 persoane, dați-mi și mie un semnal.
Bineinteles,ca daca gasim sala, o sa o cedam pe cea de la Jiu, poate facem și noi pe cineva fericit, cu o zi de sambata libera.
Aștept raspuns!
eu am avut nunta acum 1 luna la piscina si te sfatuiesc sa nu te pripesti cu cautarea altei sali pt ca si eu am avut aceeasi problema acum 3 luni , si bine am facut ca am ramas acolo, pt. ca oamenii sunt ciudati, iti confirma 100% prezenta, iar cu 2 zile inainte de nunta te trezesti bombardat de tel. de scuze, altii nu suna deloc, iar fffffffffffffffff multi trimit un pliculet. Eu cu o zi inainte de nunta am crezut ca mor, nu mai vroiam sa raspund la tel. pt ca stiam ce urmeaza. Din 150 de fam., 30 au trimis un plic, iar 40(adica 80 de persoane nu au venit deloc)

vladutz_adyna
12.08.2008, 16:56:44
mersi mult ca mi-ai zis chiar nu stiam pe care sa-l alegem cred ca o sa ramana mercur,sambata va spun sigur.:*

dyenutza24
13.08.2008, 20:09:06
Buna, miresicilor din craiova!! Eu am nunta la gradina la craiova si sincer m am cam speriat dupa ce am auzit numai lucruri rele despre acest restaurant. problema e ca le am auzit dupa ce am dat avansul....:O asa ca de acuma nu mai avem ce face decat sa ne ocupam cum putem mai bine de organizare si sa speram ca nu ne strica cei de la restaurant nunta...

vladutz_adyna
14.08.2008, 12:10:30
Buna Dyenutza. Eu zic sa stai linistita ca trebuie sa fie bine. Daca te apuci sa intrebi pe fiecare in parte ce parere au despre un restaurant o sa auzi diferite chestii nici-una la fel.:*

ralmary
14.08.2008, 13:57:58
Buna, miresicilor din craiova!! Eu am nunta la gradina la craiova si sincer m am cam speriat dupa ce am auzit numai lucruri rele despre acest restaurant. problema e ca le am auzit dupa ce am dat avansul....:O asa ca de acuma nu mai avem ce face decat sa ne ocupam cum putem mai bine de organizare si sa speram ca nu ne strica cei de la restaurant nunta...
eu merg la o nunta acolo peste 2 sapt., si o sa revin cu informatii proaspete<:-P

puiumeumic
14.08.2008, 21:48:11
Buna "miresicilor".... o sa fiu si eu miresica undeva la anu' dar inca nu stiu ce restaurant sa aleg, poate ma ajuta si pe mine cineva[-o<

Am in jur de 120 de persoane, vreau un restaurant dragut unde sa-mi pot alege meniul, sa nu fie prea "dichisit" (adik sa stie lumea ce mananca:) ) si as vrea sa ajunga undeva la 100-120 maxim.

Va rog mult daca sunteti in cunostinta de cauza sa mi vindeti si mie niste ponturi, va pup!>:D<

dyenutza24
18.08.2008, 20:27:32
eu merg la o nunta acolo peste 2 sapt., si o sa revin cu informatii proaspete<:-P

ok;-)
mersi mult.pupici:* ^:)^

dyenutza24
18.08.2008, 20:29:57
Buna Dyenutza. Eu zic sa stai linistita ca trebuie sa fie bine. Daca te apuci sa intrebi pe fiecare in parte ce parere au despre un restaurant o sa auzi diferite chestii nici-una la fel.:*

asa e ai dreptate....dar stii...am intrat in panica putin...o sa ne straduim sa facem totul sa fie bine.o:-)

caramel
24.08.2008, 13:03:58
Buna fetelor!
Am si eu nunta in 12/09/2009 la restaurantul Grant Sala (fosta discoteca Eas 17), si inafara de cateva cronici favorabile despre mancare nu am gasit nimic pe net despre acest restaurant.
Poare ma ajuta cineva cu detalii..... sau cu povesti din auzite despre atmosfera, aranjamente, mancare, au altceva. Orice informtie imi va fi de mare ajutor.
Multumesc anticipat![-o<

Rodica_d
25.08.2008, 11:36:31
Buna fetelor,

Eu am o mare dilema. Numai stiu ce sa cred referitor la restaurantul Flora, unde voi avea nunta la anul. Unele persoane imi vorbesc numai de bine acest restaurant, altele imi povestesc ca atunci cand s-au dus la nunta acolo si-au gasit aperitivele insirate deja pe masa (asta mi-a spus-o si soacra mea care a fost de curand acolo). Voi ce stiti de acest restaurant? Eu oricum voi avea o discutie f serioasa cu cei de la restaurant inainte de nunta ca sa nu avem neplaceri in ziua nuntii. Va pupic

dyenutza24
27.08.2008, 15:13:38
Buna fetelor,

Eu am o mare dilema. Numai stiu ce sa cred referitor la restaurantul Flora, unde voi avea nunta la anul. Unele persoane imi vorbesc numai de bine acest restaurant, altele imi povestesc ca atunci cand s-au dus la nunta acolo si-au gasit aperitivele insirate deja pe masa (asta mi-a spus-o si soacra mea care a fost de curand acolo). Voi ce stiti de acest restaurant? Eu oricum voi avea o discutie f serioasa cu cei de la restaurant inainte de nunta ca sa nu avem neplaceri in ziua nuntii. Va pupic

Am fost la o nunta acum cateva saptamani la flora la sala mare. sincer servirea nu a fost ireprosabila (adica iti cam luau mancarea din fata chiar daca stateai cu furculita atarnand deasupra mancarii.... dar le am atras atentia si au fost mai dragutze) dar asta presupun ca se intampla la majoritatea restaurantelor. ai grija daca e duminica nunta sa vb cu ei sa nu va dea afara din rest la 1. la nunta la care am fost eu asa s a intamplat.sper ca nu te a m speriat prea tare... pupici

Rodica_d
27.08.2008, 15:35:33
Am fost la o nunta acum cateva saptamani la flora la sala mare. sincer servirea nu a fost ireprosabila (adica iti cam luau mancarea din fata chiar daca stateai cu furculita atarnand deasupra mancarii.... dar le am atras atentia si au fost mai dragutze) dar asta presupun ca se intampla la majoritatea restaurantelor. ai grija daca e duminica nunta sa vb cu ei sa nu va dea afara din rest la 1. la nunta la care am fost eu asa s a intamplat.sper ca nu te a m speriat prea tare... pupici

Buna Dyenutza,

Noi avem nunta sambata deci sper sa nu fie probleme cu datul afara din sala la ora 1. Super naspa faza sa iti ia mancarea din fata. Sper ca nu vor face asa ceva si la mine ca ne vom certa rau de tot cu ei. Pupicuri

vladutz_adyna
02.09.2008, 15:23:34
Buna fetelor ce faceti??? gata!!! a ramas si la noi ceva sigur dupa atata timp#:-Srestaurant: hanul doctorului, data:11 iulie 2009

dyenutza24
02.09.2008, 19:27:25
Buna fetelor ce faceti??? gata!!! a ramas si la noi ceva sigur dupa atata timp#:-Srestaurant: hanul doctorului, data:11 iulie 2009

felicitari!!!!!!!!!! ma bucur pentru voi!!!!!!!! merg la o nunta la un prieten pe 13 luna asta si o sa iti spun mai multe despre acest restaurant. mai vorbim. Pupicei:suuuper: <:-P :* :*

Mihaela82
05.09.2008, 22:28:08
buna fetele!
stie cineva in craiova un salon unde fac machiaj profesional?????m-ar ajuta ffff mult.merci

AlinaOana
08.09.2008, 13:01:49
Machiaj profesional stiu ca fac cei de la Beauty Salon si auzisem de salonul Monique pe Str. Madona Dudu ( nu lucreaza duminica). Eu am avut nunta...duminica :)) deci n-am putut sa apelez la Monique, dar nici la Beauty, pentru ca singura cosmeticiana era in concediu :(
M-am machiat la Jeunesse si am fost multumita si de rezultat, si de pret;;)
Acum, poti foarte bine sa te duci sa-ti faci machiaj de proba, sa fii linistita.
Sper ca te-am ajutat!:*

fadia
10.09.2008, 17:27:06
buna fetele!
stie cineva in craiova un salon unde fac machiaj profesional?????m-ar ajuta ffff mult.merci

Eu iti recomand salonul Modern,acolo am fost eu si sunt foarte multumita.Uite la avatar niste poze.pupici

alisuka
10.09.2008, 17:59:33
Buna viitoaeleor miresici si celor care atzi avut nunta casa de `piatra pt toate si ce va doritzi!Eu una am auzit multe vorbiind despre restaurantul militar si rele si bune dar in final m-am convins in dimineatza nuntzii mele:M-AU FURAT CA IN CODRUUUUUUUUU!!!Pe deasupra le-am mai si dat cate o sticla de whisky si un borcan de ness si 50 lei de fiecare,la inceput mi-a zis la 3 fete si apoi am dat la 6 fete ,sfatul meu daca facetzi acolo ,lasatzi pe cineva neaparat la bucatarie,chiar daca avezti nota de intrare a produselor duse de voi o sa va fure la greu!!!Ganditiva ca eu am 80 de meniuri cu tot cu muzicantzi ,mi-au lat bani pe 84,am avut 80 sticcle de ape minerale,coca cola 55 de sticle de 2 l,fanta 35 sticle de 2 l ,vin 60 sticle imbuteliat si 45 l varsat,20 de whisky,12 de sampanie,10 de crema de whisky si in final....zic ele sa consumat tot...gheatza a trebuit sa trimit un invitat in noaptea nuntzii sa cumpere ca ei au zis ca au dar de fapt nu aveau....in paharele de primire am gasit apa in loc de sampanie...va zic mai multe????SI in final se pare ca aceste 80 de peroane au baut si mancat ca pt 200.....

nicutz
10.09.2008, 23:37:05
>:P #-o Ne pare rau Alisuka! Si noi tot R Militar am ales. Macar chelnerii s-au purtat frumos cu invitatii? Meniul a fost ok?

alisuka
10.09.2008, 23:41:56
Da nicutz meniul a ramas intreg lumea super satula mancare super buna,chelnerii,s-au purtat sa zicem bine,trebuia sa mai trag eu ca mireaa de ei din cand in cand!Singurul lucru bun care il au e mancarea in rest toata lumea incearca sa te faca din vorbe dulci,poate acum nu ma crezi dar ai sa iti dai seama dupa nunta!Doamne ajuta sa fie bine pt voi urmatorii!!!

andreeamora
11.09.2008, 19:11:13
Buna fetelor !!!am tot citit aici despre restaurante si locuri unde se organizeaza nunti...m -am tot gandit unde ar fi cel mai potrivit ...am cautat si in final aproape ne-am hotarat sa facem nunta la RSR la Podari ...am auzit despre terasa la niste prieteni...si am mers sa vedem care e treaba.....:) locul mi se pare superb....au si piscina ....si au chiar si o bisericuta unde iti poti oficia casatoria religioasa...............multa verdeata ...multe luminite...parca ar fi resedinta familiei lui JR din Dallas.:-p....Acum as vrea sa intreb daca a mai facut cineva nunta acolo....sau a participat la vreuna ca sa aflu si alte pareri ca poate ma pripesc :-p (ca fata mare la maritat).Vreau sa ma si duc sa vad cum arata sala aranjata la urmatoarea nunta care va avea loc acolo.Vă pup si astept vesti de la voi.ms:*
salut..am cateva cunostinte care au participat la diverse evenimete pe acolo..pot sa-ti zic doar ca s-au simtit bine,,le-a placut mult locatia

vladutz_adyna
12.09.2008, 16:07:33
mersi dyenutza:smile: Astept sa-mi zici cum a fost. te pupic.

Doly
19.09.2008, 16:54:05
Buna,
Sunt Doriana Aldescu si tocmai am facut acest cont. Am nunta pe 30 mai 2009 la Europeca in Craiova. Ma poate ajuta cineva cu pareri?...........

Doly
19.09.2008, 17:14:05
buna! sunt intr-un stadiu...destul de avansat! noi am fost acum vreo 3 sapt si nu am mai gasit loc pt august!:( as zice sa te cam grabesti!:)
Buna,
Si eu am nunta tot la Europeca, pe 30 mai 2009, si caut sa aflu mai multe pareri despre restaurant...........Noua ne-a placut si l-am luat.........Am si prieteni care au fost la nunta acolo si mi-au zis ca a fost foarte bine.......Tu ce stii?

dyenutza24
20.09.2008, 13:33:37
Buna,
Si eu am nunta tot la Europeca, pe 30 mai 2009, si caut sa aflu mai multe pareri despre restaurant...........Noua ne-a placut si l-am luat.........Am si prieteni care au fost la nunta acolo si mi-au zis ca a fost foarte bine.......Tu ce stii?

buna
avem nunta in aceeasi zi! poate ne intalnim la poze...in ceea ce priveste restaurantul europeca...ai grija la ospatari!! pe bune. un unchi de al meu lucreaza acolo si mi a zis cate ceva....deci pune ti om la bautura! in rest e bine:) sper ca nu te am speriat. te pup

dyenutza24
20.09.2008, 13:46:53
mersi dyenutza:smile: Astept sa-mi zici cum a fost. te pupic.
am fost la nunta..la hanul craiovita.. la ora 10 i-au zis mirelui ca nu mai este wiskey(fusesera 30 de sticle!!!!). omul a mai adus inca 30 si la 11 jum i-au zis ca s-au terminat din nou si nu mai e nici cola nici fanta desi cumparase in cantitati suficiente. in ceea ce priveste servirea.... sa vezi ce am patit:mancam friptura de pui. eu aveam cartofii in furculita ma pregateam sa ii mananc, iar sora mea mesteca mancarea. o ametita de ospatarita vine si ne intreba cu nonsalanta: mai serviti?.:gen_07: :gen_07: :gen_07:
imi venea sa ii zic vreo doua...
dar m am abtinut.
pe la 1 au inceput sa stranga de pe masa sticlele, tacamurile ....faceau curatenie.nu ne au lasat pe masa decat paharele in care aveam suc sau altceva,si llinguritele pentru tort.
mancare a fost...acceptabila,dar se putea si mai bine.oricum eu put tot acest comportament pe seama faptului ca mirele s a certat cu ei cu 2 sapt inainte de nunta pt ca au facut modificari in sala si nu mai aveau loc atatia oameni cati zisesera la inceput. sa ai grija cum aranjeaza mesele ca sa iti lase loc de dans, ca noi am dansat ca sardelele.
poersupun ca v a obligat sa ii luati pe cei care canta acolo la nunta,nu?
ei acel nelu batana va face in total un program de maxim 2 ore deoarece mai are ince 3 sau 4 nunti in aceeasi noapte si pleaca de la nunta ta sa se duca si la altii....deci negociaza cu ei la sange ca sa nu ai parte de momente de genul cantina: fara muzica, lumea vorbeste si manaca si nu se aud decat tacamurile si murmurul salii....
ideea e ca trebuie sa te porti foarte diplomata cu ei si sa stii sa te impui in acelasi timp!
bafta muuulta
te pup:* :suuuper: :suuuper:

alisuka
21.09.2008, 17:48:31
UFFF numai de cele bune aud de restaurantele din craiova,fetelor parca am fi in jungla ,nu v disperatzi luatzi cu calm tot si mai ales nu uitatzi sa vorbitzi cu cineva de la bucatarie care sa stea cat de cat pe acolo,caci oricata incredere ai avea in ospatari si sefi de sala ca iti vorbesc dulce de te ametesc te fura pe rupte!>:D<

deeaa77
22.09.2008, 21:17:34

Noi am facut nunta la RSR!! e adevarat ca locatia e super... noi am facut afara. Locatia nu mai apartine lui Dinel Staicu ci d-lui Costi Gheorghe cel care are si Pallce-ul. Sincer acum regret ca am facut acolo... Am negociat meniul (doar mancarea , tortul si cafea) la 150 ron ca la sfarsitul nuntii sa constat ca mi l-a taxat la 165 ron..Dumnealui zice ca ne-a spus... dar eu cred ca 2 perechi de urechi ar fi auzit un detaliu asa de important...Husele pt scaune a zis ca sunt 5.5 ron... la sfarsit au fost de fapt 6.5 ron...Am avut aproximativ 90 de pers dar mi-a luat bani pe 105 meniuri....Ca sa nu mai spun ca nu am vazut nici un fel de bautura inapoi.....si am avut din belsug...Daca totusi faceti nunta acolo va sfatuiesc sa nu fiti naive ca mine si sa incheiati un contract!!!! Tipul e un mare smecheras....o sa va faca din vorbe..Nu vreau sa mai spun ca pentru niste aranjamente florale pe mese....pe suport din fier forjat ne-a luat 80 ron/buc... aici a fost prostia mea... am zis sa nu ma mai incurc cu altcineva si sa faca el toate aranjamentele...Aveti mare grija!!!

Doly
23.09.2008, 12:22:16
buna
avem nunta in aceeasi zi! poate ne intalnim la poze...in ceea ce priveste restaurantul europeca...ai grija la ospatari!! pe bune. un unchi de al meu lucreaza acolo si mi a zis cate ceva....deci pune ti om la bautura! in rest e bine:) sper ca nu te am speriat. te pup
Buna!!!
Saru-mana pt. mesaj. Problema e ca nu stiu daca e tocmai indicat sa pun oamenii mei la bautura/bucatarie.......nu stiu cum ar reactiona cei de restaurant....s-ar putea sa nu fie intr-un mod tocmai placut si "sa ma taxeze":( pe parcurs, lucru de care mi-e tare teama. Poate unchiul tau poate sa-ti spuna ceva mai multe si sa-mi dai cateva sfaturi. Oricum eu iti multumesc foarte mult pt. sfat si cine stie, poate chiar ne intalnim. Te pup, si va doresc multa, multa bafta. Sa aveti parte de o zi superba si speciala.:*

dyenutza24
23.09.2008, 19:06:18
Buna!!!
Saru-mana pt. mesaj. Problema e ca nu stiu daca e tocmai indicat sa pun oamenii mei la bautura/bucatarie.......nu stiu cum ar reactiona cei de restaurant....s-ar putea sa nu fie intr-un mod tocmai placut si "sa ma taxeze":( pe parcurs, lucru de care mi-e tare teama. Poate unchiul tau poate sa-ti spuna ceva mai multe si sa-mi dai cateva sfaturi. Oricum eu iti multumesc foarte mult pt. sfat si cine stie, poate chiar ne intalnim. Te pup, si va doresc multa, multa bafta. Sa aveti parte de o zi superba si speciala.:*

multumesc pentru urari,iti doresc si tie spor la pregatiri si multa multa bafta!
o sa il mai trag de limba pe unchiul meu sa imi mai spuna cate ceva:)
am inteles ca este important sa fii diplomata cu ei dar si foarte hotarata!
revin cu vesti!promit!
mai avem timp sa mai vb.:)
te pup

pia
24.09.2008, 11:23:11
buna fetelor , am fixata nunta pe 10 octombrie 2009 la green house stiti cum este servirea sau pareri despre restaurant ?
multumesc :rocking:

dyenutza24
24.09.2008, 22:10:17
buna fetelor , am fixata nunta pe 10 octombrie 2009 la green house stiti cum este servirea sau pareri despre restaurant ?
multumesc :rocking:
felicitariiii!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P spor la pregatiri!!
despre green house nu stiu prea multe dar sper sa te ajute cineva care stie.
:* :*

vladutz_adyna
25.09.2008, 14:31:10
Dyenutza eu am nunta la hanul doctorului nu la hanul craiovita.Oricum ceea ce ai scris poate fi de folos altor persoane care vor sa faca nunta acolo.
Mai tinem legatura. te pupic

Doly
25.09.2008, 16:30:56
multumesc pentru urari,iti doresc si tie spor la pregatiri si multa multa bafta!
o sa il mai trag de limba pe unchiul meu sa imi mai spuna cate ceva:)
am inteles ca este important sa fii diplomata cu ei dar si foarte hotarata!
revin cu vesti!promit!
mai avem timp sa mai vb.:)
te pup
saru' mana mult de tot^:)^ sper sa fie bine. astept vesti.:-SS te pup, ai grija.:* :* :*

dyenutza24
25.09.2008, 20:05:27
Dyenutza eu am nunta la hanul doctorului nu la hanul craiovita.Oricum ceea ce ai scris poate fi de folos altor persoane care vor sa faca nunta acolo.
Mai tinem legatura. te pupic
scuzzzeee.... asa e... eram zapacita...
dar sper sa foloseasca altor fete care fac nunta acolo
:-p :gen_07: :gen_07: :gen_07:

alisuka
25.09.2008, 21:12:53
Uff fetelor eu va inteleg sa va preocupatzi dar nu va strsatzi foarte tare caci cei de la restaurant tot ce stiu ei fac ,voi incercatzi sa va multumitzi cu gandul ca facetzi tot ce putetzi ca sa fie bine si bucarativa de ziua cea mare si lasatzi grijile pe alta data!Totul este sa va impunetzi de pe acum de cand semnatzi contractul incercatzi sa cititzi si literele mici chiar daca persoana in cauza cu care negociatzi va promite marea cu sarea!Nu va incredetzi in nimeni doar in ceea ce scrietzi alb pe negru va zice o fosta mireasa care a trecut deja prin asa ceva!>:D<

Rodica_d
26.09.2008, 09:11:14
Buna fetelor,

Am observat ca este dupa cum ne este norocul cu cei de la restaurant. Oricum sunt sigura de faptul ca oricat de mult ne-am stradui noi ei tot isi vor face mendrele ca sa spun asa. Asta este, ei fac tot ceea ce stiu.

Pupicei

alisuka
26.09.2008, 14:52:27
Exact mendrele si le vor face oricat le-ati da asa ca incercatzi sa va consolatzi cu ideea,caci na doar fiecare trebuia sa traiasca cumva!:*

Rodica_d
26.09.2008, 15:01:09
Exact mendrele si le vor face oricat le-ati da asa ca incercatzi sa va consolatzi cu ideea,caci na doar fiecare trebuia sa traiasca cumva!:*

Ai dreptate. In afara de a ne consola cu aceasta idee ce am mai putea face? Mai bine am incerca sa nu ne mai stresam pentru asta si sa profitam din plin de acea zi, doar este cea mai importanta zi din viata noastra.

caramel
29.09.2008, 13:59:26
Buna fetelor!
Am si eu nunta in 12/09/2009 la restaurantul Grant Sala (fosta discoteca Eas 17), si inafara de cateva cronici favorabile despre mancare nu am gasit nimic pe net despre acest restaurant.
Poare ma ajuta cineva cu detalii..... sau cu povesti din auzite despre atmosfera, aranjamente, mancare, au altceva. Orice informtie imi va fi de mare ajutor.
Multumesc anticipat![-o<

Buna Fetelor! Chiar nu stie nmeni nimic despre acest restaurant:O

Alexandra_r
29.09.2008, 15:25:34
Buna fetelor

Ce stiti de restaurantul Simplon?

Maya_maya
05.10.2008, 14:23:37
Restaurantul Minerva mi se pare de vis :X..meniul costa 160 ron :D..e putin mai scump decat la celelalte..cred:P

katrinel
08.10.2008, 18:32:00
Dar despre Restaurantul Olimp ce parere aveti?:grouphug:

bogdaly
12.10.2008, 16:05:57
Buna Fetelor! Chiar nu stie nmeni nimic despre acest restaurant:O
Buna! Si eu am nunta la Grant Sala in iulie anul viitor.:*
Am fost sambata sa vad sala aranjata pt nunta si e de vis! Mie imi place mult! Insa prea multe nu stiu sa spun despre local deoarece luni voi merge sa fac contractul:-s, dar vom pastra legatura si poate impreuna aflam tot ce avem nevoie sa stim! ;-)Te pupik!

andreeamora
12.10.2008, 21:32:55
Buna,
Sunt Doriana Aldescu si tocmai am facut acest cont. Am nunta pe 30 mai 2009 la Europeca in Craiova. Ma poate ajuta cineva cu pareri?...........
sal am avut nunta acolo
acum 3 sap
eu nu le pot reprosa nimic
totul a iesit perfect
si eu auzisem tot felul de zvonuri
stai linistits o sa fie bine
manacarae a fost super, chelnerii ok, sala superba..

alisuka
12.10.2008, 22:38:25
Felicitari casa de piatra si astept pozici!>:D<

roxana77
13.10.2008, 15:03:22
Buna fetelor,

Eu am nunta anul viitor la restaurantul Prestige. Stie cineva ceva despre acest restaurant? Pe net nu am gasit nimic.

Multumesc pentru raspuns.

bogdaly
15.10.2008, 13:19:55
Am fost sambata sa vad sala aranjata pt nunta si e de vis! Mie imi place mult! Insa prea multe nu stiu sa spun despre local deoarece luni voi merge sa fac contractul:-s, dar vom pastra legatura si poate impreuna aflam tot ce avem nevoie sa stim! ;-)Te pupik!

Buna fetelor! gata..am gasit localul mult dorit si cautat...GRANT SALA!!!<:-P
Sper sa fie totul ok deoarece cei care detin localul sunt niste oamenii ft cumsecade si de bun-simt!
Acum mai am de cautat formatie:rocking: si fotograf! ....si ma imbat! :D:D:D:D
Caramel, dk vrei mai multe informatii lasa-mi un mesaj ceva!
Va pupik pe toate si multa bafta in continuare!:*:*:*

alisuka
15.10.2008, 13:35:01
Eu stiu un fotografi buni dar sunt si unul mai scump si unul mai ieftin ,formatzie eu am avut una mai ieftina dar buna din segarcea ,canta ei si pe etno daca va uitatzi cumva din gresela :">

alinduta
17.10.2008, 23:34:44
am nunta pe17 mai la Europeca. Ce stiti de restaurant pt ca e relativ nou.Mie mi-a placut mult sala mica.

andreeamora
19.10.2008, 14:49:36
eu am facut acolo
pe 20 septembrie
in sala mare
a iesit super super
nu mi-am facut nicio problema
sala a fost aranjata foarte frumos
mancarea buna, calda ,chelnerii draguti
ai facut o alegere buna!

alinduta
19.10.2008, 23:44:18
mulumesc.sper sa fie bine si la mine.sala cine a aranjat-o?

fadia
20.10.2008, 20:32:07
eu am facut acolo
pe 20 septembrie
in sala mare
a iesit super super
nu mi-am facut nicio problema
sala a fost aranjata foarte frumos
mancarea buna, calda ,chelnerii draguti
ai facut o alegere buna!

Buna.Cat a fost la tine la nunta meniul?Si de cate persoane este sala mare?te pupic dulce:*

alinduta
20.10.2008, 23:12:03
iti spun eu ca m-am interesat:sala mare are cam 350 persoane si meniurile sunt intre 110 si 160 ron.nu intra tortul in meniu si nici bautura sau fructele.se mai taxeaza aranjamentul scaunelor 1,5 euro si al meselor cred ca 4euro,dar din cate am vazut eu chiar merita banii pt ca arata super sala>:D<

alisuka
21.10.2008, 00:13:36
Acum imi permit si imi dau eu cu parerea Fadia cred ca merita cum zic fetele pt.europeca fatza ca mie mi-au luat 170 de euro pt aranjatul salii si de fapt inafara de huse pe scaune eu nu am vazut nimik,si nici in meniul meu de 130 lei nu a intrat decat tortul care la gustul a lasat mult e dorit si la ornat la fel!Sincer daca ar fi sa ai aleg odata as alege alt restaurant !>:D<

alinduta
21.10.2008, 00:35:58
Acum imi permit si imi dau eu cu parerea Fadia cred ca merita cum zic fetele pt.europeca fatza ca mie mi-au luat 170 de euro pt aranjatul salii si de fapt inafara de huse pe scaune eu nu am vazut nimik,si nici in meniul meu de 130 lei nu a intrat decat tortul care la gustul a lasat mult e dorit si la ornat la fel!Sincer daca ar fi sa ai aleg odata as alege alt restaurant !>:D<
unde ai avut nunta?

caramel
21.10.2008, 10:00:42

Multumesc de raspuns!

Si mie imi place mult sala si am platit avansul pentru 12 sept 2009, dar nu am incheiat nici un contract. Mi-au zis ca nu stiu inca valoarea meniului de anul viitor. Daca faci contract sa ma anunti si pe mine. pupik!

caramel
21.10.2008, 10:07:47
Buna fetelor! gata..am gasit localul mult dorit si cautat...GRANT SALA!!!<:-P
Sper sa fie totul ok deoarece cei care detin localul sunt niste oamenii ft cumsecade si de bun-simt!
Acum mai am de cautat formatie:rocking: si fotograf! ....si ma imbat! :D:D:D:D
Caramel, dk vrei mai multe informatii lasa-mi un mesaj ceva!
Va pupik pe toate si multa bafta in continuare!:*:*:*

Normal ca vreau!!!!!!!!!!!
Noi nu prea ne-am agitat asa sa stresam oamenii aia.... am lasat stresul dupa 1 ianuarie.
In sfarsit am si eu cu cine ma sfatui :D si se pare ca esti miresica inaintea mea:D (si apropo de fotograf, eu am vazut un album facut de digitera... ireprosabil! )

myk_D
21.10.2008, 14:16:42
fetelor am si eu o mica problema:d, am nunta la anu la jiul, dar.. am inteles ca e pus spre vanzare si noi contract n-am semnat. adica am dat avansul, avem chitanta... dar sunt putin stresata. am motive de ingrijorare?

bogdaly
21.10.2008, 18:53:23
Multumesc de raspuns!

Si mie imi place mult sala si am platit avansul pentru 12 sept 2009, dar nu am incheiat nici un contract. Mi-au zis ca nu stiu inca valoarea meniului de anul viitor. Daca faci contract sa ma anunti si pe mine. pupik!

Si noi am achitat avansul atunci cand am fost, insa tot ca si la voi ....nu a existat contract. Dar stai linistita ca marea majoritate a localurilor asa practica...sau dk e sa dea vreun contract acela e fara valoare(stiu asta ca logodnicul meu lucreaza de o viata in domeniu).
Si eu ma bucur ca am cu cine vorbi in legatura cu localul ca am tot alergat pe forum si nu am mai gasit pe nimeni sa faca tot acolo.
DA, sunt inaintea ta miresica....asa ca am mai multe emotii :)):-SS:-SS:-SS....insa sper sa ne ajutam in continuare. Eu sunt novice8-|8-} in ceea ce priveste acest forum si mi-ar placea sa vorbim mult mai multe.:*
Mersi mult pt sugestia cu fotograful...tu pe ei i-ai ales?
Eu cred ca o sa vorbim cu o cunostiinta care se ocupa cu asa ceva si despre care stim ca e bun in ceea ce face, insa trebuie sa luam legatura cu el sa vedem dk e liber atunci! [-o<
Te pupik si succes la toate!:* Keep in touch! ;-)

bogdaly
21.10.2008, 18:58:37
Normal ca vreau!!!!!!!!!!!
Noi nu prea ne-am agitat asa sa stresam oamenii aia.... am lasat stresul dupa 1 ianuarie.
In sfarsit am si eu cu cine ma sfatui :D si se pare ca esti miresica inaintea mea:D (si apropo de fotograf, eu am vazut un album facut de digitera... ireprosabil! )

Nici noi nu am stresat....cred ;)). Dar am vrut sa mergem sa vedem cum arata aranjat pt nunta;-).
Cu formatia ati aranjat? Noi aici s-ar putea sa avem o problema...:(.

bogdaly
21.10.2008, 19:03:15
fetelor am si eu o mica problema:d, am nunta la anu la jiul, dar.. am inteles ca e pus spre vanzare si noi contract n-am semnat. adica am dat avansul, avem chitanta... dar sunt putin stresata. am motive de ingrijorare?

Buna! Eu zic sa mergeti cel mai bine sa vorbiti cu cei de acolo. eu stiu ca cei care vor achizitiona sala vor prelua si evenimentele aferente ei.insa nu e o regula, din pacate.
Asa ca dati o fuga pana la local si vorbiti cu cei de acolo...eventual inainte sa vorbiti cu seful...intrebati personalul...desi nu puteti pune baza pe acestia...macar va pot spune ce se aude pe acolo.
Va doresc ca ceea ce va doriti sa vi se implineasca si mult noroc cu localul!

alisuka
21.10.2008, 23:55:16
Alindutza eu am facut la restauranul militar!

caramel
22.10.2008, 10:50:43
Nici noi nu am stresat....cred ;)). Dar am vrut sa mergem sa vedem cum arata aranjat pt nunta;-).
Cu formatia ati aranjat? Noi aici s-ar putea sa avem o problema...:(.

Si eu ma bucur ca am cu sine ma sfatui. Voi ati mers in timpul unui eveniment acolo??? eu am vazut-o aranjata dar cu cateva ore inainte nu in timpul....altei nunti, cu toate ca oamenii ne-au invitat sa o vedem si in timpul nuntilor "ca nu o sa se supere nimeni daca o sa mergem sa vedem!". poate am sa vin chiar la nunta ta :> <:-P .
In legatura cu formatia... eu vreau dj si la inceput un cvartetde coarde (am si eu goangele mele) dar nu am cautat inca, bine banuiesc ca o sa mai contractam si o cantareata ceva pt 1-2 ore dar nu mai mult.
Din cate am vazut pe la nuntile din craiova cantaretii si formatiile m-au cam dezamagit .
Nici cu fotograful nu am vorbit , dar i-as vrea pe cei pe care ti i-am recomandat ... mi-a placut mult ce am vazut facut de ei :">

bogdaly
22.10.2008, 16:40:46
Si eu ma bucur ca am cu sine ma sfatui. Voi ati mers in timpul unui eveniment acolo??? eu am vazut-o aranjata dar cu cateva ore inainte nu in timpul....altei nunti, cu toate ca oamenii ne-au invitat sa o vedem si in timpul nuntilor "ca nu o sa se supere nimeni daca o sa mergem sa vedem!". poate am sa vin chiar la nunta ta :> <:-P .
In legatura cu formatia... eu vreau dj si la inceput un cvartetde coarde (am si eu goangele mele) dar nu am cautat inca, bine banuiesc ca o sa mai contractam si o cantareata ceva pt 1-2 ore dar nu mai mult.
Din cate am vazut pe la nuntile din craiova cantaretii si formatiile m-au cam dezamagit .
Nici cu fotograful nu am vorbit , dar i-as vrea pe cei pe care ti i-am recomandat ... mi-a placut mult ce am vazut facut de ei :">

Am mers tot asa ca voi cu cateva ore inainte de eveniment;-).Cat despre partea cu muzica.....oofffff.....noi chiar vrem formatie deoarece consideram ca fac ceva atmosfera, dar ai dreptate in privinta celor ce se gasesc prin zona noastra....lasa de dorit si te lasa lefter:gen_07:.Si tot primim raspunsuri negative cand gasim cate ceva mai rasarit.
Ma bucur pt amandoua ca am rezolvat si partea cu fotograful (de fapt noi maine mergem sa stabilim concret totul...dar e ca si rezolvat;))).
Te sfatuiesc sa dai bataie cu muzica pt ca e nebunie...desi tu sigur vei rezolva tinand cont ca vrei ceva pt cateva ore iar restul dj;-). Sincera sa fiu si eu as opta tot pt dj si ceva solist/a pt cateva ore...dar nuntasii cat si viitorul mire prefera formatie.

babie
23.10.2008, 10:14:40
fetele, daca nu gasiti formatii in craiova incercati la severin! super tari lautarii de acolo.....si sunt la fiecare colt de strada! cei mai buni sunt la simian la class si la severin la decebal, si ia 1800-2000e...bafta!