PDA

Versiunea completa : Regent

czuky
17.09.2009, 11:12:31
eu tot deschit subiecte...vad ca nu este despre regent inca deschiss...in fine...a fost cineva acolo ca si invitat?....sau a tinut ceva nunta ..botez.. as vrea pareri ca am gasit pe alt forum numai de rau si sunt dieperata ca nu va iesi nunta deloc bine...multumesc

carin1974
17.09.2009, 12:00:38
Din pnctul de vedere al invitatului pot sa-ti spun ca mi-a placut. Am vazut si eu parerile de pe celalalt forum, dar nu stiu ce sa spun... Aproape peste tot incep chelnerii sa stranga de pe mesele de la care au plecat deja toti invitatii, daca nu au fost "incurajati" cu o mica atentie sa nu o faca. Mireasa la care am fost eu la nunta nu s-a plans de bauturi. I-au disparut si ei ceva bauturi, dar foarte putin. Despre mancare nici nu a intrebat ce/daca a ramas. La plecarea fiecarui invitat i-a multumit personal si i-a dat caserola de praji, deci chelnerii nu au fost implicati.
Mie mi-a placut mancarea. Supa pot sa spun ca a fost delicioasa, mai buna decat o fac eu acasa. Cafea am primit de cate ori am cerut si a fost buna.
Proprietarii sunt putin cam dusi, in sensul ca nenea tot stingea/aprindea lumini in sala (fotograful aprindea luminile de care avea el nevoie, nenea le stingea si aprindea altele, cica pentru atmosfera) dar dupa ce l-a luat putin mai tare nenea fotograf (au avut un fotograf "mare" la propriu :D ) s-a potolit. Tanti mai apare din cand in cand si studiaza daca e totul ok in sala(o observi imediat, ca nu e imbracata de gala).
Climele au functionat toata noaptea si a fost super ok.

czuky
17.09.2009, 12:06:40
multumesc din suflet pt raspuns...incep sa ma linistesc...eu una nu am foarte mari pretenii dar daca inv se vor simtii bine atunci si eu...asta vreau....inca o data multumesc frumos pt raspuns

carin1974
17.09.2009, 12:25:29
Nu te mai stresa ca o sa faci riduri :D. Vb clar cu patronii de la inceput si eu zic ca o sa fie bine. Si atentie la "pomisori". La prietenea mea au reusit sa ascunda aproape toate kitsch-urile dupa o perdea. Daca spuneau din timp ce vor si ce nu vor sa ramana in sala poate le duceau patronii in vreo magazie...

czuky
06.10.2009, 07:52:45
a trecut si nunta mea....bineinteles a ramas restaurant regent:suuuper: ...ce vreau sa spun e ca o hotarare mai buna de a schimba restaurantul nici nu puteam sa iau.....am fost atenta la toate detaliile....tot a fost prfec...nu ma asteptam la o mancare asa buna si nici la chelneri atat de promti si de amiabili...recomand accest restaurant:suuuper: ...tot a fost facut cum am cerut...la ce ora am cerut...au fost momente cand de emotii nu mai stiam ce trebuie sa fac iar chelnerul de la masa noastra foarte subtil nea reamintit....aceste 3 zile de cand a fost nunta numai si numa laude am primit...patroana e o femeie deschisa la orice ce fel de posibilitati cerute de catre miri...daca cineva ar vrea ceva detalii voi raspunde cu placere:D si toate la un pret accesibil

czuky
20.10.2009, 15:37:58
poze de la rest regent de la nunta noastra

czuky
20.10.2009, 15:39:46
poze de la rest regent de la nunta noastra
si inca cateva

BilianaT
14.01.2010, 15:02:26
are cineva in 2010 nunta la Regent?
ceva info....

czuky
15.01.2010, 13:46:42
ceva info....
eu am avut nunta acolo poate te pot ajuta cu ceva...ce fel de info ai vrea?

Aryanatm
24.01.2010, 00:26:02
ceva info....

Cand ai nunta acolo?
Si eu as vrea sa fac nunta acolo,prin august.Am tot citit de despre ce se intampla pe acolo si am cam intrat in panica =((

czuky
26.01.2010, 16:37:18
am avut nunta in octombrie acolo si sa stii ca am fost mult mai mult decat multumita.....niste chelneri extraordinari...si mancarea foarte buna a fost...sau ridicat peste nivelul asteptarilor noastre....si eu am citit pe alt site cate ceva despre rest dar pana la urma nici nu trebuia sa bag de seama....sincer..patroana a ma lasat sa fac tot ce vreau eu nunta
...mai ales ca inainte cu 3 sapt gasisem restauratntul asta ..deoarece am renuntal la celalt ca nu au facut ce au zis...eu cred ca nu are rost sa te ingrjorezi...acuma depinde si ce vrei u....mai exact daca te intereseaza ceva anume sami spui....aaaa si in ziua nuntii am coborat la bucatarie si era tot impecabil

clau78
13.02.2010, 17:29:27
am avut nunta in octombrie acolo si sa stii ca am fost mult mai mult decat multumita.....niste chelneri extraordinari...si mancarea foarte buna a fost...sau ridicat peste nivelul asteptarilor noastre....si eu am citit pe alt site cate ceva despre rest dar pana la urma nici nu trebuia sa bag de seama....sincer..patroana a ma lasat sa fac tot ce vreau eu nunta
...mai ales ca inainte cu 3 sapt gasisem restauratntul asta ..deoarece am renuntal la celalt ca nu au facut ce au zis...eu cred ca nu are rost sa te ingrjorezi...acuma depinde si ce vrei u....mai exact daca te intereseaza ceva anume sami spui....aaaa si in ziua nuntii am coborat la bucatarie si era tot impecabil
Si noi tot acolo vrem sa facem nunta :). As vrea sala mare dar nu stiu daca o sa accepte la 150 de invitati. Saptama viitoare o sun din nou pe patroana.

czuky
16.02.2010, 12:19:22
Si noi tot acolo vrem sa facem nunta :). As vrea sala mare dar nu stiu daca o sa accepte la 150 de invitati. Saptama viitoare o sun din nou pe patroana.
la noi a acceptat
:D

BiancaB
16.02.2010, 22:38:12
si eu cred ca accepta,mai ales ca este luna octombrie,iar in octombrie nu este nebunia nuntilor din august cand sunt doar doaua saptamani pentru nunti

gizela
28.05.2010, 10:32:48
buna! deci eu nu inteleg cum pot sa fie comentariile despre acest restaurant asa de diferite. eu m-am socat de-a dreptul despre cate am citit, dar mesajul tau ma linisteste un pic. eu am platit avansul de anul trecut, am nunta in octombrie. am luat sala mare cu minim de meniuri care trebe sa le platesc de 150 la numar. am auzit de la o cunostiinta ca o sa imi ceara mai mult la meniu, acuma sunt curioasa ce o sa zica acea doamna....daca poate sa ma puna la curent cu date mai noi despre restaurant, cum sa vb cu ea sau etc, ms anticipat

gizela
01.06.2010, 19:44:03
ceva info....
Da am eu.Si am ceva sa va zic: FETELOR NU VA SPERIATI DE CEEA CE SCRIE!! Eu una m-am speriat, dar am fost sa vorbesc cu patroana si tin sa va zic ca sunt niste minciuni, doamna m-a pus la curent cu tot. Orice nelamurire aveti, mergeti si vorbiti cu ea sa va lamuriti. Inca nu am avut nunta, o sa o am in octombrie si am sa va zic cum a iesit. In orice caz, sala este extraordinar de frumoasa, bucataria superdotata, baile curate, o sa faca si gradina de vara.MERITA SA MERGETI SA VEDETI CU OCHII VOSTRII SI NU SA VA LUATI DUPA VORBELE ALTORA. Daca esti om vei fi rasplatit cu omenie. Sper sa iasa totul cu bine sa va recomand acest restaurant cu drag.

czuky
09.06.2010, 21:04:22
Da am eu.Si am ceva sa va zic: FETELOR NU VA SPERIATI DE CEEA CE SCRIE!! Eu una m-am speriat, dar am fost sa vorbesc cu patroana si tin sa va zic ca sunt niste minciuni, doamna m-a pus la curent cu tot. Orice nelamurire aveti, mergeti si vorbiti cu ea sa va lamuriti. Inca nu am avut nunta, o sa o am in octombrie si am sa va zic cum a iesit. In orice caz, sala este extraordinar de frumoasa, bucataria superdotata, baile curate, o sa faca si gradina de vara.MERITA SA MERGETI SA VEDETI CU OCHII VOSTRII SI NU SA VA LUATI DUPA VORBELE ALTORA. Daca esti om vei fi rasplatit cu omenie. Sper sa iasa totul cu bine sa va recomand acest restaurant cu drag.
nu am mai intrat demult pe site...sa stioi ca su eu mam panicat inainte de nunta cu accest restaurant mai ales cal schimbasem pe primul cu acesta..nu am d c sa mint nunta mia fost laudata de catre invitati...mancare a fost foarte buna..mai putin supa nu stiu cum a fost pt ca eu am dus gaini de casa si inca alte zarzavaturi si teitei de casa sa fiu sigura ca o fac buna si a iesit buna asa....chelnerii sunt extraordinari..nu ma asteptam si nu regret ca am gasit acest restaurant in ultima clipa.ai dreptate patroana cu drag iti raspunde si pune la dispozitie tot ce vrei si se poate

AndreeaNico
06.07.2010, 19:33:12
Ceau,scuze ca m-am bagat asa :-p pot sa`ti spun ca sora mea a avut sambata,03.07.2010,nunta la Regent. In cateva cuvinte pot sa`ti spun asa: mancare superbuna (inca mai suna lumea sa o felicite pt locatie si mancare),chelneri de nota 11 si curatenie extraordinara. Tanti Draghici o persoana foarte deschisa,poti discuta nemultumirile (daca le ai) si nu exista sa nu se rezolve :) (iti zic din propria experienta). Deci recomand acest restaurant din suflet,sora mea a avut o nunta de vis!
Daca mai ai nevoie de ceva info,intreba! :)

gizela
12.07.2010, 15:15:12
Ceau,scuze ca m-am bagat asa :-p pot sa`ti spun ca sora mea a avut sambata,03.07.2010,nunta la Regent. In cateva cuvinte pot sa`ti spun asa: mancare superbuna (inca mai suna lumea sa o felicite pt locatie si mancare),chelneri de nota 11 si curatenie extraordinara. Tanti Draghici o persoana foarte deschisa,poti discuta nemultumirile (daca le ai) si nu exista sa nu se rezolve :) (iti zic din propria experienta). Deci recomand acest restaurant din suflet,sora mea a avut o nunta de vis!
Daca mai ai nevoie de ceva info,intreba! :)
Iti multumesc si aici ca ti-ai facut timp sa ne scrii.:x Nu multi isi mai fac timp pt acest gen de site-uri odata ce au avut nunta, fiindca nu ii mai interesaza detaliile, dar cand au nevoie ei, altii sa aibe timp sa deie explicatii. :-p

gizela
21.10.2010, 12:41:57
A trecut si nunta noastra. Tin sa zic ca am facut o alegere foarte buna alegand Restaurant Regent, totul a iesit foarte bine, cred ca din cauza faptului ca ( cred ) am lasat pe toata lumea sa isi faca treaba. Nici nu am stiut exact ce mancare va fi, am lasat-o pe patroana sa faca ce vrea si cum vrea, dar toata lumea a fost multumita si a laudat-o. Cel mai multumita am fost de chelneri, de nota 20. Singurul lucru ce le-am cerut a fost sa goleasca scrumierele, sunt bolnava cu ele, si toata noaptea, inclusiv dimineata scrumierele au fost goale. Servire de nota 20, amabilitate, bun simt, promptitudine si au zambit toata noaptea, cu toate ca sunt convinsa ca au fost obositi. Ce sa ma zic oameni cu mult bun simt. Imi pare rau ca am uitat sa ii chem sa danseze cu noi la dansul pinguinului :P. Dimineata m-au si ajutat sa car ce am avut de dus acasa, cu toate ca puteau sa plece acasa, ei terminandu-si treaba. MII DE MULTUMIRI CHELNERILOR , BUCATARULUI SI AJUTOARELOR SI MUNCA USOARA IN CONTINUARE! Cu patroana m-am inteles bine, dimineata nu au fost discutii, am dat banii si fiecare din parti a fost multumita. Ceea ce s-a scris in alte comentarii s-a dovedit a fi fals, asa ca mireselor ce si-au tinut nunta la Regent, faceti-va timp sa scrieti parerile voastre sa nu mai fie si alte persoane speriate, fiindca nu au de ce. RECOMAND ACEST RESTAURANT DIN TOT SUFLETUL, in ideea ca eu am fost mai mult decat multumita si inca odata MULTUMESC RESTAURANTULUI REGENT, PERSONALULUI din bucatarie si nu in ultimul rand CHELNERILOR. ( sper ca fapta voastra sa va fie rasplatita de mii de ori in tot ceea ce va doriti ).

gizela
17.01.2012, 20:05:11
A trecut si nunta noastra. Tin sa zic ca am facut o alegere foarte buna alegand Restaurant Regent, totul a iesit foarte bine, cred ca din cauza faptului ca ( cred ) am lasat pe toata lumea sa isi faca treaba. Nici nu am stiut exact ce mancare va fi, am lasat-o pe patroana sa faca ce vrea si cum vrea, dar toata lumea a fost multumita si a laudat-o. Cel mai multumita am fost de chelneri, de nota 20. Singurul lucru ce le-am cerut a fost sa goleasca scrumierele, sunt bolnava cu ele, si toata noaptea, inclusiv dimineata scrumierele au fost goale. Servire de nota 20, amabilitate, bun simt, promptitudine si au zambit toata noaptea, cu toate ca sunt convinsa ca au fost obositi. Ce sa ma zic oameni cu mult bun simt. Imi pare rau ca am uitat sa ii chem sa danseze cu noi la dansul pinguinului :P. Dimineata m-au si ajutat sa car ce am avut de dus acasa, cu toate ca puteau sa plece acasa, ei terminandu-si treaba. MII DE MULTUMIRI CHELNERILOR , BUCATARULUI SI AJUTOARELOR SI MUNCA USOARA IN CONTINUARE! Cu patroana m-am inteles bine, dimineata nu au fost discutii, am dat banii si fiecare din parti a fost multumita. Ceea ce s-a scris in alte comentarii s-a dovedit a fi fals, asa ca mireselor ce si-au tinut nunta la Regent, faceti-va timp sa scrieti parerile voastre sa nu mai fie si alte persoane speriate, fiindca nu au de ce. RECOMAND ACEST RESTAURANT DIN TOT SUFLETUL, in ideea ca eu am fost mai mult decat multumita si inca odata MULTUMESC RESTAURANTULUI REGENT, PERSONALULUI din bucatarie si nu in ultimul rand CHELNERILOR. ( sper ca fapta voastra sa va fie rasplatita de mii de ori in tot ceea ce va doriti ).

Mai putin si trec 2 ani d la nunta noastra. Tin sa zic ca a mai facut o prietena nunta acolo si tot asa de bine a mers tot ca si la noi. Servire ireprosabila, patroni care isi tin cuvantul, totul perfect. Acuma in august mergem tot acolo la o nunta. Va recomand din tot sufletul acest restaurant!