PDA

Versiunea completa : Discutii despre restaurantele din Iasi

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

eva
03.02.2006, 00:00:00
Poate sa ma ajute cine cu faturi referitor la restaurantele din Iasi?

eva
06.02.2006, 00:00:00
Nu-mi poate da nimeni un sfat............:(

eva
06.02.2006, 00:00:00
8)

danaionescu
16.02.2006, 00:00:00
Ce stiti de locatia asta? A fost cineva la vreo nunta acolo?

anonymous
24.02.2006, 00:00:00
asi dori sa inchiriez un restaurant pt. nunta . am peste 150 de invitati ce imi recomandati?

eva
25.02.2006, 00:00:00
Buna Dana, am rezervat cu cateva zile in urma sala de conferinte de la Unirea, eu si viitorul sot de cum am intrat ne-a placut, personalul este foarte dragut si sant sigura ca va iesi super. Arata bine, dar au zis ca o s-o renoveze curand, asa ca o sa arate si mai bine.

eva
25.02.2006, 00:00:00
asi dori sa inchiriez un restaurant pt. nunta . am peste 150 de invitati ce imi recomandati?
Depinde unde stai, daca esti din Iasi, fiindca ai postat intrebarea in acest topic, iti recomand restaurantul de la hotelul Unirea, este peste 150 persoane si arata foarte bine, preturile sant mici si ofera foarte multe, dulciurile, tortul miresei si decorul restaurantului intra in pretul meniului.

mihaelapaf
13.05.2006, 13:10:49
Eu am nunta in iulie si fac la Popas Pacurari, e foarte frumos acolo, sala e mare, vezi daca mai sunt zile libere libere. Meniul ti-l faci tu.

ina
31.05.2006, 20:48:32
Eu am nunta pe 1 iulie, si fac la Hanul Trei Sarmale-sala e mare si ei pun la dispozitie si gradina-care e acoperita(in caz de ploaie).
Au un pret fix pe meniu, dar poti sa aduci tu bautura.
Ca si spatiu, incap lejer circa 150 de persoane in sala, si circa 60 in gradina..

michaella22
05.06.2006, 09:16:02
salutare fetelor!!!
aveti ceva informatii despre RESTAURANTUL FESTIN din Iasi. e situat Nicolina...ma intereseaza cum e personalul de acolo, meniul...orice inf prinde bine!

mersi mult!

mayax
22.06.2006, 11:23:09
Iasul, spre norocul nostru este un oras plin de restaurante, frumoase si acceptabile la pret. Eu voi avea nunta pe 30 sept. si am studiat la inceputul anului cam toata oferta cu restaurantele din iasi. Oferta e vasta si pt. buzunarele fiecaruia. Eu am ales rest. lord gust, din tatarasi, care este in renovare sau mai bine spus in constructie, pt. 2 motive. Unul: ca il cunosc pe patron si mi-a oferit destule facilitati, iar al 2 lea ca il face ca la carte, numai cu produse din import, cu tavane de oglinda, cu candelabre, cu pereti de catifea. Va fi ceva de vis. Iar lucrul care mi-a placut cel mai mult, si sunt putine rest. in iasi care au asa ceva sunt mesele rotunde, dupa care eu mor.

restaurante
26.06.2006, 14:52:33
Salut la toata lumea,

Nu vreau sa para ceva off topic, dar am considerat site-ul acesta ca putand fi un eventual loc in care pot avertiza lumea, in legatura cu anumite restaurante in Iasi (http://restaurante-iasi.blogspot.com), in care nu prea merita sa te duci. Unul dintre acestea este asa-numitul Restaurant Manhattan (http://restaurante-iasi.blogspot.com), despre care am si creat un blog (http://restaurante-iasi.blogspot.com). Invit pe toata lumea, din Iasi sau din Romania sa isi spuna parerea.

Multumesc mult,
T.

simisimina
04.07.2006, 13:43:47
Fetelor ce stiti de restaurantul Perla Viilor?

restaurante
05.07.2006, 17:25:39
Unde e restaurantul asta? E cumva sus, pe Copou, in Agromoniei?

Daphnne
17.07.2006, 12:33:21
Buna fetelor...
Stiti ceva de restaurantul Popas Pacurari din Iasi...as vrea sa fac nunta acolo,dar nu stiu mai nimic...sau ce restaurant mi-ati putea recomanda in care sa incapa cam 150-170 de persoane?
Multumesc

Nicoletta
20.07.2006, 00:56:48
Salutari tuturor miresuicilor din Iasi =P~ .Sunt nou venita in forum, si il gasesc extraordinar!!! Am nunta in 2007, si inca nu mi-am gasit sala, sunt in continuare in cautari ....Rog miresuicile din 2006 care si-au gasit sali, sa-mi dea citeva informatii despre restaurantele din Iasi, in special despre preturile meniurile (si ce includ). Intentionez sa-mi fac o nunta clasica, cu cca. 100-120 de persoane. Sunt plecata din tara de vreo 2 ani si am pierdut legatura cu noile aparitii, sau chiar cu modernizarea celor vechi. Mi-ar prinde tare bine ajutorul vostru..:gen_13: .Contez pe voi ...:suuuper:

Nicoletta
20.07.2006, 02:35:13
Suna F Interesanta Propunerea Cu Noul Restaurant Lord.poti Sa Dai Mai Multe Informatii, Despre Tarif/meniu, Ce Include..multumesc Mult..

laviniaaissa
01.08.2006, 13:56:37
Eu am avut nunta pe 8 iulie la Terasa Vanatorului de pe Copou din Iasi.
Offf.. totul a fost ok cu exceptia faptului ca m au furat de nu-mi venea sa cred.
Daca aveti nunta acolo sa fiti atenti.Noi am avut incredere ca va fi bine dar ne-am inselat tare.
Mancarea a fost acceptabila dar ultimul fel, friptura nu se putea manca, era ca piatra...
Cafeaua ne-au facut-o din zatul ramas de la cealalta nunta... etc
Sunt multe de povestit si la fel de neplacute.
daca vreti detalii sa ma contactati pe mail.

monica_rescued
04.09.2006, 22:50:01
Ce pareri aveti despre restaurantul Little Texas.Eu am auzit multe persoane multumite de cum au facut nunta acolo.

Bia
11.09.2006, 11:29:36
Buna fetelor...
Stiti ceva de restaurantul Popas Pacurari din Iasi...as vrea sa fac nunta acolo,dar nu stiu mai nimic...sau ce restaurant mi-ati putea recomanda in care sa incapa cam 150-170 de persoane?
Multumesc

O prietena de-a mea a facut acolo si e dragut, mi-a placut! Eu am inchiriat la Onyx, restaurantul e mare, frumos, elegant! Toata lumea se sperie cand aude de Onyx insa eu nu sunt de acord! Meniul poate e cu o suta maxim doua mai mult ca in alte parti, desi meniul ti-l stabilesti tu impreuna cu ei, poti sa-ti aduci bautura separat si atunci iesi mai ieftin! Imi place la Onyx, intrarea, scarile care pot fi decorate si arata superb, restaurantul e elegant, spatios! Ti-l recomand cu caldura! Merita sa te duci pana acolo sa vezi!

happybride
18.09.2006, 16:06:13
Buna miresici,

bine v-am gasit ,si sper sa gasesc aici raspuns la multe intrebari.Pentru inceput ,sa ma prezint. Sunt din Iasi ,si am nunta pe 30.09.2007.Suntem in faza alegerii locatiei si as dori ,daca cineva stie mai multe despre restaurantele din Iasi sa-mi dea niste informatii . Va pup pe toate.>:D<

p.s.mai am multe intrebari pentru voi ,dar le luam pe rand

drika
18.09.2006, 23:39:39
Salutare.La Popas Pacurari este dragut dar locuri nu mai sunt de mult in sala mare.Aceea mica nu prea imi place.Perla viilor mi se pare ingrozitoare.Am umblat tot Buciumul pana am ajuns la ea si... arat ca la tara.... afara e cum e da sala e rau de tot.Eu am impacat la Onyx si m-am razgandit din diverse motive.Asa ca sunt in cautari Am umblat iar tot Buciumul si tre' sa recunosc ca sunt multe oferte dar mai toate restaurantele sunt ocupate:(Am gasit insa ceva f fain, super.Printre cele mai faine.Restaurant La Pallia Pensiune 4 stele.Iti cade fata ce lux si nu e chiar scump.120 ron meniu asa e mai la toate restaurantele cat de cat frumoase.Dar ce frumos e.....<:-PTot in zona mai este si Casa Boieresca si Plopii Fara Soti care merita studiate dar asta La pallia e super tare si e si la strada

eva
19.09.2006, 11:29:53
Buna, bine ai venit pe forum, eu am nunta in Iasi si o fac la Unirea.
Daca ai nevoie despre detalii despre acest restaurant - intreaba.
Spor la pregatiri.

happybride
19.09.2006, 13:42:39
buna eva

cum e la unirea ? in care sala faci ? la restaurant ,sau in "groapa"? iti decoreaza ei sala sau ai angajat pe cineva ? :D

eva
19.09.2006, 14:58:35
Lol care e groapa? daca te referi la sala de conferinte, acolo fac, e renovata de curand, ei decoreaza sala.

Bia
22.09.2006, 11:38:26
Ce nu ti-a placut la Onyx ca eu acolo fac?! Mie mi s-a parut superba sala, am fost la o nunta acolo si a iesit super fain de asta am tinut mortis sa fac si eu tot acolo!

Mi-a mai placut la Astoria, de mult ce-i drept, am fost la o nunta la Traian si iarasi mi-a placut!
Unde nu mi-a placut si ma refer strict la sala ca nunta a fost draguta, a fost la Ciuperca la Ciric! E ditamai stalpul pe mijlocul salii si nu vezi nimic, masa mirilor sau ringul de dans! Toata seara te holbezi la un stalp! Da e doar o parere personala, sper sa nu supar pe nimeni!

drika
22.09.2006, 12:43:03
Nu am nimic de comentat la felul cum arata, dar ma refer la faptul ca meniul de mancare e 1200 acum.Asta nu ar fi o problema dar trebuia sa cumpar de acolo toata bautura si sincer eu nu imi permit sa dau 50000 pe un suc la jumatate.De asta am zis.de frumos e f frumos.Eu pana la urma am gasit la Recital in sala de sus(aceea mare)si mi se pare tare dragut si e mai convenabil in sensul ca pot aduce eu bauturile bla bla.Succes

Bia
22.09.2006, 20:50:05
Nu am nimic de comentat la felul cum arata, dar ma refer la faptul ca meniul de mancare e 1200 acum.Asta nu ar fi o problema dar trebuia sa cumpar de acolo toata bautura si sincer eu nu imi permit sa dau 50000 pe un suc la jumatate.De asta am zis.de frumos e f frumos.Eu pana la urma am gasit la Recital in sala de sus(aceea mare)si mi se pare tare dragut si e mai convenabil in sensul ca pot aduce eu bauturile bla bla.Succes

He-he, asa ne-au luat si pe noi la inceput! Dar ne-am negociat cu ei si pana la urma au fost de acord sa aducem noi bautura, sucul, apa, tortul, deci iesim mai ok! Te-am intrebat si eu asa, am crezut ca ai aflat ceva rau ca deja ma luasera palpitatiile!#:-S Eu inca sunt in faza asta :gen_07: !
Pupici si spor la pregatiri!

P.S. Cum sa fac sa deschid si eu un subiect nou?! Stie cineva?

Bia
22.09.2006, 21:22:19
Salutari tuturor miresuicilor din Iasi =P~ .Sunt nou venita in forum, si il gasesc extraordinar!!! Am nunta in 2007, si inca nu mi-am gasit sala, sunt in continuare in cautari ....Rog miresuicile din 2006 care si-au gasit sali, sa-mi dea citeva informatii despre restaurantele din Iasi, in special despre preturile meniurile (si ce includ). Intentionez sa-mi fac o nunta clasica, cu cca. 100-120 de persoane. Sunt plecata din tara de vreo 2 ani si am pierdut legatura cu noile aparitii, sau chiar cu modernizarea celor vechi. Mi-ar prinde tare bine ajutorul vostru..:gen_13: .Contez pe voi ...:suuuper:

Vad ca avem nunta in aceiasi zi! Parerea mea e sa te grabesti cu restaurantul pentru ca desi sunt multe localuri in Iasi, multe sunt deja ocupate! Uite incearca la Astoria, e dragut, Popas Pacurari, dar nu stiu daca mai gasesti locuri, s-a mai deschis un restaurant nou la Ciric, nu stiu cum se cheama, dar am auzit ca arata super (eu nu l-am vazut inca) si daca mai imi vine vreo idee iti zic! Bafta sa-ti gasesti sala pe care o doresti!

drika
22.09.2006, 22:36:32
La Popas sigur nu cred ca ai sa gasesti.au sala mica dar e mai urata si incap maxim 90:-sDoamne nici nu vreau sa-mi amintesc cat am umblat pentru restaurant#-oGrabeste-te ca nu prea se stie
PS la Restaurant Moara de FOc e f dragut.La salile de sus.am fost dar nu mai aveau locuri pt cand voiam eu dar tu incearca.Poate suna rau dar sa stii ca s-a facut renovari si e numai bine pt 120 de persoane.In rest zic nu la Perla Viilor nici nu merita sa mergi pana acolo(scuze daca cineva face acolo- gusturile nu se discuta;-))Spor

sunset
23.09.2006, 10:24:31
Eu am umbrat de mi-au sarit ochii din cap, am vazut un bilion de locuri, si totusi cand am intrat acolo, am stiut. :-)

Eu am sala la "La Boieri". Au un ceva, un sarm, ... candelabrele sunt superbe, iar piesele expuse sunt toate de catalog.
E singurul loc in care m-am putut vedea dansand un vals...
Iar pretul e super decent 100ron.

CataAna
23.09.2006, 16:57:05
La Boieri era si pe lista optiunilor mele... Intr-adevar candelabrul de la intrare e superb si e singurul din Iasi! Si intrarea imi place si zona...

Din pacate pe mine nu m-au incantat de loc vitrinele cu apa minerala Amfiteatru si paste fainoase...;-) Dar banuiesc ca se va gasi o solutie sa le decorezi incat sa arate frumos.
Nu mi-a placut nici senzatia ca te apasa tavanul in partea a doua a salii, dupa ce urci treptele. Dar asta e o fixatie de a mea mai veche. Imi pac cladirile victoriene, cu tavanele inalte si multa lumina...

Oricum daca nu m-ar fi fermecat sala de la Traian cred ca La Boieri ar fi fost si alegerea mea... Intr-adevar e o sala unde te poti imagina dansand vals in rochie de mireasa...

Sa ai o nunta de vis!

drika
23.09.2006, 20:31:52
eu fac la recital pe bucium daca vrea careva informatii sunt dispusa sa dau Cateva imagini
intrare
http://img76.imageshack.us/img76/7060/foto3262nr5.jpg (http://imageshack.us)
restaurant(asta e sala mica de jos, eu fac la etaj la sala mare/ are intrare separata (scari pe afara)care pot fi impodobite f dragut.Nu aveam poza de sus, stilul insa este pe-aproape)
http://img106.imageshack.us/img106/8027/inauntrujf2.th.jpg (http://img106.imageshack.us/my.php?image=inauntrujf2.jpg)

toteu
23.09.2006, 23:37:36
Recital? Sala este intunecoasa, ringul de dans are tavanul foarte jos, mancarea nu este grozava. La terasa este de-a dreptul ingrozitor (prost iluminat, ringul de dans nu este acoperit deloc). Personal nu mi-a placut deloc acest local. Cel mai mult mi-a placut sala de la Traian, nu este foarte mare dar este super. Mancarea excelenta. Am fost la o nunta acolo in august si a fost foarte frumos decorata (nu necesita huse si fete de masa de satin sau decoruri cu baloane, strica toata atmosfera salii). Alt local care mi-a placut a fost restaurantul nou de la Ciric. As recomanda Traian pt. numar mic de persoane si Hotel Ciric pt. numar mare de persoane. Inca un local pe care nu il recomand este Popas Pacurari. Fura aia de acolo de rup. Ultima oara, in iulie la o nunta au preferat sa aduca ei o parte din mancare, prajituri, bauturi. Multe nici nu au aparut pe masa iar altele doar in cantitati limitate.

toteu
23.09.2006, 23:56:01
Traian este de departe cea mai faina sala pe care am vazut-o vara aceasta (din toate punctele de vedere). Cam la acelasi nivel dar mai mare este sala de la Hotel Ciric (cel deschis recent). Problema cu La Boieri sunt vitrinele si dispozitia salii. Vitrinele ingreuneaza foarte tare filmatul si fotografiatul (reflecta lampa/blitzul). Mesele sunt inghesuite (mai exact, lipite) si dispuse atat la nivelul ringului de dans cat si sus (am fost la o nunta acolo in calitate de invitat si am stat la una din cele 2 mese de langa ring, a fost neplacut pt. ca ne-am simtit separati de cei care stateau sus pe scari). Alte restaurante care nu mi-au placut sunt: Popas Pacurari (intunecos, fura mancare), Recital (teresa este ingrozitoare, inauntru este intunecos, tavanul deasupra ringului de dans este foarte jos, mancare cam naspa). In ierarhia mea: Super - Traian, Hotel Ciric, Astoria Simpaticut - Onyx, Ciric - La Ciuperca, Finley, Little Texas, Unirea, Moldova (parter), Carafa, Casa Boiereasca, Hotel Europa Acceptabil - La Boieri Nasol - Recital, Popas Pacurari

drika
24.09.2006, 13:39:26
Mie imi place foarte mult sala de sus de la Recital.Poate o fi un pic intunecos dar asta se poate rezolva.Cat despre mancare ce iti alegi aia primesti.La ringul de dans ai loc sa sari cat vrei tu nu e asa jos precum povestesti tu.Poate nu vorbesti de sala de sus.De terasa ma doare la basca cum e ca doar nu fac afara si nici la parter!!!Ringul de la parter e nasoal pt dans.Cat despre retaurante despre care tu povestesti ca ar fi mai bune(ex Unirea,Moldova, Caraffa Finley , Little Texas sau altele)mie nu imi plac.Ce zici de stalpii imensi de la Unirea.Am fost de curand la o nunta cu ai mei si ei au stat dupa un stalp.Toata noaptea si-au rupt gaturile sa vada si ei ceva.Si nu stiu daca ai observat ca sub cearceafurile de pe tavan zace o gramada de igrasie/:)La Moldova la fel ca si Unirea e babesc si stil comunist, nu mi-a placut niciodata.La Caraffa tot intunecos e si e si mai mic.Daca la Recital ai unde sa iesi afara cat de cat frumos si ai si scarile acelea dragute de coborat la Caraffa ce faci iesi in mall[-(.Finley este bar-cafenea.Nu merge de nunti!Little Texas are braurile ca la crasma de la mine de la tara.Dar pana la urma gusturile nu se discuta!!Si daca noua ne place sala inseamna ca e buna si punct:)>-

drika
24.09.2006, 13:41:20
Mie imi place si restaurant Cotnari.L-a modernizat si e super OK.merita sa vedeti cum e;-)

drika
24.09.2006, 13:45:45
Si daca ai scris la ambele ambele topicuri raspund si eu la amndoua

Mie imi place foarte mult sala de sus de la Recital.Poate o fi un pic intunecos dar asta se poate rezolva.Cat despre mancare ce iti alegi aia primesti.La ringul de dans ai loc sa sari cat vrei tu nu e asa jos precum povestesti tu.Poate nu vorbesti de sala de sus.De terasa ma doare la basca cum e ca doar nu fac afara si nici la parter!!!Ringul de la parter e nasoal pt dans.Cat despre retaurante despre care tu povestesti ca ar fi mai bune(ex Unirea,Moldova, Caraffa Finley , Little Texas sau altele)mie nu imi plac.Ce zici de stalpii imensi de la Unirea.Am fost de curand la o nunta cu ai mei si ei au stat dupa un stalp.Toata noaptea si-au rupt gaturile sa vada si ei ceva.Si nu stiu daca ai observat ca sub cearceafurile de pe tavan zace o gramada de igrasie/:)La Moldova la fel ca si Unirea e babesc si stil comunist, nu mi-a placut niciodata.La Caraffa tot intunecos e si e si mai mic.Daca la Recital ai unde sa iesi afara cat de cat frumos si ai si scarile acelea dragute de coborat la Caraffa ce faci iesi in mall[-(.Finley este bar-cafenea.Nu merge de nunti!Little Texas are braurile ca la crasma de la mine de la tara.Dar pana la urma gusturile nu se discuta!!Si daca noua ne place sala inseamna ca e buna si punct:)>-
PS Merita vazut si restaurant Cotnari.Este renovat si e dragutel

CataAna
24.09.2006, 15:30:12
Am tras si eu cu ochiul la Cotnari intr-o sambata. Ai mei au facut nunta acolo si au insistat sa mergem sa vedem cum mai e...
Am fost chiar placut surprinsa. Au redecorat sala, e pe portocaliu acum, mult mai luminoasa si mai aerisita decat inainte. Am fost mai demult la o nunta acolo si m-am sufocat, dar acum sper ca au aer conditionat.
Din pacate nu imi place zona si nici cladirea care are aspect de cantina. Dar scara care duce spre sala poate fi ornata frumos si chiar tin minte ca ei pusesera flori de tei si mirosea frumos.
:*

drika
24.09.2006, 20:53:56
Formatia e super tare acolo"Onyx" dar din pacate nu onoreaza decat acolo:(A cantat la onyx pe vremuri sunt superrrrrr

sunset
25.09.2006, 11:12:55
Mie mi-a placut "La Boieri". E si super OK cu preturile - meniul 100ron cu tot cu tort si bauturi

Milagros
25.09.2006, 13:04:01
Uite ca mi-am stors creierii si am cateva intrebari pentru tine, ca vad ca esti o miresica cu experienta :) si chiar m-ai convins sa optez pentru Unirea pentru ca oferta lor chiar e de luat in seama!

Iata si intrebarile(sperand ca ai timp si de mine:)
1. Cate feluri contine meniul? Ca peste tot, 2 antreuri(1 rece,1 cald), fel pricipal si inca ceva?
2. Cum sta treaba cu muzica? Iti impun ei sau vii tu cu formatie/DJ?(am auzit ca in unele locuri iti impun formatia si repertoriul lor!!!)
3. Meniul include si marturii?
4. Care este numarul minim de meniuri pe care trebuie sa le comanzi(exista asa ceva?)
5. Cam cat dai tu la chelneri, bacsis, sa zic asa....? (intreb pentru ca chiar nu am habar cat ar trebui dat sa nu injure aia dupa)
6. Ai platit chirie pentru sala sau intra in pretul meniurilor? Si cat au cerut in avans?
Deocamdata astea sunt intrebarile mele, sper din suflet ca nu am fost prea indiscreta/insistenta, dar probabil stii si tu cum e sa vrei sa ai o zi de vis!
In final, te rog taaaare mult sa imi trimiti si mie poze de la locul faptei:D si mai ales un cadru larg si clar cu rochitza! Eu moooooooooooor dupa rochitze :">
In incheiere te pup dulce si spor la munca in continuare si nunta de vis!!!

happybride
25.09.2006, 16:47:57
Si la Traian sunt coloane pe mijloc :-< , au renovat acum sala ,arata bine dar ai pe mijloc 6 coloane care strica tot spectacolul ,nu vezi nimic de dupa ele .In schimb sunt mese rotunde ,scaune confortabile e curat ,si meniul e 150 ron :> .cam multisor .

drika
25.09.2006, 23:57:13
dar la moara de foc ati fost?Au modernizat iar salile de sus merita vazute din toata inima.:-$

drika
26.09.2006, 00:32:55
Sincer jos nici mie nu imi place si sper ca sus este iluminat mai bine(din cate am vazut eu)

eva
26.09.2006, 04:17:56
Uite ca mi-am stors creierii si am cateva intrebari pentru tine, ca vad ca esti o miresica cu experienta :) si chiar m-ai convins sa optez pentru Unirea pentru ca oferta lor chiar e de luat in seama!

Iata si intrebarile(sperand ca ai timp si de mine:)
1. Cate feluri contine meniul? Ca peste tot, 2 antreuri(1 rece,1 cald), fel pricipal si inca ceva?
2. Cum sta treaba cu muzica? Iti impun ei sau vii tu cu formatie/DJ?(am auzit ca in unele locuri iti impun formatia si repertoriul lor!!!)
3. Meniul include si marturii?
4. Care este numarul minim de meniuri pe care trebuie sa le comanzi(exista asa ceva?)
5. Cam cat dai tu la chelneri, bacsis, sa zic asa....? (intreb pentru ca chiar nu am habar cat ar trebui dat sa nu injure aia dupa)
6. Ai platit chirie pentru sala sau intra in pretul meniurilor? Si cat au cerut in avans?
Deocamdata astea sunt intrebarile mele, sper din suflet ca nu am fost prea indiscreta/insistenta, dar probabil stii si tu cum e sa vrei sa ai o zi de vis!
In final, te rog taaaare mult sa imi trimiti si mie poze de la locul faptei:D si mai ales un cadru larg si clar cu rochitza! Eu moooooooooooor dupa rochitze :">
In incheiere te pup dulce si spor la munca in continuare si nunta de vis!!!

Abia acum am vazut mesal tau, o sa-ti dau detalii pe PM, si meniul detaliat lol.

drika
26.09.2006, 10:58:14
Si la Moara de Foc din Pacurari e fain si renovat(pt nunti e super la salile de sus)Eu am vrut acolo dar nu aveau data disponibila cum as fi vrut eu

sunset
27.09.2006, 07:45:36
Intradavar, daca ai multi invitati "La Boieri" nu e o idee prea buna. Eu voi avea cam 80. Si cred ca vor incpea fara probleme in partea de sus.
Niste pozici ;-):

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene103.jpg

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene108.jpg

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene118.jpg

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene125.jpg

Milagros
28.09.2006, 13:38:27
Intradavar, daca ai multi invitati "La Boieri" nu e o idee prea buna. Eu voi avea cam 80. Si cred ca vor incpea fara probleme in partea de sus.
Niste pozici ;-):

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene103.jpg

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene108.jpg

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene118.jpg

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/Fene125.jpg

Heeei! Da chiar e fain locul asta! Asa arata si in realitate sau doar da bine in poze? Asta e sala de sus unde faci tu? Vreau si eu sa stiu un pret pe meniu (sunt incluse si dulciurile,tortul si sucurile?:D) si cu cat timp inainte ai facut rezervarea. Merci frumos si pupici:*

sunset
29.09.2006, 06:56:28
Meniul e acum 100ron, include si bauturile si tortul, dar sunt destul de flexibili.
Poti sa aduci tu din ele si sa transformi in mancare. Singura chestie e ca nu poti cobora valoarea meniului sub 100ron. Oricum mi se pare ok.
Eu am rezervat sala saptamana trecuta si aveau ocupat iunie - cand am fi vrut noi , era liber doar in post si de aia am ales in mai, oricum mai erau sambete in iulie si august.
Succes!

sunset
29.09.2006, 06:57:58
Pozele in afara de ultima sunt in sala de sus. Daca ai invitati mai putini, pana in 60 se poate face si in restaurant

Milagros
29.09.2006, 14:46:44
Fetelor, voi ce stiti de Casa Armatei? Eu am auzit ca poti veni cu mancarea si bautura de acasa si platesti sala si chelnerii sau cam asa ceva... Nashpa e ca din cate stiu nu au aer conditionat, dar in rest eu zic ca e economic...:D
Voi ce ati auzit? Orice informatie e importanta si binevenita! Va pupik

drika
29.09.2006, 20:19:38
Fetelor, voi ce stiti de Casa Armatei? Eu am auzit ca poti veni cu mancarea si bautura de acasa si platesti sala si chelnerii sau cam asa ceva... Nashpa e ca din cate stiu nu au aer conditionat, dar in rest eu zic ca e economic...:D
Voi ce ati auzit? Orice informatie e importanta si binevenita! Va pupik

eu am fost acolo la o nunta si la un banchet si ca sala nu imi place faza ca ringul de dans e separat de sala si nu se vad nuntasii cum danseaza si pe deasupra e si sarit parchetul:-&(poate s-a schimbat dar asa era acum vre-o 2 ani)dansai si-ti rupeai picioarele.Parca erau strazile noastre:-&In rest cu mancarea parca asa era dar trebuie sa ai mare grija cu furatul.Nasa mea de botez a facut acum multi ani acolo pt baiatul ei si a avut si un fel de supervizor de-al ei si tot a fost furata pe rupte.
Daca tot vrei sa faci cu mancarea ta eu zic sa te duci si la niste cantine.S-ar putea sa ai surpriza sa fie mai faine decat aici(cine stie)Succes in cautari<:-P

Milagros
29.09.2006, 21:53:06
Merci frumos Drika! O sa tin cont de sugestiile tale (desi cantina iese din discutie/:) ) Oricum, o sa ma duc totushi sa vad sala, ca eu stiu ca anul trecut au renovat-o. Faza cu ringul de dans e nashpa. Auzisem parca ceva despre asta. Deci inca o bila neagra.
Dar restaurantul unde faci tu unde e?Ce preturi au si ce ofera?
Pup

Milagros
29.09.2006, 21:55:26
Tot eu cu intrebari :D De Moulin Rouge (actualmente Hanul Voievozilor) stiti ceva? Am fost azi pe acolo si au o sala de 100 pers la etaj iar meniul e destul de fainutz si convenabil capret.Bautura o pot aduce de acasa. Well....? Stiti ceva?

drika
30.09.2006, 11:40:23
Tot eu cu intrebari :D De Moulin Rouge (actualmente Hanul Voievozilor) stiti ceva? Am fost azi pe acolo si au o sala de 100 pers la etaj iar meniul e destul de fainutz si convenabil capret.Bautura o pot aduce de acasa. Well....? Stiti ceva?

Da am lucrat un pic acolo(cand zic un pic ma refer la un pic de tot)acum ceva timp si am plecat pentru ca veneu multi socati unul a adus si un pistol(adevarat, tipul era "faimos"in oras).Dupa 2 -3 zile m-am lecuit de orice inseamna munca pe vara in acest domeniu.Dar asta nu are nici o treaba cu nuntile.Revenind la local.Mie mi se pare uratel.Daca ai observat are sus trei tipuri de scaune unele mai inalte altele mai joase:-B(si cica alea raman) mesele de fapt sunt banci cam rapanoase in rest nu stiu ce sa mai zic.Mie nu imi place(e mai frumoasa sala de jos din stanga).singurul lucru de bine este cred pozitionarea mesei de prezidiu(era fain locul unde se pune masa de prezidiu dar atat)Eu zic sa te mai uiti in mai multe locuri ca s-ar putea sa ai surprize placute.Cat despre bautura sunt multe restaurante la care o poti aduce de acasa.Cat mai exact e meniul???
Spor la cautari;-)

Milagros
01.10.2006, 14:09:36
Da am lucrat un pic acolo(cand zic un pic ma refer la un pic de tot)acum ceva timp si am plecat pentru ca veneu multi socati unul a adus si un pistol(adevarat, tipul era "faimos"in oras).Dupa 2 -3 zile m-am lecuit de orice inseamna munca pe vara in acest domeniu.Dar asta nu are nici o treaba cu nuntile.Revenind la local.Mie mi se pare uratel.Daca ai observat are sus trei tipuri de scaune unele mai inalte altele mai joase:-B(si cica alea raman) mesele de fapt sunt banci cam rapanoase in rest nu stiu ce sa mai zic.Mie nu imi place(e mai frumoasa sala de jos din stanga).singurul lucru de bine este cred pozitionarea mesei de prezidiu(era fain locul unde se pune masa de prezidiu dar atat)Eu zic sa te mai uiti in mai multe locuri ca s-ar putea sa ai surprize placute.Cat despre bautura sunt multe restaurante la care o poti aduce de acasa.Cat mai exact e meniul???
Spor la cautari;-)

Hm...zau ca m-ai cam descurajat cu Moulin Rouge!!! Meniul e 900 000, 4 feluri de mancare si 2 cafele. Acopera toata gama de carne sa zic asa, adica ai aperitivul rece, apoi gustare calda cu piept de pui in saramura si mamaliga, peste cu cartofi natur si lamaie si cotlet de porc cu amestec mexican si salata parca...
Dar daca decorez fain sala nu merge? :D Pupici

drika
01.10.2006, 20:27:44
nedecorata oricum arata ca dracu(scuze de exclamatie)Poate ar merge.Gusturile nu se discuta dar gasesti locuri in care meniul se invarte tot in jurul acestei sume.

Bia
05.10.2006, 00:33:44
Salut! Eu fac nunta la Onyx! Mie imi place f mult sala, mi se pare ca are ceva special! Imi place si gradina, scarile mi se par iarasi super! Meniul ajunge tot in jur de un mil jumate dar te poti negocia cu ei sa aduci bautura, etc. si iesi un pic mai ieftin! Merita sa faci un drum sa vezi in caz ca nu stii cum arata.

madalinabul
06.10.2006, 23:08:26
locuri foarte frumoase de nunta in iasi sunt si la casa universitarilor, providenta, clubul bursei, lord club, astoria, moldova ( a fost renovata sala), traian (renovata sala).

CataAna
07.10.2006, 10:31:05
Buna Madalina!

Ai putea sa ne spui te rog cum este la Lord Club si la Providenta? E sala eleganta cu candelabre, sau mai sobra, stil Astoria? Si unde sunt restaurantele astea?
Merci mult!

happybride
12.10.2006, 17:54:01
Onixul e cel mai misto local pentru nunti .Au de toate ,scari pentru o intrare triumfala ,care pot fi ornate ,terasa ,etc.,dar cica e cam piperat meniul 1.5 mil.

madalinabul
12.10.2006, 21:21:38
buna, la lord club au doua sali, cu candelabre si mese rotunde, e foarte frumos, este acolo o doamna foarte dragutza care iti spune tot ce vrei sa stii, husele pentru scaune costa 3ron bucata si poti alege intre culorile auriu sau portocaliu, localul este situat undeva intre tatarasi si dancu, pe partea dreapta cum vii din tatarasi.Ceea ce e frumos la acest local e ca au terasa care da spre un lac cu fantani arteziene si luminite, e foarte frumos. Despre providenta ce pot sa iti spun.... mie imi place foarte mult, de aceea am si acceptat sa fac nunta acolo( sa stii ca nu au candelabre). providenta este in cug, aproape de capat, pe partea stanga, exact dupa blocul cu magazinul Economic.aici la providenta poti sa alegi la huse culorile auriu sau albastru, iar pana la anul aduc si huse rosii, ceea ce e convenabil aici e ca nu platesti husele, intra in pretul salii, au patru sali in care se poate face nunta, cea mai mare sala are capacitate de vreo 400 persoane, iar cea mai mica de 130. poti sa te duci sa le vezi, eu zic ca merita. te pup.

allynnutza
13.10.2006, 15:04:00
Pentru decoratiuni va recomand Preference. Super profesionisti! Puteti vedea cateva modele aici www.preference.ro (http://www.preference.ro). Iar ca si sali, mie imi place Astoria sau Popas Pacurari. Is foarte aerisite, spatioase....

Bia
13.10.2006, 20:34:56
Onixul e cel mai misto local pentru nunti .Au de toate ,scari pentru o intrare triumfala ,care pot fi ornate ,terasa ,etc.,dar cica e cam piperat meniul 1.5 mil.

Si mie imi plac scarile alea, mai ales aranjate frumos, o sa arate super! Iar cat despre meniu, dupa cum am mai zis te poti negocia cu ei. La inceput zic ei nu si nu dar apoi ii iei cu frumosul si tot discutand ajungi la o intelegere! Au ei cam multe pretentii dar pana la urma au si de ce! Na acum zic si eu asa pt ca imi place f. mult acolo si sunt f. fericita ca am gasit loc.

monicadominte
13.10.2006, 21:25:54
Buna
eu sunt monica...am nunta in august la anul si am ales Astoria. La Recital am fost la doua nunti...initial ala a fost restaurantul pe care l am vrut, dar dupa ce am fost la nuntile alea doua am renuntat. Trebuie sa fii f f atent la cum iti alegi meniul....sa te vada ca esti f preocupata de meniu si sa iti faca inainte de nunta un meniu pe care sa il gusti si sa il vezi cum arata inainte. De asemenea aia este o sala care are nevoie de decoratii multe..pentru ca nici perdele nu avea....sfatul meu este sa fii atenta...

Cat despre sala de la Traian...este intr adevar draguta tare..dar e adevarat...pentru o nunta de maxim 80 persoane....

O sala pe care nu v o recomand..si pe care am eliminat o, de asemenea, dupa ce am fost la o nunta este restaurantul francez Majestic..sala f faina..oribila mancare!!

Am mari emotii si eu cu Astoria..dar nici nu am gasit ceva mai elegant...insa nu vi-o recomand decat daca sunteti dispusi sa cheltuiti bani multi....eu nu sunt dispusa...dar parca nu am rezistat:) daca stie cineva ceva neajunsuri legate de aceasta sala...va rog sa imi spuneti...

drika
13.10.2006, 21:43:19
La Recital sus nu prea vad la ce sa pui perdele ca nu sunt multe ferestre la sala de sus(jos sunt ferestre mai multe si da nu au perdele)Cu aranjamentele vreau sa pun tot ce trebuie incepand de la masa de prezidiu pe care voi da 1 mil, scaune, masa de fructe, inimi de flori pt partea de sus de la prezidiu(in loc de baloane ca nu imi plac) si lumanari.Pt balustrada voal si bla bla deci nu ma zgarcesc la decorat:):) sper sa iasa totul bine

CataAna
14.10.2006, 17:59:38
Buna Monica!

Despre Astoria numai lucruri bune am auzit. Mancarea e super, servirea la fel.
Si eu ma gandeam initial sa inchiriez sala respectiva. As fi facut-o cu siguranta daca ar fi avut candelabre (o fixatie de-a mea).
Trebuie sa te gandeti unde vei amplasa masa mirilor si sa te consulti cu firma care decoreaza. De fapt, daca ai formatie inseamna ca prezidiul nu va fi in nici un caz pe scena. Incearca sa eviti nisa din partea dreapta a ferestrei. Am vazut fotografii de la o nunta la care masa mirilor era in acea nisa si nu arata deloc bine. Dar se gasesc solutii pentru ca sala e mare si se pot face tare multe lucruri.
Un neajuns mic... Un tip care filmeaza la nunti mi-a spus ca nu e lumina suficienta, dar asta se rezolva cu niste lampi speciale. E bine de stiut dinainte oricum...
Bafta la pregatiri!

CataAna
15.10.2006, 11:14:10
Buna Madalina!

Merci mult pentru informatii.
Am fost aseara la Lord Club cu viitorii nasi. Am ajuns destul de tarziu si erau deja nunti, dar am dat peste un mire foarte dragut care ne-a invitat si la un pahar de sampanie (nasul ramasese in taxi;-)). Acum aparem si pe caseta lor de la nunta:))
Imi pare bine ca am reusit sa gasesc restaurantul asta pentru ca, din cate imi imaginam eu, parea cel mai extraordinar din Iasi. E frumos, spatios, dar tot Traianul mi se potriveste mai bine. Acum pot dormi linistita ca am facut cea mai potrivita alegere pentru nunta pe care mi-o doresc...
E frumos, sa nu ma intelegeti gresit. Chiar merita vazut!
Pupici si nunta de vis!

Milagros
15.10.2006, 11:40:00
buna, la lord club au doua sali, cu candelabre si mese rotunde, e foarte frumos, este acolo o doamna foarte dragutza care iti spune tot ce vrei sa stii, husele pentru scaune costa 3ron bucata si poti alege intre culorile auriu sau portocaliu, localul este situat undeva intre tatarasi si dancu, pe partea dreapta cum vii din tatarasi.Ceea ce e frumos la acest local e ca au terasa care da spre un lac cu fantani arteziene si luminite, e foarte frumos. Despre providenta ce pot sa iti spun.... mie imi place foarte mult, de aceea am si acceptat sa fac nunta acolo( sa stii ca nu au candelabre). providenta este in cug, aproape de capat, pe partea stanga, exact dupa blocul cu magazinul Economic.aici la providenta poti sa alegi la huse culorile auriu sau albastru, iar pana la anul aduc si huse rosii, ceea ce e convenabil aici e ca nu platesti husele, intra in pretul salii, au patru sali in care se poate face nunta, cea mai mare sala are capacitate de vreo 400 persoane, iar cea mai mica de 130. poti sa te duci sa le vezi, eu zic ca merita. te pup.

Sal! Si pe mine ma tenteaza Lord Club. Cat ziceai ca e meniul? Tu pe cat ai nunta? Pup

monicadominte
16.10.2006, 21:53:05
Ma bucur sa aud de bine...mai ales ca imi este teama ca la banii pe care ii dau sa nu iasa bine...oricum astazi am vorbit cu niste dansatori profesionisti,vreo doi la numar:), care vor dansa in timp ce invitatii vor manca...ca sa degaj putina atmosfera de entertainment. Isi vor schimba costumele...si nici nu e scump...de asemenea vor dansa la un moment dat pe un vals cantat de cvartetul care imi va canta valsul miresei.

Cum vi se pare videoproiectorul..cu programel in powerpoint...in care sa punem niste poze cu noi la inceput...cu prietenii care ne au facut cunostinta..? Nu as lasa treaba asta sa dureze mai mult de zece minte ca nu vreau s aplictisesc pe nimeni....am observat ca a inceput sa se poarte si ar fi dragut..zic eu..?voua cum vi s ar parea?

De asemenea ideea cu trabucurile personalizate facute cadou barbatilor...imi surade....

Ma mai gandesc la niste idei originale..pentru ca vreau ca nunta mea sa iasa putin din tiparul vechi..cred ca si voi va doriti acelasi lucru...

pupi...
are cineva ideea cat costa un coafat de mireasa la maviov? eu am zusit ceva de 6, 7 milioane..ceea ce ma sperie!!

CataAna
16.10.2006, 23:13:13
Monica, de ce nu dansati voi in locul dansatorilor profesionisti? Cu banii pe care ii platiti lor, mai bine faceti niste ore in particular de dans si ramaneti cu ceva din toata treaba asta. Im plus va distrati si voi pentru ca dansul binedispune, mai ales cand e cu cine trebuie.:x
Nu mai spun de impactul care il veti avea asupra invitatilor. In fine, faci cum vrei, dar mie personal nu mi-ar place sa am alte 'personaje principale' la nunta mea, eu si mirele trebuie sa fim cei mai cei.:)
Treaba cu videoproiectia mi se pregateste si mie de catre tata. Sincer eu as vrea sa o evit, nu de alta dar devin toti invitatii prea sentimentali si se pun pe bocit. Dar poate fi facut si hazliu, ca un fel de glumitza, ceea ce poate fi chiar dragutz.
Trabucurile e o idee foarte buna, numai ai grija cu cei care nu fumeaza sau care sunt antifumat. Poti sa le pui in loc de eticheta cu 'Havana' sau ce-or fi, una cu numele voastre si data nuntii.
Bafta la pregatiri!

monicadominte
17.10.2006, 11:51:03
Nu zic...este f fain si interesant in acelasi timp ce spui tu acolo...dar ar fi f greu sa fac spectacol in rochia de mireasa...si ca sa imi fac niste rochii speciale...ca sa ma schimb..ar fi prea de tot....lectii de dans oricum am inceput amandoi sa luam...ca sa nu ne facem de ras la nunta...ca nici mie si nici lui nu prea ne au placut petrecerile....si uite asa ne am trezit ca avem nevoie de lectii de dans...o sa pregatim cateva dansuri....

pupi....

madalinabul
19.10.2006, 20:02:20
sal, meniul la lord club ajunge la un milion, in care intra 4 feluri de mancare, tort, fructe, cafea,adica tot in afara de bautura. eu am nunta pe 12 mai la providenta. te pup .pa

madalinabul
19.10.2006, 20:03:55
am vazut ca vrei sa faci nunta pe 21 aprilie 2007, sa stii ca sala mare este inchiriata la lord club de nasii mei, dar sa stii ca mai e sala mica, nu strica sa te duci sa o vezi. sa ma anunti ce ai facut. pupici

Milagros
21.10.2006, 13:38:34
am vazut ca vrei sa faci nunta pe 21 aprilie 2007, sa stii ca sala mare este inchiriata la lord club de nasii mei, dar sa stii ca mai e sala mica, nu strica sa te duci sa o vezi. sa ma anunti ce ai facut. pupici
Hm...merci pt informatie! Dar cat de mica e sala mica? Imi incap 100 de persoane? Si unde e restaurantul in care faci tu? Si cat e meniul? Pupu

madalinabul
22.10.2006, 19:59:25
salut, sa fiu sincera sa stii ca nu stiu cate persoane incap in sala mica, dar cred ca vreo 50 de perechi. Eu fac nunta la providenta in cug iar meniul variaza, depinde de alegerea pe care o fac, oscileaza intre 80 si 90 ron, fara bautura, prajituri si fructe ( tortul este inclus in meniu, 2 cafele, si apa minerala). daca vrei mai multe informatii sa imi spui. pupici

simona23
26.10.2006, 13:38:02
buna miresicilor,si eu am nunta la anul la restaurant Recital si am auzit ca sunt probleme cu mancarea, ringul de dans( aluneci foarte tare ma refer la sala de sus)am inteles ca s-a oprit si curentul de cateva ori.oare mai gasesc alt restaurant pentru luna august?

drika
26.10.2006, 13:42:58
buna miresicilor,si eu am nunta la anul la restaurant Recital si am auzit ca sunt probleme cu mancarea, ringul de dans( aluneci foarte tare ma refer la sala de sus)am inteles ca s-a oprit si curentul de cateva ori.oare mai gasesc alt restaurant pentru luna august?
Poti sa mai cauti desi sunt cam slabe sansele si daca gasesti abia atunci renunta la Recital ca nu cumva sa ramai cu buza umflata:-p si daca ramai aici vezi ce faci si cu geamurile sa pui niste perdelute ceva ca sunt urate simple.Si inca o chestie s-ar putea ca nici lumina sa nu fie pre buna, poate poti vb cu managerul sa rezolve treaba asta cu niste becuri mai puternice sau stiu eu.Mult succes<:-P

Milagros
27.10.2006, 14:56:41
Si eu vreau sa aud pareri despre acest loc!

sunset
27.10.2006, 16:55:31
La nunti nu am fost pe acolo, dar am fost de multe ori la terasa la un suc sau sa mananc si sunt super ok.
Papa tare bun si chelnerii destul de fasneti.

Milagros
28.10.2006, 13:18:41
La nunti nu am fost pe acolo, dar am fost de multe ori la terasa la un suc sau sa mananc si sunt super ok.
Papa tare bun si chelnerii destul de fasneti.

Hei,vad ca tu faci nunta La Boieri! Vreau amanunte cat de multe! :D Oare mai au liber pentru 21 aprilie?Pupici

sunset
30.10.2006, 07:16:25
S-ar putea sa ai noroc .... Din cate stiu era destul de liber in aprilie, dar trebuie sa mergi sa vezi.

simona23
30.10.2006, 11:46:23
Iti multumesc mult pentru sfat,in legatura cu restaurantul,ai dreptate nu am mai gasit nici unul disponibil pentru luna august.sper sa rezolv si problema cu sala(ferestrele si iluminatul)apropo, imi poti recomanda o firma de amenajari si decoratiuni!multumesc inca o data si spor la pregatiri!>:D<

nadia
30.10.2006, 17:26:26
Salut fetelor!
Stiti ceva de Clubul Bursei.Eu am fost acolo si mi s-a parut destul de dragut.Meniul e cam :-s scump.Am azut ca ati gasit meniu si la 100 Ron.Am cautat in tot orasul un restaurant cu meniul bun si ieftin dar sub 130 nu am gasit.

drika
30.10.2006, 21:54:11
Salut fetelor!
Stiti ceva de Clubul Bursei.Eu am fost acolo si mi s-a parut destul de dragut.Meniul e cam :-s scump.Am azut ca ati gasit meniu si la 100 Ron.Am cautat in tot orasul un restaurant cu meniul bun si ieftin dar sub 130 nu am gasit.
la mine e 1.500.000, daca iti place e ok.Sunt mai putine restaurantele cu preturi mai mici si s-ar putea sa nu-ti placa la fel de mult.

drika
30.10.2006, 21:57:57
Iti multumesc mult pentru sfat,in legatura cu restaurantul,ai dreptate nu am mai gasit nici unul disponibil pentru luna august.sper sa rezolv si problema cu sala(ferestrele si iluminatul)apropo, imi poti recomanda o firma de amenajari si decoratiuni!multumesc inca o data si spor la pregatiri!>:D<
Pai depinde, eu stiu, sigur ai auzit de preferance dar sunt un pic mai scumpi.Eu facusem un contract cu o firma nu chiar cunoscuta dar cu preturi f mici(mai ales la use de scaune ca asta ma interesa pe mine atunci)dar nu o sa mai trebuiasca sa mai decotrez pt ca e prea super restaurantul si nu trebuie sa-i pun huse si alte cele.Daca vrei detalii pot sa-ti dau un nr de tel pe privat.Oricum ce stabilesti acum ramane suma la fel si pt la anul.Hasa cu esarfa chiar era destul de ieftina$-)

sunset
31.10.2006, 06:28:09
Drika pls spune cu cine ai vb de huse!!! Ca am ajuns la capitolul asta ... si nu prea mi-a placut ce am vazut pana acum^:)^

petra
01.11.2006, 21:36:44
Salutare la toate miresicile
Aveti informatii despre restaurantul Majestic?Cum este mancarea ,servirea,preturile....etc?

Milagros
03.11.2006, 14:31:22
Buna!La Majestic stiu ca e tare fain,asa..luxos,iar meniul e 1 mil jumate,numai mancarea,fara cafea,apa si restul. Mie mi se pare scumpicel pentru ca facem nunta din banii nostri :D Dar e fain ca economisesti la decoratii ca sala e deja frumoasa,nu trebuie aranjata deloc.Cam atat.Mai bine suna la ei si vei obtine mai multe detalii.Te pupu

Nicoletta
05.11.2006, 12:34:08
Dupa citeva rezervari si perinderi de la un restaurant la altul, in sfirsit am gasit o sala care imi place cu adevarat,:-" cea a restaurantului Moldova (pe ultima suta de metri, de altfel). Este o sala in care ma vad cu adevarat dansind un vals in rochie de mireasa. Voi ce parere aveti de sala?

Nicoletta
05.11.2006, 13:00:13
Prerezervare mi-au facut parintii si la Sala de Conferinte, de la Hotel Unirea ptr data de 19 august 2007, dar am decis sa renunt ptr ca nu-mi incap invitatii:-SS (capac max 120). De aceea, daca este cineva care inca nu si-a gasit sala si ii convine data, sa-mi scrie, in felul asta poate nu pierd nici parintii avansul dat #:-S . Pupici!

drika
05.11.2006, 21:24:23
Prerezervare mi-au facut parintii si la Sala de Conferinte, de la Hotel Unirea ptr data de 19 august 2007, dar am decis sa renunt ptr ca nu-mi incap invitatii:-SS (capac max 120). De aceea, daca este cineva care inca nu si-a gasit sala si ii convine data, sa-mi scrie, in felul asta poate nu pierd nici parintii avansul dat #:-S . Pupici!

CUM ADICA SA PIRZI BANII!!???Nu pot sa cred, dar nu se inapoiaza avansul daca anunti la timp???Nu ati semnat contractul, tre sa fie o clauza si de bani...Nu se poate asa ceva!!1:O:O:O:Osunt banii tai si daca anunti la timp nu are de ce sa-ti ia banii.Si au am anulat contract pana acum si mi-am primit banii totii!!Trebuie sa vb cu managerii sau... nu e drept:-s

drika
05.11.2006, 21:25:07
Dupa citeva rezervari si perinderi de la un restaurant la altul, in sfirsit am gasit o sala care imi place cu adevarat,:-" cea a restaurantului Moldova (pe ultima suta de metri, de altfel). Este o sala in care ma vad cu adevarat dansind un vals in rochie de mireasa. Voi ce parere aveti de sala?
si cat este meniul la voi?o:-)

janine_282
06.11.2006, 13:38:08
Eu imi fac nunta la Clubul Medicilor - e un restaurant foarte spatios, cu unj ring de dans imens si o sala frumoasa, meniul pt anul 2007 e 1.200.000...mi se pare ok dat fiind faptul ca va fi nunta a "doi studenti" - cu "fonduri studentesti" - :P

drika
06.11.2006, 19:55:35
Eu imi fac nunta la Clubul Medicilor - e un restaurant foarte spatios, cu unj ring de dans imens si o sala frumoasa, meniul pt anul 2007 e 1.200.000...mi se pare ok dat fiind faptul ca va fi nunta a "doi studenti" - cu "fonduri studentesti" - :P
Si noi suntem studenti;;) si tot singurei ne facem nunta<:-P...Multa fericire!!Unde invatati?Sory de off topic:-$

Nicoletta
06.11.2006, 20:34:37
si cat este meniul la voi?o:-)
Meniul le restaurantul Moldova e 1.200.000 lei, convenavil zic eu....include 4 feluri de mincare, tortul miresei, dulciuri, cafele, nu am intrebat de sucuri...In ceea ce priveste recuperarea banilor de la Unirea, eu fiind plecata din tara nu am putut vb personal, insa telefonic mi-au zis ca se pot recupera doar in "cazuri majore"...:-? nu stiu ce vor sa zica cu asta...ptr ca contractul l-au semnat parintii mei, eu nu l-am vazut....Sper sa fie OK pina la urma, daca nu imi string toata familia si facem un ospat la restaurant de toti banii <:-P <:-P ...si tot nu-i pierd ;-) Pupici!!

AUKA
11.11.2006, 09:53:07
Salut fetelor!

Eu am organizat un banchet la Clubul Bursei si am fost nemultumita dintr-un singur motiv...portiile la mancare erau fff mici si erau urat aranjate. Din cate am auzit au probleme cu bucatarii. Eu mergeam destul de des acolo si am constatat ca portiile se tot micsorau...si nu mai merg la Clubul Bursei. Muzica in schimb este buna. Asta este parerea mea. Spor la cautari si pregatiri.

sunset
14.11.2006, 08:56:29
Nicoletta, poate nu ai renuntat la prerezervare inca... am fost la nunta unui prieten tare bun duminica si... am fost, per total , foarte dezamagita.
Am sa-ti spun intai parte buna a lucrurilor, ca tare putine sunt :( :
- a fost interesanta prezentarea fripturii flambate
- a fost deosebit ca la tort, au facut un cerc de foc in jurul mirilor

Parti proaste:
- meniul, desi pare bogat cu 4 feluri, a fost prost gatit:
- aperitivul rece avea partile componente cam vechi
- aperitivul cald a avut o carne fara nici un fel de gust (presupun ca era pui?!), ciupercile calde aproape carbonizate
- pestele a fost SUPER

sunset
14.11.2006, 09:00:29
Continuare:
- personal mostenit din epoca comunista, niste mamaite expirate si plictisite si evident furacioase (bautura a disparut intr-o jumatate de ora). Se miscau in reluare, ca sa nu trebuiasca sa spele tacamurile folosite le luau din farfurii si le lasau pline de mincare pe fata de masa ca sa mananci urmatorul fel mai aromat si ca sa te murdaresti si pe haine.
- perdelele murdare (din crem au ajuns cafenii)
Nicoletta, sper sa nu te superi pe mine. Eu am spus asta ca sa stii la ce sa te astepti, eventual poate schimbi localul sau macar stii la ce sa ai grija...
Te pup:*

Nicoletta
14.11.2006, 21:21:31
Continuare:
- personal mostenit din epoca comunista, niste mamaite expirate si plictisite si evident furacioase (bautura a disparut intr-o jumatate de ora). Se miscau in reluare, ca sa nu trebuiasca sa spele tacamurile folosite le luau din farfurii si le lasau pline de mincare pe fata de masa ca sa mananci urmatorul fel mai aromat si ca sa te murdaresti si pe haine.
- perdelele murdare (din crem au ajuns cafenii)
Nicoletta, sper sa nu te superi pe mine. Eu am spus asta ca sa stii la ce sa te astepti, eventual poate schimbi localul sau macar stii la ce sa ai grija...
Te pup:*

Binenteles ca nu ma supar:-p . M-ai pus un pic pe ginduri cu cele relatate:-\ . Sper totusi sa se schimbe ceva pina la anul. Eu de aici, din afara tarii am auzit numai cuvinte de lauda la adresa restaurantului, dar se pare.... Mai astept si alte pareri..:-SS

drika
14.11.2006, 21:24:59
Binenteles ca nu ma supar:-p . M-ai pus un pic pe ginduri cu cele relatate:-\ . Sper totusi sa se schimbe ceva pina la anul. Eu de aici, din afara tarii am auzit numai cuvinte de lauda la adresa restaurantului, dar se pare.... Mai astept si alte pareri..:-SS
Pacat ca nu ai cum sa mergi tu sa vezi exact cum este acolo.E altceva cand te uiti la un restaurant pt propria ta nunta, esti mai exigent.Oricum poate ai oameni de incredere care sa faca ceea ce tu nu poti din pacate:(Succes<:-P

Nicoletta
14.11.2006, 21:37:30
Pacat ca nu ai cum sa mergi tu sa vezi exact cum este acolo.E altceva cand te uiti la un restaurant pt propria ta nunta, esti mai exigent.Oricum poate ai oameni de incredere care sa faca ceea ce tu nu poti din pacate:(Succes<:-P

Intr-adevar de eram in tara era mult mai usor#:-S . Nu-mi ramine decit sa trag o "fuga" de Revelion pina acasa, ptr a putea lua o decizie corecta..:-SS

SEMIRA_1979
15.11.2006, 14:50:44
Iasul, spre norocul nostru este un oras plin de restaurante, frumoase si acceptabile la pret. Eu voi avea nunta pe 30 sept. si am studiat la inceputul anului cam toata oferta cu restaurantele din iasi. Oferta e vasta si pt. buzunarele fiecaruia. Eu am ales rest. lord gust, din tatarasi, care este in renovare sau mai bine spus in constructie, pt. 2 motive. Unul: ca il cunosc pe patron si mi-a oferit destule facilitati, iar al 2 lea ca il face ca la carte, numai cu produse din import, cu tavane de oglinda, cu candelabre, cu pereti de catifea. Va fi ceva de vis. Iar lucrul care mi-a placut cel mai mult, si sunt putine rest. in iasi care au asa ceva sunt mesele rotunde, dupa care eu mor.

BUNA!SI EU AS VREA SA FAC NUNTA LA LORD GUST, IMI POTI DA MAI MULTE AMANUNTE DESPRE ACEST RESTAURANT? PRETURI..MENIU...DECORATIUNI...ETC .
DAR DESPRE CAPRICIU DIN PACURARI STIE CINEVA CEVA?

tesenfants
16.11.2006, 10:37:52
BUNA!SI EU AS VREA SA FAC NUNTA LA LORD GUST, IMI POTI DA MAI MULTE AMANUNTE DESPRE ACEST RESTAURANT? PRETURI..MENIU...DECORATIUNI...ETC .
DAR DESPRE CAPRICIU DIN PACURARI STIE CINEVA CEVA?

Buna,

eu voi avea nunta in 2007 la Lord Gust si mi-ar placea sa aflu impresii despre acest restaurant de la fetele care au avut nunta acolo.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Multumesc mult si o zi frumoasa!!!:*

nicoleta
18.11.2006, 01:07:21
Salut miiresici!Recunosc ca am cam chiulit in ultima vreme dar sper sa ma iertati!Salut Bia am vazut ca ai o mare problema cu pantofii! Da o fuga la prietenul tau si poate i-ti rezolvi problema!Aici sigur i-ti vei gasi , si nu vei cheltui multi bani. Am o mare rugaminte insa la voi ! Cum vi s-a parut restaurantul de la Tomesti?Eu l-am vazut si i-mi place in principiu dar ma intereseaza mancarea si servirea!Va pupic dulce! Multumesc mult.

anday
21.11.2006, 16:30:48
mincarea si servirea sunt f bune sa nu iti faci griji in privinta asata
depinde ce meniu iti alegi

Milagros
01.12.2006, 00:47:26
si eu am fost sa vad Lord Gust dar dina pacate era inchis ca fusese o petrecere cu o seara inainte. oricum, totusi, nu prea mi-a placut pe dinafara...dar,nah, doar nu sta lumea in strada...inauntru am inteles ca e fain si baia e foarte curata.

madalinabul
01.12.2006, 10:34:11
intradevar in afara nu arata prea bine dar in interior este elegant si curat, au si terasa si un lac care este luminat seara, este foarte frumos, si noi am fost sa il vedem dar era inchis si mamei nu i-a placut pe afara, dar apoi am fost cu viitorii nasi sa inchirieze sala si ne-a placut foarte mult, puiul meu chiar avea regrete ca nu am inchiriat si noi acolo. pe langa faptul ca este frumoasa sala, au preturi foarte mici si convenabile, cred ca e unul din cele mai ieftine restaurante din iasi, eu zic ca merita vazut.:D

drika
01.12.2006, 10:56:04
si eu am fost sa vad Lord Gust dar dina pacate era inchis ca fusese o petrecere cu o seara inainte. oricum, totusi, nu prea mi-a placut pe dinafara...dar,nah, doar nu sta lumea in strada...inauntru am inteles ca e fain si baia e foarte curata.
Mie mi se pare ca si exteriorul conteaza.. e prima impresie si daca e naspa face o prima impresie pe masura.Apoi dupa ce intra unele persoane s-ar putea sa demonteze ceea ce au crezut sau pot ramane cu aceeasi parere.E bine sa le impaci pe am2 ca sa nu fie ceva mai frumos si ceva mai putin frumos.E pacat ca de nunta noastra sa nu straluceasca totul in jur(si noi obligatoriu<:-P)

madalinabul
01.12.2006, 12:22:12
eu nu m-am referit la exteriorul restaurantului, care arata destul de bine, ci la zona in care e amplasat elo:-)

drika
01.12.2006, 16:55:44
eu nu m-am referit la exteriorul restaurantului, care arata destul de bine, ci la zona in care e amplasat elo:-)
aaaaaaaaaaaaaa e asa mai merge

tesenfants
01.12.2006, 22:27:44
Multumesc fetelor pt impresiile voastre legate de Lord Gust. Din fericire eu voi avea nunta in sala mica, iar intrarea arata chiar bine (parcare mare, gradinita cu flori, trepte..) #:-S
Sala si baia sunt intr-adevar elegante si curate, sa speram doar ca preturile nu vor creste cu mult la anul[-o<
Ms mult inca o data si spor la pregatiri!!!
V-am pupat si wk placut:*

alinaclau
29.12.2006, 17:26:32
;;) buna viitoare miresici!!!!eu am ales ca sala pt nunta cea a h.Traian!nu voi avea prea multi invitati,max.80 de persoane,insa sala e chiar pe gustul meu;ati fost cumva la vre-o nunta acolo???...ma intereseaza ceva impresii.Eu am fost numai anul trecut la 3 nunti dar toate la Astoriao:-) !

madalinabul
30.12.2006, 00:58:23
eu am fost la o nunta acum 2 ani la hotel traian la o buna prietena, mi-a placut mult cum a fost totul, sala era aranjata foarte frumos, iar servirea a fost ireprosabila, la fel si mancarea. in rest am auzit numai lucruri bune despre nuntile care au fost facute acolo, eu zic ca nu trebuie sa ai nici un motiv de ingrijorare. te pup!

drika
30.12.2006, 15:03:01
;;) buna viitoare miresici!!!!eu am ales ca sala pt nunta cea a h.Traian!nu voi avea prea multi invitati,max.80 de persoane,insa sala e chiar pe gustul meu;ati fost cumva la vre-o nunta acolo???...ma intereseaza ceva impresii.Eu am fost numai anul trecut la 3 nunti dar toate la Astoriao:-) !

Si eu fac la h traian si eu sunt super multumita de cum arata si de ce am auzit de el.Astept impresii si sfaturi dupa nunta ta ca e mai devreme:D

Milagros
07.01.2007, 19:52:55
Dupa cum vedeti eu fac nunta la Providenta si chiar sunt multumita de alegerea facuta, doar ca as fi vrut sa fie sambata sa tina petrecerea pana dimineata!
Meniul e ok ca pret, mancarea buna din cate stiu si sper ca nu se fura...ca bate Dumnezeu! In rest,mi-a placut ca au parcare spatioasa, intrare separata pentru fiecare sala si nu trebuie cine stie ce decoratii. E simpla si eleganta, numai bine pentru ce imi doream :)

madalinabul
10.01.2007, 00:07:19
nu iti fa probleme ai sa vezi ca o sa iasa foarte bine, daca atmosfera e placuta lume va sta pana dimineata

madalinabul
10.01.2007, 00:10:55
ai dreptate sala este foarte frumoasa si nu are nevoie de prea multe aranjamente, eu cred ca voi face aranjamente de flori si lumanarele pe fiecare masa, la intrare lumanarele si voal, husele vor fi aurii.

Ralucel
10.01.2007, 10:10:00
Salut!

Am si eu nunta pe 8 septembrie 2007! Sala va fi "La Boieri " si as vrea sa va cer sfaturi despre ce si cum e pe acolo? cine a mai fost acolo ce lucruri pozitive si negative sunt?

multumesc de ajutor!^:)^

drika
11.01.2007, 00:55:47
Salut!

Am si eu nunta pe 8 septembrie 2007! Sala va fi "La Boieri " si as vrea sa va cer sfaturi despre ce si cum e pe acolo? cine a mai fost acolo ce lucruri pozitive si negative sunt?

multumesc de ajutor!^:)^

Sa aveti mare grija la frana de mana in parcare acolo=));))

madalinabul
11.01.2007, 10:38:07
dar ce se intampla?

micka
11.01.2007, 13:44:09
salut miresici si bine v'am gasit! as avea si eu o rugaminte..cine ma poate ajuta?am hotarat, impreuna cu logodnicul, sa facem nunta in 2008 pe 10 mai(atunci e si ziua mea;;) ).acum suntem in cautare de sala...ceva nu f mare...cam 100-120 pers...puteti sa imi dati niste sfaturi???^:)^

madalinabul
11.01.2007, 14:13:25
ati putea incercala unirea, sus la etajul 13(sora mea face pe 3 nov acolo si a zis ca e foarte frumos, mai ales ca este proaspat renovat), apoi la providenta sala cana, mie una imi place la nebunie acolo, apoi la lord club, foarte frumos au terasa, candelabre si mese rotunde si e foarte convenabil ca pret, apoi la traian, dar aici mie nu imi plac stalpii care sunt in sala, popas pacurari este foarte frumos.eu zic sa mergeti sa vedeti toate acestea si apoi sa alegeti

madalinabul
11.01.2007, 14:18:50
salut miresici si bine v'am gasit! as avea si eu o rugaminte..cine ma poate ajuta?am hotarat, impreuna cu logodnicul, sa facem nunta in 2008 pe 10 mai(atunci e si ziua mea;;) ).acum suntem in cautare de sala...ceva nu f mare...cam 100-120 pers...puteti sa imi dati niste sfaturi???^:)^

10 mai 2008 nu cade cumva intr-o duminica?

nerromiha
11.01.2007, 15:47:08

Dar unde este? Si ce cuprinde meniul?

nerromiha
11.01.2007, 15:57:45
Dupa cum vedeti eu fac nunta la Providenta si chiar sunt multumita de alegerea facuta, doar ca as fi vrut sa fie sambata sa tina petrecerea pana dimineata!
Meniul e ok ca pret, mancarea buna din cate stiu si sper ca nu se fura...ca bate Dumnezeu! In rest,mi-a placut ca au parcare spatioasa, intrare separata pentru fiecare sala si nu trebuie cine stie ce decoratii. E simpla si eleganta, numai bine pentru ce imi doream :)

Dar unde este? eu as vrea sa imi fac nunta in august si nu am inceput inca sa caut (am fost "ceruta acum cateva zile...:"> ) multumesc anticipat pentru ajutor

Elena_morena
11.01.2007, 16:01:13
\:D/ salutare
si eu am aceeasi problema...150 de invitati si nici un restaurant
daca puteti sa ma ajutati cu ceva inf.....va raman recunoscatoare
la Popas Pacurari cat e acontul si cat e meniul de persoana?

madalinabul
11.01.2007, 16:10:38
Dar unde este? eu as vrea sa imi fac nunta in august si nu am inceput inca sa caut (am fost "ceruta acum cateva zile...:"> ) multumesc anticipat pentru ajutor

este in cug la capatul lui 41,14 pe partea stanga cum vii din podul ros. nu vreau sa te dezamagesc dar nu cred ca vei mai gasi loc la providenta la data pe care ai ales-o tu. eu am fost la sfarsitul lui august 2006 si nu mai aveau loc decat la inceputul lui mai si in octombrie( ma refer sambata, ca duminica cred ca mai gasesti)

madalinabul
11.01.2007, 16:11:11

la providenta este o sala de 200 persoane

nerromiha
11.01.2007, 16:51:07
este in cug la capatul lui 41,14 pe partea stanga cum vii din podul ros. nu vreau sa te dezamagesc dar nu cred ca vei mai gasi loc la providenta la data pe care ai ales-o tu. eu am fost la sfarsitul lui august 2006 si nu mai aveau loc decat la inceputul lui mai si in octombrie( ma refer sambata, ca duminica cred ca mai gasesti)

merci pentru informatie...dar parca as incerca...un numar de telefon nu ai?

madalinabul
11.01.2007, 20:57:14
10 mai 2008 nu cade cumva intr-o duminica?

greseala mea, este intr-o sambata

CataS
11.01.2007, 21:11:54
salutare ! o intrebare pentru inceput ! cum fac rost de un numar de telefon sau cum iau legatura cu cineva de la restaurantul LORD ?????? Ma poate ajuta cineva ?

madalinabul
11.01.2007, 21:54:26
nr de la lord club, a d-nei administrator Irimia 0 7 4 4 3 7 6 4 4 4

micka
11.01.2007, 22:21:48
zicea cineva ca il cunoaste pe patronul de la lord.....se numeste cumva Roman?are si in alexandru, la minerva un restaurant?????/:) :-?

drika
12.01.2007, 02:23:02
zicea cineva ca il cunoaste pe patronul de la lord.....se numeste cumva Roman?are si in alexandru, la minerva un restaurant?????/:) :-?
ce restaurant in alexandru? eu stau aici?
Lis pizza cumva?Sau Familialul in minerva... mai sunt si niste obosite gen pizza rita sau ceva de genul?

Milagros
12.01.2007, 07:51:15
merci pentru informatie...dar parca as incerca...un numar de telefon nu ai?

Parintele Iustinian se ocupa de sala Providenta.Il gasesti la 0 7 2 , 9 9 3 5 8 8 8. Bafta!

nerromiha
12.01.2007, 10:34:36

Buna, imi spui si mie te rog ce preturi sunt la Traian pt inchiriere, meniu, si cam ce avans se da. multumesc mult

micka
12.01.2007, 11:40:09
ce restaurant in alexandru? eu stau aici?
Lis pizza cumva?Sau Familialul in minerva... mai sunt si niste obosite gen pizza rita sau ceva de genul?
eu am intrebat daca e acelasi patron....si nicidecum de acele restaurante, care intr'adevar sunt obosite, din minerva......pizza rita?:disgust: mai bine spus CARCIUMA.asa ca stai linistita...si totusi stie cineva cum il cheama pe patronul de la LORD????

madalinabul
12.01.2007, 11:45:12
nu stiu cum il cheam ape patronul de la lord , dar din cate stiu eu nu are un alt restaurant in afara de asta, dar cine stie poate sunt eu prost informata

madalinabul
12.01.2007, 11:46:11
eu am intrebat daca e acelasi patron....si nicidecum de acele restaurante, care intr'adevar sunt obosite, din minerva......pizza rita?:disgust: mai bine spus CARCIUMA.asa ca stai linistita...si totusi stie cineva cum il cheama pe patronul de la LORD????

nu se compara lord club cu pizza rita sau bombele aflate in alexandru, este chiar o sala foarte frumoasa.

AUKA
12.01.2007, 12:18:21
La Popas Pacurari meniul este in jur de 1,2 mil, iar avansul pentru sala ne-a costat 7 mil. Meniul include 4 feluri de mancare, suc, apa minerala si cafea. Mie mi-a placut f mult cum arata sala pentru ca este mare si au mese rotunde. Succes!

madalinabul
12.01.2007, 12:28:35
da ai dreptate este foarte frumos la popas pacurari. sa ai o nunta cum iti doresti!

tesenfants
12.01.2007, 12:32:50
Salutare,
Eu am incheiat contract cu Lord Gust (asta e numele restaurantului, desi la intrare scrie Lord Club), iar numele patronului scris pe contract e Haralambie Irimia.
Banuiesc ca dna administrator (Irimia) e sotia:D
Daca mai face cineva la Lord Gust, astept mesaj sa mai schimbam impresii;;)

madalinabul
12.01.2007, 12:37:37
nasii mei fac nunta la lord club si stiu tot ce este legat de restaurant, daca vrei sa schimbam impresii sa ma anunti

madalinabul
12.01.2007, 12:39:00
Salutare,
Eu am incheiat contract cu Lord Gust (asta e numele restaurantului, desi la intrare scrie Lord Club), iar numele patronului scris pe contract e Haralambie Irimia.

cred ca d-na administrator este sotia patronului ca doar o cheama la fel, sau in orice caz cred ca sunt rude. d-na este foarte dragutza, mi-a placut mult de ea.

micka
12.01.2007, 12:59:35
Salutare,
salut ....tocmai am sunat'o pe doamna irimia si acum nu sunt in localitate....vin miercuri...eu sincer nu am vazut sala, dar mi'ar place sa fac acolo pt ca am auzit ca e foarte frumos si e si aproape de casa.poti sa imi dai niste detalii despre preturi, conditii, meniu????^:)^ :D

tesenfants
12.01.2007, 13:18:59
nasii mei fac nunta la lord club si stiu tot ce este legat de restaurant, daca vrei sa schimbam impresii sa ma anunti

Buna Madalina,

am vazut ca tu ai nunta prin mai, deci banuiesc ca nasii tar vor avea mai devreme nunta...asa ca as vrea sa te rog daca poti sa-i intrebi cat ajunge un meniu anul asta:-s
o sa merg si eu prin mai, cred, dar parca nu mai am rabdare...si sa incep si eu sa fac socotelile:D
in rest...as vrea sa stiu daca sunt deschisi in ce priveste decorarea salii, si te lasa sa faci cum vrei tu...eu nu am apucat sa o intreb pe dna (mi se parea cam devreme in sept cand am fost la ea).
am auzit ca fac si o fresca in sala mica unde fac eu, si acum stau cu frica sa iasa bine, pt ca imi placea mult cum era inainte...:-<
sper sa fie totul ok, si binenteles ca voi reveni cu intrebari..
daca ai si tu intrebari, le astept cu placere:)

tesenfants
12.01.2007, 13:31:10
salut ....tocmai am sunat'o pe doamna irimia si acum nu sunt in localitate....vin miercuri...eu sincer nu am vazut sala, dar mi'ar place sa fac acolo pt ca am auzit ca e foarte frumos si e si aproape de casa.poti sa imi dai niste detalii despre preturi, conditii, meniu????^:)^ :D

Buna,

in leg cu preaturile de la lord gust poti sa-ti spun ca anul trecut era 1 milion meniul, cel cu 4 feluri...anul asta inca nu stiu, pt ca nu am trecut pe la sala, si cred ca e un pic devreme, eu avand nunta abia in septembrie..deci, ca pret era ok anul trecut
meniul poate avea si 3 si 4 feluri, cel cu 3 feluri, ajungand parca pe la 800 mii...cafeaua si apa sunt incluse, si parca si sucurile (tb sa ma uit in agenda pt sucuri , ca sa fiu ff sigura:"> )
sunt 2 sali, una de 240 pers, si una de 140, ambele sunt frumoase si spatioase, si noi..cu mese rotunde...au o mica fantana arteziana care porneste cand este adusa mireasa dupa ce e furata:D si un bazin cu pestisori in fata terasei...eu n-am mai ajuns sa vad si alte sali (traian, providenta, astoria), dar sper ca am facut alegerea buna:-s
nu stiu inca daca au ei vreo firma cu care colaboreaza in privinta decorarii, dar voi afla curand..
cum mai aflu ceva, postez aici:*

nerromiha
12.01.2007, 13:34:55
Se pare ca in luna august (sau sf lui iulie si inceputul lui sept) nu sunt libere nici Lord Gust nici Providenta. Ma mai ajutati si pe mine cu sugestii de locuri dragute si nu foarte scumpe? eu abia azi am inceput sa ma interesez...deoarece "cererea" a fost facuta abia de cateva zile :)

nerromiha
12.01.2007, 13:43:53
Si eu fac la h traian si eu sunt super multumita de cum arata si de ce am auzit de el.Astept impresii si sfaturi dupa nunta ta ca e mai devreme:D

Imi spui si mie te rog ce preturi cunt acolo? si ce conditii? multumesc anticipat

CataAna
12.01.2007, 14:02:38
Buna, imi spui si mie te rog ce preturi sunt la Traian pt inchiriere, meniu, si cam ce avans se da. multumesc mult
Buna!

Imi permit sa-ti raspund eu, sper sa nu se supere Anca:*

La Traian nu este taxa separata pentru inchirierea salii, ci este inclusa in pretul meniului.
Meniul este 1.500.000lei/pers si nu include bauturile alcoolice. Le poti cumpara de la ei (sunt scumpe) sau le aduci din alta parte. Daca le aduci, trebuie sa platesti restaurantului o taxa de 25% din pretul cu care le-ai cumparat. Daca aduci vinul facut de tata, atunci au ei o schema in functie de acre se calculeaza comisionul. S-au gandit la toate!$-)
Se plateste un avans de 10.000.000, care se deduce la sfarsit din suma totala de plata. Daca te razgandesti cu maxim 3 luni inainte de nunta, ti se returneaza avansul integral.
Sala este foarte frumoasa si 'bogata' deci nu ai nevoie de prea multe decoratiuni. Au firme colaboratoare, dar nu iti impun sa lucrezi cu cineva anume.
Daca vrei, iti trimit si cateva poze 'furate' ca nu mi-au data voie sa fotografiez sala:(

O nunta de vis!

nerromiha
12.01.2007, 14:07:19
Buna!

La Traian nu este taxa separata pentru inchirierea salii, ci este inclusa in pretul meniului.
Meniul este 1.500.000lei/pers si nu include bauturile alcoolice. Le poti cumpara de la ei (sunt scumpe) sau le aduci din alta parte. Daca le aduci, trebuie sa platesti restaurantului o taxa de 25% din pretul cu care le-ai cumparat. Daca aduci vinul facut de tata, atunci au ei o schema in functie de acre se calculeaza comisionul. S-au gandit la toate!$-)
Se plateste un avans de 10.000.000, care se deduce la sfarsit din suma totala de plata. Daca te razgandesti cu maxim 3 luni inainte de nunta, ti se returneaza avansul integral.
Sala este foarte frumoasa si 'bogata' deci nu ai nevoie de prea multe decoratiuni. Au firme colaboratoare, dar nu iti impun sa lucrezi cu cineva anume.
Daca vrei, iti trimit si cateva poze 'furate' ca nu mi-au data voie sa fotografiez sala:(

O nunta de vis!

Multumesc foarte mult, la fel si tie si te rog sa imi trimiti, daca ai.

micka
12.01.2007, 14:15:58
multumesc mult tesenfants, sincer nu prea mai am rabdare pana miercuri cand o sa ma intalnesc cu persoana in cauza....oricum daca mai aflu si eu ceva noutati atunci, te voi anunta, k? te:* si sa ai o nunta asa cum iti doresti!!<:-P <:-P

CataAna
12.01.2007, 14:28:29
Cateva poze de la Traian... facute mai pe sub maneca, mai din strada...:-p Te sfatuiesc sa mergi personal, in realitate e mult mai frumos...
Sala de la receptie si intrarea:
9905 9906

tesenfants
12.01.2007, 14:41:15
multumesc mult tesenfants, sincer nu prea mai am rabdare pana miercuri cand o sa ma intalnesc cu persoana in cauza....oricum daca mai aflu si eu ceva noutati atunci, te voi anunta, k? te:* si sa ai o nunta asa cum iti doresti!!<:-P <:-P

Ms mult, chiar m-as bucura daca as mai primi informatii actualizate:D
Mult spor si tie la organizat nunta!!!\:D/

nerromiha
12.01.2007, 14:42:17
Cateva poze de la Traian... facute mai pe sub maneca, mai din strada...:-p Te sfatuiesc sa mergi personal, in realitate e mult mai frumos...
Sala de la receptie si intrarea:
9905 9906

multumesc mult, esti foarte draguta. sa ai o nunta exact asa cum mi-o doresc eu mie :)

micka
12.01.2007, 14:47:22
am uitat sa te intreb...ce pret are sala(inchiriatul)...platesti un avans? cum vor ei??

CataAna
12.01.2007, 14:53:24
Restaurantul si decoratiunile din fier forjat...

9913 9912

tesenfants
12.01.2007, 15:29:28
am uitat sa te intreb...ce pret are sala(inchiriatul)...platesti un avans? cum vor ei??

Sala nu se inchiriaza, se da doar un avans (noi am dat 10 milioane, dar se poate si 5), care se scade la final#:-S

nerromiha
12.01.2007, 16:09:19
Are cineva idee ce restaurant as putea gasi la sf lui iulie-august sau inceputul lui sept?????Ajutor!!!!!!!!!

ayana2010
12.01.2007, 16:11:10
Are cineva idee ce restaurant as putea gasi la sf lui iulie-august sau inceputul lui sept?????Ajutor!!!!!!!!!

hello!
bine k te-a cerut...mai bine mai tarziu dct never!<:-P

nerromiha
12.01.2007, 16:22:34
hello!
bine k te-a cerut...mai bine mai tarziu dct never!<:-P

da...si asta e drept...dar....eu unde ma marit? :O

ayana2010
12.01.2007, 16:26:32
da...si asta e drept...dar....eu unde ma marit? :O

am vazut mai devreme p aici o un anunt k cedeaza un rest din iasi..numai k e pt mai, park 19 mai...rest moldova...e km devreme, nu?

nerromiha
12.01.2007, 16:37:39
am vazut mai devreme p aici o un anunt k cedeaza un rest din iasi..numai k e pt mai, park 19 mai...rest moldova...e km devreme, nu?

da...este foarte devreme...inca nu m-am dezmeticit ...si as prefera luna august p[t ca atunci am eu, mama, fratele meu, si mai multi unchi concediul si ar fi luna cea mai potrivita. Dar tu vad ca nu faci nunta in Iasi :)

ayana2010
12.01.2007, 16:42:47
da...este foarte devreme...inca nu m-am dezmeticit ...si as prefera luna august p[t ca atunci am eu, mama, fratele meu, si mai multi unchi concediul si ar fi luna cea mai potrivita. Dar tu vad ca nu faci nunta in Iasi :)

am vrut sa-ti fiu d ajutor..nu fac in iasi pt k nu-s d acolo...sunt din pitesti

Milagros
12.01.2007, 16:46:07
Cam naspa, pentru ca iulie august si septembrie sunt cele mai solicitate luni pt nunti. Incearca octombrie, noiembrie,desi din cate stiu, doar duminici libere sa mai fie.
Si eu am avut aceeasi problema si fac duminica. Bafta

nerromiha
12.01.2007, 16:54:35
Cam naspa, pentru ca iulie august si septembrie sunt cele mai solicitate luni pt nunti. Incearca octombrie, noiembrie,desi din cate stiu, doar duminici libere sa mai fie.
Si eu am avut aceeasi problema si fac duminica. Bafta

am sa vad eu...poate gasesc ceva pana la urma...ideea e ca as avea si putini invitati...maxim 80.....dar sper sa ma descurc pana la urma

madalinabul
12.01.2007, 17:51:29
cred ca vei gasi sala dar numai duminica sau la o cantina. poti incerca la restaurantul cotnari este renovat de curand si arata foarte bine, sau la moldova, dar eu zic ca duminica ai putea gasi sigur dar trebuie sa te apuci sa cauti de pe acum. multa bafta!

madalinabul
12.01.2007, 17:58:59
[QUOTE=tesenfants;78168]Buna Madalina,

am vazut ca tu ai nunta prin mai, deci banuiesc ca nasii tar vor avea mai devreme nunta...asa ca as vrea sa te rog daca poti sa-i intrebi cat ajunge un meniu anul asta:-s
o sa merg si eu prin mai, cred, dar parca nu mai am rabdare...si sa incep si eu sa fac socotelile:D
in rest...as vrea sa stiu daca sunt deschisi in ce priveste decorarea salii, si te lasa sa faci cum vrei tu...eu nu am apucat sa o intreb pe dna (mi se parea cam devreme in sept cand am fost la ea).
am auzit ca fac si o fresca in sala mica unde fac eu, si acum stau cu frica sa iasa bine, pt ca imi placea mult cum era inainte...:-<
daca ai si tu intrebari, le astept cu placere:)[/QUOTE
meniul este de 100lei dar este convenabil pt ca intra si tortul si fructele si prajiturile, 4 feluri de mancare , mai putin bauturile,este foarte convenabil. nasii mei fac nunta cu 3 saptamani inaintea noastra adica pe 21 aprilie.sa nu iti para rau ca ai ales lord club, mie imi place foarte mult, sala poti sa o aranjezi cum vrei tu . nu iti fa griji in privinta frescii fii sigura ca o fac pt ca imbunatatesc aspectul salii in nici un caz nu o sa deterioreze aspectul, eu te sfatuiesc sa stai linistita in privinta salii, cred ca ai destule lucruri la care sa te gandesti in afara de sala.

CataAna
12.01.2007, 18:08:03
Intereseaza-te la restaurante care au fost sau inca mai sunt in renovare. Spre exemplu Hotelul Orizont era anul trecut in renovare si n-am gasit pe nimeni sa intreb cand e gata. Dar da un telefon sa vezi ce spun, dute la fata locului sa vezi in ce stadiu e lucrarea...
Restaurantul Select mai este o optiune. Termenul de finalizare era acum, la sfarsitul anului, dar nu au reusit chiar daca au lucrat non-stop. Va fi foarte frumos, total diferit fata de cum era inainte. Schimba total impartirea spatiului din interior si va fi o sala mare de restaurant la etaj.

Multa bafta si felicitari pentru logodna!

drika
13.01.2007, 00:52:54
Buna!

O nunta de vis!

eram drika nu anca:-p:-p si o completare mai e bacsisul pentru ospatari care daca ai mai multi invitati nu e de neglijat

CataAna
13.01.2007, 11:17:14
Imi cer scuze, dar m-am zapacit de tot...8-} Raspunsesem unui mesaj adresat lui alinaclau, pe care am botezat-o Anca. Sunt datoare cu un mielutz:-p 10012
Oricum, important e ca nerromiha are acum o idee despre acum cum sta treaba la Traian...

Merci Drika pentru complatari! Poti sa-mi spui te rog cam ce suma crezi ca ar trebui sa dam la chelneri? Oare 500.000/chelner e putin?

Spor la pregatiri!

drika
13.01.2007, 12:31:33
Imi cer scuze, dar m-am zapacit de tot...8-} Raspunsesem unui mesaj adresat lui alinaclau, pe care am botezat-o Anca. Sunt datoare cu un mielutz:-p 10012
Oricum, important e ca nerromiha are acum o idee despre acum cum sta treaba la Traian...

Merci Drika pentru complatari! Poti sa-mi spui te rog cam ce suma crezi ca ar trebui sa dam la chelneri? Oare 500.000/chelner e putin?

Spor la pregatiri!

da e putin. este o grila pusa de ei. Nu zici tu cat merita. In functie de cati invitati sunt. La mine pentru 120 de persoane socotise cam 11 mil pentru angajati. Iti baga toti bucatarii, chelnerii si ce mai au. Sa asteptam sa vedem ce zice si miresica ce trebuie sa mearga zilele astea.

CataAna
13.01.2007, 13:22:24
da e putin. este o grila pusa de ei. Nu zici tu cat merita. In functie de cati invitati sunt. La mine pentru 120 de persoane socotise cam 11 mil pentru angajati. Iti baga toti bucatarii, chelnerii si ce mai au. Sa asteptam sa vedem ce zice si miresica ce trebuie sa mearga zilele astea.

Buna Drika!

Sunt foarte surprinsa sa aud de treaba cu grila de plata pentru personal:O Eu aveam impresia ca e la mica intelegere...
Am citit contractul din nou si nu se stipuleaza nicaieri ca trebuie sa platesc separat personalul. Se spune numai de avans (pentru rezervarea salii), de valoarea meniului si de comisionul pentru bauturi. Plus ca la momentul semnarii nu au amintit nimic de asa ceva si nu mi-au calculat costul personalului dupa nici o grila.
La tine cum a fost, ti-au trecut treaba asta in contract, ti-au dat o anexa ceva?

Pupici!

drika
13.01.2007, 18:19:42
Buna Drika!

Sunt foarte surprinsa sa aud de treaba cu grila de plata pentru personal:O Eu aveam impresia ca e la mica intelegere...
Am citit contractul din nou si nu se stipuleaza nicaieri ca trebuie sa platesc separat personalul. Se spune numai de avans (pentru rezervarea salii), de valoarea meniului si de comisionul pentru bauturi. Plus ca la momentul semnarii nu au amintit nimic de asa ceva si nu mi-au calculat costul personalului dupa nici o grila.
La tine cum a fost, ti-au trecut treaba asta in contract, ti-au dat o anexa ceva?

Pupici!
Nu scrie nimik in contracul semnat dar stiu ca am intrebat si a zis atunci ceva. Nici mie nu mi se pare normal sa te oblige sa le dai o suma doar sunt angajati si au salar... om vedea noi cum si ce dam...

drika
13.01.2007, 18:20:51
eu am dupa tine... sper sa mai vorbim si sa-mi spui care a fost treaba la general nu numai cu asta:)>-:-p

tesenfants
13.01.2007, 18:41:54
[quote=tesenfants;78168]Buna Madalina,

daca ai si tu intrebari, le astept cu placere:)[/QUOTE
meniul este de 100lei dar este convenabil pt ca intra si tortul si fructele si prajiturile, 4 feluri de mancare , mai putin bauturile,este foarte convenabil. nasii mei fac nunta cu 3 saptamani inaintea noastra adica pe 21 aprilie.sa nu iti para rau ca ai ales lord club, mie imi place foarte mult, sala poti sa o aranjezi cum vrei tu . nu iti fa griji in privinta frescii fii sigura ca o fac pt ca imbunatatesc aspectul salii in nici un caz nu o sa deterioreze aspectul, eu te sfatuiesc sa stai linistita in privinta salii, cred ca ai destule lucruri la care sa te gandesti in afara de sala.

Salutare,
multumesc mult pt raspuns..ce bine ca si anul asta meniul e tot 100 lei#:-S..
intr-adevar am o multime de lucruri la care sa ma gandesc in afara de sala, si acum ca m-am mai linistit in privinta acesteia, o sa ma concentrez si la altele: dj, fotograf, cameraman, invitatii, decoratiuni...ce mai, se aduna ff multe#-o
asa ca iti urez mult spor la pregatitul nuntii, si ne mai auzim tot pe-aici, sunt prin preajma:D
wk placut!
:*

madalinabul
13.01.2007, 20:22:29
spor la pregatiri

drika
14.01.2007, 00:17:15
Buna Drika!

Pupici!
MAi am o intrebare. Ce cameraman aveti?eu am vorbit cu cineva de la antena 1 dar nu mai face din pacate. Asi vrea ceva profesionist dar nici exagerat de scump. Stii pe cineva. CAtegoric nu camera dintr-asta obosita ci cu microfon acoperit si lumina orbitoare. Ajuta-ma cu o parere sau un sfat pls

CataAna
14.01.2007, 11:13:05
MAi am o intrebare. Ce cameraman aveti?eu am vorbit cu cineva de la antena 1 dar nu mai face din pacate. Asi vrea ceva profesionist dar nici exagerat de scump. Stii pe cineva. CAtegoric nu camera dintr-asta obosita ci cu microfon acoperit si lumina orbitoare. Ajuta-ma cu o parere sau un sfat pls

Buna!

Iti trimit un PM cu mai multe detalii. Am totusi o vaga suspiciune ca e vorba de aceeasi persoana. Sa speram ca nu...
Bineintelesa ca am sa va povestesc cum a fost si am sa va arat o multime de poze. Abia astept!!!:x
Am sa deschid un subiect nou cu Nunta la Traian, ca sa centralizam cumva informatiile legate strict de acest restaurant.

Pupici!:*

sunset
14.01.2007, 11:31:07
Te rog da-mi si mie pe PM datele perosoanei ... pls:x

CataAna
14.01.2007, 12:24:01
Buna dragi miresici care faceti nunta la restaurantul hotelului Traian si nu numai!

Daca tot am ales aceeasi locatie pentru nunta, ar fi interesant sa facem schimb de pareri, idei si vise despre cum va fi nunta noastra.

O nunta de vis!
Cata

micka
14.01.2007, 17:41:47
stie cineva daca la lord gust iti impune formatia lor?....sau poti sa aduci tu...ori formatie ori dj???:-\

madalinabul
14.01.2007, 17:58:07
nu iti impune nici o formatie, poti sa aduci tu pe cine vrei , chiar si dj si calculator

nerromiha
15.01.2007, 14:34:26
stie cineva cum este sala mai mica de la Popas Pacurari?

drika
15.01.2007, 23:16:01
stie cineva cum este sala mai mica de la Popas Pacurari?
mie personal nu imi place.Cea mare e frumusica dar aceea mica:( mergi mai bine tu si te convinge

nerromiha
16.01.2007, 09:23:33
dar de Il Divino ce stiti??

CataS
17.01.2007, 22:24:26
Salutare !
Am programat nunta in octombrie la restaurantul Ciuperca-Ciric, anul acesta(2007) , si sunt tare curios cum ies nuntile acolo ! in caz ca stie cineva .... poate sa si detalieze !!!!!!!!! Bafta la succese !!!

yryna
18.01.2007, 16:35:05
Buna!Imi puteti spune ceva despre acest restaurant? A avut vreo miresica nunta aici?

Milagros
18.01.2007, 17:17:48
Socrii mei au fost la cateva nunti la Ciuperca si s-au plans de un anume stalp imens din mijlocul ringului de dans...cred, iar alta data de faptul ca au avut masa pe terasa si i-au mancat tantarii si era curent.

simona23
22.01.2007, 16:34:59
buna fetelor,a fost cineva la nunta la Recital?vreau si eu niste opinii!multumesc anticipat!spor la pregatiri!

lacra_andries
22.01.2007, 19:32:55
Buna,fetelor! Vad ca majoritatea ati ales restaurante ...dar pt cei cu buget mic??? O cantina ...? inclus meniu,sala,ospatari,ornat ...ce ziceti ? ;))

lacra_andries
23.01.2007, 09:56:38
Restaurantul Cotnari il recomand ...mancarea e f buna si au o formatie super ....Am vazut ca este cineva care face la Clubul Medicilor si o sfatuiesc sa discute serios despre meniu ...am fost la o cumatrie de Craciun si e f putin in farfurie ....ai grija:)

drika
23.01.2007, 11:59:08
Restaurantul Cotnari il recomand ...mancarea e f buna si au o formatie super ....Am vazut ca este cineva care face la Clubul Medicilor si o sfatuiesc sa discute serios despre meniu ...am fost la o cumatrie de Craciun si e f putin in farfurie ....ai grija:)
Nota 10 si de la mine la formatie si meniul e fain si sala mare. Este o optiune f buna

Milagros
23.01.2007, 14:10:56
Despre sala de la Cotnari: ati uitat sa mentionati ca meniul e cam scump.o:-)

nerromiha
23.01.2007, 16:51:35

iar mie mi-au spus ca trebuia sa "vina clipa oarba" acum vre-un an...ca daca vreau anul asta...:))

drika
23.01.2007, 22:48:55
Mie nu mi se pare deloc scump meniul/:)/:) iar la faza asta sunt foarte corecti in sensul ca nu te pun sa platesti in plus

mexxa
24.01.2007, 07:20:19
Salutare miresici..si eu sunt tot o miresica din Iasi..avem nunta pe 18 anu acesta la restaurantul Orange Club..va fi o nunta micuta cu max 60 pers.
Am rezolvat si cu muzica,cu biserica.....totul merge super....

sunset
24.01.2007, 07:22:50
Salutare... ce bine ca esti asa de optimista:*<:-P

CataS
26.01.2007, 13:32:10
salutare ! ceva mai multe detalii despre restaurantul Ciuperca-Ciric imi poate da cineva? in afara de tantari si stalpul din mijloc(nu le consider probleme) . Un an excelent !!!

lylyth
26.01.2007, 16:10:23
salutare miresicilor din iasi si nu numai!!!!!!!!!

sunset
26.01.2007, 16:14:07
salutari si tie!!!! >:D<

lacra_andries
27.01.2007, 10:54:36
Am fost la o nunta acolo la Clubul Medicilor si nu mi-a placut mancarea.De banii aia puteau pune ceva mai mult...
sunt de acord ...am fost la o cumatrie ..sala e faina ..dar meniul slab de tot ...si nici ospatarii nu sunt prea draguti

CataS
27.01.2007, 17:58:30
cine are un tip de invitatie de nunta electronica(de trimis pe e-mail) poate ma ajuta shi pe mine si imi trimite un model(sau mai multe)! astept pe [email protected] . bafta la succese !!!

lylyth
27.01.2007, 20:16:24
Ciao la toata lumea !!! As avea nevoie de o informatie sau macar de vreo sugestie in legatura cu o sala pt. nunta in iasi pe 18 august. Nu stiu daca am vreo sperantza sa gasesc ceva liber insa nu am reusit sa-mi rezerv ceva mai devreme deoarece sunt in ITALIA.As avea nevoie de o sala de circa 100 persoane si dragutza sau chiar o terasa in sambata de 18 august 2007 deoarece nu as vrea sa pierd formatia care e libera doar in aceasta data in luna august.Cu meniul si cu decoratiile as vrea citeva numere de telefon la firme de catering din IASI .^:)^=((

amelia_timofte
27.01.2007, 22:28:19
Salutare,
Nu stiu cat te poate ajuta, dar incearca la Traian, la Unirea sau la Orizont ( in cazul in care este gata sala se acolo).
Tot ce pot sa-ti spun este ca eu am facut rezervarea pentru local in iulie si cu greu am gasit liber intr-o zi de sambata.
Si noi am vrut sa facem nunta in august dar nu am mai gasit, pentru ca era totul rezervat.
Nu pot sa spun ca am fost in toate localurile din Iasi, dar iti spun ca la :Astoria, Ciric, Moldova, Cotnari, Onyx, Recital nu aveau liber in august.

drika
27.01.2007, 22:32:59
Salutare,
Nu stiu cat te poate ajuta, dar incearca la Traian, la Unirea sau la Orizont ( in cazul in care este gata sala se acolo).
Tot ce pot sa-ti spun este ca eu am facut rezervarea pentru local in iulie si cu greu am gasit liber intr-o zi de sambata.
Si noi am vrut sa facem nunta in august dar nu am mai gasit, pentru ca era totul rezervat.
Nu pot sa spun ca am fost in toate localurile din Iasi, dar iti spun ca la :Astoria, Ciric, Moldova, Cotnari, Onyx, Recital nu aveau liber in august.
nici la Popas Pacurari, nici la Moara de foc.... La Onyx ai sanse la sala noua pe care o construiesc.. la Cotnari nici sa nu mergi macar... era tot acupat de mult si la popas la fel... la Majestic s-ar putea sa mai fie locuri si e dragut restaurantul.In rest succes si rabdare la cautat. Cred ca e pasul cel mai greu in pregatiri#:-S

lylyth
28.01.2007, 15:09:01
Am gasit pina la urma la CASA Vinatorului dar pe 19 august oricum e bine si asa insa acum nu mai am muzica si as vrea vre-o sugestie de formatii si muzica!!!Va multumesc pt ajutor !!!>:D<:D

drika
28.01.2007, 16:20:32
Am gasit pina la urma la CASA Vinatorului dar pe 19 august oricum e bine si asa insa acum nu mai am muzica si as vrea vre-o sugestie de formatii si muzica!!!Va multumesc pt ajutor !!!>:D<:D
Bravoo:-) Insa cred ca ai sa ai de furca cu decoratiile pt ca sincer nu arata prea bine localul:-< spor la pregatiri si organizari

lylyth
29.01.2007, 19:27:53
eu sincer nu am vazut sala,dar am auzit ca nu e prea dragut:(
sper sa gasesc o firma de catering ca sa arate cat de cat bine:-\

nicoleta
29.01.2007, 21:11:05
eu sincer nu am vazut sala,dar am auzit ca nu e prea dragut:(
sper sa gasesc o firma de catering ca sa arate cat de cat bine:-\ CIAO! HAI CA VAD CA SUNTEM CATEVA CARE NE ORGANIZAM NUNTA DIN ITALIA. AM SA-TI DAU UN NR DE TEL SA VEZI PT ARANJAMENTE. TIPUL ESTE FOARTE BUN SI NU ESTE NICI SCUM. EU AM FACUT CONTRACT CU EL IN AUGUST CAND AM FOST IN TARA CU PRETURILE DE ATUNCI. INCEARCA SA-L SUNI.AM SA TI-L DAU PE PRIVAT.BAFTA!

lylyth
30.01.2007, 12:25:11
multumesc fetelor pt ajutor!!!astept nr de telefon in legatura cu muzica.cu rochita am vazut una draguta la donna alba din iasi si nici macar nu e prea scumpa!bafta la pregatiri!!!

beleca
30.01.2007, 17:41:00
pentru Dana Ionescu

eu am nunta la restaurant Unirea, in sala de conferinta si mise pare foarte avantajos. te sfatuiesc sa mergi si sa te interesezi. Ti se ofera foarte multe iar pretul meniului e avantajos.

drika
30.01.2007, 17:42:52
pentru Dana Ionescu

eu am nunta la restaurant Unirea, in sala de conferinta si mise pare foarte avantajos. te sfatuiesc sa mergi si sa te interesezi. Ti se ofera foarte multe iar pretul meniului e avantajos.
Nu te supara cat este meniul, daca poti sa ne spui bineinteles:-p

vicky
31.01.2007, 18:43:58
fetelor din iasi, am o intrebare pentru voi: la hotel unirea se fac nunti in sala de la parter(cineva zicea aici ca intra in renovare). nu stiu exact despre ce sala este vorba, dar sigur are cam 140 pers maxim si nu este vorba de sala de conferinte si nici de cea de al etajul 13. am o prietena care face nunta in aceasta sala de la parter, dar nu stiu ce sa mai cred pt ca voi ziceati pe aici ca sala de la parter intra in renovare .. >:P

Milagros
01.02.2007, 09:12:47
Este vorba de restaurantul de la parter, care,da, este in renovare! Nu ma refer la centrul de conferinte! Exista o alta sala in Unirea.Mai bine go see for yourself!

cristiana
03.02.2007, 18:20:05
Bine v-am gasit, miresici! Va urmaresc de ceva vreme dar abia acum mi-am facut curaj sa scriu:"> .
Am si eu o intrebare...ce stiti despre sala mare de la hotel Europa? Ati fost la nunti acolo? Merita investitia?:-\

Ruby
03.02.2007, 22:24:27
pentru Dana Ionescu

Hello! Si eu am nunta la Unirea in sala de conferinte. Si abia astept sa vad sala aia renovata ca acum arata jalnic. Imi pare rau ca nu stiu ce culori v-a avea. M-ar ajuta mult sa stiu asta. Si mie mi s-a parut cel mai avantajos meniu. Am fost la Astoria si Concordia: 175 doar meniul. La Moldova e urat tare.

Ce spui de bonusul de la Unirea: apartament matrimonial???

Ruby
03.02.2007, 22:28:54
Bine v-am gasit, miresici! Va urmaresc de ceva vreme dar abia acum mi-am facut curaj sa scriu:"> .
Am si eu o intrebare...ce stiti despre sala mare de la hotel Europa? Ati fost la nunti acolo? Merita investitia?:-\

Cristina, sala poti sa-ti imaginezi ca e super. Am auzit de la cineva ca in ciuda zvonurilor meniul nu e chiar atat de scump ( ca la Astoria, de exemplu, 175 ron)

Am o urma de indoiala in suflet. Ar fi trebuit sa merg si eu sa intreb si acolo. am crezut ca e fff scump si de aia nu am avut curaj sa ma propii. Dupa ce am dat avansul la Unirea am aflat ca nu e scump la Europa. Daca Afli cat e maniul sa-mi spui si mie.

a_rox04
03.02.2007, 22:32:44
Buna , am vazut din pacate ca nimeni nu isi face nunta la Club RS, am avut o sclipire cand am vazut la LILITH are trecut in datele personale ca face la Rs dar cand am citit ce a scris m-am dezamagit :( de fapt ea are la Casa Vanatorului pana la urma.Mi-ar fi placut daca aflam cateva pareri despre cum sunt nuntile la RS =(( :-w

tucafamily
04.02.2007, 12:07:15
Buna! Eu am semnat ieri contractul cu cei de la Onyx, dupa indelungi cautari. Daca are cineva informatii despre meniu, muzica si servicre sa-mi spuna si mie. Au o sala de vis si daca vreti sa va mai recomand cateva sali v-as putea ajuta si cu felul cuma arata si toate conditiile lor . Eu am mers cu agenda dupa mine si mi-am notat absolut tot, ca la sfrasit sa pot trage o linie si sa fac o alegere buna SPER;;)

tucafamily
04.02.2007, 12:24:24
Am vazut ca intrebati de Unirea. Pt. un numar de persoane in jur de 100 au doua sali: cea de la etajul 13 si cea de la parter, adica sala de conferinte. Domnisoara ni le-a prezentat pe amandoua, cea de conferinte este in renovare nu am vazut decat moluz pe jos, dar ne-am facut macar o idee ca si spatiu. Cea de sus este renovata si bineinteles ca panorama e superba. Dar daca cautati mese rotunde aici nu aveti. Meniul ajunge 130 ron cu 4 feluri mancare inclus, fructe, tort (colaboreaza cu cei de la kids land din mall) prajituri, suc, apa, husele de pe scaune si bonus un apartament pt. miri 24 h. Ospatarii se platesc cu 3 E/invitat prezent in sala. Bauturile alcoolice te lasa sa le aduci tu si nu impun nici un comision.
Sper ca v-am fost de folos!

Green_Eyes
04.02.2007, 13:02:50
Buna ziua la toata lumea! As dori si eu sa iau legatura cu o fosta mireasa care a avut nunta la Restaurantul RECITAL[-o< mUltumesc mult si de-abia astept un raspuns de la voi!!:*

cristiana
04.02.2007, 14:31:21
Tucafamily, gasesti cumva prin agenda ta si ceva despre Europa?PLssssss...

lylyth
04.02.2007, 19:33:10
Buna , am vazut din pacate ca nimeni nu isi face nunta la Club RS, am avut o sclipire cand am vazut la LILITH are trecut in datele personale ca face la Rs dar cand am citit ce a scris m-am dezamagit :( de fapt ea are la Casa Vanatorului pana la urma.Mi-ar fi placut daca aflam cateva pareri despre cum sunt nuntile la RS =(( :-wbuna,si eu am nunta la club rs,mi am schimbat restaurantul de la casa vanatorului,dar oricum nu te pot ajuta pt ca nici eu nu stiu prea multe deoarece sunt in italia!eu nici macar nu am vazut o!pupici

nicoleta
05.02.2007, 02:15:24
salut miresici ! chiar nu stie nimeni nimic de resturantul de la tomesti?

alibd
05.02.2007, 19:33:31
Buna fetele! Are cineva informatii despre restaurantul Plopii fara sot? Cum este mancarea, servirea, muzica si alte lucruri de acest gen?
Eu am nunta acolo, pe 7 iulie si am auzit fel si fel de zvonuri. Unele dintre ele chiar mi-au dat de gandit.
Va multumesc anticipat pt orice fel de informatie!
O seara frumoasa! Va pup!:) :)

Bia
05.02.2007, 19:45:59
Buna! Eu am semnat ieri contractul cu cei de la Onyx, dupa indelungi cautari. Daca are cineva informatii despre meniu, muzica si servicre sa-mi spuna si mie. Au o sala de vis si daca vreti sa va mai recomand cateva sali v-as putea ajuta si cu felul cuma arata si toate conditiile lor . Eu am mers cu agenda dupa mine si mi-am notat absolut tot, ca la sfrasit sa pot trage o linie si sa fac o alegere buna SPER;;)

Salut! In sfarsit cineva care a ales Onyx! Si eu sunt absolut incantata de sala, de fapt am fost acum vreo 2 ani la o nunta acolo si de atunci am stiut ca acolo voi face si eu! Mi s-a zis ca meniul va ajunge in jur de 1 mil 500, dar in principiu se poate aduce bautura! Eu n-am discutat f mult cu d-na de acolo, am zis ca e mai bine sa stabilesc mai aproape de data nuntii! Pupici!

ancuta_andrei
05.02.2007, 20:10:25
Buna alibd !
Vreau sa iti spunca am fost vara trecuta la nunta la verisoara mea la Plopii fara Sot.Ea a fost foarte dezamagita de mancare.Mia spus ca ea si-a ales un meniu pt nunta iar in seara nuntii cei de la sala i-au schimbat meniul fara sa o anunte.Deasemenea cand au ajuns la sala au observat ca aranjarea plicurilor pe masa nu era cea dorita de ea lucru care a dus la un haos total deoarece cand veneau invitatii nu stia unde sa ii conduca la masa.In privinta muzicii te-as sfatui sa te duci sa o asculti inainte fara sa ii anunti pe ei. Daca este aceiasi formatie cu o blonda mai in varsta ca solista. Muzica cam lasa de dorit.Sa discuti cu ei pentru ca la furatul miresei muzica nu canta pana nu se intoarce mireasa.Sper sa nu intampini si tu aceste probleme si iti dorec numai bine. Sper ca nu te-am dezamagit cu concluziile mele despre aceasta sala.

alibd
05.02.2007, 20:56:05
Buna alibd !
Vreau sa iti spunca am fost vara trecuta la nunta la verisoara mea la Plopii fara Sot.Ea a fost foarte dezamagita de mancare.Mia spus ca ea si-a ales un meniu pt nunta iar in seara nuntii cei de la sala i-au schimbat meniul fara sa o anunte.Deasemenea cand au ajuns la sala au observat ca aranjarea plicurilor pe masa nu era cea dorita de ea lucru care a dus la un haos total deoarece cand veneau invitatii nu stia unde sa ii conduca la masa.In privinta muzicii te-as sfatui sa te duci sa o asculti inainte fara sa ii anunti pe ei. Daca este aceiasi formatie cu o blonda mai in varsta ca solista. Muzica cam lasa de dorit.Sa discuti cu ei pentru ca la furatul miresei muzica nu canta pana nu se intoarce mireasa.Sper sa nu intampini si tu aceste probleme si iti dorec numai bine. Sper ca nu te-am dezamagit cu concluziile mele despre aceasta sala.

Mersi mult de tot ancuta! Cam acelasi lucru l-am auzit si eu, in special cu mancarea si servirea.... Noi am vrut sa schimbam restaurantul, dar nu am mai gasit locuri pe nicaieri pt vara asta; abia din toamna mai incepeau sa apara cateva. Deci zarurile sunt aruncate; nu prea mai putem face nimic, doar sa ne tinem de capul lor si sa ne impunem punctul de vedere.
Si mai sper ca lucrurile sa se mai fi schimbat totusi si sa nu fie probleme!

oachesica
05.02.2007, 22:20:18

BUNA,
EU SUNT FFFFF TRISTA,NU-MI GASESC NICI O SALA CU O TERASA FRUMOASA, UNDE SA-MI POT FACE "PURCEL LA GRATAR"...:( MA POTI AJUTA? CE SALI FRUMOASE,FARA STALPI PRIN MIJLOCUL SALII SI CU UN MENIU ACCEPTABIL AI VAZUT?

PUPICI SI MULTUMESC PENTRU RASPUNS....:*

oachesica
05.02.2007, 22:21:23

"purcel la protap "..... e de fapt:P

tucafamily
06.02.2007, 09:39:57
"purcel la protap "..... e de fapt:P
Ca sa poti face nunta pe terasa , ar trebui sa gasesti ceva vara, dar totul e ocupat. Toate restaurantele au o lista de meniuri pe care tu le poti combina , dar nu cred ca si adauga :(, asta e parerea mea, poate ne ajuta altcineva care din intampare s-a confruntat cu aceeasi problema.

tucafamily
06.02.2007, 09:42:21
Tucafamily, gasesti cumva prin agenda ta si ceva despre Europa?PLssssss...
despre europa :( nimik, chiar nu am fost acolo , am omis, am vazut abea dupa ce ati scris voi pe aici, dar am inteles ca meniul e cam 175 ron

tucafamily
06.02.2007, 09:48:00
Salut! In sfarsit cineva care a ales Onyx! Si eu sunt absolut incantata de sala, de fapt am fost acum vreo 2 ani la o nunta acolo si de atunci am stiut ca acolo voi face si eu! Mi s-a zis ca meniul va ajunge in jur de 1 mil 500, dar in principiu se poate aduce bautura! Eu n-am discutat f mult cu d-na de acolo, am zis ca e mai bine sa stabilesc mai aproape de data nuntii! Pupici!
:) Noi am discutat cu un domn, destul de amabil, si noua ne-a spus ca am ajunge cam la 160 ron cu totul inclus, dar in functie de nr. de persoane, se mai discuta la ceea ce poti aduce sau nu.
E putin cam aiurea ca iti impun ei amenajarea salii, adika nu te lasa sa vioi tu cu o firma, tin cont de parerile si dorintele tale dar o amenajeaza ei.
Pt. ce formatie ai optat? I-ai ascultat cumva?
Oricum ca si sala e cea mai de vis din cate am vazut, adika si la Traian e sala suparba (pacat insa de coloane)

tucafamily
06.02.2007, 09:52:45
Mi-au trimis si un e-mail cu variante de meniuri, bauturi, decoruri. Daca nu ai asa ceva, iti pot da e-mail:*

tucafamily
06.02.2007, 10:05:18
Inainte sa ne decidem la Onyx am fost pe la salile: plopii fara sot, La Palia, Recital, Amadeo, Traian, Unirea, Perla viilor, Concordia (despre toate astea am cateva date). Am mai vazut: Ciric (La ciuperca), La boieri, Astoria.
Topul preferintelor mele (in afara de Onyx) : Concordia, Traian, Astoria, Restaurantul Ciric, La Palia. - toate acestea au mese rotunde;))

tucafamily
06.02.2007, 10:40:09
Am uitat sa va spun si de Casa Boiereasca. Acesta a fost primul din lista cautarilor, pt. ca aici ne doream sa facem, dar asa cum a fost primul in lista cautarilor, asa a fost tot primul si in lista eliminarilor. De ce? A fost singurul restaurant unde am fost tratati de parca le-as fi cerut lor bani sa-mi organizeze nunta, probabil toate acestea pt. ca nu am coborat dintr-un BMW sau mai stiu eu ce masina scumpa. Imi pare rau ca spun asta , dar ....pacat de frumusetea locului :( Cateva informatii despre meniu v-as putea da, pt. ca au facut totusi un efort si ne-au dat o lista de meniu.
Domnul de la Traian este un dragut!!!! Nu va sfiiti sa intrati sa cereti informatii!!!

Green_Eyes
06.02.2007, 11:59:57
Buna ziua la toata lumea! As dori si eu sa iau legatura cu o fosta mireasa care a avut nunta la Restaurantul RECITAL[-o< mUltumesc mult si de-abia astept un raspuns de la voi!!:* Sorry ca ma repet si insist:"> Chiar nu este nici o miresica pe forum care a avut deja nunta la RECITAL?!?:-<

mitzura
06.02.2007, 13:02:53
Eu VOI AVEA nunta la Recital.Te pot ajuta cu ceva/ne putem sfatui?

Green_Eyes
06.02.2007, 14:10:52
Eu VOI AVEA nunta la Recital.Te pot ajuta cu ceva/ne putem sfatui?
Buna, mitzura! Ti-am scris pe privat un mesaj, sper sa tinem legatura!
PS. As dori totusi sa iau legatura si cu o fosta miresica de la Recital, deoarece am niste dileme ''existentiale'' legate de restaurant;)) !! Thanks:*

Ruby
07.02.2007, 17:21:55
Buna fetele! Are cineva informatii despre restaurantul Plopii fara sot? Cum este mancarea, servirea, muzica si alte lucruri de acest gen?
Eu am nunta acolo, pe 7 iulie si am auzit fel si fel de zvonuri. Unele dintre ele chiar mi-au dat de gandit.
Va multumesc anticipat pt orice fel de informatie!
O seara frumoasa! Va pup!:) :)

Buna! In octombrie am fost la o nunta acolo. La colegul meu de servici. Mancarea NASPA, pe la ora doua s-a intrerupt si lumina, mi-era sete...n-am avut de la cine sa cer apa si cel mai grav: avansul nici nu i l-au luat la socolteala dar nici nu i l-au dat inapoi.

Ai grija ce vorbesti cu cei de acolo si citeste bine contractul!!!

kindaras_bia
07.02.2007, 18:11:41
Buna! In octombrie am fost la o nunta acolo. La colegul meu de servici. Mancarea NASPA, pe la ora doua s-a intrerupt si lumina, mi-era sete...n-am avut de la cine sa cer apa si cel mai grav: avansul nici nu i l-au luat la socolteala dar nici nu i l-au dat inapoi.

Ai grija ce vorbesti cu cei de acolo si citeste bine contractul!!!

sunt socata....:O .. eu am avut nunta mea acolo.... si tot acolo am fost si nasi ....la plopii fara sot... a fost totul ok.... banii dati in avans i-au scazut din plata meniurilor.. chiar m-am bucurat ca eu uitasem de banii aia ! iar faza cu curentul... daca se opreste in jumate de cartier chiar nu ai ce face. si .... la fiecare nunta cred eu, trebuie sa fie cineva care sa stea cu ' nuiaua ' pe chelneri sa fie de toate pe mese....de obicei una din soacre, ca ele au ochii mai buni...=)) ... iar din cate stiu nu am avut contract semnat , doar facturi... dar stiu ca am fost si am stat mult pe capul lor inainte de nunta, cum ne aminteam ceva mergeam acolo... inclusiv faza: am venit sa mancam sa vedem cum e ca vrem sa inchiriem pt nunta. imi pare rau pt colegul tau, mai ales miresuca lui cred ca a fost afectata.

fetelor, va doresc sa aveti nunta asa cum ati visat si sa fiti fericite si iubite !

alibd
07.02.2007, 19:08:54
sunt socata....:O .. eu am avut nunta mea acolo.... si tot acolo am fost si nasi ....la plopii fara sot... a fost totul ok.... banii dati in avans i-au scazut din plata meniurilor.. chiar m-am bucurat ca eu uitasem de banii aia ! iar faza cu curentul... daca se opreste in jumate de cartier chiar nu ai ce face. si .... la fiecare nunta cred eu, trebuie sa fie cineva care sa stea cu ' nuiaua ' pe chelneri sa fie de toate pe mese....de obicei una din soacre, ca ele au ochii mai buni...=)) ... iar din cate stiu nu am avut contract semnat , doar facturi... dar stiu ca am fost si am stat mult pe capul lor inainte de nunta, cum ne aminteam ceva mergeam acolo... inclusiv faza: am venit sa mancam sa vedem cum e ca vrem sa inchiriem pt nunta. imi pare rau pt colegul tau, mai ales miresuca lui cred ca a fost afectata.

fetelor, va doresc sa aveti nunta asa cum ati visat si sa fiti fericite si iubite !

Si noi am fost acolo sa incercam mancarea si ni s-a parut ca e ok. Pana la urma...ma gandesc si eu... ce ar putea fi atat de rau la o friptura sau mai stiu eu ce?
Oricum, are dreptate kindaras_bia, trebuie sa stai cu gura pe ei, sa le spui din timp cum vrei sa fie, sa insisti si... un ochi avizat care sa-i mai struneasca;-) :D din cand in cand.
Spor in toate fetele si mersi pt interventii!

AnaM
07.02.2007, 23:50:33
Hi, miresuci!Noi ne-am facut rezervare la Restaurantul Select. Da, stiu, e in plina renovare, dar va fi gata cel tarziu in iulie, asa ca nu ne facem probleme. Sala am inteles ca va avea 160 locuri lejer, va fi deasupra restaurantului vechi, si tind sa cred ca va fi superba. Despre meniu inca n-am vorbit, dar cu siguranta va fi ceva ok.Inainte de Select am fost la Concordia, Astoria, Traian, La Palia, Unirea (cele 2 sali plus restaurantul Panoramic de la ultimul etaj) si Majestic. Initial trebuia sa fie la Majestic, dar acolo mai mult de 130-140 de persoane nu incap (noi avem cam 150 si nu vrem sa-i inghesuim :-) ). De Onyx si altele nu ne-a interesat. Oricum, liber sambata mai aveau de prin toamna la Concordia si la Majestic (cred si la Panoramic, cu siguranta)

iris
08.02.2007, 22:14:13
Buna fetelor! Sunt noua pe forum si ma adresez in special celor care faceti nunta la Club Lord. Voi ati mai fost pe la local in ultima perioada? Au cam terminat fresca. Sunt tare dezamagita....:(( Chiar imi placea sala aia, dar acum... Daca vreti, va trimit si poze. Astept reactiile voastre!

tesenfants
09.02.2007, 08:24:26
Buna fetelor! Sunt noua pe forum si ma adresez in special celor care faceti nunta la Club Lord. Voi ati mai fost pe la local in ultima perioada? Au cam terminat fresca. Sunt tare dezamagita....:(( Chiar imi placea sala aia, dar acum... Daca vreti, va trimit si poze. Astept reactiile voastre!

Buna,
Eu fac nunta la Lord Club...ce s-a intamplat cu fresca? Nu a iesit bine??? :-SS Eu am nunta in sala mica, si prin toamna au zis ca vor sa faca o freca..dar m-am gandit ca o sa iasa frumoasa...ca si sala era tare frumoasa...te rog mult trimite-mi niste poze..eu nu am mai fost din septembrie pe la ei si m-am gandit ca-i prea devreme sa merg de pe acum sa o vad renovata...astept poze de la tine:-s
multumesc

iris
09.02.2007, 12:13:27
Buna,
Eu fac nunta la Lord Club...ce s-a intamplat cu fresca? Nu a iesit bine??? :-SS Eu am nunta in sala mica, si prin toamna au zis ca vor sa faca o freca..dar m-am gandit ca o sa iasa frumoasa...ca si sala era tare frumoasa...te rog mult trimite-mi niste poze..eu nu am mai fost din septembrie pe la ei si m-am gandit ca-i prea devreme sa merg de pe acum sa o vad renovata...astept poze de la tine:-s
multumesc

Buna! Sper totusi sa nu te dezamagesc...poate tie iti place. Au facut o fresca in care apar peste 12 personaje in marime naturala..., pana aici e ok pt mine, insa personajele apar....nud. Au vrut sa reproduca o scena legata de Bachus...cu stuguri, vin etc, dar... E atata goliciune...mie nu imi place.:( Nu mi se pare potivit pentru o sala de nunta. Nu am ajuns personal la local, dar am fotografii facute de iubi al meu. Fotografii iti trimit diseara, dar as vrea sa iti trimit pe privat (sper sa ma descurc).
O sa vreau si pareri de la voi....eu tot sper ca macar sa placa altora, daca mie nu:D .

tesenfants
09.02.2007, 13:10:37
Buna! Sper totusi sa nu te dezamagesc...poate tie iti place. Au facut o fresca in care apar peste 12 personaje in marime naturala..., pana aici e ok pt mine, insa personajele apar....nud. Au vrut sa reproduca o scena legata de Bachus...cu stuguri, vin etc, dar... E atata goliciune...mie nu imi place.:( Nu mi se pare potivit pentru o sala de nunta. Nu am ajuns personal la local, dar am fotografii facute de iubi al meu. Fotografii iti trimit diseara, dar as vrea sa iti trimit pe privat (sper sa ma descurc).
O sa vreau si pareri de la voi....eu tot sper ca macar sa placa altora, daca mie nu:D .

Peste 12 personaje nud???? :(( :((Vai, dar ce-au patit oamenii astia??? dupa cum arata sala inainte am crezut ca vor face ceva frumos...[-(
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce-i acolo..o sa trec si eu saptamana viitoare...am vb cu o prietena si mi-a sugerat sa pun niste decoratiuni acolo...si cred ca asa fac, pun o perdea de lumini pe tot peretele si gata...ca nu vreau pictura nud la nunta mea!!!!!!:(( :(( :((
poate poti sa-mi trimiti niste poze pe private :-s ...diseara voi fi la comp si mai vb
te-am pupat