PDA

Versiunea completa : Biseria Sf. Petru si Pavel

sweetNicoleta
22.09.2009, 18:17:28
Buna. Eu fac nunta la Biseria Petru si Pavel, in 24 iulie 2010. Mai e cinva care face nunta aici?

sinzi
23.09.2009, 12:16:16
Buna. Eu fac nunta la Biseria Petru si Pavel, in 24 iulie 2010. Mai e cinva care face nunta aici?
Eu am fost nasa in mai la Karina de pe miresici de aici la biserica aceasta.
Ai nevoie de vreo informatie?

sweetNicoleta
23.09.2009, 12:31:51
da, cam cati bani trebuie platiti protului/protilor dupa cununie?

Cristina_bv
08.10.2009, 18:43:15
da, cam cati bani trebuie platiti protului/protilor dupa cununie?

Eu am avut nunta acolo acum 2 saptamani. Taxa de cununie e 300 lei (anul acesta) si se plateste atunci cand stabilesti data si ora cununiei religioase. Programarile se fac din ianuarie, dupa ce au preotii consiliul lor si stabilesc preturile pe 2010.
La cununie am dus miere, piscoturi si vin si dupa slujba nu mai tb platit nimic..doar daca vrea nasul.
Daca vrei cor..au ei..costa 200 si canta superb...ti se face pielea de gaina;-).
In rest...a fost ok, nu am nimic de obiectat.

sweetNicoleta
08.10.2009, 21:44:37
Eu am avut nunta acolo acum 2 saptamani. Taxa de cununie e 300 lei (anul acesta) si se plateste atunci cand stabilesti data si ora cununiei religioase. Programarile se fac din ianuarie, dupa ce au preotii consiliul lor si stabilesc preturile pe 2010.
La cununie am dus miere, piscoturi si vin si dupa slujba nu mai tb platit nimic..doar daca vrea nasul.
Daca vrei cor..au ei..costa 200 si canta superb...ti se face pielea de gaina;-).
In rest...a fost ok, nu am nimic de obiectat.

corul a fost doar 200 lei? ma asteptam sa fie mult mai mult. canta super...

Cristina_bv
09.10.2009, 10:20:54
corul a fost doar 200 lei? ma asteptam sa fie mult mai mult. canta super...

Si eu ma asteptam la mai mult...si au fost 12 oameni...

kittybv
21.10.2009, 23:20:35
Buna,

Eu inca nu stiu care e varianta cea mai buna, in ceea ce priveste biserica pentru cununia religioasa.
Pana acum ne gandeam ca ar fi ok la biserica Sf. Treime, ca e cea de care apartin si ii cunoastem si pe preotii de acolo si spatiu e generos (cu parcare..etc) dar mi-ar fi placut si la cea de pe Aurel Vlaicu sau de pe Traian (Sf. Mihail si Gavril) dar am tot auzit zvonuri legate de preturi si taxe. (de cununie, de filmat-pozat, de cor, de cantor.etc).
Ma puteti ajuta va rog, cu cateva sfaturi si detalii despre aceasta situatie.

Cristina

sweetNicoleta
22.10.2009, 12:00:36
Buna,

Eu inca nu stiu care e varianta cea mai buna, in ceea ce priveste biserica pentru cununia religioasa.
Pana acum ne gandeam ca ar fi ok la biserica Sf. Treime, ca e cea de care apartin si ii cunoastem si pe preotii de acolo si spatiu e generos (cu parcare..etc) dar mi-ar fi placut si la cea de pe Aurel Vlaicu sau de pe Traian (Sf. Mihail si Gavril) dar am tot auzit zvonuri legate de preturi si taxe. (de cununie, de filmat-pozat, de cor, de cantor.etc).

Cristina

la biserica petru si pavel, taxa de nunta e de 300 lei. Daca vrei cor, platesti in plus. Nu platesti in plus pt fotografiat si filmat

Darina_11
26.11.2009, 10:04:08
Buna miresici

Si eu o sa am nunta la biserica SF. Petru si Pavel si vreau sa va intreb daca ati aranjat inauntru si va rog sa-mi trimitei niste poze.

Va pup

sweetNicoleta
26.11.2009, 16:03:18
Buna miresici

Si eu o sa am nunta la biserica SF. Petru si Pavel si vreau sa va intreb daca ati aranjat inauntru si va rog sa-mi trimitei niste poze.

Va pup

tinand cont ca sunt nunti pe banda rulanta, nu cred ca o sa poti aranja biserica. Eu una nu o aranjez

Darina_11
27.11.2009, 13:59:48
tinand cont ca sunt nunti pe banda rulanta, nu cred ca o sa poti aranja biserica. Eu una nu o aranjez

Dap ai dreptate.

Am auzit ca ora pt sluja la biserica trebuie sa fie maxim pana in ora 18:00.

E adevarat?

sweetNicoleta
27.11.2009, 14:13:02
Dap ai dreptate.

Am auzit ca ora pt sluja la biserica trebuie sa fie maxim pana in ora 18:00.

E adevarat?

sincer nu stiu asta, probabil ca da, ca trebuie sa inceapa apoi vecernia, slujba de seara

Cristina_bv
01.12.2009, 12:05:36
Buna miresici

Va pup

Eu nu am aranjat biserica pt ca e foarte frumoasa asa cum este. Desi...planul initial prevedea si niste stapi cu flori imbracati frumos si covor rosu...si altele. Numai ca atunci cand le-am spus celor de la decoratiuni sa faca si biserica, ei nu au avut nimic impotriva...ca no, pt asta primeau bani, insa ne-au zis sa ne mai gandim daca merita. Biserica are pe trepte ghivece cu flori care si la sf. lui sept, cand am avut eu nunta, erau inca foarte frumos inflorite, are covor..e verde..dar arata frumos. Are ghivece atarnate in fata, la iesire...si acestea era inca inflorite.
In plus tb sa te mai gandesti la un aspect: sunt nunti pe banda rulanta, asta presupune ca cei care au nunta inainte de a ta..o sa foloseasca si ei decoratiunile tale, ca doar nu o sa stea cineva sa decoreze inainte de a intra voi in biserica.
Daca chiar iti doresti sa decorezi, ar trebui sa vezi daca e cineva programat inaintea voastra la cununie, sau daca e liber si puteti decora...sau ceea mi-au spus mie cei de la deco: sa iei legatura cu cei care au inaintea voastra cununia si sa le spui ca biserica va fi decorata, ca nu toti sunt asa incantati, si s-ar putea sa iti spuna sa o decorezi dupa ce ies ei sau poate le place ideea si faceti jumi-juma cu costul.

In ceea ce ii priveste pe preoti, au zic sa putem sa facem ce vrem..ei nu au nimic impotriva, atata timp cat nu se strica nimic.

Darina_11
01.12.2009, 14:22:08
Multumesc Cristina.

Da, ai dreptatecu faptul ca sunt multe si nu are rost sa ma complic.
Pana la urma se vede mult mai frumos arhitectura ei simpla si fara alte artificii.

pup

simellena
06.12.2009, 20:48:34
unei prietene i-au cerut 3 mil avans ca cica ar avea nevoie de fonduri pentru a ridica o cladire langa biserica...cam mult mi s-a parut mai ales ca nasul trebuie sa mai dea si aprtea lui la cununie

sweetNicoleta
06.12.2009, 20:52:16
unei prietene i-au cerut 3 mil avans ca cica ar avea nevoie de fonduri pentru a ridica o cladire langa biserica...cam mult mi s-a parut mai ales ca nasul trebuie sa mai dea si aprtea lui la cununie

da, se construieste o cantina pt saraci. Si mie mi se pare mult taxa de 300 lei, insa e biserica pe care o port in suflet si aici imi doresc sa ma cunun de cand sunt mica

CORINA_81
07.01.2010, 05:17:14

Si eu fac nunta tot la Biserica Sf. Apostoli Petru si Pavel pe 8 mai 2010.

balabaneanu
10.01.2010, 19:44:17
Buna,
Si noi vrem sa facem nunta la acesta biserica...e foarte frumoasa dar nu stiu daca vom putea mai ales ca noi amanadoi apartinem de biserica de lemn sper sa nu avem ceva impedimente din acesta cauza...stiti cat trebuie sa platim ptr slujba? Eu vreau ca parintele Manolache sa oficieze tot, este un om incredibil ;
o zi buna tuturor

sweetNicoleta
10.01.2010, 22:47:25
Buna,
Si noi vrem sa facem nunta la acesta biserica...e foarte frumoasa dar nu stiu daca vom putea mai ales ca noi amanadoi apartinem de biserica de lemn sper sa nu avem ceva impedimente din acesta cauza...stiti cat trebuie sa platim ptr slujba? Eu vreau ca parintele Manolache sa oficieze tot, este un om incredibil ;
o zi buna tuturor

am fost astazi la biserica, taxa e la fel ca anul trecut 300 lei. Poti sa faci nunta la ce biserica vrei, chiar daca nu apartii de ea

maris
27.01.2010, 20:48:55
si eu optez pentru aceasta biserica, este intradevar foarte frumoasa...nu am auzit in schimb, pana acum, de cor...cum este, ce canta??

sweetNicoleta
28.01.2010, 20:49:13
si eu optez pentru aceasta biserica, este intradevar foarte frumoasa...nu am auzit in schimb, pana acum, de cor...cum este, ce canta??

corul canta superb. Canta muzica bisericieasa, asa cum canta catorul in timpul unei slujbe. In loc de cantor e cor. Daca vrei sa-l auzi, mergi duminca la slujba

maris
03.03.2010, 20:50:36
cu cat timp inainte tb sa vorbesc pentru biserica? stiti vreun preot care sa tina si o predica frumoasa la aceasta biserica?

sweetNicoleta
04.03.2010, 23:13:09
cu cat timp inainte tb sa vorbesc pentru biserica? stiti vreun preot care sa tina si o predica frumoasa la aceasta biserica?

eu am nunta in 24 iulie, am mers la inceputul lui ianuarie. la aceasta biserica sunt trei preoti extraordinari

maris
06.03.2010, 08:46:41
si ai platit 300 lei? mi se pare sincer, cam mult, am auzit ca la alte biserici taxa este de doar 50 lei si daca mai vrei sa mai lasi la sfarsitul slujbei...bine, daca nu, iarasi bine... :)

sweetNicoleta
06.03.2010, 15:59:32
si ai platit 300 lei? mi se pare sincer, cam mult, am auzit ca la alte biserici taxa este de doar 50 lei si daca mai vrei sa mai lasi la sfarsitul slujbei...bine, daca nu, iarasi bine... :)

da, am platit taxa de 300 lei si la sfarsit vor da si nasii ceva bani. Si eu cred ca este destul de mult taxa, dar asta e biserica la care visez sa ma casatoresc de cand sunt mica. Si tocmai de aceea ma cunun in Brasov si plecam dupa sa facem petrecerea in Arges.

ellena082
16.03.2010, 21:51:05
Nicoleta atat au platit si niste prieteni anul trecut, ca cica au nevoie de fonduri pentru ridicarea unei cupole sau ceva de genul, dar totusi e un pic cam mult, macar biserica e foarte frumoasa.

sweetNicoleta
17.03.2010, 21:40:43
Nicoleta atat au platit si niste prieteni anul trecut, ca cica au nevoie de fonduri pentru ridicarea unei cupole sau ceva de genul, dar totusi e un pic cam mult, macar biserica e foarte frumoasa.

anul trecut era 300 lei, acum 2 ani era 200 lei, s-au casatorit fratii mei atunci. Ridica langa biserica o cantina pentru saraci si au nevoie de fonduri de aceea taxa e mai mare.

sweetNicoleta
17.03.2010, 21:41:31

elena, tu faci nunta la biserica de langa spitalul Tractoru?

GuritaBV
23.03.2010, 11:59:37
Pentru miresicile care doresc sa aiba si cor la cununia religioasa, corul Bisericii Sf. Apostoli Petru si Pavel, il mai puteti asculta si puteti discuta cu d-l dirijor (inafara de duminica) si joia, de la 5 jumatate la 8, cand sunt repetitii.

FLORY84
13.06.2010, 14:51:53
Buna,

Cristina

buna,
si eu vreau tot biserica Sf Mihail si Gavril de pe traian si am vb cu preotul care va fi in ziua nuntii mele la biserica si ma costa doar 50 lei taxa de biserica pe care o platesc eu si apoi va da nasul cat doreste (preotul a zis ca in jur de 200-300 lei este suficient).Mie imi place mult acea biserica si nu e nici foarte aglomerata

norocica
17.01.2011, 10:25:22
eu sunt de parere ca mai bine fac cunucnia unde imi place mie.. vreau sa fie o zi frumoasa pentru mine si ca atunci cand voi vedea albumul sa nu fiu dezamagita de fundal.. adik eu pe aurel vlaicu am fost botezata si chiar vreau sa fiu tot acolo cununata.. daca dau 250 lei in plus nu ma deranjeaza pentru ca stiu ca banii aia sunt pentru un scop caritabil. nu sunt aruncati aiurea...

elenush_t
26.01.2011, 13:00:31
buna, sunt noua pe aici dar imi place foarte forumul si imi este tare de folos, eu voi avea nunta anul acest in 9 iulie, restaurant ales este unul in bran as vrea sa va rog daca ma puteti ajuta cu recomandari privind biserica.
Imi place mult Petru si Pavel o sa merg sa vb cu preotul zilele astea, cu alte recomandari ma mai puteti ajuta?
eu m-am mutat de curand in brasov si de asta stau mai prost la capitolul informatii.
Initial vroiam la biserica de langa parc dar am auzit diverse patanii si m-am razgandit
multumesc anticipat

zgrabuntza
26.01.2011, 14:17:10
Am auzit un zvon cum ca s-a desfiintat corul. E adevarat? Stie cineva ceva?

mamideFla
27.01.2011, 12:48:56
Buna fetelor,

am intrat cu o mare rugaminte la voi.
Eu sunt ambasador Pampers-Unicef-*********** in orasul meu (Brasov)
V-as ruga si pe voi sa ajutati la utilarea maternitatii din Brasov. Tot ceea ce trebuie sa faceti, este sa intrati de pe adresa voastra de facebook pe "lumea mamicilor", sa intrati in mozaic, sa descarcati o poza de-a voastra ( a copilasului) si apoi sa votati maternitatea din Brasov.
Va rog sa transmiteti mai departe in randul prietenilor vostrii, sa votam Brasovul!!!

Va multumesc!!
mamideFla

GuritaBV
28.01.2011, 14:27:35
Am auzit un zvon cum ca s-a desfiintat corul. E adevarat? Stie cineva ceva?

Corul nu s-a desfiintat, e doar in reorganizare :-). Mai precis, s-a schimbat dirijorul cu o dirijoare si in consecinta corul este intr-o pauza de repetitii inainte de a "iesi la rampa" in noua formula. Pentru prezenta lor la nunti trebuie discutat cu preotii, respectiv cu doamna dirijor.

GuritaBV
28.01.2011, 14:29:15
buna, sunt noua pe aici dar imi place foarte forumul si imi este tare de folos, eu voi avea nunta anul acest in 9 iulie, restaurant ales este unul in bran as vrea sa va rog daca ma puteti ajuta cu recomandari privind biserica.
Imi place mult Petru si Pavel o sa merg sa vb cu preotul zilele astea, cu alte recomandari ma mai puteti ajuta?
eu m-am mutat de curand in brasov si de asta stau mai prost la capitolul informatii.
Initial vroiam la biserica de langa parc dar am auzit diverse patanii si m-am razgandit
multumesc anticipat

Ca recomandare inafara de aceasta acum nu-mi vine nimic in minte in Brasov, insa de ce nu incerci sa mergi si la o biserica din Bran? Poate ti-ar fi mai comod in ce priveste apoi organizarea...

GuritaBV
28.01.2011, 14:33:11
Noutate: a mai scazut taxa de cununie, de la 300 de lei la 200 de lei. O veste buna, nu?

zgrabuntza
28.01.2011, 18:18:40
Oare vor termina repetitiile la cor pana in iunie? Trebuie sa mergem si noi sa vorbim.
O prietena mi-a recomandat grupul vocal Anatoly, spunea ca sunt superbi, asta daca nu mai functioneaza corul. M-am uitat pe youtube, intr-adevar canta f frumos, mai ales muzica bisericeasca.
O sa ma interesez, am inteles ca si corul si grupul vocal au acelasi pret, 300 ron.
Spor la pregatiri!;;)

GuritaBV
31.01.2011, 10:06:29
Din cate am inteles planurile sunt ca cel tarziu de Pasti corul sa revina, adica sa cante. Si probabil ca din aprilie pana in iunie au timp sa repete si slujba cununiei. Intr-adevar asta trebuie discutat. I-am auzit si eu pe Anatoly la o nunta, intr-adevar canta foarte frumos, singura chestie e ca sunt doar 3 pe cand in cor sunt mai multi si cred ca suna mai plin asa, mai ales de sus de unde canta ei. Dar Anatoly sunt o varianta in cazul in care corul nu poate canta.
Ms, spor la pegatiri si tie!

roxanabk
05.02.2011, 09:35:23
Oare vor termina repetitiile la cor pana in iunie? Trebuie sa mergem si noi sa vorbim.
O prietena mi-a recomandat grupul vocal Anatoly, spunea ca sunt superbi, asta daca nu mai functioneaza corul. M-am uitat pe youtube, intr-adevar canta f frumos, mai ales muzica bisericeasca.
O sa ma interesez, am inteles ca si corul si grupul vocal au acelasi pret, 300 ron.
Spor la pregatiri!;;)
Buna,zgrabuntza!Am citit in alt subiect ca ai fost si te-ai programat deja la biserica.Care este taxa pentru 2011?Si corul cat costa?Amandoua trebuie platite cand iti faci programarea?Ms

zgrabuntza
05.02.2011, 12:49:42
Buna,zgrabuntza!Am citit in alt subiect ca ai fost si te-ai programat deja la biserica.Care este taxa pentru 2011?Si corul cat costa?Amandoua trebuie platite cand iti faci programarea?Ms

Aconto am dat 200 Ron, cu chitanta. Corul nu l-am luat, am luat grupul vocal Anatoly, sunt 4 membrii si a costat 400 Ron, fara avans. Corul stiu ca e undeva la 300 Ron, dar nu stiu daca si acolo trebuie dat avans.Sincer nu stiu care e taxa intreaga, nu am intrebat. :[email protected]
Spor la pregatiri!

roxanabk
06.02.2011, 09:13:12
Ms pt.raspuns.Trebuie sa ma duc si eu zilele astea pt.programare...

roxanabk
11.06.2011, 07:40:02
Buna fetelor!
Mai stiti ceva de cor?
O zi buna! (sper sa nu fie multe miresici care sa aiba nunta astazi,pe vremea asta...)

GuritaBV
16.06.2011, 11:21:48
De cor pot sa-ti spun ca exista si canta duminicile. Din pacate inca slujba Cununiei nu a fost re-introdusa in repertoriul lor (date fiind unele schimbari in structura corului in ultimele luni), asa ca daca se doreste cor fie se discuta cu alte coruri de la alte biserici (asta daca preotul permite, trebuie intrebat intai) sau cu Anatoly.

roxanabk
05.07.2011, 13:48:48
Dati-mi va rog si mie un nr de tel al grupului Anatoly.

roxanabk
15.07.2011, 09:36:17
Ms mult zgrabuntza,pt numerele de tel!

zgrabuntza
15.07.2011, 16:52:44
Ms mult zgrabuntza,pt numerele de tel!

cu placere si spor la pregatiri.

selovas
19.07.2011, 16:03:39
buna,
m-ar interesa si pe mine grupul Anatoly. imi puteti da, va rog, numarul de telefon?
mersi

zgrabuntza
20.07.2011, 11:25:54
buna,
m-ar interesa si pe mine grupul Anatoly. imi puteti da, va rog, numarul de telefon?
mersi

http://anatolybrasov.tripod.com/music/id6.html
aici ai datele de contact

lara2012
19.03.2012, 12:39:55
Yeeey! Am rezervat si la biserica... pe 29 septembrie nu mai este nimic liber..pe mine a reusit sa ma strecoare dupa un botez pe care il decaleaza...Mi-a spus 250 lei si am insistat sa il intreb daca mai sunt si alti banuti si mi-a spus ca este destul...vroiam sa ii spun ca stiu de miselia de la nunta unde se duce la nasi sa mai ceara...ma mai intalnesc cu el si peste 2 zile..oare sa ii spun? :-\

Flamingo
19.03.2012, 12:42:33
Yeeey! Am rezervat si la biserica... pe 29 septembrie nu mai este nimic liber..pe mine a reusit sa ma strecoare dupa un botez pe care il decaleaza...Mi-a spus 250 lei si am insistat sa il intreb daca mai sunt si alti banuti si mi-a spus ca este destul...vroiam sa ii spun ca stiu de miselia de la nunta unde se duce la nasi sa mai ceara...ma mai intalnesc cu el si peste 2 zile..oare sa ii spun? :-\

Da, sigur ca poti sa intrebi.Sunt tare curioasa ce zice...

mihaela_m_89
28.08.2012, 23:17:11
Da, sigur ca poti sa intrebi.Sunt tare curioasa ce zice...

Va doresc sa aveti o nunta minunata!
Dupa ce trece "nebunia" va rog sa imi spuneti si mie cum a decurs cununia religioasa la aceasta biserica...mie imi place foarte mult si as dori sa fac cununia religioasa acolo, asa ca o sa va rog sa imi dati si mie mai multe detalii :) Va pup!

mihaela_toma
29.08.2012, 09:55:21
Dupa ce trece "nebunia" va rog sa imi spuneti si mie cum a decurs cununia religioasa la aceasta biserica...mie imi place foarte mult si as dori sa fac cununia religioasa acolo, asa ca o sa va rog sa imi dati si mie mai multe detalii :) Va pup!

si eu doresc detalii :). Multumesc mult!

Flamingo
29.08.2012, 10:14:41
Eu o sa am sambata cununia la aceasta biserica.O sa revin cu impresii cat pot de repede (pe 3 plecam in luna de miere, deci probabil dupa). :)
Daca va intereseaza taxa, sa stiti ca e 250 ron si daca ar fi sa mai fac o data nunta, cu siguranta as merge la alta mai ieftina.Mi se pare un pic tras de par tariful dar...

lara2012
29.08.2012, 10:30:44

Eu mi-am facut programare pentru cununia religioasa cu 6 luni si deja nu mai aveam loc decat la 15. Si ca sa dureze mai putin trebuie sa merg cu sotul inainte acolo sa sfinteasca inelele.

eva_nagy
29.08.2012, 10:34:09
Eu mi-am facut programare pentru cununia religioasa cu 6 luni si deja nu mai aveam loc decat la 15. Si ca sa dureze mai putin trebuie sa merg cu sotul inainte acolo sa sfinteasca inelele.
Si voi pana la urma la 15 o sa faceti cununia?

lara2012
29.08.2012, 10:48:08
Si voi pana la urma la 15 o sa faceti cununia?

Eu m-am dus si am insistat. I-am spus ca este foarte important sa fiu acolo. Si i-am spus ca poate sa si dureze 10 minute cununia ca sa nu deranjez (spre bucuria mea care nu sunt fana stat in picioare in caldura). Si a mutat un botez mai devreme si m-a pus pe mine dupa. A zis ca nu mai poate sa isi traga sufletul in ziua aia ca sunt evenimentele unul dupa altul. I-am multumit mult. La mine „nu” inseamna poate :D

lara2012
29.08.2012, 10:48:43
Eu m-am dus si am insistat. I-am spus ca este foarte important sa fiu acolo. Si i-am spus ca poate sa si dureze 10 minute cununia ca sa nu deranjez (spre bucuria mea care nu sunt fana stat in picioare in caldura). Si a mutat un botez mai devreme si m-a pus pe mine dupa. A zis ca nu mai poate sa isi traga sufletul in ziua aia ca sunt evenimentele unul dupa altul. I-am multumit mult. La mine „nu” inseamna poate :D

Ah! si acum este la 11:30 si este prima nunta.<:-P

Flamingo
02.10.2012, 13:47:13
Abia acum mi-am amintit ca nu am scris despre biserica.Incerc sa fiu cat mai putin rea, pentru ca nu vreau sa vorbesc de rau preotii dar daca ar fi sa mai fac o data nunta, nu as mai face la aceasta biserica.
Noi am fost cununati de preotul Voineag care, dupa ce ca a tinut o slujba de maxim 20 minute, i-a cerut nasului fara nici o jena 300 lei.Da, 300 lei pe langa taxa de 250 care am achitat-o initial eu.Duminica trecuta am fost cu nasii la biserica sa ducem lumanarile si ce credeti?Dupa slujba de 5 minute l-a chemat pe nas in altar si i-a mai cerut 50 lei.Mie mi se pare strigator la cer, atat vreau sa spun.
Pentru ce sa alegi biserica asta?Ca e frumoasa?La ce ne ajuta ca e frumoasa?E aceeasi cununie ca la orice alta biserica dar cu un preot care pare sa faca afacere din asta.Sunt convinsa ca exista biserici mai mici unde nu se percep taxele acestea exorbitante dpmdv si poate se oficiaza si slujbe mai frumoase, nu pe banda rulanta ca aici. :(

lara2012
02.10.2012, 23:37:42
In nebunia care a fost acolo nici nu am apucat sa vorbesc cu nasii mei sa vad daca si lor le-a cerut. Maine ii sun imediat. Am si uitat de smecheria lor. Jesus! Si nici nu platesc impozite.

Noi vroiam sa tina cununia 10 minute si ne-am dus cu o saptamana mai devreme si am facut logodna la 7 dimineata. A ramas stabilit ca la cununie ne tine 10 mine. Cand colo sa imi faca surpriza sa ne tina 20 de minute desi i-am specificat clar sa fie scurt.

Sa nu mai spun ca eu cred ca proetii au magazine de miere de albine si vin la cate raman acolo

ileanaip
07.02.2013, 05:08:36
Bine v-am gasit viitoare miresici!

Vom avea cununia in aceasta vara la Biserica Sf Petru si Pavel - ce sfaturi aveti pentru noi?

Flamingo
28.02.2013, 23:54:08
Acuma am vazut ca avea inca un lucru in comun, si anume Biserica. Din acest punct de vedere cum a fost slujba? Care au fost cotatiile cerute de preot?:D Banuiesc ca raspunsul o sa mi-l dai pe topicul bisericii, numai ca eu nu am mai avut rabdare sa vad cum se face sa te tagguiesc acolo ca sa imi rasp. :*

Cred ca depinde de preot.Cel care ne-a cununat nu are cuvinte de lauda de la noi.E vorba de preotul Voineag care ne-a "executat" in 25 minute.Slujba a fost seaca si facuta pe fuga.Asta ca sa nu mai vorbesc de fermitatea cu care a cerut nasului spaga ce i se cuvenea(de parca 250 lei -taxa nunar fi fost foarte multi bani).

daniela.p
06.03.2013, 20:21:53
Cred ca depinde de preot.Cel care ne-a cununat nu are cuvinte de lauda de la noi.E vorba de preotul Voineag care ne-a "executat" in 25 minute.Slujba a fost seaca si facuta pe fuga.Asta ca sa nu mai vorbesc de fermitatea cu care a cerut nasului spaga ce i se cuvenea(de parca 250 lei -taxa nunar fi fost foarte multi bani).

Mersi ca mi-ai raspuns. E bun atunci, ca din pacate tot Voineag e si la noi. Deci sa nu am prea mari asteptari de la el. E tare si faza ca cer direct onorariul, daca nu sunt indiscreta cat a cerut nasului, si a mai cerut ceva si mirelui, ca din cate am tot auzit ca ambii cotizeaza in ziua nuntii.

cerasela_luciana
06.09.2013, 19:48:37
Sa nu mai spun ca eu cred ca proetii au magazine de miere de albine si vin la cate raman acolo

:))))))))))

lara2012
06.09.2013, 21:43:18
:))))))))))

=)) Iti dai seama? 10 nunti intr-o sambata si toti aduc un borcan cu miere si o sticla de vin si o punga de piscoturi. :))

MadalinaGabriela
09.01.2016, 18:51:03
A mai facut cineva Cununia la aceasta biserica?
Noi astazi am facut programarea pentru Cununie si tot preotul Voineag va tine slujba.
S-a mai schimbat ceva?