PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans / dansatori Suceava

irinaririna
24.09.2009, 08:53:50
Stie cineva ce trupe de dansatori ne pot onora cu prezenta la nuntile noastre?
DIn cate stiu eu este o trupa de la Clubul copiilor.
Cursuri de dans eu am facut anul acesta in iarna la Casa de Cultura. Se mai fac cursuri si in alta parte?

malina87
28.09.2009, 20:21:52
Cursuri de dans eu am facut anul acesta in iarna la Casa de Cultura. Se mai fac cursuri si in alta parte?
daca vreti va pot ajuta eu:*:*

Crisu_ghg
07.10.2009, 17:57:53
Eu pot sa va ajut, dar cu trupa de dans din Bucuresti...ori pe tine nu stiu daca te avantajeaza, fiind din Suceava. :)

roxutza88
16.11.2009, 16:02:13
eu stiu ca este o formatie de dansatori care merg la nunti.danseaza populara,tigeneasca...au si cativa copii care danseaza dansuri de societate.acuma sincer nu mai stiu daca sunt de la casa de cultura sau de la ansamblul dom polski :-s .am fost la multe nunti unde au fost si ei si mi-au placut la nebunie.si nu sunt f scumpi.eu vreau sa ii contactez sa le fac o surpriza invitatilor...;)) (sa facem un dans impreuna).am vrea si noi sa facem niste cursuri de dans..ca nu ne prea pricepem.am mai auzit miresici care au facut la casa de cultura da mi se pare cam scump 50 lei pe sedinta...:| .poate stiti ceva mai ieftin.ms:*

irina_s86
21.11.2009, 11:25:52
eu stiu ca este o formatie de dansatori care merg la nunti.danseaza populara,tigeneasca...au si cativa copii care danseaza dansuri de societate.acuma sincer nu mai stiu daca sunt de la casa de cultura sau de la ansamblul dom polski :-s .am fost la multe nunti unde au fost si ei si mi-au placut la nebunie.si nu sunt f scumpi.eu vreau sa ii contactez sa le fac o surpriza invitatilor...;)) (sa facem un dans impreuna).am vrea si noi sa facem niste cursuri de dans..ca nu ne prea pricepem.am mai auzit miresici care au facut la casa de cultura da mi se pare cam scump 50 lei pe sedinta...:| .poate stiti ceva mai ieftin.ms:*
si noi am avut 2 perechi de copii care au dansat vals si tango...cred k sunt cei de care vb si tu

remshm
25.01.2010, 21:47:36
daca vreti va pot ajuta eu:*:*

mai este valabila "oferta" de ajutor cu copii dansatori? eu asa avea nevoie de ajutor.

malinush
26.01.2010, 19:26:02
mai este valabila "oferta" de ajutor cu copii dansatori? eu asa avea nevoie de ajutor.

buna..in legatura cu micii dansatori nu te pot ajuta..doar daca vrei mai marisori:)de la 20 &up:*

roxutza88
26.01.2010, 22:53:40

vrem si noi sa facem cursuri de dans,dar nu stim exact unde se fac.am inteles ca sunt la casa de cultura si vin mai multe cupluri nu?eu vreau sa fac si cu un profesor(sau profesoara ,stie ea despre cine vb:"> )cursuri pt valsul mirilor,dar vreau sa merg prin primavara sa invatam sa dansam si populara...si sa facem mai multe ore.imi poti da mai multe detalii...cat costa,unde anume se fac,cu cine,etc.multumesc>:D<

malinush
26.01.2010, 23:49:05
vrem si noi sa facem cursuri de dans,dar nu stim exact unde se fac.am inteles ca sunt la casa de cultura si vin mai multe cupluri nu?eu vreau sa fac si cu un profesor(sau profesoara ,stie ea despre cine vb:"> )cursuri pt valsul mirilor,dar vreau sa merg prin primavara sa invatam sa dansam si populara...si sa facem mai multe ore.imi poti da mai multe detalii...cat costa,unde anume se fac,cu cine,etc.multumesc>:D<
Roxutza ,nu imi amintesc bine,dar cred ca am vb pe mess.pt cursuri permanenta sincer nu stiu la cine sa te indrum. Cred ca ai si u cateva cunostinte:D..daca nu te confund:)..iti dau un pm

roxutza88
27.01.2010, 11:50:21
nu ma confunzi :-p

cactus
10.03.2010, 23:41:12
Miresici,ajutor!!!! si eu si viitorul meu sot nu avem nici o treaba cu dansul...nu ne place , nu am invatat si mereu fugin de momentul cand tb sa dansam...e un fel de sport extrem pt noi.Va rog din suflet sa ne recomandati un profesor, scoal de dans care sa poate primi si sa aiba rabdare cu 2 elefanti ca noi.

malinush
11.03.2010, 09:16:07
Miresici,ajutor!!!! si eu si viitorul meu sot nu avem nici o treaba cu dansul...nu ne place , nu am invatat si mereu fugin de momentul cand tb sa dansam...e un fel de sport extrem pt noi.Va rog din suflet sa ne recomandati un profesor, scoal de dans care sa poate primi si sa aiba rabdare cu 2 elefanti ca noi.
ti-am trimis pm :*

nelly_blinduta
30.03.2010, 22:31:22
ti-am trimis pm :*
Va rog ajutati-ma si pe mine! Eu ma mai pricep la dans dar viitorul sot e ca o buturuga:-L La cine putem apela pt putin ajutor?
Multumesc anticipat!

andreutzaa
02.04.2010, 22:54:11
Va rog ajutati-ma si pe mine! Eu ma mai pricep la dans dar viitorul sot e ca o buturuga:-L La cine putem apela pt putin ajutor?
Multumesc anticipat!

incearca cu un mp malina sunt sigura ca te poate ajuta ;)

YceC
01.11.2010, 11:46:17
Hello.
Sar si eu cu intrebarea. :D
Are cineva ceva date de contact, de pe la vre-un grup de dansatori? Chiar mi-ar face placere sa am niste dansatori la nunta.
Mersic

anna84
01.11.2010, 12:15:54
buna!incearca la ansamblu ciprian porumbescu iau 200 ron de pereche sau mai sunt cei de la pojorata dar trebuie sa le asiguri transportu nu mai stiu cat iau dar ma pot interesa daca vrei:)

andreeasmiley
01.11.2010, 15:25:17
Eu am avut surpriza 2 perechi de copiii cu dansuri sportive. Unul dintre baieti mi-e elev, mi-au dat lacrimile, va spun sincer. A fost ideea lui si m-a bucurat strasnic. Daca crezi ca vrei asa ceva, spune-mi si il intreb daca face si contra cost asa ceva.

ioanapisy
10.02.2011, 12:01:35
hello.
Sar si eu cu intrebarea. :d
are cineva ceva date de contact, de pe la vre-un grup de dansatori? Chiar mi-ar face placere sa am niste dansatori la nunta.
Mersic

buuuna...si pe mine ma intereseaza , as vrea cateva perechi , perechi sa faca un moment artistic , sa danseze cateva dansuri populare...ar fi foarte frumos
va rooog cine poate sa ma ajute cu niste contacte...

anna84
10.02.2011, 14:20:25
buuuna...si pe mine ma intereseaza , as vrea cateva perechi , perechi sa faca un moment artistic , sa danseze cateva dansuri populare...ar fi foarte frumos
va rooog cine poate sa ma ajute cu niste contacte...

La ansamblu Ciprian Porumbescu mergeti la sediu si sunt dansatorii de la Pojorata incearac pe net poate gasesti un nr de tel

Oana_zchm
08.04.2011, 22:46:04
buna..ma poate ajuta cineva si pe mine??

eu nu ma prea pricep cu valsul (dansul mirilor), sotul nici atat...si am vrea totusi sa invatam pt ca parerea mea, valsul mirilor e un oment deosebit, si nu arata bine deloc cand amandoi suntem afoni :-S

stie cineva pe careva care ne poate ajuta? un profesor de dans, cineva care sa ne invete sa dansam vals, si muzica populara...ar fi super!!! astept raspunsuri. va pup

anna84
11.04.2011, 09:43:24
buna..ma poate ajuta cineva si pe mine??

eu nu ma prea pricep cu valsul (dansul mirilor), sotul nici atat...si am vrea totusi sa invatam pt ca parerea mea, valsul mirilor e un oment deosebit, si nu arata bine deloc cand amandoi suntem afoni :-S

stie cineva pe careva care ne poate ajuta? un profesor de dans, cineva care sa ne invete sa dansam vals, si muzica populara...ar fi super!!! astept raspunsuri. va pup

eu iti recomand pe Muntenu Iulian de la ansamblu Ciprian Porumbescu noi facem cu el,daca vrei un nr de tel iti dau pe privat

Oana_zchm
14.04.2011, 00:18:37
eu iti recomand pe Muntenu Iulian de la ansamblu Ciprian Porumbescu noi facem cu el,daca vrei un nr de tel iti dau pe privat

super...te rog din suflet sa-mi trimiti nr lui si spune-mi te rog cateva detalii..ce dansuri invatati, cat timp dureaza cursul, pret, si cam cand ar trebui s-l contactam ca sa aiba timp pt noi??

Danillea
28.07.2011, 12:31:54
Fetelor, ma puteti ajuta cu un coregraf, un nr. de telefon, tarife, pentru dansul mirilor? :D merci

lorena_sv
28.07.2011, 12:54:00

si noi tot vu el+sotia lui am facut!!au avut si ei nunta la o sapt fata de noi!;-) sunt tineri si deschisi...

AnaKarenina86
06.08.2011, 22:59:14
Cursuri de dans se pot face la Boom Dance din Suceava. Ii gasiti langa Carrefour, au si site. O sa incep si eu sa merg la dansuri populare, stau cam prost la capitolul asta

roxana2903
23.10.2011, 21:25:54
Buna fetelor!!
Pentru cursuri de dans (vals, populara etc.) si surprize la nunti puteti suna la numerele de telefon: 0741577039 sau 0744278542. Persoanele de contact sunt Alex si Roxana de la scoala de dans "Basic Dance" din Suceava.

Mihaela87_sv
05.05.2012, 10:44:37
ce recomandari aveti ca si instructori de dans? ma intereseaza pentru dansul mirilor.trebuie sa fac programare si pentru asta? multumesc.

AnaKarenina86
04.08.2012, 22:49:49
Am invatat valsul cu Misu de la Boom Dance. Am primit numai cuvinte de lauda de la invitati. Nu suntem nici eu nici sotul meu mari dansatori, dar am repetat apoi singuri de mai multe ori coregrafia invatata si ne-a iesit ceva f frumos. Sedina a fost 50 lei si am avut nevoie de 5 sedinte. Ar fi ajuns si 4 dar eram noi paranoici.

elena_anca
05.08.2012, 23:05:59
Fetelor, stie careva niste copilasi dansatori de vals, tango sau ceva de genu...ne-ar place tare mult sa avem o astfel de surpriza la nunta, cine ne poate ajuta in sensu asta?:">

maralena
24.08.2012, 14:00:07
Salut,miresici cine ma poate ajuta si pe mine? eu si miresoiul meu nu stim sa dansam,avem nevoie de cineva sa ne invete,am cautat pe net dar nu gasesc nimic! va pup

irinaririna
29.08.2012, 10:13:50
Salut,miresici cine ma poate ajuta si pe mine? eu si miresoiul meu nu stim sa dansam,avem nevoie de cineva sa ne invete,am cautat pe net dar nu gasesc nimic! va pup

Buna. Eu am fost la cursuri la casa de cultura. Instructor e Vali de la Ansamblu Ciprian Porumbescu. Faci toate genurile.

elena_anca
29.08.2012, 10:31:54
Stiti ce preturi au dansatorii de la Ansamblul Ciprian Porumbescu la ora actuala pt un moment artistic de vreo 25minute?

irinaririna
04.09.2012, 10:22:07
Stiti ce preturi au dansatorii de la Ansamblul Ciprian Porumbescu la ora actuala pt un moment artistic de vreo 25minute?

Depinde cate perechi vrei sa vina. Stiu ca luau in jur de 100 lei de persoana + transportul daca nu e in Suceava.

maralena
02.10.2012, 11:31:09
Buna. Eu am fost la cursuri la casa de cultura. Instructor e Vali de la Ansamblu Ciprian Porumbescu. Faci toate genurile.
Multumesc,poate ai mai multe detalii?un numar de telefon,te rog!!

seline_angel
31.01.2015, 13:22:05
V-o recomand pe Andrea, o gasiti pe facebook la dansuri de nunta Zandrea. Tipa e super ok, face in general coregrafii pentru valsuri, am vazutla vreo 3 nunti coregrafii de ale ei si au fost foarte frumoasa. Pret nu stiu cat , auzisem ceva de 30/ora.