PDA

Versiunea completa : Biserici din alte orase prahovene

maddy8
26.09.2009, 16:00:00
Salutare tuturor miresicilor din Prahova!
Am vazut ca este un topic cu cununia religioasa in Ploiesti si discutii despre bisericile de aici. Ma gandesc insa ca sigur mai sunt miresici din Prahova care nu fac cununia in Ploiesti, ci in orasul de unde sunt sau altul mai aproape decat Ploiestiul. De exemplu, eu vreau sa fac cununia religioasa in Plopeni, inca nu am fost sa vorbesc la biserica si eram curioasa daca mai este cineva care a facut cununia acolo, sa-mi spuna si mie cum este.
Topicul este insa valabil pentru orice alt oras/localitate din Prahova.
Pupici si spor la miresit!

claudiam
09.10.2009, 10:48:22
Buna! Si eu sunt din Plopeni si cununia religioasa o vom face tot la biserica Sfantul Nicolae din Plopeni.Din cate stiu de la o pritena care a cununat anul asta slujba este 450 de ron. Va firealizata de ambii preoti si cu participarea corului. Mie personal mi s-a parut slujba f frumoasa .

maddy8
10.10.2009, 13:54:17
Buna! Si eu sunt din Plopeni si cununia religioasa o vom face tot la biserica Sfantul Nicolae din Plopeni.Din cate stiu de la o pritena care a cununat anul asta slujba este 450 de ron. Va firealizata de ambii preoti si cu participarea corului. Mie personal mi s-a parut slujba f frumoasa .

Mi se pare o suma foarte buna. Sa zicem ca la anul poate sa mai creasca un pic, dar avand in vedere ca este si cor in banii astia, e super super ok.
Abia astept sa merg si eu sa vorbesc la biserica, probabil vom merge duminica viitoare, cand imi vizitez socrii :D

claudiam
10.10.2009, 14:42:59
Deci u nu esti din Plopeni? Oricum preotii sunt deosebiti si corul deasemenea. Noi mai asteptam, dar spuneti-mi si mie ce ati stabilit.

grasuna
22.10.2009, 08:28:45
Slujbele de la sate sau din orasele mai micute, de obicei, ies mult mai bine decat cele tinute la Ploiesti.

maddy8
15.11.2009, 09:37:12
Deci u nu esti din Plopeni? Oricum preotii sunt deosebiti si corul deasemenea. Noi mai asteptam, dar spuneti-mi si mie ce ati stabilit.

Nu sunt din Plopeni, tot prahoveanca, dar mai spre sud :) Sotul e din Plopeni.
N-am apucat inca sa mergem sa vorbim. Poate se duce soacra mea zilele astea. Oricum, am avut o mica disputa cu ora...eu vroiam la 6, ei vor la 6.30, in conditiile in care la restaurant mergem la 8.30. Pana la urma o lasam la 6.30

Off-topic:
Voi v-ati gandit unde faceti sedinta foto? Noi am fi vrut in parcul din fata caminului cultural, dar iubi zice ca sambata va fi plin parculetul si or sa fie o gramada de gura-casca si n-or sa plece ei din parc sa ne lase pe noi sa facem poze. deeci, alta idee? Curtea bisericii mi se pare prea micuta. N-am nici cea mai vaga idee unde sa facem poze :(

claudiam
15.11.2009, 10:38:02
Parcul este cea mai frumoasa locatie din oras, mai laes cu sculpturile din el. Sa stii ca prietena mea care a avut nunta acum un an are niste poze foarte reusite de acolo. Nu a monopolizat tot parcul ci doar o mica particica din el si a fost reusit. Curtea bisericii este si ea frumoasa, dar cum mie imi place multa verdeata si curtea nu prea are, eu raman la parc.

maddy8
15.11.2009, 13:31:02
Parcul este cea mai frumoasa locatie din oras, mai laes cu sculpturile din el. Sa stii ca prietena mea care a avut nunta acum un an are niste poze foarte reusite de acolo. Nu a monopolizat tot parcul ci doar o mica particica din el si a fost reusit. Curtea bisericii este si ea frumoasa, dar cum mie imi place multa verdeata si curtea nu prea are, eu raman la parc.

Pai in cazul asta, cred ca raman si eu la parc. Si incerc sa trec peste temerile lui iubi, ca e multa lume, fiind vara, vacanta si sambata, ca or sa iasa pe fundal alti oameni, etc. Poate totusi gasesc si eu o particica libera sa facem poze. :D
Te pup!

maddy8
27.12.2009, 03:04:27

Buna! Am vorbit la biserica, am dat si un avans de 100 de lei, pretul total este de 350 de lei. Mi se pare super, super.
Te pup si iti urez Sarbatori fericite si un An Nou minunat!

claudiam
01.01.2010, 01:48:34
Iti urez si eu an bun , plin de impliniri si o nunta ca in povesti:* La Multi Ani. E tarziu daca mergem si noi in ianuarie.

maddy8
04.01.2010, 13:51:39
Iti urez si eu an bun , plin de impliniri si o nunta ca in povesti:* La Multi Ani. E tarziu daca mergem si noi in ianuarie.

Buna! Nu cred ca e tarziu in ianuarie, nu aveau prea multe programari pentru anul asta.
Te pup si iti urez mult spor la pregatiri!

claudiam
31.01.2010, 12:11:34
Am fost si noi doi azi la biserica si am platit 150 ron si nasii trebuie sa se pregateasca cu 250-300 ron. Sunt fericita ca am rezolvat si treaba asta. Si chiar inaintea noastra cineva s-a programat la 18.30, dar poate e mai bine asa, noi am luat 17.30.

guritzadulce
04.02.2010, 12:59:57
Buna miresici de Plopeni.Ma bucur ca am gasit acest topic..am nunta pe 31 iulie exact ca claudia si eu am luat programarea de la 18.30;)) ..o nunta cat mai frumoasa!

maddy8
22.02.2010, 09:15:51
Buna miresici de Plopeni.Ma bucur ca am gasit acest topic..am nunta pe 31 iulie exact ca claudia si eu am luat programarea de la 18.30;)) ..o nunta cat mai frumoasa!

Bine ai venit! Ce mica e lumea! Ai vazut ce frumoasa este biserica, pictata pe interior? Speram ca pana la vara sa fie gata si pe exterior...Oricum, eu una, am ramas impresionata. Iar preotii sunt asa de treaba.
Te pup si te mai asteptam sa miresim!

claudiam
24.02.2010, 11:35:41
buna acum stiu si eu pe cineva pe acest site.si tie o nunta cat mai frumoasa

claudiam
27.06.2010, 19:53:19
Fetelor cred ca vom avea un singur preot la nunta.Cel tanar tine locul unui preot bolnav la Plopeni Sat.

claudiam
30.06.2010, 18:40:51
Fetelor sunt suparata ca a trebuit sa-mi modific data nuntii.O sa fac pe 24 iulie

flori_s03
04.07.2010, 16:39:47
Fetelor cred ca vom avea un singur preot la nunta.Cel tanar tine locul unui preot bolnav la Plopeni Sat.
Buna....nu conteaza ca preotul tanar tine locul celui de la Plopeni Sat, la cununiile din Plopeni va fi si dansul prezent, dar conteaza din parohia cui esti....de la calea ferata inspre biserica este parohia preotului paroh, si de la calea ferata spre liceu, adica partea cealalta a orasului, plus colonia Gageni este parohia preotului Miu Marius. Asa k de asta depinde prezenta preotilor la slujba cununiei...
Ups...am uitat sa ma prezint...eu sunt miresica de 2011:x...noi facem cununia religioasa la Bertea, caci de acolo este viitorul meu sot, iar pt petrecere am ales Regina Noptii din Paulesti. Daca mai aveti ceva nelamuriri ma puteti intreba...ca poate va pot fi de folos. Eu sunt din Plopeni, si sora mea mai mare a facut nunta in Plopeni, in 2009, si a facut poze si in parc, si in curtea bisericii. In ambele locuri pozele au iesit ok....mult spor la miresit...si..mai vb:D

flori_s03
04.07.2010, 16:42:18
Voi...miresici din Plopeni...ce restaurante ati ales? Daca stiti pe cineva care a facut nunta la Regina Noptii Paulesti as vrea si eu niste poze cu restaurantul aranjat...ca noi nu prea avem timp sa ne ducem intr-o sambata sa vedem cum aranjeaza....lucram amandoi in Bucuresti:D...asa k v-as fi recunoascatoare cu niste informatii:D

maddy8
04.07.2010, 23:48:19
Fetelor sunt suparata ca a trebuit sa-mi modific data nuntii.O sa fac pe 24 iulie

Stai linistita, abia vine mai repede...Mai e asa putin! Eu ar fi trebuit sa am nunta sambata viitoare, pe 10, dar si noi am fost nevoiti sa o amanam, din pacate. Mai sunt 2 luni pana in septembrie, iar cu pregatirile stam foarte bine, mai avem de cumparat sucurile si de comandat invitatiile :).

maddy8
04.07.2010, 23:49:37
Voi...miresici din Plopeni...ce restaurante ati ales? Daca stiti pe cineva care a facut nunta la Regina Noptii Paulesti as vrea si eu niste poze cu restaurantul aranjat...ca noi nu prea avem timp sa ne ducem intr-o sambata sa vedem cum aranjeaza....lucram amandoi in Bucuresti:D...asa k v-as fi recunoascatoare cu niste informatii:D

Din pacate, nu stiu prea multe despre restaurantul asta. Ma interesez si daca aflu ceva, iti spun. Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la ei si sa ceri niste poze. Sigur trebuie sa aiba!

claudiam
18.07.2010, 12:29:55
Buna....nu conteaza ca preotul tanar tine locul celui de la Plopeni Sat, la cununiile din Plopeni va fi si dansul prezent, dar conteaza din parohia cui esti....de la calea ferata inspre biserica este parohia preotului paroh, si de la calea ferata spre liceu, adica partea cealalta a orasului, plus colonia Gageni este parohia preotului Miu Marius. Asa k de asta depinde prezenta preotilor la slujba cununiei...
Ups...am uitat sa ma prezint...eu sunt miresica de 2011:x...noi facem cununia religioasa la Bertea, caci de acolo este viitorul meu sot, iar pt petrecere am ales Regina Noptii din Paulesti. Daca mai aveti ceva nelamuriri ma puteti intreba...ca poate va pot fi de folos. Eu sunt din Plopeni, si sora mea mai mare a facut nunta in Plopeni, in 2009, si a facut poze si in parc, si in curtea bisericii. In ambele locuri pozele au iesit ok....mult spor la miresit...si..mai vb:D
Da m-am linistit am vorbit cu dansul.Oricum noi apartinem de parohia dansului si o sa vina .

claudiam
18.07.2010, 12:32:03
Stai linistita, abia vine mai repede...Mai e asa putin! Eu ar fi trebuit sa am nunta sambata viitoare, pe 10, dar si noi am fost nevoiti sa o amanam, din pacate. Mai sunt 2 luni pana in septembrie, iar cu pregatirile stam foarte bine, mai avem de cumparat sucurile si de comandat invitatiile :).
Cum si tie ti s-a modificat data nuntii?:-p

flori_s03
04.08.2010, 14:03:14
dupa cate observ se vb cam putin aici....nu mai are nimeni nimik de intrebat sau de spus..in legatura cu nunta? Vrem sa aflam si noi impresii despre restaurantele unde faceti, si despre cele in care ati mai fost la nunti.[-o<Eu mai am pana la nunta.....pana in 2011:)>-asa k vreau sa mai adun impresii.
Voi, miresici care apartineti intr-un fel sau altul de orasul Plopeni, unde faceti poze?/:)k eu nu prea stiu...ma tot gandesc...eu fac nunta la Regina Noptii din Paulesti....si ma gandeam sa le fac pe acolo....k e verdeata multa...dar eu stiu8-|

maddy8
06.08.2010, 08:13:35
Eu o sa fac poze in parcul din Plopeni. E foarte frumos si verdeata...
Altceva, nu stiu ce sa-ti mai spun..Eu sunt cam gata cu pregatirile, claudia a facut deja nunta...nu prea ar mai fi multe de povestit...
By the way, Clau, vrem pozeee!

jiulia
06.08.2010, 18:01:08
dupa cate observ se vb cam putin aici....nu mai are nimeni nimik de intrebat sau de spus..in legatura cu nunta? Vrem sa aflam si noi impresii despre restaurantele unde faceti, si despre cele in care ati mai fost la nunti.[-o<Eu mai am pana la nunta.....pana in 2011:)>-asa k vreau sa mai adun impresii.
Voi, miresici care apartineti intr-un fel sau altul de orasul Plopeni, unde faceti poze?/:)k eu nu prea stiu...ma tot gandesc...eu fac nunta la Regina Noptii din Paulesti....si ma gandeam sa le fac pe acolo....k e verdeata multa...dar eu stiu8-|

Buna,

Poze ai putea sa faci cam peste tot....parculmi se pare banal...si aglomerat....noi o sa avem o sedinta foto de 3 ore...deci depinde de fotofraful vostru si de voi. Care sunt asteptarile voastre. Noi cred ca optam pentru zona din jurul stadionului, si stadionul propriu zis si poate mai gasim ceva locatii. Daca sunteti un pic indrazneti ...aveti o gramada de locatii unde ati putea face poze.
Mult succes!

maddy8
07.08.2010, 17:53:03
Da, super idee cu stadionul. Mersi de pont!!!
Casa de piatra! Asteptam sa ne spui cum a fost cununia religioasa, si nunta, in general!

flori_s03
09.08.2010, 13:44:38
Ms pentru sugestii...cum stati cu pregatirile fetele? Eu stau f bine avand in vedere ca am nunta in 2011:">Sper sa aveti nunta la care ati visat! Sa fiti fericite si iubite!

jiulia
09.08.2010, 17:12:02
Da, super idee cu stadionul. Mersi de pont!!!
Casa de piatra! Asteptam sa ne spui cum a fost cununia religioasa, si nunta, in general!
;;)Ma bucur ca va pot ajuta! Eu ma inspir de pe un site al unui fotograf fff fain si de aici;-). Am vazut miresici care au facut sedinta foto si intr-o uzina parasita...a iesit superb...dar eu mai mult as opta pt ceva mai natural...depinde numai de voi cata atentie dati pozelor...noi o sa avem o sedinta foto de 3 ore...pana la urma cu pozele ramanem..nu?

Multa bafta la pregatiri!:*

jiulia
09.08.2010, 17:16:30
Ms pentru sugestii...cum stati cu pregatirile fetele? Eu stau f bine avand in vedere ca am nunta in 2011:">Sper sa aveti nunta la care ati visat! Sa fiti fericite si iubite!

Daca ai nunta in mai, nu mai ai asa mult timp . E ok ca ai inceput de acum cu pregatirile. Sfatul meu este sa stai cat mai mult pe net...si aici pe site... sa dai avensuri pt foto, video, muzica...chiar si la biserica...daca preferi o anumita ora. Timpul trece forte repede (:|

Spor!

flori_s03
10.08.2010, 11:15:59
Ms mult pentru sfaturi....u pe cine ai luat ca fotograf si cameraman?Eu inca sunt in dubii. La biserica nu-mi fac probleme, pentru ca slujba nu o facem in Plopeni, ci la Bertea, si acolo sunt 3 cununii pe an, si oricum preotul este si el invitat la nunta, asa ca la capitolul asta nu ne facem probleme. Tu la ce restaurant faci receptia, caci eu mai am o problema...trebuie sa inchiriez un microbuz...ceva...ca sa transport toata lumea si pana la local...care e in Paulesti....noi ne-am intins cu nunta pe 3 teritorii:-$Plopeni, Bertea, Paulesti. Sper sa ne mai gasim pe aici si sa ne mai sfatuim:::D

jiulia
13.08.2010, 22:47:35
Ms mult pentru sfaturi....u pe cine ai luat ca fotograf si cameraman?Eu inca sunt in dubii. La biserica nu-mi fac probleme, pentru ca slujba nu o facem in Plopeni, ci la Bertea, si acolo sunt 3 cununii pe an, si oricum preotul este si el invitat la nunta, asa ca la capitolul asta nu ne facem probleme. Tu la ce restaurant faci receptia, caci eu mai am o problema...trebuie sa inchiriez un microbuz...ceva...ca sa transport toata lumea si pana la local...care e in Paulesti....noi ne-am intins cu nunta pe 3 teritorii:-$Plopeni, Bertea, Paulesti. Sper sa ne mai gasim pe aici si sa ne mai sfatuim:::D

Hello,
Noi am vb cu fotograful inca din oct ....Tariful este de 400euro + drumul- e din Bucuresti. Am tinut neaparat sa avem niste poze mai deosebite si am facut tot posibilul sa avem parte de ele....Nunta o sa o facem la restaurantul Best..iar cu transportul nu ne facem pb...vor fi destui cu masini si amandoi suntem din Plopeni...relativ aproape de Ploiesti...fata de Bertea...

Mult succes cu pregatirile!

flori_s03
14.08.2010, 11:25:19
Hello,
Noi am vb cu fotograful inca din oct ....Tariful este de 400euro + drumul- e din Bucuresti. Am tinut neaparat sa avem niste poze mai deosebite si am facut tot posibilul sa avem parte de ele....Nunta o sa o facem la restaurantul Best..iar cu transportul nu ne facem pb...vor fi destui cu masini si amandoi suntem din Plopeni...relativ aproape de Ploiesti...fata de Bertea...

Mult succes cu pregatirile!
Da....la noi e cam aiurea...chiar daca din bertea nu avem mai mult de 5 invitati...tot trebuie sa asiguram transportul pana acolo si de acolo, pentru ca va fi cununia religioasa acolo...si la noi vor fi majoritatea cu masini, pentru ca vor veni din Bucuresti...Mult spor la pregatiri....sa ai parte numai de bine!

claudiam
22.08.2010, 17:14:57
Eu o sa fac poze in parcul din Plopeni. E foarte frumos si verdeata...
Altceva, nu stiu ce sa-ti mai spun..Eu sunt cam gata cu pregatirile, claudia a facut deja nunta...nu prea ar mai fi multe de povestit...
By the way, Clau, vrem pozeee!
O sa pun poze dar inca nu am facut rost de ele.Sa stii ca nu am prea avut timp de poze din cauza unor intarzieri, dar sper sa fi iesit bine cele cateva pe care le-am facut ca eu nu sunt fotogenica.[-o<

claudiam
22.08.2010, 17:17:20
si spor la pregatiri daca mai ai ceva de facut. O sa vin sa te vad la nunta.

flori_s03
23.08.2010, 12:47:15
abia asteptam sa vdm pozici:)Casa de piatra si tot ce e mai frumos pt voi