PDA

Versiunea completa : Casa Radulescu

boo
27.09.2009, 15:09:31
Buna tuturor!...o intrebare...daca vi s-ar propune sa va duceti la o nunta la posta calnau...tu fiind din buzau...la casa radulescu...ar fi o probleme...? vi se pare...departe...de oras...:D..fac doar un sondaj de opinii...eu avand nunta in iulie..acolo si...tot ni se spune ca nu e in oras...dar chiar nu am gasit in oras un local pentru 300 de persoane cate avem noi:D...mc:)

erika_22
27.09.2009, 21:05:48
cunosc pe cineva care a facut nunta acolo si a fost f multumit... eu am vazut poze si pot spune ca e OK... nu am fost dar dc vrei imagini de acolo pot sa iti fac rost

Diana_Peter
27.09.2009, 22:46:59
Buna tuturor!...o intrebare...daca vi s-ar propune sa va duceti la o nunta la posta calnau...tu fiind din buzau...la casa radulescu...ar fi o probleme...? vi se pare...departe...de oras...:D..fac doar un sondaj de opinii...eu avand nunta in iulie..acolo si...tot ni se spune ca nu e in oras...dar chiar nu am gasit in oras un local pentru 300 de persoane cate avem noi:D...mc:)

Buna, nu cred sa fie probleme.
Fratele sotului meu a avut nunta la Magura si a fost f bine. Singura chestie de care ar trebui sa tii cont e ca se va bea mult mai putin decat daca nunta ar fi fost in oras, pe motivul ca multi vor trebui sa plece pe la casele lor dimineata...asta daca nu le asiguri tu transportul...

LAURA03
05.10.2009, 14:12:57
Buna fetelor! stiu de la cateva persoane ca este super restaurantul, foarte mult spatiu,foarte bine aranjat si mancarea destul de buna. Pana la urma tot ce conteaza este sa placa mirilor si daca ei emana fericire si oaspetii vor face la fel. Si noi ne cautam local si am vrea la casa radulescu. Inca n am vizionat...din pacate pentru ca nu ne lasa timpul dar trebuie sa ne punem pe treaba :) ca sa facem nunta la anul. Daca are cineva poze de acolo as fi bucuroasa. Va pup.

sirfritz
10.10.2009, 21:52:53
buna ! verisoara mea a facut nunta acolo si chiar a fost super!localul arata f bine ,e mult spatiu ptr dans iar mancarea a fost buna!din cate am inteles de la vara-mea pretul meniului cu 4 feluri de mancare (iar la peste au avut somon) a fost de 95 de lei!

sirfritz
10.10.2009, 22:28:07
iti atasez si cateva poze

sirfritz
10.10.2009, 22:32:46
buna!iti atasez o poza cu localul

ralucutz85
13.10.2009, 09:42:09

Neatza, Boo!
Intr-adevar daca o sa ai 300 de persoane la nunta, Casa Radulescu este un loc potrivit. Eu am fost acum o luna la o nunta cu 340 de persoane si pot sa-ti spun ca nu a fost inghesuit deloc, dimpotriva. Iar spatiul de dans a fost foarte generos. Mie mi-a placut foarte mult localul, iar servirea si mancarea au fost foarte bune.
Cred ca mi-ar fi placut si mie sa-mi fac nunta acolo daca aveam mai multe persoane si daca nu intampinam niste prejudecati din partea parintilor...

Velvet
13.10.2009, 10:16:10
buna!iti atasez o poza cu localul

Arata supeeeerrrrr

boo
17.10.2009, 18:57:05
multumesc pentru raspunsurile voastre...sicer m am mai linistit...:)<:-P

boo
17.10.2009, 19:01:31
am uitat sa intreb ..stie cineva o formatie...care sa cante..super...?o:-)

constantagalati
17.10.2009, 19:35:40
boo...näsica ta te pupa ...nici nu stii ce fericita e ca o sa aiba asa fini frumosi....;))

sirfritz
23.10.2009, 21:09:19
am uitat sa intreb ..stie cineva o formatie...care sa cante..super...?o:-)

daaaaa!!!!! eu pot sa iti recomand formatia care mi a cantat mie la nunta si anume un grup de 7 profesori de la scoala populara de arta codex se numesc si eu am fost foarte multumita de ei. dar depinde si gen vrei sa iti cante pt ca nu accepta manele sub nici o forma, canta muzica usoara veche foarte frumos, populara numai zic eu am fost foarte multumita. pretul este undeva la 55 60 mil in functie de cum negociezi iar solist lor de populara este doamna grabriela bolocan.

LAURA03
26.10.2009, 20:44:31
Multumesc foarte mult pentru poze, pentru tot! Am rezervat si eu casa radulescu petru 17 iulie :D Vorba unei fete de aici AM SCAPAT DE O GRIJA dupa atatea cautari! Oricum este super frumos localul. Bafta tuturor! Pooppppp :)

boo
01.11.2009, 16:24:48
ce frumos laura tu o sa ai nunta la o saptamana distanta de mine...si o sa aveti cununia religioasa tot la sfintii ingeri..o sa ti povestesc cum a fost...ca sa iti mai scad din emotii in ultima saptamana:)

ninutza87
20.01.2010, 15:42:55
buna fetelor,si noi am vrut initial sa facem nunta la casa radulescu,am mers la o nunta acolo si ne-a placut f mult,numai ca atunci cand am sunat la domnul radulescu pt local m-am ''lovit'' de un om rece si dezinteresat,in plus am auzit ca tine loc si de discoteca mai nou,in fine ce vrea sa spun este faptul ca am gasit un local super in oras si ca meniu e super convenabil(90 lei 5 feluri de mancare,decorat,dj inclus).;-)

pufi_deea
20.01.2010, 17:16:08
spune-mi si mie te rog unde ai gasit cu 90 de lei meniul. la ce restaurant.

ninutza87
23.01.2010, 17:46:52
la rosu si albastru pe sculpturi,e si mai ieftin meniul(60,70,75,80,85,90,95,100 lei)/meniu dj inclus in meniu,amenajat inclus,ospatari,cafea,sampanie si piscoturi),restaurantul are capacitate de 200 de persoane.>:D<

pufi_deea
23.01.2010, 19:38:03
Multumesc frumos. eu caut ceva cam de 400 de persoane.Au cununat si parintii mei in vara la rosu si albastru.Sala e foarte draguta, dar sa fii atenta la meniu ptr ca nu l-au respectat ,ne-am trezit ca au pus mai putin decat s-au inteles .si cu ospatarii,inainte erau doau fete care nu erau bune de nimic,le-am mai dat si cate un milion de fiecare.Ms

ninutza87
23.01.2010, 21:54:25
ajutor!!!!!!am nevoie de un acordeonist daca stie cineva!!!!!!!!>:D< (din buzau,am uitat sa mentionez)

LAURA03
03.02.2010, 17:47:00
Numai are nimeni poze cu husele pe alte culori??plsss!!! :D

Cutza
03.02.2010, 18:09:27
Numai are nimeni poze cu husele pe alte culori??plsss!!! :D

Eu am niste poze cu husele pe mov. Le stii?

LAURA03
10.02.2010, 21:58:13

Da le stiu. A postat cineva o poza cu masa mirilor. Insa le poti posta si pe ale tale aici, as fi bucuroasa. Si eu cand am fost sa vad localul era pe movul acela insa nu mai era nimic aranjat sau la locul lui. Iti dai seama cum arata dupa o nunta...:P Mersi. Te pup

LAURA03
10.02.2010, 22:08:33
buna fetelor,si noi am vrut initial sa facem nunta la casa radulescu,am mers la o nunta acolo si ne-a placut f mult,numai ca atunci cand am sunat la domnul radulescu pt local m-am ''lovit'' de un om rece si dezinteresat,in plus am auzit ca tine loc si de discoteca mai nou,in fine ce vrea sa spun este faptul ca am gasit un local super in oras si ca meniu e super convenabil(90 lei 5 feluri de mancare,decorat,dj inclus).;-)

Nu stiu ce sa zic...dar cand am citit ce ai scris m-am mirat foarte tare. Eu il cunosc pe domnul Radulescu si nu este un om deloc rece insa stii cum e mai conteaza si de starea omului, poate avea si el o zi proasta, plus. Si oricum e destul de ocupat localul aproape tot anul sa ai noroc sa gasesti o zi potrivita, asa ca nu duce lipsa de oameni si probabil asta sa mai fie unul din motive. Meniul la Casa Radulescu tot c-am asa este acuma depinde de ce vrei sa servesti oamenilor. Si numai asculta gurile rele, nu cred ca face dansul discoteca acolo pentru ca are mereu nunti si totusi...
Te-am pupat. <:-P

boo
16.02.2010, 15:01:41
Din cate stiu eu la casa radulescu nu e discoteca, este langa din cand in cand sau era inainte. Intr adevar acolo e mult prea ocupat pentru a fi disco, iar in legatura cu domnul Radulescu, noi avem nunta pe 10 iulie anul acesta si ne-a zis ca tot ce vrem sa facem in sala aceea facem si orice vrem in meniu, sa-i zicem si face rost, deci ne-a dat mana libera. Eu il recomand pana acum, sper sa pot zice asta si dupa nunta...have fun!

monicaalina
16.02.2010, 22:11:18
la rosu si albastru pe sculpturi,e si mai ieftin meniul(60,70,75,80,85,90,95,100 lei)/meniu dj inclus in meniu,amenajat inclus,ospatari,cafea,sampanie si piscoturi),restaurantul are capacitate de 200 de persoane.>:D<
da dar lasa de dorit de la mancare pana la ospatari...am fost la un botez acolo si erau furculitele murdare...:-& ,si huse le la scaune sunt arse..bogdan patronul vine la noi la cf sa comande tortul i o col se ducea acolo sa serv.intradevar e ieftin meniul dar....sa stii tu sa te ocupi in deaproape de toate

FLORAN_LYNE
26.03.2010, 11:05:44
La Casa Radulescu O Sa Am Si Eu Nunta,acolo Totul Este Super ,iar Domnul Radulescu Este Un Om Foarte Intelegator.
Pe Mine Ma Lasa Sa Fac Totul Exact Asa Cum Vreau Eu.
Nu Se Tine Discoteca Aici Ci La Cel De Langa El.

boo
27.03.2010, 14:11:11
are cineva numarul Domnului Radulescu, de la casa Radulescu. Eu acolo o sa fac nunta dar nu mai am nr:D have fun:D

roxanada
06.04.2010, 12:50:04
Buna, sunt noua aici si am vazut ca ai nunta in iulie 2010 la casa radulescu, eu o am in iunie:D

FLORAN_LYNE
24.04.2010, 13:07:28
Nr dmnului radulescu este 0744564393.

boo
01.05.2010, 14:20:45
Buna, sunt noua aici si am vazut ca ai nunta in iulie 2010 la casa radulescu, eu o am in iunie:D

sa mi povestesti roxana cum a fost...:D..

aura3009
23.08.2010, 12:22:25
Buna sunt Aurelia din Buzau. Si eu fac nunta tot la Casa Radulescu in 2011. Si ca m-am hotarat aici pt ca am fost cred la 4-5 nunti in acest local. Si mi-a placut in comparatie cu altele selecte din Buzau, sau chiar din Bucuresti. Romanul nostru inca mai vrea sa manance bine la o nunta si sa danseze pe muzica romaneasca. Asa ca aici le gasesti pe toate. Am fost si la nunta cu delicatese si muzica de Bach =P~ si nu a mancat nimeni si dormeau gata pe mese. Si la dar..cred ca au dat dupa cum s-au si distrat=P~. Si in plus sa nu uitam ca la meniu, platesti dupa cat s-a consumat, nu dupa cat ai comandat.

onik_a
26.08.2010, 17:38:06
Buna Aurelia! si eu tot la radulescu fac in 2011. Prima data nu prea mi-a convenit k nu e in oras, dar dupa ce am vazut sala, cred ca are cea mai frumoasa sala, m-am razganit si am hotarat sa facem acolo. Ai cumva poze cu localul? ms te pup

viodumi
07.08.2011, 17:31:20

buna fetelor, m-ar interesa si pe mine sa vad pozele cu huse mov, imi pregatesc nunta pentru anul viitor si am inceput sa caut restaurante, din ce am citit pe forum, si din cele cateva poze de pe prima pagina, Casa Radulescu suna chiar bine.
daca a mai fost cineva acolo de curand, sau daca urmeaza sa-si faca nunta, va rog sa postati cateva detalii despre cum a decurs evenimentul