PDA

Versiunea completa : Casa Ispas

ratuskca
27.09.2009, 16:31:37
buna..va rog din suflet daca aveti poze de la casa ispas postati.merg f rar la bz. si as vrea sa facem acolo nunta.multumesc #-o

Diana2000
28.09.2009, 12:31:01
buna..va rog din suflet daca aveti poze de la casa ispas postati.merg f rar la bz. si as vrea sa facem acolo nunta.multumesc #-o
Buna,
la mine la semnatura gasesti poze de la Restaurantul Casa ISPAS. Si finii mei tot acolo au facut. Astept poze si de la ADE ;;).

sirfritz
06.10.2009, 20:41:55

o sa iti trimit cateva poze. eu am facuta acolo. a fost totul super.

sirfritz
06.10.2009, 20:47:00
iti mai trimit cateva ca sa iti faci o impresie mai buna!!!!

Karinadolce
07.10.2009, 20:54:04
intradevar a fost o nunta foarte reusita tinind cont ca esti nora domnului Ispas

Diana2000
08.10.2009, 09:01:33
Nu contreaza ca este sau nu nora Domnului Ispas, eu nu o cunosc pe Sirfritz, e prima oarca cand o vad, dar pot sa iti spun ca si nunta mea a fost una minunata acolo si asta e din pricina personalului si nu in ultimul rand a D. Ispas. Sunt toti profi. Ei depun efortul ca totul sa fie pe placul mirilor :).
Sirfritz, felicitari si Casa de Piatra! Cine s-a ocupat de aranjamente ? Sunt superbe :x .

Velvet
08.10.2009, 14:13:46
o sa iti trimit cateva poze. eu am facuta acolo. a fost totul super.

Foarte frumos..., observ ca totul a fost aranjat pana in cel mai mic detaliu...=D>

sirfritz
08.10.2009, 21:10:39
Nu contreaza ca este sau nu nora Domnului Ispas, eu nu o cunosc pe Sirfritz, e prima oarca cand o vad, dar pot sa iti spun ca si nunta mea a fost una minunata acolo si asta e din pricina personalului si nu in ultimul rand a D. Ispas. Sunt toti profi. Ei depun efortul ca totul sa fie pe placul mirilor :).
Sirfritz, felicitari si Casa de Piatra! Cine s-a ocupat de aranjamente ? Sunt superbe :x .
eu personal m am ocupat de aranjamente am ales totul dar si cu ajutorul unei persoane care mi-a facut aranjamentele florale . eu am ales culori nuante cu acordul ei ca toate se potrivesc si dau bine. iar eu aici am vb despre restaurant in sine nu despre gradul meu de rudenie. pur si simplu a cerut cineva informatii despre restaurant iar eu am pus poze de la nunta mea facuta acolo.

sirfritz
08.10.2009, 21:18:51
intradevar a fost o nunta foarte reusita tinind cont ca esti nora domnului Ispas
are vreo importanta nora cui esti in ziua nuntii? important este sa fii tu multumita de alegerile facute si invitatii sa se simta bine. nimic mai mult parerea mea

sirfritz
08.10.2009, 21:29:40

am vazut poze de la nunta si am vazut ca a fost totul pe placul tau . ma bucur ca ti a iesit totul asa cum ti ai dorit. si apropo tu nora cui ai fost in ziua nuntii tale??? ;)) important este tie sa iti placa!!!! de unde ti ai luat rochia? ti am admirat-o inainte sa mi o cumpar si pe a mea. au fost cam acelasi gen orcum. astept raspuns.;)) era sa uit marturiile tale au fost super frumoase si super originale.

Diana2000
08.10.2009, 22:10:18
am vazut poze de la nunta si am vazut ca a fost totul pe placul tau . ma bucur ca ti a iesit totul asa cum ti ai dorit. si apropo tu nora cui ai fost in ziua nuntii tale??? ;)) important este tie sa iti placa!!!! de unde ti ai luat rochia? ti am admirat-o inainte sa mi o cumpar si pe a mea. au fost cam acelasi gen orcum. astept raspuns.;)) era sa uit marturiile tale au fost super frumoase si super originale.
Nu conteaza nora cui am fost ;))...,consider ca noi suntem aici pe acest site sa ne ajutam intre noi si sa inspiram sau sa dam ideei viiitoarelor miresici.... si da, nunta noastra a fost chiar asa cum ne-am dorit-o.
Rochia a fost cumparata de la Calin Events.... (am observat si eu ca si a ta a fost tot acelasi gen), dar mie imi place mai mult cum ai avut tu voalul :-". Multumesc pt aprecieri. Si eu am fost f incantata de marturiile mele.
Aaaaaaaaaa, nu pot sa nu mentionez ca ai talent in amenajari, foarte frumoasa combinatia de flori.

sirfritz
08.10.2009, 22:30:37
[quote=sirfritz;2456146]o sa iti trimit cateva poze. eu am facuta acolo. a fost totul super.[/quote...................

sirfritz
08.10.2009, 22:38:42
Nu conteaza nora cui am fost ;))...,consider ca noi suntem aici pe acest site sa ne ajutam intre noi si sa inspiram sau sa dam ideei viiitoarelor miresici.... si da, nunta noastra a fost chiar asa cum ne-am dorit-o.
Rochia a fost cumparata de la Calin Events.... (am observat si eu ca si a ta a fost tot acelasi gen), dar mie imi place mai mult cum ai avut tu voalul :-". Multumesc pt aprecieri. Si eu am fost f incantata de marturiile mele.
Aaaaaaaaaa, nu pot sa nu mentionez ca ai talent in amenajari, foarte frumoasa combinatia de flori.
da si parerea mea este tot asa ca suntem pe site pt a ne ajuta reciproc spre exemplu am avut sala amenajata foarte frumos si am fost foarte multumita in schim de buchete si lumanai am fost dezamagita complet, pur si simplu si a batut joc joc de mine le am facut al floraria codlea si au fost oribileeeeee, mi s au rupt lumanarile inca sa plece de la nasi, asta e a trecut , si eu am fost la calin events... dar nu m am hotarat la nimic de la el eu am luat rochia de la avangarde bride iar voalul din buzau de la magazinul pt mirese ivory... dar cred ca la voal conteaza cum il aranjezi foarte mult de unde anume il prinzi si coafura sa ti l sustina foarte bine. orcum totul a trecut a fost un vis.... si luna de miere la fel. ;))

Diana2000
08.10.2009, 23:01:40
da si parerea mea este tot asa ca suntem pe site pt a ne ajuta reciproc spre exemplu am avut sala amenajata foarte frumos si am fost foarte multumita in schim de buchete si lumanai am fost dezamagita complet, pur si simplu si a batut joc joc de mine le am facut al floraria codlea si au fost oribileeeeee, mi s au rupt lumanarile inca sa plece de la nasi, asta e a trecut , si eu am fost la calin events... dar nu m am hotarat la nimic de la el eu am luat rochia de la avangarde bride iar voalul din buzau de la magazinul pt mirese ivory... dar cred ca la voal conteaza cum il aranjezi foarte mult de unde anume il prinzi si coafura sa ti l sustina foarte bine. orcum totul a trecut a fost un vis.... si luna de miere la fel. ;))
Se intampla la aproate toate nuntile sa fie ceva care sa nu iasa asa cum iti doresti, important e sa sti cum sa treci peste acele momente, e mai bine sa tratezi totul cu zambetul pe buze, nu sa fi bridezilla :)).
Eu am fost multumita de buchetele si de lumanarile mele, le-am facut la Floraria Mustang. Nu am avut niciodata parere buna despre floraria codlea, insa a trecut ..., important e ce a iesit frumos. Poate ne mai pui poze cu tine sa iti vedem rochia, asa cu totul, si nu numai....
Sedinta foto cu cine ai facut-o ? Cu Catalin Oancea?:)

bea86
11.10.2009, 21:38:52
Pentru ca nu m-am putut abtine vreau si eu sa zic ceva cu toate ca eu nu prea comentez. La astfel de evenimente conteaza tot...conteaza ca esti nora domnului Ispas...conteaza ca ai ales gresit o florarie care ti-au facut o surpriza neplacuta cu lumanarile...conteaza ca tu ti-ai facut singurica nunta. Conteaza multe... Eu una imi scot palaria in fata domnului Ispas si in fata a tot ceea ce face dansul si pentru orice nunta face totul ca la carte...este un expert in toata regula si experienta isi spune cuvantul.Tu sa ai puterea sa-i porti numele cu mandrie si sa faci si alte mirese fericite prin munca ta,dar sa nu uiti niciodata ca in viata greselile se platesc si familiile se cinstesc. Asa ca poate daca ai fi facut si lumanarile cu cineva mai de incredere nu ai mai fi avut neplaceri. Familia si prietenii conteaza in viata asta iar domnul Ispas poate fi pentru orice miresa un socru pentru ca-si da silinta asa cum Codlea face din fiecare mireasa un simplu client.

st3llla
15.01.2010, 20:04:35
Observ ca nu s-a mai postat de ceva timp aici, insa as vrea sa va intreb, pe cele care ati avut nunta acolo, cam ce capacitate are restaurantul Casa Ispas si daca exista aparate de aer conditionat.

niko84r
17.01.2010, 19:27:09

Casa de piatra! Trebuie sa zic ca am fost impresionata de restaurant:x...dar m-ar interesa mai multe detalii legate de capacitate, decoratiuni(ce culori sunt disponibile), tarifele pt meniuri - se poate alege: open bar sau nu etc. Daca mi-ai putea da un mesaj cu raspunsurile ar fi minunat :D

st3llla
17.01.2010, 22:31:04
@Sirfritz, am vazut si eu pozele de la nunta ta.Mi-au placut.Te rog, poti sa-mi spui mai multe despre restaurant tinand cont de experienta ta placuta .Capacitatae, aer conditionat, aranjamente.Merci.

BETYY
21.01.2010, 14:33:30
am fost la un botez acolo...spatiu e c-am mic...

anelle_512
24.01.2010, 18:11:43
am fost la un botez acolo...spatiu e c-am mic...

spatiul mic dar 'cam' dragut :-p

Diana2000
25.01.2010, 09:15:29
Buna fetele,
va raspund eu, acolo am fost si miresica si nasa. Capacitatea restaurantului este de 80 - 90 (maxim) de persoane si ramane si spatiu de dans suficient. Depinde cand e evenimentul, daca e vara se poate extinde si pe terasa care e superba.
Cat despre decoratiuni nu stiu ce mai e schimbat din 2008 cand am fost miresica, dar daca apelati la o firma veti avea mai multe obtiuni de culoare si materiale. Nu va faceti grij de AC si altele .... ca exista, toti sunt profi. Este un restaurant cu stil. Spor la pregatiri !

niko84r
30.01.2010, 23:11:32

multumesc pt raspuns...din pacate eu nu iti pot multumi pe privat - mai am nevoie de ceva postari :-p

valentina85
03.02.2010, 14:50:52
Buna fetele,
va raspund eu, acolo am fost si miresica si nasa. Capacitatea restaurantului este de 80 - 90 (maxim) de persoane si ramane si spatiu de dans suficient. Depinde cand e evenimentul, daca e vara se poate extinde si pe terasa care e superba. !

se extinde-cam cu cat?mai exact,cu cate persoane?

LIVIONE
04.02.2010, 13:23:24
cred ca pe terasa mai incap vreo 30.eu am fost nasa dianei.terasa este ideala pentru tineret

Diana2000
08.02.2010, 22:26:02
se extinde-cam cu cat?mai exact,cu cate persoane?
da asa este mai incap inca 30 de persoane, si amenajata terasa este f cocheta.

valentina85
10.02.2010, 13:45:12
Diana,multumesc mult de tot.

Diana2000
10.02.2010, 15:47:20
Diana,multumesc mult de tot.
Cu placere si sa iti fie cu folos.

st3llla
17.03.2010, 09:34:58
Am mancat la Casa Ispas saptamana trecuta si mi s-au parut cam putine toaletele(ma refer la o nunta-100-120 de persoane).Diana,tu cum te-ai descurcat?Au fost probleme?

corinaalexandra
12.05.2010, 22:24:21
Am mancat la Casa Ispas saptamana trecuta si mi s-au parut cam putine toaletele(ma refer la o nunta-100-120 de persoane).Diana,tu cum te-ai descurcat?Au fost probleme?
buna! sunt fina dianei! :) toaletele la casa ispas sunt cam neincapatoare, mai ales ca mireasa :) dar ..cand restul este mai mult decat perfect, aspectul toaletelor nu mai conteaza

ratuscavio
02.09.2010, 13:52:24
Buna,
Sunt o miresica de 2011 si sunt in cautarea unui restaurant pt o nunta mai micuta 70-80 persoane si am aflat ca restaurantul Casa Ispas ar avea o capacitate mai mica. Va rog sa-mi spuneti daca se impune cumva un numar minim de persoane. eu ajund in buzau numai in wk-uri si nu am timp f mult pentru a colinda restaurantele in scopul obtinerii de informatii. Astept raspunsurile voastre.

aidag
03.01.2013, 03:06:17
Buna miresici,

Mai e cineva care are nunta in 2013 la Casa Ispas? Sau daca poate cineva sa mai puna niste poze, ajung foarte rar in Buzau si as vrea sa vad cum arata aranjat de nunta. ;))

pupici :*:*

aidag
03.01.2013, 03:11:15
Buna fetele,
va raspund eu, acolo am fost si miresica si nasa. Capacitatea restaurantului este de 80 - 90 (maxim) de persoane si ramane si spatiu de dans suficient. Depinde cand e evenimentul, daca e vara se poate extinde si pe terasa care e superba.
Cat despre decoratiuni nu stiu ce mai e schimbat din 2008 cand am fost miresica, dar daca apelati la o firma veti avea mai multe obtiuni de culoare si materiale. Nu va faceti grij de AC si altele .... ca exista, toti sunt profi. Este un restaurant cu stil. Spor la pregatiri !

Buna, am vazut k ai avut nunta la Casa Ispas. Si eu voi face tot acolo in august. :)
Ai putea sa-mi dai un mesaj cu ceva detalii despre restaurant? Ma intereseaza detalii legate de capacitate, cum arata terasa, decoratiuni - ce ofera, ce culori au disponibile etc
Mersi frumos! :*:*