PDA

Versiunea completa : Biserica Inaltarea Domnului sau Catedrala Eroilor

bebesorinik
27.09.2009, 22:39:31
Deschid acest subiect pentru ca nu am vazut pe nicaieri ca vreo miresica sa vorbeasca de aceasta biserica...am intrebat de ea in topicul cu biserici din ploiesti dar nu mi-a raspuns nimeni....totusi nu imi pierd speranta...stie cineva cum sunt preotii de aici?...ce preturi i-au pentru cununia religioasa?..ceva?...orice?...va multumesc anticipat...pooop

identic
13.11.2009, 14:18:13
help, fetelor fac nunta la catedrala va rog sa imi spuneti si mie cum e ""atmosfera de acolo""?? am inteles ca o renoveaza sau cam asa ceva si ca nu mai e ce a fost si cam cat ia preotu stiti??? a facut careva la parintele aurelian stiti cam cat le ia la nasi????

alinuka26
27.04.2010, 13:07:14
Deschid acest subiect pentru ca nu am vazut pe nicaieri ca vreo miresica sa vorbeasca de aceasta biserica...am intrebat de ea in topicul cu biserici din ploiesti dar nu mi-a raspuns nimeni....totusi nu imi pierd speranta...stie cineva cum sunt preotii de aici?...ce preturi i-au pentru cununia religioasa?..ceva?...orice?...va multumesc anticipat...pooop

Buna,
Si eu vreau sa fac cununia religioasa acolo, sfatul meu este sa vorbesti cu preotul Bazavan Claudiu pentru ca este super Ok. Biserica are si cor, iar d.p.d.v. al banilor nu stiu ce sa iti spun.Daca afli ceva te rog sa ma anunti si pe mine.
Multa bafta

Chirrox
22.07.2010, 23:03:53
E faina biserica. Acolo a fost botezata fetita mea dar sa stiti ca din discutiile cu nasa a reiesit ca a fost cam piperat pretul. La concluzia asta am ajuns eu si sotul meu. La nunta cred ca va fi si mai piperat.
Intr-adevar, preotul Bazavan Claudiu e fff de treaba, el a venit la noi acasa ca sa imi citeasca de 9 zile de la nastere. A venit la o ora la care nici prin cap nu credeam ca va veni....la 7seara, iarna era.

alinuka26
25.10.2010, 14:31:39
E faina biserica. Acolo a fost botezata fetita mea dar sa stiti ca din discutiile cu nasa a reiesit ca a fost cam piperat pretul. La concluzia asta am ajuns eu si sotul meu. La nunta cred ca va fi si mai piperat.
Intr-adevar, preotul Bazavan Claudiu e fff de treaba, el a venit la noi acasa ca sa imi citeasca de 9 zile de la nastere. A venit la o ora la care nici prin cap nu credeam ca va veni....la 7seara, iarna era.

Cat de piperat?
Mersic

andreeaflori
01.02.2011, 17:27:59
La aceasta biserica voi face si eu cununia. Noi am platit 80 de lei taxa si nu a vrut sa-i spuna nasului cat este taxa, a zis ca vor vorbi in ziua aceea.

Chirrox
15.04.2011, 19:15:04
Cat de piperat?
Mersic

Scuze ca raspund asa de tarziu...poate ai si avut nunta la aceasta biserica.
Da, nasei i-a luat cam mult, nu a vrut sa imi spuna exact , dar la restaurant cand am platit nota de plata+servire, nasa copillului mi-a zis ceva de genul...ia te rog banii astia si iti aduc maine seara cand ii luam mirul...eu si sotul meu am raspuns in cor...Nu platesti nimic aici pentru ca esti nasa copilului nostru, parintele ei spiritual...

andreeaflori
07.07.2011, 11:30:33
Nasilor nostri le-a luat 5 milioane, iar la o saptamana cand ne-au scos la biserica le-a spus sa dea ceva simbolic pt biserica si au mai dat o suma de bani 10 lei parca.

Chirrox
09.07.2011, 11:48:22
Nasilor nostri le-a luat 5 milioane, iar la o saptamana cand ne-au scos la biserica le-a spus sa dea ceva simbolic pt biserica si au mai dat o suma de bani 10 lei parca.

Nu mi se pare mult 5 milioane...au fost rezonabili (de data asta)...sau si pe ei i-au coplesit criza =))...
Multumim de informatie Andreea.^:)^