PDA

Versiunea completa : Ophelia Bridal

tweety21
01.10.2009, 20:22:08
Nu a mai probat nimeni rochite de la ophelia??? Vad ca nici subiectul care era inainte cu ei nu il mai gasesc. Eu abia astept sa imi vina rochita in noiembrie;))

lwbebe
02.10.2009, 08:18:45
Bine v-am regasit fetelor ;;) ,

Si eu am cautat topicul... am crezut ca s-a mutat altundeva.
Rochita mea vine in decembrie. Nu mai am rabdare. ;))

marci
03.10.2009, 19:16:25
colectia 2010 de la ophelia b chiar imi place...am si ochit un model de rochie care m-a impresionat, dar mai este destul de mult timp pana la nunta!cine stie, poate prind reducerile la anul....=))

Camyyy
04.10.2009, 03:05:42
Ne poti intreba si pe noi , te ajutam cu mare placere. Cu topicul nu stiu ce s-a intamplat dar acum ca este redeschis e foarte bine. Si eu sunt f nerabdatoare sa imi vad rochita;))

tu ti-ai ales o rochita din colectia lor? eu mi-am comandat una cf pozei .. dar oricum cred ca eu o sa va spun ce si cum despre ei pentru ca mai am putin de tot. rochita tre sa o ridic pe 20 oct si o voi imbraca pe 31oct

tweety21
04.10.2009, 14:49:05
tu ti-ai ales o rochita din colectia lor? eu mi-am comandat una cf pozei .. dar oricum cred ca eu o sa va spun ce si cum despre ei pentru ca mai am putin de tot. rochita tre sa o ridic pe 20 oct si o voi imbraca pe 31oct

Da rochita este din colectia noua

giacarangi
04.10.2009, 16:52:56
Foarte frumoasa tweety 21. Si eu ma gandesc la o rochita din colectia 2010. Astept targurile de nunti de la sf de ianuarie din Tg Mures is Cluj.

strumf08
13.10.2009, 13:33:19
colectia 2010 de la ophelia b chiar imi place...am si ochit un model de rochie care m-a impresionat, dar mai este destul de mult timp pana la nunta!cine stie, poate prind reducerile la anul....=))

asa va fi!!!!eu rochia am luat-o la reducere si a fost nemaipomenita!!!!e din colectia 2009, dar desi au cazut vreo 10 kg de pietricele si paiete tot am mai ramas cu alte 20 =)) =)) =)) =)) =))

ne poate spune cineva unde e restul topicului??????#-o #-o #-o #-o

irina
19.10.2009, 12:25:17
Raspunsul in legatura cu topicul initial a fost dat la Discutii cu moderatorii.
In legatura cu alte nelamuriri, va rog sa respectati Regulamentul (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=421):

Intrebarile sau problemele in legatura cu deciziile luate de moderatori pe forum se transmit acestora numai prin PM. Nu se iau in considerare mesajele scrise pe site, acestea vor fi sterse.

Va multumesc pentru intelegere. :gen_17:

strumf08
19.10.2009, 14:25:22
Raspunsul in legatura cu topicul initial a fost dat la Discutii cu moderatorii.
In legatura cu alte nelamuriri, va rog sa respectati Regulamentul (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=421):

Intrebarile sau problemele in legatura cu deciziile luate de moderatori pe forum se transmit acestora numai prin PM. Nu se iau in considerare mesajele scrise pe site, acestea vor fi sterse.

Va multumesc pentru intelegere. :gen_17:

multumesc si eu

tweety21
27.10.2009, 18:05:29
Fetelor, nu pot sa cred, nu si-a mai luat nimeni rochita de la ophelia? Vad ca e liniste pe aici...

tweety21
28.10.2009, 19:31:24
Mie inca nu mi-a venit rochita, pe la sfarsitul lui noiembrie va veni, mai am ceva de asteptat

carmen_dany2000
28.10.2009, 23:34:34
Buna seara miresici, sunt si eu mai noua pe aici , viitoare mireasa 02.10.2010. Am intrat si eu pe site la Ophelia si am vazut niste modele interesante , mi-a placut in mod special modelul OBB21012. Abia astept sa incep sa merg la probe si toate cele , pana atunci mai am de dat jos niste kg ;)) Am si eu nevoie de niste pareri , daca ma pot ajuta miresicile care au avut rochie de la ophelia . cum sunt materialele . cum te simti in ea ? ms frumos

lwbebe
29.10.2009, 08:35:54
Buna seara miresici, sunt si eu mai noua pe aici , viitoare mireasa 02.10.2010. Am intrat si eu pe site la Ophelia si am vazut niste modele interesante , mi-a placut in mod special modelul OBB21012. Abia astept sa incep sa merg la probe si toate cele , pana atunci mai am de dat jos niste kg ;)) Am si eu nevoie de niste pareri , daca ma pot ajuta miresicile care au avut rochie de la ophelia . cum sunt materialele . cum te simti in ea ? ms frumos

Bine ai venit printre noi si Felicitari! :*

Modelul 21012 mi-a placut si mie foarte mult, chiar pe acela imi cazuse privirea prima oara, dar ce nu prea mi-a placut au fost benzile acelea de pe corset. In rest e super frumoasa rochita. Eu mi-am ales modelul 21004:x. Rochitele mi se par foarte bine lucrate si ceea ce mi-a placut foarte mult e faputul ca sunt usoare, te misti foarte bine in ele. Din cate stiu, sunt aduse din Grecia si comanda dureaza vreo 3 luni, iar modificarile ulterioare (scurtat, pus sistem de prindere a trenei) se fac aici.

cris80b
29.10.2009, 09:30:38
Eu am fost o mireasa Ophelia. Si m-am simtit extraordinar. Rochita a fost comoda si usoara.
Poze in semnatura!
Pup fetele!

lwbebe
29.10.2009, 10:07:04
Cris80b,
Frumoase poze! :x Ai aratat ca o regina...:x

rocsana12
29.10.2009, 12:50:27

Buna Carmen, bine ai venit printre miresicile indragostite de Ophelia Bridal si felicitari pentru pasul pe care il vei face alaturi de mireselul tau.
Ma bucur sa vad ca ti-a placut modelul OBB21012... este rochita care m-a facut pe mine cea mai fericita miresica. Din experienta mea pot sa iti spun ca e foarte comoda, usoara, foarte bine lucrata si mai ales frumoasa=P~.
Spre deosebire de Lwbebe mie chiar mi-au placut acele benzi cu fronseuri de pe corset, dar bineinteles gusturile nu se discuta... oricum sunt total de acord cu parearea ei generala despre rochitele de la Ophelia. :)>-

Daca mai ai intrebari te putem ajuta.
Pupici!

rocsana12
29.10.2009, 13:01:08
Eu am fost o mireasa Ophelia. Si m-am simtit extraordinar. Rochita a fost comoda si usoara.
Poze in semnatura!
Pup fetele!

Felicitari Cristina. Foarte frumoase pozele se vede toata fericirea din acea zi in zambetele voastre, iar rochita ti s-a potrivit de minune. O viata in doi plina de iubire si fericire!
De curiozitate pe cine ati avut ca fotografi, sunt priceputi =D>

Bine ai venit printre noi si Felicitari! :*

Modelul 21012 mi-a placut si mie foarte mult, chiar pe acela imi cazuse privirea prima oara, dar ce nu prea mi-a placut au fost benzile acelea de pe corset. In rest e super frumoasa rochita. Eu mi-am ales modelul 21004:x. Rochitele mi se par foarte bine lucrate si ceea ce mi-a placut foarte mult e faputul ca sunt usoare, te misti foarte bine in ele. Din cate stiu, sunt aduse din Grecia si comanda dureaza vreo 3 luni, iar modificarile ulterioare (scurtat, pus sistem de prindere a trenei) se fac aici.

Felicitari pt modelul ales, seamana cu rochita mea!
Iar despre rochitele Ophelia Bridal ai punctat perfect!

Si mie o sa imi vina rochita in decembrie;)). Nu mai am rabdare. Dupa aceea alte mdificari.... deci mai am de asteptat pana o iau acasa. Pana atunci trebuie sa mai dispara niste cm din talie, deci mai putine praji :-":D.
Voi voalul il luati tot de la Ophelia? Am vrut sa vad niste modele, dar nu a avut Lavinia nici unul sa-mi arate.

Eu am avut voalul tot de la magazinul fetelor, a fost simplu din organza de lungime medie. Lasa ca data viitoare sigur o sa vezi ceva modele la ele.

strumf08
29.10.2009, 14:13:49

in primul rand te felicit pt alegerea facuta...
in al doilea rand materialele sunt super, am probat in ploiesti o rochie de 1800 lei (eu pe a mea am dat 2300 lei) si 5 min cat am stat in ea, m-am incins, pe cand in cea de la ophelia n-am avut nimic toata nopatea.....te simti minunat. in ziua nuntii mama mi-a calcat un pic trena si mi-a zis ca din ce calcase in ziua aceea a fost cel mai bun material....sunt deosebite toate rochiile.eu am probat si rochii de 2000 de euro si acelea mi s-au parut mult mai grele de "manevrat" :-"

tweety21
30.10.2009, 19:40:20
Oauu, ce imi place, se discuta in sfarsit si pe acest topic.Foarte frumoasa rochita cris80b, mi-a palcut, ai aratat minunat.Voalul cu siguranta il voi lua tot de aici, abia astept rochita, si la mine vor mai fi modificari pentru ca vreau sa ii adaug bretelute

cris80b
31.10.2009, 12:54:57
Oauu, ce imi place, se discuta in sfarsit si pe acest topic.Foarte frumoasa rochita cris80b, mi-a palcut, ai aratat minunat.Voalul cu siguranta il voi lua tot de aici, abia astept rochita, si la mine vor mai fi modificari pentru ca vreau sa ii adaug bretelute
Multumesc! A fost dragoste la prima vedere!:-p

lwbebe
31.10.2009, 15:51:20

Si eu vreau sa imi modific rochita la decolteu, vreau sa il fac in forma de inima (daca m-am exprimat bine).

rocsana12
02.11.2009, 10:01:43
Si eu vreau sa imi modific rochita la decolteu, vreau sa il fac in forma de inima (daca m-am exprimat bine).

Pai asteptam sa vedem rochia gata modificata ;-)>:D< Sigur vei fi foarte frumoasa!

lwbebe
02.11.2009, 20:29:08
Pai asteptam sa vedem rochia gata modificata ;-)>:D< Sigur vei fi foarte frumoasa!
Multumesc!>:D<
Pana va fi gata mai am de asteptat, cam pana in februarie.

andre10
09.11.2009, 09:19:10
lwebe si eu mi-am comandat acelasi model ca si tine! o sa imi ajunga tot in dec, dar nu e graba..mai sunt 5 luni!
Eu cred ca cel mai bine s-ar potrivi un voal simplu pt ca rochia e suficient de incarcata. Ce culoare ti-ai ales?

lwbebe
09.11.2009, 09:34:08
lwebe si eu mi-am comandat acelasi model ca si tine! o sa imi ajunga tot in dec, dar nu e graba..mai sunt 5 luni!
Eu cred ca cel mai bine s-ar potrivi un voal simplu pt ca rochia e suficient de incarcata. Ce culoare ti-ai ales?

Eu mi-am comandat-o pe Ivory, mi-a placut ca este aproape alba. Si eu ma gandeam sa imi iau voalul simplu mergand tot pe ideea ca rochita este destul de incarcata, dar o sa vad ce se potriveste mai bine cu rochita pe mine. Tu ti-ai luat-o cu jupon sau cu crinolina?

foxxy26
09.11.2009, 11:13:37
Buna fetele,

SI eu m-am indragostit de rochitele Ophelia. Am si eu o intrebare, cele care v-ati comandat sau ati avut deja rochite de la ele. Mai intai se comanda din afara, pe masurile tale sau pe masuri clasice (38,40,..) si dupa iti fac modificarile bine? Adica eu as vrea sa modific bustul (tot inima as vrea si eu), fara bretelute si eu vreau modelul 21010 cu alta dantela. Este foarte cambrat si mulat si as vrea sa stiu cat de bine fac modificarile, adica sa nu fie nici larga, nici f f stransa sa se pielea stransa.
Va multumesc anticipat de raspuns.

andre10
09.11.2009, 11:15:06
eu de abia mi-am facut comanda, nu m-am decis ink, dar cred ca o sa imi iau crinolina.. juponul mai rau te incurci in el, pe cand crinonlina e usoara si iti da libertate de miscare, am obs deoarece am mai probat alte rochii cu crinonlina si fara. Acum o sa vad si ce merge mai bine.
Eu mi-am luat ivory light ca si culoare ;;)

Buna fetele,

SI eu m-am indragostit de rochitele Ophelia. Am si eu o intrebare, cele care v-ati comandat sau ati avut deja rochite de la ele. Mai intai se comanda din afara, pe masurile tale sau pe masuri clasice (38,40,..) si dupa iti fac modificarile bine? Adica eu as vrea sa modific bustul (tot inima as vrea si eu), fara bretelute si eu vreau modelul 21010 cu alta dantela. Este foarte cambrat si mulat si as vrea sa stiu cat de bine fac modificarile, adica sa nu fie nici larga, nici f f stransa sa se pielea stransa.

iti face comanda marimea care iti trebuie si dupa iti fac modificarile pe care le vrei si care sunt necesare. Eu la a mea o sa ii modific corsetul in fata putin..acum sa vad si cum o sa imi stea cu cea care vine..ca cea de la targ era marimea 6 si imi este mare..

dunia
12.11.2009, 12:27:44
Da rochita este din colectia noua

Aceasta rochita mi-am cumparat-o si eu de la targul de nunti! E absolut superba! Numai ca a mea cred ca este varianta ivory.
Inainte cu cateva saptamani voi merge cu ea sa-mi faca sistemul de prindere pentru trena si sa-mi cumpar crinolina si voalul. Va atasez si o poza.

trully_love
12.11.2009, 12:58:08
Aceasta rochita mi-am cumparat-o si eu de la targul de nunti! E absolut superba! Numai ca a mea cred ca este varianta ivory.
Inainte cu cateva saptamani voi merge cu ea sa-mi faca sistemul de prindere pentru trena si sa-mi cumpar crinolina si voalul. Va atasez si o poza.

E foarte foarte draguta rochita ta. Ma bucur ca ti-ai gasit ceva sa iti placa

bliss
12.11.2009, 20:50:55

Este foarte frumoasa, corsetul este din brocart? Asa pare.

tweety21
12.11.2009, 22:00:57

Asta este si rochita pe care am ales-o eu, este absolut superba, o astept sa vina la sf lui noiembrie:x:x. Felicitari pentru alegere

dunia
13.11.2009, 21:01:46
Va multumesc! >:D<

Este foarte frumoasa, corsetul este din brocart? Asa pare.

Corsetul este brodat cu un fir subtire argintiu si margelute albe. Acelasi model de "frunzulite" se regaseste din loc in loc si pe restul rochitei.

Va pup.

strumf08
16.11.2009, 10:43:55
Buna fetele,

eu am avut modelul obb2910, din colectia 2009. am probat in magazin nr 4 (echivalent cu 36, cred), dar imi era cam stramta (nu prea mai puteam respira sau misca :-" ), ca atare am hotarat cu laviania, sa-mi comande urmatoarea marime 6 (un 38) si cu 3 cm mai scurta. a fost numai bine, n-a trebuit modificata decat in partea de sus, la trena a mai fost nevoie sa taie 2 cm. modificarile au iesit minunat.

andre10
19.11.2009, 15:35:48
ci cam in cat timp ti-a venit tie rochita?
mie ar tb sa imi vina in 1 luna si jumatate.. dar sper ca o sa o am mai repede. Nici nu mai stiu cum venea pe mine:">

strumf08
03.12.2009, 12:46:35
ci cam in cat timp ti-a venit tie rochita?
mie ar tb sa imi vina in 1 luna si jumatate.. dar sper ca o sa o am mai repede. Nici nu mai stiu cum venea pe mine:">

pe la inceputul lunii septembrie...dupa vreo 1-2 luni...nu ma tin minte exact...stiu doar ca am luat-o cu 2 sapt inainte de nunta...

andre10
24.12.2009, 11:54:16
mie trebuia sa imi vina ieri rochita.. dar nu a venit ink.. sunt nerabdatoare

foxxy26
28.12.2009, 17:12:41
Anunta-ne si pe noi cand vine si cum e :)

andre10
04.01.2010, 10:10:55
Anunta-ne si pe noi cand vine si cum e :)

Se pare ca a venit! Cred ca miercuri ma duc la proba.. :x

cris80b
04.01.2010, 10:28:03
Se pare ca a venit! Cred ca miercuri ma duc la proba.. :x
Sa ne arati si noua poze! :*

lwbebe
04.01.2010, 12:47:32
La Multi Ani!>:D<

Si rochita mea a venit. :DSambata merg la proba, sper sa fac si poze.

andre10
05.01.2010, 10:56:17
La Multi Ani!>:D<

Si rochita mea a venit. :DSambata merg la proba, sper sa fac si poze.

U cand dadusei comanda de rochita?

lwbebe
05.01.2010, 12:12:31
U cand dadusei comanda de rochita?

In septembrie.

andre10
05.01.2010, 13:54:37
In septembrie.

uhuu... asta inseamna ca eu ar tb sa ma consider norocoasa daca a venit deja, ca eu in noiembrie am dat comanda /:)
Observ ca avem acelasi model de rochie.. u crezi ca merge sa ii facem decolteul in forma de inima?
Ce culoare ai??? poate ne intalnim odata la probat.. ar fi chiar fun :))

lwbebe
05.01.2010, 14:04:02
uhuu... asta inseamna ca eu ar tb sa ma consider norocoasa daca a venit deja, ca eu in noiembrie am dat comanda /:)

Da... :) Mie oricum imi spusese de la inceput Lavinia ca va dura 3 luni, pentru ca asa face comanda, din 3 in 3 luni parca. N-a fost nici o problema pentru ca nu ma grabeam, doar nunta e in vara. Doar ca sunt nerabdatoare sa o vad.:x

andre10
05.01.2010, 14:09:12
Da... :) Mie oricum imi spusese de la inceput Lavinia ca va dura 3 luni, pentru ca asa face comanda, din 3 in 3 luni parca. N-a fost nici o problema pentru ca nu ma grabeam, doar nunta e in vara. Doar ca sunt nerabdatoare sa o vad.:x
si eu sunt nerabdatoare...
E asa frumoasa in realitate :x
Super mi s-au parut fetele de acolo...
eu acum sper sa ma incapa rochia ca mi-am luat un nr mai mic decat am probat(aia era putin mare). si sa vad si cu modificarile si cu voalul si eventual si un bolero daca au - eu am nunta primavara.
plus ca mi-a placut mult si o bentita pe care o au ei pe site.
Eu mi-am luat ivoriu deschis.. u??

Offtopic: de unde ai luat paharele.. sunt cele mai deosebite din tot ce am vz pana acum.

lwbebe
05.01.2010, 14:19:17
si eu sunt nerabdatoare...
E asa frumoasa in realitate :x
Super mi s-au parut fetele de acolo...
eu acum sper sa ma incapa rochia ca mi-am luat un nr mai mic decat am probat(aia era putin mare). si sa vad si cu modificarile si cu voalul si eventual si un bolero daca au - eu am nunta primavara.
plus ca mi-a placut mult si o bentita pe care o au ei pe site.
Eu mi-am luat ivoriu deschis.. u??

Offtopic: de unde ai luat paharele.. sunt cele mai deosebite din tot ce am vz pana acum.

Offtopic: Paharele le-am luat de la un magazin de pe Lispcani, defapt pe partea cu magazinul Cocor. Multumesc pentru apreciere! :) Si mie mi-au placut foarte mult. As vrea sa le mai pun o panglicuta/fundita ceva, ca mi se par cam golase.

Ontopic: Rochita mea e tot un ivory foarte deschis. Prima data cand am vazut-o am crezut ca e alba, abia dupa ce am vazut-o si pe alb mi-am dat seama de diferenta.
Ce modificari o sa faci la rochita? Doar la lunghime? Eu o sa schimb si forma decolteului, o sa il fac in forma de inima.

andre10
05.01.2010, 14:28:51
Offtopic: Paharele le-am luat de la un magazin de pe Lispcani, defapt pe partea cu magazinul Cocor. Multumesc pentru apreciere! :) Si mie mi-au placut foarte mult. As vrea sa le mai pun o panglicuta/fundita ceva, ca mi se par cam golase.

Ontopic: Rochita mea e tot un ivory foarte deschis. Prima data cand am vazut-o am crezut ca e alba, abia dupa ce am vazut-o si pe alb mi-am dat seama de diferenta.
Ce modificari o sa faci la rochita? Doar la lunghime? Eu o sa schimb si forma decolteului, o sa il fac in forma de inima.
Pai decolteul si lungimea doar - cel putin asa zic acum. Sa vedem si cum vine cu pantofiorii mei, ca sunt de 8 cm :D
O fundita alba transparenta cred ca ar merge la pahare.
Te pup si te anunt joi ce am facut la probe..

lwbebe
05.01.2010, 14:38:06
Pai decolteul si lungimea doar - cel putin asa zic acum. Sa vedem si cum vine cu pantofiorii mei, ca sunt de 8 cm :D
O fundita alba transparenta cred ca ar merge la pahare.
Te pup si te anunt joi ce am facut la probe..

Mi-ai dat o idee buna cu fundita alba, >:D< nu vreau sa le incarc foarte mult.

Bafta joi la probe, asteptam pozici. :)

andre10
07.01.2010, 14:40:27
Am fost si am vz rochita :D
M-am indragostit cu adevarat de ea.. e superba.. si trena e imensa.
Din pacate nu am facut poze cu telu meu si oricum m-a rugat Lavinia daca pot sa nu le postez..
Bafta si tie lwebe!!!

lwbebe
07.01.2010, 15:22:12
Am fost si am vz rochita :D
M-am indragostit cu adevarat de ea.. e superba.. si trena e imensa.
Din pacate nu am facut poze cu telu meu si oricum m-a rugat Lavinia daca pot sa nu le postez..
Bafta si tie lwebe!!!

Imi pare bine ca te-ai indragostit de rochita :) . Cred ca esti o fericita! Cand o iei acasa?
Nici eu nu cred ca mai fac poze, eu vroiam sa fac pentru ca mi-am dat seama de data trecuta ca observ mult mai bine cum vine rochia pe mine din poze decat daca ma uit in oglinda (atunci sunt emotionata si nu bag de seama anumite aspecte, pe care de ex. data trecuta le-am observat in poze).

Care este rochita ta (modelul)? Ca nu mai retin :">.

S-o stapanesti sanatoasa.>:D<

andre10
08.01.2010, 09:00:43
Imi pare bine ca te-ai indragostit de rochita :) . Cred ca esti o fericita! Cand o iei acasa?
Nici eu nu cred ca mai fac poze, eu vroiam sa fac pentru ca mi-am dat seama de data trecuta ca observ mult mai bine cum vine rochia pe mine din poze decat daca ma uit in oglinda (atunci sunt emotionata si nu bag de seama anumite aspecte, pe care de ex. data trecuta le-am observat in poze).

Care este rochita ta (modelul)? Ca nu mai retin :">.

S-o stapanesti sanatoasa.>:D<

E la fel ca si a ta!

lwbebe
09.01.2010, 16:32:01
Am fost si eu astazi sa vad rochita. Este superba :x, pacat ca o sa o port doar intr-o zi... :). Nu mai am rabdare sa o iau acasa. Am dat comanda si de voal, acum asteptam...

Sh3nia
10.01.2010, 16:50:42
Buna fetelor.Ma bucur ca am gasit acest subiect aici,pentru ca astazi m-am indragostit de o rochie de la Ophelia Bridal colectia 2010;)),cea care este dintr-o tafta gri si voal si ma gandesc serios sa o iau,desi as vrea sa -mi schimbe tafta gri pe rosu;-)culoarea mea preferata si voalul de sub tafta sa ramana pe alb sau sa mi-o fac alba integral dar broderia de pe sani si sold sa fie rosie.Le-am scris si astept nerabdatoare sa imi raspunda.Cele care ati lucrat la ei rochia,ce impresii v-au lasat?Eu sunt plecata si pot merge in aprilie sa dau comanda dar intr-o saptamana ma intorc aici..credeti ca mi-ar lucra-o asa cum imi doresc eu?Precizez ca vreau niste bretele din tafta sau broderie lata,si un bolero din broderie sau tafta fiindca sunt lata in umeri si mi-e sa nu se vada urat daca nu-i acopar.Stiti daca lucreaza marimi mai mari?Eu am nevoie de un 46 sau 48.Multumesc si sper sa ma ajutati si pe mine.^:)^

Am fost si eu astazi sa vad rochita. Este superba :x, pacat ca o sa o port doar intr-o zi... :). Nu mai am rabdare sa o iau acasa. Am dat comanda si de voal, acum asteptam...
Buna ,este superba rochita ta!!!!

lwbebe
10.01.2010, 21:18:05
Buna ,este superba rochita ta!!!!

Multumesc pentru apreciere!:)

Cat despre rochite, eu stiu ca fac si pe comanda, deci este posibil sa poata sa o faca si pe a ta asa cum iti doresti. Rochitele sunt foarte bine lucrate si mie una mi se par de calitate.

Sh3nia
10.01.2010, 21:59:47
Multumesc pentru apreciere!:)

Cat despre rochite, eu stiu ca fac si pe comanda, deci este posibil sa poata sa o faca si pe a ta asa cum iti doresti. Rochitele sunt foarte bine lucrate si mie una mi se par de calitate.
Multumesc mult miresici,mi-a raspuns si mie Lavinia la email si mi-a zis ca mi-o pot face pe comanda rosie asa cum vreau eu;)) ca au marimea mea,ca imi pot pune bretele ca imi pot face bolero din dantela..tot ce vreau eu>:D< si ca in 2 luni este gata cu tot cu modificari!!!Sunt f f f f f f fercita!!!!!!!!!!!!!:-" ;))

andre10
11.01.2010, 13:33:34
f bine ca iti poate face ce vrei!

Lwebe observ ca rochia ta e pe corset la spate.. asa ai vrut u banuiesc, nu??? Si tie ti-e mare pe sani, dar asta se rezolva repede. Ai idee cam cat costa voalul pe care l-ai probat? eu am uitat sa intreb:D

Oricum esti super in rochia de mireasa!

lwbebe
11.01.2010, 20:05:10
f bine ca iti poate face ce vrei!

Lwebe observ ca rochia ta e pe corset la spate.. asa ai vrut u banuiesc, nu??? Si tie ti-e mare pe sani, dar asta se rezolva repede. Ai idee cam cat costa voalul pe care l-ai probat? eu am uitat sa intreb:D

Oricum esti super in rochia de mireasa!

Multumesc! >:D<

Eu am ales siretul pentru ca pe fermoar abia ma inchideam si am zis ca decat sa ma risc in cazul in care ma mai ingras... Si da, si mie mi-e larga la bust, trebuie sa o stramtez, sa o scurtez...

Cat despre voal, din pacate si eu am uitat sa intreb cat costa. Am dat comanda, vine pe la sfarsitul lunii, dar nu stiu cat este. :-p Oricum nu cred ca e foarte scump, Lavinia imi zicea la targul din noiembrie ca un voal lung cu broderie era parca 400 si ceva RON. Acum sa vedem. Sper sa nu o pun pe nasica la plata mare. :-p

PS : Nick-ul meu e lwbebe. :)

foxxy26
14.01.2010, 08:06:10
Trena se poate prinde la orice rochie in trei nasturei in forma de triunghi si astfel se ridica. Am vazut eu la o alta rochie. Va pup.

dremilia
22.01.2010, 16:29:13
hallo!eu inca nu mi-am luat rochita dar am vazut azi pe site-ul firmei ophelia niste rochite superbe la niste preturi f bune(sper ca alea sunt cele reale).numai ca eu sunt din constanta si trebuie sa vin la bucuresti sa probez. pe site scrie ca trebuie programare .oare ma programeaza peste mult timp? in ideea ca am nunta pe 8 mai:D

cris80b
22.01.2010, 17:33:37
hallo!eu inca nu mi-am luat rochita dar am vazut azi pe site-ul firmei ophelia niste rochite superbe la niste preturi f bune(sper ca alea sunt cele reale).numai ca eu sunt din constanta si trebuie sa vin la bucuresti sa probez. pe site scrie ca trebuie programare .oare ma programeaza peste mult timp? in ideea ca am nunta pe 8 mai:D
Pai cel mai bine e sa dai un telefon. comanda eu nu stiu cat dureaza...
eu de exemplu am dat comanda in mai si rochita am luat-o pe 3 oct ;-) (eu avand nunta pe 4 oct) Dar a fost alegerea mea!
Succes!

andre10
28.01.2010, 15:42:50

Sa ne anunti ce ai facut cu rohitza

romanianblues
28.03.2010, 21:57:53
Poze in semnatura!
Pup fetele!
WOW! si eu mi-am luat acceasi rochita..numai ca ..nu am jupo..nu aveau..cand am luat-o..nu il vinzi pe al tau?

Sa ne arati si noua poze! :*

wow! e atat de amuzant..cand ma uit la tine parca ma vad...adik eu in cateva luni..numai ca am o mare dilema..voal? voaleta? totusi vreau ceva..palarie? voi ce ziceti fetelor..eu am modelul din 2009..cel care e la pagina de start pt 2009..
sfaturi..si daca are cineva un jupon si nu are ce face cu el...
il vreau eu!

va atasez si o poza..sper sa mai slabesc totusi putin pana la nunta:">

eli25
29.03.2010, 15:59:38
Buna buna! Cam ce preturi au la rochite?Eu nu prea am timp sa ajung si mai si plec din bucuresti asa ca incerc sa fac o selectie in functie de buget!!!

lwbebe
30.03.2010, 11:01:31
Buna buna! Cam ce preturi au la rochite?Eu nu prea am timp sa ajung si mai si plec din bucuresti asa ca incerc sa fac o selectie in functie de buget!!!

Buna eli, preturile la rochite le au si pe site, sunt cam intre 1800-2500 RON.

romanianblues
04.04.2010, 19:36:49
si rochita mea nu va place?:(

nici macar un comentariu???....i need some opinion..

cris80b
06.04.2010, 20:04:15

:)) esti o scumpa
Mie imi place! Cum sa nu imi placa cand avem aceeasi rochita :D
Abia astept sa te vad miresica :*

lwbebe
07.04.2010, 18:35:41

Si mie imi pace foarte mult, are un aer regal, parca :x Si mi se pare ca e perfecta pentru tine, te prinde foarte bine!>:D<

rbaciuro
08.04.2010, 12:42:35

Iti sta foarte bine cu rochita, ti-ai ales un model care te avantajeaza perfect.
Faptul ca rochia are ceva aplicatii eu as opta ca si accesoriu pentru par la o floare mica sau la o diadema asortata rochiei , cu ceva perlute, nu vad foarte clar ce aplicatii are rochita.

Succes in alegerile pe care le vei face

romanianblues
09.04.2010, 21:27:05
multam mult de aprecieri..si cat despre accesorii..am sa imi iau o voaleta..rochia este deja destul de incarcata, ceea ce numai permite voal..

foxxy26
22.04.2010, 08:18:20
Buna fetele.
Mi-a sosit rochita la ophelia. AM fost ieri si am probat-o. E super. Iar Lavinia o scumpica.

lady_in_white
22.04.2010, 20:43:44
Buna fetele.
Mi-a sosit rochita la ophelia. AM fost ieri si am probat-o. E super. Iar Lavinia o scumpica.

Arata-ne si noua poze, te rugamm>:D<

foxxy26
23.04.2010, 08:02:00
Uitati aici fetele poze http://picasaweb.google.ro/ioana.bichir/RochitaMea#.

Pupici.

romanianblues
26.04.2010, 15:54:42
chiar arati grozav..super..si rochiar este superba..o alegere grozava!

foxxy26
27.04.2010, 08:27:01
Ms mult! Pupici!

zorzonica
04.05.2010, 14:09:19
Buna fetelor. Eu sunt din Braila si as vrea sa incep cautarile pentru rochia mea si ma gandesc sa incerc la Ophelia. Imi puteti da detalii cele care si-au luat rochia de acolo despre cum trebuie sa procedez, trebuie sa fac programare? Si apoi pot sa imi iau rochia direct din magazin? Sau se face la comanda? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

foxxy26
06.05.2010, 07:59:26
Buna.
Da, trebuie sa faci programare, prin telefon sau e-mail, le iei de pe site. Si acolo poti vb cu Lavinia, daca gasesti marimea ta prin ce are ea cred ca o poti lua, dar cel mai bine e cu comanda. Dar asta vb cu ea.

Spor in cautari!

andre10
11.05.2010, 14:53:49
foxxy arati ff bine in rochia aleasa.
Si eu am avut rochita de la ei... cand primesc pozele o sa va arat rochita!
Oricum f bun materialul si rezistentent! La cati m-au calcat toata noaptea, rochia este intacta(doar cam murdara, dar asta se rezolva).

lta
14.06.2010, 09:12:21
Buna tuturor,

Si eu am rochia de la ei. Intr-adevar materialul este bun, a rezistat foarte bine calcaturilor de picioare. Eu chiar am spalat-o la masina inainte de a o pune la pastrare si si-a pastrat toata dantela la fel.
Cu exceptia sistemului de prindere a trenei (partial a fost greseala mea ca am acceptat capse pentru partile laterale), totul a fost facut profesionist de catre cei de la ophelia bridal.
Ca un sfat pentru viitoarele mirese care-si aleg rochia cu trena de la ei: nu va puneti capse, pentru ca se vor desprinde daca va calca cineva pe rochie. Alegeti mici nasturasi transparenti, atati cat este nevoie, dar luati-va si agrafe mici de siguranta in gentuta.

Bafta

pinkraluk
09.11.2010, 12:54:39
Din miresicile de 2011 a vazut cineva noua colectie? v-a placut vreo rochita? sau din cealalta colectie nu mai spune nimeni nimic de ophelia bridal? mie mi se par superbe rochitele! :x

puffariny29
26.11.2010, 13:37:41
Din miresicile de 2011 a vazut cineva noua colectie? v-a placut vreo rochita? sau din cealalta colectie nu mai spune nimeni nimic de ophelia bridal? mie mi se par superbe rochitele! :x

Buna miresici! Am vazut colectia noua pe site-ul lor si sunt cateva dragute(din pct meu de vedere). Ce am mai auzit este faptul ca rochitele din colectia veche s-au scumpit...ca doar e criza nu? Mult succes la ales rochite!

pinkraluk
11.12.2010, 14:42:42
Buna miresici! Am vazut colectia noua pe site-ul lor si sunt cateva dragute(din pct meu de vedere). Ce am mai auzit este faptul ca rochitele din colectia veche s-au scumpit...ca doar e criza nu? Mult succes la ales rochite!

nu s-au scumpit. eu am fost la probe si de mos nicolae mi-am comandat si rochita. e din colectia 2011. chiar au si oferta aceasta pana la 15 decembrie. la anul se vor scumpi deoarece va intra tva-ul nou. pana acum au fost tot cu cel vechi. sper ca te-am ajutat :)

Alina_Lady
22.12.2010, 12:32:09
Buna fetelor,
stie cineva cat costa modelul Ayana?

Buna fetelor,
stie cineva cat costa modelul Ayana?
Adica modelul acesta!

osank
22.12.2010, 13:01:00
buna fetelor! stiti cumva ce preturi au cei de la ophelia?

littlelady
22.12.2010, 22:15:16
Buna,

Cand am fost eu la proba, acum cateva saptamani, preturile la rochitele probate au fost, fara reducere, urmatoarele:
Alice (sau Alis, nu mai stiu exact) 2900lei
Angelica 2519 lei
Ayana 3360 lei
Amelie 2690 lei

Sper ca v-am fost de ajutor.

pinkraluk
22.12.2010, 22:55:08
Eu stiu ca Alma este 2900 iar Amira 2300 cred. Atat am probat din colectia noua.

Alina_Lady
23.12.2010, 08:18:35
Multumesc de raspuns.
Preturile par foarte bune, calitatea rochitelor cum este? Merita sa fac o vizita?

littlelady
23.12.2010, 09:21:40
Multumesc de raspuns.
Preturile par foarte bune, calitatea rochitelor cum este? Merita sa fac o vizita?
Eu nu prea ma pricep la materiale, broderii etc, dar rochitele de la Ophelia mi-au placut, iar doamna de la salon este foarte draguta, rabdatoare si amabila.

pinkraluk
23.12.2010, 14:50:08
Multumesc de raspuns.

Eu deja mi-am comandat rochita de la ei. pe mine m-a convins. deci eu zic ca merita :D :*

Alina_Lady
26.12.2010, 10:02:12
Eu deja mi-am comandat rochita de la ei. pe mine m-a convins. deci eu zic ca merita :D :*
Mie imi place foarte mult Ayana, e o printesa deosebit de eleganta. Voi merge si eu sa o vad. Multumesc de raspuns, tu ce ai comandat?

pinkraluk
27.12.2010, 14:44:05
Mie imi place foarte mult Ayana, e o printesa deosebit de eleganta. Voi merge si eu sa o vad. Multumesc de raspuns, tu ce ai comandat?
eu m-am indragostit de Alma :) Sper sa ajungi si sa ne spui cum a fost ;-)

roxana_12005
28.12.2010, 23:11:38
Si preferata mea tot Ayana este. Sa ne spui cum a fost la proba si mai ales ce impresie ti'a lasat rochita. bafta

Alina_Lady
07.01.2011, 16:43:18
Buna tutuor.
Am fost la proba impreuna cu fina mea, ea e miresica. A probat cred ca vreo 10 rochii, toate superbe. Ayana este de departe cea mai frumoasa rochie din toata colectia si dintre toate cate am vazut pana acum. Materialele sunt super, calitate buna, nu am ce comenta. Personalul deosebit.
Ayana a ramas rochia de suflet, insa finei mele i s-a parut fusta cam simpla, desi corsetul este plin, ea ar vrea o fusta cu ceva aplicatii pe ea, nu asa simpla. Insa e o problema de gusturi. Eu va recomand sa mergeti.
O sa vedem ce vom face, probabil ca vom mai merge la ceva probe, pana la sfarsitul lunii au promotia si sper sa ne hotaram pana expira.

Va pup.

pinkraluk
07.01.2011, 18:46:48
Buna tutuor.
Am fost la proba impreuna cu fina mea, ea e miresica. A probat cred ca vreo 10 rochii, toate superbe. Ayana este de departe cea mai frumoasa rochie din toata colectia si dintre toate cate am vazut pana acum. Materialele sunt super, calitate buna, nu am ce comenta. Personalul deosebit.
Ayana a ramas rochia de suflet, insa finei mele i s-a parut fusta cam simpla, desi corsetul este plin, ea ar vrea o fusta cu ceva aplicatii pe ea, nu asa simpla. Insa e o problema de gusturi. Eu va recomand sa mergeti.
O sa vedem ce vom face, probabil ca vom mai merge la ceva probe, pana la sfarsitul lunii au promotia si sper sa ne hotaram pana expira.

Va pup.
Da, sa ne spui! Asteptam :*

Oana_07CHI
08.01.2011, 15:11:47
Buna tutuor.

Va pup.

Este superba rochia:X Poti sa ne spui, te rog, cat costa?? Merci

Este superba rochia:X Poti sa ne spui, te rog, cat costa?? Merci

Pana la urma am aflat..costa 3360 ron si mai e reducerea de 10%, deci 3024 ron..;)

puffariny29
18.01.2011, 17:40:37
nu s-au scumpit. eu am fost la probe si de mos nicolae mi-am comandat si rochita. e din colectia 2011. chiar au si oferta aceasta pana la 15 decembrie. la anul se vor scumpi deoarece va intra tva-ul nou. pana acum au fost tot cu cel vechi. sper ca te-am ajutat :)

Buna! Eu nu am mai intrat de mult pe acest forum si acum am vazut ca mi-a raspuns cineva. Eu am fost in luna decembrie sa imi comand o rochie din colectia 2010 si s-a scumpit(sau asa mi-au spus mie si asa scrie si pe factura care mi-au dat-o). In vara mi-au spus ca ar costa 2550 ron iar acum cand am fost in decembrie mi-au zis ca s-a scumpit pt ca au scos colectia 2011 cu tva-ul nou si a trebuit sa le scumpeasca. Acum costa 2700 ron. Cam ciudata explicatia dar am acceptat-o pt ca nu aveam alternativa. Si intr-adevar am prins reducerea de 10%. Mult succes!

pinkraluk
18.01.2011, 18:39:45
Buna! Eu nu am mai intrat de mult pe acest forum si acum am vazut ca mi-a raspuns cineva. Eu am fost in luna decembrie sa imi comand o rochie din colectia 2010 si s-a scumpit(sau asa mi-au spus mie si asa scrie si pe factura care mi-au dat-o). In vara mi-au spus ca ar costa 2550 ron iar acum cand am fost in decembrie mi-au zis ca s-a scumpit pt ca au scos colectia 2011 cu tva-ul nou si a trebuit sa le scumpeasca. Acum costa 2700 ron. Cam ciudata explicatia dar am acceptat-o pt ca nu aveam alternativa. Si intr-adevar am prins reducerea de 10%. Mult succes!
aaa...da asa e normal :) si ce rochita ti-ai ales? :)

puffariny29
20.01.2011, 14:02:42
aaa...da asa e normal :) si ce rochita ti-ai ales? :)

Buna din nou! Mie nu mi se pare atat de normal cum spui tu pentru ca ei nu au scumpit rochitele imediat dupa ce s-a marit TVA-ul ci cand au scos colectia noua si imediat dupa a fost introdusa reducerea de 10%.
Oricum nu mai conteaza, important este sa iasa asa cum mi-am dorit-o. Mi-am comandat rochita OBB21004 cu trena un pic mai scurta. Cand am fost sa o probez avea un numar mare pentru mine si m-a prins cu cleme ca sa pot vedea cum imi sta..etc. Si pt ca imi era mare nu a stiut ce numar imi trebuie si mi-a luat masuri la corset. De aceea am emotii. Sper sa vina bine, sper ca masurile sa fie bune..etc. Am emotii.
Cand am fost eu in decembrie mi-a spus ca in ianuarie apare si colectia de voaluri.
Stie cineva ceva de acest lucru?A aparut?

geaniluci
18.04.2011, 12:27:16
Uitati aici fetele poze http://picasaweb.google.ro/ioana.bichir/RochitaMea#.

Pupici.

buna Foxxy26, asta este rochita care imi place si mie foarte mult...insa era un nr mic, si eu mai am doar doua luni pana la nunta...si dat fiind faptul ca nu le croiesc aici, ci le comanda din grecia mi-e teama ca nu va fi asa cum mi-o doresc.. eu sunt mare la bust...si atunci trebuie un nr mai mare, si modificata jos, plus scurtata ca sunt mica de statura...si cea probata de mine este cu snur, desi cu nasturi pare mult mai eleganta.

Nu stiu ce sa fac:(((( avand in vedere ca trebuie sa ma hotarasc in cateva zile!

poate imi dai un sfat!

ms

pinkraluk
29.04.2011, 19:25:22
buna Foxxy26, asta este rochita care imi place si mie foarte mult...insa era un nr mic, si eu mai am doar doua luni pana la nunta...si dat fiind faptul ca nu le croiesc aici, ci le comanda din grecia mi-e teama ca nu va fi asa cum mi-o doresc.. eu sunt mare la bust...si atunci trebuie un nr mai mare, si modificata jos, plus scurtata ca sunt mica de statura...si cea probata de mine este cu snur, desi cu nasturi pare mult mai eleganta.

Nu stiu ce sa fac:(((( avand in vedere ca trebuie sa ma hotarasc in cateva zile!

poate imi dai un sfat!

ms

iti e un pic mica, dar daca te apuci de sport sau putina dieta cred ca o sa iti vina bine. nu e o masura prea mica fata de corpul tau...doar o idee ;)

Madutza2607
20.05.2011, 12:21:10
Buna tuturor,

Si eu mi-am luat rochia de la ei. Am ales modelul Adelaida pe alb. Sun fascinata de rochie si abia astept s-o aduc acasa saptamana viitoare. :x

juliana_deea
30.07.2011, 14:56:33
are ideea cineva modelul Alla cat costa?

pinkraluk
30.07.2011, 15:38:47
are ideea cineva modelul Alla cat costa?

Daca nu afli pretul de la cineva poti da un mail. Sigur ti se va raspunde ;-)

juliana_deea
31.07.2011, 14:44:19
Daca nu afli pretul de la cineva poti da un mail. Sigur ti se va raspunde ;-)

da. ms. l-am dat mail si am aflat.

0NYX
11.11.2011, 22:04:03
da. ms. l-am dat mail si am aflat.
Buna! cat a fost pretul rochitei Alla?

alxcrs
18.10.2012, 21:27:56
Salutare miresici!
Am avut nunta pe 7.07 si mi-am luat rochia de la Ohelia.
Am comandat-o in ianuaria la un targ de nunti, si a avut o mica reducere.
Am avut rochia Brianna http://opheliabridal.ro/rochie/Brianna/109/2
care e muult mai frumoasa in pozele de pe site.
In orice caz, am fost foarte multumita de tot.

M-au ajutat foarte mult cei de la Ohelia, rochia mi-a sosit la timp, n-am avut nici cea mai vaga problema.
Ba mi-au si calcat rochia cu o zi inainte de nunta.

Daca vrea cineva sa mai stie detalii, poate sa ma intrebe fara nicio problema.

jjordan
19.10.2012, 09:19:52
Sunt foarte faine, o sa fac si eu o vizita la ei.

deea100
04.12.2012, 19:57:24
Salutare miresici!
Am avut nunta pe 7.07 si mi-am luat rochia de la Ohelia.
Am comandat-o in ianuaria la un targ de nunti, si a avut o mica reducere.
Am avut rochia Brianna http://opheliabridal.ro/rochie/Brianna/109/2
care e muult mai frumoasa in pozele de pe site.
In orice caz, am fost foarte multumita de tot.

M-au ajutat foarte mult cei de la Ohelia, rochia mi-a sosit la timp, n-am avut nici cea mai vaga problema.
Ba mi-au si calcat rochia cu o zi inainte de nunta.

Daca vrea cineva sa mai stie detalii, poate sa ma intrebe fara nicio problema.

Buna!si eu sunt interesata de aceeasi rochie...poti sa-mi spui cu cat ai cumparat-o.....daca e in stare buna o vinzi???