PDA

Versiunea completa : Pensiunea Casa Zanelor, Floresti

traya_2005
01.10.2009, 17:04:08
A facut cineva nunta la pensiunea asta cumva? Sunt f curioasa cum a fost si daca aveti poze....:*

camelia
01.10.2009, 18:58:30
A facut cineva nunta la pensiunea asta cumva? Sunt f curioasa cum a fost si daca aveti poze....:*
Unde ii aceasta pensiune/? ca sunt din cluj si habar nu am ;;)

Biu
01.10.2009, 19:05:51
traya, deschide subiectul acesta la topicul de cluj, sigur iti va raspunde mai multa lume decat aici ;-)

traya_2005
01.10.2009, 19:21:56
Unde ii aceasta pensiune/? ca sunt din cluj si habar nu am ;;)
Salut Camelia! este in Floresti ;)

traya_2005
01.10.2009, 19:23:06
traya, deschide subiectul acesta la topicul de cluj, sigur iti va raspunde mai multa lume decat aici ;-)
Salut Biu!Stiu ca suna aiurea da sunt cam noua pe site-ul asta...si habar nu am cum sa scriu subiectul la topicu de cluj :))))) jenant stiu....:-s

traya_2005
01.10.2009, 22:16:08
Buna! Nunta noastra va fi la aceasta pensiune la anu si ma intrebam daca cineva a facut nunta acolo sau a fost la o nunta la Zane :)

traya_2005
01.10.2009, 22:58:47
[quote=camelia;2436963]Unde ii aceasta pensiune/? ca sunt din cluj si habar nu am ;;)[/quote
Si noi tot la Stil vroiam sa facem dar sala mica unde vroiam sa facem e inca in constructii adica..in rosu si nu vroiam sa fim tot stresati cum va arata sau daca va fi gata...si aiurea ii ca au un releu exact in curtea noii sali....:O

tati_sew
07.10.2009, 17:24:07
Buna! Nunta noastra va fi la aceasta pensiune la anu si ma intrebam daca cineva a facut nunta acolo sau a fost la o nunta la Zane :)
Cand zici Pensiunea Zanelor te referi la Pensiunea Casa Zanelor?sau mai este alta?

traya_2005
07.10.2009, 23:21:54
Cand zici Pensiunea Zanelor te referi la Pensiunea Casa Zanelor?sau mai este alta?

Da ma refeream la Pensiunea Casa Zanelor din Floresti :)) Ai facut nunta acolo??Imi poti zice cum a fost te rog>?Si ce nu v-a placut ;))

CristinutaCris
08.10.2009, 12:05:08
salutare. noi merge foooarte des la casa zanelor si am participat acolo la o multime de evenimente....chiar la nunta nu :D dar pot sa-ti spun ca este foooarte frumos si mancarea , servirea, absolut tot e la inaltime. Sincer indic acest local oricarui cuplu care isi doreste o sala de nunta sau botez sau onomastica. te pup si spor la pregatiri :*

traya_2005
08.10.2009, 14:47:15
salutare. noi merge foooarte des la casa zanelor si am participat acolo la o multime de evenimente....chiar la nunta nu :D dar pot sa-ti spun ca este foooarte frumos si mancarea , servirea, absolut tot e la inaltime. Sincer indic acest local oricarui cuplu care isi doreste o sala de nunta sau botez sau onomastica. te pup si spor la pregatiri :*

Mersi f mult de mesaj Cristinuta!!M-ai linistit...noi sintem in Anglia deocamdata si cumnatul meu ne-a recomandat localul...am cam mers pe mana lui sa zic asa :)) Abia in Decembrie ajungem acasa sa mergem noi personal sa vb cu patronii si sa vedem cum arata sala si tot...am vazut din poze ca arata f bine cu mult verde imprejur...locul potrivit pt ce vrem noi ( cununia religioasa afara).>:D<

tati_sew
11.10.2009, 17:14:04
Da ma refeream la Pensiunea Casa Zanelor din Floresti :)) Ai facut nunta acolo??Imi poti zice cum a fost te rog>?Si ce nu v-a placut ;))
Nu am avut nunta acolo dar mergem si noi destul de des pt ca au si teren de fotbal si sotul mai iasa la o miscare

marcy_elena
01.07.2010, 21:12:33
e superba sala de evenimente:D....ieri am fost acolo deoarece aveam o pofta mare de balacit si ei au si piscina interioara...tare bine a fost si cum personalul este super amabil ne-a prezentat tot ce tine de casa zanelor...de la camere pana la ponton.:)am ramas tare placut impresionata si imi pare rau ca acum 2 ani cand am avut nunta ei nu aveam inca sala de evenimente pe care o au acum.

Anchitzesa
16.08.2010, 21:22:21
Buna, Traya, imi popti spune te rog cum a fost pana la urma la nutna ta? Ai facut la Casa Zanelor panala urma? m-as bucura tare mult daca mi-ai da niste informatii. Eu vreau sa optez pentru el, dar am nevoie de ceva recomandari. Mersi muult :)

Anchitzesa
28.08.2010, 21:12:25
Heeeeeeeeeey nu mai stie nimeni nimic de Casa Zanelor? nici o miresica nu mai vrea sa impartaseasca cu noi evnimentul. sunt pe cale sa aleg aceasta locatie dar nu stiu mare lucru despre nuntiile de vara acesta. Va rooooooooog. mersi "*

ina200
30.08.2010, 22:44:44
Heeeeeeeeeey nu mai stie nimeni nimic de Casa Zanelor? nici o miresica nu mai vrea sa impartaseasca cu noi evnimentul. sunt pe cale sa aleg aceasta locatie dar nu stiu mare lucru despre nuntiile de vara acesta. Va rooooooooog. mersi "*
a fost o prietena la o nunta acolo...mi-a spus ca a fost foarte cald (nu au aer conditionat profi), mancarea ok, dar servirea cam lasa de dorit..erau prea putini chelneri, mai mult fete (ca o mik barfa: aveau fuste extramini mulate :)))...si a fost ff impresionata de ceva masa cu dulciuri si fructe, dar nu stia daca aia e de la restaurant sau de la firma de amenajari...in rest s-a distrat bine, dar asta depinde mai mult de atmosfera nuntii decat de local..:)

dianadidi
31.08.2010, 14:08:15
Mersi f mult de mesaj Cristinuta!!M-ai linistit...noi sintem in Anglia deocamdata si cumnatul meu ne-a recomandat localul...am cam mers pe mana lui sa zic asa :)) Abia in Decembrie ajungem acasa sa mergem noi personal sa vb cu patronii si sa vedem cum arata sala si tot...am vazut din poze ca arata f bine cu mult verde imprejur...locul potrivit pt ce vrem noi ( cununia religioasa afara).>:D<

Salut,
noi am fost anul acesta la o nunta acolo si ne-am simtit f.bine. Mancarea a fost buna si locatia e frumoasa.
Sa intrebati neaparat dc puteti face afara cununia religioasa pt. ca si prietenii nostri au vrut initial, dar a trebuit pana la urma sa caute o biserica in apropiere deoarece nu au aparatura necesara pt.o slujba in aer liber.
Spor

Anchitzesa
01.09.2010, 19:15:40
a fost o prietena la o nunta acolo...mi-a spus ca a fost foarte cald (nu au aer conditionat profi), mancarea ok, dar servirea cam lasa de dorit..erau prea putini chelneri, mai mult fete (ca o mik barfa: aveau fuste extramini mulate :)))...si a fost ff impresionata de ceva masa cu dulciuri si fructe, dar nu stia daca aia e de la restaurant sau de la firma de amenajari...in rest s-a distrat bine, dar asta depinde mai mult de atmosfera nuntii decat de local..:)
Hey, mersi mullt. hmmm...faptul ca aveau asa fuste mini nu e bine deloc. :)) si nici treaba cu chelnerii, ca`i platesti 10% din meniu....
Am fost azi, e ok, curatenia lasa de dorit un pic...si faptul ca e asa sinistrata Pensiunea parca...cred ca daca au amenaja-o mai mult, daca ar ingriji-o, ma refer la flori, si curatenie, ar fi mult mai cautata. ESte de 4 stele totusi....
Apropo, mi-au zis ca se fac cununii in aer liber la ei, fara nici-o problema.
Succes!

Roxyi
14.01.2011, 09:26:38
Buna,

Am citit ultimele pareri despre pensiune. La Zane am fost si noi si am avut aceeasi impresie Anchi. In plus noua nu ni s-a spus de cei 10 % din valoarea meniului. Am intrebat daca chelnerii se platesc separat si raspunsul a fost "nu" dar la sfarsit daca suntem multumiti de serviciile lor putem sa le lasam ceva.

CocolinoC
14.01.2011, 11:25:20
Buna,

Am citit ultimele pareri despre pensiune. La Zane am fost si noi si am avut aceeasi impresie Anchi. In plus noua nu ni s-a spus de cei 10 % din valoarea meniului. Am intrebat daca chelnerii se platesc separat si raspunsul a fost "nu" dar la sfarsit daca suntem multumiti de serviciile lor putem sa le lasam ceva.
Ca sa nu patiti ca multi altii, scrieiti pe hartie tot ce va intelegeti si ii puneti sa semneze.
Prietenii nostri de exemplu erau suparati ca se intelesesera sa plateasca tot a doua si, sa evite numaratul banilor , care nu dureaza chiar putin, in noaptea aceea. La sfarsitul nuntii s-a schimbat treaba, era neaparat sa achite atunci totul. Nasol...
Si imi mai amintesc ca erau nemultumiti de faptul ca au inchiriat cateva camere pt invitati, care nu au fost la inaltimea asteptarilor. Daca nu ma insel, li s-a arata o camera inainte si la momentul nuntii au primit unele diferite.

Roxyi
14.01.2011, 11:44:52
Asa ne-am si gandit. O sa fie presupun un contract standard si ce vorbim separat si nu scrie acolo, completam noi de mana.

Am auzit si eu cum s-au ars unii cu chestii dinastea si incercam sa evitam.

ATH
17.01.2011, 22:33:26
Rari astfel de parinti, dar mai sunt! Nu stiti la cine ma gandesc? La bunii parinti care platesc ei TOATA nunta! Oh, mai mare dragul sa-i vezi cum se straduiesc ca totul sa fie pe placul tinerilor si cu cata generozitate deschid portofelul! Jos palaria! Doar in asemenea conditii mirii pot spera sa plece de la nunta cu sacosa nenumarata, nesortata, nepipaita! (sau daca au economisit ei deja suma respectiva)
Altfel, e bizar sa te ridici de la masa urand "la revedere" si sa pretinzi ca vrei sa eviti numaratul darurilor la plic! Bunul simt spune sa faci rapid socoteala, ca un gest normal, eliberator!
Ce "misto" ar fi daca am plati si costumul mirelui la 24 de ore dupa nunta!

Tweety86
22.02.2011, 13:54:23
Salut miresici, sunt o miresica de 2012 in cautare disperata de o sala pt aprox 300 de pers care sa accepte nunti de noapte si chiar azi am fost la Pensiunea Casa Zanelor care ne-a placut destul de mult insa din ceea ce am citit pana acum pe site nu am reusit sa imi fac o parere despre serviciile de acolo. Daca mai sunt miresici care au avut nunta acolo le rog mult sa ne impartaseasca opiniile lor. Din cate am inteles servesc doar chelnerite(o fata pt aprox 25-30 de persoane - mie personal mi se pare cam mare nr de persoane/ chelner, as prefera sa fie 1 chelner la max 15 pers dar asta e strict parerea mea). Cei de la sala au spus ca nu percep nici un fel de taxa suplimentara (daca iti aduci bautura de altundeva, nu exista taxa de distrugeri etc). Astept cu interes parerile voastre despre sala. multumesc mult si va doresc o zi frumoasa

lore_edana
22.02.2011, 22:59:53
Salut miresici, sunt o miresica de 2012 in cautare disperata de o sala pt aprox 300 de pers care sa accepte nunti de noapte si chiar azi am fost la Pensiunea Casa Zanelor care ne-a placut destul de mult insa din ceea ce am citit pana acum pe site nu am reusit sa imi fac o parere despre serviciile de acolo. Daca mai sunt miresici care au avut nunta acolo le rog mult sa ne impartaseasca opiniile lor. Din cate am inteles servesc doar chelnerite(o fata pt aprox 25-30 de persoane - mie personal mi se pare cam mare nr de persoane/ chelner, as prefera sa fie 1 chelner la max 15 pers dar asta e strict parerea mea). Cei de la sala au spus ca nu percep nici un fel de taxa suplimentara (daca iti aduci bautura de altundeva, nu exista taxa de distrugeri etc). Astept cu interes parerile voastre despre sala. multumesc mult si va doresc o zi frumoasa
buna.eu fac nunta anul acesta in august la Hotel Olimp,nunta va fi de noapte.Sincer iti spun,am gasit greu un restaurant care sa faca nunta de noapte.Restaurantul are o capacitate de 280 de locuri.

CocolinoC
23.03.2011, 09:45:15
Anul trecut stiu sigur ca aveam taxa pentru personal care era procent din suma finala....Nu mai stiu exact cat, 10% parca, fff mult, zic eu, la cum e servirea. Va spun sincer ca nu 1 chelner la 25-30 de pers nu face fata...Ganditi-va ca tot timpul se aduce mancare, se debaraseaza mese, chelneritele se tot plimba....Abia fac fata sa faca astea, dapoi sa se mai ocupe si sa serveasca invitatii, adica sa le puna in pahare....[-(
La o nunta de 200 de pers nu mi se pare ok sa ai 7 oameni pe toata sala...

Tweety86
23.03.2011, 10:56:07
Anul trecut stiu sigur ca aveam taxa pentru personal care era procent din suma finala....Nu mai stiu exact cat, 10% parca, fff mult, zic eu, la cum e servirea. Va spun sincer ca nu 1 chelner la 25-30 de pers nu face fata...Ganditi-va ca tot timpul se aduce mancare, se debaraseaza mese, chelneritele se tot plimba....Abia fac fata sa faca astea, dapoi sa se mai ocupe si sa serveasca invitatii, adica sa le puna in pahare....[-(
La o nunta de 200 de pers nu mi se pare ok sa ai 7 oameni pe toata sala...

Merci mult de raspunsuri fetelor, in final ne-am hotarat sa facem nunta la restaurantul Astoria din Alba Iulia (mirele fiind din Alba)...in legatura cu caza zanelor nu am mai aflat nimic, am tot intrebat cunostintele si prietenii dar nimeni nu stia mai nimic(ceea ce ne-a ingrijorat putin si am hotarat sa nu riscam sa iasa nunta un esec). In concluzie am renuntat cu totul si am dat avansul pentru sala din alba asa ca am scapat de o grija.

merci inca o data pentru ajutor si spor la miresit >:D<