PDA

Versiunea completa : Restaurant Aristocrat

wella
01.10.2009, 22:34:10
Si-a facut cineva nunta acolo?

CONT-INCHIS-035
20.10.2009, 20:59:27
Eu am fost astazi si am vazut locatia. E supeeeerb. Mi-a ramas inima acolo, cam scumpisor dar stau in dubii deoarece e f frumos, tare as vrea sa-mi fac nunta acolo.

CONT-INCHIS-035
21.10.2009, 16:40:52
Cred ca pana la urma o sa semnez cu ei pt la anul. ;)) Ne-am razgandit, nu mai facem nunta peste 2 ani ci la anul. ;))

stefania_a
21.10.2009, 17:37:45
Cred ca pana la urma o sa semnez cu ei pt la anul. ;)) Ne-am razgandit, nu mai facem nunta peste 2 ani ci la anul. ;))

unde e restaurantul asta??

CONT-INCHIS-035
22.10.2009, 12:44:00
unde e restaurantul asta??
E la Bucium, fata in fata cu anl-urile/ intrarea la spitalul universitar psihiatric. Ne-am hotarat ca o sa facem acolo, acum sa stabilim data, pana maine vrem sa alegem intre 2 variante, ori iulie, ori septembrie. :D

oani
22.10.2009, 15:48:47
Ce capacitate are?

CONT-INCHIS-035
22.10.2009, 16:21:56
Ce capacitate are?
100 de locuri, dar numai cu mese rotunde. Daca ar face ca la alte restaurante cu mese luuungi si dreptunghiulare, ar incape mai multi, insa ei doresc sa iasa ceva frumos, nu sa inghesuie lumea.

CONT-INCHIS-035
22.10.2009, 17:25:27
Cred ca o sa vorbesc singurica pe aici. Momentan nu vad nici o miresica sa faca nunta la Aristocrat, probabil si fiindca e nou deschis. :D

sumpee
22.10.2009, 18:12:50
cat e meniul pt 2010 si ce cuprinde?

CONT-INCHIS-035
22.10.2009, 18:39:30
cat e meniul pt 2010 si ce cuprinde?
Meniul ales de mine e 189 lei cu 3 feluri de mancare, vin, apa, suc si cafea fara limita, 100 gr J&B sau Metaxa, 100 gr. martini sau cinzano, prajituri, fructe, aranjamentele salii(fara flori), o camera la pensiunea lor.

stefania_a
22.10.2009, 20:09:02
E la Bucium, fata in fata cu anl-urile/ intrarea la spitalul universitar psihiatric. Ne-am hotarat ca o sa facem acolo, acum sa stabilim data, pana maine vrem sa alegem intre 2 variante, ori iulie, ori septembrie. :D

stiu unde este....e in dumul meu spre casa...dar abia azi dimineata am vazut numele acolo pus...pana acum o singura nunta a fost la ei...prin august cred...stiu k vb cu sotul si spuneam k or face pt familie sau deschide sala?!!! pt k nu era chiar gata...cel putin asa parea afara;))

CONT-INCHIS-035
22.10.2009, 21:01:29
stiu unde este....e in dumul meu spre casa...dar abia azi dimineata am vazut numele acolo pus...pana acum o singura nunta a fost la ei...prin august cred...stiu k vb cu sotul si spuneam k or face pt familie sau deschide sala?!!! pt k nu era chiar gata...cel putin asa parea afara;))
E gata si e si superb. ;))

ralukaG
22.10.2009, 21:36:24
Meniul ales de mine e 189 lei cu 3 feluri de mancare, vin, apa, suc si cafea fara limita, 100 gr J&B sau Metaxa, 100 gr. martini sau cinzano, prajituri, fructe, aranjamentele salii(fara flori), o camera la pensiunea lor.

Este f bun pretul pe meniu:)

CONT-INCHIS-035
23.10.2009, 16:11:58
Este f bun pretul pe meniu:)
Merci :*. De asta am si intrebat, stiind ca voi ati avut nunta si poate imi veti spune din experienta voastra.
Astazi am semnat cu ei.
Pe 11 sept 2010 sunt si eu miresica. :madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh: :madlaugh:
Astept miresici care vor sa faca aici. ;)) :D
Si pana la urma mi-a zis ca imi face si aranjamente florale, si arcada cu tulle. Nici nu ma asteptam. E un domn deosebit, cu foarte bune gusturi. El imi zisese ca imi face aranjamente florale daca iau meniul de 4 feluri, dar pana la urma mi-a dat si la cel cu 3. :D

sumpee
23.10.2009, 16:23:02
anymo ce date mai erau libere in sept? ca ma bate gandul sa schimb restaurantul...cu ceva mai convenabil. cat ai dat avans? si cat era meniul cu 4 feluri?
felicitari :*

stefania_a
23.10.2009, 17:25:58
Merci :*. De asta am si intrebat, stiind ca voi ati avut nunta si poate imi veti spune din experienta voastra.
Astazi am semnat cu ei.
Pe 11 sept 2010 sunt si eu miresica. :madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh: :madlaugh:
Astept miresici care vor sa faca aici. ;)) :D
Si pana la urma mi-a zis ca imi face si aranjamente florale, si arcada cu tulle. Nici nu ma asteptam. E un domn deosebit, cu foarte bune gusturi. El imi zisese ca imi face aranjamente florale daca iau meniul de 4 feluri, dar pana la urma mi-a dat si la cel cu 3. :D

de ce nu ai ales in iulie????

CONT-INCHIS-035
24.10.2009, 15:26:12
anymo ce date mai erau libere in sept? ca ma bate gandul sa schimb restaurantul...cu ceva mai convenabil. cat ai dat avans? si cat era meniul cu 4 feluri?
felicitari :*
Multumesc Sumpee.
La Aristocrat mai are liber 18 sept si 25 sept parca. Avans trebuie dat in jur de 4000 de lei, 1000 euro.
Meniul cu 4 feluri e 219 lei.
Dar cum de nu iti mai convine ciricul?

CONT-INCHIS-035
24.10.2009, 15:27:05
de ce nu ai ales in iulie????
Am zis ca in iulie e prea cald. Plus ca e mult mai usor si pt nasii nostri, el e medic in Anglia si isi ia mai greu concediu in iulie.

sumpee
24.10.2009, 15:53:55
imi convine ciricul dar am avut ceva discutii cu cheltuieilile si ne batea gandul sa alegem ceva mai convenabil...insa tot ciric ramane ;;) nu putem renunta la el ca ne place prea mult. pt cativa bani acolo in plus macar stam noi cu sufletul impacat ca facem unde ne place.

CONT-INCHIS-035
24.10.2009, 15:58:55
imi convine ciricul dar am avut ceva discutii cu cheltuieilile si ne batea gandul sa alegem ceva mai convenabil...insa tot ciric ramane ;;) nu putem renunta la el ca ne place prea mult. pt cativa bani acolo in plus macar stam noi cu sufletul impacat ca facem unde ne place.
E foarte bine asa. Si noi voiam tot Ciric insa nu mai erau sambete libere pe la anul... din fericire am gasit un local care ne place mai mult si intr-o zona frumoasa. ;)) Din cate stiu eu acolo e 170 lei parca un meniu cu 4 feluri si apa, suc, cafea, tort, nu? Si inseamna ca o sa avem nunta in aceiasi zi. ;))

sumpee
24.10.2009, 18:06:23
da aceeasi zi \:D/. anul asta e 170 cu toate alea..la anul insa nu se stie inca..maxim 190 dar exista posibilitatea sa ramana si 170. poate se gandesc si ei la criza si la guvernul nostru vai de el :D

CONT-INCHIS-035
25.10.2009, 09:20:20
da aceeasi zi \:D/. anul asta e 170 cu toate alea..la anul insa nu se stie inca..maxim 190 dar exista posibilitatea sa ramana si 170. poate se gandesc si ei la criza si la guvernul nostru vai de el :D
Sarmanii. E destul de ok meniul, dar daca te gandesti ca mai pui si altele pe langa iti vine sa plangi, eu rezervam la ciric daca gaseam liber. Intr-un fel, pentru mine, a fost mai bine, ca am gasit altceva care imi place mai mult.
Eu banchetul l-am facut la Ciuperca, si a fost foarte frumos.

sumpee
25.10.2009, 15:14:06
o sa ma crezi nebuna dar am renuntat la Ciric..de fapt urmeaza sa renuntam zilele astea cand mergem sa anulam contractul. am gasit ieri o oferta super la agatha am rezervat data si vineri semnam. nu am gasit 11 sept, ci 4 sept :D tot e bun ca voiam perioada asta. asa ca daca mai vrei ciric tot pt 11 te anunt cand merg sa anulez contractul :D poate nu o fi amplasarea restaurantului agatha pe lac dar interiorul mi s-a parut mult mai elegant plus decorul lor la mese+scaune. per total ies in maxim 190 de persoana cu tot cu bautura luata de mine si tot ce mai trebuie la decor ;;) asa la ciric...cam 250 cu tot, e o diferenta destul de mare totusi. imi pare rau asa putin de lac dar incerc sa nu dau importanta ca doar nu statea lumea in apa lacului :D

CONT-INCHIS-035
25.10.2009, 16:21:07
o sa ma crezi nebuna dar am renuntat la Ciric..de fapt urmeaza sa renuntam zilele astea cand mergem sa anulam contractul. am gasit ieri o oferta super la agatha am rezervat data si vineri semnam. nu am gasit 11 sept, ci 4 sept :D tot e bun ca voiam perioada asta. asa ca daca mai vrei ciric tot pt 11 te anunt cand merg sa anulez contractul :D poate nu o fi amplasarea restaurantului agatha pe lac dar interiorul mi s-a parut mult mai elegant plus decorul lor la mese+scaune. per total ies in maxim 190 de persoana cu tot cu bautura luata de mine si tot ce mai trebuie la decor ;;) asa la ciric...cam 250 cu tot, e o diferenta destul de mare totusi. imi pare rau asa putin de lac dar incerc sa nu dau importanta ca doar nu statea lumea in apa lacului :D
:) Nu renunt eu la Aristocrat. Si eu tot in 190 ies aici, si imi place mai mult decat Agatha, desi trebuie sa recunosc ca si acesta a fost pe lista favoritelor. Plus ca eu am vrut mult zona sa-mi placa, de aceea as fi preferat ciric sau bucium. Avand in vedere ca l-am gasit pe acesta la bucium, acesta ramane. Noi suntem incantati de locatie si de oferta (cred ca am omis sa spun ca pe langa cele spuse inainte ne mai da si aranjamentele florale plus porumbei la biserica ;)) ). :P Te pup si ma bucur ca ti-ai gasit ceva mai convenabil pt tine.

CONT-INCHIS-035
26.10.2009, 20:19:34
Pana acum nici o miresica care sa fie interesata de Aristocrat?

mayyra
19.11.2009, 15:16:36
buna ziua! sunt noua pe forum si as dori sa stiu de la persoanele care fac nunta la aristocrat dak se ia chirie pentru sala si cum se face ornatul salii( doar huse pt scaune si fete de masa sau si flori si alte ornamente).

CONT-INCHIS-035
19.11.2009, 15:43:54
buna ziua! sunt noua pe forum si as dori sa stiu de la persoanele care fac nunta la aristocrat dak se ia chirie pentru sala si cum se face ornatul salii( doar huse pt scaune si fete de masa sau si flori si alte ornamente).
Nu se percepe chirie pentru sala.
Ornatul salii ti-l pot face ei cu orice, daca nu vrei iti poti angaja firma de decoratiuni.
Vad ca ai nunta cu o saptamana inaintea mea. ;))

Edit.
Am citit la primul tau post ca inca nu ai vazut sala. Eu zic sa mergi sa o vezi si sa discuti direct cu cei de acolo. Plus, depinde de nr de persoane ce le vei avea la nunta, sala mai mult de 120 persoane + ring nu "suporta".
Te pup si mult succes!

mayyra
19.11.2009, 17:02:40
mersi pt raspunsuri! am doar 80 de persoane si am vorbit cu domnul de acolo doar prin telefon, trebuie sa merg sa semnez contractul si atunci o sa mai discut pe larg toate amanuntele! mai puneti-ma la curent cu noutati! stiti deja ce contine meniul? mersi!

CONT-INCHIS-035
19.11.2009, 17:05:02
mersi pt raspunsuri! am doar 80 de persoane si am vorbit cu domnul de acolo doar prin telefon, trebuie sa merg sa semnez contractul si atunci o sa mai discut pe larg toate amanuntele! mai puneti-ma la curent cu noutati! stiti deja ce contine meniul? mersi!
Meniul ti-l alegi tu. Vorbeste cu dl. Haman , este foarte flexibiil. Eu mi-am luat meniu cu 3 feluri. Daca ai 80 pers e super, o sa incapa numai bine. Si eu tot cam atat cred ca o sa am. ;)) Eu zic ca o sa-ti placa sala, este foarte frumoasa.
Te pup, sa ne tii la curent ce faci.

mayyra
22.11.2009, 22:29:02
am fost la aristocrat si am semnat contractul! imi aranjeaza si sala cu huse pt scaune si flori pe mesele invitatilor, trebuie doar la masa de prezidiu sa-mi fac un aranjament floral ca sa dea bine si tortul.

CONT-INCHIS-035
23.11.2009, 07:32:12
am fost la aristocrat si am semnat contractul! imi aranjeaza si sala cu huse pt scaune si flori pe mesele invitatilor, trebuie doar la masa de prezidiu sa-mi fac un aranjament floral ca sa dea bine si tortul.
<:-P<:-P<:-P<:-P
Felicitari, asta e pasul cel mai important. Ma bucur ca nu mai sunt singura care face la acest restaurant. Nu e asa ca e minunata sala?
A propos, ce iti iei... dj sau formatie?

mayyra
24.11.2009, 09:43:15
<:-P<:-P<:-P<:-P
Felicitari, asta e pasul cel mai important. Ma bucur ca nu mai sunt singura care face la acest restaurant. Nu e asa ca e minunata sala?
A propos, ce iti iei... dj sau formatie?

mersi! nu stiu inca, as vrea formatie ca sa am si ziua muzica dar e foarte scumpa, o sa ma gandesc, cunosc pe cineva care filmeaza face si pozele si albumul si pune si muzica foarte buna. la avut fratele meu la nunta. o sa-l contactez macar pentru filmat si poze pentru ca au iesit superbe.

CONT-INCHIS-035
24.11.2009, 12:48:19
mersi! nu stiu inca, as vrea formatie ca sa am si ziua muzica dar e foarte scumpa, o sa ma gandesc, cunosc pe cineva care filmeaza face si pozele si albumul si pune si muzica foarte buna. la avut fratele meu la nunta. o sa-l contactez macar pentru filmat si poze pentru ca au iesit superbe.
Felicitari ;))
ia si vorbeste cu ei caci unii sunt ocupati si cu un an inainte.

ateu2004
18.01.2010, 21:39:44
Ma numesc Rusu Vali si ma ocup cu filmari evenimente (Studio ONE Iasi) .
Sambata 16 ianuarie 2010 am filmat un botez la aceasta sala si trebuie as impartasesc celor interesati ca am fost placut impresionat de locatie ,se incadreaza cu brio in categoria restaurantelor de 3 stele pe care le afiseaza la intrare .Chiar nu prea sunt lucruri de reprosat ,pana si grupurile sanitare sunt f elegante .Probabil si faptul ca e recent deschis il ajuta ...
Ca si minus (in ceea ce ma priveste) as avea de comentat asupra stalpilor interiori situati chiar in mijloc ,lucru care obstructioneaza vederea (repet,asta in ceea ce ma priveste ca si cameraman) ,da un aer de inghesuiala...Si bineinteles ,faptul ca e relativ micut ,la botez au fost prezenti cam 30 persoane ,locuri la mese si pe ring erau berechet ,insa ma intreb unde vor dansa cele 100 de persoane max care ar putea fi asezate la mese... Oricum ,asta nu ar trebui sa reprezinte neaparat un minus ,repet ,locul e foarte cochet si am inteles ca nici nu e f scump .
In ideea ca am ajutat pe cineva...

CONT-INCHIS-035
20.01.2010, 15:21:01
Ma numesc Rusu Vali si ma ocup cu filmari evenimente (Studio ONE Iasi) .
Sambata 16 ianuarie 2010 am filmat un botez la aceasta sala si trebuie as impartasesc celor interesati ca am fost placut impresionat de locatie ,se incadreaza cu brio in categoria restaurantelor de 3 stele pe care le afiseaza la intrare .Chiar nu prea sunt lucruri de reprosat ,pana si grupurile sanitare sunt f elegante .Probabil si faptul ca e recent deschis il ajuta ...
Ca si minus (in ceea ce ma priveste) as avea de comentat asupra stalpilor interiori situati chiar in mijloc ,lucru care obstructioneaza vederea (repet,asta in ceea ce ma priveste ca si cameraman) ,da un aer de inghesuiala...Si bineinteles ,faptul ca e relativ micut ,la botez au fost prezenti cam 30 persoane ,locuri la mese si pe ring erau berechet ,insa ma intreb unde vor dansa cele 100 de persoane max care ar putea fi asezate la mese... Oricum ,asta nu ar trebui sa reprezinte neaparat un minus ,repet ,locul e foarte cochet si am inteles ca nici nu e f scump .
In ideea ca am ajutat pe cineva...

Multumim de veste. Noi de asta am si ales localul, este rafinat si cu bun gust...
Cat despre spatiu nu este unul din cele mai mari, insa eu cred ca 70-80 pers incap bine. La 100 de pers intr-adevar ar fi ring mai mic de dans.

MadaAngel
30.01.2010, 15:35:16

Nu sunt o miresica, dar mi-am facut cont special pt a va atentiona sa nu faceti aceeasi greseala ca si mine:)
Mi-am facut majoratul la Aristocrat...Si eu cand am intrat acolo am ramas surprinsa si m-am indragostit pe loc de locatia respectiva, mai ales ca patronul era asa de amabil, dar cine ar fi crezut ca atat de incompetent...
Am stabilit un meniu de 60 de lei de persoana cu aperitive din 10 piese "complicat de realizat", dupa cum bine spunea dumnealui , cu mancare calda formata din piept de pui la gratar si cartofi natur cu condiment, cu apa, suc, bere, si bautura (garrone si angeli) si fructe(mandarine, bananesi struguri,dupa cum stabilisem de comun acord)... in minunata zi de 20 noiembrie, am fost pe la ora 6 acolo stiind ca la ora 8 trebuia sa inceapa petrecerea. Patronul? abia atunci se dusese sa faca cumparaturile:) Cand am auzit sa-mi cada fata:|...
Ei bine a venit si ora 8...am ajuns acolo si mi venea sa ma duc inapoi acasa:)
La aperitiv piesele complicate erau rosii taiate in 4, nici macar un design nu exista, iahnie de fasole, si vreo doua feluri de pastrama aruncate pe o farfurie...
In fine, am zis ca poate nu-i asa de rau si poate exagerez...dar sa aduci la 30 de persoane 2 sticle de mountain dew, si o sticla de garrone si una de angeli...:| In secuna doi, mama mea s-a dus la cumparaturi,eu ma simteam foarte prost fata de invitatii mei iar seara nu era nici pe departe asa cum ma asteptasem...Ce sa mai zic ca la felul 2 pieptul de pui la gratar s-a transformat in rulade de nuj ce la cuptor umplute cu prune si tot felul de prostii, exact ce nu voiam...iar cartofii natur erau niste cartofi copti efectiv ...cu tot cu coaja...arsi...Fructele...bananele si mandarinele s-au transformat in mere:)...Bataie de joc:| ...Am regretat enorm ca m-am facut majoratul acolo si am plans si vreo doua zile dupa aia, pt ca seara pe care mi-o imaginam atat de perfecta si atat de speciala a devenit un dezastru...Invitatii mei au plecat si ei destul de repede...na..
Poate nu o fi asa in toate cazurile, dar va spun drept ca nimic din ce am stabilit cu el nu a fost asa. NIMIC! Asa ca va rog mai ganditiva pentru ca o seara atat de speciala nu merita sa fie distrusa de dezorganizarea cumplita de acolo :|
Multumesc:* si aveti grija...

CONT-INCHIS-035
30.01.2010, 16:32:44
Nu sunt o miresica, dar mi-am facut cont special pt a va atentiona sa nu faceti aceeasi greseala ca si mine:)
Mi-am facut majoratul la Aristocrat...Si eu cand am intrat acolo am ramas surprinsa si m-am indragostit pe loc de locatia respectiva, mai ales ca patronul era asa de amabil, dar cine ar fi crezut ca atat de incompetent...
Am stabilit un meniu de 60 de lei de persoana cu aperitive din 10 piese "complicat de realizat", dupa cum bine spunea dumnealui , cu mancare calda formata din piept de pui la gratar si cartofi natur cu condiment, cu apa, suc, bere, si bautura (garrone si angeli) si fructe(mandarine, bananesi struguri,dupa cum stabilisem de comun acord)... in minunata zi de 20 noiembrie, am fost pe la ora 6 acolo stiind ca la ora 8 trebuia sa inceapa petrecerea. Patronul? abia atunci se dusese sa faca cumparaturile:) Cand am auzit sa-mi cada fata:|...
Ei bine a venit si ora 8...am ajuns acolo si mi venea sa ma duc inapoi acasa:)
La aperitiv piesele complicate erau rosii taiate in 4, nici macar un design nu exista, iahnie de fasole, si vreo doua feluri de pastrama aruncate pe o farfurie...
In fine, am zis ca poate nu-i asa de rau si poate exagerez...dar sa aduci la 30 de persoane 2 sticle de mountain dew, si o sticla de garrone si una de angeli...:| In secuna doi, mama mea s-a dus la cumparaturi,eu ma simteam foarte prost fata de invitatii mei iar seara nu era nici pe departe asa cum ma asteptasem...Ce sa mai zic ca la felul 2 pieptul de pui la gratar s-a transformat in rulade de nuj ce la cuptor umplute cu prune si tot felul de prostii, exact ce nu voiam...iar cartofii natur erau niste cartofi copti efectiv ...cu tot cu coaja...arsi...Fructele...bananele si mandarinele s-au transformat in mere:)...Bataie de joc:| ...Am regretat enorm ca m-am facut majoratul acolo si am plans si vreo doua zile dupa aia, pt ca seara pe care mi-o imaginam atat de perfecta si atat de speciala a devenit un dezastru...Invitatii mei au plecat si ei destul de repede...na..
Poate nu o fi asa in toate cazurile, dar va spun drept ca nimic din ce am stabilit cu el nu a fost asa. NIMIC! Asa ca va rog mai ganditiva pentru ca o seara atat de speciala nu merita sa fie distrusa de dezorganizarea cumplita de acolo :|
Multumesc:* si aveti grija...

Am o intrebare MadaAngel, esti ieseanca? Vad ca la datele tale scrie Bucuresti.

MadaAngel
30.01.2010, 17:08:17
Am o intrebare MadaAngel, esti ieseanca? Vad ca la datele tale scrie Bucuresti.

da, sunt ieseanca, stau chiar foarte aproape de Aristocrat, de aceea am si ales sa imi fac acolo majoratul :-s
Datele de la profil nu le-am mai modificat, de aia scrie Bucuresti;))

CONT-INCHIS-035
30.01.2010, 17:24:43
da, sunt ieseanca, stau chiar foarte aproape de Aristocrat, de aceea am si ales sa imi fac acolo majoratul :-s
Datele de la profil nu le-am mai modificat, de aia scrie Bucuresti;))
:) Eu trag speranta ca a fost o ratacire. ;)) Nu cred ca isi permite patronul sa faca asa ceva la o nunta, fiind si restaurant/pensiune de 3 stele.Fiind si nou deschis, trebuie sa isi castige clientela. Imi pare foarte rau de ce ti s-a intamplat. Eu insa sunt optimista.

MadaAngel
30.01.2010, 17:28:06
:) Eu trag speranta ca a fost o ratacire. ;)) Nu cred ca isi permite patronul sa faca asa ceva la o nunta, fiind si restaurant/pensiune de 3 stele.Fiind si nou deschis, trebuie sa isi castige clientela. Imi pare foarte rau de ce ti s-a intamplat. Eu insa sunt optimista.

ok eu iti urez succes si multa rabdare... si sa nu il lasi sa ti faca vreo surpriza cum mi-a facut mie...
mama mea a avut un scandal monstru in seara aia cu el...si ce a facut? a plecat:) si i-a lasat chitanta tipului de la receptie.
Ai grija:* si felicitari ;;) Sper sa fie totul bine

CONT-INCHIS-035
30.01.2010, 17:40:08
ok eu iti urez succes si multa rabdare... si sa nu il lasi sa ti faca vreo surpriza cum mi-a facut mie...
mama mea a avut un scandal monstru in seara aia cu el...si ce a facut? a plecat:) si i-a lasat chitanta tipului de la receptie.
Ai grija:* si felicitari ;;) Sper sa fie totul bine

Eu sunt mai sarita putin asa, doar in momentele cand cineva are impresia ca ma poate prosti. Eu una nu fac scandal, ci nu dau banii. Am semnat un contract prin care se obliga sa decurga totul ca la carte, cu clauze cu tot. Daca nu face asa, nu-i dau banii. Punct.
Merci de urari. :)

stefania_a
30.01.2010, 19:13:15
Eu sunt mai sarita putin asa, doar in momentele cand cineva are impresia ca ma poate prosti. Eu una nu fac scandal, ci nu dau banii. Am semnat un contract prin care se obliga sa decurga totul ca la carte, cu clauze cu tot. Daca nu face asa, nu-i dau banii. Punct.
Merci de urari. :)

de obicei contractele sunt in favoare lor.....oricum plususri si minusuri au toate restaurantele, dar eu iti urez sa ai nunta mult visata si sa iasa toate ff bine>:D<

CONT-INCHIS-035
30.01.2010, 20:27:26
de obicei contractele sunt in favoare lor.....oricum plususri si minusuri au toate restaurantele, dar eu iti urez sa ai nunta mult visata si sa iasa toate ff bine>:D<
Contractul nostru contine meniul exact (eu sunt mai precoce si am zis sa ataseze si meniul la contract), tot ce este inclus in pretul meniului, orice chichita e trecut. Am citit contratul inainte si nu as fi semnat daca mi s-ar fi parut ca e in favoarea lui.
Multumesc pentru urare. >:D<

stefania_a
30.01.2010, 21:09:38
Contractul nostru contine meniul exact (eu sunt mai precoce si am zis sa ataseze si meniul la contract), tot ce este inclus in pretul meniului, orice chichita e trecut. Am citit contratul inainte si nu as fi semnat daca mi s-ar fi parut ca e in favoarea lui.
Multumesc pentru urare. >:D<

felicitari pt atitudine....

CONT-INCHIS-035
30.01.2010, 21:35:27
felicitari pt atitudine....
Multumesc. :*
Acum am observat ca am si scris " orice chichita e trecut". :))

MaryAngel, am o curiozitate. Nu ai poze de la majoratul tau?

mayyra
14.02.2010, 22:43:10
Doamne, m-am ingrozit de la cele scrise mai sus. Sper sa fie vorba doar de o neintelegere de moment cu toate ca nu-mi inchipui cum ar putea domnul sa nu pregateasca ce i sa cerut ca meniu. Eu deja imi fac griji cu toate ca am si eu meniul atasat la contract. Oricum voi discuta cu el inaintea nuntii sa nu am nici un fel de surpriza pe tema meniului care e destul de costisitor. N-as vrea sa ma fac de ras in fata invitatilor.
Si dak stau si ma gandesc bine in seara cand am mers sa vad sala era o petrecere si domnul atunci venea de la cumparaturi cu sticlele de bautura in mana, si a trebuit sa asteptam putin ca sa care el cumparaturile de la masina.
Orikum sper sa fie bine.

mayyra
14.02.2010, 22:51:23
Din cate imi dau seama chiar pe 20 noiembrie(cand spune fata ca a avut majoratul) am fost eu sa vad sala ca a doua zi am semnat contractul, deci e vorba chiar de petrecerea care se pregatea in timp ce am vizitat eu sala.
Sper ca la nunta sa-mi faca cumparaturile macar cu o zi inainte !!!!!!!!!si sa faca totul ca la carte ca altfel exista si tribunal.

CONT-INCHIS-035
15.02.2010, 08:41:23
Din cate imi dau seama chiar pe 20 noiembrie(cand spune fata ca a avut majoratul) am fost eu sa vad sala ca a doua zi am semnat contractul, deci e vorba chiar de petrecerea care se pregatea in timp ce am vizitat eu sala.
Sper ca la nunta sa-mi faca cumparaturile macar cu o zi inainte !!!!!!!!!si sa faca totul ca la carte ca altfel exista si tribunal.
Eu spun sa nu ne facem probleme.
Nu avem de unde sti exact ce s-a intamplat acolo.
In primul rand intr-adevar avem un contract, pe care nu cred ca nu o sa-l onoreze. In al doilea rand e posibil ca aceasta postare sa fie vreo vendeta. Nu se poate sti exact adevarul. Eu spun ca o sa iasa bine la nunta si sa nu mai plecam urechea la orice rautate, si eu cand am citit postarea aia m-am simtit super aiurea, mi-a stricat toata seara. Dar m-am imbarbatat si imi vad in continuare de pregatiri. Te pup. Si poate ne cunoastem si noi, miresele de la Aristocrat. :D

geanina1
15.03.2010, 16:47:49
Fac Eu Nunata Anul Asta Pe 24 Iulie La Aristocrat..daca Vrei Vb Dupa Si-ti Spun Cum A Fost..oricum Si Mie Mi-a Placut Mult Cand Am Vazut Locatie..si Patronul E Super De Treaba..chiar Se Implica In Organizarea Nuntii

CONT-INCHIS-035
15.03.2010, 20:41:48
Fac Eu Nunata Anul Asta Pe 24 Iulie La Aristocrat..daca Vrei Vb Dupa Si-ti Spun Cum A Fost..oricum Si Mie Mi-a Placut Mult Cand Am Vazut Locatie..si Patronul E Super De Treaba..chiar Se Implica In Organizarea Nuntii
Sa ne povestesti. :D Pe 24 sau 31 iulie trebuia sa facem noi, dar ne-am hotarat pentru septembrie pana la urma. :P

CONT-INCHIS-035
03.06.2010, 15:39:46
Iuhu! Salutare everybody! Am intrat sa vad poate a mai avut careva nunta aici si observ ca pauza. Nimic nimic, nici o veste despre Aristocrat?
Franta va saluta!

fluturasha84
20.07.2010, 11:05:06
buna eu sunt interesata de acest restaurant...in scurt timp voi suna la d.l romeo..dar am o nedumerire mie mi.a trm pe mail o oferta cu niste preturi...iar voi spuneti cam la fel dar pret mai mare..ce sa inteleg oare...o fi neserios?..a vazut careva poze cu aranjamentul sali pt nunta?ca eu nu am gasit nici macar una?:(

Hypnotized
20.07.2010, 11:43:06
buna eu sunt interesata de acest restaurant...in scurt timp voi suna la d.l romeo..dar am o nedumerire mie mi.a trm pe mail o oferta cu niste preturi...iar voi spuneti cam la fel dar pret mai mare..ce sa inteleg oare...o fi neserios?..a vazut careva poze cu aranjamentul sali pt nunta?ca eu nu am gasit nici macar una?:(
fetele poate au nunta anul asta. tu ai nunta anul viitor si poate el a trimis lista de preturi valabila pe 2011. trebuie sa iei in considerare ca la inceputul lunii a crescut TVA ul si au aparut modificari de preturi...

fluturasha84
28.07.2010, 10:29:33
cum sa cred ca omul asta e serios..o data zice ca pe 20august2011 are liber...da de fapt nu avea..apoi primesc o oferta si se vb si de avans la un mom dat apoi primesc acest mail..ce sa mai cred?

****mail trimis de d-l roman...***
Buna seara.
Va raspund la mailul trimis de d-voastra si din pacate am 2 vesti nu prea grozave.
1. Am reusit sa discut cu parintii mirilor din 20 august ,care nu au fost de acord cu schimbarea datei din considerente personale nespecificate ( cred ca din superstitie nu au vrut sa schimbe o hotarare luata pentru a nu avea ghinion unul din miri)
2. In situatia in care acceptati data de 27 august va informez ca din greseala am trimis pe mail si am listat si am dat si parintilor d-voastra oferta de nunti din anul acesta 2010
urmand ca pentru 2011 sa existe o diferenta de 15 lei la varianta 3meniuri all inclus si o diferenta de 10 lei la 4 meniuri all inclus cum reiese din attach.
In speranta ca nu v-am dezamagit foarte tare va rog sa va hotarati foarte repede deoarece deja am inca 2 cereri pentru acasta data ( una vine din Barcelona si una din
Torino) care doresc neaparat in august ( accepta si vineri sau duminica dar prioritara este ziua de sambata)
Deoarece sant de om de onoare doresc sa respect intelegerea avuta cu d-voastra si va comunic ca aveti prioritate in decizia pentru aceasta zi de 27 august chiar daca una din cele 2 cereri este pentru 120 persoane.
Astept cu nerabdare decizia finala si sper sa fie cea mai buna pentru d-voastra.

fluturasha84
03.08.2010, 14:23:15
ehh trec toate se mai intampla incurcaturi peste tot...frumos restaurant l.am fi ales dac era liber pe data cand ne.am dorit noi, dar a rasarit alt restaurant cu data disponibila ce o doream noi si am optat pentru acela....in ciuda tuturor neintelegerilor eu zic ca este o pensiune superba amplasata frumos si un design pe masura...poate alta data vom colabora..si cand vom reusi sa ne permitem aceste tarife..adevarat nu foarte mari dar nici mici ...calitatea isi spune cuvantul dupa spusele altor miresici... in rest...spor la treaba fetelor si bafta in pregatirile pentru nunta...

fluturasha84
04.08.2010, 09:41:10
va doresc bafta fetelor si ne auzim pe discuti restaurante iasi...of topic ..bafta si casa de piatra tuturor

lorein
16.08.2010, 11:42:46
va doresc bafta fetelor si ne auzim pe discuti restaurante iasi...of topic ..bafta si casa de piatra tuturor

Salut,

este vreo miresica ce a avut deja nunta aici si ne poate da cateva impresii? Cum s-a purtat domnu sef, cum s-au purtat chelnerii, daca au avut la nunta ceea ce au semnat in contract? Noi vrem sa ne casatorim in mai, si ne place restaurantul de aici, dar inca nu am semnat nicaieri..

lorein

Hypnotized
13.09.2010, 20:30:38
am fost sambata la o nunta foarte reusita la acest restaurant. mancare buna, servire buna, interior de bun gust. am fost placut surprinsa. prea multe detalii legate de organizare nu stiu dar pot intreba mirii daca e cineva interesat de amanunte.
spor la pregatiri in continuare mireselor!

dinda
21.10.2010, 15:31:13
buna..sunt noua pe acest site;;). vreau sa fac nunta la anu in iunie la restaurant aristocrat si ma gandeam daca este cineva care poate sa imi dea mai multe informatii despre acest local, despre cum a decurs o nunta aici, daca a intampinat probleme cu servirea, etc..

gmcovrig
13.01.2011, 22:44:02

Buna Geanina,

Am citit mesajul tau cu nunta pe 24 iulie 2010 si nu am mia gasit impresii de la nunta ta.
Ne poti spune te rog pt ca si noi vrem sa ne hotaram daca facem la acest restaurant si nu suntem decisi.

Mii de multumiri

dinda
06.02.2011, 11:46:50

buna..ne poti spune si noua cele care urmam sa avem nunta acolo cum a fost..poate ai si poze. te rugam mult

corinamihaela07
14.02.2011, 17:46:10
Buna miresicilor...Si eu vreau sa incep pregatirile de nunta si m-am gandit pentru inceput la restaurant. Stiu ca e prea devreme dar as vrea sa aleg ceva frumos si elegant. As vrea sa stiu mai multe detalii despre acest resturant Aristocrat. O sa am in jur de 80 - 100 pers. Va multumesc!

mariuca_eu
24.02.2011, 18:44:15
Daca este cineva care a avut nunta la rest. Aristocrat, va rog sa ma ajutati cu cateva informatii. Astept un raspuns, poate si pe mess....mariuca_eu. PLS

nicola1274
03.03.2011, 01:30:03
Salutari, sunt noua pe aici , as dori niste lamuriri.Si eu am semnat cu dl patron un contract cu data de 30.07.2011, de fapt eu nu sunt inca in oras si nu am avut cum sa vad sala decat de pe net, m-am lasat pe mana-gustul fratelui si al cumnatei care au vazut sala si mi-au trimis pe email tot ce a promis dl patron si o copie a contractului. As dori sa stiu cat va ajuns pe voi avansul si daca oferta facuta in contract se respecta, (ma refer la meniu all inclusiv: daca sunt bune gustoase si nu intampin surprize neplacuta asa cum am citit, sper sa nu ), as dori un raspuns de la cele care au facut nunta acolo.

mariuca_eu
03.03.2011, 08:17:58
Si eu as vrea mai multe informatii, dar vad ca nu este nimeni pe aici care sa ne raspunda...si eu am dat avansul pentru anul viitor...dar inca nu gasesc pe cineva care sa fi facut nunta acolo...

katydany
03.03.2011, 11:47:37
Si eu as vrea mai multe informatii, dar vad ca nu este nimeni pe aici care sa ne raspunda...si eu am dat avansul pentru anul viitor...dar inca nu gasesc pe cineva care sa fi facut nunta acolo...

buna mariuca
am si eu o verisoara care face anul asta il iulie...ce sa iti zic patronu e cam neserios cand sa dus sa vb de avans ia spus ca trebe sa dea 10 mil apoi cand a mers cu banii a zis ca 40 de mil....a mai trecut un timp si a zis ca trebuie platita si femeia de servici si multe chichite...vorbeste cu el si stabileste totul de la incepu...cat ai dat avans?dupa nunta ei promit ca am sa intru si am sa ti las detalii

mariuca_eu
03.03.2011, 18:49:05
Eu am dat avans 10 mil..iar in termen de 3-4 luni (mai exact pana la sf lui iunie) trebuie sa dau diferenta pana la 1000 Euro, ca sa nu mi se mai schimbe pretul pana la nunta, lucru care il stiam deja de la prima intalnire, pretul de meniu il stiu abia in mai, atunci cand cica sa vor sti preturile pentru anul viitor...

miha2009
07.03.2011, 12:54:37
Eu am dat avans 10 mil..iar in termen de 3-4 luni (mai exact pana la sf lui iunie) trebuie sa dau diferenta pana la 1000 Euro, ca sa nu mi se mai schimbe pretul pana la nunta, lucru care il stiam deja de la prima intalnire, pretul de meniu il stiu abia in mai, atunci cand cica sa vor sti preturile pentru anul viitor...

Dar de ce tre sa dai avans asa de mare, mai ales ca ai nunta la anul??? Mi se pare cam mult 1000 de euro avans.

mariuca_eu
07.03.2011, 20:42:41
Pretul pentru meniul de anul viitor il are abia in mai, diferenta de avans pentru 1000 euro, o dau ca pana la anul pretul de meniu, sa nu se schimbe, indiferent de situatia financiara a tarii:)). Acest lucru, adik fluctuatia pretului pana la anul, am auzit-o la toate restaurantele, si nu exagerez cand spun asta:D

miha2009
08.03.2011, 10:51:16
Pretul pentru meniul de anul viitor il are abia in mai, diferenta de avans pentru 1000 euro, o dau ca pana la anul pretul de meniu, sa nu se schimbe, indiferent de situatia financiara a tarii:)). Acest lucru, adik fluctuatia pretului pana la anul, am auzit-o la toate restaurantele, si nu exagerez cand spun asta:D

Mie mi se pare o aberatie asta cu, sa dai avans mai mare ca sa nu se schimbe preturile pana la anul :( Spune-mi te rog, in contract este specificata si faza asta, ca nu se vor modifica preturile ??

katydany
09.03.2011, 13:53:24
Mie mi se pare o aberatie asta cu, sa dai avans mai mare ca sa nu se schimbe preturile pana la anul :( Spune-mi te rog, in contract este specificata si faza asta, ca nu se vor modifica preturile ??

si mie mi se pare o prostie...am mers la multe restaurante dar nu am auzit de un avans asa mare si de faza asta ca la anu nu o sa ti mareasca preturile...sper sa ai in contract specificata aceasta chestie

BabyAly
23.05.2011, 15:35:46
Fetelor fiti atente cand semnati un contract!!! Nu o faceti fara sa stiti preturile, sa se specifice care sunt costurile suplementare, etc. Eu am nunta anul viitor, luna viitoare o sa vin in iasi sa.mi aleg restaurant si o sa cer sa se specifice absolut tot in contract (pret meniu, gramaj, daca trebuie platita taxa de personal, femeie de servici,etc). Nici nu ma gandesc sa ma trezesc cu surprize. Aveti grija si voi!

mariuca_eu
28.05.2011, 16:49:50
Eu am renuntat oricum la acest restaurant..si mi-au dat doar jumatate din avans...dar asta este..sper ca am facut o alegere buna...

nicola1274
16.08.2011, 15:03:25
Buna miresicilor,
Eu am avut nunta la aristocrat vara asta adica 2011, in mare am fost multumita dar sunt si probleme una am vorbit cu dl patron si alta s-a intamplat in realitate sunt cam dezorganizati.
Ospatarii sunt cam neseriosi nu prea isi fac datoria, trebuia sa te rogi de ei sa iti aduca ceva ma refer o cafea sau un pahar de bere si cand ii intrebai ce sa intamplat cu comanda ta spuneau ca au uitat. De aici si nemultumirea invitatilor. Mentionez ca am avut cate un ospatar la 2 mese. Despre bautura adica tarie la ora 22,30 am fost intrebati daca am adus suplimentar la tarie ca s-a terminat cei 8 litri de tarie care trebuia sa mii asigure restaurantul, iar la ora aia nu erau ajunsi toti invitatii.
La semnarea contractului mi s-a spus ca lucreaza cu ce cofetarie vreau eu din Iasi dar in saptamana nuntii cu vreo 3 zile ianinte de nunta ni s-a comunicat ca nu lucreaza decat cu patis. Tortul pana la urma a fost la gust ok dar ca imagine nu a fost ceea ce m-am asteptat adica eu vazusem poze cu torturi numai cu trandafiri si mie mi-au facut niste chestii. Sa zicem ca vina a fost a mea ca am mers pe mana celor de la cofetarie, nu am mers deloc la laborator sa vad niste torturi, la gust a fost destul de bun.
Inca o problema gaina care am platit-o 50 lei a fost cruda nu stiu cum a pregatit-o dnele bucaterese.
In final ce sa zic pacat ca locatia e f frumoasa dar sunt si lipsuri, lipsuri care au fost spuse si dl patron, care este destul de cooperant si doreste cica sa iasa toata lumea multumita, in schimb daca ospatarii nu ii schimba.... sau poate daca stai cu gura pe ei si merge treaba altfel. Noi nu iam stresat de fel si cred ca de asta am fost si astfel tratati adica mai cu indiferenta, masa de prezidiu arata ca dupa bombardament nu tu un pahar curat .....

nicola1274
16.08.2011, 15:18:15
In legatura cu avansul e destul de mare ptr zilele noastre si mie mia cerut 1000 de euro avans care trebuia sa il achit pa la sfarsitul lui aprilie dar se poate negocia cu dl, apoi suma a fost scazuta din suma totala data la local. Depinde de meniu ai si unele servicii incluse, servicii care au fost toate ok si chiar ne-au placut ma refer la porumbei la biserica, coafura care a fost si aceasta f reusita. Atat nemultumirea cea mare a noastra a fost serviciul adus de ospatarii care din 4 cat am platit la fata nu am vazut decat 3: 2 baietii f f f puturos, incetii si neseriosi si o fata care s-a miscat dar avea si asta mesele ei nu facea fata la toata nunta. Cel de al 4 ospatar cica era barmanul nu nu stiu ce a facut ca nici nu prea l-am vazut la fata, ca doar nu a mers lumea la bar sa comande.
Eu atat am vrut sa va spun sa stati cu biciul pe ospatarii ca de nu la fel ca noi o sa patiti.
Bafta si spor tuturor miresicilor
PS: Daca mai doriti informatii despre acest local eu va stau la dispozitie, locatia e supeba si eu zic ca am avut o nunta reusita, ca orice de pe lumea asta nimic nu e perfect

nicola1274
16.08.2011, 15:34:17
Buna miresicilor...Si eu vreau sa incep pregatirile de nunta si m-am gandit pentru inceput la restaurant. Stiu ca e prea devreme dar as vrea sa aleg ceva frumos si elegant. As vrea sa stiu mai multe detalii despre acest resturant Aristocrat. O sa am in jur de 80 - 100 pers. Va multumesc!
Locatia este ptr 80 cel mult 100 de persoane si e f frumos acolo dar trebuie sa te implici si in activitatea chelnerilor de la local, ceea ce dl patron promite la semnarea contractului sa stii ca ofera, salonul de coafat e ok si chiar iese bine ce fac cele de acolo.

nicutaaa
18.10.2011, 23:51:19
Buna,
Miresici stati calme daca ati ales Aristrocrat !!>:D<
Noi am avut nunta luna aceasta mai exact pe 1 (oct 2011), la restaurantul pensiunii Aristrocrat din Iasi si totul a iesit PERFECT! si nu ma laud este adevarul "gol golut".
Acum : cel mai important lucru este COMUNICAREA care dupa parerea mea, carcotasilor :^ode mai sus le-a lipsit ... si nu vreau sa fiu rea dar cum am stabilit noi toate detaliile inclusiv meniul chiar asa au si iesit ...Dl Romeo este un om de cuvant care a participat de la inceput pana la sfarsit la nunta ...
PERSONALUL - este foarte important ca, tu ca mire sa mergi sa vb cu ei sa ii pui in tema cu ceea ce vrei sa faca pt tine, ca desi patronul lor este Dl Romeo ei mai au nevoie si de alte indicatii..e nunta ta si tu ii platesti la final.
Concluzie : Locatia e super !! Merita toti bani!!!:x

spor la pregatiri!!!

nicutaaa
18.10.2011, 23:53:24
inca ceva... avansul cerut se SCADE LA FINAL nu va mai plangeti atat :P ca la urma va prinde bine!!!!!=P~

katydany
19.10.2011, 19:08:15
Buna,
Miresici stati calme daca ati ales Aristrocrat !!>:D<
Noi am avut nunta luna aceasta mai exact pe 1 (oct 2011), la restaurantul pensiunii Aristrocrat din Iasi si totul a iesit PERFECT! si nu ma laud este adevarul "gol golut".
Acum : cel mai important lucru este COMUNICAREA care dupa parerea mea, carcotasilor :^ode mai sus le-a lipsit ... si nu vreau sa fiu rea dar cum am stabilit noi toate detaliile inclusiv meniul chiar asa au si iesit ...Dl Romeo este un om de cuvant care a participat de la inceput pana la sfarsit la nunta ...
PERSONALUL - este foarte important ca, tu ca mire sa mergi sa vb cu ei sa ii pui in tema cu ceea ce vrei sa faca pt tine, ca desi patronul lor este Dl Romeo ei mai au nevoie si de alte indicatii..e nunta ta si tu ii platesti la final.
Concluzie : Locatia e super !! Merita toti bani!!!:x

spor la pregatiri!!!

Draga Nicuta aici este un FORUM....stii ce inseamna??ca poti sa iti spui parerea indiferent de ce zic alti....daca tipa de mai sus considera ca nu a iesit nunta asa bine inseamna ca asa sa intamplat...nu cred ca mi se pare normal in noaptea nunti sa sta dupa ospatari sa ii rogi frumos sa serveasca la mese....daca tu ai fost norocoasa nu inseamna ca alti mint cand spun cum a decurs nunta lor...fiecare are deptul sa isi spuna opinia....si Casa de piatra!

nicutaaa
21.10.2011, 20:55:55
Iti multumesc pt urare... esti o draguta ...dar ma repet daca le facea instructajul inaintea nuntii (acea sedinta de 2-3 minute) nu se mai ruga nimeni de ospatari... desi NU PREA IMI VINE SA CRED[-(.. in fine este un forum STIM cu totii ce inseamna.. si eu ca si altii mi-am exprimat parerea...L-) ....haideti sa fim noi schimbarea pe care o vrem in lume!!!

kiss & bless :)

elenacopo
08.08.2012, 10:26:17
Am fost la Aristocrat, zilele trecute si au atunci erau in renovare cu un spatiu care este in spatele sali care este in prezent, deci pe viitor o sa fie mai mult spatiu. Frumos restaurant! Cine ma poate ajuta cu informatii legate de Benvenuto?

s_oana
27.10.2012, 15:41:31
dragi miresici care ati avut anul acesta nunta la aristocrat imi puteti spune cum a fost mancarea ,servirea,daca si-au respectat indatoririle?va multumesc

danna83
26.06.2013, 16:59:54
Fetelor tare as fi vrut sa gasesc niste raspunsuri recente inainte de nunta sa stiu sa aleg. Am avut nunta acolo, asa-i, ofera avantaje pentru miri, si asta este adevarat dar sa fiti atente la detalii. In ultimele zile de nunta veti juca cum va spune patronul, nu cum vreti voi. Cand am rezervat sala toate erau bune si frumoase, tot ce iti doreai puteai sa ai. Inainte de nunta s-au schimbat lucrurile, a inceput sa ne zica, aia nu puteti, aia nu puteti, ca aveti cam putini oameni la nunta (ne-am simtit ca niste intrusi, parca ne face el nunta din banii lui), si uite voi primiti si sejur de la mine, si mi-a facut patronul niste faze de nici n-am mai vrut sa aud de ei dupa nunta. Nici sejurul ala de 3 zile nu mi-a mai trebuit. Noi Luni in saptamana nuntii am avut accident de masina, va imaginati ca totul a fost foarte roz pentru noi cand am inceput sa-l vedem si pe asta cum isi scoate coltii. Ce m-a deranjat foarte tare a fost faptul ca am vorbit cu el niste detalii si apoi tot el se suceste si incepe sa ne tina noua morala. Coafura am avut-o gratuita iar, ei, de banii aia m-au coafat, o fost imposibil sa tratez cu coafeza, i-am aratat si poze, si mi-a zis ca da, sigur ca se poate ca in ziua nuntii sa ma trezesc cu alta coafura care pur si simplu mi-a stricat o buna parte din zi pentru ca nu ma avantaja. Sper sa apara in curand un sistem de reviewuri si pe Iasi sa vada lumea clar unde e de mers si unde nu.
Sa fiu corecta am fost multumiti de camere, de personalul salii, am tratat mai mult cu seful de sala decat cu patronul, au fost promti in servire. De asemenea DJ-ul recomandat de patron a fost foarte OK.

miha2009
01.08.2013, 12:04:11
Fetelor tare as fi vrut sa gasesc niste raspunsuri recente inainte de nunta sa stiu sa aleg. Am avut nunta acolo, asa-i, ofera avantaje pentru miri, si asta este adevarat dar sa fiti atente la detalii. In ultimele zile de nunta veti juca cum va spune patronul, nu cum vreti voi. Cand am rezervat sala toate erau bune si frumoase, tot ce iti doreai puteai sa ai. Inainte de nunta s-au schimbat lucrurile, a inceput sa ne zica, aia nu puteti, aia nu puteti, ca aveti cam putini oameni la nunta (ne-am simtit ca niste intrusi, parca ne face el nunta din banii lui), si uite voi primiti si sejur de la mine, si mi-a facut patronul niste faze de nici n-am mai vrut sa aud de ei dupa nunta. Nici sejurul ala de 3 zile nu mi-a mai trebuit. Noi Luni in saptamana nuntii am avut accident de masina, va imaginati ca totul a fost foarte roz pentru noi cand am inceput sa-l vedem si pe asta cum isi scoate coltii. Ce m-a deranjat foarte tare a fost faptul ca am vorbit cu el niste detalii si apoi tot el se suceste si incepe sa ne tina noua morala. Coafura am avut-o gratuita iar, ei, de banii aia m-au coafat, o fost imposibil sa tratez cu coafeza, i-am aratat si poze, si mi-a zis ca da, sigur ca se poate ca in ziua nuntii sa ma trezesc cu alta coafura care pur si simplu mi-a stricat o buna parte din zi pentru ca nu ma avantaja. Sper sa apara in curand un sistem de reviewuri si pe Iasi sa vada lumea clar unde e de mers si unde nu.
Sa fiu corecta am fost multumiti de camere, de personalul salii, am tratat mai mult cu seful de sala decat cu patronul, au fost promti in servire. De asemenea DJ-ul recomandat de patron a fost foarte OK.

Am auzit si eu de la o cunostinta care a avut recent nunta acolo ca nu si-au respectat promisiunile pana la capat, le-au spus ca vor avea si bere , si nu au avut pe mese, le-au dat tortul taiat in niste feliute transparente, desi ei au comandat suficient tort, si cand au fost sa ceara restul tortului, ospatarul le-a replicat, ca restul "sa ramana la baieti pentru stradanie" coafura primita gratuit a fost ok, plimbare cu limuzina de asemenea din partea casei. Per total ei nu au fost prea multumiti de cum a iesit :(

Adina_22
10.08.2013, 20:25:28
cum sa le ramana restul de tort la angajati pentru stradanie? dar ei nu au fost platiti de miri in plus asa cum se cere peste tot? ce le mai trebuie atunci si tort?
Doamne fereste!