PDA

Versiunea completa : Amana Inn

mariadavidescu
25.07.2009, 09:35:40
Salut fetelor eu am nunta in 2010 la Amana INN - Campina -<:-P cred ca ne-a luat 2 luni sa ne decidem o data!Iubi asta al meu e mai rau ca o femeie!M-a plimbat prin toata Prahova!...:> Va pup!!:* :*

mariadavidescu
25.07.2009, 09:37:05
Ooops m-am luat cu prezentarea si am uitat esentialul!astept opinii , pareri, sugestii de la miresici care au facut acolo!pup:*

mariadavidescu
30.07.2009, 22:01:26
Si daca are cineva poze de acolo cu aranjamente......as fi recunoscatoare!sau cu o firma buna!pupicii

rox_rocs
19.08.2009, 23:06:02
Si daca are cineva poze de acolo cu aranjamente......as fi recunoscatoare!sau cu o firma buna!pupicii

Buna.
Poti sa imi spui te rog care este pretul meniului la Amana?

Multu!>:D<

mariadavidescu
02.09.2009, 18:43:48
Buna !Scuze de intarziiere, am fost in concediu!Va recomand Antalya cu toata inima! Asadar........pretul unui meniu anul acesta - care mi-a placut mie , un meniu ft elegant- 160 de lei.Asa mia spus tipa de acolo...Deci la anul va fi putin mai scump.....insa sper ca nu cu ft mult:) Oricum,mi-a spus ca sunt flexibili,au mai multe variante.Bautura o aduc eu, asta am stabilit deja, si n au taxa de chirie..si mi-au zis ca imi lasa sistemul de iluminat ( laser,etc) de la ei.ceea ce si asta mi-a convenit ft mult.Iar sala e ft eleganta,mare....am sa va arat poze ca am fost si am facut pana la urma!pupiciiii

Lory_Caro
01.10.2009, 23:51:58
Heloooo miresicilor!Acum fac si eu parte din clanul miresicilor;)) <:-P Am dat avans pentru nunta in 2010 la cort Amana INN...Din ceea ce am vazut arata cu totul deosebittt si superbb - poze doar -si am oarecum emotii :madlaugh: ca nu am fost niciodata la o nunta la cort! Urmeaza sa il instaleze la anul.:) Ati fost vreodata la vreo nunta la cort sa-mi spuneti cum a iesit?

Va pupacesc:* :*

Maribela80
04.10.2009, 15:01:58
Buna! Imi poti spune mai multe?Eu locatia o stiu, insa nu partea cu cortul.Momentan sunt in Buc si am sa vin luna viitoare cu fina sa vedem ce si cum.Optam pt Amana sa organizam, dar nu stiam nimic de cort.Ce capacitate are?

Te pup:bye_03:

Loryy_caro
15.01.2010, 19:47:28
helloooo....nu am mai intrat de ceva vreme, am avut diverse probleme cu formatia, si din cauza lor a trebuit sa ne mutam si data.cu toate dadusem avans pt ziua respectiva!!...acum facem in octombrie,noroc ca ne-au inteles cei de la loca si au ft ft intelegatori, si ne-au mutat ziua intr-o alta sambata....in continuare sunt in febra preagatirilor cu toate ca toti imi spun ca e inca prea devreme:) Deci Maribela, cortul mi s-a spus ca are capacitate de 250 de persoane.Am vazut ceva fotografii, si e ft incapator iar interiorul e super frumos.Daca mai vrei sa stii ceva, sunt aici. te pup:*

mihaeladamian81
27.01.2010, 12:00:18
Buna , sunt Mihaela m-ar interesa niste informatii suplimentare daca ai putea sa-mi trimiti , eu mi-am rezervat pentru restaurant insa dc mai este liber la cort in data nuntii si este frumos si au si aer conditionat este cel mai important poate ma schimb.
Daca mai aflii ceva te rog sa-mi transmiti si mie. Pentru amenajare cum ati stabilit cu cei de la Amana?

Loryy_caro
30.01.2010, 17:22:48
Hello mihaela, ma bucur ca am gasit pe cineva care face in acelasi loc cu mine!;)) Mai, acum pentru disponibilitate ar fi cel mai bine sa ii contactezi pe ei,eu una am reusit sa-mi schimb data ca am fost pusa intr-o situatie mai neplacuta din partea formatiei.Aer conditionat au, ca asta am intrebat si eu, asta ma interesa si pe mine ft mult.Si daa, e ft frumosssssss:) :) :) noi suntem ft incantati de decizia luata,ne-am interesat ceva inainte si amajuns la concluzia ca e cea mai buna varianta. Mai ales ca o sa avem ceva invitati si visul meu a fost sa fac in stil american , asa la cort, pacat ca nu pot face si o cununie pe pajiste......:"> Dar ma multumesc cu cortul, care arata foarte bine, e foarte elegant.Si referitor la aranjamente mi-au recomandat o firma care sa se ocupe de tot,dar nu mi-au impus.adica pot aduce si pe altcineva daca vreau, insa am sa ii i-au pe cei recomandati de ei, pt ca au niste aranjamente mai deosebite,aranjamente de masa cu pene,mai multe chestii sofisticate.Zi-mi te rog, tu cu cat timp dai invitaiile inainte?Tu cum ai discutat de ospatari ?

mihaeladamian81
02.02.2010, 13:27:38
Hello mihaela, ma bucur ca am gasit pe cineva care face in acelasi loc cu mine!;)) Mai, acum pentru disponibilitate ar fi cel mai bine sa ii contactezi pe ei,eu una am reusit sa-mi schimb data ca am fost pusa intr-o situatie mai neplacuta din partea formatiei.Aer conditionat au, ca asta am intrebat si eu, asta ma interesa si pe mine ft mult.Si daa, e ft frumosssssss:) :) :) noi suntem ft incantati de decizia luata,ne-am interesat ceva inainte si amajuns la concluzia ca e cea mai buna varianta. Mai ales ca o sa avem ceva invitati si visul meu a fost sa fac in stil american , asa la cort, pacat ca nu pot face si o cununie pe pajiste......:"> Dar ma multumesc cu cortul, care arata foarte bine, e foarte elegant.Si referitor la aranjamente mi-au recomandat o firma care sa se ocupe de tot,dar nu mi-au impus.adica pot aduce si pe altcineva daca vreau, insa am sa ii i-au pe cei recomandati de ei, pt ca au niste aranjamente mai deosebite,aranjamente de masa cu pene,mai multe chestii sofisticate.Zi-mi te rog, tu cu cat timp dai invitaiile inainte?Tu cum ai discutat de ospatari ?

Cu ospatari nu am discutat inca nimic nu am fixat nici meniul trebuie sa ajungem in Campina, iar cu invotatiile ma gandeam sa le cam am in martie cel tarziu aprilie sa am timp sa le livrez in termen util mai ales ca i-am impartiti in toata tara. De la ei am inteles ca o sa fie instalat cortul in martie si as fi vrut sa-l vad inainte.

O zi placuta!

Loryy_caro
04.02.2010, 01:23:05
Am inteles.Nici eu nu am fixat meniul.Dar intentionez sa discut luna asta , maxim luna viitoare toate detaliile, ca vreau sa termin cu mai toate aranjamentele necesare nuntii.Daca discuti ceva inaintea mea, sa ma tii si pe mine la curent;-) :*

mihaeladamian81
04.02.2010, 16:56:07
Am inteles.Nici eu nu am fixat meniul.Dar intentionez sa discut luna asta , maxim luna viitoare toate detaliile, ca vreau sa termin cu mai toate aranjamentele necesare nuntii.Daca discuti ceva inaintea mea, sa ma tii si pe mine la curent;-) :*
k, o sa tin seama de asta , cine discuta prima da de veste, oricum o prietena de-a mea a facut la Amana Inn si au chemat-o ei sa incheie contractul, asa ne-a spus si noua.

ancamia
28.03.2010, 23:57:55
Buna,

Ati aflat cumva cat costa meniul la cort Amana Inn?

Mersi frumos!

zozolina
29.03.2010, 00:06:23
buna miresicilor! eu sunt laura si am nunta pe 24 iulie in breaza...eram curioasa unde anume pun cei de la amana inn cortul...

succes la pregatiri! :)

mihaeladamian81
18.05.2010, 16:26:36
Buna,

Ati aflat cumva cat costa meniul la cort Amana Inn?

Mersi frumos!
Buna am aflat cat est emeniul la Amana Inn incepand cu 155lei minim pana la 175 max ceea ce este fixat de ei pp ca la fiecare tip de meniu ai putea sa mai adaugicate ceva.
Te pup! Sper ca tia-ma fost de ajutor.

mihaeladamian81
18.05.2010, 16:27:14
Buna am aflat cat est emeniul la Amana Inn incepand cu 155lei minim pana la 175 max ceea ce este fixat de ei pp ca la fiecare tip de meniu ai putea sa mai adaugicate ceva.
Te pup! Sper ca tia-ma fost de ajutor.

Scuze de scris ma cam grabesc

toetoe
30.06.2010, 10:43:31

Buna as vrea sa stiu cu cat timp inainte ai rezervat cortul pt ca m-ar interesa si pe mine pentru 2012...si cat ai dat avans. Abia astept sa-mi spui cum a fost ca pentru mine ..cel putin in campina..nu exista locatie mai potrivita! Ma tot intreb unde l au amplasat..pt ca acolo nu prea vad unde ..:-??Ai fost si l-ai vazut?
Merci!

Loryy_caro
17.07.2010, 23:51:13
Salutare fetelor!Buna toetoe! Cortul celor de la Amana se monteaza pe terenurile de tenis, nu stiu daca ai fost pe acolo , da aveau niste terenuri de tenis, si e destul loc.Am fost acum ceva vreme pe la piscina si erau in pregatiri, si mi-am stabilit si data de vizionare a cortului, peste 2 sapt ma duc sa-l vad:Dde abea astept.Maicamea mai are o cunostinta care face la ei in 2011, tot la cort, nu stiu cu cat timp ar fi bine sa rezervi, cred ca cu cat mai repede cu atat mai bine asta ca sa-ti alegi tu data pe care o vrei, ca sa nu apuci ce ramane.Daca vrei mai vb pe PM sau pe Mess.Oricum am sa-ti trimit poze daca te intereseaza dupa nunta, pe care apropo, de abea o astept!!>:D<:*

adriana_nikoleta
18.07.2010, 13:44:45
Salutare fetelor!Buna toetoe! Cortul celor de la Amana se monteaza pe terenurile de tenis, nu stiu daca ai fost pe acolo , da aveau niste terenuri de tenis, si e destul loc.Am fost acum ceva vreme pe la piscina si erau in pregatiri, si mi-am stabilit si data de vizionare a cortului, peste 2 sapt ma duc sa-l vad:Dde abea astept.Maicamea mai are o cunostinta care face la ei in 2011, tot la cort, nu stiu cu cat timp ar fi bine sa rezervi, cred ca cu cat mai repede cu atat mai bine asta ca sa-ti alegi tu data pe care o vrei, ca sa nu apuci ce ramane.Daca vrei mai vb pe PM sau pe Mess.Oricum am sa-ti trimit poze daca te intereseaza dupa nunta, pe care apropo, de abea o astept!!>:D<:*

buna fetelor ...eu caut in disperare restaurant pt 2011 si nu mai gasesc liber p nikaieri....as vrea si eu poze daca se poate cu locatia d la Amana...mai precis cu cortul...am vrut f mult sa fac la president cort dar din pakte nu accepta decat de la 300 d pers in sus

Loryy_caro
19.07.2010, 17:23:21
buna fetelor ...eu caut in disperare restaurant pt 2011 si nu mai gasesc liber p nikaieri....as vrea si eu poze daca se poate cu locatia d la Amana...mai precis cu cortul...am vrut f mult sa fac la president cort dar din pakte nu accepta decat de la 300 d pers in sus

Buna!!Intra pe site la ei www.hotelamana.ro/ (http://www.hotelamana.ro/) organizari evenimente.Nu am poze sa-ti arat, fac pe 31 iulie cand ma duc!Pupici

ancamia
29.07.2010, 23:51:30
Multumescc mult ptr raspuns!Imi pierdusem speranta ca mai monteaza cortul curand. Asa ca mihaela iti dorim multa bafta ptr ca nunta ta il va inaugura. Sper din tot sufletul sa se ridice la nivelul asteptarilor si asteptam pareri din partea ta dupa marele eveniment. Probabil vom trece si noi dupa amiaza sa vedem cum l-au aranjat - sper sa ne lase/ne lasi:) Pana atunci o nunta ca-n povesti iti doresc!

Loryy_caro
02.08.2010, 00:31:54
Am revenit!Am fost sambata la Amana sa vad cortul si am ramas socata!Nu mi-a venit sa cred cat de bine poate sa arate!Mult mai bine ca in pozele de proiect, este intradevar extraordinar de frumos!Au mai pus ceva tapet, cateva modificari fata de cum ma asteptam, dar numai in bineEste foarte foarte inalt si interiorul este de vis,foarte elegantMocheta, de candelabrele nu mai zic,toaletele,luminile,picturile de exterior,luminile de efect,este superb facut!Si ma bucur ca s-au tinut de cuvand cu aerul conditionat.Am facut poze dar nu-mi gasesc cablul de descarcat.Promit sa le atasez cat mai curand.Va puppp;;)

bridezila
02.08.2010, 17:38:59
Am revenit!Am fost sambata la Amana sa vad cortul si am ramas socata!Nu mi-a venit sa cred cat de bine poate sa arate!Mult mai bine ca in pozele de proiect, este intradevar extraordinar de frumos!Au mai pus ceva tapet, cateva modificari fata de cum ma asteptam, dar numai in bineEste foarte foarte inalt si interiorul este de vis,foarte elegantMocheta, de candelabrele nu mai zic,toaletele,luminile,picturile de exterior,luminile de efect,este superb facut!Si ma bucur ca s-au tinut de cuvand cu aerul conditionat.Am facut poze dar nu-mi gasesc cablul de descarcat.Promit sa le atasez cat mai curand.Va puppp;;)
buna,
eu am nunta anul viitor la amana in la cort? inca nu am semnat contractul, il voi semna dupa ce vad cortul.
poti sa imi trimiti si mie niste poze de la cort amana inn?
eu ma duc sa il vad pe 28 august si nu mai am rabdare pana atunci.

multumesc![-o<

Loryy_caro
04.08.2010, 13:58:19
Felicitari si iti zic de pe acum casa de piatra!Din pacate nu reusesc sa gasesc cablul asta de descarcat,le aml doar pe aparat, si nu am avut inspiratia necesara sa fac si cu telefonul.Oricum, sper ca pana pe 28 cand te duci tu, sa il gasesc!daca nu, imi cumpar un cablu.Oricum, o sa iti placa, este foarte frumos, au realizat ceva foarte frumos, si am avut o surpiza placuta sa vad ca arata chiar mai bine decat in proiect.te puppp

bridezila
10.08.2010, 21:42:59
Au afisat pe site pozele cu cortul, si inca nu ma pot pronunta... nu ma lasa cu gura cascata, speram sa fie ceva mai mult de atat, mai impresionant.Probabil cu decoratiunile potrivite va fi mai interesant.
Va dau mai multe detalii in momentul in care il voi vedea.
Ma deranjeaza ca nu au parchet pt zona de dans si nu imi place culoarea rosie pentru zona in care sta formatia.

Loryy_caro
11.08.2010, 12:13:30
Partea cu baloanele nici mie nu imi place, dar depinde de fiecare cum isi face decoratiunile.Baloanele nu se mai poarta, si nici nu au nimic in comun cu candelabrele, dar gusturile nu se discuta, nu?;;)
Mie chiar imi place ca nu au parchet, pentru ca oricum nimeni nu danseaza doar pe portiunea aia, si nu arata asa deosebit cu, dar poti face rost daca vrei neaparat sa iti pui.Cred ca la o firma de decoratiuni o rezolvi si cu parchet, daca chiar vrei sa ai.te pup!

RoxanaEnjoy
10.11.2010, 18:07:01
Buna,

Eu am nunta in Mai 2011 la cort la Amana Inn, dar sunt cam ingrijorata.
Am aflat ca plangerile continua in Campina la politie, deoarece vecinii se plang de zgomotul din timpul evenimentelor a cort. Sincer, imi e teama sa nu se inchida cortul pana in Mai :-ss :(.

Daca mai este cineva care imi poate da relatii despre AmanaInn, legat de plangeri in timpul evenimentelor, dar si mancare, servicii, etc... apreciez orice raspuns.

De asemenea, in Campina si imprejurimi, cunoasteti o alta locatie draguta cu spatiu pentru 120+ invitati?

Multumesc mult pentru viitoarele raspunsuri.:)
Roxana

bridezila
11.11.2010, 22:20:36
Eu am nunta in septembrie 2011, si am platit deja avansul pt cort, sper ca nu voi avea surprize.
O sa iau legatura cu cei de la Amana Inn cat mai curand sa aflu cum au de gand sa rezolve aceasta situatie.

bridezila
11.11.2010, 22:27:23
Am vorbit cu vreo 4 perosoane care au fost la nunti la amana inn si mi-au spus ca mancarea este foarte buna si servirea ireprosabila.
Sper totusi ca nu am facut o alegere gresita cand am ales cortul, dar o sa am cam 150-180 invitati si nu am gasit alta sala mai mare.

Loryy_caro
11.11.2010, 23:06:06
Buna fetelor!Vreu sa va anunt ca nunta mea iesit superb:)si toti invitatii au fost ft multumitit.Si cu ocazia asta am sa va impartasesc si voua ce stiu, pt ca eu am discutat ft deschis cu ei.Ce se speculeaza pt la anul, sunt pur speculatii, mai am o priietena care face la ei.Reclamatii au fost si pt ei, si pentru cei de la casa augsburg, in aceasi masura, iar sa inchida cortul, nu se pune problema.La o asemena investitie, se gasesc niste variante, dar nu se va inchide sub nici o forma, si nici la casa augsburg,care de asemena au evenimente pt anul urmator.Fetelor, calmati-va, vb cu ei,o sa va explice,nu se v-a inchide din cauza reclamatiilor la politie,asa ca nu va speriati.Plus ca cine specualeaza asa ceva, e clar ca barfeste din nestiinta de cauza,situatia nu se va rezolva niciodata asa, si cele 2 locatii vor exista in continuare:)

RoxanaEnjoy
12.11.2010, 00:39:47
Buna fetelor,

Multumesc mult pentru raspunsuri.
Si eu sper ca totul sa fie ok. Ideea este ca chiar m-a speriat faptul ca cei de la AmanaInn au peste 100 de reclamatii la politie de cand au deschis cortul, din partea mai multor vecini.
Intra-adevar doamna Vanau spune ca lucrurile sunt ok si ca vor izola fonic cortul pana in primavara (sper doar ca ~primavara~ sa fie pana in Mai cand am eu stabilita nunta....). Nu de alta, dar daca nu izoleaza, sper sa nu fim nevoiti sa dam volumul muzicii mai mic din cauza plangerilor. :|
Altfel, si eu tin sa mentionez ca cei de la Amana mi s-au parut profi si in afara de teama mentionata sunt f multumita pana acum de alegerea facuta.
Loryy, multumimm si pentru celelalte detalii. Asteptam si poze, daca ai timp si doresti sa imparti:).

O seara faina va doresc!
Roxana

Loryy_caro
12.11.2010, 01:23:59
Buna fetelor,

Si eu sper ca totul sa fie ok. Ideea este ca chiar m-a speriat faptul ca cei de la AmanaInn au peste 100 de reclamatii la politie de cand au deschis cortul, din partea mai multor vecini.
Intra-adevar doamna Vanau spune ca lucrurile sunt ok si ca vor izola fonic cortul pana in primavara (sper doar ca ~primavara~ sa fie pana in Mai cand am eu stabilita nunta....). Nu de alta, dar daca nu izoleaza, sper sa nu fim nevoiti sa dam volumul muzicii mai mic din cauza plangerilor. :|
Altfel, si eu tin sa mentionez ca cei de la Amana mi s-au parut profi si in afara de teama mentionata sunt f multumita pana acum de alegerea facuta.
Loryy, multumimm si pentru celelalte detalii. Asteptam si poze, daca ai timp si doresti sa imparti:).

O seara faina va doresc!
Roxana

Buna!!Se pare ca nu avem somn:)Ma bucur ca ti-am raspuns. stai linistita, nu ai de ce sa te sperii.Si inca ceva, nu au cum sa aibe 100 de reclamatii , este absolut imposibil!cate nunti pot fi in 3 luni de sezon si cu una post, deci 2???:):)Si inca ceva,ca sa te mai amuzi putin, se fac reclamatii acolo si in cursul saptamanii, doar asa de distractie:)care evident nu sunt luate in considerare.situatia nu este cum o expune orice vecin din auzite, evident , campina e mica, si din pacate poti raspandii orice zvon, si sa il infloresti de 1000 de ori.eu am vb ft clar , si mi s-a raspuns la fel de clar.lucrurile se rezolva altfel,trebuiesc verificate niste lucruri,dar de altfel, fiecare poate spune ce vrea, si poate reclama ce vrea, suntem o tara libera:)dar locatia nu o sa se evapore.si ti-am zis, situatia asta e si la casa augsburg,inca de anul trecut din 2009 de cand au deschis.eu am fost si la ei sa vad locatia, da mi-a palcut mai mult aici.,oricum e un nebun acolo care face mereu rcmlamtie,indiferent daca e muzica sau nu:)si sunt de acord cu tine, sunt ft profi,si rezolva rpobleme.nu o sa lase lucrurile oricum.vb cu ei daca e,daca vrei sa fi si mai linistita, dar eu zic sa te linistesti oricum,nu are rost sa te stresezi,sunt oameni de cuvant:)pupp

RoxanaEnjoy
12.11.2010, 10:28:47
Asa e Loryy, o sa se rezolve... sper.

De reclamatii stiu de la un prieten care lucreaza in Politia Campina si care a fost nevoit sa mearga de cateva ori sa le zica sa dea muzica mai incet. Si pana la urma ii inteleg si pe vecini... nu e placut sa ai petreceri in fiecare weekend la gardul de langa.

Oricum, m-am mai linistit si sper sa ajungem cu bine la primavara si sa va zic ce bine si frumos a fost totul. :)

Loryy_caro
12.11.2010, 11:06:02
stai calma,se fac tot felul de studii.probabil situatia asta e noua in campna,dar in buc,e destul de intalnita,mai ales la cluburi,care functioneaza tot anu, nu 2 luni.si nu i-au apararea nimanui,dar se exagereaza total acolo.situatii de rezolvare sunt,dca intradevar se depaseste ceva.insa oamenii daca habat nu au,vorbesc aiurea si exagereaza:)vecinu de la casa a.in banesti a dat zvonu ca el inchde toata locatia casa augsburg,nu doar cortrtul:)stai linistita,lasai pe ei sa rezolve lucrurile,tu ocupate de ale tale,proabil vei mai auzii multe.ce pot eu sati zic,este ca a iesit ft frumos,locatia e desosebita,e ft frumoasa,mancarea nota zece:)

RoxanaEnjoy
12.11.2010, 16:34:18
stai calma,se fac tot felul de studii.probabil situatia asta e noua in campna,dar in buc,e destul de intalnita,mai ales la cluburi,care functioneaza tot anu, nu 2 luni.si nu i-au apararea nimanui,dar se exagereaza total acolo.situatii de rezolvare sunt,dca intradevar se depaseste ceva.insa oamenii daca habat nu au,vorbesc aiurea si exagereaza:)vecinu de la casa a.in banesti a dat zvonu ca el inchde toata locatia casa augsburg,nu doar cortrtul:)stai linistita,lasai pe ei sa rezolve lucrurile,tu ocupate de ale tale,proabil vei mai auzii multe.ce pot eu sati zic,este ca a iesit ft frumos,locatia e desosebita,e ft frumoasa,mancarea nota zece:)

Si poze cand ne arati? :) Eu chiar sunt curioasa si mi-ar placea mult sa vad cateva! Si oricum in ultima vreme pe unde vad poze de la nunti ma opresc sa analizez :)) :D.

Loryy_caro
12.11.2010, 19:04:11
Si poze cand ne arati? :) Eu chiar sunt curioasa si mi-ar placea mult sa vad cateva! Si oricum in ultima vreme pe unde vad poze de la nunti ma opresc sa analizez :)) :D.

cand mi le da fotograful,mi-a promis ca pana pe 20 le am,inclusiv cu albume printate,tot,tot.insa filmarea dureaza pana pe 10 dec.......ceea ce nu-mi convine da asta e,sper sa merite , poate ma face mai frumoasa in filmare:)poze am facut la hasdeu,si imi pare rau ca vremea nu a fost extraordinara...de abea astept sa le vad,ca sincer,ca asta e singuru lucru care mi-a ramas dupa nunta:)in filmare am cerut efect retro la inceput,sa vedem ce o iesii.pup

oanaspiridon79
27.11.2010, 19:04:06
ma alatur si eu grupului.am nunta in octombrie la amana inn:) imi plac foarte mult aranjamentele lor pe lila-mov, si vreau sa-mi i-au florile tot pe aceasta nuanta.Nu stiu daca mai au rost acele marturii, am gasit sa-mi fac in Ploiesti niste foto mici cu noi, sa le punem pe post de marturii.Intrebare despre restaurant: mi-au dat un calcul estimativ pentru bauturi, dar s-a ghidat cineva vreodata dupa el?Nu-mi dau seama daca este prea mult sau prea putin...nu vreau sa raman nici fara, dar nici sa cumpar in prostie, si sa i-au acasa bautura cat pentru tot anul urmator.;;)

sefu2509
10.01.2011, 20:57:54
Salut fetelor eu am nunta in 2010 la Amana INN - Campina -<:-P cred ca ne-a luat 2 luni sa ne decidem o data!Iubi asta al meu e mai rau ca o femeie!M-a plimbat prin toata Prahova!...:> Va pup!!:* :*
Buna..Ma intereseaza si pe mine foarte mult sala Ballroom...nu pentru mine, ca eu am avut nunta deja, ci pentru cumnata mea, care va face nunta la Campina.Ei vor sa inchirieze sala Ballroom pentru vara asta, 2011...cum a fost la voi?sunteti multumiti?imi poti arata niste poze?Cati invitati ati avut?mi-e teama ca e spatiul cam mic...

popi_princess
21.01.2011, 21:09:51
O colega de a mea de la Energetic a facut acolo, din pacate eu nu am putut ajunge la nunta ei, cu toate ca sper ca ea sa ajunga la mine :) Am auzit numai de bine de cei de la Amana. prietena mea a avut la nunta cam 130 invitati, a avut acum in 2010 nunta, si cand am vb cu in vara, dupa eveniment , ca sa " impartasim " momentul, era foarte incantata de alegerea facuta,sunt profi. Casa de piatra si toate cele bune!!

georgianapetre1979
14.02.2011, 22:18:16
O colega de a mea de la Energetic a facut acolo, din pacate eu nu am putut ajunge la nunta ei, cu toate ca sper ca ea sa ajunga la mine :) Am auzit numai de bine de cei de la Amana. prietena mea a avut la nunta cam 130 invitati, a avut acum in 2010 nunta, si cand am vb cu in vara, dupa eveniment , ca sa " impartasim " momentul, era foarte incantata de alegerea facuta,sunt profi. Casa de piatra si toate cele bune!!

Lorry, ziceai ca pui poze!! nu ???? am o colega care oscileaza intre Muntenia si Amana Inn; nu stie ce sa aleaga

aaacor
24.05.2011, 19:36:43
Buna fetelor,

O seara faina va doresc!
Roxana
buna
cum a fost nunta la cort? care ar fi pretul meniului?
casa de piatra

bridezila
28.06.2011, 19:40:43
Voi cum stati cu pregatirile? Ce noutati aveti in domeniul nuntilor? Cu ce vreti sa surpindeti invitatii?
Mai are cineva nunta la cort amana inn anul acesta?

roxanaioana
30.06.2011, 17:43:45
buna miresici
am avut nunta la amana inn la cort in 11 iunie 2011, totul a fost super
am avut contract cu o firma de decoratiuni recomandata de patroana de la amana, o sa pun poze sapt care vine ca atunci vor fi gata
noi am fost foarte multumiti de absolut tot
am avut de ales intre 2 variante de meniu, insa daca doresti sa adaugi sau sa schimbi ceva la meniu e ok din partea lor; noi am avut si degustare...
toti invitatii au fost incantati si le-a placut ff tare, ne-au sunat dupa nunta special sa ne spuna.....
cortul e superb, e aerisit, are clima, e spatios
ringul de dans e in jumate, este din parchet....numai bun pt dans\:D/, e mare.....
ospatarii au fost jos palaria, foarte receptivi la tot, atenti, prezentabili si activi
sunt foarte multumita de cum a iesit tot
daca aveti intrebari cu mare drag va raspund
va pup miresici:*

ralucasorescu
03.07.2011, 23:39:56
buna miresici
am avut nunta la amana inn la cort in 11 iunie 2011, totul a fost super
am avut contract cu o firma de decoratiuni recomandata de patroana de la amana, o sa pun poze sapt care vine ca atunci vor fi gata
noi am fost foarte multumiti de absolut tot
am avut de ales intre 2 variante de meniu, insa daca doresti sa adaugi sau sa schimbi ceva la meniu e ok din partea lor; noi am avut si degustare...
toti invitatii au fost incantati si le-a placut ff tare, ne-au sunat dupa nunta special sa ne spuna.....
cortul e superb, e aerisit, are clima, e spatios
ringul de dans e in jumate, este din parchet....numai bun pt dans\:D/, e mare.....
ospatarii au fost jos palaria, foarte receptivi la tot, atenti, prezentabili si activi
sunt foarte multumita de cum a iesit tot
daca aveti intrebari cu mare drag va raspund
va pup miresici:*

Felicitari pentru nunta, mai ales ca imi imaginez ca a iesit asa cum ai visat. Asteptam cu interes pozele de la tine, insa te-as ruga sa ne mai dai cateva detalii: de exemplu cam care ar fi pretul unui meniu standard la ei si cu cat timp inainte ai "arvunit" localul. Multumesc anticipat pentru raspunsuri si inca o data felicitari si ...casa de piatra!

roxanaioana
05.07.2011, 08:39:16
Felicitari pentru nunta, mai ales ca imi imaginez ca a iesit asa cum ai visat. Asteptam cu interes pozele de la tine, insa te-as ruga sa ne mai dai cateva detalii: de exemplu cam care ar fi pretul unui meniu standard la ei si cu cat timp inainte ai "arvunit" localul. Multumesc anticipat pentru raspunsuri si inca o data felicitari si ...casa de piatra!

multumesc frumos pt felicitari, intr-adevar a fost super
am avut de ales intre 2 meniuri, compuse de ei, dar la care puteai adauga sau schimba ce vroiai, unul costa 145ron si celalalt 152ron; contine asa: aperitiv, peste, sarmale, friptura si cafea nelimitata pe tot parcursul evenimentului
cum am mai spus mancarea este foarte buna, gustoasa
noi am ales pe cel de 145ron insa am schimbat cateva chestii cu cele din meniul de 152ron.....deci se poate jongla lejer
pretul meniului nu a inclus bautura (tarie, vin, sucuri, apa), fructele, tortul etc. pe care le-am adus noi
localul l-am arvunit cu 1 an jumate inainte pt ca de atunci stiam ca vom face nunta, oricum cu cat e mai din timp cu atat mai bine, sa nu ramai fara local...eu zic sa te duci sa vb cu patroana sau cu cineva de acolo sa te interesezi daca e liber, sa vezi cortul sau restaurantul unde vrei sa faci si sa ramana sa-i spui hotararea ta
toti sunt foooooarte amabili si profesionisti, te informeaza despre tot ce te intereseaza, te sfatuiesc s.a.m.d.
ah uitam sa-ti zic, sambata aceasta va fi o nunta la care voi participa si eu la cort la amana, daca vrei poti sa vi sa tragi cu ochiul inainte de a veni invitatii
nu stiu daca au angajat firma de decoratiuni, cum va arata de aranjat dar banuiesc ca si daca nu au firma il vor "gati" cei de la amana
nunta de sambata incepe la ora 8 seara....

alinajilaveanu
05.07.2011, 10:00:58
buna fetelor ! sunt noua printre voi si incerc sa ma pun in tema cu restaurantul :meniul,arvunitul,etc .nu am decat doua sapt. la dispozitie pt arvunit rest ,lautari si ce mai e .HELP!

toaderanna
05.07.2011, 11:13:07
[QUOTE=alinajilaveanu;4254146]buna fetelor ! sunt noua printre voi si incerc sa ma pun in tema cu restaurantul :meniul,arvunitul,etc .nu am decat doua sapt. la dispozitie pt arvunit rest ,lautari si ce mai e .HELP![Pai eu am dat 1000 E arvuna pentru local si 300 E arvuna pentru lautari , preturile acestea difera si in functie de fiecare in parte.

ralucasorescu
06.07.2011, 21:08:30
multumesc frumos pt felicitari, intr-adevar a fost super
am avut de ales intre 2 meniuri, compuse de ei, dar la care puteai adauga sau schimba ce vroiai, unul costa 145ron si celalalt 152ron; contine asa: aperitiv, peste, sarmale, friptura si cafea nelimitata pe tot parcursul evenimentului
cum am mai spus mancarea este foarte buna, gustoasa
noi am ales pe cel de 145ron insa am schimbat cateva chestii cu cele din meniul de 152ron.....deci se poate jongla lejer
pretul meniului nu a inclus bautura (tarie, vin, sucuri, apa), fructele, tortul etc. pe care le-am adus noi
localul l-am arvunit cu 1 an jumate inainte pt ca de atunci stiam ca vom face nunta, oricum cu cat e mai din timp cu atat mai bine, sa nu ramai fara local...eu zic sa te duci sa vb cu patroana sau cu cineva de acolo sa te interesezi daca e liber, sa vezi cortul sau restaurantul unde vrei sa faci si sa ramana sa-i spui hotararea ta
toti sunt foooooarte amabili si profesionisti, te informeaza despre tot ce te intereseaza, te sfatuiesc s.a.m.d.
ah uitam sa-ti zic, sambata aceasta va fi o nunta la care voi participa si eu la cort la amana, daca vrei poti sa vi sa tragi cu ochiul inainte de a veni invitatii
nu stiu daca au angajat firma de decoratiuni, cum va arata de aranjat dar banuiesc ca si daca nu au firma il vor "gati" cei de la amana
nunta de sambata incepe la ora 8 seara....
Multumesc din suflet pentru mesaj. Sper sa reusesc sa ajung sa "trag cu ochiul " la nunta de sambata, dar sa stii ca astept cu nerabdare si pozele de la nunta ta. Sunt oarecum dezarmata de faptul ca tu ai inchiriat cortul cu un an si jumatate inainte. Sper sa nu fie prea tarziu:((=((:*

bridezila
11.10.2011, 22:28:39
Buna,

Am avut nunta la amana inn, la cort mai exact.
Nu am avut probleme cu muzica, nu a venit politia, probabil vecinul a lsat-o mai moale.
Cortul este dragut, dar asteptarile mele erau mult mai mari.
Initial am fost incantata de pozele de la cort si nu am acordat atentie detaliilor- cum ar fi de exemplu o treapta pe care se coboara, la intrarea in restaurant la care nu au fost pe faza cativa invitati... si 2 chiar au cazut, dar sa trecem peste .
Un alt lucru important este faptul ca scaunele din cort sunt scaune RABATABILE...nu au fost evenimente neplacute legat de acest lucru dar, se vede lipsa unui serviciu de calitate. Peretii cortului sunt din satin cam mototolit -peretii nu erau foarte aratosi, seara insa nu se mai observa foarte bine .... tavanul arata bine
Masa de prezidiu - eu am optat pentru masa de 8pers - ce a insemnat 2 mese unite - eu eram chiar la jumatate adica acolo unde erau picioarele meselor.Nu am stat foarte mult la masa dar cat am stat nu a fost comod. Am optat pentru husele lor , au fost gratuite- sunt din satin nu pica foarte bine si e cam alunecos. Chelnerii: am avut 1 la 2 mese.Au fost cam dezorientati la inceput, m-au lasat fara pahare cu sampanie pt invitatii care tot soseau ... dupa ce s-au asezat toti la mese au inceput sa se miste mai bine... cam lent ce-i drept. De fapt chelnerii lor sunt niste copii lipsiti de experienta,fara un training adecvat la baza, fara eticheta. Meniul ... se putea mult mai bine, nu cred ca au un bucatar foarte bun. In ansamblu a fost mancabil ca sa zicem asa, invitatii au spus ca a fost bun , eu nu am fost prea incantata de aperitiv care ar trebui sa fie mai interesant pt ca este cel care deschide nunta. Restul mancarurilor, ce as putea spune decat ca eu consider ca o mancare nu trebuie sa aiba gust de "delikat". ..Sa trecem mai departe. La recomandarea lor l-am ales pe Ionut busoiu pt aranajmente. Prea multi bani pt nimic. Din experienta mea nu recomand. Invitatiile de nunta, oferite de el ( ca mai toate din oferta lui) sunt la un pret mai mare decat in alte parti , asa ca incercati in mai multe locuri inainte de a comanda la el. Noi nu le-am luat de la el pt ca modelul dorit de noi, ne-a anuntat in ultimul moment ca nu il mai are pe stoc. Am hotarat sa luam din alta parte si am facut foarte bine. Buchetele si cocardele le-a facut total invers : cel al nasei nu trebuia sa contina si boboci , si al meu sa fie cu boboci ...le-a facut total invers. I-am spsu ca nu vreau marar la cocarde.. ia ghiciti ce mi-a pus marar:((. Am vrut dendrobium mov cu hypericum verde. In loc de hipericum verde a fost rosu... cand le-am vazut mi-a cazut fata. In Cort am ales aranjament de pene care ar fi trebuit sa fie cu suport luminat cu leduri sub fiecare vaza... la nunta mi-a zis ca suportii sunt deja inchiriati. M-a aburit cu fantana de ciocolata, mi-a facut niste frigarui de fructe care nu prea s-au mancat, trebuia sa imi puna un suport pt piramida de fructe, la fel il inchiriase nu stiu cui... si lista poate continua. Eu discutasem toate aceste lucruri cu el, toate detaliile nunti, cu aproape un an inainte ... si cu cat se apropia nunta tot incercam sa il sun sa ne vede sa discutam dar mereu era obosit in week-end pt ca avea evenimente. Prima intalnire cu el, cand i-am dat si avansul avea o limbarita si o imbarligatura de ai fi zis mama ce baiat de treaba este el... cand s-a vazut cu avansul luat a lasat-o mai moale. Mi-a zis ca el se ocupa de nunti cu o saptamana inainte de eveniment... nu prea are ce sa caute in acest domeniu. Nu e un om pasionat de acest job ... cu siguranta nu voi mai apela la serviciile lui. AM ales masina de bule de la el.. Fata care era la fantana de ciocolata s-a ocupat si de bule , bulecare in loc sa fie in aer au ajuns pe podea... era o balta de sapun, si parchetul devenise alunecos ( au sters cei de la amana inn pe jos pt ca nu se mai putea sta in pcioare in zona aceea) Cand i-am spus a doua zi : m-a intrebat daca temperatura din cort era scazuta... de parca eu trebuia sa stiu acest lucru nu cea care se ocupa de masinaria repectiva... a fost groaznic. etc

Sa trecem la ceva care totusi a salvat nunta si i-a dat foarte multa veselie - DJ-ul Florin Dumitrache, un om plin de viata care se pliaza pe toate gusturile zic eu. A tinut toti nuntasii in picioare. A fost super. Am comunicat foarte bine si ne-a ajutat cu diverse sfaturi. Am facut cea mai buna alegere ca l-am ales. Sper ca experienta mea va va fi de folos. Am vrut neaparat sa va scriu pentru ca si eu cautam informatii inainte de nunta si nu prea gaseam. Toate cele bune!

iuliageo18
04.09.2013, 22:49:45
Din pacate la capitolul mancare nu stau deloc bine:(, imi pare rau sa spun asta, pentru ca si eu voi avea nunta anul viitor in iulie, o sa tb sa vb cu ei foarte serios. Aperitivul a fost destul de sarac cu preparate cu nume sofisticate ( atunci cand le vezi in meniu) dar cand le vezi in farfurie nu ti se par deloc atragatoare si sofisticate, al doilea fel de mancarea a fost peste, salau invelit in bacon:-&( groaznic, foarte gretos si deloc atragator), al treilea fel sarmale cu mamaliguta, iar la friptura au avut piept de pui si porc cu cartofi taranesti, cartofii era taiati foarte mari, nu aratau deloc bine. Din fericire cortul arata mult mai bine acum, fata de cel pe care l am vazut in urma cu 3 luni, peretii nu mai sunt sifonati, arata foarte bine.

arares
09.09.2013, 14:55:03
ma ingrijoreaza comentariul tau iulia.eram si eu interesat pentru la anul.stii cumva care mai pretul meniului de anul asta?crezi ca se mai scumpeste pana la anul?daca ma poti ajuta cu informatiile astea;sau cine a mai avut anul acesta nunta in aceasta locatie v-as fi recunoscator.

georgiana.cojocaru
13.09.2013, 12:19:56
ma ingrijoreaza comentariul tau iulia.eram si eu interesat pentru la anul.stii cumva care mai pretul meniului de anul asta?crezi ca se mai scumpeste pana la anul?daca ma poti ajuta cu informatiile astea;sau cine a mai avut anul acesta nunta in aceasta locatie v-as fi recunoscator.

Eu sunt miresica de 2014 si am ales cortul de la Amana Inn considerand ca fiind cea mai buna optiune pentru noi. Tot ce pot sa-ti spun este ca pentru anul 2014 lunile iunie, iulie, august si septembrie sunt ocupate. Acum o luna cand am rezervat noi (am rezervat data de 14 iunie), mai aveau liber in mai si in octombrie. Meniul porneste de la 150 pana 180, asa mi-au zis mie prin mai, cand am vorbit cu ei. Au trei meniuri pe care le schimba in fiecare an, acestea fiind cu specific traditional, international si inca unul care le combina pe cele doua. Meniul nu include bautura, fructele sau tortul. Noi am platit un avans de 2500 lei.
In week-endul acesta o sa merg sa discut mai multe detalii.
Stiu despre ce vorbeste iuliageo18 cand zice de pestele care era in bacon, am fost si eu la o nunta la amana anul acesta si aveau pestele asta. Pe langa peste mai erau si niste ciuperci. Mie nu mi s-a parut atat de groaznic, cred ca e vorba si de gust. N-ai cum sa-i multumesti pe toti :D Oricum la anul o sa fie alt meniu, iar ei sunt deschisi la orice idee privind meniul. Nu te obliga sa alegi din cele trei meniuri.
Vreo miresica de anul acesta, cu alte pareri si impresii, gasim?

iuliageo18
17.09.2013, 00:55:48

Au trei variante de meniuri, 167 lei, 176 lei si 198 lei...totusi nu cred ca mai au sambete disponibile pentru anul viitor, doar duminici.Sa speram ca cei de la Amana vor vedea comentariile noastre si vor schimba ceva la capitolul mancare pana anul viitor.

elnath
24.08.2014, 21:59:46
As fi si eu interesat sa fac nunta la Amana Inn, la cort.
Cine ma poate ajuta cu pareri si impresii privind activitatea lor din 2014(preturi, ospatari, aranjamente, etc)?
Multumesc anticipat!

iuliasept
25.08.2014, 22:39:15
Miresici, in primul rand felicitari! As vrea sa stiu daca esti cineva care a facut nunta la cort la Amana Inn care ar putea sa ne mai dea detalii sau cineva care a rezervat pentru 2014-2015. Multumesc anticipat!

iuliageo18
12.10.2014, 15:30:47
Dragelor/Dragilor si noi am avut nunta la Amana Inn cort. Am incheiat contractual cu ei anul trecut, iar anul acesta am aflat ca au mutat cortul, vis-a-vis de fosta locatie...bineinteles ca nu a mai fost la fel de bine amenajat, in curte este pietris, nu a mai aratat locatia ca anul trecut, dar asta este am zis ca o sa iasa oricum bine pentru ca o sa angajam pe cineva care sa se ocupe de aranjamente si pe timp de noapte o sa arate mult mai bine, asa a si fost. Norocul nostru a fost Cristina de la agentia House of Style, aranjamentele ei au fost de vis.
Lipsa de implicare a D-nei Cerasela este incredibila si m-am convins de asta cu 1 zi inainte de nunta cand ne-am dus sa aranjam mesele si am vazut ca aveau de gand sa-mi puna fete de masa patate, scurte si cu franjuri si sa desi ii anuntasem ca vreau ca barele din fata cortului sa fie vopsite pentru ca se vedea rugina pe ele, acestea nu erau vopsite..s-au mobilizat si le-au vopsit atunci, iar in ziua nuntii am avut fete de masa frumoase si noi, dar asta pentru ca le-am spus ca nu este posibil. Trebuie sa stiti sa va impuneti ca sa inteleaga ce asteptari aveti de la ei. Inteleg ca si eu sunt pretentioasa, dar avand in vedere ca a fost un eveniment important pentru noi am vrut sa iasa totul perfect. Tortul mi l-au adus pe o masa din lemn cu rotile, care avea o fata de masa scurta.. recunosc ca nu m-am gandit la cum o sa arate masa. Mancarea a fost buna, sarmalele au fost foarte mici si la friptura am avut un fel de budinca cu cartofi la cuptor, desi noi stiam ca avem cartofi gratinati la cuptor..ma asteptam la altceva. Meniul a fost 183 lei.